Biuro podróży Itaka
    Biuro podróży Itaka
     

    Namibia

    Różne oblicza Namibii

    nowość
    nowość
    Wycieczka objazdowa
    9 999 zł /os.
    ZIMA 24/25
    Łącznie: 10 000 zł
    Rezerwuj
    Łącznie: 10 000 zł

    Zobacz trasę wycieczki

    Windhuk • Płaskowyż Waterberg • Otjiwarongo • Tsinsabis • Park Narodowy Etosha • Onaanda (Owamboland) • Opuwo (Kaokoland) • Twyfelfontein (Damaraland) • Spitzkoppe • Cape Cross • Swakopmund • Sesriem • Park Narodowy Namib-Naukluft • Windhuk

    Plan wycieczki

    1. dzień.

    Wylot do Namibii.

    2. dzień.

    windhuk.

    Przylot do Namibii. Załatwienie formalności wizowych na lotnisku. Zapoznanie z liderem wyprawy. Wymiana waluty, zakup karty SIM dla chętnych (w wielu miejscach możliwy brak zasięgu). Transfer do stolicy Namibii – WINDHUK. Lunch i zakwaterowanie w hotelu. Po południu zwiedzanie stolicy z perspektywy mieszkańca, obejmujące zarówno bogate dzielnice, jak i te mniej zamożne. Kolacja i nocleg w hotelu. Długość trasy: ok. 45 km.

    3. dzień.

    płaskowyż waterberg

    Śniadanie, wykwaterowanie i przejazd w okolice PŁASKOWYŻU WATERBERG. Po drodze odwiedziny w wiosce plemienia Herero, w okolicy Okakarara. Herero to naród o głęboko zakorzenionej dumie, żyjący głównie z rolnictwa. Jego dobrobyt często wyrażany jest poprzez liczbę posiadanych krów, co widoczne jest również w tradycyjnym stroju kobiet. Nakrycie głowy ma kształt rogów krowy, a reszta stroju to suknia wiktoriańska, która jest uformowana tak, aby przypominać tułów krowy. Wizyta w wiosce ma charakter nieplanowany – przyglądamy się autentycznemu życiu mieszkańców. Lunch. Następnie wspinaczka (ok. 400 m) ponad równiny płaskowyżu, skąd roztacza się piękny krajobraz. Tereny płaskowyżu, który wznosi się na wysokość ok. 1878 m n.p.m. przemierzały dinozaury, które pozostawiły swoje ślady ok. 200 milionów lat temu! Waterberg to także miejsce o znaczeniu historycznym. Właśnie tutaj rozegrała się ostatnia bitwa powstania ludu Herero przeciwko Niemcom w latach 1904-1908. Wieczorem kolacja przy ognisku i nocleg w namiotach na kempingu. Długość trasy: ok. 320 km.

     

    4. dzień.

    otjiwarongo – tsinsabis

    Śniadanie na kempingu. Przejazd do farmy krokodyli w OTJIWARONGO oraz do Cheetah Conservation Fund. Oprócz bliskiego spotkania z gepardami, będzie można poznać program ochrony zagrożonych wyginięciem najszybszych ssaków świata. Dojazd do miejsca późniejszego obozowiska w okolicach TSINSABIS. Jest to miejsce prowadzone przez społeczność San i to ich kultura będzie tematem tego wieczoru i kolejnego poranka. San, nazwani przez europejskich osadników „Buszmenami", od ponad 30 tys. lat zamieszkują tereny południowej Afryki. Prowadzą koczowniczy tryb życia. Można ich spotkać w Botswanie, Namibii i RPA. Dowodem na to są liczne rysunki na skałach na terenie tych krajów. Lunch w ciągu w dnia, w zależności od tempa realizacji programu – w plenerze w formie pikniku. Wieczorna kolacja przy ognisku i nocleg w namiotach. Długość trasy: ok. 330 km.

     

    5. dzień.

    park narodowy etosha

    Śniadanie i wykwaterowanie. Safari w PARKU NARODOWYM ETOSHA w celu poszukiwania zwierząt. Etosha jest miejscem, w którym żyje 114 gatunków ssaków, 340 gatunków ptaków, 110 gatunków gadów, 14 gatunków płazów oraz co zaskakujące, jednego gatunku ryb. Powierzchnia parku wynosi ok. 22 tys. km², co w przybliżeniu stanowi powierzchnię województwa zachodniopomorskiego. Sercem Etoshy jest niecka – wyschnięty zbiornik, który niegdyś był wypełniany wodą rzeki Kunene, a którego dno najczęściej tworzy wyschnięta sól i glina. Tylko przy bardzo obfitych opadach, wschodnia część niecki wypełnia się wodą. Lunch – zależnie od tego jak ułoży się dzień w formie pikniku lub na kempingu. Przejazd na kemping, kolacja i nocleg w namiotach. Długość trasy: ok. 220 km.

     

    6. dzień.

    park narodowy etosha

    Po śniadaniu, wykwaterowanie i wyjazd na safari. Przejazdy między wodopojami w poszukiwaniu zwierząt. Przerwa na lunch w jednym z ośrodków w Etoshy. Przejazd na kemping, zakwaterowanie, kolacja i nocleg w namiotach. Długość trasy: ok. 80 km.

    7. dzień.

    onaanda (owamboland)

    Śniadanie i wyjazd z kempingu. Przekroczenie ogrodzenia weterynaryjnego tzw. „czerwonej linii”, która jest symbolem podziału kraju z czasów apartheidu. Przejazd do najbardziej zaludnionej strefy Namibii – krainy Owamboland, której nazwa jest reliktem czasów apartheidu. Podczas przejazdu przez ten region można zobaczyć jego unikalny charakter – architektoniczny chaos. Lunch w jednym z shabeens (lokalnych barach, które oprócz kolorytu charakteryzują się chyba najbardziej oryginalnymi nazwami na świecie), możliwość spróbowania specjału lokalnej kuchni, jakim jest oszifima (tradycyjna namibijska potrawa przypominająca owsiankę). Zakwaterowanie na kempingu w okolicach ONAANDA, kolacja i nocleg w namiocie. Długość trasy: ok. 220 km.

    8. dzień.

    opuwo (kaokoland)

    Śniadanie w obozie, przejazd do kolejnego regionu Namibii, którego nieoficjalna nazwa Kaokoland, powszechna w użyciu, jest pozostałością czasów segregacji rasowej, kiedy współczesna Namibia znana była pod nazwą Afryka Południowo-Zachodnia i była okupowana przez RPA. Odwiedziny w wiosce Himba. Himba, potomkowie grupy Herero, to plemię koczowniczo-pasterskie zamieszkujące teren Kaokoland, żyjące przez wieki według swoich tradycji. Kobiety Himba znane są ze swojej unikalnej urody, która podkreślana jest przez charakterystyczne fryzury i biżuterię. Męski strój to krótkie spódniczki z kozich skór. Ich pielęgnacja ciała polega na wcieraniu czerwonej ochry i zwierzęcego tłuszczu. Zabiegi te chronią przed palącym słońcem i owadami. Lunch w plenerze. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg w lodży w OPUWO. Długość trasy: ok. 220 km.

     

    9. dzień.

    opuwo

    Śniadanie i wykwaterowanie. Drugi dzień pobytu został zaplanowany w stolicy regionu: OPUWO, która do dnia dzisiejszego pozostaje jednym z najmniej zaludnionych zakątków świata – w miasteczku znajduje się tylko jedna ulica. Surowy i spalony słońcem krajobraz z godzin południowych przeobraża się w pejzaż pastelowych cieni w godzinach wieczornych i porannych. Lunch w ciągu dnia. Powrót do miejsca zakwaterowania i kolacja w lodży.

    10. dzień.

    twyfelfontein (damaraland)

    Śniadanie, wykwaterowanie i wyjazd. Tego dnia przejazd jest głównie przez drogi szutrowe. Przejazd wśród wiosek ludu Herero i Damara, Jeśli nadarzy się okazja, możliwość skosztowania świeżego chleba lub pączków wyrabianych przez lokalne kobiety, które przy drodze sprzedają swoje wyroby. Lunch w ciągu dnia w okolicach Ongongo. Możliwe odwiedzenie lokalnej szkoły. Dzień zakończy przejazd przez Game Reserve Palmwag. Jeśli dopisze szczęście w rezerwacie będzie można zobaczyć „pustynną czwórkę”, czyli słonia, lwa, żyrafę i nosorożca. Rozbicie obozowiska w okolicach TWYFELFONTEIN, kolacja i nocleg w namiotach. Długość trasy: ok. 350 km.

     

    11. dzień.

    spitzkoppe

    Śniadanie i wyjazd z obozu. Odwiedziny w skansenie Damara – Damara Living Museum – kolejnej grupy etnicznej żyjącej w Namibii, która jest prawdziwą enigmą dla antropologów. Uważa się, że oprócz San, Damara należy do najstarszych grup etnicznych żyjących na dzisiejszym obszarze Namibii. Ich tradycje i obyczaje są mieszanką archaicznej kultury zbieracko-łowieckiej i pasterskiej. Ich pochodzenie pozostaje niejasne. Dalszy transfer i poszukiwanie pustynnych słoni na rzece Aba Huab. W ciągu dnia przystanek na lunch w Uis, wieczorem dojazd w okolice góry SPITZKOPPE. Kolacja w obozie, nocleg w namiotach z widokiem na górę. Długość trasy: ok. 235 km.

     

    12. dzień.

    cape cross – swakopmund

    Śniadanie z widokiem na wschód słońca nad górą Spitzkoppe. Góra ta, nazywana Matterhornem Afryki, wyglądem przypomina najpiękniejszy szczyt Alp. Wznosi się na wysokość ok. 1800 m n.p.m. Wykwaterowanie z obozu. Przejazd w kierunku wybrzeża. Tego dnia można doświadczyć zmiany klimatu – zrobi się dużo chłodniej. Pierwszym Europejczykiem, który wylądował w tej części świata był portugalski odkrywca Diego Cao (w 1486 r.), który postawił na CAPE CROSS kamienny krzyż na cześć króla Portugalii Jana II (obecnie można zobaczyć replikę oryginału). Wizyta w największej kolonii kotików karłowatych, z której również znane jest to miejsce. Przejazd wzdłuż wybrzeża do SWAKOPMUND, lunch w ciągu dnia, zakwaterowanie w hotelu. Nocleg. Długość trasy: ok. 300 km.

     

    13. dzień.

    swakopmund

    Śniadanie. Zwiedzanie SWAKOPMUND. To portowe miasteczko jest świetnie zachowanym przykładem niemieckiej architektury kolonialnej. Spacer po mieście i czas wolny. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): przejazd quadem po pustyni, rejs łodzią w poszukiwaniu pelikanów i delfinów lub wyprawa do Sandwich Harbour. Powrót do hotelu. Nocleg.

     

    14. dzień.

    sesriem

    Śniadanie, wykwaterowanie i przejazd w kierunku pustyni Namib do SESRIEM. Ten pustynny krajobraz będzie towarzyszył aż do końca wyprawy. Celem tego dnia jest dojazd do słynnego Sossusvlei oraz Dead Vlei. Piaszczyste wydmy są uważane za jedne z największych na świecie, o wysokości do 300 m. Oryginalny czerwony kolor piasku i niezwykłe położenie czyni je jednym z najbardziej fotogenicznych miejsc na Ziemi. Kolejnym spektakularnym miejscem jest Dead Vlei, znana także jako „martwa dolina". Charakteryzuje się wyschniętymi kikutami drzew akacjowych oraz suchym i popękanym podłożem, które kontrastuje z czerwonymi wydmami, tworząc niezwykły krajobraz. Lunch. Przejazd na kemping. Kolacja i nocleg w namiotach. Nocleg zaplanowano na terenie parku, aby mieć możliwość zobaczenia zachodu słońca nad wydmami. Długość trasy: ok. 350 km.

    15. dzień.

    park narodowy namib-naukluft

    Śniadanie i wyjazd z kempingu. Przejazd przez PARK NARODOWY NAMIB-NAUKLUFT, który jest czwartym pod względem wielkości obszarem chronionym na świecie. Park obejmuje większą część pustyni Namib i gór Naukluft. Występują tu rzadkie gatunki zwierząt, t.j. zebra górska, żyrafa pustynna, antylopy oryks i springboki. Lunch w ciągu dnia. Zakwaterowanie i kolacja pożegnalna w lodży. Nocleg. Długość trasy: ok. 150 km.

     

    16. dzień.

    windhuk

    Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd na lotnisko w WINDHUK. Wylot do Polski. Długość trasy: ok. 370 km.

    17. dzień.

    Przylot do Polski.

    O cenie

    Cena obejmuje

    • 14 noclegów: 6 noclegów w hotelach ***/lodżach
    • 2-os. pokoje z łazienkami (Windhuk, Opuwo, Swakopmund)
    • 8 noclegów w namiotach na kempingach z podstawowym węzłem sanitarnym
    • wyżywienie zgodnie z programem: 14 śniadań
    • 13 lunchów
    • 12 kolacji
    • opieka polskojęzycznego lidera od lotniska w Windhuk do transferu na lotnisko w Windhuk
    • bilety wstępów do parków narodowych zgodnie z programem
    • transfery samochodami 4x4
    • ubezpieczenie KL i NW

    Cena nie obejmuje

    • Obowiązkowe opłaty na miejscu: wiza: ok. 80 EUR/os.

    Dodatkowe atrakcje podczas wycieczki

    Na wycieczce przewidziane są atrakcje, z których można skorzystać za dodatkową opłatą.

    • Opłaty fakultatywne: w Swakopmund: przejazd quadem po pustyni ok. 30 EUR/os., rejs do Sandwich Harbour: ok. 130 EUR/os., rejs w poszukiwaniu pelikanów i delfinów: ok. 60 EUR/os.

    Uwagi

    • Wiza: obywatele polscy są zobowiązani do posiadania wizy. Warunki jej uzyskania można znaleźć na stronie https://www.itaka.pl/namibia-wiza/
    • Największe trudności tego programu to: duża ilość noclegów w namiotach, długa trasa.
    • Obozowisko rozstawiane jest przez obsługę techniczną wyjazdu (uczestnik nie bierze udziału w rozstawianiu namiotów).
    • W namiotach każdorazowo zapewniane są łóżka kempingowe tzw. kanadyjki.
    • Wyżywienie w miejscach odległych od cywilizacji/obozowiskach zapewnia kucharz, który przemieszcza się z razem z obsługą techniczną wyprawy. Obsługa techniczna porusza się oddzielnym pojazdem, przed grupą, żeby zapewnić przygotowanie obozów i posiłków na czas dojazdu grupy.
    • Program nastawiony jest na autentyczne zetknięcie z kulturą Namibii. Wystepy i pokazy dla turystyów nie są planowane.
    • Trasa przejazdu i kolejność realizacji programu mogą ulec zmianie.

    Dostępne pokoje

    Pokój 2 os.

    Wyżywienie

    Wyżywienie zgodnie z programem

    Kod oferty: WDHNOL1

    Masz pytanie o ofertę?Skonsultuj się z naszym doradcą
    Zamów rozmowę

    Podobne wycieczki w tym regionie

    Namibia - Namibia, Botswana i nad Zambezi
    Namibia

    Namibia, Botswana i nad Zambezi

    16 019 zł /os.
     +26 zł TFG i TFP
     
    Namibia - Namibia, Botswana i nad Zambezi: noclegi w lodżach
    Namibia

    Namibia, Botswana i nad Zambezi: noclegi w lodżach

    20 029 zł /os.
     +26 zł TFG i TFP
     
    Namibia - Bez trwogi po bezdrożach Namibii (self-drive)
    Namibia

    Bez trwogi po bezdrożach Namibii (self-drive)

    12 279 zł /os.
     +26 zł TFG i TFP
     
     
    •  
    •  
    •  
    •  
    •  

    Namibia

    Różne oblicza Namibii

    nowość
    Wycieczka objazdowa
    9 999 zł /os.

    Zobacz trasę wycieczki

    Windhuk • Płaskowyż Waterberg • Otjiwarongo • Tsinsabis • Park Narodowy Etosha • Onaanda (Owamboland) • Opuwo (Kaokoland) • Twyfelfontein (Damaraland) • Spitzkoppe • Cape Cross • Swakopmund • Sesriem • Park Narodowy Namib-Naukluft • Windhuk

    Plan wycieczki

    1. dzień.

    Wylot do Namibii.

    2. dzień.

    windhuk.

    Przylot do Namibii. Załatwienie formalności wizowych na lotnisku. Zapoznanie z liderem wyprawy. Wymiana waluty, zakup karty SIM dla chętnych (w wielu miejscach możliwy brak zasięgu). Transfer do stolicy Namibii – WINDHUK. Lunch i zakwaterowanie w hotelu. Po południu zwiedzanie stolicy z perspektywy mieszkańca, obejmujące zarówno bogate dzielnice, jak i te mniej zamożne. Kolacja i nocleg w hotelu. Długość trasy: ok. 45 km.

    3. dzień.

    płaskowyż waterberg

    Śniadanie, wykwaterowanie i przejazd w okolice PŁASKOWYŻU WATERBERG. Po drodze odwiedziny w wiosce plemienia Herero, w okolicy Okakarara. Herero to naród o głęboko zakorzenionej dumie, żyjący głównie z rolnictwa. Jego dobrobyt często wyrażany jest poprzez liczbę posiadanych krów, co widoczne jest również w tradycyjnym stroju kobiet. Nakrycie głowy ma kształt rogów krowy, a reszta stroju to suknia wiktoriańska, która jest uformowana tak, aby przypominać tułów krowy. Wizyta w wiosce ma charakter nieplanowany – przyglądamy się autentycznemu życiu mieszkańców. Lunch. Następnie wspinaczka (ok. 400 m) ponad równiny płaskowyżu, skąd roztacza się piękny krajobraz. Tereny płaskowyżu, który wznosi się na wysokość ok. 1878 m n.p.m. przemierzały dinozaury, które pozostawiły swoje ślady ok. 200 milionów lat temu! Waterberg to także miejsce o znaczeniu historycznym. Właśnie tutaj rozegrała się ostatnia bitwa powstania ludu Herero przeciwko Niemcom w latach 1904-1908. Wieczorem kolacja przy ognisku i nocleg w namiotach na kempingu. Długość trasy: ok. 320 km.

     

    4. dzień.

    otjiwarongo – tsinsabis

    Śniadanie na kempingu. Przejazd do farmy krokodyli w OTJIWARONGO oraz do Cheetah Conservation Fund. Oprócz bliskiego spotkania z gepardami, będzie można poznać program ochrony zagrożonych wyginięciem najszybszych ssaków świata. Dojazd do miejsca późniejszego obozowiska w okolicach TSINSABIS. Jest to miejsce prowadzone przez społeczność San i to ich kultura będzie tematem tego wieczoru i kolejnego poranka. San, nazwani przez europejskich osadników „Buszmenami", od ponad 30 tys. lat zamieszkują tereny południowej Afryki. Prowadzą koczowniczy tryb życia. Można ich spotkać w Botswanie, Namibii i RPA. Dowodem na to są liczne rysunki na skałach na terenie tych krajów. Lunch w ciągu w dnia, w zależności od tempa realizacji programu – w plenerze w formie pikniku. Wieczorna kolacja przy ognisku i nocleg w namiotach. Długość trasy: ok. 330 km.

     

    5. dzień.

    park narodowy etosha

    Śniadanie i wykwaterowanie. Safari w PARKU NARODOWYM ETOSHA w celu poszukiwania zwierząt. Etosha jest miejscem, w którym żyje 114 gatunków ssaków, 340 gatunków ptaków, 110 gatunków gadów, 14 gatunków płazów oraz co zaskakujące, jednego gatunku ryb. Powierzchnia parku wynosi ok. 22 tys. km², co w przybliżeniu stanowi powierzchnię województwa zachodniopomorskiego. Sercem Etoshy jest niecka – wyschnięty zbiornik, który niegdyś był wypełniany wodą rzeki Kunene, a którego dno najczęściej tworzy wyschnięta sól i glina. Tylko przy bardzo obfitych opadach, wschodnia część niecki wypełnia się wodą. Lunch – zależnie od tego jak ułoży się dzień w formie pikniku lub na kempingu. Przejazd na kemping, kolacja i nocleg w namiotach. Długość trasy: ok. 220 km.

     

    6. dzień.

    park narodowy etosha

    Po śniadaniu, wykwaterowanie i wyjazd na safari. Przejazdy między wodopojami w poszukiwaniu zwierząt. Przerwa na lunch w jednym z ośrodków w Etoshy. Przejazd na kemping, zakwaterowanie, kolacja i nocleg w namiotach. Długość trasy: ok. 80 km.

    7. dzień.

    onaanda (owamboland)

    Śniadanie i wyjazd z kempingu. Przekroczenie ogrodzenia weterynaryjnego tzw. „czerwonej linii”, która jest symbolem podziału kraju z czasów apartheidu. Przejazd do najbardziej zaludnionej strefy Namibii – krainy Owamboland, której nazwa jest reliktem czasów apartheidu. Podczas przejazdu przez ten region można zobaczyć jego unikalny charakter – architektoniczny chaos. Lunch w jednym z shabeens (lokalnych barach, które oprócz kolorytu charakteryzują się chyba najbardziej oryginalnymi nazwami na świecie), możliwość spróbowania specjału lokalnej kuchni, jakim jest oszifima (tradycyjna namibijska potrawa przypominająca owsiankę). Zakwaterowanie na kempingu w okolicach ONAANDA, kolacja i nocleg w namiocie. Długość trasy: ok. 220 km.

    8. dzień.

    opuwo (kaokoland)

    Śniadanie w obozie, przejazd do kolejnego regionu Namibii, którego nieoficjalna nazwa Kaokoland, powszechna w użyciu, jest pozostałością czasów segregacji rasowej, kiedy współczesna Namibia znana była pod nazwą Afryka Południowo-Zachodnia i była okupowana przez RPA. Odwiedziny w wiosce Himba. Himba, potomkowie grupy Herero, to plemię koczowniczo-pasterskie zamieszkujące teren Kaokoland, żyjące przez wieki według swoich tradycji. Kobiety Himba znane są ze swojej unikalnej urody, która podkreślana jest przez charakterystyczne fryzury i biżuterię. Męski strój to krótkie spódniczki z kozich skór. Ich pielęgnacja ciała polega na wcieraniu czerwonej ochry i zwierzęcego tłuszczu. Zabiegi te chronią przed palącym słońcem i owadami. Lunch w plenerze. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg w lodży w OPUWO. Długość trasy: ok. 220 km.

     

    9. dzień.

    opuwo

    Śniadanie i wykwaterowanie. Drugi dzień pobytu został zaplanowany w stolicy regionu: OPUWO, która do dnia dzisiejszego pozostaje jednym z najmniej zaludnionych zakątków świata – w miasteczku znajduje się tylko jedna ulica. Surowy i spalony słońcem krajobraz z godzin południowych przeobraża się w pejzaż pastelowych cieni w godzinach wieczornych i porannych. Lunch w ciągu dnia. Powrót do miejsca zakwaterowania i kolacja w lodży.

    10. dzień.

    twyfelfontein (damaraland)

    Śniadanie, wykwaterowanie i wyjazd. Tego dnia przejazd jest głównie przez drogi szutrowe. Przejazd wśród wiosek ludu Herero i Damara, Jeśli nadarzy się okazja, możliwość skosztowania świeżego chleba lub pączków wyrabianych przez lokalne kobiety, które przy drodze sprzedają swoje wyroby. Lunch w ciągu dnia w okolicach Ongongo. Możliwe odwiedzenie lokalnej szkoły. Dzień zakończy przejazd przez Game Reserve Palmwag. Jeśli dopisze szczęście w rezerwacie będzie można zobaczyć „pustynną czwórkę”, czyli słonia, lwa, żyrafę i nosorożca. Rozbicie obozowiska w okolicach TWYFELFONTEIN, kolacja i nocleg w namiotach. Długość trasy: ok. 350 km.

     

    11. dzień.

    spitzkoppe

    Śniadanie i wyjazd z obozu. Odwiedziny w skansenie Damara – Damara Living Museum – kolejnej grupy etnicznej żyjącej w Namibii, która jest prawdziwą enigmą dla antropologów. Uważa się, że oprócz San, Damara należy do najstarszych grup etnicznych żyjących na dzisiejszym obszarze Namibii. Ich tradycje i obyczaje są mieszanką archaicznej kultury zbieracko-łowieckiej i pasterskiej. Ich pochodzenie pozostaje niejasne. Dalszy transfer i poszukiwanie pustynnych słoni na rzece Aba Huab. W ciągu dnia przystanek na lunch w Uis, wieczorem dojazd w okolice góry SPITZKOPPE. Kolacja w obozie, nocleg w namiotach z widokiem na górę. Długość trasy: ok. 235 km.

     

    12. dzień.

    cape cross – swakopmund

    Śniadanie z widokiem na wschód słońca nad górą Spitzkoppe. Góra ta, nazywana Matterhornem Afryki, wyglądem przypomina najpiękniejszy szczyt Alp. Wznosi się na wysokość ok. 1800 m n.p.m. Wykwaterowanie z obozu. Przejazd w kierunku wybrzeża. Tego dnia można doświadczyć zmiany klimatu – zrobi się dużo chłodniej. Pierwszym Europejczykiem, który wylądował w tej części świata był portugalski odkrywca Diego Cao (w 1486 r.), który postawił na CAPE CROSS kamienny krzyż na cześć króla Portugalii Jana II (obecnie można zobaczyć replikę oryginału). Wizyta w największej kolonii kotików karłowatych, z której również znane jest to miejsce. Przejazd wzdłuż wybrzeża do SWAKOPMUND, lunch w ciągu dnia, zakwaterowanie w hotelu. Nocleg. Długość trasy: ok. 300 km.

     

    13. dzień.

    swakopmund

    Śniadanie. Zwiedzanie SWAKOPMUND. To portowe miasteczko jest świetnie zachowanym przykładem niemieckiej architektury kolonialnej. Spacer po mieście i czas wolny. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): przejazd quadem po pustyni, rejs łodzią w poszukiwaniu pelikanów i delfinów lub wyprawa do Sandwich Harbour. Powrót do hotelu. Nocleg.

     

    14. dzień.

    sesriem

    Śniadanie, wykwaterowanie i przejazd w kierunku pustyni Namib do SESRIEM. Ten pustynny krajobraz będzie towarzyszył aż do końca wyprawy. Celem tego dnia jest dojazd do słynnego Sossusvlei oraz Dead Vlei. Piaszczyste wydmy są uważane za jedne z największych na świecie, o wysokości do 300 m. Oryginalny czerwony kolor piasku i niezwykłe położenie czyni je jednym z najbardziej fotogenicznych miejsc na Ziemi. Kolejnym spektakularnym miejscem jest Dead Vlei, znana także jako „martwa dolina". Charakteryzuje się wyschniętymi kikutami drzew akacjowych oraz suchym i popękanym podłożem, które kontrastuje z czerwonymi wydmami, tworząc niezwykły krajobraz. Lunch. Przejazd na kemping. Kolacja i nocleg w namiotach. Nocleg zaplanowano na terenie parku, aby mieć możliwość zobaczenia zachodu słońca nad wydmami. Długość trasy: ok. 350 km.

    15. dzień.

    park narodowy namib-naukluft

    Śniadanie i wyjazd z kempingu. Przejazd przez PARK NARODOWY NAMIB-NAUKLUFT, który jest czwartym pod względem wielkości obszarem chronionym na świecie. Park obejmuje większą część pustyni Namib i gór Naukluft. Występują tu rzadkie gatunki zwierząt, t.j. zebra górska, żyrafa pustynna, antylopy oryks i springboki. Lunch w ciągu dnia. Zakwaterowanie i kolacja pożegnalna w lodży. Nocleg. Długość trasy: ok. 150 km.

     

    16. dzień.

    windhuk

    Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd na lotnisko w WINDHUK. Wylot do Polski. Długość trasy: ok. 370 km.

    17. dzień.

    Przylot do Polski.

    O cenie

    Cena obejmuje

    • 14 noclegów: 6 noclegów w hotelach ***/lodżach
    • 2-os. pokoje z łazienkami (Windhuk, Opuwo, Swakopmund)
    • 8 noclegów w namiotach na kempingach z podstawowym węzłem sanitarnym
    • wyżywienie zgodnie z programem: 14 śniadań
    • 13 lunchów
    • 12 kolacji
    • opieka polskojęzycznego lidera od lotniska w Windhuk do transferu na lotnisko w Windhuk
    • bilety wstępów do parków narodowych zgodnie z programem
    • transfery samochodami 4x4
    • ubezpieczenie KL i NW

    Cena nie obejmuje

    • Obowiązkowe opłaty na miejscu: wiza: ok. 80 EUR/os.

    Dodatkowe atrakcje podczas wycieczki

    Na wycieczce przewidziane są atrakcje, z których można skorzystać za dodatkową opłatą.

    • Opłaty fakultatywne: w Swakopmund: przejazd quadem po pustyni ok. 30 EUR/os., rejs do Sandwich Harbour: ok. 130 EUR/os., rejs w poszukiwaniu pelikanów i delfinów: ok. 60 EUR/os.

    Uwagi

    • Wiza: obywatele polscy są zobowiązani do posiadania wizy. Warunki jej uzyskania można znaleźć na stronie https://www.itaka.pl/namibia-wiza/
    • Największe trudności tego programu to: duża ilość noclegów w namiotach, długa trasa.
    • Obozowisko rozstawiane jest przez obsługę techniczną wyjazdu (uczestnik nie bierze udziału w rozstawianiu namiotów).
    • W namiotach każdorazowo zapewniane są łóżka kempingowe tzw. kanadyjki.
    • Wyżywienie w miejscach odległych od cywilizacji/obozowiskach zapewnia kucharz, który przemieszcza się z razem z obsługą techniczną wyprawy. Obsługa techniczna porusza się oddzielnym pojazdem, przed grupą, żeby zapewnić przygotowanie obozów i posiłków na czas dojazdu grupy.
    • Program nastawiony jest na autentyczne zetknięcie z kulturą Namibii. Wystepy i pokazy dla turystyów nie są planowane.
    • Trasa przejazdu i kolejność realizacji programu mogą ulec zmianie.

    Dostępne pokoje

    Pokój 2 os.

    Wyżywienie

    Wyżywienie zgodnie z programem

    Kod oferty: WDHNOL1

    Masz pytanie o ofertę?Skonsultuj się z naszym doradcą
    Masz pytanie o ofertę? Skonsultuj się z naszym doradcą
    Zamów rozmowę
    ZIMA 24/25
    9 999 zł /os.
    Łącznie: 10 000 zł

    Podobne wycieczki w tym regionie

    Namibia - Namibia, Botswana i nad Zambezi
    Namibia

    Namibia, Botswana i nad Zambezi

    16 019 zł /os.
     +26 zł TFG i TFP
     
    Namibia - Namibia, Botswana i nad Zambezi: noclegi w lodżach
    Namibia

    Namibia, Botswana i nad Zambezi: noclegi w lodżach

    20 029 zł /os.
     +26 zł TFG i TFP
     
    Namibia - Bez trwogi po bezdrożach Namibii (self-drive)
    Namibia

    Bez trwogi po bezdrożach Namibii (self-drive)

    12 279 zł /os.
     +26 zł TFG i TFP