phone mobile mobile pin heart heart user user Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane CB5DFB7F-C92F-41CB-9FB1-916D616FF3EC E0FBD33F-841B-452B-BF16-225B7D943904
Wyniki Wyszukiwania Baśnie tysiąca i 7 nocy

Atuty oferty

 • 2 kraje: Hiszpania i Maroko
 • Meknes, miasto z listy UNESCO
 • Casablanca i meczet Hassana II
 • Gibraltar – na krańcu Europy
 • przedłuż wakacje na Costa del Sol

Baśnie tysiąca i 7 nocy Kod: AGPROKO

Trasa
PLN
Itaka
Maroko / Hiszpania

Baśnie tysiąca i 7 nocy

Kod: AGPROKO
Opis

1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Malagi. Zakwaterowanie w hotelu i czas wolny (zależy od godziny przylotu). Kolacja, nocleg.

2. DZIEŃ. CEUTA – TANGER – PRZYLĄDEK ISZBARTAL (trasa: ok. 250)
Śniadanie. Przejazd do Algeciras i przeprawa promowa CEUTY. Zwiedzanie enklawy hiszpańskiej na półwyspie afrykańskim: Plac Afrykański, katedra prawosławna, Nuestra Seniora de Africa. Czas wolny. Przejazd do TANGERU, jednego z najstarszych miast królewskiego Maroka, położonego na skrzyżowaniu szlaków Europy i Afryki. Spacer po medynie z labiryntem zakamarków i krętych wąskich uliczek. Przejazd na przepiękny PRZYLĄDEK ISZBARTAL, najdalej wysunięty punkt na północno-zachodnim wybrzeżu Afryki z latarnią morską z 1864 r. Postój w punkcie widokowym przy Grotach Herkulesa - symbolu miasta Tangier. To tutaj łączą się wody Oceanu Atlantyckiego i Morza Śródziemnego, a przy dobrej widoczności można dojrzeć wybrzeże Hiszpanii i Skałę Gibraltarską. Zwiedzanie Groty Herkulesa, który, według legendy, spędził tam noc. Czas wolny na pamiątkowe zdjęcia. Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

3. DZIEŃ. CASABLANCA – RABAT (trasa: ok. 400 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do CASABLANKI, największego miasta i gospodarczej stolicy Maroka i jednej z czterech największych metropolii afrykańskich. Spacer po placu Mohammeda V - administracyjnym centrum z architekturą neomauretańską i art déco. Czas wolny. Zwiedzanie Meczetu Hassana II, który jest najnowocześniejszą świątynią muzułmańską w Afryce Północnej i trzecią co do wielkości po meczecie w Mekce i Medynie budowlą sakralną, stanowiącą symbol i znak rozpoznawczy miasta. Imponujący ogromem i przepychem, ma najwyższy na świecie, bogato zdobiony minaret o wysokości 200 m. Przejazd do Anfy – dzielnicy rezydencji pełnej luksusowych budowli i bujnych ogrodów. Przejazd do RABATU, administracyjnej stolicy Maroka, zielonego miasta kopuł i minaretów. Spacer: imponujący pałac królewski z okazałą bramą Bab ar-Rouah, zwiedzanie mauzoleum Mohammeda V z nieukończonym ogromnym meczetem i wieżą Hassana, kasba Oudaja z monumentalną bramą i Ogrodami Andaluzyjskimi. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie i kolacja, nocleg.

4. DZIEŃ. FEZ (trasa: ok. 200 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do FEZU, najstarszego i najbardziej dostojnego miasta sułtańskiego, stolicy religijnej, kulturalnej i intelektualnej Maroka, miasta tysiąca meczetów. Spacer po Fez El-Bali – labiryncie 9 tys. krętych uliczek najlepiej zachowanej medyny świata arabskiego objętej patronatem UNESCO. Następnie meczet i uniwersytet Al-Karawijjin z IX w. (z zewnątrz) – najstarszy w świecie zachodniego islamu, najpiękniej ozdobiony, mogący pomieścić nawet 20 tys. wiernych, garbarnie Szawara - najczęściej fotografowane miejsce w Fezie, zachwycające bogactwem kolorów. Zwiedzanie medresy Bu Inanijja z XIV w., najpiękniejszej i największej szkoły koranicznej, która jest jedyną medresą w Maroku, posiadającą własny minbar i minaret. Wizyta na placu En-Nejjarine z fontanną En-Nejjarine z połowy XIX w. Czas wolny. Spacer po otoczonym okazałymi murami miejskimi Fez el-Jedid z Dar al-Makhzen – pałacem królewskim z okazałą bramą misternie zdobioną, bogatą ornamentyką i kaligrafią. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja i czas wolny lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wyjście na tradycyjną marokańską kolację ze wspaniałym pokazem tańca brzucha w słynnej restauracji "Palais Medina Fez". Powrót do hotelu, nocleg.

5. DZIEŃ. MEKNES – MOULAY IDRISS – ASILAH (trasa: ok. 400 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do MEKNES – królewskiego miasta wpisanego na listę UNESCO, słynącego z majestatycznych bram i murów obronnych, zwanego Wersalem Maroka. Spacer obok monumentalnej Bab al-Mansour – jednej z najbardziej okazałych bram miejskich w Maroku, przejście w okolice starych murów fortyfikacyjnych. Zwiedzanie mauzoleum Moulaya Ismaila – jednego z najokrutniejszych sułtanów. Przejazd obok świętego miasta MOULAY IDRISS, malowniczo położonego na szczycie wzgórza. Przejazd do starożytnego ASILAH, urokliwej nadmorskiej miejscowości. Z czasów panowania portugalskiego pozostały do dziś masywne mury obronne, okalające jedną z najlepiej zachowanych medyn w kraju. Spacer: medyna, kościół San Bartholome, pałac Raissouni – obecnie centrum kultury. Przejazd do hotelu w okolicy Mdiq, zakwaterowanie, kolacji, nocleg.

6. DZIEŃ. MDIQ/SZAFSZAWAN – TETUAN (ok. 150 km)
Śniadanie. Czas wolny - wypoczynek na plaży w MDIQ lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): udział w wycieczce do kolorowych miast Maroka. Przejazd i zwiedzanie SZAFSZAWANU, górskiego miasteczka, założonego w XV w., którego budynki mienią się przeróżnymi odcieniami błękitu. Zwiedzanie medyny z widocznymi wpływami kultury andaluzyjskiej. Spacer: plac Uta el-Hammam, kazaba z XVII w., plac Makhzen, Wielki Meczet El Adamaa Masjid z ośmiobocznym minaretem z bogatą dekoracją z płytkami az-zulajdż. Spacer dzielnicą Al-Andalus pełną stromych, wąskich uliczek z budynkami w barwach bieli, błękitu i zieleni. Spacer do źródła Ras el-Man, któremu miasto zawdzięcza wodę pitną i bujne ogrody. Czas wolny. Przejazd do TETUAN, gdzie spotykają się wpływy różnych kultur, głównie andaluzyjskiej i ottomańskiej. Przejazd przez dzielnicę Ville Nouvelle i plac Moulay el-Mehdi, który jest doskonałym przykładem hiszpańskiej architektury kolonialnej. Wizyta na imponującym placu Hassana II w sąsiedztwie Pałacu Królewskiego. Spacer przez dzielnicę żydowską do białej mediny w Tetuanie wpisanej na listę UNESCO. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

7. DZIEŃ. GIBRALTAR - MALAGA (trasa: ok. 200 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przeprawa promowa do Algeciras. Przejazd pod granicę GIBRALTARU, przekroczenie granicy i zwiedzanie enklawy brytyjskiej na Półwyspie Iberyjskim. Przejazd do punktu widokowego Punta de Europa, gdzie znajduje się pomnik upamiętniający tragiczną śmierć generała Władysława Sikorskiego. Rozciąga się stąd wspaniały widok na Cieśninę Gibraltarską i góry Atlas na kontynencie afrykańskim. Przejazd obok skały Gibraltarskiej, domu małpek bezogonowych, które według legendy są gwarancją angielskiego panowania nad skałą. Czas wolny na zakupy (na Gibraltarze obowiązuje strefa wolnocłowa). Przejazd do MALAGI, jednego z najstarszych miast portowych w basenie Morza Śródziemnego. Spacer eleganckimi uliczkami pełnymi tradycyjnych barów tapas i kawiarni do XVI-wiecznej katedry i domu narodzin Pabla Picassa. Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

8. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Czas wolny (zależnie od godziny wylotu). Transfer na lotnisko i wylot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt o tygodniowy wypoczynek: śniadanie, wykwaterowanie, transfer do wybranego hotelu.

7 noclegów w hotelach***: 2 na Costa del Sol, 5 w Maroku; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 7 śniadań, 7 kolacji • przelot • przejazd autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

 1. Obowiązkowa dopłata do usługi Rozkład Premium/os.: 60 PLN (dot. wybranych rozkładów lotów).
 2. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, bilety promowe, lokalni przewodnicy, audio guide: ok. 130 EUR.
 3. Opłaty fakultatywne: tradycyjna marokańska kolacja z pokazem tanecznym w słynnej restauracji „Palais Medina Fez”: ok. 39 EUR, wycieczka do Szafszawan i Tetuan: ok. 39 EUR.

4.1 /6
73% klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą

Klienci doceniają:

 • Program wycieczki/trasę
 • Komfort podróży
 • Standard autokaru
Informacje o regionie
Galeria regionu

Maroko

Tajemnicze królestwo, nazywane Krajem Zachodzącego Słońca od lat przyciąga jak magnes turystów z całego świata. Intryguje mieszanką kultur, orientalną architekturą, majestatycznymi krajobrazami i tajemniczymi kazbami. W proponowanych programach same perły Maroka.

Położenie na mapie Trasa

CEUTA – TANGER – PRZYLĄDEK ISZBARTAL – CASABLANCA – RABAT – FEZ – MEKNES – MOULAY IDRISS – ASILAH – MDIQ – SZAFSZAWAN – TETUAN – GIBRALTAR – MALAGA
Niezwykła podróż łącząca najpiękniejsze miejsca Kraju Zachodzącego Słońca i kosmopolityczną Malagę w słonecznej Andaluzji. Trasa wycieczki prowadzi przez Costa del Sol aż po cieśninę Gibraltarską do barwnego Maroko, gdzie można poczuć się jak w prawdziwej baśni z tysiąca i jednej nocy. Miasta Maroka zachwycają wspaniałą architekturą i niepowtarzalnym wielokulturowym klimatem. Rabat z wpływami francuskimi, orientalna medyna Fezu, cesarskie Meknes z listy UNESCO pamiętają czasy wielkich imperiów i zabiorą w podróż w czasie. Warto również skorzystać z oferty wycieczki fakultatywnej i zwiedzić Szafszawan - niezwykłe miasto skąpane w odcieniach błękitu. Po zwiedzaniu znakomitym pomysłem będzie przedłużenie pobytu w hotelu na Costa del Sol. Trasa w Hiszpanii i Maroku: ok. 1600 km.

PLAN WYCIECZKI
1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Malagi. Zakwaterowanie w hotelu i czas wolny (zależy od godziny przylotu). Kolacja, nocleg.
2. DZIEŃ. CEUTA – TANGER – PRZYLĄDEK ISZBARTAL (trasa: ok. 250)
Śniadanie. Przejazd do Algeciras i przeprawa promowa CEUTY. Zwiedzanie enklawy hiszpańskiej na półwyspie afrykańskim: Plac Afrykański, katedra prawosławna, Nuestra Seniora de Africa. Czas wolny. Przejazd do TANGERU, jednego z najstarszych miast królewskiego Maroka, położonego na skrzyżowaniu szlaków Europy i Afryki. Spacer po medynie z labiryntem zakamarków i krętych wąskich uliczek. Przejazd na przepiękny PRZYLĄDEK ISZBARTAL, najdalej wysunięty punkt na północno-zachodnim wybrzeżu Afryki z latarnią morską z 1864 r. Postój w punkcie widokowym przy Grotach Herkulesa - symbolu miasta Tangier. To tutaj łączą się wody Oceanu Atlantyckiego i Morza Śródziemnego, a przy dobrej widoczności można dojrzeć wybrzeże Hiszpanii i Skałę Gibraltarską. Zwiedzanie Groty Herkulesa, który, według legendy, spędził tam noc. Czas wolny na pamiątkowe zdjęcia. Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.
3. DZIEŃ. CASABLANCA – RABAT (trasa: ok. 400 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do CASABLANKI, największego miasta i gospodarczej stolicy Maroka i jednej z czterech największych metropolii afrykańskich. Spacer po placu Mohammeda V - administracyjnym centrum z architekturą neomauretańską i art déco. Czas wolny. Zwiedzanie Meczetu Hassana II, który jest najnowocześniejszą świątynią muzułmańską w Afryce Północnej i trzecią co do wielkości po meczecie w Mekce i Medynie budowlą sakralną, stanowiącą symbol i znak rozpoznawczy miasta. Imponujący ogromem i przepychem, ma najwyższy na świecie, bogato zdobiony minaret o wysokości 200 m. Przejazd do Anfy – dzielnicy rezydencji pełnej luksusowych budowli i bujnych ogrodów. Przejazd do RABATU, administracyjnej stolicy Maroka, zielonego miasta kopuł i minaretów. Spacer: imponujący pałac królewski z okazałą bramą Bab ar-Rouah, zwiedzanie mauzoleum Mohammeda V z nieukończonym ogromnym meczetem i wieżą Hassana, kasba Oudaja z monumentalną bramą i Ogrodami Andaluzyjskimi. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie i kolacja, nocleg.
4. DZIEŃ. FEZ (trasa: ok. 200 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do FEZU, najstarszego i najbardziej dostojnego miasta sułtańskiego, stolicy religijnej, kulturalnej i intelektualnej Maroka, miasta tysiąca meczetów. Spacer po Fez El-Bali – labiryncie 9 tys. krętych uliczek najlepiej zachowanej medyny świata arabskiego objętej patronatem UNESCO. Następnie meczet i uniwersytet Al-Karawijjin z IX w. (z zewnątrz) – najstarszy w świecie zachodniego islamu, najpiękniej ozdobiony, mogący pomieścić nawet 20 tys. wiernych, garbarnie Szawara - najczęściej fotografowane miejsce w Fezie, zachwycające bogactwem kolorów. Zwiedzanie medresy Bu Inanijja z XIV w., najpiękniejszej i największej szkoły koranicznej, która jest jedyną medresą w Maroku, posiadającą własny minbar i minaret. Wizyta na placu En-Nejjarine z fontanną En-Nejjarine z połowy XIX w. Czas wolny. Spacer po otoczonym okazałymi murami miejskimi Fez el-Jedid z Dar al-Makhzen – pałacem królewskim z okazałą bramą misternie zdobioną, bogatą ornamentyką i kaligrafią. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja i czas wolny lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wyjście na tradycyjną marokańską kolację ze wspaniałym pokazem tańca brzucha w słynnej restauracji "Palais Medina Fez". Powrót do hotelu, nocleg.
5. DZIEŃ. MEKNES – MOULAY IDRISS – ASILAH (trasa: ok. 400 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do MEKNES – królewskiego miasta wpisanego na listę UNESCO, słynącego z majestatycznych bram i murów obronnych, zwanego Wersalem Maroka. Spacer obok monumentalnej Bab al-Mansour – jednej z najbardziej okazałych bram miejskich w Maroku, przejście w okolice starych murów fortyfikacyjnych. Zwiedzanie mauzoleum Moulaya Ismaila – jednego z najokrutniejszych sułtanów. Przejazd obok świętego miasta MOULAY IDRISS, malowniczo położonego na szczycie wzgórza. Przejazd do starożytnego ASILAH, urokliwej nadmorskiej miejscowości. Z czasów panowania portugalskiego pozostały do dziś masywne mury obronne, okalające jedną z najlepiej zachowanych medyn w kraju. Spacer: medyna, kościół San Bartholome, pałac Raissouni – obecnie centrum kultury. Przejazd do hotelu w okolicy Mdiq, zakwaterowanie, kolacji, nocleg.
6. DZIEŃ. MDIQ/SZAFSZAWAN – TETUAN (ok. 150 km)
Śniadanie. Czas wolny - wypoczynek na plaży w MDIQ lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): udział w wycieczce do kolorowych miast Maroka. Przejazd i zwiedzanie SZAFSZAWANU, górskiego miasteczka, założonego w XV w., którego budynki mienią się przeróżnymi odcieniami błękitu. Zwiedzanie medyny z widocznymi wpływami kultury andaluzyjskiej. Spacer: plac Uta el-Hammam, kazaba z XVII w., plac Makhzen, Wielki Meczet El Adamaa Masjid z ośmiobocznym minaretem z bogatą dekoracją z płytkami az-zulajdż. Spacer dzielnicą Al-Andalus pełną stromych, wąskich uliczek z budynkami w barwach bieli, błękitu i zieleni. Spacer do źródła Ras el-Man, któremu miasto zawdzięcza wodę pitną i bujne ogrody. Czas wolny. Przejazd do TETUAN, gdzie spotykają się wpływy różnych kultur, głównie andaluzyjskiej i ottomańskiej. Przejazd przez dzielnicę Ville Nouvelle i plac Moulay el-Mehdi, który jest doskonałym przykładem hiszpańskiej architektury kolonialnej. Wizyta na imponującym placu Hassana II w sąsiedztwie Pałacu Królewskiego. Spacer przez dzielnicę żydowską do białej mediny w Tetuanie wpisanej na listę UNESCO. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
7. DZIEŃ. GIBRALTAR - MALAGA (trasa: ok. 200 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przeprawa promowa do Algeciras. Przejazd pod granicę GIBRALTARU, przekroczenie granicy i zwiedzanie enklawy brytyjskiej na Półwyspie Iberyjskim. Przejazd do punktu widokowego Punta de Europa, gdzie znajduje się pomnik upamiętniający tragiczną śmierć generała Władysława Sikorskiego. Rozciąga się stąd wspaniały widok na Cieśninę Gibraltarską i góry Atlas na kontynencie afrykańskim. Przejazd obok skały Gibraltarskiej, domu małpek bezogonowych, które według legendy są gwarancją angielskiego panowania nad skałą. Czas wolny na zakupy (na Gibraltarze obowiązuje strefa wolnocłowa). Przejazd do MALAGI, jednego z najstarszych miast portowych w basenie Morza Śródziemnego. Spacer eleganckimi uliczkami pełnymi tradycyjnych barów tapas i kawiarni do XVI-wiecznej katedry i domu narodzin Pabla Picassa. Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
8. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Czas wolny (zależnie od godziny wylotu). Transfer na lotnisko i wylot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt o tygodniowy wypoczynek: śniadanie, wykwaterowanie, transfer do wybranego hotelu.

ŚWIADCZENIA: 7 noclegów w hotelach***: 2 na Costa del Sol, 5 w Maroku; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 7 śniadań, 7 kolacji • przelot • przejazd autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:
 1. Obowiązkowa dopłata do usługi Rozkład Premium/os.: 60 PLN (dot. wybranych rozkładów lotów).
 2. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, bilety promowe, lokalni przewodnicy, audio guide: ok. 130 EUR.
 3. Opłaty fakultatywne: tradycyjna marokańska kolacja z pokazem tanecznym w słynnej restauracji „Palais Medina Fez”: ok. 39 EUR, wycieczka do Szafszawan i Tetuan: ok. 39 EUR.
Opinie klientów (43)

Ocena ogólna

4.1/6

Klienci wyróżnili:

 • Program wycieczki/trasę
 • Komfort podróży
 • Standard autokaru
73%
naszych klientów poleca ten hotel!
 • 4.1
 • 4.7
 • 3.8
 • 4.2
 • 4.1

Pokaż recenzje od:

4/6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2019
Wycieczka bardzo ciekawa, pozwalająca poczuć atmosferę i egzotykę Maroka. Ogólnie wycieczka bardzo ciekawa, ale: - nazwa wycieczki : Hiszpania /Maroko sugeruje zwiedzanie obu krajów - (...) rozwiń
Wycieczka bardzo ciekawa, pozwalająca poczuć atmosferę i egzotykę Maroka. Ogólnie wycieczka bardzo ciekawa, ale: - nazwa wycieczki : Hiszpania /Maroko sugeruje zwiedzanie obu krajów - czujemy niedosyt Hiszpanii. Można by chociaż pół dnia poświęcić na zwiedzanie Malagi . - Było bardzo mało wolnego czasu w miejscach gdzie można kupić jakieś upominki.
 • 5
 • 5
 • 5
 • 4
 • 4
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2019
Program wycieczki ciekawy. Długie przejazdy pomipdzy poszczególnymi miejscami do zwiedzania rekompensuje urokliwość, specyfika i charakter tych miejsc. Polecam. rozwiń
Program wycieczki ciekawy. Długie przejazdy pomipdzy poszczególnymi miejscami do zwiedzania rekompensuje urokliwość, specyfika i charakter tych miejsc. Polecam.
 • 5
 • 5
 • 4
 • 4
 • 3
zwiń
4/6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2019
Program bardzo bogaty a tym samym trudny zwłaszcza dla osób starszych. Niektóre jego elementy bez specjalnej straty można byłoby skrócić jak na przykład dwugodzinne krążenie po uliczkach w (...) rozwiń
Program bardzo bogaty a tym samym trudny zwłaszcza dla osób starszych. Niektóre jego elementy bez specjalnej straty można byłoby skrócić jak na przykład dwugodzinne krążenie po uliczkach w medinie Fezu (zniszczone domy, brudne i cuchnące chodniki) na rzecz częstszych okresów tzw. czasu wolnego w co bardziej urokliwych miejscach. Idealnie według mnie była zorganizowana dodatkowo płatna wycieczka do Szafszawanu-Tetuanu. W tym ostatnim ograniczono do minimum spacer po niezbyt zadbanej medynie a przecież i tak zobaczyliśmy wystarczająco, żeby ją zapamiętać. Z Panią Tatiana przewodniczką miałam okazję zwiedzać poprzednio Andaluzję a teraz Maroko. Moje spostrzeżenie dotyczy nie tyle samej pracy przewodniczki, która była bez zarzutu, co strony technicznej aparacików w które byliśmy zaopatrzeni. W wąskich uliczkach zwłaszcza mediny, w których grupa z konieczności była rozciągnięta jej głos był słyszalny w niewielkim zasięgu. Dla osób zainteresowanych tym co nam przekazywała strata była niepowetowana. Pani Tatiana to osoba miła, opanowana, zawsze uśmiechnięta i posiadająca pokłady cierpliwości w odpowiadaniu tym, którzy czegoś niedosłyszeli czy przegapili.
 • 5
 • 4
 • 4
 • 6
 • 6
zwiń
4/6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2019
piękna wycieczka!. Wyciecxka godna polecenia! Piękne widoki, koloryt Maroka do tego Gibraltar.Tylko szkoda że na tym ostatnim zabrakło parku przyrodniczego i makaków. rozwiń
piękna wycieczka!. Wyciecxka godna polecenia! Piękne widoki, koloryt Maroka do tego Gibraltar.Tylko szkoda że na tym ostatnim zabrakło parku przyrodniczego i makaków.
 • 5
 • 4
 • 4
 • 5
 • 5
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką sierpień 2019
Wycieczka ciekawa. Najjaśniejszym jej punktem był pilot pan Marcin. Wykazał się niezwykłą organizacją oraz wiedzą na temat zwiedzanych miejscowości. Nie obyło się bez wpadki. Po zakończeniu (...) rozwiń
Wycieczka ciekawa. Najjaśniejszym jej punktem był pilot pan Marcin. Wykazał się niezwykłą organizacją oraz wiedzą na temat zwiedzanych miejscowości. Nie obyło się bez wpadki. Po zakończeniu objazdowej wycieczki kilkanaście osób czekało na rozwiezienie do hoteli na wypoczynek. O wyznaczonej godzinie i miejscu czekaliśmy ponad 1,5 godziny i nikt się nie zjawił ażeby nas dowieść do hoteli. Dopiero po interwencji jednej z osób u rezydentki otrzymała odpowiedz że nic nie wie o naszym przyjeździe. Zamówiła taksówki które rozwiozły nas do hoteli. Propozycja ażeby plan wycieczki był konsultowany z pilotem który w danym rejonie pracuje. Wycieczka dobrze zorganizowana. Uwag nie mamy
 • 5
 • 5
 • 4
 • 5
 • 6
zwiń
4/6
41-50 lat, ze znajomymi sierpień 2019
Wycieczka wspaniała. Niestety tempo zwiedzania zbyt duże. Przeładowany program ( nie wszytko zrealizowaliśmy z programu, bądź w taki tempie, że nie można było zrobić spokojnie zdjęć, nie mówiąc (...) rozwiń
Wycieczka wspaniała. Niestety tempo zwiedzania zbyt duże. Przeładowany program ( nie wszytko zrealizowaliśmy z programu, bądź w taki tempie, że nie można było zrobić spokojnie zdjęć, nie mówiąc już o chwili podziwiania np. na Gibraltarze 7 minut i bez możliwości zobaczenie małpek ). Wyżywienie słabe, hotele z dwoma wyjątkami o niskim standardzie ( choć miały wszystkie klimatyzację ). Autokar mało komfortowy, ale dawał możliwość odpoczynku, zwłaszcza od upału. Wyżywienie słabe, mało urozmaicone, często porcje niewystarczające po całym dniu zwiedzania. Pilot z dużą wiedzą, którą chciał nam przekazać. Największym atutem samo Maroko. Skład wycieczki- bardzo sympatyczni ludzie, miło było spędzić razem te kilka dni. Polecam wycieczkę pomimo minusów.
 • 5
 • 4
 • 3
 • 3
 • 3
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką sierpień 2019
godna polecenia-spełniła moje oczekiwania-itaka+. pan pilot profesjonalista -człowiek perfekcyjnie podchodzący do swojej pracy-itaka ++++++++ wycieczka wspaniała ,choć bardzo (...) rozwiń
godna polecenia-spełniła moje oczekiwania-itaka+. pan pilot profesjonalista -człowiek perfekcyjnie podchodzący do swojej pracy-itaka ++++++++ wycieczka wspaniała ,choć bardzo wyczerpująca kondycyjnie ,generalnie godna polecenia
 • 5
 • 5
 • 4
 • 5
 • 4
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką sierpień 2019
Wycieczka bardzo ciekawa , tempo ogromne ale było warto . Jedzenie ok , hotele w Maroku na wysokim poziomie .Wspaniały p. Marcin z ogromną wiedzą . POLECAM. Wycieczka bardzo ciekawa , program (...) rozwiń
Wycieczka bardzo ciekawa , tempo ogromne ale było warto . Jedzenie ok , hotele w Maroku na wysokim poziomie .Wspaniały p. Marcin z ogromną wiedzą . POLECAM. Wycieczka bardzo ciekawa , program bardzo napięty ale warto .
 • 5
 • 5
 • 5
 • 4
 • 4
zwiń
5/6
20-25 lat, z partnerem/ką czerwiec 2019
Wycieczka w ogólności zorganizowana jest całkiem dobrze. Na plus zdecydowanie program, który jest dość bogaty w atrakcje. Jeśli chodzi o mnie, to mógłby być jeszcze bardziej intensywny, ale (...) rozwiń
Wycieczka w ogólności zorganizowana jest całkiem dobrze. Na plus zdecydowanie program, który jest dość bogaty w atrakcje. Jeśli chodzi o mnie, to mógłby być jeszcze bardziej intensywny, ale nie można mieć wszystkiego. Ogląda się wiele ciekawych miejsc, do tego motyw płynięcia statkiem na inny kontynent bardzo mi się podobał. Świetnie widać kontrast między kulturą europejską, którą czuć jeszcze w Hiszpanii, a kulturą arabską. Pozytywne również były hotele i wyżywienie, ale TYLKO w Maroku. Patrząc po poprzednich opiniach - dobrze, że zamieniono hotel w Rabacie na ten w Fezie. Autokary były w porządku. Na minus przede wszystkim pierwszy hotel w Hiszpanii - motel przy autostradzie. Po całym dniu w samolocie, a następnie podróży autokarem kilkadziesiąt kilometrów w przeciwną stronę niż trasa wycieczki, nie można nawet było gdzie się przejść. Tłumaczenie, że wszystkie hotele są zapełnione, bo nie opłaca się tym niedaleko Malagi nocować turystów na 1 noc były absurdalne, bo jakoś na ostatnią noc tak się dało. Minus to też słabo znająca angielski pilotka. Była miła, ale często wiele razy powtarzane było to samo. Nie wiem jak hiszpańscy, ale angielscy przewodnicy tłumaczeni byli fatalnie. Ogólnie - wycieczka godna polecenia, Maroko jest piękne i magiczne, wycieczka jest dobrze zorganizowana, ma kilka minusów, ale mimo tego można ciekawie i aktywnie wypocząć.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
5/6
41-50 lat, z rodziną czerwiec 2019
Pani przewodnik spisała się na 5,kierowcy również. Kto zamierza zobaczyć jak żyje tamtejsza (dotyczy Maroka) społeczność_polecam! Wrażenie zostanie do końca życia. rozwiń
Pani przewodnik spisała się na 5,kierowcy również. Kto zamierza zobaczyć jak żyje tamtejsza (dotyczy Maroka) społeczność_polecam! Wrażenie zostanie do końca życia.
 • 4
 • 4
 • 4
 • 5
 • 5
zwiń
4/6
41-50 lat, z partnerem/ką czerwiec 2019
Wycieczka bardzo atrakcyjna. Program napięty, ale dzięki temu zobaczyłam wiele pięknych miejsc.Jednak mogłoby być więcej czasu wolnego oraz dłuższych chwil na robienie zdjęć. Hotele różne w (...) rozwiń
Wycieczka bardzo atrakcyjna. Program napięty, ale dzięki temu zobaczyłam wiele pięknych miejsc.Jednak mogłoby być więcej czasu wolnego oraz dłuższych chwil na robienie zdjęć. Hotele różne w zależności od miejsca noclegu, w większości pokoje bez widoków, często hałasy z zewnątrz np. wiatraki od klimatyzacji tuż za oknem, nie pozwalały na odpowiedni wypoczynek. Jednakże hotel w M'diq bardzo ładny i zadbany, pokój z tarasem i widokiem na morze. Wyżywienie dobre. Autokary o niskim standardzie, zniszczone, ale za to kierowca bardzo doświadczony. Ogólnie wycieczkę oceniam dobrze.
 • 5
 • 4
 • 4
 • 4
 • 3
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką czerwiec 2019
Organizacja wycieczki bardzo dobra. Pilot, Pani Wioletta i przewodnicy lokalni bardzo profesjonalni. Zbyt mało czasu na zwiedzanie: w Fezie - spacer po medynie w tempie nie pozwalającym na (...) rozwiń
Organizacja wycieczki bardzo dobra. Pilot, Pani Wioletta i przewodnicy lokalni bardzo profesjonalni. Zbyt mało czasu na zwiedzanie: w Fezie - spacer po medynie w tempie nie pozwalającym na poczucie uroku tego miejsca,tak samo w Szafszawan.
 • 6
 • 4
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką czerwiec 2019
Spore tempo wycieczki. Wczesne wyjazdy. Hotele zróżnicowane. Wyżywienie kiepskie. rozwiń
Spore tempo wycieczki. Wczesne wyjazdy. Hotele zróżnicowane. Wyżywienie kiepskie.
 • 5
 • 4
 • 2
 • 3
 • 3
zwiń
5/6
31-40 lat, sam/a kwiecień 2019
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 6
 • 3
 • 4
 • 4
 • 3
zwiń
3/6
31-40 lat, ze znajomymi kwiecień 2019
Wycieczka wymaga jeszcze sporo dopracowania logistycznego bo często jeździ się tymi samymi trasami. 3 dni w Maroku jest w takim tempie ze nie można się nawet zatrzymać na tagu na 30 sek żeby (...) rozwiń
Wycieczka wymaga jeszcze sporo dopracowania logistycznego bo często jeździ się tymi samymi trasami. 3 dni w Maroku jest w takim tempie ze nie można się nawet zatrzymać na tagu na 30 sek żeby kupić coś dobrego na targu, bo śpieszymy się do sklepu gdzie prowadzi nas lokalny przewodnik a tam jest mega drogo a on ma prowizje. Kolejny duży minus to autokar, ten który jeździł po Maroku to był stary złom w którym się rzwi otwierały same w czasie jazdy, albo po postoju nie otwarły, do tego nie działało nagłośnienie i przewodniczka nie miała jak opowiadać. W wycieczce jest za mało czasów wolnych a za dużo tracimy na slepy lokalnych przewodników i błądzenie autokarem. Na Gibraltarze jest też zdecydowanie za mało czasu. To co mi się najbardziej podobało to małe urokliwe miasteczka ze świetnym klimatem i jedzeniem :)
 • 3
 • 3
 • 3
 • 2
 • 1
zwiń
4/6
50+ lat, sam/a kwiecień 2019
Dobra,poza hotelem w Rabacie i pilotką. rozwiń
Dobra,poza hotelem w Rabacie i pilotką.
 • 4
 • 4
 • 4
 • 2
 • 1
zwiń
3/6
41-50 lat, z rodziną kwiecień 2019
Intensyny wyjazd, dużo autobusowych przejazdów, ale dzięki temu można sporo zobaczyć. Brak trochę Marrakeszu w programie. rozwiń
Intensyny wyjazd, dużo autobusowych przejazdów, ale dzięki temu można sporo zobaczyć. Brak trochę Marrakeszu w programie.
 • 4
 • 2
 • 2
 • 3
 • 4
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką marzec 2019
Wycieczka interesująca- zwiedzanie na obszarach 3 państw(Maroko, Hiszpania i Gibraltar - terytorium Wielkiej Brytanii. rozwiń
Wycieczka interesująca- zwiedzanie na obszarach 3 państw(Maroko, Hiszpania i Gibraltar - terytorium Wielkiej Brytanii.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
5/6
50+ lat, sam/a marzec 2019
Trasa bardzo ciekawa . rozwiń
Trasa bardzo ciekawa .
 • 5
 • 4
 • 4
 • 5
 • 5
zwiń
5/6
41-50 lat, z partnerem/ką marzec 2019
Polecam wycieczkę Baśnie tysiące i 7 nocy. Fajnie zorganizowana, dobrze rozplanowana wycieczka po Maroku i Hiszpanii. Warto zobaczyć! rozwiń
Polecam wycieczkę Baśnie tysiące i 7 nocy. Fajnie zorganizowana, dobrze rozplanowana wycieczka po Maroku i Hiszpanii. Warto zobaczyć!
 • 5
 • 4
 • 4
 • 4
 • 3
zwiń
5/6
50+ lat, sam/a marzec 2019
Ciekawy,dobrze zorganizowany objazd z tym zastrzeżeniem , że należałoby ZNACZNIE ograniczyć czas przejścia po poszczególnych medinach i zrezygnować z PRZYMUSU ORGANIZACYJNEGO jeśli chodzi o zbyt (...) rozwiń
Ciekawy,dobrze zorganizowany objazd z tym zastrzeżeniem , że należałoby ZNACZNIE ograniczyć czas przejścia po poszczególnych medinach i zrezygnować z PRZYMUSU ORGANIZACYJNEGO jeśli chodzi o zbyt nachalne i komercyjne wizyty w rozmaitych warsztatach i wytwórniach lokalnych wytwórców.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
3/6
31-40 lat, sam/a marzec 2019
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 4
 • 3
 • 3
 • 4
 • 4
zwiń
5/6
50+ lat, ze znajomymi marzec 2019
Program wyczerpany, wycieczka godna polecenia, ciekawa,pilot z dużą wiedzą może trochę sztywny ,ale to pewnie bierze się z doświadczenia, bo różne osobowości się trafiają. Tak w skali od 0 do 10 (...) rozwiń
Program wyczerpany, wycieczka godna polecenia, ciekawa,pilot z dużą wiedzą może trochę sztywny ,ale to pewnie bierze się z doświadczenia, bo różne osobowości się trafiają. Tak w skali od 0 do 10 daje dobrą 8.
 • 6
 • 4
 • 5
 • 5
 • 6
zwiń
5/6
31-40 lat, z partnerem/ką marzec 2019
Ogólnie wycieczka warta polecenia. Program interesujący, zrealizowany w całości. Polecam. rozwiń
Ogólnie wycieczka warta polecenia. Program interesujący, zrealizowany w całości. Polecam.
 • 5
 • 3
 • 4
 • 4
 • 5
zwiń
1/6
50+ lat, ze znajomymi marzec 2019
Pomysłodawca wycieczki ,,Baśnie tysiąca i 7 nocy"chyba nigdy nie był w Maroko i nie zna realiów podróżowania po tym kraju!!!Program wyjazdu, mimo usilnych starań pilota, wielki szacun panie (...) rozwiń
Pomysłodawca wycieczki ,,Baśnie tysiąca i 7 nocy"chyba nigdy nie był w Maroko i nie zna realiów podróżowania po tym kraju!!!Program wyjazdu, mimo usilnych starań pilota, wielki szacun panie Marcinie, za organizację i anielską cierpliwość, jest niemożliwy do zrealizowania w godnych warunkach. Niebotyczne odległości oraz zróżnicowany stan dróg powodują ciągły pośpiech, napięcie,brak możliwości zjedzenia lunchu, zwiedzanie ,,na łapu capu",najczęściej popołudniową porą, gdy warunki do podziwiania i fotografowania są marne, albo żadne. Zmiana programu w pierwszym dniu-pomysł fatalny! Po kilkunastu godzinach podróży, jazda od hotelu do hotelu, by rozlokować tych co przylecieli na pobyt, następnie spacer po Rondzie i NOCNA przebieżka po Mijas (,,miasteczko typu pueblo blanco, zwane klejnotem Costa del Sol"!!!)-żenada. Trasa 420 km z Tangeru, by w Casablance zobaczyć, fakt, że imponujący,meczet i spędzić godzinę na wątpliwej urody wybrzeżu-nieporozumienie, zwłaszcza, że następnie trzeba było cofnąć się 130 km do Rabatu i w efekcie przepiękna kasba Oudaja realizowana ,,po łebkach", w ogromnym pośpiechu i w zapadającym zmierzchu.Ten sam scenariusz ,,szybko, szybko, nie ma czasu na lunch" powtórzył się w Moulay Idriss (przepiękne, stylowe, bardzo arabskie miasteczko)oraz, o zgrozo w Fezie. Garbarnia CHAWARA ,,najczęściej fotografowane miejsce w Fezie, zachwycające bogactwem kolorów" tonęła w mroku nadchodzącego wieczoru. Czasu wolnego nie było na samodzielne smakowanie starówki, do hotelu, zmęczeni i głodni, trafiliśmy około 21.00!!!Jedyny NORMALNY dzień zwiedzania to fakultet Chefchouan i Tetuan...Tak powinien wyglądać każdy dzień tej wycieczki, niestety najpierw, ktoś profesjonalny i rozsądny, powinien zrewidować i znacznie okroić jej nadęty program. Czego sobie i kolejnym podróżującym z Itaką do tego pięknego i ciekawego kraju serdecznie życzę. Ostatni dzień zwiedzania to Gibraltar i ponownie pogoń za uciekającym czasem. Ci co liczyli na zakupy w strefie bezcłowej mocno rozczarowani, bo w niedzielę prawie wszystkie sklepy są nieczynne i znowu klops! Ci co chcieli zobaczyć coś spektakularnego, chyba raczej też nie jęknęli z zachwytu-dla mnie czas stracony. To była moja trzecia wizyta w Maroko, dwie pierwsze, zrealizowane przez konkurencję,były rewelacyjne, czego nie mogę niestety powiedzieć o ostatnie-WIELKA SZKODA!!!. W związku z tym, że jestem niepoprawną optymistką, na koniec łyżka miodu: KOLORY, ZAPACHY i MAGIA ORIENTU, bronią się same-dzięki temu, mimo wszystko, zostały tylko przyjemne wspomnienia, bajeczne zdjęcia i myśl, że warto tam wrócić, ale w opcji MĄDREGO PLANU PODRÓŻY.
 • 1
 • 4
 • 4
 • 5
 • 5
zwiń

Aktualnie brak ofert

Zobacz inne:
 • wyślij zapytanie
 • callcenter.tel_pl
 • 801 066 777
 • 77 4476 777
 • Infolinie dostępne: pn-pt: 8-22 sob-ndz: 9-20
arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter