phone mobile mobile pin heart heart user user Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane CB5DFB7F-C92F-41CB-9FB1-916D616FF3EC E0FBD33F-841B-452B-BF16-225B7D943904
Wyniki Wyszukiwania Złocista wyspa i ogród na Atlantyku

Atuty oferty

 • dwie wyspy podczas jednej wycieczki
 • połączenie zwiedzania i wypoczynku
 • piękne krajobrazy
 • niesamowita przyroda Madery i złote plaże Porto Santo

Złocista wyspa i ogród na Atlantyku Kod: PXOMADE

Trasa
888PLN
Dorośli: 2 wyżywienie zgodnie z programem Śr 05.01 – Śr 12.01.22
Itaka
 • Promocja ZIMA 21/22 ZIMA 21/22
Porto Santo / Madera / Wycieczka Objazdowa Portugalia

Złocista wyspa i ogród na Atlantyku

 • Promocja ZIMA 21/22 ZIMA 21/22
Kod: PXOMADE
Opis

Wszystko co musisz wiedzieć na temat warunków podróżowania przeczytasz na Bezpieczne Wakacje

1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot na Porto Santo. Transfer do hotelu, czas wolny, kolacja, nocleg.

2. DZIEŃ. PORTO SANTO
Śniadanie. Czas wolny – wypoczynek w hotelu lub udział w wycieczce fakultatywnej (za dodatkową opłatą na miejscu): trekking na Pico do Castelo (437 m n.p.m.) ścieżką zbudowaną z kamieni i schodów bazaltowych. W tej okolicy występują rośliny endemiczne, m.in. drzewo smocze, a także liczne ptaki. Ze szczytu rozpościera się piękny widok. Przejście szlakiem do najwyższego szczytu wyspy Pico do Facho (517 m n.p.m.), skąd widać całą panoramę wyspy. Z tego punktu obserwowano pirackie statki – gdy się zbliżały, zapalano ogromne ognisko, które można było zobaczyć ze wschodniego krańca Madery. Tak ostrzegano Funchal przed atakami piratów. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

3. DZIEŃ. VILA BALEIRA – PONTA DA CALHETA – PICO DE ANA FERREIRA – QUINTA DAS PALMEIRAS – PICO DO CASTELO – MADERA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Czas wolny. Po południu przejazd do VILA BALEIRA, stolicy wyspy, która zachwyca niepowtarzalną atmosferą. Zwiedzanie Muzeum Krzysztofa Kolumba, gdzie odtworzony jest oryginalny klimat domu, w którym mieszkał odkrywca, jego liczne portrety i mapy. Wjazd na punkt widokowy PONTA DA CALHETA, skąd przy dobrej pogodzie można zobaczyć na horyzoncie północną część Madery. Następnie przejazd przez pole golfowe i spacer do PICO DA ANA FERREIRA (283 m n.p.m.), po drodze grupa pryzmatycznych bazaltowych słupów skalnych, które ze względu na swój kształt nazywane są „ORGANAMI”. Przejazd przez Campo de Baixo i Campo de Cima do QUINTA DAS PALMEIRAS, gdzie w małym ogrodzie botanicznym można podziwiać różnorodną roślinność m.in. róże, hibiskusy, trytomy, lilie i egzotyczne ptaki. Następnie przejazd przez Lombas i Tanque do PICO DO CASTELO (437 m n.p.m.), gdzie roztacza się piękny widok na miasto i wyspę. Na tym szczycie w XVI w. zbudowano mały fort w celu zapewnienia ochrony przed częstymi najazdami piratów i korsarzy. Wieczorem transfer do portu. Przeprawa promowa na Maderę. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

4. DZIEŃ. FUNCHAL – PICO DOS BARCELOS
Śniadanie. Zwiedzanie FUNCHAL, stolicy wyspy. Wjazd na punkt widokowy PICO DOS BARCELOS (355 m n.p.m.), skąd roztacza się wspaniała panorama miasta. Spacer: okolice portu, XV-wieczna katedra w stylu manuelińskim, budynek parlamentu Madery, Cytadela św. Wawrzyńca. Wizyta na targu miejskim, najbardziej kolorowej części miasta, gdzie spotykają się mieszkańcy całej Madery. Położony w samym sercu Funchal rynek ma do zaoferowania najlepsze na wyspie owoce, warzywa i kwiaty oraz lokalne wyroby gastronomiczne i rzemieślnicze. Wizyta w słynnej winiarni The Old Blandy Wine Lodge, założonej przez Johna Blandy’ego, który zapoczątkował trwającą do dziś tradycję winiarską na wyspie. Zapoznanie się z procesem produkcji i historią, degustacja wyjątkowego maderskiego wina, które swój niepowtarzalny smak zawdzięcza leżakowaniu w dębowych beczkach. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

5. DZIEŃ. CABO GIRÃO – RIBEIRA BRAVA – PRZEŁĘCZ ENCUMENADA – CALHETA – PORTO MONIZ – PŁASKOWYŻ PAUL DA SERRA – MADALENA DO MAR
Śniadanie. Całodniowa wycieczka po zachodniej części wyspy. Wspaniała okazja do podziwiania zatoki Funchal z punktu widokowego jednego z najwyższych klifów w Europie CABO GIRÃO (589 m n.p.m.). Przejazd przez rybacką wioskę RIBEIRA BRAVA, której nazwa w tłumaczeniu oznacza Dziką Rzekę. Spacer po malowniczej okolicy: kamienista plaża, pozostałości niewielkiego fortu z XVII w., kościół św. Benedykta. Przejazd nad PRZEŁĘCZĄ ENCUMENADA, znajdującą się między dwiema najgłębszymi na wyspie dolinami. Postój w punkcie widokowym, skąd roztacza się wspaniały widok na północne i południowe wybrzeże. Przejazd do małej miejscowości CALHETA. Zwiedzanie przetwórni trzciny cukrowej – poznanie procesu przetwarzania trzciny cukrowej wraz z jego historycznym tłem, zakończone degustacją rumu. Przejazd do PORTO MONIZ, popularnego kurortu, gdzie można podziwiać naturalne baseny skalne. Wjazd na niezwykły PŁASKOWYŻ PAUL DA SERRA, nazywany górskim wrzosowiskiem lub tundrą maderską. Część trasy prowadzi przez prastary las laurowy objęty patronatem UNESCO. Postój w MADALENA DO MAR, spokojnym nadmorskim kurorcie – legendarnej posiadłości króla Warneńczyka. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

6. DZIEŃ. MADERA – VILA BALEIRA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do portu w Funchal. Przeprawa promowa na Porto Santo, podczas której podziwiać można wspaniałe widoki. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy VILA BALEIRA. Czas wolny – wypoczynek w hotelu lub udział w wycieczce fakultatywnej (za dodatkową opłatą na miejscu): przejazd jeepami do punktu widokowego Flores, z którego przy dobrej pogodzie widać Maderę, następnie przejazd do punktu Morenos i Pico Da Ana Ferreira oraz do Quinta das Palmeiras. Przejazd do Casa da Serra, zwiedzanie starego typowego domu, gdzie znajdują się wykorzystywane kiedyś sprzęty. Degustacja wina Porto Santo i ciasteczek. Przejazd do Serra de Fora i punktu widokowego Portela z widokiem na zachód wyspy i typowe stare wiatraki. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

7. DZIEŃ. PORTO SANTO
Śniadanie. Czas wolny – wypoczynek w hotelu lub udział w wycieczkach fakultatywnych (za dodatkową opłatą na miejscu): trekking na Pico Branco i Terra Chã. Przejazd w kierunku Serra de Dentro, spacer na szczyt Pico Branco (450 m n.p.m.), po drodze ciekawe formacje skalne, rośliny endemiczne i ptaki. Następnie przejście na Terra Chã (350 m n.p.m.). Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

8. DZIEŃ.
Zależnie od godziny wylotu: śniadanie, wykwaterowanie, czas wolny, transfer na lotnisko i wylot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt o tygodniowy wypoczynek: śniadanie, wykwaterowanie, przejazd na lotnisko, transfer do wybranego hotelu.

7 noclegów w hotelach***: 4 na Porto Santo i 3 na Maderze; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: na Maderze 3 śniadania, 3 kolacje, na Porto Santo All Inclusive • przelot • przejazd autokarem lub busem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przeprawy promowe, degustacja wina i rumu, lokalni przewodnicy: ok. 170 EUR, napiwki: ok. 20 EUR.
 2. Opłaty za wykonanie testów antygenowych na Maderze i Porto Santo – szczegóły na www.itaka.pl/bezpieczne-wakacje/madera-porto-santo/.
 3. Opłaty fakultatywne: trekking na Pico do Castelo i Pico do Facho: ok. 21 EUR; wycieczka jeepami: ok. 31 EUR; trekking na Pico Branco i Terra Chã: ok. 21 EUR.

ZIMA 21/22
Informacje o regionie
Galeria regionu

Porto Santo

O tym, że małe jest bardzo piękne, przekonać się można najlepiej, spędzając wakacje na Porto Santo.

Prognoza pogody

Aktualna pogoda – Porto Santo

23.09.2021
19°C 24°C
Wiatr:
17.6 km/h
Wschód: 07:54
Zachód: 20:01
Ciśnienie: 1017 hPa
Opady: 0,1 mm
24.09.2021
18°C 24°C
Wiatr:
11.9 km/h
Wschód: 07:55
Zachód: 20:00
Ciśnienie: 1017 hPa
Opady: 0,0 mm
25.09.2021
17°C 24°C
Wiatr:
6.9 km/h
Wschód: 07:55
Zachód: 19:59
Ciśnienie: 1019 hPa
Opady: 0,1 mm
26.09.2021
18°C 24°C
Wiatr:
8.3 km/h
Wschód: 07:56
Zachód: 19:57
Ciśnienie: 1022 hPa
Opady: 0,0 mm
27.09.2021
18°C 24°C
Wiatr:
10.2 km/h
Wschód: 07:57
Zachód: 19:56
Ciśnienie: 1024 hPa
Opady: 0,0 mm
Wczoraj
19°C 24°C
Wiatr:
16.1 km/h
Wschód: 07:57
Zachód: 19:55
Ciśnienie: 1025 hPa
Opady: 0,1 mm
Dziś
19°C 24°C
Wiatr:
21.1 km/h
Wschód: 07:58
Zachód: 19:53
Ciśnienie: 1023 hPa
Opady: 0,0 mm

Archiwalna pogoda – Porto Santo

Jaka będzie pogoda podczas Twoich wakacji? Sprawdź archiwalne dane.

Źródło: Meteogroup Logo
Położenie na mapie Trasa

Vila Baleira • Ponta da Calheta • Pico de Ana Ferreira • Quinta das Palmeiras • Pico do Castelo • Funchal • Pico dos Barcelos • Cabo Girão • Ribeira Brava • Przełęcz Encumenada • Calheta • Porto Moniz • Płaskowyż Paul da Serra • Madalena do Mar • Vila Baleira

Dwie wspaniałe wyspy z Archipelagu Madery: Madera i Porto Santo podczas jednej wycieczki. Madera zwana jest „Ogrodem na Atlantyku”, dzięki kwiatom, którym podzwrotnikowy klimat bardzo służy. Atmosfera relaksu, niebieski ocean, piękne góry i majestatyczne klify, bujna roślinność, lasy wawrzynowe i kwiaty to wizytówki Madery. Porto Santo oddalona ok. 40 km na północny-wschód od Madery to „Złocista wyspa”, nazywana tak ze względu na długie plaże ze złotym piaskiem. Malowniczą scenerię wzbogacają charakterystyczne drewniane wiatraki. Porto Santo to idealne miejsce dla miłośników sportów wodnych, golfa i pieszych wycieczek. Na trasie wspólnie odkryjemy ślady Krzysztofa Kolumba, niesamowitą przyrodę i największe skarby obydwu wysp. Warto przedłużyć wakacje o dodatkowy tydzień w wybranym hotelu na Porto Santo! Łączna trasa: ok. 250 km.

PLAN WYCIECZKI
1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot na Porto Santo. Transfer do hotelu, czas wolny, kolacja, nocleg.
2. DZIEŃ. PORTO SANTO
Śniadanie. Czas wolny – wypoczynek w hotelu lub udział w wycieczce fakultatywnej (za dodatkową opłatą na miejscu): trekking na Pico do Castelo (437 m n.p.m.) ścieżką zbudowaną z kamieni i schodów bazaltowych. W tej okolicy występują rośliny endemiczne, m.in. drzewo smocze, a także liczne ptaki. Ze szczytu rozpościera się piękny widok. Przejście szlakiem do najwyższego szczytu wyspy Pico do Facho (517 m n.p.m.), skąd widać całą panoramę wyspy. Z tego punktu obserwowano pirackie statki – gdy się zbliżały, zapalano ogromne ognisko, które można było zobaczyć ze wschodniego krańca Madery. Tak ostrzegano Funchal przed atakami piratów. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
3. DZIEŃ. VILA BALEIRA – PONTA DA CALHETA – PICO DE ANA FERREIRA – QUINTA DAS PALMEIRAS – PICO DO CASTELO – MADERA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Czas wolny. Po południu przejazd do VILA BALEIRA, stolicy wyspy, która zachwyca niepowtarzalną atmosferą. Zwiedzanie Muzeum Krzysztofa Kolumba, gdzie odtworzony jest oryginalny klimat domu, w którym mieszkał odkrywca, jego liczne portrety i mapy. Wjazd na punkt widokowy PONTA DA CALHETA, skąd przy dobrej pogodzie można zobaczyć na horyzoncie północną część Madery. Następnie przejazd przez pole golfowe i spacer do PICO DA ANA FERREIRA (283 m n.p.m.), po drodze grupa pryzmatycznych bazaltowych słupów skalnych, które ze względu na swój kształt nazywane są „ORGANAMI”. Przejazd przez Campo de Baixo i Campo de Cima do QUINTA DAS PALMEIRAS, gdzie w małym ogrodzie botanicznym można podziwiać różnorodną roślinność m.in. róże, hibiskusy, trytomy, lilie i egzotyczne ptaki. Następnie przejazd przez Lombas i Tanque do PICO DO CASTELO (437 m n.p.m.), gdzie roztacza się piękny widok na miasto i wyspę. Na tym szczycie w XVI w. zbudowano mały fort w celu zapewnienia ochrony przed częstymi najazdami piratów i korsarzy. Wieczorem transfer do portu. Przeprawa promowa na Maderę. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
4. DZIEŃ. FUNCHAL – PICO DOS BARCELOS
Śniadanie. Zwiedzanie FUNCHAL, stolicy wyspy. Wjazd na punkt widokowy PICO DOS BARCELOS (355 m n.p.m.), skąd roztacza się wspaniała panorama miasta. Spacer: okolice portu, XV-wieczna katedra w stylu manuelińskim, budynek parlamentu Madery, Cytadela św. Wawrzyńca. Wizyta na targu miejskim, najbardziej kolorowej części miasta, gdzie spotykają się mieszkańcy całej Madery. Położony w samym sercu Funchal rynek ma do zaoferowania najlepsze na wyspie owoce, warzywa i kwiaty oraz lokalne wyroby gastronomiczne i rzemieślnicze. Wizyta w słynnej winiarni The Old Blandy Wine Lodge, założonej przez Johna Blandy’ego, który zapoczątkował trwającą do dziś tradycję winiarską na wyspie. Zapoznanie się z procesem produkcji i historią, degustacja wyjątkowego maderskiego wina, które swój niepowtarzalny smak zawdzięcza leżakowaniu w dębowych beczkach. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
5. DZIEŃ. CABO GIRÃO – RIBEIRA BRAVA – PRZEŁĘCZ ENCUMENADA – CALHETA – PORTO MONIZ – PŁASKOWYŻ PAUL DA SERRA – MADALENA DO MAR
Śniadanie. Całodniowa wycieczka po zachodniej części wyspy. Wspaniała okazja do podziwiania zatoki Funchal z punktu widokowego jednego z najwyższych klifów w Europie CABO GIRÃO (589 m n.p.m.). Przejazd przez rybacką wioskę RIBEIRA BRAVA, której nazwa w tłumaczeniu oznacza Dziką Rzekę. Spacer po malowniczej okolicy: kamienista plaża, pozostałości niewielkiego fortu z XVII w., kościół św. Benedykta. Przejazd nad PRZEŁĘCZĄ ENCUMENADA, znajdującą się między dwiema najgłębszymi na wyspie dolinami. Postój w punkcie widokowym, skąd roztacza się wspaniały widok na północne i południowe wybrzeże. Przejazd do małej miejscowości CALHETA. Zwiedzanie przetwórni trzciny cukrowej – poznanie procesu przetwarzania trzciny cukrowej wraz z jego historycznym tłem, zakończone degustacją rumu. Przejazd do PORTO MONIZ, popularnego kurortu, gdzie można podziwiać naturalne baseny skalne. Wjazd na niezwykły PŁASKOWYŻ PAUL DA SERRA, nazywany górskim wrzosowiskiem lub tundrą maderską. Część trasy prowadzi przez prastary las laurowy objęty patronatem UNESCO. Postój w MADALENA DO MAR, spokojnym nadmorskim kurorcie – legendarnej posiadłości króla Warneńczyka. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
6. DZIEŃ. MADERA – VILA BALEIRA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do portu w Funchal. Przeprawa promowa na Porto Santo, podczas której podziwiać można wspaniałe widoki. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy VILA BALEIRA. Czas wolny – wypoczynek w hotelu lub udział w wycieczce fakultatywnej (za dodatkową opłatą na miejscu): przejazd jeepami do punktu widokowego Flores, z którego przy dobrej pogodzie widać Maderę, następnie przejazd do punktu Morenos i Pico Da Ana Ferreira oraz do Quinta das Palmeiras. Przejazd do Casa da Serra, zwiedzanie starego typowego domu, gdzie znajdują się wykorzystywane kiedyś sprzęty. Degustacja wina Porto Santo i ciasteczek. Przejazd do Serra de Fora i punktu widokowego Portela z widokiem na zachód wyspy i typowe stare wiatraki. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
7. DZIEŃ. PORTO SANTO
Śniadanie. Czas wolny – wypoczynek w hotelu lub udział w wycieczkach fakultatywnych (za dodatkową opłatą na miejscu): trekking na Pico Branco i Terra Chã. Przejazd w kierunku Serra de Dentro, spacer na szczyt Pico Branco (450 m n.p.m.), po drodze ciekawe formacje skalne, rośliny endemiczne i ptaki. Następnie przejście na Terra Chã (350 m n.p.m.). Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
8. DZIEŃ.
Zależnie od godziny wylotu: śniadanie, wykwaterowanie, czas wolny, transfer na lotnisko i wylot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt o tygodniowy wypoczynek: śniadanie, wykwaterowanie, przejazd na lotnisko, transfer do wybranego hotelu.

ŚWIADCZENIA: 7 noclegów w hotelach***: 4 na Porto Santo i 3 na Maderze; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: na Maderze 3 śniadania, 3 kolacje, na Porto Santo All Inclusive • przelot • przejazd autokarem lub busem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:
 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przeprawy promowe, degustacja wina i rumu, lokalni przewodnicy: ok. 170 EUR, napiwki: ok. 20 EUR.
 2. Opłaty za wykonanie testów antygenowych na Maderze i Porto Santo – szczegóły na www.itaka.pl/bezpieczne-wakacje/madera-porto-santo/.
 3. Opłaty fakultatywne: trekking na Pico do Castelo i Pico do Facho: ok. 21 EUR; wycieczka jeepami: ok. 31 EUR; trekking na Pico Branco i Terra Chã: ok. 21 EUR.
Opinie klientów (6)

Ocena ogólna

4.6/6

Klienci wyróżnili:

 • Dobre wyżywienie
 • Standard autokaru
 • Komfort podróży
 • 4.3
 • 4.5
 • 5.5
 • 5.2
 • 5.5

Pokaż recenzje od:

6/6
31-40 lat, z partnerem/ką lipiec 2021
Wycieczka bardzo ciekawa, bardzo dobrze zorganizowana, dająca przestrzeń do samodzielnego poznawania wyspy Porto Santo. Dwa dni spędzone na Maderze dają przedsmak co czeka nas na tej wyspie i (...) rozwiń
Wycieczka bardzo ciekawa, bardzo dobrze zorganizowana, dająca przestrzeń do samodzielnego poznawania wyspy Porto Santo. Dwa dni spędzone na Maderze dają przedsmak co czeka nas na tej wyspie i zachęca do kolejnego wyjazdu. Wycieczka idealna dla osób chcących aktywnie spedzić czas ale i dla tych którzy pragną poleniuchować na pięknej plaży. Obsługa pilota i przewodników na wysokim poziomie.
 • 6
 • 5
 • 6
 • 6
 • 5
zwiń
6/6
31-40 lat, z partnerem/ką lipiec 2021
Cały pobyt bardzo dobrze zorganizowany. Genialne połączenie odpoczynku na piaszczystej pięknej plaży Porto Santo ze zwiedzaniem Madery, która również skrywa wiele urokliwych miejsc. rozwiń
Cały pobyt bardzo dobrze zorganizowany. Genialne połączenie odpoczynku na piaszczystej pięknej plaży Porto Santo ze zwiedzaniem Madery, która również skrywa wiele urokliwych miejsc.
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
3/6
41-50 lat, z rodziną czerwiec 2021
Jesteśmy z mężem dalece nieusatysfakcjonowani, niestety. W pierwszym okresie pobytu na Porto Santo mieszkanie i wyżywienie w innych hotelach było bardzo niefortunnym rozwiązaniem. Jednak (...) rozwiń
Jesteśmy z mężem dalece nieusatysfakcjonowani, niestety. W pierwszym okresie pobytu na Porto Santo mieszkanie i wyżywienie w innych hotelach było bardzo niefortunnym rozwiązaniem. Jednak najbardziej burzącym wypoczynek pomysłem było nocne przedostawanie się promem z Porto Santo na Maderę, po pozostawaniu cały dzień bez pokoju i wyżywienia. Dopiero po godz. 2 w nocy znaleźliśmy się w hotelu na Maderze ( będąc z dzieckiem !), by następnego dnia z samego rana rozpocząć w dużym zmęczeniu i niewyspaniu zwiedzanie wyspy. Dodatkowo powrót na Porto Santo zaplanowano na poranek dnia kolejnego, co powodowało duży niedosyt jeśli chodzi o czas pobytu na Maderze.
 • 5
 • 5
 • 4
 • 3
 • 4
zwiń
5/6
31-40 lat, z partnerem/ką czerwiec 2021
Bardzo ciekawa wycieczka. Podczas pobytu na Porto Santo widziałbym więcej wycieczek objazdowych. rozwiń
Bardzo ciekawa wycieczka. Podczas pobytu na Porto Santo widziałbym więcej wycieczek objazdowych.
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
3/6
31-40 lat, z partnerem/ką czerwiec 2021
Piękne kraje, warte odwiedzenia. Na Porto Santo powinno być 2 dni, reszta na Maderze. Santo to tylko piasek i plaża, nie ma co robić, aktywni będą się nudzić. Jedyne co można zrobić to wspiac (...) rozwiń
Piękne kraje, warte odwiedzenia. Na Porto Santo powinno być 2 dni, reszta na Maderze. Santo to tylko piasek i plaża, nie ma co robić, aktywni będą się nudzić. Jedyne co można zrobić to wspiac się na górę a raczej skalę, z której widząc niemal całą wyspę. Maderę trudno zobaczyć w dwa dni. Żałuję, że nie zostaliśmy dłużej. Piękna, dzika i dużo wieksza od poprzedniej.
 • 3
 • 6
 • 6
 • 5
 • 6
zwiń
3/6
50+ lat, z partnerem/ką czerwiec 2021
Długo czekaliśmy na start tego programu od zeszłego sezonu. Wreszcie mimo utrudnień covidowych mógł się odbyć. Okazało sie jednak że to bardziej pobyt niż wycieczka objazdowa. Dobre hotele , (...) rozwiń
Długo czekaliśmy na start tego programu od zeszłego sezonu. Wreszcie mimo utrudnień covidowych mógł się odbyć. Okazało sie jednak że to bardziej pobyt niż wycieczka objazdowa. Dobre hotele , dobre jedzenie ale bardzo ubogi program objazdowo-zwiedzaniowy. Fatalnie rozwiązany dzień z przejazdem zPorto-Santo na Maderę. O 12 musieliśmy opuścić pokoje i czekać na prom o 22,30 bez jedzenia ibez jakiegokolwiek programu na ten dzień. Kolacja miała czekać o 2 w nocy w pokojach zimna i bez możliwosci chocby ciepłej herbaty. Również duża dopłata za program 170 euro nie była adekwatna i w żaden sposób nie rozliczona. Same wyspy bardzo ładne i można było więcej ich pokazać. Program trzeba dopracować i dostosować do turystów objazdowych a nie pobytowców.
 • 2
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
zwiń

Sprawdź cenę

Twój wybór wczasów

Porto Santo, Madera, Wycieczka Objazdowa Portugalia

Złocista wyspa i ogród na Atlantyku

WYCIECZKA OBJAZDOWA
zmień wariant wakacji
 • Dojazd własny
Wybierz
1 071 Usd
Oszczędzasz: 183 USD
Dorosły
888usd
Łączna kwota sprawdź szczegóły ceny 1 776 usd razem
Oszczędzasz 183 USD
Rezerwuj
Przejdziesz do bezpiecznego procesu rezerwacji
 • wyślij zapytanie
 • callcenter.tel_pl
 • 801 066 777
 • 77 4476 777
 • Infolinie dostępne: pn-pt: 8-22 sob-ndz: 9-20
arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter