phone mobile mobile pin heart heart user user Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane
Wyniki Wyszukiwania Jazz, kowboje i hipsterzy

Atuty oferty

 • Teksas, Luizjana, Floryda
 • Fort Worth – miasto z westernu
 • wizyta w NASA
 • słoneczne Miami

Jazz, kowboje i hipsterzy Kod: FLLTELU

Trasa
PLN
Itaka
Stany Zjednoczone

Jazz, kowboje i hipsterzy

Kod: FLLTELU
Opis

1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku w Warszawie. Bezpośredni przelot na Florydę. Spotkanie z pilotem. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Czas wolny. Nocleg.

2. DZIEŃ. DALLAS
Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko. Przelot do DALLAS w Teksasie. Wjazd na Reunion Tower, wieżę widokową, z której roztacza się imponująca panorama miasta i okolic. Wizyta w Sixth Floor Museum, znajdującym się w budynku Texas School Book Depository na 6. piętrze. To właśnie stąd został śmiertelnie postrzelony prezydent J.F. Kennedy. Zgromadzono tu wiele przedmiotów związanych z zamordowanym prezydentem i samym zamachem. Wyświetlany film przybliża moment zamachu. Częścią wystawy jest okno, z którego padły śmiertelne strzały. Czas wolny w Dallas Arts District, dzielnicy pełnej muzeów, galerii sztuki, restauracji i klubów. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Dallas, nocleg.

3. DZIEŃ. FORT WORTH – HOUSTON (trasa: ok. 420 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do FORT WORTH, nazywanego Miastem Krów. Pod koniec XIX w. kowboje pędzili tu stada z prerii, tutaj powstała także słynna giełda bydła i koni Fort Worth Stockyards. Do tej pory przetrwała wielka zagroda dla bydła, budynki giełdy, areny rodeo, bary i salony. Obecnie to historyczna dzielnica miasta i wspaniała podróż w czasy Dzikiego Zachodu z widokami jak z westernów z Johnem Waynem. Są tu charakterystyczne uliczki, domy, sklepy, słychać muzykę country, a raz dziennie odbywa się tradycyjne pędzenie bydła. Spacer po kowbojskim miasteczku. Przejazd do hotelu w okolicy Houston, zakwaterowanie, nocleg.

4. DZIEŃ. HOUSTON – LAKE CHARLES (trasa: ok. 230 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie HOUSTON – największego i najbardziej kosmopolitycznego miasta Teksasu. Znajduje się tu 11-kilometrowy system łączników i tuneli, który pozwala pieszym unikać upałów i częstych deszczów. W Houston kwitnie bogate życie kulturalne: wspaniała orkiestra symfoniczna, zespół baletowy, opera, jedna z najlepszych scen teatralnych w kraju, liczne muzea. Wizyta w Centrum Lotów Kosmicznych im. Lyndona B. Johnsona. Centrum kontroli agencji NASA koordynuje i monitoruje wszystkie załogowe loty kosmiczne USA, a także prowadzi treningi astronautów. Na terenie ośrodka znajduje się Lunar Receiving Laboratory, w którym przechodzili kwarantannę astronauci powracający z Księżyca i gdzie są przechowywane próbki gruntu i skał księżycowych. Godne uwagi jest interaktywne muzeum lotów kosmicznych Space Center Houston, które powstało we współpracy z wytwórnią Disneya. Spacer po Downtown z licznymi restauracjami i sklepikami, które na miejsce głównej siedziby wybrało wiele znanych firm i koncernów. Przejazd do hotelu w okolicy Lake Charles w Luizjanie. Zakwaterowanie, nocleg.

5. DZIEŃ. LAKE CHARLES – LAFAYETTE – CAJUN COUNTRY – NOWY ORLEAN (trasa: ok. 350 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do LAKE CHARLES. Przejazd przez Charpentier Historic District. Zachwycają tu wspaniałe posiadłości z lat 1880-1939, w niezwykłym, oryginalnym stylu południa. Czas wolny. Przejazd do LAFAYETTE, centrum francuskojęzycznego regionu etnicznego i kulturowego, którego historia jest związana z Akadianami, francuskimi kolonizatorami. Wizyta w niezwykłym skansenie Acadian Village, który pokazuje życie społeczności Akadian w XIX w. i ich domy z oryginalnym wyposażeniem. Przejazd do CAJUN COUNTRY, gdzie mieszkają Cajunowie, potomkowie Akadian, a czas zatrzymał się wiele lat temu. Ich osady oddalone od miast, położone są na mglistych mokradłach delty Missisipi. Wyprawa w głąb bagien Luizjany airboatami, płaskodennymi łodziami napędzanymi ogromnym śmigłem. Przejazd do hotelu w okolicy Nowego Orleanu. Zakwaterowanie, nocleg.

6. DZIEŃ. NOWY ORLEAN
Śniadanie. Zwiedzanie NOWEGO ORLEANU – miasta narodzin jazzu. Założony na początku XVIII w. jako osiedle kilku ubogich chat, rozwinął się dzięki dobremu położeniu u ujścia Missisipi. Niezwykły charakter Nowy Orlean zawdzięcza wielokulturowości, która od początku jego istnienia tworzy atmosferę niespotykaną nigdzie indziej. Zwiedzanie Dzielnicy Francuskiej (French Quarter) z pięknymi domami z koronkowymi, żelaznymi balkonami, gdzie wieczorami z barów i na ulicach rozbrzmiewa jazz. W programie Jackson Square, ulubione miejsce artystów, Saint Louis Cathedral – jedna z najstarszych katedr USA. Następnie muzeum Historic New Orleans Collection, w którym wśród licznych eksponatów jest zachowany dokument poświadczający zakup Luizjany z 1803 r., bazar French Market, gdzie można spróbować lokalnych przysmaków – m.in. muffuletty. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wieczorny rejs statkiem po jednej z największych rzek świata – Missisipi. Powrót do hotelu, nocleg.

7. DZIEŃ. MIAMI
Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko. Przelot do MIAMI na Florydzie. Wizyta w South Beach pełnej butikowych hotelików w starych, przepięknie odrestaurowanych budynkach w stylu art déco. Spacer nadmorskim bulwarem Ocean Drive, przy którym w niezliczonych restauracjach, barach i klubach skupia się życie nocne miasta. Następne w programie: Little Havana, dzielnica założona przez kubańskich emigrantów, gdzie można poczuć prawdziwy kubański klimat, Downtown – finansowe centrum miasta i Florydy. Przejazd przez Wynwood, jedną z najmodniejszych dzielnic Miami, znaną ze street artu, imponujących murali pokrywających barwnie ściany budynków. Znajduje się tu niezliczona ilość małych, klimatycznych barów, galerii sztuki niezależnej oraz butiki znanych lub wschodzących gwiazd mody. Następnie półtoragodzinny rejs po zatoce Biscayne. Rejs pokazuje drugie, niesamowite oblicze Miami – miasta na wodzie. Z pokładu można podziwiać wspaniałe wille, jachty milionerów i panoramę miasta od strony oceanu. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

8. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Czas wolny (zależnie od godziny wylotu). Transfer na lotnisko. Bezpośredni przelot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt o tygodniowy wypoczynek lub rejs: śniadanie, wykwaterowanie, przejazd na lotnisko, transfer do hotelu/portu.

7 noclegów w hotelach***: 2 w okolicy Miami, 1 w okolicy Dallas, 1 w okolicy Houston, 1 w okolicy Lake Charles, 2 w okolicy Nowego Orleanu; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami i telewizorem • wyżywienie: 7 śniadań • przelot: Polska-Floryda-Polska • przejazd autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, rejsy, lokalni przewodnicy, przeloty wewnętrzne: Miami-Dallas, Nowy Orlean-Miami: ok. 555 USD, dzieci do 12 lat: ok. 450 USD; napiwki: ok. 5 USD/os./dzień.
 2. Opłata fakultatywna: wieczorny rejs po Missisipi: ok. 90 USD, dzieci do 12 lat: ok. 60 USD.
 3. Wizy: Polska została formalnie włączona do Programu Ruchu Bezwizowego (Visa Waiver Program). Elektroniczny System Autoryzacji Podróży (ESTA) jest dostępny dla obywateli Polski. Szczegółowe informacje dostępne na stronie: https://pl.usembassy.gov/pl/visas-pl/
 4. Napięcie w gniazdkach elektrycznych wynosi 120 V, wtyczki polskich urządzeń elektrycznych nie pasują do gniazdek amerykańskich.

Informacje o regionie
Galeria regionu

Stany Zjednoczone

Stany Zjednoczone – światowe mocarstwo, trzeci pod względem wielkości i liczby ludności kraj na świecie to fascynujący tygiel, w którym przenika się wiele ras, kultur i zwyczajów. Fascynuje wspaniała przyroda ze słynnym Parkiem Narodowym Wielkiego Kanionu i nadzieja na spełnienie własnego „american dream”.

Położenie na mapie Trasa

​Dallas • Fort Worth • Houston • Lake Charles • Lafayette • Cajun Country • Nowy Orlean • Miami

Trzy ikony Stanów Zjednoczonych: Teksas, Luizjana i Floryda. Na „teksańskiej” trasie zapraszamy do Fort Worth Stockyards, gdzie legenda o Dzikim Zachodzie jest wciąż żywa. Tu poczujesz się jak na westernie! Halo Houston – bez problemu odwiedź centrum NASA. Luizjana to narodziny jazzu i fascynująca historia Cajunów. Odkryj Nowy Orlean i zachwyć się magiczną French Quarter. Słoneczny stan Floryda to palmy, plaże i ciepły ocean. Zakochaj się w Miami, spaceruj Ocean Drive i poznaj kolorową Małą Hawanę. Chcesz zobaczyć jeszcze więcej? Przedłuż wakacje o tydzień w hotelu w Miami lub na relaksującym rejsie, oczywiście z oferty ITAKI. Trasa w USA: ok. 1000 km plus 2 przeloty wewnętrzne.

PLAN WYCIECZKI
1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku w Warszawie. Bezpośredni przelot na Florydę. Spotkanie z pilotem. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Czas wolny. Nocleg.
2. DZIEŃ. DALLAS
Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko. Przelot do DALLAS w Teksasie. Wjazd na Reunion Tower, wieżę widokową, z której roztacza się imponująca panorama miasta i okolic. Wizyta w Sixth Floor Museum, znajdującym się w budynku Texas School Book Depository na 6. piętrze. To właśnie stąd został śmiertelnie postrzelony prezydent J.F. Kennedy. Zgromadzono tu wiele przedmiotów związanych z zamordowanym prezydentem i samym zamachem. Wyświetlany film przybliża moment zamachu. Częścią wystawy jest okno, z którego padły śmiertelne strzały. Czas wolny w Dallas Arts District, dzielnicy pełnej muzeów, galerii sztuki, restauracji i klubów. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Dallas, nocleg.
3. DZIEŃ. FORT WORTH – HOUSTON (trasa: ok. 420 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do FORT WORTH, nazywanego Miastem Krów. Pod koniec XIX w. kowboje pędzili tu stada z prerii, tutaj powstała także słynna giełda bydła i koni Fort Worth Stockyards. Do tej pory przetrwała wielka zagroda dla bydła, budynki giełdy, areny rodeo, bary i salony. Obecnie to historyczna dzielnica miasta i wspaniała podróż w czasy Dzikiego Zachodu z widokami jak z westernów z Johnem Waynem. Są tu charakterystyczne uliczki, domy, sklepy, słychać muzykę country, a raz dziennie odbywa się tradycyjne pędzenie bydła. Spacer po kowbojskim miasteczku. Przejazd do hotelu w okolicy Houston, zakwaterowanie, nocleg.
4. DZIEŃ. HOUSTON – LAKE CHARLES (trasa: ok. 230 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie HOUSTON – największego i najbardziej kosmopolitycznego miasta Teksasu. Znajduje się tu 11-kilometrowy system łączników i tuneli, który pozwala pieszym unikać upałów i częstych deszczów. W Houston kwitnie bogate życie kulturalne: wspaniała orkiestra symfoniczna, zespół baletowy, opera, jedna z najlepszych scen teatralnych w kraju, liczne muzea. Wizyta w Centrum Lotów Kosmicznych im. Lyndona B. Johnsona. Centrum kontroli agencji NASA koordynuje i monitoruje wszystkie załogowe loty kosmiczne USA, a także prowadzi treningi astronautów. Na terenie ośrodka znajduje się Lunar Receiving Laboratory, w którym przechodzili kwarantannę astronauci powracający z Księżyca i gdzie są przechowywane próbki gruntu i skał księżycowych. Godne uwagi jest interaktywne muzeum lotów kosmicznych Space Center Houston, które powstało we współpracy z wytwórnią Disneya. Spacer po Downtown z licznymi restauracjami i sklepikami, które na miejsce głównej siedziby wybrało wiele znanych firm i koncernów. Przejazd do hotelu w okolicy Lake Charles w Luizjanie. Zakwaterowanie, nocleg.
5. DZIEŃ. LAKE CHARLES – LAFAYETTE – CAJUN COUNTRY – NOWY ORLEAN (trasa: ok. 350 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do LAKE CHARLES. Przejazd przez Charpentier Historic District. Zachwycają tu wspaniałe posiadłości z lat 1880-1939, w niezwykłym, oryginalnym stylu południa. Czas wolny. Przejazd do LAFAYETTE, centrum francuskojęzycznego regionu etnicznego i kulturowego, którego historia jest związana z Akadianami, francuskimi kolonizatorami. Wizyta w niezwykłym skansenie Acadian Village, który pokazuje życie społeczności Akadian w XIX w. i ich domy z oryginalnym wyposażeniem. Przejazd do CAJUN COUNTRY, gdzie mieszkają Cajunowie, potomkowie Akadian, a czas zatrzymał się wiele lat temu. Ich osady oddalone od miast, położone są na mglistych mokradłach delty Missisipi. Wyprawa w głąb bagien Luizjany airboatami, płaskodennymi łodziami napędzanymi ogromnym śmigłem. Przejazd do hotelu w okolicy Nowego Orleanu. Zakwaterowanie, nocleg.
6. DZIEŃ. NOWY ORLEAN
Śniadanie. Zwiedzanie NOWEGO ORLEANU – miasta narodzin jazzu. Założony na początku XVIII w. jako osiedle kilku ubogich chat, rozwinął się dzięki dobremu położeniu u ujścia Missisipi. Niezwykły charakter Nowy Orlean zawdzięcza wielokulturowości, która od początku jego istnienia tworzy atmosferę niespotykaną nigdzie indziej. Zwiedzanie Dzielnicy Francuskiej (French Quarter) z pięknymi domami z koronkowymi, żelaznymi balkonami, gdzie wieczorami z barów i na ulicach rozbrzmiewa jazz. W programie Jackson Square, ulubione miejsce artystów, Saint Louis Cathedral – jedna z najstarszych katedr USA. Następnie muzeum Historic New Orleans Collection, w którym wśród licznych eksponatów jest zachowany dokument poświadczający zakup Luizjany z 1803 r., bazar French Market, gdzie można spróbować lokalnych przysmaków – m.in. muffuletty. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wieczorny rejs statkiem po jednej z największych rzek świata – Missisipi. Powrót do hotelu, nocleg.
7. DZIEŃ. MIAMI
Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko. Przelot do MIAMI na Florydzie. Wizyta w South Beach pełnej butikowych hotelików w starych, przepięknie odrestaurowanych budynkach w stylu art déco. Spacer nadmorskim bulwarem Ocean Drive, przy którym w niezliczonych restauracjach, barach i klubach skupia się życie nocne miasta. Następne w programie: Little Havana, dzielnica założona przez kubańskich emigrantów, gdzie można poczuć prawdziwy kubański klimat, Downtown – finansowe centrum miasta i Florydy. Przejazd przez Wynwood, jedną z najmodniejszych dzielnic Miami, znaną ze street artu, imponujących murali pokrywających barwnie ściany budynków. Znajduje się tu niezliczona ilość małych, klimatycznych barów, galerii sztuki niezależnej oraz butiki znanych lub wschodzących gwiazd mody. Następnie półtoragodzinny rejs po zatoce Biscayne. Rejs pokazuje drugie, niesamowite oblicze Miami – miasta na wodzie. Z pokładu można podziwiać wspaniałe wille, jachty milionerów i panoramę miasta od strony oceanu. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.
8. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Czas wolny (zależnie od godziny wylotu). Transfer na lotnisko. Bezpośredni przelot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt o tygodniowy wypoczynek lub rejs: śniadanie, wykwaterowanie, przejazd na lotnisko, transfer do hotelu/portu.

ŚWIADCZENIA: 7 noclegów w hotelach***: 2 w okolicy Miami, 1 w okolicy Dallas, 1 w okolicy Houston, 1 w okolicy Lake Charles, 2 w okolicy Nowego Orleanu; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami i telewizorem • wyżywienie: 7 śniadań • przelot: Polska-Floryda-Polska • przejazd autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:
 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, rejsy, lokalni przewodnicy, przeloty wewnętrzne: Miami-Dallas, Nowy Orlean-Miami: ok. 555 USD, dzieci do 12 lat: ok. 450 USD; napiwki: ok. 5 USD/os./dzień.
 2. Opłata fakultatywna: wieczorny rejs po Missisipi: ok. 90 USD, dzieci do 12 lat: ok. 60 USD.
 3. Wizy: Polska została formalnie włączona do Programu Ruchu Bezwizowego (Visa Waiver Program). Elektroniczny System Autoryzacji Podróży (ESTA) jest dostępny dla obywateli Polski. Szczegółowe informacje dostępne na stronie: https://pl.usembassy.gov/pl/visas-pl/
 4. Napięcie w gniazdkach elektrycznych wynosi 120 V, wtyczki polskich urządzeń elektrycznych nie pasują do gniazdek amerykańskich.
 • wyślij zapytanie
 • callcenter.tel_pl
 • 801 066 777
 • 77 4476 777
 • Infolinie dostępne: pn-pt: 8-22 sob-ndz: 9-20
arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter