phone mobile mobile pin heart heart user user Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane CB5DFB7F-C92F-41CB-9FB1-916D616FF3EC E0FBD33F-841B-452B-BF16-225B7D943904
Wyniki Wyszukiwania Tylko dla Ciebie – Kolory Maroka

Atuty oferty

 • gwarantowane terminy
 • wyjazdy już od 2 osób
 • prywatne transfery i przejazdy samochodem z kierowcą
 • indywidualne zwiedzanie
 • najciekawsze zabytki Maroka
 • malownicze krajobrazy gór

Tylko dla Ciebie – Kolory Maroka Kod: CMNFITM

Trasa
PLN
Itaka
Maroko

Tylko dla Ciebie – Kolory Maroka

Kod: CMNFITM
Opis

1. DZIEŃ.
Przelot do Maroka samolotem rejsowym z przesiadką. Spotkanie z lokalnym przewodnikiem na lotnisku. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

2. DZIEŃ. CASABLANCA – RABAT – TANGER (trasa: ok. 340 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie CASABLANKI – największego miasta Maroka i jednej z czterech największych metropolii afrykańskich, gospodarczej stolicy kraju. Zwiedzanie: plac Mohammeda V – administracyjne centrum miasta z architekturą neomauretańską i art déco, przejazd nabrzeżem atlantyckim, zwiedzanie Meczetu Hassana II. Meczet jest najnowocześniejszą świątynią muzułmańską w Afryce Północnej i trzecią co do wielkości po meczecie w Mekce i Medynie budowlą sakralną, stanowiącą symbol i znak rozpoznawczy miasta. Imponujący ogromem i przepychem, ma najwyższy na świecie, bogato zdobiony minaret o wysokości 200 m. Przejazd do Anfy – dzielnicy rezydencji pełnej luksusowych budowli i bujnych ogrodów. Przejazd do RABATU, stolicy Maroka. Zwiedzanie: imponujący pałac królewski z okazałą bramą Bab ar-Rouah, 44-metrowa wieża Hassana – symbol marokańskiej stolicy, jedyna pozostałość po nigdy niedokończonym meczecie Hassana z XII w., wizyta w zbudowanym w tradycyjnym, marokańskim stylu mauzoleum Mohammeda V, które mieści grób władcy i jego synów, w tym Hassana II, poprzedniego króla Maroka, i wreszcie malownicza Kazba Udaja z monumentalną bramą i Ogrodami Andaluzyjskimi. Zwiedzanie TANGERU, spacer po mieście: zespół obronny, czyli kazba, z której murów i bram rozciąga się wspaniały widok na miasto, Cieśninę Gibraltarską i 4-kilometrową Zatokę Tangerską; medyna z labiryntem zakamarków i krętych wąskich uliczek, souki pełne przypraw i wyrobów rękodzieła. Przejazd przez rezydencjonalną dzielnicę do przepięknego przylądka Iszbartal, najdalej wysuniętego w morze punktu na północno-zachodnim wybrzeżu Afryki. Postój w punkcie widokowym przy Grotach Herkulesa – symbolu miasta. To tutaj łączą się wody Oceanu Atlantyckiego i Morza Śródziemnego, a przy dobrej widoczności można dojrzeć wybrzeże Hiszpanii i Skałę Gibraltarską. Przejazd do hotelu w Tangerze. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

3. DZIEŃ. SZAFSZAWAN – MEKNES – FEZ (trasa: ok. 260 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do SZAFSZAWANU, biało-błękitnego miasta malowniczo położonego między wzgórzami, u podnóża potężnych gór Rif. Przejście przez jedną z głównych bram, Bab al-Ajn, na medynę pełną cichych niebieskich zaułków wprost z opowieści o Ali Babie i główny plac Uta el-Hammam, nad którym dominują czerwone mury kazby, głównego zabytku miasta o widocznych wpływach andaluzyjskich oraz XVI-wieczny Wielki Meczet (z zewnątrz) z ośmiobocznym minaretem z bogatą dekoracją z płytkami az-zulajdż. Przejazd do MEKNES – królewskiego miasta wpisanego na listę UNESCO, słynącego z majestatycznych bram i murów obronnych, zwanego Wersalem Maroka. Spacer obok monumentalnej Bab al-Mansour – jednej z najbardziej okazałych bram miejskich w Maroku, przejście w okolice starych murów fortyfikacyjnych. Zwiedzanie mauzoleum Moulaya Ismaila – jednego z najokrutniejszych sułtanów. Przejazd do hotelu w FEZIE. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

4. DZIEŃ. FEZ
Śniadanie. Całodzienne zwiedzanie FEZU, najstarszego i najbardziej dostojnego miasta sułtańskiego, stolicy religijnej, kulturalnej i intelektualnej Maroka, miasta tysiąca meczetów. Spacer po Fez El-Bali – labiryncie 9 tys. krętych uliczek najlepiej zachowanej medyny świata arabskiego, objętej patronatem UNESCO: meczet i uniwersytet Al-Karawijjin z IX w. (z zewnątrz) – najstarszy w świecie zachodniego islamu, najpiękniej ozdobiony, mogący pomieścić nawet 20 tys. wiernych, Garbarnie Chouwara, najczęściej fotografowane miejsce w Fezie, zachwycające bogactwem kolorów, medresa Al-Attarin (zwiedzanie) – perła architektury mauretańskiej. Dalej trasa prowadzi w okolice placu En-Nejjarine, jednego z najprzyjemniejszych miejsc w Fezie, z fontanną En-Nejjarine z połowy XIX w. Spacer po otoczonym okazałymi murami miejskimi Fez el-Jedid z Dar al-Makhzen – pałacem królewskim z okazałą bramą, misternie zdobioną bogatą ornamentyką i kaligrafią. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

5. DZIEŃ. BENI MELLAL – WODOSPAD UZUD – MARRAKESZ (trasa: ok. 235 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Wyjazd do BENI MELLAL, małego miasta położonego na skraju lasów oliwnych. Po drodze można podziwiać wspaniałe krajobrazy górskie Atlasu Średniego. Przejazd nad WODOSPAD UZUD (przy odpowiednich warunkach atmosferycznych), który jest jednym z najbardziej urokliwych miejsc w Maroku. Woda spada z ceglastoczerwonych skał o wysokości 110 m, z licznymi kaskadami. Przejazd przez berberyjskie wioski słynące z wyrobów rzemieślniczych w kierunku MARRAKESZU. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

6. DZIEŃ. MARRAKESZ
Śniadanie. Zwiedzanie MARRAKESZU, dawnej stolicy imperialnej Maroka, określanej mianem Perły Południa, z zabudowaniami w kolorze ochry i imponującymi murami miejskimi z XII w. W programie: XIX-wieczny pałac El-Bahia, najładniejsza rezydencja na terenie miasta, ogród Majorelle z domem słynnego projektanta mody Yves’a Saint-Laurenta i tropikalną atmosferą bugenwilli, bambusów i hibiskusów oraz niezliczoną liczbą kaktusów, XII-wieczny meczet Al-Kutubijja (z zewnątrz) – jeden z największych meczetów zachodniego islamu, najwyższy obiekt na marrakeskiej medynie, duma miasta i najważniejszy punkt orientacyjny, Grobowce Saadytów – kompleks bogato zdobionych mauzoleów z XVI w. Spacer po medynie wpisanej na listę UNESCO i Dżamaa Al-Fna – placu Cudów. Jest to największy plac na marrakeskiej medynie i jednocześnie największa atrakcja turystyczna miasta. Można tu spotkać zaklinaczy węży, akrobatów, żonglerów, berberyjskich legendziarzy i sprzedawców szczęścia. Plac budzi się wieczorem, pełen egzotycznych dźwięków, rytmów i zapachów. Kolacja z pokazem folklorystycznym w typowej marokańskiej restauracji. Powrót do hotelu, nocleg.

7. DZIEŃ. ESSAOUIRA – AL-DŻADIDA – CASABLANCA (trasa: ok. 390 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do ESSAOUIRY, jednego z najpopularniejszych miejsc tej części marokańskiego wybrzeża. Nazywana „miastem wiatrów” Essaouira przyciąga wielu fanów windurfingu. Zwiedzanie miasta: przyjemna i spokojna medyna, wpisana na listę UNESCO, port, który istnieje już od XVIII w. Zwiedzanie warowni Skala du Port, która ma charakterystyczne kształty zabudowy portugalskiej. Czas wolny na podziwianie wspaniałych widoków na medynę i ocean. Przejazd do dawnej kolonii portugalskiej – AL-DŻADIDY. Spacer po starym portugalskim mieście, w którym meczety, synagogi i kościoły bezkonfliktowo ze sobą sąsiadują. Panoramiczne zwiedzanie Twierdzy Mazagan, wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wizyta w starej podziemnej Cysternie Portugalskiej, której piękno może być porównywane tylko z cysterną w Stambule. Przejazd do CASABLANKI. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

8. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko. Przelot do Polski samolotem rejsowym z przesiadką.

7 noclegów w hotelach**/***; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami: 2 w Marrakeszu w hotelu Meryem lub Imperial Plaza, 2 w Fezie w hotelu Fes Inn, 1 w Tangerze w hotelu Mamora, 2 w Casablance w hotelu Moroccan House • wyżywienie: 7 śniadań, 7 kolacji, w tym jedna w marokańskiej restauracji • przelot • przejazd samochodem osobowym z kierowcą • opieka anglojęzycznego przewodnika lokalnego • opieka polskojęzycznego konsultanta poprzez aplikację mobilną • ubezpieczenie KL i NW

 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu: ok. 90 EUR/os.
 2. Zwyczajowe napiwki: ok. 10 EUR/os./dzień.
 3. Opieka polskojęzycznego konsultanta poprzez aplikację mobilną dostępna jest w określonych godzinach. Czas dyżurów konsultanta będzie podany w aplikacji na 24 godziny przed rozpoczęciem podróży.

Informacje o regionie
Galeria regionu

Maroko

Tajemnicze królestwo, nazywane Krajem Zachodzącego Słońca od lat przyciąga jak magnes turystów z całego świata. Intryguje mieszanką kultur, orientalną architekturą, majestatycznymi krajobrazami i tajemniczymi kazbami. W proponowanych programach same perły Maroka.

Położenie na mapie Trasa

Casablanca • Rabat • Tanger • Szafszawan • Meknes • Fez • Beni Mellal • Wodospad Uzud • Marrakesz • Essaouira • Al-Dżadida • Casablanca

Podróże prywatne z cyklu Tylko dla Ciebie to niezapomniane chwile, które przeżyjesz w gronie najbliższych osób, nawet już we dwoje. Na trasie pilot jest także Waszym osobistym doradcą, który dopasuje czas i szczegóły programu do Waszych życzeń i preferencji, a podczas realizacji programu samochód z kierowcą pozostaje do Waszej wyłącznej dyspozycji.
Nowość: dodatkowo zapewniamy także asystę polskojęzycznego konsultanta przez aplikację mobilną.

Wspaniała podróż po Maroku, autorska trasa, idealna dla pasjonatów zwiedzania. W programie zabytki z listy UNESCO, magiczne miasta z malowniczymi zaułkami medin i barwnymi soukami zapraszają do odkrywania swych tajemnic w niepowtarzalnej, baśniowej atmosferze Orientu z domieszką francuskiej elegancji i andaluzyjskiego charakteru. Błękitny Szafszawan sprawia, że zacierają się granice między niebem a miastem. Region wybrzeża Morza Śródziemnego i gór Rif kusi soczystą zielenią drzew migdałowych, cedrów i oleandrów oraz pięknymi złotymi plażami. Koniecznie zabierz aparat fotograficzny – na pewno się tu przyda! Trasa w Maroku: ok. 1225 km.

PLAN WYCIECZKI
1. DZIEŃ.
Przelot do Maroka samolotem rejsowym z przesiadką. Spotkanie z lokalnym przewodnikiem na lotnisku. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.
2. DZIEŃ. CASABLANCA – RABAT – TANGER (trasa: ok. 340 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie CASABLANKI – największego miasta Maroka i jednej z czterech największych metropolii afrykańskich, gospodarczej stolicy kraju. Zwiedzanie: plac Mohammeda V – administracyjne centrum miasta z architekturą neomauretańską i art déco, przejazd nabrzeżem atlantyckim, zwiedzanie Meczetu Hassana II. Meczet jest najnowocześniejszą świątynią muzułmańską w Afryce Północnej i trzecią co do wielkości po meczecie w Mekce i Medynie budowlą sakralną, stanowiącą symbol i znak rozpoznawczy miasta. Imponujący ogromem i przepychem, ma najwyższy na świecie, bogato zdobiony minaret o wysokości 200 m. Przejazd do Anfy – dzielnicy rezydencji pełnej luksusowych budowli i bujnych ogrodów. Przejazd do RABATU, stolicy Maroka. Zwiedzanie: imponujący pałac królewski z okazałą bramą Bab ar-Rouah, 44-metrowa wieża Hassana – symbol marokańskiej stolicy, jedyna pozostałość po nigdy niedokończonym meczecie Hassana z XII w., wizyta w zbudowanym w tradycyjnym, marokańskim stylu mauzoleum Mohammeda V, które mieści grób władcy i jego synów, w tym Hassana II, poprzedniego króla Maroka, i wreszcie malownicza Kazba Udaja z monumentalną bramą i Ogrodami Andaluzyjskimi. Zwiedzanie TANGERU, spacer po mieście: zespół obronny, czyli kazba, z której murów i bram rozciąga się wspaniały widok na miasto, Cieśninę Gibraltarską i 4-kilometrową Zatokę Tangerską; medyna z labiryntem zakamarków i krętych wąskich uliczek, souki pełne przypraw i wyrobów rękodzieła. Przejazd przez rezydencjonalną dzielnicę do przepięknego przylądka Iszbartal, najdalej wysuniętego w morze punktu na północno-zachodnim wybrzeżu Afryki. Postój w punkcie widokowym przy Grotach Herkulesa – symbolu miasta. To tutaj łączą się wody Oceanu Atlantyckiego i Morza Śródziemnego, a przy dobrej widoczności można dojrzeć wybrzeże Hiszpanii i Skałę Gibraltarską. Przejazd do hotelu w Tangerze. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.
3. DZIEŃ. SZAFSZAWAN – MEKNES – FEZ (trasa: ok. 260 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do SZAFSZAWANU, biało-błękitnego miasta malowniczo położonego między wzgórzami, u podnóża potężnych gór Rif. Przejście przez jedną z głównych bram, Bab al-Ajn, na medynę pełną cichych niebieskich zaułków wprost z opowieści o Ali Babie i główny plac Uta el-Hammam, nad którym dominują czerwone mury kazby, głównego zabytku miasta o widocznych wpływach andaluzyjskich oraz XVI-wieczny Wielki Meczet (z zewnątrz) z ośmiobocznym minaretem z bogatą dekoracją z płytkami az-zulajdż. Przejazd do MEKNES – królewskiego miasta wpisanego na listę UNESCO, słynącego z majestatycznych bram i murów obronnych, zwanego Wersalem Maroka. Spacer obok monumentalnej Bab al-Mansour – jednej z najbardziej okazałych bram miejskich w Maroku, przejście w okolice starych murów fortyfikacyjnych. Zwiedzanie mauzoleum Moulaya Ismaila – jednego z najokrutniejszych sułtanów. Przejazd do hotelu w FEZIE. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.
4. DZIEŃ. FEZ
Śniadanie. Całodzienne zwiedzanie FEZU, najstarszego i najbardziej dostojnego miasta sułtańskiego, stolicy religijnej, kulturalnej i intelektualnej Maroka, miasta tysiąca meczetów. Spacer po Fez El-Bali – labiryncie 9 tys. krętych uliczek najlepiej zachowanej medyny świata arabskiego, objętej patronatem UNESCO: meczet i uniwersytet Al-Karawijjin z IX w. (z zewnątrz) – najstarszy w świecie zachodniego islamu, najpiękniej ozdobiony, mogący pomieścić nawet 20 tys. wiernych, Garbarnie Chouwara, najczęściej fotografowane miejsce w Fezie, zachwycające bogactwem kolorów, medresa Al-Attarin (zwiedzanie) – perła architektury mauretańskiej. Dalej trasa prowadzi w okolice placu En-Nejjarine, jednego z najprzyjemniejszych miejsc w Fezie, z fontanną En-Nejjarine z połowy XIX w. Spacer po otoczonym okazałymi murami miejskimi Fez el-Jedid z Dar al-Makhzen – pałacem królewskim z okazałą bramą, misternie zdobioną bogatą ornamentyką i kaligrafią. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
5. DZIEŃ. BENI MELLAL – WODOSPAD UZUD – MARRAKESZ (trasa: ok. 235 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Wyjazd do BENI MELLAL, małego miasta położonego na skraju lasów oliwnych. Po drodze można podziwiać wspaniałe krajobrazy górskie Atlasu Średniego. Przejazd nad WODOSPAD UZUD (przy odpowiednich warunkach atmosferycznych), który jest jednym z najbardziej urokliwych miejsc w Maroku. Woda spada z ceglastoczerwonych skał o wysokości 110 m, z licznymi kaskadami. Przejazd przez berberyjskie wioski słynące z wyrobów rzemieślniczych w kierunku MARRAKESZU. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.
6. DZIEŃ. MARRAKESZ
Śniadanie. Zwiedzanie MARRAKESZU, dawnej stolicy imperialnej Maroka, określanej mianem Perły Południa, z zabudowaniami w kolorze ochry i imponującymi murami miejskimi z XII w. W programie: XIX-wieczny pałac El-Bahia, najładniejsza rezydencja na terenie miasta, ogród Majorelle z domem słynnego projektanta mody Yves’a Saint-Laurenta i tropikalną atmosferą bugenwilli, bambusów i hibiskusów oraz niezliczoną liczbą kaktusów, XII-wieczny meczet Al-Kutubijja (z zewnątrz) – jeden z największych meczetów zachodniego islamu, najwyższy obiekt na marrakeskiej medynie, duma miasta i najważniejszy punkt orientacyjny, Grobowce Saadytów – kompleks bogato zdobionych mauzoleów z XVI w. Spacer po medynie wpisanej na listę UNESCO i Dżamaa Al-Fna – placu Cudów. Jest to największy plac na marrakeskiej medynie i jednocześnie największa atrakcja turystyczna miasta. Można tu spotkać zaklinaczy węży, akrobatów, żonglerów, berberyjskich legendziarzy i sprzedawców szczęścia. Plac budzi się wieczorem, pełen egzotycznych dźwięków, rytmów i zapachów. Kolacja z pokazem folklorystycznym w typowej marokańskiej restauracji. Powrót do hotelu, nocleg.
7. DZIEŃ. ESSAOUIRA – AL-DŻADIDA – CASABLANCA (trasa: ok. 390 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do ESSAOUIRY, jednego z najpopularniejszych miejsc tej części marokańskiego wybrzeża. Nazywana „miastem wiatrów” Essaouira przyciąga wielu fanów windurfingu. Zwiedzanie miasta: przyjemna i spokojna medyna, wpisana na listę UNESCO, port, który istnieje już od XVIII w. Zwiedzanie warowni Skala du Port, która ma charakterystyczne kształty zabudowy portugalskiej. Czas wolny na podziwianie wspaniałych widoków na medynę i ocean. Przejazd do dawnej kolonii portugalskiej – AL-DŻADIDY. Spacer po starym portugalskim mieście, w którym meczety, synagogi i kościoły bezkonfliktowo ze sobą sąsiadują. Panoramiczne zwiedzanie Twierdzy Mazagan, wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wizyta w starej podziemnej Cysternie Portugalskiej, której piękno może być porównywane tylko z cysterną w Stambule. Przejazd do CASABLANKI. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.
8. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko. Przelot do Polski samolotem rejsowym z przesiadką.

ŚWIADCZENIA: 7 noclegów w hotelach**/***; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami: 2 w Marrakeszu w hotelu Meryem lub Imperial Plaza, 2 w Fezie w hotelu Fes Inn, 1 w Tangerze w hotelu Mamora, 2 w Casablance w hotelu Moroccan House • wyżywienie: 7 śniadań, 7 kolacji, w tym jedna w marokańskiej restauracji • przelot • przejazd samochodem osobowym z kierowcą • opieka anglojęzycznego przewodnika lokalnego • opieka polskojęzycznego konsultanta poprzez aplikację mobilną • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:
 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu: ok. 90 EUR/os.
 2. Zwyczajowe napiwki: ok. 10 EUR/os./dzień.
 3. Opieka polskojęzycznego konsultanta poprzez aplikację mobilną dostępna jest w określonych godzinach. Czas dyżurów konsultanta będzie podany w aplikacji na 24 godziny przed rozpoczęciem podróży.

Aktualnie brak ofert

Zobacz inne:
 • wyślij zapytanie
 • callcenter.tel_pl
 • 801 066 777
 • 77 4476 777
 • Infolinie dostępne: pn-pt: 8-22 sob-ndz: 9-20
arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter