phone mobile mobile pin heart heart user user Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane CB5DFB7F-C92F-41CB-9FB1-916D616FF3EC E0FBD33F-841B-452B-BF16-225B7D943904
Wyniki Wyszukiwania Zima w imperialnych stolicach

Atuty oferty

 • małe grupy: maksymalnie 20 osób
 • 2 stolice Rosji
 • podróż pociągiem
 • podmiejskie siedziby carów Rosji
 • hotele w centrum
 • rosyjska kolacja z folklorem

Zima w imperialnych stolicach Kod: SVOPETZ

Trasa
4 999PLN
Dorośli: 2 wyżywienie zgodnie z programem So 20.03 – So 27.03.21
Itaka
 • Promocja LAST MINUTE LAST MINUTE
Rosja

Zima w imperialnych stolicach

 • Promocja LAST MINUTE LAST MINUTE
Kod: SVOPETZ
Opis

1. DZIEŃ. MOSKWA
Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do MOSKWY, stolicy Rosji, jednego z największych miast na świecie. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Wieczorny spacer po mieście (uzależnione od godziny przylotu). Powrót do hotelu, nocleg.

2. DZIEŃ. MOSKWA – KOŁOMIENSKOJE
Śniadanie. Przejazd po najciekawszych ulicach i placach Moskwy z postojami na zdjęcia. W programie m.in.: Plac Czerwony, przejazd obok Klasztoru Nowodziewiczego, podziwianie panoramy miasta z Wróblowych Wzgórz – doskonałego punktu widokowego opisywanego m.in. w znanej powieści „Mistrz i Małgorzata". Następnie Państwowy Uniwersytet im. M. Łomonosowa, łuk triumfalny, Nowy Arbat, Teatr Bolszoj, plac na Łubiance. Czas wolny. Przejazd do KOŁOMIENSKOJE – zespołu muzealno-architektonicznego, dawnej siedziby carów i książąt, o którym pierwsze wzmianki pochodzą z XIV w. Zwiedzanie wnętrz pałacu. Powrót do hotelu, nocleg.

3. DZIEŃ. MOSKWA
Śniadanie. Moscow Metro Tour – zwiedzanie kilku najciekawszych stacji moskiewskiego metra. Podziemia kryją tajemnice, legendy i monumentalną architekturę ery stalinizmu podporządkowaną jednemu celowi – ukazaniu wielkości Kraju Rad. Zwiedzanie Kremla – serca Moskwy, niegdyś siedziby książąt i carów, obecnie rezydencji prezydenta oraz niepowtarzalnego kompleksu muzealnego i kulturalnego, wpisanego na listę UNESCO. Zwiedzanie zbrojowni, kremlowskiego muzeum-skarbca, spacer po Placu Czerwonym. Wokół placu skupiają się najważniejsze budynki: bajkowy sobór Wasyla Błogosławionego – jedna z najbardziej rozpoznawalnych wizytówek miasta. Czas wolny. Powrót do hotelu metrem, nocleg.

4. DZIEŃ. MOSKWA – SANKT PETERSBURG
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Galerii Trietiakowskiej. Zwiedzanie jednej z największych na świecie kolekcji sztuki rosyjskiej, nazwanej imieniem kupca moskiewskiego – Pawła Trietiakowa, pasjonata sztuki. Obecnie to państwowy kompleks muzealny, liczący ponad 170 tysięcy eksponatów z okresu od X do XX w. W zbiorach galerii można podziwiać ikony Andrieja Rublowa, malarstwo realizmu Ilji Repina, pejzaże Lewitana czy Szyszkina oraz modernistyczne obrazy Michaiła Wrubla. Przejazd na Dworzec Leningradzki, przejazd pociągiem pośpiesznym do SANKT PETERSBURGA (ok. 4 godz.). Miasto zdrobniale nazywane przez mieszkańców Piter, w latach 1712-1918 było stolicą Imperium Rosyjskiego. Dzisiaj uważany jest za kulturalną stolicę. Położony nad rzeką Newą na ponad 40 wyspach zyskał też nazwę Wenecji Północy. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Kolacja, nocleg.

5. DZIEŃ. SANKT PETERSBURG
Śniadanie. Wycieczka objazdowa autokarem/busem po najciekawszych placach i ulicach, z postojami na zdjęcia: Teatr Maryjski, Pole Marsowe, Pałac Marmurowy, Ogród Letni, Monastyr Smolny. Zwiedzanie Twierdzy Pietropawłowskiej z soborem św. Piotra i Pawła. Twierdza jest najstarszą budowlą w mieście, przez długi czas pełniła funkcję więzienia, gdzie przetrzymywano więźniów politycznych, wśród których byli m.in. Dostojewski i Gorki. Spacer sławnym Newskim Prospektem, przy którym skupiają się liczne muzea, świątynie, teatry, kina, restauracje, najlepsze sklepy i wiele innych atrakcji turystycznych. Zwiedzanie soboru Zbawiciela na Krwi. Czas wolny. Po przerwie zwiedzanie Ermitażu – jednego z najsłynniejszych muzeów świata. Muzeum mieści się w pięciu pałacach, a jego głównym budynkiem jest Pałac Zimowy. W zbiorach Ermitażu są dzieła takich mistrzów, jak: Rembrandt, van Dyck, Tycjan, Picasso, Monet, Michał Anioł i van Gogh. Powrót do hotelu metrem, nocleg.

6. DZIEŃ. PAWŁOWSK – CARSKIE SIOŁO – SANKT PETERSBURG
Śniadanie. Przejazd autokarem/busem do PAWŁOWSKA. Zwiedzanie Pałacu Pawłowskiego, letniej rezydencji carów nad rzeką Słowianką, daru carycy Katarzyny dla jej syna Pawła, następcy tronu. Przejazd do miasta Puszkin. Czas wolny. Zwiedzanie CARSKIEGO SIOŁA, wspaniałego zespołu parkowo-pałacowego, dawnej rezydencji władców. Jest to jedna z najpiękniejszych rezydencji w stylu rosyjskiego baroku, wpisana na listę UNESCO. Zwiedzanie Pałacu Katarzyny z Komnatą Bursztynową, której ściany były w całości pokryte bursztynową okładziną. Komnata zaginęła w czasie II wojny światowej, obecnie można podziwiać jej rekonstrukcję. Spacer po przepięknych ogrodach carycy Katarzyny. Powrót do Sankt Petersburga. Wieczór z folklorem – czyli kolacja z pieśniami rosyjskimi – doskonała zabawa przy tradycyjnej muzyce rosyjskiej. Powrót do hotelu, nocleg.

7. DZIEŃ. PETERHOF – SANKT PETERSBURG
Śniadanie. Wycieczka autokarem/busem do PETERHOFU, słynącego ze wspaniałej rezydencji wzniesionej przez twórcę rosyjskiego imperium, cara Piotra Wielkiego nad samą Zatoką Fińską. Peterhof przez lata pełnił funkcję letniej rezydencji carów Rosji. Zwiedzanie kapiącego złotem pałacu i wspaniałych ogrodów ze sławną Wielką Kaskadą – demonstracją potęgi imperialnej Rosji. Czas wolny. Powrót do Petersburga. Wizyta w muzeum Ruskiej Wódki. Poznanie historii wyrobu tego trunku, co ściśle wiąże się z historią kraju. Degustacja 3 rodzajów wódki z typowymi zakąskami rosyjskimi. Czas wolny. Powrót do hotelu metrem, nocleg.

8. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko w Petersburgu, przelot do Polski.

7 noclegów w hotelach***: 3 w Moskwie, 4 w centrum Sankt Petersburga; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 7 śniadań, 1 obiad, 1 kolacja z folklorem • przeloty: Warszawa-Moskwa, Sankt Petersburg-Warszawa • transfery autokarem/busem zgodnie z programem • przejazd pociągiem na trasie Moskwa-Sankt Petersburg • opieka pilota • ubezpieczenie Complex

 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy i bilety komunikacji miejskiej: ok. 350 EUR (dzieci: 330 EUR, bez degustacji w dniu 7.).
 2. Wizy: B.P. ITAKA pośredniczy w uzyskaniu wiz do Rosji. Potrzebne dokumenty (dostępne na www.itaka.pl) należy przesłać pocztą kurierską, tak aby dotarły najpóźniej do 25 dni przed wylotem na adres: B.P. ITAKA, ul. Mokotowska 65, 00-533 Warszawa, tel.: 22 448 68 75 z dopiskiem WIZY. Opłata za wizę turystyczną oraz pośrednictwo: 450 PLN.
 3. Wymagane podanie danych paszportowych podczas dokonywania rezerwacji, nie później niż na 30 dni przed wylotem, celem dokonania niezbędnych rezerwacji.
 4. Przejazdy po Moskwie i Sankt Petersburgu środkami komunikacji miejskiej.

5.0 /6
100% klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą

Klienci doceniają:

 • Komfort podróży
 • Program wycieczki/trasę
 • Standard autokaru
Informacje o regionie
Galeria regionu

Rosja

Archipelag Wysp Sołowieckich, położony w pobliżu koła podbiegunowego, w centrum Morza Białego, to miejsce szczególne. Surowe krajobrazy, wszechobecne morze, jeziora, tajga i interesujące zabytki to wyzwanie dla ciekawych świata podróżników.

Położenie na mapie Trasa

​Moskwa • Kołomienskoje • Sankt Petersburg • Pawłowsk • Carskie Sioło • Peterhof

Żaden kraj nie może mieć dwóch stolic, ale w Rosji, kraju, który przez swą wielkość, różnorodność i nieprzewidywalność zawsze fascynował... wszystko jest możliwe. O tym, że stolicą największego kraju na świecie jest Moskwa wiedzą wszyscy, ale Rosjanie do tej pory mówią o Sankt Petersburgu: Północna Stolica. Aby zrozumieć ten fenomen warto poznać oba miasta podczas jednej podróży. Moskwa to metropolia o historii sięgającej średniowiecza, z Kremlem będącym do dziś symbolem mocarstwowej potęgi. Petersburg to szykowne, przemyślane architektonicznie barokowe miasto – owoc dążenia carów do otwarcia Rosji na świat. Program dopełnia wizyta w kapiących złotem podmiejskich rezydencjach carów. Przejazd koleją między dwiema stolicami jest okazją do posmakowania podróży przez ten wielki kraj tradycyjnym sposobem, pozwalającym na chwilę dyskusji z jego mieszkańcami i obserwację zmieniających się krajobrazów. Całkowita trasa w Rosji: ok. 1100 km.

PLAN WYCIECZKI
1. DZIEŃ. MOSKWA
Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do MOSKWY, stolicy Rosji, jednego z największych miast na świecie. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Wieczorny spacer po mieście (uzależnione od godziny przylotu). Powrót do hotelu, nocleg.
2. DZIEŃ. MOSKWA – KOŁOMIENSKOJE
Śniadanie. Przejazd po najciekawszych ulicach i placach Moskwy z postojami na zdjęcia. W programie m.in.: Plac Czerwony, przejazd obok Klasztoru Nowodziewiczego, podziwianie panoramy miasta z Wróblowych Wzgórz – doskonałego punktu widokowego opisywanego m.in. w znanej powieści „Mistrz i Małgorzata". Następnie Państwowy Uniwersytet im. M. Łomonosowa, łuk triumfalny, Nowy Arbat, Teatr Bolszoj, plac na Łubiance. Czas wolny. Przejazd do KOŁOMIENSKOJE – zespołu muzealno-architektonicznego, dawnej siedziby carów i książąt, o którym pierwsze wzmianki pochodzą z XIV w. Zwiedzanie wnętrz pałacu. Powrót do hotelu, nocleg.
3. DZIEŃ. MOSKWA
Śniadanie. Moscow Metro Tour – zwiedzanie kilku najciekawszych stacji moskiewskiego metra. Podziemia kryją tajemnice, legendy i monumentalną architekturę ery stalinizmu podporządkowaną jednemu celowi – ukazaniu wielkości Kraju Rad. Zwiedzanie Kremla – serca Moskwy, niegdyś siedziby książąt i carów, obecnie rezydencji prezydenta oraz niepowtarzalnego kompleksu muzealnego i kulturalnego, wpisanego na listę UNESCO. Zwiedzanie zbrojowni, kremlowskiego muzeum-skarbca, spacer po Placu Czerwonym. Wokół placu skupiają się najważniejsze budynki: bajkowy sobór Wasyla Błogosławionego – jedna z najbardziej rozpoznawalnych wizytówek miasta. Czas wolny. Powrót do hotelu metrem, nocleg.
4. DZIEŃ. MOSKWA – SANKT PETERSBURG
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Galerii Trietiakowskiej. Zwiedzanie jednej z największych na świecie kolekcji sztuki rosyjskiej, nazwanej imieniem kupca moskiewskiego – Pawła Trietiakowa, pasjonata sztuki. Obecnie to państwowy kompleks muzealny, liczący ponad 170 tysięcy eksponatów z okresu od X do XX w. W zbiorach galerii można podziwiać ikony Andrieja Rublowa, malarstwo realizmu Ilji Repina, pejzaże Lewitana czy Szyszkina oraz modernistyczne obrazy Michaiła Wrubla. Przejazd na Dworzec Leningradzki, przejazd pociągiem pośpiesznym do SANKT PETERSBURGA (ok. 4 godz.). Miasto zdrobniale nazywane przez mieszkańców Piter, w latach 1712-1918 było stolicą Imperium Rosyjskiego. Dzisiaj uważany jest za kulturalną stolicę. Położony nad rzeką Newą na ponad 40 wyspach zyskał też nazwę Wenecji Północy. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Kolacja, nocleg.
5. DZIEŃ. SANKT PETERSBURG
Śniadanie. Wycieczka objazdowa autokarem/busem po najciekawszych placach i ulicach, z postojami na zdjęcia: Teatr Maryjski, Pole Marsowe, Pałac Marmurowy, Ogród Letni, Monastyr Smolny. Zwiedzanie Twierdzy Pietropawłowskiej z soborem św. Piotra i Pawła. Twierdza jest najstarszą budowlą w mieście, przez długi czas pełniła funkcję więzienia, gdzie przetrzymywano więźniów politycznych, wśród których byli m.in. Dostojewski i Gorki. Spacer sławnym Newskim Prospektem, przy którym skupiają się liczne muzea, świątynie, teatry, kina, restauracje, najlepsze sklepy i wiele innych atrakcji turystycznych. Zwiedzanie soboru Zbawiciela na Krwi. Czas wolny. Po przerwie zwiedzanie Ermitażu – jednego z najsłynniejszych muzeów świata. Muzeum mieści się w pięciu pałacach, a jego głównym budynkiem jest Pałac Zimowy. W zbiorach Ermitażu są dzieła takich mistrzów, jak: Rembrandt, van Dyck, Tycjan, Picasso, Monet, Michał Anioł i van Gogh. Powrót do hotelu metrem, nocleg.
6. DZIEŃ. PAWŁOWSK – CARSKIE SIOŁO – SANKT PETERSBURG
Śniadanie. Przejazd autokarem/busem do PAWŁOWSKA. Zwiedzanie Pałacu Pawłowskiego, letniej rezydencji carów nad rzeką Słowianką, daru carycy Katarzyny dla jej syna Pawła, następcy tronu. Przejazd do miasta Puszkin. Czas wolny. Zwiedzanie CARSKIEGO SIOŁA, wspaniałego zespołu parkowo-pałacowego, dawnej rezydencji władców. Jest to jedna z najpiękniejszych rezydencji w stylu rosyjskiego baroku, wpisana na listę UNESCO. Zwiedzanie Pałacu Katarzyny z Komnatą Bursztynową, której ściany były w całości pokryte bursztynową okładziną. Komnata zaginęła w czasie II wojny światowej, obecnie można podziwiać jej rekonstrukcję. Spacer po przepięknych ogrodach carycy Katarzyny. Powrót do Sankt Petersburga. Wieczór z folklorem – czyli kolacja z pieśniami rosyjskimi – doskonała zabawa przy tradycyjnej muzyce rosyjskiej. Powrót do hotelu, nocleg.
7. DZIEŃ. PETERHOF – SANKT PETERSBURG
Śniadanie. Wycieczka autokarem/busem do PETERHOFU, słynącego ze wspaniałej rezydencji wzniesionej przez twórcę rosyjskiego imperium, cara Piotra Wielkiego nad samą Zatoką Fińską. Peterhof przez lata pełnił funkcję letniej rezydencji carów Rosji. Zwiedzanie kapiącego złotem pałacu i wspaniałych ogrodów ze sławną Wielką Kaskadą – demonstracją potęgi imperialnej Rosji. Czas wolny. Powrót do Petersburga. Wizyta w muzeum Ruskiej Wódki. Poznanie historii wyrobu tego trunku, co ściśle wiąże się z historią kraju. Degustacja 3 rodzajów wódki z typowymi zakąskami rosyjskimi. Czas wolny. Powrót do hotelu metrem, nocleg.
8. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko w Petersburgu, przelot do Polski.

ŚWIADCZENIA: 7 noclegów w hotelach***: 3 w Moskwie, 4 w centrum Sankt Petersburga; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 7 śniadań, 1 obiad, 1 kolacja z folklorem • przeloty: Warszawa-Moskwa, Sankt Petersburg-Warszawa • transfery autokarem/busem zgodnie z programem • przejazd pociągiem na trasie Moskwa-Sankt Petersburg • opieka pilota • ubezpieczenie Complex

UWAGI:
 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy i bilety komunikacji miejskiej: ok. 350 EUR (dzieci: 330 EUR, bez degustacji w dniu 7.).
 2. Wizy: B.P. ITAKA pośredniczy w uzyskaniu wiz do Rosji. Potrzebne dokumenty (dostępne na www.itaka.pl) należy przesłać pocztą kurierską, tak aby dotarły najpóźniej do 25 dni przed wylotem na adres: B.P. ITAKA, ul. Mokotowska 65, 00-533 Warszawa, tel.: 22 448 68 75 z dopiskiem WIZY. Opłata za wizę turystyczną oraz pośrednictwo: 450 PLN.
 3. Wymagane podanie danych paszportowych podczas dokonywania rezerwacji, nie później niż na 30 dni przed wylotem, celem dokonania niezbędnych rezerwacji.
 4. Przejazdy po Moskwie i Sankt Petersburgu środkami komunikacji miejskiej.
Opinie klientów (1)

Ocena ogólna

5.0/6

Klienci wyróżnili:

 • Komfort podróży
 • Program wycieczki/trasę
 • Standard autokaru
100%
naszych klientów poleca ten hotel!
 • 5.0
 • 5.0
 • 4.0
 • 6.0
 • 5.0

Pokaż recenzje od:

5/6
31-40 lat, z partnerem/ką październik 2019
WYCIECZKA BARDZO FAJNA POLECAM POGODA DOPISAŁA MOŻLIWOŚĆ INTENSYWNEGO ZWIEDZANIA DAJE SATYSFAKCJĘ I ZAPOMINA SIĘ O ZMĘCZENIU rozwiń
WYCIECZKA BARDZO FAJNA POLECAM POGODA DOPISAŁA MOŻLIWOŚĆ INTENSYWNEGO ZWIEDZANIA DAJE SATYSFAKCJĘ I ZAPOMINA SIĘ O ZMĘCZENIU
 • 5
 • 4
 • 4
 • 6
 • 5
zwiń

Sprawdź cenę

Twój wybór wczasów

Rosja

Zima w imperialnych stolicach

zmień wariant wakacji
 • Dojazd własny
Wybierz
5 349 Pln
Oszczędzasz: 350 PLN
Dorosły
4 999pln
Łączna kwota sprawdź szczegóły ceny 9 998 pln razem
Oszczędzasz 350 PLN
Rezerwuj
Przejdziesz do bezpiecznego procesu rezerwacji
 • wyślij zapytanie
 • callcenter.tel_pl
 • 801 066 777
 • 77 4476 777
 • Infolinie dostępne: pn-pt: 8-22 sob-ndz: 9-20
arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter