phone mobile mobile pin heart heart user user Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane CB5DFB7F-C92F-41CB-9FB1-916D616FF3EC E0FBD33F-841B-452B-BF16-225B7D943904
Wyniki Wyszukiwania Złocista wyspa i ogród na Atlantyku

Atuty oferty

 • dwie wyspy podczas jednej wycieczki
 • połączenie zwiedzania i wypoczynku
 • piękne krajobrazy
 • niesamowita przyroda Madery i złote plaże Porto Santo

Złocista wyspa i ogród na Atlantyku Kod: PXOMADE

Trasa
PLN
Itaka
Porto Santo / Madera / Wycieczka Objazdowa Portugalia

Złocista wyspa i ogród na Atlantyku

Kod: PXOMADE
4.9 /6
72% klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą

Klienci doceniają:

 • Standard autokaru
 • Komfort podróży
 • Dobre wyżywienie
Opis

Wszystko co musisz wiedzieć na temat warunków podróżowania przeczytasz na Bezpieczne Wakacje

1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot na Porto Santo. Transfer do hotelu, czas wolny, kolacja, nocleg.

2. DZIEŃ. PORTO SANTO
Śniadanie. Czas wolny – wypoczynek w hotelu lub udział w wycieczce fakultatywnej (za dodatkową opłatą na miejscu): trekking na Pico do Castelo (437 m n.p.m.) ścieżką zbudowaną z kamieni i schodów bazaltowych. W tej okolicy występują rośliny endemiczne, m.in. drzewo smocze, a także liczne ptaki. Ze szczytu rozpościera się piękny widok. Przejście szlakiem do najwyższego szczytu wyspy Pico do Facho (517 m n.p.m.), skąd widać całą panoramę wyspy. Z tego punktu obserwowano pirackie statki – gdy się zbliżały, zapalano ogromne ognisko, które można było zobaczyć ze wschodniego krańca Madery. Tak ostrzegano Funchal przed atakami piratów. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

3. DZIEŃ. VILA BALEIRA – PONTA DA CALHETA – PICO DE ANA FERREIRA – QUINTA DAS PALMEIRAS – PICO DO CASTELO – MADERA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Czas wolny. Po południu przejazd do VILA BALEIRA, stolicy wyspy, która zachwyca niepowtarzalną atmosferą. Zwiedzanie Muzeum Krzysztofa Kolumba, gdzie odtworzony jest oryginalny klimat domu, w którym mieszkał odkrywca, jego liczne portrety i mapy. Wjazd na punkt widokowy PONTA DA CALHETA, skąd przy dobrej pogodzie można zobaczyć na horyzoncie północną część Madery. Następnie przejazd przez pole golfowe i spacer do PICO DA ANA FERREIRA (283 m n.p.m.), po drodze grupa pryzmatycznych bazaltowych słupów skalnych, które ze względu na swój kształt nazywane są „ORGANAMI”. Przejazd przez Campo de Baixo i Campo de Cima do QUINTA DAS PALMEIRAS, gdzie w małym ogrodzie botanicznym można podziwiać różnorodną roślinność m.in. róże, hibiskusy, trytomy, lilie i egzotyczne ptaki. Następnie przejazd przez Lombas i Tanque do PICO DO CASTELO (437 m n.p.m.), gdzie roztacza się piękny widok na miasto i wyspę. Na tym szczycie w XVI w. zbudowano mały fort w celu zapewnienia ochrony przed częstymi najazdami piratów i korsarzy. Wieczorem transfer do portu. Przeprawa promowa na Maderę. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

4. DZIEŃ. FUNCHAL – PICO DOS BARCELOS
Śniadanie. Zwiedzanie FUNCHAL, stolicy wyspy. Wjazd na punkt widokowy PICO DOS BARCELOS (355 m n.p.m.), skąd roztacza się wspaniała panorama miasta. Spacer: okolice portu, XV-wieczna katedra w stylu manuelińskim, budynek parlamentu Madery, Cytadela św. Wawrzyńca. Wizyta na targu miejskim, najbardziej kolorowej części miasta, gdzie spotykają się mieszkańcy całej Madery. Położony w samym sercu Funchal rynek ma do zaoferowania najlepsze na wyspie owoce, warzywa i kwiaty oraz lokalne wyroby gastronomiczne i rzemieślnicze. Wizyta w słynnej winiarni The Old Blandy Wine Lodge, założonej przez Johna Blandy’ego, który zapoczątkował trwającą do dziś tradycję winiarską na wyspie. Zapoznanie się z procesem produkcji i historią, degustacja wyjątkowego maderskiego wina, które swój niepowtarzalny smak zawdzięcza leżakowaniu w dębowych beczkach. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

5. DZIEŃ. CABO GIRÃO – RIBEIRA BRAVA – PRZEŁĘCZ ENCUMENADA – CALHETA – PORTO MONIZ – PŁASKOWYŻ PAUL DA SERRA – MADALENA DO MAR
Śniadanie. Całodniowa wycieczka po zachodniej części wyspy. Wspaniała okazja do podziwiania zatoki Funchal z punktu widokowego jednego z najwyższych klifów w Europie CABO GIRÃO (589 m n.p.m.). Przejazd przez rybacką wioskę RIBEIRA BRAVA, której nazwa w tłumaczeniu oznacza Dziką Rzekę. Spacer po malowniczej okolicy: kamienista plaża, pozostałości niewielkiego fortu z XVII w., kościół św. Benedykta. Przejazd nad PRZEŁĘCZĄ ENCUMENADA, znajdującą się między dwiema najgłębszymi na wyspie dolinami. Postój w punkcie widokowym, skąd roztacza się wspaniały widok na północne i południowe wybrzeże. Przejazd do małej miejscowości CALHETA. Zwiedzanie przetwórni trzciny cukrowej – poznanie procesu przetwarzania trzciny cukrowej wraz z jego historycznym tłem, zakończone degustacją rumu. Przejazd do PORTO MONIZ, popularnego kurortu, gdzie można podziwiać naturalne baseny skalne. Wjazd na niezwykły PŁASKOWYŻ PAUL DA SERRA, nazywany górskim wrzosowiskiem lub tundrą maderską. Część trasy prowadzi przez prastary las laurowy objęty patronatem UNESCO. Postój w MADALENA DO MAR, spokojnym nadmorskim kurorcie – legendarnej posiadłości króla Warneńczyka. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

6. DZIEŃ. MADERA – VILA BALEIRA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do portu w Funchal. Przeprawa promowa na Porto Santo, podczas której podziwiać można wspaniałe widoki. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy VILA BALEIRA. Czas wolny – wypoczynek w hotelu lub udział w wycieczce fakultatywnej (za dodatkową opłatą na miejscu): przejazd jeepami do punktu widokowego Flores, z którego przy dobrej pogodzie widać Maderę, następnie przejazd do punktu Morenos i Pico Da Ana Ferreira oraz do Quinta das Palmeiras. Przejazd do Casa da Serra, zwiedzanie starego typowego domu, gdzie znajdują się wykorzystywane kiedyś sprzęty. Degustacja wina Porto Santo i ciasteczek. Przejazd do Serra de Fora i punktu widokowego Portela z widokiem na zachód wyspy i typowe stare wiatraki. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

7. DZIEŃ. PORTO SANTO
Śniadanie. Czas wolny – wypoczynek w hotelu lub udział w wycieczkach fakultatywnych (za dodatkową opłatą na miejscu): trekking na Pico Branco i Terra Chã. Przejazd w kierunku Serra de Dentro, spacer na szczyt Pico Branco (450 m n.p.m.), po drodze ciekawe formacje skalne, rośliny endemiczne i ptaki. Następnie przejście na Terra Chã (350 m n.p.m.). Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

8. DZIEŃ.
Zależnie od godziny wylotu: śniadanie, wykwaterowanie, czas wolny, transfer na lotnisko i wylot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt o tygodniowy wypoczynek: śniadanie, wykwaterowanie, przejazd na lotnisko, transfer do wybranego hotelu.

7 noclegów w hotelach***: 4 na Porto Santo i 3 na Maderze; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: na Maderze 3 śniadania, 3 kolacje, na Porto Santo All Inclusive • przelot • przejazd autokarem lub busem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przeprawy promowe, degustacja wina i rumu, lokalni przewodnicy: ok. 170 EUR, napiwki: ok. 20 EUR.
 2. Opłaty za wykonanie testów antygenowych na Maderze i Porto Santo – szczegóły na www.itaka.pl/bezpieczne-wakacje/madera-porto-santo/.
 3. Opłaty fakultatywne: trekking na Pico do Castelo i Pico do Facho: ok. 21 EUR; wycieczka jeepami: ok. 31 EUR; trekking na Pico Branco i Terra Chã: ok. 21 EUR.

Informacje o regionie
Galeria regionu

Porto Santo

O tym, że małe jest bardzo piękne, przekonać się można najlepiej, spędzając wakacje na Porto Santo.

Prognoza pogody

Aktualna pogoda – Porto Santo

Wczoraj
18°C 22°C
Wiatr:
21.3 km/h
Wschód: 08:17
Zachód: 19:21
Ciśnienie: 1023 hPa
Opady: 1,1 mm
Dziś
17°C 23°C
Wiatr:
18.7 km/h
Wschód: 08:18
Zachód: 19:20
Ciśnienie: 1023 hPa
Opady: 0,1 mm
Jutro
17°C 22°C
Wiatr:
13.9 km/h
Wschód: 08:19
Zachód: 19:19
Ciśnienie: 1021 hPa
Opady: 0,1 mm
Pojutrze
16°C 23°C
Wiatr:
8.9 km/h
Wschód: 08:20
Zachód: 19:18
Ciśnienie: 1019 hPa
Opady: 0,0 mm
29.10.2021
17°C 23°C
Wiatr:
8.3 km/h
Wschód: 08:21
Zachód: 19:17
Ciśnienie: 1017 hPa
Opady: 0,0 mm
30.10.2021
18°C 24°C
Wiatr:
13.5 km/h
Wschód: 08:22
Zachód: 19:16
Ciśnienie: 1015 hPa
Opady: 0,1 mm

Archiwalna pogoda – Porto Santo

Jaka będzie pogoda podczas Twoich wakacji? Sprawdź archiwalne dane.

Źródło: Meteogroup Logo
Położenie na mapie Trasa

Vila Baleira • Ponta da Calheta • Pico de Ana Ferreira • Quinta das Palmeiras • Pico do Castelo • Funchal • Pico dos Barcelos • Cabo Girão • Ribeira Brava • Przełęcz Encumenada • Calheta • Porto Moniz • Płaskowyż Paul da Serra • Madalena do Mar • Vila Baleira

Dwie wspaniałe wyspy z Archipelagu Madery: Madera i Porto Santo podczas jednej wycieczki. Madera zwana jest „Ogrodem na Atlantyku”, dzięki kwiatom, którym podzwrotnikowy klimat bardzo służy. Atmosfera relaksu, niebieski ocean, piękne góry i majestatyczne klify, bujna roślinność, lasy wawrzynowe i kwiaty to wizytówki Madery. Porto Santo oddalona ok. 40 km na północny-wschód od Madery to „Złocista wyspa”, nazywana tak ze względu na długie plaże ze złotym piaskiem. Malowniczą scenerię wzbogacają charakterystyczne drewniane wiatraki. Porto Santo to idealne miejsce dla miłośników sportów wodnych, golfa i pieszych wycieczek. Na trasie wspólnie odkryjemy ślady Krzysztofa Kolumba, niesamowitą przyrodę i największe skarby obydwu wysp. Warto przedłużyć wakacje o dodatkowy tydzień w wybranym hotelu na Porto Santo! Łączna trasa: ok. 250 km.

PLAN WYCIECZKI
1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot na Porto Santo. Transfer do hotelu, czas wolny, kolacja, nocleg.
2. DZIEŃ. PORTO SANTO
Śniadanie. Czas wolny – wypoczynek w hotelu lub udział w wycieczce fakultatywnej (za dodatkową opłatą na miejscu): trekking na Pico do Castelo (437 m n.p.m.) ścieżką zbudowaną z kamieni i schodów bazaltowych. W tej okolicy występują rośliny endemiczne, m.in. drzewo smocze, a także liczne ptaki. Ze szczytu rozpościera się piękny widok. Przejście szlakiem do najwyższego szczytu wyspy Pico do Facho (517 m n.p.m.), skąd widać całą panoramę wyspy. Z tego punktu obserwowano pirackie statki – gdy się zbliżały, zapalano ogromne ognisko, które można było zobaczyć ze wschodniego krańca Madery. Tak ostrzegano Funchal przed atakami piratów. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
3. DZIEŃ. VILA BALEIRA – PONTA DA CALHETA – PICO DE ANA FERREIRA – QUINTA DAS PALMEIRAS – PICO DO CASTELO – MADERA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Czas wolny. Po południu przejazd do VILA BALEIRA, stolicy wyspy, która zachwyca niepowtarzalną atmosferą. Zwiedzanie Muzeum Krzysztofa Kolumba, gdzie odtworzony jest oryginalny klimat domu, w którym mieszkał odkrywca, jego liczne portrety i mapy. Wjazd na punkt widokowy PONTA DA CALHETA, skąd przy dobrej pogodzie można zobaczyć na horyzoncie północną część Madery. Następnie przejazd przez pole golfowe i spacer do PICO DA ANA FERREIRA (283 m n.p.m.), po drodze grupa pryzmatycznych bazaltowych słupów skalnych, które ze względu na swój kształt nazywane są „ORGANAMI”. Przejazd przez Campo de Baixo i Campo de Cima do QUINTA DAS PALMEIRAS, gdzie w małym ogrodzie botanicznym można podziwiać różnorodną roślinność m.in. róże, hibiskusy, trytomy, lilie i egzotyczne ptaki. Następnie przejazd przez Lombas i Tanque do PICO DO CASTELO (437 m n.p.m.), gdzie roztacza się piękny widok na miasto i wyspę. Na tym szczycie w XVI w. zbudowano mały fort w celu zapewnienia ochrony przed częstymi najazdami piratów i korsarzy. Wieczorem transfer do portu. Przeprawa promowa na Maderę. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
4. DZIEŃ. FUNCHAL – PICO DOS BARCELOS
Śniadanie. Zwiedzanie FUNCHAL, stolicy wyspy. Wjazd na punkt widokowy PICO DOS BARCELOS (355 m n.p.m.), skąd roztacza się wspaniała panorama miasta. Spacer: okolice portu, XV-wieczna katedra w stylu manuelińskim, budynek parlamentu Madery, Cytadela św. Wawrzyńca. Wizyta na targu miejskim, najbardziej kolorowej części miasta, gdzie spotykają się mieszkańcy całej Madery. Położony w samym sercu Funchal rynek ma do zaoferowania najlepsze na wyspie owoce, warzywa i kwiaty oraz lokalne wyroby gastronomiczne i rzemieślnicze. Wizyta w słynnej winiarni The Old Blandy Wine Lodge, założonej przez Johna Blandy’ego, który zapoczątkował trwającą do dziś tradycję winiarską na wyspie. Zapoznanie się z procesem produkcji i historią, degustacja wyjątkowego maderskiego wina, które swój niepowtarzalny smak zawdzięcza leżakowaniu w dębowych beczkach. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
5. DZIEŃ. CABO GIRÃO – RIBEIRA BRAVA – PRZEŁĘCZ ENCUMENADA – CALHETA – PORTO MONIZ – PŁASKOWYŻ PAUL DA SERRA – MADALENA DO MAR
Śniadanie. Całodniowa wycieczka po zachodniej części wyspy. Wspaniała okazja do podziwiania zatoki Funchal z punktu widokowego jednego z najwyższych klifów w Europie CABO GIRÃO (589 m n.p.m.). Przejazd przez rybacką wioskę RIBEIRA BRAVA, której nazwa w tłumaczeniu oznacza Dziką Rzekę. Spacer po malowniczej okolicy: kamienista plaża, pozostałości niewielkiego fortu z XVII w., kościół św. Benedykta. Przejazd nad PRZEŁĘCZĄ ENCUMENADA, znajdującą się między dwiema najgłębszymi na wyspie dolinami. Postój w punkcie widokowym, skąd roztacza się wspaniały widok na północne i południowe wybrzeże. Przejazd do małej miejscowości CALHETA. Zwiedzanie przetwórni trzciny cukrowej – poznanie procesu przetwarzania trzciny cukrowej wraz z jego historycznym tłem, zakończone degustacją rumu. Przejazd do PORTO MONIZ, popularnego kurortu, gdzie można podziwiać naturalne baseny skalne. Wjazd na niezwykły PŁASKOWYŻ PAUL DA SERRA, nazywany górskim wrzosowiskiem lub tundrą maderską. Część trasy prowadzi przez prastary las laurowy objęty patronatem UNESCO. Postój w MADALENA DO MAR, spokojnym nadmorskim kurorcie – legendarnej posiadłości króla Warneńczyka. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
6. DZIEŃ. MADERA – VILA BALEIRA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do portu w Funchal. Przeprawa promowa na Porto Santo, podczas której podziwiać można wspaniałe widoki. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy VILA BALEIRA. Czas wolny – wypoczynek w hotelu lub udział w wycieczce fakultatywnej (za dodatkową opłatą na miejscu): przejazd jeepami do punktu widokowego Flores, z którego przy dobrej pogodzie widać Maderę, następnie przejazd do punktu Morenos i Pico Da Ana Ferreira oraz do Quinta das Palmeiras. Przejazd do Casa da Serra, zwiedzanie starego typowego domu, gdzie znajdują się wykorzystywane kiedyś sprzęty. Degustacja wina Porto Santo i ciasteczek. Przejazd do Serra de Fora i punktu widokowego Portela z widokiem na zachód wyspy i typowe stare wiatraki. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
7. DZIEŃ. PORTO SANTO
Śniadanie. Czas wolny – wypoczynek w hotelu lub udział w wycieczkach fakultatywnych (za dodatkową opłatą na miejscu): trekking na Pico Branco i Terra Chã. Przejazd w kierunku Serra de Dentro, spacer na szczyt Pico Branco (450 m n.p.m.), po drodze ciekawe formacje skalne, rośliny endemiczne i ptaki. Następnie przejście na Terra Chã (350 m n.p.m.). Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
8. DZIEŃ.
Zależnie od godziny wylotu: śniadanie, wykwaterowanie, czas wolny, transfer na lotnisko i wylot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt o tygodniowy wypoczynek: śniadanie, wykwaterowanie, przejazd na lotnisko, transfer do wybranego hotelu.

ŚWIADCZENIA: 7 noclegów w hotelach***: 4 na Porto Santo i 3 na Maderze; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: na Maderze 3 śniadania, 3 kolacje, na Porto Santo All Inclusive • przelot • przejazd autokarem lub busem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:
 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przeprawy promowe, degustacja wina i rumu, lokalni przewodnicy: ok. 170 EUR, napiwki: ok. 20 EUR.
 2. Opłaty za wykonanie testów antygenowych na Maderze i Porto Santo – szczegóły na www.itaka.pl/bezpieczne-wakacje/madera-porto-santo/.
 3. Opłaty fakultatywne: trekking na Pico do Castelo i Pico do Facho: ok. 21 EUR; wycieczka jeepami: ok. 31 EUR; trekking na Pico Branco i Terra Chã: ok. 21 EUR.
Opinie klientów (14)

Ocena ogólna

4.9/6

Klienci wyróżnili:

 • Standard autokaru
 • Komfort podróży
 • Dobre wyżywienie
72%
naszych klientów poleca ten hotel!
 • 4.9
 • 4.4
 • 5.3
 • 5.5
 • 5.6

Pokaż recenzje od:

6/6
41-50 lat, z partnerem/ką lipiec 2021
Wycieczka super. Taka komfortowa i relaksująca. Wszystko na wysokim poziomie. Jedzenie pyszne, różnorodne i duzo. Pilot, pani Lucyna, z ogromną wiedzą i bardzo pomocny. Porto Santo to (...) rozwiń
Wycieczka super. Taka komfortowa i relaksująca. Wszystko na wysokim poziomie. Jedzenie pyszne, różnorodne i duzo. Pilot, pani Lucyna, z ogromną wiedzą i bardzo pomocny. Porto Santo to wyspa marzeń. Cudowny piasek i ocean. Nie chcialo się wracać do domu. Na pewno tu wrócę , na dłużej.
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
5/6
41-50 lat, z rodziną lipiec 2021
To moja pierwsza wycieczka objazdowo- wypoczynkowa. Najważniejsza uwaga: Wybierając się koniecznie bierz udział w wyjazdach fakultatywnych z tego względu, że wyspa (Porto Santo) jest nie tylko (...) rozwiń
To moja pierwsza wycieczka objazdowo- wypoczynkowa. Najważniejsza uwaga: Wybierając się koniecznie bierz udział w wyjazdach fakultatywnych z tego względu, że wyspa (Porto Santo) jest nie tylko mała, ale i szybko można ją obejść w miejscach łatwo dostępnych . Warto zapełnić czas dodatkowymi wyjazdami a w szczególności polecam Jeepy. Trasa prowadzi dookoła wyspy a przodownik opowiada całą jej historię. Naprawdę wychodzi się bogatym o nowe doświadczenia. Madera jako druga część wycieczki jest dużą odmianą. Sama wyspa jest zaskakująca. Część południowa- zamieszkana jak typowy kurort. Część północna- dzika i piękna. Dwa dni na Madera w zupełności wystarczą. Byłem z chłopcami w wieku 14-16 lat. Nie narzekali na nudę. Powróciliśmy pełni wrażeń i bogatsi o nowej doświadczenia. Hotele: Nie urywają. Szczególnie jak się trafi na stary pokój. Bardzo mała ilość gniazdek elektrycznych. Nawet trafiło się raz, że nie było gniazdka w łazience. Pogoda: Stabilna. W nocy 20, w dzień 25. Ocean: Cudo Plaża: Piękna i czysta Jeśli ktoś chce nurkować, to polecam iść w kierunku na prawo od hotelu do samego końca plaży. tam przy odpływie są świetne miejsca i warunki. Ale ważne- po odpływie, a ten jest zmienny.
 • 4
 • 4
 • 4
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
31-40 lat, z partnerem/ką lipiec 2021
Wycieczka fantastyczna i pozostawiająca niedosyt i chęć powrotu na Porto Santo i Maderę. Rewelacyjna pilotka (Pani Lucyna) i lokalne przewodniczki (Pani Olga i Pani Zosia) z dużą wiedzą o (...) rozwiń
Wycieczka fantastyczna i pozostawiająca niedosyt i chęć powrotu na Porto Santo i Maderę. Rewelacyjna pilotka (Pani Lucyna) i lokalne przewodniczki (Pani Olga i Pani Zosia) z dużą wiedzą o zwiedzanych miejscach i doskonałym sposobem jej przekazywania. Smacznie, kolorowo, ciepło i ciekawie. Mam nadzieję wrócić tam za rok.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
31-40 lat, z partnerem/ką lipiec 2021
Wycieczka bardzo ciekawa, bardzo dobrze zorganizowana, dająca przestrzeń do samodzielnego poznawania wyspy Porto Santo. Dwa dni spędzone na Maderze dają przedsmak co czeka nas na tej wyspie i (...) rozwiń
Wycieczka bardzo ciekawa, bardzo dobrze zorganizowana, dająca przestrzeń do samodzielnego poznawania wyspy Porto Santo. Dwa dni spędzone na Maderze dają przedsmak co czeka nas na tej wyspie i zachęca do kolejnego wyjazdu. Wycieczka idealna dla osób chcących aktywnie spedzić czas ale i dla tych którzy pragną poleniuchować na pięknej plaży. Obsługa pilota i przewodników na wysokim poziomie.
 • 6
 • 5
 • 6
 • 6
 • 5
zwiń
6/6
41-50 lat, sam/a lipiec 2021
Bardzo dobra. Nawet pogoda dopisała. Pilot wspaniały, kompetentny, pełen zrozumienia. Mała grupa osób, bardzo sympatycznych. Pracownicy biura także bardzo życzliwie pomogli mi we wszystkich (...) rozwiń
Bardzo dobra. Nawet pogoda dopisała. Pilot wspaniały, kompetentny, pełen zrozumienia. Mała grupa osób, bardzo sympatycznych. Pracownicy biura także bardzo życzliwie pomogli mi we wszystkich trudnych sprawach formalnych. Ale przede wszystkim sam pomysł połączenia dwóch wysp podczas jednego wyjazdu był bardzo trafiony. Wypoczynek połączony z aktywnością. Jedzenie dobre. Wybór hotelu bardzo dobry.
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką lipiec 2021
Praca rezydenta p. Moniki bez zastrzeżeń, dobrze przygotowana do swojej funkcji pod względem logistycznym, organizacyjnym i merytorycznym. Uśmiechnięta, cierpliwa i pozytywnie nastawiona do (...) rozwiń
Praca rezydenta p. Moniki bez zastrzeżeń, dobrze przygotowana do swojej funkcji pod względem logistycznym, organizacyjnym i merytorycznym. Uśmiechnięta, cierpliwa i pozytywnie nastawiona do turystów. Praca pilotki p. Lucyny O. na najwyższym poziomie. Jej dotychczasowe doświadczenie widać na każdym kroku podczas realizacji całej imprezy. Znajomość języków hiszpańskiego i angielskiego tylko wzmacniają jej profesjonalizm. Pani Lucyna ma niezwykłą cechę rozwiązywania wszelkich problemów "grymaśnych" i niezadowolonych turystów oraz sprostania wymaganiom bardziej wymagających klientów Itaki. Co najważniejsze dla mnie, a większość pilotów niestety tym się charakteryzuje, nie ma zmian nastroju, objawiającego się tzw. lepszymi i gorszymi dniami. Wszystkich turystów traktuje w jednakowy sposób, jest dla nich pomocna w każdej sytuacji. Reasumując, p. Lucyna jest pasjonatką i kocha to, co robi. Było to widać każdego dnia i w każdym elemencie jej pracy. Odnośnie organizacji wycieczki mam następujące uwagi: 1. Program nie jest uaktualniany i ma organizacyjne braki: nie można planować wizyty na targu w Funchal w niedzielę, skoro w tym dniu jest on całkowicie zamknięty. Powoduje to przesunięcie punktów programu, a wręcz zamiany dwóch pełnych dni. Ten, kto to planował, nie podszedł do tego rzetelnie. 2. Pobyt na Maderze powinien być wydłużony co najmniej o 1 dzień, zwłaszcza że jest wystarczająco dużo czasu na Porto Santo na wypoczynek i realizację programu. Najlepszym rozwiązaniem byłoby zwiedzanie części zachodniej i wschodniej. 3. Wybór zwiedzania zachodniej części Madery jest niefortunny, a wycieczka na cały dzień rozciągnięta w czasie, ponieważ w tym samym dniu można by było jeszcze spokojnie zwiedzić Funchal. Część wschodnia jest bardziej urozmaicona i daje o wiele lepszą możliwość zapoznania się z wyspą pod kątem jej największych atrakcji, notabene z czego słynie : domki w Santanie, lewady, pasma górskie w środkowej części wyspy, Półwysep św. Wawrzyńca. 4. W cenie tzw. pakietu dewizowego powinien być zawarty przynajmniej jeden koszt dot. wjazdu kolejką na szczyt w Funchal lub wejście do ogrodu botanicznego. Ja osobiście nie skorzystałem z tych dwóch atrakcji, ale turyści z mojej grupy wyrażali swoje oburzenie. 4. Wycieczki fakultatywne na Porto Santo dot. trekkingów są w swojej cenie mocno zawyżone i nie adekwatne do poniesionych kosztów, ponieważ sprowadzają się wyłącznie do transportu. W porównaniu z biurami niemieckimi i skandynawskimi, które oferują te same wycieczki są o 6 Euro droższe ( Itaka - 25 Euro, konkurencja - 19 Euro).
 • 4
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
6/6
31-40 lat, z partnerem/ką lipiec 2021
Cały pobyt bardzo dobrze zorganizowany. Genialne połączenie odpoczynku na piaszczystej pięknej plaży Porto Santo ze zwiedzaniem Madery, która również skrywa wiele urokliwych miejsc. rozwiń
Cały pobyt bardzo dobrze zorganizowany. Genialne połączenie odpoczynku na piaszczystej pięknej plaży Porto Santo ze zwiedzaniem Madery, która również skrywa wiele urokliwych miejsc.
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
5/6
41-50 lat, ze znajomymi lipiec 2021
Wycieczka sympatyczna ale za mało o jeden dzień na Maderze. Wyjazd połowicznie spełnił moje oczekiwania, gdyż myślałam że będzie więcej atrakcji. Porto Santo jest raczej wyspą odpoczynkową. (...) rozwiń
Wycieczka sympatyczna ale za mało o jeden dzień na Maderze. Wyjazd połowicznie spełnił moje oczekiwania, gdyż myślałam że będzie więcej atrakcji. Porto Santo jest raczej wyspą odpoczynkową. Szkoda że propozycja wycieczki 4x4 nie była na Maderze. Brakowało mi też spaceru lewadami. Wizyta w jednej winiarni by wystarczyła. Jako osoba nie zainteresowana alkoholem miałem poczucie straty czasu. Podobało mi się zaangażowanie opiekunów i ich elastyczność względem pogody i obostrzeń.
 • 3
 • 5
 • 4
 • 5
 • 5
zwiń
6/6
41-50 lat, z partnerem/ką lipiec 2021
Proponuje zwiększyć ilość dni na Maderze , tam zaplanować wycieczkę piesza wzdłuż lewad i będzie idealnie rozwiń
Proponuje zwiększyć ilość dni na Maderze , tam zaplanować wycieczkę piesza wzdłuż lewad i będzie idealnie
 • 4
 • 6
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
3/6
31-40 lat, z partnerem/ką czerwiec 2021
Z pozytywów - obie wyspy są PRZEPIĘKNE i zdecydowanie warto je zobaczyć. Jedzenie bardzo dobre, obsługa hotelowa miła i uśmiechnięta, autokary komfortowe. Sporym rozczarowaniem okazała się (...) rozwiń
Z pozytywów - obie wyspy są PRZEPIĘKNE i zdecydowanie warto je zobaczyć. Jedzenie bardzo dobre, obsługa hotelowa miła i uśmiechnięta, autokary komfortowe. Sporym rozczarowaniem okazała się natomiast organizacja całej wycieczki. Noclegi na Porto Santo odbywały się w jednym hotelu, natomiast żeby korzystać z all inclusive trzeba było chodzić do innego. W dniu przeprawy na Maderę zostaliśmy wymeldowani z hotelu już o godz. 12:00 i tym samym do godz. 2 w nocy, kiedy odpływał prom zostaliśmy pozbawieni dostępu do pokoju i wyżywienia. Po całym dniu plażowania nie mieliśmy gdzie się wykąpać i przebrać. Wycieczki (również te fakultatywne) bardzo krótkie i mało treściwe. W Funchal objazd zakończył się już ok. godz. 13 i nie obejmował najciekawszej rzeczy - wjazdu kolejką oraz zwiedzania ogrodów botanicznych. Cała grupa zrobiła to we własnych zakresie. Żenujące jest iż za dzieci pobierana jest pełna kwota 170 euro za wejścia, po czym wręczane im są bilety ulgowe warte połowę ceny. Reasumując: polecam wyjazd na Maderę i Porto Santo, ale niekoniecznie branie udziału w wycieczce ponieważ pozostaje duży niedosyt.
 • 3
 • 5
 • 6
 • 6
 • 5
zwiń
3/6
41-50 lat, z rodziną czerwiec 2021
Jesteśmy z mężem dalece nieusatysfakcjonowani, niestety. W pierwszym okresie pobytu na Porto Santo mieszkanie i wyżywienie w innych hotelach było bardzo niefortunnym rozwiązaniem. Jednak (...) rozwiń
Jesteśmy z mężem dalece nieusatysfakcjonowani, niestety. W pierwszym okresie pobytu na Porto Santo mieszkanie i wyżywienie w innych hotelach było bardzo niefortunnym rozwiązaniem. Jednak najbardziej burzącym wypoczynek pomysłem było nocne przedostawanie się promem z Porto Santo na Maderę, po pozostawaniu cały dzień bez pokoju i wyżywienia. Dopiero po godz. 2 w nocy znaleźliśmy się w hotelu na Maderze ( będąc z dzieckiem !), by następnego dnia z samego rana rozpocząć w dużym zmęczeniu i niewyspaniu zwiedzanie wyspy. Dodatkowo powrót na Porto Santo zaplanowano na poranek dnia kolejnego, co powodowało duży niedosyt jeśli chodzi o czas pobytu na Maderze.
 • 5
 • 5
 • 4
 • 3
 • 4
zwiń
5/6
31-40 lat, z partnerem/ką czerwiec 2021
Bardzo ciekawa wycieczka. Podczas pobytu na Porto Santo widziałbym więcej wycieczek objazdowych. rozwiń
Bardzo ciekawa wycieczka. Podczas pobytu na Porto Santo widziałbym więcej wycieczek objazdowych.
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
3/6
31-40 lat, z partnerem/ką czerwiec 2021
Piękne kraje, warte odwiedzenia. Na Porto Santo powinno być 2 dni, reszta na Maderze. Santo to tylko piasek i plaża, nie ma co robić, aktywni będą się nudzić. Jedyne co można zrobić to wspiac (...) rozwiń
Piękne kraje, warte odwiedzenia. Na Porto Santo powinno być 2 dni, reszta na Maderze. Santo to tylko piasek i plaża, nie ma co robić, aktywni będą się nudzić. Jedyne co można zrobić to wspiac się na górę a raczej skalę, z której widząc niemal całą wyspę. Maderę trudno zobaczyć w dwa dni. Żałuję, że nie zostaliśmy dłużej. Piękna, dzika i dużo wieksza od poprzedniej.
 • 3
 • 6
 • 6
 • 5
 • 6
zwiń
3/6
50+ lat, z partnerem/ką czerwiec 2021
Długo czekaliśmy na start tego programu od zeszłego sezonu. Wreszcie mimo utrudnień covidowych mógł się odbyć. Okazało sie jednak że to bardziej pobyt niż wycieczka objazdowa. Dobre hotele , (...) rozwiń
Długo czekaliśmy na start tego programu od zeszłego sezonu. Wreszcie mimo utrudnień covidowych mógł się odbyć. Okazało sie jednak że to bardziej pobyt niż wycieczka objazdowa. Dobre hotele , dobre jedzenie ale bardzo ubogi program objazdowo-zwiedzaniowy. Fatalnie rozwiązany dzień z przejazdem zPorto-Santo na Maderę. O 12 musieliśmy opuścić pokoje i czekać na prom o 22,30 bez jedzenia ibez jakiegokolwiek programu na ten dzień. Kolacja miała czekać o 2 w nocy w pokojach zimna i bez możliwosci chocby ciepłej herbaty. Również duża dopłata za program 170 euro nie była adekwatna i w żaden sposób nie rozliczona. Same wyspy bardzo ładne i można było więcej ich pokazać. Program trzeba dopracować i dostosować do turystów objazdowych a nie pobytowców.
 • 2
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
zwiń

Aktualnie brak ofert

 • wyślij zapytanie
 • callcenter.tel_pl
 • 801 066 777
 • 77 4476 777
 • Infolinie dostępne: pn-pt: 8-22 sob-ndz: 9-20
arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter