phone mobile mobile pin heart heart user user Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane CB5DFB7F-C92F-41CB-9FB1-916D616FF3EC E0FBD33F-841B-452B-BF16-225B7D943904
Wyniki Wyszukiwania Atlantycka ślicznotka

Atuty oferty

 • Żagiel Itaki
 • jedna z najpopularniejszych wycieczek
 • sanktuarium w Hiszpanii – Santiago de Compostela
 • koncert fado
 • bardzo dobre opinie Klientów
 • przedłuż wakacje w Portugalii

Atlantycka ślicznotka Kod: FAOPORT

Trasa
4 519PLN
Dorośli: 2 2 posiłki Pn 20.09 – Pn 04.10.21
Itaka
Portugalia / Hiszpania

Atlantycka ślicznotka

Kod: FAOPORT
Opis

Test na COVID-19 (RT-PCR lub antygenowy) jest wymagany

Wszystko co musisz wiedzieć na temat warunków podróżowania przeczytasz na Portugalia – Bezpieczne Wakacje

1. DZIEŃ. ALGARVE
Zbiórka uczestników na lotnisku. Bezpośredni przelot do Faro. Transfer do hotelu w regionie ALGARVE. Zakwaterowanie. Czas wolny, kolacja, nocleg.

2. DZIEŃ. SINTRA - CABO DA ROCA - LIZBONA (trasa: ok. 350 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do SINTRY – dawnej letniej rezydencji portugalskich monarchów, położonej w uroczej okolicy, wśród egzotycznych ogrodów i zalesionych wzgórz, wpisanej na listę UNESCO. Zwiedzanie Pałacu Narodowego, gdzie można podziwiać piękne dekoracje z płytek azulejos. Przejazd na najbardziej wysunięty na zachód punkt Europy – CABO DA ROCA. Przejazd do LIZBONY – stolicy Portugalii, która oczarowuje niepowtarzalną atmosferą. Spacer po centrum miasta: Plac Handlowy, główny deptak Lizbony – Rua Augusta, plac Rossio. Zakwaterowanie. Wieczorem fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wieczór z muzyką fado połączony z kolacją. Fado, czyli tradycyjna portugalska pieśń będąca ważnym elementem kulturowej tożsamości, została wpisana w 2011 r. na Listę Dziedzictwa Niematerialnego UNESCO. Powrót do hotelu, nocleg.

3. DZIEŃ. LIZBONA - OBIDOS - ALCOBACA (trasa: ok. 150 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do Belém, uroczej nabrzeżnej dzielnicy Lizbony, pełnej pomników portugalskiego złotego wieku. Zwiedzanie: klasztor Hieronimitów z zachwycającymi krużgankami, wpisany na listę UNESCO, będący arcydziełem sztuki menuelińskiej oraz przyległy kościoł z grobowcem Vasco da Gamy. Spacer po Belém podczas którego zobaczyć można: pomnik Odkryć Geograficznych, wzniesiony w pięćsetną rocznicę śmierci Henryka Żeglarza, i Wieżę Belém, jedną z wizytówek miasta. Przejazd do średniowiecznego miasteczka OBIDOS. Spacer po starym i pięknym portugalskim mieście, otoczonym XIV-wiecznymi murami obronnymi. Przejazd do ALCOBACA. Zwiedzanie jednego z najważniejszych zabytków Portugalii – klasztoru i kościoła Cystersów – największego w Portugalii. Kościół wpisany na listę UNESCO słynie z gotyckiej architektury, znajdują się tu grobowce nieszczęśliwych kochanków: króla Piotra I i Ines de Castro. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

4. DZIEŃ. PORTO - BRAGA - BOM JESUS DO MONTE (trasa: ok. 270 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do PORTO, miasta niezwykłego i pełnego kontrastów, malowniczo położonego na wzgórzu nad rzeką Duero. Zwiedzanie: katedra, kościół św. Franciszka, dworzec São Bento. Spacer zabytkowym mostem króla Ludwika I, z którego roztaczają się piękne widoki na miasto. Spacer: Plac Aliados, kościół Kleryków z barokową dzwonnicą będącą wizytówką miasta Porto, księgarnia Lello & Irmao, ozdobione ceramicznymi płytkami kościoły Karmelitów i Karmelitanek. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): rejs statkiem po rzece Duero. Wizyta w piwnicach, gdzie dojrzewają doskonałe portugalskie wina. Degustacja słynnego porto, mocnego i aromatycznego trunku, z którego produkcji słynie miasto. Przejazd do BRAGI, głównego ośrodka religijnego, nazywanego portugalskim Rzymem. Spacer po zabytkowym centrum. Zwiedzanie wielokrotnie przebudowywanej i bogatej stylowo katedry. Przejazd w okolice Bragi do najwspanialszego sanktuarium Portugalii – BOM JESUS DO MONTE. Zwiedzanie świątyni położonej na zboczu wzgórza, do której prowadzą wspaniałe barokowe schody. Święta Droga na szczyt składa się z trzech etapów, a całość symbolizuje duchową drogę wierzących do zbawienia. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

5. DZIEŃ. SANTIAGO DE COMPOSTELA (trasa: ok. 190 km)
Śniadanie. Przejazd do SANTIAGO DE COMPOSTELA w Hiszpanii - najważniejszego po Rzymie i Jerozolimie świętego miejsca dla chrześcijan. Średniowieczne centrum miasta zostało wpisane na listę UNESCO. Spacer po mieście: romańska katedra z grobem świętego Jakuba, Plac Złotników, plac Obradoiro, Hostal de los Reyes Catolicos z piękną fasadą w stylu plateresco, pełniący dawniej funkcję zajazdu i szpitala dla pielgrzymów. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

6. DZIEŃ. COIMBRA - TOMAR - FATIMA (trasa: ok. 425 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do COIMBRY, dawnej stolicy Portugalii, najstarszego centrum uniwersyteckiego. Zwiedzanie: najstarszy w kraju uniwersytet, założony w 1290 r., ze wspaniałą barokową biblioteką, wpisany na listę UNESCO; Stara Katedra – najwspanialsza romańska budowla w Portugalii; kościół św. Krzyża z arcydziełami sztuki rzeźbiarskiej renesansu. Przejazd do TOMAR, miasta założonego w XII w. przez templariuszy. Zwiedzanie klasztoru Zakonu Chrystusa Pana, wpisanego na listę UNESCO, który był siedzibą zakonu w Portugalii. Przejazd do FATIMY, ośrodka kultu maryjnego, celu licznych pielgrzymek. Spacer po Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny: Plac Pielgrzyma, bazylika z grobowcami bł. Łucji, Hiacynty, Franciszka, Kaplica Objawień. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja. Dla chętnych możliwość uczestniczenia w codziennej wieczornej modlitwie różańcowej i procesji ze świecami w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny. Powrót do hotelu, nocleg.

7. DZIEŃ. BATALHA - NAZARÉ - ALGARVE (trasa: ok. 350 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do BATALHA. Zwiedzanie dominikańskiego opactwa Matki Boskiej Zwycięskiej, arcydzieła portugalskiego gotyku, wpisanego na listę UNESCO: kościół z kaplicą grobową Jana I i jego synów, klasztor ze wspaniałym krużgankiem i Grobem Nieznanego Żołnierza, Niedokończona Kaplica. Przejazd do NAZARÉ, najstarszego miejsca kultu maryjnego w Portugalii i wspaniałego kurortu nad Oceanem Atlantyckim, gdzie rybacy kultywują lokalne tradycje. Zwiedzanie kościółka na klifie, z którym wiąże się wiele legend. Odpoczynek nad oceanem, możliwość odwiedzenia miejscowych restauracyjek – wspaniała okazja do spróbowania słynnych portugalskich sardynek. Przejazd do hotelu w regionie ALGARVE, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

8. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Czas wolny (zależnie od godziny wylotu), transfer na lotnisko i bezpośredni przelot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt o wypoczynek: śniadanie, wykwaterowanie, przejazd na lotnisko, transfer do wybranego hotelu.

7 noclegów w hotelach***/**** w miastach lub okolicy: 2 na Algarve, 1 w Lizbonie, 1 w Coimbrze, 2 w Bradze, 1 w Fatimie; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 7 śniadań, 6 kolacji • przelot • przejazd autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, audio guide, lokalni przewodnicy i degustacja w Porto: ok. 160 EUR, opłata klimatyczna: ok. 2 EUR/os./noc w Lizbonie, ok. 2 EUR/os./noc w Porto, ok. 1,5 EUR/os./noc na wybrzeżu Algarve.
 2. Opłaty fakultatywne: wieczór z muzyką fado z kolacją: ok. 53 EUR; wymagane min. 20 osób; rejs po rzece Duero: ok. 15 EUR; wymagane min. 15 osób.
 3. W związku z wymaganą wcześniejszą rezerwacją i kupnem biletów do Centrum Uniwersyteckiego w Coimbrze, nie ma gwarancji wejścia do obiektów. W takiej sytuacji klienci otrzymają zwrot w wysokości ceny biletu.

5.4 /6
97% klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą

Klienci doceniają:

 • Program wycieczki/trasę
 • Komfort podróży
 • Standard autokaru
Informacje o regionie
Galeria regionu

Portugalia

Kraj słynny z urody, piękny krajobrazowo i bogaty w zabytki światowej rangi. Urokliwa Lizbona, tajemnicza Sintra z przepięknymi zamkami i rezydencjami, Coimbra, rzymskie ruiny Evory i Guimaraes to najbardziej znane skarby Portugalii.

Położenie na mapie Trasa

Algarve • Sintra • Cabo da Roca • Lizbona • Obidos • Alcobaca • Porto • Braga • Bom Jesus do Monte • Santiago de Compostela • Coimbra • Tomar • Fatima • Batalha • Nazaré • Algarve

Piękna krajobrazowo i bogata w zabytki z listy UNESCO wycieczka po najciekawszych miejscach słynnej z urody Portugalii. Na trasie urokliwa Lizbona, Sintra z przepięknymi rezydencjami i tajemniczymi zamkami; Coimbra, gdzie starożytność łączy się z teraźniejszością. W Porto, mieście o niepowtarzalnej atmosferze, będzie czas na degustację słynnego trunku. W programie najważniejsze ośrodki życia religijnego Portugalii i Hiszpanii, w tym słynne sanktuaria: Santiago de Compostela, Fatima i Bom Jesus do Monte. Planując wyjazd, warto pomyśleć o wypoczynku po zwiedzaniu i wybrać hotel z bogatej oferty wczasowej ITAKI na znanym z cudownych plaż wybrzeżu Algarve. Łączna trasa w Portugalii i Hiszpanii: ok. 1700 km. W 2019 r. wycieczka otrzymała ŻAGIEL ITAKI za atrakcyjny program.

PLAN WYCIECZKI
1. DZIEŃ. ALGARVE
Zbiórka uczestników na lotnisku. Bezpośredni przelot do Faro. Transfer do hotelu w regionie ALGARVE. Zakwaterowanie. Czas wolny, kolacja, nocleg.
2. DZIEŃ. SINTRA - CABO DA ROCA - LIZBONA (trasa: ok. 350 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do SINTRY – dawnej letniej rezydencji portugalskich monarchów, położonej w uroczej okolicy, wśród egzotycznych ogrodów i zalesionych wzgórz, wpisanej na listę UNESCO. Zwiedzanie Pałacu Narodowego, gdzie można podziwiać piękne dekoracje z płytek azulejos. Przejazd na najbardziej wysunięty na zachód punkt Europy – CABO DA ROCA. Przejazd do LIZBONY – stolicy Portugalii, która oczarowuje niepowtarzalną atmosferą. Spacer po centrum miasta: Plac Handlowy, główny deptak Lizbony – Rua Augusta, plac Rossio. Zakwaterowanie. Wieczorem fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wieczór z muzyką fado połączony z kolacją. Fado, czyli tradycyjna portugalska pieśń będąca ważnym elementem kulturowej tożsamości, została wpisana w 2011 r. na Listę Dziedzictwa Niematerialnego UNESCO. Powrót do hotelu, nocleg.
3. DZIEŃ. LIZBONA - OBIDOS - ALCOBACA (trasa: ok. 150 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do Belém, uroczej nabrzeżnej dzielnicy Lizbony, pełnej pomników portugalskiego złotego wieku. Zwiedzanie: klasztor Hieronimitów z zachwycającymi krużgankami, wpisany na listę UNESCO, będący arcydziełem sztuki menuelińskiej oraz przyległy kościoł z grobowcem Vasco da Gamy. Spacer po Belém podczas którego zobaczyć można: pomnik Odkryć Geograficznych, wzniesiony w pięćsetną rocznicę śmierci Henryka Żeglarza, i Wieżę Belém, jedną z wizytówek miasta. Przejazd do średniowiecznego miasteczka OBIDOS. Spacer po starym i pięknym portugalskim mieście, otoczonym XIV-wiecznymi murami obronnymi. Przejazd do ALCOBACA. Zwiedzanie jednego z najważniejszych zabytków Portugalii – klasztoru i kościoła Cystersów – największego w Portugalii. Kościół wpisany na listę UNESCO słynie z gotyckiej architektury, znajdują się tu grobowce nieszczęśliwych kochanków: króla Piotra I i Ines de Castro. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
4. DZIEŃ. PORTO - BRAGA - BOM JESUS DO MONTE (trasa: ok. 270 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do PORTO, miasta niezwykłego i pełnego kontrastów, malowniczo położonego na wzgórzu nad rzeką Duero. Zwiedzanie: katedra, kościół św. Franciszka, dworzec São Bento. Spacer zabytkowym mostem króla Ludwika I, z którego roztaczają się piękne widoki na miasto. Spacer: Plac Aliados, kościół Kleryków z barokową dzwonnicą będącą wizytówką miasta Porto, księgarnia Lello & Irmao, ozdobione ceramicznymi płytkami kościoły Karmelitów i Karmelitanek. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): rejs statkiem po rzece Duero. Wizyta w piwnicach, gdzie dojrzewają doskonałe portugalskie wina. Degustacja słynnego porto, mocnego i aromatycznego trunku, z którego produkcji słynie miasto. Przejazd do BRAGI, głównego ośrodka religijnego, nazywanego portugalskim Rzymem. Spacer po zabytkowym centrum. Zwiedzanie wielokrotnie przebudowywanej i bogatej stylowo katedry. Przejazd w okolice Bragi do najwspanialszego sanktuarium Portugalii – BOM JESUS DO MONTE. Zwiedzanie świątyni położonej na zboczu wzgórza, do której prowadzą wspaniałe barokowe schody. Święta Droga na szczyt składa się z trzech etapów, a całość symbolizuje duchową drogę wierzących do zbawienia. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
5. DZIEŃ. SANTIAGO DE COMPOSTELA (trasa: ok. 190 km)
Śniadanie. Przejazd do SANTIAGO DE COMPOSTELA w Hiszpanii - najważniejszego po Rzymie i Jerozolimie świętego miejsca dla chrześcijan. Średniowieczne centrum miasta zostało wpisane na listę UNESCO. Spacer po mieście: romańska katedra z grobem świętego Jakuba, Plac Złotników, plac Obradoiro, Hostal de los Reyes Catolicos z piękną fasadą w stylu plateresco, pełniący dawniej funkcję zajazdu i szpitala dla pielgrzymów. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
6. DZIEŃ. COIMBRA - TOMAR - FATIMA (trasa: ok. 425 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do COIMBRY, dawnej stolicy Portugalii, najstarszego centrum uniwersyteckiego. Zwiedzanie: najstarszy w kraju uniwersytet, założony w 1290 r., ze wspaniałą barokową biblioteką, wpisany na listę UNESCO; Stara Katedra – najwspanialsza romańska budowla w Portugalii; kościół św. Krzyża z arcydziełami sztuki rzeźbiarskiej renesansu. Przejazd do TOMAR, miasta założonego w XII w. przez templariuszy. Zwiedzanie klasztoru Zakonu Chrystusa Pana, wpisanego na listę UNESCO, który był siedzibą zakonu w Portugalii. Przejazd do FATIMY, ośrodka kultu maryjnego, celu licznych pielgrzymek. Spacer po Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny: Plac Pielgrzyma, bazylika z grobowcami bł. Łucji, Hiacynty, Franciszka, Kaplica Objawień. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja. Dla chętnych możliwość uczestniczenia w codziennej wieczornej modlitwie różańcowej i procesji ze świecami w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny. Powrót do hotelu, nocleg.
7. DZIEŃ. BATALHA - NAZARÉ - ALGARVE (trasa: ok. 350 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do BATALHA. Zwiedzanie dominikańskiego opactwa Matki Boskiej Zwycięskiej, arcydzieła portugalskiego gotyku, wpisanego na listę UNESCO: kościół z kaplicą grobową Jana I i jego synów, klasztor ze wspaniałym krużgankiem i Grobem Nieznanego Żołnierza, Niedokończona Kaplica. Przejazd do NAZARÉ, najstarszego miejsca kultu maryjnego w Portugalii i wspaniałego kurortu nad Oceanem Atlantyckim, gdzie rybacy kultywują lokalne tradycje. Zwiedzanie kościółka na klifie, z którym wiąże się wiele legend. Odpoczynek nad oceanem, możliwość odwiedzenia miejscowych restauracyjek – wspaniała okazja do spróbowania słynnych portugalskich sardynek. Przejazd do hotelu w regionie ALGARVE, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
8. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Czas wolny (zależnie od godziny wylotu), transfer na lotnisko i bezpośredni przelot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt o wypoczynek: śniadanie, wykwaterowanie, przejazd na lotnisko, transfer do wybranego hotelu.

ŚWIADCZENIA: 7 noclegów w hotelach***/**** w miastach lub okolicy: 2 na Algarve, 1 w Lizbonie, 1 w Coimbrze, 2 w Bradze, 1 w Fatimie; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 7 śniadań, 6 kolacji • przelot • przejazd autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:
 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, audio guide, lokalni przewodnicy i degustacja w Porto: ok. 160 EUR, opłata klimatyczna: ok. 2 EUR/os./noc w Lizbonie, ok. 2 EUR/os./noc w Porto, ok. 1,5 EUR/os./noc na wybrzeżu Algarve.
 2. Opłaty fakultatywne: wieczór z muzyką fado z kolacją: ok. 53 EUR; wymagane min. 20 osób; rejs po rzece Duero: ok. 15 EUR; wymagane min. 15 osób.
 3. W związku z wymaganą wcześniejszą rezerwacją i kupnem biletów do Centrum Uniwersyteckiego w Coimbrze, nie ma gwarancji wejścia do obiektów. W takiej sytuacji klienci otrzymają zwrot w wysokości ceny biletu.
Opis hotelu

Hotel Be Smart Terrace Algarve Portugalia \ Algarve

POŁOŻENIE: w miejscowości PORCHES, ok. 250 m do supermarketu, ok. 400 m do barów i restauracji, ok. 2,5 km od centrum Armação de Pêra, ok. 20 km od centrum Albufeiry; ok. 55 km od lotniska w Faro; przystanek autobusowy ok. 300 m od hotelu.

PLAŻA: Praia de Nossa Senhora da Rocha, publiczna, piaszczysta, łagodne zejście do morza, ok. 350 m od hotelu, zejście schodami, zagospodarowana, w sezonie: wypożyczalnia sprzętu do sportów wodnych, parasole i leżaki (płatne).

HOTEL: trzygwiazdkowy, zadbany, zbudowany w 2005 r., odnowiony w 2017 r., budynek główny i 11 aneksów, 191 pokoi, 4 piętra, całodobowa recepcja, restauracja głównej – dania w formie bufetu, kuchnia międzynarodowa i portugalska, menu dla dzieci, MB Hamburgueria (czynna: 12.30-15.00, 19.00-22.00) – à la carte, burgery, kawiarnia Terrace Café (czynna: 8.00-16.00), bar przy basenie (czynny: lipiec-sierpień, 10.00-18.00), dostępne foteliki dla dzieci; parking, wymiana walut, bankomat; bezpłatny internet bezprzewodowy w lobby (w pozostałych miejscach za dopłatą: ok. 20 EUR/tydz.); za opłatą: opiekunka dla dziecka (na zamówienie), sejf w recepcji (ok. 15 EUR/tydz.), wypożyczalnia samochodów i rowerów; akceptowane karty kredytowe: Visa, MasterCard, American Express.

POKÓJ: apartament: 2-os. (możliwość 1 lub 2 dostawek), ok. 45-65 m², zadbany, klimatyzowany/ogrzewany, wentylator sufitowy, łazienka (wanna z prysznicem, wc; ręczniki), internet bezprzewodowy (płatny: ok. 20 EUR/tydz.), telewizor LCD, telewizja satelitarna (za kaucją: 10 EUR), aneks kuchenny z wyposażeniem, lodówka, zestaw do kawy/herbaty, woda, sejf (płatny: ok. 15 EUR/tydz.); łóżeczko dla dziecka do 2 lat na zamówienie przed przyjazdem (płatne: ok. 1,50 EUR/dzień); balkon lub taras (stolik i krzesełka); apartament z bocznym widokiem na morze: dla maks. 4 osób, ok. 65 m², zadbany, sypialnia i część wypoczynkowa, wyposażenie jak w apartamencie; balkon lub taras (stolik i krzesełka), boczny widok na morze; apartament z bocznym widokiem na morze za dopłatą; apartament rodzinny: dla maks. 6 osób, ok. 85 m², zadbany, 2 sypialnie i cześć wypoczynkowa, wyposażenie jak w apartamencie; balkon lub taras (stolik i krzesełka), boczny widok na morze; apartament rodzinny za dopłatą.

SPORT I ROZRYWKA: basen, słodka woda, ok. 180 m², gł. do 2,3 m, brodzik, słodka woda, ok. 25 m², gł. 0,6 m, przy basenach bezpłatne parasole i leżaki; plac zabaw dla dzieci, muzyka na żywo (w sezonie, 3 razy/tydzień).

ALL INCLUSIVE: śniadanie (7.30-10.00), obiad (12.30-15.00), kolacja (19.00-22.00) w formie bufetu w restauracji głównej; wybrane napoje bezalkoholowe i lokalne napoje alkoholowe w barze przy basenie (10.30-18.00) i w restauracji głównej (11.00-23.00); wymagane noszenie opasek all inclusive.

KONTAKT: 0034/911360606, www.belivehotels.com

GRATIS:
 • parking

 

 

Podane w ofercie godziny serwowania posiłków oraz funkcjonowanie poszczególnych elementów infrastruktury hotelowej mogą ulegać nieznacznym zmianom ze względu na sezonowość, warunki pogodowe, prośby Gości lub siły wyższe, na które hotelarz nie będzie miał wpływu.

*Informacja dotycząca oficjalnej kategoryzacji hotelu znajduje się w opisie prezentowanych obiektów (sekcja „Hotel”) i jest ona zgodna z kategoryzacją stosowaną w danym kraju. Każdy kraj stosuje własne kryterium przyznawania określonej kategorii. Prezentowana na stronie www.itaka.pl oraz w dokumentach podróży kategoryzacja hoteli to nasza subiektywna ocena standardu hotelu. Połowa gwiazdki oznacza kategorię zawyżoną lub zaniżoną w stosunku do oficjalnej kategorii.

Opis zawiera wszystkie udogodnienia jakimi dysponuje hotel. W związku z lokalnymi przepisami dotyczącymi aktualnych regulacji funkcjonowania hoteli i bezpieczeństwa Gości, korzystanie z części hotelowych udogodnień może być ograniczone. Stan ten może ulec zmianie zgodnie z wprowadzaniem nowych regulacji lub obłożenia hotelu.

 

Położenie na mapie
Opinie klientów (1154)

Ocena ogólna

5.4/6

Klienci wyróżnili:

 • Program wycieczki/trasę
 • Komfort podróży
 • Standard autokaru
97%
naszych klientów poleca ten hotel!
 • 5.4
 • 5.5
 • 4.5
 • 5.2
 • 5.1
 • 4.9

Pokaż recenzje od:

5/6
50+ lat, ze znajomymi październik 2019
Jestem bardzo zadowolony z wycieczki. rozwiń
Jestem bardzo zadowolony z wycieczki.
 • 6
 • 4
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
5/6
50+ lat, sam/a październik 2019
Ciekawa, zawierająca możliwość poznania wielu historycznie ciekawych obiektów . rozwiń
Ciekawa, zawierająca możliwość poznania wielu historycznie ciekawych obiektów .
 • 5
 • 4
 • 2
 • 5
 • 6
zwiń
6/6
50+ lat, sam/a październik 2019
Witam ,na objazdówce byłam pierwszy raz ,zwykle podróżuję sama i trochę obawiałam się tego ,że na tzw siusiu ,będzie zbyt mało czasu .Już od samego początku miło się zaskoczyłam ,bo kiedy tylko (...) rozwiń
Witam ,na objazdówce byłam pierwszy raz ,zwykle podróżuję sama i trochę obawiałam się tego ,że na tzw siusiu ,będzie zbyt mało czasu .Już od samego początku miło się zaskoczyłam ,bo kiedy tylko wysiadłam z samolotu na lotnisku poczułam opiekę pięknych i przemiłych Pań pilotek ITAKI i tak było do końca wycieczki .W hotelu przywitała nas bardzo konkretna Pani Agnieszka,która ,jak się okazało ,była nasza przewodniczką po tym pięknym kraju ,jak również w Santiago . Każdego dnia pokonywaliśmy całkiem spore odległości i w tym czasie nasza Agnieszka przepięknie, z dowcipem opowiadała różne historie związane z każdym miejscem ,które danego dnia odwiedzaliśmy .Opowieści były tak obrazowe ,że można było z łatwością przenieść się do czasów , o których akurat była mowa.Jeśli zaś chodzi o jedzenie i hotele ,to mogę powiedzieć ,że standard hoteli w których nocowaliśmy był wysoki ,jeśli zaś chodzi o jedzenie ,to trochę brakowało mi "zielonego".Ale, co tam jedzenie !!!! Jeszcze krótko na temat tzw "siusiu".Zawsze ,kiedy planowane były przerwy ,było sporo czasu na siku ,kawę i papierosa . Z ochotą wybiorę się z ITAKĄ na następną imprezę ,może będą to INDIE ,bo właśnie tam teraz będzie pilotowała Pani Agnieszka pozdrawiam i dziękuję, Ela
 • 6
 • 3
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką październik 2019
Wycieczka z ambitnym i bardzo bogatym programem , ciekawa . Bogata i bardzo rzetelna wiedza przewodnika - pilota , przekazywana ciekawie i w röżnych formach . Pilotka niestety nie (...) rozwiń
Wycieczka z ambitnym i bardzo bogatym programem , ciekawa . Bogata i bardzo rzetelna wiedza przewodnika - pilota , przekazywana ciekawie i w röżnych formach . Pilotka niestety nie starała się zintegrować grupy . Wycieczka udana szkoda że nie było zapewnionej możliwości głosowania .
 • 6
 • 5
 • 4
 • 4
 • 4
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką październik 2019
Jestem bardzo zadowolona z wycieczki. Program wycieczki spełnił moje oczekiwania odnośnie do niemal pełnej informacji o miejscach , które zwiedzaliśmy. Całości satysfakcji dopełnił znakomity (...) rozwiń
Jestem bardzo zadowolona z wycieczki. Program wycieczki spełnił moje oczekiwania odnośnie do niemal pełnej informacji o miejscach , które zwiedzaliśmy. Całości satysfakcji dopełnił znakomity pilot naszej grupy, Pani Agnieszka, jak też znakomity kierowca autokaru - Carlos. Pani Agnieszka w sposób niezwykle profesjonalny wykonała funkcję pilota we wszystkich aspektach specyfiki pracy takiej osoby. Doskonała organizacja zwiedzania, znajomość trasy i bardzo elastyczne podejście w każdym calu w przypadku nadzwyczjnych okoliczności. Ponadto bardzo ciekawie i wyczerpująco wykonała również funkcję przewodnika, zapoznając nas z historią, zabytkami i współczesną Portugalią. Natomiast w odniesieniu do kierowcy autokaru proganę zaznaczyć jego płynną, bezpieczną jazdę oraz życzliwość i uprzejmość jak też ciągły uśmiech na twarzy.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką październik 2019
Wycieczka warta polecenia. rozwiń
Wycieczka warta polecenia.
 • 6
 • 6
 • 4
 • 6
 • 6
zwiń
5/6
41-50 lat, sam/a październik 2019
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 5
 • 4
 • 4
 • 4
 • 4
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką październik 2019
Sprawna organizacja trochę za mało degustacji potraw, wina i owoców morza kościoły kościoły kościoły. Bardzo wysokie kompetencje, wiedza Pani Agnieszki super przewodnik. Udany wyjazd rozwiń
Sprawna organizacja trochę za mało degustacji potraw, wina i owoców morza kościoły kościoły kościoły. Bardzo wysokie kompetencje, wiedza Pani Agnieszki super przewodnik. Udany wyjazd
 • 6
 • 4
 • 2
 • 5
 • 5
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2019
Całość wyjazdu oceniam bardzo wysoko. Bardzo dobra praca pilotki Pani Agnieszki we wszystkich aspektach. W programie może za dużo było kościołów choć wszystkie były warte zobaczenia. Dłuższy (...) rozwiń
Całość wyjazdu oceniam bardzo wysoko. Bardzo dobra praca pilotki Pani Agnieszki we wszystkich aspektach. W programie może za dużo było kościołów choć wszystkie były warte zobaczenia. Dłuższy mógłby być czas wolny bo zjedzenie czegoś w restauracjach nigdy nie wiadomo jak dużo czasu zabierze. Polecam wszystkim "Atlantycką Ślicznotkę"
 • 6
 • 6
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
41-50 lat, z partnerem/ką wrzesień 2019
Bogata w program. Wycieczka wspaniała , bardzo bogaty program zwiedzania. Pani Agnieszka z pasją i pełnym profesjonalizmem prowadziła grupę. Byliśmy z żoną pierwsz raz w Portugali i jesteśmy (...) rozwiń
Bogata w program. Wycieczka wspaniała , bardzo bogaty program zwiedzania. Pani Agnieszka z pasją i pełnym profesjonalizmem prowadziła grupę. Byliśmy z żoną pierwsz raz w Portugali i jesteśmy bardzo zadowoleni. Polecam
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
4/6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2019
Wycieczka bardzo dobra, dużo miejsc do oglądania, pilot merytorycznie i organizacyjnie przygotowany, natomiast zastrzeżenia budzą godziny wylotu i przylotu - grupa Warszawska, o których (...) rozwiń
Wycieczka bardzo dobra, dużo miejsc do oglądania, pilot merytorycznie i organizacyjnie przygotowany, natomiast zastrzeżenia budzą godziny wylotu i przylotu - grupa Warszawska, o których uczestnik dowiaduje się po zakupie wycieczki, dla tej grupy wycieczka trwała 6 dni a nie jak w programie 8 dni.
 • 6
 • 5
 • 4
 • 5
 • 5
zwiń
6/6
50+ lat, sam/a wrzesień 2019
Czas wycieczki wypełniony w rozsądny sposób. Jest zwiedzanie w grupie i samodzielne plątanie się po zwiedzanych miejscach. Grupa z Katowic mogłaby mieć szansę na wyskok nad morze w pierwszy (...) rozwiń
Czas wycieczki wypełniony w rozsądny sposób. Jest zwiedzanie w grupie i samodzielne plątanie się po zwiedzanych miejscach. Grupa z Katowic mogłaby mieć szansę na wyskok nad morze w pierwszy dzień. Chodzi o informację i organizację przejazdu z hotelu do Caveiro. Wycieczka daje pojęcie co można znaleźć w Portugalii.
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2019
Piękna trasa wycieczka dobrze zorganizowana profesjonalny pilot dobre hotele wygodny autokar rozwiń
Piękna trasa wycieczka dobrze zorganizowana profesjonalny pilot dobre hotele wygodny autokar
 • 6
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
5/6
31-40 lat, sam/a wrzesień 2019
Bogaty program, piękne widoki, ciekawe historie, pyszne jedzenie, fajni ludzie. Dla mnie w sam raz. Jak na tygodniowy wyjazd, zwiedziliśmy naprawdę sporo miejsc (m.in. Lizbona, Porto, Bom Jesus, (...) rozwiń
Bogaty program, piękne widoki, ciekawe historie, pyszne jedzenie, fajni ludzie. Dla mnie w sam raz. Jak na tygodniowy wyjazd, zwiedziliśmy naprawdę sporo miejsc (m.in. Lizbona, Porto, Bom Jesus, Nazare, Tomar). Jedzenie bogate, śniadania typowo na słodko. Brakowało mi przy śniadaniach dodatku warzyw lub na przykład jajecznicy (czy chociażby parówek, czegokolwiek poza wędlinami). Zwykłe pomidory i ogórki oraz jajko sadzone dostaliśmy chyba tylko w Fatimie. Chociaż dobrego jedzenia było naprawdę sporo (zwłaszcza słodkich bułeczek, croissantów, babeczek, dżemów (trafił się nawet dżem z pomidorów)). Kolacje późne, ale jeśli chodzi o zawartość, nie mam zastrzeżeń. Pogoda w kratkę. Lizbona przywitała nas deszczem. Rozpogodziło się dopiero w drugiej połowie dnia. Podobnie w Porto. Na szczęście przy rejsie po rzece Douro słońce ciągle na nas spoglądało, więc wycieczka była bardzo przyjemna (jakieś 98% uczestników wybrało się na tę wycieczkę fakultatywną). W Porto degustacja Porto poprawiła nam humor. Wieczór (kolacja) z Fado z wstawkami humorystycznymi dla turystów (no i kazali nam śpiewać refreny, na początku tzw. uniwersalne "laj" "laj" "laj", potem ambitniej). Jedzenie bardzo dobre (polecam dorsza - bacalhau). Przystawki (oliwki, pasty np. z tuńczyka) w bardzo małych ilościach (jedna mała porcja na kilka osób). W Nazare dzięki wcześniejszemu ostrzeżeniu od pilotki, odmówiłyśmy przystawek (noł noł). Portugalczycy mają w zwyczaju przynosić przystawki przed daniem właściwym, zostawić na stole i nie powiedzieć, że to nie jest darmowa degustacja. A potem tylko płacz i płać (nie tym razem). Tempo zwiedzania w sam raz jak na taki typ wycieczki, pilotka ma dar do opowiadania ciekawych historii. Polecam wycieczkę!
 • 6
 • 6
 • 6
 • 5
 • 5
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2019
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 5
 • 4
 • 4
 • 4
 • 4
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2019
Wyjazd dobrze zorganizowany. Wyżywienie na średnim poziomie, brak warzyw na śniadaniach. Pilotka wycieczki , jeżeli chodzi o przekazywane informacje bardzo kompetentna, natomiast miałam (...) rozwiń
Wyjazd dobrze zorganizowany. Wyżywienie na średnim poziomie, brak warzyw na śniadaniach. Pilotka wycieczki , jeżeli chodzi o przekazywane informacje bardzo kompetentna, natomiast miałam wrażenie, że nie bardzo lubi turystów. Wyjazd bardzo intensywny, ciekawy.
 • 5
 • 4
 • 4
 • 5
 • 5
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2019
Świetny program wycieczki , bogata kulturowo, historycznie i krajobrazowo , pilot wycieczki o bardzo bogatej wiedzy tematycznej . Niestety pani Daria trochę ignorowala grupę w czasie wolnym , (...) rozwiń
Świetny program wycieczki , bogata kulturowo, historycznie i krajobrazowo , pilot wycieczki o bardzo bogatej wiedzy tematycznej . Niestety pani Daria trochę ignorowala grupę w czasie wolnym , można powiedzieć ze to bylo niekulturalne , wystarczyło powiedzieć dzień dobry , lub zamienić drobne słowo uprzejmości. Niemniej to był jedyny minus. Poza tym wycieczka SUPER, polecam ja wszystkim znajomym
 • 6
 • 4
 • 4
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
50+ lat, ze znajomymi wrzesień 2019
Opinia generalnie dobra, organizacja dobra, poszczególne elementy opisałem punktami. Pilotka merytorycznie bardzo dobra, jej mankament to jak gdyby izolowanie się od uczestników wycieczki. To że (...) rozwiń
Opinia generalnie dobra, organizacja dobra, poszczególne elementy opisałem punktami. Pilotka merytorycznie bardzo dobra, jej mankament to jak gdyby izolowanie się od uczestników wycieczki. To że jest nadmiernie asertywna, można zrozumieć ale to, że nie odpowiadała na zwykle "dzień dobry" to jest wręcz karygodne, macie z nią kontakt i spróbujcie zmienić jej stosunek do "wycieczkowiczów". Mankamentem są także zestawy słuchawkowe, odbiorniki OK ale mikrofon pilotki powinien być zdecydowanie lepszy (wielokierunkowy i bardziej odporny na podmuchy wiatru). Pilotka musiała mieć mikrofon stale przed ustami co nie było możliwe przy ruchach jej głowy. Jeśli chodzi o wyżywienie to odczuwalny dla Polaków jest brak warzyw przy śniadaniach, generalnie nie było jednak źle.
 • 6
 • 5
 • 4
 • 6
 • 6
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2019
Program bardzo dobry. Pilotka z dużą wiedzą, ale jako opiekun wycieczki średnia rozwiń
Program bardzo dobry. Pilotka z dużą wiedzą, ale jako opiekun wycieczki średnia
 • 6
 • 5
 • 5
 • 5
 • 4
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2019
Program rozbudowany i obejmujący dozo miejsc robiących niesamowite wrażenie, Pani przewodnik tak ciekawie opowiadała, ze jeszcze dzisiaj wyszukuje w necie szczegóły o odwiedzanych miejscach (...) rozwiń
Program rozbudowany i obejmujący dozo miejsc robiących niesamowite wrażenie, Pani przewodnik tak ciekawie opowiadała, ze jeszcze dzisiaj wyszukuje w necie szczegóły o odwiedzanych miejscach ,by nadal delektować się pięknem Portugalii i utrwalić cudne doznana i wiedzę przekazaną w pięknej formie i z duża dozą ekspresji przez Panią Agnieszkę, która znakomicie panowała nad liczna grupą,przekazała dużo wiedzy ,klimatów ,smaków i zapachów odwiedzanych miejsc. Wszystko było fajne-logistyka, kierowca, program- super. Wszyscy jednak marzyli o tak prozaicznej rzeczy-warzywka, zwykłe pomidory czy ogórki do posiłków- i już byłoby ekstra. Jednak sama wędlina i ser nie 'przyjmują się" Chociaż troszkę ketchupu ! No i w kraju pysznej kawy-lurka i powolne ekspresy i kolejka po płyn podobny do kawy. Pozytywy przewyższają brak warzyw do posiłków. Pomimo że była to objazdówka, nie czuło się zmęczenia- tylko apetyt na dalsze zwiedzanie,Wycieczkę polecam gorąco! Itaka w roli organizatora spisała się znakomicie. Pani pilot, pomimo specyficznego tempa Portugalczyków-potrafiła tak wygospodarować czas ,by zrealizować program i byśmy zdążyli zjeść bez niepotrzebnego stresu. To były fajne wakacje!
 • 6
 • 5
 • 3
 • 5
 • 5
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2019
bardzo miła i pasjonująca , ciekawa w zabytki wycieczka. super, dużo wrażeń, będę polecała innym , tylko można by pokusić się na lepsze warunki hotelowe i wyżywienie, które było jednostajne bez (...) rozwiń
bardzo miła i pasjonująca , ciekawa w zabytki wycieczka. super, dużo wrażeń, będę polecała innym , tylko można by pokusić się na lepsze warunki hotelowe i wyżywienie, które było jednostajne bez dodatków takich jak regionalne warzywa , sery, owoce.
 • 5
 • 3
 • 3
 • 4
 • 4
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2019
Bardzo ciekawa i udana wycieczka. Ciekawa trasa wycieczki, zwiedzanie bardzo interesujących miejsc, bardzo dobry pilot wycieczki ( z dużą wiedzą, ciekawie opowiadający o zwiedzanych miejscach) rozwiń
Bardzo ciekawa i udana wycieczka. Ciekawa trasa wycieczki, zwiedzanie bardzo interesujących miejsc, bardzo dobry pilot wycieczki ( z dużą wiedzą, ciekawie opowiadający o zwiedzanych miejscach)
 • 6
 • 6
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2019
Super zorganizowane trasy zwiedzania .Pani Daria z ogromną wiedzą i wspaniałym przekazem o zwiedzanych miejscach. Hotele w centrum miast co jest rzadkością w innych biurach podróży .Reasumując (...) rozwiń
Super zorganizowane trasy zwiedzania .Pani Daria z ogromną wiedzą i wspaniałym przekazem o zwiedzanych miejscach. Hotele w centrum miast co jest rzadkością w innych biurach podróży .Reasumując bardzo gorąco polecam. Polecam
 • 6
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
6/6
41-50 lat, z partnerem/ką wrzesień 2019
Wycieczka była rewelacyjna : bogaty i intensywny program . Pani przewodnik Daria bardzo ciekawie opowiadała o tym co zwiedzaliśmy a nawet w czasie dłuższych przejazdów puszczała w autobusie (...) rozwiń
Wycieczka była rewelacyjna : bogaty i intensywny program . Pani przewodnik Daria bardzo ciekawie opowiadała o tym co zwiedzaliśmy a nawet w czasie dłuższych przejazdów puszczała w autobusie interesujące filmy związane z odwiedzanymi miejscami. Pomimo tego że program był tak napięty mieliśmy też zawsze chwile czasu wolnego. Super wycieczka .
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
4/6
41-50 lat, sam/a wrzesień 2019
Bardzo kompetentny przewodnik z dużą wiedzą aczkolwiek opieka rezydenta niewystarczająca, zbyt długie trasy autokarowe w porównaniu do odwiedzanych miejsc, zbyt mało czasu na miejsca ciekawe (...) rozwiń
Bardzo kompetentny przewodnik z dużą wiedzą aczkolwiek opieka rezydenta niewystarczająca, zbyt długie trasy autokarowe w porównaniu do odwiedzanych miejsc, zbyt mało czasu na miejsca ciekawe przyrodniczo i krajobrazowo, część objazdowa dosyć męcząca aczkolwiek ciekawa pod względem zabytkow. Trasa wymagająca odporności fizycznej, zwłaszcza w upale, ciekawe obiekty do zwiedzania zwłaszcza zabytki, zbyt mało czasu wolnego że względu na napięty program, zbyt dużo czasu spędzonego w autokarze, aczkolwiek trasa bardzo ciekawa, dużo faktów historycznych. Jestem pod wrażeniem zwłaszcza krajobrazów, zachwyciła mnie Lizbona i Porto oraz szczególnie Fatima
 • 4
 • 4
 • 4
 • 2
 • 3
zwiń

Sprawdź cenę

Twój wybór wczasów

Portugalia, Hiszpania

Atlantycka ślicznotka

WYCIECZKA OBJAZDOWA
zmień wariant wakacji
 • Dojazd własny
Wybierz
Dorosły
4 519pln
Łączna kwota sprawdź szczegóły ceny 9 038 pln razem
Rezerwuj
Przejdziesz do bezpiecznego procesu rezerwacji
 • wyślij zapytanie
 • callcenter.tel_pl
 • 801 066 777
 • 77 4476 777
 • Infolinie dostępne: pn-pt: 8-22 sob-ndz: 9-20
arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter