phone mobile mobile pin heart heart user user Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane
Wyniki Wyszukiwania Hello, Sunshine!

Atuty oferty

 • największe atrakcje Florydy
 • wizyta w kosmodromie NASA
 • najstarsze miasto w Stanach Zjednoczonych
 • plażowanie na jednej z najpiękniejszej plaży USA
 • Key West, z domem Ernesta Hemingwaya

Hello, Sunshine! Kod: FLLFLOR

Trasa
PLN
Itaka
Stany Zjednoczone

Hello, Sunshine!

Kod: FLLFLOR
Opis

1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Bezpośredni przelot na Florydę. Spotkanie z pilotem, transfer do hotelu, zakwaterowanie. Czas wolny. Nocleg.

2. DZIEŃ. MIAMI – ORLANDO (trasa: ok. 400 km)
Śniadanie. Zwiedzanie MIAMI. Wizyta w South Beach, najsłynniejszej części miasta, pełnej butikowych hotelików w starych, przepięknie odrestaurowanych budynkach w stylu art déco. Spacer nadmorskim bulwarem Ocean Drive, przy którym w niezliczonych restauracjach, barach i klubach skupia się życie nocne miasta. Następne w programie: Little Havana, dzielnica założona przez kubańskich emigrantów, gdzie można poczuć prawdziwy kubański klimat, Downtown – finansowe centrum miasta i Florydy. Przejazd przez Wynwood, jedną z najmodniejszych dzielnic Miami, znaną ze street artu, imponujących murali pokrywających barwnie ściany budynków. Znajduje się tu niezliczona ilość małych, klimatycznych barów, galerii sztuki niezależnej oraz butików znanych lub wschodzących gwiazd mody. Następnie półtoragodzinny rejs po Zatoce Biscayne, podczas którego odkryjesz niesamowite oblicze Miami, miasta żyjącego na wodzie. Z pokładu widać wspaniałe wille, jachty milionerów i niezwykłą panoramę miasta od strony oceanu. Przejazd do ORLANDO. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

3. DZIEŃ. KENNEDY SPACE CENTER (trasa: ok. 150 km)
Śniadanie. Przejazd do KENNEDY SPACE CENTER – Centrum Kosmicznego im. Johna F. Kennedy'ego, kosmodromu amerykańskiej agencji kosmicznej NASA. Ten znajdujący się na Przylądku Canaveral port kosmiczny jest jednym z najważniejszych na świecie miejsc w historii podboju kosmosu. To tu zapoczątkowano słynną misję Apollo, dzięki której 20 lipca 1969 r. Neil Armstrong stając na Księżycu, wygłosił słowa, które przeszły do historii: „To jest mały krok człowieka, ale wielki krok ludzkości”. Wizyta w muzeum z pierwszymi statkami kosmicznymi, rakietami i kombinezonami kosmonautów oraz w tzw. Rocket Garden, gdzie podziwiać można rakiety kosmiczne używane w latach pięćdziesiątych. Zwiedzanie wahadłowców, które przez ostatnie lata służyły do zaopatrywania stacji kosmicznych i transportu satelitów. Popularnością cieszy się wahadłowiec Columbia, w którym można poznać warunki życia kosmonautów. Zwiedzanie sali dowodzenia z czasów programu kosmicznego Apollo. Wycieczka autokarowa po centrum kosmicznym, podczas której można zobaczyć m. in. platformę do wystrzeliwania pojazdów kosmicznych. Wizyta w U.S. Astronaut Hall of Fame, gdzie można uczestniczyć w pozorowanym lądowaniu promu kosmicznego czy spróbować sił w symulatorze lotów. Liczne interaktywne prezentacje pozwalają poznać historię podboju kosmosu i budowę Układu Słonecznego. Na terenie muzeum można kupić gadżety i pamiątki z logo NASA. Powrót do hotelu, nocleg.

4. DZIEŃ. JACKSONVILLE – ST. AUGUSTINE (trasa: ok. 450 km)
Śniadanie. Przejazd do JACKSONVILLE, miasta do zakochania od pierwszego wejrzenia. Nowoczesna, doskonale zorganizowana przestrzeń przyciąga niczym magnes. Czas wolny na spacer lub przejażdżka rowerem (za dodatkową opłatą: ok. 10 USD) w Kathryn Abbey Hanna Park. Park leży nad brzegiem oceanu i jest jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc w Jacksonville. Następnie przejazd do Central Springfield Historic District, urzekającego niepowtarzalnym klimatem knajpek, restauracji i butików. Czas wolny. Przejazd do ST. AUGUSTINE, najstarszej europejskiej osady kolonialnej na terenie Stanów Zjednoczonych. Miasteczko zostało założone w 1565 r. przez Hiszpanów. Wizyta w Castillo de San Marcos National Monument, najstarszym murowanym forcie w USA. Założony przez hiszpańskich kolonizatorów w XVII w., do dziś zachował swój oryginalny wygląd. Wizyta w St. Augustine Pirate & Treasure Museum. Znajduje się tu największa na świecie kolekcja pamiątek po złotych czasach korsarzy. Spacer po starym mieście St. Augustine: Old Jail, The Oldest Town Store Museum. Czas wolny. Na koniec dnia wizyta w St. Augustine Distillery. Produkuje się tu m.in. doskonały bourbon zgodnie z tradycjami i przepisami pierwszych kolonistów. Degustacja lokalnych trunków. Powrót do hotelu, nocleg.

5. DZIEŃ. TAMPA – CLEARWATER – ST. PETERSBURG - SUNSHINE SKYWAY BRIDGE (trasa: ok 420 km)
Śniadanie. Wczesne wykwaterowanie. Przejazd na zachodnie wybrzeże Florydy, nad Zatokę Meksykańską przez TAMPĘ, miasto niegdyś słynące z produkcji cygar. Przejazd do CLEARWATER, pięknego nadmorskiego kurortu nad Zatoką Meksykańską. Czas wolny na spacer przy nadmorskiej promenadzie. Przejazd do ST. PETERSBURGA. Wizyta w Fort De Soto Park. Park leży na pięciu wyspach i oferuje mnóstwo możliwości spędzenia czasu wolnego: plażowanie, wycieczki kajakami, spacery, wypożyczenie roweru. Czas wolny na opalanie przy jednej z najpiękniejszych plaż USA. Przejazd przez SUNSHINE SKYWAY BRIDGE – most o długości ponad 8850 m, na Zatoce Tampa. Przejazd do hotelu w okolicy Fort Myers/Naples. Nocleg.

6. DZIEŃ. NAPLES - P.N. EVERGLADES (trasa: ok. 210 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do NAPLES, miasta milionerów i miliarderów. To tutaj można poznać prawdziwe znaczenie słowa bogactwo i luksus. Piękne wille, ogromne jachty, wspaniałe samochody. Przejazd do przystani, rejs po Zatoce Naples, na trasie także Port Royal i Gordon Pass. Z pokładu widać imponujące wille najbogatszych ludzi świata. Rejs to także okazja do spotkania delfinów mieszkających w ciepłych wodach Zatoki Meksykańskiej. Przejazd do położonego w południowej części stanu Floryda PARKU NARODOWEGO EVERGLADES, stworzonego dla ochrony ekosystemu lasów namorzynowych. Ten odwiedzany przez ponad milion turystów rocznie park jest największym obszarem dzikiej przyrody subtropikalnej w Stanach Zjednoczonych i trzecim co do wielkości parkiem narodowym w kontynentalnej części USA. To największy las namorzynowy na północnej półkuli, jedno z najważniejszych miejsc rozrodu tropikalnych ptaków brodzących. Atrakcją parku są także żyjące w naturalnym środowisku aligatory, które można zobaczyć w trakcie zwiedzania. Przejażdżka airboatem – płaskodenną łodzią napędzaną wielkim śmigłem, której budowa pozwala na swobodne poruszanie się po bagiennych rozlewiskach. Przejazd do hotelu w okolicy Miami. Nocleg.

7. DZIEŃ. KEY WEST (trasa: ok. 500 km)
Śniadanie. Czas wolny lub udział w wycieczce fakultatywnej (za dodatkową opłatą na miejscu) do KEY WEST. Przejazd znaną US-1, czyli Overseas Highway ze słynnym Seven Mile Bridge. Droga wiedzie pośród wysp, zatok, farm pereł i palmowych lasów. Dzięki wspaniałym plażom i wyjątkowej atmosferze Key West jest obok Hawajów jedną z najpopularniejszych wysp w Stanach Zjednoczonych. Zwiedzanie: Old Town z XIX-wiecznymi domkami z drewna, Douval Street – najdłuższa i najpopularniejsza ulica wyspy pełna butików, galerii sztuki, kawiarenek, restauracji i barów, Mallory Square, gdzie każdego wieczoru przy zachodzie słońca odbywa się fiesta. Następnie: dom Ernesta Hemingwaya w stylu kolonialnym – największa atrakcja turystyczna na Key West, wybudowany przez Harry’ego Trumana tzw. Mały Biały Dom – letnia rezydencja prezydentów USA i Bahama Village – dzielnica, w której można poczuć dawną atmosferę miasta. Powrót do hotelu, nocleg.

8. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Czas wolny (zależnie od godziny wylotu). Transfer na lotnisko. Bezpośredni przelot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt o tygodniowy wypoczynek lub rejs: śniadanie, wykwatewrowanie, przejazd na lotnisko, transfer do hotelu/portu.

7 noclegów w hotelach ***: 3 w okolicy Miami, 3 w okolicy Orlando, 1 w okolicy Fort Myers/Naples; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami i telewizorem • wyżywienie: 7 śniadań • przelot • przejazd autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW.

 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, rejsy, lokalni przewodnicy: ok. 220 USD, dzieci do 12 lat: ok. 160 USD, napiwki: ok. 5 USD/os./dzień.
 2. Wizy: Polska została formalnie włączona do Programu Ruchu Bezwizowego (Visa Waiver Program). Elektroniczny System Autoryzacji Podróży (ESTA) jest dostępny dla obywateli Polski. Szczegółowe informacje dostępne na stronie: https://pl.usembassy.gov/pl/visas-pl/
 3. Opłaty fakultatywne: wycieczka na Key West – ok. 120 USD.
 4. Napięcie w gniazdkach elektrycznych wynosi 120 V, wtyczki polskich urządzeń elektrycznych nie pasują do gniazdek amerykańskich.
 5. Można zrezygnować z wycieczki do Kennedy Space Center na rzecz jednego z parków rozrywki (za dodatkową opłatą): Walt Disney World Resort, Universal Studio, Sea World.

Informacje o regionie
Galeria regionu

Stany Zjednoczone

Stany Zjednoczone – światowe mocarstwo, trzeci pod względem wielkości i liczby ludności kraj na świecie to fascynujący tygiel, w którym przenika się wiele ras, kultur i zwyczajów. Fascynuje wspaniała przyroda ze słynnym Parkiem Narodowym Wielkiego Kanionu i nadzieja na spełnienie własnego „american dream”.

Położenie na mapie Trasa

​Miami • Orlando • Kennedy Space Center • Jacksonville • St. Augustine • Tampa • Clearwater • St. Petersburg • Sunshine Skyway Bridge • Naples • Park Narodowy Everglades • Key West

Floryda, czyli „The Sunshine State", to miejsce, gdzie wakacje nigdy się nie kończą, a słońce świeci przez cały rok. Ale do zobaczenia jest dużo więcej, niż słynne Miami i wspaniałe plaże. Przekonaj się na własne oczy, jak wygląda Cape Canaveral, skąd rozpoczynają się wyprawy kosmiczne. Poznaj najstarsze miasto Stanów Zjednoczonych, zwiedzaj St. Petersburg i podziwiaj amerykański Neapol. Stań oko w oko z aligatorem w Parku Narodowym Everglades i poczuj karaibski klimat Key West, gdzie swój dom miał Ernest Hemingway. To wszystko i jeszcze więcej podczas niesamowitego tygodnia na gorącej Florydzie. Mało? Przedłuż wakacje o tydzień w hotelu w Miami lub rejs z oferty ITAKI. Trasa na Florydzie: ok. 2130 km.

PLAN WYCIECZKI
1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Bezpośredni przelot na Florydę. Spotkanie z pilotem, transfer do hotelu, zakwaterowanie. Czas wolny. Nocleg.
2. DZIEŃ. MIAMI – ORLANDO (trasa: ok. 400 km)
Śniadanie. Zwiedzanie MIAMI. Wizyta w South Beach, najsłynniejszej części miasta, pełnej butikowych hotelików w starych, przepięknie odrestaurowanych budynkach w stylu art déco. Spacer nadmorskim bulwarem Ocean Drive, przy którym w niezliczonych restauracjach, barach i klubach skupia się życie nocne miasta. Następne w programie: Little Havana, dzielnica założona przez kubańskich emigrantów, gdzie można poczuć prawdziwy kubański klimat, Downtown – finansowe centrum miasta i Florydy. Przejazd przez Wynwood, jedną z najmodniejszych dzielnic Miami, znaną ze street artu, imponujących murali pokrywających barwnie ściany budynków. Znajduje się tu niezliczona ilość małych, klimatycznych barów, galerii sztuki niezależnej oraz butików znanych lub wschodzących gwiazd mody. Następnie półtoragodzinny rejs po Zatoce Biscayne, podczas którego odkryjesz niesamowite oblicze Miami, miasta żyjącego na wodzie. Z pokładu widać wspaniałe wille, jachty milionerów i niezwykłą panoramę miasta od strony oceanu. Przejazd do ORLANDO. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.
3. DZIEŃ. KENNEDY SPACE CENTER (trasa: ok. 150 km)
Śniadanie. Przejazd do KENNEDY SPACE CENTER – Centrum Kosmicznego im. Johna F. Kennedy'ego, kosmodromu amerykańskiej agencji kosmicznej NASA. Ten znajdujący się na Przylądku Canaveral port kosmiczny jest jednym z najważniejszych na świecie miejsc w historii podboju kosmosu. To tu zapoczątkowano słynną misję Apollo, dzięki której 20 lipca 1969 r. Neil Armstrong stając na Księżycu, wygłosił słowa, które przeszły do historii: „To jest mały krok człowieka, ale wielki krok ludzkości”. Wizyta w muzeum z pierwszymi statkami kosmicznymi, rakietami i kombinezonami kosmonautów oraz w tzw. Rocket Garden, gdzie podziwiać można rakiety kosmiczne używane w latach pięćdziesiątych. Zwiedzanie wahadłowców, które przez ostatnie lata służyły do zaopatrywania stacji kosmicznych i transportu satelitów. Popularnością cieszy się wahadłowiec Columbia, w którym można poznać warunki życia kosmonautów. Zwiedzanie sali dowodzenia z czasów programu kosmicznego Apollo. Wycieczka autokarowa po centrum kosmicznym, podczas której można zobaczyć m. in. platformę do wystrzeliwania pojazdów kosmicznych. Wizyta w U.S. Astronaut Hall of Fame, gdzie można uczestniczyć w pozorowanym lądowaniu promu kosmicznego czy spróbować sił w symulatorze lotów. Liczne interaktywne prezentacje pozwalają poznać historię podboju kosmosu i budowę Układu Słonecznego. Na terenie muzeum można kupić gadżety i pamiątki z logo NASA. Powrót do hotelu, nocleg.
4. DZIEŃ. JACKSONVILLE – ST. AUGUSTINE (trasa: ok. 450 km)
Śniadanie. Przejazd do JACKSONVILLE, miasta do zakochania od pierwszego wejrzenia. Nowoczesna, doskonale zorganizowana przestrzeń przyciąga niczym magnes. Czas wolny na spacer lub przejażdżka rowerem (za dodatkową opłatą: ok. 10 USD) w Kathryn Abbey Hanna Park. Park leży nad brzegiem oceanu i jest jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc w Jacksonville. Następnie przejazd do Central Springfield Historic District, urzekającego niepowtarzalnym klimatem knajpek, restauracji i butików. Czas wolny. Przejazd do ST. AUGUSTINE, najstarszej europejskiej osady kolonialnej na terenie Stanów Zjednoczonych. Miasteczko zostało założone w 1565 r. przez Hiszpanów. Wizyta w Castillo de San Marcos National Monument, najstarszym murowanym forcie w USA. Założony przez hiszpańskich kolonizatorów w XVII w., do dziś zachował swój oryginalny wygląd. Wizyta w St. Augustine Pirate & Treasure Museum. Znajduje się tu największa na świecie kolekcja pamiątek po złotych czasach korsarzy. Spacer po starym mieście St. Augustine: Old Jail, The Oldest Town Store Museum. Czas wolny. Na koniec dnia wizyta w St. Augustine Distillery. Produkuje się tu m.in. doskonały bourbon zgodnie z tradycjami i przepisami pierwszych kolonistów. Degustacja lokalnych trunków. Powrót do hotelu, nocleg.
5. DZIEŃ. TAMPA – CLEARWATER – ST. PETERSBURG - SUNSHINE SKYWAY BRIDGE (trasa: ok 420 km)
Śniadanie. Wczesne wykwaterowanie. Przejazd na zachodnie wybrzeże Florydy, nad Zatokę Meksykańską przez TAMPĘ, miasto niegdyś słynące z produkcji cygar. Przejazd do CLEARWATER, pięknego nadmorskiego kurortu nad Zatoką Meksykańską. Czas wolny na spacer przy nadmorskiej promenadzie. Przejazd do ST. PETERSBURGA. Wizyta w Fort De Soto Park. Park leży na pięciu wyspach i oferuje mnóstwo możliwości spędzenia czasu wolnego: plażowanie, wycieczki kajakami, spacery, wypożyczenie roweru. Czas wolny na opalanie przy jednej z najpiękniejszych plaż USA. Przejazd przez SUNSHINE SKYWAY BRIDGE – most o długości ponad 8850 m, na Zatoce Tampa. Przejazd do hotelu w okolicy Fort Myers/Naples. Nocleg.
6. DZIEŃ. NAPLES - P.N. EVERGLADES (trasa: ok. 210 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do NAPLES, miasta milionerów i miliarderów. To tutaj można poznać prawdziwe znaczenie słowa bogactwo i luksus. Piękne wille, ogromne jachty, wspaniałe samochody. Przejazd do przystani, rejs po Zatoce Naples, na trasie także Port Royal i Gordon Pass. Z pokładu widać imponujące wille najbogatszych ludzi świata. Rejs to także okazja do spotkania delfinów mieszkających w ciepłych wodach Zatoki Meksykańskiej. Przejazd do położonego w południowej części stanu Floryda PARKU NARODOWEGO EVERGLADES, stworzonego dla ochrony ekosystemu lasów namorzynowych. Ten odwiedzany przez ponad milion turystów rocznie park jest największym obszarem dzikiej przyrody subtropikalnej w Stanach Zjednoczonych i trzecim co do wielkości parkiem narodowym w kontynentalnej części USA. To największy las namorzynowy na północnej półkuli, jedno z najważniejszych miejsc rozrodu tropikalnych ptaków brodzących. Atrakcją parku są także żyjące w naturalnym środowisku aligatory, które można zobaczyć w trakcie zwiedzania. Przejażdżka airboatem – płaskodenną łodzią napędzaną wielkim śmigłem, której budowa pozwala na swobodne poruszanie się po bagiennych rozlewiskach. Przejazd do hotelu w okolicy Miami. Nocleg.
7. DZIEŃ. KEY WEST (trasa: ok. 500 km)
Śniadanie. Czas wolny lub udział w wycieczce fakultatywnej (za dodatkową opłatą na miejscu) do KEY WEST. Przejazd znaną US-1, czyli Overseas Highway ze słynnym Seven Mile Bridge. Droga wiedzie pośród wysp, zatok, farm pereł i palmowych lasów. Dzięki wspaniałym plażom i wyjątkowej atmosferze Key West jest obok Hawajów jedną z najpopularniejszych wysp w Stanach Zjednoczonych. Zwiedzanie: Old Town z XIX-wiecznymi domkami z drewna, Douval Street – najdłuższa i najpopularniejsza ulica wyspy pełna butików, galerii sztuki, kawiarenek, restauracji i barów, Mallory Square, gdzie każdego wieczoru przy zachodzie słońca odbywa się fiesta. Następnie: dom Ernesta Hemingwaya w stylu kolonialnym – największa atrakcja turystyczna na Key West, wybudowany przez Harry’ego Trumana tzw. Mały Biały Dom – letnia rezydencja prezydentów USA i Bahama Village – dzielnica, w której można poczuć dawną atmosferę miasta. Powrót do hotelu, nocleg.
8. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Czas wolny (zależnie od godziny wylotu). Transfer na lotnisko. Bezpośredni przelot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt o tygodniowy wypoczynek lub rejs: śniadanie, wykwatewrowanie, przejazd na lotnisko, transfer do hotelu/portu.

ŚWIADCZENIA: 7 noclegów w hotelach ***: 3 w okolicy Miami, 3 w okolicy Orlando, 1 w okolicy Fort Myers/Naples; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami i telewizorem • wyżywienie: 7 śniadań • przelot • przejazd autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW.

UWAGI:
 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, rejsy, lokalni przewodnicy: ok. 220 USD, dzieci do 12 lat: ok. 160 USD, napiwki: ok. 5 USD/os./dzień.
 2. Wizy: Polska została formalnie włączona do Programu Ruchu Bezwizowego (Visa Waiver Program). Elektroniczny System Autoryzacji Podróży (ESTA) jest dostępny dla obywateli Polski. Szczegółowe informacje dostępne na stronie: https://pl.usembassy.gov/pl/visas-pl/
 3. Opłaty fakultatywne: wycieczka na Key West – ok. 120 USD.
 4. Napięcie w gniazdkach elektrycznych wynosi 120 V, wtyczki polskich urządzeń elektrycznych nie pasują do gniazdek amerykańskich.
 5. Można zrezygnować z wycieczki do Kennedy Space Center na rzecz jednego z parków rozrywki (za dodatkową opłatą): Walt Disney World Resort, Universal Studio, Sea World.
 • wyślij zapytanie
 • callcenter.tel_pl
 • 801 066 777
 • 77 4476 777
 • Infolinie dostępne: pn-pt: 8-22 sob-ndz: 9-20
arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter