phone mobile mobile pin heart heart user user Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane CB5DFB7F-C92F-41CB-9FB1-916D616FF3EC E0FBD33F-841B-452B-BF16-225B7D943904
Wyniki Wyszukiwania Na północ od Bangkoku

Atuty oferty

 • egzotyczne krajobrazy parków narodowych
 • zwiedzanie wspaniałych zabytków Tajlandii
 • kilka relaksujących rejsów i spływów
 • prowincje Uthai Thani i Suphan Buri
 • relaks na cudownych plażach Krabi
 • bezpośredni przelot do Krabi

Na północ od Bangkoku Kod: KBVNORT

Trasa
PLN
Itaka
Tajlandia

Na północ od Bangkoku

Kod: KBVNORT
Opis

1. DZIEŃ
Zbiórka uczestników na lotnisku. Bezpośredni przelot do Tajlandii.

2. DZIEŃ. KRABI
Przylot do Tajlandii, transfer do hotelu, zakwaterowanie. Czas wolny. Nocleg.

3. DZIEŃ. P.N. KHAO SOK (trasa: ok. 350 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do PARKU NARODOWEGO KHAO SOK. Park zajmuje powierzchnię ok. 740 km², można tu zobaczyć pozostałości dziewiczego lasu tropikalnego, pokrywającego w przeszłości cały Półwysep Malajski. Las zamieszkuje wiele gatunków zwierząt, m. in. słonie, gibony, jelenie, tapiry. Jego centralną częścią jest jezioro Cheow Lan. Wycieczka łodziami motorowymi po malowniczym jeziorze, otoczonym stromymi wapiennymi skałami, wyrastającymi do 500 m nad poziom wody. Po południu przejazd do miasta Chumphon. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

4. DZIEŃ. P.N. SAM ROI YOD – HUA HIN (trasa: ok. 270 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do małej wioski rybackiej Bang Pu w PARKU NARODOWYM SAM ROI YOD. Rejs łodzią na cichą plażę i spacer do jaskini Phraya Nakhon, gdzie znajduje się otoczona stalagmitami piękna altana, wybudowana przez króla Chulalongkorna. Po południu przejazd do HUA HIN – nadmorskiej miejscowości położonej nad brzegiem Zatoki Tajlandzkiej. Zakwaterowanie w hotelu. Wieczorem czas wolny na spacer lub drobne zakupy na nocnym targu w Hua Hin. Nocleg.

5. DZIEŃ. DAMNOEN SADUAK – KANCHANABURI – RZEKA KWAI (trasa: ok. 240 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do DAMNOEN SADUAK, gdzie znajduje się najsłynniejszy w Tajlandii pływający targ. Okoliczni kupcy sprzedają z łodzi owoce, warzywa i inne artykuły spożywcze oraz wyroby lokalnego rękodzieła. Można również spróbować tradycyjnych dań przygotowywanych na łodziach. Czas wolny na zakupy. Następnie przejazd do KANCHANABURI. Czas wolny przy słynnym moście na RZECE KWAI. Przejazd do hotelu położonego nad brzegiem rzeki Kwai, w otoczeniu tropikalnej roślinności. Zakwaterowanie, nocleg.

6. DZIEŃ. RZEKA KWAI (trasa: ok. 140 km)
Śniadanie. Przejazd do przystani nad rzeką Kwai Noi. Przepłynięcie łodziami motorowymi po tej niezwykle malowniczej rzece do wioski mniejszości etnicznej Mon. Monowie są uchodźcami z Birmy, którzy migrowali do Tajlandii w latach 70-ch. W wiosce można zobaczyć m.in. chaty z drewna bambusowego, lokalną szkołę i wiejską świątynię. Przejazd do jaskini Tham Krasae, w której znajduje się posąg siedzącego Buddy. Z jaskini roztacza się piękny widok na drewniany most Wam Poh, zbudowany przez jeńców w czasie wojny. Most stanowi część słynnej „drogi śmierci” – linii kolejowej łączącej Tajlandię z Birmą. Powrót do hotelu, nocleg.

7. DZIEŃ. SUPHAN BURI – UTHAI THANI (trasa: ok. 480 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do prowincji SUPHAN BURI. Postój na targu w miejscowości Sam Chuk. To niewielkie miasteczko zostało założone w 1894 r. przez migrantów z Chin na brzegu rzeki Ta Chin. Do dzisiaj zachowały się tu drewniane domy, tradycyjnie budowane przez chińskich osadników: sklep lub warsztat na parterze i pomieszczenia mieszkalne na piętrze. Czas wolny. Przejazd do jaskini Hup Pa Tat w prowincji UTHAI THANI. W jaskini, nazywanej często „parkiem jurajskim”, panuje osobliwy mikroklimat, dzięki któremu rosną tu potężne paprocie. Przejazd do miejscowości Uthai Thani. Rejs drewnianą łodzią po rzece Sakae Krang. Jest to jedno z nielicznych już miejsc w Tajlandii, gdzie zachowały się domy budowane na tratwach, przycumowanych do brzegu rzeki. Okazja do zaobserwowania tradycyjnego stylu życia Tajów, który bezpowrotnie odchodzi do przeszłości. Na pokładzie łodzi poczęstunek ze świeżych owoców, kawa i herbata. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

8. DZIEŃ. SUKHOTHAI – SI SATCHANALAI – PHITSANULOK (trasa: ok. 280 km)
Śniadanie. Zwiedzanie SUKHOTHAI, stolicy pierwszego królestwa Syjamu, wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO: park archeologiczny, gdzie znajdują się ruiny pałacu królewskiego, liczne świątynie oraz XIII-wieczne posągi Buddy. Zwiedzanie parku historycznego SI SATCHANALAI, położonego nad brzegiem rzeki Yom. W XIV i XV w. było to miasto satelickie Sukhothai, słynące z produkcji wyrobów ceramicznych. Do dzisiaj zachowały się tu ruiny licznych świątyń oraz murów obronnych. Zwiedzanie jednej z najważniejszych świątyń Tajlandii – Wat Phra Mahathat w mieście PHITSANULOK. Do świątyni przybywają licznie pielgrzymi z całego kraju, aby oddać cześć posągowi Buddy Phra Chinarat. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

9. DZIEŃ. WAT PHA SORN KAEW – PHU TAB BERK – P.N. PHU HIN RONG KLA (trasa: ok. 180 km)
Śniadanie. Zwiedzanie świątyni WAT PHA SORN KAEW. Położone na szczycie wzgórza sanktuarium pełni rolę centrum medytacji, przyciągając wielu pielgrzymów z całego kraju. Świątynia, konsekrowana w 2010 r., tworzy niepowtarzalną mieszankę wielu stylów architektonicznych. Można tu zobaczyć m.in. nietypowy posąg medytującego Buddy, składający się z pięciu połączonych rzeźb, oraz pagodę w kształcie lotosu zdobioną kolorową mozaiką. Ze świątyni roztacza się panoramiczny widok na okoliczne zielone wzgórza. Wjazd na szczyt najwyższej góry w prowincji Phetchabun – PHU TAB BERK (1768 m n.p.m). Na szczyt prowadzi bardzo kręta droga, a widoki są urzekające. Okolice Phu Tab Berk zamieszkuje mniejszość etniczna Hmong. Umiarkowane temperatury i duża ilość opadów tworzą idealne warunki do uprawy truskawek, kapusty, papryki, kwiatów i kawy. Przejazd do PARKU NARODOWEGO PHU HIN RONG KLA. W latach 1976-82 lasy i wzgórza Phu Hin Rong Kla były miejscem działalności partyzantki komunistycznej. Do dzisiaj można tu zobaczyć pozostałości obozu partyzantów, schron przeciwlotniczy czy maszt, z którego niegdyś powiewała czerwona flaga. Warto zwrócić uwagę na niezwykłe formacje skalne, zwane Lan Hin Pum. Wyglądają jak obrazek z innej planety lub jak skóra gigantycznego dinozaura. Powrót do hotelu, nocleg.

10. DZIEŃ. AYUTTHAYA – BANGKOK (trasa: ok. 400 km)
Śniadanie. Przejazd do dawnej stolicy Tajlandii – AYUTTHAYA. Zwiedzanie malowniczych ruin pałacu i świątyń. Miasto przeżywało okres rozkwitu od połowy XIV do XVIII w. i było wtedy jednym z najbogatszych i najpotężniejszych ośrodków miejskich w Azji. Znajdowało się tu ponad 2000 pozłacanych świątyń, których blask widoczny był z odległości wielu kilometrów. Przejazd do BANGKOKU. Po przyjeździe zakwaterowanie w hotelu. Jeżeli czas pozwoli, dla osób chętnych (za dodatkową opłatą na miejscu): kolacja w restauracji na 78. piętrze hotelu Baiyoke Sky – najwyższego budynku w Tajlandii – skąd roztacza się panoramiczny widok na miasto. Następnie spacer słynną ulicą Khao San. Powrót do hotelu, nocleg.

11. DZIEŃ. BANGKOK
Śniadanie. Zwiedzanie największych atrakcji BANGKOKU. W programie: Świątynia Złotego Buddy, przejazd przez chińską dzielnicę. Wizyta w Świątyni Leżącego Buddy, w której znajduje się jeden z największych posągów Buddy mierzący 46 m. Następnie Świątynia Szmaragdowego Buddy – najważniejsze sanktuarium religijne kraju oraz Pałac Królewski – historyczna siedziba królów Tajlandii. Przejazd przez królewską dzielnicę Dusit, gdzie można zobaczyć m.in. salę tronową Ananta Samakhom, pomnik króla Ramy V na koniu, oraz pałac Paruskawan, w którym na pocz. XX w. mieszkała księżniczka Katia. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wycieczka tradycyjną łodzią po rzece Chaophraya i kanałach Bangkoku, które były podstawowym szlakiem komunikacyjnym dawnego miasta. Wieczorem fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): przejazd na nocny targ Asiatique Riverfront. Kolacja serwowana składająca się z tradycyjnych tajskich dań oraz rewia – Calypso. Czas wolny na zakupy na największym targu nocnym Bangkoku, gdzie znaleźć można mnóstwo restauracji, ulicznego jedzenia i straganów z pamiątkami. Powrót do hotelu, nocleg.

12. DZIEŃ. BANGKOK – KRABI
Śniadanie. Transfer na lotnisko. Przelot do jednej z najpiękniejszych prowincji Tajlandii – KRABI. Czas wolny na wypoczynek. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

13. DZIEŃ. KRABI – PHI PHI
Śniadanie. Czas wolny: wypoczynek na plaży lub romantyczny rejs na słynne wysepki PHI PHI (za dodatkową opłatą na miejscu). Jest to niewielki archipelag niezwykle malowniczych wysepek, wiele z nich połączonych jest mierzejami, które tworzą jedne z najpiękniejszych plaż Tajlandii. Czas wolny na Phi Phi Don. Możliwość zakupów na lokalnym rynku lub czas na plażowanie. Obiad. Niewielka Phi Phi Leh, której strome skalne ściany kryją w sobie przepiękną lagunę z niewiarygodnie turkusowo-zieloną wodą, urzeka niepowtarzalnym klimatem oraz krajobrazem. Powrót do hotelu, nocleg.

14. DZIEŃ. KRABI – PHANG NGA – KOH TAPOO
Śniadanie. Czas wolny: wypoczynek na plaży lub fakultatywnie ekscytujący rejs do zatoki PHANG NGA i na wyspę KOH TAPOO (za dodatkową opłatą na miejscu). Niepowtarzalny klimat zatoki tworzą bujne lasy namorzynowe oraz niezliczona liczba maleńkich wysepek, pokrytych roślinnością tropikalną. Postój na niewielkiej wysepce Koh Tapoo, zwanej wyspą Jamesa Bonda. Wysepkę zaczęto tak nazywać po tym, jak nakręcono tu kilka kadrów filmu „Człowiek ze złotym pistoletem”. Następnie wizyta w jaskini Tham Lod. Jest to niepowtarzalna okazja do oglądania niespotykanych formacji skalnych i mangrowców, pływając wśród nich kajakami. Obiad na wysepce Koh Panyee. Powrót do hotelu. Nocleg.

15. DZIEŃ.
Śniadanie. Czas wolny. Nocleg.

16. DZIEŃ.
Śniadanie. Transfer na lotnisko i bezpośredni przelot do Polski.

14 noclegów w hotelach***: 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 14 śniadań • przelot: Polska-Tajlandia-Polska • przejazd autokarem lub minibusem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu i lokalni przewodnicy, przelot wewnętrzny: Krabi-Bangkok: ok. 265 USD/os., napiwki: ok. 5 USD/os./dzień.
 2. Opłaty fakultatywne: rejs w Bangkoku: ok. 15 USD; wyspy Phi Phi: ok. 60 USD/os.; rejs na Koh Tapoo: ok. 60 USD/os.; Asiatique Riverfront i Calypso: ok. 50 USD/os.
 3. W związku z restrykcyjnymi wymogami prawa w Tajlandii zwiedzanie Pałacu Królewskiego, Świątyni Szmaragdowego Buddy i niektórych innych obiektów może się odbywać tylko w towarzystwie lokalnego pilota (anglojęzycznego).
 4. Zależnie od rozkładu lotów, przylot do Polski może nastąpić dnia następnego.

Informacje o regionie
Galeria regionu

Tajlandia

Słynie nie tylko z rajskich plaż i rozrywek, przeszłości i tradycji splecionych z nowoczesnym trybem życia, ale także egzotycznych parków narodowych i wspaniałych zabytków, świadków bogatej historii. W programach same „perełki”: Bangkok z majestatycznymi świątyniami, Ayutthaya – dawna stolica kraju, kultowy most na rzece Kwai i pełne kolorów bazary w wodzie. Przewidziany także czas na wycieczki fakultatywne lub relaks na plażach Pattai, zwanej „Tajską Riwierą” czy Krabi.

Położenie na mapie Trasa

​Krabi • Park Narodowy Khao Sok • Park Narodowy Sam Roi Yod • Hua Hin • Damnoen Saduak • Kanchanaburi • Rzeka Kwai • Suphan Buri • Uthai Thani • Sukhothai • Si Satchanalai • Phitsanulok • Wat Pha Sorn Kaew • Phu Tab Berk • Park Narodowy Phu Hin Rong Kla • Ayutthaya • Bangkok • Krabi • Phi Phi • Phang Nga • Koh Tapoo

Egzotyka, która zachwyca. Na uczestników wycieczki czekają niezapomniane wizyty w tradycyjnych wioskach, pachnące przyprawami kolorowe targi i wspaniała przyroda parków narodowych. W programie Bangkok z majestatycznymi świątyniami, Ayutthaya oraz mniej znane prowincje: Suphan Buri i Uthai Thani. Będzie okazja do rejsu tradycyjną łodzią po rzece Chao Phraya i kanałach Bangkoku, zaplanowano także rafting bambusowymi tratwami po rzece Kwai. Wielką atrakcją jest także rejs łodziami motorowymi w parku Khao Sok po jeziorze z malowniczymi formacjami skalnymi. Niezwykłym doświadczeniem będzie wizyta w jaskini jak z „Parku Jurajskiego”. Wycieczkę kończy pełen relaks na cudownych plażach Krabi. Trasa w Tajlandii: ok. 2340 km (bez przelotu wewnętrznego).

PLAN WYCIECZKI
1. DZIEŃ
Zbiórka uczestników na lotnisku. Bezpośredni przelot do Tajlandii.
2. DZIEŃ. KRABI
Przylot do Tajlandii, transfer do hotelu, zakwaterowanie. Czas wolny. Nocleg.
3. DZIEŃ. P.N. KHAO SOK (trasa: ok. 350 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do PARKU NARODOWEGO KHAO SOK. Park zajmuje powierzchnię ok. 740 km², można tu zobaczyć pozostałości dziewiczego lasu tropikalnego, pokrywającego w przeszłości cały Półwysep Malajski. Las zamieszkuje wiele gatunków zwierząt, m. in. słonie, gibony, jelenie, tapiry. Jego centralną częścią jest jezioro Cheow Lan. Wycieczka łodziami motorowymi po malowniczym jeziorze, otoczonym stromymi wapiennymi skałami, wyrastającymi do 500 m nad poziom wody. Po południu przejazd do miasta Chumphon. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.
4. DZIEŃ. P.N. SAM ROI YOD – HUA HIN (trasa: ok. 270 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do małej wioski rybackiej Bang Pu w PARKU NARODOWYM SAM ROI YOD. Rejs łodzią na cichą plażę i spacer do jaskini Phraya Nakhon, gdzie znajduje się otoczona stalagmitami piękna altana, wybudowana przez króla Chulalongkorna. Po południu przejazd do HUA HIN – nadmorskiej miejscowości położonej nad brzegiem Zatoki Tajlandzkiej. Zakwaterowanie w hotelu. Wieczorem czas wolny na spacer lub drobne zakupy na nocnym targu w Hua Hin. Nocleg.
5. DZIEŃ. DAMNOEN SADUAK – KANCHANABURI – RZEKA KWAI (trasa: ok. 240 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do DAMNOEN SADUAK, gdzie znajduje się najsłynniejszy w Tajlandii pływający targ. Okoliczni kupcy sprzedają z łodzi owoce, warzywa i inne artykuły spożywcze oraz wyroby lokalnego rękodzieła. Można również spróbować tradycyjnych dań przygotowywanych na łodziach. Czas wolny na zakupy. Następnie przejazd do KANCHANABURI. Czas wolny przy słynnym moście na RZECE KWAI. Przejazd do hotelu położonego nad brzegiem rzeki Kwai, w otoczeniu tropikalnej roślinności. Zakwaterowanie, nocleg.
6. DZIEŃ. RZEKA KWAI (trasa: ok. 140 km)
Śniadanie. Przejazd do przystani nad rzeką Kwai Noi. Przepłynięcie łodziami motorowymi po tej niezwykle malowniczej rzece do wioski mniejszości etnicznej Mon. Monowie są uchodźcami z Birmy, którzy migrowali do Tajlandii w latach 70-ch. W wiosce można zobaczyć m.in. chaty z drewna bambusowego, lokalną szkołę i wiejską świątynię. Przejazd do jaskini Tham Krasae, w której znajduje się posąg siedzącego Buddy. Z jaskini roztacza się piękny widok na drewniany most Wam Poh, zbudowany przez jeńców w czasie wojny. Most stanowi część słynnej „drogi śmierci” – linii kolejowej łączącej Tajlandię z Birmą. Powrót do hotelu, nocleg.
7. DZIEŃ. SUPHAN BURI – UTHAI THANI (trasa: ok. 480 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do prowincji SUPHAN BURI. Postój na targu w miejscowości Sam Chuk. To niewielkie miasteczko zostało założone w 1894 r. przez migrantów z Chin na brzegu rzeki Ta Chin. Do dzisiaj zachowały się tu drewniane domy, tradycyjnie budowane przez chińskich osadników: sklep lub warsztat na parterze i pomieszczenia mieszkalne na piętrze. Czas wolny. Przejazd do jaskini Hup Pa Tat w prowincji UTHAI THANI. W jaskini, nazywanej często „parkiem jurajskim”, panuje osobliwy mikroklimat, dzięki któremu rosną tu potężne paprocie. Przejazd do miejscowości Uthai Thani. Rejs drewnianą łodzią po rzece Sakae Krang. Jest to jedno z nielicznych już miejsc w Tajlandii, gdzie zachowały się domy budowane na tratwach, przycumowanych do brzegu rzeki. Okazja do zaobserwowania tradycyjnego stylu życia Tajów, który bezpowrotnie odchodzi do przeszłości. Na pokładzie łodzi poczęstunek ze świeżych owoców, kawa i herbata. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.
8. DZIEŃ. SUKHOTHAI – SI SATCHANALAI – PHITSANULOK (trasa: ok. 280 km)
Śniadanie. Zwiedzanie SUKHOTHAI, stolicy pierwszego królestwa Syjamu, wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO: park archeologiczny, gdzie znajdują się ruiny pałacu królewskiego, liczne świątynie oraz XIII-wieczne posągi Buddy. Zwiedzanie parku historycznego SI SATCHANALAI, położonego nad brzegiem rzeki Yom. W XIV i XV w. było to miasto satelickie Sukhothai, słynące z produkcji wyrobów ceramicznych. Do dzisiaj zachowały się tu ruiny licznych świątyń oraz murów obronnych. Zwiedzanie jednej z najważniejszych świątyń Tajlandii – Wat Phra Mahathat w mieście PHITSANULOK. Do świątyni przybywają licznie pielgrzymi z całego kraju, aby oddać cześć posągowi Buddy Phra Chinarat. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.
9. DZIEŃ. WAT PHA SORN KAEW – PHU TAB BERK – P.N. PHU HIN RONG KLA (trasa: ok. 180 km)
Śniadanie. Zwiedzanie świątyni WAT PHA SORN KAEW. Położone na szczycie wzgórza sanktuarium pełni rolę centrum medytacji, przyciągając wielu pielgrzymów z całego kraju. Świątynia, konsekrowana w 2010 r., tworzy niepowtarzalną mieszankę wielu stylów architektonicznych. Można tu zobaczyć m.in. nietypowy posąg medytującego Buddy, składający się z pięciu połączonych rzeźb, oraz pagodę w kształcie lotosu zdobioną kolorową mozaiką. Ze świątyni roztacza się panoramiczny widok na okoliczne zielone wzgórza. Wjazd na szczyt najwyższej góry w prowincji Phetchabun – PHU TAB BERK (1768 m n.p.m). Na szczyt prowadzi bardzo kręta droga, a widoki są urzekające. Okolice Phu Tab Berk zamieszkuje mniejszość etniczna Hmong. Umiarkowane temperatury i duża ilość opadów tworzą idealne warunki do uprawy truskawek, kapusty, papryki, kwiatów i kawy. Przejazd do PARKU NARODOWEGO PHU HIN RONG KLA. W latach 1976-82 lasy i wzgórza Phu Hin Rong Kla były miejscem działalności partyzantki komunistycznej. Do dzisiaj można tu zobaczyć pozostałości obozu partyzantów, schron przeciwlotniczy czy maszt, z którego niegdyś powiewała czerwona flaga. Warto zwrócić uwagę na niezwykłe formacje skalne, zwane Lan Hin Pum. Wyglądają jak obrazek z innej planety lub jak skóra gigantycznego dinozaura. Powrót do hotelu, nocleg.
10. DZIEŃ. AYUTTHAYA – BANGKOK (trasa: ok. 400 km)
Śniadanie. Przejazd do dawnej stolicy Tajlandii – AYUTTHAYA. Zwiedzanie malowniczych ruin pałacu i świątyń. Miasto przeżywało okres rozkwitu od połowy XIV do XVIII w. i było wtedy jednym z najbogatszych i najpotężniejszych ośrodków miejskich w Azji. Znajdowało się tu ponad 2000 pozłacanych świątyń, których blask widoczny był z odległości wielu kilometrów. Przejazd do BANGKOKU. Po przyjeździe zakwaterowanie w hotelu. Jeżeli czas pozwoli, dla osób chętnych (za dodatkową opłatą na miejscu): kolacja w restauracji na 78. piętrze hotelu Baiyoke Sky – najwyższego budynku w Tajlandii – skąd roztacza się panoramiczny widok na miasto. Następnie spacer słynną ulicą Khao San. Powrót do hotelu, nocleg.
11. DZIEŃ. BANGKOK
Śniadanie. Zwiedzanie największych atrakcji BANGKOKU. W programie: Świątynia Złotego Buddy, przejazd przez chińską dzielnicę. Wizyta w Świątyni Leżącego Buddy, w której znajduje się jeden z największych posągów Buddy mierzący 46 m. Następnie Świątynia Szmaragdowego Buddy – najważniejsze sanktuarium religijne kraju oraz Pałac Królewski – historyczna siedziba królów Tajlandii. Przejazd przez królewską dzielnicę Dusit, gdzie można zobaczyć m.in. salę tronową Ananta Samakhom, pomnik króla Ramy V na koniu, oraz pałac Paruskawan, w którym na pocz. XX w. mieszkała księżniczka Katia. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wycieczka tradycyjną łodzią po rzece Chaophraya i kanałach Bangkoku, które były podstawowym szlakiem komunikacyjnym dawnego miasta. Wieczorem fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): przejazd na nocny targ Asiatique Riverfront. Kolacja serwowana składająca się z tradycyjnych tajskich dań oraz rewia – Calypso. Czas wolny na zakupy na największym targu nocnym Bangkoku, gdzie znaleźć można mnóstwo restauracji, ulicznego jedzenia i straganów z pamiątkami. Powrót do hotelu, nocleg.
12. DZIEŃ. BANGKOK – KRABI
Śniadanie. Transfer na lotnisko. Przelot do jednej z najpiękniejszych prowincji Tajlandii – KRABI. Czas wolny na wypoczynek. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.
13. DZIEŃ. KRABI – PHI PHI
Śniadanie. Czas wolny: wypoczynek na plaży lub romantyczny rejs na słynne wysepki PHI PHI (za dodatkową opłatą na miejscu). Jest to niewielki archipelag niezwykle malowniczych wysepek, wiele z nich połączonych jest mierzejami, które tworzą jedne z najpiękniejszych plaż Tajlandii. Czas wolny na Phi Phi Don. Możliwość zakupów na lokalnym rynku lub czas na plażowanie. Obiad. Niewielka Phi Phi Leh, której strome skalne ściany kryją w sobie przepiękną lagunę z niewiarygodnie turkusowo-zieloną wodą, urzeka niepowtarzalnym klimatem oraz krajobrazem. Powrót do hotelu, nocleg.
14. DZIEŃ. KRABI – PHANG NGA – KOH TAPOO
Śniadanie. Czas wolny: wypoczynek na plaży lub fakultatywnie ekscytujący rejs do zatoki PHANG NGA i na wyspę KOH TAPOO (za dodatkową opłatą na miejscu). Niepowtarzalny klimat zatoki tworzą bujne lasy namorzynowe oraz niezliczona liczba maleńkich wysepek, pokrytych roślinnością tropikalną. Postój na niewielkiej wysepce Koh Tapoo, zwanej wyspą Jamesa Bonda. Wysepkę zaczęto tak nazywać po tym, jak nakręcono tu kilka kadrów filmu „Człowiek ze złotym pistoletem”. Następnie wizyta w jaskini Tham Lod. Jest to niepowtarzalna okazja do oglądania niespotykanych formacji skalnych i mangrowców, pływając wśród nich kajakami. Obiad na wysepce Koh Panyee. Powrót do hotelu. Nocleg.
15. DZIEŃ.
Śniadanie. Czas wolny. Nocleg.
16. DZIEŃ.
Śniadanie. Transfer na lotnisko i bezpośredni przelot do Polski.

ŚWIADCZENIA: 14 noclegów w hotelach***: 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 14 śniadań • przelot: Polska-Tajlandia-Polska • przejazd autokarem lub minibusem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:
 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu i lokalni przewodnicy, przelot wewnętrzny: Krabi-Bangkok: ok. 265 USD/os., napiwki: ok. 5 USD/os./dzień.
 2. Opłaty fakultatywne: rejs w Bangkoku: ok. 15 USD; wyspy Phi Phi: ok. 60 USD/os.; rejs na Koh Tapoo: ok. 60 USD/os.; Asiatique Riverfront i Calypso: ok. 50 USD/os.
 3. W związku z restrykcyjnymi wymogami prawa w Tajlandii zwiedzanie Pałacu Królewskiego, Świątyni Szmaragdowego Buddy i niektórych innych obiektów może się odbywać tylko w towarzystwie lokalnego pilota (anglojęzycznego).
 4. Zależnie od rozkładu lotów, przylot do Polski może nastąpić dnia następnego.
Opinie klientów (5)

Ocena ogólna

3.8/6

Klienci wyróżnili:

 • Program wycieczki/trasę
 • Standard autokaru
 • Komfort podróży
60%
naszych klientów poleca ten hotel!
 • 3.8
 • 5.2
 • 3.6
 • 4.0
 • 4.4

Pokaż recenzje od:

5/6
31-40 lat, z partnerem/ką styczeń 2020
Intensywna wycieczka z drobnymi minusami, ale naprawdę godna polecenia rozwiń
Intensywna wycieczka z drobnymi minusami, ale naprawdę godna polecenia
 • 6
 • 4
 • 5
 • 5
 • 6
zwiń
5/6
50+ lat, sam/a styczeń 2020
Wspaniała wyprawa poprzez całą Tajlandię, od południa po północ, pozwala poznać różnorodność tego kraju. Przyrodę, kuchnię, ludzi. Niezapomniane wrażenia gwarantują smaczne potrawy serwowane (...) rozwiń
Wspaniała wyprawa poprzez całą Tajlandię, od południa po północ, pozwala poznać różnorodność tego kraju. Przyrodę, kuchnię, ludzi. Niezapomniane wrażenia gwarantują smaczne potrawy serwowane na nocnych ryneczkach (w tym lekko ekstremalne, dla miłośników mocniejszych wrażeń), przepiękne parki narodowe np. Sam, Roi Yod czy Khao Sok, ciekawe wioski na wodzie, wizyta nad rzeką Kwai, rewelacyjna kąpiel ze słoniami, pełne przepychu świątynie i płace Bangkoku w zestawieniu z zabytkami Ayutthayi i Sukhothai. Na koniec wypoczynek na przepięknych wyspach i plażach południa, z wapiennymi formacjami, które zainspirowały twórców filmu Avatar. Polecam także skorzystanie z bogatej oferty masaży, dla zdrowia i relaksu. Polecam ten wyjazd, gdyż oprócz typowych turystycznych atrakcji pozwala zboczyć nieco z utartych szlaków i zobaczyć miejsca, w których czas się zatrzymał.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
1/6
50+ lat, sam/a grudzień 2019
super rozwiń
super
 • 6
 • 1
 • 1
 • 1
 • 1
zwiń
5/6
31-40 lat, sam/a grudzień 2019
Wycieczka bardzo fajna i udana. W programie jest kilka nowości w stosunku do innych wycieczek które oferuje itaka. Wycieczka idealna dla osób które chcą pozwiedzać jak i odpocząć. Szczególnie (...) rozwiń
Wycieczka bardzo fajna i udana. W programie jest kilka nowości w stosunku do innych wycieczek które oferuje itaka. Wycieczka idealna dla osób które chcą pozwiedzać jak i odpocząć. Szczególnie polecam naszą panią przewodnik Agnieszkę
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
3/6
41-50 lat, sam/a grudzień 2019
Za dużo czasu w autokarze, myśle ze można to inaczej ułożyć żeby więcej pozwiedzać a mniej siedzieć w autobusie. Hotele poza Krabi straszne - to duża słabość tej wycieczki. Krabi jako ostatni (...) rozwiń
Za dużo czasu w autokarze, myśle ze można to inaczej ułożyć żeby więcej pozwiedzać a mniej siedzieć w autobusie. Hotele poza Krabi straszne - to duża słabość tej wycieczki. Krabi jako ostatni element to bdb pomysł, można wypocząć.
 • 3
 • 2
 • 2
 • 3
 • 4
zwiń
 • wyślij zapytanie
 • callcenter.tel_pl
 • 801 066 777
 • 77 4476 777
 • Infolinie dostępne: pn-pt: 8-22 sob-ndz: 9-20
arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter