phone mobile mobile pin heart heart user user Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane CB5DFB7F-C92F-41CB-9FB1-916D616FF3EC E0FBD33F-841B-452B-BF16-225B7D943904
Wyniki Wyszukiwania Que rico Mexico

Atuty oferty

 • miejsca, które trzeba zobaczyć, by poznać Meksyk
 • zabytki kultury prekolumbijskiej
 • bajkowe miejsca ukryte w dżungli
 • Chichem Itza
 • – intrygujące miasto Majów

Que rico Mexico Kod: MEXRICI

Trasa
PLN
Itaka
Meksyk

Que rico Mexico

Kod: MEXRICI
Opis

1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Mexico City. Transfer do hotelu w centrum miasta. Zakwaterowanie i nocleg.

2. DZIEŃ. GUADALUPE – TEOTIHUACÁN
Śniadanie. Zwiedzanie Narodowego Muzeum Antropologicznego, gdzie można podziwiać zabytki kultur prekolumbijskich: Azteków, Zapoteków i Majów. Przejazd do Sanktuarium Matki Boskiej z GUADALUPE, gdzie znajduje się oryginalny wizerunek Najświętszej Marii Panny. Wyjazd do TEOTIHUACÁN, największego starożytnego miasta Meksyku – „miejsca, gdzie ludzie stają się bogami”, figurującego na liście UNESCO. Zwiedzanie imponujących ruin miasta: Piramida Księżyca, Piramida Słońca, Cytadela, Aleja Zmarłych, świątynia Quetzalcoatla. Krótka wizyta w miejscu produkcji pięknych wyrobów z kamienia wulkanicznego: obsydianu i degustacja lokalnych trunków. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

3. DZIEŃ. MEXICO CITY – TAXCO
Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie: historyczne centrum MEXICO CITY, wpisane na listę UNESCO: Zocalo – plac Konstytucji z barokową katedrą Metropolitana, Pałac Narodowy wzniesiony w miejscu pałacu ostatniego władcy Azteków – Montezumy, a w nim malowidła ścienne Diego Rivery, ruiny Templo Mayor – dawnej świątyni Azteków. Przejazd do TAXCO, jednego z najbardziej malowniczych miast Meksyku. Taxco nazywane jest „srebrnym miastem” ze względu na liczne sklepy jubilerskie i targi srebra. Zwiedzanie kościoła Santa Prisca (od Świętej Priscilli), ufundowanego w latach 1751–1758 przez Jose de la Bordo (w tamtych czasach najbogatszego człowieka Meksyku). Do roku 1806 kościół ten był najwyższym budynkiem w Meksyku. Spacer po Placu Borda, otoczonym uroczymi uliczkami pełnymi kolorowych kamieniczek. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

4. DZIEŃ. PUEBLA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do PUEBLA, zwanego Miastem Aniołów, położonego w dolinie między wulkanami La Malinche i Pico de Orizaba, miasta słynącego z wyrobów ceramicznych, słodyczy i licznych kościołów, które zdobią nawet najmniejszą ulicę. Zwiedzanie zabytkowego centrum wpisanego na listę UNESCO: katedra w Puebli (druga co do wielkości katedra w Meksyku), kościół Santo Domingo z Kaplicą Matki Boskiej Różańcowej (klejnot meksykańskiego baroku), ulica słodyczy, pełne kolorów targowisko El Parian, dzielnica artystów Los Sapos. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

5. DZIEŃ. MONTE ALBÁN – OAXACA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd malowniczą trasą przez góry Sierra Madre do strefy archeologicznej MONTE ALBAN, starożytnej stolicy Olmeków i Zapoteków, a jednocześnie jednego z najwspanialszych zespołów piramid w Meksyku (znajduje się ok. 2000 m n.p.m.). Zwiedzanie stanowiska archeologicznego: Platforma Północna, Obserwatorium, piramidy, Pałac Tancerzy. Liczne piramidy, tarasy i sztuczne kopce wyrzeźbione na zboczu góry to symbole świętej topografii wpisane na listę UNESCO. Przejazd do OAXACA, gdzie przeplatają się elementy kultury hiszpańskiej i indiańskiej, słynnego z galerii sztuki i sklepów z rękodziełem artystycznym. Zakwaterowanie w hotelu w centrum miasta. Obiad w uroczej restauracji w centrum Oaxaca. Wieczorny spacer malowniczymi krętymi uliczkami kolonialnego miasta i spotkanie z pełną kolorów kulturą Indian. Zabytkowe centrum Oaxaca, znajduje się na liście UNESCO: XVIII-wieczna katedra z fasadą w stylu plateresco, kościół Santo Domingo, którego wnętrze zdobione stiukami należy do najbogatszych w Meksyku. Wizyta na targu, gdzie można spróbować i zakupić lokalne wyroby czekoladowe oraz owoce, warzywa i przyprawy. Powrót do hotelu, nocleg.

6. DZIEŃ. SANTA MARIA DEL TULE – MITLA – TEHUANTEPEC
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do wioski SANTA MARIA DEL TULE, gdzie przy małym kościółku stoi sławne drzewo Tule – olbrzymi cyprys, którego wiek szacuje się na 2 tys. lat. Wyjazd do jednego z najbardziej znanych stanowisk archeologicznych Meksyku – MITLA. W skład kompleksu wchodzą m.in.: zespół kolumn, zespół kościołów, pozostałości gmachów i grobowce. Największym skarbem tego miejsca są misterne kamienne ornamenty. Przejazd do TEHUANTEPEC, zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

7. DZIEŃ. KANION SUMIDERO – SAN CRISTOBAL DE LAS CASAS
Śniadanie. Wykwaterowanie. Wcześnie rano przejazd do malowniczego KANIONU SUMIDERO o głębokości do 1200 m. Rejs łodzią po rzece Grijalava w Parku Narodowym Sumidero. Żyje tu wiele zwierząt: krokodyle, jaszczurki i liczne gatunki ptaków – kormorany, zimorodki, sępy, pelikany. Przejazd do SAN CRISTOBAL DE LAS CASAS. Spacer po malowniczym zabytkowym centrum kolonialnego miasta powstałego w 1524 r.: katedra przy Plaza del Marzo i kościół Santo Domingo, przy którym znajduje się plac ze straganami, gdzie okoliczna ludność sprzedaje rękodzieło. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

8. DZIEŃ. SAN JUAN CHAMULA – ZINACANTAN – WODOSPADY ROBERTO BARRIOS
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do indiańskiej wioski SAN JUAN CHAMULA, gdzie można poczuć atmosferę codziennego życia mieszkańców oraz ich barwne tradycje. W San Juan Chamula znajduje się kościół gdzie szamani leczą ludzi tajemnymi lekarstwami znanymi z dawnej kultury Meksyku. Następnie wioska ZINACANTAN, gdzie będzie można zobaczyć jak wytwarza się tradycyjne haftowane stroje huipils. Przejazd do WODOSPADÓW ROBERTO BARRIOS, których woda ma wyjątkowy, turkusowy kolor. Dalszy przejazd do Palenque, zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

9. DZIEŃ. YAXCHILAN – BONAMPAK
Wczesny wyjazd w kierunku granicy z Gwatemalą. Śniadanie w formie pakietu. Rejs łódką po rzece Usumacinta do schowanego w dżungli YAXCHILAN, ważnego miejsca archeologicznego w Meksyku, kiedyś istotnego ośrodka kulturalnego, stanowiącego część tzw. kultury rzecznej Majów. Zwiedzanie świątyń i budowli ukrytych wśród bogatej flory i fauny, z licznymi świetnie zachowanymi rzeźbami. Obiad. Przejazd do BONAMPAK, strefy archeologicznej z budynkami sakralnymi, z cudownymi malowidłami ściennymi, muralami w jednej ze świątyń Majów. Tym świętym miejscem opiekują się Indianie Lacandones. Powrót do hotelu, nocleg.

10. DZIEŃ. PALENQUE – CAMPECHE
Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie PALENQUE, będącego jedną z największych atrakcji Meksyku, wpisanego na listę UNESCO. Arcydzieła architektoniczne starożytnych Majów wznoszą się na wzgórzach porośniętych tropikalnym lasem. Zwiedzanie prekolumbijskich ruin: Świątynia Inskrypcji, Świątynia Słońca, Świątynia Krzyża, Obserwatorium. Przejazd do CAMPECHE, które stanowi żywe muzeum czasów kolonialnych i republikańskich. Spacer po odrestaurowanym historycznym centrum wpisanym na listę UNESCO. Baszty, pozostałości po murach miejskich oraz pięknie odnowione, wielobarwne kamieniczki nadają miastu specyficzną, romantyczną atmosferę. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

11. DZIEŃ. BECAL – UXMAL – MÉRIDA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do BECAL, słynącego z produkcji słomkowych kapeluszy panama i sombrero. Można tu zobaczyć, jak miejscowe kobiety wyplatają kapelusze z palmowych włókien. Przejazd do UXMAL, będącego pod patronatem UNESCO, z jednym z najpiękniejszych stanowisk archeologicznych na półwyspie Jukatan, gdzie znajdują się słynne ruiny miasta Majów. Zwiedzanie: Wielka Piramida Maga, zwana też Piramidą Karła, Dom Mniszek, Pałac Gubernatora. Wizyta w Muzeum Kakao. Przejazd do MÉRIDY, kolonialnego miasta na zachodzie półwyspu Jukatan. Wieczorny spacer malowniczymi uliczkami. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

12. DZIEŃ. CHICHÉN ITZÁ – CENOTA IKKIL – CANCÚN
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do CHICHÉN ITZÁ, najbardziej intrygującego miasta Majów na całym półwyspie Jukatan, wpisanego na listę UNESCO. Zwiedzanie ruin, wśród których znajdują się m.in. Piramida Cuculcana, Świątynia Wojowników, boisko do gry w pelotę. Kąpiel w cudownej studni krasowej – CENOCIE IKKIL. Przejazd do CANCÚN, popularnego kąpieliska nad Morzem Karaibskim. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

13. DZIEŃ. CANCÚN
Śniadanie. Wykwaterowanie, przejazd na lotnisko, wylot do Polski

14. DZIEŃ.
Przylot do Polski.

12 noclegów w hotelach***; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) • wyżywienie: 12 śniadań, 2 obiady, 9 kolacji • przelot • przejazd klimatyzowanym vanem, minibusem lub autokarem (zależnie od liczby osób) • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy: ok. 240 USD, napiwki: ok. 8 USD/os./dzień.

5.5 /6
100% klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą

Klienci doceniają:

 • Program wycieczki/trasę
 • Komfort podróży
 • Standard autokaru
Informacje o regionie
Galeria regionu

Meksyk

Meksyk to kraj wielu kontrastów. Zaludnione, tętniące życiem miasta, graniczą z maleńkimi osadami i niezamieszkałymi ogromnymi przestrzeniami.

Położenie na mapie Trasa

Guadalupe • Teotihuacán • Mexico City • Taxco • Puebla • Monte Albán • Oaxaca • Santa Maria del Tule • Mitla • Tehuantepec • Kanion Sumidero • San Cristobal de Las Casas • San Juan Chamula • Zinacantan • Wodospady Roberto Barrios • Yaxchilan • Bonampak • Palenque • Campeche • Becal • Uxmal • Mérida • Chichén Itzá • Cenota Ikkil • Cancún

Dziedzictwo kulturowe, ciekawa historia, zjawiskowa przyroda, niesamowite krajobrazy, bogactwo i złożoność Meksyku w bardzo ciekawym i urozmaiconym programie. Na trasie: Mexico City, Bazylika Matki Boskiej z Guadalupe, starożytne miasta, cenoty, liczne strefy i stanowiska archeologiczne Majów, Yaxchilan i Bonampak – bajkowe miejsca ukryte w dżungli, słynny kanion, skarby architektury kolonialnej. Wizyty na lokalnych targach, w muzeum kakao i rejs łodzią po rzece Grijalava w Parku Narodowym Sumidero. Trasa w Meksyku: ok. 3500 km.

PLAN WYCIECZKI
1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Mexico City. Transfer do hotelu w centrum miasta. Zakwaterowanie i nocleg.
2. DZIEŃ. GUADALUPE – TEOTIHUACÁN
Śniadanie. Zwiedzanie Narodowego Muzeum Antropologicznego, gdzie można podziwiać zabytki kultur prekolumbijskich: Azteków, Zapoteków i Majów. Przejazd do Sanktuarium Matki Boskiej z GUADALUPE, gdzie znajduje się oryginalny wizerunek Najświętszej Marii Panny. Wyjazd do TEOTIHUACÁN, największego starożytnego miasta Meksyku – „miejsca, gdzie ludzie stają się bogami”, figurującego na liście UNESCO. Zwiedzanie imponujących ruin miasta: Piramida Księżyca, Piramida Słońca, Cytadela, Aleja Zmarłych, świątynia Quetzalcoatla. Krótka wizyta w miejscu produkcji pięknych wyrobów z kamienia wulkanicznego: obsydianu i degustacja lokalnych trunków. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
3. DZIEŃ. MEXICO CITY – TAXCO
Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie: historyczne centrum MEXICO CITY, wpisane na listę UNESCO: Zocalo – plac Konstytucji z barokową katedrą Metropolitana, Pałac Narodowy wzniesiony w miejscu pałacu ostatniego władcy Azteków – Montezumy, a w nim malowidła ścienne Diego Rivery, ruiny Templo Mayor – dawnej świątyni Azteków. Przejazd do TAXCO, jednego z najbardziej malowniczych miast Meksyku. Taxco nazywane jest „srebrnym miastem” ze względu na liczne sklepy jubilerskie i targi srebra. Zwiedzanie kościoła Santa Prisca (od Świętej Priscilli), ufundowanego w latach 1751–1758 przez Jose de la Bordo (w tamtych czasach najbogatszego człowieka Meksyku). Do roku 1806 kościół ten był najwyższym budynkiem w Meksyku. Spacer po Placu Borda, otoczonym uroczymi uliczkami pełnymi kolorowych kamieniczek. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.
4. DZIEŃ. PUEBLA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do PUEBLA, zwanego Miastem Aniołów, położonego w dolinie między wulkanami La Malinche i Pico de Orizaba, miasta słynącego z wyrobów ceramicznych, słodyczy i licznych kościołów, które zdobią nawet najmniejszą ulicę. Zwiedzanie zabytkowego centrum wpisanego na listę UNESCO: katedra w Puebli (druga co do wielkości katedra w Meksyku), kościół Santo Domingo z Kaplicą Matki Boskiej Różańcowej (klejnot meksykańskiego baroku), ulica słodyczy, pełne kolorów targowisko El Parian, dzielnica artystów Los Sapos. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.
5. DZIEŃ. MONTE ALBÁN – OAXACA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd malowniczą trasą przez góry Sierra Madre do strefy archeologicznej MONTE ALBAN, starożytnej stolicy Olmeków i Zapoteków, a jednocześnie jednego z najwspanialszych zespołów piramid w Meksyku (znajduje się ok. 2000 m n.p.m.). Zwiedzanie stanowiska archeologicznego: Platforma Północna, Obserwatorium, piramidy, Pałac Tancerzy. Liczne piramidy, tarasy i sztuczne kopce wyrzeźbione na zboczu góry to symbole świętej topografii wpisane na listę UNESCO. Przejazd do OAXACA, gdzie przeplatają się elementy kultury hiszpańskiej i indiańskiej, słynnego z galerii sztuki i sklepów z rękodziełem artystycznym. Zakwaterowanie w hotelu w centrum miasta. Obiad w uroczej restauracji w centrum Oaxaca. Wieczorny spacer malowniczymi krętymi uliczkami kolonialnego miasta i spotkanie z pełną kolorów kulturą Indian. Zabytkowe centrum Oaxaca, znajduje się na liście UNESCO: XVIII-wieczna katedra z fasadą w stylu plateresco, kościół Santo Domingo, którego wnętrze zdobione stiukami należy do najbogatszych w Meksyku. Wizyta na targu, gdzie można spróbować i zakupić lokalne wyroby czekoladowe oraz owoce, warzywa i przyprawy. Powrót do hotelu, nocleg.
6. DZIEŃ. SANTA MARIA DEL TULE – MITLA – TEHUANTEPEC
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do wioski SANTA MARIA DEL TULE, gdzie przy małym kościółku stoi sławne drzewo Tule – olbrzymi cyprys, którego wiek szacuje się na 2 tys. lat. Wyjazd do jednego z najbardziej znanych stanowisk archeologicznych Meksyku – MITLA. W skład kompleksu wchodzą m.in.: zespół kolumn, zespół kościołów, pozostałości gmachów i grobowce. Największym skarbem tego miejsca są misterne kamienne ornamenty. Przejazd do TEHUANTEPEC, zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.
7. DZIEŃ. KANION SUMIDERO – SAN CRISTOBAL DE LAS CASAS
Śniadanie. Wykwaterowanie. Wcześnie rano przejazd do malowniczego KANIONU SUMIDERO o głębokości do 1200 m. Rejs łodzią po rzece Grijalava w Parku Narodowym Sumidero. Żyje tu wiele zwierząt: krokodyle, jaszczurki i liczne gatunki ptaków – kormorany, zimorodki, sępy, pelikany. Przejazd do SAN CRISTOBAL DE LAS CASAS. Spacer po malowniczym zabytkowym centrum kolonialnego miasta powstałego w 1524 r.: katedra przy Plaza del Marzo i kościół Santo Domingo, przy którym znajduje się plac ze straganami, gdzie okoliczna ludność sprzedaje rękodzieło. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.
8. DZIEŃ. SAN JUAN CHAMULA – ZINACANTAN – WODOSPADY ROBERTO BARRIOS
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do indiańskiej wioski SAN JUAN CHAMULA, gdzie można poczuć atmosferę codziennego życia mieszkańców oraz ich barwne tradycje. W San Juan Chamula znajduje się kościół gdzie szamani leczą ludzi tajemnymi lekarstwami znanymi z dawnej kultury Meksyku. Następnie wioska ZINACANTAN, gdzie będzie można zobaczyć jak wytwarza się tradycyjne haftowane stroje huipils. Przejazd do WODOSPADÓW ROBERTO BARRIOS, których woda ma wyjątkowy, turkusowy kolor. Dalszy przejazd do Palenque, zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.
9. DZIEŃ. YAXCHILAN – BONAMPAK
Wczesny wyjazd w kierunku granicy z Gwatemalą. Śniadanie w formie pakietu. Rejs łódką po rzece Usumacinta do schowanego w dżungli YAXCHILAN, ważnego miejsca archeologicznego w Meksyku, kiedyś istotnego ośrodka kulturalnego, stanowiącego część tzw. kultury rzecznej Majów. Zwiedzanie świątyń i budowli ukrytych wśród bogatej flory i fauny, z licznymi świetnie zachowanymi rzeźbami. Obiad. Przejazd do BONAMPAK, strefy archeologicznej z budynkami sakralnymi, z cudownymi malowidłami ściennymi, muralami w jednej ze świątyń Majów. Tym świętym miejscem opiekują się Indianie Lacandones. Powrót do hotelu, nocleg.
10. DZIEŃ. PALENQUE – CAMPECHE
Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie PALENQUE, będącego jedną z największych atrakcji Meksyku, wpisanego na listę UNESCO. Arcydzieła architektoniczne starożytnych Majów wznoszą się na wzgórzach porośniętych tropikalnym lasem. Zwiedzanie prekolumbijskich ruin: Świątynia Inskrypcji, Świątynia Słońca, Świątynia Krzyża, Obserwatorium. Przejazd do CAMPECHE, które stanowi żywe muzeum czasów kolonialnych i republikańskich. Spacer po odrestaurowanym historycznym centrum wpisanym na listę UNESCO. Baszty, pozostałości po murach miejskich oraz pięknie odnowione, wielobarwne kamieniczki nadają miastu specyficzną, romantyczną atmosferę. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.
11. DZIEŃ. BECAL – UXMAL – MÉRIDA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do BECAL, słynącego z produkcji słomkowych kapeluszy panama i sombrero. Można tu zobaczyć, jak miejscowe kobiety wyplatają kapelusze z palmowych włókien. Przejazd do UXMAL, będącego pod patronatem UNESCO, z jednym z najpiękniejszych stanowisk archeologicznych na półwyspie Jukatan, gdzie znajdują się słynne ruiny miasta Majów. Zwiedzanie: Wielka Piramida Maga, zwana też Piramidą Karła, Dom Mniszek, Pałac Gubernatora. Wizyta w Muzeum Kakao. Przejazd do MÉRIDY, kolonialnego miasta na zachodzie półwyspu Jukatan. Wieczorny spacer malowniczymi uliczkami. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.
12. DZIEŃ. CHICHÉN ITZÁ – CENOTA IKKIL – CANCÚN
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do CHICHÉN ITZÁ, najbardziej intrygującego miasta Majów na całym półwyspie Jukatan, wpisanego na listę UNESCO. Zwiedzanie ruin, wśród których znajdują się m.in. Piramida Cuculcana, Świątynia Wojowników, boisko do gry w pelotę. Kąpiel w cudownej studni krasowej – CENOCIE IKKIL. Przejazd do CANCÚN, popularnego kąpieliska nad Morzem Karaibskim. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.
13. DZIEŃ. CANCÚN
Śniadanie. Wykwaterowanie, przejazd na lotnisko, wylot do Polski
14. DZIEŃ.
Przylot do Polski.

ŚWIADCZENIA: 12 noclegów w hotelach***; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) • wyżywienie: 12 śniadań, 2 obiady, 9 kolacji • przelot • przejazd klimatyzowanym vanem, minibusem lub autokarem (zależnie od liczby osób) • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:
 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy: ok. 240 USD, napiwki: ok. 8 USD/os./dzień.
Położenie na mapie
Opinie klientów (20)

Ocena ogólna

5.5/6

Klienci wyróżnili:

 • Program wycieczki/trasę
 • Komfort podróży
 • Standard autokaru
100%
naszych klientów poleca ten hotel!
 • 5.5
 • 5.8
 • 4.4
 • 4.6
 • 4.6
 • 4.5

Pokaż recenzje od:

6/6
50+ lat, sam/a luty 2020
Ciekawy program. Na plus zaliczam brak tzw pustych dni typu "a teraz plażowanie". Intensywny objazd, ciekawe krajobrazy, świetny pilot p. Ryszard, bardzo pomocny w każdej sytuacji. Wycieczka ma (...) rozwiń
Ciekawy program. Na plus zaliczam brak tzw pustych dni typu "a teraz plażowanie". Intensywny objazd, ciekawe krajobrazy, świetny pilot p. Ryszard, bardzo pomocny w każdej sytuacji. Wycieczka ma dobrze zbalansowany program - Ameryka prekolumbijska przeplata się z architekturą kolonialną. Autokar (jak i kierowca) bardzo przyzwoity i wygodny. Wadą natomiast jest wyżywienie. Nie ma praktycznie bufetu a serwowane obiadokolacje smaczne były może w ok. 3 miejscach (nie liczę superhotelu w Cancun All Inclusive - hotel na poziomie 5 gwiazdek w tym hotelu trudno było się oderwać od talerza) Zabranie w podróż środków na niestrawność jest raczej zalecane. Poziom higieny w szczególności w interiorze meksykańskim (stany: Tabasco i Chiapas) odstaje od Polski. Generalnie na wycieczkach objazdowych jest za dużo handlu. To co piszę nie jest typowe tylko dla tej wycieczki ale dla wszystkich ofert. Może dobrze by było stworzyć ofertę dla osób, które oczekują surowego objazdu czyli bez targowisk bądź zakładów produkujących pamiątki lub innych miejsc odwiedzanych w celach handlowych? Sądzę że znalazła by się grupa chętnych, którzy nie chcą tracić czasu na stragany a jest to ok. 25% do 30% czasu w niektóre dni i powoduje skrócenie czasu zwiedzania.
 • 6
 • 4
 • 2
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką luty 2020
Pozytywna. rozwiń
Pozytywna.
 • 6
 • 5
 • 4
 • 5
 • 6
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką luty 2020
Bardzo spodobała się wycieczka. Polecam. rozwiń
Bardzo spodobała się wycieczka. Polecam.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
50+ lat, sam/a luty 2020
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
26-30 lat, sam/a styczeń 2020
Najlepsza wycieczka na jakiej dotychczas byłam. Fantastyczny program, super ludzie i przewodnicy, którzy opowiedzieli wiele ciekawych historii i ciekawostek dotyczących Meksyku i jego (...) rozwiń
Najlepsza wycieczka na jakiej dotychczas byłam. Fantastyczny program, super ludzie i przewodnicy, którzy opowiedzieli wiele ciekawych historii i ciekawostek dotyczących Meksyku i jego mieszkańców. Pan Marcin - przewodnik, ma niesamowitą wiedzę dotyczącą kultury i cywilizacji Meksyku i potrafi ją przekazać w bardzo ciekawy sposób. Przewodnik sprawił, że mam ochotę wrócić do tego cudownego kraju jeszcze wiele razy!
 • 6
 • 5
 • 5
 • 5
 • 6
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką styczeń 2020
Wspaniała!!! rozwiń
Wspaniała!!!
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
31-40 lat, z partnerem/ką styczeń 2020
KRÓTKO : NIE-SA-MO-WI-TE!!!!!!!!!!!! rozwiń
KRÓTKO : NIE-SA-MO-WI-TE!!!!!!!!!!!!
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką styczeń 2020
Wycieczka spełnił moje oczekiwania! rozwiń
Wycieczka spełnił moje oczekiwania!
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką listopad 2019
Jak dla nas (Mąż i ja) wycieczka była rewelacyjna! Trasa, miejsca, różne oblicza Meksyku. Cudowna przygoda pozostawiająca niedosyt. Polecamy! rozwiń
Jak dla nas (Mąż i ja) wycieczka była rewelacyjna! Trasa, miejsca, różne oblicza Meksyku. Cudowna przygoda pozostawiająca niedosyt. Polecamy!
 • 6
 • 5
 • 5
 • 4
 • 3
zwiń
5/6
41-50 lat, z partnerem/ką listopad 2019
Wycieczka oferuje wiele niezapomnianych wrażeń, bardzo bogaty program, który jednak nie wyczerpał, jak się okazało, nawet starszych turystów. Świetne przygotowanie polskiej przewodniczki Pani (...) rozwiń
Wycieczka oferuje wiele niezapomnianych wrażeń, bardzo bogaty program, który jednak nie wyczerpał, jak się okazało, nawet starszych turystów. Świetne przygotowanie polskiej przewodniczki Pani Magdy i miejscowego Pana Roberto pozwoliło na zaspokojenie ciekawości dotyczącej wszystkich możliwych aspektów historii i życia współczesnego Meksyku. Piękne widoki i niesamowite wrażenia w pełni rekompensowały drobne mankamenty polegające na dość monotonnym wyżywieniu. Dla mnie wegetarianki, dokuczliwy był szczególnie brak świeżych warzyw. Jednak dzięki Pani Magdzie zawsze zawsze dostawałam wegetariańskie dania. Tera, kiedy oglądam zdjęcia, mam wrażenie, że będąc w Meksyku, nie doceniałam w pełni otaczającego mnie piękna.
 • 5
 • 5
 • 4
 • 5
 • 4
zwiń
5/6
26-30 lat, z partnerem/ką listopad 2019
Wycieczka bardzo ciekawa o bogatej trasie i daje mozliwosc poznania meksyku z kazdej perspektywy. Trzeba pamietac ze w niektóre dni spedza sie do 10h w autobusie. Dodadtkowo większość osób na (...) rozwiń
Wycieczka bardzo ciekawa o bogatej trasie i daje mozliwosc poznania meksyku z kazdej perspektywy. Trzeba pamietac ze w niektóre dni spedza sie do 10h w autobusie. Dodadtkowo większość osób na wycieczce jest 50 lub 60+. Hotele sa na trasie średnie ale nie ma karaluchow.
 • 5
 • 4
 • 4
 • 4
 • 4
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką listopad 2019
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 5
 • 4
 • 3
 • 3
 • 3
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką luty 2018
To byla bardzo udana wycieczka ktora mozna nawet nazwac wycieczka zycia. Wciaz jestesmy pod wielkim wrazieniem tego swiata, ktory odkrylismy w Meksyku. Sadzimy ze to jest duza zasluga pilota p. (...) rozwiń
To byla bardzo udana wycieczka ktora mozna nawet nazwac wycieczka zycia. Wciaz jestesmy pod wielkim wrazieniem tego swiata, ktory odkrylismy w Meksyku. Sadzimy ze to jest duza zasluga pilota p. Marcina. Przepraszamy za usterki w pismie, nie mamy polskiej klawiatury. Laima & Stasys
 • 6
 • 4
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
5/6
31-40 lat, z partnerem/ką luty 2018
Wycieczka była bardzo ciekawa. Program zwierał wiele elementów: kaktusy, dżungla, piramidy, kościoły, miasteczka i miasto, drogę lądową, wodną i powietrzną.Trasa przepiękna, był (...) rozwiń
Wycieczka była bardzo ciekawa. Program zwierał wiele elementów: kaktusy, dżungla, piramidy, kościoły, miasteczka i miasto, drogę lądową, wodną i powietrzną.Trasa przepiękna, był czas na zwiedzanie, czas na wypoczynek i czas na robienie zakupów.Jeździliśmy busem z przyczepą na bagaże, który jak na 16 osób zupełnie starczał, kierowca był rewelacyjny, przewodnik również.Miasteczka były dobrane bardzo różnorodnie, a kultura przedhiszpańska i pohiszpańska przeplatały się w ten sposób, że nie było przesytu.Zapewnione obiady były w bardzo smaczne, w ładnych miejscach (zwłaszcza śniadanie w dżungli - super, wszyscy spodziewali się suchego prowiantu a tu taka miła niespodzianka).
 • 6
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
6/6
31-40 lat, z partnerem/ką styczeń 2018
Bodaj najbardziej udana objazdówka, w jakiej uczestniczyłam. Złożyło się na to kilka czynników: świetny program - bardzo bogaty i nasycony, dający wiele wrażeń, choć dość (...) rozwiń
Bodaj najbardziej udana objazdówka, w jakiej uczestniczyłam. Złożyło się na to kilka czynników: świetny program - bardzo bogaty i nasycony, dający wiele wrażeń, choć dość wymagający fizycznie (wieczorami było zmęczenie, ale "konstruktywne"). Doskonała organizacja miała tu wielkie znaczenie; serdeczne podziękowania dla przewodniczki Agnieszki L. - pełnej zaangażowania, chętnie dzielącej się wiedzą o kraju, a przy tym perfekcyjnie zorganizowanej, wykorzystującej swoje duże doświadczenie tak, aby spełnić różne oczekiwania całej - dość zróżnicowanej przecież - grupy. Wygodny bus i niezawodny kierowca Nicolas powodował, że długie przejazdy były łatwiejsze od zniesienia, a zmienne pejzaże osładzały wiele. Hotele najczęściej świetne (trudno odejmować punkty za brak ogrzewania w chłodniejsze styczniowe noce, bo nie ma go w całym Meksyku). Obawiałam się zbyt ostrego jedzenia, ale było wspaniale dostosowane do europejskich podniebień - ostre sosy tylko dla chętnych. Meksyk to niezwykle ciekawy kraj, o złożonej historii - cieszę się, że mogłam zobaczyć tak wiele zabytków Mezoameryki i zetknąć się z potomkami Majów, kultywującymi własne rytuały. Pozdrowienia dla barwnej, styczniowej grupy:-)
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
5/6
26-30 lat, z partnerem/ką styczeń 2018
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 5
 • 2
 • 4
 • 4
 • 4
 • 5
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką styczeń 2018
Ukazała ogromne bogactwo przyrody i kultury Meksyku. Dla nas najwartościowsze były ruiny 9 miast prekolumbijskich i Muzeum Narodowe. Ujęli nas bardzo życzliwi i interesujący mieszkańcy. To, że (...) rozwiń
Ukazała ogromne bogactwo przyrody i kultury Meksyku. Dla nas najwartościowsze były ruiny 9 miast prekolumbijskich i Muzeum Narodowe. Ujęli nas bardzo życzliwi i interesujący mieszkańcy. To, że wycieczka tak bardzo udała się, jest przede wszystkim zasługą niezwykle kompetentnej i doskonale zorganizowanej przewodniczki - pani Agnieszki, która potrafiła zmobilizować wszystkich do poznawania zabytków nawet wieczorem po całodziennej podróży. Na równi z Indianami wypatrywała w puszczy ptaki, małpy, krokodyle i drzewa, których myśmy, mimo wskazywania nam kierunku, długo nie potrafili zauważyc. W porę osrzegała nas przed możliwymi niebezpieczeństwami, informowała o zaletach kuchni, o wydarzeniach kulturalnych i atrakcjach przyrodniczych oraz możliwościach zakupów. Elżbieta i Przemysław
 • 6
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką listopad 2017
Program wycieczki zrealizowany w 100%. Tempo i sposób zwiedzania pozwoliły na poznanie fascynujących miejsc i poczucie specyfiki Meksyku. Podziękowania dla rewelacyjnej pani Agnieszki - (...) rozwiń
Program wycieczki zrealizowany w 100%. Tempo i sposób zwiedzania pozwoliły na poznanie fascynujących miejsc i poczucie specyfiki Meksyku. Podziękowania dla rewelacyjnej pani Agnieszki - dzieliła się z nami wiedzą na temat kultury Meksyku i codziennego życia jego mieszkańców.
 • 6
 • 5
 • 4
 • 3
 • 2
 • 4
zwiń
5/6
50+ lat, sam/a listopad 2017
Proszę zwrócić uwagę na dokwaterowanie 3 osoby.Niestety na całej trasie nie ma pokoju 3 osobowego a dostawienie dostawki jest prawie niemożliwe /nie ma miejsca na rozłożenie walizek,jak (...) rozwiń
Proszę zwrócić uwagę na dokwaterowanie 3 osoby.Niestety na całej trasie nie ma pokoju 3 osobowego a dostawienie dostawki jest prawie niemożliwe /nie ma miejsca na rozłożenie walizek,jak również łózka są składane i wąskie/.Jeżeli chodzi o transport podczas objazdu pomijając kierowce który był SUPER to bus nie był przystosowany/nie było żadnej firanki czy roletek na oknach ja miałam miejsce na pojedynczym siedzeniu/bardzo wąskim/i cały czas było słońce.Wielki ukłon do przewodnika pani Agnieszki była super wiadomości duże,
 • 6
 • 5
 • 3
 • 1
 • 1
 • 4
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką listopad 2017
Brak wyboru hotelu w Cancún nie był dla nas dobry, trasa wycieczki bardzo dobra, czas przeznaczony na zwiedzanie wystarczający ale to tez zasługa naszego dobrego pilota pani Agnieszki i (...) rozwiń
Brak wyboru hotelu w Cancún nie był dla nas dobry, trasa wycieczki bardzo dobra, czas przeznaczony na zwiedzanie wystarczający ale to tez zasługa naszego dobrego pilota pani Agnieszki i małej liczby uczestników, czasami posiłki niewystarczające i niedobre (głównie kolacje) nie za taką cenę wycieczki !
 • 5
 • 3
 • 2
 • 1
 • 1
 • 2
zwiń

Aktualnie brak ofert

Zobacz inne:
 • wyślij zapytanie
 • callcenter.tel_pl
 • 801 066 777
 • 77 4476 777
 • Infolinie dostępne: pn-pt: 8-22 sob-ndz: 9-20
arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter