phone mobile mobile pin heart heart user user Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane CB5DFB7F-C92F-41CB-9FB1-916D616FF3EC E0FBD33F-841B-452B-BF16-225B7D943904
Wyniki Wyszukiwania Marzenie podróżnika: Panama i Kostaryka

Atuty oferty

 • 4 parki narodowe i rezerwat narodowy
 • rajskie wyspy Bocas del Toro
 • spotkanie z Indianami Embera
 • 2 stolice: Panama i San Josè
 • widok na Kanał Panamski

Marzenie podróżnika: Panama i Kostaryka Kod: PTYPACO

Trasa
8 239PLN
Dorośli: 2 wyżywienie zgodnie z programem Śr 17.03 – Nd 28.03.21
Itaka
Panama / Kostaryka

Marzenie podróżnika: Panama i Kostaryka

Kod: PTYPACO
Opis

1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Panamy. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

2. DZIEŃ. MIRAFLORES – P. N. CHAGRES – WIOSKA INDIAN EMBERA
Śniadanie. Przejazd do punktu widokowego i śluzy MIRAFLORES, skąd roztacza się piękny widok na Kanał Panamski. Wizyta w Muzeum Kanału Panamskiego. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): popołudniowy przejazd do PARKU NARODOWEGO CHAGRES. Wyprawa canoe przez dziewiczą dżunglę do WIOSKI INDIAN EMBERA. Jest to okazja do podpatrzenia codziennego życia Indian, jak polują, łowią ryby, zbierają plony, leczą się naturalnymi metodami. Na pewno zaciekawią też tradycyjne tańce i malowanie ciała, a także wyrób koszy, talerzy i masek. Tradycyjny indiański obiad. W okolicznych lasach żyją liczne gatunki zwierząt, ptaków, kwitną piękne storczyki. Powrót do hotelu, nocleg.

3. DZIEŃ. PANAMA – BOCAS DEL TORO
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie stolicy. Miasto PANAMA jest pełne kontrastów, nowoczesne wieżowce spotykają się z biedą wąskich uliczek starego miasta. Zwiedzanie starych i nowych dzielnic. Historyczne centrum Panamy wpisane jest na listę UNESCO. Transfer na lotnisko. Przelot na wyspy BOCAS DEL TORO, grupę rajskich wysp na Morzu Karaibskim. To miejsce idealne do odpoczynku na pięknych plażach, nurkowania w krystalicznie czystym morzu, podziwiania raf koralowych i podwodnego życia. Otaczające wyspy palmowe i tropikalne lasy, bogaty ekosystem archipelagu oraz tradycyjne indiańskie wioski tworzą niebywały klimat, a bogactwo kulturowe i architektoniczne, mili ludzie, lokalna wyśmienita kuchnia sprawiają, że jest to miejsce niezwykłe. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

4. DZIEŃ. CRAWL CAY – RED FROG – PUNTA HOSPITAL
Śniadanie. Dzień wolny na plażowanie lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wycieczka łodzią do CRAWL CAY, RED FROG i PUNTA HOSPITAL na wyspie Bastimentos. Crawl Cay to jedno z najbardziej kolorowych i najczęściej fotografowanych miejsc na wyspach, gdzie cisza, czysta woda i tropikalna roślinność tworzą miejsce idealne do wypoczynku oraz snurkowania. Obiad. Powrót do hotelu, nocleg.

5. DZIEŃ. SIXAOLA – SAN JOSЀ – SLOTH SANCTUARY
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do SIXAOLA, na granicy z Kostaryką a następnie do SAN JOSЀ, tętniącej życiem nowoczesnej stolicy położonej w otoczeniu zdumiewających lasów deszczowych. Obiad. Wizyta w SLOTH SANCTUARY, miejscu gdzie można obserwować leniwce. Zakwaterowanie, nocleg.

6. DZIEŃ. PLANTACJA KAWY DOKA COFFEE ESTATE – LA PAZ WATERFALL GARDENS
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Wizyta na PLANTACJI KAWY DOKA COFFEE ESTATE, gdzie poznać można historię i etapy produkcji kawy. Przejazd do LA PAZ WATERFALL GARDENS, magicznego miejsca z malowniczymi wodospadami i egzotyczną roślinnością. Obiad. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

7. DZIEŃ. REZERWAT NARODOWY CANO NEGRO – P. N. WULKANU ARENAL – LA FORTUNA
Śniadanie. Przejazd do REZERWATU NARODOWEGO CANO NEGRO. Wyprawa łodzią do miejsca idealnego do obserwacji wielu gatunków ptaków, które są największą atrakcją rezerwatu. Obiad. Po południu spacer po PARKU NARODOWYM WULKANU ARENAL i podziwianie pięknych widoków na wulkan, który ma kształt niemal idealnego stożka. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): przejazd do gorących źródeł LA FORTUNA, czas wolny na relaks w basenach z wodą termalną spływającą wprost ze zboczy wulkanu Arenal. Powrót do hotelu, nocleg.

8. DZIEŃ. RZEKA TARCOLES
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd nad RZEKĘ TARCOLES, której wody zamieszkuje największa na kontynencie amerykańskim ilość krokodyli, a bagna położone przy jej ujściu tworzą dom dla ptactwa wodnego i ptaków brodzących. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): „Crocodile boat tour” – niepowtarzalna okazja to obserwacji krokodyli w ich naturalnym środowisku. Obiad. Przejazd nad wybrzeże Oceanu Spokojnego. Zakwaterowanie w okolicach Parku Narodowego Manuel Antonio. Nocleg.

9. DZIEŃ. P.N. MARINO BALLENA
Śniadanie. Wizyta w PARKU NARODOWYM MARINO BALLENA, jednym z najmniejszych i najmłodszych parków narodowych Kostaryki. Czekają tam piękne plaże z rafą koralową i namorzyny, które zamieszkują jaszczurki, kajmany i szopy. Plaże te są terenami lęgowymi żółwi oliwkowych i szylkretowych. Obiad. Powrót do hotelu, czas wolny, nocleg.

10. DZIEŃ. P.N. MANUEL ANTONIO
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Wizyta w PARKU NARODOWYM MANUEL ANTONIO, w którym piękne, szerokie, białe plaże, górujące nad nimi porośnięte klify, dżungla po jednej stronie, a Ocean Spokojny po drugiej, tworzą niezapomniany spektakl kolorów. Obiad. Na terenie parku znajdują się lasy, bagna, występuje tu wiele gatunków flory i fauny. Spacerując ścieżkami, można zaobserwować zamieszkujące park zwierzęta, m.in. małpki kapucynki, czepiaki i sajmiri, wiele gatunków ptaków, a także legwany i leniwce. Przejazd do San Josè. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

11. DZIEŃ. SAN JOSЀ
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Panoramiczne zwiedzanie SAN JOSЀ, stolicy Kostaryki. Obiad. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski.

12. DZIEŃ.
Przylot do Polski.

10 noclegów w hotelach***; 2-os. pokoje z łazienkami • wyżywienie: 10 śniadań, 7 obiadów, 1 kolacja • przeloty: Polska-Panama, Kostaryka-Polska • przejazdy autokarem lub busem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy, przelot wewnętrzny: Panama-Bocas del Toro: ok. 170 USD, napiwki: ok. 5 USD/os./dzień.
 2. Opłaty fakultatywne: wioska Embera: ok. 90 USD, wycieczka łodzią do Crawl Cay, Red Frog i Punta: ok. 70 USD, kąpiel w geotermalnych źródłach wulkanicznych La Fortuna: ok. 40 USD, Crocodile boat tour: ok. 30 USD.
 3. Limit bagażu na przelocie wewnętrznym: Panama-Bocas del Toro: bagaż główny – 14 kg, bagaż podręczny – 4 kg (koszt nadbagażu: 3 USD/kg).

4.4 /6
74% klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą

Klienci doceniają:

 • Program wycieczki/trasę
 • Komfort podróży
 • Standard autokaru
ZIMA20/21
x

ZIMA 20/21!
TYLKO DO 31 SIERPNIA BONUSY NA PLUSY:

 • 30% zaliczki
 • 50% zniżki dla dziecka w wybranych hotelach
 • Gwarancja Niezmienności Ceny
 • Gwarancja Bezkosztowej Zmiany Rezerwacji
 • 3% zniżki dla Stałych Klientów lub 100 PLN za zgody na kontakt elektroniczny
 • kupon na CEWE FOTOKSIĄŻKĘ za 1 PLN
 • parking za 1 PLN
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
Informacje o regionie
Galeria regionu

Panama

Panama położona między Oceanem Spokojnym i Morzem Karaibskim, to kraj przepięknych krajobrazów, pełna kontrastów stolica i „ósmy cud świata”, za który uznawany jest Kanał Panamski. To także rajskie plaże i rafy koralowe oraz indiańskie wioski, gdzie do dziś zachowały się tradycyjne rytuały i styl życia.

Położenie na mapie Trasa

Miraflores • Park Narodowy Chagres • Wioska Indian Embera • Panama  • Bocas del Toro • Crawl Cay • Red Frog • Punta Hospital • Sixaola • San Josè • Sloth Sanctuary • Plantacja Kawy Doka Coffee Estate • La Paz Waterfall Gardens • Rezerwat Narodowy Cano Negro • Park Narodowy Wulkanu Arenal • La Fortuna • Rzeka Tarcoles •  Park Narodowy Marino Ballena • Park Narodowy Manuel Antonio •  San José

Panama i Kostaryka – kwintesencja Ameryki Łacińskiej w trakcie jednej wyprawy. Bliskie spotkania z egzotyczną przyrodą, totalne oderwanie od rzeczywistości na zjawiskowych plażach, zwiedzanie dwóch stolic. Znakomicie zaplanowany program sprawia, że jest czas na wszystko. W Panamie zwiedzanie pełnej kontrastów stolicy, niezapomniany widok Kanału Panamskiego, uznawanego za „ósmy cud świata”, rajskie wyspy Bocas del Toro i podglądanie codziennego życia Indian. W Kostaryce, krainie ticos i kwezala, zwanej Szwajcarią Ameryki Środkowej, niezapomniane dni wypełnione zwiedzaniem parków narodowych, wizytami na plantacjach kawy i bananów, a także relaks na cudnych plażach. Trasa w krajach zwiedzanych: ok. 1200 km.

PLAN WYCIECZKI
1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Panamy. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.
2. DZIEŃ. MIRAFLORES – P. N. CHAGRES – WIOSKA INDIAN EMBERA
Śniadanie. Przejazd do punktu widokowego i śluzy MIRAFLORES, skąd roztacza się piękny widok na Kanał Panamski. Wizyta w Muzeum Kanału Panamskiego. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): popołudniowy przejazd do PARKU NARODOWEGO CHAGRES. Wyprawa canoe przez dziewiczą dżunglę do WIOSKI INDIAN EMBERA. Jest to okazja do podpatrzenia codziennego życia Indian, jak polują, łowią ryby, zbierają plony, leczą się naturalnymi metodami. Na pewno zaciekawią też tradycyjne tańce i malowanie ciała, a także wyrób koszy, talerzy i masek. Tradycyjny indiański obiad. W okolicznych lasach żyją liczne gatunki zwierząt, ptaków, kwitną piękne storczyki. Powrót do hotelu, nocleg.
3. DZIEŃ. PANAMA – BOCAS DEL TORO
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie stolicy. Miasto PANAMA jest pełne kontrastów, nowoczesne wieżowce spotykają się z biedą wąskich uliczek starego miasta. Zwiedzanie starych i nowych dzielnic. Historyczne centrum Panamy wpisane jest na listę UNESCO. Transfer na lotnisko. Przelot na wyspy BOCAS DEL TORO, grupę rajskich wysp na Morzu Karaibskim. To miejsce idealne do odpoczynku na pięknych plażach, nurkowania w krystalicznie czystym morzu, podziwiania raf koralowych i podwodnego życia. Otaczające wyspy palmowe i tropikalne lasy, bogaty ekosystem archipelagu oraz tradycyjne indiańskie wioski tworzą niebywały klimat, a bogactwo kulturowe i architektoniczne, mili ludzie, lokalna wyśmienita kuchnia sprawiają, że jest to miejsce niezwykłe. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.
4. DZIEŃ. CRAWL CAY – RED FROG – PUNTA HOSPITAL
Śniadanie. Dzień wolny na plażowanie lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wycieczka łodzią do CRAWL CAY, RED FROG i PUNTA HOSPITAL na wyspie Bastimentos. Crawl Cay to jedno z najbardziej kolorowych i najczęściej fotografowanych miejsc na wyspach, gdzie cisza, czysta woda i tropikalna roślinność tworzą miejsce idealne do wypoczynku oraz snurkowania. Obiad. Powrót do hotelu, nocleg.
5. DZIEŃ. SIXAOLA – SAN JOSЀ – SLOTH SANCTUARY
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do SIXAOLA, na granicy z Kostaryką a następnie do SAN JOSЀ, tętniącej życiem nowoczesnej stolicy położonej w otoczeniu zdumiewających lasów deszczowych. Obiad. Wizyta w SLOTH SANCTUARY, miejscu gdzie można obserwować leniwce. Zakwaterowanie, nocleg.
6. DZIEŃ. PLANTACJA KAWY DOKA COFFEE ESTATE – LA PAZ WATERFALL GARDENS
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Wizyta na PLANTACJI KAWY DOKA COFFEE ESTATE, gdzie poznać można historię i etapy produkcji kawy. Przejazd do LA PAZ WATERFALL GARDENS, magicznego miejsca z malowniczymi wodospadami i egzotyczną roślinnością. Obiad. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.
7. DZIEŃ. REZERWAT NARODOWY CANO NEGRO – P. N. WULKANU ARENAL – LA FORTUNA
Śniadanie. Przejazd do REZERWATU NARODOWEGO CANO NEGRO. Wyprawa łodzią do miejsca idealnego do obserwacji wielu gatunków ptaków, które są największą atrakcją rezerwatu. Obiad. Po południu spacer po PARKU NARODOWYM WULKANU ARENAL i podziwianie pięknych widoków na wulkan, który ma kształt niemal idealnego stożka. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): przejazd do gorących źródeł LA FORTUNA, czas wolny na relaks w basenach z wodą termalną spływającą wprost ze zboczy wulkanu Arenal. Powrót do hotelu, nocleg.
8. DZIEŃ. RZEKA TARCOLES
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd nad RZEKĘ TARCOLES, której wody zamieszkuje największa na kontynencie amerykańskim ilość krokodyli, a bagna położone przy jej ujściu tworzą dom dla ptactwa wodnego i ptaków brodzących. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): „Crocodile boat tour” – niepowtarzalna okazja to obserwacji krokodyli w ich naturalnym środowisku. Obiad. Przejazd nad wybrzeże Oceanu Spokojnego. Zakwaterowanie w okolicach Parku Narodowego Manuel Antonio. Nocleg.
9. DZIEŃ. P.N. MARINO BALLENA
Śniadanie. Wizyta w PARKU NARODOWYM MARINO BALLENA, jednym z najmniejszych i najmłodszych parków narodowych Kostaryki. Czekają tam piękne plaże z rafą koralową i namorzyny, które zamieszkują jaszczurki, kajmany i szopy. Plaże te są terenami lęgowymi żółwi oliwkowych i szylkretowych. Obiad. Powrót do hotelu, czas wolny, nocleg.
10. DZIEŃ. P.N. MANUEL ANTONIO
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Wizyta w PARKU NARODOWYM MANUEL ANTONIO, w którym piękne, szerokie, białe plaże, górujące nad nimi porośnięte klify, dżungla po jednej stronie, a Ocean Spokojny po drugiej, tworzą niezapomniany spektakl kolorów. Obiad. Na terenie parku znajdują się lasy, bagna, występuje tu wiele gatunków flory i fauny. Spacerując ścieżkami, można zaobserwować zamieszkujące park zwierzęta, m.in. małpki kapucynki, czepiaki i sajmiri, wiele gatunków ptaków, a także legwany i leniwce. Przejazd do San Josè. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.
11. DZIEŃ. SAN JOSЀ
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Panoramiczne zwiedzanie SAN JOSЀ, stolicy Kostaryki. Obiad. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski.
12. DZIEŃ.
Przylot do Polski.

ŚWIADCZENIA: 10 noclegów w hotelach***; 2-os. pokoje z łazienkami • wyżywienie: 10 śniadań, 7 obiadów, 1 kolacja • przeloty: Polska-Panama, Kostaryka-Polska • przejazdy autokarem lub busem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:
 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy, przelot wewnętrzny: Panama-Bocas del Toro: ok. 170 USD, napiwki: ok. 5 USD/os./dzień.
 2. Opłaty fakultatywne: wioska Embera: ok. 90 USD, wycieczka łodzią do Crawl Cay, Red Frog i Punta: ok. 70 USD, kąpiel w geotermalnych źródłach wulkanicznych La Fortuna: ok. 40 USD, Crocodile boat tour: ok. 30 USD.
 3. Limit bagażu na przelocie wewnętrznym: Panama-Bocas del Toro: bagaż główny – 14 kg, bagaż podręczny – 4 kg (koszt nadbagażu: 3 USD/kg).
Opinie klientów (45)

Ocena ogólna

4.4/6

Klienci wyróżnili:

 • Program wycieczki/trasę
 • Komfort podróży
 • Standard autokaru
74%
naszych klientów poleca ten hotel!
 • 4.4
 • 4.6
 • 4.1
 • 4.5
 • 4.5
 • 4.0

Pokaż recenzje od:

6/6
41-50 lat, z partnerem/ką luty 2020
Rzeczywiście ta wycieczka to spełnione marzenie podróżnika rozwiń
Rzeczywiście ta wycieczka to spełnione marzenie podróżnika
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
 • 6
zwiń
4/6
50+ lat, z partnerem/ką luty 2020
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 4
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką styczeń 2020
Wycieczka godna polecenia. Wspaniały wyjazd na 12 dni do tropikalnego raju. Przepiekna Panama City oraz Kanał Panamski pełen historii i niezwykłej inżynierii. Kostaryka to zielona i przepięknie (...) rozwiń
Wycieczka godna polecenia. Wspaniały wyjazd na 12 dni do tropikalnego raju. Przepiekna Panama City oraz Kanał Panamski pełen historii i niezwykłej inżynierii. Kostaryka to zielona i przepięknie kwitnąca kraina, położona między mozem Karaibskim i Oceanem Spokojnym. Świetna grupa i bardzo opiekuńczy i pomocny pan Marcin , nasz pilot wycieczki . Hotele w dobrym standarcie . Autokar na terenie Kostaryki psuły się dwukrotnie , strata cennego czasu . Przepiękne plaże nad Oceanem .
 • 5
 • 5
 • 5
 • 4
 • 3
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką styczeń 2020
Jeli jsme s Itakou již podruhé. Vyhovuje cena, služby. Tématicky zajímavý. Skupinka 19 lidí úplně dostačující. Ubytování, jidlo, navštívené místa)- vše nad očekávání. Delegát Marcin, Ljibica v (...) rozwiń
Jeli jsme s Itakou již podruhé. Vyhovuje cena, služby. Tématicky zajímavý. Skupinka 19 lidí úplně dostačující. Ubytování, jidlo, navštívené místa)- vše nad očekávání. Delegát Marcin, Ljibica v Panamě nebo Julio v Kostarice- ochotní. Moc jsme byli spokojeni. Děkujeme Marcine
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
 • 4
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką styczeń 2020
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 4
 • 4
 • 4
 • 4
 • 5
zwiń
1/6
50+ lat, sam/a styczeń 2020
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 3
 • 5
 • 6
 • 1
 • 4
zwiń
3/6
31-40 lat, z rodziną styczeń 2020
1. Wycieczka dla emerytow. godzina zwiedzania i caly dzien czasu wolnego. W parkach 15 minut przejscia przez park i 4 godziny lezenia na plazy - nie o to chodzi. Na wycieczke objazdowa jedzie (...) rozwiń
1. Wycieczka dla emerytow. godzina zwiedzania i caly dzien czasu wolnego. W parkach 15 minut przejscia przez park i 4 godziny lezenia na plazy - nie o to chodzi. Na wycieczke objazdowa jedzie sie zeby jak najwiecej zwiedzic i zobaczyc a nie wypoczac. Beznadziejnie ustawione fakultety - albo jedziesz albo caly dzien jestes zdany na siebie w obcym miejscu. Takie fakultety mozna zrobic w dwa ostatnie dni wycieczki kwaterujac grupe w hotelu AI z piekna plaza, tak aby Ci, ktorzy nie jada na fakultet mieli co robic. W Bocas del Toro w hotelu nie bylo plazy do cywilizacji byly 3 km w poblizu hotelu nie bylo nic i tam mamy do wyboru fakultet, lub siedzenie w pokoju caly dzien - beznadzieja. Podobna sytuacja w Panamie, albo fakultet albo jestes zdany na siebie samego w nowym miescie i rob co chcesz - przewodnik nie zproponowal zadnej alternatywy co mozna zrobic nie jadac na fakultety!!!. 2. Hotele o przyzwoitym standardzie. Podczas zwiedzania wulkanu, mozna zmienic hotel na jakis w La Fortuna - szkoda czasu na powrot do hotelu po termach. Minusem jest brak bagazowych w hotelach - trzeba samemu wozic walizki (pomimo pobrania 5USD napiwow za dzien) 3. Wyzywienie - ogolnie smaczne ale malo zroznicowane, na kartach w restauracjach w ktorych jedlismy byl duzy wybor, natomiast dla grupy wykupowany byl zawsze ryz z fasola (tlumaczenie, ze jest to lokalny przysmak - fajnie mozna to zjesc raz lub dwa a nie przez 10 dni codziennie). Beznadziejna opcja z obiadami, zawsze na objazdowkach mielismy sniadania i obiadokolacje/kolacje a sami kupowalismy lunch - na tej wycieczce sniadanie o 7.00 i obiad o 12.00 a do konca dnia martw sie czlowieku sam o jedzenie. Najczesciej trzeba wykupic kolacje w hotelu za 50USD (lunch mozna byloby zjesc za 15-20USD), poniewaz w okolicy hotelu nie bylo zadnej restauracji. 4. Komfort podrozy - autobusy o dobrym standardzie, duzo miejsca dla kazdego, mozna wygodnie podrozowac. Niestety dojazdy w Bocas del Toro poza wszelkimi normami bezpieczenstwa!!!!!!!!!! Zaladowano nas do busika wraz z walizkami, ktore udezaly nas podczas hamowania. Stanowczo powinno byc dwa razy tyle busow, tak aby kazdy jechal wygodnie a walizki jechaly w osobnym busie. 5. Ogolnie Panama i Kostaryka, bardzo piekne kraje i duzo mozna byloby tam zobaczyc - niestety wycieczka typu LOW COAST (sknerstwo Itaki wychodzilo na kazdym kroku) zepsula wszystko. Proponuje oszczedzac na innych wycieczkach a nie na objazdach. Bylismy w zeszlym roku na wycieczce "Indonezyjska Mandala" i tak powinny wygladac objazdowki - 14 dni intensywnego zwiedzania i ewentualnie 2 ostatnie dni wypoczynku z fakultetami.
 • 1
 • 5
 • 3
 • 4
 • 4
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką listopad 2019
Wycieczka interesująca poznawczo bo każdy kraj jest inny i każdy ciekawy. Pierwszym zaskoczeniem w Panamie był brak tablic rejestracyjnych z przodu samochodów. Wnikliwy obserwator z całą (...) rozwiń
Wycieczka interesująca poznawczo bo każdy kraj jest inny i każdy ciekawy. Pierwszym zaskoczeniem w Panamie był brak tablic rejestracyjnych z przodu samochodów. Wnikliwy obserwator z całą pewnością zauważy wiele ciekawostek, dlatego nie będę ich zdradzał a polecę tą wycieczkę. Dla wytrawnych "zwiedzaczy" wielkiego zaskoczenia nie będzie. Kto był już w tamtej części świata to stwierdzi, że faktycznie widoki są piękniejsze niż zdjęcia na folderach reklamowych a woda w oceaniach cieplejsza niż w wannie. Indianie Embera już nieco ucywilizowani choć naprawdę autentyczni. Kanał Panamski z pewnością niezwykły choć na śluzie Miraflores czuć komercją. Spędza się wszystkich na godzinę 15:30 bo akurat wtedy będzie przepływał jeden statek i będzie pokaz dla turystów. Program wycieczki obejmuje wszystko co warto tam zobaczyć a nie jest zbyt intensywny ani męczący. Hotele były w standardzie wycieczek objazdowych i wszystkie z Internetem w pokojach a wyżywienie urozmaicone. Pani Magdalena, Pilotka naszej wycieczki to wzór dla innych pilotów. Świadomie piszę wielkie P. Wiedza, umiejętność jej przekazania, zdolności organizacyjne, poczucie obowiązku a wręcz opiekuńczość to tylko niektóre z jej zalet. Do tego duże poczucie humoru i umiejętność integracji grupy. Duży bonus dla Itaki za panią Magdę. Generalnie mogę polecić wycieczkę zwłaszcza tym którzy nie znają regionu Ameryki Centralnej.
 • 6
 • 5
 • 6
 • 6
 • 5
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką listopad 2019
Bardzo ciekawa choć intensywna ale tak miało być! rozwiń
Bardzo ciekawa choć intensywna ale tak miało być!
 • 6
 • 6
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
2/6
50+ lat, z partnerem/ką listopad 2019
Impreza ciekawa , Kostaryka to bardzo ładny kraj , Panama super wspomnienia i wrażenia. Niestety Itaka powinna dołożyć starań aby lepiej opracować program imprezy . W mojej ocenie za takie (...) rozwiń
Impreza ciekawa , Kostaryka to bardzo ładny kraj , Panama super wspomnienia i wrażenia. Niestety Itaka powinna dołożyć starań aby lepiej opracować program imprezy . W mojej ocenie za takie pieniądze Itaka powinna się bardziej postarać . Jeśli w programie jest przewidziany wypoczynek nad morzem to warto by zwrócić uwagę na to aby dobrać hotel w lepszym standardzie z ładną plażą o dyspozycji gości . Poza tym wyżywienie w Hotelach (nie wszystkie) jest fatalne. Warto też zwrócić uwagę na autokary w Kostaryce ponieważ nie mieszczę bagaży uczestników . W programie Itaki nie jest precyzyjnie opisane co robimy danego dnia. W ostatnich dwóch dniach imprezy jest także wypoczynek na plaży a nie ma tego wpisane w programie. Jeździłem już z Itaką na imprezy i byłem zadowolony, jednak po tej imprezie a szczególnie dotyczy to organizacji imprezy mam wrażenie że Itaka nie dokłada starań aby zadbać o jakość . Niekiedy warto nawet dopłacić nieco ale mieć to czego się oczekuje szczególnie jeśli porównamy oferty konkurencji. Z przykrością opsuj te uwagi jednak robię to w trosce aby innym razem ponownie się nie rozczarować .
 • 2
 • 4
 • 3
 • 4
 • 3
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką listopad 2019
Wycieczka dobrze zorganizowana, aczkolwiek wyjazd na wyspy powinien trwać o jeden dzień dłużej, żeby jeden dzień był przeznaczony tylko na plażowanie i nie trzeba było wybierać pomiędzy (...) rozwiń
Wycieczka dobrze zorganizowana, aczkolwiek wyjazd na wyspy powinien trwać o jeden dzień dłużej, żeby jeden dzień był przeznaczony tylko na plażowanie i nie trzeba było wybierać pomiędzy wypoczynkiem na plaży, a dodatkową wycieczką fakultatywną. Można byłoby jeszcze dodać wycieczkę do plemion w Kostaryce czy dodatkowe wyspy też w Kostaryce.
 • 5
 • 4
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
6/6
26-30 lat, sam/a marzec 2019
Wycieczka bardzo ciekawa, w szczególności pod kątem przyrodniczym. Bardzo dobra organizacja. Wiele pozytywnych wrażeń, każdy punkt programu zrealizowany został doskonale. rozwiń
Wycieczka bardzo ciekawa, w szczególności pod kątem przyrodniczym. Bardzo dobra organizacja. Wiele pozytywnych wrażeń, każdy punkt programu zrealizowany został doskonale.
 • 6
 • 5
 • 4
 • 6
 • 5
zwiń
6/6
41-50 lat, z partnerem/ką marzec 2019
Wycieczka godna polecenia dla wielbicieli natury. Zwiedzania zabytków - praktycznie brak - dlaczego? Dowiecie się jak pojedziecie. Jako dodatkową atrakcję polecamy Zip Line - Park linowy. Z (...) rozwiń
Wycieczka godna polecenia dla wielbicieli natury. Zwiedzania zabytków - praktycznie brak - dlaczego? Dowiecie się jak pojedziecie. Jako dodatkową atrakcję polecamy Zip Line - Park linowy. Z naszymi parkami linowymi nie ma nic wspólnego. Nie ma tam konkurencji sprawnościowych tylko zjazdy po linach na tyrolkach lub zjazdy w pionie albo huśtawki. Wszystko zorganizowane i dopięte na ostatni guzik. Jak nie ma tego w planie wycieczki, trzeba (w trakcie jej trwania) zgłosić i wszystko da się załatwić. Możliwość większego niż w stacjonarnym hotelu poznania życia i zwyczajów mieszkańców. Wycieczka zorganizowana w najdrobniejszych szczegółach. Bardzo dokładne informacje zarówno o wymaganiach kondycyjnych dla danej wycieczki, czasie trwania, wymaganym ubiorze, możliwościach zrobienia zakupów, postojach, posiłkach i wszystkim co niezbędne do pełnego odprężenia. Trzeba tylko być, mieć chęci, humor i podstawową wiedzę z zakresu survivalu wycieczkowego. Ponarzekać można było troszeczkę na jedzenie, które w wersji podstawowej było wystarczająco skromne (mężczyzna zaspokoił głód, ale się nie najadł). Smaczne, ale w kompozycji ryż z fasolą - lekko niewystarczające. Pewnie ziemniaki w takiej ilości zrobiłyby swoje. Nie był to jednak znaczący problem: zawsze można było coś dokupić. Śniadania w hotelach zazwyczaj kontynentalne i do syta.
 • 6
 • 6
 • 4
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
41-50 lat, z partnerem/ką marzec 2019
Znakomita i fascynująca przygoda. Sąsiadujące państwa a tak różne. Program umiarkowany tematycznie i tempem i dynamiką zwiedzania. Dzięki wspaniałej pilotce pani Ani i lokalnym przewodnikom (...) rozwiń
Znakomita i fascynująca przygoda. Sąsiadujące państwa a tak różne. Program umiarkowany tematycznie i tempem i dynamiką zwiedzania. Dzięki wspaniałej pilotce pani Ani i lokalnym przewodnikom niezapomniane wrażenia. Chętnym dodatkowych wrażeń proponujemy koniecznie jako fakultet Zipline. Nasza 16 osobowa grupa była niesamowicie różnorodna ale co się rzadko zdarza jednomyślna. Polecamy bez wahania.
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
5/6
31-40 lat, z partnerem/ką marzec 2019
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 4
 • 4
 • 4
 • 5
 • 5
zwiń
4/6
50+ lat, sam/a marzec 2019
Wycieczka nie obciąża zbytnio, raczej nazwałbym ją 'light' gdyby nie gorąco towarzyszące na nizinach. Program niezbyt atrakcyjny, sporo wolnego czasu w czasie którego nie ma za bardzo co robić. (...) rozwiń
Wycieczka nie obciąża zbytnio, raczej nazwałbym ją 'light' gdyby nie gorąco towarzyszące na nizinach. Program niezbyt atrakcyjny, sporo wolnego czasu w czasie którego nie ma za bardzo co robić. Trzeba być przygotowanym na dość wysokie ceny, szczególnie w Kostaryce. Standard autokaru oceniam na 3+ na możliwych 6 Hotele oceniam na 4 na 6 możliwych pt. Jest wycieczka dla osób które z Ameryką Łacińską spotykają się po raz pierwszy. Odradzam tym wszystkim, który mają za sobą większe doświadczenia zwłaszcza na bardziej atrakcyjnych kierunkach takich jak Wenezuela, Kuba, Gwatemala czy Meksyk nie mówiąc nic już o np. Peru itp. Bardzo mało fauny, która jest przereklamowana w przewodnikach. Nie wystąpił też praktycznie ani razu efekt 'Wow' - no może na plaży w Ballenas. A koszt źródeł termalnych czyli 40$ za godzinkę moczenia się uważam za rozpustę w biały dzień. Dobra opinia o tzw. rafach jest wyssana z palca! - totalna porażka! Proszę się nie nastawiać na nic poza martwymi jej fragmentami w okolicach Bocas del toro. Być może byliśmy wożeni po najsłabszych (bo cena ma na to pewnie wpływ) i najbardziej ubogich. Niezrozumiałe jest nie zaplanowanie choćby namiastki tzw. 'Zip line' - trudno. Wyjazd do Indian Embera to kompletna komercja za 80$ na niskim poziomie z godzinnym płynięciem w kucki wąskimi czółnami. Plantacja kawy niezbyt interesująca, całe szczęście był tam ogród motyli i kwiatów. Wodospady La Paz przy np. Jeziorach Plitvickich w Chorwacji to kompletna porażka. Wodospady są mierną namiastką dla tych których coś już widzieli. Owszem panorama Kanału Panamskiego lub widoku z oddali Panama City robi wrażenie, szkoda jedynie że nie było chociaż przejazdy tzw. panoramicznego przez City? Za to zieleni jest pod dostatkiem szczególnie kiedy wyjeżdżamy z Polski zimą lub przedwiośniem. Ale co za dużo to nie zdrowo. Obserwacja ptaków to kolejna próba naciągnięcia turystów. Więcej ptaków zobaczymy w Polsce i więcej zwierząt np. na Mazurach lub w Puszczy Białowieskiej! Mimo kilku niedociągnięć organizacyjnych można zaliczyć wycieczkę do zaakceptowania szczególnie dla osób początkujących amatorów egzotyki. Praktycznie brak kontaktu z folklorem poza wizytą w wiosce plemienia Embera.
 • 3
 • 4
 • 4
 • 3
 • 3
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką marzec 2019
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 6
 • 6
 • 6
 • 5
 • 5
zwiń
2/6
—, z partnerem/ką styczeń 2019
Fakult.wycieczki powinny być tak zorganizowane,żeby pozostali nie czekali w pobliżu tylko w hotelu.Zbyt mało do oglądania.Pilot jak najszybciej spychała do hotelu i ulatniala się z (...) rozwiń
Fakult.wycieczki powinny być tak zorganizowane,żeby pozostali nie czekali w pobliżu tylko w hotelu.Zbyt mało do oglądania.Pilot jak najszybciej spychała do hotelu i ulatniala się z koleżanką.Rozrzut ceny wycieczki nawet do 2 tyś to też że str Itaki nie fer.
 • 2
 • 4
 • 4
 • 4
 • 5
zwiń
5/6
31-40 lat, sam/a styczeń 2019
Dla mnie spotkanie z zupełnie nowym rejonem świata, więc podszedłem z duża ciekawością. Osobiście wolę spotkania z ludźmi i kulturą niż z przyrodą i trochę tego zabrakło mi w Kostaryce; (...) rozwiń
Dla mnie spotkanie z zupełnie nowym rejonem świata, więc podszedłem z duża ciekawością. Osobiście wolę spotkania z ludźmi i kulturą niż z przyrodą i trochę tego zabrakło mi w Kostaryce; zważywszy, że program był raczej nienapięty. Przydrożny bar atrakcja nie mniejszą niż kolejny park narodowy...
 • 4
 • 5
 • 4
 • 5
 • 5
zwiń
6/6
31-40 lat, z partnerem/ką listopad 2018
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 6
 • 5
 • 4
 • 6
 • 6
zwiń
5/6
50+ lat, ze znajomymi luty 2018
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 5
 • 5
 • 4
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką luty 2018
Bardzo ciekawy program, Kostaryka to raj dla miłośników fauny i flory. Dobry balans pomiędzy zwiedzaniem i wypoczynkiem. Pilot P.Lucyna Świetnie zorganizowana, pomocna, kompetentna, z (...) rozwiń
Bardzo ciekawy program, Kostaryka to raj dla miłośników fauny i flory. Dobry balans pomiędzy zwiedzaniem i wypoczynkiem. Pilot P.Lucyna Świetnie zorganizowana, pomocna, kompetentna, z dużą wiedzą.
 • 6
 • 5
 • 4
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
6/6
31-40 lat, ze znajomymi luty 2018
Wycieczka bardzo ciekawa. Program ulegał małym modyfikacjom, ale to tylko dodawało "smaczku" całej wyprawie. Piękne miejsca, parki narodowe, niesamowite zwierzaki, przeprawy (...) rozwiń
Wycieczka bardzo ciekawa. Program ulegał małym modyfikacjom, ale to tylko dodawało "smaczku" całej wyprawie. Piękne miejsca, parki narodowe, niesamowite zwierzaki, przeprawy wodą, lądem i powietrzem. Mimo intensywnego programu człowiek nie czuł się zmęczony. Hotele na całej trasie były bardzo dobre (co mnie zaskoczyło), jedzenie może trochę monotonne (ryż, fasola i dodatki), ale zawsze było smacznie. Pani pilot Lucyna- pełen profesjonalizm, wiedza i potrafiła trzymać grupę w ryzach. Zdecydowanie wykraczała poza swoje obowiązki, żeby grupa skorzystała w pełni z wycieczki- organizowała wyjazdy na kolacje do miasta na wyspach Bocas del Toro, wycieczka Canopy Safari (park linowy) w Quepos czy w drodze powrotnej zorganizowała krótką wycieczkę po Mexico City, bo czas oczekiwania na samolot na to pozwolił. Najchętniej człowiek zostałby dłużej :)
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką luty 2018
bardzo ciekawa, dobrze wyważony program, świetna pilotka Lucyna! rozwiń
bardzo ciekawa, dobrze wyważony program, świetna pilotka Lucyna!
 • 6
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką luty 2018
Wycieczka bardzo ciekawa, bogaty program.Swietna Pani przewodnik.Przekazała nam wiele informacji.Rzetelna wiedzą i dobra organizacja. rozwiń
Wycieczka bardzo ciekawa, bogaty program.Swietna Pani przewodnik.Przekazała nam wiele informacji.Rzetelna wiedzą i dobra organizacja.
 • 6
 • 3
 • 4
 • 6
 • 5
 • 5
zwiń

Sprawdź cenę

Twój wybór wczasów

Panama, Kostaryka

Marzenie podróżnika: Panama i Kostaryka

zmień wariant wakacji
 • Dojazd własny
Wybierz
9 799 Pln
Oszczędzasz: 1 560 PLN
Dorosły
8 239pln
Łączna kwota sprawdź szczegóły ceny 16 478 pln razem
Oszczędzasz 1 560 PLN
Rezerwuj
Przejdziesz do bezpiecznego procesu rezerwacji
 • wyślij zapytanie
 • callcenter.tel_pl
 • 801 066 777
 • 77 4476 777
 • Infolinie dostępne: pn-pt: 8-22 sob-ndz: 9-20
arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter