phone mobile mobile pin heart heart user user Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane CB5DFB7F-C92F-41CB-9FB1-916D616FF3EC E0FBD33F-841B-452B-BF16-225B7D943904
Wyniki Wyszukiwania Najlepszy Stan Słońca

Atuty oferty

 • wizyta w Kennedy Space Center
 • słynny park rozrywki: Walt Disney World
 • wypoczynek na plażach Miami
 • zwiedzanie Parku Narodowego Everglades
 • fakultatywnie: dzień na Key West i rejs na Grand Bahama
 • bezpośredni przelot

Najlepszy Stan Słońca Kod: MIAFLOR

Trasa
10 819PLN
Dorośli: 2 śniadania So 08.10 – Nd 16.10.22
Itaka
 • Promocja ODNOWA CENOWA ODNOWA CENOWA
Stany Zjednoczone

Najlepszy Stan Słońca

 • Promocja ODNOWA CENOWA ODNOWA CENOWA
Kod: MIAFLOR
6.0 /6
100% klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą

Klienci doceniają:

 • Komfort podróży
 • Standard autokaru
 • Dobre wyżywienie
Opis

Wszystko co musisz wiedzieć na temat warunków podróżowania przeczytasz na Bezpieczne Wakacje

1. DZIEŃ. MIAMI
Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Miami. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

2. DZIEŃ. KENNEDY SPACE CENTER
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do KENNEDY SPACE CENTER – Centrum Kosmicznego im. Johna F. Kennedy'ego, stanowiącego kosmodrom amerykańskiej agencji kosmicznej NASA. Ten znajdujący się na Przylądku Canaveral port kosmiczny jest jednym z najważniejszych na świecie miejsc w historii podboju kosmosu. To tu zapoczątkowano słynną misję Apollo, dzięki której 20 lipca 1969 r. Neil Armstrong stając na Księżycu, wygłosił słowa, które przeszły do historii: „To jest mały krok człowieka, ale wielki krok ludzkości”. Wizyta w muzeum z pierwszymi statkami kosmicznymi, rakietami i kombinezonami kosmonautów oraz w tzw. Rocket Garden, gdzie podziwiać można rakiety kosmiczne używane w latach pięćdziesiątych. Zwiedzanie wahadłowców, które przez ostatnie lata służyły do zaopatrywania stacji kosmicznych i transportu satelitów. Popularnością cieszy się wahadłowiec Columbia, w którym można poznać warunki życia kosmonautów. Zwiedzanie sali dowodzenia z czasów programu kosmicznego Apollo. Wycieczka autokarowa po centrum kosmicznym, podczas której można zobaczyć m. in. platformę do wystrzeliwania pojazdów kosmicznych. Wizyta w U.S. Astronaut Hall of Fame, gdzie można uczestniczyć w pozorowanym lądowaniu promu kosmicznego czy spróbować sił w symulatorze lotów. Liczne interaktywne prezentacje pozwalają zapoznać się z historią podboju kosmosu i budową Układu Słonecznego. Na terenie muzeum można kupić gadżety i pamiątki z logo NASA. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

3. DZIEŃ. WALT DISNEY WORLD
Śniadanie. Wycieczka do WALT DISNEY WORLD. Słynny park rozrywki to magiczne miejsce przepełnione wyjątkową atmosferą pozwalającą przenieść się do najsłynniejszych bajek Disney’a. Kompleks oferuje mnóstwo atrakcji i możliwości zabawy z dziećmi w jego dwóch częściach. Pierwszą, tematyczną tworzą: Magic Kingdom – najsłynniejsza część kompleksu, Epcot – Królestwo Myszki Mickey, Disney Hollywood Studio i Disney Animal Kingdom. W drugiej znajdują się parki wodne: Disney’s Blizzard Beach i Disney's Typhoon Lagoon. Powrót do hotelu, nocleg.

4. DZIEŃ. MIAMI
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do Miami. Zwiedzanie MIAMI. Uznawane za jedno z najpiękniejszych miast w USA leży w południowo-wschodniej części stanu Floryda, między Parkiem Narodowym Everglades a Oceanem Atlantyckim i nazywane jest Magicznym Miastem. Dzięki pięknym plażom, klimatowi i panującej cały rok, wakacyjnej atmosferze stało się modnym kurortem i jest odwiedzane przez turystów z całego świata. Szerokie plaże, malownicze uliczki i bulwary pełne restauracji i kawiarni „zagrały” w takich filmach, jak „Policjanci z Miami”, „Bad Boys”, a amerykańscy celebryci wybierają to miejsce na wypoczynek. Wizyta w najsłynniejszej części miasta – South Beach pełnej małych hotelików w starych, przepięknie odrestaurowanych budynkach w stylu art deco. Spacer nadmorskim bulwarem Ocean Drive, przy którym w niezliczonych restauracjach, barach i klubach skupia się życie nocne miasta. Następne w programie: Little Havana, dzielnica założona przez kubańskich emigrantów, gdzie można poczuć się jak w stolicy Kuby, Downtown – finansowe centrum miasta i Florydy i Key Biscayne – najbogatsza dzielnica Miami z Crandon Park Beach uznawaną za najpiękniejszą plażę w Miami. Czas wolny na wypoczynek na plaży i zakupy w butikach w South Beach. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

5. DZIEŃ. KEY WEST
Śniadanie. Czas wolny na plażowanie w Miami lub udział w wycieczce fakultatywnej (za dodatkową opłatą na miejscu): przejazd do KEY WEST, miasta-wyspy, najbardziej wysuniętego na południe kontynentalnego punktu USA. Dzięki wspaniałym plażom i wyjątkowej atmosferze Key West jest obok Hawajów jedną z najpopularniejszych wysp w Stanach Zjednoczonych. Położona na samym końcu słynnej drogi Overseas Highway jest nazywana przez mieszkańców „rajem”. Zgodnie z legendą, kto raz znajdzie się na wyspie, do końca życia będzie chciał tu powrócić. Zwiedzanie miasta: Old Town z XIX-wiecznymi domkami z drewna, Duval Street – najdłuższa i najpopularniejsza ulica wyspy pełna butików, galerii sztuki, kawiarenek, restauracji i barów, Mallory Square, gdzie każdego wieczoru przy zachodzie słońca odbywa się fiesta. Następnie: dom Ernesta Hemingwaya w stylu kolonialnym – największa atrakcja turystyczna na Key West, wybudowany przez Harry’ego Trumana tzw. Mały Biały Dom – letnia rezydencja prezydentów USA i Bahama Village – dzielnica, w której można poczuć dawną atmosferę Key West. Powrót do hotelu, nocleg.

6. DZIEŃ. GRAND BAHAMA
Śniadanie. Czas wolny na plażowanie w Miami lub udział w wycieczce fakultatywnej (za dodatkową opłatą na miejscu): całodzienny rejs na wyspę GRAND BAHAMA. Przejazd do przystani, zaokrętowanie na szybki prom turystyczny. Ok. 2,5 godzinny rejs do Freeport na wyspie GRAND BAHAMA. Freeport to drugie co do wielkości miasto na Bahamach. Oferuje wiele atrakcji takich jak zabytkowe centrum i kilka malowniczych wiosek rybackich, wykopaliska archeologiczne Lucayan, jeden z największych na świecie systemów podwodnych jaskiń, 3 parki narodowe i niekończące się plaże Southside z czystą, błękitną wodą. To jedyne miejsce, w którym można zobaczyć wszystkie sześć ekosystemów Bahamów w jednym miejscu. Czas wolny na plażowanie i relaks na wyspie (ok. 4 godz.). Rejs powrotny. Powrót do hotelu, nocleg.

7. DZIEŃ. PARK NARODOWY EVERGLADES
Śniadanie. Przejazd do położonego w południowej części stanu Floryda PARKU NARODOWEGO EVERGLADES stworzonego dla ochrony ekosystemu lasów namorzynowych. Ten odwiedzany przez ponad milion turystów rocznie park jest największym obszarem dzikiej przyrody subtropikalnej w Stanach Zjednoczonych i trzecim co do wielkości parkiem narodowym w kontynentalnej części USA. Jest to największy las namorzynowy na północnej półkuli, jedno z najważniejszych miejsc rozrodu tropikalnych ptaków brodzących. Atrakcją parku są także żyjące w naturalnym środowisku aligatory, które można zobaczyć zwiedzając park i na farmach aligatorów. Przejażdżka airboatem – płaskodenną łodzią napędzaną wielkim śmigłem, której budowa pozwala na swobodne poruszanie się po bagiennych rozlewiskach. Powrót do hotelu, nocleg.

8. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko w Miami. Wylot do Polski.

9. DZIEŃ.
Przylot do Polski.

7 noclegów w hotelach**/*** na trasie wycieczki; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami i telewizorem • wyżywienie: 7 śniadań • przelot • przejazd autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, rejsy, lokalni przewodnicy: ok. 320 USD, bilet do Walt Disney World: ok. 110-150 USD, w zależności od daty wyjazdu, napiwki: ok 5 USD/os./dzień.
 2. Wizy: Polska została formalnie włączona do Programu Ruchu Bezwizowego (Visa Waiver Program). Elektroniczny System Autoryzacji Podróży (ESTA) jest dostępny dla obywateli Polski. Szczegółowe informacje dostępne na stronie: https:pl.usembassy.gov/pl/visas-pl/
 3. Opłaty fakultatywne: Wycieczka na Key West – ok. 120 USD, rejs na Grand Bahama – ok. 150 USD.
 4. Napięcie w gniazdkach elektrycznych wynosi 120 V, wtyczki polskich urządzeń elektrycznych nie pasują do gniazdek amerykańskich.

Informacje o regionie
Galeria regionu

Stany Zjednoczone

Stany Zjednoczone – światowe mocarstwo, trzeci pod względem wielkości i liczby ludności kraj na świecie to fascynujący tygiel, w którym przenika się wiele ras, kultur i zwyczajów. Fascynuje wspaniała przyroda ze słynnym Parkiem Narodowym Wielkiego Kanionu i nadzieja na spełnienie własnego „american dream”.

Położenie na mapie Trasa

​Miami • Kennedy Space Center • Walt Disney World • Miami • Key West • Grand Bahama • Park Narodowy Everglades
“The Sunshine State”, czyli słoneczny stan – Floryda, to jedno z najatrakcyjniejszych i najpopularniejszych miejsc w USA. Floryda jest rajem dla spragnionych słońca, plaży i miłośników aktywnego wypoczynku. W programie pasjonująca wizyta w Centrum Kosmicznym NASA i Parku Narodowym Everglades, gdzie aligatory żyją w naturalnym środowisku. Na cudownych plażach Miami lub Key West można rozkoszować się białym piaskiem i krystalicznie czystą wodą, a miłośnicy sportów wodnych mogą poszaleć na skuterach wodnych, zasiąść za sterami superszybkiej motorówki, pojeździć na nartach wodnych, pływać z delfinami lub nurkować oglądając rafę koralową. Wieczorami restauracje serwujące wyśmienite potrawy zapełniają się turystami, a w nocnych klubach tuż przy plaży, zabawa trwa do białego rana. Trasa w Stanach Zjednoczonych: ok. 950 km.

PLAN WYCIECZKI
1. DZIEŃ. MIAMI
Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Miami. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.
2. DZIEŃ. KENNEDY SPACE CENTER
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do KENNEDY SPACE CENTER – Centrum Kosmicznego im. Johna F. Kennedy'ego, stanowiącego kosmodrom amerykańskiej agencji kosmicznej NASA. Ten znajdujący się na Przylądku Canaveral port kosmiczny jest jednym z najważniejszych na świecie miejsc w historii podboju kosmosu. To tu zapoczątkowano słynną misję Apollo, dzięki której 20 lipca 1969 r. Neil Armstrong stając na Księżycu, wygłosił słowa, które przeszły do historii: „To jest mały krok człowieka, ale wielki krok ludzkości”. Wizyta w muzeum z pierwszymi statkami kosmicznymi, rakietami i kombinezonami kosmonautów oraz w tzw. Rocket Garden, gdzie podziwiać można rakiety kosmiczne używane w latach pięćdziesiątych. Zwiedzanie wahadłowców, które przez ostatnie lata służyły do zaopatrywania stacji kosmicznych i transportu satelitów. Popularnością cieszy się wahadłowiec Columbia, w którym można poznać warunki życia kosmonautów. Zwiedzanie sali dowodzenia z czasów programu kosmicznego Apollo. Wycieczka autokarowa po centrum kosmicznym, podczas której można zobaczyć m. in. platformę do wystrzeliwania pojazdów kosmicznych. Wizyta w U.S. Astronaut Hall of Fame, gdzie można uczestniczyć w pozorowanym lądowaniu promu kosmicznego czy spróbować sił w symulatorze lotów. Liczne interaktywne prezentacje pozwalają zapoznać się z historią podboju kosmosu i budową Układu Słonecznego. Na terenie muzeum można kupić gadżety i pamiątki z logo NASA. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.
3. DZIEŃ. WALT DISNEY WORLD
Śniadanie. Wycieczka do WALT DISNEY WORLD. Słynny park rozrywki to magiczne miejsce przepełnione wyjątkową atmosferą pozwalającą przenieść się do najsłynniejszych bajek Disney’a. Kompleks oferuje mnóstwo atrakcji i możliwości zabawy z dziećmi w jego dwóch częściach. Pierwszą, tematyczną tworzą: Magic Kingdom – najsłynniejsza część kompleksu, Epcot – Królestwo Myszki Mickey, Disney Hollywood Studio i Disney Animal Kingdom. W drugiej znajdują się parki wodne: Disney’s Blizzard Beach i Disney's Typhoon Lagoon. Powrót do hotelu, nocleg.
4. DZIEŃ. MIAMI
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do Miami. Zwiedzanie MIAMI. Uznawane za jedno z najpiękniejszych miast w USA leży w południowo-wschodniej części stanu Floryda, między Parkiem Narodowym Everglades a Oceanem Atlantyckim i nazywane jest Magicznym Miastem. Dzięki pięknym plażom, klimatowi i panującej cały rok, wakacyjnej atmosferze stało się modnym kurortem i jest odwiedzane przez turystów z całego świata. Szerokie plaże, malownicze uliczki i bulwary pełne restauracji i kawiarni „zagrały” w takich filmach, jak „Policjanci z Miami”, „Bad Boys”, a amerykańscy celebryci wybierają to miejsce na wypoczynek. Wizyta w najsłynniejszej części miasta – South Beach pełnej małych hotelików w starych, przepięknie odrestaurowanych budynkach w stylu art deco. Spacer nadmorskim bulwarem Ocean Drive, przy którym w niezliczonych restauracjach, barach i klubach skupia się życie nocne miasta. Następne w programie: Little Havana, dzielnica założona przez kubańskich emigrantów, gdzie można poczuć się jak w stolicy Kuby, Downtown – finansowe centrum miasta i Florydy i Key Biscayne – najbogatsza dzielnica Miami z Crandon Park Beach uznawaną za najpiękniejszą plażę w Miami. Czas wolny na wypoczynek na plaży i zakupy w butikach w South Beach. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.
5. DZIEŃ. KEY WEST
Śniadanie. Czas wolny na plażowanie w Miami lub udział w wycieczce fakultatywnej (za dodatkową opłatą na miejscu): przejazd do KEY WEST, miasta-wyspy, najbardziej wysuniętego na południe kontynentalnego punktu USA. Dzięki wspaniałym plażom i wyjątkowej atmosferze Key West jest obok Hawajów jedną z najpopularniejszych wysp w Stanach Zjednoczonych. Położona na samym końcu słynnej drogi Overseas Highway jest nazywana przez mieszkańców „rajem”. Zgodnie z legendą, kto raz znajdzie się na wyspie, do końca życia będzie chciał tu powrócić. Zwiedzanie miasta: Old Town z XIX-wiecznymi domkami z drewna, Duval Street – najdłuższa i najpopularniejsza ulica wyspy pełna butików, galerii sztuki, kawiarenek, restauracji i barów, Mallory Square, gdzie każdego wieczoru przy zachodzie słońca odbywa się fiesta. Następnie: dom Ernesta Hemingwaya w stylu kolonialnym – największa atrakcja turystyczna na Key West, wybudowany przez Harry’ego Trumana tzw. Mały Biały Dom – letnia rezydencja prezydentów USA i Bahama Village – dzielnica, w której można poczuć dawną atmosferę Key West. Powrót do hotelu, nocleg.
6. DZIEŃ. GRAND BAHAMA
Śniadanie. Czas wolny na plażowanie w Miami lub udział w wycieczce fakultatywnej (za dodatkową opłatą na miejscu): całodzienny rejs na wyspę GRAND BAHAMA. Przejazd do przystani, zaokrętowanie na szybki prom turystyczny. Ok. 2,5 godzinny rejs do Freeport na wyspie GRAND BAHAMA. Freeport to drugie co do wielkości miasto na Bahamach. Oferuje wiele atrakcji takich jak zabytkowe centrum i kilka malowniczych wiosek rybackich, wykopaliska archeologiczne Lucayan, jeden z największych na świecie systemów podwodnych jaskiń, 3 parki narodowe i niekończące się plaże Southside z czystą, błękitną wodą. To jedyne miejsce, w którym można zobaczyć wszystkie sześć ekosystemów Bahamów w jednym miejscu. Czas wolny na plażowanie i relaks na wyspie (ok. 4 godz.). Rejs powrotny. Powrót do hotelu, nocleg.
7. DZIEŃ. PARK NARODOWY EVERGLADES
Śniadanie. Przejazd do położonego w południowej części stanu Floryda PARKU NARODOWEGO EVERGLADES stworzonego dla ochrony ekosystemu lasów namorzynowych. Ten odwiedzany przez ponad milion turystów rocznie park jest największym obszarem dzikiej przyrody subtropikalnej w Stanach Zjednoczonych i trzecim co do wielkości parkiem narodowym w kontynentalnej części USA. Jest to największy las namorzynowy na północnej półkuli, jedno z najważniejszych miejsc rozrodu tropikalnych ptaków brodzących. Atrakcją parku są także żyjące w naturalnym środowisku aligatory, które można zobaczyć zwiedzając park i na farmach aligatorów. Przejażdżka airboatem – płaskodenną łodzią napędzaną wielkim śmigłem, której budowa pozwala na swobodne poruszanie się po bagiennych rozlewiskach. Powrót do hotelu, nocleg.
8. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko w Miami. Wylot do Polski.
9. DZIEŃ.
Przylot do Polski.

ŚWIADCZENIA: 7 noclegów w hotelach**/*** na trasie wycieczki; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami i telewizorem • wyżywienie: 7 śniadań • przelot • przejazd autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:
 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, rejsy, lokalni przewodnicy: ok. 320 USD, bilet do Walt Disney World: ok. 110-150 USD, w zależności od daty wyjazdu, napiwki: ok 5 USD/os./dzień.
 2. Wizy: Polska została formalnie włączona do Programu Ruchu Bezwizowego (Visa Waiver Program). Elektroniczny System Autoryzacji Podróży (ESTA) jest dostępny dla obywateli Polski. Szczegółowe informacje dostępne na stronie: https:pl.usembassy.gov/pl/visas-pl/
 3. Opłaty fakultatywne: Wycieczka na Key West – ok. 120 USD, rejs na Grand Bahama – ok. 150 USD.
 4. Napięcie w gniazdkach elektrycznych wynosi 120 V, wtyczki polskich urządzeń elektrycznych nie pasują do gniazdek amerykańskich.
Opinie klientów (2)

Ocena ogólna

6.0/6

Klienci wyróżnili:

 • Komfort podróży
 • Standard autokaru
 • Dobre wyżywienie
100%
naszych klientów poleca ten hotel!
 • 6.0
 • 5.0
 • 5.5
 • 6.0
 • 6.0

Pokaż recenzje od:

6/6
41-50 lat, sam/a luty 2020
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką listopad 2019
Z wycieczki jestem bardzo zadowolona. Pilot Pan Seweryn spełnił moje oczekiwania. Wycieczka nie była męcząca. Polecam. rozwiń
Z wycieczki jestem bardzo zadowolona. Pilot Pan Seweryn spełnił moje oczekiwania. Wycieczka nie była męcząca. Polecam.
 • 5
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń

Sprawdź cenę

Twój wybór wczasów

Stany Zjednoczone

Najlepszy Stan Słońca

zmień wariant wakacji
 • Dojazd własny
Wybierz
11 799 Pln
Oszczędzasz: 980 PLN
Dorosły
10 819pln
Łączna kwota sprawdź szczegóły ceny 21 638 pln razem
Oszczędzasz 980 PLN
Rezerwuj
Przejdziesz do bezpiecznego procesu rezerwacji
 • wyślij zapytanie
 • callcenter.tel_pl
 • 801 066 777
 • 77 4476 777
 • Infolinie dostępne: pn-pt: 8-22 sob-ndz: 9-20
arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter