phone mobile mobile pin heart heart user user Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane CB5DFB7F-C92F-41CB-9FB1-916D616FF3EC E0FBD33F-841B-452B-BF16-225B7D943904
Wyniki Wyszukiwania Azulejos i moliceiros

Atuty oferty

 • Lizbona
 • szlak winny rzeki Duero
 • Aveiro – miasto na wodzie
 • miejsca będące inspiracją dla książek o przygodach Harry'ego Pottera
 • dzień wypoczynku na wybrzeżu Algarve
 • przedłuż wakacje w Portugalii

Azulejos i moliceiros Kod: FAOAZUL

Trasa
791PLN
Dorośli: 2 2 posiłki Pn 04.10 – Pn 11.10.21
Itaka
Portugalia

Azulejos i moliceiros

Kod: FAOAZUL
Opis

Test na COVID-19 (RT-PCR lub antygenowy) jest wymagany

Wszystko co musisz wiedzieć na temat warunków podróżowania przeczytasz na Portugalia – Bezpieczne Wakacje

1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Bezpośredni przelot do Faro. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

2. DZIEŃ. LIZBONA (trasa: ok. 280 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do LIZBONY, jednej z najmniejszych europejskich stolic. Spacer po Belem, uroczej nabrzeżnej dzielnicy, pełnej pomników portugalskiego złotego wieku. Spacer przy pomniku odkrywców i wieży Belem. Zwiedzanie klasztoru Hieronimitów z zachwycającymi krużgankami, wpisanego na listę UNESCO, będącego arcydziełem sztuki manuelińskiej oraz przyległego kościoła z grobowcem Vasco da Gamy. Wizyta na Placu Handlowym. Spacer głównym deptakiem Lizbony, podczas którego zobaczyć można: Rua Augusta, plac Rossio, mauretańską Alfamę – najstarszą dzielnicę Lizbony. Czas wolny, możliwość przejażdżki zabytkowym tramwajem na wzgórze i obserwacji miasta z punktu widokowego ze wzgórza, gdzie wznosi się zamek św. Jerzego. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wieczór z tradycyjną muzyką fado połączony z kolacją. Muzyka fado to tradycyjne pieśni portugalskie. Powrót do hoteu i nocleg.

3. DZIEŃ. COIMBRA – AVEIRO (trasa: ok. 260 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do COIMBRY, dawnej stolicy Portugalii i centrum uniwersyteckiego. Zwiedzanie. Najstarszy w kraju uniwersytet, założony w 1290 r., ze wspaniałą barokową biblioteką. Stara Katedra – najwspanialsza romańska budowla w Portugalii; Kościół Świętego Krzyża z arcydziełami sztuki rzeźbiarskiej renesansu. Pisarka J. K. Rowling przez pewien czas mieszkała w Portugalii i między innymi w Coimbrze można odnaleźć wiele nawiązań do miejsc opisywanych w powieści o czarodziejach. Wystarczy trochę się rozejrzeć, aby spotkać studentów w tradycyjnych togach z pelerynami. Przejazd do AVEIRO, miasta na wodzie, z charakterystycznym labiryntem kanałów, który dominuje w tutejszym krajobrazie. Spacer po centrum, gdzie można podziwiać malownicze domy rybaków. Rejs po kanałach miasta tradycyjnymi łodziami. Krótki przejazd do Costa Nova, nadmorskiej dzielnicy Aveiro z malowniczymi kolorowymi domkami w paski. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

4. DZIEŃ. PORTO – GUIMARÃES (trasa: ok. 150 km)
Śniadanie. Przejazd do PORTO, miasta niezwykłego i pełnego kontrastów, malowniczo położonego na wzgórzu nad rzeką Duero. Historyczne centrum miasta zostało wpisane na listę UNESCO. Zwiedzanie: kościół św. Franciszka; dworzec św. Benedykta, zbudowany w miejscu dawnego klasztoru, który kryje wspaniałe dekoracje z płytek azulejos. Na miejscowym dworcu znajduje się jeden krótszy peron, który prawdopodobnie był pierwowzorem dla słynnego peronu 9 i ¾ opisywanego w książkach o Harry'm Potterze. Wizyta w jednej z najpiękniejszych zabytkowych księgarń świata – Lello & Irmao. Księgarnia jest rajem dla fanów przygód Harry'ego Pottera. Prawdopodobnie to właśnie znajdujące się w niej schody były inspiracją dla magicznych opisów Hogwartu. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): rejs statkiem po rzece Duero – wspaniała okazja, by poznać miasto z innej perspektywy. Wizyta w piwnicach, gdzie dojrzewają doskonałe portugalskie wina, degustacja słynnego porto, z którego produkcji słynie miasto. Przejazd do GUIMARÃES nazywanego kolebką Portugalii. Spacer wąskimi uliczkami średniowiecznego miasta, które od 2001 r. jest objęte patronatem UNESCO. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

5. DZIEŃ. PESO DA RÉGUA - LAMEGO - FATIMA (trasa: ok. 320 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd w okolice PESO DA RÉGUA, miasta położonego przy szlaku winnym rzeki Duero, serca regionu produkcji wina porto. Wizyta w Quinta do Seixo – winnicy produkującej doskonałe gatunki portugalskich win – połączona z degustacją. Przejazd do LAMEGO, miasteczka słynącego z produkcji wina musującego Raposeira. Zwiedzanie sanktuarium Nossa Senhora dos Remedios, jednego z głównych ośrodków pielgrzymkowych w kraju, miejsca słynnego z licznych cudownych uzdrowień. Przejazd do FATIMY, ośrodka kultu maryjnego, celu licznych pielgrzymek. Spacer po sanktuarium Najświętszej Marii Panny, podczas spaceru podziwiać można plac Pielgrzyma, bazylikę Matki Boskiej Różańcowej z grobowcami bł. Łucji, Hiacynty, Franciszka, a także kaplicę Objawień. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja. Wieczorem możliwość wzięcia udziału w procesji światła, podczas której pielgrzymi obchodzą ze świecami plac sanktuaryjny. Nocleg.

6. DZIEŃ. SINTRA - CABO DA ROCA (trasa: ok. 450 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do SINTRY – malowniczo położonej na wzgórzu, otoczonej sosnowymi lasami i wpisanej na listę UNESCO miejscowości. Zwiedzanie Pałacu Narodowego, gdzie można podziwiać piękne dekoracje z płytek ceramicznych – azulejos. Miasteczko pełne jest wystawnych pałaców, pięknych ogrodów i ekstrawaganckich rezydencji szlacheckich elit. Przejazd na najbardziej wysunięty na zachód punkt Europy – CABO DA ROCA. Przejazd w kierunku wybrzeża Algarve. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

7. DZIEŃ. SILVES - LAGOS - PRZYLĄDEK ŚW. WINCENTEGO
Śniadanie. Czas wolny na wypoczynek lub udział w wycieczce fakultatywnej (za dodatkową opłatą na miejscu). W programie zwiedzanie SILVES – dawnej arabskiej stolicy Algarve i spacer po starej części miasta. Przejazd do LAGOS, popularnego ośrodka turystycznego słynącego z pięknych plaż. Spacer po mieście: pozostałości twierdzy, która niegdyś broniła dostępu do portu; miejsce jedynego w Europie targu niewolników. Przejazd na PRZYLĄDEK ŚW. WINCENTEGO, najbardziej wysunięty na południowy zachód skrawek Europy. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

8. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Czas wolny (w zależności od godziny wylotu), transfer na lotnisko i bezpośredni przelot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt o tygodniowy wypoczynek: śniadanie, wykwaterowanie, przejazd na lotnisko, transfer do wybranego hotelu.

7 noclegów w hotelach *** w miastach lub okolicy miast: 3 na Algarve, 1 w Lizbonie, 2 w Porto, 1 w Fatimie; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 7 śniadań, 6 kolacji • przelot • przejazd autokarem, busem, minibusem lub vanem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, audio guide, lokalni przewodnicy, rejs łodziami moliceiros i degustacja wina: ok. 140 EUR, opłata klimatyczna: ok. 2 EUR/os./noc w Lizbonie, ok. 2 EUR/os./noc w Porto, ok. 1,5 EUR/os./noc na wybrzeżu Algarve.
 2. Opłaty fakultatywne: wieczór z muzyką fado z kolacją: ok. 56 EUR; wymagane min. 20 osób; rejs po rzece Duero: ok. 15 EUR; wymagane min. 15 osób; wycieczka Algarve: ok. 65 EUR; wymagane min. 25 osób.
 3. W związku z wymaganą wcześniejszą rezerwacją i kupnem biletów do Centrum Uniwersyteckiego w Coimbrze, nie ma gwarancji wejścia do obiektów. W takiej sytuacji klienci otrzymają zwrot w wysokości ceny biletu.

5.1 /6
95% klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą

Klienci doceniają:

 • Program wycieczki/trasę
 • Komfort podróży
 • Standard autokaru
Informacje o regionie
Galeria regionu

Portugalia

Kraj słynny z urody, piękny krajobrazowo i bogaty w zabytki światowej rangi. Urokliwa Lizbona, tajemnicza Sintra z przepięknymi zamkami i rezydencjami, Coimbra, rzymskie ruiny Evory i Guimaraes to najbardziej znane skarby Portugalii.

Położenie na mapie Trasa

Lizbona • Coimbra • Aveiro • Porto • Guimarães • Peso da Régua • Lamego • Fatima • Sintra • Cabo da Roca • Silves • Lagos • Przylądek św. Wincentego

Intensywna, znakomicie zaplanowana trasa, idealna na pierwsze spotkanie z Portugalią, polecana także wszystkim, którzy chcą powrócić jeszcze raz do ojczyzny fado. Miłośnicy serii o przygodach Harry'ego Pottera będą zachwyceni odkrywaniem miejsc i widoków, które zainspirowały pisarkę do stworzenia powieści – jak zabytkowa księgarnia Lello & Irmao, kolory wydziałów uniwersytetu w Coimbrze oraz studenci w czarnych pelerynach. W tygodniowym programie najpiękniejsze portugalskie miasta, zabytki z listy UNESCO, miejsca kultu i słynne portugalskie winnice. Lizbona oczarowuje niepowtarzalną atmosferą oraz wyjątkową architekturą, Sintra zachwyca romantycznymi parkami i pałacami. W programie Aveiro, któremu uroku dodają barwne łodzie moliceiros, Coimbra, gdzie starożytność łączy się z teraźniejszością i Porto, które urzeka swoją niepowtarzalnością. Wycieczka kończy się dniem wypoczynku na wybrzeżu Algarve. A komu mało słonecznych portugalskich dni, może przedłużyć wakacje o tydzień w wybranym hotelu nad oceanem. Trasa w Portugalii: ok. 1900 km.

PLAN WYCIECZKI
1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Bezpośredni przelot do Faro. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
2. DZIEŃ. LIZBONA (trasa: ok. 280 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do LIZBONY, jednej z najmniejszych europejskich stolic. Spacer po Belem, uroczej nabrzeżnej dzielnicy, pełnej pomników portugalskiego złotego wieku. Spacer przy pomniku odkrywców i wieży Belem. Zwiedzanie klasztoru Hieronimitów z zachwycającymi krużgankami, wpisanego na listę UNESCO, będącego arcydziełem sztuki manuelińskiej oraz przyległego kościoła z grobowcem Vasco da Gamy. Wizyta na Placu Handlowym. Spacer głównym deptakiem Lizbony, podczas którego zobaczyć można: Rua Augusta, plac Rossio, mauretańską Alfamę – najstarszą dzielnicę Lizbony. Czas wolny, możliwość przejażdżki zabytkowym tramwajem na wzgórze i obserwacji miasta z punktu widokowego ze wzgórza, gdzie wznosi się zamek św. Jerzego. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wieczór z tradycyjną muzyką fado połączony z kolacją. Muzyka fado to tradycyjne pieśni portugalskie. Powrót do hoteu i nocleg.
3. DZIEŃ. COIMBRA – AVEIRO (trasa: ok. 260 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do COIMBRY, dawnej stolicy Portugalii i centrum uniwersyteckiego. Zwiedzanie. Najstarszy w kraju uniwersytet, założony w 1290 r., ze wspaniałą barokową biblioteką. Stara Katedra – najwspanialsza romańska budowla w Portugalii; Kościół Świętego Krzyża z arcydziełami sztuki rzeźbiarskiej renesansu. Pisarka J. K. Rowling przez pewien czas mieszkała w Portugalii i między innymi w Coimbrze można odnaleźć wiele nawiązań do miejsc opisywanych w powieści o czarodziejach. Wystarczy trochę się rozejrzeć, aby spotkać studentów w tradycyjnych togach z pelerynami. Przejazd do AVEIRO, miasta na wodzie, z charakterystycznym labiryntem kanałów, który dominuje w tutejszym krajobrazie. Spacer po centrum, gdzie można podziwiać malownicze domy rybaków. Rejs po kanałach miasta tradycyjnymi łodziami. Krótki przejazd do Costa Nova, nadmorskiej dzielnicy Aveiro z malowniczymi kolorowymi domkami w paski. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
4. DZIEŃ. PORTO – GUIMARÃES (trasa: ok. 150 km)
Śniadanie. Przejazd do PORTO, miasta niezwykłego i pełnego kontrastów, malowniczo położonego na wzgórzu nad rzeką Duero. Historyczne centrum miasta zostało wpisane na listę UNESCO. Zwiedzanie: kościół św. Franciszka; dworzec św. Benedykta, zbudowany w miejscu dawnego klasztoru, który kryje wspaniałe dekoracje z płytek azulejos. Na miejscowym dworcu znajduje się jeden krótszy peron, który prawdopodobnie był pierwowzorem dla słynnego peronu 9 i ¾ opisywanego w książkach o Harry'm Potterze. Wizyta w jednej z najpiękniejszych zabytkowych księgarń świata – Lello & Irmao. Księgarnia jest rajem dla fanów przygód Harry'ego Pottera. Prawdopodobnie to właśnie znajdujące się w niej schody były inspiracją dla magicznych opisów Hogwartu. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): rejs statkiem po rzece Duero – wspaniała okazja, by poznać miasto z innej perspektywy. Wizyta w piwnicach, gdzie dojrzewają doskonałe portugalskie wina, degustacja słynnego porto, z którego produkcji słynie miasto. Przejazd do GUIMARÃES nazywanego kolebką Portugalii. Spacer wąskimi uliczkami średniowiecznego miasta, które od 2001 r. jest objęte patronatem UNESCO. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
5. DZIEŃ. PESO DA RÉGUA - LAMEGO - FATIMA (trasa: ok. 320 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd w okolice PESO DA RÉGUA, miasta położonego przy szlaku winnym rzeki Duero, serca regionu produkcji wina porto. Wizyta w Quinta do Seixo – winnicy produkującej doskonałe gatunki portugalskich win – połączona z degustacją. Przejazd do LAMEGO, miasteczka słynącego z produkcji wina musującego Raposeira. Zwiedzanie sanktuarium Nossa Senhora dos Remedios, jednego z głównych ośrodków pielgrzymkowych w kraju, miejsca słynnego z licznych cudownych uzdrowień. Przejazd do FATIMY, ośrodka kultu maryjnego, celu licznych pielgrzymek. Spacer po sanktuarium Najświętszej Marii Panny, podczas spaceru podziwiać można plac Pielgrzyma, bazylikę Matki Boskiej Różańcowej z grobowcami bł. Łucji, Hiacynty, Franciszka, a także kaplicę Objawień. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja. Wieczorem możliwość wzięcia udziału w procesji światła, podczas której pielgrzymi obchodzą ze świecami plac sanktuaryjny. Nocleg.
6. DZIEŃ. SINTRA - CABO DA ROCA (trasa: ok. 450 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do SINTRY – malowniczo położonej na wzgórzu, otoczonej sosnowymi lasami i wpisanej na listę UNESCO miejscowości. Zwiedzanie Pałacu Narodowego, gdzie można podziwiać piękne dekoracje z płytek ceramicznych – azulejos. Miasteczko pełne jest wystawnych pałaców, pięknych ogrodów i ekstrawaganckich rezydencji szlacheckich elit. Przejazd na najbardziej wysunięty na zachód punkt Europy – CABO DA ROCA. Przejazd w kierunku wybrzeża Algarve. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.
7. DZIEŃ. SILVES - LAGOS - PRZYLĄDEK ŚW. WINCENTEGO
Śniadanie. Czas wolny na wypoczynek lub udział w wycieczce fakultatywnej (za dodatkową opłatą na miejscu). W programie zwiedzanie SILVES – dawnej arabskiej stolicy Algarve i spacer po starej części miasta. Przejazd do LAGOS, popularnego ośrodka turystycznego słynącego z pięknych plaż. Spacer po mieście: pozostałości twierdzy, która niegdyś broniła dostępu do portu; miejsce jedynego w Europie targu niewolników. Przejazd na PRZYLĄDEK ŚW. WINCENTEGO, najbardziej wysunięty na południowy zachód skrawek Europy. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
8. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Czas wolny (w zależności od godziny wylotu), transfer na lotnisko i bezpośredni przelot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt o tygodniowy wypoczynek: śniadanie, wykwaterowanie, przejazd na lotnisko, transfer do wybranego hotelu.

ŚWIADCZENIA: 7 noclegów w hotelach *** w miastach lub okolicy miast: 3 na Algarve, 1 w Lizbonie, 2 w Porto, 1 w Fatimie; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 7 śniadań, 6 kolacji • przelot • przejazd autokarem, busem, minibusem lub vanem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:
 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, audio guide, lokalni przewodnicy, rejs łodziami moliceiros i degustacja wina: ok. 140 EUR, opłata klimatyczna: ok. 2 EUR/os./noc w Lizbonie, ok. 2 EUR/os./noc w Porto, ok. 1,5 EUR/os./noc na wybrzeżu Algarve.
 2. Opłaty fakultatywne: wieczór z muzyką fado z kolacją: ok. 56 EUR; wymagane min. 20 osób; rejs po rzece Duero: ok. 15 EUR; wymagane min. 15 osób; wycieczka Algarve: ok. 65 EUR; wymagane min. 25 osób.
 3. W związku z wymaganą wcześniejszą rezerwacją i kupnem biletów do Centrum Uniwersyteckiego w Coimbrze, nie ma gwarancji wejścia do obiektów. W takiej sytuacji klienci otrzymają zwrot w wysokości ceny biletu.
Położenie na mapie
Opinie klientów (262)

Ocena ogólna

5.1/6

Klienci wyróżnili:

 • Program wycieczki/trasę
 • Komfort podróży
 • Standard autokaru
95%
naszych klientów poleca ten hotel!
 • 5.1
 • 5.3
 • 4.1
 • 5.0
 • 5.0
 • 4.6

Pokaż recenzje od:

6/6
41-50 lat, z partnerem/ką październik 2019
To były dobrze wydane pieniądze na spełnienie swego rodzaju życiowych marzeń czy po prostu zaspokojenie ciekawości. To był piąty produkt Itaki w ciągu ostatnich 4 lat. Każdy z zakupów (...) rozwiń
To były dobrze wydane pieniądze na spełnienie swego rodzaju życiowych marzeń czy po prostu zaspokojenie ciekawości. To był piąty produkt Itaki w ciągu ostatnich 4 lat. Każdy z zakupów przekonywał jakością, że zapewne kupimy coś jeszcze w przyszłości.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
5/6
41-50 lat, ze znajomymi październik 2019
Wycieczka ineteresująca. Z małymi wyjątkami. Wieczór fado nalezy zorganizować profesjonalnie lub usunąć z imprezy. W tej chwili jest to żałosne granie do kotleta zorganizowane przez amatorów (...) rozwiń
Wycieczka ineteresująca. Z małymi wyjątkami. Wieczór fado nalezy zorganizować profesjonalnie lub usunąć z imprezy. W tej chwili jest to żałosne granie do kotleta zorganizowane przez amatorów bez pojęcia. Program powinien objąć zwiedzanie rejonu Algarve, w tej chwili jest to wycieczka fakulatywna za 60e obejmująca zwiedzanie plaż i okolicy, bez żadnych biletów i lokalnych przewodników - bilet pociągiem do Lagos kosztuje 3e. Hotele w porządku, poza hotelem w Lizbonie. Farba odłażąca z wanny zapycha odpływ, Pokój 2os z dostawką wielkości uniemożliwiającej otwarcie walizek. Cena za miejsce na dostawce w normalnej cenie wycieczki, bez zniżki.
 • 5
 • 3
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką październik 2019
Wycieczka zorganizowana na wysokim poziomie, zaplanowana w przemyślany sposób, z możliwością odpoczynku i zwiedzenia ciekawych miejsc. Na uwagę zasługuje b. duże zaangażowanie pilota p. Moniki - (...) rozwiń
Wycieczka zorganizowana na wysokim poziomie, zaplanowana w przemyślany sposób, z możliwością odpoczynku i zwiedzenia ciekawych miejsc. Na uwagę zasługuje b. duże zaangażowanie pilota p. Moniki - osoby posiadającej dużą wiedzę historyczną, kulturową, obyczajową Portugalii i jej mieszkańców. Zaletą jest również duża dbałość i troska pilota o podopiecznych. Dobrym rozwiązaniem jest wykorzystanie dodatkowych przewodników w czasie kolejnych etapów podróży. Pani Dorota barwnie i z wielkim poczuciem humoru, w bajeczny sposób malowała postaci i historię znamienitych rodów. Opowiadała o klęskach i zwycięstwach, zdradach, morderstwach, wielkiej miłości i szarym, codziennym życiu zwykłych ludzi - dziękuję za wspaniałe przedstawienie. Kolacja pożegnalna jest miłym elementem, ale wieczór konsolidacyjny proponuję zrobić już w pierwszym dniu pobytu.
 • 5
 • 4
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
5/6
41-50 lat, z partnerem/ką październik 2019
Świetnie zorganizowana. Perfekcyjnie przeprowadzona. Poznaliśmy piękne miejsca , urocze wybrzeże Algarve i specyfikę tego uroczego kraju. Duży plus wycieczki to ogrom informacji o (...) rozwiń
Świetnie zorganizowana. Perfekcyjnie przeprowadzona. Poznaliśmy piękne miejsca , urocze wybrzeże Algarve i specyfikę tego uroczego kraju. Duży plus wycieczki to ogrom informacji o kraju,codziennym życiu Portugalczyków, zwyczajach i kulinariach przekazanych przez pilota i przewodnik. Perfekcyjny, zwięzły i i bardzo interesujacy rys historii Portugali świadczący o ogromnej wiedzy przewodnika Pani Anety. To dodatkowa wartość tego wyjazdu. Portugalię nie tylko zwiedzaliśmy , ale też "smakowalismy". Przylądek sw. Wincentego przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania. Widoki przy bezwietrznym dniu i pełnym słońcu zapiersja dech w piersi. Na wycieczkę pojechaliśmy z polecenia. Teraz sami będziemy polecać ją naszym bliskim. Wspomnienia tego uroczego czasu pozostaną w pamięci i na zdjęciach. Na pewno tu wrócimy. Portugalia jest tego warta. Brawo Itaka.
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką październik 2019
Bardzo udany,przyjemnie spędzony czas.Pilotka sympatyczna,z dużą wiedzą i zaangażowaniem. rozwiń
Bardzo udany,przyjemnie spędzony czas.Pilotka sympatyczna,z dużą wiedzą i zaangażowaniem.
 • 5
 • 5
 • 4
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
50+ lat, sam/a październik 2019
Wycieczka fantastyczna. Głównie za spokojne tempo zwiedzania , wspaniałego pilota dbającego o nas oraz przekazującego nam wiedze o Portugalii nie tylko programową ale także kulturalną i muzyczną (...) rozwiń
Wycieczka fantastyczna. Głównie za spokojne tempo zwiedzania , wspaniałego pilota dbającego o nas oraz przekazującego nam wiedze o Portugalii nie tylko programową ale także kulturalną i muzyczną . Pani Monika nauczyła nas się parę słów do piosenek portugalskich i śpiewaliśmy razem w autobusie a na kolacji pożegnalnej to było jak w Rio . W życiu czegoś takiego nie widziałem ani nie słyszałem. Gorąco polecam.
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
5/6
41-50 lat, z partnerem/ką wrzesień 2019
Wycieczka dała mi możliwość zobaczenia całego przekroju różnorodności Portugalii. Ciekawe miejsca, cudny klimat, miła atmosfera. Komfortowy autokar. Hotele na trasie bardzo wygodne w Fatimie i w (...) rozwiń
Wycieczka dała mi możliwość zobaczenia całego przekroju różnorodności Portugalii. Ciekawe miejsca, cudny klimat, miła atmosfera. Komfortowy autokar. Hotele na trasie bardzo wygodne w Fatimie i w Porto. Hotel w Silves słabe 3 gwiazdki, ale za to z pięknym widokiem na stare miasto. Warto było by pewnie dać nam więcej czasu wolnego w Lizbonie (trochę było za krótko jak na tak piękne miasto). Oferta usług dodatkowych - wspaniała, warto było wziąć udział w każdej z nich - poszerzyło to nam możliwość poznania Portugalii. Z pewnością wrócę tu jeszcze, tym razem może na wypoczynek stacjonarny, bo wycieczka objazdowa jest dość intensywna, ale naprawdę warto wziąć w niej udział. Pogoda w październiku doskonała na zwiedzanie - 24 do 30 stopni.
 • 6
 • 4
 • 3
 • 4
 • 5
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2019
Bardzo ciekawy program wycieczki. Portugalia nas zachwyciła. Ostatnia wycieczka, która była dodatkowo płatna, zdecydowanie powinna znaleźć się w programie. rozwiń
Bardzo ciekawy program wycieczki. Portugalia nas zachwyciła. Ostatnia wycieczka, która była dodatkowo płatna, zdecydowanie powinna znaleźć się w programie.
 • 6
 • 4
 • 4
 • 6
 • 6
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2019
Wycieczka godna polecenia .Portugalia jest cudowna,chyba się w niej zakochałam! Na pewno wrócimy tam wypoczywać i upajać się widokami ,poijając przesmaczą kawę i.Wycieczka (po drobnych zmianach (...) rozwiń
Wycieczka godna polecenia .Portugalia jest cudowna,chyba się w niej zakochałam! Na pewno wrócimy tam wypoczywać i upajać się widokami ,poijając przesmaczą kawę i.Wycieczka (po drobnych zmianach programowych) czarująca. Można na niej, mimo zwiedzania naładować swoje akumulatory na cały rok. Pozostawia niezapomniane wrażenia, uzupełnia naszą wiedzę geograficzną i historyczną.Na szczególną pochwałę zasługują portugalscy kierowcy . Nasz kierowca to klasa mistrzowska w swoim fachu a przy tym człowiek serdeczny ,przyjazny i skromny.Nasze chapeau bas!
 • 4
 • 5
 • 5
 • 5
 • 6
zwiń
6/6
50+ lat, ze znajomymi wrzesień 2019
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 6
 • 5
 • 4
 • 6
 • 6
zwiń
4/6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2019
Bardzo ciekawy program wycieczki. Mam natomiast dwie uwagi. W pierwszym dniu wycieczki, brak kolacji dla osób, które nie wzięły udziału w wieczorze fado ( impreza fakultatywna). Biuro powinno (...) rozwiń
Bardzo ciekawy program wycieczki. Mam natomiast dwie uwagi. W pierwszym dniu wycieczki, brak kolacji dla osób, które nie wzięły udziału w wieczorze fado ( impreza fakultatywna). Biuro powinno rozważyć również włączenie do programu wycieczki zwiedzania regionu Algarve. W obecnej ofercie jest to wycieczka fakultatywna czyli dodatkowo płatna. Ogólnie wycieczka bardzo fajna, program niezbyt intensywny, sporo czasu wolnego.
 • 5
 • 4
 • 4
 • 5
 • 5
zwiń
6/6
50+ lat, sam/a wrzesień 2019
Wycieczka o interesującym, ciekawym programie, dobrze zorganizowania i przemyślana. Trasa przejazdu była rozsądnie zaplanowana, co skutkowało faktem, iż nawet te dłuższe przejazdy nie były (...) rozwiń
Wycieczka o interesującym, ciekawym programie, dobrze zorganizowania i przemyślana. Trasa przejazdu była rozsądnie zaplanowana, co skutkowało faktem, iż nawet te dłuższe przejazdy nie były uciążliwe. Pilotka, pani Aleksandra, okazała się osobą bardzo miłą i kompetentną. Moim zdaniem spośród odwiedzonych miejsc, najpiękniejszym miastem jest Porto- urocze kręte i strome uliczki, śliczne budynki, cudowne położenie miasta nad rzeką Duero. Również wielkie wrażenie zrobiła na mnie wspaniała biblioteka Uniwersytetu w Coimbrze, przesycona atmosferą nauki i wiedzy- rzeźbione regały na bezcenne księgi oraz te właśnie manuskrypty sprzed wieków- tworzą niepowtarzalny klimat tego miejsca. Marzeniem byłoby dostąpienie zaszczytu dokonania wglądu do którejś z takich ksiąg... Jak wskazałam wyżej, nie mam żadnych zastrzeżeń odnośnie programu wycieczki lub jej organizacji. Jestem zadowolona z wyjazdu; oceniam, że wycieczka była bardzo udana, dlatego zachęcam znajomych do skorzystania z tej oferty.
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
5/6
31-40 lat, z partnerem/ką wrzesień 2019
Program bogaty świetna pilotka Pani Ola. Cena ostaatniego fakultetu mocno wygorowana bilet na pociag do Lagos kosztuje 3 Euro a nie placilismy zadnych biletow wstepu z tych 60 Euro ktore biuro (...) rozwiń
Program bogaty świetna pilotka Pani Ola. Cena ostaatniego fakultetu mocno wygorowana bilet na pociag do Lagos kosztuje 3 Euro a nie placilismy zadnych biletow wstepu z tych 60 Euro ktore biuro dostalo. Godziny wylotu i powrotu z Warszawy powinny zostać zmodyfikowane gdyż defacto zakupiliśmy wycieczkę 6 dniowa. Przyjazd był po 23 a wyjazd przed 3 nad ranem Za mało czasu jest przewidziane na Sintre czuliśmy niedosyt Hotel w Fatimie świetny, w Porto bardzo dobry reszta dobre. Jedzenie ok starczyło dla wszystkich.
 • 5
 • 5
 • 4
 • 5
 • 4
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką sierpień 2019
Wycieczka bardzo dobrze zaplanowana. Portugalia jest przepiękna. Widoki, klimat i atmosfera bardzo życzliwa. Dojazd autokarem do miejsc docelowych. Dużo wolnego czasu do samodzielnego (...) rozwiń
Wycieczka bardzo dobrze zaplanowana. Portugalia jest przepiękna. Widoki, klimat i atmosfera bardzo życzliwa. Dojazd autokarem do miejsc docelowych. Dużo wolnego czasu do samodzielnego zwiedzania i zachwycania się przepięknymi widokami. Dobra opieka przewodnika. pani Agnieszka ciekawie opowiadała o miejscach i historii zwiedzanych miejsc. Polecamy taki rodzaj wypoczynku. Autokary były wygodne, częste przerwy w dłuższej podróży. Mimo, że dużo było chodzenia nie odczuwało się zmęczenia.
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
41-50 lat, z partnerem/ką sierpień 2019
Wycieczka bardzo dobrze zorganizowana. Świetna pilotka. Bardzo polecam fakultatywną wycieczkę za 60 euro od osoby, która odbyła się 7 dnia (Lagos, Ponte de Piedadel, Przylądek Św. Wincentego). (...) rozwiń
Wycieczka bardzo dobrze zorganizowana. Świetna pilotka. Bardzo polecam fakultatywną wycieczkę za 60 euro od osoby, która odbyła się 7 dnia (Lagos, Ponte de Piedadel, Przylądek Św. Wincentego). Odnośnie wycieczki to znałam program przed wyjazdem. I jego realizacja była zgodna z opisem. Od serca moge napisać, że dla nas za dużo miast i kościołów, za mało atrakcji przyrodniczych. A przyroda Portugalii jest przecież cudowna i w tym zakresie mam pewien niedosyt. Niemniej jednak każdemu ten wyjazd polecam i to właśnie z Itaką i najlepiej z Panią Agnieszką - the best przewodniczką. Polecam każdemu wycieczkę z Itaką.
 • 4
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
6/6
41-50 lat, z partnerem/ką sierpień 2019
Wycieczka fantastyczna, pełna ciekawych miejsc do zwiedzenia. Przemieszczanie się między punktami bardzo sprawne i wygodne. Przewodnik i pilot w jednym posiadający dużą wiedzę potrafiący (...) rozwiń
Wycieczka fantastyczna, pełna ciekawych miejsc do zwiedzenia. Przemieszczanie się między punktami bardzo sprawne i wygodne. Przewodnik i pilot w jednym posiadający dużą wiedzę potrafiący zaciekawić urlopowicza. Miejsca noclegowe przyjazne dla otoczenia i podróżnych. Polecam. Polecam każdemu. Objazdówka po Portugalii łączona z wypoczynkiem w Hiszpanii to coś co zadowoli każdego. Polecam jażdemu
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
5/6
41-50 lat, z rodziną sierpień 2019
Dobrze zorganizowana i ciekawa wycieczka, świetna na pierwszą podróż do Portugalii. Daje obraz kraju, zarys jego historii, kultury i współczesnego życia. Tempo zwiedzania w sam raz, w każdym (...) rozwiń
Dobrze zorganizowana i ciekawa wycieczka, świetna na pierwszą podróż do Portugalii. Daje obraz kraju, zarys jego historii, kultury i współczesnego życia. Tempo zwiedzania w sam raz, w każdym miejscu przewidziany czas wolny. Spora dawka ciekawych informacji dostarczanych, można powiedzieć, z pierwszej reki, czyli przez osoby mieszkające w tym kraju (fantastyczna lokalna pani przewodnik Margarida) albo przebywające w nim przez kilka lat (pani pilot Marta). Standard hoteli wystarczający, na ogół posiłki dobrze zorganizowane (wyjątek śniadanie w hotelu w Silves przy kumulacji uczestników dwóch wycieczek - kompletny chaos). Jedyne uwagi "in minus", to brak standardowej kolacji w Lizbonie (tylko opcja odpłatnego udziału w wieczorze fado) oraz cena dodatkowej wycieczki w ostatnim dniu. Uważam, że ta wycieczka powinna być w programie z opcją dodatkowego wykupu rejsu łódkami, który osobiście bardzo polecam (przepiękne widoki!) Świetna opieka pani pilotki Marty, pełnej życzliwości i entuzjazmu, która zawsze starała się znaleźć kompromisowe rozwiązanie dla wszystkich uczestników wycieczki.
 • 5
 • 3
 • 3
 • 5
 • 5
zwiń
5/6
50+ lat, ze znajomymi sierpień 2019
Wycieczka była bardzo interesująca. Miałem możliwość poznać historię i najbardziej interesujące zabytki Portugalii. Uważam, że na zwiedzanie Lizbony można było poświęcić dwa dni .Odwiedzenie (...) rozwiń
Wycieczka była bardzo interesująca. Miałem możliwość poznać historię i najbardziej interesujące zabytki Portugalii. Uważam, że na zwiedzanie Lizbony można było poświęcić dwa dni .Odwiedzenie aż dwóch winiarni było zbędnym punktem programu wycieczki. Wycieczka była bardzo interesująca. Miałem możliwość poznać historię i najbardziej interesujące zabytki Portugalii. Największym mankamentem było wyżywienie w czasie pobytu w hotelach. Prawie takie samo menu we wszystkich hotelach ( na śniadanie- tylko jeden rodzaj sera żółtego i dwa gatunki wędliny, a na obiad prawie ta sama zupa we wszystkich hotelach i porcja spieczonego kurczaka albo kawałek ryby.
 • 5
 • 3
 • 1
 • 5
 • 4
zwiń
5/6
31-40 lat, sam/a sierpień 2019
Bardzo dobry wybór na pierwsze spotkanie z Portugalią. Program bardzo ciekawy, ale nie jest zbyt intensywny. Duży plus za lokalnego przewodnika. Hotele mogłyby być troszkę lepsze. Wycieczka (...) rozwiń
Bardzo dobry wybór na pierwsze spotkanie z Portugalią. Program bardzo ciekawy, ale nie jest zbyt intensywny. Duży plus za lokalnego przewodnika. Hotele mogłyby być troszkę lepsze. Wycieczka fakultatywna po rsgiobe Algarve powinna być włączona do programu.
 • 5
 • 3
 • 4
 • 6
 • 6
zwiń
5/6
41-50 lat, z rodziną sierpień 2019
Wycieczka bardzo ciekawa. Portugalia to piękny i bardzo zaskakujący kraj,wart zobaczenia. Dobra rada: na zwiedzanie Porto przyda się kurtka przeciwdeszczowa i kalosze ponieważ pogoda jest (...) rozwiń
Wycieczka bardzo ciekawa. Portugalia to piękny i bardzo zaskakujący kraj,wart zobaczenia. Dobra rada: na zwiedzanie Porto przyda się kurtka przeciwdeszczowa i kalosze ponieważ pogoda jest nieprzewidywalna, nas zastała ulewa. Polecam wyjazd.
 • 6
 • 4
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką lipiec 2019
Bardzo ciekawa propozycja na poznanie uroków Portugalii od strony krajobrazów, architektury miast, zabytków, potraw i winnic Porto i różnorodnej linii brzegowej oceanu. Przylot do Faro tak późno (...) rozwiń
Bardzo ciekawa propozycja na poznanie uroków Portugalii od strony krajobrazów, architektury miast, zabytków, potraw i winnic Porto i różnorodnej linii brzegowej oceanu. Przylot do Faro tak późno w nocy to kłopot bo dotarcie do hotelu w SILVES zajmuje 2 godziny bo jest ostatnim hotelem na trasie odwożenia turystów. Pokoje różnorodne pod względem standardu i widoku z okien. Na szczęście zmiana pokoi pozawala nocować w też w cudnym pokoiku z widokiem na basen, z balkonem i stolikiem na kawę. Z każdego okna można było podziwiać koloryt zachodzącego lub wschodzącego słońca na murach zamku i katedry w Silves. Warto zabrać swoje kosmetyki, szampony mydła bo tego nie ma w każdym z hoteli. Zawsze była suszarka. Przejazd rano do Lizbony łatwy do zniesienia bo autostrady prawie puste i wygodne w podróżowaniu. Trudno poznać Portugalię z autostrady bo długie przestrzenie są podobne do siebie albo drzewa korkowe, albo winnice albo pola oliwek a często las eukaliptusów. Mało osad ludzkich, mało spotykanych Portugalczyków a najmniej dzieci. Lizbona w słońcu kolorowa, super ,że można samemu pospacerować po Alfamie najstarszej dzielnicy stolicy Portugalii. Koniecznie trzeba dojść na punkty widokowe trasą zabytkowych tramwajów . Zdjęcia bez częstych dźwigów budowlanych są przecudne. Nocleg w hotelu w centrum miasta wystarczająco komfortowy i po krótkiej poprzedniej nocy lepiej wypocząć i odpuścić kolacje fakultatywną. Coimbra trzeci dzień barokowa biblioteka robi niesamowite wrażenie. Aveiro to kolory domków rybaków i niezapomniany rejs na łodziach. W drodze do Porto wizyta przecudnym miejscu z letniskowymi domkami pomalowanymi w kolorowe paski coś tak malowniczego. szkoda ,ze krótki pobyt można skrócić wcześniejszą atrakcje np pobyt w kościele Świętego Krzyża po drodze można o nim opowiedzieć a nie w kościele co zatrzymuje czas . Porto dobrze zorganizowany czas na zwiedzanie, rejs po rzece Duero można sobie darować jest za dodatkową opłatą a widok taki sam jest z nabrzeża po drugiej strony rzeki . Wizyta 5 dnia w winnicy porto ekscytująca ze względu na kręty podjazd jednokierunkowej drogi. Degustacje wina i szynek , serów bardzo ciekawe smakowo doświadczenie. Fatima najlepszy hotel na objeździe . Sintra więcej informacji o innych pałacach by można było je w czasie wolnym obejrzeć i o przepięknych ogrodach , które widąć na wzgórzach. Przylądek Cabo da roca potwierdził swoje silne wiatry ale i widoki wspaniałe. Dzien siódmy bez wycieczki dokupionej byłby stracony Lagos i Przylądek świętego Wincentego powinien być w programie wycieczki . Bo kto nie zdecydował sie na wykupienie nie zobaczył by najpiękniejszych miejsc w Portugalii
 • 5
 • 4
 • 6
 • 6
 • 5
zwiń
6/6
41-50 lat, sam/a lipiec 2019
Wycieczka ciekawa i pozwalająca w krótkim czasie zachwycić się spokojną i słoneczną Portugalią. Program obejmujący ciekawe miasta i miejsca, pozwalający poznać kraj, ludzi i krajobraz. (...) rozwiń
Wycieczka ciekawa i pozwalająca w krótkim czasie zachwycić się spokojną i słoneczną Portugalią. Program obejmujący ciekawe miasta i miejsca, pozwalający poznać kraj, ludzi i krajobraz. Codziennie czas wolny pozwalający na spokojny spacer, lunch lub własne zwiedzanie miejsc. Interesujące wiadomości przekazywane przez panią Pilotkę w sposób ciekawy i dowcipny pomagały wczuć się i lepiej zrozumieć mentalność i klimat kraju i mieszkańców. Hotele w dobrym standardzie i miejscach pozwalających na swobodne dalsze zwiedzanie. Koniecznie trzeba się wybrać na rejs łódką do formacji skalnych Ponta de Piedade w Lagos-niezapomniane wrażenia. W Sintrze przydałoby się więcej wolnego czasu, gdyż są miejsca warte zobaczenia a nie ujęte w programie. Wolne od zwiedzania dni można wykorzystać na plażowanie w Lagos, Meia Praia lub wypad do Faro lokalnym transportem. Zdecydowanie polecam. Dobrze zorganizowany i ciekawy program pozwalający w krótkim czasie poznać najważniejsze miejsca i kraj. Wycieczka spokojna, nie męcząca, codziennie wystarczająco czasu na spacer, lunch lub własne szybkie zwiedzanie wybranych miejsc. Hotele w dobrym standardzie, smaczne posiłki do syta. Interesujące informacje i komentarze pani Pilot. Polecam i na pewno jeszcze wrócę do tego pięknego i spokojnego kraju.
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
41-50 lat, z partnerem/ką lipiec 2019
Wycieczka bardzo ciekawa, wszystko zrealizowane zgodnie z planem, Portugalia pokazana z najciekawszej strony, przemyślane miejsca noclegowe, basen w którym można było się zrelaksować, po dniu (...) rozwiń
Wycieczka bardzo ciekawa, wszystko zrealizowane zgodnie z planem, Portugalia pokazana z najciekawszej strony, przemyślane miejsca noclegowe, basen w którym można było się zrelaksować, po dniu pełnym wrażeń, świetnie przygotowane panie przewodniczki, a w szczególności Pani Agnieszka . Po raz drugi byłam na wakacjach z Itaką i to był świetny wybór. Ciekawe miejsca, Portugalia pokazana z najciekawszej strony.
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
5/6
41-50 lat, z rodziną lipiec 2019
Wycieczka dobrze zorganizowana z wyjątkiem późnych godzin przybycia na miejsce i wczesnych godzin wyjazdu. Plan zrealizowany w 100%. Kompetentna pilotka, z ogromną wiedzą na tematy odwiedzanych (...) rozwiń
Wycieczka dobrze zorganizowana z wyjątkiem późnych godzin przybycia na miejsce i wczesnych godzin wyjazdu. Plan zrealizowany w 100%. Kompetentna pilotka, z ogromną wiedzą na tematy odwiedzanych miejsc. Hotele i wyżywienie zgodne ze standardem. Komfort podróżowania bardzo dobry. Ilość zwiedzanych miejsc ogromna, rozbudzająca jeszcze większy apetyt na zwiedzanie. Poznaliśmy Portugalię od strony obrazów, zapachów, smaków i dźwięków.
 • 6
 • 4
 • 4
 • 2
 • 5
zwiń
5/6
20-25 lat, z partnerem/ką lipiec 2019
Wycieczka dobrze zorganizowana, plan dnia przemyślany, wypełniony atrakcjami, ale bez przemęczania. Przejazdy autokarem nie za długie, więc nie męczyły. Można było dużo zwiedzić, było też sporo (...) rozwiń
Wycieczka dobrze zorganizowana, plan dnia przemyślany, wypełniony atrakcjami, ale bez przemęczania. Przejazdy autokarem nie za długie, więc nie męczyły. Można było dużo zwiedzić, było też sporo czasu wolnego na indywidualne spacery czy zjedzenie lunchu. Hotele ok, w Silves pozytywnie zaskoczył basen i duży taras z widokiem na miasto. Wyżywienie mało zróżnicowane.
 • 6
 • 4
 • 3
 • 5
 • 5
zwiń

Sprawdź cenę

Twój wybór wczasów

Portugalia

Azulejos i moliceiros

WYCIECZKA OBJAZDOWA
zmień wariant wakacji
 • Dojazd własny
Wybierz
1 030 Eur
Oszczędzasz: 239 EUR
Dorosły
791eur
Łączna kwota sprawdź szczegóły ceny 1 582 eur razem
Oszczędzasz 239 EUR
Rezerwuj
Przejdziesz do bezpiecznego procesu rezerwacji
 • wyślij zapytanie
 • callcenter.tel_pl
 • 801 066 777
 • 77 4476 777
 • Infolinie dostępne: pn-pt: 8-22 sob-ndz: 9-20
arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter