phone mobile mobile pin heart heart user user Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane
> >Wyniki Wyszukiwania> >

Baśnie tysiąca i 7 nocy

Atuty oferty

 • 2 kraje: Hiszpania i Maroko
 • Meknes, miasto z listy UNESCO
 • Casablanca i meczet Hassana II
 • Gibraltar – na krańcu Europy
 • przedłuż wakacje na Costa del Sol

Baśnie tysiąca i 7 nocy Kod: AGPROKO

Trasa
2 809PLN
Dorośli: 2 2 posiłki Pt 28.08 – Pt 04.09.20 (8 dni)
Itaka
 • Promocja LATO 2020 LATO 2020
Maroko

Baśnie tysiąca i 7 nocy

 • Promocja LATO 2020 LATO 2020
Kod: AGPROKO
Opis

1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Malagi. Zakwaterowanie w hotelu i czas wolny (zależy od godziny przylotu). Kolacja, nocleg.

2. DZIEŃ. CEUTA – TANGER – PRZYLĄDEK ISZBARTAL (trasa: ok. 250)
Śniadanie. Przejazd do Algeciras i przeprawa promowa CEUTY. Zwiedzanie enklawy hiszpańskiej na półwyspie afrykańskim: Plac Afrykański, katedra prawosławna, Nuestra Seniora de Africa. Czas wolny. Przejazd do TANGERU, jednego z najstarszych miast królewskiego Maroka, położonego na skrzyżowaniu szlaków Europy i Afryki. Spacer po medynie z labiryntem zakamarków i krętych wąskich uliczek. Przejazd na przepiękny PRZYLĄDEK ISZBARTAL, najdalej wysunięty punkt na północno-zachodnim wybrzeżu Afryki z latarnią morską z 1864 r. Postój w punkcie widokowym przy Grotach Herkulesa - symbolu miasta Tangier. To tutaj łączą się wody Oceanu Atlantyckiego i Morza Śródziemnego, a przy dobrej widoczności można dojrzeć wybrzeże Hiszpanii i Skałę Gibraltarską. Zwiedzanie Groty Herkulesa, który, według legendy, spędził tam noc. Czas wolny na pamiątkowe zdjęcia. Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

3. DZIEŃ. CASABLANCA – RABAT (trasa: ok. 400 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do CASABLANKI, największego miasta i gospodarczej stolicy Maroka i jednej z czterech największych metropolii afrykańskich. Spacer po placu Mohammeda V - administracyjnym centrum z architekturą neomauretańską i art déco. Czas wolny. Zwiedzanie Meczetu Hassana II, który jest najnowocześniejszą świątynią muzułmańską w Afryce Północnej i trzecią co do wielkości po meczecie w Mekce i Medynie budowlą sakralną, stanowiącą symbol i znak rozpoznawczy miasta. Imponujący ogromem i przepychem, ma najwyższy na świecie, bogato zdobiony minaret o wysokości 200 m. Przejazd do Anfy – dzielnicy rezydencji pełnej luksusowych budowli i bujnych ogrodów. Przejazd do RABATU, administracyjnej stolicy Maroka, zielonego miasta kopuł i minaretów. Spacer: imponujący pałac królewski z okazałą bramą Bab ar-Rouah, zwiedzanie mauzoleum Mohammeda V z nieukończonym ogromnym meczetem i wieżą Hassana, kasba Oudaja z monumentalną bramą i Ogrodami Andaluzyjskimi. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie i kolacja, nocleg.

4. DZIEŃ. FEZ (trasa: ok. 200 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do FEZU, najstarszego i najbardziej dostojnego miasta sułtańskiego, stolicy religijnej, kulturalnej i intelektualnej Maroka, miasta tysiąca meczetów. Spacer po Fez El-Bali – labiryncie 9 tys. krętych uliczek najlepiej zachowanej medyny świata arabskiego objętej patronatem UNESCO. Następnie meczet i uniwersytet Al-Karawijjin z IX w. (z zewnątrz) – najstarszy w świecie zachodniego islamu, najpiękniej ozdobiony, mogący pomieścić nawet 20 tys. wiernych, garbarnie Szawara - najczęściej fotografowane miejsce w Fezie, zachwycające bogactwem kolorów. Zwiedzanie medresy Bu Inanijja z XIV w., najpiękniejszej i największej szkoły koranicznej, która jest jedyną medresą w Maroku, posiadającą własny minbar i minaret. Wizyta na placu En-Nejjarine z fontanną En-Nejjarine z połowy XIX w. Czas wolny. Spacer po otoczonym okazałymi murami miejskimi Fez el-Jedid z Dar al-Makhzen – pałacem królewskim z okazałą bramą misternie zdobioną, bogatą ornamentyką i kaligrafią. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja i czas wolny lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wyjście na tradycyjną marokańską kolację ze wspaniałym pokazem tańca brzucha w słynnej restauracji "Palais Medina Fez". Powrót do hotelu, nocleg.

5. DZIEŃ. MEKNES – MOULAY IDRISS – ASILAH (trasa: ok. 400 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do MEKNES – królewskiego miasta wpisanego na listę UNESCO, słynącego z majestatycznych bram i murów obronnych, zwanego Wersalem Maroka. Spacer obok monumentalnej Bab al-Mansour – jednej z najbardziej okazałych bram miejskich w Maroku, przejście w okolice starych murów fortyfikacyjnych. Zwiedzanie mauzoleum Moulaya Ismaila – jednego z najokrutniejszych sułtanów. Przejazd obok świętego miasta MOULAY IDRISS, malowniczo położonego na szczycie wzgórza. Przejazd do starożytnego ASILAH, urokliwej nadmorskiej miejscowości. Z czasów panowania portugalskiego pozostały do dziś masywne mury obronne, okalające jedną z najlepiej zachowanych medyn w kraju. Spacer: medyna, kościół San Bartholome, pałac Raissouni – obecnie centrum kultury. Przejazd do hotelu w okolicy Mdiq, zakwaterowanie, kolacji, nocleg.

6. DZIEŃ. MDIQ/SZAFSZAWAN – TETUAN (ok. 150 km)
Śniadanie. Czas wolny - wypoczynek na plaży w MDIQ lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): udział w wycieczce do kolorowych miast Maroka. Przejazd i zwiedzanie SZAFSZAWANU, górskiego miasteczka, założonego w XV w., którego budynki mienią się przeróżnymi odcieniami błękitu. Zwiedzanie medyny z widocznymi wpływami kultury andaluzyjskiej. Spacer: plac Uta el-Hammam, kazaba z XVII w., plac Makhzen, Wielki Meczet El Adamaa Masjid z ośmiobocznym minaretem z bogatą dekoracją z płytkami az-zulajdż. Spacer dzielnicą Al-Andalus pełną stromych, wąskich uliczek z budynkami w barwach bieli, błękitu i zieleni. Spacer do źródła Ras el-Man, któremu miasto zawdzięcza wodę pitną i bujne ogrody. Czas wolny. Przejazd do TETUAN, gdzie spotykają się wpływy różnych kultur, głównie andaluzyjskiej i ottomańskiej. Przejazd przez dzielnicę Ville Nouvelle i plac Moulay el-Mehdi, który jest doskonałym przykładem hiszpańskiej architektury kolonialnej. Wizyta na imponującym placu Hassana II w sąsiedztwie Pałacu Królewskiego. Spacer przez dzielnicę żydowską do białej mediny w Tetuanie wpisanej na listę UNESCO. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

7. DZIEŃ. GIBRALTAR - MALAGA (trasa: ok. 200 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przeprawa promowa do Algeciras. Przejazd pod granicę GIBRALTARU, przekroczenie granicy i zwiedzanie enklawy brytyjskiej na Półwyspie Iberyjskim. Przejazd do punktu widokowego Punta de Europa, gdzie znajduje się pomnik upamiętniający tragiczną śmierć generała Władysława Sikorskiego. Rozciąga się stąd wspaniały widok na Cieśninę Gibraltarską i góry Atlas na kontynencie afrykańskim. Przejazd obok skały Gibraltarskiej, domu małpek bezogonowych, które według legendy są gwarancją angielskiego panowania nad skałą. Czas wolny na zakupy (na Gibraltarze obowiązuje strefa wolnocłowa). Przejazd do MALAGI, jednego z najstarszych miast portowych w basenie Morza Śródziemnego. Spacer eleganckimi uliczkami pełnymi tradycyjnych barów tapas i kawiarni do XVI-wiecznej katedry i domu narodzin Pabla Picassa. Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

8. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Czas wolny (zależnie od godziny wylotu). Transfer na lotnisko i wylot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt o tygodniowy wypoczynek: śniadanie, wykwaterowanie, transfer do wybranego hotelu.

7 noclegów w hotelach***: 2 na Costa del Sol, 5 w Maroku; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 7 śniadań, 7 kolacji • przelot • przejazd autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

 1. Obowiązkowa dopłata do usługi Rozkład Premium/os.: 60 PLN (dot. wybranych rozkładów lotów).
 2. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, bilety promowe, lokalni przewodnicy, audio guide: ok. 130 EUR.
 3. Opłaty fakultatywne: tradycyjna marokańska kolacja z pokazem tanecznym w słynnej restauracji „Palais Medina Fez”: ok. 39 EUR, wycieczka do Szafszawan i Tetuan: ok. 39 EUR.

4.2/6
65% klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą

Klienci doceniają:

 • Program wycieczki/trasę
 • Komfort podróży
 • Standard autokaru
Informacje o regionie
O regionie

Maroko

Tajemnicze królestwo, nazywane Krajem Zachodzącego Słońca od lat przyciąga jak magnes turystów z całego świata. Intryguje mieszanką kultur, orientalną architekturą, majestatycznymi krajobrazami i tajemniczymi kazbami. W proponowanych programach same perły Maroka.

Położenie na mapie Trasa

CEUTA – TANGER – PRZYLĄDEK ISZBARTAL – CASABLANCA – RABAT – FEZ – MEKNES – MOULAY IDRISS – ASILAH – MDIQ – SZAFSZAWAN – TETUAN – GIBRALTAR – MALAGA
Niezwykła podróż łącząca najpiękniejsze miejsca Kraju Zachodzącego Słońca i kosmopolityczną Malagę w słonecznej Andaluzji. Trasa wycieczki prowadzi przez Costa del Sol aż po cieśninę Gibraltarską do barwnego Maroko, gdzie można poczuć się jak w prawdziwej baśni z tysiąca i jednej nocy. Miasta Maroka zachwycają wspaniałą architekturą i niepowtarzalnym wielokulturowym klimatem. Rabat z wpływami francuskimi, orientalna medyna Fezu, cesarskie Meknes z listy UNESCO pamiętają czasy wielkich imperiów i zabiorą w podróż w czasie. Warto również skorzystać z oferty wycieczki fakultatywnej i zwiedzić Szafszawan - niezwykłe miasto skąpane w odcieniach błękitu. Po zwiedzaniu znakomitym pomysłem będzie przedłużenie pobytu w hotelu na Costa del Sol. Trasa w Hiszpanii i Maroku: ok. 1600 km.

PLAN WYCIECZKI
1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Malagi. Zakwaterowanie w hotelu i czas wolny (zależy od godziny przylotu). Kolacja, nocleg.
2. DZIEŃ. CEUTA – TANGER – PRZYLĄDEK ISZBARTAL (trasa: ok. 250)
Śniadanie. Przejazd do Algeciras i przeprawa promowa CEUTY. Zwiedzanie enklawy hiszpańskiej na półwyspie afrykańskim: Plac Afrykański, katedra prawosławna, Nuestra Seniora de Africa. Czas wolny. Przejazd do TANGERU, jednego z najstarszych miast królewskiego Maroka, położonego na skrzyżowaniu szlaków Europy i Afryki. Spacer po medynie z labiryntem zakamarków i krętych wąskich uliczek. Przejazd na przepiękny PRZYLĄDEK ISZBARTAL, najdalej wysunięty punkt na północno-zachodnim wybrzeżu Afryki z latarnią morską z 1864 r. Postój w punkcie widokowym przy Grotach Herkulesa - symbolu miasta Tangier. To tutaj łączą się wody Oceanu Atlantyckiego i Morza Śródziemnego, a przy dobrej widoczności można dojrzeć wybrzeże Hiszpanii i Skałę Gibraltarską. Zwiedzanie Groty Herkulesa, który, według legendy, spędził tam noc. Czas wolny na pamiątkowe zdjęcia. Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.
3. DZIEŃ. CASABLANCA – RABAT (trasa: ok. 400 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do CASABLANKI, największego miasta i gospodarczej stolicy Maroka i jednej z czterech największych metropolii afrykańskich. Spacer po placu Mohammeda V - administracyjnym centrum z architekturą neomauretańską i art déco. Czas wolny. Zwiedzanie Meczetu Hassana II, który jest najnowocześniejszą świątynią muzułmańską w Afryce Północnej i trzecią co do wielkości po meczecie w Mekce i Medynie budowlą sakralną, stanowiącą symbol i znak rozpoznawczy miasta. Imponujący ogromem i przepychem, ma najwyższy na świecie, bogato zdobiony minaret o wysokości 200 m. Przejazd do Anfy – dzielnicy rezydencji pełnej luksusowych budowli i bujnych ogrodów. Przejazd do RABATU, administracyjnej stolicy Maroka, zielonego miasta kopuł i minaretów. Spacer: imponujący pałac królewski z okazałą bramą Bab ar-Rouah, zwiedzanie mauzoleum Mohammeda V z nieukończonym ogromnym meczetem i wieżą Hassana, kasba Oudaja z monumentalną bramą i Ogrodami Andaluzyjskimi. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie i kolacja, nocleg.
4. DZIEŃ. FEZ (trasa: ok. 200 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do FEZU, najstarszego i najbardziej dostojnego miasta sułtańskiego, stolicy religijnej, kulturalnej i intelektualnej Maroka, miasta tysiąca meczetów. Spacer po Fez El-Bali – labiryncie 9 tys. krętych uliczek najlepiej zachowanej medyny świata arabskiego objętej patronatem UNESCO. Następnie meczet i uniwersytet Al-Karawijjin z IX w. (z zewnątrz) – najstarszy w świecie zachodniego islamu, najpiękniej ozdobiony, mogący pomieścić nawet 20 tys. wiernych, garbarnie Szawara - najczęściej fotografowane miejsce w Fezie, zachwycające bogactwem kolorów. Zwiedzanie medresy Bu Inanijja z XIV w., najpiękniejszej i największej szkoły koranicznej, która jest jedyną medresą w Maroku, posiadającą własny minbar i minaret. Wizyta na placu En-Nejjarine z fontanną En-Nejjarine z połowy XIX w. Czas wolny. Spacer po otoczonym okazałymi murami miejskimi Fez el-Jedid z Dar al-Makhzen – pałacem królewskim z okazałą bramą misternie zdobioną, bogatą ornamentyką i kaligrafią. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja i czas wolny lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wyjście na tradycyjną marokańską kolację ze wspaniałym pokazem tańca brzucha w słynnej restauracji "Palais Medina Fez". Powrót do hotelu, nocleg.
5. DZIEŃ. MEKNES – MOULAY IDRISS – ASILAH (trasa: ok. 400 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do MEKNES – królewskiego miasta wpisanego na listę UNESCO, słynącego z majestatycznych bram i murów obronnych, zwanego Wersalem Maroka. Spacer obok monumentalnej Bab al-Mansour – jednej z najbardziej okazałych bram miejskich w Maroku, przejście w okolice starych murów fortyfikacyjnych. Zwiedzanie mauzoleum Moulaya Ismaila – jednego z najokrutniejszych sułtanów. Przejazd obok świętego miasta MOULAY IDRISS, malowniczo położonego na szczycie wzgórza. Przejazd do starożytnego ASILAH, urokliwej nadmorskiej miejscowości. Z czasów panowania portugalskiego pozostały do dziś masywne mury obronne, okalające jedną z najlepiej zachowanych medyn w kraju. Spacer: medyna, kościół San Bartholome, pałac Raissouni – obecnie centrum kultury. Przejazd do hotelu w okolicy Mdiq, zakwaterowanie, kolacji, nocleg.
6. DZIEŃ. MDIQ/SZAFSZAWAN – TETUAN (ok. 150 km)
Śniadanie. Czas wolny - wypoczynek na plaży w MDIQ lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): udział w wycieczce do kolorowych miast Maroka. Przejazd i zwiedzanie SZAFSZAWANU, górskiego miasteczka, założonego w XV w., którego budynki mienią się przeróżnymi odcieniami błękitu. Zwiedzanie medyny z widocznymi wpływami kultury andaluzyjskiej. Spacer: plac Uta el-Hammam, kazaba z XVII w., plac Makhzen, Wielki Meczet El Adamaa Masjid z ośmiobocznym minaretem z bogatą dekoracją z płytkami az-zulajdż. Spacer dzielnicą Al-Andalus pełną stromych, wąskich uliczek z budynkami w barwach bieli, błękitu i zieleni. Spacer do źródła Ras el-Man, któremu miasto zawdzięcza wodę pitną i bujne ogrody. Czas wolny. Przejazd do TETUAN, gdzie spotykają się wpływy różnych kultur, głównie andaluzyjskiej i ottomańskiej. Przejazd przez dzielnicę Ville Nouvelle i plac Moulay el-Mehdi, który jest doskonałym przykładem hiszpańskiej architektury kolonialnej. Wizyta na imponującym placu Hassana II w sąsiedztwie Pałacu Królewskiego. Spacer przez dzielnicę żydowską do białej mediny w Tetuanie wpisanej na listę UNESCO. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
7. DZIEŃ. GIBRALTAR - MALAGA (trasa: ok. 200 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przeprawa promowa do Algeciras. Przejazd pod granicę GIBRALTARU, przekroczenie granicy i zwiedzanie enklawy brytyjskiej na Półwyspie Iberyjskim. Przejazd do punktu widokowego Punta de Europa, gdzie znajduje się pomnik upamiętniający tragiczną śmierć generała Władysława Sikorskiego. Rozciąga się stąd wspaniały widok na Cieśninę Gibraltarską i góry Atlas na kontynencie afrykańskim. Przejazd obok skały Gibraltarskiej, domu małpek bezogonowych, które według legendy są gwarancją angielskiego panowania nad skałą. Czas wolny na zakupy (na Gibraltarze obowiązuje strefa wolnocłowa). Przejazd do MALAGI, jednego z najstarszych miast portowych w basenie Morza Śródziemnego. Spacer eleganckimi uliczkami pełnymi tradycyjnych barów tapas i kawiarni do XVI-wiecznej katedry i domu narodzin Pabla Picassa. Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
8. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Czas wolny (zależnie od godziny wylotu). Transfer na lotnisko i wylot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt o tygodniowy wypoczynek: śniadanie, wykwaterowanie, transfer do wybranego hotelu.

ŚWIADCZENIA: 7 noclegów w hotelach***: 2 na Costa del Sol, 5 w Maroku; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 7 śniadań, 7 kolacji • przelot • przejazd autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:
 1. Obowiązkowa dopłata do usługi Rozkład Premium/os.: 60 PLN (dot. wybranych rozkładów lotów).
 2. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, bilety promowe, lokalni przewodnicy, audio guide: ok. 130 EUR.
 3. Opłaty fakultatywne: tradycyjna marokańska kolacja z pokazem tanecznym w słynnej restauracji „Palais Medina Fez”: ok. 39 EUR, wycieczka do Szafszawan i Tetuan: ok. 39 EUR.
Opinie klientów (14)

Ocena ogólna

4.2/6

Klienci wyróżnili:

 • Program wycieczki/trasę
 • Komfort podróży
 • Standard autokaru
65%
naszych klientów poleca ten hotel!
 • 4.2
 • 4.4
 • 3.8
 • 4.1
 • 4.0

Czytaj recenzje o hotelu

Pokaż recenzje od:

5/6
50+ lat, z partnerem/ką luty 2019
Program wycieczki bardzo ciekawy, zrealizowany w całości. Pilotka z dużą wiedzą,kompetentna i sympatyczna.Hotel w Rabacie tragiczny - brudny i zdewastowany, obejrzeliśmy 5 pokojów, wszędzie to (...) rozwiń
Program wycieczki bardzo ciekawy, zrealizowany w całości. Pilotka z dużą wiedzą,kompetentna i sympatyczna.Hotel w Rabacie tragiczny - brudny i zdewastowany, obejrzeliśmy 5 pokojów, wszędzie to samo.W pokoju i łazience prusaki!!! Koniecznie trzeba ten hotel zmienic na inny. Pozostałe hotele wysokiej klasy. Wyżywienie różne,znacznie lepsze w Hiszpani niż w Maroku. Jeżeli Itaka zmieni zakwestionowany hotel na inny, wycieczka na pewno godna polecenia.
 • 6
 • 5
 • 4
 • 6
 • 5
zwiń
3/6
41-50 lat, z partnerem/ką luty 2019
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 4
 • 5
 • 5
 • 4
 • 4
zwiń
3/6
50+ lat, z partnerem/ką luty 2019
Wycieczka ciekawa z pięknymi miejscami do zwiedzania. rozwiń
Wycieczka ciekawa z pięknymi miejscami do zwiedzania.
 • 4
 • 4
 • 2
 • 4
 • 4
zwiń
5/6
41-50 lat, z partnerem/ką luty 2019
Wycieczkę ogólnie bardzo polecam, plan mi się podobał a miejsca, które zobaczyłam były piękne. Hotele - bardzo zróżnicowane, najgorszy w Rabacie - grzyb w łazience, kolacja koszmarna (obok (...) rozwiń
Wycieczkę ogólnie bardzo polecam, plan mi się podobał a miejsca, które zobaczyłam były piękne. Hotele - bardzo zróżnicowane, najgorszy w Rabacie - grzyb w łazience, kolacja koszmarna (obok Japończycy jedli frykasy), najlepszy w Fezie - piękny hotel z pysznym jedzonkiem. W Mdiq - hotel przy pięknej plaży z cudownymi muszlami (kostium kąpielowy zbędny, nie ma szans go założyć z powodu tubylców). Wieczór marokański i Szafszawan - bardzo polecam. Autokar - ok. Największy minus - brak informacji o Maroko. Po powrocie wyciągnęłam przewodnik aby na gorąco doczytać to co mnie interesowało. Lokalni przewodnicy mówili niewiele. Pilotka jeszcze mniej. Wyjątek stanowił przewodnik a wycieczce do Szafszawanu, którego można było zapytać o wszystko i cierpliwie odpowiadał. Zakupy proszę zaplanować przed Gibraltarem, w niedzielę sklepy są zamknięte - czego nie wiedzieliśmy wcześniej.
 • 6
 • 4
 • 4
 • 5
 • 5
zwiń
6/6
41-50 lat, z partnerem/ką luty 2019
Bardzo ciekawa i polecam. rozwiń
Bardzo ciekawa i polecam.
 • 6
 • 4
 • 5
 • 2
 • 1
zwiń
5/6
26-30 lat, sam/a luty 2019
Jestem zadowolona z wycieczki Baśnie tysiąca i 7 nocy. Wycieczka dobrze zorganizowana. Można było w krótkim czasie zobaczyć dużo ciekawych miejsc i poznać kulturę i obyczaje Królestwa (...) rozwiń
Jestem zadowolona z wycieczki Baśnie tysiąca i 7 nocy. Wycieczka dobrze zorganizowana. Można było w krótkim czasie zobaczyć dużo ciekawych miejsc i poznać kulturę i obyczaje Królestwa Marokańskiego. Polecam
 • 5
 • 4
 • 5
 • 4
 • 3
zwiń
1/6
41-50 lat, sam/a luty 2019
Żenada. Wyjazd dużo droższy niz poprzednie z bardzo małą ilością świadczeń (kiepskich) rozwiń
Żenada. Wyjazd dużo droższy niz poprzednie z bardzo małą ilością świadczeń (kiepskich)
 • 2
 • 2
 • 2
 • 1
 • 1
zwiń
4/6
20-25 lat, ze znajomymi luty 2019
Wyjazd udany, warto poznać inny kontynent, jego kulturę, zobaczyć warunki w jakich żyją mieszkańcy. Nie należy jednak zapominać ,że to nie Europa.Jeśli ktoś był już na innych wycieczkach (...) rozwiń
Wyjazd udany, warto poznać inny kontynent, jego kulturę, zobaczyć warunki w jakich żyją mieszkańcy. Nie należy jednak zapominać ,że to nie Europa.Jeśli ktoś był już na innych wycieczkach objazdowych , to zauważy różnicę.
 • 5
 • 3
 • 3
 • 3
 • 2
zwiń
5/6
41-50 lat, z partnerem/ką styczeń 2019
Wycieczka była sprawnie zorganizowana. Przewodniczka ITAKI (p. Wioletta), przewodnicy lokalni i przewoźnicy autokarowi bardzo profesjonalni. Widzieliśmy wiele pięknych miejsc, mieliśmy okazję (...) rozwiń
Wycieczka była sprawnie zorganizowana. Przewodniczka ITAKI (p. Wioletta), przewodnicy lokalni i przewoźnicy autokarowi bardzo profesjonalni. Widzieliśmy wiele pięknych miejsc, mieliśmy okazję spróbować lokalne potrawy w czasie lunchu dodatkowo płatnej wycieczki do Szawszawan (warto jechać - piękne miejsce, nawet w niepogodę, która akurat tego dnia nam się przytrafiła). Tempo i czas były tym co odebrało nieco uroku tej wycieczce. Miejsca i nazwy zlewają się w jedno. Nie ma możliwości posmakowania klimatu i kultury. To coś jak rekonesans przed planowaniem dłuższego pobytu w którymś z przedstawionych miejsc. Wiem, że Casablanka mnie nie skusi, za to plaże nad oceanem w okolicy groty Herkulesa wyglądały fantastycznie. Z resztą było tam wiele pięknych miejsc, które chciałoby się spenetrować gdyby tylko sytuacja w kraju pozwalała turystom na bezpieczne przemieszczanie się. A tak pozostają miłe, acz przelotne wspomnienia ciepła i egzotyki. Większość hoteli była na bardzo przyzwoitym poziomie. Niechlubnym wyjątkiem był hotel w Tangerze (nieszczelne okna, brak ogrzewania, brudna i zagrzybiona łazienka). Z powodu napiętego planu prawie w ogóle nie było czasu na indywidualne zwiedzanie czy zjedzenie czegoś - trzeba było wybierać - pełny brzuch czy kupienie pamiątek. Ludzie w Maroko są bardzo przyjaźni. Ostrzegano nas przed natarczywością sprzedawców, ale nie było tak źle (może z powodu tempa zwiedzania ciężko było nas gonić ;P). Kraj jest piękny, ale dość brudny. Warto zaopatrzyć się w środek do dezynfekcji rąk i go stosować. Zwłaszcza po skorzystaniu z toalet i przed posiłkami. Widać dobrą organizację i doświadczenie biura podróży. Większość rzeczy zadziałała sprawnie i bez problemów. Było trochę zmian w programie spowodowanych brakiem czasu, ale nie odbiło się to na jakość oferowanego wyjazdu - widzieliśmy wszystkie miejsca opisane w programie, choć może nieco mniej szczegółowo niż opisywano w ofercie.x
 • 5
 • 4
 • 4
 • 5
 • 4
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką styczeń 2019
Urlop oceniam jako bardzo udany. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony organizacją imprezy ze strony Itaki. Wszystko odbyło się tak jak było opisane w informacji w ofercie. Program wycieczki był (...) rozwiń
Urlop oceniam jako bardzo udany. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony organizacją imprezy ze strony Itaki. Wszystko odbyło się tak jak było opisane w informacji w ofercie. Program wycieczki był dość napięty ale przez to mogliśmy dużo zobaczyć i poznać wiele ciekawych miejsc. Dzięki zaangażowaniu i wiedzy przewodniczki Pani Wioletty dowiedzieliśmy się bardzo wielu ciekawych rzeczy a wszystko było świetnie zorganizowane. Sądzę, że kolejny wyjazd będę planował też z Itaką. Ogólna ocena całego wyjazdu bardzo pozytywna. Zdecydowanie będę polecał innym.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
3/6
50+ lat, sam/a styczeń 2019
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 2
 • 4
 • 3
 • 4
 • 6
zwiń
6/6
41-50 lat, sam/a styczeń 2019
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
2/6
20-25 lat, sam/a styczeń 2019
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 2
 • 3
 • 2
 • 3
 • 5
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką styczeń 2019
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 4
 • 5
 • 4
 • 5
 • 5
zwiń

Sprawdź cenę

Twój wybór wczasów

Maroko

Baśnie tysiąca i 7 nocy

WYCIECZKA OBJAZDOWA
zmień wariant wakacji
 • Dojazd własny
Wybierz
3 889 Pln
Oszczędzasz: 1080 PLN
Dorosły
2 809pln
Łączna kwota 5 618 pln razem
Oszczędzasz 1080 PLN
Rezerwuj
Przejdziesz do bezpiecznego procesu rezerwacji
 • wyślij zapytanie
 • callcenter.tel_pl
 • 801 066 777
 • 77 4476 777
 • Infolinie dostępne: pn-pt 8-22 sob-ndz 9-20
arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter