phone mobile mobile pin heart heart user user Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane CB5DFB7F-C92F-41CB-9FB1-916D616FF3EC E0FBD33F-841B-452B-BF16-225B7D943904
Wyniki Wyszukiwania Na styku kultur

Atuty oferty

 • 3 dni w Stambule
 • zabytki z listy UNESCO
 • Pergamon i Troja
 • grecka wyspa Chios

Na styku kultur Kod: ADBSTYK

Trasa
2 529PLN
Dorośli: 2 2 posiłki Pt 11.06 – Pt 18.06.21
Itaka
 • Promocja LATO 2021 LATO 2021
Turcja

Na styku kultur

 • Promocja LATO 2021 LATO 2021
Kod: ADBSTYK
Opis

1. DZIEŃ. IZMIR
Zbiórka uczestników na lotnisku. Bezpośredni przelot do IZMIRU. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

2. DZIEŃ. PERGAMON – AYVALIK – CUNDA (trasa: ok. 190 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do PERGAMONU – jednego z najsławniejszych miast starożytnego świata, które było ważnym ośrodkiem kultury, handlu i medycyny w rejonie Morza Śródziemnego. Zwiedzanie imponujących ruin starożytnego miasta, wpisanego na listę UNESCO: Akropol i Asklepiejon. Przejazd do AYVALIK. Spacer ulicami miasta, zwiedzanie starówki i wjazd na Rajskie Wzgórze, skąd można podziwiać panoramę Ayvaliku i okolicznych wysp. Na koniec wizyta na malowniczej wyspie CUNDA, połączonej mostem ze stałym lądem. Jest tu mnóstwo nastrojowych knajpek i kawiarni, ciekawa architektura ze śladami greckiej przeszłości i pozostałości cerkwi. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

3. DZIEŃ. TROJA – STAMBUŁ (trasa: ok. 490 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do TROI, legendarnego miasta króla Priama. Troja jest miejscem akcji homerowskiej „Iliady”, w której autor barwnie opisał losy Heleny i Parysa oraz greckich i trojańskich bohaterów. Miasto zostało zdobyte za pomocą podstępu z koniem trojańskim. Zwiedzanie słynnych ruin starożytnego miasta, wpisanego na listę UNESCO. Przejazd do STAMBUŁU przez Cieśninę Dardanele oraz europejską część Turcji. Zwiedzanie Stambułu, jednej z najbardziej intrygujących metropolii świata, której zabytkowe dzielnice wpisano na listę UNESCO. Zwiedzanie Błękitnego Meczetu – najpiękniejszego i najsławniejszego meczetu Stambułu z 6 minaretami i ścianami pokrytymi 20 tys. niebieskich fajansowych płytek. Następnie Cisterna Basilica zwana Zatopionym Pałacem – kolosalny podziemny zbiornik o powierzchni 9500 m², który nie ma odpowiednika na świecie oraz Hipodrom, serce metropolii z egipskim obeliskiem i grecko-rzymskimi kolumnami, gdzie odbywały się wyścigi rydwanów i występy cyrkowców. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

4. DZIEŃ. STAMBUŁ
Śniadanie. Zwiedzanie rozpoczyna się od pałacu Topkapi, imponującej rezydencji sułtanów i centrum administracyjnym przez ponad 380 lat. Następnie Hagia Sophia – Świątynia Mądrości Bożej, najsławniejsza bizantyjska budowla w Stambule i jedna z największych obecnie istniejących, uznawana za jeden z cudów architektonicznych średniowiecznego świata. Dalej Wieża Galata – charakterystyczna budowla znajdująca się na wielu fotografiach przedstawiających panoramę Stambułu. Została wybudowana w 1348 r. w ciągu murów obronnych. Podziwianie panoramy Stambułu z wieży. Rejs statkiem po cieśninie Bosfor. Jest to najlepszy sposób na relaks i poznanie wybrzeża. Cieśnina łączy Wschód z Zachodem, ma znaczenie strategiczne i jest jedną z najważniejszych dróg morskich na świecie. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): "Stambuł nocą", czyli wieczorny spacer po mieście. To wspaniała okazja, aby przekonać się, jak miasto żyje nocą. Powrót do hotelu, nocleg.

5. DZIEŃ. STAMBUŁ (trasa: ok. 590 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie pałacu Dolmabahce, słynącego z bogato dekorowanych, imponujących wnętrz. W jednej z 300 komnat mieszkał i zmarł „ojciec Turków ” – Ataturk. Wizyta na największym krytym targowisku świata – Wielkim Bazarze o powierzchni 45 tys. m², gdzie w ok. 4 tys. sklepów można kupić niemal wszystko. Przejazd do Cesme. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

6. DZIEŃ. CESME – CHIOS
Śniadanie. Czas wolny w CESME, miejsce uważane za bardzo elitarne, gdzie na wakacje przyjeżdża śmietanka towarzyska z największych miast i tureccy celebryci. Dla chętnych fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): przeprawa na grecką wyspę CHIOS, która leży zaledwie 10 km w linii prostej od Cesme. W porcie uwagę zwraca dobrze zachowany fort genueński z XIII w., gdzie obecnie mieści się muzeum i znajdujące się w pobliżu charakterystyczne wiatraki. Miasto było scenerią wielu mitologicznych wydarzeń, na każdym kroku czuje się ducha przeszłości, a ruiny starożytnych miast zafascynują pasjonatów kultury antycznej. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

7. DZIEŃ. IZMIR (trasa: ok. 90 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do IZMIRU. Zwiedzanie Izmiru – jednego z najnowoczesniejszych miast Turcji. Spacer malowniczym deptakiem z widokiem na Zatokę Izmirską, który prowadzi do głównego Placu Konak. Znajduje się tu jeden z najbardziej rozpoznawalnych punktów miasta – wieża zegarowa i mały meczet wyłożony błekitnymi kafelkami. Rejs promem na drugą stronę zatoki do Karsiyaki, gdzie znajduje się dom żony Ataturka. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

8. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Czas wolny (zależnie od godziny wylotu), transfer na lotnisko w Izmirze i bezpośredni przelot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt o tygodniowy wypoczynek: śniadanie, wykwaterowanie, transfer do wybranego hotelu.

7 noclegów w hotelach***/**** w miastach lub w okolicy miast: 1 w Izmirze, 1 w Ayvalik, 2 w Stambule, 2 w Cesme, 1 w Izmirze lub Cesme; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami, klimatyzowane • wyżywienie: 7 śniadań, 7 kolacji • przelot • przejazdy autokarem • opieka licenconowanego polskojęzycznego przewodnika lub pilota • ubezpieczenie KL i NW

 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: rejs po Zatoce Izmirskiej, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, audio guide: ok. 170 EUR (dzieci do 12 lat – 50% zniżki); napiwki: ok. 20 EUR/os.
 2. Wizy: obywatele RP podróżujący do Turcji w celach turystycznych na okres nie dłuższy niż 90 dni są zwolnieni z obowiązku wizowego.
 3. Opłaty fakultatywne: prom na wyspę Chios: ok. 40 EUR; wymagane min. 10 osób; w terminach: 04.09.2020 oraz 25.09.2020 wycieczka na wyspę Chios nie odbędzie się – w zamian proponowana będzie wycieczka do Alacati: ok. 15 EUR
 4. Podczas święta Kurban Bajram niektóre obiekty muzealne i meczety są zamknięte dla zwiedzających.

4.8 /6
100% klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą

Klienci doceniają:

 • Komfort podróży
 • Standard autokaru
 • Program wycieczki/trasę
LATO 2021
xLATO 2021

TYLKO DO 31 SIERPNIA
 • 15% zaliczki
 • 50% zniżki dla dziecka w wybranych hotelach
 • pakiet gwarancji gratis:
  - gwarancja najniższej ceny
  - gwarancja niezmienności ceny
  - gwarancja bezkosztowej zmiany rezerwacji
 • 3% zniżki dla Stałych Klientów
 • parking za 1 PLN

 

Dowiedz się więcej
Informacje o regionie
Galeria regionu

Turcja

Fascynująca kraina pełna niezwykłych krajobrazów, światowej klasy zabytków, starożytnych metropolii i biblijnych miast. Niezliczona ilość barw, niezapomniane zapachy, oświetlone wieże minaretów, tysiące świecidełek połyskujących nie tylko na bazarze w słynnym Istambule, wprowadzają turystów w magiczny świat Orientu.

Położenie na mapie Trasa

​Izmir • Pergamon • Ayvalik • Cunda • Troja • Stambuł • Cesme • Chios • Izmir

Fascynująca podróż po baśniowej i mitycznej Turcji, śladami sułtanów i bogów. Najwspanialsze meczety muzułmańskiego świata, majestatyczne pałace, tajemnicze haremy wyznaczają szlak tej niepowtarzalnej wyprawy. Odkryj magiczny Stambuł, jedyne miasto na świecie położone na dwóch kontynentach. Zachwyć się naturalnym pięknem wysepki Cunda. Zobacz, gdzie wypoczywają tureccy celebryci i wybierz się w rejs na grecką wyspę Chios. Zwiedzaj najciekawsze miejsca Izmiru, położonego wokół pięknej zatoki. To dobre miejsce na zakupy i poznanie Turcji z nowoczesnej strony. Po pełnym wrażeń tygodniu proponujemy wypoczynek nad morzem w wybranym hotelu z fantastycznej oferty ITAKI. Trasa w Turcji: ok. 1360 km.

PLAN WYCIECZKI
1. DZIEŃ. IZMIR
Zbiórka uczestników na lotnisku. Bezpośredni przelot do IZMIRU. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
2. DZIEŃ. PERGAMON – AYVALIK – CUNDA (trasa: ok. 190 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do PERGAMONU – jednego z najsławniejszych miast starożytnego świata, które było ważnym ośrodkiem kultury, handlu i medycyny w rejonie Morza Śródziemnego. Zwiedzanie imponujących ruin starożytnego miasta, wpisanego na listę UNESCO: Akropol i Asklepiejon. Przejazd do AYVALIK. Spacer ulicami miasta, zwiedzanie starówki i wjazd na Rajskie Wzgórze, skąd można podziwiać panoramę Ayvaliku i okolicznych wysp. Na koniec wizyta na malowniczej wyspie CUNDA, połączonej mostem ze stałym lądem. Jest tu mnóstwo nastrojowych knajpek i kawiarni, ciekawa architektura ze śladami greckiej przeszłości i pozostałości cerkwi. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
3. DZIEŃ. TROJA – STAMBUŁ (trasa: ok. 490 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do TROI, legendarnego miasta króla Priama. Troja jest miejscem akcji homerowskiej „Iliady”, w której autor barwnie opisał losy Heleny i Parysa oraz greckich i trojańskich bohaterów. Miasto zostało zdobyte za pomocą podstępu z koniem trojańskim. Zwiedzanie słynnych ruin starożytnego miasta, wpisanego na listę UNESCO. Przejazd do STAMBUŁU przez Cieśninę Dardanele oraz europejską część Turcji. Zwiedzanie Stambułu, jednej z najbardziej intrygujących metropolii świata, której zabytkowe dzielnice wpisano na listę UNESCO. Zwiedzanie Błękitnego Meczetu – najpiękniejszego i najsławniejszego meczetu Stambułu z 6 minaretami i ścianami pokrytymi 20 tys. niebieskich fajansowych płytek. Następnie Cisterna Basilica zwana Zatopionym Pałacem – kolosalny podziemny zbiornik o powierzchni 9500 m², który nie ma odpowiednika na świecie oraz Hipodrom, serce metropolii z egipskim obeliskiem i grecko-rzymskimi kolumnami, gdzie odbywały się wyścigi rydwanów i występy cyrkowców. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
4. DZIEŃ. STAMBUŁ
Śniadanie. Zwiedzanie rozpoczyna się od pałacu Topkapi, imponującej rezydencji sułtanów i centrum administracyjnym przez ponad 380 lat. Następnie Hagia Sophia – Świątynia Mądrości Bożej, najsławniejsza bizantyjska budowla w Stambule i jedna z największych obecnie istniejących, uznawana za jeden z cudów architektonicznych średniowiecznego świata. Dalej Wieża Galata – charakterystyczna budowla znajdująca się na wielu fotografiach przedstawiających panoramę Stambułu. Została wybudowana w 1348 r. w ciągu murów obronnych. Podziwianie panoramy Stambułu z wieży. Rejs statkiem po cieśninie Bosfor. Jest to najlepszy sposób na relaks i poznanie wybrzeża. Cieśnina łączy Wschód z Zachodem, ma znaczenie strategiczne i jest jedną z najważniejszych dróg morskich na świecie. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): "Stambuł nocą", czyli wieczorny spacer po mieście. To wspaniała okazja, aby przekonać się, jak miasto żyje nocą. Powrót do hotelu, nocleg.
5. DZIEŃ. STAMBUŁ (trasa: ok. 590 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie pałacu Dolmabahce, słynącego z bogato dekorowanych, imponujących wnętrz. W jednej z 300 komnat mieszkał i zmarł „ojciec Turków ” – Ataturk. Wizyta na największym krytym targowisku świata – Wielkim Bazarze o powierzchni 45 tys. m², gdzie w ok. 4 tys. sklepów można kupić niemal wszystko. Przejazd do Cesme. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
6. DZIEŃ. CESME – CHIOS
Śniadanie. Czas wolny w CESME, miejsce uważane za bardzo elitarne, gdzie na wakacje przyjeżdża śmietanka towarzyska z największych miast i tureccy celebryci. Dla chętnych fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): przeprawa na grecką wyspę CHIOS, która leży zaledwie 10 km w linii prostej od Cesme. W porcie uwagę zwraca dobrze zachowany fort genueński z XIII w., gdzie obecnie mieści się muzeum i znajdujące się w pobliżu charakterystyczne wiatraki. Miasto było scenerią wielu mitologicznych wydarzeń, na każdym kroku czuje się ducha przeszłości, a ruiny starożytnych miast zafascynują pasjonatów kultury antycznej. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
7. DZIEŃ. IZMIR (trasa: ok. 90 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do IZMIRU. Zwiedzanie Izmiru – jednego z najnowoczesniejszych miast Turcji. Spacer malowniczym deptakiem z widokiem na Zatokę Izmirską, który prowadzi do głównego Placu Konak. Znajduje się tu jeden z najbardziej rozpoznawalnych punktów miasta – wieża zegarowa i mały meczet wyłożony błekitnymi kafelkami. Rejs promem na drugą stronę zatoki do Karsiyaki, gdzie znajduje się dom żony Ataturka. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
8. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Czas wolny (zależnie od godziny wylotu), transfer na lotnisko w Izmirze i bezpośredni przelot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt o tygodniowy wypoczynek: śniadanie, wykwaterowanie, transfer do wybranego hotelu.

ŚWIADCZENIA: 7 noclegów w hotelach***/**** w miastach lub w okolicy miast: 1 w Izmirze, 1 w Ayvalik, 2 w Stambule, 2 w Cesme, 1 w Izmirze lub Cesme; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami, klimatyzowane • wyżywienie: 7 śniadań, 7 kolacji • przelot • przejazdy autokarem • opieka licenconowanego polskojęzycznego przewodnika lub pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:
 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: rejs po Zatoce Izmirskiej, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, audio guide: ok. 170 EUR (dzieci do 12 lat – 50% zniżki); napiwki: ok. 20 EUR/os.
 2. Wizy: obywatele RP podróżujący do Turcji w celach turystycznych na okres nie dłuższy niż 90 dni są zwolnieni z obowiązku wizowego.
 3. Opłaty fakultatywne: prom na wyspę Chios: ok. 40 EUR; wymagane min. 10 osób; w terminach: 04.09.2020 oraz 25.09.2020 wycieczka na wyspę Chios nie odbędzie się – w zamian proponowana będzie wycieczka do Alacati: ok. 15 EUR
 4. Podczas święta Kurban Bajram niektóre obiekty muzealne i meczety są zamknięte dla zwiedzających.
Opinie klientów (5)

Ocena ogólna

4.8/6

Klienci wyróżnili:

 • Komfort podróży
 • Standard autokaru
 • Program wycieczki/trasę
100%
naszych klientów poleca ten hotel!
 • 4.8
 • 4.8
 • 4.8
 • 5.8
 • 5.8

Pokaż recenzje od:

5/6
50+ lat, sam/a wrzesień 2020
Wróciłem do Turcji, bo miałem niedosyt zwiedzania Istambułu i prawie się to udało w programie tej wycieczki, oprócz wieży Galata (remont) niestety, ale za to mogliśmy zobaczyć meczet Sulejmana (...) rozwiń
Wróciłem do Turcji, bo miałem niedosyt zwiedzania Istambułu i prawie się to udało w programie tej wycieczki, oprócz wieży Galata (remont) niestety, ale za to mogliśmy zobaczyć meczet Sulejmana Wspaniałego z przepięknym widokiem na Złoty Róg. Ponadto w trakcie wycieczki, dla każdego coś miłego. Zwiedzanie ciekawych miejsc miast i miasteczek, ale i odpoczynek na plaży. Ogólnie wycieczkę programowo oceniam na plus (oprócz późnego wylotu w dniu ostatnim). Podziękowania specjalne: dla Naszych Panów: Halila, za swoją, gościnność, osobowość, wiedzę i zaangażowanie oraz perfekcję kierowcy, który nas przewoził bezpiecznie na całej tej trasie. Görüşürüz
 • 5
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2020
Wycieczkę uważam za bardzo udaną. Ciekawy program, wystarczająco dużo czasu na spokojne zwiedzanie, czas wolny, przekąskę w ciągu dnia. Hotele całkiem wygodne, jedzenie smaczne. Głodny nikt nie (...) rozwiń
Wycieczkę uważam za bardzo udaną. Ciekawy program, wystarczająco dużo czasu na spokojne zwiedzanie, czas wolny, przekąskę w ciągu dnia. Hotele całkiem wygodne, jedzenie smaczne. Głodny nikt nie chodził. Nie było tłumów turystów więc na spokojnie można było zwiedzić czy zrobić zakupy. Autokar wygodny, w barku schłodzona woda, kierowca sprawnie i bezpiecznie pokonywał całkiem sporo kilometrów. Pilot pan Halil bardzo wysoko postawił poprzeczkę innym przewodnikom. Przemiły człowiek tryskający niespożytą energią, pełen ciepła, serdeczny z bardzo dużą wiedzą, którą chętnie nam przekazywał. Opowiadał nie tylko o zabytkach czy historii, ale też o kulturze, języku, zwyczajach, religii czy geografii Turcji. Bardzo troszczył się o uczestników wycieczki. Trochę już z Itaką jeździłam, ale tak wspaniałego pilota jak pan Halil nie spotkałam. Natomiast ostatnia doba wycieczki to porażka organizacyjna Biura. Jak można zostawić na ponad 12 godzin ludzi z walizkami w recepcji hotelu, który znajduje się na pustkowiu ? Sytuację ratował Pilot organizując dla nas w ostatniej chwili wycieczkę fakultatywną do Efezu. Pozdrawiam serdecznie wszystkich uczestników wycieczki.
 • 6
 • 6
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
4/6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2020
Była to już nasza czwarta wycieczka z Itaką po Turcji i z żalem stwierdzę, że tutaj program był najmniej atrakcyjny i pozostawiający trochę do poprawienie. Jedynie wielkim plusem tej wycieczki (...) rozwiń
Była to już nasza czwarta wycieczka z Itaką po Turcji i z żalem stwierdzę, że tutaj program był najmniej atrakcyjny i pozostawiający trochę do poprawienie. Jedynie wielkim plusem tej wycieczki był nasz przewodnik Halil, który dwoił się i troił aby wszyscy byli zadowoleni. Pozostawił miłe wspomnienie całej wycieczki, zapamiętanych wiele ciekawych historii i opowieści i właśnie dzięki takim osobom jak Halil, chce się ponowne wracać do tego pięknego kraju. Wcześniej przewodnik Volga zainspirował nas tym krajem i dlatego ponownie przyjechaliśmy, teraz ponownie przewodnik Halil pokazał jak gościnni i przyjaźni są Turcy. Wracając jednak do programu, za dużo wolnego czasu za mało zwiedzania, np. w Cesme hotel na odległych peryferiach i czas wolny na plażowanie, gdy plaża jest mikroskopijna, do południa w cieniu. Gdyby nie dolmusze (busy tureckie) można byłoby się zanudzić, a według programu mieliśmy być w miejscowości atrakcyjnej turystycznie, znanej z wizyt tureckich celebrytów. Izmir jest dla nas nadal nieznany, chociaż było dużo czasu aby go zwiedzić, ale nie było tego w programie wycieczki, a zapewne jest wiele ciekawych miejsc do zobaczenia w tym mieście. Ostatni dzień wycieczki, dzięki naszemu przewodnikowi był bardzo udany (bo według programu wycieczki mieliśmy go spędzić w hotelu przy lotnisku, bez wyżywienia i pokoju do godziny 1.45 w nocy) ponieważ dzięki zaradności przewodnika mieliśmy zorganizowaną super wycieczkę fakultatywną do Efezu i okolic. Reasumując chcemy ponownie wrócić do Turcji, dla bogatej i różnorodnej historii, pięknych widoków, ciekawych i otwartych ludzi i liczymy na ciekawe propozycje ze strony Itaki. Renata i Wiesław
 • 3
 • 4
 • 4
 • 6
 • 6
zwiń
5/6
41-50 lat, ze znajomymi wrzesień 2020
Wycieczka wspaniała. Duża, ogromna w tym zasługa przewodnika, Pana Halila. Jedyny minus to ostatni dzień. Wykwaterowanie z hotelu do godz. 13.00 i czas wolny. W przypadku tej wycieczki wylot (...) rozwiń
Wycieczka wspaniała. Duża, ogromna w tym zasługa przewodnika, Pana Halila. Jedyny minus to ostatni dzień. Wykwaterowanie z hotelu do godz. 13.00 i czas wolny. W przypadku tej wycieczki wylot do Polski o godz. 3.50 nad ranem, już następnego dnia. Hotel przy lotnisku, oddalony od centrum miasta i ponad 12 godzin oczekiwania na samolot. Gdyby nie kapitalny przewodnik dzień byłby zmarnowany. A tak nasz cudowny opiekun dowiedziawszy się, że przez prawie cały dzień okupujemy hotel i okolice zrezygnował z wcześniejszego powrotu do domu i w tym ostatnim dniu zorganizował nam wycieczkę do Efezu i położonego nieopodal miasteczka Selçuk oraz pomógł w załatwieniu pokoju w hotelu. Program wycieczki bardzo interesujący, fantastyczna wyprawa po Stambule nocą oraz rejs statkiem po cieśninie Bosfor następnego dnia i ogrom wspaniałych zabytków. A później chwila oddechu w hotelu w okolicach miejscowości Çeşme nad Morzem Egejskim. Nie udała się wyprawa na wyspę Chios ale w zamian odwiedziliśmy miasteczko Alaçatı. Doskonała wycieczka dla osób, które wolą spędzać czas wolny bardziej aktywnie, zwiedzać i poznawać nowe miejsca, o których bardzo ciekawie opowiadał przewodnik. Z zaangażowaniem opowiadał o historii Turcji, wzbudzając nasze zainteresowanie i wciągając nas w klimat tureckich obyczajów i tradycji. Także duże podziękowania dla Pana, Panie Halilu za wspaniale spędzony tydzień, za otwartość, serdeczność, uśmiech i humor. Nie można również pominąć kierowcy, dzięki któremu bezpiecznie zwiedziliśmy część tego kraju, zarówno wielkie miasta, jak i mniejsze miejscowości, „ukryte” wśród krętych, górskich szlaków
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
5/6
26-30 lat, z partnerem/ką wrzesień 2020
Wycieczka bardzo ciekawa, noclegi bardzo dobre. Przewodnik wycieczki, Halil wyśmienity, niezwykle duża wiedza i bardzo ciekawy sposób opowiadania, pomocny, chętnie odpowiadał na pytania i znał (...) rozwiń
Wycieczka bardzo ciekawa, noclegi bardzo dobre. Przewodnik wycieczki, Halil wyśmienity, niezwykle duża wiedza i bardzo ciekawy sposób opowiadania, pomocny, chętnie odpowiadał na pytania i znał wiele ciekawostek. Problem i to duży to ostatni dzień wycieczki, o godz. 13:30 w Izmirze wymeldowaliśmy się i do 1:45 musieliśmy czekać na samolot w hotelu w pobliżu którego nie było dosłownie nic do zobaczenia, do centrum prawie 15 km! Cały dzień stracony, bez zapewnionego lunchu, kolacji czy nawet wody! Moim zdaniem bardzo duży minus na koniec tak ciekawej wycieczki.
 • 5
 • 5
 • 4
 • 5
 • 5
zwiń

Sprawdź cenę

Twój wybór wczasów

Turcja

Na styku kultur

WYCIECZKA OBJAZDOWA
zmień wariant wakacji
 • Dojazd własny
Wybierz
3 239 Pln
Oszczędzasz: 710 PLN
Dorosły
2 529pln
Łączna kwota sprawdź szczegóły ceny 5 058 pln razem
Oszczędzasz 710 PLN
Rezerwuj
Przejdziesz do bezpiecznego procesu rezerwacji
 • wyślij zapytanie
 • callcenter.tel_pl
 • 801 066 777
 • 77 4476 777
 • Infolinie dostępne: pn-pt: 8-22 sob-ndz: 9-20
arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter