phone mobile mobile pin heart heart user user Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane CB5DFB7F-C92F-41CB-9FB1-916D616FF3EC E0FBD33F-841B-452B-BF16-225B7D943904
Wyniki Wyszukiwania Orient Extra

Atuty oferty

 • Żagiel Itaki
 • najważniejsze miejsca Turcji podczas jednej wycieczki
 • ruiny starożytnych miast
 • Stambuł – największe miasto Turcji
 • rejs statkiem po cieśninie Bosfor
 • "Turecka Noc" w jaskini w Kapadocji
 • zwiedzanie podziemnego miasta w Kaymaki
 • dwa posiłki dziennie w cenie
 • dostęp do Wi-Fi w autokarze
 • przeprawa promowa przez cieśninę Dardanele

Orient Extra Kod: AYTEXTR

Trasa
2 999PLN
Dorośli: 2 2 posiłki So 24.07 – Śr 04.08.21
Itaka
 • Promocja LATO 21 LATO 21
Turcja

Orient Extra

 • Promocja LATO 21 LATO 21
Kod: AYTEXTR
Opis

1. DZIEŃ. ANTALYA
Zbiórka uczestników na lotnisku. Bezpośredni przelot do ANTALYI. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

2. DZIEŃ. PAMUKKALE – HIERAPOLIS (trasa: ok. 430 km)
Śniadanie. Przejazd do PAMUKKALE, zwanego bawełnianą twierdzą, jednego z najwspanialszych cudów natury. Spacer po białych wapiennych tarasach, wpisanych na listę UNESCO. Zwiedzanie ruin HIERAPOLIS, miasta założonego w II w. p.n.e. przez władcę Pergamonu Eumenesa II, gdzie do dziś w bardzo dobrym stanie zachował się teatr. Przejazd do hotelu w okolicy Efezu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

3. DZIEŃ. EFEZ – SELCUK – PERGAMON (trasa: ok. 180 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie EFEZU, jednego z największych i najlepiej zachowanych starożytnych miast. Zwiedzanie ruin miasta, m.in. Droga Arkadyjska, biblioteka Celsusa, teatr, łaźnie, liczne świątynie i budynki użyteczności publicznej. Przejazd do SELCUK, zwiedzanie domu, obecnie przekształconego w kaplicę. Według wierzeń, właśnie tam ostatnie lata życia spędziła Matka Boska. Przejazd do PERGAMONU – jednego z najsławniejszych miast starożytnego świata, które było ważnym ośrodkiem kultury, handlu i medycyny w rejonie Morza Śródziemnego. Zwiedzanie imponujących ruin starożytnego miasta: Akropol i Asklepiejon. Przejazd do hotelu w okolicach Pergamonu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

4. DZIEŃ. TROJA – STAMBUŁ (trasa: ok. 530 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie TROI, legendarnego miasta króla Priama. Troja jest miejscem akcji homerowskiej „Iliady”, w której autor barwnie opisał losy Heleny i Parysa oraz greckich i trojańskich bohaterów. Miasto zostało zdobyte za pomocą podstępu z koniem trojańskim. Zwiedzanie słynnych ruin starożytnego miasta, wpisanych na listę UNESCO. Przeprawa promowa przez cieśninę Dardanele. Przejazd przez Trację, czyli europejską część Turcji do STAMBUŁU – jednej z najbardziej intrygujących metropolii świata, miasta położonego na dwóch kontynentach. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

5. DZIEŃ. STAMBUŁ
Śniadanie. Zwiedzanie STAMBUŁU: Hagia Sophia – Świątynia Mądrości Bożej, najsławniejsza bizantyjska budowla w Stambule, uznawana za jeden z cudów architektonicznych świata. Wizyta na starym hipodromie, z którego już blisko do Błękitnego Meczetu – najpiękniejszego i najbardziej znanego w Stambule. Meczet posiada 6 minaretów, a jego ściany pokrywa 20 tys. niebieskich fajansowych płytek. Wizyta na największym krytym targowisku świata – Wielkim Bazarze – o powierzchni 45 tys. m², gdzie w ok. 4000 sklepów można kupić niemal wszystko. Rejs statkiem po cieśninie Bosfor. Jest to najlepszy sposób na relaks i poznanie wybrzeża. Cieśnina łączy Wschód z Zachodem, do dziś ma znaczenie strategiczne, a w przeszłości była jedną z najważniejszych dróg morskich na świecie. Przejazd do hotelu, kolacja. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): „Stambuł nocą” – wspaniała okazja, aby przekonać się, jak miasto żyje nocą. Powrót do hotelu, nocleg.

6. DZIEŃ. ANKARA (trasa: ok. 440 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie pałacu Topkapi – imponującej rezydencji sułtanów i centrum administracyjnego przez ponad 380 lat. Przejazd do ANKARY – stolicy Turcji. W przeszłości znane z hodowli zwierząt, uprawy gruszek i winogron miasto obecnie jest istotnym ośrodkiem handlowym i przemysłowym kraju. Miasto posiada długą i barwną historię, dlatego nie brakuje w nim miejsc wartych odwiedzenia. Zwiedzanie Mauzoleum Ataturka – poświęconego twórcy współczesnego państwa tureckiego. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

7. DZIEŃ. KAPADOCJA (trasa: ok. 300 km)
Śniadanie. Przejazd do KAPADOCJI słynącej z księżycowego krajobrazu, podziemnych miast i skalnych kościołów. Postój na wzgórzu Uchisar, skąd rozpościera się panoramiczny widok na Kapadocję. Wizyta w skansenie Göreme, największym i najciekawszym kompleksie skalnych kościołów wyrzeźbionych w tufie wulkanicznym. Kościoły kryją wewnątrz wspaniałe freski, w większości z XI w. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja. Wieczorem wspaniała zabawa podczas „Tureckiej Nocy” zorganizowanej w jednej z jaskiń w Kapadocji. Zabawa obejmuje bogaty program artystyczny, napoje alkoholowe i bezalkoholowe. Nocleg.

8. DZIEŃ. KAPADOCJA
Śniadanie. Czas wolny lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): lot balonem nad Kapadocją. Podziwianie bajkowego krajobrazu z góry. Zwiedzanie podziemnego miasta w Kaymakli sięgającego 35 m w dół, powstałego ok. IV w. p.n.e. Składają się z blisko stu tuneli, w których można odnaleźć mieszkania, kuchnie, spiżarnie, kościoły, stajnie, które zostały wydrążone w skałach wulkanicznych. Wnętrze zaskakuje znakomitą wentylacją, nawet na najniższych poziomach. Powrót do hotelu. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): pokaz rytualnego tańca derwiszów. Przejazd do hotelu, kolacja, nocleg.

9. DZIEŃ. KONYA – ANTALYA (trasa: ok. 540 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do KONYI, jednej z najbardziej religijnych i konserwatywnych miejscowości w Turcji, gdzie powstał zakon tańczących derwiszów. Charakterystyczną cechą członków zakonu jest umiejętność medytacji w ruchu. Zwiedzanie muzeum Mevlany – założyciela zakonu. W muzeum znajduje się ponad 30 tysięcy rękopisów sięgających czasów klasztornej biblioteki, a także dywany i kilimy z okresu XIII-XVIII wieku. Przejazd do ANTALYI. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

10. DZIEŃ. ANTALYA
Śniadanie. Czas wolny na wypoczynek. Możliwość skorzystania z wycieczki fakultatywnej (za dodatkową opłatą na miejscu): „Rejs po rzece Manavgat", podczas której można zobaczyć wspaniałe wodospady na rzece Manavgat i odwiedzić lokalny bazar. Obiad w cenie rejsu. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

11. DZIEŃ. ANTALYA
Śniadanie. Czas wolny na wypoczynek lub fakultatywnie (za dodatkową opłata na miejscu): wycieczka po Antalyi. W programie: Wodospad Düden, który wpada prosto do morza stanowi perełkę porzyrodniczą wybrzeża; wizyta w sklepie z wyrobami skórzanymi. Kolejnym punktem jest niezwykle malownicze stare miasto z wąskimi uliczkami i drewnianymi domami przylegającymi do starożytnych murów miejskich. Znajduje się tu również wspaniała brama z charakterystycznymi łukami, zbudowana na cześć cesarza Hadriana z II w ne, przejście do mariny i krótki rejs, podczas którego mozna podziwiać piekne widoki na miasto od strony morza. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

12. DZIEŃ. ANTALYA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Czas wolny (zależnie od godziny wylotu), transfer na lotnisko w Antalyi i bezpośredni przelot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt o wypoczynek: śniadanie, wykwaterowanie i transfer do wybranego hotelu.

11 noclegów w hotelach*** w miastach lub okolicy miast: 4 w Antalyi, 1 w Efezie, 1 w Pergamonie, 2 w Stambule, 1 w Ankarze, 2 w Kapadocji; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami, klimatyzowane • wyżywienie: 11 śniadań, 11 kolacji • przelot • przejazdy autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, rejs po Bosforze, Turecka Noc, przeprawa promowa przez cieśninę Dardanele, audio guide: ok. 205 EUR (dzieci do 8 lat – 50% zniżki), napiwki: ok. 18 EUR/os.
 2. Wizy: obywatele RP podróżujący do Turcji w celach turystycznych na okres nie dłuższy niż 90 dni są zwolnieni z obowiązku wizowego.
 3. Opłaty fakultatywne: Stambuł nocą: ok. 25 EUR, lot balonem nad Kapadocją: ok. 160 EUR, rejs po rzece Manavgat: ok. 35 EUR, pokaz tańca derwiszów: ok. 19 EUR; wymagane min. 5 osób; wycieczka po Antalyi: ok 13 EUR.
 4. Podczas święta Kurban Bajram niektóre obiekty muzealne i meczety są zamknięte dla zwiedzających.

5.4 /6
97% klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą

Klienci doceniają:

 • Program wycieczki/trasę
 • Standard autokaru
 • Komfort podróży

Bezpieczne wakacje z ITAKĄ

Gwarancja bezkosztowej zmiany na inny termin w przypadku kwarantanny lub zachorowania na COVID-19

Ubezpieczenie zdrowotne na wypadek zachorowania na COVID-19 lub kwarantanny podczas wakacji

Ubezpieczenie od rezygnacji w przypadku zachorowania przed wyjazdem dowolnego uczestnika

LATO 2021
Informacje o regionie
Galeria regionu

Turcja

Fascynująca kraina pełna niezwykłych krajobrazów, światowej klasy zabytków, starożytnych metropolii i biblijnych miast. Niezliczona ilość barw, niezapomniane zapachy, oświetlone wieże minaretów, tysiące świecidełek połyskujących nie tylko na bazarze w słynnym Istambule, wprowadzają turystów w magiczny świat Orientu.

Położenie na mapie Trasa

Antalya • Pamukkale • Hierapolis • Efez • Selcuk • Pergamon • Troja • Stambuł • Ankara • Kapadocja • Konya • Antalya

Orient Extra to rozszerzenie znanego od lat programu ITAKI Orient Express. Wyjątkowa okazja do zapoznania się z najciekawszymi miejscami Turcji. Każdy dzień przynosi nowe, niezapomniane, orientalne doznania. Na początek Pamukkale – czyli bawełniana twierdza, wpisane na listę UNESCO ze względu na niezwykłe śnieżnobiałe wapienne tarasy. Następnie Efez – jedno z największych i najlepiej zachowanych starożytnych miast. W programie również mityczna Troja – miejsce słynnej starożytnej wojny, opisane przez Homera w Iliadzie. Następnie Stambuł – miasto na granicy dwóch kontynentów, o wpływie wielu kultur i religii. Wycieczka kończy się w malowniczej Kapadocji o księżycowym krajobrazie z wykutymi w skałach domami i kościołami. Unikalny program umożliwia zwiedzanie podziemnego miasta w Kaymakli. Na koniec kilka dni odpoczynku i relaksu na Riwierze Tureckiej. Wszystko to i jeszcze więcej podczas starannie rozplanowanych 12 dni. Trasa w Turcji: ok. 2420 km. W 2019 r. wycieczka otrzymała ŻAGIEL ITAKI za atrakcyjny program.

PLAN WYCIECZKI
1. DZIEŃ. ANTALYA
Zbiórka uczestników na lotnisku. Bezpośredni przelot do ANTALYI. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.
2. DZIEŃ. PAMUKKALE – HIERAPOLIS (trasa: ok. 430 km)
Śniadanie. Przejazd do PAMUKKALE, zwanego bawełnianą twierdzą, jednego z najwspanialszych cudów natury. Spacer po białych wapiennych tarasach, wpisanych na listę UNESCO. Zwiedzanie ruin HIERAPOLIS, miasta założonego w II w. p.n.e. przez władcę Pergamonu Eumenesa II, gdzie do dziś w bardzo dobrym stanie zachował się teatr. Przejazd do hotelu w okolicy Efezu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
3. DZIEŃ. EFEZ – SELCUK – PERGAMON (trasa: ok. 180 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie EFEZU, jednego z największych i najlepiej zachowanych starożytnych miast. Zwiedzanie ruin miasta, m.in. Droga Arkadyjska, biblioteka Celsusa, teatr, łaźnie, liczne świątynie i budynki użyteczności publicznej. Przejazd do SELCUK, zwiedzanie domu, obecnie przekształconego w kaplicę. Według wierzeń, właśnie tam ostatnie lata życia spędziła Matka Boska. Przejazd do PERGAMONU – jednego z najsławniejszych miast starożytnego świata, które było ważnym ośrodkiem kultury, handlu i medycyny w rejonie Morza Śródziemnego. Zwiedzanie imponujących ruin starożytnego miasta: Akropol i Asklepiejon. Przejazd do hotelu w okolicach Pergamonu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
4. DZIEŃ. TROJA – STAMBUŁ (trasa: ok. 530 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie TROI, legendarnego miasta króla Priama. Troja jest miejscem akcji homerowskiej „Iliady”, w której autor barwnie opisał losy Heleny i Parysa oraz greckich i trojańskich bohaterów. Miasto zostało zdobyte za pomocą podstępu z koniem trojańskim. Zwiedzanie słynnych ruin starożytnego miasta, wpisanych na listę UNESCO. Przeprawa promowa przez cieśninę Dardanele. Przejazd przez Trację, czyli europejską część Turcji do STAMBUŁU – jednej z najbardziej intrygujących metropolii świata, miasta położonego na dwóch kontynentach. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.
5. DZIEŃ. STAMBUŁ
Śniadanie. Zwiedzanie STAMBUŁU: Hagia Sophia – Świątynia Mądrości Bożej, najsławniejsza bizantyjska budowla w Stambule, uznawana za jeden z cudów architektonicznych świata. Wizyta na starym hipodromie, z którego już blisko do Błękitnego Meczetu – najpiękniejszego i najbardziej znanego w Stambule. Meczet posiada 6 minaretów, a jego ściany pokrywa 20 tys. niebieskich fajansowych płytek. Wizyta na największym krytym targowisku świata – Wielkim Bazarze – o powierzchni 45 tys. m², gdzie w ok. 4000 sklepów można kupić niemal wszystko. Rejs statkiem po cieśninie Bosfor. Jest to najlepszy sposób na relaks i poznanie wybrzeża. Cieśnina łączy Wschód z Zachodem, do dziś ma znaczenie strategiczne, a w przeszłości była jedną z najważniejszych dróg morskich na świecie. Przejazd do hotelu, kolacja. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): „Stambuł nocą” – wspaniała okazja, aby przekonać się, jak miasto żyje nocą. Powrót do hotelu, nocleg.
6. DZIEŃ. ANKARA (trasa: ok. 440 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie pałacu Topkapi – imponującej rezydencji sułtanów i centrum administracyjnego przez ponad 380 lat. Przejazd do ANKARY – stolicy Turcji. W przeszłości znane z hodowli zwierząt, uprawy gruszek i winogron miasto obecnie jest istotnym ośrodkiem handlowym i przemysłowym kraju. Miasto posiada długą i barwną historię, dlatego nie brakuje w nim miejsc wartych odwiedzenia. Zwiedzanie Mauzoleum Ataturka – poświęconego twórcy współczesnego państwa tureckiego. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.
7. DZIEŃ. KAPADOCJA (trasa: ok. 300 km)
Śniadanie. Przejazd do KAPADOCJI słynącej z księżycowego krajobrazu, podziemnych miast i skalnych kościołów. Postój na wzgórzu Uchisar, skąd rozpościera się panoramiczny widok na Kapadocję. Wizyta w skansenie Göreme, największym i najciekawszym kompleksie skalnych kościołów wyrzeźbionych w tufie wulkanicznym. Kościoły kryją wewnątrz wspaniałe freski, w większości z XI w. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja. Wieczorem wspaniała zabawa podczas „Tureckiej Nocy” zorganizowanej w jednej z jaskiń w Kapadocji. Zabawa obejmuje bogaty program artystyczny, napoje alkoholowe i bezalkoholowe. Nocleg.
8. DZIEŃ. KAPADOCJA
Śniadanie. Czas wolny lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): lot balonem nad Kapadocją. Podziwianie bajkowego krajobrazu z góry. Zwiedzanie podziemnego miasta w Kaymakli sięgającego 35 m w dół, powstałego ok. IV w. p.n.e. Składają się z blisko stu tuneli, w których można odnaleźć mieszkania, kuchnie, spiżarnie, kościoły, stajnie, które zostały wydrążone w skałach wulkanicznych. Wnętrze zaskakuje znakomitą wentylacją, nawet na najniższych poziomach. Powrót do hotelu. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): pokaz rytualnego tańca derwiszów. Przejazd do hotelu, kolacja, nocleg.
9. DZIEŃ. KONYA – ANTALYA (trasa: ok. 540 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do KONYI, jednej z najbardziej religijnych i konserwatywnych miejscowości w Turcji, gdzie powstał zakon tańczących derwiszów. Charakterystyczną cechą członków zakonu jest umiejętność medytacji w ruchu. Zwiedzanie muzeum Mevlany – założyciela zakonu. W muzeum znajduje się ponad 30 tysięcy rękopisów sięgających czasów klasztornej biblioteki, a także dywany i kilimy z okresu XIII-XVIII wieku. Przejazd do ANTALYI. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.
10. DZIEŃ. ANTALYA
Śniadanie. Czas wolny na wypoczynek. Możliwość skorzystania z wycieczki fakultatywnej (za dodatkową opłatą na miejscu): „Rejs po rzece Manavgat", podczas której można zobaczyć wspaniałe wodospady na rzece Manavgat i odwiedzić lokalny bazar. Obiad w cenie rejsu. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.
11. DZIEŃ. ANTALYA
Śniadanie. Czas wolny na wypoczynek lub fakultatywnie (za dodatkową opłata na miejscu): wycieczka po Antalyi. W programie: Wodospad Düden, który wpada prosto do morza stanowi perełkę porzyrodniczą wybrzeża; wizyta w sklepie z wyrobami skórzanymi. Kolejnym punktem jest niezwykle malownicze stare miasto z wąskimi uliczkami i drewnianymi domami przylegającymi do starożytnych murów miejskich. Znajduje się tu również wspaniała brama z charakterystycznymi łukami, zbudowana na cześć cesarza Hadriana z II w ne, przejście do mariny i krótki rejs, podczas którego mozna podziwiać piekne widoki na miasto od strony morza. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
12. DZIEŃ. ANTALYA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Czas wolny (zależnie od godziny wylotu), transfer na lotnisko w Antalyi i bezpośredni przelot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt o wypoczynek: śniadanie, wykwaterowanie i transfer do wybranego hotelu.

ŚWIADCZENIA: 11 noclegów w hotelach*** w miastach lub okolicy miast: 4 w Antalyi, 1 w Efezie, 1 w Pergamonie, 2 w Stambule, 1 w Ankarze, 2 w Kapadocji; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami, klimatyzowane • wyżywienie: 11 śniadań, 11 kolacji • przelot • przejazdy autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:
 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, rejs po Bosforze, Turecka Noc, przeprawa promowa przez cieśninę Dardanele, audio guide: ok. 205 EUR (dzieci do 8 lat – 50% zniżki), napiwki: ok. 18 EUR/os.
 2. Wizy: obywatele RP podróżujący do Turcji w celach turystycznych na okres nie dłuższy niż 90 dni są zwolnieni z obowiązku wizowego.
 3. Opłaty fakultatywne: Stambuł nocą: ok. 25 EUR, lot balonem nad Kapadocją: ok. 160 EUR, rejs po rzece Manavgat: ok. 35 EUR, pokaz tańca derwiszów: ok. 19 EUR; wymagane min. 5 osób; wycieczka po Antalyi: ok 13 EUR.
 4. Podczas święta Kurban Bajram niektóre obiekty muzealne i meczety są zamknięte dla zwiedzających.
Położenie na mapie
Opinie klientów (166)

Ocena ogólna

5.4/6

Klienci wyróżnili:

 • Program wycieczki/trasę
 • Standard autokaru
 • Komfort podróży
97%
naszych klientów poleca ten hotel!
 • 5.4
 • 5.6
 • 4.5
 • 5.3
 • 5.4
 • 5.0

Pokaż recenzje od:

6/6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2020
Utku niesamowity ,zaangażowany rozwiń
Utku niesamowity ,zaangażowany
 • 6
 • 3
 • 4
 • 5
 • 5
zwiń
3/6
50+ lat, sam/a wrzesień 2020
1. Za bogaty program . Należy pominąć mniej istotne obiekty na rzecz zwiększenia pobytu ( noclegów ) w miejscowościach celem wzbogacenia -zapoznania się architekturą - historią . 2. Męczące (...) rozwiń
1. Za bogaty program . Należy pominąć mniej istotne obiekty na rzecz zwiększenia pobytu ( noclegów ) w miejscowościach celem wzbogacenia -zapoznania się architekturą - historią . 2. Męczące przejazdy -zabierające dużo czasu 3.Zmniejszenie wizyt w tz. zakupach ze wskazaniem 4.Brak nadzoru nad hotelami szczególnie w sprawach posiłku ( nie wszędzie ) np. kolacja w 1-szy dzień kanapka jak to się ma Państwa oferty. 5.TURECKA NOC - Polacy już nie są prostaccy .Co to miało związek z kulturą turecką . Program wykonany " na siłę " wrzutki i decybele. Jadłospis - no właśnie PROSZĘ SPRAWDZIĆ . 6 .Wadliwa klimatyzacja lub wyłączona w salach , pomieszczeniach np. restauracje , hole itp.
 • 4
 • 4
 • 3
 • 5
 • 5
zwiń
6/6
50+ lat, ze znajomymi wrzesień 2020
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
5/6
50+ lat, sam/a wrzesień 2020
Wycieczka bardzo udana, ciekawe miejsca, fascynujące widoki . Pamukkale czy Kapadocja cuda natury zapierające oddech. Ciekawe antyczne miasta budzące wyobrażnię i ciekawość historii opowiadanych (...) rozwiń
Wycieczka bardzo udana, ciekawe miejsca, fascynujące widoki . Pamukkale czy Kapadocja cuda natury zapierające oddech. Ciekawe antyczne miasta budzące wyobrażnię i ciekawość historii opowiadanych przez przewodnika. Turcja to piękny kraj, duże nowe miasta z licznymi zabytkami. Jestem zadowolona , to wycieczka spełnionych marzeń. Polecam . Przeżyj to sam.
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2020
Pierwszy raz wyjeżdżaliśmy na wycieczkę z Itaką do Turcji. Byliśmy pełni obaw związanych z wyjazdem w czasie pandemii. Rygor sanitarny, powszechne noszenie maseczek, organizacja posiłków w (...) rozwiń
Pierwszy raz wyjeżdżaliśmy na wycieczkę z Itaką do Turcji. Byliśmy pełni obaw związanych z wyjazdem w czasie pandemii. Rygor sanitarny, powszechne noszenie maseczek, organizacja posiłków w hotelach sprawił, ze czuliśmy się bezpieczni. Organizacja wycieczki oraz program miłe nas zaskoczył. Przewodnik Utku rewelacyjny to wartość dodana tej wycieczki. Ogólna ocena bardzo dobra, polecam wszystkim. Przyjechaliśmy wypoczęci i zadowoleni.
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2020
Bardzo fajna wycieczka . zobaczyliśmy bardzo ciekawe miejsca i a co najważniejsze nie było pędu,był czas wolny w którym można było pójść np. na bazarek lub wypić kawę i poczuć klimat tych (...) rozwiń
Bardzo fajna wycieczka . zobaczyliśmy bardzo ciekawe miejsca i a co najważniejsze nie było pędu,był czas wolny w którym można było pójść np. na bazarek lub wypić kawę i poczuć klimat tych miejsc.Nasz turecki opiekun i przewodnik Udko to po prostu strzał w dziesiątkę! Wesoły,pogodny ,dowcipny ,służący pomocą w każdej chwili . Wspaniały człowiek . Ostatnie dwa dni spędzone nad morzem były świetnym dopełnieniem tej naprawdę fajnej wycieczki godnej polecenia
 • 6
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
6/6
50+ lat, sam/a wrzesień 2020
Wycieczka wspaniała. rozwiń
Wycieczka wspaniała.
 • 6
 • 3
 • 4
 • 6
 • 5
zwiń
3/6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2020
Nie polecam wycieczki osobom ciekawym świata, Program atrakcyjny na papierze. Najciekawsze obiekty zamknięte lub w remoncie. Bezproduktywna strata czasu na zbyt częste i długie czasowo postoje (...) rozwiń
Nie polecam wycieczki osobom ciekawym świata, Program atrakcyjny na papierze. Najciekawsze obiekty zamknięte lub w remoncie. Bezproduktywna strata czasu na zbyt częste i długie czasowo postoje , na stacjach benzynowych lub przed restauracjami w porze obiadowej dla części grupy.
 • 5
 • 4
 • 4
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
41-50 lat, z partnerem/ką wrzesień 2020
super polecam wszystkim kto lubi zwiedzać rozwiń
super polecam wszystkim kto lubi zwiedzać
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką sierpień 2020
Ta wycieczka bardzo słusznie nazywa się ORIENT EXTRA. Program, realizacja, przewodnik ,,, i wiele więcej elementów tej wycieczki jest na poziomie EXTRA. rozwiń
Ta wycieczka bardzo słusznie nazywa się ORIENT EXTRA. Program, realizacja, przewodnik ,,, i wiele więcej elementów tej wycieczki jest na poziomie EXTRA.
 • 6
 • 4
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
4/6
41-50 lat, z partnerem/ką sierpień 2020
rezydent jak najbardziej w porządku, natomiast wycieczki fakultatywne bardzo nie adekwatne w stosunku do zawyżone ceny. rozwiń
rezydent jak najbardziej w porządku, natomiast wycieczki fakultatywne bardzo nie adekwatne w stosunku do zawyżone ceny.
 • 4
 • 4
 • 4
 • 5
 • 6
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką sierpień 2020
Ciekawe miejsca rozwiń
Ciekawe miejsca
 • 5
 • 5
 • 6
 • 5
 • 5
zwiń
5/6
26-30 lat, z partnerem/ką sierpień 2020
Wycieczka w interesujący sposób przedstawia najciekawsze zakątki zachodniej i centralnej Turcji, Mieliśmy okazję podróżować w niecodziennych oklicznościach przez pandemię, ale dzięki temu (...) rozwiń
Wycieczka w interesujący sposób przedstawia najciekawsze zakątki zachodniej i centralnej Turcji, Mieliśmy okazję podróżować w niecodziennych oklicznościach przez pandemię, ale dzięki temu mogliśmy w komfortowaych warunkach bez tłumów turystów cieszyć się zwiedzanymi obiektami. W szczególności w pamięci zapadnie nam na długo pobyt w Pammukale oraz w Kapadocji. Dzięki kilkumiesięcznemu zamknięciu tarasy wapienne z wodami termalnymi cudownie się zregenrowały i można teraz podziwiać ich naturalne piękno. W Kapadocji oczy cieszyły zaś widoki na kamienne miasta. Mieliśmy także szczęście lecieć balonem co było spełnieniem marzeń. Sama podróż przebiegała w komfortowych warunach. Hotele w większości były czyste i spełniały nasze oczekiwania. W szczególności przypadł nam do gustu hotel w Kapadocji gdzie spędziliśmy dwie noce. Najgorszy był hotel w Ankarze i warto byłoby rozważyć jego zmianę (ale z doświadczenia już wiemy, że w stolicach hotele są najsłabsze ze względów na wysokie ceny). Wyżwienie w hotelach było na przyzwoitym poziomie. W szczególności przypadło nam do gustu w Stambule gdzie ciężko było przejeść tak duże porcje. W Antalyi śniadania były zbyt monotonne co przy 3 dniowym pobycie było uciążliwe. Przejazdy między zwiedzanymi obiektami były momentami męczące ze względu na ich długość, ale mamy świadomość że chcąc zobaczyć tak duży obszar jest to nieuniknione. Pracę naszego pilota oceniamy bardzo pozytywnie. Umilał nam podróż w autokarze przybliżając nam kulturęTurcji i opowiadając nam wiele ciekawych rzeczy z życia codziennego w tym kraju. Z programu osobiście wyrzuciłabym wizytę w sklepie ze skórami oraz u jubilera, lecz sądząc po zakupach innych było na nie zaiteresowanie. Brakło nam również nieco szerszego programu zwiedzania w Ankarze. Ogólnie wycieczka bardzo nam się podobała i z czystym sumieniem ją polecamy.
 • 5
 • 4
 • 4
 • 5
 • 5
zwiń
6/6
41-50 lat, z partnerem/ką sierpień 2020
Wycieczka doskonale opracowana, zorganizowana i zrealizowana. Przewodnik (z nami był Umut) bardzo zaangażowany, robi wszystko żeby uczestnicy byli zadowoleni, profesjonaly, uczynny i dyskretny (...) rozwiń
Wycieczka doskonale opracowana, zorganizowana i zrealizowana. Przewodnik (z nami był Umut) bardzo zaangażowany, robi wszystko żeby uczestnicy byli zadowoleni, profesjonaly, uczynny i dyskretny :). Na pewno wrócę do Turcji z Itaką. Pozdrawiam.
 • 6
 • 4
 • 4
 • 5
 • 5
zwiń
6/6
31-40 lat, sam/a wrzesień 2019
Dobra organizacja. Atrakcyjny program. Hotele, wyżywienie, pilot OK. W planie był lot balonem i tego się nie udało zrealizować - bardzo szkoda. Dużo atrakcji do zobaczenia. Pilot wszystko (...) rozwiń
Dobra organizacja. Atrakcyjny program. Hotele, wyżywienie, pilot OK. W planie był lot balonem i tego się nie udało zrealizować - bardzo szkoda. Dużo atrakcji do zobaczenia. Pilot wszystko opowiada i nawet pokazuje atrakcje, które nie były w planie wycieczki. Ogólnie polecam, warto.
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
5/6
50+ lat, sam/a wrzesień 2019
Wycieczka bardzo ciekawa, trasa dobrze pomyślana. Warto wprowadzić drobne zmiany w Istambule, np. Meczet Sułtana zamiast Błękitnego. Hotele ok., oprócz ostatniego. Szkoda. Wartość dodana to (...) rozwiń
Wycieczka bardzo ciekawa, trasa dobrze pomyślana. Warto wprowadzić drobne zmiany w Istambule, np. Meczet Sułtana zamiast Błękitnego. Hotele ok., oprócz ostatniego. Szkoda. Wartość dodana to świetny przewodnik. Udku, rewelacyjny. Minus, lot balonem w Kapadocji. Szkoda, że się nie odbył. Polecam
 • 6
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
zwiń
6/6
41-50 lat, z partnerem/ką wrzesień 2019
Program wycieczki bardzo dobry i intensywny, wyżywienie dobre, momentami przeciętne, hotele dobre (Kapadocja), pozostałe przeciętne. Komfort podróży dobry. Jednym słowem impreza warta polecenia (...) rozwiń
Program wycieczki bardzo dobry i intensywny, wyżywienie dobre, momentami przeciętne, hotele dobre (Kapadocja), pozostałe przeciętne. Komfort podróży dobry. Jednym słowem impreza warta polecenia :-) Doskonały miejscowy pilot / opiekun (Pan Utku). Wygodny autokar prowadzony przez spokojnego i doświadczonego kierowcę. Przelot dobrze zorganizowany polskimi liniami czarterowymi.
 • 6
 • 4
 • 4
 • 5
 • 6
zwiń
5/6
50+ lat, sam/a wrzesień 2019
Wycieczka fajna, pilot super, ludzie w porządku, ale niestety nie polecieliśmy balonem, gdyż nie wszystkie miejsca były zajęte, rezerwację trzeba robić na miesiąc lub dłużej do przodu. rozwiń
Wycieczka fajna, pilot super, ludzie w porządku, ale niestety nie polecieliśmy balonem, gdyż nie wszystkie miejsca były zajęte, rezerwację trzeba robić na miesiąc lub dłużej do przodu.
 • 6
 • 4
 • 4
 • 5
 • 5
zwiń
4/6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2019
Wycieczka ogólnie wspaniała, nieoceniony turecki przewodnik Hassan- ciekawie opowiadający i z humorem - merytorycznie bez zarzutu-BRAVO ! Gorzej jeśli chodzi o opiekuna ze strony Itaki. Pani (...) rozwiń
Wycieczka ogólnie wspaniała, nieoceniony turecki przewodnik Hassan- ciekawie opowiadający i z humorem - merytorycznie bez zarzutu-BRAVO ! Gorzej jeśli chodzi o opiekuna ze strony Itaki. Pani rezydentka poswięciła nam dosłownie 5 minut jako przywitanie w Turcji . Przkazała parę nieistotnych informacji i znikla z Autobusu ! Wszystkim na bieżąco musiał zajmować się przewodnik Hassan. Mielismy niemiły incydet. jedna z uczestniczek dostała Zawłu i została zabrana do szpitala. Wszystko organizował nasz Przewodnik- Hassan. Nie czuć było natomiast wsparcia ze strony rezydenta Itaki ! Przy odlocie z Antalii Pani rezydent wprawdzie była obecna, ale spełniała jedynie stateczną rolę osoby kontrolującej odprawę przed odlotem . Zapytana prze zemnie co z Pania , która dostała zawału, odpowiedziała, że słyszała o sprawie, ale szczegółów nie zna. Niedopuszczalna moim zdaniem była również organizacja wylotu z Antalii do Warszawy. Doba hotelowa skończyła sie nam o godz. 12-stej w południe 18.09. Musielismy opóścić hotel w Antalii. Natomiast wylot był dopiero o godz 4.05 nad ranem nastepnego dnia ( z 19.09.2019). Itatak nie zorganizował opieki na ten czs- na zasadzie -" róbcie co chcecie" - ani zapewnienia wyżywienia ( lunch box-ów) , ani pełnej informacji o możliwości dokupienia noclegu . Osobną sprawa była niepełna i niejasna informacja o koszcie wycieczek fakultatywnych. NP lot balonem w Kapadocji pierwotnie miał wynosić 180 EUR, okazało się cena wynosi ponad 200 EUR. Podumowując- pełny koszt wycieczki wynisłby prawie 80% drożej gdyby cheć skorzystać zw szystkich wycieczek fakultatywnych ( łączny koszt wycieczek fakultatywnych + napiwki to ca 515 EUR).
 • 6
 • 4
 • 4
 • 5
 • 5
zwiń
6/6
50+ lat, sam/a wrzesień 2019
Turcja zachwycająca,program niemęczący,hotele dość dobre,wyżywienie takie sobie-ile razy dziennie można jeść ryż,ale nie chodziłam głodna.Pilot miły,kompetentny.Sama nie obejrzałabym tyle miejsc (...) rozwiń
Turcja zachwycająca,program niemęczący,hotele dość dobre,wyżywienie takie sobie-ile razy dziennie można jeść ryż,ale nie chodziłam głodna.Pilot miły,kompetentny.Sama nie obejrzałabym tyle miejsc jak z wycieczką.Może jedynie zbyt duże odległości -600km w jeden dzień,to dużo.Polecam wycięczkę .
 • 6
 • 5
 • 4
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
26-30 lat, z partnerem/ką wrzesień 2019
Jesteśmy bardzo zadowolone z wycieczki. Program był bardzo ciekawy dobrze ułożony, dzięki czemu zwiedza się znaczną część kraju (ponad 2600 km przejechanych). Szczególne podziękowania dla (...) rozwiń
Jesteśmy bardzo zadowolone z wycieczki. Program był bardzo ciekawy dobrze ułożony, dzięki czemu zwiedza się znaczną część kraju (ponad 2600 km przejechanych). Szczególne podziękowania dla naszego przewodnika Hasana Sahina, dzięki któremu ta wycieczka była bardzo dobrze przeprowadzona. Hasan był bardzo dobrze zorganizowanym pilotem, bardzo profesjonalnym i z ogromną wiedzą na temat nie tylko historii Turcji i jej kultury, ale również współczesnej sytuacji społeczno-gospodarczej, o czym opowiadał nam podczas podróży autokarem. Dzięki niemu można dowiedzieć się wielu ciekawych informacji o Turcji i wrócić z wycieczki z konkretną wiedzą. Kierowca (pan Kasym) również zasługuje na pochwałę; prowadzi bezpiecznie i doskonalone radzi sobie na tureckich drogach Co do trasy wycieczki, to pomimo długich odcinków tras przejazd był wygodny i nie tak męczący jak przewidywałyśmy. Nasza mała sugestia - z programu można jednak usunąć Troję (mało ciekawe miejsce) oraz Ankarę zrobić jedynie przejazdem, bez noclegu, a w zamian spędzić więcej czasu w Stambule (niedosyt). Wycieczka byłaby idealna gdyby w programie znalazł się jeszcze czas na Bursę. Hotele jak na wycieczkę objazdową były dobre. Jedzenie w hotelach było urozmaicone i każdy mógł się najeść. Na minus zasługują jednak obiady w trakcie objazdówki – nie można pójść normalnie do restauracji i zjeść co się chce ponieważ będąc na trasie nie ma często takich miejsc przez co byliśmy zawożeni do miejsc typu stołówka, gdzie jedzenie jest serwowane w formie bufetu (duży wybór) ale każdy z automatu musi płacić ok.7 euro/45 lir niezależnie od tego co i w jakiej ilości wybierze do jedzenia. Jesteśmy bardzo zadowolone z wycieczki i będziemy ja polecać znajomymi. Jesteśmy bardzo zadowolone z wycieczki i będziemy ja polecać znajomymi.
 • 5
 • 5
 • 4
 • 4
 • 4
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2019
Wycieczka Orient Extra była spełnieniem moich marzeń.Różnorodność zwiedzanych obiektów oraz krajobrazów pobudzały zmysły i nie było nudy. W Istambule byłam 3 razy i nie miałam wcześniej okazji (...) rozwiń
Wycieczka Orient Extra była spełnieniem moich marzeń.Różnorodność zwiedzanych obiektów oraz krajobrazów pobudzały zmysły i nie było nudy. W Istambule byłam 3 razy i nie miałam wcześniej okazji zwiedzić innych części kraju. Turcja jest piękna trzeba tylko dobrze zaplanować podróż. Kapadocja i lot balonem to niezapomniane spotkanie z cudem natury. Pammukale ,pasmo gór Taurus,Efez,mityczna Troja ,Riwiera Turecka to niezapomniane doznania. Istambuł nocą i zajadanie pieczonych kasztanów na placu Taxim super.Organizacja bardzo dobra między innymi dzięki wspaniałemu przewodnikowi Panu Hasan Sahin. Wspaniały organizator ,wesoły , kompetentny.bardzo go polecam.Polecam wycieczkę Orient Extra.
 • 5
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
4/6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2019
Wycieczka ma bardzo atrakcyjny i bogaty program, fantastyczne miejsca,liczne zabytki.. Natomiast ostatni hotel na trzydniowym pobycie porażka. daleko od plaży i daleko od centrum i jeszcze do (...) rozwiń
Wycieczka ma bardzo atrakcyjny i bogaty program, fantastyczne miejsca,liczne zabytki.. Natomiast ostatni hotel na trzydniowym pobycie porażka. daleko od plaży i daleko od centrum i jeszcze do tego beznadziejne jedzenie porażka. Wycieczka ma bardzo atrakcyjny i bogaty program, fantastyczne miejsca,liczne zabytki.. Natomiast ostatni hotel na trzydniowym pobycie porażka. daleko od plaży i daleko od centrum i jeszcze do tego beznadziejne jedzenie . Jedzenie porażka!!!!
 • 5
 • 3
 • 3
 • 4
 • 4
zwiń
6/6
41-50 lat, z partnerem/ką wrzesień 2019
Wycieczka bardzo ciekawa. Mnóstwo pięknych miejsc. Wiedza przewodnika-Hasana , mega... Bardzo sie starał żeby wszystko bylo w porzadku. Polecam wszystkim bardzo dziękuję. Hasan -6+ rozwiń
Wycieczka bardzo ciekawa. Mnóstwo pięknych miejsc. Wiedza przewodnika-Hasana , mega... Bardzo sie starał żeby wszystko bylo w porzadku. Polecam wszystkim bardzo dziękuję. Hasan -6+
 • 6
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
5/6
41-50 lat, sam/a sierpień 2019
Plan wycieczki rewelacyjny. Turcja podana w przystępnej pigułce dla każdego. Kapadocja to kraina z marzeń i snów, krajobrazy żywcem wyjęte z planu filmowego. Dostojne meczety, fantastyczne (...) rozwiń
Plan wycieczki rewelacyjny. Turcja podana w przystępnej pigułce dla każdego. Kapadocja to kraina z marzeń i snów, krajobrazy żywcem wyjęte z planu filmowego. Dostojne meczety, fantastyczne dzieła natury jak Pamukkale czy słone jezioro Tuz na zawsze pozostaną w pamięci. Nad kilkoma punktami warto by się zastanowić - fakultatywny Stambuł nocą powinien być jednak czymś więcej niż przegonieniem gromadki ludzi wskazaniem palcem i powiedzeniem "tu róbcie zdjęcia". Szkoda, że zabrakło czasu/chęci na poznanie atmosfery tego dziwnego i unikatowego miasta. Kolejny minus to jedzenie - szkoda, że na trasie w hotelach potrawy były nie opisane (jak np. w Tajlandii czy na Sri Lance), bo dla kogoś kto nie je mięsa to ważne, zwłaszcza jak angielski obsługi jest hmm powiedzmy sobie delikatnie słaby. Do hoteli na trasie nie mam zastrzeżeń. Owszem, standard był różny ale wszędzie było czysto. Brak wody pitnej - choć nie wiem do końca jak to było naprawdę. W każdym razie nasz pilot od razu zastrzegł, że wszystko, absolutnie wszystko jest dodatkowo płatne. Właśnie, naszym pilotem był Umut. Na początku to co urocze i zabawne (turecko-polski) z czasem zaczynało męczyć. Chaos wypowiedzi skutkował kompletnym niezrozumieniem arcyciekawej historii Turcji. Pilot cały czas rozumował w kategoriach biznesu, wożąc nas na posiłku za 7 euro, które były zimne i niesmaczne oraz w inne "zaprzyjaźnione miejsca" z podwojonymi cenami dla turystów. Dziwne przytyki odnośnie tego, że mało osób wybierało lunch w polecanych przez niego knajpach trochę psuły atmosferę. Nieporozumieniem był hotel w Antalya - bez dostępu do morza i bez basenu w dzielnicy mieszkalnej = 40 minut pieszo od starówki, 25 minut jazdy autobusem od plaży. Pan Umut na nasze skargi skwitował - a macie na umowie, że hotel miał być z dostępem do morza? Nie mam pytań. Łaskawie dowieziono nas na prywatną plażę, gdzie musieliśmy sami opłacić leżaki. Na szczęście towarzystwo na wycieczki było wspaniałe i nie żałuję ani jednego dnia.
 • 5
 • 4
 • 3
 • 5
 • 4
zwiń

Sprawdź cenę

Twój wybór wczasów

Turcja

Orient Extra

WYCIECZKA OBJAZDOWA
zmień wariant wakacji
 • Dojazd własny
Wybierz
3 639 Pln
Oszczędzasz: 640 PLN
Dorosły
2 999pln
Łączna kwota sprawdź szczegóły ceny 5 998 pln razem
Oszczędzasz 640 PLN
Rezerwuj
Przejdziesz do bezpiecznego procesu rezerwacji
 • wyślij zapytanie
 • callcenter.tel_pl
 • 801 066 777
 • 77 4476 777
 • Infolinie dostępne: pn-pt: 8-22 sob-ndz: 9-20
arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter