phone mobile mobile pin heart heart user user Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane CB5DFB7F-C92F-41CB-9FB1-916D616FF3EC E0FBD33F-841B-452B-BF16-225B7D943904
Wyniki Wyszukiwania Kameralna podróż – Namibia

Atuty oferty

 • małe grupy: maksymalnie 10-12 osób
 • safari po Parku Etosha
 • kultowe petroglify w Twyfelfontein
 • wypoczynek nad oceanem w Swakopmund
 • wspaniałe wydmy Sossusvlei
 • wizyta w wioskach plemion Himba i Damara

Kameralna podróż – Namibia Kod: WDHKPNA

Trasa
16 837PLN
Dorośli: 2 2 posiłki Pt 14.10 – Wt 25.10.22
Itaka
 • Promocja ODNOWA CENOWA ODNOWA CENOWA
Namibia

Kameralna podróż – Namibia

 • Promocja ODNOWA CENOWA ODNOWA CENOWA
Kod: WDHKPNA
5.1 /6
100% klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą

Klienci doceniają:

 • Dobre wyżywienie
 • Program wycieczki/trasę
 • Korzystny stosunek jakości do ceny
Opis

Wszystko co musisz wiedzieć na temat warunków podróżowania przeczytasz na Bezpieczne Wakacje

1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Wylot do Windhuk.

2. DZIEŃ. WINDHUK
Przylot do WINDHUK. Kilkugodzinny przejazd na północ kraju w kierunku Parku Narodowego Etosha. Po drodze podziwiać można górzyste krajobrazy, dzikie zwierzęta i farmy. Zakwaterowanie, czas wolny na odpoczynek. Kolacja, nocleg.

3. DZIEŃ. P.N. ETOSHA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Wyjazd na całodzienne safari do PARKU NARODOWEGO ETOSHA, znanego z wielu gatunków zwierząt i unikalnego krajobrazu. W parku żyje ponad 100 różnych gatunków zwierząt i ponad 300 gatunków ptaków. Z wielkiej piątki można spotkać: słonie, lwy, lamparty i oba gatunki nosorożców, a także: gepardy, gazele, zebry, żyrafy, najmniejsze antylopy Dik-Dik i wiele innych. Zwierzęta gromadzą się wokół wodopojów, które są najlepszymi miejscami do polowań aparatem fotograficznym. Przejazd do serca parku – Etosha Pan, szerokiej depresji ze słonym jeziorem, która tworzy unikalny widok. Przejazd do lodży lub hotelu, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

4. DZIEŃ. OWAMBOLAND
Śniadanie. Wykwaterowanie. Poranne safari po Parku Narodowym Etosha i kolejna okazja, aby podziwiać piękne krajobrazy i dzikie zwierzęta. Wyjazd w kierunku północnym i przejazd do regionu lokalnie nazywanego OWAMBOLAND („Region of the four O’s”), zamieszkałego przez najliczniejsze plemię w Namibii – Oshiwambo. Wizyta w „gospodarstwie rolnym”, tzw. Kraal’u, zapoznanie się ze zwyczajami, kulturą i codziennym życiem ludów Oshiwambo. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, czas wolny, kolacja i nocleg.

5. DZIEŃ. KAOKOLAND – WIOSKA HIMBA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd przez krainę Owamboland. Zadziwiająca jest różnorodność budowanych wiosek, wokół których pasą się stada kóz, bydło i osły. Przejazd do hotelu w krainie KAOKOLAND i zakwaterowanie. Przejazd do WIOSKI HIMBA – plemienia prowadzącego koczowniczy tryb życia i zapoznanie się z ich zwyczajami i kulturą. Kobiety Himba malują ciała na czerwono mieszanką tłuszczu, roślin, popiołu i ochry, a zamiast mycia okadzają się dymem z mieszanki palonych ziół. W wiosce można kupić biżuterię wyrabianą przez jej mieszkańców. Powrót do lodży, kolacja, nocleg.

6. DZIEŃ. DAMARALAND
Śniadanie. Wykwaterowanie. Wyjazd w kierunku południowym do krainy Damaralandu. DAMARALAND to jedno z najsłabiej zaludnionych miejsc Afryki. Surowy i skalisty krajobraz z wyschniętymi korytami rzek jest domem m.in. dla słonia pustynnego, czarnego nosorożca i antylop. Droga wiedzie w kierunku najwyższej góry Namibii – Brandberg, na której odkryto słynną „White Lady”. To skalne malowidło dziś powszechnie uważa się za liczące ponad 2000 lat dzieło Buszmenów. Zakwaterowanie w lodży, kolacja i nocleg.

7. DZIEŃ. TWYFELFONTEIN – BRANDBERG
Śniadanie. Przejazd do TWYFELFONTEIN – stanowiska archeologicznego, wpisanego na listę UNESCO. Największą atrakcją są ponad 2 tysiące petroglifów. Wyryte w skale rysunki o kultowym znaczeniu zostały wykonane przez zamieszkujące ten rejon ludy. Grafiki przedstawiają lwy, słonie, nosorożce, strusie i żyrafy, a także odbicia ludzkich stóp i zwierzęcych łap. Ten obszar nazywany jest największą galerią sztuki na świeżym powietrzu. Rośnie tu również endemiczna długowieczna roślina pustynna – welwiczia. Przejazd do „Skamieniałego Lasu”, gdzie miliony lat temu na skutek kataklizmu olbrzymie drzewa zamieniły się w skały. Wizyta w tradycyjnej wiosce Damara. Powrót do lodży. Dla chętnych piesza wyprawa do White Lady na górze BRANDBERG. Kolacja i nocleg.

8. DZIEŃ. SWAKOPMUND
Śniadanie. Wykwaterowanie. Wyjazd w kierunku Oceanu Atlantyckiego do miasteczka Swakopmund. SWAKOPMUND to romantyczne miasto, gdzie nadal odczuwa się silny wpływ niemieckich kolonizatorów. Ciekawa architektura, kolorowe domki, bardzo czyste ulice i latarnia morska przypomina europejskie kurorty. Można tu miło spędzić czas, spacerując promenadą, a także próbując miejscowych specjałów, ryb i owoców morza w licznych restauracjach. To klimatyczne miasteczko charakteryzuje się dobrze zachowaną niemiecką architekturą kolonialną i ładnymi plażami. Obok siebie stoją butiki z najnowszymi kolekcjami ubrań znanych marek i sklepiki z rękodziełem, biżuterią, rzeźbionymi w drewnie pamiątkami. Swakopmund leży tuż nad zwrotnikiem Koziorożca, ma bogatą kulturę i historię, jest domem dla artystów, hipisów, rybaków i górników. Zakwaterowanie w hotelu. Spacer wybrzeżem, czas wolny. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): lot samolotem nad miastem, wzdłuż koryta rzeki Swakop, nad ruchomymi wydmami oraz zatoką Walvis. Podczas lotu można podziwiać stada flamingów żerujących na Sandwich Harbour oraz kolonie fok. Lot trwa ok. 1,5 godz. Kolacja, nocleg.

9. DZIEŃ. WALVIS BAY – KUISEB MOON VALLEY – KUISEB CANYON – GHAUB CANYON
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do portu w WALVIS BAY – laguny, która jest jednym z najważniejszych wodnych ekosystemów w Afryce i rajem dla miłośników ptaków. Występuje tu prawie 80 gatunków ptaków, w tym około 80 % afrykańskich flamingów żeruje w wodach laguny. Niezapomniany jest obraz pojawiających się stad setek tysięcy ptaków. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): rejs po lagunie w doborowym towarzystwie fok i ptaków, poczęstunek – wino musujące i przekąski. Przy odrobinie szczęścia możliwość obserwowania delfinów, żółwi, a nawet wielorybów. Przejazd w kierunku Sossusvlei. Droga wiedzie przez odludny, księżycowy krajobraz KUISEB MOON VALLEY i malownicze tereny kanionów: KUISEB i GHAUB oraz bezkresne równiny pustyni Namib. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

10. DZIEŃ. PUSTYNIA NAMIB – DEADVLEI – SOSSUSVLEI – SESRIEM CANYON
Wczesne śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do parku, który jest częścią wielkiej PUSTYNI NAMIB, od której wzięła swoją nazwę Namibia. Następnie wyprawa jeepami wzdłuż piaszczystych wydm, które są najpiękniejsze o wschodzie słońca. W zależności od pory dnia, światło mieni się kolorami od żółtego do czerwonego, przez wszystkie odcienie pomarańczu, a błękitne niebo wspaniale kontrastuje z tą paletą barw. Wydmy pustyni Namib są ogromne, piękne, czerwone, prawie bez roślinności. Wiatr przenosi piasek i z dnia na dzień tworzy niepowtarzalne układy o nieregularnych kształtach. Wspinaczka na jedną z wydm, skąd rozpościera się niezapomniany widok na rozległą pustynię. Wizyta w DEADVLEI, czyli Dolinie Śmierci, otoczonej wysokimi wydmami i w SOSSUSVLEI, gdzie sucha przez większość czasu rzeka Tsauchab kończy nagle swój bieg pośród majestatycznych wydm. Światło o poranku, pomarańczowy piasek, imponujące wydmy, biała spękana ziemia, a wśród nich wyschnięte, martwe akacje robią piorunujące wrażenie. To jeden z niezapomnianych widoków. Przejazd nad SESRIEM CANYON – fenomen natury w sercu pustyni Namib. Przejazd do Windhuk. Zakwaterowanie w hotelu. Pożegnalna kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg.

11. DZIEŃ. WINDHUK
Śniadanie. Wykwaterowanie. Panoramiczne zwiedzanie miasta. WINDHUK to stolica i największe miasto Namibii, pięknie położone na wysokości 1650 m n.p.m. i otoczone górami. Tradycja przenika się tu z nowoczesnością. Z jednej strony widać pozostałości po kolonii niemieckiej: kuchnia, kultura, ubiór, edukacja, a z drugiej kolory, dźwięki i tempo nowoczesnego afrykańskiego miasta. Transfer na lotnisko i wylot do Polski.

12. DZIEŃ.
Przylot do Polski.

9 noclegów w lodżach i hotelach*** na trasie wycieczki; 2-os. pokoje z łazienkami • 9 śniadań, 9 kolacji • przelot • przejazd vanem, minibusem lub autokarem (zależnie od liczby osób), jeepami 4x4 podczas całodziennego safari • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalny przewodnik, napiwki: ok. 120 EUR.
 2. Wizy: są wymagane. Obywatele RP przy wjeździe do Namibii zobowiązani są do posiadania wizy turystycznej, którą można uzyskać po przylocie, na międzynarodowym lotnisku Windhoek Hosea Kutako. Opłata za wizę turystyczną: ok. 1200 NAD (ok. 81 USD; płatne na miejscu, sugerowana płatność gotówką). Lista dokumentów niezbędnych do uzyskania wizy jest dostępna w zakładce „Informacje praktyczne”.
 3. Opłaty fakultatywne: rejs po lagunie Walvis Bay: ok. 1100 NAD; przelot nad Swakopmund: ok. 5000 NAD (min. 5 osób).

Informacje o regionie
Galeria regionu

Namibia

Namibia to miejsce gdzie nie dotarła jeszcze masowa turystyka i gdzie przetrwały plemiona o fascynujących zwyczajach: Himba, Herero i Buszmeni. Bogaty świat fauny w Parku Narodowym Etosha, najstarsza pustynia świata – Namib, fantastyczne pomarańczowe wydmy i kolorowe miasteczka pozostałe po kolonizatorach to skarby czekające na odkrycie.

Położenie na mapie Trasa

Windhuk • Park Narodowy Etosha • Owamboland • Kaokoland • Wioska Himba • Damaraland • Twyfelfontein • Brandberg • Swakopmund • Walvis Bay • Kuiseb Moon Valley • Kuiseb Canyon • Ghaub Canyon • Pustynia Namib • Deadvlei • Sossusvlei • Sesriem Canyon • Windhuk
Lubisz podróżować w dobrym towarzystwie i poznawać nie tylko piękne miejsca, ale także osoby jak Ty kochające zwiedzanie? Kameralne podróże to wycieczki w wąskim gronie ok. 10-12 uczestników oraz pilota, profesjonalnego opiekuna i doradcy, który towarzyszy grupie na całej trasie, już od wylotu z Polski. Ciekawy, starannie zaplanowany każdy dzień, czas na podzielenie się wrażeniami sprawiają, że Kameralne podróże to świetny wybór dla prawdziwych pasjonatów zwiedzania.
Namibia to miejsce niezwykłe, kraj pełen różnorodności i kontrastów, gdzie przetrwały plemiona o fascynujących zwyczajach: Himba, Damara i Oshiwambo. W programie niezapomniane miejsca, dzikie zwierzęta, wielkie otwarte przestrzenie, cisza i zapierające dech krajobrazy. Na trasie m. in. Park Narodowy Etosha, petroglify w Twyfelfontein, nadmorskie kurorty i kolorowe miasteczka pozostałe po kolonizatorach, a także najstarsza pustynia świata – Namib i pomarańczowe, wysokie jak góry wydmy Sossusvlei. Trasa w Namibii: ok. 2950 km.

PLAN WYCIECZKI
1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Wylot do Windhuk.
2. DZIEŃ. WINDHUK
Przylot do WINDHUK. Kilkugodzinny przejazd na północ kraju w kierunku Parku Narodowego Etosha. Po drodze podziwiać można górzyste krajobrazy, dzikie zwierzęta i farmy. Zakwaterowanie, czas wolny na odpoczynek. Kolacja, nocleg.
3. DZIEŃ. P.N. ETOSHA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Wyjazd na całodzienne safari do PARKU NARODOWEGO ETOSHA, znanego z wielu gatunków zwierząt i unikalnego krajobrazu. W parku żyje ponad 100 różnych gatunków zwierząt i ponad 300 gatunków ptaków. Z wielkiej piątki można spotkać: słonie, lwy, lamparty i oba gatunki nosorożców, a także: gepardy, gazele, zebry, żyrafy, najmniejsze antylopy Dik-Dik i wiele innych. Zwierzęta gromadzą się wokół wodopojów, które są najlepszymi miejscami do polowań aparatem fotograficznym. Przejazd do serca parku – Etosha Pan, szerokiej depresji ze słonym jeziorem, która tworzy unikalny widok. Przejazd do lodży lub hotelu, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.
4. DZIEŃ. OWAMBOLAND
Śniadanie. Wykwaterowanie. Poranne safari po Parku Narodowym Etosha i kolejna okazja, aby podziwiać piękne krajobrazy i dzikie zwierzęta. Wyjazd w kierunku północnym i przejazd do regionu lokalnie nazywanego OWAMBOLAND („Region of the four O’s”), zamieszkałego przez najliczniejsze plemię w Namibii – Oshiwambo. Wizyta w „gospodarstwie rolnym”, tzw. Kraal’u, zapoznanie się ze zwyczajami, kulturą i codziennym życiem ludów Oshiwambo. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, czas wolny, kolacja i nocleg.
5. DZIEŃ. KAOKOLAND – WIOSKA HIMBA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd przez krainę Owamboland. Zadziwiająca jest różnorodność budowanych wiosek, wokół których pasą się stada kóz, bydło i osły. Przejazd do hotelu w krainie KAOKOLAND i zakwaterowanie. Przejazd do WIOSKI HIMBA – plemienia prowadzącego koczowniczy tryb życia i zapoznanie się z ich zwyczajami i kulturą. Kobiety Himba malują ciała na czerwono mieszanką tłuszczu, roślin, popiołu i ochry, a zamiast mycia okadzają się dymem z mieszanki palonych ziół. W wiosce można kupić biżuterię wyrabianą przez jej mieszkańców. Powrót do lodży, kolacja, nocleg.
6. DZIEŃ. DAMARALAND
Śniadanie. Wykwaterowanie. Wyjazd w kierunku południowym do krainy Damaralandu. DAMARALAND to jedno z najsłabiej zaludnionych miejsc Afryki. Surowy i skalisty krajobraz z wyschniętymi korytami rzek jest domem m.in. dla słonia pustynnego, czarnego nosorożca i antylop. Droga wiedzie w kierunku najwyższej góry Namibii – Brandberg, na której odkryto słynną „White Lady”. To skalne malowidło dziś powszechnie uważa się za liczące ponad 2000 lat dzieło Buszmenów. Zakwaterowanie w lodży, kolacja i nocleg.
7. DZIEŃ. TWYFELFONTEIN – BRANDBERG
Śniadanie. Przejazd do TWYFELFONTEIN – stanowiska archeologicznego, wpisanego na listę UNESCO. Największą atrakcją są ponad 2 tysiące petroglifów. Wyryte w skale rysunki o kultowym znaczeniu zostały wykonane przez zamieszkujące ten rejon ludy. Grafiki przedstawiają lwy, słonie, nosorożce, strusie i żyrafy, a także odbicia ludzkich stóp i zwierzęcych łap. Ten obszar nazywany jest największą galerią sztuki na świeżym powietrzu. Rośnie tu również endemiczna długowieczna roślina pustynna – welwiczia. Przejazd do „Skamieniałego Lasu”, gdzie miliony lat temu na skutek kataklizmu olbrzymie drzewa zamieniły się w skały. Wizyta w tradycyjnej wiosce Damara. Powrót do lodży. Dla chętnych piesza wyprawa do White Lady na górze BRANDBERG. Kolacja i nocleg.
8. DZIEŃ. SWAKOPMUND
Śniadanie. Wykwaterowanie. Wyjazd w kierunku Oceanu Atlantyckiego do miasteczka Swakopmund. SWAKOPMUND to romantyczne miasto, gdzie nadal odczuwa się silny wpływ niemieckich kolonizatorów. Ciekawa architektura, kolorowe domki, bardzo czyste ulice i latarnia morska przypomina europejskie kurorty. Można tu miło spędzić czas, spacerując promenadą, a także próbując miejscowych specjałów, ryb i owoców morza w licznych restauracjach. To klimatyczne miasteczko charakteryzuje się dobrze zachowaną niemiecką architekturą kolonialną i ładnymi plażami. Obok siebie stoją butiki z najnowszymi kolekcjami ubrań znanych marek i sklepiki z rękodziełem, biżuterią, rzeźbionymi w drewnie pamiątkami. Swakopmund leży tuż nad zwrotnikiem Koziorożca, ma bogatą kulturę i historię, jest domem dla artystów, hipisów, rybaków i górników. Zakwaterowanie w hotelu. Spacer wybrzeżem, czas wolny. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): lot samolotem nad miastem, wzdłuż koryta rzeki Swakop, nad ruchomymi wydmami oraz zatoką Walvis. Podczas lotu można podziwiać stada flamingów żerujących na Sandwich Harbour oraz kolonie fok. Lot trwa ok. 1,5 godz. Kolacja, nocleg.
9. DZIEŃ. WALVIS BAY – KUISEB MOON VALLEY – KUISEB CANYON – GHAUB CANYON
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do portu w WALVIS BAY – laguny, która jest jednym z najważniejszych wodnych ekosystemów w Afryce i rajem dla miłośników ptaków. Występuje tu prawie 80 gatunków ptaków, w tym około 80 % afrykańskich flamingów żeruje w wodach laguny. Niezapomniany jest obraz pojawiających się stad setek tysięcy ptaków. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): rejs po lagunie w doborowym towarzystwie fok i ptaków, poczęstunek – wino musujące i przekąski. Przy odrobinie szczęścia możliwość obserwowania delfinów, żółwi, a nawet wielorybów. Przejazd w kierunku Sossusvlei. Droga wiedzie przez odludny, księżycowy krajobraz KUISEB MOON VALLEY i malownicze tereny kanionów: KUISEB i GHAUB oraz bezkresne równiny pustyni Namib. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.
10. DZIEŃ. PUSTYNIA NAMIB – DEADVLEI – SOSSUSVLEI – SESRIEM CANYON
Wczesne śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do parku, który jest częścią wielkiej PUSTYNI NAMIB, od której wzięła swoją nazwę Namibia. Następnie wyprawa jeepami wzdłuż piaszczystych wydm, które są najpiękniejsze o wschodzie słońca. W zależności od pory dnia, światło mieni się kolorami od żółtego do czerwonego, przez wszystkie odcienie pomarańczu, a błękitne niebo wspaniale kontrastuje z tą paletą barw. Wydmy pustyni Namib są ogromne, piękne, czerwone, prawie bez roślinności. Wiatr przenosi piasek i z dnia na dzień tworzy niepowtarzalne układy o nieregularnych kształtach. Wspinaczka na jedną z wydm, skąd rozpościera się niezapomniany widok na rozległą pustynię. Wizyta w DEADVLEI, czyli Dolinie Śmierci, otoczonej wysokimi wydmami i w SOSSUSVLEI, gdzie sucha przez większość czasu rzeka Tsauchab kończy nagle swój bieg pośród majestatycznych wydm. Światło o poranku, pomarańczowy piasek, imponujące wydmy, biała spękana ziemia, a wśród nich wyschnięte, martwe akacje robią piorunujące wrażenie. To jeden z niezapomnianych widoków. Przejazd nad SESRIEM CANYON – fenomen natury w sercu pustyni Namib. Przejazd do Windhuk. Zakwaterowanie w hotelu. Pożegnalna kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg.
11. DZIEŃ. WINDHUK
Śniadanie. Wykwaterowanie. Panoramiczne zwiedzanie miasta. WINDHUK to stolica i największe miasto Namibii, pięknie położone na wysokości 1650 m n.p.m. i otoczone górami. Tradycja przenika się tu z nowoczesnością. Z jednej strony widać pozostałości po kolonii niemieckiej: kuchnia, kultura, ubiór, edukacja, a z drugiej kolory, dźwięki i tempo nowoczesnego afrykańskiego miasta. Transfer na lotnisko i wylot do Polski.
12. DZIEŃ.
Przylot do Polski.

ŚWIADCZENIA: 9 noclegów w lodżach i hotelach*** na trasie wycieczki; 2-os. pokoje z łazienkami • 9 śniadań, 9 kolacji • przelot • przejazd vanem, minibusem lub autokarem (zależnie od liczby osób), jeepami 4x4 podczas całodziennego safari • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:
 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalny przewodnik, napiwki: ok. 120 EUR.
 2. Wizy: są wymagane. Obywatele RP przy wjeździe do Namibii zobowiązani są do posiadania wizy turystycznej, którą można uzyskać po przylocie, na międzynarodowym lotnisku Windhoek Hosea Kutako. Opłata za wizę turystyczną: ok. 1200 NAD (ok. 81 USD; płatne na miejscu, sugerowana płatność gotówką). Lista dokumentów niezbędnych do uzyskania wizy jest dostępna w zakładce „Informacje praktyczne”.
 3. Opłaty fakultatywne: rejs po lagunie Walvis Bay: ok. 1100 NAD; przelot nad Swakopmund: ok. 5000 NAD (min. 5 osób).
Opinie klientów (12)

Ocena ogólna

5.1/6

Klienci wyróżnili:

 • Dobre wyżywienie
 • Program wycieczki/trasę
 • Korzystny stosunek jakości do ceny
100%
naszych klientów poleca ten hotel!
 • 5.4
 • 5.3
 • 5.4
 • 4.7
 • 5.0
 • 5.1

Pokaż recenzje od:

6/6
31-40 lat, z partnerem/ką kwiecień 2018
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 6
 • 6
 • 6
 • 4
 • 6
 • 6
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką kwiecień 2018
Wycieczka spełniła moje oczekiwania. rozwiń
Wycieczka spełniła moje oczekiwania.
 • 5
 • 5
 • 5
 • 4
 • 4
 • 4
zwiń
6/6
50+ lat, ze znajomymi kwiecień 2018
Wycieczka bardzo interesująca, jednak z uwagi na ogromne odległości dosyć męcząca.Wycieczka dla miłośników natury, wspaniałych, surowych krajobrazów oraz zwierząt w Parku Etosha. (...) rozwiń
Wycieczka bardzo interesująca, jednak z uwagi na ogromne odległości dosyć męcząca.Wycieczka dla miłośników natury, wspaniałych, surowych krajobrazów oraz zwierząt w Parku Etosha. Biuro powinno podkreślać, że uczestnicy powinni być w dobrej kondycji aby znosić niedogodności długich przejazdów.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
5/6
50+ lat, sam/a kwiecień 2018
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 4
 • 4
 • 5
 • 4
 • 6
 • 4
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką kwiecień 2018
Pilot ok przygotowany pomocny biuro które faktycznie to organizowało dograli wszystko kierowca Rosta bardzo ok i z dobra wiedzą rozwiń
Pilot ok przygotowany pomocny biuro które faktycznie to organizowało dograli wszystko kierowca Rosta bardzo ok i z dobra wiedzą
 • 4
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
 • 4
zwiń
5/6
50+ lat, z rodziną styczeń 2018
Warta polecenia, dobre amku, piękne widoki, zakwaterowania super, drogi szutrowe fatalne, kierowca pirat i myślał że wiezie drzewo a nie ludzi, o mało co kontuzji bym nie uniknął. Jednak (...) rozwiń
Warta polecenia, dobre amku, piękne widoki, zakwaterowania super, drogi szutrowe fatalne, kierowca pirat i myślał że wiezie drzewo a nie ludzi, o mało co kontuzji bym nie uniknął. Jednak przewagę miały lodge w porównaniu z hotelami.Bardzo zróżnicowane społeczeństwo. Wycieczkę zaliczam do udanej. Dziękuję za wrażenia.
 • 6
 • 5
 • 6
 • 4
 • 4
 • 6
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką styczeń 2018
Wspaniały wyjazd, bardzo dobrze zorganizowany przez firmę z Namibii, ciekawy, urozmaicony program,przepiękna trasa.Ogromne podziękowania dla Reginalda, pilota-kierowcy prowadzącego wycieczkę i (...) rozwiń
Wspaniały wyjazd, bardzo dobrze zorganizowany przez firmę z Namibii, ciekawy, urozmaicony program,przepiękna trasa.Ogromne podziękowania dla Reginalda, pilota-kierowcy prowadzącego wycieczkę i Pana Piotra pilota z ITAKI za znakomite wakacje.
 • 6
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
 • 5
zwiń
6/6
50+ lat, sam/a styczeń 2018
Doskonała organizacja, wybór trasy. Nawet nie odczuwa się trudów podróży przy dość długich trasach. Krajobrazy jak bajki. Doskonale opracowana trasa wyjazdu.Sympatyczny (...) rozwiń
Doskonała organizacja, wybór trasy. Nawet nie odczuwa się trudów podróży przy dość długich trasach. Krajobrazy jak bajki. Doskonale opracowana trasa wyjazdu.Sympatyczny klimat wyjazdu, ale to zależy od ludzi, którzy często nie znając się wcześniej, są dla siebie sympatyczną grupą.Tubylcy bardzo życzliwi. Kraj bezpieczny. Piękne krajobrazy wcześniej oglądane na folderach lub w internecie są prawdziwe i nie wymagają żadnych poprawek. Tam jest naprawdę tak pięknie.
 • 6
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
4/6
50+ lat, z partnerem/ką lipiec 2017
Warto dodać oglądanie Ruacana Falls, które są praktycznie na trasie przejazdu oraz bardziej efektywnie rozplanować kolejność oglądania poszczególnych atrakcji tak aby (...) rozwiń
Warto dodać oglądanie Ruacana Falls, które są praktycznie na trasie przejazdu oraz bardziej efektywnie rozplanować kolejność oglądania poszczególnych atrakcji tak aby skrócić uciążliwe przejazdy po szutrowych drogach. problemem tego wyjazdu był polski pilot o małej wiedzy i zachowujący się tak jak uczestnik wycieczki. Na szczęście pilot/kierowca (Czech) od operatora miejscowego był bardzo dobry. Dlatego ogólnie oceniam wycieczkę jako bardzo udaną
 • 4
 • 6
 • 5
 • 4
 • 3
 • 4
zwiń
5/6
41-50 lat, ze znajomymi lipiec 2017
Wspaniała wycieczka. Wspaniała wycieczka,piękne widoki,smaczna kuchnia a poziom zakwaterowania - zadowalający.Praca miejscowego pilota-kierowcy Rosty bardzo dobra czego nie można powiedzieć o (...) rozwiń
Wspaniała wycieczka. Wspaniała wycieczka,piękne widoki,smaczna kuchnia a poziom zakwaterowania - zadowalający.Praca miejscowego pilota-kierowcy Rosty bardzo dobra czego nie można powiedzieć o pilocie z Itaki.Pani Marta nie wiedziała o Namibii nic.Podczas długich przejazdów pilot zawsze opowiada historię i zwyczaje danego kraju a na naszej wycieczce panowała cisza.Itaka zafundowała pani Marcie fajny wyjazd i myślę że się Jej podobało.Oprócz tego nie mam nic do zarzucenia.Warto zabrać na ten wyjazd coś ciepłego bo na porannym safari i na rejsie jest naprawdę zimno.Gniazdka są te same co w RPA (trzy bolce)ale zdarzały się i europejskie.Pamiątki najtańsze są w Swakopmundzie na lokalnym targu i jest wszystko co można spotkać na całej trasie.Wycieczka godna polecenia.Chyba tylko w Namibii można w sklepie spotkać człowieka w garniturze stojącego obok ludzi z trzech plemion w swoich tradycyjnych strojach.Ogólnie jestem zadowolony z wyjazdu tylko biuro powinno popracować nad wyborem pilota.
 • 5
 • 5
 • 6
 • 4
 • 4
 • 5
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką styczeń 2017
Wycieczka dobrze zorganizowana chociaż duża ilość przejazdów. No ale to taka specyfika kraju. Program i kraj ciekawy. Lodge i hotele ( z wyjątkiem jednej lodge) bardzo dobre, kolacje (...) rozwiń
Wycieczka dobrze zorganizowana chociaż duża ilość przejazdów. No ale to taka specyfika kraju. Program i kraj ciekawy. Lodge i hotele ( z wyjątkiem jednej lodge) bardzo dobre, kolacje super. Praca pilota polskiego jak i kierowcy-pilota namibijskiego bez zarzutu. Jedyny mankament, no ale na to sie świadomie decydowaliśmy, to że zdecydowanie za krótko. Przy takich długich lotach i dalekich trasach przejazdu mozna by ten program 'trochę rozciągnąć' lub zaproponować 2-3 dni wypoczynku na koniec. W zgodnej opini wiekszości uczestników ( program styczeń/luty 2017 ) na sam koniec każdy miał ochotę odpocząć sobie po trudach wycieczki a nie kończyć w poniedziałek imprezy. Można by też dodać 1 dzień dłużej w Etoscha Myślę że opcja 14 dni + lot jest lepsza od 10+ lot. Każdy wydałby jeszcze 1-2 tys PLN i odpoczął. Ale wrażenia z wycieczki super.
 • 5
 • 5
 • 5
 • 4
 • 4
 • 5
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką styczeń 2017
Namibia wielu obliczach to wycieczka cudowna wspaniały kraj dobrze zaprogramowany program doskonały miejscowy kierowca.Jedynie pilot Pan Bogusław zachowywał się jak uczestnik podróży, a (...) rozwiń
Namibia wielu obliczach to wycieczka cudowna wspaniały kraj dobrze zaprogramowany program doskonały miejscowy kierowca.Jedynie pilot Pan Bogusław zachowywał się jak uczestnik podróży, a nie pilot to jedyny minus. Dobre jedzenie i wspaniali ludzie na wycieczce
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń

Sprawdź cenę

Twój wybór wczasów

Namibia

Kameralna podróż – Namibia

zmień wariant wakacji
 • Dojazd własny
Wybierz
Dorosły
16 837pln
Łączna kwota sprawdź szczegóły ceny 33 674 pln razem
Rezerwuj
Przejdziesz do bezpiecznego procesu rezerwacji
 • wyślij zapytanie
 • callcenter.tel_pl
 • 801 066 777
 • 77 4476 777
 • Infolinie dostępne: pn-pt: 8-22 sob-ndz: 9-20
arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter