phone mobile mobile pin heart heart user user Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane CB5DFB7F-C92F-41CB-9FB1-916D616FF3EC E0FBD33F-841B-452B-BF16-225B7D943904
Wyniki Wyszukiwania Orient Extra

Atuty oferty

 • Żagiel Itaki
 • najważniejsze miejsca Turcji podczas jednej wycieczki
 • ruiny starożytnych miast
 • Stambuł – największe miasto Turcji
 • rejs statkiem po cieśninie Bosfor
 • "Turecka Noc" w jaskini w Kapadocji
 • zwiedzanie podziemnego miasta w Kaymaki
 • dwa posiłki dziennie w cenie
 • dostęp do Wi-Fi w autokarze
 • przeprawa promowa przez cieśninę Dardanele

Orient Extra Kod: AYTEXTR

Trasa
54 246PLN
Dorośli: 2 2 posiłki So 29.08 – Śr 09.09.20
Itaka
 • Promocja LAST MINUTE LAST MINUTE
Turcja

Orient Extra

 • Promocja LAST MINUTE LAST MINUTE
Kod: AYTEXTR
Opis

1. DZIEŃ. ANTALYA
Zbiórka uczestników na lotnisku. Bezpośredni przelot do ANTALYI. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

2. DZIEŃ. PAMUKKALE – HIERAPOLIS (trasa: ok. 430 km)
Śniadanie. Przejazd do PAMUKKALE, zwanego bawełnianą twierdzą, jednego z najwspanialszych cudów natury. Spacer po białych wapiennych tarasach, wpisanych na listę UNESCO. Zwiedzanie ruin HIERAPOLIS, miasta założonego w II w. p.n.e. przez władcę Pergamonu Eumenesa II, gdzie do dziś w bardzo dobrym stanie zachował się teatr. Przejazd do hotelu w okolicy Efezu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

3. DZIEŃ. EFEZ – SELCUK – PERGAMON (trasa: ok. 180 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie EFEZU, jednego z największych i najlepiej zachowanych starożytnych miast. Zwiedzanie ruin miasta, m.in. Droga Arkadyjska, biblioteka Celsusa, teatr, łaźnie, liczne świątynie i budynki użyteczności publicznej. Przejazd do SELCUK, zwiedzanie domu, obecnie przekształconego w kaplicę. Według wierzeń, właśnie tam ostatnie lata życia spędziła Matka Boska. Przejazd do PERGAMONU – jednego z najsławniejszych miast starożytnego świata, które było ważnym ośrodkiem kultury, handlu i medycyny w rejonie Morza Śródziemnego. Zwiedzanie imponujących ruin starożytnego miasta: Akropol i Asklepiejon. Przejazd do hotelu w okolicach Pergamonu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

4. DZIEŃ. TROJA – STAMBUŁ (trasa: ok. 530 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie TROI, legendarnego miasta króla Priama. Troja jest miejscem akcji homerowskiej „Iliady”, w której autor barwnie opisał losy Heleny i Parysa oraz greckich i trojańskich bohaterów. Miasto zostało zdobyte za pomocą podstępu z koniem trojańskim. Zwiedzanie słynnych ruin starożytnego miasta, wpisanych na listę UNESCO. Przeprawa promowa przez cieśninę Dardanele. Przejazd przez Trację, czyli europejską część Turcji do STAMBUŁU – jednej z najbardziej intrygujących metropolii świata, miasta położonego na dwóch kontynentach. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

5. DZIEŃ. STAMBUŁ
Śniadanie. Zwiedzanie STAMBUŁU: Hagia Sophia – Świątynia Mądrości Bożej, najsławniejsza bizantyjska budowla w Stambule, uznawana za jeden z cudów architektonicznych świata. Wizyta na starym hipodromie, z którego już blisko do Błękitnego Meczetu – najpiękniejszego i najbardziej znanego w Stambule. Meczet posiada 6 minaretów, a jego ściany pokrywa 20 tys. niebieskich fajansowych płytek. Wizyta na największym krytym targowisku świata – Wielkim Bazarze – o powierzchni 45 tys. m², gdzie w ok. 4000 sklepów można kupić niemal wszystko. Rejs statkiem po cieśninie Bosfor. Jest to najlepszy sposób na relaks i poznanie wybrzeża. Cieśnina łączy Wschód z Zachodem, do dziś ma znaczenie strategiczne, a w przeszłości była jedną z najważniejszych dróg morskich na świecie. Przejazd do hotelu, kolacja. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): „Stambuł nocą” – wspaniała okazja, aby przekonać się, jak miasto żyje nocą. Powrót do hotelu, nocleg.

6. DZIEŃ. ANKARA (trasa: ok. 440 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie pałacu Topkapi – imponującej rezydencji sułtanów i centrum administracyjnego przez ponad 380 lat. Przejazd do ANKARY – stolicy Turcji. W przeszłości znane z hodowli zwierząt, uprawy gruszek i winogron miasto obecnie jest istotnym ośrodkiem handlowym i przemysłowym kraju. Miasto posiada długą i barwną historię, dlatego nie brakuje w nim miejsc wartych odwiedzenia. Zwiedzanie Mauzoleum Ataturka – poświęconego twórcy współczesnego państwa tureckiego. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

7. DZIEŃ. KAPADOCJA (trasa: ok. 300 km)
Śniadanie. Przejazd do KAPADOCJI słynącej z księżycowego krajobrazu, podziemnych miast i skalnych kościołów. Postój na wzgórzu Uchisar, skąd rozpościera się panoramiczny widok na Kapadocję. Wizyta w skansenie Göreme, największym i najciekawszym kompleksie skalnych kościołów wyrzeźbionych w tufie wulkanicznym. Kościoły kryją wewnątrz wspaniałe freski, w większości z XI w. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja. Wieczorem wspaniała zabawa podczas „Tureckiej Nocy” zorganizowanej w jednej z jaskiń w Kapadocji. Zabawa obejmuje bogaty program artystyczny, napoje alkoholowe i bezalkoholowe. Nocleg.

8. DZIEŃ. KAPADOCJA
Śniadanie. Czas wolny lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): lot balonem nad Kapadocją. Podziwianie bajkowego krajobrazu z góry. Zwiedzanie podziemnego miasta w Kaymakli sięgającego 35 m w dół, powstałego ok. IV w. p.n.e. Składają się z blisko stu tuneli, w których można odnaleźć mieszkania, kuchnie, spiżarnie, kościoły, stajnie, które zostały wydrążone w skałach wulkanicznych. Wnętrze zaskakuje znakomitą wentylacją, nawet na najniższych poziomach. Powrót do hotelu. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): pokaz rytualnego tańca derwiszów. Przejazd do hotelu, kolacja, nocleg.

9. DZIEŃ. KONYA – ANTALYA (trasa: ok. 540 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do KONYI, jednej z najbardziej religijnych i konserwatywnych miejscowości w Turcji, gdzie powstał zakon tańczących derwiszów. Charakterystyczną cechą członków zakonu jest umiejętność medytacji w ruchu. Zwiedzanie muzeum Mevlany – założyciela zakonu. W muzeum znajduje się ponad 30 tysięcy rękopisów sięgających czasów klasztornej biblioteki, a także dywany i kilimy z okresu XIII-XVIII wieku. Przejazd do ANTALYI. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

10. DZIEŃ. ANTALYA
Śniadanie. Czas wolny na wypoczynek. Możliwość skorzystania z wycieczki fakultatywnej (za dodatkową opłatą na miejscu): „Rejs po rzece Manavgat", podczas której można zobaczyć wspaniałe wodospady na rzece Manavgat i odwiedzić lokalny bazar. Obiad w cenie rejsu. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

11. DZIEŃ. ANTALYA
Śniadanie. Czas wolny na wypoczynek lub fakultatywnie (za dodatkową opłata na miejscu): wycieczka po Antalyi. W programie: Wodospad Düden, który wpada prosto do morza stanowi perełkę porzyrodniczą wybrzeża; wizyta w sklepie z wyrobami skórzanymi. Kolejnym punktem jest niezwykle malownicze stare miasto z wąskimi uliczkami i drewnianymi domami przylegającymi do starożytnych murów miejskich. Znajduje się tu również wspaniała brama z charakterystycznymi łukami, zbudowana na cześć cesarza Hadriana z II w ne, przejście do mariny i krótki rejs, podczas którego mozna podziwiać piekne widoki na miasto od strony morza. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

12. DZIEŃ. ANTALYA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Czas wolny (zależnie od godziny wylotu), transfer na lotnisko w Antalyi i bezpośredni przelot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt o wypoczynek: śniadanie, wykwaterowanie i transfer do wybranego hotelu.

11 noclegów w hotelach*** w miastach lub okolicy miast: 4 w Antalyi, 1 w Efezie, 1 w Pergamonie, 2 w Stambule, 1 w Ankarze, 2 w Kapadocji; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami, klimatyzowane • wyżywienie: 11 śniadań, 11 kolacji • przelot • przejazdy autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, rejs po Bosforze, Turecka Noc, przeprawa promowa przez cieśninę Dardanele, audio guide: ok. 205 EUR (dzieci do 8 lat – 50% zniżki), napiwki: ok. 18 EUR/os.
 2. Wizy: obywatele RP podróżujący do Turcji w celach turystycznych na okres nie dłuższy niż 90 dni są zwolnieni z obowiązku wizowego.
 3. Opłaty fakultatywne: Stambuł nocą: ok. 25 EUR, lot balonem nad Kapadocją: ok. 200 EUR, rejs po rzece Manavgat: ok. 35 EUR, pokaz tańca derwiszów: ok. 19 EUR; wymagane min. 5 osób; wycieczka po Antalyi: ok 13 EUR.
 4. Podczas święta Kurban Bajram niektóre obiekty muzealne i meczety są zamknięte dla zwiedzających.

5.4 /6
99% klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą

Klienci doceniają:

 • Program wycieczki/trasę
 • Standard autokaru
 • Komfort podróży
Informacje o regionie
Galeria regionu

Turcja

Fascynująca kraina pełna niezwykłych krajobrazów, światowej klasy zabytków, starożytnych metropolii i biblijnych miast. Niezliczona ilość barw, niezapomniane zapachy, oświetlone wieże minaretów, tysiące świecidełek połyskujących nie tylko na bazarze w słynnym Istambule, wprowadzają turystów w magiczny świat Orientu.

Położenie na mapie Trasa

Antalya • Pamukkale • Hierapolis • Efez • Selcuk • Pergamon • Troja • Stambuł • Ankara • Kapadocja • Konya • Antalya

Orient Extra to rozszerzenie znanego od lat programu ITAKI Orient Express. Wyjątkowa okazja do zapoznania się z najciekawszymi miejscami Turcji. Każdy dzień przynosi nowe, niezapomniane, orientalne doznania. Na początek Pamukkale – czyli bawełniana twierdza, wpisane na listę UNESCO ze względu na niezwykłe śnieżnobiałe wapienne tarasy. Następnie Efez – jedno z największych i najlepiej zachowanych starożytnych miast. W programie również mityczna Troja – miejsce słynnej starożytnej wojny, opisane przez Homera w Iliadzie. Następnie Stambuł – miasto na granicy dwóch kontynentów, o wpływie wielu kultur i religii. Wycieczka kończy się w malowniczej Kapadocji o księżycowym krajobrazie z wykutymi w skałach domami i kościołami. Unikalny program umożliwia zwiedzanie podziemnego miasta w Kaymakli. Na koniec kilka dni odpoczynku i relaksu na Riwierze Tureckiej. Wszystko to i jeszcze więcej podczas starannie rozplanowanych 12 dni. Trasa w Turcji: ok. 2420 km. W 2019 r. wycieczka otrzymała ŻAGIEL ITAKI za atrakcyjny program.

PLAN WYCIECZKI
1. DZIEŃ. ANTALYA
Zbiórka uczestników na lotnisku. Bezpośredni przelot do ANTALYI. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.
2. DZIEŃ. PAMUKKALE – HIERAPOLIS (trasa: ok. 430 km)
Śniadanie. Przejazd do PAMUKKALE, zwanego bawełnianą twierdzą, jednego z najwspanialszych cudów natury. Spacer po białych wapiennych tarasach, wpisanych na listę UNESCO. Zwiedzanie ruin HIERAPOLIS, miasta założonego w II w. p.n.e. przez władcę Pergamonu Eumenesa II, gdzie do dziś w bardzo dobrym stanie zachował się teatr. Przejazd do hotelu w okolicy Efezu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
3. DZIEŃ. EFEZ – SELCUK – PERGAMON (trasa: ok. 180 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie EFEZU, jednego z największych i najlepiej zachowanych starożytnych miast. Zwiedzanie ruin miasta, m.in. Droga Arkadyjska, biblioteka Celsusa, teatr, łaźnie, liczne świątynie i budynki użyteczności publicznej. Przejazd do SELCUK, zwiedzanie domu, obecnie przekształconego w kaplicę. Według wierzeń, właśnie tam ostatnie lata życia spędziła Matka Boska. Przejazd do PERGAMONU – jednego z najsławniejszych miast starożytnego świata, które było ważnym ośrodkiem kultury, handlu i medycyny w rejonie Morza Śródziemnego. Zwiedzanie imponujących ruin starożytnego miasta: Akropol i Asklepiejon. Przejazd do hotelu w okolicach Pergamonu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
4. DZIEŃ. TROJA – STAMBUŁ (trasa: ok. 530 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie TROI, legendarnego miasta króla Priama. Troja jest miejscem akcji homerowskiej „Iliady”, w której autor barwnie opisał losy Heleny i Parysa oraz greckich i trojańskich bohaterów. Miasto zostało zdobyte za pomocą podstępu z koniem trojańskim. Zwiedzanie słynnych ruin starożytnego miasta, wpisanych na listę UNESCO. Przeprawa promowa przez cieśninę Dardanele. Przejazd przez Trację, czyli europejską część Turcji do STAMBUŁU – jednej z najbardziej intrygujących metropolii świata, miasta położonego na dwóch kontynentach. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.
5. DZIEŃ. STAMBUŁ
Śniadanie. Zwiedzanie STAMBUŁU: Hagia Sophia – Świątynia Mądrości Bożej, najsławniejsza bizantyjska budowla w Stambule, uznawana za jeden z cudów architektonicznych świata. Wizyta na starym hipodromie, z którego już blisko do Błękitnego Meczetu – najpiękniejszego i najbardziej znanego w Stambule. Meczet posiada 6 minaretów, a jego ściany pokrywa 20 tys. niebieskich fajansowych płytek. Wizyta na największym krytym targowisku świata – Wielkim Bazarze – o powierzchni 45 tys. m², gdzie w ok. 4000 sklepów można kupić niemal wszystko. Rejs statkiem po cieśninie Bosfor. Jest to najlepszy sposób na relaks i poznanie wybrzeża. Cieśnina łączy Wschód z Zachodem, do dziś ma znaczenie strategiczne, a w przeszłości była jedną z najważniejszych dróg morskich na świecie. Przejazd do hotelu, kolacja. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): „Stambuł nocą” – wspaniała okazja, aby przekonać się, jak miasto żyje nocą. Powrót do hotelu, nocleg.
6. DZIEŃ. ANKARA (trasa: ok. 440 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie pałacu Topkapi – imponującej rezydencji sułtanów i centrum administracyjnego przez ponad 380 lat. Przejazd do ANKARY – stolicy Turcji. W przeszłości znane z hodowli zwierząt, uprawy gruszek i winogron miasto obecnie jest istotnym ośrodkiem handlowym i przemysłowym kraju. Miasto posiada długą i barwną historię, dlatego nie brakuje w nim miejsc wartych odwiedzenia. Zwiedzanie Mauzoleum Ataturka – poświęconego twórcy współczesnego państwa tureckiego. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.
7. DZIEŃ. KAPADOCJA (trasa: ok. 300 km)
Śniadanie. Przejazd do KAPADOCJI słynącej z księżycowego krajobrazu, podziemnych miast i skalnych kościołów. Postój na wzgórzu Uchisar, skąd rozpościera się panoramiczny widok na Kapadocję. Wizyta w skansenie Göreme, największym i najciekawszym kompleksie skalnych kościołów wyrzeźbionych w tufie wulkanicznym. Kościoły kryją wewnątrz wspaniałe freski, w większości z XI w. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja. Wieczorem wspaniała zabawa podczas „Tureckiej Nocy” zorganizowanej w jednej z jaskiń w Kapadocji. Zabawa obejmuje bogaty program artystyczny, napoje alkoholowe i bezalkoholowe. Nocleg.
8. DZIEŃ. KAPADOCJA
Śniadanie. Czas wolny lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): lot balonem nad Kapadocją. Podziwianie bajkowego krajobrazu z góry. Zwiedzanie podziemnego miasta w Kaymakli sięgającego 35 m w dół, powstałego ok. IV w. p.n.e. Składają się z blisko stu tuneli, w których można odnaleźć mieszkania, kuchnie, spiżarnie, kościoły, stajnie, które zostały wydrążone w skałach wulkanicznych. Wnętrze zaskakuje znakomitą wentylacją, nawet na najniższych poziomach. Powrót do hotelu. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): pokaz rytualnego tańca derwiszów. Przejazd do hotelu, kolacja, nocleg.
9. DZIEŃ. KONYA – ANTALYA (trasa: ok. 540 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do KONYI, jednej z najbardziej religijnych i konserwatywnych miejscowości w Turcji, gdzie powstał zakon tańczących derwiszów. Charakterystyczną cechą członków zakonu jest umiejętność medytacji w ruchu. Zwiedzanie muzeum Mevlany – założyciela zakonu. W muzeum znajduje się ponad 30 tysięcy rękopisów sięgających czasów klasztornej biblioteki, a także dywany i kilimy z okresu XIII-XVIII wieku. Przejazd do ANTALYI. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.
10. DZIEŃ. ANTALYA
Śniadanie. Czas wolny na wypoczynek. Możliwość skorzystania z wycieczki fakultatywnej (za dodatkową opłatą na miejscu): „Rejs po rzece Manavgat", podczas której można zobaczyć wspaniałe wodospady na rzece Manavgat i odwiedzić lokalny bazar. Obiad w cenie rejsu. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.
11. DZIEŃ. ANTALYA
Śniadanie. Czas wolny na wypoczynek lub fakultatywnie (za dodatkową opłata na miejscu): wycieczka po Antalyi. W programie: Wodospad Düden, który wpada prosto do morza stanowi perełkę porzyrodniczą wybrzeża; wizyta w sklepie z wyrobami skórzanymi. Kolejnym punktem jest niezwykle malownicze stare miasto z wąskimi uliczkami i drewnianymi domami przylegającymi do starożytnych murów miejskich. Znajduje się tu również wspaniała brama z charakterystycznymi łukami, zbudowana na cześć cesarza Hadriana z II w ne, przejście do mariny i krótki rejs, podczas którego mozna podziwiać piekne widoki na miasto od strony morza. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
12. DZIEŃ. ANTALYA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Czas wolny (zależnie od godziny wylotu), transfer na lotnisko w Antalyi i bezpośredni przelot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt o wypoczynek: śniadanie, wykwaterowanie i transfer do wybranego hotelu.

ŚWIADCZENIA: 11 noclegów w hotelach*** w miastach lub okolicy miast: 4 w Antalyi, 1 w Efezie, 1 w Pergamonie, 2 w Stambule, 1 w Ankarze, 2 w Kapadocji; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami, klimatyzowane • wyżywienie: 11 śniadań, 11 kolacji • przelot • przejazdy autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:
 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, rejs po Bosforze, Turecka Noc, przeprawa promowa przez cieśninę Dardanele, audio guide: ok. 205 EUR (dzieci do 8 lat – 50% zniżki), napiwki: ok. 18 EUR/os.
 2. Wizy: obywatele RP podróżujący do Turcji w celach turystycznych na okres nie dłuższy niż 90 dni są zwolnieni z obowiązku wizowego.
 3. Opłaty fakultatywne: Stambuł nocą: ok. 25 EUR, lot balonem nad Kapadocją: ok. 200 EUR, rejs po rzece Manavgat: ok. 35 EUR, pokaz tańca derwiszów: ok. 19 EUR; wymagane min. 5 osób; wycieczka po Antalyi: ok 13 EUR.
 4. Podczas święta Kurban Bajram niektóre obiekty muzealne i meczety są zamknięte dla zwiedzających.
Położenie na mapie
Opinie klientów (152)

Ocena ogólna

5.4/6

Klienci wyróżnili:

 • Program wycieczki/trasę
 • Standard autokaru
 • Komfort podróży
99%
naszych klientów poleca ten hotel!
 • 5.4
 • 5.6
 • 4.5
 • 5.3
 • 5.4
 • 5.0

Pokaż recenzje od:

6/6
31-40 lat, sam/a wrzesień 2019
Dobra organizacja. Atrakcyjny program. Hotele, wyżywienie, pilot OK. W planie był lot balonem i tego się nie udało zrealizować - bardzo szkoda. Dużo atrakcji do zobaczenia. Pilot wszystko (...) rozwiń
Dobra organizacja. Atrakcyjny program. Hotele, wyżywienie, pilot OK. W planie był lot balonem i tego się nie udało zrealizować - bardzo szkoda. Dużo atrakcji do zobaczenia. Pilot wszystko opowiada i nawet pokazuje atrakcje, które nie były w planie wycieczki. Ogólnie polecam, warto.
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
5/6
50+ lat, sam/a wrzesień 2019
Wycieczka bardzo ciekawa, trasa dobrze pomyślana. Warto wprowadzić drobne zmiany w Istambule, np. Meczet Sułtana zamiast Błękitnego. Hotele ok., oprócz ostatniego. Szkoda. Wartość dodana to (...) rozwiń
Wycieczka bardzo ciekawa, trasa dobrze pomyślana. Warto wprowadzić drobne zmiany w Istambule, np. Meczet Sułtana zamiast Błękitnego. Hotele ok., oprócz ostatniego. Szkoda. Wartość dodana to świetny przewodnik. Udku, rewelacyjny. Minus, lot balonem w Kapadocji. Szkoda, że się nie odbył. Polecam
 • 6
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
zwiń
6/6
41-50 lat, z partnerem/ką wrzesień 2019
Program wycieczki bardzo dobry i intensywny, wyżywienie dobre, momentami przeciętne, hotele dobre (Kapadocja), pozostałe przeciętne. Komfort podróży dobry. Jednym słowem impreza warta polecenia (...) rozwiń
Program wycieczki bardzo dobry i intensywny, wyżywienie dobre, momentami przeciętne, hotele dobre (Kapadocja), pozostałe przeciętne. Komfort podróży dobry. Jednym słowem impreza warta polecenia :-) Doskonały miejscowy pilot / opiekun (Pan Utku). Wygodny autokar prowadzony przez spokojnego i doświadczonego kierowcę. Przelot dobrze zorganizowany polskimi liniami czarterowymi.
 • 6
 • 4
 • 4
 • 5
 • 6
zwiń
5/6
50+ lat, sam/a wrzesień 2019
Wycieczka fajna, pilot super, ludzie w porządku, ale niestety nie polecieliśmy balonem, gdyż nie wszystkie miejsca były zajęte, rezerwację trzeba robić na miesiąc lub dłużej do przodu. rozwiń
Wycieczka fajna, pilot super, ludzie w porządku, ale niestety nie polecieliśmy balonem, gdyż nie wszystkie miejsca były zajęte, rezerwację trzeba robić na miesiąc lub dłużej do przodu.
 • 6
 • 4
 • 4
 • 5
 • 5
zwiń
4/6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2019
Wycieczka ogólnie wspaniała, nieoceniony turecki przewodnik Hassan- ciekawie opowiadający i z humorem - merytorycznie bez zarzutu-BRAVO ! Gorzej jeśli chodzi o opiekuna ze strony Itaki. Pani (...) rozwiń
Wycieczka ogólnie wspaniała, nieoceniony turecki przewodnik Hassan- ciekawie opowiadający i z humorem - merytorycznie bez zarzutu-BRAVO ! Gorzej jeśli chodzi o opiekuna ze strony Itaki. Pani rezydentka poswięciła nam dosłownie 5 minut jako przywitanie w Turcji . Przkazała parę nieistotnych informacji i znikla z Autobusu ! Wszystkim na bieżąco musiał zajmować się przewodnik Hassan. Mielismy niemiły incydet. jedna z uczestniczek dostała Zawłu i została zabrana do szpitala. Wszystko organizował nasz Przewodnik- Hassan. Nie czuć było natomiast wsparcia ze strony rezydenta Itaki ! Przy odlocie z Antalii Pani rezydent wprawdzie była obecna, ale spełniała jedynie stateczną rolę osoby kontrolującej odprawę przed odlotem . Zapytana prze zemnie co z Pania , która dostała zawału, odpowiedziała, że słyszała o sprawie, ale szczegółów nie zna. Niedopuszczalna moim zdaniem była również organizacja wylotu z Antalii do Warszawy. Doba hotelowa skończyła sie nam o godz. 12-stej w południe 18.09. Musielismy opóścić hotel w Antalii. Natomiast wylot był dopiero o godz 4.05 nad ranem nastepnego dnia ( z 19.09.2019). Itatak nie zorganizował opieki na ten czs- na zasadzie -" róbcie co chcecie" - ani zapewnienia wyżywienia ( lunch box-ów) , ani pełnej informacji o możliwości dokupienia noclegu . Osobną sprawa była niepełna i niejasna informacja o koszcie wycieczek fakultatywnych. NP lot balonem w Kapadocji pierwotnie miał wynosić 180 EUR, okazało się cena wynosi ponad 200 EUR. Podumowując- pełny koszt wycieczki wynisłby prawie 80% drożej gdyby cheć skorzystać zw szystkich wycieczek fakultatywnych ( łączny koszt wycieczek fakultatywnych + napiwki to ca 515 EUR).
 • 6
 • 4
 • 4
 • 5
 • 5
zwiń
6/6
50+ lat, sam/a wrzesień 2019
Turcja zachwycająca,program niemęczący,hotele dość dobre,wyżywienie takie sobie-ile razy dziennie można jeść ryż,ale nie chodziłam głodna.Pilot miły,kompetentny.Sama nie obejrzałabym tyle miejsc (...) rozwiń
Turcja zachwycająca,program niemęczący,hotele dość dobre,wyżywienie takie sobie-ile razy dziennie można jeść ryż,ale nie chodziłam głodna.Pilot miły,kompetentny.Sama nie obejrzałabym tyle miejsc jak z wycieczką.Może jedynie zbyt duże odległości -600km w jeden dzień,to dużo.Polecam wycięczkę .
 • 6
 • 5
 • 4
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
26-30 lat, z partnerem/ką wrzesień 2019
Jesteśmy bardzo zadowolone z wycieczki. Program był bardzo ciekawy dobrze ułożony, dzięki czemu zwiedza się znaczną część kraju (ponad 2600 km przejechanych). Szczególne podziękowania dla (...) rozwiń
Jesteśmy bardzo zadowolone z wycieczki. Program był bardzo ciekawy dobrze ułożony, dzięki czemu zwiedza się znaczną część kraju (ponad 2600 km przejechanych). Szczególne podziękowania dla naszego przewodnika Hasana Sahina, dzięki któremu ta wycieczka była bardzo dobrze przeprowadzona. Hasan był bardzo dobrze zorganizowanym pilotem, bardzo profesjonalnym i z ogromną wiedzą na temat nie tylko historii Turcji i jej kultury, ale również współczesnej sytuacji społeczno-gospodarczej, o czym opowiadał nam podczas podróży autokarem. Dzięki niemu można dowiedzieć się wielu ciekawych informacji o Turcji i wrócić z wycieczki z konkretną wiedzą. Kierowca (pan Kasym) również zasługuje na pochwałę; prowadzi bezpiecznie i doskonalone radzi sobie na tureckich drogach Co do trasy wycieczki, to pomimo długich odcinków tras przejazd był wygodny i nie tak męczący jak przewidywałyśmy. Nasza mała sugestia - z programu można jednak usunąć Troję (mało ciekawe miejsce) oraz Ankarę zrobić jedynie przejazdem, bez noclegu, a w zamian spędzić więcej czasu w Stambule (niedosyt). Wycieczka byłaby idealna gdyby w programie znalazł się jeszcze czas na Bursę. Hotele jak na wycieczkę objazdową były dobre. Jedzenie w hotelach było urozmaicone i każdy mógł się najeść. Na minus zasługują jednak obiady w trakcie objazdówki – nie można pójść normalnie do restauracji i zjeść co się chce ponieważ będąc na trasie nie ma często takich miejsc przez co byliśmy zawożeni do miejsc typu stołówka, gdzie jedzenie jest serwowane w formie bufetu (duży wybór) ale każdy z automatu musi płacić ok.7 euro/45 lir niezależnie od tego co i w jakiej ilości wybierze do jedzenia. Jesteśmy bardzo zadowolone z wycieczki i będziemy ja polecać znajomymi. Jesteśmy bardzo zadowolone z wycieczki i będziemy ja polecać znajomymi.
 • 5
 • 5
 • 4
 • 4
 • 4
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2019
Wycieczka Orient Extra była spełnieniem moich marzeń.Różnorodność zwiedzanych obiektów oraz krajobrazów pobudzały zmysły i nie było nudy. W Istambule byłam 3 razy i nie miałam wcześniej okazji (...) rozwiń
Wycieczka Orient Extra była spełnieniem moich marzeń.Różnorodność zwiedzanych obiektów oraz krajobrazów pobudzały zmysły i nie było nudy. W Istambule byłam 3 razy i nie miałam wcześniej okazji zwiedzić innych części kraju. Turcja jest piękna trzeba tylko dobrze zaplanować podróż. Kapadocja i lot balonem to niezapomniane spotkanie z cudem natury. Pammukale ,pasmo gór Taurus,Efez,mityczna Troja ,Riwiera Turecka to niezapomniane doznania. Istambuł nocą i zajadanie pieczonych kasztanów na placu Taxim super.Organizacja bardzo dobra między innymi dzięki wspaniałemu przewodnikowi Panu Hasan Sahin. Wspaniały organizator ,wesoły , kompetentny.bardzo go polecam.Polecam wycieczkę Orient Extra.
 • 5
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
4/6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2019
Wycieczka ma bardzo atrakcyjny i bogaty program, fantastyczne miejsca,liczne zabytki.. Natomiast ostatni hotel na trzydniowym pobycie porażka. daleko od plaży i daleko od centrum i jeszcze do (...) rozwiń
Wycieczka ma bardzo atrakcyjny i bogaty program, fantastyczne miejsca,liczne zabytki.. Natomiast ostatni hotel na trzydniowym pobycie porażka. daleko od plaży i daleko od centrum i jeszcze do tego beznadziejne jedzenie porażka. Wycieczka ma bardzo atrakcyjny i bogaty program, fantastyczne miejsca,liczne zabytki.. Natomiast ostatni hotel na trzydniowym pobycie porażka. daleko od plaży i daleko od centrum i jeszcze do tego beznadziejne jedzenie . Jedzenie porażka!!!!
 • 5
 • 3
 • 3
 • 4
 • 4
zwiń
6/6
41-50 lat, z partnerem/ką wrzesień 2019
Wycieczka bardzo ciekawa. Mnóstwo pięknych miejsc. Wiedza przewodnika-Hasana , mega... Bardzo sie starał żeby wszystko bylo w porzadku. Polecam wszystkim bardzo dziękuję. Hasan -6+ rozwiń
Wycieczka bardzo ciekawa. Mnóstwo pięknych miejsc. Wiedza przewodnika-Hasana , mega... Bardzo sie starał żeby wszystko bylo w porzadku. Polecam wszystkim bardzo dziękuję. Hasan -6+
 • 6
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
5/6
41-50 lat, sam/a sierpień 2019
Plan wycieczki rewelacyjny. Turcja podana w przystępnej pigułce dla każdego. Kapadocja to kraina z marzeń i snów, krajobrazy żywcem wyjęte z planu filmowego. Dostojne meczety, fantastyczne (...) rozwiń
Plan wycieczki rewelacyjny. Turcja podana w przystępnej pigułce dla każdego. Kapadocja to kraina z marzeń i snów, krajobrazy żywcem wyjęte z planu filmowego. Dostojne meczety, fantastyczne dzieła natury jak Pamukkale czy słone jezioro Tuz na zawsze pozostaną w pamięci. Nad kilkoma punktami warto by się zastanowić - fakultatywny Stambuł nocą powinien być jednak czymś więcej niż przegonieniem gromadki ludzi wskazaniem palcem i powiedzeniem "tu róbcie zdjęcia". Szkoda, że zabrakło czasu/chęci na poznanie atmosfery tego dziwnego i unikatowego miasta. Kolejny minus to jedzenie - szkoda, że na trasie w hotelach potrawy były nie opisane (jak np. w Tajlandii czy na Sri Lance), bo dla kogoś kto nie je mięsa to ważne, zwłaszcza jak angielski obsługi jest hmm powiedzmy sobie delikatnie słaby. Do hoteli na trasie nie mam zastrzeżeń. Owszem, standard był różny ale wszędzie było czysto. Brak wody pitnej - choć nie wiem do końca jak to było naprawdę. W każdym razie nasz pilot od razu zastrzegł, że wszystko, absolutnie wszystko jest dodatkowo płatne. Właśnie, naszym pilotem był Umut. Na początku to co urocze i zabawne (turecko-polski) z czasem zaczynało męczyć. Chaos wypowiedzi skutkował kompletnym niezrozumieniem arcyciekawej historii Turcji. Pilot cały czas rozumował w kategoriach biznesu, wożąc nas na posiłku za 7 euro, które były zimne i niesmaczne oraz w inne "zaprzyjaźnione miejsca" z podwojonymi cenami dla turystów. Dziwne przytyki odnośnie tego, że mało osób wybierało lunch w polecanych przez niego knajpach trochę psuły atmosferę. Nieporozumieniem był hotel w Antalya - bez dostępu do morza i bez basenu w dzielnicy mieszkalnej = 40 minut pieszo od starówki, 25 minut jazdy autobusem od plaży. Pan Umut na nasze skargi skwitował - a macie na umowie, że hotel miał być z dostępem do morza? Nie mam pytań. Łaskawie dowieziono nas na prywatną plażę, gdzie musieliśmy sami opłacić leżaki. Na szczęście towarzystwo na wycieczki było wspaniałe i nie żałuję ani jednego dnia.
 • 5
 • 4
 • 3
 • 5
 • 4
zwiń
4/6
50+ lat, z partnerem/ką sierpień 2019
Ogólnie wycieczka udana, choć mankamentów nie brakuje. Najwięcej pretensji do Itaki jako do organizatora można mieć o: standard niektórych hoteli (Selcuk to w ogóle tragiczna pomyłka), (...) rozwiń
Ogólnie wycieczka udana, choć mankamentów nie brakuje. Najwięcej pretensji do Itaki jako do organizatora można mieć o: standard niektórych hoteli (Selcuk to w ogóle tragiczna pomyłka), szczególnie jeśli chodzi o toalety, o standard wyżywienia - ale tu tylko w zakresie tzw. half board pozbawionego napoi (rozumiemy że piwo, wino czy coca cola nie muszą być w standardzie i można za nie dopłacić ale nie podawanie wody czy herbaty przy zakazie równoczesnym zakupu i wnoszenia do hotelu jakichkolwiek napoi to przesada). W porównaniu do Orient Express, mimo dłuższego czasu wycieczki odnosi się wrażenie uczestnictwa w short programie, gdzie grupa jest na szybko "przepędzana" przez poszczególne obiekty. Balony wiadomo droga impreza, ale koszt wycieczki przy konieczności dopłaty oficjalnej, nie mówiąc już o wycieczkach fakultatywnych wydaje się delikatnie mówiąc lekko zaniżony. Naszym zdaniem Stambuł nocą czy tańczący Derwisze winny znajdować się w opłaconym standardzie, podobnie jak wycieczka po Antalii. Na plus, szczególnie po przeczytaniu krytycznych opinii przed wyjazdem, należy podać możliwość skorzystania w ciągu ostatnich 3 dni pobytu z wycieczki i dojazdu na plażę. Obsługa w hotelach w Antalii, szczególnie w Cevik Palace bardzo miła. I tam akurat wody i herbaty nie żałowano, nawet po wykwaterowaniu. I na koniec minus za różnice czasowe w przylocie i wylocie, nie kompatybilne z zakwaterowaniem.
 • 5
 • 4
 • 5
 • 4
 • 4
zwiń
2/6
50+ lat, z partnerem/ką sierpień 2019
Pomimo piękna krajobrazu i wartości historycznych zwiedzanych miejsc, niestety niekompetencja przewodnika niszczy całą wycieczkę. Jesteśmy zaskoczeni, że tak dobre biuro podróży jak Itaka (...) rozwiń
Pomimo piękna krajobrazu i wartości historycznych zwiedzanych miejsc, niestety niekompetencja przewodnika niszczy całą wycieczkę. Jesteśmy zaskoczeni, że tak dobre biuro podróży jak Itaka pozwala sobie na zatrudnianie takich ludzi. Kilka tysięcy lat historii sprowadzone do wizyt w "zaprzyjaźnionych"jadłodajniach, sklepach, galeriach jubilerskich i skórzanych. Po raz pierwszy spotkaliśmy się z tak handlowym nastawieniem przewodnika. Wszystko inne było nieciekawe, lub niewarte zwiedzania. Wiedza przewodnika bardzo pobieżna, bardzo "oszczędnie" przekazawana. Zwiedzanie obiektów historycznych polegało na przekazaniu kilku oględnych informacji i pozostawieniu grupy do indywidualnego zwiedzania. Wycieczka zamiast przybliżyć kulturę i historię Turcji, pozostawiła jedynie obraz kraju pełnego restauracyjnych naciągaczy i bazarowych oszustów. Szalę goryczy przepełniają uwagi przewodnika na temat kombinatorstwa Polaków. Jesteśmy oburzeni taką postawą przewodnika, który kierując wycieczkę tylko do"zaprzyjaźnionych" firm, próbuję maksymalnie wykorzystać niewiedzę turystów.
 • 5
 • 3
 • 1
 • 5
 • 5
zwiń
4/6
50+ lat, sam/a sierpień 2019
Wycieczka z uwagi na wartość historyczną oglądanych miejsc warta polecenia. Standard hoteli na niskim poziomie /hotele w Antalii to porażka/ jak również wyżywienie.Zaznaczam to, ponieważ aż4 (...) rozwiń
Wycieczka z uwagi na wartość historyczną oglądanych miejsc warta polecenia. Standard hoteli na niskim poziomie /hotele w Antalii to porażka/ jak również wyżywienie.Zaznaczam to, ponieważ aż4 noclegi to była męczarnia
 • 5
 • 3
 • 3
 • 5
 • 5
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką sierpień 2019
Wycieczka bardzo ciekawa. Sprawnie zorganizowana. Na uznanie zasługuje praca pilota Ibrahima i kierowcy. Gorąco polecamy :) rozwiń
Wycieczka bardzo ciekawa. Sprawnie zorganizowana. Na uznanie zasługuje praca pilota Ibrahima i kierowcy. Gorąco polecamy :)
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką sierpień 2019
Wyjazd spełnił moje oczekiwania. Kraj piękny. Program wycieczki bogaty, pokoje hotelowe czyste, wyposażone w ręczniki (po dwa dla każdej osoby), płyny pod prysznic , szampon oraz suszarkę do (...) rozwiń
Wyjazd spełnił moje oczekiwania. Kraj piękny. Program wycieczki bogaty, pokoje hotelowe czyste, wyposażone w ręczniki (po dwa dla każdej osoby), płyny pod prysznic , szampon oraz suszarkę do włosów. Śniadania bogate i urozmaicone. Kolacje przeważnie serwowane , ale wyżywienie względne. Pilot sympatyczny, miły i uczynny, posiadający wiedzę na temat odwiedzanych miejsc. POLECAM
 • 6
 • 5
 • 4
 • 5
 • 5
zwiń
4/6
26-30 lat, z partnerem/ką sierpień 2019
Piękne widoki. Różnorodny krajobraz. Każdy znajdzie coś dla siebie. Sama wycieczka była ok, jednak hotele mogły by być usytuowane w lepszych miejscach. W ostatni dzień, który był przeznaczony na (...) rozwiń
Piękne widoki. Różnorodny krajobraz. Każdy znajdzie coś dla siebie. Sama wycieczka była ok, jednak hotele mogły by być usytuowane w lepszych miejscach. W ostatni dzień, który był przeznaczony na wypoczynek, znajdował się daleko od plaży. Ale tutaj wielki plus dla pilota, który zorganizował darmowy transport na plaże i zarezerwował nam leżaki. Również duży plus dla pilota za organizowanie obiadów, które były w przystępnej cenie. Czas wolny podczas zwiedzania był wystarczający dla każdego.
 • 4
 • 4
 • 4
 • 6
 • 6
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką lipiec 2019
Polecamy z mężem wycieczkę do Turcji Orient extra. Bogaty i ciekawy program. Utku Eren - to wspaniały pilot i człowiek! Zawsze pomocny, uśmiechnięty, tryskający humorem, otwarty w kontaktach z (...) rozwiń
Polecamy z mężem wycieczkę do Turcji Orient extra. Bogaty i ciekawy program. Utku Eren - to wspaniały pilot i człowiek! Zawsze pomocny, uśmiechnięty, tryskający humorem, otwarty w kontaktach z turystami. Posiada dużą wiedzę, potrafi ciekawie i w przystępny sposób przekazać turyście wszystkie informacje i ciekawostki oglądanych miejsc i obiektów. Zorganizował przecudną wycieczkę ,,Stambuł nocą" i dodatkowo dla chętnych niesamowity nocny spacer po Ankarze z degustacją shishy. Kapadocja przecudna, a lot balonem o wschodzie słońca to niezapomniana przygoda. Zabawa podczas ,,Tureckiej nocy" w jednej z jaskiń w Kapadocji porwała wszystkich uczestników do tańca i wspólnej biesiady!!! Z fakultetów nie podobały nam się jedynie ,,Wirujący Derwisze" - było nudno i sennie, sami derwisze podczas tańca ziewali. Hotel podczas wypoczynku w Antalyi okazał się bez dostępu do basenu i bardzo, bardzo daleko od morza i plaży z czego absolutnie wszyscy byliśmy bardzo niezadowoleni.
 • 6
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
zwiń
4/6
41-50 lat, ze znajomymi lipiec 2019
Program wycieczki bardzo ciekawy, ale na tym kończą się moje pochwały. Jedzenie na trasie makabra- pilot przywoził nas do barów z bufetem za 7euro gdzie potrawy często były zimne i niesmaczne, (...) rozwiń
Program wycieczki bardzo ciekawy, ale na tym kończą się moje pochwały. Jedzenie na trasie makabra- pilot przywoził nas do barów z bufetem za 7euro gdzie potrawy często były zimne i niesmaczne, bardzo dużo warzyw, ryżu i makaronu a mięsa jak na lekarstwo. Niestety nie mieliśmy żadnej alternatywy na zjedzenie obiadu gdzie indziej bo nie było w pobliżu żadnych innych barów i restauracji. Najgorsze były ostatnie 3 dni w Antalya ponieważ Itaka zmieniła nam hotel nie informując nas o tym. Pierwotnie mieliśmy hotel *** z basenem niedaleko morza, a przeniesiono nas do hotelu** na obrzeżach miasta bez basenu i daleko od centrum i od morza. Wycieczka dobrze zaplanowana, przewodnik starał się aby podróż odbywała się w miłej atmosferze, kierowca bardzo dobry i ostrożny. niestety całą przyjemność psuło niesmaczne jedzenie na objeździe i zmiana ostatniego hotelu na ostatnie 3 noce w Antalya /przeniesiono nas z hotelu*** z basenem nad morzem, do hotelu** na obrzeżach miasta/.
 • 5
 • 3
 • 2
 • 5
 • 5
zwiń
6/6
41-50 lat, sam/a lipiec 2019
Rewelacyjna wycieczka pod względem bardzo bogatego programu. Dodatkowym atutem był profesjonalizm pilota Utku i kierowcy Sonera. POLECAM w 100% Na tej wycieczce nie ma czasu na nudę. Bardzo (...) rozwiń
Rewelacyjna wycieczka pod względem bardzo bogatego programu. Dodatkowym atutem był profesjonalizm pilota Utku i kierowcy Sonera. POLECAM w 100% Na tej wycieczce nie ma czasu na nudę. Bardzo bogaty program zwiedzania. Mając pilota takiego jak Utku mogłam zobaczyć o wiele więcej niż było opisane w programie. Warto wykupić wycieczki i atrakcje fakultatywne jak np. Stambuł nocą czy Hamam. W Ankarze również mogliśmy poznać nocne życie w Turcji przy tureckiej herbacie - Polecam na 101% Jedynie medytacja derwiszy nie do końca zachwyca, ale to już kto co lubi. Należy też również docenić profesjonalizm kierowcy Sonera. Jeśli chodzi o hotelu, to bardzo różne standarty - Najlepszy hotel wg mnie był w Kapadocji. Na ostatnie 3 noce - gdzie mieliśmy czas dla siebie, biuro podróży powinno postarać się o hotel bliżej plaży lub chociaż hotel z basenem - to dość istotne.
 • 6
 • 4
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
6/6
20-25 lat, z partnerem/ką lipiec 2019
Cudownie. Super wycieczka. Soner mistrzem kierownicy a Utku najlepszy pilot ever. Kapadocja życiem. Piękne miejsca, super widoki. Totalnie polecam! rozwiń
Cudownie. Super wycieczka. Soner mistrzem kierownicy a Utku najlepszy pilot ever. Kapadocja życiem. Piękne miejsca, super widoki. Totalnie polecam!
 • 6
 • 5
 • 4
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
50+ lat, z rodziną lipiec 2019
Wycieczka była bardzo udana. Wspaniały pilot (rodowity Turek Utku Eren, mówiący po polsku), który pokazał nam także miejsca inne niż w programie. Dobrze opracowana trasa (wszystko spokojnie, bez (...) rozwiń
Wycieczka była bardzo udana. Wspaniały pilot (rodowity Turek Utku Eren, mówiący po polsku), który pokazał nam także miejsca inne niż w programie. Dobrze opracowana trasa (wszystko spokojnie, bez pośpiechu), wygodny autokar. Hotel w Ankarze kiepski, w Stambule taki sobie, ale pozostałe wygodne. Jedynym mankamentem były ostatnie 2 dni w Antalyi. W założeniu miał to być wypoczynek. Tymczasem hotel był położony bardzo daleko od morza i nie posiadał basenu. Pilot wprawdzie zorganizował dowóz ale nie wszyscy chcieli spędzać w tym upale aż 6 godzin nad morzem. Wycieczka była bardzo udana. Ocena pracy pilota - 10.
 • 6
 • 4
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
5/6
31-40 lat, z partnerem/ką lipiec 2019
Wycieczka bardzo dobrze ułożona. Mega wrażenia. Przewodnik superpolecam. Mega rozwiń
Wycieczka bardzo dobrze ułożona. Mega wrażenia. Przewodnik superpolecam. Mega
 • 5
 • 5
 • 4
 • 5
 • 5
zwiń
5/6
50+ lat, ze znajomymi lipiec 2019
Bardzo ciekawa wycieczka, przybliżająca trochę odmienną kulturę, religię i zwyczaje. Program dość napięty, lecz nie dało się wyczuć zmęczenia. Bardzo sympatyczny pilot-przewodnik Halil, któremu (...) rozwiń
Bardzo ciekawa wycieczka, przybliżająca trochę odmienną kulturę, religię i zwyczaje. Program dość napięty, lecz nie dało się wyczuć zmęczenia. Bardzo sympatyczny pilot-przewodnik Halil, któremu należą się wielkie wyrazy podziękowania za stworzenie przemiłej, jak sam mówił "rodzinnej" atmosfery. Ponadto, pomimo trudności językowych, świetnie radził sobie przy wymawianiu bardzo skomplikowanych polskich określeń, zaskakując czasami bardzo dobrą znajomością polskiej historii i przede wszystkim polskich ciekawostek. Hotele podczas wycieczki różnego kalibru-jedne lepsze inne gorsze. Najlepszy hotel trafił się w Kapadocji i Pergamonie, natomiast w Istambule-porażka. Wycieczka dobrze zorganizowana, chodź ostatni dzień to trochę niewypał. Niby załatwiony był dojazd z hotelu na plażę w Antalyi, lecz możliwość małego busa (na 5-6 osób) nie sprostała oczekiwaniom dość licznej (ok.30 osób) grupy. W efekcie dojazd na plażę trwał ponad 2 godziny, po czym trzeba było wcześniej się organizować aby wrócić do hotelu. Posiłki podczas całego wyjazdu różnorodne (odzwierciedlały poziom hotelu). Trzeba jednak uważać co się je, myć często ręce i mieć w zanadrzu tabletki lub coś mocniejszego, gdyż łatwo można złapać jakoś bakterię (która nie należy do polskiej flory bakteryjnej) i wycieczka staje się niemiłym wspomnień wakacji. Pomimo tych niemiłych wspomnień (które nam się też przytrafiły), wspominamy Turcję i całą wycieczkę "Orient extra" bardzo mile i chętnie tam wrócimy.
 • 5
 • 3
 • 4
 • 5
 • 5
zwiń
6/6
41-50 lat, z partnerem/ką lipiec 2019
Właśnie wróciłyśmy z córką z wycieczki Orient Extra. Wróciłyśmy zakochane w Turcji. Ten kraj jest cudowny, różnorodny, gościnny, bajkowy. Kążdy dzień przynosił coś nowego, coraz (...) rozwiń
Właśnie wróciłyśmy z córką z wycieczki Orient Extra. Wróciłyśmy zakochane w Turcji. Ten kraj jest cudowny, różnorodny, gościnny, bajkowy. Kążdy dzień przynosił coś nowego, coraz piękniejsze widoki i doznania. Starożytne zabytki jak Efez, nowoczesne miasta, cuda natury jak Pammukale, bajkowy Istambuł tętniący życiem przez całą dobę, jeszcze bardziej bajkowa Kapadocja... Bogactwo natury, wybujała roślinność, orientalny charakter zwiedzanych miejsc, muezin nawołujący wiernych do modlitwy 5 razy dziennie, otwartość i życzliwość ludzi... To była nasza najpiękniejsza podróż. Bez wątpienia sama Turcja była najsilniejszym punktem tej wycieczki, ale muszę wspomnieć jeszcze o jednym - mieliśmy wielkie szczęście poznać i być gośćmi Halila Elci, naszego przewodnika i pilota. Tak gośćmi, bo Halil stworzył atmosferę rodzinną, tłumaczył mentalność ludzi, pokazywał kulturę, życie codzienne, zaraził miłością do tego cudownego kraju. Wysokie kompetencje komunikacyjne, dowcip, wdzięk, uśmiech na co dzień. Ogromna wiedza i zrozumienie naszej mentalności, zaskakująca znajomość polskiej kultury i mentalności, życzliwość. Życzyłybyśmy sobie takiego pilota na każdej wycieczce. Jak Bóg da, a Allah pozwoli na pewno wrócimy kiedyś do Turcji, w dużej mierze to zasługa Halila. Gratulujemy firmie Traveyo takiego pracownika. Nie chcę dużo pisać o drobnych mankamentach, które występują zawsze a należały do nich: standard hoteli w Istambule i Ankarze, chyba niezbyt dobrze przemyślane ostatnie 2 dni w Antalyi i duża rozpiętość godzin odlotów poszczególnych uczestników wycieczki. Do rozważenia przez organizatorów wycieczki. Wszystkim polecamy tą bajkową podróż po Turcji.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń

Sprawdź cenę

Twój wybór wczasów

Turcja

Orient Extra

WYCIECZKA OBJAZDOWA
zmień wariant wakacji
 • Dojazd własny
Wybierz
69 319 Rub
Oszczędzasz: 15 074 RUB
Dorosły
54 246rub
Łączna kwota sprawdź szczegóły ceny 108 491 rub razem
Oszczędzasz 15 074 RUB
Rezerwuj
Przejdziesz do bezpiecznego procesu rezerwacji
 • wyślij zapytanie
 • callcenter.tel_pl
 • 801 066 777
 • 77 4476 777
 • Infolinie dostępne: pn-pt: 8-22 sob-ndz: 9-20
arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter