phone mobile mobile pin heart heart user user Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane CB5DFB7F-C92F-41CB-9FB1-916D616FF3EC E0FBD33F-841B-452B-BF16-225B7D943904
Wyniki Wyszukiwania W poszukiwaniu zaginionej Arki

Atuty oferty

 • najważniejsze zabytki Turcji podczas jednego wyjazdu
 • baśniowa Kapadocja
 • rejs po Eufracie
 • góra Nemrut z zagadkowymi posągami
 • dostęp do Wi-Fi w autokarze

W poszukiwaniu zaginionej Arki Kod: AYTPOSZ

Trasa
PLN
Itaka
Turcja

W poszukiwaniu zaginionej Arki

Kod: AYTPOSZ
5.5 /6
98% klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą

Klienci doceniają:

 • Program wycieczki/trasę
 • Komfort podróży
 • Standard autokaru
Opis

Wszystko co musisz wiedzieć na temat warunków podróżowania przeczytasz na Bezpieczne Wakacje

1. DZIEŃ. ANTALYA
Zbiórka uczestników na lotnisku. Bezpośredni przelot do Antalyi. Transfer do hotelu. W zależności od godziny przylotu: czas wolny, kolacja i nocleg.

2. DZIEŃ. KONYA – KAPADOCJA (trasa: ok. 540 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do KONYI, jednej z najbardziej religijnych i konserwatywnych miejscowości w Turcji, gdzie powstał zakon tańczących derwiszów. Zwiedzanie muzeum Mevlany – założyciela zakonu. Przejazd do KAPADOCJI. Zwiedzanie podziemnego miasta – labiryntu jaskiń, które były schronieniem dla prześladowanych chrześcijan. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): pokaz rytualnego tańca derwiszów. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

3. DZIEŃ. KAPADOCJA
Śniadanie. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): lot balonem nad Kapadocją i okazja do podziwiania baśniowego krajobrazu Kapadocji z góry. Zwiedzanie wykutych w skale kościołów wczesnochrześcijańskich w dolinach Zelve i Göreme. Wizyta w regionalnym ośrodku garncarstwa i pokaz wyrobu glinianych naczyń z czerwonej glinki. Powrót do hotelu. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): „Turecka Noc” z przekąskami i winem, zorganizowana w jednej z jaskiń Kapadocji. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

4. DZIEŃ. HATTUSAS – AMASYA (trasa: ok. 400 km)
Wczesne śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do imponującej stolicy Hetytów – HATTUSAS. Zwiedzanie Yazilikaya – sanktuarium ze wspaniałymi galeriami płaskorzeźb z postaciami bogów z hetyckiego panteonu. Przejazd do AMASYI – starożytnej stolicy królestwa Pontu ze wspaniałymi przykładami architektury seldżuckiej i osmańskiej, gdzie urodził się wielki geograf i historyk Strabon. Zwiedzanie skalnych grobowców pontyjskich królów wykutych w ścianie klifu. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

5. DZIEŃ. TRABZON (trasa: ok. 450 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd na wschód wzdłuż malowniczego północnego wybrzeża Turcji, które zachwyca niesamowitymi krajobrazami. Ta część Turcji znana jest również z uprawy herbaty. Przejazd do TRABZONU, starożytnego portu nad Morzem Czarnym. Zwiedzanie słynnego XIII-wiecznego kościoła Hagia Sophia na szczycie nadmorskiego klifu, którego wnętrze zdobią piękne mozaiki i freski. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

6. DZIEŃ. TRABZON – ERZURUM (trasa: ok. 300 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie klasztoru Sumela w TRABZONIE, jednej z największych atrakcji na wybrzeżu Morza Czarnego. Imponujący klasztor wykuty w skalnej półce nad doliną Altindere poświęcony jest Czarnej Madonnie. Przez stulecia jej ikona słynąca z cudów przyciągała rzesze pielgrzymów. Według legendy odnaleziono tu również ikonę wykonaną przez św. Łukasza. Przejazd do Erzurum, zimowej stolicy regionu, najwyżej położonego miasta w Turcji (1950 m n.p.m.). Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

7. DZIEŃ. ERZURUM – ANI (trasa: ok. 210 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie ERZURUM: Wielki Meczet z 1179 r. i główna atrakcja miasta – Medresa Dwóch Minaretów. Przejazd do ANI – dawnej stolicy królestwa armeńskiego. Zwiedzanie ruin średniowiecznego miasta, które kryją wspaniałe zabytki architektury kościelnej i obronnej. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

8. DZIEŃ. DOGUBEYAZIT – JEZIORO VAN – WYSPA AKDAMAR (trasa: ok. 520 km)
Wczesne śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd wzdłuż granicy z Armenią do DOGUBEYAZIT, niewielkiego miasteczka leżącego w pobliżu granicy z Iranem, skąd można podziwiać fantastyczny widok na najwyższą w Turcji górę Ararat (5122 m n.p.m.), na której szczycie według legendy osiadła arka Noego. Zwiedzanie fantazyjnego Ishakpasa Palace z XVIII w., malowniczo położonego kompleksu, w którego skład wchodzą meczet, twierdza i pałac. Przejazd wzdłuż granicy z Iranem przez wzgórze Tendürek. Postój w punkcie widokowym z przepięknym wodospadem Muradiye wpadającym do JEZIORA VAN – największego śródlądowego akwenu w Turcji i jednego z najwyżej położonych jezior na świecie. Przejazd do Van – miasta z bogatą historią, gdzie według legendy miał się znajdować biblijny Eden. Rejs na WYSPĘ AKDAMAR i zwiedzanie kościoła z X w. – jednego z najpiękniejszych przykładów ormiańskiej architektury. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

9. DZIEŃ. MARDIN (trasa: ok. 400 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do MARDINU z malowniczą tarasową zabudową. Spacer przez zatłoczone ulice i orientalne bazary. Zwiedzanie założonego w V w. Szafranowego Klasztoru, który był w przeszłości siedzibą patriarchów syryjskiego Kościoła ortodoksyjnego. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

10. DZIEŃ. URFA (trasa: ok. 270 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do URFY, miasta proroków i celu pielgrzymek, którego historia sięga 3500 lat wstecz. Według tradycji tu urodził się prorok Abraham i mieszkał przez pewien czas biblijny Hiob. Zwiedzanie kompleksu świątynnego z medresą, meczetem i jaskinią Abrahama, gdzie prawdopodobnie prorok przyszedł na świat. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): zwiedzanie Göbekli Tepe, stanowiska archeologicznego, w którym odkryto świątynię liczącą 12 000 lat. Sanktuarium zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

11. DZIEŃ. GÓRA NEMRUT – EUFRAT (trasa: ok. 370 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd w okolicę GÓRY NEMRUT wznoszącej się na wysokość 2150 m n.p.m., na której szczycie znajdują się potężne kamienne głowy, jeden z najbardziej rozpoznawalnych zabytków wschodniej Turcji, uznany za ósmy cud świata. Ten unikatowy na skalę światową zabytek został wpisany na listę UNESCO. Wjazd na górę Nemrut minibusami i krótka wspinaczka, aby podziwiać niezapomniany widok. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): rejs po rzece EUFRAT, jednej z dwóch rzek starożytnej Mezopotamii. Po wybudowaniu Tamy Ataturka, rzeka zatopiła okoliczne wsie, których pozostałości można oglądać z pokładu statku. Rejs obok Rumkale – twierdzy z czasów wypraw krzyżowych, wzniesionej na wysokiej skale nad Eufratem. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

12. DZIEŃ. GAZIANTEP – TARS (trasa: ok. 340 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do GAZIANTEP, jednego z najdłużej zamieszkanych miast na świecie. Zwiedzanie jednego z największych na świecie muzeum mozaik z jego imponującą kolekcją. Przejazd do TARSU, miasta, w którym przyszedł na świat św. Paweł, i zwiedzanie kościoła pod jego wezwaniem oraz przystanek przy studni, skąd będzie można zaczerpnąć świętej wody. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocelg.

13. DZIEŃ. JASKINIE PIEKŁA I NIEBA – ANAMUR (trasa: ok. 500 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd i zwiedzanie JASKIŃ PIEKŁA I NIEBA słynących z pięknych wapiennych grot z ciekawymi formami skalnymi. Przejazd w okolice ANAMURU. Krótki przystanek przy twierdzy Mamure wznoszącej się malowniczo nad brzegami morza. Nakręcono tu liczne sceny do popularnych tureckich filmów. Przejazd w okolice Antalyi – jednego z najpopularniejszych kurortów na wybrzeżu Morza Śródziemnego. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

14. DZIEŃ. ANTALYA
Śniadanie. Czas wolny. Kolacja, nocleg.

15. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie i przejazd na lotnisko w Antalyi. Bezpośredni przelot do Polski.

14 noclegów w hotelach*** w miastach lub w okolicy miast: 3 w Antalyi, 2 w Kapadocji, 1 w Amasyi, 1 w Trabzon, 1 w Erzurum, 1 w Kars, 1 w Van, 1 w Mardin, 1 w Urfie, 1 w Gaziantep, 1 w Mersin lub w Adanie; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 14 śniadań, 14 kolacji • przelot • przejazd autokarem lub minibusem (zależnie od liczby osób) • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, opieka licencjonowanego przewodnika: ok. 215 EUR (dzieci do 8 lat – 50% zniżki), napiwki: ok. 30 EUR/os.
 2. Wizy: obywatele RP podróżujący do Turcji w celach turystycznych na okres nie dłuższy niż 90 dni są zwolnieni z obowiązku wizowego.
 3. Opłaty fakultatywne: pokaz rytualnego tańca derwiszów: ok. 20 EUR (wymagane min. 5 osób); lot balonem nad Kapadocją: ok. 320 EUR; Turecka Noc w Kapadocji: ok. 40 EUR (wymagane min. 5 osób); zwiedzanie Göbekli Tepe: ok. 30 EUR (wymagane min. 10 osób); rejs po Eufracie: ok. 30 EUR (wymagane min. 20 osób).
 4. Podczas święta Kurban Bajram niektóre obiekty muzealne i meczety są zamknięte dla zwiedzających.

Informacje o regionie
Galeria regionu

Turcja

Fascynująca kraina pełna niezwykłych krajobrazów, światowej klasy zabytków, starożytnych metropolii i biblijnych miast. Niezliczona ilość barw, niezapomniane zapachy, oświetlone wieże minaretów, tysiące świecidełek połyskujących nie tylko na bazarze w słynnym Istambule, wprowadzają turystów w magiczny świat Orientu.

Położenie na mapie Trasa

Antalya • Konya • Kapadocja • Hattusas • Amasya • Trabzon • Erzurum • Ani • Dogubeyazit • Jezioro Van • Wyspa Akdamar • Mardin • Urfa • Góra Nemrut • Eufrat • Gaziantep • Tars • Jaskinie Piekła i Nieba • Anamur • Antalya

Fascynująca różnorodność kulturowa Wschodu, niezwykłe krajobrazy, wspaniałe zabytki i biblijne miasta, gdzie czas stanął w miejscu. Znakomicie zaplanowana trasa prowadzi przez najciekawsze i najbardziej znane miejsca w Turcji. Na trasie jest bajkowa Kapadocja, Ani – dawna stolica królestwa Armenii, Hattusas – stolica tajemniczych Hetytów, której wykopaliska znajdują się na liście UNESCO, Jaskinie Piekła i Nieba, uważane w starożytności za wejście do mitycznego podziemnego świata, słone jezioro Van z turkusową wodą i góra Nemrut z zagadkowymi posągami. Ciekawe imprezy fakultatywne to znakomite uzupełnienie programu. Wycieczka kończy się krótkim relaksem w Antalyi – nadmorskim kurorcie. Zaginiona Arka może dalej spoczywa gdzieś na górze Ararat, może gdzie indziej, ale zawsze warto jej szukać. Trasa: ok. 4300 km.

PLAN WYCIECZKI
1. DZIEŃ. ANTALYA
Zbiórka uczestników na lotnisku. Bezpośredni przelot do Antalyi. Transfer do hotelu. W zależności od godziny przylotu: czas wolny, kolacja i nocleg.
2. DZIEŃ. KONYA – KAPADOCJA (trasa: ok. 540 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do KONYI, jednej z najbardziej religijnych i konserwatywnych miejscowości w Turcji, gdzie powstał zakon tańczących derwiszów. Zwiedzanie muzeum Mevlany – założyciela zakonu. Przejazd do KAPADOCJI. Zwiedzanie podziemnego miasta – labiryntu jaskiń, które były schronieniem dla prześladowanych chrześcijan. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): pokaz rytualnego tańca derwiszów. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
3. DZIEŃ. KAPADOCJA
Śniadanie. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): lot balonem nad Kapadocją i okazja do podziwiania baśniowego krajobrazu Kapadocji z góry. Zwiedzanie wykutych w skale kościołów wczesnochrześcijańskich w dolinach Zelve i Göreme. Wizyta w regionalnym ośrodku garncarstwa i pokaz wyrobu glinianych naczyń z czerwonej glinki. Powrót do hotelu. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): „Turecka Noc” z przekąskami i winem, zorganizowana w jednej z jaskiń Kapadocji. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
4. DZIEŃ. HATTUSAS – AMASYA (trasa: ok. 400 km)
Wczesne śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do imponującej stolicy Hetytów – HATTUSAS. Zwiedzanie Yazilikaya – sanktuarium ze wspaniałymi galeriami płaskorzeźb z postaciami bogów z hetyckiego panteonu. Przejazd do AMASYI – starożytnej stolicy królestwa Pontu ze wspaniałymi przykładami architektury seldżuckiej i osmańskiej, gdzie urodził się wielki geograf i historyk Strabon. Zwiedzanie skalnych grobowców pontyjskich królów wykutych w ścianie klifu. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
5. DZIEŃ. TRABZON (trasa: ok. 450 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd na wschód wzdłuż malowniczego północnego wybrzeża Turcji, które zachwyca niesamowitymi krajobrazami. Ta część Turcji znana jest również z uprawy herbaty. Przejazd do TRABZONU, starożytnego portu nad Morzem Czarnym. Zwiedzanie słynnego XIII-wiecznego kościoła Hagia Sophia na szczycie nadmorskiego klifu, którego wnętrze zdobią piękne mozaiki i freski. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
6. DZIEŃ. TRABZON – ERZURUM (trasa: ok. 300 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie klasztoru Sumela w TRABZONIE, jednej z największych atrakcji na wybrzeżu Morza Czarnego. Imponujący klasztor wykuty w skalnej półce nad doliną Altindere poświęcony jest Czarnej Madonnie. Przez stulecia jej ikona słynąca z cudów przyciągała rzesze pielgrzymów. Według legendy odnaleziono tu również ikonę wykonaną przez św. Łukasza. Przejazd do Erzurum, zimowej stolicy regionu, najwyżej położonego miasta w Turcji (1950 m n.p.m.). Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
7. DZIEŃ. ERZURUM – ANI (trasa: ok. 210 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie ERZURUM: Wielki Meczet z 1179 r. i główna atrakcja miasta – Medresa Dwóch Minaretów. Przejazd do ANI – dawnej stolicy królestwa armeńskiego. Zwiedzanie ruin średniowiecznego miasta, które kryją wspaniałe zabytki architektury kościelnej i obronnej. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
8. DZIEŃ. DOGUBEYAZIT – JEZIORO VAN – WYSPA AKDAMAR (trasa: ok. 520 km)
Wczesne śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd wzdłuż granicy z Armenią do DOGUBEYAZIT, niewielkiego miasteczka leżącego w pobliżu granicy z Iranem, skąd można podziwiać fantastyczny widok na najwyższą w Turcji górę Ararat (5122 m n.p.m.), na której szczycie według legendy osiadła arka Noego. Zwiedzanie fantazyjnego Ishakpasa Palace z XVIII w., malowniczo położonego kompleksu, w którego skład wchodzą meczet, twierdza i pałac. Przejazd wzdłuż granicy z Iranem przez wzgórze Tendürek. Postój w punkcie widokowym z przepięknym wodospadem Muradiye wpadającym do JEZIORA VAN – największego śródlądowego akwenu w Turcji i jednego z najwyżej położonych jezior na świecie. Przejazd do Van – miasta z bogatą historią, gdzie według legendy miał się znajdować biblijny Eden. Rejs na WYSPĘ AKDAMAR i zwiedzanie kościoła z X w. – jednego z najpiękniejszych przykładów ormiańskiej architektury. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
9. DZIEŃ. MARDIN (trasa: ok. 400 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do MARDINU z malowniczą tarasową zabudową. Spacer przez zatłoczone ulice i orientalne bazary. Zwiedzanie założonego w V w. Szafranowego Klasztoru, który był w przeszłości siedzibą patriarchów syryjskiego Kościoła ortodoksyjnego. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
10. DZIEŃ. URFA (trasa: ok. 270 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do URFY, miasta proroków i celu pielgrzymek, którego historia sięga 3500 lat wstecz. Według tradycji tu urodził się prorok Abraham i mieszkał przez pewien czas biblijny Hiob. Zwiedzanie kompleksu świątynnego z medresą, meczetem i jaskinią Abrahama, gdzie prawdopodobnie prorok przyszedł na świat. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): zwiedzanie Göbekli Tepe, stanowiska archeologicznego, w którym odkryto świątynię liczącą 12 000 lat. Sanktuarium zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
11. DZIEŃ. GÓRA NEMRUT – EUFRAT (trasa: ok. 370 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd w okolicę GÓRY NEMRUT wznoszącej się na wysokość 2150 m n.p.m., na której szczycie znajdują się potężne kamienne głowy, jeden z najbardziej rozpoznawalnych zabytków wschodniej Turcji, uznany za ósmy cud świata. Ten unikatowy na skalę światową zabytek został wpisany na listę UNESCO. Wjazd na górę Nemrut minibusami i krótka wspinaczka, aby podziwiać niezapomniany widok. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): rejs po rzece EUFRAT, jednej z dwóch rzek starożytnej Mezopotamii. Po wybudowaniu Tamy Ataturka, rzeka zatopiła okoliczne wsie, których pozostałości można oglądać z pokładu statku. Rejs obok Rumkale – twierdzy z czasów wypraw krzyżowych, wzniesionej na wysokiej skale nad Eufratem. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
12. DZIEŃ. GAZIANTEP – TARS (trasa: ok. 340 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do GAZIANTEP, jednego z najdłużej zamieszkanych miast na świecie. Zwiedzanie jednego z największych na świecie muzeum mozaik z jego imponującą kolekcją. Przejazd do TARSU, miasta, w którym przyszedł na świat św. Paweł, i zwiedzanie kościoła pod jego wezwaniem oraz przystanek przy studni, skąd będzie można zaczerpnąć świętej wody. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocelg.
13. DZIEŃ. JASKINIE PIEKŁA I NIEBA – ANAMUR (trasa: ok. 500 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd i zwiedzanie JASKIŃ PIEKŁA I NIEBA słynących z pięknych wapiennych grot z ciekawymi formami skalnymi. Przejazd w okolice ANAMURU. Krótki przystanek przy twierdzy Mamure wznoszącej się malowniczo nad brzegami morza. Nakręcono tu liczne sceny do popularnych tureckich filmów. Przejazd w okolice Antalyi – jednego z najpopularniejszych kurortów na wybrzeżu Morza Śródziemnego. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.
14. DZIEŃ. ANTALYA
Śniadanie. Czas wolny. Kolacja, nocleg.
15. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie i przejazd na lotnisko w Antalyi. Bezpośredni przelot do Polski.

ŚWIADCZENIA: 14 noclegów w hotelach*** w miastach lub w okolicy miast: 3 w Antalyi, 2 w Kapadocji, 1 w Amasyi, 1 w Trabzon, 1 w Erzurum, 1 w Kars, 1 w Van, 1 w Mardin, 1 w Urfie, 1 w Gaziantep, 1 w Mersin lub w Adanie; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 14 śniadań, 14 kolacji • przelot • przejazd autokarem lub minibusem (zależnie od liczby osób) • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:
 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, opieka licencjonowanego przewodnika: ok. 215 EUR (dzieci do 8 lat – 50% zniżki), napiwki: ok. 30 EUR/os.
 2. Wizy: obywatele RP podróżujący do Turcji w celach turystycznych na okres nie dłuższy niż 90 dni są zwolnieni z obowiązku wizowego.
 3. Opłaty fakultatywne: pokaz rytualnego tańca derwiszów: ok. 20 EUR (wymagane min. 5 osób); lot balonem nad Kapadocją: ok. 320 EUR; Turecka Noc w Kapadocji: ok. 40 EUR (wymagane min. 5 osób); zwiedzanie Göbekli Tepe: ok. 30 EUR (wymagane min. 10 osób); rejs po Eufracie: ok. 30 EUR (wymagane min. 20 osób).
 4. Podczas święta Kurban Bajram niektóre obiekty muzealne i meczety są zamknięte dla zwiedzających.
Opinie klientów (227)

Ocena ogólna

5.5/6

Klienci wyróżnili:

 • Program wycieczki/trasę
 • Komfort podróży
 • Standard autokaru
98%
naszych klientów poleca ten hotel!
 • 5.5
 • 5.6
 • 5.1
 • 5.4
 • 5.4
 • 5.2

Pokaż recenzje od:

6/6
41-50 lat, z partnerem/ką kwiecień 2023
Piękna wycieczka! Jedna z najlepszych w ofercie. Program niezwykle bogaty i różnorodny, czasami mocno napięty, ale ma to właśnie swój urok i został zrealizowany w całości. Przejazdy długie, ale (...) rozwiń
Piękna wycieczka! Jedna z najlepszych w ofercie. Program niezwykle bogaty i różnorodny, czasami mocno napięty, ale ma to właśnie swój urok i został zrealizowany w całości. Przejazdy długie, ale nie były zbyt męczące. Warto korzystać z lunchów po drodze, bo we wszystkich zaproponowanych miejscach jedzenie było świeże i smaczne. Natomiast serwowane obiadokolacje w hotelach są możliwe również w wersji wegetariańskiej. Pogoda - z uwagi na porę roku (przełom kwietnia/maja), różnorodna: od wiosennego deszczu w centralnej Anatolii, poprzez zimę i śnieg na północnym wschodzie oraz gorące lato na południowym wschodzie i na riwierze. M.in. za taką różnorodność uwielbiam Turcję! Krajobrazy jak z widokówki - niesamowite, Kapadocja jak zawsze magiczna, a ośnieżony szczyt Araratu zapierał dech w piersi. Żadne zdjęcia nie oddają tego, co można zobaczyć i doświadczyć na miejscu. Ogromne wrażenie zrobiła na mnie wizyta w Göbekli Tepe (zerowym punkcie ludzkości) oraz w Klasztorze Sumela. Góra Nemrut zachwyca swoją „wielkością” - podjeżdża się busami, tylko ostatni odcinek wymaga odrobiny wysiłku, ale naprawdę warto poczuć ten „wiatr we włosach” po drodze. Rejs po Eufracie z miejscowości Halfeti (tylko tam uprawia się czarne różne!) stanowi dopełnienie programu w Mezopotamii i zdecydowanie warto z niego skorzystać. Moje serce zostało w Mardin, gdzie zaserwowano nam w hotelu regionalne Harire tatlısı (deser o obłędnym smaku), na bazie melasy winogronowej i cynamonu. I nie sposób było oprzeć się na bazarze „niebieskim migdałom”, których kilogramowe ilości przyjechały z nami do Polski. Şanlıurfa – miasto z duszą, wśród tłumu turystów i pielgrzymów czuć było niezwykłość (podniosłość) tego miejsca. Ludzie mili, otwarci i zainteresowani drugim człowiekiem jak w żadnym innym kraju na świecie. Na bazarze w Urfie można było zrobić dobre zakupy, w tym orientalne przyprawy (w tym np. szafran), syrop z granatów, czy ręcznie wyrabiane, prześliczne tygielki do kawy (wręcz dzieła sztuki). Przewodnik Umut perfekcyjnie przygotowany zarówno merytorycznie, jak i organizacyjnie. Z doskonałą znajomością polskiego. Bardzo sympatyczny, opiekuńczy, cierpliwy, z poczuciem humoru. Polecam zdecydowanie – najwyższa klasa wśród przewodników! Kierowca Mehmet – mistrz w swojej dziedzinie, doskonałe umiejętności i znajomość trasy, bardzo miły i uczynny. Hotele bardzo dobre (szczególnie w Mardin hotel Anemon elegancki i komfortowy) z jednym wyjątkiem hotelu w Van (ale puśćmy to w niepamięć z uwagi na całokształt wycieczki). Szczerze polecam wycieczkę – pozostawia najpiękniejsze wspomnienia z Turcji. Do dziś czuję zapach wyjątkowej, słodkiej kawy z pianką; Nie wykluczam powrotu … Dziękuję za spełnienie marzeń.
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką kwiecień 2023
Bardzo profesjonalny pilot pan Umut. Ciekawy program. rozwiń
Bardzo profesjonalny pilot pan Umut. Ciekawy program.
 • 6
 • 4
 • 6
 • 5
 • 4
zwiń
6/6
50+ lat, sam/a kwiecień 2023
Bardzo udana wycieczka z profesjonalnym przewodnikiem , dobrą bazą noclegową oraz smacznym wyżywieniem. rozwiń
Bardzo udana wycieczka z profesjonalnym przewodnikiem , dobrą bazą noclegową oraz smacznym wyżywieniem.
 • 6
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
41-50 lat, sam/a kwiecień 2023
Super trasa dla każdego miłośnika historii i archeologii, przecież Anatolia to kolejka naszej cywilizacji. Dodatkowo wycieczka jest okazją do poznania fascynującej tureckiej współczesności. (...) rozwiń
Super trasa dla każdego miłośnika historii i archeologii, przecież Anatolia to kolejka naszej cywilizacji. Dodatkowo wycieczka jest okazją do poznania fascynującej tureckiej współczesności. Piękna przyroda, wspaniałą praca pilota Umuta i kierowcy Mehmeta. Polecam serdecznie każdemu kto chce zobaczyć Turcję zupełnie inną od turystycznych kurortów
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką kwiecień 2023
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką kwiecień 2023
Ciekawa trasa, dużo zwiedzania, mankamentem były długie przejazdy-4500km. Jednak bez tego nie bylibyśmy w stanie tyle zwiedzić . Pilot turecki Umut zawsze był gotowy do pomocy, służył radą i (...) rozwiń
Ciekawa trasa, dużo zwiedzania, mankamentem były długie przejazdy-4500km. Jednak bez tego nie bylibyśmy w stanie tyle zwiedzić . Pilot turecki Umut zawsze był gotowy do pomocy, służył radą i swoim doświadczeniem.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
5/6
50+ lat, sam/a październik 2022
Bardzo udana. Ciekawa trasa dużo atrakcji. Zwiedziliśmy wiele miejsc należących do UNESCO World Heritage Site. Świetny kierowca z dużym doświadczeniem. Przewodnicy którzy dbali o uczestników i (...) rozwiń
Bardzo udana. Ciekawa trasa dużo atrakcji. Zwiedziliśmy wiele miejsc należących do UNESCO World Heritage Site. Świetny kierowca z dużym doświadczeniem. Przewodnicy którzy dbali o uczestników i pomagali w każdej sytuacji. Zgraną grupa uczestników.
 • 6
 • 4
 • 5
 • 5
 • 6
zwiń
5/6
50+ lat, sam/a październik 2022
Super wycieczka. W ciągu 14 dni można zobaczyć najciekawsze miejsca Turcji. Godna polecenia. rozwiń
Super wycieczka. W ciągu 14 dni można zobaczyć najciekawsze miejsca Turcji. Godna polecenia.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
6/6
41-50 lat, październik 2022
Wycieczka okazała się strzałem w dziesiątkę. Wspaniałe widoki zrekompensowały trudy dwutygodniowej podróży - przejechaliśmy bezpiecznie 4500 km. Ogromny plus dla naszego przewodnika, Pana (...) rozwiń
Wycieczka okazała się strzałem w dziesiątkę. Wspaniałe widoki zrekompensowały trudy dwutygodniowej podróży - przejechaliśmy bezpiecznie 4500 km. Ogromny plus dla naszego przewodnika, Pana Marcina - sympatyczny, z dużą wiedzą i potrafiący odpowiedzieć na wszystkie pytania. Niestety, turecki przewodnik, Selcuk, to zupełne przeciwieństwo Pana Marcina - niekontaktowy, bardzo niewyraźnie mówiący po angielsku (mam wrażenie, że był tylko od pilnowania nas, liczenia i zbierania pieniędzy ). Ogromne brawa należą się naszemu kierowcy, sympatycznemu i zawsze uśmiechniętemu Kirimowi (pomimo zmęczenia i stresujących sytuacji na drodze). Co do hoteli, to w większości były ok - nie było "wow" (do czego Turcja przyzwyczaiła mnie podczas innych pobytów), jedzenie bardzo monotonne (serwowane, kebab na 1000 sposobów). Za wyjątkiem hotelu Palan w Erzurum, wszystkie hotele dosyć brudne. Hotel Kahn w Antalyi najlepszy pod względem jedzenia. Hotel w Kapadocji najgorszy pod każdym względem - pokoje brudne i przytłaczające, jedzenie zimne i niesmaczne. Niestety, nie obyło się również bez nieprzyjemnych sytuacji, związanych z przedłużeniem pokoju z uwagi na nocny lot.... (zapłaciłyśmy tureckiemu przewodnikowi 80€, a jak się później okazalo, pokój nie był zarezerwowany.... W rozwiązaniu tej sytuacji pomogła nam rezydentka w Antalyi, Pani Ania. Na pokój czekałyśmy godzinę). Pomijając powyższe, wycieczka bardzo dobrze zorganizowana i zaplanowana. Dla mnie była to wycieczka, która na długo pozostanie w pamięci. Polecam w 100%
 • 6
 • 3
 • 3
 • 6
 • 6
zwiń
5/6
41-50 lat, z partnerem/ką październik 2022
Ogólnie jest to ciekawa i intensywna wycieczka pokazująca rzadziej uczęszczane przez turystów miejsca na wschodzie Turcji. Jednak jak dla mnie codzienne długie przejazdy bez jednego dnia (...) rozwiń
Ogólnie jest to ciekawa i intensywna wycieczka pokazująca rzadziej uczęszczane przez turystów miejsca na wschodzie Turcji. Jednak jak dla mnie codzienne długie przejazdy bez jednego dnia wypoczynku były męczące. Wypoczynek był w Antalyi ostatnie dwa dni, ale raczej wolałabym, żeby takie wolne dni były w trakcie wycieczki gdzieś w atrakcyjnej lokalizacji nad morzem. Szkoda, że w morzu Czarnym nawet nie zanurzyliśmy nogi, bo nie było czasu. Generalnie każdego dnia wczesna pobudka i wczesne śniadanie. Dojazd do atrakcji długi. Przyjazd do hotelu późny i pózna kolacja. Szczególnie daje się to odczuć w październiku, kiedy dzień jest krótki i niewiele da się zobaczyć wieczorem. Oczywiście w ocenie objazdówki dużą rolę odgrywają ludzie z grupy oraz przewodnicy - w tym przypadku polski i turecki - grupa okazała się zdyscyplinowana i ogólnie bardzo sympatyczna, przewodnicy też się bardzo starali. Ogólnie polecam tę wycieczkę a wyjazd oceniam jako udany :-) No i duży plus za wifi w autokarze!!!
 • 5
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
41-50 lat, ze znajomymi wrzesień 2022
Wycieczka i jej program bardzo ciekawy, godna polecenia, świetny pilot - Halil, doskonale organizujący czas by był jak najlepiej wykorzystany z humorem i dowcipem opowiada o zwiedzanych (...) rozwiń
Wycieczka i jej program bardzo ciekawy, godna polecenia, świetny pilot - Halil, doskonale organizujący czas by był jak najlepiej wykorzystany z humorem i dowcipem opowiada o zwiedzanych miejscach, historii, kulturze, geografii Turcji. Razem z kierowcą zapewniali świetną atmosferę podczas podróży
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
41-50 lat, sam/a wrzesień 2022
Wycieczka była absolutnie fantastyczna z kilku powodów. O Turcji mówią, że to największe otwarte muzeum na świecie: zgadzam się z tym w pełni! 'W poszukiwaniu zaginionej arki' pokazuje nam (...) rozwiń
Wycieczka była absolutnie fantastyczna z kilku powodów. O Turcji mówią, że to największe otwarte muzeum na świecie: zgadzam się z tym w pełni! 'W poszukiwaniu zaginionej arki' pokazuje nam Turcję zupełnie nieoczywistą, odległą od kurortów riwiery i zachodniego wybrzeża, Turcję pełną obłędnych krajobrazów i atrakcji na miarę czołówki listy światowego dziedzictwa UNESCO. Największym zaskoczeniem był dla mnie fakt, że niektóre w ogóle mi nieznane pozycje programu, na które w momencie czytania tegoż zupełnie nie zwróciłam uwagi, okazały się wbijającym w ziemię hitem - tak było np. w przypadku Ani, pałacu Ishaka Paszy, Sumela czy chociażby Amasyi. Pod względem atrakcji do zwiedzania nudy nie będzie - to na bank. Kolejne zaskoczenie na plus to miasta - każde inne, ze specyficznym klimatem, a ich łączna liczba na trasie pozwala zobaczyć wiele twarzy i kultur kraju. Program wycieczki uważam za bardzo ciekawy - wszystkiego po trochu. Przejazdy, które po zapoznaniu się z programem mogą odstraszyć nielubiących jeździć autokarem, są naprawdę do zniesienia: były trzy dni oscylujące wokół 500 km, ale postoje po drodze celem zwiedzania i/lub fotostopów oraz przerw na jedzenie, przekąski, toalety itp. tną podróż na przyjemne kawałki i nic się nie dłuży. Autokar ponadto był bardzo wygodny. Pod koniec wyjazdu klimatyzacja na bank przypomni o swoim towarzystwie, fajnie więc mieć np. jakieś tabletki nawilżające do gardła. Bardzo pozytywnie zaskoczył mnie też standard hoteli: spodziewałam się, że na takim objeździe będziemy spać w dwugwiazdkowych motelach, a tak naprawdę hotele były naprawdę w porządku, od pięciu gwiazdek po bardzo przyzwoite. Wszędzie była czysta pościel i ręczniki. Hotel w Kapadocji świetny, mogłabym w nim przesiedzieć cały wyjazd :); w Antalyi też super, jedzenie mistrzostwo świata, duży wybór wszystkiego i jeszcze więcej. W większości przypadków kolacja była serwowana - co oznacza, że w pewnym momencie ma się już totalny przesyt mięsa w każdej postaci :), no ale zawsze można się wtedy przełączyć na opcję wege. Posiłki w ciągu dnia w fajnych miejscach, z dużą ilością wszystkiego do wyboru. Lokalizacja hoteli pozwalała na eksplorowanie okolic i centrum miast po kolacji. Naszym kierowcą był Hakim - chapeau bas, naprawdę: ogarniał trasę po mistrzowsku, z GPSem w głowie :), było megabezpiecznie, a do tego był przesympatyczny i bardzo pomocny. No i nie dość, że jeździliśmy wygodnie, to jeszcze i czysto, bo Hakim wykorzystywał każdą okazję do odświeżenia autokaru :) Pilotem był Halil - nasza wisienka na torcie :) - z jednej strony wiadomo, że na takie bądź co bądź wymagające wyprawy nie jeżdżą przypadkowi ludzie, ale z drugiej zawsze to fajnie, jak ktoś tych ludzi zgra w jedną drużynę - i pilot z nas taką zrobił, nawet żartowaliśmy, że z kim byliśmy na wakacjach? Z rodziną :) Halil doskonałą polszczyzną przekazał nam dużo ciekawych informacji o odwiedzanych miejscach, ale i o wszystkim innym też, od zwyczajów po praktyczne porady; jednym słowem czuliśmy się zaopiekowani, co w przypadku starszych uczestników wycieczki było megaistotne: pomógł, zaczekał, dopilnował, a wszystko z uśmiechem na twarzy. Pilot pokazał nam też miejsca spoza programu - bardzo doceniam, że mu się chciało, bo to zawsze były ciekawe rzeczy. Uważam, że lepszy pilot nie mógł nam się trafić - człowiek z pasją, wiedzą i niebagatelnym poczuciem humoru, a do tego cierpliwy, uczynny i przyjazny w stosunku do każdego uczestnika wycieczki, nawet tych nieco kręcących nosem na to i owo :) Z porad praktycznych: róbcie zakupy wszędzie, gdzie jest ku temu okazja na wschodzie - cenowo na pewno jest dużo bardziej atrakcyjnie niż po zjeździe do bazy w Antalyi, ale przede wszystkim jak się nam spodoba dana herbata czy bransoletka, to szansa, że napotkamy ją potem gdzie indziej jest znikoma: nie odkładajcie zakupów na ostatni dzień! W Urfie na bazarze można kupić sos z granatów (do sałatek) ze wsi, no name - mistrzostwo świata! W autokarze polecam wykupienie wody na cały objazd - wygodna opcja i schłodzona woda przez cały wyjazd! Weźcie coś do pływania (w sensie strój - panie - lub cokolwiek - panowie :)- jest taka możliwość i w jeziorze Wan, i w Morzu Czarnym, i w Eufracie. Paniom zalecam wzięcie chusty bądź szalu - przyda się do zwiedzania meczetów bo, wiadomo, kto swoje nosi... Z wycieczek fakultatywnych znam wszystko oprócz nocy tureckiej i derwiszów, i wszystko polecam. Lot balonem nad Kapadocją to świetna przygoda! Mam niedosyt Turcji po tym, co widziałam na wyjeździe i świetne wspomnienia z wyjazdu. Jeżeli ktoś się jeszcze zastanawia, czy jechać, to jechać! Będą Państwo zadowoleni ;), a nieoczywisty wschód Turcji na pewno Was zaskoczy i zauroczy!
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2022
Wycieczka bardzo dobrze zorganizowana i zaplanowana.Przede wszystkim oglądamy piękne,dzikie zakątki Turcji.Nie mieliśmy czasu się nudzić. Mimo,że był to objazd,znależliśmy czas na (...) rozwiń
Wycieczka bardzo dobrze zorganizowana i zaplanowana.Przede wszystkim oglądamy piękne,dzikie zakątki Turcji.Nie mieliśmy czasu się nudzić. Mimo,że był to objazd,znależliśmy czas na kąpiele.Polecam tą wycieczkę wszystkim,którzy lubią naturę i piękną przyrodę i oczywiście zabytki.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 5
 • 6
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2022
Wycieczka wymagająca i intensywna. Bardzo różnorodna . Turcja to piękny kraj. Pilot HALIL super . Profesjonalizm i kapitalny polski oraz poczucie humoru HALILA były SUPER EKSTRA dodatkiem do tej (...) rozwiń
Wycieczka wymagająca i intensywna. Bardzo różnorodna . Turcja to piękny kraj. Pilot HALIL super . Profesjonalizm i kapitalny polski oraz poczucie humoru HALILA były SUPER EKSTRA dodatkiem do tej przeszło 5000 kilometrowej przygody. Oprócz niemiłego incydentu na lotnisku Chopina (PLL Lot) , imprezę oceniamy za BARDZO UDANĄ. Marek i Luiza
 • 6
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2022
Była to bardzo ciekawa i wyjątkowo dobrze rozplanowana trasa wycieczki. Opisać to za mało , trzeba być i przeżyć, a podróżuję od wielu lat. Hotele wysokiej klasy i mimo prawie codziennego (...) rozwiń
Była to bardzo ciekawa i wyjątkowo dobrze rozplanowana trasa wycieczki. Opisać to za mało , trzeba być i przeżyć, a podróżuję od wielu lat. Hotele wysokiej klasy i mimo prawie codziennego pakowania i zmiany hotelu nie czuje się zmęczenia. Ogromną zasługą , że tak bardzo pozytywnie oceniam wycieczkę ma między innymi pilot Pan Halil i kierowca. Organizacyjnie bardzo zgrani i pomocni. Wiedza pilota zaskakująca włączając wyjaśnianie różnic kulturowych między naszym krajem a Turcją . Spełniano nawet dodatkowe ponad programowe prośby uczestników odnośnie zwiedzania . Przekaz połączony z humorem i dowcipem . Zwiedzenie Turcji środkowej i wschodniej potwierdza , że jest to piękny kraj dobrze rozwijający się , bogaty w zabytki i bardzo przyjaźni ludzie. Serdecznie polecam wycieczkę "W poszukiwaniu zaginionej arki"
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2022
długa, interesująca, umożliwiająca dotarcie do miejsc które samodzielnie byłoby bardzo trudno odwiedzić, dobrze zorganizowana, niezapomniana rozwiń
długa, interesująca, umożliwiająca dotarcie do miejsc które samodzielnie byłoby bardzo trudno odwiedzić, dobrze zorganizowana, niezapomniana
 • 6
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2022
Wspaniała turecka przygoda. Nieodkryta przez wielu turystów wschodnia Turcja jest oszałamiająca. Początki cywilizacji w Göbekli Tępe , rywale Faraonów z Hattusy, ruiny armeńskiej stolicy Ani (...) rozwiń
Wspaniała turecka przygoda. Nieodkryta przez wielu turystów wschodnia Turcja jest oszałamiająca. Początki cywilizacji w Göbekli Tępe , rywale Faraonów z Hattusy, ruiny armeńskiej stolicy Ani wydawałoby się na końcu świata , a to nie wszystko. Kawa w Mardin gdzie oczami wyobraźni widać na bezkresnej równinie podążające karawany, cudo. A i jeszcze Kapadoksja . Do tego wspaniały turecki przewodnik Halil , wygodny autobus, niezłe hotele, tureckie kebaby z wyśmienitej baraniny i pomimo przejechanych 5000 km chciałoby się jeszcze. Przemiłe towarzystwo rodaków tylko podbiło stawkę, a na takim wypadzie nie ma nikogo z przypadku. Polecam .
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2022
Wycieczka ciekawa, urozmaicona lecz za bardzo liczna. Bardzo dobry pilot-przewodnik rozwiń
Wycieczka ciekawa, urozmaicona lecz za bardzo liczna. Bardzo dobry pilot-przewodnik
 • 6
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
6/6
41-50 lat, z partnerem/ką wrzesień 2022
Wyjazd fantastyczny - program bardzo ciekawy. Długie przejazdy, dzięki wysokim umiejętnościom kierowcy Hakima, upływały szybko i spokojnie. Pilot Halil to cudowny człowiek - pełen pasji, (...) rozwiń
Wyjazd fantastyczny - program bardzo ciekawy. Długie przejazdy, dzięki wysokim umiejętnościom kierowcy Hakima, upływały szybko i spokojnie. Pilot Halil to cudowny człowiek - pełen pasji, posiadający wiedzę i chęci do dzielenia się nią, radości i uśmiechu dla każdego uczestnika wyprawy, o dużych umiejętnościach organizacyjnych. Polecam gorąco dla ciekawych zobaczenia nieskomercjalizowanej Turcji!!!
 • 6
 • 5
 • 5
 • 5
 • 6
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2022
Trasa bardzo ciekawa. Realizacja rewelacyjna w wykonaniu tureckiego pilota Elçi Halila. Zapewniał codzienne bezpieczeństwo, opiekę i wiedzę w wyjątkowo atrakcyjnej formie odpowiadającej grupie. (...) rozwiń
Trasa bardzo ciekawa. Realizacja rewelacyjna w wykonaniu tureckiego pilota Elçi Halila. Zapewniał codzienne bezpieczeństwo, opiekę i wiedzę w wyjątkowo atrakcyjnej formie odpowiadającej grupie. Kierowca idealnie prowadził autokar. Zespół super. Hotele bez zastzeżeń.
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2022
Wycieczka bardzo udana, program ciekawy, pilot Turek bardzo miły i kompetentny, hotel bardzo dobre, również wyżywienie rozwiń
Wycieczka bardzo udana, program ciekawy, pilot Turek bardzo miły i kompetentny, hotel bardzo dobre, również wyżywienie
 • 6
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
5/6
50+ lat, ze znajomymi wrzesień 2022
wycieczka bardzo dobrze zorganizowana, bardzo ciekawa co do miejsc odwiedzanych ,daje i nie spojrzenie na Turcję ,na historię tego obszaru,pilot Halil wspaniały człowiek obdarzony bardzo dużą (...) rozwiń
wycieczka bardzo dobrze zorganizowana, bardzo ciekawa co do miejsc odwiedzanych ,daje i nie spojrzenie na Turcję ,na historię tego obszaru,pilot Halil wspaniały człowiek obdarzony bardzo dużą wiedzą którą przekazuje bardzo zrozumiale dla każdego ,przybliżył nam Turcję ,kierowca Hakim bez nawigacji trafił pod każdy adres .Hotele w których mieliśmy noclegi bardzo dobre z wyjątkiem miasta Wan ,wycieczka mimo długiego okresu nie była zbyt męcząca .polecam
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
 • 6
zwiń
5/6
41-50 lat, z partnerem/ką sierpień 2022
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
41-50 lat, sam/a sierpień 2022
Wycieczka udana, chociaż dość wyczerpująca. Dużo jeżdżenia i wspinania się po schodach. Pilot Ibrahim sprytny, udało mu się zrealizować wszystkie punkty programu, chociaż nie zawsze to było (...) rozwiń
Wycieczka udana, chociaż dość wyczerpująca. Dużo jeżdżenia i wspinania się po schodach. Pilot Ibrahim sprytny, udało mu się zrealizować wszystkie punkty programu, chociaż nie zawsze to było łatwe. Niestety jego poziom polskiego nie pozwala na przekazywanie skomplikowanych informacji o historii zwiedzanych miejsc. Hotele o różnym poziomie, jedzenie również, ale nie ma na co specjalnie narzekać. Kierowca Mehmet bardzo dobry, jeździł bardzo bezpiecznie i był przy tym bardzo sympatyczny. Autobus mógłby być wygodniejszy. Mało miejsca na nogi, brak podnóżków. Warto było wziąć wycieczkę do Göbekli Tepe i rejs po Eufracie. Szkoda, że wycieczka po Antalyi nie mogła się obejść bez prezentacji skór, bo traci się tylko czas. Ogólnie jestem bardzo zadowolona.
 • 6
 • 4
 • 4
 • 4
 • 3
zwiń
4/6
50+ lat, z partnerem/ką sierpień 2022
Program wycieczki ciekawy. Brakowało mi możliwości kąpieli w Morzu Czarnym i jeziorze Van. Mimo że program tego nie przewidywał przewodnik mógł warunki do takiej kąpieli stworzyć bo dał czas (...) rozwiń
Program wycieczki ciekawy. Brakowało mi możliwości kąpieli w Morzu Czarnym i jeziorze Van. Mimo że program tego nie przewidywał przewodnik mógł warunki do takiej kąpieli stworzyć bo dał czas wolny 1 godz. nad M. Czarnym i na wyspie nad jeziorem Van 1,5 godz. ale nie uprzedził o tym wcześniej mało tego wprowadził w błąd informując, że nie ma takiej możliwości co nie było zgodne z prawdą. Przewodnik Ibrahim kiepski: słaba znajomość j.polskiego ciężko było go zrozumieć w związku z tym mało informacji trafiało do odbiorcy, nie przemęczał się pracą, nie uprzedzał w porę o warunkach jakie będą na trasie zwiedzania i kilka razy miałam problem z obuwiem które okazało się nieodpowiednie .Wiele informacji praktycznych było niezgodnych z rzeczywistością, odnosiło się wrażenie jakby na tej wycieczce był pierwszy raz, albo że był bardzo dawno.
 • 5
 • 4
 • 4
 • 6
 • 6
zwiń

Aktualnie brak ofert

Zobacz inne:
 • wyślij zapytanie
 • callcenter.tel_pl
 • 801 066 777
 • 77 4476 777
 • Infolinie dostępne: pn-pt: 8-22 sob-ndz: 9-20
arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter