phone mobile mobile pin heart heart user user Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane CB5DFB7F-C92F-41CB-9FB1-916D616FF3EC E0FBD33F-841B-452B-BF16-225B7D943904
Wyniki Wyszukiwania Meksyk – Z wizytą u Majów.

Atuty oferty

 • starożytne świątynie z czasów prekolumbijskich
 • możliwość kąpieli w Cenocie Ik Kil
 • zwiedzanie plantacji kawy i tytoniu
 • imponujące zabytki z listy UNESCO
 • wypoczynek w kurorcie Cancun
 • Półwysep Jukatan i Mexico City

Meksyk – Z wizytą u Majów. Kod: MEXCUNZ

Trasa
PLN
Itaka
Meksyk

Meksyk – Z wizytą u Majów.

Kod: MEXCUNZ
Opis

1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do MEXICO CITY, stolicy Meksyku, która fascynuje swą niezwykłą różnorodnością. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

2. DZIEŃ. MEXICO CITY
Śniadanie. Zwiedzanie historycznego miasta MEXICO CITY. Przejście na Plaza de la Constitución (Zócalo) – placu zaliczanego do największych placów świata. Przejście w okolice Katedry Metropolitalnej – największej i najstarszej katedry w Ameryce Południowej. W pobliżu tej katedry znajduje się Pałac Narodowy z siedzibą władz Meksyku. Następnie przejazd do Narodowego Muzeum Antropologicznego, gdzie można podziwiać zabytki kultur prekolumbijskich: Azteków, Majów i Tolteków. W muzeum znajduje się też spektakularny kalendarz aztecki o średnicy ponad 3,5 m – nazywa się go także „Kamieniem Słońca” lub „Kamieniem Pięciu Er”. Przejazd do pływających ogrodów Xochmilico, wpisanych na listę UNESCO. Rejs po starożytnych kanałach typowymi dla tego rejonu kolorowymi łodziami. Obiad na łodzi i występ lokalnej grupy muzyków mariachi. Następnie spacer wąskimi uliczkami z epoki kolonialnej po tętniącej życiem dzielnicy Coyocán z licznymi kawiarniami i restauracjami. Powrót do hotelu, nocleg.

3. DZIEŃ. TLATELOLCO – TEOTIHUACÁN – MEXICO CITY
Śniadanie. Przejazd na Plac Trzech Kultur w TLATELOLCO. Nazwa placu odnosi się do trzech okresów historycznych w Meksyku odzwierciedlonych poprzez budynki z okresu prekolumbijskiego, kolonialnego i niepodległego państwa Meksyk. Następnie przejazd do TEOTIHUACÁN, największego starożytnego miasta Meksyku. Obiad w lokalnej restauracji. Zwiedzanie imponujących ruin: Piramida Księżyca, Piramida Słońca, Cytadela, Aleja Zmarłych, Świątynia Quetzalcoatla. W drodze powrotnej do MEXICO CITY zwiedzanie Sanktuarium Matki Boskiej z Gwadalupy, jednego z najważniejszych i najczęściej odwiedzanych kościołów na świecie. Powrót do hotelu, nocleg.

4. DZIEŃ. PUEBLA – CANTONA – XALAPA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do PUEBLA z historycznym centrum wpisanym na listę UNESCO. Puebla (Miasto Aniołów), położone w dolinie między wulkanami La Malinche i Pico de Orizaba, słynie z wyrobów ceramicznych i słodyczy – znajdują się też tutaj liczne kościoły i twierdza Loreto. Następnie przejazd w okolice Casa de los Muñecos – przykład najlepszych dzieł architektury cywilnej XVIII w. Dalej zwiedzanie Kościoła Santo Domingo ze spektakularną Kaplicą Rosario, arcydziełem architektury barokowej. Przejazd do CANTONY (Dom Słońca) i zwiedzanie warownego miasta z okresu prekolumbijskiego. Za czasów świetności, ok. 1000 r.n.e., było to najbardziej zurbanizowane miasto na płaskowyżu meksykańskim. Następnie stolica Veracruz – XALAPA, spacer po malowniczych uliczkach tego miasta. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

5. DZIEŃ. COATEPEC – VERACRUZ – SANTIAGO TUXTLA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do COATEPEC słynącego ze storczyków i kawy. Zwiedzanie muzeum kawy i możliwość podziwiania rozciągających się wokół licznych plantacji storczyków. Przejazd do VERACRUZ, największego portu Meksyku, gdzie tropikalna atmosfera zlewa się z kolonialną architekturą. Spacer po tętniącym życiem porcie z licznymi sklepami i kafejekami ze słynną „cafe con leche” serwowaną według lokalnej receptury. Po południu przejazd do malowniczego SANTIAGO TUXTLA, spacer ulicami starego miasta do głównego placu, na którym znajduje się kamienna głowa olmecka – jedna z głównych atrakcji miasta. Przejazd do hotelu w okolicach Catemaco, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

6. DZIEŃ. CATEMACO – REZERWAT NANCIYAGA – WODOSPAD EYIPANTLA – SAN ANDRES TUXTLA
Śniadanie. Przejazd w do Laguny Catemaco, rezerwatu biosfery, miejsca o wyjątkowym bogactwie i różnorodności fauny i flory. Spacer po REZERWACIE NANCIYAGA z bujnymi roślinami tropikalnymi, gdzie między innymi powstawały sceny do filmu Mela Gibsona „Apocalypto”. Rejs statkiem po Jeziorze Catemaco. Następnie obiad w lokalnej restauracji nad jeziorem z widokiem na wulkan San Martin i pasmo Santa Marta. Przejazd do WODOSPADU EYIPANTLA, aby podziwiać wspaniały wodny spektakl. Przejazd do SAN ANDRES TUXTLA, miasta słynącego z plantacji tytoniu. Zwiedzanie fabryki cygar. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

7. DZIEŃ. COMALCALCO – PALENQUE
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do COMALCALCO i wizyta na plantacji kakao. Przejazd do PALENQUE, jednej z największych atrakcji Meksyku, wpisanej na listę UNESCO. Arcydzieła architektury starożytnej Majów wznoszą się na wzgórzach porośniętych lasami tropikalnymi. Zwiedzanie prekolumbijskich ruin: Świątynia Inskrypcji, Świątynia Słońca, Świątynia Krzyża, Obserwatorium. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

8. DZIEŃ. ISLA AGUADA
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do małej rybackiej wioski ISLA AGUADA nad największą laguną w Meksyku – Laguna de Terminos. Rejs łódką, który jest okazją do podziwiania bujnej roślinności lasów namorzynowych i obserwacji pelikanów czy delfinów. Obiad w lokalnej restauracji. Po południu przejazd do Campeche, które stanowi żywe muzeum czasów kolonialnych i republikańskich. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

9. DZIEŃ. CAMPECHE – BECAL – UXMAL
Śniadanie. Spacer po zabytkowym centrum miasta CAMPECHE, które zostało wpisane na listę UNESCO. Podczas spaceru podziwiać można pozostałości murów miejskich i odrestaurowane, kolorowe kamienice, które nadają miastu romantycznego klimatu. Przejazd do BECAL słynącego z produkcji słomkowych kapeluszy. Wizyta w zakładzie specjalizującym się w ręcznym wyrabianiu kapeluszy ze słomy i włókna palmowego. Obiad w lokalnej restauracji. Przejazd do UXMAL, miasta z fascynującymi budowlami z czasów Majów – znajduje się tu jedno z najlepiej zachowanych stanowisk archeologicznych na Półwyspie Jukatan. Zwiedzanie: Wielka Piramida Maga zwana też Piramidą Karła, Dom Mniszek, Pałac Gubernatora. Przejazd do Méridy, kolonialnego miasta na zachodzie Półwyspu Jukatan. Wieczorny spacer malowniczymi uliczkami. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

10. DZIEŃ. MÉRIDA – CHICHÉN ITZÁ – CANCUN
Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie MÉRIDY: główny plac Plaza Mayor, katedra San Ildefonso, Pałac Rządowy, Teatr Peon, Casa Montejo – rezydencja rodziny konkwistadora i jedna z najpiękniejszych budowli z okresu kolonizacji hiszpańskiej. Spacer wzdłuż eleganckiej ulicy Paseo Montejo przypominającej paryskie bulwary. Przejazd do wpisanego na listę UNESCO CHICHÉN ITZÁ – najsłynniejszego, prekolumbijskiego miasta na Półwyspie Jukatan. Zwiedzanie ruin Piramidy Cuculcan i Świątyni Wojowników. Przejazd do tropikalnych ogrodów. Możliwość kąpieli w Cenocie Ik KilL – studni krasowej uznawanej przez Majów za przejście do świata bogów. Przejazd wzdłuż Morza Karaibskiego do CANCUN. Powitalny drink, zakwaterowanie w Park Hotel (z ofertą all inclusive). Kolacja, nocleg.

11. DZIEŃ. CANCUN
Śniadanie. Czas wolny na wypoczynek na plaży w CANCUN. Nocleg.

12. DZIEŃ. CANCUN
Śniadanie. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski.

13. DZIEŃ
Przylot do Polski.

11 noclegów: 9 w hotelach***/****, 2 w hotelu Park Hotel****(lub podobnym) • wyżywienie w czasie części objazdowej: 9 śniadań, 5 obiadów, 5 kolacji, podczas pobytu w Cancun: all inclusive • przelot: Warszawa-Mexico City, Cancun-Warszawa • przejazd klimatyzowanym minibusem lub autokarem (w zależności od ilości osób) • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalny przewodnik: ok. 110 USD, napiwki ok: 5 USD os/dzień.

Informacje o regionie
Galeria regionu

Meksyk

Meksyk to kraj wielu kontrastów. Zaludnione, tętniące życiem miasta, graniczą z maleńkimi osadami i niezamieszkałymi ogromnymi przestrzeniami.

Położenie na mapie Trasa

Mexico City • Tlatelolco • Teotihuacán • Mexico City • Puebla • Cantona • Xalapa• Coatepec • Veracruz • Santiago Tuxtla • Catemaco • Rezerwat Nanciyaga • Wodospad Eyipantla • San Andres Tuxtla • Palenque • Isla Aguada • Campeche • Becal • Uxmal • Mérida • Chichén Itzá • Cancun

Tajemnicze, zagubione w dżungli ruiny starożytnych świątyń, miasta urzekające urokiem kolonialnej architektury, maleńkie miejscowości, gdzie stanął czas i metropolia Mexico City. W programie także: plantacje znanych i cenionych odmian kawy, tytoniu i kakao. Idealna podróż dla pasjonatów tropików i entuzjastów morskich przygód, tym bardziej, że kończy się wypoczynkiem w Cancun z drugą pod względem wielkości rafą koralową na świecie. To najsłynniejszy meksykański kurort, kraina ciepłego turkusowego Morza Karaibskiego z doskonałymi warunkami do uprawiania sportów wodnych.

PLAN WYCIECZKI
1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do MEXICO CITY, stolicy Meksyku, która fascynuje swą niezwykłą różnorodnością. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
2. DZIEŃ. MEXICO CITY
Śniadanie. Zwiedzanie historycznego miasta MEXICO CITY. Przejście na Plaza de la Constitución (Zócalo) – placu zaliczanego do największych placów świata. Przejście w okolice Katedry Metropolitalnej – największej i najstarszej katedry w Ameryce Południowej. W pobliżu tej katedry znajduje się Pałac Narodowy z siedzibą władz Meksyku. Następnie przejazd do Narodowego Muzeum Antropologicznego, gdzie można podziwiać zabytki kultur prekolumbijskich: Azteków, Majów i Tolteków. W muzeum znajduje się też spektakularny kalendarz aztecki o średnicy ponad 3,5 m – nazywa się go także „Kamieniem Słońca” lub „Kamieniem Pięciu Er”. Przejazd do pływających ogrodów Xochmilico, wpisanych na listę UNESCO. Rejs po starożytnych kanałach typowymi dla tego rejonu kolorowymi łodziami. Obiad na łodzi i występ lokalnej grupy muzyków mariachi. Następnie spacer wąskimi uliczkami z epoki kolonialnej po tętniącej życiem dzielnicy Coyocán z licznymi kawiarniami i restauracjami. Powrót do hotelu, nocleg.
3. DZIEŃ. TLATELOLCO – TEOTIHUACÁN – MEXICO CITY
Śniadanie. Przejazd na Plac Trzech Kultur w TLATELOLCO. Nazwa placu odnosi się do trzech okresów historycznych w Meksyku odzwierciedlonych poprzez budynki z okresu prekolumbijskiego, kolonialnego i niepodległego państwa Meksyk. Następnie przejazd do TEOTIHUACÁN, największego starożytnego miasta Meksyku. Obiad w lokalnej restauracji. Zwiedzanie imponujących ruin: Piramida Księżyca, Piramida Słońca, Cytadela, Aleja Zmarłych, Świątynia Quetzalcoatla. W drodze powrotnej do MEXICO CITY zwiedzanie Sanktuarium Matki Boskiej z Gwadalupy, jednego z najważniejszych i najczęściej odwiedzanych kościołów na świecie. Powrót do hotelu, nocleg.
4. DZIEŃ. PUEBLA – CANTONA – XALAPA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do PUEBLA z historycznym centrum wpisanym na listę UNESCO. Puebla (Miasto Aniołów), położone w dolinie między wulkanami La Malinche i Pico de Orizaba, słynie z wyrobów ceramicznych i słodyczy – znajdują się też tutaj liczne kościoły i twierdza Loreto. Następnie przejazd w okolice Casa de los Muñecos – przykład najlepszych dzieł architektury cywilnej XVIII w. Dalej zwiedzanie Kościoła Santo Domingo ze spektakularną Kaplicą Rosario, arcydziełem architektury barokowej. Przejazd do CANTONY (Dom Słońca) i zwiedzanie warownego miasta z okresu prekolumbijskiego. Za czasów świetności, ok. 1000 r.n.e., było to najbardziej zurbanizowane miasto na płaskowyżu meksykańskim. Następnie stolica Veracruz – XALAPA, spacer po malowniczych uliczkach tego miasta. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
5. DZIEŃ. COATEPEC – VERACRUZ – SANTIAGO TUXTLA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do COATEPEC słynącego ze storczyków i kawy. Zwiedzanie muzeum kawy i możliwość podziwiania rozciągających się wokół licznych plantacji storczyków. Przejazd do VERACRUZ, największego portu Meksyku, gdzie tropikalna atmosfera zlewa się z kolonialną architekturą. Spacer po tętniącym życiem porcie z licznymi sklepami i kafejekami ze słynną „cafe con leche” serwowaną według lokalnej receptury. Po południu przejazd do malowniczego SANTIAGO TUXTLA, spacer ulicami starego miasta do głównego placu, na którym znajduje się kamienna głowa olmecka – jedna z głównych atrakcji miasta. Przejazd do hotelu w okolicach Catemaco, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
6. DZIEŃ. CATEMACO – REZERWAT NANCIYAGA – WODOSPAD EYIPANTLA – SAN ANDRES TUXTLA
Śniadanie. Przejazd w do Laguny Catemaco, rezerwatu biosfery, miejsca o wyjątkowym bogactwie i różnorodności fauny i flory. Spacer po REZERWACIE NANCIYAGA z bujnymi roślinami tropikalnymi, gdzie między innymi powstawały sceny do filmu Mela Gibsona „Apocalypto”. Rejs statkiem po Jeziorze Catemaco. Następnie obiad w lokalnej restauracji nad jeziorem z widokiem na wulkan San Martin i pasmo Santa Marta. Przejazd do WODOSPADU EYIPANTLA, aby podziwiać wspaniały wodny spektakl. Przejazd do SAN ANDRES TUXTLA, miasta słynącego z plantacji tytoniu. Zwiedzanie fabryki cygar. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
7. DZIEŃ. COMALCALCO – PALENQUE
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do COMALCALCO i wizyta na plantacji kakao. Przejazd do PALENQUE, jednej z największych atrakcji Meksyku, wpisanej na listę UNESCO. Arcydzieła architektury starożytnej Majów wznoszą się na wzgórzach porośniętych lasami tropikalnymi. Zwiedzanie prekolumbijskich ruin: Świątynia Inskrypcji, Świątynia Słońca, Świątynia Krzyża, Obserwatorium. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
8. DZIEŃ. ISLA AGUADA
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do małej rybackiej wioski ISLA AGUADA nad największą laguną w Meksyku – Laguna de Terminos. Rejs łódką, który jest okazją do podziwiania bujnej roślinności lasów namorzynowych i obserwacji pelikanów czy delfinów. Obiad w lokalnej restauracji. Po południu przejazd do Campeche, które stanowi żywe muzeum czasów kolonialnych i republikańskich. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.
9. DZIEŃ. CAMPECHE – BECAL – UXMAL
Śniadanie. Spacer po zabytkowym centrum miasta CAMPECHE, które zostało wpisane na listę UNESCO. Podczas spaceru podziwiać można pozostałości murów miejskich i odrestaurowane, kolorowe kamienice, które nadają miastu romantycznego klimatu. Przejazd do BECAL słynącego z produkcji słomkowych kapeluszy. Wizyta w zakładzie specjalizującym się w ręcznym wyrabianiu kapeluszy ze słomy i włókna palmowego. Obiad w lokalnej restauracji. Przejazd do UXMAL, miasta z fascynującymi budowlami z czasów Majów – znajduje się tu jedno z najlepiej zachowanych stanowisk archeologicznych na Półwyspie Jukatan. Zwiedzanie: Wielka Piramida Maga zwana też Piramidą Karła, Dom Mniszek, Pałac Gubernatora. Przejazd do Méridy, kolonialnego miasta na zachodzie Półwyspu Jukatan. Wieczorny spacer malowniczymi uliczkami. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.
10. DZIEŃ. MÉRIDA – CHICHÉN ITZÁ – CANCUN
Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie MÉRIDY: główny plac Plaza Mayor, katedra San Ildefonso, Pałac Rządowy, Teatr Peon, Casa Montejo – rezydencja rodziny konkwistadora i jedna z najpiękniejszych budowli z okresu kolonizacji hiszpańskiej. Spacer wzdłuż eleganckiej ulicy Paseo Montejo przypominającej paryskie bulwary. Przejazd do wpisanego na listę UNESCO CHICHÉN ITZÁ – najsłynniejszego, prekolumbijskiego miasta na Półwyspie Jukatan. Zwiedzanie ruin Piramidy Cuculcan i Świątyni Wojowników. Przejazd do tropikalnych ogrodów. Możliwość kąpieli w Cenocie Ik KilL – studni krasowej uznawanej przez Majów za przejście do świata bogów. Przejazd wzdłuż Morza Karaibskiego do CANCUN. Powitalny drink, zakwaterowanie w Park Hotel (z ofertą all inclusive). Kolacja, nocleg.
11. DZIEŃ. CANCUN
Śniadanie. Czas wolny na wypoczynek na plaży w CANCUN. Nocleg.
12. DZIEŃ. CANCUN
Śniadanie. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski.
13. DZIEŃ
Przylot do Polski.

ŚWIADCZENIA: 11 noclegów: 9 w hotelach***/****, 2 w hotelu Park Hotel****(lub podobnym) • wyżywienie w czasie części objazdowej: 9 śniadań, 5 obiadów, 5 kolacji, podczas pobytu w Cancun: all inclusive • przelot: Warszawa-Mexico City, Cancun-Warszawa • przejazd klimatyzowanym minibusem lub autokarem (w zależności od ilości osób) • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:
 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalny przewodnik: ok. 110 USD, napiwki ok: 5 USD os/dzień.

Aktualnie brak ofert

Zobacz inne:
 • wyślij zapytanie
 • callcenter.tel_pl
 • 801 066 777
 • 77 4476 777
 • Infolinie dostępne: pn-pt: 8-22 sob-ndz: 9-20
arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter