phone mobile mobile pin heart heart user user Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane
> >Wyniki Wyszukiwania> >

Rabat na Berbera

Atuty oferty

 • Żagiel Itaki
 • najsłynniejsze miasta Maghrebu
 • majestatyczne góry Atlas
 • tajemnicze kazby
 • śniadania, obiady i kolacje w cenie
 • przedłuż wakacje w Maroku

Rabat na Berbera Kod: AGARABA

Trasa
2 499PLN
Dorośli: 2 3 posiłki Pt 28.06 – So 06.07.19 (9 dni)
Itaka
 • Promocja LAST MINUTE LAST MINUTE
Maroko

Rabat na Berbera

 • Promocja LAST MINUTE LAST MINUTE
Kod: AGARABA
Opis

1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Bezpośredni przelot do Agadiru. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

2. DZIEŃ. MARRAKESZ (trasa: ok. 260 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd przez majestatyczne góry Atlas do Marrakeszu, zakwaterowanie w hotelu. Zwiedzanie MARRAKESZU, dawnej stolicy imperialnej Maroka, określanej mianem Perły Południa, z zabudowaniami w kolorze ochry i imponującymi murami miejskimi z XII w. W programie: XIX-wieczny pałac El-Bahia, najładniejsza rezydencja na terenie miasta, ogród Majorelle z domem słynnego projektanta mody Yves’a Saint-Laurenta i tropikalną atmosferą bugenwilli, bambusów i hibiskusów oraz niezliczoną liczbą kaktusów, XII-wieczny meczet Al-Kutubijja (z zewnątrz) – jeden z największych meczetów zachodniego islamu, najwyższy obiekt na marrakeskiej medynie, duma miasta i najważniejszy punkt orientacyjny, Grobowce Saadytów – kompleks bogato zdobionych mauzoleów z XVI w. Obiad. Spacer po medynie wpisanej na listę UNESCO i Dżamaa Al-Fna – placu Cudów. Jest to największy plac na marrakeskiej medynie i jednocześnie największa atrakcja turystyczna miasta. Można tu spotkać zaklinaczy węży, akrobatów, żonglerów, berberyjskich legendziarzy i sprzedawców szczęścia. Plac budzi się wieczorem, pełen egzotycznych dźwięków, rytmów i zapachów. Kolacja z pokazem folklorystycznym w typowej marokańskiej restauracji. Powrót do hotelu, nocleg.

3. DZIEŃ. AL DŻADIDA - CASABLANCA (trasa: ok. 300 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do dawnej kolonii Portugalskiej – AL. DŻADIDY. Spacer po starym portugalskim mieście w którym meczety, synagogi i kościoły bezkonfliktowo ze sobą sąsiadują. Panoramiczne zwiedzanie Twierdzy Mazagan, wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wizyta w starej podziemnej Cysternie Portugalskiej, której piękno może być porównywane tylko z cysterną w Stambule. Przejazd do CASABLANKI – największego miasta Maroka i jednej z czterech największych metropolii afrykańskich, gospodarczej stolicy kraju. Obiad w Casablance. Zwiedzanie: plac Mohammeda V – administracyjne centrum miasta z architekturą neomauretańską i art déco, przejazd nabrzeżem atlantyckim, w dalszej części zwiedzanie Meczetu Hassana II. Meczet jest najnowocześniejszą świątynią muzułmańską w Afryce Północnej i trzecią co do wielkości po meczecie w Mekce i Medynie budowlą sakralną, stanowiącą symbol i znak rozpoznawczy miasta. Imponujący ogromem i przepychem, ma najwyższy na świecie, bogato zdobiony minaret o wysokości 200 m. Przejazd do Anfy – dzielnicy rezydencji pełnej luksusowych budowli i bujnych ogrodów. Przejazd do hotelu w Casablance. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

4. DZIEŃ. RABAT - MEKNES - MOULAY IDRISS - VOLUBILIS (trasa: ok. 275 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do RABATU, administracyjnej stolicy Maroka. Zwiedzanie: imponujący pałac królewski z okazałą bramą Bab ar-Rouah, 44-metrowa wieża Hassana – symbol marokańskiej stolicy, jedyna pozostałość po nigdy niedokończonym meczecie Hassana z XII w., wizyta w zbudowanym w tradycyjnym, marokańskim stylu mauzoleum Mohammeda V, które mieści grób władcy i jego synów w tym Hassana II, poprzedniego króla Maroka, i wreszcie malownicza Kazba Udaja z monumentalną bramą i Ogrodami Andaluzyjskimi. Przejazd do MEKNES – królewskiego miasta wpisanego na listę UNESCO, słynącego z majestatycznych bram i murów obronnych, zwanego Wersalem Maroka. Spacer obok monumentalnej Bab al-Mansour – jednej z najbardziej okazałych bram miejskich w Maroku, przejście w okolice starych murów fortyfikacyjnych. Zwiedzanie mauzoleum Moulaya Ismaila – jednego z najokrutniejszych sułtanów. Obiad. Przejazd obok świętego miasta MOULAY IDRISS, malowniczo położonego na szczycie wzgórza. Przejazd do VOLUBILIS. Krótkie zwiedzanie ruin starożytnego miasta z kompleksem najważniejszych rzymskich wykopalisk Maroka, figurujących na liście UNESCO. Przejazd do hotelu w Fezie, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

5. DZIEŃ. FEZ
Śniadanie. Całodzienne zwiedzanie FEZU, najstarszego i najbardziej dostojnego miasta sułtańskiego, stolicy religijnej, kulturalnej i intelektualnej Maroka, miasta tysiąca meczetów. Spacer po Fez El-Bali – labiryncie 9 tys. krętych uliczek, najlepiej zachowanej medyny świata arabskiego objętej patronatem UNESCO: meczet i uniwersytet Al-Karawijjin z IX w. (z zewnątrz) – najstarszy w świecie zachodniego islamu, najpiękniej ozdobiony, mogący pomieścić nawet 20 tys. wiernych, Garbarnie Chouwara, najczęściej fotografowane miejsce w Fezie, zachwycające bogactwem kolorów, medresa Al-Attarin (zwiedzanie) – perła architektury mauretańskiej. Dalej trasa prowadzi w okolice placu En-Nejjarine, jednego z najprzyjemniejszych miejsc w Fezie, z fontanną En-Nejjarine z połowy XIX w. Obiad. Spacer po otoczonym okazałymi murami miejskimi Fez el-Jedid z Dar al-Makhzen – pałacem królewskim z okazałą bramą misternie zdobioną, bogatą ornamentyką i kaligrafią. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

6. DZIEŃ. BENI MELLAL - WODOSPAD UZUD - MARRAKESZ (trasa: ok. 595 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Wyjazd do BENI MELLAL, małego miasta położonego na skraju lasów oliwnych. Przejazd przez berberyjskie wioski słynne z wyrobów rzemieślniczych w kierunku Marrakeszu. Po drodze można podziwiać wspaniałe krajobrazy Atlasu Średniego. Obiad. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu, wycieczka odbywa się przy udziale wszystkich uczestników i w odpowiednich warunkach atmosferycznych): przejazd nad WODOSPAD UZUD, który jest jednym z najbardziej urokliwych miejsc w Maroku. Woda spada z ceglastoczerwonych skał o wysokości 110 m, z licznymi kaskadami. Przejazd do hotelu w MARRAKESZU, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

7. DZIEŃ. ESSAOUIRA - AGADIR (trasa: ok. 370 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do ESSAOUIRY, warownego miasta portowego założonego przez Portugalczyków w połowie XV w. Spacer po spokojnej medynie objętej patronatem UNESCO, pełnej wąskich, krętych uliczek z uroczymi, bielonymi domami, licznymi sklepikami z wyrobami z drewna tui, z których słynie miasto. Najpopularniejszym i najbardziej fotogenicznym obiektem, przyciągającym rzesze turystów, są masywne fortyfikacje miejskie wzdłuż wybrzeża Oceanu Atlantyckiego, skąd rozciąga się wspaniały, iście filmowy widok („Królestwo Niebieskie”, „Gra o Tron”) na Wyspy Purpurowe. Obiad. Przejazd do AGADIRU – kurortu wypoczynkowego w Maroku. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

8. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie i przejazd na lotnisko w Agadirze. Przelot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt o tygodniowy wypoczynek: śniadanie, wykwaterowanie, transfer do wybranego hotelu.

7 noclegów w hotelach***; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 7 śniadań, 6 obiadów, 7 kolacji, w tym jedna w marokańskiej restauracji • przelot • przejazd autokarem lub minibusem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

 1. Obowiązkowa dopłata do usługi Rozkład Premium (dot. wybranych rozkładów lotów)/os.: 60 PLN.
 2. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu i lokalni przewodnicy, tour guide: ok. 90 EUR, napiwki: ok. 4 EUR/os./dzień.
 3. Opłaty fakultatywne: wycieczka nad wodospad Uzud: ok. 18 EUR (wymagany udział wszystkich uczestników).
 4. Meczet Hassana II jest zamknięty dla zwiedzających podczas świąt muzułmańskich.

5.4/6
98% klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą

Klienci doceniają:

 • Program wycieczki/trasę
 • Komfort podróży
 • Standard autokaru
Informacje o regionie
O regionie

Maroko

Tajemnicze królestwo, nazywane Krajem Zachodzącego Słońca od lat przyciąga jak magnes turystów z całego świata. Intryguje mieszanką kultur, orientalną architekturą, majestatycznymi krajobrazami i tajemniczymi kazbami. W proponowanych programach same perły Maroka.

Położenie na mapie Trasa

Marrakesz • Al Dżadida • Casablanca • Rabat • Meknes • Moulay Idriss • Volubilis • Fez • Beni Mellal • Wodospad Uzud • Marrakesz • Essaouira • Agadir

Fantastyczne spotkanie z bogatym dziedzictwem kulturowym Maroka, wizyty w najsłynniejszych miastach Maghrebu, dawnych stolicach Kraju Zachodzącego Słońca. W programie Marrakesz, który jak magnes przyciąga turystów pragnących poczuć prawdziwą atmosferę egzotycznej metropolii. Majestatyczne pejzaże gór Atlas, śmieszne kozy na drzewach arganowych i tajemnicze kazby doskonale nadają się do uwiecznienia na zdjęciach. Wspaniała orientalna architektura, zapachy przypraw, tęczowe kolory tkanin działają na wyobraźnię i kuszą, aby przedłużyć marokańskie wakacje o wypoczynek na plaży w wybranym hotelu z bogatej oferty ITAKI. Trasa w Maroku: ok. 1800 km. W 2019 r. wycieczka otrzymała ŻAGIEL ITAKI za atrakcyjny program.

PLAN WYCIECZKI
1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Bezpośredni przelot do Agadiru. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.
2. DZIEŃ. MARRAKESZ (trasa: ok. 260 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd przez majestatyczne góry Atlas do Marrakeszu, zakwaterowanie w hotelu. Zwiedzanie MARRAKESZU, dawnej stolicy imperialnej Maroka, określanej mianem Perły Południa, z zabudowaniami w kolorze ochry i imponującymi murami miejskimi z XII w. W programie: XIX-wieczny pałac El-Bahia, najładniejsza rezydencja na terenie miasta, ogród Majorelle z domem słynnego projektanta mody Yves’a Saint-Laurenta i tropikalną atmosferą bugenwilli, bambusów i hibiskusów oraz niezliczoną liczbą kaktusów, XII-wieczny meczet Al-Kutubijja (z zewnątrz) – jeden z największych meczetów zachodniego islamu, najwyższy obiekt na marrakeskiej medynie, duma miasta i najważniejszy punkt orientacyjny, Grobowce Saadytów – kompleks bogato zdobionych mauzoleów z XVI w. Obiad. Spacer po medynie wpisanej na listę UNESCO i Dżamaa Al-Fna – placu Cudów. Jest to największy plac na marrakeskiej medynie i jednocześnie największa atrakcja turystyczna miasta. Można tu spotkać zaklinaczy węży, akrobatów, żonglerów, berberyjskich legendziarzy i sprzedawców szczęścia. Plac budzi się wieczorem, pełen egzotycznych dźwięków, rytmów i zapachów. Kolacja z pokazem folklorystycznym w typowej marokańskiej restauracji. Powrót do hotelu, nocleg.
3. DZIEŃ. AL DŻADIDA - CASABLANCA (trasa: ok. 300 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do dawnej kolonii Portugalskiej – AL. DŻADIDY. Spacer po starym portugalskim mieście w którym meczety, synagogi i kościoły bezkonfliktowo ze sobą sąsiadują. Panoramiczne zwiedzanie Twierdzy Mazagan, wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wizyta w starej podziemnej Cysternie Portugalskiej, której piękno może być porównywane tylko z cysterną w Stambule. Przejazd do CASABLANKI – największego miasta Maroka i jednej z czterech największych metropolii afrykańskich, gospodarczej stolicy kraju. Obiad w Casablance. Zwiedzanie: plac Mohammeda V – administracyjne centrum miasta z architekturą neomauretańską i art déco, przejazd nabrzeżem atlantyckim, w dalszej części zwiedzanie Meczetu Hassana II. Meczet jest najnowocześniejszą świątynią muzułmańską w Afryce Północnej i trzecią co do wielkości po meczecie w Mekce i Medynie budowlą sakralną, stanowiącą symbol i znak rozpoznawczy miasta. Imponujący ogromem i przepychem, ma najwyższy na świecie, bogato zdobiony minaret o wysokości 200 m. Przejazd do Anfy – dzielnicy rezydencji pełnej luksusowych budowli i bujnych ogrodów. Przejazd do hotelu w Casablance. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.
4. DZIEŃ. RABAT - MEKNES - MOULAY IDRISS - VOLUBILIS (trasa: ok. 275 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do RABATU, administracyjnej stolicy Maroka. Zwiedzanie: imponujący pałac królewski z okazałą bramą Bab ar-Rouah, 44-metrowa wieża Hassana – symbol marokańskiej stolicy, jedyna pozostałość po nigdy niedokończonym meczecie Hassana z XII w., wizyta w zbudowanym w tradycyjnym, marokańskim stylu mauzoleum Mohammeda V, które mieści grób władcy i jego synów w tym Hassana II, poprzedniego króla Maroka, i wreszcie malownicza Kazba Udaja z monumentalną bramą i Ogrodami Andaluzyjskimi. Przejazd do MEKNES – królewskiego miasta wpisanego na listę UNESCO, słynącego z majestatycznych bram i murów obronnych, zwanego Wersalem Maroka. Spacer obok monumentalnej Bab al-Mansour – jednej z najbardziej okazałych bram miejskich w Maroku, przejście w okolice starych murów fortyfikacyjnych. Zwiedzanie mauzoleum Moulaya Ismaila – jednego z najokrutniejszych sułtanów. Obiad. Przejazd obok świętego miasta MOULAY IDRISS, malowniczo położonego na szczycie wzgórza. Przejazd do VOLUBILIS. Krótkie zwiedzanie ruin starożytnego miasta z kompleksem najważniejszych rzymskich wykopalisk Maroka, figurujących na liście UNESCO. Przejazd do hotelu w Fezie, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.
5. DZIEŃ. FEZ
Śniadanie. Całodzienne zwiedzanie FEZU, najstarszego i najbardziej dostojnego miasta sułtańskiego, stolicy religijnej, kulturalnej i intelektualnej Maroka, miasta tysiąca meczetów. Spacer po Fez El-Bali – labiryncie 9 tys. krętych uliczek, najlepiej zachowanej medyny świata arabskiego objętej patronatem UNESCO: meczet i uniwersytet Al-Karawijjin z IX w. (z zewnątrz) – najstarszy w świecie zachodniego islamu, najpiękniej ozdobiony, mogący pomieścić nawet 20 tys. wiernych, Garbarnie Chouwara, najczęściej fotografowane miejsce w Fezie, zachwycające bogactwem kolorów, medresa Al-Attarin (zwiedzanie) – perła architektury mauretańskiej. Dalej trasa prowadzi w okolice placu En-Nejjarine, jednego z najprzyjemniejszych miejsc w Fezie, z fontanną En-Nejjarine z połowy XIX w. Obiad. Spacer po otoczonym okazałymi murami miejskimi Fez el-Jedid z Dar al-Makhzen – pałacem królewskim z okazałą bramą misternie zdobioną, bogatą ornamentyką i kaligrafią. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
6. DZIEŃ. BENI MELLAL - WODOSPAD UZUD - MARRAKESZ (trasa: ok. 595 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Wyjazd do BENI MELLAL, małego miasta położonego na skraju lasów oliwnych. Przejazd przez berberyjskie wioski słynne z wyrobów rzemieślniczych w kierunku Marrakeszu. Po drodze można podziwiać wspaniałe krajobrazy Atlasu Średniego. Obiad. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu, wycieczka odbywa się przy udziale wszystkich uczestników i w odpowiednich warunkach atmosferycznych): przejazd nad WODOSPAD UZUD, który jest jednym z najbardziej urokliwych miejsc w Maroku. Woda spada z ceglastoczerwonych skał o wysokości 110 m, z licznymi kaskadami. Przejazd do hotelu w MARRAKESZU, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.
7. DZIEŃ. ESSAOUIRA - AGADIR (trasa: ok. 370 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do ESSAOUIRY, warownego miasta portowego założonego przez Portugalczyków w połowie XV w. Spacer po spokojnej medynie objętej patronatem UNESCO, pełnej wąskich, krętych uliczek z uroczymi, bielonymi domami, licznymi sklepikami z wyrobami z drewna tui, z których słynie miasto. Najpopularniejszym i najbardziej fotogenicznym obiektem, przyciągającym rzesze turystów, są masywne fortyfikacje miejskie wzdłuż wybrzeża Oceanu Atlantyckiego, skąd rozciąga się wspaniały, iście filmowy widok („Królestwo Niebieskie”, „Gra o Tron”) na Wyspy Purpurowe. Obiad. Przejazd do AGADIRU – kurortu wypoczynkowego w Maroku. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.
8. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie i przejazd na lotnisko w Agadirze. Przelot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt o tygodniowy wypoczynek: śniadanie, wykwaterowanie, transfer do wybranego hotelu.

ŚWIADCZENIA: 7 noclegów w hotelach***; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 7 śniadań, 6 obiadów, 7 kolacji, w tym jedna w marokańskiej restauracji • przelot • przejazd autokarem lub minibusem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:
 1. Obowiązkowa dopłata do usługi Rozkład Premium (dot. wybranych rozkładów lotów)/os.: 60 PLN.
 2. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu i lokalni przewodnicy, tour guide: ok. 90 EUR, napiwki: ok. 4 EUR/os./dzień.
 3. Opłaty fakultatywne: wycieczka nad wodospad Uzud: ok. 18 EUR (wymagany udział wszystkich uczestników).
 4. Meczet Hassana II jest zamknięty dla zwiedzających podczas świąt muzułmańskich.
Położenie na mapie
Opinie klientów
5.4/6
Ogólna ocena
z 1595 opinii
98%
klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą
98%
klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą

Klienci doceniają m.in:

 • Program wycieczki/trasę
 • Komfort podróży
 • Standard autokaru
6/6
50+ lat, ze znajomymi czerwiec 2019
Egzotyka jest piękna.Pomimo biedy ,widoczny jest rozwój kraju , ludzie nieśmiali ale przychylni turystom.Krajobrazy zapierają dech w piersiach.Jest trochę rzeczy do poprawienia ale nie należy (...) rozwiń
Egzotyka jest piękna.Pomimo biedy ,widoczny jest rozwój kraju , ludzie nieśmiali ale przychylni turystom.Krajobrazy zapierają dech w piersiach.Jest trochę rzeczy do poprawienia ale nie należy się zrażać przeciwnościami.Zasugerowałabym władzom tego kraju zadbanie o ekologię i rozstawienie koszy na śmieci . poza tym OK.
 • 6
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką czerwiec 2019
Maroko jest krajem pełnym kontrastów, wycieczka w pełni to obrazuje. Cesarskie miasta Maroka to zestawienie zabytków, kultury i tradycji tego kraju. Miasta te się różnią ale sobie bliskie. (...) rozwiń
Maroko jest krajem pełnym kontrastów, wycieczka w pełni to obrazuje. Cesarskie miasta Maroka to zestawienie zabytków, kultury i tradycji tego kraju. Miasta te się różnią ale sobie bliskie. Miłym zaskoczeniem jest tu roślinność jak na afrykański kraj jest jej obfitość co dodaje temu krajowi kolorytu. Polecam warto się wybrać. Pilotka pani Lena kompetentna przemiła osoba co było dodatkowym atutem tego wyjazdu. Program wycieczki bardzo ciekawy, polecam warto się wybrać.
 • 6
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką maj 2019
Znakomity program i wykonanie. Swietna przewodniczka (p. Bozena) i bardzo dobra organizacja. Program wycieczki ciekawy. Wycieczka warta polecenia. rozwiń
Znakomity program i wykonanie. Swietna przewodniczka (p. Bozena) i bardzo dobra organizacja. Program wycieczki ciekawy. Wycieczka warta polecenia.
 • 6
 • 4
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
5/6
50+ lat, ze znajomymi maj 2019
Bardzo dobrze zorganizowana i z ciekawym programem zwiedzania, doskonała obsługa pani pilot Bożeny, hotele na dobrym poziomie, pokoje czyste z klimatyzacją, pełne, zróżnicowane wyżywienie. (...) rozwiń
Bardzo dobrze zorganizowana i z ciekawym programem zwiedzania, doskonała obsługa pani pilot Bożeny, hotele na dobrym poziomie, pokoje czyste z klimatyzacją, pełne, zróżnicowane wyżywienie. Niezwykle klimatyczne medyny w Fezie i Marrakeszu. Piękne nadmorskie miasto Essauira. Cudowne wodospady Uzud. Po prostu świetna.
 • 5
 • 4
 • 5
 • 5
 • 6
zwiń
4/6
50+ lat, z partnerem/ką maj 2019
Wycieczka pozwoliła mi poznać jeszcze jeden egzotyczny kraj i bardzo ciekawą kulturę oraz piękny krajobraz i zabytkowe miejsca. Mało empatyczna przewodniczka niewiele miała wkładu w to aby (...) rozwiń
Wycieczka pozwoliła mi poznać jeszcze jeden egzotyczny kraj i bardzo ciekawą kulturę oraz piękny krajobraz i zabytkowe miejsca. Mało empatyczna przewodniczka niewiele miała wkładu w to aby jeszcze wzbogacić wrażenia z tej podróży. Pani Magda - była arogancka i mało przydatna gdyż skromnie komentowała ciekawe miejsca które mogliśmy zobaczyć. Strach było o coś zapytać - np na pytanie o internet w hotelu - usłyszałam „ to przecież nie mój hotel - proszę pytać w recepcji”. A przecież m. in. po to wykupiłam wycieczkę z polskim przewodnikiem, aby pośredniczył w kontaktach z obcojęzycznym recepcjonistą. Nagminną uwagą było : „ trzeba było mnie słuchać ze zrozumieniem”. Taki przewodnik skutecznie zniechęcił mnie do ponownego skorzystania z następnej wycieczki dotyczącej południa Maroko. Jako kraj wielkich kontrastów - warto zobaczyć go, ale najlepiej wybrać termin poza RAMADANEM
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
 • 4
zwiń
6/6
50+ lat, sam/a maj 2019
Świetna wycieczka. Świetna wycieczka, bardzo dobrze zorganizowana. Ciekawa trasa i wspaniałe krajobrazy. Hotele zadowalające, o średnim standardzie, ale czyste. Jedzenie było smaczne, sporo (...) rozwiń
Świetna wycieczka. Świetna wycieczka, bardzo dobrze zorganizowana. Ciekawa trasa i wspaniałe krajobrazy. Hotele zadowalające, o średnim standardzie, ale czyste. Jedzenie było smaczne, sporo warzyw i owoców, dobrym pomysłem był obiad w środku dnia. Kolacja z pokazem folklorystycznym to całkowity niewypał. Bardzo dobry kierowca, który doskonale sobie radził w marokańskim chaosie na ulicach. Pilot, pani Magda, z ogromną wiedzą i doświadczeniem, ale jej docinki w postaci „przecież już o tym mówiłam", były trochę irytujące. Wspaniała wycieczka, warta polecenia.
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką maj 2019
Fajna wyprawa ( dość intensywna ) do innego świata, ogólnie pozytywnie rozwiń
Fajna wyprawa ( dość intensywna ) do innego świata, ogólnie pozytywnie
 • 5
 • 4
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką maj 2019
Wspaniała wycieczka! 1,800+ km w ciągu 6-ciu dni w autobusie to nie fraszka ale da się wytrzymać. Optymalnie, trasa powinna się zaczynać i kończyć w Makaresz'u aby zmniejszyć dłudość trasy i (...) rozwiń
Wspaniała wycieczka! 1,800+ km w ciągu 6-ciu dni w autobusie to nie fraszka ale da się wytrzymać. Optymalnie, trasa powinna się zaczynać i kończyć w Makaresz'u aby zmniejszyć dłudość trasy i zwiększyć czas pobytu w odwiedzanych miastach.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
5/6
50+ lat, ze znajomymi maj 2019
Jestesmy bardzo zadowoleni rozwiń
Jestesmy bardzo zadowoleni
 • 5
 • 3
 • 4
 • 4
 • 4
zwiń
6/6
41-50 lat, z partnerem/ką maj 2019
Bardzo udana wycieczka.Super trasa,piękne widoki,bardzo dobre jedzenie.Hotele czyste,miła obsługa.Oczywiście piękna pogoda.Wspomnienia na wiele lat.Podziw dla kierowcy i pomocnika, że pomimo,iż (...) rozwiń
Bardzo udana wycieczka.Super trasa,piękne widoki,bardzo dobre jedzenie.Hotele czyste,miła obsługa.Oczywiście piękna pogoda.Wspomnienia na wiele lat.Podziw dla kierowcy i pomocnika, że pomimo,iż nie jedli i nie pili/ramadan/ na trasie przez cały dzień, cały czas się uśmiechali i dowieźli nas bezpiecznie.Również podziękowania dla pani pilot Anny za ciekawe opowieści,perfekcyjne prowadzenie wycieczki i miłe słowo dla każdego uczestnika.Szkoda ,że tak szybko ta piękna przygoda się skończyła.Niezapomniane chwile i myślimy już gdzie w przyszłym roku pojedziemy z Itaką.
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką maj 2019
B.udana komfortowa wycieczka,wspaniała pilotka p.Bożena ,ciekawy program.Moglaby być trochę tańsza. Oceniam wysoko tę wycieczkę dlatego że byłam w 10 osobowej grupie i mieliśmy wspaniałą pilotkę (...) rozwiń
B.udana komfortowa wycieczka,wspaniała pilotka p.Bożena ,ciekawy program.Moglaby być trochę tańsza. Oceniam wysoko tę wycieczkę dlatego że byłam w 10 osobowej grupie i mieliśmy wspaniałą pilotkę p.Bożenę .Ma ona B.dużo wiadomości i potrafi przekazać je.P.Bożena opiekuje się turystami jak matka.Świetnym pomysłem jest obiad w środku dnia i w klimatzowanej restauracji.Równiez na komfort wycieczki wpływają usługi bagażowych.Ale pokoje hotelowe są zaniedbane meble zużyte i niezbyt czysto.Jeszcze raz chcę podkreślić rolę p.Bożeny ,jej zaangażowanie, wiedzę życzliwość i troskę o klientów Itaki.Natomiast panie z punktu sprzedaży nie potrafią przekazać nic więcej poza programem z katalogu.
 • 6
 • 3
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką maj 2019
Wycieczka super.Intensywne zwiedzanie Program interesujący,pozwalający poznać północne Maroko w krótkim czasie, ale za to z wielkim rozmachem a przewodniczka pani Bożena rewelacyjna. Pełna (...) rozwiń
Wycieczka super.Intensywne zwiedzanie Program interesujący,pozwalający poznać północne Maroko w krótkim czasie, ale za to z wielkim rozmachem a przewodniczka pani Bożena rewelacyjna. Pełna profesjonalizmu, wielkiej wiedzy, życzliwości i oddana swojej pracy przez 24 h. Wyżywienie bardzo dobre. Obsługa hotelowa też. Towarzystwo super. Gorąco pozdrawiam i czekam na zdjęcia. Z ręką na sercu polecam tę wycieczkę
 • 6
 • 5
 • 6
 • 5
 • 5
zwiń
5/6
41-50 lat, z partnerem/ką maj 2019
Byłam na wycieczce objazdowej w Maroko.Trafiłam na czas ramadanu więc pewne atrakcje były niedostępne (wejścia do meczetów są w tym czasie niemożliwe dla turystów).Pani pilot Bożenka posiada (...) rozwiń
Byłam na wycieczce objazdowej w Maroko.Trafiłam na czas ramadanu więc pewne atrakcje były niedostępne (wejścia do meczetów są w tym czasie niemożliwe dla turystów).Pani pilot Bożenka posiada dużą wiedzę którą w profesjonalny sposób potrafiła przekazać uczestnikom wycieczki. Hotele w których żeśmy nocowali były o średnim standardzie ale spodziewałam się tego w kraju arabskim. Jedzenie było bardzo smaczne. Organizacja wycieczki była bardzo dobra. Sympatyczny kierowca. Wycieczka jest ciekawa ,godna polecenia.
 • 6
 • 4
 • 6
 • 5
 • 5
zwiń
6/6
41-50 lat, sam/a maj 2019
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 6
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką maj 2019
Trochę przypomina strusia pędziwiatra, trzeba mieć mocno skrętną szyję i oczy na szypułkach, ale ogólnie OK. rozwiń
Trochę przypomina strusia pędziwiatra, trzeba mieć mocno skrętną szyję i oczy na szypułkach, ale ogólnie OK.
 • 5
 • 5
 • 4
 • 4
 • 4
zwiń
5/6
50+ lat, ze znajomymi maj 2019
Wycieczka bardzo ciężka i wyczerpująca ale niesamowicie ciekawa ! Maroko to egzotyczny i fascynujący kraj! Przyjechałam zmęczona ale zadowolona !. Nie polecała bym tej wycieczki w trakcie (...) rozwiń
Wycieczka bardzo ciężka i wyczerpująca ale niesamowicie ciekawa ! Maroko to egzotyczny i fascynujący kraj! Przyjechałam zmęczona ale zadowolona !. Nie polecała bym tej wycieczki w trakcie ramadanu ze względu na duże utrudnienia. Zamknięte sklepy, kawiarnie ,brak możliwości wejścia do niektórych zabytków i meczetów ! Często mieliśmy kłopoty z zakupem wody do picia.Dlatego brak możliwości zakupu wody w autobusie ( tak jak to było np. w Turcji ) uważam za błąd organizacyjny !
 • 6
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką maj 2019
bardzo interesująca,Rezydent Pani Agnieszka znakomicie przygotowana pod względem wiedzy i obyczajów tutejszych tubylców co bardzo pomogło w zwiedzaniu zaplanowanych tematów wycieczki.Druga część (...) rozwiń
bardzo interesująca,Rezydent Pani Agnieszka znakomicie przygotowana pod względem wiedzy i obyczajów tutejszych tubylców co bardzo pomogło w zwiedzaniu zaplanowanych tematów wycieczki.Druga część w Agadirze pozwoliła na uporządkowanie wrażeń i miły wypoczynek na łonie natury.To było ciekawe spojrzenie na dynamicznie rozwijające się Maroko.Dziękujemy brawo ITAKA.
 • 6
 • 3
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
41-50 lat, z partnerem/ką maj 2019
Wycieczka fantastyczna. Maroko jest kolorowe i magiczne. Wszystko było fantastycznie zorganizowane. Super pilot - Pani Agnieszka, z ogromną wiedzą o Maroku, bardzo sympatyczna, pomocna i cierpliwa. rozwiń
Wycieczka fantastyczna. Maroko jest kolorowe i magiczne. Wszystko było fantastycznie zorganizowane. Super pilot - Pani Agnieszka, z ogromną wiedzą o Maroku, bardzo sympatyczna, pomocna i cierpliwa.
 • 6
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
41-50 lat, z partnerem/ką maj 2019
wycieczka spelnla moje oczekiwania. bylo goraco ale pieknie rozwiń
wycieczka spelnla moje oczekiwania. bylo goraco ale pieknie
 • 5
 • 5
 • 5
 • 4
 • 4
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką maj 2019
Wycieczka interesująca i dobrze zorganizowana rozwiń
Wycieczka interesująca i dobrze zorganizowana
 • 5
 • 4
 • 4
 • 5
 • 6
zwiń
5/6
50+ lat, ze znajomymi maj 2019
Wycieczka bardzo udana. W Maroko zobaczylismy to co jest najbardziej atrakcyjne. Hotele bez zastrzeżeń. Pani pilot Agnieszka bardzo pomocna i uczynna. rozwiń
Wycieczka bardzo udana. W Maroko zobaczylismy to co jest najbardziej atrakcyjne. Hotele bez zastrzeżeń. Pani pilot Agnieszka bardzo pomocna i uczynna.
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
 • 5
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką maj 2019
Świetna wycieczka! Doskonała organizacja, wspaniałe widoki, pyszne jedzenie, a najlepsza nasza pilotka - pani Bożena. Skarb!!! rozwiń
Świetna wycieczka! Doskonała organizacja, wspaniałe widoki, pyszne jedzenie, a najlepsza nasza pilotka - pani Bożena. Skarb!!!
 • 6
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką maj 2019
Polecam każdemu kto jeszcze nie był. Bardzo fajna wycieczka. rozwiń
Polecam każdemu kto jeszcze nie był. Bardzo fajna wycieczka.
 • 5
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
5/6
41-50 lat, sam/a maj 2019
Ciekawe przeżycie , kontakt z mieszkańcami oraz zapach Maroka to sobie bardzo cenię .Spacer przez Medynę w Fezie -niezapomniane wrażenia. Wiele wartości dodanych, jak chociażby świetna (...) rozwiń
Ciekawe przeżycie , kontakt z mieszkańcami oraz zapach Maroka to sobie bardzo cenię .Spacer przez Medynę w Fezie -niezapomniane wrażenia. Wiele wartości dodanych, jak chociażby świetna atmosfera w grupie , świetny kierowca autokaru . Kraj wielu kontrastów ale mimo wszystko na plus.
 • 5
 • 4
 • 4
 • 4
 • 4
zwiń
6/6
26-30 lat, sam/a maj 2019
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń

Sprawdź cenę

Twój wybór wczasów

Maroko

Rabat na Berbera

WYCIECZKA OBJAZDOWA
Sprawdź inne warianty
 • Dojazd własny
Wybierz
3 989 Pln
Oszczędzasz: 1490 PLN
Dorosły
2 499pln
Łączna kwota 4 998 pln razem
Oszczędzasz 1490 PLN
Rezerwuj
Przejdziesz do bezpiecznego procesu rezerwacji
 • wyślij zapytanie
 • callcenter.tel_pl
 • 801 066 777
 • 77 4476 777
 • Infolinie dostępne: pn-pt 8-22 sob-ndz 9-20
arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter