Nepal

  Trekking do bazy pod Everestem

  nowość
  nowość
  Wycieczka objazdowa
  9 999 zł /os.
  Last Minute
  Łącznie: 10 000 zł
  Łącznie: 10 000 zł

  Zobacz trasę wycieczki

  ​​Kathmandu • Lukla • Phakding • Namche Bazaar • Tengboche • Dingboche • Thukla • Lobuche • Gorakshep • Everest Base Camp • Gorakshep • Kala Pattar • Gorakshep • Pheriche • Namche Bazaar • Lukla • Kathmandu

  Plan wycieczki

  1. dzień.

  Zbiórka uczestników na lotnisku. Wylot do Nepalu.

  2. dzień.

  kathmandu

  Przylot do KATHMANDU (1400 m n.p.m.) – stolicy Nepalu. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Czas wolny na uzupełnienie ekwipunku trekkingowego oraz lunch we własnym zakresie. Powitalna kolacja. Nocleg w hotelu w Kathmandu.

  3. dzień.

  3. dzień kathmandu – lukla – phakding ↗ 208 m

  Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko. Przelot z Kathmandu do LUKLI (2886 m n.p.m.). Lukla, to małe miasteczko z lotniskiem, które uważane jest za jedno z najtrudniejszych na świecie. W miasteczku jest kilka herbaciarni, domków, hoteli i sklepów wielobranżowych. Trekking z Lukli do Phakding (2640 m n.p.m.), to łagodne zdobywanie wysokości po zboczu góry na lewym brzegu rzeki Dudh Koshi. Ścieżka schodzi w dół i łączy się z trasą na Mount Everest. Wędrówka z widokiem na dolinę, na której drugim końcu znajduje się szczyt Kusum Kang (6367 m n.p.m.). Zbliżymy się do rzeki Dudh Koshi, miniemy ścianę Mani docierając do PHAKDING. Lunch w herbaciarni po drodze. Zakwaterowanie w lodży lub herbaciarni. Na trasie naszego trekkingu będziemy korzystali z tylko takich noclegów. Jest to coś w rodzaju schroniska górskiego. Kolacja i nocleg w Phakding. Trasa: 25 min lotu i ok. 4 godz. wędrówki.

  4. dzień.

  phakding – namche bazaar ↗ 1179 m

  Śniadanie. Wykwaterowanie. Wędrówka i przekraczanie rzek charakterystycznymi wysokimi mostami. Za wioską Monjo (2800 m n.p.m.) znajduje się wejście do Parku Narodowego Sagarmatha, który został utworzony w celu ochrony i zachowania środowiska górskiego. Następnie wspinaczka dość stromo do NAMCHE BAZAAR (3440 m n.p.m.). Po drodze lunch. Jeśli pogoda będzie ładna, po raz pierwszy będzie można zobaczyć w oddali Mount Everest. Namche Bazaar, to główna wioska handlowa w regionie Khumbu, w której w soboty odbywa się ruchliwy targ. Zakwaterowanie. Kolacja i nocleg w Namche Bazaar. Czas wędrówki: ok. 4-5 godz.

  5. dzień.

  namche bazaar ↗ 474 m

  Śniadanie. To dzień odpoczynku w Namche Bazaar w celu aklimatyzacji i wycieczki po okolicy. Aklimatyzacja w czasie trekkingów po Himalajach jest bardzo ważna. Czuwają nad nią nasi przewodnicy oraz liderzy. Namche Bazaar jest schowane pomiędzy dwoma grzbietami pośród gigantycznych szczytów i skrywa mnóstwo domków, herbaciarni i sklepów z pamiątkami, rozpościerają się stąd wspaniałe widoki. Jest to idealne miejsce na dzień odpoczynku w celu aklimatyzacji na dużej wysokości przed wyruszeniem w kierunku maleńkiej wioski Tengboche. Wyjście aklimatyzacyjne do szpitala Khunde założonego przez Sir Edmunda Hillary'ego lub godzinny spacer do Syangboche (3800 m n.p.m.). Wyboru dokona przewodnik wspólnie z liderem. Hotel Everest View położony jest nad Namche Bazaar, skąd roztacza się wspaniały widok na Mount Everest, Nuptse, Lhotse, Ama Dablam, Thamserku i Kusum Kanguru. Dobre widoki można również podziwiać z Centrum Parku Narodowego. Powrót do lodży. Lunch. Czas wolny na odpoczynek. Kolacja. Nocleg w Namchce Bazaar. Czas wędrówki: ok. 2-3 godz.

  6. dzień.

  namche bazaar – tengboche ↗ 968 m

  Śniadanie. Wykwaterowanie. Następnie trekking z Namche Bazaar do TENGBOCHE (3867 m n.p.m.). Z Namche Bazaar szlak biegnie wzdłuż zbocza doliny, wysoko nad rzeką Dudh Koshi. Mamy przed oczami pierwsze naprawdę dobre widoki na wspaniałe szczyty Khumbu, w tym Mount Everest, Nuptse, Lhotse, Ama Dablam, Thamserku i Kusum Kanguru. Mijając kilka wiosek i liczne herbaciarnie, szlak schodzi stromo do mostu na rzece Dudh Koshi w Phunki Tenga (3250 m n.p.m.). Tengboche słynie również z legendarnego buddyjskiego klasztoru, największego w regionie Khumbu. Po drodze lunch. Dojście do Tengboche. Zakwaterowanie. Kolacja. Nocleg w Tengboche. Czas wędrówki: ok. 5-6 godz.

  7. dzień.

  tengboche – dingboche ↗ 730 m

  Śniadanie. Wykwaterowanie. Następnie wędrówka z Tengboche do DINGBOCHE (4260 m n.p.m.). Stopniowe zejście przez las, przekroczenie rzeki Imja Khola i stopniowa wspinaczka do wioski Pangboche, która znajduje się naprzeciwko Ama Dablam (6856 m n.p.m.) i oferuje wyjątkowe widoki na góry, z Gompą, ścianami Mani i porozrzucanymi sosnami na pierwszym planie. Stopniowo wspinając się w górę, natkniemy się na gęste lasy. Ta część szlaku jest pełna ciernistych krzewów i krzewów jałowca. Kolejne 2,5 godz. wędrówki prowadzi do Dingboche. Lunch w jednej z lodży na szlaku. Zakwaterowanie. Kolacja. Nocleg w Dingboche. Czas wędrówki: ok. 5 godz.

  8. dzień.

  dingboche ↗ 393 m

  Śniadanie. Odpoczynek w Dingboche w celu aklimatyzacji i zwiedzania okolicy. Tutaj można stromo wspiąć się na Nangkartsang Gompa, aby podziwiać rzadki, wspaniały widok na górę Makalu (8463 m n.p.m.) wraz z Lhotse, Island Peak, Baruntse, Ama Dablam i Thamserku. Inną opcją jest mała wycieczka do Chukhung, która zajmuje ok. 2,5 godz. w górę i 1,5 godz., aby wrócić do Dingboche. Wyboru dokona przewodnik wspólnie z liderem. Powrót do lodży na lunch. Czas wolny na odpoczynek. Kolacja. Nocleg w Dingboche. Czas wędrówki: ok. 4 godz.

  9. dzień.

  dingboche – thukla – lobuche ↗ 609 m

  Śniadanie. Wykwaterowanie. Wędrówka do LOBUCHE (4930 m n.p.m.) przez THUKLA (4620 m n.p.m.), skąd po drodze roztacza się panoramiczny widok na góry. Herbaciarnia w Thukla to dobre miejsce na lunch przed wędrówką po głazach moreny czołowej lodowca, dlatego właśnie w tym miejscu zjemy nasz posiłek. Na szczycie tej wspinaczki znajduje się wiele kamiennych jaskiń, zbudowanych jako pomniki wielu Szerpów, którzy zginęli podczas wspinaczki na Mount Everest. Następnie ścieżka wspina się łagodnie wzdłuż lodowca, by w końcu dotrzeć do skupiska domów w LOBUCHE. Zakwaterowanie. Kolacja. Nocleg w Lobuche. Czas wędrówki: ok. 5-6 godz.

  10. dzień.

  lobuche – gorakshep – everest base camp – gorakshep ↗ 431 m

  Śniadanie. Wykwaterowanie. Trekking z Lobuche (4900 m n.p.m.) do GORAKSHEP (5180 m n.p.m.). Lunch w Gorakshep. Następnie trekking do EVEREST BASE CAMP (5364 m n.p.m.). Trasa prowadzi przez lodowiec i ośnieżone skały. Można tam zobaczyć wiele małych zamarzniętych jezior wokół obozu bazowego pod Everestem. Powrót do Gorakshep. Czas wolny na regenerację. Zakwaterowanie. Kolacja. Nocleg w Gorakshep . Czas wędrówki: ok. 3-4 godz.

  11. dzień.

  gorakshep – kala pattar – gorakshep – pheriche ↗ 535 m

  Wcześnie rano wejście na lekko na KALA PATTAR (5545 m n.p.m.), aby cieszyć się widokiem wschodu słońca. Z Kala Pattar można podziwiać panoramiczny widok na Mount Everest i wiele innych szczytów górskich, takich jak Pumori, Lingtren, Khumbutse, Mount Nuptse, Lhotse, Ama Dablam, Mount Thamserku i wiele innych. Powrót do Gorakshep na śniadanie. Wykwaterowanie. Wędrówka do PHERICHE (4243 m n.p.m.). W Pheriche pracują zagraniczni lekarze-wolontariusze, którzy są zawsze dostępni, aby zapewnić opiekę medyczną wędrowcom i miejscowej ludności. Lunch. Zakwaterowanie. Kolacja. Nocleg w Pheriche. Czas wędrówki: ok. 6-7 godz.

  12. dzień.

  pheriche – namche bazaar ↗ 870 m

  Śniadanie. Wykwaterowanie. Dzisiejszy dzień będzie trudny, prawie 7-8 godz., aby dotrzeć do NAMCHE BAZAAR (3440 m n.p.m.). Trasa prowadzi w dół, przez kilka wiszących mostów. Szlak prowadzi leśną ścieżką porośniętą jodłą pospolitą i sosną błękitną. Po drodze lunch. Po przekroczeniu mostu wiszącego nad rzeką Dudh Koshi dalej, aż w końcu do Namche Bazaar na odpoczynek. Zakwaterowanie. Kolacja i nocleg w Namche Bazaar. Czas wędrówki: ok. 7-8 godz.

  13. dzień.

  namche bazaar – lukla ↗ 851 m

  Śniadanie. Wykwaterowanie. Długa i ostatnia wędrówka w stronę LUKLI. Zejście długą drogą, przejście przez most i dalej w kierunku Monjo, a następnie do Phakding na lunch. Podczas powrotu okazja do podziwiania bujnej, zielonej scenerii, mijając niesamowitą górską scenerię i wioskę Szerpów. Zakwaterowanie. Uroczysta kolacja i nocleg w LUKLI. Czas wędrówki: ok. 6-8. godz.

  14. dzień.

  lukla – kathmandu

  Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko w LUKLI i przelot do KATHMANDU. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Czas wolny na odpoczynek, zakupy i samodzielne zwiedzanie stolicy Nepalu. Lunch oraz kolacja we własnym zakresie. Nocleg. Czas lotu: 25 min.

  15. dzień.

  kathmandu

  Śniadanie. Całodniowa wycieczka po miejscach światowego dziedzictwa kulturowego w Kathmandu. W programie stupa Swayambhunath, znana również jako Świątynia Małp – jedna z najstarszych w Nepalu, plac Durbar w Kathmandu – historyczne serce miasta i stupa Boudhanath – największa w Nepalu i jedna z największych na świecie stupa buddyjska wpisana na listę UNESCO. Lunch we własnym zakresie. Wieczorem pożegnalna kolacja z występem kulturalnym w tradycyjnej nepalskiej restauracji. Powrót do hotelu. Nocleg.

  16. dzień.

  kathmandu

  Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Czas wolny lub dodatkowe aktywności we własnym zakresie (w zależności od godziny wylotu). Transfer na lotnisko i wylot do Polski.

  17. dzień.

  Przylot do Polski.

  O cenie

  Cena obejmuje

 • 14 noclegów: 3 w Kathmandu: 2-os. pokoje, 11 podczas wędrówki: 2-os. pokoje (część pokoi bez łazienek)
 • wyżywienie zgodnie z programem: 14 śniadań, 11 lunchów, 13 kolacji
 • przeloty: Warszawa-Kathmandu, Kathmandu-Lukla, Lukla-Kathmandu, Kathmandu-Warszawa
 • transfer prywatny
 • podczas całego wyjazdu opieka polskojęzycznego lidera i anglojęzycznego przewodnika
 • porterzy (1 porter na 2 gości; bagaż do 10 kg/os.)
 • pozwolenia na wstęp: Khumbu Rural Municipality Permit oraz Sagarmatha National Park Entry Permit
 • ubezpieczenie KL i NW Itaka Complex rozszerzone o następstwa uprawiania sportów wysokiego ryzyka
 • Obowiązkowe opłaty na miejscu

 • wiza wjazdowa do Nepalu: ok. 30 USD/15 dni, wizę uzyskuje się po przylocie, na lotnisku w Nepalu, do uzyskania wizy posiadanie zdjęcia nie jest wymagane, jednak dobrze mieć ze sobą zdjęcie w przypadku awaryjnych sytuacji
 • napiwki: ok. 6 USD/os./dzień
 • Uwagi

  • Podczas wycieczki zapewnione są śpiwory, jednak zalecane jest zabranie własnego z komfortem do -5˚C lub wkładkę jedwabną.
  • W niektórych miejscach mogą być potrzebne raki lub raczki (można je zakupić w dobrej cenie w Kathmandu).
  • Podgrzanie wody do prysznica/picia oraz ładowanie urządzeń elektronicznych za dodatkową opłatą na miejscu, można je opłacić bezpośrednio u właścicieli w miejscach noclegowych.
  • Program może ulec zmianie z powodu nieprzewidzianych okoliczności i/lub warunków atmosferycznych. Trasa trekkingu jest stała, ale nieznacznie mogą różnić się poszczególne dni (czasami może być mniej kilometrów, czasem więcej – decydują o tym przewodnik wspólnie z liderem).
  • Bagaż rejestrowany do 25 kg, podręczny do 7 kg, w torbie marynarskiej tragarze noszą rzeczy do 10 kg, uczestnik w plecaku niezbędne rzeczy (najlepiej do 10 kg), reszta bagażu może zostać w hotelu w Kathmandu. Torby marynarskie będą udostępniane na miejscu i są do zwrotu po trekkingu. Do jednej torby pakowane będą rzeczy dwóch osób. Można spakować się w duży plecak lub nawet walizkę, które będzie można przechować w hotelu w Kathmandu.
  • Program przeznaczony dla osób pełnoletnich, zdrowych, sprawnych fizycznie, przygotowanych kondycyjnie do aktywności zawartych w programie.
  • Zaleca się zabrać odpowiednie obuwie, ciepłe ubrania, wodoodporną kurtkę, ciepłą kurtkę, plecak do noszenia niezbędnych rzeczy podczas wędrówki, czapkę, krem z filtrem przeciwsłonecznym, okulary przeciwsłoneczne, latarkę, kijki trekkingowe, rękawice, power bank, leki (na przeziębienie, choroby górnych dróg oddechowych, przeciwbólowe, na zatrucia, na otarcia, np. plastry, na chorobę wysokogórską, np. Diuramid, antybiotyk), chusteczki nawilżające, klapki pod prysznic, środki na komary.
  • W niektórych miejscach noclegowych może nie być toalety w pokoju.
  • Warto zaplanować fundusze na osobiste wydatki (ok. 300-500 USD), np. prysznice (mogą być dostępne co parę dni), wodę oraz inne wydatki.
  • Cena nie obejmuje wody podczas trekkingu (do kupienia w miejscach noclegowych). Dobrym pomysłem jest zabranie butelki z filtrem, np. Life Straw lub filtr Swayer lub inne specjalistyczne.
  • Po potwierdzeniu rezerwacji należy przesłać zdjęcie paszportowe każdego z Uczestników oraz zdjęcie lub skan strony ze zdjęciem z paszportu, niezbędne do realizacji imprezy i otrzymania permitów (pozwolenie na trekking). Materiały należy przekazać sprzedawcy lub na adres cok@itaka.pl, najpóźniej do 7 dni przed wylotem, w temacie wpisując: "KTMEVE1 DD/MM" (DD/MM – data rozpoczęcia imprezy: DD-dzień, MM-miesiąc) oraz podając w treści numer rezerwacji.
  • Poziom trudności – 3/5 GÓROŁAZ: Trudne trasy trekkingowe, wymagana dobra kondycja fizyczna pozwalająca na trekking w terenie górskim przez ok. 8 godz. dziennie, brak przeciwskazań zdrowotnych do przebywania na dużych wysokościach.

  Dostępne pokoje

  Pokój 2 os.

  Wyżywienie

  Wyżywienie zgodnie z programem

  Kod oferty: KTMEVE1

  Masz pytanie o ofertę?Skonsultuj się z naszym doradcą
  Zamów rozmowę

  Podobne wycieczki w tym regionie

  Nepal - Trekking wokół Annapurny
  Nepal
  Trekking wokół Annapurny
  9 249 zł /os.
   +26 zł TFG i TFP
   

  Cena początkowa: 12 720 zł /os. -27%

  Najniższa cena przed obniżką: 9 299 zł /os.

  Nepal - Trekking do bazy pod Annapurną
  Nepal
  Trekking do bazy pod Annapurną
  5.85 opinii
  11 449 zł /os.
   +26 zł TFG i TFP
   

  Cena początkowa: 14 520 zł /os. -21%

  Najniższa cena przed obniżką: 11 499 zł /os.

  Nepal - Kameralna podróż – Nepal
  Nepal
  Kameralna podróż – Nepal
  5.321 opinii
  8 459 zł /os.
   +26 zł TFG i TFP
   

  Cena początkowa: 9 699 zł /os. -12%

  Najniższa cena przed obniżką: 8 459 zł /os.

   
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

  Nepal

  Trekking do bazy pod Everestem

  nowość
  Wycieczka objazdowa
  9 999 zł /os.

  Zobacz trasę wycieczki

  ​​Kathmandu • Lukla • Phakding • Namche Bazaar • Tengboche • Dingboche • Thukla • Lobuche • Gorakshep • Everest Base Camp • Gorakshep • Kala Pattar • Gorakshep • Pheriche • Namche Bazaar • Lukla • Kathmandu

  Plan wycieczki

  1. dzień.

  Zbiórka uczestników na lotnisku. Wylot do Nepalu.

  2. dzień.

  kathmandu

  Przylot do KATHMANDU (1400 m n.p.m.) – stolicy Nepalu. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Czas wolny na uzupełnienie ekwipunku trekkingowego oraz lunch we własnym zakresie. Powitalna kolacja. Nocleg w hotelu w Kathmandu.

  3. dzień.

  3. dzień kathmandu – lukla – phakding ↗ 208 m

  Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko. Przelot z Kathmandu do LUKLI (2886 m n.p.m.). Lukla, to małe miasteczko z lotniskiem, które uważane jest za jedno z najtrudniejszych na świecie. W miasteczku jest kilka herbaciarni, domków, hoteli i sklepów wielobranżowych. Trekking z Lukli do Phakding (2640 m n.p.m.), to łagodne zdobywanie wysokości po zboczu góry na lewym brzegu rzeki Dudh Koshi. Ścieżka schodzi w dół i łączy się z trasą na Mount Everest. Wędrówka z widokiem na dolinę, na której drugim końcu znajduje się szczyt Kusum Kang (6367 m n.p.m.). Zbliżymy się do rzeki Dudh Koshi, miniemy ścianę Mani docierając do PHAKDING. Lunch w herbaciarni po drodze. Zakwaterowanie w lodży lub herbaciarni. Na trasie naszego trekkingu będziemy korzystali z tylko takich noclegów. Jest to coś w rodzaju schroniska górskiego. Kolacja i nocleg w Phakding. Trasa: 25 min lotu i ok. 4 godz. wędrówki.

  4. dzień.

  phakding – namche bazaar ↗ 1179 m

  Śniadanie. Wykwaterowanie. Wędrówka i przekraczanie rzek charakterystycznymi wysokimi mostami. Za wioską Monjo (2800 m n.p.m.) znajduje się wejście do Parku Narodowego Sagarmatha, który został utworzony w celu ochrony i zachowania środowiska górskiego. Następnie wspinaczka dość stromo do NAMCHE BAZAAR (3440 m n.p.m.). Po drodze lunch. Jeśli pogoda będzie ładna, po raz pierwszy będzie można zobaczyć w oddali Mount Everest. Namche Bazaar, to główna wioska handlowa w regionie Khumbu, w której w soboty odbywa się ruchliwy targ. Zakwaterowanie. Kolacja i nocleg w Namche Bazaar. Czas wędrówki: ok. 4-5 godz.

  5. dzień.

  namche bazaar ↗ 474 m

  Śniadanie. To dzień odpoczynku w Namche Bazaar w celu aklimatyzacji i wycieczki po okolicy. Aklimatyzacja w czasie trekkingów po Himalajach jest bardzo ważna. Czuwają nad nią nasi przewodnicy oraz liderzy. Namche Bazaar jest schowane pomiędzy dwoma grzbietami pośród gigantycznych szczytów i skrywa mnóstwo domków, herbaciarni i sklepów z pamiątkami, rozpościerają się stąd wspaniałe widoki. Jest to idealne miejsce na dzień odpoczynku w celu aklimatyzacji na dużej wysokości przed wyruszeniem w kierunku maleńkiej wioski Tengboche. Wyjście aklimatyzacyjne do szpitala Khunde założonego przez Sir Edmunda Hillary'ego lub godzinny spacer do Syangboche (3800 m n.p.m.). Wyboru dokona przewodnik wspólnie z liderem. Hotel Everest View położony jest nad Namche Bazaar, skąd roztacza się wspaniały widok na Mount Everest, Nuptse, Lhotse, Ama Dablam, Thamserku i Kusum Kanguru. Dobre widoki można również podziwiać z Centrum Parku Narodowego. Powrót do lodży. Lunch. Czas wolny na odpoczynek. Kolacja. Nocleg w Namchce Bazaar. Czas wędrówki: ok. 2-3 godz.

  6. dzień.

  namche bazaar – tengboche ↗ 968 m

  Śniadanie. Wykwaterowanie. Następnie trekking z Namche Bazaar do TENGBOCHE (3867 m n.p.m.). Z Namche Bazaar szlak biegnie wzdłuż zbocza doliny, wysoko nad rzeką Dudh Koshi. Mamy przed oczami pierwsze naprawdę dobre widoki na wspaniałe szczyty Khumbu, w tym Mount Everest, Nuptse, Lhotse, Ama Dablam, Thamserku i Kusum Kanguru. Mijając kilka wiosek i liczne herbaciarnie, szlak schodzi stromo do mostu na rzece Dudh Koshi w Phunki Tenga (3250 m n.p.m.). Tengboche słynie również z legendarnego buddyjskiego klasztoru, największego w regionie Khumbu. Po drodze lunch. Dojście do Tengboche. Zakwaterowanie. Kolacja. Nocleg w Tengboche. Czas wędrówki: ok. 5-6 godz.

  7. dzień.

  tengboche – dingboche ↗ 730 m

  Śniadanie. Wykwaterowanie. Następnie wędrówka z Tengboche do DINGBOCHE (4260 m n.p.m.). Stopniowe zejście przez las, przekroczenie rzeki Imja Khola i stopniowa wspinaczka do wioski Pangboche, która znajduje się naprzeciwko Ama Dablam (6856 m n.p.m.) i oferuje wyjątkowe widoki na góry, z Gompą, ścianami Mani i porozrzucanymi sosnami na pierwszym planie. Stopniowo wspinając się w górę, natkniemy się na gęste lasy. Ta część szlaku jest pełna ciernistych krzewów i krzewów jałowca. Kolejne 2,5 godz. wędrówki prowadzi do Dingboche. Lunch w jednej z lodży na szlaku. Zakwaterowanie. Kolacja. Nocleg w Dingboche. Czas wędrówki: ok. 5 godz.

  8. dzień.

  dingboche ↗ 393 m

  Śniadanie. Odpoczynek w Dingboche w celu aklimatyzacji i zwiedzania okolicy. Tutaj można stromo wspiąć się na Nangkartsang Gompa, aby podziwiać rzadki, wspaniały widok na górę Makalu (8463 m n.p.m.) wraz z Lhotse, Island Peak, Baruntse, Ama Dablam i Thamserku. Inną opcją jest mała wycieczka do Chukhung, która zajmuje ok. 2,5 godz. w górę i 1,5 godz., aby wrócić do Dingboche. Wyboru dokona przewodnik wspólnie z liderem. Powrót do lodży na lunch. Czas wolny na odpoczynek. Kolacja. Nocleg w Dingboche. Czas wędrówki: ok. 4 godz.

  9. dzień.

  dingboche – thukla – lobuche ↗ 609 m

  Śniadanie. Wykwaterowanie. Wędrówka do LOBUCHE (4930 m n.p.m.) przez THUKLA (4620 m n.p.m.), skąd po drodze roztacza się panoramiczny widok na góry. Herbaciarnia w Thukla to dobre miejsce na lunch przed wędrówką po głazach moreny czołowej lodowca, dlatego właśnie w tym miejscu zjemy nasz posiłek. Na szczycie tej wspinaczki znajduje się wiele kamiennych jaskiń, zbudowanych jako pomniki wielu Szerpów, którzy zginęli podczas wspinaczki na Mount Everest. Następnie ścieżka wspina się łagodnie wzdłuż lodowca, by w końcu dotrzeć do skupiska domów w LOBUCHE. Zakwaterowanie. Kolacja. Nocleg w Lobuche. Czas wędrówki: ok. 5-6 godz.

  10. dzień.

  lobuche – gorakshep – everest base camp – gorakshep ↗ 431 m

  Śniadanie. Wykwaterowanie. Trekking z Lobuche (4900 m n.p.m.) do GORAKSHEP (5180 m n.p.m.). Lunch w Gorakshep. Następnie trekking do EVEREST BASE CAMP (5364 m n.p.m.). Trasa prowadzi przez lodowiec i ośnieżone skały. Można tam zobaczyć wiele małych zamarzniętych jezior wokół obozu bazowego pod Everestem. Powrót do Gorakshep. Czas wolny na regenerację. Zakwaterowanie. Kolacja. Nocleg w Gorakshep . Czas wędrówki: ok. 3-4 godz.

  11. dzień.

  gorakshep – kala pattar – gorakshep – pheriche ↗ 535 m

  Wcześnie rano wejście na lekko na KALA PATTAR (5545 m n.p.m.), aby cieszyć się widokiem wschodu słońca. Z Kala Pattar można podziwiać panoramiczny widok na Mount Everest i wiele innych szczytów górskich, takich jak Pumori, Lingtren, Khumbutse, Mount Nuptse, Lhotse, Ama Dablam, Mount Thamserku i wiele innych. Powrót do Gorakshep na śniadanie. Wykwaterowanie. Wędrówka do PHERICHE (4243 m n.p.m.). W Pheriche pracują zagraniczni lekarze-wolontariusze, którzy są zawsze dostępni, aby zapewnić opiekę medyczną wędrowcom i miejscowej ludności. Lunch. Zakwaterowanie. Kolacja. Nocleg w Pheriche. Czas wędrówki: ok. 6-7 godz.

  12. dzień.

  pheriche – namche bazaar ↗ 870 m

  Śniadanie. Wykwaterowanie. Dzisiejszy dzień będzie trudny, prawie 7-8 godz., aby dotrzeć do NAMCHE BAZAAR (3440 m n.p.m.). Trasa prowadzi w dół, przez kilka wiszących mostów. Szlak prowadzi leśną ścieżką porośniętą jodłą pospolitą i sosną błękitną. Po drodze lunch. Po przekroczeniu mostu wiszącego nad rzeką Dudh Koshi dalej, aż w końcu do Namche Bazaar na odpoczynek. Zakwaterowanie. Kolacja i nocleg w Namche Bazaar. Czas wędrówki: ok. 7-8 godz.

  13. dzień.

  namche bazaar – lukla ↗ 851 m

  Śniadanie. Wykwaterowanie. Długa i ostatnia wędrówka w stronę LUKLI. Zejście długą drogą, przejście przez most i dalej w kierunku Monjo, a następnie do Phakding na lunch. Podczas powrotu okazja do podziwiania bujnej, zielonej scenerii, mijając niesamowitą górską scenerię i wioskę Szerpów. Zakwaterowanie. Uroczysta kolacja i nocleg w LUKLI. Czas wędrówki: ok. 6-8. godz.

  14. dzień.

  lukla – kathmandu

  Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko w LUKLI i przelot do KATHMANDU. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Czas wolny na odpoczynek, zakupy i samodzielne zwiedzanie stolicy Nepalu. Lunch oraz kolacja we własnym zakresie. Nocleg. Czas lotu: 25 min.

  15. dzień.

  kathmandu

  Śniadanie. Całodniowa wycieczka po miejscach światowego dziedzictwa kulturowego w Kathmandu. W programie stupa Swayambhunath, znana również jako Świątynia Małp – jedna z najstarszych w Nepalu, plac Durbar w Kathmandu – historyczne serce miasta i stupa Boudhanath – największa w Nepalu i jedna z największych na świecie stupa buddyjska wpisana na listę UNESCO. Lunch we własnym zakresie. Wieczorem pożegnalna kolacja z występem kulturalnym w tradycyjnej nepalskiej restauracji. Powrót do hotelu. Nocleg.

  16. dzień.

  kathmandu

  Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Czas wolny lub dodatkowe aktywności we własnym zakresie (w zależności od godziny wylotu). Transfer na lotnisko i wylot do Polski.

  17. dzień.

  Przylot do Polski.

  O cenie

  Cena obejmuje

 • 14 noclegów: 3 w Kathmandu: 2-os. pokoje, 11 podczas wędrówki: 2-os. pokoje (część pokoi bez łazienek)
 • wyżywienie zgodnie z programem: 14 śniadań, 11 lunchów, 13 kolacji
 • przeloty: Warszawa-Kathmandu, Kathmandu-Lukla, Lukla-Kathmandu, Kathmandu-Warszawa
 • transfer prywatny
 • podczas całego wyjazdu opieka polskojęzycznego lidera i anglojęzycznego przewodnika
 • porterzy (1 porter na 2 gości; bagaż do 10 kg/os.)
 • pozwolenia na wstęp: Khumbu Rural Municipality Permit oraz Sagarmatha National Park Entry Permit
 • ubezpieczenie KL i NW Itaka Complex rozszerzone o następstwa uprawiania sportów wysokiego ryzyka
 • Obowiązkowe opłaty na miejscu

 • wiza wjazdowa do Nepalu: ok. 30 USD/15 dni, wizę uzyskuje się po przylocie, na lotnisku w Nepalu, do uzyskania wizy posiadanie zdjęcia nie jest wymagane, jednak dobrze mieć ze sobą zdjęcie w przypadku awaryjnych sytuacji
 • napiwki: ok. 6 USD/os./dzień
 • Uwagi

  • Podczas wycieczki zapewnione są śpiwory, jednak zalecane jest zabranie własnego z komfortem do -5˚C lub wkładkę jedwabną.
  • W niektórych miejscach mogą być potrzebne raki lub raczki (można je zakupić w dobrej cenie w Kathmandu).
  • Podgrzanie wody do prysznica/picia oraz ładowanie urządzeń elektronicznych za dodatkową opłatą na miejscu, można je opłacić bezpośrednio u właścicieli w miejscach noclegowych.
  • Program może ulec zmianie z powodu nieprzewidzianych okoliczności i/lub warunków atmosferycznych. Trasa trekkingu jest stała, ale nieznacznie mogą różnić się poszczególne dni (czasami może być mniej kilometrów, czasem więcej – decydują o tym przewodnik wspólnie z liderem).
  • Bagaż rejestrowany do 25 kg, podręczny do 7 kg, w torbie marynarskiej tragarze noszą rzeczy do 10 kg, uczestnik w plecaku niezbędne rzeczy (najlepiej do 10 kg), reszta bagażu może zostać w hotelu w Kathmandu. Torby marynarskie będą udostępniane na miejscu i są do zwrotu po trekkingu. Do jednej torby pakowane będą rzeczy dwóch osób. Można spakować się w duży plecak lub nawet walizkę, które będzie można przechować w hotelu w Kathmandu.
  • Program przeznaczony dla osób pełnoletnich, zdrowych, sprawnych fizycznie, przygotowanych kondycyjnie do aktywności zawartych w programie.
  • Zaleca się zabrać odpowiednie obuwie, ciepłe ubrania, wodoodporną kurtkę, ciepłą kurtkę, plecak do noszenia niezbędnych rzeczy podczas wędrówki, czapkę, krem z filtrem przeciwsłonecznym, okulary przeciwsłoneczne, latarkę, kijki trekkingowe, rękawice, power bank, leki (na przeziębienie, choroby górnych dróg oddechowych, przeciwbólowe, na zatrucia, na otarcia, np. plastry, na chorobę wysokogórską, np. Diuramid, antybiotyk), chusteczki nawilżające, klapki pod prysznic, środki na komary.
  • W niektórych miejscach noclegowych może nie być toalety w pokoju.
  • Warto zaplanować fundusze na osobiste wydatki (ok. 300-500 USD), np. prysznice (mogą być dostępne co parę dni), wodę oraz inne wydatki.
  • Cena nie obejmuje wody podczas trekkingu (do kupienia w miejscach noclegowych). Dobrym pomysłem jest zabranie butelki z filtrem, np. Life Straw lub filtr Swayer lub inne specjalistyczne.
  • Po potwierdzeniu rezerwacji należy przesłać zdjęcie paszportowe każdego z Uczestników oraz zdjęcie lub skan strony ze zdjęciem z paszportu, niezbędne do realizacji imprezy i otrzymania permitów (pozwolenie na trekking). Materiały należy przekazać sprzedawcy lub na adres cok@itaka.pl, najpóźniej do 7 dni przed wylotem, w temacie wpisując: "KTMEVE1 DD/MM" (DD/MM – data rozpoczęcia imprezy: DD-dzień, MM-miesiąc) oraz podając w treści numer rezerwacji.
  • Poziom trudności – 3/5 GÓROŁAZ: Trudne trasy trekkingowe, wymagana dobra kondycja fizyczna pozwalająca na trekking w terenie górskim przez ok. 8 godz. dziennie, brak przeciwskazań zdrowotnych do przebywania na dużych wysokościach.

  Dostępne pokoje

  Pokój 2 os.

  Wyżywienie

  Wyżywienie zgodnie z programem

  Kod oferty: KTMEVE1

  Masz pytanie o ofertę?Skonsultuj się z naszym doradcą
  Masz pytanie o ofertę? Skonsultuj się z naszym doradcą
  Zamów rozmowę
  Last Minute
  9 999 zł /os.
  Łącznie: 10 000 zł

  Podobne wycieczki w tym regionie

  Nepal - Trekking wokół Annapurny
  Nepal
  Trekking wokół Annapurny
  9 249 zł /os.
   +26 zł TFG i TFP
   

  Cena początkowa: 12 720 zł /os. -27%

  Najniższa cena przed obniżką: 9 299 zł /os.

  Nepal - Trekking do bazy pod Annapurną
  Nepal
  Trekking do bazy pod Annapurną
  5.85 opinii
  11 449 zł /os.
   +26 zł TFG i TFP
   

  Cena początkowa: 14 520 zł /os. -21%

  Najniższa cena przed obniżką: 11 499 zł /os.

  Nepal - Kameralna podróż – Nepal
  Nepal
  Kameralna podróż – Nepal
  5.321 opinii
  8 459 zł /os.
   +26 zł TFG i TFP
   

  Cena początkowa: 9 699 zł /os. -12%

  Najniższa cena przed obniżką: 8 459 zł /os.