phone mobile mobile pin heart heart user user Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane CB5DFB7F-C92F-41CB-9FB1-916D616FF3EC E0FBD33F-841B-452B-BF16-225B7D943904
Wyniki Wyszukiwania Tylko dla Ciebie: Fly&Drive – Odkryj Portugalię!

Atuty oferty

 • gwarantowane terminy
 • wyjazdy już od 2 osób
 • samochód do samodzielnego prowadzenia w cenie
 • indywidualne zwiedzanie
 • klimatyczna, pełna zabytków Lizbona
 • wypoczynek na wybrzeżu Algarve
 • przedłuż wakacje w Portugalii

Tylko dla Ciebie: Fly&Drive – Odkryj Portugalię! Kod: FAOFITP

Trasa
PLN
Itaka
Portugalia / Wycieczka Objazdowa Portugalia

Tylko dla Ciebie: Fly&Drive – Odkryj Portugalię!

Kod: FAOFITP
Opis

Wszystko co musisz wiedzieć na temat warunków podróżowania przeczytasz na Bezpieczne Wakacje

1. DZIEŃ. ALGARVE
Wylot z Polski. Przylot do Portugalii. Odbiór samochodu osobowego na lotnisku. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Polecamy zobaczyć najpiękniejsze plaże ALGARVE, malowniczego regionu na południu Portugalii. Warto wybrać się do Portimao na jedną z malowniczych plaż: Praia da Rocha, Praia da Marinha, Praia de Benagil lub do Lagos na Praia d’Ana. Charakterystyczne dla tego regionu są niezwykłe formacje skalne, plaże są poprzeplatane wysokimi klifami, z których rozciągają się niesamowite widoki. Powrót do hotelu. Nocleg.

2. DZIEŃ. LIZBONA (trasa: ok. 280 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do LIZBONY, jednej z najmniejszych europejskich stolic. Przystanek w dzielnicy Belem na dłuższy spacer wzdłuż rzeki Tag. Znajdują się tu słynne zabytki, jak pomnik odkrywców, na który można wjechać windą (orientacyjny czas zwiedzania: ok. 15 min.), wieża Belem z XVI w., klasztor Hieronimitów z zachwycającymi krużgankami i niecodzienną architekturą przedstawiającą styl menueliński (orientacyjny czas zwiedzania: ok. 1 godz.) oraz kawiarnia obok klasztoru, która od 1837 r. nieprzerwanie serwuje słynne babeczki Pasteis de Belem. Obok klasztoru osobne wejście prowadzi do kościoła, w którym znajduje się grobowiec słynnego podróżnika – Vasco da Gamy (orientacyjny czas zwiedzania: ok. 30 min.). Następnie wizyta w centrum Lizbony, na Placu Handlowym oraz Rua Augusta i na placu Rossio. Można udać się spacerem w górę aż do zamku św. Jerzego lub skorzystać z żółtego tramwaju (linie 12 i 28), kursują do zamku, stanowiącego doskonały punkt widokowy (orientacyjny czas zwiedzania zamku: ok. 45 min.). Jazda tramwajem pozwala na zobaczenie wielu zabytków, które znajdują się po drodze. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Wieczorem można udać się do jednej z wielu restauracji położonej w Alfamie aby posłuchać tradycyjnej muzyki fado oraz zjeść kolację. Nocleg w hotelu.

3. DZIEŃ. CASCAIS – SINTRA – OBIDOS – COIMBRA (trasa: ok. 280 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do CASCAIS, malowniczego kurortu z mariną, portem rybackim z kolorowymi łodziami w zatoce. Restauracje serwujące ryby i owoce morza przyciągają pasjonatów portugalskiej kuchni, a piękne, piaszczyste plaże zachęcają do odpoczynku. Przejazd do SINTRY, dawnej, letniej rezydencji portugalskich monarchów, położonej w uroczej okolicy, wśród egzotycznych ogrodów i zalesionych wzgórz. Najbardziej znanym pałacem w Sinatrze jest Palacio da Pena, usytuowany na szczycie wzgórza nad Sintrą. Po krótkim spacerze, wyjazd do Coimbry z przystankiem w OBIDOS. To średniowieczne miasteczko, zachęca do spaceru w otoczeniu XIV-wiecznych murów obronnych. Polecamy spróbować lokalnej wiśniówki podawanej w czekoladowym kubeczku lub zakupić jako pamiątkę. Przyjazd do COIMBRY, dawnej stolicy Portugalii z XIII-wiecznym uniwersytetem. Prawdopodobnie to właśnie tutejsza uczelnia położona niczym zamek na wzgórzu natchnęła J.K. Rowling do napisania powieści o czarodziejach. Warto udać się na zwiedzanie uniwersytetu (orientacyjny czas zwiedzania: ok. 90 min.), a następnie na spacer po uliczkach miasta i centrum. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

4. DZIEŃ. PORTO (trasa: ok. 140 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do PORTO, miasta niezwykłego i pełnego kontrastów, malowniczo położonego na wzgórzu nad rzeką Douro, którego cała starówka została wpisana na listę UNESCO. Zwiedzanie polecamy rozpocząć od kościoła św. Franciszka (orientacyjny czas zwiedzania: ok. 20 min.), a następnie udać się na dworzec Sao Bento, którego hol pokrywa ponad 20 000 tradycyjnych, ręcznie malowanych kafli azulejos. Wspaniałe widoki na miasto można podziwiać z mostu króla Ludwika I. Niedaleko kościoła św. Franciszka mieści się Pałac Giełdowy – Palacio da Bolsa, zbudowany w stylu neoklasycystycznym, kryjący wyjątkowo okazałe wnętrza, które warto zwiedzić (orientacyjny czas zwiedzania: ok. 45 min.). Fani Harry'ego Pottera mogą udać się do słynnej księgarni Lello&Irmao, która natchnęła mieszkającą tu niegdyś J.K. Rowling. Polecamy przejść przez most na drugą stronę rzeki Douro. Na moście często można zobaczyć nastoletnich mieszkańców Porto, którzy skaczą z mostu do rzeki. Znajduje się tu Vila Nova de Gaia, czyli tradycyjne miasteczko producentów wina. Można wejść do jednej z piwnic, aby posłuchać o produkcji oraz rodzajach porto, słynnego wzmocnionego wina portugalskiego o wyjątkowym smaku, które dojrzewa i leżakuje właśnie w tym miejscu (orientacyjny czas zwiedzania: ok. 60 min.). Przejazd do hotelu, zakwaterowanie i nocleg.

5. DZIEŃ. LUSO – TOMAR – BATALHA – ALCOBACA – FATIMA (trasa: ok. 340 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd przez LUSO, gdzie można się zatrzymać, żeby z zewnątrz zobaczyć Palace do Buscao, pałacyk myśliwski ostatnich królów Portugalii, w którym obecnie mieści się hotel. Przejazd do TOMARU, miasta założonego w XII w. przez templariuszy. Zwiedzanie klasztoru Zakonu Chrystusa Pana, wpisanego na listę UNESCO, który był siedzibą zakonu w Portugalii (orientacyjny czas zwiedzania: ok. 30 min.). Polecamy zatrzymać się na chwilę w miejscowości BATALHA, w której znajduje się arcydzieło portugalskiego gotyku, klasztor Matki Boskiej Zwycięskiej, wpisany na listę UNESCO. Warto odwiedzić kaplicę grobową Jana I oraz wspaniałe krużganki. Znajduje się tu również słynna niedokończona kaplica, która przez brak sklepienia ma niepowtarzalny wygląd (orientacyjny czas zwiedzania: ok. 30 min.). Przejazd do ALCOBACA. Zwiedzanie jednego z najważniejszych zabytków Portugalii – klasztoru i kościoła Cystersów, największego w Portugalii. Kościół wpisany na listę UNESCO słynie z gotyckiej architektury, znajdują się tu grobowce nieszczęśliwych kochanków: króla Piotra I i Ines de Castro (orientacyjny czas zwiedzania: ok. 30 min.). Przejazd do FATIMY, ośrodka kultu maryjnego, celu licznych pielgrzymek. Można udać się na spacer po Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny przez Plac Pielgrzyma, do bazyliki z grobowcami bł. Łucji, Hiacynty, Franciszka, dzieci, które miały objawienia maryjne, oraz do Kaplicy Objawień. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Co wieczór w Fatimie odbywa się modlitwa różańcowa i procesja ze świecami, w której można wziąć udział na placu przed Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny. Powrót do hotelu, nocleg.

6. DZIEŃ. EVORA (trasa: ok. 290 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do regionu Alentejo, uważanego za najcieplejszy region Portugalii. Charakteryzuje się łagodnymi krajobrazami, rozległymi plantacjami oliwek, zielonymi dębami korkowymi oraz winnicami. Polecamy odwiedzić typowe dla regionu miejscowości położone na wzgórzach: Marvao i Castelo do Vide. Przejazd do miejscowości EVORA, która urzeka pięknem architektury, są tu starożytne, romańskie i renesansowe zabytki oraz budynki w stylu arabskim. Centrum miasta już w 1986 r. zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Warto odwiedzić rzymską świątynię datowaną na II lub III w. n.e., katedrę z XII w. oraz klasztorne krużganki z XIV w. (orientacyjny czas zwiedzania: ok. 15 min.) Ciekawym miejscem jest znajdująca się w kościele św. Franciszka kaplica czaszek, Capela dos Ossos, której wnętrza wypełniają ludzkie kości i czaszki, znajdują się również w murach i filarach budowli (orientacyjny czas zwiedzania: ok. 40 min.). Przejazd do hotelu, zakwaterowanie i nocleg.

7. DZIEŃ. LAGOS – PRZYLĄDEK ŚW. WINCENTEGO/TAVIRA (trasa: ok. 320 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do regionu Algarve. Zakwaterowanie w hotelu. Przejazd do LAGOS, spacer po mieście, gdzie znajdują się pozostałości twierdzy Ponta da Bandeira, która dawniej broniła dostępu do portu, a dziś stanowi doskonały punkt widokowy. Jednym z ważniejszych zabytków miasta jest Igreja de Santo Antonio, czyli kościół ś. Antoniego. Posiada on niezwykłe, barokowe zdobienia uznawane za jedne z najpiękniejszych w Portugalii. Przejazd na PRZYLĄDEK ŚW. WINCENTEGO, najbardziej wysunięty na południowy zachód skrawek Europy. Widoki z tego miejsca zapierają dech i należą do jednych z najpiękniejszych i najbardziej malowniczych w Portugalii. Resztę dnia można spędzić na plażach w okolicy Lagos. Alternatywą na ten dzień jest zwiedzanie miejscowości TAVIRA, urzekającej bogactwem zabytków, kolorowych kamienic oraz fasad budynków zdobionych płytkami azulejos. Spacerując wzdłuż rzeki można dojść do mostu Ponte Romana z XII w. We wnętrzu kościoła Misericordia można odnaleźć pomalowane na niebiesko azulejos o fantazyjnych wzorach, które zdobią ściany kościoła. W centrum Taviry znajdują się ruiny zamku mauretańskiego, wewnątrz którego kryje się niewielki ogród. Powrót do hotelu, nocleg.

8. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd samochodem na lotnisko w Faro. Zwrot samochodu do wypożyczalni. Wylot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt o wypoczynek: śniadanie, wykwaterowanie, przejazd na lotnisko, zwrot samochodu do wypożyczalni i transfer do wybranego hotelu.

-ograniczenia prędkości: w obszarze zabudowanym – 50 km/h, na drogach krajowych – 90 km/h, na drogach szybkiego ruchu – 100 km/h, na autostradach – 120 km/h
-dzieci do 12. roku życia bądź o wzroście poniżej 150 cm muszą podróżować obowiązkowo na odpowiednim siedzisku (instalowanym na tylnym siedzeniu), umożliwiającym użycie pasa bezpieczeństwa
-opłata za przejazd pobierana jest na wszystkich autostradach, należność będzie pobierana z karty kredytowej podanej przy odbiorze samochodu z wypożyczalni, naliczanie opłat odbywa się za pośrednictwem zdalnego systemu płatności, w który wyposażony jest samochód; na autostradach należy korzystać z pasa z elektronicznym poborem opłat oznaczonym na zielono, zwykle pas ten znajduje się po lewej stronie
-szczegółowe informacje o wysokościach opłat na autostradach znajdują się pod linkiem: https//www.portugaltolls.com/en/web/portal-de-portagens/home#column-2
-średnia cena za litr benzyny: ok. 1,3-1,5 EUR
-dozwolony poziom zawartości alkoholu w organizmie kierującego wynosi 0,5 promila
-oznaczenie płatnych miejsc parkingowych za pomocą niebieskich tablic z literą P: ceny od 0,5 EUR/godz., 1,2 EUR/2 godz., 2 EUR/3 godz.
-koszty parkingów płatnych najczęściej wynoszą ok. 2 EUR/godz.

Ogólne informacje na temat wynajmu samochodu w ofercie Fly&Drive znajdziesz tutaj

samochód osobowy klasy A • 7 noclegów w hotelach*** w miastach lub okolicy: 2 na Algarve, 1 w Lizbonie, 1 w Coimbrze, 1 w Porto, 1 w Fatimie, 1 w Evorze • wyżywienie: 7 śniadań • przelot • opieka polskojęzycznego konsultanta poprzez aplikację mobilną • ubezpieczenie KL i NW

 1. Opłaty na miejscu: opłaty klimatyczne i podatki miejskie (płatne w hotelach przy zakwaterowaniu), bilety wstępu do zwiedzanych obiektów wymienionych w programie: ok. 120 EUR/os.
 2. Opłata za użytkowanie urządzenia do elektronicznego poboru opłat znajdującego się w samochodzie: 14,8 EUR.
 3. Dopłata do samochodu klasy E: ok. 58 EUR.
 4. Opieka polskojęzycznego konsultanta poprzez aplikację mobilną dostępna jest w określonych godzinach. Czas dyżurów konsultanta będzie podany w aplikacji na 24 godziny przed rozpoczęciem podróży.

Informacje o regionie
Galeria regionu

Portugalia

Kraj słynny z urody, piękny krajobrazowo i bogaty w zabytki światowej rangi. Urokliwa Lizbona, tajemnicza Sintra z przepięknymi zamkami i rezydencjami, Coimbra, rzymskie ruiny Evory i Guimaraes to najbardziej znane skarby Portugalii.

Położenie na mapie Trasa

​Algarve • Lizbona • Cascais • Sintra • Obidos • Coimbra • Porto • Luso • Tomar • Batalha • Alcobaca • Fatima • Evora • Lagos • Przylądek św. Wincentego/Tavira

Leć, jedź, zwiedzaj i wypoczywaj. Fly&Drive to formuła podróży dla kochających niezależność i swobodę wyboru. Nie tracisz czasu na rezerwację przelotu, samochodu i hoteli na trasie, korzystasz z programu opracowanego przez profesjonalistów, który możesz zrealizować we własnym tempie i dostosować do swoich zainteresowań.
Nowość: dodatkowo zapewniamy także asystę polskojęzycznego konsultanta przez aplikację mobilną.

Odkryj fascynujący kraj na krańcu Europy, ojczyznę fado, azulejos i doskonałego porto. Na trasie krajobrazy plantacji oliwek i winnic, światowej klasy zabytki w klimatycznej Lizbonie, Sintra i tajemnicze pałace, wspaniała architektura Evory i jedno z najpiękniejszych miejsc w Portugalii – Przylądek św. Wincentego. Świetnie zaplanowany program dla miłośników południowego słońca, doskonałej kuchni i pięknych widoków. A komu mało słonecznych portugalskich dni, może przedłużyć wakacje o tydzień w wybranym hotelu nad oceanem. Trasa w Portugalii: ok. 1650 km.

PLAN WYCIECZKI
1. DZIEŃ. ALGARVE
Wylot z Polski. Przylot do Portugalii. Odbiór samochodu osobowego na lotnisku. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Polecamy zobaczyć najpiękniejsze plaże ALGARVE, malowniczego regionu na południu Portugalii. Warto wybrać się do Portimao na jedną z malowniczych plaż: Praia da Rocha, Praia da Marinha, Praia de Benagil lub do Lagos na Praia d’Ana. Charakterystyczne dla tego regionu są niezwykłe formacje skalne, plaże są poprzeplatane wysokimi klifami, z których rozciągają się niesamowite widoki. Powrót do hotelu. Nocleg.
2. DZIEŃ. LIZBONA (trasa: ok. 280 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do LIZBONY, jednej z najmniejszych europejskich stolic. Przystanek w dzielnicy Belem na dłuższy spacer wzdłuż rzeki Tag. Znajdują się tu słynne zabytki, jak pomnik odkrywców, na który można wjechać windą (orientacyjny czas zwiedzania: ok. 15 min.), wieża Belem z XVI w., klasztor Hieronimitów z zachwycającymi krużgankami i niecodzienną architekturą przedstawiającą styl menueliński (orientacyjny czas zwiedzania: ok. 1 godz.) oraz kawiarnia obok klasztoru, która od 1837 r. nieprzerwanie serwuje słynne babeczki Pasteis de Belem. Obok klasztoru osobne wejście prowadzi do kościoła, w którym znajduje się grobowiec słynnego podróżnika – Vasco da Gamy (orientacyjny czas zwiedzania: ok. 30 min.). Następnie wizyta w centrum Lizbony, na Placu Handlowym oraz Rua Augusta i na placu Rossio. Można udać się spacerem w górę aż do zamku św. Jerzego lub skorzystać z żółtego tramwaju (linie 12 i 28), kursują do zamku, stanowiącego doskonały punkt widokowy (orientacyjny czas zwiedzania zamku: ok. 45 min.). Jazda tramwajem pozwala na zobaczenie wielu zabytków, które znajdują się po drodze. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Wieczorem można udać się do jednej z wielu restauracji położonej w Alfamie aby posłuchać tradycyjnej muzyki fado oraz zjeść kolację. Nocleg w hotelu.
3. DZIEŃ. CASCAIS – SINTRA – OBIDOS – COIMBRA (trasa: ok. 280 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do CASCAIS, malowniczego kurortu z mariną, portem rybackim z kolorowymi łodziami w zatoce. Restauracje serwujące ryby i owoce morza przyciągają pasjonatów portugalskiej kuchni, a piękne, piaszczyste plaże zachęcają do odpoczynku. Przejazd do SINTRY, dawnej, letniej rezydencji portugalskich monarchów, położonej w uroczej okolicy, wśród egzotycznych ogrodów i zalesionych wzgórz. Najbardziej znanym pałacem w Sinatrze jest Palacio da Pena, usytuowany na szczycie wzgórza nad Sintrą. Po krótkim spacerze, wyjazd do Coimbry z przystankiem w OBIDOS. To średniowieczne miasteczko, zachęca do spaceru w otoczeniu XIV-wiecznych murów obronnych. Polecamy spróbować lokalnej wiśniówki podawanej w czekoladowym kubeczku lub zakupić jako pamiątkę. Przyjazd do COIMBRY, dawnej stolicy Portugalii z XIII-wiecznym uniwersytetem. Prawdopodobnie to właśnie tutejsza uczelnia położona niczym zamek na wzgórzu natchnęła J.K. Rowling do napisania powieści o czarodziejach. Warto udać się na zwiedzanie uniwersytetu (orientacyjny czas zwiedzania: ok. 90 min.), a następnie na spacer po uliczkach miasta i centrum. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.
4. DZIEŃ. PORTO (trasa: ok. 140 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do PORTO, miasta niezwykłego i pełnego kontrastów, malowniczo położonego na wzgórzu nad rzeką Douro, którego cała starówka została wpisana na listę UNESCO. Zwiedzanie polecamy rozpocząć od kościoła św. Franciszka (orientacyjny czas zwiedzania: ok. 20 min.), a następnie udać się na dworzec Sao Bento, którego hol pokrywa ponad 20 000 tradycyjnych, ręcznie malowanych kafli azulejos. Wspaniałe widoki na miasto można podziwiać z mostu króla Ludwika I. Niedaleko kościoła św. Franciszka mieści się Pałac Giełdowy – Palacio da Bolsa, zbudowany w stylu neoklasycystycznym, kryjący wyjątkowo okazałe wnętrza, które warto zwiedzić (orientacyjny czas zwiedzania: ok. 45 min.). Fani Harry'ego Pottera mogą udać się do słynnej księgarni Lello&Irmao, która natchnęła mieszkającą tu niegdyś J.K. Rowling. Polecamy przejść przez most na drugą stronę rzeki Douro. Na moście często można zobaczyć nastoletnich mieszkańców Porto, którzy skaczą z mostu do rzeki. Znajduje się tu Vila Nova de Gaia, czyli tradycyjne miasteczko producentów wina. Można wejść do jednej z piwnic, aby posłuchać o produkcji oraz rodzajach porto, słynnego wzmocnionego wina portugalskiego o wyjątkowym smaku, które dojrzewa i leżakuje właśnie w tym miejscu (orientacyjny czas zwiedzania: ok. 60 min.). Przejazd do hotelu, zakwaterowanie i nocleg.
5. DZIEŃ. LUSO – TOMAR – BATALHA – ALCOBACA – FATIMA (trasa: ok. 340 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd przez LUSO, gdzie można się zatrzymać, żeby z zewnątrz zobaczyć Palace do Buscao, pałacyk myśliwski ostatnich królów Portugalii, w którym obecnie mieści się hotel. Przejazd do TOMARU, miasta założonego w XII w. przez templariuszy. Zwiedzanie klasztoru Zakonu Chrystusa Pana, wpisanego na listę UNESCO, który był siedzibą zakonu w Portugalii (orientacyjny czas zwiedzania: ok. 30 min.). Polecamy zatrzymać się na chwilę w miejscowości BATALHA, w której znajduje się arcydzieło portugalskiego gotyku, klasztor Matki Boskiej Zwycięskiej, wpisany na listę UNESCO. Warto odwiedzić kaplicę grobową Jana I oraz wspaniałe krużganki. Znajduje się tu również słynna niedokończona kaplica, która przez brak sklepienia ma niepowtarzalny wygląd (orientacyjny czas zwiedzania: ok. 30 min.). Przejazd do ALCOBACA. Zwiedzanie jednego z najważniejszych zabytków Portugalii – klasztoru i kościoła Cystersów, największego w Portugalii. Kościół wpisany na listę UNESCO słynie z gotyckiej architektury, znajdują się tu grobowce nieszczęśliwych kochanków: króla Piotra I i Ines de Castro (orientacyjny czas zwiedzania: ok. 30 min.). Przejazd do FATIMY, ośrodka kultu maryjnego, celu licznych pielgrzymek. Można udać się na spacer po Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny przez Plac Pielgrzyma, do bazyliki z grobowcami bł. Łucji, Hiacynty, Franciszka, dzieci, które miały objawienia maryjne, oraz do Kaplicy Objawień. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Co wieczór w Fatimie odbywa się modlitwa różańcowa i procesja ze świecami, w której można wziąć udział na placu przed Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny. Powrót do hotelu, nocleg.
6. DZIEŃ. EVORA (trasa: ok. 290 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do regionu Alentejo, uważanego za najcieplejszy region Portugalii. Charakteryzuje się łagodnymi krajobrazami, rozległymi plantacjami oliwek, zielonymi dębami korkowymi oraz winnicami. Polecamy odwiedzić typowe dla regionu miejscowości położone na wzgórzach: Marvao i Castelo do Vide. Przejazd do miejscowości EVORA, która urzeka pięknem architektury, są tu starożytne, romańskie i renesansowe zabytki oraz budynki w stylu arabskim. Centrum miasta już w 1986 r. zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Warto odwiedzić rzymską świątynię datowaną na II lub III w. n.e., katedrę z XII w. oraz klasztorne krużganki z XIV w. (orientacyjny czas zwiedzania: ok. 15 min.) Ciekawym miejscem jest znajdująca się w kościele św. Franciszka kaplica czaszek, Capela dos Ossos, której wnętrza wypełniają ludzkie kości i czaszki, znajdują się również w murach i filarach budowli (orientacyjny czas zwiedzania: ok. 40 min.). Przejazd do hotelu, zakwaterowanie i nocleg.
7. DZIEŃ. LAGOS – PRZYLĄDEK ŚW. WINCENTEGO/TAVIRA (trasa: ok. 320 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do regionu Algarve. Zakwaterowanie w hotelu. Przejazd do LAGOS, spacer po mieście, gdzie znajdują się pozostałości twierdzy Ponta da Bandeira, która dawniej broniła dostępu do portu, a dziś stanowi doskonały punkt widokowy. Jednym z ważniejszych zabytków miasta jest Igreja de Santo Antonio, czyli kościół ś. Antoniego. Posiada on niezwykłe, barokowe zdobienia uznawane za jedne z najpiękniejszych w Portugalii. Przejazd na PRZYLĄDEK ŚW. WINCENTEGO, najbardziej wysunięty na południowy zachód skrawek Europy. Widoki z tego miejsca zapierają dech i należą do jednych z najpiękniejszych i najbardziej malowniczych w Portugalii. Resztę dnia można spędzić na plażach w okolicy Lagos. Alternatywą na ten dzień jest zwiedzanie miejscowości TAVIRA, urzekającej bogactwem zabytków, kolorowych kamienic oraz fasad budynków zdobionych płytkami azulejos. Spacerując wzdłuż rzeki można dojść do mostu Ponte Romana z XII w. We wnętrzu kościoła Misericordia można odnaleźć pomalowane na niebiesko azulejos o fantazyjnych wzorach, które zdobią ściany kościoła. W centrum Taviry znajdują się ruiny zamku mauretańskiego, wewnątrz którego kryje się niewielki ogród. Powrót do hotelu, nocleg.
8. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd samochodem na lotnisko w Faro. Zwrot samochodu do wypożyczalni. Wylot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt o wypoczynek: śniadanie, wykwaterowanie, przejazd na lotnisko, zwrot samochodu do wypożyczalni i transfer do wybranego hotelu.

INFORMACJE DLA KIEROWCÓW:
-ograniczenia prędkości: w obszarze zabudowanym – 50 km/h, na drogach krajowych – 90 km/h, na drogach szybkiego ruchu – 100 km/h, na autostradach – 120 km/h
-dzieci do 12. roku życia bądź o wzroście poniżej 150 cm muszą podróżować obowiązkowo na odpowiednim siedzisku (instalowanym na tylnym siedzeniu), umożliwiającym użycie pasa bezpieczeństwa
-opłata za przejazd pobierana jest na wszystkich autostradach, należność będzie pobierana z karty kredytowej podanej przy odbiorze samochodu z wypożyczalni, naliczanie opłat odbywa się za pośrednictwem zdalnego systemu płatności, w który wyposażony jest samochód; na autostradach należy korzystać z pasa z elektronicznym poborem opłat oznaczonym na zielono, zwykle pas ten znajduje się po lewej stronie
-szczegółowe informacje o wysokościach opłat na autostradach znajdują się pod linkiem: https//www.portugaltolls.com/en/web/portal-de-portagens/home#column-2
-średnia cena za litr benzyny: ok. 1,3-1,5 EUR
-dozwolony poziom zawartości alkoholu w organizmie kierującego wynosi 0,5 promila
-oznaczenie płatnych miejsc parkingowych za pomocą niebieskich tablic z literą P: ceny od 0,5 EUR/godz., 1,2 EUR/2 godz., 2 EUR/3 godz.
-koszty parkingów płatnych najczęściej wynoszą ok. 2 EUR/godz.

Ogólne informacje na temat wynajmu samochodu w ofercie Fly&Drive znajdziesz tutaj

ŚWIADCZENIA: samochód osobowy klasy A • 7 noclegów w hotelach*** w miastach lub okolicy: 2 na Algarve, 1 w Lizbonie, 1 w Coimbrze, 1 w Porto, 1 w Fatimie, 1 w Evorze • wyżywienie: 7 śniadań • przelot • opieka polskojęzycznego konsultanta poprzez aplikację mobilną • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:
 1. Opłaty na miejscu: opłaty klimatyczne i podatki miejskie (płatne w hotelach przy zakwaterowaniu), bilety wstępu do zwiedzanych obiektów wymienionych w programie: ok. 120 EUR/os.
 2. Opłata za użytkowanie urządzenia do elektronicznego poboru opłat znajdującego się w samochodzie: 14,8 EUR.
 3. Dopłata do samochodu klasy E: ok. 58 EUR.
 4. Opieka polskojęzycznego konsultanta poprzez aplikację mobilną dostępna jest w określonych godzinach. Czas dyżurów konsultanta będzie podany w aplikacji na 24 godziny przed rozpoczęciem podróży.
 • wyślij zapytanie
 • callcenter.tel_pl
 • 801 066 777
 • 77 4476 777
 • Infolinie dostępne: pn-pt: 8-22 sob-ndz: 9-20
arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter