phone mobile mobile pin heart heart user user Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane CB5DFB7F-C92F-41CB-9FB1-916D616FF3EC E0FBD33F-841B-452B-BF16-225B7D943904
Wyniki Wyszukiwania Kolej na Szwajcarię

Atuty oferty

 • przejazd kolejką zębatą na Pilatus
 • Titlis Cliff Walk – spacer w chmurach
 • gondola obrotowa Titlis Rotair
 • grota lodowcowa
 • degustacje sera, czekolady i wina
 • alpejskie krajobrazy

Kolej na Szwajcarię Kod: ZRHSZWA

Trasa
1 043PLN
Dorośli: 2 śniadania Pn 16.08 – Pn 23.08.21
Itaka
 • Promocja LAST MINUTE LAST MINUTE
Szwajcaria

Kolej na Szwajcarię

 • Promocja LAST MINUTE LAST MINUTE
Kod: ZRHSZWA
Opis

Wszystko co musisz wiedzieć na temat warunków podróżowania przeczytasz na Bezpieczne Wakacje

DZIEŃ 1. WODOSPAD RHEINFALL – ZURYCH
Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Zurychu. Przejazd do WODOSPADU RHEINFALL na Renie, największego pod względem przepływu wody wodospadu w Europie, jednego z cudów szwajcarskiej przyrody. Przejście na tarasy widokowe. Przejazd do ZURYCHU, malowniczo położonego między alpejskimi szczytami. Zwiedzanie katedry Grossmunster z podwójnymi wieżami, która jest symbolem miasta. Wizyta w kościele św. Piotra, na którego dzwonnicy znajduje się zegar z największą w Europie tarczą o średnicy prawie 9 m. Przejście na wzgórze Lindenhof, z którego rozpościera się widok na najstarszą część średniowiecznego miasta. Spacer ulicą Bahnhofstrasse, przy której znajdują się budynki z luksusowymi hotelami, sklepami i największymi szwajcarskimi bankami. Przejście na taras widokowy Uetliberg, z którego podziwiać można całe miasto. Przejazd do hotelu w oklicach Lucerny, zakwaterowanie, nocleg.

DZIEŃ 2. LUCERNA – PILATUS
Śniadanie. Zwiedzanie LUCERNY, gdzie historia splata się z nowoczesnością. Spacer do Mostu Kaplicznego, symbolu miasta, następnie przejście starówką do Kościoła Franciszkanów, Mostu Plewnego i Museggmauer – pozostałości systemu fortyfikacyjnego. Przejazd do Alpnachstad, gdzie stację początkową ma słynna kolej zębata na PILATUS, jedna z największych atrakcji Szwajcarii. Kolejka należy do jednej z najbardziej stromych na świecie. Maksymalne nachylenie stoku, który pokonuje kolej, to aż 48 stopni. Wjazd na szczyt, skąd roztacza się piękny widok na Jezioro Czterech Kantonów i Alpy. Czas wolny. Powrót do hotelu, nocleg.

DZIEŃ 3. STANS – STANSERHORN – ENGELBERG
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do STANS, gdzie rozpoczyna się trasa kolejki linowej z otwartym pokładem górnym, prowadząca na szczyt STANSERHORN. Podczas jazdy można delektować się widokami, które na długo pozostaną w pamięci. Na szczycie znajduje się restauracja „Rondorama”, która obraca się wokół własnej osi, co gwarantuje niesamowite wrażenia wizualne. Czas wolny. Przejazd do hotelu w okolicach Engelberga. Zakwaterowanie, nocleg.

DZIEŃ 4. KLEIN TITLIS
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd na stację nowoczesnej kolejki gondolowej Titlis Xpress, przejazd do stacji pośredniej (2428 m n.p.m.), skąd wjazd na szczyt jest kontynuowany pierwszą na świecie obrotową gondolą Titlis Rotair. Górna stacja kolejki leży tuż pod wierzchołkiem KLEIN TITLIS, na wysokości 3020 m n.p.m. Przejście do groty o długości 150 m, wykutej w lodowcu. Temperatura w grocie jest stała – zarówno w zimie, jak i w lecie, wynosi -1 st. C, a korytarz zdobią lodowe rzeźby. Następnie przejście Titlis Cliff Walk, 100-metrowym, najwyżej zawieszonym mostem wiszącym w Europie. Konstrukcja znajduje się 500 m nad przepaścią. Przejazd do hotelu w okolicach Interlakenr, zakwaterowanie, nocleg.

DZIEŃ 5. INTERLAKEN – JEZIORO LUNGERN – WODOSPADY TRÜMMELBACH – BERNO
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do INTERLAKEN, położonego między jeziorami Thun i Brienz u podnóży monumentalnych, wiecznie ośnieżonych szczytów Alp Berneńskich. Wizyta nad JEZIOREM LUNGERN. Przejazd do Doliny Lauterbrunnen, zwiedzanie dudniących WODOSPADÓW TRÜMMELBACH. Przejazd do stolicy Szwajcarii – BERNA. Spacer po Starym Mieście, wpisanym na listę UNESCO: renesansowy ratusz, wyróżniający się bogato zdobionym zegarem, późnogotycka Katedra Berneńska z największą neogotycką wieżą w Szwajcarii. Czas wolny. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Gruyères, nocleg.

DZIEŃ 6. GRUYÈRES – BROC
Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do miejscowości GRUYÈRES, zwiedzanie La Maison Du Gruyere – słynnej szwajcarskiej fabryki serów. Pod koniec zwiedzania degustacja szwajcarskich serów i win. Przejazd do BROC. Wizyta w fabryce czekolady – Maison Cailler La Chocolaterie Suisse, gdzie będzie można poznać fazy produkcji, historię i tradycję wyrobu czekolady. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, nocleg.

DZIEŃ 7. BAZYLEA – COLMAR
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do BAZYLEI, położonej na styku Szwajcarii, Francji i Niemiec. Spacer starówką trzeciego co do wielkości miasta Szwajcarii. Na szczególną uwagę zasługują tu: katedra, pochodzący z XIV w. ratusz i Brama Spelentor – fragment dawnych fortyfikacji. Spacer na Wzgórze Katedralne. Bazylea szczyci się jednym z najlepiej zachowanych średniowiecznych zabytkowych zespołów miejskich. Zwiedzanie Muzeum Historii Naturalnej, którego zbiory dokumentują ewolucję ziemi. Przejazd do COLMAR, uważanego za najpiękniejsze miasto Alzacji, stolicy departamentu Haut-Rhin. Spacer po starym mieście i przecinających kanały krętych uliczkach dzielnicy Petite Venise. Zwiedzanie kościoła dominikanów i kolegiaty św. Marcina. Przejazd do hotelu w okolicy Zurychu, zakwaterowanie, nocleg.

DZIEŃ 8.
Śniadanie (dla grup z Wrocławia, z uwagi na wczesny wylot, śniadanie w formie prowiantu). Wykwaterowanie. Przejazd na lotnisko w Zurychu, wylot do Polski.

7 noclegów w hotelah**/*** na trasie wycieczki: 6 w Szwajcarii, 1 na pograniczu Niemiec, Szwajcarii i Francji; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 7 śniadań kontynentalnych • przelot • przejazd autokarem lub minibusem (zależnie od liczby osób) • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety na kolejki (Pilatus, Cabrio, Titlis), wstępy i degustacje, lokalni przewodnicy, taksy lokalne: ok. 395 CHF.

Informacje o regionie
Galeria regionu

Szwajcaria

Wycieczka do kraju oszczędności, stateczności i skuteczności. Na trasie przytulne miasteczka, stolica Szwajcarii z piekna sredniowieczną starówką, Zurych - miasto finansów, banków i ciekawych wydarzeń kulturalnych, kosmopolityczna Genewa oraz wiele innych ciekawych miejsc.
Położenie na mapie Trasa

Wodospad Rheinfall • Zurych • Lucerna • Pilatus • Stans • Stanserhorn • Engelberg • Klein Titlis • Interlaken • Jezioro Lungern • Wodospady Trümmelbach • Berno • Gruyères • Broc • Bazylea • Colmar

Na trasie, zaplanowanej z precyzją szwajcarskiego zegarka jest wszystko, co należy koniecznie zobaczyć i posmakować w kraju, który jest synonimem porządku i bogactwa. Zamożne miasta bankierów z dostojną architekturą to pierwsze skojarzenie ze Szwajcarią. Ale jej największym skarbem są majestatyczne Alpy, które pokazują tu całą urodę. Aby zachwycić się alpejskimi widokami, wystarczy podróż kolejką: zębatą, z otwartym pokładem i nowoczesną gondolą, obracającą się wokół własnej osi. Szwajcaria to kraj czekoladą, serem i winem płynący, o czym można się przekonać podczas degustacji. Trasa w Szwajcarii: ok. 350 km.

PLAN WYCIECZKI:DZIEŃ 1. WODOSPAD RHEINFALL – ZURYCH Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Zurychu. Przejazd do WODOSPADU RHEINFALL na Renie, największego pod względem przepływu wody wodospadu w Europie, jednego z cudów szwajcarskiej przyrody. Przejście na tarasy widokowe. Przejazd do ZURYCHU, malowniczo położonego między alpejskimi szczytami. Zwiedzanie katedry Grossmunster z podwójnymi wieżami, która jest symbolem miasta. Wizyta w kościele św. Piotra, na którego dzwonnicy znajduje się zegar z największą w Europie tarczą o średnicy prawie 9 m. Przejście na wzgórze Lindenhof, z którego rozpościera się widok na najstarszą część średniowiecznego miasta. Spacer ulicą Bahnhofstrasse, przy której znajdują się budynki z luksusowymi hotelami, sklepami i największymi szwajcarskimi bankami. Przejście na taras widokowy Uetliberg, z którego podziwiać można całe miasto. Przejazd do hotelu w oklicach Lucerny, zakwaterowanie, nocleg.
DZIEŃ 2. LUCERNA – PILATUS Śniadanie. Zwiedzanie LUCERNY, gdzie historia splata się z nowoczesnością. Spacer do Mostu Kaplicznego, symbolu miasta, następnie przejście starówką do Kościoła Franciszkanów, Mostu Plewnego i Museggmauer – pozostałości systemu fortyfikacyjnego. Przejazd do Alpnachstad, gdzie stację początkową ma słynna kolej zębata na PILATUS, jedna z największych atrakcji Szwajcarii. Kolejka należy do jednej z najbardziej stromych na świecie. Maksymalne nachylenie stoku, który pokonuje kolej, to aż 48 stopni. Wjazd na szczyt, skąd roztacza się piękny widok na Jezioro Czterech Kantonów i Alpy. Czas wolny. Powrót do hotelu, nocleg.
DZIEŃ 3. STANS – STANSERHORN – ENGELBERG Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do STANS, gdzie rozpoczyna się trasa kolejki linowej z otwartym pokładem górnym, prowadząca na szczyt STANSERHORN. Podczas jazdy można delektować się widokami, które na długo pozostaną w pamięci. Na szczycie znajduje się restauracja „Rondorama”, która obraca się wokół własnej osi, co gwarantuje niesamowite wrażenia wizualne. Czas wolny. Przejazd do hotelu w okolicach Engelberga. Zakwaterowanie, nocleg.
DZIEŃ 4. KLEIN TITLIS Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd na stację nowoczesnej kolejki gondolowej Titlis Xpress, przejazd do stacji pośredniej (2428 m n.p.m.), skąd wjazd na szczyt jest kontynuowany pierwszą na świecie obrotową gondolą Titlis Rotair. Górna stacja kolejki leży tuż pod wierzchołkiem KLEIN TITLIS, na wysokości 3020 m n.p.m. Przejście do groty o długości 150 m, wykutej w lodowcu. Temperatura w grocie jest stała – zarówno w zimie, jak i w lecie, wynosi -1 st. C, a korytarz zdobią lodowe rzeźby. Następnie przejście Titlis Cliff Walk, 100-metrowym, najwyżej zawieszonym mostem wiszącym w Europie. Konstrukcja znajduje się 500 m nad przepaścią. Przejazd do hotelu w okolicach Interlakenr, zakwaterowanie, nocleg.
DZIEŃ 5. INTERLAKEN – JEZIORO LUNGERN – WODOSPADY TRÜMMELBACH – BERNO Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do INTERLAKEN, położonego między jeziorami Thun i Brienz u podnóży monumentalnych, wiecznie ośnieżonych szczytów Alp Berneńskich. Wizyta nad JEZIOREM LUNGERN. Przejazd do Doliny Lauterbrunnen, zwiedzanie dudniących WODOSPADÓW TRÜMMELBACH. Przejazd do stolicy Szwajcarii – BERNA. Spacer po Starym Mieście, wpisanym na listę UNESCO: renesansowy ratusz, wyróżniający się bogato zdobionym zegarem, późnogotycka Katedra Berneńska z największą neogotycką wieżą w Szwajcarii. Czas wolny. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Gruyères, nocleg.
DZIEŃ 6. GRUYÈRES – BROC Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do miejscowości GRUYÈRES, zwiedzanie La Maison Du Gruyere – słynnej szwajcarskiej fabryki serów. Pod koniec zwiedzania degustacja szwajcarskich serów i win. Przejazd do BROC. Wizyta w fabryce czekolady – Maison Cailler La Chocolaterie Suisse, gdzie będzie można poznać fazy produkcji, historię i tradycję wyrobu czekolady. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, nocleg.
DZIEŃ 7. BAZYLEA – COLMAR Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do BAZYLEI, położonej na styku Szwajcarii, Francji i Niemiec. Spacer starówką trzeciego co do wielkości miasta Szwajcarii. Na szczególną uwagę zasługują tu: katedra, pochodzący z XIV w. ratusz i Brama Spelentor – fragment dawnych fortyfikacji. Spacer na Wzgórze Katedralne. Bazylea szczyci się jednym z najlepiej zachowanych średniowiecznych zabytkowych zespołów miejskich. Zwiedzanie Muzeum Historii Naturalnej, którego zbiory dokumentują ewolucję ziemi. Przejazd do COLMAR, uważanego za najpiękniejsze miasto Alzacji, stolicy departamentu Haut-Rhin. Spacer po starym mieście i przecinających kanały krętych uliczkach dzielnicy Petite Venise. Zwiedzanie kościoła dominikanów i kolegiaty św. Marcina. Przejazd do hotelu w okolicy Zurychu, zakwaterowanie, nocleg.
DZIEŃ 8. Śniadanie (dla grup z Wrocławia, z uwagi na wczesny wylot, śniadanie w formie prowiantu). Wykwaterowanie. Przejazd na lotnisko w Zurychu, wylot do Polski.

ŚWIADCZENIA: 7 noclegów w hotelah**/*** na trasie wycieczki: 6 w Szwajcarii, 1 na pograniczu Niemiec, Szwajcarii i Francji; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 7 śniadań kontynentalnych • przelot • przejazd autokarem lub minibusem (zależnie od liczby osób) • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:
 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety na kolejki (Pilatus, Cabrio, Titlis), wstępy i degustacje, lokalni przewodnicy, taksy lokalne: ok. 395 CHF.

Sprawdź cenę

Twój wybór wczasów

Szwajcaria

Kolej na Szwajcarię

zmień wariant wakacji
 • Dojazd własny
Wybierz
1 237 Eur
Oszczędzasz: 193 EUR
Dorosły
1 043eur
Łączna kwota sprawdź szczegóły ceny 2 087 eur razem
Oszczędzasz 193 EUR
Rezerwuj
Przejdziesz do bezpiecznego procesu rezerwacji
 • wyślij zapytanie
 • callcenter.tel_pl
 • 801 066 777
 • 77 4476 777
 • Infolinie dostępne: pn-pt: 8-22 sob-ndz: 9-20
arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter