phone mobile mobile pin heart heart user user Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane
> >Wyniki Wyszukiwania> >Wielkie Południe

Atuty oferty

 • wizyta w Studiach Filmowych „Atlas”
 • magiczny Marrakesz
 • skarby południowego Maroka
 • śniadania, obiady, kolacje w cenie
 • przedłuż wakacje w Maroku

Wielkie Południe Kod: AGAPOLT

Trasa
3 089PLN
Dorośli: 2 3 posiłki Pt 09.10 – Pt 16.10.20 (8 dni)
Itaka
Maroko

Wielkie Południe

Kod: AGAPOLT
Opis

1. DZIEŃ. AGADIR
Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Agadiru. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Kolacja i nocleg.

2. DZIEŃ. TARUDANT - OUARZAZATE (trasa: ok. 380 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd przez równinę Sous, bujnie porośniętą drzewami cytrusowymi, do warownego miasta TARUDANT, które określane jest mianem małego Marrakeszu. Zwiedzanie: XVIII-wieczne, majestatyczne, 7-kilometrowe mury obronne z imponującymi bastionami i bramami, wizyta na miejscowym arabsko-berberyjskim bazarze, gdzie handlarze oferują ceramikę, ubrania, skórę, dywany, biżuterię, bogato zdobioną broń i inne wyroby rękodzielnicze, z których słynie miasto. Obiad. Przejazd do położonego na wysokości 1160 m n.p.m. OUARZAZATE – stolicy południowego Maroka, z pasmem Atlasu na horyzoncie. Trasa wiedzie przez Góry Antyatlasu, najstarsze pasmo Maroka zachwycające malowniczymi i surowymi krajobrazami. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

3. DZIEŃ. TAURIRT - ZAGORA (trasa: ok. 170 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie Studiów Filmowych „Atlas” (Atlas Film Corporations Studio), których murów bronią olbrzymie pseudo egipskie figury. Studia rozciągają się na 30 tys. m² pustynnego pejzażu, to tutaj nakręcono setki filmów. Przejazd nad sztuczne jezioro Al-Mansur az-Zahabi, którego woda nawadnia gaje palmowe okolicznych dolin, m.in. Wadi Dara. Zwiedzanie kazby TAURIRT, której początki sięgają XVIII w. Dawniej siedziba rodu Glawich, obecnie jedyne w swoim rodzaju miejsce wydarzeń kulturalnych i plenerów filmowych (m.in. kinowy hit „Królestwo Niebieskie”). Labirynt tajemniczych klatek schodowych prowadzi do licznych sal z bogato zdobionymi sufitami. Obiad. Po południu przejazd malowniczą trasą wzdłuż rzeki Draa, wśród oaz i kazb, do ZAGORY. Podczas przejazdu spacer po gaju palmowym. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

4. DZIEŃ. TAZZARINE - ALNIF - ERFOUD (trasa: ok. 290 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do miasteczek TAZZARINE i ALNIF, znanych ze skamieniałości wydobywanych przez miejscową ludność. Obiad. Przejazd jedną z najbardziej malowniczych tras południowego Maroka w kierunku Erfoud. Po drodze mija się liczne gaje palmowe (m.in. w Tafilalt z 80 tys. palm daktylowych) z charakterystyczną dla tej części kraju architekturą, na którą składają się ufortyfikowane wioski i spichlerze berberyjskie wkomponowane w krajobraz oaz i gór. Przyjazd do ERFOUD. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

5. DZIEŃ. MERZOUGA - TINGHIR - WĄWÓZ TUDRA - EL-KLAA - OUARZAZATE (trasa: ok. 400 km)
Przed śniadaniem lub o zachodzie słońca dnia poprzedniego fakultatywny wyjazd (za dodatkową opłatą na miejscu) na spektakularny wschód lub zachód słońca w niewielkiej saharyjskiej oazie MERZOUGA, gdzie zaczyna się Erg Chebbi – najbardziej popularny fragment Sahary w Maroku. Te imponujące wydmy osiągają wysokość 150 m i ciągną się na długości 20 km. Podczas wyjazdu na zachód słońca możliwość noclegu w namiotach (za dodatkową opłatą na miejscu). Powrót do Erfoud. Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd przez otoczony gajem palmowym TINGHIR, do WĄWOZU TUDRA, który ma kilkaset metrów długości, a jego ściany zwężają się i wznoszą na 300 m. Piękne, czerwone skały są ulubionym przez turystów obiektem do fotografowania. Obiad. Przejazd wzdłuż doliny rzeki Dades do miasteczka EL-KLAA, które słynie z upraw niezwykle aromatycznej róży Rosa damascena i produkcji różanej wody perfumowanej. Przejazd do OUARZAZATE. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

6. DZIEŃ. AIT BIN HADDU - MARRAKESZ (trasa: ok. 200 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do najsłynniejszego marokańskiego ksaru AIT BIN HADDU na skraju rzecznej doliny, gdzie znajduje się potężna, najpiękniejsza w całym Maroku, ufortyfikowana wioska berberyjska w kolorze ochry, wpisana na listę UNESCO. Malowniczość tego miejsca sprawiła, że kręcono tu wiele filmów, m.in. „Gladiatora”, „Lawrence’a z Arabii” czy „Klejnot Nilu”. Przejazd przez góry Atlasu Wysokiego malowniczą przełęczą Tizi-n-Tichka na wysokości ponad 2260 m n.p.m. do magicznego Czerwonego Miasta – MARRAKESZU. Zakwaterowanie w hotelu. Obiad. Spacer po urokliwej i tajemniczej marakeskiej medynie wpisanej na listę UNESCO, wizyta w medresie Ben Jusufa – jednej z największych i najlepszych szkół koranicznych w krajach Maghrebu, słynny plac Cudów – Dżamaa Al-Fna – gdzie o zachodzie słońca rozpoczyna się największy niewyreżyserowany spektakl uliczny na świecie. Można tu zobaczyć zaklinaczy węży, tancerzy, akrobatów, muzyków, miejscowych legendziarzy i znachorów, a wszystko to wśród egzotycznych dźwięków, rytmów i zapachów. Kolacja w typowej marokańskiej restauracji. Powrót do hotelu i nocleg.

7. DZIEŃ. MARRAKESZ - AGADIR (trasa: ok. 260 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie Marrakeszu: XII-wieczny meczet Al-Kutubijja (z zewnątrz) – najważniejsza świątynia muzułmańska Marrakeszu, najwyższy obiekt na marakeskiej medynie, duma miasta i jego najważniejszy punkt orientacyjny, bujny ogród Majorelle z domem słynnego projektanta mody Yves’a Saint-Laurenta, który ujmuje tropikalną atmosferą bugenwilli, bambusów i hibiskusów oraz niezliczoną liczbą kaktusów, wizyta w XIX-wiecznym pałacu El-Bahia, jednej z najpiękniejszych rezydencji miasta. Po południu przejazd do AGADIRU – największego i najpopularniejszego kurortu nadmorskiego w Maroku z 6-kilometrową złotą plażą. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

8. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko w Agadirze i przelot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt o tygodniowy wypoczynek: śniadanie, wykwaterowanie, transfer do wybranego hotelu.

7 noclegów w hotelach***; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie (bufet lub serwowane): 7 śniadań, 5 obiadów, 7 kolacji, w tym 1 w restauracji marokańskiej w Marrakeszu • przelot • przejazd autokarem lub minibusem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu i lokalni przewodnicy: ok. 70 EUR, napiwki: ok. 4 EUR/os./dzień.
 2. Opłaty fakultatywne: wyjazd na wschód słońca w Merzouga: ok. 47 EUR/os. (cena zawiera transport do obozowiska, przejażdżkę na wielbłądzie, transfer do hotelu), wyjazd na zachód słońca w Merzouga: ok. 98 EUR/os. (cena zawiera: transport do obozowiska, przejażdżkę na wielbłądzie, nocleg w namiocie berberyjskim, kolację, śniadanie w obozowisku, transfer do hotelu).
 3. Studia Filmowe Atlas są zamknięte dla zwiedzających podczas kręcenia filmów.

5.4 /6
97% klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą

Klienci doceniają:

 • Program wycieczki/trasę
 • Korzystny stosunek jakości do ceny
 • Komfort podróży
Informacje o regionie
Galeria regionu

Maroko

Tajemnicze królestwo, nazywane Krajem Zachodzącego Słońca od lat przyciąga jak magnes turystów z całego świata. Intryguje mieszanką kultur, orientalną architekturą, majestatycznymi krajobrazami i tajemniczymi kazbami. W proponowanych programach same perły Maroka.

Położenie na mapie Trasa

Agadir • Tarudant • Ouarzazate • Taurirt • Zagora • Tazzarine • Alnif • Erfoud • Merzouga • Tinghir • Wąwóz Tudra • El-Klaa • Ouarzazate • Ajt Bin Haddu • Marrakesz • Agadir

Miejsca, gdzie spotykają się góry i pustynia, a na horyzoncie falują zielone oazy palm daktylowych. Niepowtarzalny zachód słońca oglądany z wydm Sahary. Widoki jak ze snu, malownicze wąwozy, tajemnicze kazby na tle błękitnego nieba i dzika przyroda uczyniły z południa Maroka gwiazdę filmową. Wyjątkowe warunki naturalne i brak turystyki na masową skalę ściągnęły ekipy filmowe i nakręcono tu wiele kinowych hitów. Trasa wycieczki wiedzie najbardziej malowniczymi szlakami, w programie pełne lokalnego kolorytu miasta, miasteczka, wioski i magiczny Marrakesz. Trasa w Maroku: ok. 1700 km.

PLAN WYCIECZKI
1. DZIEŃ. AGADIR
Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Agadiru. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Kolacja i nocleg.
2. DZIEŃ. TARUDANT - OUARZAZATE (trasa: ok. 380 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd przez równinę Sous, bujnie porośniętą drzewami cytrusowymi, do warownego miasta TARUDANT, które określane jest mianem małego Marrakeszu. Zwiedzanie: XVIII-wieczne, majestatyczne, 7-kilometrowe mury obronne z imponującymi bastionami i bramami, wizyta na miejscowym arabsko-berberyjskim bazarze, gdzie handlarze oferują ceramikę, ubrania, skórę, dywany, biżuterię, bogato zdobioną broń i inne wyroby rękodzielnicze, z których słynie miasto. Obiad. Przejazd do położonego na wysokości 1160 m n.p.m. OUARZAZATE – stolicy południowego Maroka, z pasmem Atlasu na horyzoncie. Trasa wiedzie przez Góry Antyatlasu, najstarsze pasmo Maroka zachwycające malowniczymi i surowymi krajobrazami. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.
3. DZIEŃ. TAURIRT - ZAGORA (trasa: ok. 170 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie Studiów Filmowych „Atlas” (Atlas Film Corporations Studio), których murów bronią olbrzymie pseudo egipskie figury. Studia rozciągają się na 30 tys. m² pustynnego pejzażu, to tutaj nakręcono setki filmów. Przejazd nad sztuczne jezioro Al-Mansur az-Zahabi, którego woda nawadnia gaje palmowe okolicznych dolin, m.in. Wadi Dara. Zwiedzanie kazby TAURIRT, której początki sięgają XVIII w. Dawniej siedziba rodu Glawich, obecnie jedyne w swoim rodzaju miejsce wydarzeń kulturalnych i plenerów filmowych (m.in. kinowy hit „Królestwo Niebieskie”). Labirynt tajemniczych klatek schodowych prowadzi do licznych sal z bogato zdobionymi sufitami. Obiad. Po południu przejazd malowniczą trasą wzdłuż rzeki Draa, wśród oaz i kazb, do ZAGORY. Podczas przejazdu spacer po gaju palmowym. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.
4. DZIEŃ. TAZZARINE - ALNIF - ERFOUD (trasa: ok. 290 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do miasteczek TAZZARINE i ALNIF, znanych ze skamieniałości wydobywanych przez miejscową ludność. Obiad. Przejazd jedną z najbardziej malowniczych tras południowego Maroka w kierunku Erfoud. Po drodze mija się liczne gaje palmowe (m.in. w Tafilalt z 80 tys. palm daktylowych) z charakterystyczną dla tej części kraju architekturą, na którą składają się ufortyfikowane wioski i spichlerze berberyjskie wkomponowane w krajobraz oaz i gór. Przyjazd do ERFOUD. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.
5. DZIEŃ. MERZOUGA - TINGHIR - WĄWÓZ TUDRA - EL-KLAA - OUARZAZATE (trasa: ok. 400 km)
Przed śniadaniem lub o zachodzie słońca dnia poprzedniego fakultatywny wyjazd (za dodatkową opłatą na miejscu) na spektakularny wschód lub zachód słońca w niewielkiej saharyjskiej oazie MERZOUGA, gdzie zaczyna się Erg Chebbi – najbardziej popularny fragment Sahary w Maroku. Te imponujące wydmy osiągają wysokość 150 m i ciągną się na długości 20 km. Podczas wyjazdu na zachód słońca możliwość noclegu w namiotach (za dodatkową opłatą na miejscu). Powrót do Erfoud. Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd przez otoczony gajem palmowym TINGHIR, do WĄWOZU TUDRA, który ma kilkaset metrów długości, a jego ściany zwężają się i wznoszą na 300 m. Piękne, czerwone skały są ulubionym przez turystów obiektem do fotografowania. Obiad. Przejazd wzdłuż doliny rzeki Dades do miasteczka EL-KLAA, które słynie z upraw niezwykle aromatycznej róży Rosa damascena i produkcji różanej wody perfumowanej. Przejazd do OUARZAZATE. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.
6. DZIEŃ. AIT BIN HADDU - MARRAKESZ (trasa: ok. 200 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do najsłynniejszego marokańskiego ksaru AIT BIN HADDU na skraju rzecznej doliny, gdzie znajduje się potężna, najpiękniejsza w całym Maroku, ufortyfikowana wioska berberyjska w kolorze ochry, wpisana na listę UNESCO. Malowniczość tego miejsca sprawiła, że kręcono tu wiele filmów, m.in. „Gladiatora”, „Lawrence’a z Arabii” czy „Klejnot Nilu”. Przejazd przez góry Atlasu Wysokiego malowniczą przełęczą Tizi-n-Tichka na wysokości ponad 2260 m n.p.m. do magicznego Czerwonego Miasta – MARRAKESZU. Zakwaterowanie w hotelu. Obiad. Spacer po urokliwej i tajemniczej marakeskiej medynie wpisanej na listę UNESCO, wizyta w medresie Ben Jusufa – jednej z największych i najlepszych szkół koranicznych w krajach Maghrebu, słynny plac Cudów – Dżamaa Al-Fna – gdzie o zachodzie słońca rozpoczyna się największy niewyreżyserowany spektakl uliczny na świecie. Można tu zobaczyć zaklinaczy węży, tancerzy, akrobatów, muzyków, miejscowych legendziarzy i znachorów, a wszystko to wśród egzotycznych dźwięków, rytmów i zapachów. Kolacja w typowej marokańskiej restauracji. Powrót do hotelu i nocleg.
7. DZIEŃ. MARRAKESZ - AGADIR (trasa: ok. 260 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie Marrakeszu: XII-wieczny meczet Al-Kutubijja (z zewnątrz) – najważniejsza świątynia muzułmańska Marrakeszu, najwyższy obiekt na marakeskiej medynie, duma miasta i jego najważniejszy punkt orientacyjny, bujny ogród Majorelle z domem słynnego projektanta mody Yves’a Saint-Laurenta, który ujmuje tropikalną atmosferą bugenwilli, bambusów i hibiskusów oraz niezliczoną liczbą kaktusów, wizyta w XIX-wiecznym pałacu El-Bahia, jednej z najpiękniejszych rezydencji miasta. Po południu przejazd do AGADIRU – największego i najpopularniejszego kurortu nadmorskiego w Maroku z 6-kilometrową złotą plażą. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.
8. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko w Agadirze i przelot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt o tygodniowy wypoczynek: śniadanie, wykwaterowanie, transfer do wybranego hotelu.

ŚWIADCZENIA: 7 noclegów w hotelach***; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie (bufet lub serwowane): 7 śniadań, 5 obiadów, 7 kolacji, w tym 1 w restauracji marokańskiej w Marrakeszu • przelot • przejazd autokarem lub minibusem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:
 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu i lokalni przewodnicy: ok. 70 EUR, napiwki: ok. 4 EUR/os./dzień.
 2. Opłaty fakultatywne: wyjazd na wschód słońca w Merzouga: ok. 47 EUR/os. (cena zawiera transport do obozowiska, przejażdżkę na wielbłądzie, transfer do hotelu), wyjazd na zachód słońca w Merzouga: ok. 98 EUR/os. (cena zawiera: transport do obozowiska, przejażdżkę na wielbłądzie, nocleg w namiocie berberyjskim, kolację, śniadanie w obozowisku, transfer do hotelu).
 3. Studia Filmowe Atlas są zamknięte dla zwiedzających podczas kręcenia filmów.
Opinie klientów (467)

Ocena ogólna

5.4/6

Klienci wyróżnili:

 • Program wycieczki/trasę
 • Korzystny stosunek jakości do ceny
 • Komfort podróży
97%
naszych klientów poleca ten hotel!
 • 5.4
 • 5.3
 • 4.9
 • 5.2
 • 5.2
 • 5.3

Pokaż recenzje od:

6/6
50+ lat, z partnerem/ką październik 2019
Wycieczka bardzo dobrze zorganizowana Mała grupa. Profesjonalna obsługa. Bez pośpiechu. Piękne widoki podczas przejazdu. Postoje trafione w czasie. Wycieczka dla kazdego : góry - emocjonalny (...) rozwiń
Wycieczka bardzo dobrze zorganizowana Mała grupa. Profesjonalna obsługa. Bez pośpiechu. Piękne widoki podczas przejazdu. Postoje trafione w czasie. Wycieczka dla kazdego : góry - emocjonalny przejazd przez Atlas , wąwóz, ocean , plaża, piękny ogród. , wieś i miasto , pustynia - wielbłądy i przepiękny wschód słońca Super. Dziękuję. Polecam.
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
50+ lat, sam/a październik 2019
Wycieczka wspaniała, Maroko jest pięknym krajem przyrodniczym, zachwycająca architekturą oraz niesamowitą historią i wspanialymi ludźmi. Maroko trzeba poznać, zobaczyć, przeżyć to piękno aby (...) rozwiń
Wycieczka wspaniała, Maroko jest pięknym krajem przyrodniczym, zachwycająca architekturą oraz niesamowitą historią i wspanialymi ludźmi. Maroko trzeba poznać, zobaczyć, przeżyć to piękno aby ocenić, nie da się opisać w kilku wierszach. Przeżywanie piekna tego kraju jest możliwe tylko z dobrym pilotem, którego wiedza, charyzma oraz miłość do miejsca nakreślić pomoże zrozumienie historii i piękna tego kraju. Takim pilotem jest Pani Grażyna-jej niesamowita wiedza związana z historią Maroka, architekturą, przyrodą, życiu ludzi, różnorodnością wierzeń i kast byla zachwycająca. Piloci Itaki są wspaniali, ja na objazdowke na północ Maroka pragnę jechać z Panią Grażyną, byłaby to dla mnie nagrodą, jej wiedza.
 • 6
 • 4
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
4/6
50+ lat, sam/a październik 2019
Dobra rozwiń
Dobra
 • 3
 • 2
 • 1
 • 5
 • 5
zwiń
6/6
26-30 lat, ze znajomymi październik 2019
Wycieczka godna polecenia. Kraj piękny o bardzo ciekawej kulturze. Program zrealizowany zgodnie z planem. Odwiedzane miejsca zapierają dech w piersiach. Warto skorzystać z noclegu na pustyni. (...) rozwiń
Wycieczka godna polecenia. Kraj piękny o bardzo ciekawej kulturze. Program zrealizowany zgodnie z planem. Odwiedzane miejsca zapierają dech w piersiach. Warto skorzystać z noclegu na pustyni. Noclegi realizowane są w domkach, nie namiotach. Każdy ma prywatną łazienkę. Na terenie kompleksu znajduje się basen. Zachód i wschód słońca na pustyni to obraz, który na długo zostanie w pamięci. Pilotka, Pani Grażyna to właściwy człowiek na właściwym miejscu. Posiada olbrzymią wiedzę o kulturze i kraju. Pomocna na miejscu. Malutki minus to wyżywienie podczas wycieczki. Codziennie serwowany jest tadżin.
 • 6
 • 4
 • 4
 • 5
 • 6
zwiń
6/6
31-40 lat, z partnerem/ką wrzesień 2019
Wycieczka jest naprawdę piękna krajobrazowo i bardzo dobrze zorganizowana. Jest czas zarówno na zwiedzanie, jak i relaks wieczorami przy basenie : ) "Wiejskie" Maroko z jego lokalnym kolorytem (...) rozwiń
Wycieczka jest naprawdę piękna krajobrazowo i bardzo dobrze zorganizowana. Jest czas zarówno na zwiedzanie, jak i relaks wieczorami przy basenie : ) "Wiejskie" Maroko z jego lokalnym kolorytem zachwyca i warto je zobaczyć zanim to się zmieni. Agadir i Marrakesz też są piękne, ale różnica w stosunku do zacisznych miasteczek południa widoczna jest od razu. Jedzenie głównie na bazie lokalnych produktów to świetna odmiana, nawet jeśli przez tydzień codziennie podają różne wersje tadżin : ) Hotele na trasie są klimatyczne, a nocleg na pustyni to absolutny HIT! Jedyne co można by dorzucić to zwiedzanie Agadiru z przewodnikiem w pierwszy lub ostatni dzień. Duży plus także za kompetentną P. Magdę - naszą pilotkę i sprawnego lokalnego kierowcę - P. Mahometa. Serdecznie polecamy!
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
5/6
41-50 lat, z partnerem/ką wrzesień 2019
Cała wycieczka objazdowa była fajnie zorganizowana. Wszystkie punkty programu zrealizowane. Pilotka, p Joasia, wesoła, kompetentna, pomocna w każdym momencie. Maroko od poziomu Oceanu przez (...) rozwiń
Cała wycieczka objazdowa była fajnie zorganizowana. Wszystkie punkty programu zrealizowane. Pilotka, p Joasia, wesoła, kompetentna, pomocna w każdym momencie. Maroko od poziomu Oceanu przez malownicze góry Atlas i pustynię i z powrotem. Piękna różnorodność, palmy, daktyle, miejscowy dzieciak wdrapujący się w klapkach na palmę, kozy na drzewach, uczynni ludzie, brak piwa i wódki, brak wody w rzekach, piękne zachody i wschody na pustyni. Przekrój przez cały kraj daje obraz całego Maroko od bogatych miast poprzez biedę na pustyni. Marrakesz tajemniczy i głośny i kolorowy. Polecam. Najlepiej zobaczyć samemu, nie da się opowiedzieć. Dla organizatorów uwaga: przy małej grupie 10osób słaby busik fiat z ograniczona klimą a jednak przy podróży około 2tys km pasowało by dać coś wygodniejszego.
 • 6
 • 4
 • 5
 • 3
 • 3
zwiń
4/6
41-50 lat, ze znajomymi sierpień 2019
Bardzo fajny program. Szkoda, ze nie umieszczono w opisie informacji, że termin koliduje ze świętem muzułmańskim. Wszystko było zamknięte. Mili ludzie potrafią stworzyć miła atmosferę w czasie (...) rozwiń
Bardzo fajny program. Szkoda, ze nie umieszczono w opisie informacji, że termin koliduje ze świętem muzułmańskim. Wszystko było zamknięte. Mili ludzie potrafią stworzyć miła atmosferę w czasie wycieczki
 • 4
 • 3
 • 3
 • 3
 • 3
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką sierpień 2019
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 5
 • 3
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
5/6
50+ lat, ze znajomymi lipiec 2019
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką czerwiec 2019
Jesteśmy z żoną bardzo zadowoleni. Organizacja, hotele oraz wyżywienie na majwyższym poziomie. rozwiń
Jesteśmy z żoną bardzo zadowoleni. Organizacja, hotele oraz wyżywienie na majwyższym poziomie.
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
50+ lat, ze znajomymi czerwiec 2019
Piękne walory przyrodnicze,za dużo bazarów(suków),wyżywienie na objazdówce zbyt monotonne(dwa razy dziennie tadżyn),więcej czasu można poświęcić na piękne góry i ogrody oraz przyrodę (...) rozwiń
Piękne walory przyrodnicze,za dużo bazarów(suków),wyżywienie na objazdówce zbyt monotonne(dwa razy dziennie tadżyn),więcej czasu można poświęcić na piękne góry i ogrody oraz przyrodę Afryki,bardzo wysoki komfort busa na objazdówce i wysokie umiejętności i kultura kierowcy.
 • 5
 • 3
 • 4
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
41-50 lat, z partnerem/ką maj 2019
Witam. Jestem zachwycona wycieczką, na której miałam ogromne szczęście znaleźć się. Rzeczywistość przebiła wyobraźnię i moje oczekiwania. Wspaniała wyprawa w nieznane piękne miejsca, w (...) rozwiń
Witam. Jestem zachwycona wycieczką, na której miałam ogromne szczęście znaleźć się. Rzeczywistość przebiła wyobraźnię i moje oczekiwania. Wspaniała wyprawa w nieznane piękne miejsca, w egzotyczne dla naszej kultury obszary, i takich też ludzi. Szczęściem wielkim było spotkać fantastyczną przewodniczkę - Panią Kasię ))) Trochę w życiu podróżowałam, ale klimatu tego wyjazdu nigdy nie zapomnę. Poza wszelkimi obszernymi opowieściami, informacjami i przekazami - cała nasza grupa otrzymała od Pani Kasi coś co jest bezcenne - wprowadzenie w autentyczną atmosferę miejsca, możliwość poznania tego czym jest Maroko. Wspaniała organizacja naszej Pani Kasi, opowieści, rozmowy - podczas jazdy przez bezkresy, podczas wspólnych posiłków - sprawiły, że podróż ta stała się niepowtarzalna. Bardzo sobie i innym ludziom życzę, aby więcej takich przygód było naszym udziałem. Jeszcze raz dziękuję : Państwu za wycieczkę, Pani Kasi za Wszystko, i naszej grupie za wspaniałą atmosferę. Pozdrawiam - Jola. Wspaniała przygoda w Maroko ))
 • 6
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
31-40 lat, z rodziną kwiecień 2019
Ciekawa trasa, piękne widoki, możliwość obserwacji życia mieszkańców miasteczek i wsi. Niesamowite targi - souki jak z filmów i książek. Inny, ciekawy i podobno ginący już świat. Wyjazd na (...) rozwiń
Ciekawa trasa, piękne widoki, możliwość obserwacji życia mieszkańców miasteczek i wsi. Niesamowite targi - souki jak z filmów i książek. Inny, ciekawy i podobno ginący już świat. Wyjazd na pustynię i nocleg to niesamowita przygoda. Polecamy! Świetna organizacja poszczególnych etapów wycieczki. Mała grupa. Kompetentna przewodniczka - Pani Magda. Bardzo dobry kierowca busa. Pyszne miejscowe jedzenie w ogromnych ilościach. Hotele na wysokim poziomie (niektóre jak z bajki). Sympatyczni miejscowi przewodnicy. Jedyną wadą jest zbyt mało czasu wolnego w Marrakeszu w drugi dzień pobytu i szybki powrót do Agadiru, który jest najmniej ciekawym punktem wycieczki.
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką kwiecień 2019
Wycieczka w gronie 9-15 osób jest rewelacyjna.Program realizowany bez pospiechu.Jest czas na zwiedzanie ,odpoczynek i zakupy. rozwiń
Wycieczka w gronie 9-15 osób jest rewelacyjna.Program realizowany bez pospiechu.Jest czas na zwiedzanie ,odpoczynek i zakupy.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką kwiecień 2019
Bardzo dobry termin na zwiedzanie objazdowe. Pogoda pomocna w zwiedzaniu i skupieniu się na treściach przekazywanych przez pilotkę. Hotele o zróżnicowanym standarcie ale czyste ciekawe w (...) rozwiń
Bardzo dobry termin na zwiedzanie objazdowe. Pogoda pomocna w zwiedzaniu i skupieniu się na treściach przekazywanych przez pilotkę. Hotele o zróżnicowanym standarcie ale czyste ciekawe w urbanistyce, dopasowane do klimatu wycieczki. Możliwość skorzystania z basenu przed kolacja znakomicie regenerowała zmęczenie.
 • 6
 • 4
 • 4
 • 6
 • 6
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką kwiecień 2019
Wycieczka udana, hotele w porządku oprócz obskurnego, sypiącego się w Erfoud. Jedzenie, szczególnie obiady, mogłyby być bardziej urozmaicone, bo tajin 2 razy dziennie to stanowczo za dużo, za (...) rozwiń
Wycieczka udana, hotele w porządku oprócz obskurnego, sypiącego się w Erfoud. Jedzenie, szczególnie obiady, mogłyby być bardziej urozmaicone, bo tajin 2 razy dziennie to stanowczo za dużo, za dużo nawet gdy jest codziennie to samo. Pilot Bożenka- wspaniała!
 • 5
 • 4
 • 3
 • 5
 • 5
zwiń
5/6
31-40 lat, z rodziną kwiecień 2019
Doceniamy duże zaangazowanie p. Bożeny-pilotki naszej wycieczki. Plusy za małą grupę, wygodny busik, lunch po trasie (tajin - jakżeby inaczej) i niespieszne tempo wycieczki (czas na kontemplację (...) rozwiń
Doceniamy duże zaangazowanie p. Bożeny-pilotki naszej wycieczki. Plusy za małą grupę, wygodny busik, lunch po trasie (tajin - jakżeby inaczej) i niespieszne tempo wycieczki (czas na kontemplację widoków przy kawce czy miętowej herbatce). Erg Chebi to must see!
 • 5
 • 4
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
5/6
41-50 lat, sam/a marzec 2019
Wycieczka bardzo udana. Piękne krajobrazy, program nieprzeładowany, kameralne grono (tylko 7 osób!), wyżywienie i hotele bez zastrzeżeń. Pilot wycieczki - Pani Magda - bardzo dobrze (...) rozwiń
Wycieczka bardzo udana. Piękne krajobrazy, program nieprzeładowany, kameralne grono (tylko 7 osób!), wyżywienie i hotele bez zastrzeżeń. Pilot wycieczki - Pani Magda - bardzo dobrze zorganizowana ale przekazywała zbyt mało informacji i zbyt szybko kończyła zwiedzanie każdego dnia (powroty do hotelu zwykle już o godz. 16tej-17tej).
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
41-50 lat, z partnerem/ką marzec 2019
Bardzo udana wycieczka objazdowa, w zeszłym roku byłem na północy Maroka i marzyłem o zobaczeniu południa tego pięknego kraju .Moje oczekiwania zostały spełnione, wielkie wrażenie wywarł na mnie (...) rozwiń
Bardzo udana wycieczka objazdowa, w zeszłym roku byłem na północy Maroka i marzyłem o zobaczeniu południa tego pięknego kraju .Moje oczekiwania zostały spełnione, wielkie wrażenie wywarł na mnie wyjazd na pustynię i zachód słońca. Trasa bardzo dobrze ułożona dla każdej grupy wiekowej. Niezapomniane widoki,zapachy i smaki Marokańskiej kuchni. Najważniejsze bardzo kompetentna i z wielką znajomością regionu przewodniczka pani Magda .Zdecydowanie polecam, jeszcze raz wrócę do Maroka .
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką marzec 2019
Wycieczka ciekawa , dobrze zorganizowana , godna polecenia . Jedynym minusem są monotonne śniadania ( kontynentalne ), w bardzo skromnych ilościach , jak ktoś przyszedł póżniej , to nie było (...) rozwiń
Wycieczka ciekawa , dobrze zorganizowana , godna polecenia . Jedynym minusem są monotonne śniadania ( kontynentalne ), w bardzo skromnych ilościach , jak ktoś przyszedł póżniej , to nie było co jeść . Praca pilota ( pani Magda )na bardzo wysokim poziomie , zawsze chętna do udzielenia informacji i pomocy . Pani Magda posiada dużą wiedzę , którą potrafi ciekawie przekazać , uśmiechnięta i pogodna.
 • 6
 • 4
 • 3
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
31-40 lat, sam/a marzec 2019
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką luty 2019
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 5
 • 5
 • 6
 • 5
 • 5
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką luty 2019
Pilot wzorcowy,- najmocniejszy punkt wycieczki! rozwiń
Pilot wzorcowy,- najmocniejszy punkt wycieczki!
 • 6
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
20-25 lat, sam/a luty 2019
Bardzo romantyczna trasa. Niezapomniane widoki i spokojne tempo zwiedzania gwarantują udane wakacje. rozwiń
Bardzo romantyczna trasa. Niezapomniane widoki i spokojne tempo zwiedzania gwarantują udane wakacje.
 • 6
 • 5
 • 6
 • 6
 • 4
zwiń
6/6
41-50 lat, z partnerem/ką luty 2019
Bardzo udana wycieczka. Fajna atmosfera, piękne hotele, cudne widoki. rozwiń
Bardzo udana wycieczka. Fajna atmosfera, piękne hotele, cudne widoki.
 • 5
 • 6
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń

Sprawdź cenę

Twój wybór wczasów

Maroko

Wielkie Południe

WYCIECZKA OBJAZDOWA
zmień wariant wakacji
 • Dojazd własny
Wybierz
3 989 Pln
Oszczędzasz: 900 PLN
Dorosły
3 089pln
Łączna kwota 6 178 pln razem
Oszczędzasz 900 PLN
Rezerwuj
Przejdziesz do bezpiecznego procesu rezerwacji
 • wyślij zapytanie
 • callcenter.tel_pl
 • 801 066 777
 • 77 4476 777
 • Infolinie dostępne: pn-pt 8-22 sob-ndz 9-20
arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter