Nepal

  Trekking do bazy pod Annapurną

  5.8
  5.8
  Wycieczka objazdowa
  9 999 zł /os.
  Termin potwierdzony
  Last Minute
  Łącznie: 10 000 zł
  Łącznie: 10 000 zł

  Zobacz trasę wycieczki

  KAHTMANDU- POKHARA- NAYAPUL- BIRETHANTI- SUDAMI- HILLE- TIKHE DHUNGA- NANGETHANTI- GHOREPANI- POON HILL- GHOREPANI- DEURALI- BANTHANTI-TADAPANI- CHHOMRONG- CHHOMRONG KHOLA-SINUWA- KULDI GHAR- DEURALI- OBÓZ BAZOWY MACHHAPUCHHRE- BAZA POD ANNAPURNĄ-OBÓZ BAZOWY MACHHAPUCHHRE-DOVAN- KHULDI BIKAS-CHHOMRONG- GURJUNG KHOLA- TOLKA- AUSTRALIAN CAMP- KANDE-POKHARA- KATHMANDU

  Plan wycieczki

  1. dzień.

  Zbiórka uczestników na lotnisku. Wylot do Nepalu.

  2. dzień.

  kathmandu

  Przylot do KATHMANDU (1400 m n.p.m.) – stolicy Nepalu. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Spacer po Kathmandu – stupa Swayambhunath, znana również jako Świątynia Małp – najstarsza w Nepalu licząca ponad 1,5 tysiąca lat oraz plac Durbar – historyczne serce miasta. Czas wolny na uzupełnienie ekwipunku trekkingowego oraz obiad (we własnym zakresie). Powitalna kolacja. Nocleg.

   

  3. dzień.

  kathmandu-pokhara

  Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer do POKHARY (800 m n.p.m.) – doliny otoczonej pasmem Annapurny i górą Fishtail, która słynie również z jezior i swojego naturalnego piękna, a także jest miejscem startowym wielu wędrówek po Nepalu. Po drodze czas na obiad (we własnym zakresie). Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg. Trasa: ok. 200 km Czas przejazdu: ok. 7-11 godz.

   

  4. dzień.

  pokhara-nayapul-birethanti- sudami- hille-tikhe dhunga ↗ 586 m

  Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do NAYAPUL (1010 m n.p.m.). Wędrówka do BIRETHANTI - wioski nad rzeką Modi. Stąd przejście głównym szlakiem do SUDAMI, gdzie stopniowo wspinamy się w górę zboczem doliny, docierając do HILLE (1495 m n.p.m.), po czym ruszamy do TIKHE DHUNGA (1570 m n.p.m.). Na miejscu obiad. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg. Trasa: ok. 40 km. Czas przejazdu: ok. 2 godz., czas wędrówki: ok. 3-4 godz.

   

  5. dzień.

  tikhe dhunga-nangethanti-ghorepani ↗ 1 429 m

  Śniadanie. Wykwaterowanie. Będziemy wędrować przez lasy rododendronowe i dębowe oraz strumienie, następnie dojdziemy do NANGETHANTI, skąd pokierujemy się do GHOREPANI (2850 m n.p.m.). Jest to popularny obszar, znajduje się tu wiele przyjaznych rodzinom herbaciarni, a także miejsce, z którego startują wędrówki do słynnego punktu widokowego Poon Hill. Po drodze obiad. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg. Czas wędrówki: ok. 5 godz.

   

  6. dzień.

  ghorepani-poon hill-ghorepani-deurali-banthanti-tadapani ↗ 921 m

  Wędrówka na punkt widokowy POON HILL (3210 m n.p.m., ok. 1 godz.), skąd będziemy podziwiać niezakłócony widok na wschód słońca nad wysokimi Himalajami. Poon Hill to bardzo popularny punkt widokowy na Himalayan Sunrise, oferujący niesamowite widoki na góry. Po około 45 minutach spędzonych na wzgórzu powrót do GHOREPANI. Na miejscu śniadanie. Wykwaterowanie. Dalej wędrówka szlakiem do DEURALI (2960 m n.p.m.). Obiad. Zejście w dół, w kierunku BANTHANTI, a następnie wędrówka do TADAPANI (2550 m n.p.m.). Zakwaterowanie, kolacja i nocleg. Czas wędrówki: ok. 5-6 godz.

   

  7. dzień.

  tadapani-chhomrong- chhomrong khola-sinuwa ↗ 951 m

  Śniadanie. Wykwaterowanie. Wędrówka trasą biegnącą z Tadapani, która oferuje dobre widoki na górną dolinę Modi. Następnie ścieżka rozpoczyna długie podejście wysoko nad zachodnim brzegiem Modi Khola. Mijamy wioskę CHHOMRONG, położoną u podnóża Himal Chuli. Obiad. Z Chhomrong szlak biegnie w dół do rzeki CHHOMRONG KHOLA, a następnie rozpoczyna powolne wspinanie się, gdy kierujemy się do celu naszego dnia – SINUWY (2310 m n.p.m.). Zakwaterowanie, kolacja i nocleg. Czas wędrówki: ok. 6-7 godz.

   

  8. dzień.

  sinuwa-kuldi ghar-deurali ↗ 1122 m

  Śniadanie. Wykwaterowanie. Wędrówka w kierunku KULDI GHAR (ok. 2,5-3 godz.). Nieco dalej w lesie znajduje się polana, a stamtąd trasa prowadzi bardzo stromo w dół skalnego brzegu. Następnie wyrównuje się, biegnąc przez zarośla bambusów na dnie wąwozu, zawsze po zachodnim brzegu rzeki. Obiad. Po drodze miniemy pastwisko Tomo, a następnie samą szyję wąwozu przy Panteonie Barah, gdzie znajduje się niewielki szlak i kapliczka. Następnie przejście wzdłuż rzeki Modi Khola do DEURALI. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg w Deurali (3150 m n. p. m.). Czas wędrówki: ok. 5-6 godz.

   

  9. dzień.

  deurali-obóz bazowy machhapuchhre-baza pod annapurną ↗ 1005 m

  Śniadanie. Wykwaterowanie. Wędrówka przez OBÓZ BAZOWY MACHHAPUCHHRE (MBC). Obszar ten nazywany jest Sanktuarium Annapurny, ponieważ jest całkowicie otoczony górami. Stąd czeka nas wędrówka do BAZY POD ANNAPURNĄ (ABC) (ok. 2 godz.), skąd roztaczają się spektakularne widoki na góry i rozpoczynają się wyprawy, których celem jest zdobycie Annapurny (8091 m n.p.m.) Obiad. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg w bazie (4090 m n.p.m.). Czas wędrówki: ok. 4-5 godzi

   

  10. dzień.

  baza pod annapurną-obóz bazowy machhapuchhre-dovan ↗ 110 m

  Śniadanie. Wykwaterowanie. Powrót przez OBÓZ BAZOWY MACHHAPUCHHRE i dalsza wędrówka do DOVAN (2600 m n.p.m.) Obiad w trakcie wędrówki. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg. Czas wędrówki: ok. 5-6 godz.

   

  11. dzień.

  dovan-khuldi bikas- chhomrong ↗ 359 m

  Śniadanie. Wykwaterowanie. Po minięciu KHULDI BIKAS, gdzie znajduje się eksperymentalna farma owiec, szlak biegnie dalej przez pola rododendronów i bambusów, aż dotrze do CHHOMRONG (2110 m n.p.m.), niedaleko wioski Ghandruk. Obiad w trakcie wędrówki. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg. Czas wędrówki: ok. 4-5 godz.

   

  12. dzień.

  chhomrong-gurjung khola-tolka ↗ 855 m

  Śniadanie. Wykwaterowanie. Wędrówka szlakiem schodzącym przez lasy do GURJUNG KHOLA, później lekko wznoszącym się prowadzącym aż do Kimche, wcześniej skręcającym i prowadzącym do TOLKI – małej wioski. Szlak ten świetnie nadaje się do biwakowania i pieszych wędrówek, również z plecakami. Mało prawdopodobne jest spotkanie tu wielu innych osób. Dotarcie do TOLKI (1780 m n.p.m.). Obiad. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg. Czas wędrówki: ok. 4-5 godz.

   

  13. dzień.

  tolka- australian camp-kande-pokhara ↗ 556 m

  Śniadanie. Wykwaterowanie. Ostatni etap trekkingu, po drodze miniemy AUSTRALIAN CAMP i udamy się w kierunku KANDE, która jest popularnym miejscem na krótkie wędrówki i skąd roztacza się piękny widok na góry. Na trasie obiad. Po obiedzie będziemy kontynuować spacer, do Kande. Na miejscu będzie czekał na nas transfer, który zabierze nas do POKHARY (800 m n.p.m.). Czas wolny na samodzielne zwiedzanie Pokhary, która słynie z jeziora Fewe oraz pięknego widoku na Himalaje. Zakwaterowanie i nocleg. Kolacja we własnym zakresie. Trasa: ok. 40 km. Czas wędrówki: ok. 4 godz., czas przejazdu: ok. 1 godz.

   

  14. dzień.

  pokhara-kathmandu

  Śniadanie. Wykwaterowanie. Powrót samolotem do KATHMANDU. Wizyta w Boudhanath - największej w Nepalu i jednej z największych na świecie stupie buddyjskiej wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Czas na samodzielne zwiedzanie Kathmandu oraz obiad we własnym zakresie. Zakwaterowanie. Pożegnalna kolacja z występem kulturalnym w tradycyjnej nepalskiej restauracji. Nocleg. Czas lotu: ok. 30 min.

  15. dzień.

  kathmandu

  Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Czas wolny lub dodatkowe aktywności w zależności godziny wylotu lotu. Transfer na lotnisko i wylot do Polski.

  16. dzień.

  Przylot do Polski.

  O cenie

  Cena obejmuje

 • 13 noclegów: 2 w Katmandu, 2 w Pokharze, 9 podczas wędrówki: wszystkie noclegi w 2-os. pokojach (część pokoi z łazienkami)
 • wyżywienie zgodnie z programem: 13 śniadań, 10 obiadów, 11 kolacji
 • przeloty: Warszawa-Kathmandu, Pokhara-Kathmandu, Kathmandu-Warszawa
 • transfer prywatny podczas całego wyjazdu
 • opieka polskojęzycznego lidera i anglojęzycznego przewodnika
 • porterzy (1 porter na 2 gości)
 • bagaż do 10 kg
 • pozwolenie na wstęp do obszaru chronionego Annapurny (ACAP permit)
 • ubezpieczenie KL i NW Itaka Complex rozszerzone o następstwa uprawiania sportów wysokiego ryzyka
 • Obowiązkowe opłaty na miejscu

 • wiza wjazdowa do Nepalu: ok. 30 USD/15 dni, wizę uzyskuje się po przylocie, na lotnisku w Nepalu, do uzyskania wizy posiadanie zdjęcia nie jest wymagane
 • napiwki: ok. 6 USD/dzień
 • bilety wstępu: Swayambhunath – 200 NPR
 • Durbar – 1000 NPR
 • Uwagi

  • Podczas wycieczki zapewnione są śpiwory, jednak zalecane jest zabranie własnego z komfortem do -5 stopni Celsjusza.
  • Podgrzanie wody do prysznica/picia oraz ładowanie urządzeń elektronicznych za dodatkową opłatą na miejscu, można je opłacić bezpośrednio u właścicieli w miejscach noclegowych.
  • Program może ulec zmianie z powodu nieprzewidzianych okoliczności, czy warunków atmosferycznych.
  • Bagaż rejestrowany do 25 kg, podręczny do 7 kg, w torbie marynarskiej tragarze noszą rzeczy do 10 kg, uczestnik w plecaku niezbędne rzeczy (najlepiej do 10 kg), reszta bagażu może zostać w hotelu w Kathmandu. 
  • Program przeznaczony dla osób pełnoletnich, zdrowych, sprawnych fizycznie, przygotowanych kondycyjnie do aktywności zawartych w programie.
  • Zaleca się zabrać odpowiednie obuwie, ciepłe ubrania, wodoodporną kurtkę, ciepłą kurtkę, plecak do noszenia niezbędnych rzeczy podczas wędrówki, czapkę, krem z filtrem przeciwsłonecznym, okulary przeciwsłoneczne, latarkę, kijki trekkingowe, rękawice, power bank, leki (na przeziębienie, choroby górnych dróg oddechowych, przeciwbólowe, na zatrucia, na otarcia (np. plastry), na chorobę wysokogórską np. Diuramid, antybiotyk), chusteczki nawilżające, klapki pod prysznic, środki na komary.
  • W niektórych miejscach noclegowych może nie być toalety w pokoju.
  • Warto zaplanować fundusze na osobiste wydatki (ok. 300 USD) – np. prysznice (mogą być dostępne co parę dni), wodę oraz inne wydatki.
  • Cena nie obejmuje wody podczas trekkingu (do kupienia w miejscach noclegowych).
  • Po potwierdzeniu rezerwacji należy przesłać zdjęcie paszportowe każdego z Uczestników oraz zdjęcie lub skan strony ze zdjęciem z paszportu, niezbędne do realizacji imprezy i otrzymania ACAP permit (pozwolenie na trekking). Materiały należy przekazać sprzedawcy lub na adres cok@itaka.pl, najpóźniej do 7 dni przed wylotem, w temacie wpisując: "KTMANA1 DD/MM" (DD/MM – data rozpoczęcia imprezy: DD-dzień, MM-miesiąc) oraz podając w treści numer rezerwacji.
  • Poziom trudności - 3/5 GÓROŁAZ, Trudne trasy trekkingowe, wymagana dobra kondycja fizyczna pozwalająca na trekking w terenie górskim przez ok. 8 godz. dziennie, brak przeciwskazań zdrowotnych do przebywania na dużych wysokościach.

  Dostępne pokoje

  Pokój 2 os.

  Wyżywienie

  Wyżywienie zgodnie z programem

  Kod oferty: KTMANA1

  Masz pytanie o ofertę?Skonsultuj się z naszym doradcą
  Zamów rozmowę

  Podobne wycieczki w tym regionie

  Nepal - Trekking wokół Annapurny
  Nepal
  Trekking wokół Annapurny
  9 249 zł /os.
   +26 zł TFG i TFP
   

  Cena początkowa: 12 720 zł /os. -27%

  Najniższa cena przed obniżką: 9 299 zł /os.

  Nepal - Kameralna podróż – Nepal
  Nepal
  Kameralna podróż – Nepal
  5.321 opinii
  8 459 zł /os.
   +26 zł TFG i TFP
   

  Cena początkowa: 9 699 zł /os. -12%

  Najniższa cena przed obniżką: 8 459 zł /os.

  Nepal - Trekking do bazy pod Everestem
  Nepal
  Trekking do bazy pod Everestem
  14 250 zł /os.
   +26 zł TFG i TFP
   

  Cena początkowa: 16 860 zł /os. -15%

  Najniższa cena przed obniżką: 14 300 zł /os.

   
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

  Nepal

  Trekking do bazy pod Annapurną

  5.8
  Wycieczka objazdowa
  9 999 zł /os.

  Zobacz trasę wycieczki

  KAHTMANDU- POKHARA- NAYAPUL- BIRETHANTI- SUDAMI- HILLE- TIKHE DHUNGA- NANGETHANTI- GHOREPANI- POON HILL- GHOREPANI- DEURALI- BANTHANTI-TADAPANI- CHHOMRONG- CHHOMRONG KHOLA-SINUWA- KULDI GHAR- DEURALI- OBÓZ BAZOWY MACHHAPUCHHRE- BAZA POD ANNAPURNĄ-OBÓZ BAZOWY MACHHAPUCHHRE-DOVAN- KHULDI BIKAS-CHHOMRONG- GURJUNG KHOLA- TOLKA- AUSTRALIAN CAMP- KANDE-POKHARA- KATHMANDU

  Plan wycieczki

  1. dzień.

  Zbiórka uczestników na lotnisku. Wylot do Nepalu.

  2. dzień.

  kathmandu

  Przylot do KATHMANDU (1400 m n.p.m.) – stolicy Nepalu. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Spacer po Kathmandu – stupa Swayambhunath, znana również jako Świątynia Małp – najstarsza w Nepalu licząca ponad 1,5 tysiąca lat oraz plac Durbar – historyczne serce miasta. Czas wolny na uzupełnienie ekwipunku trekkingowego oraz obiad (we własnym zakresie). Powitalna kolacja. Nocleg.

   

  3. dzień.

  kathmandu-pokhara

  Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer do POKHARY (800 m n.p.m.) – doliny otoczonej pasmem Annapurny i górą Fishtail, która słynie również z jezior i swojego naturalnego piękna, a także jest miejscem startowym wielu wędrówek po Nepalu. Po drodze czas na obiad (we własnym zakresie). Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg. Trasa: ok. 200 km Czas przejazdu: ok. 7-11 godz.

   

  4. dzień.

  pokhara-nayapul-birethanti- sudami- hille-tikhe dhunga ↗ 586 m

  Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do NAYAPUL (1010 m n.p.m.). Wędrówka do BIRETHANTI - wioski nad rzeką Modi. Stąd przejście głównym szlakiem do SUDAMI, gdzie stopniowo wspinamy się w górę zboczem doliny, docierając do HILLE (1495 m n.p.m.), po czym ruszamy do TIKHE DHUNGA (1570 m n.p.m.). Na miejscu obiad. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg. Trasa: ok. 40 km. Czas przejazdu: ok. 2 godz., czas wędrówki: ok. 3-4 godz.

   

  5. dzień.

  tikhe dhunga-nangethanti-ghorepani ↗ 1 429 m

  Śniadanie. Wykwaterowanie. Będziemy wędrować przez lasy rododendronowe i dębowe oraz strumienie, następnie dojdziemy do NANGETHANTI, skąd pokierujemy się do GHOREPANI (2850 m n.p.m.). Jest to popularny obszar, znajduje się tu wiele przyjaznych rodzinom herbaciarni, a także miejsce, z którego startują wędrówki do słynnego punktu widokowego Poon Hill. Po drodze obiad. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg. Czas wędrówki: ok. 5 godz.

   

  6. dzień.

  ghorepani-poon hill-ghorepani-deurali-banthanti-tadapani ↗ 921 m

  Wędrówka na punkt widokowy POON HILL (3210 m n.p.m., ok. 1 godz.), skąd będziemy podziwiać niezakłócony widok na wschód słońca nad wysokimi Himalajami. Poon Hill to bardzo popularny punkt widokowy na Himalayan Sunrise, oferujący niesamowite widoki na góry. Po około 45 minutach spędzonych na wzgórzu powrót do GHOREPANI. Na miejscu śniadanie. Wykwaterowanie. Dalej wędrówka szlakiem do DEURALI (2960 m n.p.m.). Obiad. Zejście w dół, w kierunku BANTHANTI, a następnie wędrówka do TADAPANI (2550 m n.p.m.). Zakwaterowanie, kolacja i nocleg. Czas wędrówki: ok. 5-6 godz.

   

  7. dzień.

  tadapani-chhomrong- chhomrong khola-sinuwa ↗ 951 m

  Śniadanie. Wykwaterowanie. Wędrówka trasą biegnącą z Tadapani, która oferuje dobre widoki na górną dolinę Modi. Następnie ścieżka rozpoczyna długie podejście wysoko nad zachodnim brzegiem Modi Khola. Mijamy wioskę CHHOMRONG, położoną u podnóża Himal Chuli. Obiad. Z Chhomrong szlak biegnie w dół do rzeki CHHOMRONG KHOLA, a następnie rozpoczyna powolne wspinanie się, gdy kierujemy się do celu naszego dnia – SINUWY (2310 m n.p.m.). Zakwaterowanie, kolacja i nocleg. Czas wędrówki: ok. 6-7 godz.

   

  8. dzień.

  sinuwa-kuldi ghar-deurali ↗ 1122 m

  Śniadanie. Wykwaterowanie. Wędrówka w kierunku KULDI GHAR (ok. 2,5-3 godz.). Nieco dalej w lesie znajduje się polana, a stamtąd trasa prowadzi bardzo stromo w dół skalnego brzegu. Następnie wyrównuje się, biegnąc przez zarośla bambusów na dnie wąwozu, zawsze po zachodnim brzegu rzeki. Obiad. Po drodze miniemy pastwisko Tomo, a następnie samą szyję wąwozu przy Panteonie Barah, gdzie znajduje się niewielki szlak i kapliczka. Następnie przejście wzdłuż rzeki Modi Khola do DEURALI. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg w Deurali (3150 m n. p. m.). Czas wędrówki: ok. 5-6 godz.

   

  9. dzień.

  deurali-obóz bazowy machhapuchhre-baza pod annapurną ↗ 1005 m

  Śniadanie. Wykwaterowanie. Wędrówka przez OBÓZ BAZOWY MACHHAPUCHHRE (MBC). Obszar ten nazywany jest Sanktuarium Annapurny, ponieważ jest całkowicie otoczony górami. Stąd czeka nas wędrówka do BAZY POD ANNAPURNĄ (ABC) (ok. 2 godz.), skąd roztaczają się spektakularne widoki na góry i rozpoczynają się wyprawy, których celem jest zdobycie Annapurny (8091 m n.p.m.) Obiad. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg w bazie (4090 m n.p.m.). Czas wędrówki: ok. 4-5 godzi

   

  10. dzień.

  baza pod annapurną-obóz bazowy machhapuchhre-dovan ↗ 110 m

  Śniadanie. Wykwaterowanie. Powrót przez OBÓZ BAZOWY MACHHAPUCHHRE i dalsza wędrówka do DOVAN (2600 m n.p.m.) Obiad w trakcie wędrówki. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg. Czas wędrówki: ok. 5-6 godz.

   

  11. dzień.

  dovan-khuldi bikas- chhomrong ↗ 359 m

  Śniadanie. Wykwaterowanie. Po minięciu KHULDI BIKAS, gdzie znajduje się eksperymentalna farma owiec, szlak biegnie dalej przez pola rododendronów i bambusów, aż dotrze do CHHOMRONG (2110 m n.p.m.), niedaleko wioski Ghandruk. Obiad w trakcie wędrówki. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg. Czas wędrówki: ok. 4-5 godz.

   

  12. dzień.

  chhomrong-gurjung khola-tolka ↗ 855 m

  Śniadanie. Wykwaterowanie. Wędrówka szlakiem schodzącym przez lasy do GURJUNG KHOLA, później lekko wznoszącym się prowadzącym aż do Kimche, wcześniej skręcającym i prowadzącym do TOLKI – małej wioski. Szlak ten świetnie nadaje się do biwakowania i pieszych wędrówek, również z plecakami. Mało prawdopodobne jest spotkanie tu wielu innych osób. Dotarcie do TOLKI (1780 m n.p.m.). Obiad. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg. Czas wędrówki: ok. 4-5 godz.

   

  13. dzień.

  tolka- australian camp-kande-pokhara ↗ 556 m

  Śniadanie. Wykwaterowanie. Ostatni etap trekkingu, po drodze miniemy AUSTRALIAN CAMP i udamy się w kierunku KANDE, która jest popularnym miejscem na krótkie wędrówki i skąd roztacza się piękny widok na góry. Na trasie obiad. Po obiedzie będziemy kontynuować spacer, do Kande. Na miejscu będzie czekał na nas transfer, który zabierze nas do POKHARY (800 m n.p.m.). Czas wolny na samodzielne zwiedzanie Pokhary, która słynie z jeziora Fewe oraz pięknego widoku na Himalaje. Zakwaterowanie i nocleg. Kolacja we własnym zakresie. Trasa: ok. 40 km. Czas wędrówki: ok. 4 godz., czas przejazdu: ok. 1 godz.

   

  14. dzień.

  pokhara-kathmandu

  Śniadanie. Wykwaterowanie. Powrót samolotem do KATHMANDU. Wizyta w Boudhanath - największej w Nepalu i jednej z największych na świecie stupie buddyjskiej wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Czas na samodzielne zwiedzanie Kathmandu oraz obiad we własnym zakresie. Zakwaterowanie. Pożegnalna kolacja z występem kulturalnym w tradycyjnej nepalskiej restauracji. Nocleg. Czas lotu: ok. 30 min.

  15. dzień.

  kathmandu

  Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Czas wolny lub dodatkowe aktywności w zależności godziny wylotu lotu. Transfer na lotnisko i wylot do Polski.

  16. dzień.

  Przylot do Polski.

  O cenie

  Cena obejmuje

 • 13 noclegów: 2 w Katmandu, 2 w Pokharze, 9 podczas wędrówki: wszystkie noclegi w 2-os. pokojach (część pokoi z łazienkami)
 • wyżywienie zgodnie z programem: 13 śniadań, 10 obiadów, 11 kolacji
 • przeloty: Warszawa-Kathmandu, Pokhara-Kathmandu, Kathmandu-Warszawa
 • transfer prywatny podczas całego wyjazdu
 • opieka polskojęzycznego lidera i anglojęzycznego przewodnika
 • porterzy (1 porter na 2 gości)
 • bagaż do 10 kg
 • pozwolenie na wstęp do obszaru chronionego Annapurny (ACAP permit)
 • ubezpieczenie KL i NW Itaka Complex rozszerzone o następstwa uprawiania sportów wysokiego ryzyka
 • Obowiązkowe opłaty na miejscu

 • wiza wjazdowa do Nepalu: ok. 30 USD/15 dni, wizę uzyskuje się po przylocie, na lotnisku w Nepalu, do uzyskania wizy posiadanie zdjęcia nie jest wymagane
 • napiwki: ok. 6 USD/dzień
 • bilety wstępu: Swayambhunath – 200 NPR
 • Durbar – 1000 NPR
 • Uwagi

  • Podczas wycieczki zapewnione są śpiwory, jednak zalecane jest zabranie własnego z komfortem do -5 stopni Celsjusza.
  • Podgrzanie wody do prysznica/picia oraz ładowanie urządzeń elektronicznych za dodatkową opłatą na miejscu, można je opłacić bezpośrednio u właścicieli w miejscach noclegowych.
  • Program może ulec zmianie z powodu nieprzewidzianych okoliczności, czy warunków atmosferycznych.
  • Bagaż rejestrowany do 25 kg, podręczny do 7 kg, w torbie marynarskiej tragarze noszą rzeczy do 10 kg, uczestnik w plecaku niezbędne rzeczy (najlepiej do 10 kg), reszta bagażu może zostać w hotelu w Kathmandu. 
  • Program przeznaczony dla osób pełnoletnich, zdrowych, sprawnych fizycznie, przygotowanych kondycyjnie do aktywności zawartych w programie.
  • Zaleca się zabrać odpowiednie obuwie, ciepłe ubrania, wodoodporną kurtkę, ciepłą kurtkę, plecak do noszenia niezbędnych rzeczy podczas wędrówki, czapkę, krem z filtrem przeciwsłonecznym, okulary przeciwsłoneczne, latarkę, kijki trekkingowe, rękawice, power bank, leki (na przeziębienie, choroby górnych dróg oddechowych, przeciwbólowe, na zatrucia, na otarcia (np. plastry), na chorobę wysokogórską np. Diuramid, antybiotyk), chusteczki nawilżające, klapki pod prysznic, środki na komary.
  • W niektórych miejscach noclegowych może nie być toalety w pokoju.
  • Warto zaplanować fundusze na osobiste wydatki (ok. 300 USD) – np. prysznice (mogą być dostępne co parę dni), wodę oraz inne wydatki.
  • Cena nie obejmuje wody podczas trekkingu (do kupienia w miejscach noclegowych).
  • Po potwierdzeniu rezerwacji należy przesłać zdjęcie paszportowe każdego z Uczestników oraz zdjęcie lub skan strony ze zdjęciem z paszportu, niezbędne do realizacji imprezy i otrzymania ACAP permit (pozwolenie na trekking). Materiały należy przekazać sprzedawcy lub na adres cok@itaka.pl, najpóźniej do 7 dni przed wylotem, w temacie wpisując: "KTMANA1 DD/MM" (DD/MM – data rozpoczęcia imprezy: DD-dzień, MM-miesiąc) oraz podając w treści numer rezerwacji.
  • Poziom trudności - 3/5 GÓROŁAZ, Trudne trasy trekkingowe, wymagana dobra kondycja fizyczna pozwalająca na trekking w terenie górskim przez ok. 8 godz. dziennie, brak przeciwskazań zdrowotnych do przebywania na dużych wysokościach.

  Dostępne pokoje

  Pokój 2 os.

  Wyżywienie

  Wyżywienie zgodnie z programem

  Kod oferty: KTMANA1

  Masz pytanie o ofertę?Skonsultuj się z naszym doradcą
  Masz pytanie o ofertę? Skonsultuj się z naszym doradcą
  Zamów rozmowę
  Termin potwierdzonyLast Minute
  9 999 zł /os.
  Łącznie: 10 000 zł

  Podobne wycieczki w tym regionie

  Nepal - Trekking wokół Annapurny
  Nepal
  Trekking wokół Annapurny
  9 249 zł /os.
   +26 zł TFG i TFP
   

  Cena początkowa: 12 720 zł /os. -27%

  Najniższa cena przed obniżką: 9 299 zł /os.

  Nepal - Kameralna podróż – Nepal
  Nepal
  Kameralna podróż – Nepal
  5.321 opinii
  8 459 zł /os.
   +26 zł TFG i TFP
   

  Cena początkowa: 9 699 zł /os. -12%

  Najniższa cena przed obniżką: 8 459 zł /os.

  Nepal - Trekking do bazy pod Everestem
  Nepal
  Trekking do bazy pod Everestem
  14 250 zł /os.
   +26 zł TFG i TFP
   

  Cena początkowa: 16 860 zł /os. -15%

  Najniższa cena przed obniżką: 14 300 zł /os.