phone mobile mobile pin heart heart user user Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane
> >Wyniki Wyszukiwania> >Madagaskar jak z bajki

Atuty oferty

 • Żagiel Itaki
 • niezwykła przyroda i kultura Madagaskaru
 • zakwaterowanie w komfortowym hotelu Baobab Tree Majunga****+
 • przeloty awionetką
 • śniadania, obiady, kolacje w cenie

Madagaskar jak z bajki Kod: NOSMAHA

Trasa
5 499PLN
Dorośli: 2 3 posiłki Cz 12.12 – Pt 20.12.19 (9 dni)
Itaka
 • Promocja LAST MINUTE LAST MINUTE
Madagaskar

Madagaskar jak z bajki

 • Promocja LAST MINUTE LAST MINUTE
Kod: NOSMAHA
Opis

1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Wylot na Nosy Be.

2. DZIEŃ. NOSY BE
Przylot na Nosy Be. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Czas wolny na wypoczynek po podróży. Obiad. Czas wolny na plażowanie lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): przejazd do miejscowości Hell-Ville. Spacer wąskimi uliczkami, wizyta na targu miejskim, czas wolny na zakupy. Następnie park fauny i flory – Lemuria Land, gdzie mieszkają najciekawsze zwierzęta Madagaskaru: lemury, żółwie, węże, kameleony, gekony i wiele innych. Możliwość poznania procesu produkcji olejku Ylang-ylang. W programie Święte Drzewo Malgaszów – miejsce modlitw, czczone w kulturze animistycznej. Powrót do hotelu. Kolacja, nocleg.

3. DZIEŃ. MAHAJANGA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko, przelot awionetką do MAHAJANGA. Zwiedzanie jednego z największych ośrodków miejskich na Madagaskarze. Spacer od bulwaru Poincare poprzez Quai Orsini do ulicy Marechal Joffre. Miasto zachowało swój unikalny, kolonialny charakter. Kręte, wąskie uliczki, domy niegdyś malowane ochrą, drewniane, ręcznie rzeźbione drzwi przypominają o dawnej świetności. Czas wolny przy nadmorskiej promenadzie, na której króluje 22-metrowy baobab, największy przedstawiciel tego gatunku na Madagaskarze. Obiad. Spacer nadmorskim bulwarem przy ujściu rzeki Betsiboka. Zakwaterowanie w hotelu Baobab Tree Majunga. Czas wolny na relaks przy basenie lub plażowanie. Kolacja, nocleg.

4. DZIEŃ. P.N. ANKARAFANTSIKA (trasa: ok. 240 km)
Śniadanie. Przejazd do PARKU NARODOWEGO ANKARAFANTSIKA. Spotkanie z przewodnikiem, krótkie zapoznanie się z historią parku i zasadami tam obowiązującymi. Obiad. Przejazd do parku, który jest jednym z największych obszarów ochrony przyrody na Madagaskarze i zajmuje powierzchnię około 1350 km². Ankarafantsika jest jedynym na świecie obszarem, na którym występuje lemur mikrusek złotobrązowy. Park jest doskonałym miejscem do oglądania ptaków, których występuje tu 129 gatunków, w tym 75 jest endemicznych. Park to także dom dla kilkudziesięciu gatunków gadów i płazów. Równie bogaty co świat zwierzęcy jest świat roślinny. Na terenie parku wyróżnia się około 800 gatunków roślin. Rejs po jeziorze, podczas którego spotkać można żyjące tu krokodyle, licznie występujące ptactwo. Przejście w rejon parku, dzie licznie występują majestatyczne baobaby. Następnie przejazd do malowniczego kanionu. Czas wolny na zdjęcia. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

5. DZIEŃ. JEZIORO MANGATSA (trasa: ok. 80 km)
Śniadanie. Przejazd nad JEZIORO MANGATSA, gdzie przy odrobinie szczęścia wypatrzyć można krokodyle. Jezioro jest świętym miejscem, gdzie czci się liczne lokalne bóstwa. Wizyta w Muzeum Tsiranana. Obiad w położonej pośród sawanny lodży Antsantie, następnie czas wolny na relaks przy basenie. Powrót do hotelu w Mahajanga, kolacja, nocleg.

6. DZIEŃ. JASKINIE ANJOHIBE (trasa: ok. 170 km)
Śniadanie. Przejazd bezdrożami w kierunku Jaskiń Anjohibe. Po drodze postoje w niewielkich wioskach, oddalonych od głównych turystycznych szlaków – wspaniała okazja do zapoznania się z codziennym życiem mieszkańców Madagaskaru. Przejazd sawanną do przepięknie położonego wodospadu, z którego woda opada wprost do krystalicznie czystego i chłodnego jeziorka. Czas wolny na kąpiel, obiad. Przejazd do JASKIŃ ANJOHIBE. Położone blisko 40 metrów pod ziemią na płaskowyżu Mahabo rozciągają się na długości kilku kilometrów, tworząc sieć komnat z niezwykłymi formacjami skalnymi. Na terenie jaskiń dokonano wielu znaczących odkryć paleontologicznych. Eksploracja jaskiń to fascynująca wyprawa w głąb ziemi. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

7. DZIEŃ. LE CIRQUE ROUGE – RZEKA BETSIBOKA – KATSEPY (trasa: ok. 90 km)
Śniadanie. Przejazd do LE CIRQUE ROUGE, położonego u brzegów Kanału Mozambickego. Jest to region niezwykły krajobrazowo, panuje tu bardziej surowy krajobraz zdominowany przez piaskowcowe klify. W regionie tym można natknąć się na występujące licznie pozostałości po dinozaurach. Najprawdopodobniej znajdowało się tu cmentarzysko tych prehistorycznych zwierząt. Wizyta na lokalnym bazarze w pobliskiej wiosce. Kupić tu można miody i owoce. Powrót do hotelu. Czas wolny na wypoczynek w hotelu, plażowanie lub dla osób chętnych (za dodatkową opłatą na miejscu): przejazd do przystani na RZECE BETSIBOKA. Krótki rejs łodziami motorowymi po rzece do niewielkiej osady rybackiej. Spacer do latarni morskiej położonej w delcie rzeki Betsiboka. Przy odrobinie szczęścia będzie można spotkać tu lemury. Obiad. Rejs w kierunku KATSEPY, niewielkiej osady rybackiej. Czas wolny na spacer przy niezwykle urokliwej plaży. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

8. DZIEŃ. NOSY BE
Śniadanie. Czas wolny. Wykwaterowanie. Obiad. Transfer na lotnisko, przelot awionetką na NOSY BE. Transfer do hotelu, kolacja, nocleg.

9. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Czas wolny (zależnie od godziny wylotu), transfer na lotnisko i wylot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt o wypoczynek: śniadanie, wykwaterowanie, przejazd na lotnisko, transfer do wybranego hotelu.

7 noclegów: 2 w hotelu***/**** na Nosy Be, 5 w hotelu Baobab Tree Majunga****+ (www.baobab-tree-hotel.mg); 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami i klimatyzacją;• wyżywienie: śniadania, obiady, kolacje zgodnie z programem • przelot: Polska-Nosy Be-Polska • przejazdy minibusem i jeepami • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy, przelot awionetką: ok. 260 EUR, napiwki: ok. 5 EUR/os./dzień.
 2. Opłaty fakultatywne: wycieczka do Lemuria Park: ok 45 EUR, Rzeka Betsiboka – Katsepy: ok. 45 EUR.
 3. Wizy: są wymagane. Wizę turystyczną ważną przez 30 dni (wliczając dzień wjazdu i wyjazdu) można uzyskać na lotnisku na Nosy Be. Dokumenty niezbędne do uzyskania wizy: paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu do Polski z 3 wolnymi stronami, potwierdzenie biletu powrotnego (dokument podróży). Na lotnisku należy wypełnić formularz wizowy oraz karty migracyjne przyjazdu. Koszt wizy: ok. 35 EUR.
 4. Zalecana waluta: EUR.
 5. Zalecane wygodne obuwie trekkingowe.
 6. Limit bagażu na przelocie Nosy Be–Mahajunga–Nosy Be (bagaż należy zapakować w plecak turystyczny lub miękką torbę podróżną): bagaż rejestrowany: ok. 12 kg; bagaż podręczny: ok. 5 kg. Istnieje możliwość bezpłatnego zdeponowania nadbagażu.

5.2 /6
91% klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą

Klienci doceniają:

 • Dobre wyżywienie
 • Standard autokaru
 • Program wycieczki/trasę
Informacje o regionie
Galeria regionu

Madagaskar

Madagaskar to wyspa, gdzie wszystko jest naj! Żyje tu najwięcej gatunków lemurów, najwięcej gatunków baobabów, a aż 80% roślin i zwierząt to okazy, których nie spotka się w żadnym innym miejscu na kuli ziemskiej! Występuje tu m.in. kameleon lamparci – największy przedstawiciel swojego gatunku oraz kameleon karłowaty – najmniejszy gad świata, niewiele większy od… mrówki.

Położenie na mapie Trasa

​Nosy Be • Mahajanga • Park Narodowy Ankarafantsika • Jezioro Mangatsa • Jaskinie Anjohibe • Le Cirque Rouge • Rzeka Betsiboka • Katsepy • Nosy Be

Jeżeli marzysz o podróży na koniec świata, tropikalnych białych plażach i spotkaniach ze zwierzętami jak z bajki, to właśnie znalazłeś idealną propozycję. Madagaskar zachwyca wszystkich bez wyjątku. Przyroda, krajobrazy jak z raju i błękit oceanu sprawiają, że jest to miejsce unikalne w skali całego świata. Wycieczka jest dedykowana osobom ciekawym świata, szukającym nowych wrażeń, przygody i egzotyki. Na wyciągnięcie ręki jest dzika przyroda, spotkania z lemurami, krokodylami. Na trasie są cuda natury w parkach narodowych, niezwykła rzeka Betsiboka, jest także czas na plażowanie. Wszystko to w niezwykle komfortowych warunkach – wysokiej klasy hotele gwarantują odpoczynek i relaks po dniu pełnym wrażeń, a dodatkową atrakcją są przeloty awionetką. Przedłuż swoją podróż i wybierz jeden z pięknych hoteli ITAKI na magicznej wyspie Nosy Be! Trasa: ok. 580 km plus przeloty awionetką. W 2019 r. wycieczka otrzymała ŻAGIEL ITAKI za atrakcyjny program.

PLAN WYCIECZKI
1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Wylot na Nosy Be.
2. DZIEŃ. NOSY BE
Przylot na Nosy Be. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Czas wolny na wypoczynek po podróży. Obiad. Czas wolny na plażowanie lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): przejazd do miejscowości Hell-Ville. Spacer wąskimi uliczkami, wizyta na targu miejskim, czas wolny na zakupy. Następnie park fauny i flory – Lemuria Land, gdzie mieszkają najciekawsze zwierzęta Madagaskaru: lemury, żółwie, węże, kameleony, gekony i wiele innych. Możliwość poznania procesu produkcji olejku Ylang-ylang. W programie Święte Drzewo Malgaszów – miejsce modlitw, czczone w kulturze animistycznej. Powrót do hotelu. Kolacja, nocleg.
3. DZIEŃ. MAHAJANGA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko, przelot awionetką do MAHAJANGA. Zwiedzanie jednego z największych ośrodków miejskich na Madagaskarze. Spacer od bulwaru Poincare poprzez Quai Orsini do ulicy Marechal Joffre. Miasto zachowało swój unikalny, kolonialny charakter. Kręte, wąskie uliczki, domy niegdyś malowane ochrą, drewniane, ręcznie rzeźbione drzwi przypominają o dawnej świetności. Czas wolny przy nadmorskiej promenadzie, na której króluje 22-metrowy baobab, największy przedstawiciel tego gatunku na Madagaskarze. Obiad. Spacer nadmorskim bulwarem przy ujściu rzeki Betsiboka. Zakwaterowanie w hotelu Baobab Tree Majunga. Czas wolny na relaks przy basenie lub plażowanie. Kolacja, nocleg.
4. DZIEŃ. P.N. ANKARAFANTSIKA (trasa: ok. 240 km)
Śniadanie. Przejazd do PARKU NARODOWEGO ANKARAFANTSIKA. Spotkanie z przewodnikiem, krótkie zapoznanie się z historią parku i zasadami tam obowiązującymi. Obiad. Przejazd do parku, który jest jednym z największych obszarów ochrony przyrody na Madagaskarze i zajmuje powierzchnię około 1350 km². Ankarafantsika jest jedynym na świecie obszarem, na którym występuje lemur mikrusek złotobrązowy. Park jest doskonałym miejscem do oglądania ptaków, których występuje tu 129 gatunków, w tym 75 jest endemicznych. Park to także dom dla kilkudziesięciu gatunków gadów i płazów. Równie bogaty co świat zwierzęcy jest świat roślinny. Na terenie parku wyróżnia się około 800 gatunków roślin. Rejs po jeziorze, podczas którego spotkać można żyjące tu krokodyle, licznie występujące ptactwo. Przejście w rejon parku, dzie licznie występują majestatyczne baobaby. Następnie przejazd do malowniczego kanionu. Czas wolny na zdjęcia. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
5. DZIEŃ. JEZIORO MANGATSA (trasa: ok. 80 km)
Śniadanie. Przejazd nad JEZIORO MANGATSA, gdzie przy odrobinie szczęścia wypatrzyć można krokodyle. Jezioro jest świętym miejscem, gdzie czci się liczne lokalne bóstwa. Wizyta w Muzeum Tsiranana. Obiad w położonej pośród sawanny lodży Antsantie, następnie czas wolny na relaks przy basenie. Powrót do hotelu w Mahajanga, kolacja, nocleg.
6. DZIEŃ. JASKINIE ANJOHIBE (trasa: ok. 170 km)
Śniadanie. Przejazd bezdrożami w kierunku Jaskiń Anjohibe. Po drodze postoje w niewielkich wioskach, oddalonych od głównych turystycznych szlaków – wspaniała okazja do zapoznania się z codziennym życiem mieszkańców Madagaskaru. Przejazd sawanną do przepięknie położonego wodospadu, z którego woda opada wprost do krystalicznie czystego i chłodnego jeziorka. Czas wolny na kąpiel, obiad. Przejazd do JASKIŃ ANJOHIBE. Położone blisko 40 metrów pod ziemią na płaskowyżu Mahabo rozciągają się na długości kilku kilometrów, tworząc sieć komnat z niezwykłymi formacjami skalnymi. Na terenie jaskiń dokonano wielu znaczących odkryć paleontologicznych. Eksploracja jaskiń to fascynująca wyprawa w głąb ziemi. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
7. DZIEŃ. LE CIRQUE ROUGE – RZEKA BETSIBOKA – KATSEPY (trasa: ok. 90 km)
Śniadanie. Przejazd do LE CIRQUE ROUGE, położonego u brzegów Kanału Mozambickego. Jest to region niezwykły krajobrazowo, panuje tu bardziej surowy krajobraz zdominowany przez piaskowcowe klify. W regionie tym można natknąć się na występujące licznie pozostałości po dinozaurach. Najprawdopodobniej znajdowało się tu cmentarzysko tych prehistorycznych zwierząt. Wizyta na lokalnym bazarze w pobliskiej wiosce. Kupić tu można miody i owoce. Powrót do hotelu. Czas wolny na wypoczynek w hotelu, plażowanie lub dla osób chętnych (za dodatkową opłatą na miejscu): przejazd do przystani na RZECE BETSIBOKA. Krótki rejs łodziami motorowymi po rzece do niewielkiej osady rybackiej. Spacer do latarni morskiej położonej w delcie rzeki Betsiboka. Przy odrobinie szczęścia będzie można spotkać tu lemury. Obiad. Rejs w kierunku KATSEPY, niewielkiej osady rybackiej. Czas wolny na spacer przy niezwykle urokliwej plaży. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
8. DZIEŃ. NOSY BE
Śniadanie. Czas wolny. Wykwaterowanie. Obiad. Transfer na lotnisko, przelot awionetką na NOSY BE. Transfer do hotelu, kolacja, nocleg.
9. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Czas wolny (zależnie od godziny wylotu), transfer na lotnisko i wylot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt o wypoczynek: śniadanie, wykwaterowanie, przejazd na lotnisko, transfer do wybranego hotelu.

ŚWIADCZENIA: 7 noclegów: 2 w hotelu***/**** na Nosy Be, 5 w hotelu Baobab Tree Majunga****+ (www.baobab-tree-hotel.mg); 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami i klimatyzacją;• wyżywienie: śniadania, obiady, kolacje zgodnie z programem • przelot: Polska-Nosy Be-Polska • przejazdy minibusem i jeepami • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:
 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy, przelot awionetką: ok. 260 EUR, napiwki: ok. 5 EUR/os./dzień.
 2. Opłaty fakultatywne: wycieczka do Lemuria Park: ok 45 EUR, Rzeka Betsiboka – Katsepy: ok. 45 EUR.
 3. Wizy: są wymagane. Wizę turystyczną ważną przez 30 dni (wliczając dzień wjazdu i wyjazdu) można uzyskać na lotnisku na Nosy Be. Dokumenty niezbędne do uzyskania wizy: paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu do Polski z 3 wolnymi stronami, potwierdzenie biletu powrotnego (dokument podróży). Na lotnisku należy wypełnić formularz wizowy oraz karty migracyjne przyjazdu. Koszt wizy: ok. 35 EUR.
 4. Zalecana waluta: EUR.
 5. Zalecane wygodne obuwie trekkingowe.
 6. Limit bagażu na przelocie Nosy Be–Mahajunga–Nosy Be (bagaż należy zapakować w plecak turystyczny lub miękką torbę podróżną): bagaż rejestrowany: ok. 12 kg; bagaż podręczny: ok. 5 kg. Istnieje możliwość bezpłatnego zdeponowania nadbagażu.
Opinie klientów (41)

Ocena ogólna

5.2/6

Klienci wyróżnili:

 • Dobre wyżywienie
 • Standard autokaru
 • Program wycieczki/trasę
91%
naszych klientów poleca ten hotel!
 • 5.2
 • 5.0
 • 5.4
 • 5.0
 • 5.2

Pokaż recenzje od:

3/6
50+ lat, z partnerem/ką listopad 2019
Jak na tygodniowy pobyt wycieczka bardzo droga .Właściwie jest to stały pobyt a nie wycieczka objazdowa .Myślę że w zamian za lancze powinno być więcej zwiedzania .Właściwie więcej wycieczek (...) rozwiń
Jak na tygodniowy pobyt wycieczka bardzo droga .Właściwie jest to stały pobyt a nie wycieczka objazdowa .Myślę że w zamian za lancze powinno być więcej zwiedzania .Właściwie więcej wycieczek fakultatywnych niż z programu i to jeszcze nie uwzględnionych w programie Byliśmy zaskakiwani przez pilota że jest wycieczka ale kosztuje np 78 Euro na osobę Nie był tez zrealizowany program np wycieczka do jaskini ale w zamian tego fakultatywna wycieczka do latarni ale pilot nie powiedział ile kosztuje stracony dzień i to co nam zaoferował jest równoważne z kosztami wycieczki do jaskini. Nie wspomnę już o 5 godz. opóźnieniu samolotu przy wylocie i o wiadomościach i wiedzy pilota o Madaskarze
 • 3
 • 4
 • 5
 • 3
 • 5
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką listopad 2019
Bardzo ciekawy program , doskonałe wyżywienie ,hotele / tranzytowa Mrówka też ciekawa /. Pilotka pani Ania znakomicie ogarniała wszystko i świetnie się z nią podróżowało. Miejscowy pilot Bartek (...) rozwiń
Bardzo ciekawy program , doskonałe wyżywienie ,hotele / tranzytowa Mrówka też ciekawa /. Pilotka pani Ania znakomicie ogarniała wszystko i świetnie się z nią podróżowało. Miejscowy pilot Bartek zawsze z chęcią pomocy i radosnym nastawieniem . Jedynie powrotny lot z miedzylądowaniem w Atenach -13 h-był uciążliwy.
 • 6
 • 6
 • 6
 • 5
 • 6
zwiń
5/6
31-40 lat, z partnerem/ką październik 2019
Wycieczkę oceniam dobrze z kilku powodów: lot bezpośredni, mała grupa, dobry program, dobry hotel i dobry przewodnik lokalny. Miejsce gdzie wciąż jeszcze turystyka nie gra kluczowej roli. (...) rozwiń
Wycieczkę oceniam dobrze z kilku powodów: lot bezpośredni, mała grupa, dobry program, dobry hotel i dobry przewodnik lokalny. Miejsce gdzie wciąż jeszcze turystyka nie gra kluczowej roli. Madagaskar to raj w którym można dotknąć istoty życia, poobserwować jak bardzo próżne jest nasz styl życia, a to już prawie tylko styl. Polecam. Brak banki mydlanej napompowanej pod turystę, poza hotelem który faktycznie spełnia nasze standardy i dobrze. Życie, życie i jeszcze raz życie. Najlepsza oferta z jakiej skorzystałam w ITAKA
 • 5
 • 5
 • 4
 • 5
 • 6
zwiń
3/6
26-30 lat, z partnerem/ką wrzesień 2019
Wycieczka godna polecenia. Tylko dla ludzi z pasją i dystansem do Świata. Pilot Tomek wspaniały człowiek, inspirujący i motywujący. Koniecznie zabrać ze sobą zabawki, przybory szkolne, (...) rozwiń
Wycieczka godna polecenia. Tylko dla ludzi z pasją i dystansem do Świata. Pilot Tomek wspaniały człowiek, inspirujący i motywujący. Koniecznie zabrać ze sobą zabawki, przybory szkolne, ostatecznie słodycze.
 • 3
 • 3
 • 3
 • 3
 • 3
zwiń
5/6
50+ lat, ze znajomymi wrzesień 2019
Polecam innym ciekawym nowych doświadczeń i przeżyć. rozwiń
Polecam innym ciekawym nowych doświadczeń i przeżyć.
 • 5
 • 5
 • 6
 • 4
 • 5
zwiń
5/6
50+ lat, sam/a wrzesień 2019
Program wycieczki był ciekawy. Codziennie inne wrażenia: wodospad, kanion, jaskinia. Jednocześnie nie było to męczące, nawet pomimo kiepskich dróg. Tu należy się pochwała dla lokalnych (...) rozwiń
Program wycieczki był ciekawy. Codziennie inne wrażenia: wodospad, kanion, jaskinia. Jednocześnie nie było to męczące, nawet pomimo kiepskich dróg. Tu należy się pochwała dla lokalnych kierowców! Dzieki tej wycieczce zobaczyłam prawdziwe życie na Madagaskarze, mogłam podziwiać piękne widoki, obcować z niezadeptaną jeszcze przyrodą i przebywać w towarzystwie sympatycznych osób. Wszelkie trudy i niedogodności rekompensował hotel Baobab i jego bogate menu. (Ale hotel tranzytowy Mrówka - świetnie położony też był swoistą atrakcją. Gdyby nie on nie widziałabym życia lokalnej społeczności- od mycia zebu i dzieci w oceanie do rozebrania łodzi w jedną noc). Wycieczka bardzo udana i godna polecenia ciekawym świata.
 • 6
 • 5
 • 6
 • 5
 • 6
zwiń
4/6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2019
bardzo ciekawy program, dużo wrażeń, atutem jeden hotel, z którego codziennie wyjeżdżaliśmy na wycieczki, znakomita kuchnia; atrakcyjny przelot awionetką na trasie Nosy Be - Madagaskar (...) rozwiń
bardzo ciekawy program, dużo wrażeń, atutem jeden hotel, z którego codziennie wyjeżdżaliśmy na wycieczki, znakomita kuchnia; atrakcyjny przelot awionetką na trasie Nosy Be - Madagaskar - Nosy Be, możliwość doświadczenia jak żyją Malgasze, zdecydowanie warto zabrać coś dla dzieci: niedogodnością w trakcie podróży był brak dostępu do bagażu przez 2 dni /w hotelu transferowym/, bagaż główny musieliśmy zostawić na Nosy Be /w innym hotelu niż transferowy/ i przepakować się w miękką torbe max. 12kg, w drodze powrotnej z Madagaskaru okazało się, że możemy lecieć na Nosy Be, ale bez bagażu, który dotarł do nas do 2 dniach. ciekawy program, duże zaangażowanie lokalnych przewodników, przyjazna atmosfera, mozliwość spotkania różnych gatunków lemurów, gekonów, kameleonów, natomiast do dogrania po zakończonym objeżdzie 1 dzień w hotelu transferowym, przed hotelem pobytowym zbędny; do wyjaśnienia dlaczego nasz bagaż z Madagaskaru na Nosy Be dotarł po dwóch dniach, w celu uniknięcia podobnej sytuacji w przeszłaości;
 • 6
 • 5
 • 6
 • 5
 • 5
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2019
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 6
 • 5
 • 6
 • 5
 • 5
zwiń
6/6
41-50 lat, z partnerem/ką sierpień 2019
Znakomity program, bardzo dobrze zaplanowany, wycieczka naprawdę interesująca. rozwiń
Znakomity program, bardzo dobrze zaplanowany, wycieczka naprawdę interesująca.
 • 6
 • 6
 • 6
 • 5
 • 5
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką sierpień 2019
Wycieczka interesująca , super lot awionetką ,przepiękne widoki. Mało zwierząt , zarówno lemurów jak i ptaków oraz owadów. rozwiń
Wycieczka interesująca , super lot awionetką ,przepiękne widoki. Mało zwierząt , zarówno lemurów jak i ptaków oraz owadów.
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
4/6
50+ lat, sam/a sierpień 2019
biorac pod uwage, iz byla to wycieczka objazdowa bylo zbyt duzo wolnego czasu. Dla tych ,ktorzy nastawiaja sie przede wszystkim na zwiedzanie nie polecam, Wycieczka zdecydowanie dla tych (...) rozwiń
biorac pod uwage, iz byla to wycieczka objazdowa bylo zbyt duzo wolnego czasu. Dla tych ,ktorzy nastawiaja sie przede wszystkim na zwiedzanie nie polecam, Wycieczka zdecydowanie dla tych co lubia bardzo duzo jesc , bedziecie "w siodmym niebie".
 • 4
 • 6
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką sierpień 2019
Program wycieczki został zrealizowany w całości oprócz wycieczki fakultatywnej ze względu na porę suchą. W pierwszym dniu, a także ostatnim zaproponowano dwie wycieczki fakultatywne - wyjazd do (...) rozwiń
Program wycieczki został zrealizowany w całości oprócz wycieczki fakultatywnej ze względu na porę suchą. W pierwszym dniu, a także ostatnim zaproponowano dwie wycieczki fakultatywne - wyjazd do Lemuria Land oraz na plażę Andilana Beach. Warto skorzystać, aby nie siedzieć w hotelu Mrówka. Hotele na trasie są tylko dwa - wspomniana Mrówka o niskim standardzie z zimną wodą i mało smacznym jedzeniem oraz Baobab Tree, który wyróżnia się komfortowymi pokojami, a także przepysznym, serwowanym jedzeniem (każdy posiłek składa się z trzech dań wybieranych z karty). Przejazdy są długie, jednak odbywają się komfortowymi jeepami, które to niwelują troszkę trudy podróży. Natura, natura i jeszcze raz natura - tak można by było opisać kolejne dni tej wycieczki objazdowej. Cudowne widoki oglądane w towarzystwie wszechobecnych i przyjacielskich lemurów lub z okna awionetki pozwoliły zapomnieć o długich trasach spędzonych w jeepach i cieszyć się pięknem Madagakaru, którego mieszkańcy są bardzo przyjaźni i uśmiechnięci. Pilotką była p. Kinga, która przede wszystkim była osobą sympatyczną i dbającą o zadowolenie uczestników.
 • 4
 • 4
 • 4
 • 4
 • 4
zwiń
6/6
41-50 lat, z partnerem/ką sierpień 2019
Bardzo się cieszę, że mogłam brać udział w tej wycieczce. Madagaskar to wciąż dziki kraj niezniszczony przez masową turystykę. To, co zobaczyłam przeszło moje najśmielsze oczekiwania: natura, (...) rozwiń
Bardzo się cieszę, że mogłam brać udział w tej wycieczce. Madagaskar to wciąż dziki kraj niezniszczony przez masową turystykę. To, co zobaczyłam przeszło moje najśmielsze oczekiwania: natura, natura, natura (ale jaka!). Program jaki proponujecie jest bardzo ciekawy i pozwala w krótkim czasie zobaczyć to, co w tym rejonie jest najciekawsze. Zakwaterowanie w różnych hotelach (o różnym standardzie) pozwala także poznać lepie ten kraj - warunki jakie były proponowane były dobre i bardzo dobre. Wyżywienie przeszło najśmielsze oczekiwania- niestety nie udało mi się schudnąć - a takie miałam plany - a wręcz przeciwnie. Waga pokazuje, że madagaskarska kuchnia proponowana turystom jest bardzo syta. Mam nadzieję, że za kilka lat uda mi się tam znów pojechać z Waszym biurem i zobaczyć inną część kraju.
 • 6
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
3/6
50+ lat, ze znajomymi lipiec 2019
Fatalny pilot,średni program. rozwiń
Fatalny pilot,średni program.
 • 2
 • 2
 • 5
 • 3
 • 3
zwiń
4/6
50+ lat, z partnerem/ką lipiec 2019
Ciekawy program objazdu, poza pierwszym i ostatnim dniem, podczas których można było efektywniej spędzić czas. To kwestia optymalizacji przelotów awionetkami. Przy przelocie powrotnym, w (...) rozwiń
Ciekawy program objazdu, poza pierwszym i ostatnim dniem, podczas których można było efektywniej spędzić czas. To kwestia optymalizacji przelotów awionetkami. Przy przelocie powrotnym, w przypadku dwóch podgrup, jedna jest pozbawiona wycieczki fakultatywnej i to jest praktycznie dzień niewykorzystany. Hotel podczas pierwszego i ostatniego noclegu bardzo słaby. Dodatkowo zbyt długie oczekiwanie na posiłki w hotelu Baobab, standardowo nawet do 3 godzin.Ten czas można było wykorzystać na relaks w SPA lub przy basenie. Przejazdy jeepami powinny odbywać w maksymalnie 3 osoby, przy 4 osobach jedna zawsze ma miejsce gorsze, bez podgłówka.
 • 4
 • 4
 • 4
 • 4
 • 4
zwiń
6/6
50+ lat, ze znajomymi lipiec 2019
Wyjazd "na koniec świata" bardzo interesujący. Program wycieczki ułożony bardzo dobrze: po przyjeździe dzień wolny i przemiennie intensywniejszy dzień z mniej forsownym. Lokalni przewodnicy (...) rozwiń
Wyjazd "na koniec świata" bardzo interesujący. Program wycieczki ułożony bardzo dobrze: po przyjeździe dzień wolny i przemiennie intensywniejszy dzień z mniej forsownym. Lokalni przewodnicy bardzo uprzejmi i dbający o nasz komfort. Zawsze była dla nas schłodzona woda. Samolot linii Blue Panorama - wygodny, są 2 posiłki podczas lotu i napoje. Baza noclegowa: na Madagaskarze- hotel BAOBAB - super i warunki i wyżywienie.; na Nosy Be mieszkaliśmy w hotelu La Formie (Mrówka) - niższy standard, ale z klimatem. W łazience jest mydełko - i tyle, nie ma suszarki. Jedzenie też słabsze, napoje do posiłku płatne.
 • 6
 • 4
 • 6
 • 6
 • 5
zwiń
5/6
50+ lat, sam/a lipiec 2019
Wycieczka interesująca. Spotkanie z unikalną przyrodą (baobaby, lemury, gekony), pięknymi krajobrazami (unikalne kolory kanionu). Lokalni przewodnicy dbają o komfort podróży (zawsze zimna woda, (...) rozwiń
Wycieczka interesująca. Spotkanie z unikalną przyrodą (baobaby, lemury, gekony), pięknymi krajobrazami (unikalne kolory kanionu). Lokalni przewodnicy dbają o komfort podróży (zawsze zimna woda, przygotowane ręczniki na plażę) Nocleg -pierwszy hotel można potraktować jako koloryt lokalny (zimna woda, kiepskie jedzenie), ale drugi wart swoich 4 gwiazdek (bardzo smaczne jedzenie)
 • 5
 • 6
 • 6
 • 5
 • 5
zwiń
4/6
50+ lat, ze znajomymi czerwiec 2019
Ciekawy kraj, życzliwi ludzie, ładne plaże, wyjazdy udany i atrakcyjny. rozwiń
Ciekawy kraj, życzliwi ludzie, ładne plaże, wyjazdy udany i atrakcyjny.
 • 4
 • 5
 • 5
 • 5
 • 4
zwiń
5/6
41-50 lat, sam/a czerwiec 2019
Podróżowanie po tamtejszych drogach i wybojach jest wyzwaniem. Natomiast wycieczka nie wymaga ani dobrych butów, ani kondycji. Nawet ruchu mieliśmy za mało. Bardzo dobre wyżywienie wszędzie. (...) rozwiń
Podróżowanie po tamtejszych drogach i wybojach jest wyzwaniem. Natomiast wycieczka nie wymaga ani dobrych butów, ani kondycji. Nawet ruchu mieliśmy za mało. Bardzo dobre wyżywienie wszędzie. Pierwszy hotel na Nosy Be miał marne warunki (zimna woda, jakoś nie za czysto), ale to przecież Madagaskar. Drugi w Madżundze fantastyczny. Odwiedzaliśmy fajne plaże, widzieliśmy dużo ciekawych zwierząt, weszliśmy do fantastycznej jaskini, pływaliśmy w górskim stawie. Trzeba wziąć ze sobą środki na komary i koniecznie leki na biegunkę. Ogólnie jestem zadowolona, ale wolałabym wejść głębiej w teren, żeby poczuć Madagaskar. Miejscowi życzliwi. Jak ktoś będzie jechał, niech koniecznie weźmie coś do oddania dla tamtejszych dzieci. Przyda się wszystko.
 • 5
 • 5
 • 6
 • 5
 • 2
zwiń
6/6
20-25 lat, ze znajomymi czerwiec 2019
Piękne wakacje, godne polecenia. Organizacja bardzo dobra, malgaska obsługa miła i profesjonalna. Ciekawy program wycieczki, zachwycające widoki. Jedynym minusem jest niestety brak (...) rozwiń
Piękne wakacje, godne polecenia. Organizacja bardzo dobra, malgaska obsługa miła i profesjonalna. Ciekawy program wycieczki, zachwycające widoki. Jedynym minusem jest niestety brak profesjonalizmu i kompetencji u polskiego pilota p.Andrzeja. Kierunek podróży polecany dla osób ciekawych świata, chcących odkryć odległe miejsca i podróżować bez tłumu turystów, aczkolwiek przygotowanych na zobaczenie "Trzeciego Świata".
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką styczeń 2019
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
41-50 lat, z partnerem/ką grudzień 2018
Wycieczka bardzo udana, zważywszy na bardzo odległy kierunek i specyfikę miejsca organizacja na wysokim poziomie, pomimo przeciwności losu jak nieprzejezdne drogi, co skutkowało odwołaniem (...) rozwiń
Wycieczka bardzo udana, zważywszy na bardzo odległy kierunek i specyfikę miejsca organizacja na wysokim poziomie, pomimo przeciwności losu jak nieprzejezdne drogi, co skutkowało odwołaniem bardzo oczekiwanej wycieczki. Profesjonalizm i zaangażowanie przewodnika(Pani Magda) spowodował że impreza jako całość nie straciła na atrakcyjności. Hotel przejściowy na Nosy Be nie urywa tylnej części ciała, ale można go potraktować jako zderzenie z miejscowym folklorem (kwestia poziomu uczestników). Na uwagę zasługuje również fakt bardzo przychylnej pomocy lokalnych przewodników/opiekunów, spełniających zachcianki rozkapryszonych uczestników.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
50+ lat, ze znajomymi grudzień 2018
Ogólnie wycieczka bardzo przyjemna . Piekna przyroda , widoki , ludzie bardzo przychylni do turystów i pomomo biedy szczęśliwi. Dobra organizacja za co szacun dla przewodnika Sławka. Fajnie (...) rozwiń
Ogólnie wycieczka bardzo przyjemna . Piekna przyroda , widoki , ludzie bardzo przychylni do turystów i pomomo biedy szczęśliwi. Dobra organizacja za co szacun dla przewodnika Sławka. Fajnie byłoby gdyby organizować jeszcze coś na popołudnie i wieczór . Stratą czasu według mnie było oczekiwanie na bardzo dobrą kolację w komfortowym hotelu nawet do trzech godzin , bo tyle trwało podawanie wszystkich posiłków i spożywanie kolacji. Poza tym ogólnie duża szóstka.
 • 5
 • 5
 • 6
 • 4
 • 5
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką grudzień 2018
Wycieczka bardzo interesująca i urozmaicona, choć bardziej egzotyczna niż "jak z bajki". Dużo zależy od przewodnika, którym w naszym przypadku był Pan Jacek, który był rewelacyjny, jeśli chodzi (...) rozwiń
Wycieczka bardzo interesująca i urozmaicona, choć bardziej egzotyczna niż "jak z bajki". Dużo zależy od przewodnika, którym w naszym przypadku był Pan Jacek, który był rewelacyjny, jeśli chodzi o wiadomości o Madagaskarze, a przy tym wszędzie wszyscy go znali, co powodowało, że czuliśmy się jak u siebie. Miejscowi przewodnicy byli również bardzo sympatyczni i mili i w ogóle mieszkańcy Madagaskaru, to bardzo mili ludzie. Dużym plusem jest przelot samolotem na trasie Nosy Be - Mahajanga - Nosy Be (zaoszczędzenie czasu i panoramiczny widok na zachodnie wybrzeże Madagaskaru). Minusem było to, że podróż dżipami była niewygodna, ponieważ do jednego dżipa (max. 5-cio osobowego) "upakowano" aż 7 osób! Niestety nie udała nam się wycieczka do jaskiń Anjohibe, z powodu braku możliwości dojechania dżipem na miejsce, po silnych opadach deszczu. Ta wycieczka w okresie rozpoczynającym porę deszczową powinna być zastąpiona w programie inną atrakcją. Lemury i kameleony były ok! Hotel Baobab Tree w Mahajanga był rewelacyjny (znakomity standard pokoi i znakomite wyżywienie, nie często spotykane na objazdówce). Po wycieczce 7 dni spędziliśmy na leniuchowaniu na Nosy Be w hotelu Royal Beach, który w pełni zasługuje na swoje 4+ gwiazdki. Ogólnie byliśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni organizacją tej imprezy turystycznej, ponieważ dotychczas dużo podróżowaliśmy, korzystając z niemieckich biur podróży, mając na uwadze jakość zakwaterowania i realizacji programu wycieczek. Wycieczka została zrealizowana, mimo iż wzięło w niej udział tylko 3 osoby. Gdyby nie niewygodny transport dżipami nasza ocena imprezy byłaby na "szóstkę". Impreza godna polecenia.
 • 6
 • 6
 • 6
 • 4
 • 5
zwiń
2/6
50+ lat, z partnerem/ką listopad 2018
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 1
 • 2
 • 2
 • 1
 • 3
zwiń

Sprawdź cenę

Twój wybór wczasów

Madagaskar

Madagaskar jak z bajki

WYCIECZKA OBJAZDOWA
zmień wariant wakacji
 • Dojazd własny
Wybierz
8 699 Pln
Oszczędzasz: 3200 PLN
Dorosły
5 499pln
Łączna kwota 10 998 pln razem
Oszczędzasz 3200 PLN
Rezerwuj
Przejdziesz do bezpiecznego procesu rezerwacji
 • wyślij zapytanie
 • callcenter.tel_pl
 • 801 066 777
 • 77 4476 777
 • Infolinie dostępne: pn-pt 8-22 sob-ndz 9-20
arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter