phone mobile mobile pin heart heart user user Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane
Wyniki Wyszukiwania W poszukiwaniu zaginionej Arki

Atuty oferty

 • najważniejsze zabytki Turcji podczas jednego wyjazdu
 • baśniowa Kapadocja
 • rejs po Eufracie
 • góra Nemrut z zagadkowymi posągami
 • dostęp do Wi-Fi w autokarze

W poszukiwaniu zaginionej Arki Kod: AYTPOSZ

Trasa
3 209PLN
Dorośli: 2 2 posiłki Śr 14.07 – Śr 28.07.21
Itaka
 • Promocja LATO 2021 LATO 2021
Turcja

W poszukiwaniu zaginionej Arki

 • Promocja LATO 2021 LATO 2021
Kod: AYTPOSZ
Opis

1. DZIEŃ. ANTALYA
Zbiórka uczestników na lotnisku. Bezpośredni przelot do Antalyi. Transfer do hotelu. W zależności od godziny przylotu: czas wolny, kolacja i nocleg.

2. DZIEŃ. KONYA – KAPADOCJA (trasa: ok. 540 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do KONYI, jednej z najbardziej religijnych i konserwatywnych miejscowości w Turcji, gdzie powstał zakon tańczących derwiszów. Zwiedzanie muzeum Mevlany – założyciela zakonu. Przejazd do KAPADOCJI. Zwiedzanie podziemnego miasta – labiryntu jaskiń, które były schronieniem dla prześladowanych chrześcijan. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): pokaz rytualnego tańca derwiszów. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

3. DZIEŃ. KAPADOCJA
Śniadanie. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): lot balonem nad Kapadocją i okazja do podziwiania baśniowego krajobrazu Kapadocji z góry. Zwiedzanie wykutych w skale kościołów wczesnochrześcijańskich w dolinach Zelve i Göreme. Wizyta w regionalnym ośrodku garncarstwa i pokaz wyrobu glinianych naczyń z czerwonej glinki. Powrót do hotelu. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): „Turecka Noc” z przekąskami i winem, zorganizowana w jednej z jaskiń Kapadocji. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

4. DZIEŃ. HATTUSAS – AMASYA (trasa: ok. 400 km)
Wczesne śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do imponującej stolicy Hetytów – HATTUSAS. Zwiedzanie Yazilikaya – sanktuarium ze wspaniałymi galeriami płaskorzeźb z postaciami bogów z hetyckiego panteonu. Przejazd do AMASYI – starożytnej stolicy królestwa Pontu ze wspaniałymi przykładami architektury seldżuckiej i osmańskiej, gdzie urodził się wielki geograf i historyk Strabon. Zwiedzanie skalnych grobowców pontyjskich królów wykutych w ścianie klifu. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

5. DZIEŃ. TRABZON (trasa: ok. 450 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd na wschód wzdłuż malowniczego północnego wybrzeża Turcji, które zachwyca niesamowitymi krajobrazami. Ta część Turcji znana jest również z uprawy herbaty. Przejazd do TRABZONU, starożytnego portu nad Morzem Czarnym. Zwiedzanie słynnego XIII-wiecznego kościoła Hagia Sophia na szczycie nadmorskiego klifu, którego wnętrze zdobią piękne mozaiki i freski. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

6. DZIEŃ. TRABZON – ERZURUM (trasa: ok. 300 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie klasztoru Sumela w TRABZONIE, jednej z największych atrakcji na wybrzeżu Morza Czarnego. Imponujący klasztor wykuty w skalnej półce nad doliną Altindere poświęcony jest Czarnej Madonnie. Przez stulecia jej ikona słynąca z cudów przyciągała rzesze pielgrzymów. Według legendy odnaleziono tu również ikonę wykonaną przez św. Łukasza. Przejazd do Erzurum, zimowej stolicy regionu, najwyżej położonego miasta w Turcji (1950 m n.p.m.). Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

7. DZIEŃ. ERZURUM – ANI (trasa: ok. 210 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie ERZURUM: Wielki Meczet z 1179 r. i główna atrakcja miasta – Medresa Dwóch Minaretów. Przejazd do ANI – dawnej stolicy królestwa armeńskiego. Zwiedzanie ruin średniowiecznego miasta, które kryją wspaniałe zabytki architektury kościelnej i obronnej. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

8. DZIEŃ. DOGUBEYAZIT – JEZIORO VAN – WYSPA AKDAMAR (trasa: ok. 520 km)
Wczesne śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd wzdłuż granicy z Armenią do DOGUBEYAZIT, niewielkiego miasteczka leżącego w pobliżu granicy z Iranem, skąd można podziwiać fantastyczny widok na najwyższą w Turcji górę Ararat (5122 m n.p.m.), na której szczycie według legendy osiadła arka Noego. Zwiedzanie fantazyjnego Ishakpasa Palace z XVIII w., malowniczo położonego kompleksu, w którego skład wchodzą meczet, twierdza i pałac. Przejazd wzdłuż granicy z Iranem przez wzgórze Tendürek. Postój w punkcie widokowym z przepięknym wodospadem Muradiye wpadającym do JEZIORA VAN – największego śródlądowego akwenu w Turcji i jednego z najwyżej położonych jezior na świecie. Przejazd do Van – miasta z bogatą historią, gdzie według legendy miał się znajdować biblijny Eden. Rejs na WYSPĘ AKDAMAR i zwiedzanie kościoła z X w. – jednego z najpiękniejszych przykładów ormiańskiej architektury. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

9. DZIEŃ. MARDIN (trasa: ok. 400 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do MARDINU z malowniczą tarasową zabudową. Spacer przez zatłoczone ulice i orientalne bazary. Zwiedzanie założonego w V w. Szafranowego Klasztoru, który był w przeszłości siedzibą patriarchów syryjskiego Kościoła ortodoksyjnego. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

10. DZIEŃ. URFA (trasa: ok. 270 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do URFY, miasta proroków i celu pielgrzymek, którego historia sięga 3500 lat wstecz. Według tradycji tu urodził się prorok Abraham i mieszkał przez pewien czas biblijny Hiob. Zwiedzanie kompleksu świątynnego z medresą, meczetem i jaskinią Abrahama, gdzie prawdopodobnie prorok przyszedł na świat. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): zwiedzanie Göbekli Tepe, stanowiska archeologicznego, w którym odkryto świątynię liczącą 12 000 lat. Sanktuarium zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

11. DZIEŃ. GÓRA NEMRUT – EUFRAT (trasa: ok. 370 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd w okolicę GÓRY NEMRUT wznoszącej się na wysokość 2150 m n.p.m., na której szczycie znajdują się potężne kamienne głowy, jeden z najbardziej rozpoznawalnych zabytków wschodniej Turcji, uznany za ósmy cud świata. Ten unikatowy na skalę światową zabytek został wpisany na listę UNESCO. Wjazd na górę Nemrut minibusami i krótka wspinaczka, aby podziwiać niezapomniany widok. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): rejs po rzece EUFRAT, jednej z dwóch rzek starożytnej Mezopotamii. Po wybudowaniu Tamy Ataturka, rzeka zatopiła okoliczne wsie, których pozostałości można oglądać z pokładu statku. Rejs obok Rumkale – twierdzy z czasów wypraw krzyżowych, wzniesionej na wysokiej skale nad Eufratem. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

12. DZIEŃ. GAZIANTEP – TARS (trasa: ok. 340 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do GAZIANTEP, jednego z najdłużej zamieszkanych miast na świecie. Zwiedzanie jednego z największych na świecie muzeum mozaik z jego imponującą kolekcją. Przejazd do TARSU, miasta, w którym przyszedł na świat św. Paweł, i zwiedzanie kościoła pod jego wezwaniem oraz przystanek przy studni, skąd będzie można zaczerpnąć świętej wody. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocelg.

13. DZIEŃ. JASKINIE PIEKŁA I NIEBA – ANAMUR (trasa: ok. 500 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd i zwiedzanie JASKIŃ PIEKŁA I NIEBA słynących z pięknych wapiennych grot z ciekawymi formami skalnymi. Przejazd w okolice ANAMURU. Krótki przystanek przy twierdzy Mamure wznoszącej się malowniczo nad brzegami morza. Nakręcono tu liczne sceny do popularnych tureckich filmów. Przejazd w okolice Antalyi – jednego z najpopularniejszych kurortów na wybrzeżu Morza Śródziemnego. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

14. DZIEŃ. ANTALYA
Śniadanie. Czas wolny. Kolacja, nocleg.

15. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie i przejazd na lotnisko w Antalyi. Bezpośredni przelot do Polski.

14 noclegów w hotelach*** w miastach lub w okolicy miast: 3 w Antalyi, 2 w Kapadocji, 1 w Amasyi, 1 w Trabzon, 1 w Erzurum, 1 w Kars, 1 w Van, 1 w Mardin, 1 w Urfie, 1 w Gaziantep, 1 w Mersin lub w Adanie; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 14 śniadań, 14 kolacji • przelot • przejazd autokarem lub minibusem (zależnie od liczby osób) • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, opieka licencjonowanego przewodnika: ok. 205 EUR (dzieci do 8 lat – 50% zniżki), napiwki: ok. 30 EUR/os.
 2. Wizy: obywatele RP podróżujący do Turcji w celach turystycznych na okres nie dłuższy niż 90 dni są zwolnieni z obowiązku wizowego.
 3. Opłaty fakultatywne: pokaz rytualnego tańca derwiszów: ok. 19 EUR (wymagane min. 5 osób), lot balonem nad Kapadocją: ok. 300 EUR, Turecka Noc w Kapadocji: ok. 35 EUR (wymagane min. 5 osób), zwiedzanie Göbekli Tepe: ok. 25 EUR (wymagane min. 10 osób), rejs po Eufracie: ok. 27 EUR (wymagane min. 20 osób).
 4. Podczas święta Kurban Bajram niektóre obiekty muzealne i meczety są zamknięte dla zwiedzających.

5.3 /6
96% klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą

Klienci doceniają:

 • Program wycieczki/trasę
 • Komfort podróży
 • Standard autokaru
LATO 2021
xLATO 2021

TYLKO DO 31 SIERPNIA
 • 15% zaliczki
 • 50% zniżki dla dziecka w wybranych hotelach
 • pakiet gwarancji gratis:
  - gwarancja najniższej ceny
  - gwarancja niezmienności ceny
  - gwarancja bezkosztowej zmiany rezerwacji
 • 3% zniżki dla Stałych Klientów
 • parking za 1 PLN

 

Dowiedz się więcej
Informacje o regionie
Galeria regionu

Turcja

Fascynująca kraina pełna niezwykłych krajobrazów, światowej klasy zabytków, starożytnych metropolii i biblijnych miast. Niezliczona ilość barw, niezapomniane zapachy, oświetlone wieże minaretów, tysiące świecidełek połyskujących nie tylko na bazarze w słynnym Istambule, wprowadzają turystów w magiczny świat Orientu.

Położenie na mapie Trasa

Antalya • Konya • Kapadocja • Hattusas • Amasya • Trabzon • Erzurum • Ani • Dogubeyazit • Jezioro Van • Wyspa Akdamar • Mardin • Urfa • Góra Nemrut • Eufrat • Gaziantep • Tars • Jaskinie Piekła i Nieba • Anamur • Antalya

Fascynująca różnorodność kulturowa Wschodu, niezwykłe krajobrazy, wspaniałe zabytki i biblijne miasta, gdzie czas stanął w miejscu. Znakomicie zaplanowana trasa prowadzi przez najciekawsze i najbardziej znane miejsca w Turcji. Na trasie jest bajkowa Kapadocja, Ani – dawna stolica królestwa Armenii, Hattusas – stolica tajemniczych Hetytów, której wykopaliska znajdują się na liście UNESCO, Jaskinie Piekła i Nieba, uważane w starożytności za wejście do mitycznego podziemnego świata, słone jezioro Van z turkusową wodą i góra Nemrut z zagadkowymi posągami. Ciekawe imprezy fakultatywne to znakomite uzupełnienie programu. Wycieczka kończy się krótkim relaksem w Antalyi – nadmorskim kurorcie. Zaginiona Arka może dalej spoczywa gdzieś na górze Ararat, może gdzie indziej, ale zawsze warto jej szukać. Trasa: ok. 4300 km.

PLAN WYCIECZKI
1. DZIEŃ. ANTALYA
Zbiórka uczestników na lotnisku. Bezpośredni przelot do Antalyi. Transfer do hotelu. W zależności od godziny przylotu: czas wolny, kolacja i nocleg.
2. DZIEŃ. KONYA – KAPADOCJA (trasa: ok. 540 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do KONYI, jednej z najbardziej religijnych i konserwatywnych miejscowości w Turcji, gdzie powstał zakon tańczących derwiszów. Zwiedzanie muzeum Mevlany – założyciela zakonu. Przejazd do KAPADOCJI. Zwiedzanie podziemnego miasta – labiryntu jaskiń, które były schronieniem dla prześladowanych chrześcijan. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): pokaz rytualnego tańca derwiszów. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
3. DZIEŃ. KAPADOCJA
Śniadanie. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): lot balonem nad Kapadocją i okazja do podziwiania baśniowego krajobrazu Kapadocji z góry. Zwiedzanie wykutych w skale kościołów wczesnochrześcijańskich w dolinach Zelve i Göreme. Wizyta w regionalnym ośrodku garncarstwa i pokaz wyrobu glinianych naczyń z czerwonej glinki. Powrót do hotelu. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): „Turecka Noc” z przekąskami i winem, zorganizowana w jednej z jaskiń Kapadocji. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
4. DZIEŃ. HATTUSAS – AMASYA (trasa: ok. 400 km)
Wczesne śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do imponującej stolicy Hetytów – HATTUSAS. Zwiedzanie Yazilikaya – sanktuarium ze wspaniałymi galeriami płaskorzeźb z postaciami bogów z hetyckiego panteonu. Przejazd do AMASYI – starożytnej stolicy królestwa Pontu ze wspaniałymi przykładami architektury seldżuckiej i osmańskiej, gdzie urodził się wielki geograf i historyk Strabon. Zwiedzanie skalnych grobowców pontyjskich królów wykutych w ścianie klifu. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
5. DZIEŃ. TRABZON (trasa: ok. 450 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd na wschód wzdłuż malowniczego północnego wybrzeża Turcji, które zachwyca niesamowitymi krajobrazami. Ta część Turcji znana jest również z uprawy herbaty. Przejazd do TRABZONU, starożytnego portu nad Morzem Czarnym. Zwiedzanie słynnego XIII-wiecznego kościoła Hagia Sophia na szczycie nadmorskiego klifu, którego wnętrze zdobią piękne mozaiki i freski. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
6. DZIEŃ. TRABZON – ERZURUM (trasa: ok. 300 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie klasztoru Sumela w TRABZONIE, jednej z największych atrakcji na wybrzeżu Morza Czarnego. Imponujący klasztor wykuty w skalnej półce nad doliną Altindere poświęcony jest Czarnej Madonnie. Przez stulecia jej ikona słynąca z cudów przyciągała rzesze pielgrzymów. Według legendy odnaleziono tu również ikonę wykonaną przez św. Łukasza. Przejazd do Erzurum, zimowej stolicy regionu, najwyżej położonego miasta w Turcji (1950 m n.p.m.). Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
7. DZIEŃ. ERZURUM – ANI (trasa: ok. 210 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie ERZURUM: Wielki Meczet z 1179 r. i główna atrakcja miasta – Medresa Dwóch Minaretów. Przejazd do ANI – dawnej stolicy królestwa armeńskiego. Zwiedzanie ruin średniowiecznego miasta, które kryją wspaniałe zabytki architektury kościelnej i obronnej. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
8. DZIEŃ. DOGUBEYAZIT – JEZIORO VAN – WYSPA AKDAMAR (trasa: ok. 520 km)
Wczesne śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd wzdłuż granicy z Armenią do DOGUBEYAZIT, niewielkiego miasteczka leżącego w pobliżu granicy z Iranem, skąd można podziwiać fantastyczny widok na najwyższą w Turcji górę Ararat (5122 m n.p.m.), na której szczycie według legendy osiadła arka Noego. Zwiedzanie fantazyjnego Ishakpasa Palace z XVIII w., malowniczo położonego kompleksu, w którego skład wchodzą meczet, twierdza i pałac. Przejazd wzdłuż granicy z Iranem przez wzgórze Tendürek. Postój w punkcie widokowym z przepięknym wodospadem Muradiye wpadającym do JEZIORA VAN – największego śródlądowego akwenu w Turcji i jednego z najwyżej położonych jezior na świecie. Przejazd do Van – miasta z bogatą historią, gdzie według legendy miał się znajdować biblijny Eden. Rejs na WYSPĘ AKDAMAR i zwiedzanie kościoła z X w. – jednego z najpiękniejszych przykładów ormiańskiej architektury. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
9. DZIEŃ. MARDIN (trasa: ok. 400 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do MARDINU z malowniczą tarasową zabudową. Spacer przez zatłoczone ulice i orientalne bazary. Zwiedzanie założonego w V w. Szafranowego Klasztoru, który był w przeszłości siedzibą patriarchów syryjskiego Kościoła ortodoksyjnego. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
10. DZIEŃ. URFA (trasa: ok. 270 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do URFY, miasta proroków i celu pielgrzymek, którego historia sięga 3500 lat wstecz. Według tradycji tu urodził się prorok Abraham i mieszkał przez pewien czas biblijny Hiob. Zwiedzanie kompleksu świątynnego z medresą, meczetem i jaskinią Abrahama, gdzie prawdopodobnie prorok przyszedł na świat. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): zwiedzanie Göbekli Tepe, stanowiska archeologicznego, w którym odkryto świątynię liczącą 12 000 lat. Sanktuarium zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
11. DZIEŃ. GÓRA NEMRUT – EUFRAT (trasa: ok. 370 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd w okolicę GÓRY NEMRUT wznoszącej się na wysokość 2150 m n.p.m., na której szczycie znajdują się potężne kamienne głowy, jeden z najbardziej rozpoznawalnych zabytków wschodniej Turcji, uznany za ósmy cud świata. Ten unikatowy na skalę światową zabytek został wpisany na listę UNESCO. Wjazd na górę Nemrut minibusami i krótka wspinaczka, aby podziwiać niezapomniany widok. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): rejs po rzece EUFRAT, jednej z dwóch rzek starożytnej Mezopotamii. Po wybudowaniu Tamy Ataturka, rzeka zatopiła okoliczne wsie, których pozostałości można oglądać z pokładu statku. Rejs obok Rumkale – twierdzy z czasów wypraw krzyżowych, wzniesionej na wysokiej skale nad Eufratem. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
12. DZIEŃ. GAZIANTEP – TARS (trasa: ok. 340 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do GAZIANTEP, jednego z najdłużej zamieszkanych miast na świecie. Zwiedzanie jednego z największych na świecie muzeum mozaik z jego imponującą kolekcją. Przejazd do TARSU, miasta, w którym przyszedł na świat św. Paweł, i zwiedzanie kościoła pod jego wezwaniem oraz przystanek przy studni, skąd będzie można zaczerpnąć świętej wody. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocelg.
13. DZIEŃ. JASKINIE PIEKŁA I NIEBA – ANAMUR (trasa: ok. 500 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd i zwiedzanie JASKIŃ PIEKŁA I NIEBA słynących z pięknych wapiennych grot z ciekawymi formami skalnymi. Przejazd w okolice ANAMURU. Krótki przystanek przy twierdzy Mamure wznoszącej się malowniczo nad brzegami morza. Nakręcono tu liczne sceny do popularnych tureckich filmów. Przejazd w okolice Antalyi – jednego z najpopularniejszych kurortów na wybrzeżu Morza Śródziemnego. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.
14. DZIEŃ. ANTALYA
Śniadanie. Czas wolny. Kolacja, nocleg.
15. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie i przejazd na lotnisko w Antalyi. Bezpośredni przelot do Polski.

ŚWIADCZENIA: 14 noclegów w hotelach*** w miastach lub w okolicy miast: 3 w Antalyi, 2 w Kapadocji, 1 w Amasyi, 1 w Trabzon, 1 w Erzurum, 1 w Kars, 1 w Van, 1 w Mardin, 1 w Urfie, 1 w Gaziantep, 1 w Mersin lub w Adanie; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 14 śniadań, 14 kolacji • przelot • przejazd autokarem lub minibusem (zależnie od liczby osób) • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:
 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, opieka licencjonowanego przewodnika: ok. 205 EUR (dzieci do 8 lat – 50% zniżki), napiwki: ok. 30 EUR/os.
 2. Wizy: obywatele RP podróżujący do Turcji w celach turystycznych na okres nie dłuższy niż 90 dni są zwolnieni z obowiązku wizowego.
 3. Opłaty fakultatywne: pokaz rytualnego tańca derwiszów: ok. 19 EUR (wymagane min. 5 osób), lot balonem nad Kapadocją: ok. 300 EUR, Turecka Noc w Kapadocji: ok. 35 EUR (wymagane min. 5 osób), zwiedzanie Göbekli Tepe: ok. 25 EUR (wymagane min. 10 osób), rejs po Eufracie: ok. 27 EUR (wymagane min. 20 osób).
 4. Podczas święta Kurban Bajram niektóre obiekty muzealne i meczety są zamknięte dla zwiedzających.
Opinie klientów (119)

Ocena ogólna

5.3/6

Klienci wyróżnili:

 • Program wycieczki/trasę
 • Komfort podróży
 • Standard autokaru
96%
naszych klientów poleca ten hotel!
 • 5.4
 • 5.5
 • 5.1
 • 5.3
 • 5.3
 • 5.2

Pokaż recenzje od:

6/6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2019
Wycieczke oceniam na 6 i wszystkim polecam, jestesmy z mezem z niej bardzo zadowoleni, po niewaz juz odbylismy kilka objazdowek z Itaki i z wszystkich bylismy zawsze zadowoleni. Pozdrawiamy (...) rozwiń
Wycieczke oceniam na 6 i wszystkim polecam, jestesmy z mezem z niej bardzo zadowoleni, po niewaz juz odbylismy kilka objazdowek z Itaki i z wszystkich bylismy zawsze zadowoleni. Pozdrawiamy zespol Itaki.
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
3/6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2019
Piękna trasa, którą psuje marna organizacja ze strony prowadzącego pilota z Turcji. Byliśmy tuż przed atakiem na Kurdów w Syrii na terenach tureckiego Kurdystanu, który dla pilota w ogóle nie (...) rozwiń
Piękna trasa, którą psuje marna organizacja ze strony prowadzącego pilota z Turcji. Byliśmy tuż przed atakiem na Kurdów w Syrii na terenach tureckiego Kurdystanu, który dla pilota w ogóle nie istnial a Kurdowie otrzymali szansę asymilacji z wyżej rozwiniętymi Turkami. Poza tym gdyby nie przewodniki z Polski nie wiedzialbym przez co przejeżdżam. Szkoda, ze taki interesujący potencjal został tak zmarnowany przez lokalnego przewodnika, który wykazywal chwilami obsesję na punkcie chrześcijaństwa a prawie nic nie powiedział o islamie, w którym tkwiliśmy przez 2 tygodnie.
 • 5
 • 6
 • 6
 • 5
 • 4
zwiń
4/6
50+ lat, sam/a wrzesień 2019
Baaaardzo długie przejazdy w niewielkim stopniu wykorzystywane przez pilota na informacje o historii Turcji,życiu codziennym,minimalizm z przewodników.Jak już dojechaliśmy do miejsca (...) rozwiń
Baaaardzo długie przejazdy w niewielkim stopniu wykorzystywane przez pilota na informacje o historii Turcji,życiu codziennym,minimalizm z przewodników.Jak już dojechaliśmy do miejsca zwiedzanego,po krótkim wprowadzeniu dostawaliśmy czas wolny,pilot nie wchodził z nami do obiektu, i nie oprowadzał po nim.Hotele w większości dobre,bez zastrzeżeń.Tylko w Amasyi nie mieliśmy ciepłej wody,ale to jeszcze nie tragedia.W większości hoteli kolacja była serwowana,najczęściej był to lokalny gulasz z kurczaka,szczerze mówiąc mieliśmy go już dosyć.Natomiast autokar i kierowca super!!!! Trochę mam niedosyt zwiedzania.Po pokonaniu setek kilometrów dojeżdżamy do jednego zabytku,po czym dalej w drogę,podczas gdy w niedalekiej odległości jest jakaś unikatowa perełka o której dowiadujemy się z przewodników.Zdaję sobie sprawę z tego,że trasa jest bardzo długa (pokonaliśmy 5300km w 14 dni),ale może w przyszłości biuro skoryguje liczbę dni ,zwiększy ilość oglądanych miejsc,i zmniejszy ilość km.przejeżdżanych w ciągu 1 dnia.
 • 3
 • 5
 • 4
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
50+ lat, sam/a wrzesień 2019
Wycieczka bardzo ciekawa trasa długa ale właściwe rozłożenie poszczególnych przejazdów i atrakcji po drodze powodowało, że nie było nudno. Myślę, że był to najlepszy sposób na poznanie tak dużej (...) rozwiń
Wycieczka bardzo ciekawa trasa długa ale właściwe rozłożenie poszczególnych przejazdów i atrakcji po drodze powodowało, że nie było nudno. Myślę, że był to najlepszy sposób na poznanie tak dużej części Turcji, zwłaszcza rejonów rzadziej odwiedzanych przez turystów.
 • 6
 • 4
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2019
Pilot starajacy się, braki jezykowe nadrabia zaangarzowanie, sympatyczny pomocny i wyjadniajavy wątpliwości,ogolni o na 6 ale jezyk sprawia problemy w komwersacji swobodnej, kierowca (...) rozwiń
Pilot starajacy się, braki jezykowe nadrabia zaangarzowanie, sympatyczny pomocny i wyjadniajavy wątpliwości,ogolni o na 6 ale jezyk sprawia problemy w komwersacji swobodnej, kierowca perfekcjonista pomocny i uczynny ogólne 6,proram wycieczki dobry ,ale remonty i utrudnienia popsuły zwiedzanie , przydałby się jeden dzień w srodku wyjazdu wolny nad morzem na odpoczynek , taki z fakultytawnym wyjazdem jak ktos chce, a jak nie to plaza , przejazdy po500i zwiedzanie to jednak sa meczace ,tym bardziej że uczestnicy to ludzie starsi, ogólnie wyjazd świetny polecam , końcowy dzień wolny bardzo przydatny , zakupy prezenty i plaza ,prodze p pomyslec o StanbulS na kilka dni zwiedzania, dziękuję za wspaniały wyjazd
 • 5
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
5/6
50+ lat, sam/a wrzesień 2019
Bardzo ciekawy program, dobre hotele, bardzo komfortowy autokar, świetny kierowca, Minusem był pilot który nie jest pasjonatem Turcji, czytał informacje z telefonu, zdarzyło się ze zmienił (...) rozwiń
Bardzo ciekawy program, dobre hotele, bardzo komfortowy autokar, świetny kierowca, Minusem był pilot który nie jest pasjonatem Turcji, czytał informacje z telefonu, zdarzyło się ze zmienił miejsce zbiórki i miejsca postoju autokaru bez poinformowania uczestników po czym w sposób b. niegrzeczny potraktował parę starszych ludzi ( ok. 80 lat ) którzy nie umieli znalezc autokaru. Mimo ,ze 3 pozycje z planu wycieczki nie zostały zrealizowane nie oddał nam pieniędzy za pobrane wcześniej pieniądze na bilety wstępu. Izolował się od grupy, w restauracji siedział daleko od uczestników, w ostatni dzień nie pożegnał się z nami. Bardzo ciekawa wycieczka, super program mimo nie zrealizowania całości, komfortowy autokar, kierowca mistrz kierownicy, dobre i bardzo dobre hotele, wyzywienie dość monotonne ( zupa z soczewicy codziennie ) ale nikt nie chodził głodny, wifi bezpłatne w każdym hotelu w pokoju,mimo dużych dystansów do przejechania i zróżnicowanego wieku uczestników wycieczka nie była uciążliwa. Polecam
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
5/6
50+ lat, ze znajomymi sierpień 2019
Wycieczka zgodna z ofertą Bardzo długie przejazdy pomiędzy miejscami do zwiedzania, a pomijamy położone w niewielkiej odległości od trasy przejazdu inne atrakcyjne miejsca do (...) rozwiń
Wycieczka zgodna z ofertą Bardzo długie przejazdy pomiędzy miejscami do zwiedzania, a pomijamy położone w niewielkiej odległości od trasy przejazdu inne atrakcyjne miejsca do zwiedzania Przy tak długiej trasie należy zwiększyć ilość miejsc do zwiedzania kosztem skrócenia trasy lub zwiększenia czasu trwania imprezy Autobus na tej trasie powinien posiadać toaletę, nasz nie posiadał. Nasza ogólna opinia o imprezie jest pozytywna
 • 4
 • 5
 • 5
 • 5
 • 4
zwiń
4/6
50+ lat, z partnerem/ką sierpień 2019
wyznaczone cele są często w remoncie i nie dostępne, jazda setki km [po to by zobaczyć ze nieczynne lub zamknięte bo remont sterta desek i rusztowań . i zakaz wstępu dla zwiedzających. Tylko (...) rozwiń
wyznaczone cele są często w remoncie i nie dostępne, jazda setki km [po to by zobaczyć ze nieczynne lub zamknięte bo remont sterta desek i rusztowań . i zakaz wstępu dla zwiedzających. Tylko same starocie a przecież jest coś na pewno w to miejsce nowoczesnego co zainteresuje zwiedzających w miejsce tych obiektów zamkniętych więc nie ma wykonania programu za który zapłaciliśmy. I dużo by tu pisać ale ocena za program wycieczki to 1 lub 2 to max. co można dać w ocenie. A to wina tylko organizatora bo pilot realizuje co mu wytyczono i jest bezsilny.
 • 2
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką sierpień 2019
Bardzo atrakcyjna wycieczka, nikt poza Itaką nie organizuje wycieczek w rejon wschodniej Turcji i ogólnie do Turcji. "Poszukiwanie Zaginionej Arki", to bardzo trafne określenie dla tej (...) rozwiń
Bardzo atrakcyjna wycieczka, nikt poza Itaką nie organizuje wycieczek w rejon wschodniej Turcji i ogólnie do Turcji. "Poszukiwanie Zaginionej Arki", to bardzo trafne określenie dla tej wycieczki, a właściwie wyprawy turystycznej w rejon wschodniej Turcji. Chcesz poznać wschodnią Turcję, tylko Itaka daje Ci taką szansę i możliwość
 • 6
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką sierpień 2019
Wycieczka po mało penetrowanej przez turystów wschodnią części Turcji, przez co bardzo atrakcyjna, gdyż nie ma zagrożenia rozdeptania przez turystów z Chin. :-) W trakcie wycieczki możemy (...) rozwiń
Wycieczka po mało penetrowanej przez turystów wschodnią części Turcji, przez co bardzo atrakcyjna, gdyż nie ma zagrożenia rozdeptania przez turystów z Chin. :-) W trakcie wycieczki możemy popływać zarówno w Morzu Czarnym jak i Śródziemnym, pojedziemy wzdłuż granic z Gruzją, Armenią, Iranem, Irakiem i Syrią, O ile pogoda pozwoli zobaczymy świętą górę Ormian Ararat, jak również magiczną górę Nemrut z kamiennymi głowami, wiele zabytków wpisanych na listę UNESCO i wspaniałych krajobrazów Kapadocji, Erzurum, Eufratu i jeziora Van okraszonych klasztorami wykutymi w skale, świątyniami oraz meczetami. Poranną pobudkę również mamy zapewnioną, gdyż obudzi nas niezawodny muezin. Szczerze polecam tureckie klimaty. Jak najbardziej godna polecenia. Pilot wycieczki - Turek mówiący po polsku, daje gwarancję bardzo dobrej znajomości tureckich realiów.
 • 5
 • 4
 • 5
 • 4
 • 4
zwiń
5/6
50+ lat, sam/a sierpień 2019
Wycieczkę oceniam pozytywnie pod względem historycznym, kulturowym, krajobrazowym. Jedyny mankament jak wcześniej pisano w opiniach, to długie nużące przejazdy, ale Turcja przecież to wielki (...) rozwiń
Wycieczkę oceniam pozytywnie pod względem historycznym, kulturowym, krajobrazowym. Jedyny mankament jak wcześniej pisano w opiniach, to długie nużące przejazdy, ale Turcja przecież to wielki kraj, no i wyprawa długa. Jest natomiast alternatywa, podziwianie widoków z autokaru, a jest co oglądać, czyli zmieniające się krajobrazy. Program całej wycieczki jest bardzo ciekawy, tylko ten czas wolny w Trabzonie uważam za stracony. Haga Sophia w remoncie, lepiej by było odpocząć chwilkę na plaży morza czarnego w tym regionie po długiej podróży, bo latanie po mieście jest bez sensu. Co do hoteli, są słabsze (klasa turystyczna) i super. Jak to na objazdówkach. Na jedzenie to nie można narzekać. Turecka kuchnia jest na wysokim poziomie. Acha, ludzi na wschodzie kraju nie trzeba się obawiać, są bardzo mili, przyjaźni i otwarci dla turystów. Do zwiedzania jaskini Niebo polecam bardzo dobre buty i ostrożność. Ogólnie pisząc wycieczka bardzo udana. Na koniec podziękowania dla pilota Pana Hasana Sahin'a. Ruszajcie na wschód Turcji :)
 • 5
 • 5
 • 6
 • 5
 • 5
zwiń
3/6
41-50 lat, z partnerem/ką sierpień 2019
Trasa zbyt rozbudowana w stosunku do czasu. 14 dni to za mało na zrobienie całego programu. Północ programu całkowicie do wycięcia!Lub wycieczka do podziału na dwie odrębne trasy. Północny (...) rozwiń
Trasa zbyt rozbudowana w stosunku do czasu. 14 dni to za mało na zrobienie całego programu. Północ programu całkowicie do wycięcia!Lub wycieczka do podziału na dwie odrębne trasy. Północny wschód i południowy wschód osobno. (Trabzon jeden kościół, Klasztor Sumela w remoncie, same rusztowania)Większość trasy to pobyt w autobusie. W Kapadocji starczy pokazać jedno skalne miasto a nie jeździć po kolejnych.Lot balonem polecam. Unikać należy tańczących derwiszy(cena za wysoka w stosunku do widowiska) Hatussas można zobaczyć jeśli ktoś interesuje się historią. Amasja to ładne miasteczko ale groby królów pontyjskich to puste jaskinie. Lepiej zobaczyć muzeum Cywilizacji Anatolijskich w Ankarze. Warte zobaczenia są Erzurum, Kars, Ani, Wyspa Akdamar na jeziorze Van,(Ishak Pasza Saray to gołe ściany, Araratu przeważnie nie widać) w Mardinie można poczuć klimat wschodu. Totalną porażką jest program Urfy( staw z karpiami i grota gdzie niby urodził się Abracham.) Kompromitacja planisty!! Góra Nemrut to jest to. dobry jest też rejs po Eufracie. Gaziantep i wizyta w muzeum Zeugme jest ciekawa. Kolejną porażką jest wizyta w Kościele św Pawła w Tarsie i Jaskinia Nieba. (bo Piekło jest zamknięte) Widoki rekompensują długość ostatniego odcinka trasy do Antalii . Trasa i czas w którym się odbywa do dużego przemyślenia.
 • 2
 • 3
 • 3
 • 2
 • 2
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką sierpień 2019
Bardzo ciekawa trasa. Tylko zbyt dużo obiektów przewidzianych do zwiedzania w programie jest remontowanych. Generalnie wyjazd był udany, choć były drobne wpadki organizacyjne. rozwiń
Bardzo ciekawa trasa. Tylko zbyt dużo obiektów przewidzianych do zwiedzania w programie jest remontowanych. Generalnie wyjazd był udany, choć były drobne wpadki organizacyjne.
 • 5
 • 5
 • 4
 • 6
 • 5
zwiń
5/6
31-40 lat, z partnerem/ką sierpień 2019
Ciekawy program, dobra organizacja, modyfikacji wymagałaby część dotycząca północy okolicach Trabzonu, albo z tego zrezygnować albo zaproponować coś więcej. Przydałyby się również przystanki (...) rozwiń
Ciekawy program, dobra organizacja, modyfikacji wymagałaby część dotycząca północy okolicach Trabzonu, albo z tego zrezygnować albo zaproponować coś więcej. Przydałyby się również przystanki na posiedzenie nad wodą -np. 3h nad jeziorem Wan, 3h na wybrzeżu Egejskim szczególnie tam gdzie długie przejazdy zrobienie 2-3h przerwy nad wodą pozwoli odetchnąć przed dalszą podróży, a miejsca na to są po drodze. Czas przydałby się również pod Araratem żeby nie był to jedynie punkt programu na papierze na ta gore trzeba zaczekać zeby ja zobaczyć. Bardzo dobry pomysł z wodą, żeby to było zapewnione w autokarze, .
 • 5
 • 4
 • 4
 • 5
 • 5
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką sierpień 2019
Po prostu brak słów, super i extra, do powtórzenia. Marek +50 z partnerem/ką sierpień 2019 To już nasza druga wyprawa do Turcji. Będąc w 2014 roku na objazdówce „Tureckie Historie” (...) rozwiń
Po prostu brak słów, super i extra, do powtórzenia. Marek +50 z partnerem/ką sierpień 2019 To już nasza druga wyprawa do Turcji. Będąc w 2014 roku na objazdówce „Tureckie Historie” usłyszeliśmy wiele dobrego o imprezie „W poszukiwaniu zaginionej arki” więc decyzja była oczywista, jedziemy. W 2015 już prawie wszystko było dopięte na ostatni guzik (wycieczka wykupiona) i niestety ze względów bezpieczeństwa została anulowana. W kolejnych latach, z tych samych powodów nie dochodziła do skutku, więc już prawie zrezygnowaliśmy, aż tu: 2018 – nie udało się załapać na wolne miejsca, no i sierpień 2019 – byliśmy z rezerwacją ostatni. Na początku było trochę obaw, zwłaszcza o temperaturę, no i te odległości, prawie 5000km, ale co się nie robi z ciekawości (ja) no i dla pasji globtrotera (Halinka). Przynajmniej jedno mieliśmy z głowy, tzn. podejmowanie decyzji gdzie siąść w autobusie i które miejsce lepsze, po prostu zgodnie z regułami ITAKI, wybór miejsca w zależności od terminu zgłoszenia, dawał nam szansę na dwa ostatnie pozostałe miejsca, cieszyliśmy się że dzięki zaradności przewodnika Halila (o nim troszkę później), mogliśmy siedzieć razem. I tak się zaczęła nasza przygoda od stolicy riwiery tureckiej Antalyi. W tym miejscu powinienem zacząć opisywać co widzieliśmy i jak bardzo to nas fascynowało, ten opis zrobili już inni i nie chciałbym się powtarzać. Nasz zachwyt nie miał granic. Słowa, z pewnością tego zachwytu nie są w stanie oddać więc tylko wylistuję: Konya z Derwiszami, Kapadocja z podziemnymi miastami, Amasya z grobowcami pontyjskich królów, Trabzon z klasztorem Sumela, Erzrum z Medresami, Ani dawna stolica królestwa Armenii z ruinami średniowiecznego miasta, Dogubeyazit z jeziorem Van, wyspą Akdamar no i wspaniałą górą Ararat, Mardin z Szafranowym Klasztorem, Urfa z jaskinią Abrahama (kolebka trzech religii), Gobekli Tepe (ze świątynią sprzed 12000 lat), góra Nemrut z potężnymi kamiennymi głowami no i Eufrat, milczący świadek burzliwej kulturowej i religijnej historii tego pięknego kraju. Aby to wszystko (i jeszcze więcej) zobaczyć musieliśmy po kilka godzin dziennie spędzić w komfortowym autobusie, naszym domu na tym wyjeździe, perfekcyjnie kierowanym przez Pana Şevki (prawie 5000km, bez jednej sytuacji stresowej, super) . Byliśmy na tym wyjeździe, jak to ładnie już na samym początku zdefiniował Halil, jedną rodziną i to zarówno od opowieści jak i od wprowadzonego zwyczaju utrzymywania „czystych pachnących rąk”. Pomimo, że wycieczka była bardzo liczna ponad 40 osób, było bardzo komfortowo. Każdy uczestnik to odmienna osobowość, a jednak i tak dopasowanie się do wszystkich przez wszystkich było naprawdę na wysokim poziomie, piękne dzięki dla uczestników, od nas wszystkich zależał komfort tej wycieczki i myślę, że wszyscy spisaliśmy się świetnie, nawet jeżeli czasem było konieczne oczekiwanie chwilkę na jedną czy drugą osobę. Kolejny ważny element wycieczki to zakwaterowanie. Generalnie większość hoteli spełniła nasze oczekiwania i myślę, że w tym aspekcie konieczne jest odniesienie jakości do ceny całej wycieczki. Nad całością imprezy swą pieczę dzielnie sprawował zawsze uśmiechnięty Halil. Jesteśmy pełni uznania jego oddaniu każdemu uczestnikowi wycieczki. Był chętny pomóc każdemu i to czasem w naprawdę nieprawdopodobnych sytuacjach. Zawsze robił to po cichutku i bez rozgłosu. Jego opowieści o Turcji pozwoliły na poznanie tego pięknego kraju od środka, od strony historii, przyrody, kultury, ludzkich zachowań i zwyczajów. Podejmował szereg działań, które sam finansował aby tylko przybliżyć nam chociażby smak oryginalnej tureckiej baklawy, soku z czegoś co przypominało buraki (sorki nazwę zapomniałem) czy doskonałej tureckiej herbaty. Przeprowadził całą wycieczkę bardzo bezpiecznie przez wszystkie posterunki na wschodzie. W każdym odwiedzanym miejscu, nie zapominał o tak prozaicznych sprawach jak dostępność toalet czy możliwość zaspokojenia swoich potrzeb żywieniowych. Reasumując, wycieczka extra, super i naprawdę godna polecenia. Tylko rozpaliła w nas chęć dalszego poznawania Turcji. Z pewnością wybierzemy się na nią jeszcze raz. Może nawet już w przyszłym roku i mam nadzieję, że i wtedy będzie nam dane spotkać tak szlachetnych ludzi jak Halil i Pan Şevki. Çok teşekkür ederim (Pięknie Dziękujemy). Marek
 • 6
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
50+ lat, sam/a sierpień 2019
Program wyśmienity, nie można byłoby zobaczyć piękna Turcji bez tak długich przejazdów. Punkty programu dobrze przemyślane, a jednak można było lepiej, o co zadbał - nieoceniony p. Halil, (...) rozwiń
Program wyśmienity, nie można byłoby zobaczyć piękna Turcji bez tak długich przejazdów. Punkty programu dobrze przemyślane, a jednak można było lepiej, o co zadbał - nieoceniony p. Halil, turecki przewodnik- wielkie podziękowania dla Jego zaangażowania, humoru, opieki, wyrozumiałości oraz przekazywania wiedzy w jęz.polskim. Miejsca zwiedzania nieocenione, przepiękne, do tego majestat gór i szafirowe wybrzeże. Po 5 dniu przychodzi kryzys, tym bardziej dla wylatujących z Warszawy w nocy, po przespanej godzinie, kanapce przewidzianej za kolację. ( Przyjazd do hotelu ok. 02:30, klucze, kąpiel, przepakowanie, a od 6 pobudka i cały dzień zwiedzania). Oczywiście można spać w autokarze, albo podziwiać Turcję i się męczyć. Ten pierwszy dzień dla Warszawy Itace nie wyszedł. Grupa zdyscyplinowana, p. Halil dbał o dobry nastrój wszystkich uczestników z osobna. Wycieczka godna polecenia.
 • 6
 • 5
 • 6
 • 5
 • 5
zwiń
6/6
31-40 lat, ze znajomymi sierpień 2019
Wspaniała wycieczka po wschodniej Turcji z rewelacyjnym tureckim przewodnikiem Halilem! Gorąco polecamy! rozwiń
Wspaniała wycieczka po wschodniej Turcji z rewelacyjnym tureckim przewodnikiem Halilem! Gorąco polecamy!
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
41-50 lat, z partnerem/ką sierpień 2019
Wycieczka zorganizowana dobrze. Duże uznanie dla pilota/rezydenta za sprawne i bezpieczne prowadzenie grupy po wschodniej Anatolii. Dzięki HALILU ELCI! Przejazdy urozmaicone informacjami o (...) rozwiń
Wycieczka zorganizowana dobrze. Duże uznanie dla pilota/rezydenta za sprawne i bezpieczne prowadzenie grupy po wschodniej Anatolii. Dzięki HALILU ELCI! Przejazdy urozmaicone informacjami o Turcji - jej historii, tradycji i dniu dzisiejszym. Duża wiedza. Spełniła oczekiwania.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
5/6
31-40 lat, z partnerem/ką sierpień 2019
Program wycieczki "W poszukiwaniu zaginionej Arki" jest bardzo bogaty. Został on zrealizowany w 100%, a ponadto zaoferowano nam szereg dodatkowych atrakcji. Przez 14 dni uczestnicy objazdówki (...) rozwiń
Program wycieczki "W poszukiwaniu zaginionej Arki" jest bardzo bogaty. Został on zrealizowany w 100%, a ponadto zaoferowano nam szereg dodatkowych atrakcji. Przez 14 dni uczestnicy objazdówki mają możliwość zobaczenia takich perełek jak Ani, stolica Armenii z X w., Hattusas wraz z jego słynnymi bramami Królewską, Lwów i Sfinksów, przemaszerowania przez doliny i miejsca widokowe Kapadocji (szybki rzut oka na klasztory i kościoły tego regionu), muzeum mozaik w Gaziantep oraz pod każdym względem spektakularnej wycieczki na górę Nemrut. Chociaż program wycieczki oferował znacznie więcej, to jednak te miejsca zapisały się szczególnie pozytywnie w mojej pamięci, być może dlatego, że znajdowały się na otwartej przestrzeni, co pozwalało rozproszyć się dość licznej grupie osób, jaką stanowiła nasza wycieczka, i tym samym nie wchodzić sobie wzajemnie na plecy. W bardziej klaustrofobicznych pomieszczeniach (m.in. w podziemnym mieście Saratli czy w kompleksie zakonnym derwiszów w Konyi) było to, niestety, nie do uniknięcia. Dodatkowe atrakcje, jakie nam zaproponowano, to wizyta w Jaskini Caraca (przepiękna!), szybki rekonesans w Domu Kota w Van, gdzie można było zaznajomić się z kotami rasy van oraz wizyta w meczecie w Manavgat. W ramach wycieczek fakultatywnych oglądaliśmy najstarsze miejsce kultu na świecie - Gobekitepe oraz pływaliśmy po (i w) Eufracie. Z powodów złej pogody nie udało się natomiast zorganizować lotów balonem w Kapadocji, nad czym szczerze ubolewam. Przewodnikiem wycieczki był Halil, Turek, który mówił po polsku. Bardzo kontaktowy, obrotny, energicznie prowadził grupę od punktu do punktu programu. Dzięki jego zorganizowaniu byliśmy w stanie zobaczyć tak wiele w tak niewielkim czasie. Jako rodzaj tradycji wyjazdowej kilka razy na dzień "degustowaliśmy" zapachowe środki do dezynfekcji rąk, a podczas popołudniowych przejazdów, gdy wszyscy uczestnicy rozbudzali się nieco, prezentował nam mini-wykłady na wybrane tematy. Pomyślane jako wprowadzenie w życie codzienne Turków, ich obyczaje świeckie i religijne, a także podstawowe informacje na temat samej Turcji (historia, geografia) prowadzone były w stylu dość luźnym. Halil ma bowiem styl bycia wodzireja raczej niż standardowego przewodnika wycieczki, co rusz okrasza wypowiedzi żartami, co może się komuś podobać mniej lub bardziej, ale tak już jest. Osobiście brakowało mi jednak lepszego uporządkowania prezentowanych treści; więcej konkretów, a mniej "robienia atmosfery". Odczuwam niedosyt zwłaszcza w przypadku historii sztuki (np. style architektoniczne, ich cechy charakterystyczne itp.) i podbudowy historycznej... słowem: erudycji. Nie jest to bynajmniej zarzut w stosunku do przewodnika, jedynie niezgodność z moimi osobistymi preferencjami pod tym względem. Objazdówka po wschodniej Turcji to nie tylko oglądanie zabytków, to także długie trasy przejazdów. Łącznie przebyliśmy 4700 km, co daje dziennie dobrych kilka godzin spędzonych w autokarze. Godne pochwały było przede wszystkim zapewnienie uczestnikom nieograniczonej ilości wody pitnej butelkowej przechowywanej w lodówce autokaru. Sam standard pojazdu był wystarczający. Miał on zapewne kilka sezonów za sobą, ale co do zasady spełniał swoje zadanie: klimatyzacja działała nieźle, było wystarczająco miejsca na nogi i bagaże, zamontowano nawet gniazdka do prądu, które czasami działały. Podobnie oceniam standard hoteli. Było przyzwoicie. Wyżywienie to osobny temat. Jeśli Turcy jedzą tak, jak to zaprezentowano na wycieczce, to szczerze im współczuję. Monotonia posiłków, jakimi nas raczono, powalała. Na pierwsze danie królowała nieśmiertelna zupa z soczewicy (w dwóch odmianach: zupa lub krem). Na drugie danie mięso (baranina, kurczak, wołowina), sałatka z krojonych drobno pomidorów, ogórków i kolendry oraz dodatek węglowodanowy (ryż, ziemniaki, rzadziej frytki). Miłą, choć niezbyt częstą odmianą, był szwedzki stół, ponieważ prócz powyższego zestawu oferowano zazwyczaj duszone warzywa. Na deser arbuzy, tradycyjnie przesłodzone tureckie słodycze lub budyń ryżowy. Lunche zazwyczaj to mniejsze porcje dań o podobnym składzie, przykładowo duszone warzywa z baraniną i ryżem, lub mięso w bułce. Spośród napojów najpowszechniejszym i, zdaje się, najrozsądniejszym wyborem był ayran, czyli lekko słony rozwodniony jogurt. Jadąc do Turcji, należy pamiętać, że tamtejsze napoje alkoholowe są tam nie tylko bardzo drogie, lecz także mniej niż przeciętne w smaku. Całość wyjazdu oceniam pozytywnie. Jak widać z powyższego opisu, miał on zarówno mocne jak i słabsze strony. Z założenia był on ukierunkowany na zaprezentowanie uczestnikom w sposób szybki i lekkostrawny bardzo dużej liczby zabytków, zapewniając im przy tym maksimum wygody. Istotne były regularne przerwy na toaletę i jedzenie, a także spanie w dobrych warunkach. Pewne wątpliwości można mieć jedynie do organizacji czasu - w przypadku niektórych atrakcji (i to raczej głównych niż pobocznych, jak np. podziemne miasto Saratli) czas poświęcony na ich zwiedzanie był niemal równie krótki, jak typowa przerwa na toaletę (25 min.). Podsumowując: wyjazd ten nie zaspokoił mojego apetytu na wschodnią Turcję; pozostaje lekki niedosyt. Mam jednak nadzieję, że właśnie on sprawi, że wrócę tam kiedyś poznawać ten przepiękny kraj we własnym zakresie. Bardzo dobrze przygotowany, bogaty program wycieczki, którego realizacja miała, rzecz jasna, swoje mocne i słabsze strony.
 • 6
 • 5
 • 4
 • 5
 • 4
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką sierpień 2019
Była to jedna z najlepszych wycieczek na których byliśmy. Malownicze krajobrazy i interesujące zabytki pozwalają poznać zupełnie inne oblicze Turcji. Długość trasy może się wydawać (...) rozwiń
Była to jedna z najlepszych wycieczek na których byliśmy. Malownicze krajobrazy i interesujące zabytki pozwalają poznać zupełnie inne oblicze Turcji. Długość trasy może się wydawać przytłaczająca, jednak została ona tak podzielona, że droga pokonywana jednego dnia nie jest zbyt nużąca. Nasz przewodnik, Halil, był znakomity- posiadał olbrzymią wiedzę oraz niezwykłe poczucie humoru, co ułatwiało poznawanie kultury i historii odwiedzanych regionów. Otaczał nas troskliwą opieką i pomagał we wszystkich problemach od znalezienia najbliższej toalety do złożenia zamówienia w restauracji w czasie lunchu. Ponadto charakteryzuje się niesamowitym taktem i kulturą osobistą. Hotele w większości miały naprawdę dobry standard, jednak należy się przygotować na to, że nie we wszystkich WiFi działa bezproblemowo. Dobrze jest się też przygotować na możliwe zawirowania pogodowe. Impreza warta polecenia.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 4
 • 3
zwiń
6/6
41-50 lat, z partnerem/ką sierpień 2019
Wycieczka godna polecenia, odkrywa mniej znane oblicze Turcji, zaskakuje i zachwyca. Pomimo ogromnej ilości robionych kilometrów, wycieczka nie jest bardzo męcząca. Wyjazdy z hoteli zwykle ok. (...) rozwiń
Wycieczka godna polecenia, odkrywa mniej znane oblicze Turcji, zaskakuje i zachwyca. Pomimo ogromnej ilości robionych kilometrów, wycieczka nie jest bardzo męcząca. Wyjazdy z hoteli zwykle ok. 7.00 - 8.00, powroty ok. 19.00. Czas przeznaczony na zwiedzanie jest wystarczający, zawsze czas wolny w ciekawych miejscach, postoje podczas przejazdów zwykle co 2 godziny na stacjach benzynowych. Należy liczyć się z płatnymi toaletami (ok. 1 TL) na wschodzie kraju, najczęściej w wersji tureckiej. Kobiety powinny przygotować na kilka dni długie spódnice lub spodnie oraz bluzki zakrywające dekolt i ramiona dla własnego lepszego samopoczucia i uniknięcia niezręcznych sytuacji i spojrzeń mieszkańców wschodniej Turcji. Na Górze Nemrut jest gorąco, do podejścia nie są konieczne buty sportowe, wystarczą wygodne trekkingowe sandały. Z pewnością warto skorzystać z wycieczki fakultatywnej - rejs po Eufracie: piękne widoki, przyjemny chłód, możliwość kąpieli, choć woda lodowata. Przelot, transfer do i z hotelu sprawny. Hotele podczas całej wycieczki o różnym standardzie, położone w większości w ścisłym centrum miasta, co ma plusy (możliwość wieczornego spaceru po mieście, zakupów itp.). Hotel w Mardinie ogromny, piękny, stylizowany, z basenem czynnym do 22.00, miłą obsługą. Miłe zaskoczenie w hotelu w Karsie - "Katarina Saray" - kolacja w ogrodzie przy płonących polanach i muzyce na żywo. Najgorszy był "Luks hotel" w Mersinie (pokoje brudne, pościel zmięta i także nie pierwszej świeżości, łazienka obskurna i brudna, cieknąca woda spod kabiny, wszędzie osad z mydła, ściany czymś zapryskane, grzyb, świeże tylko ręczniki). Jedzenie typowe dla Turcji. Śniadania z reguły na zimno (duży wybór serów, jajka na twardo, oliwki, warzywa, płatki, słodkie syropy itp.), kolacje w większości serwowane, typowo tureckie, smaczne, a porcje wystarczające, zawsze z deserem w postaci owoców lub tureckich słodkości. Podczas przejazdów zawsze była możliwość zjedzenia lunchu w lokalach z dość dużym wyborem potraw. Pilot i przewodnik wycieczki - Halil - świetnie mówiący w języku polskim, z ogromną wiedzą i jeszcze większym zaangażowaniem opowiadał o Turcji. Zawsze pomocny, życzliwy i uśmiechnięty. Kierowca autokaru - cichy bohater. Autokar wygodny, ale brakowało podnóżków i wi-fi. Możliwość zakupu wody u kierowcy była ogromnym ułatwieniem, niestety lodówka nie nadążała jej chłodzić. Minusem organizatora jest brak systemu Tour Guide. Zbieranie obowiązkowych napiwków w kwocie 30 euro od osoby (ponoć za noszenie bagaży przez obsługę hoteli) jest nadużyciem, gdyż bagaże w większości i tak nosiliśmy sami. Warto mieć liry tureckie (lunch ok. 15 TL, herbata 3 TL, kawa po turecku - 6-8 TL, woda na postojach ok 2 TL, porcja lodów 10 TL), gdyż na wschodzie posługują się tylko narodową walutą, jedynie w marketach i dużych sklepach można płacić kartą.
 • 6
 • 4
 • 5
 • 4
 • 4
zwiń
5/6
50+ lat, ze znajomymi sierpień 2019
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 5
 • 4
 • 4
 • 5
 • 5
zwiń
5/6
41-50 lat, ze znajomymi lipiec 2019
Wycieczka bardzo udana, pilot Utku - rewelacja! Człowiek mało, że w miarę dobrze mówiący po polsku, to jeszcze z ogromną wiedzą, poczuciem humoru i dystansem, zarówno do siebie, jak i do innych. (...) rozwiń
Wycieczka bardzo udana, pilot Utku - rewelacja! Człowiek mało, że w miarę dobrze mówiący po polsku, to jeszcze z ogromną wiedzą, poczuciem humoru i dystansem, zarówno do siebie, jak i do innych. Turcja, jak zwykle, piękna i gorąca. Wycieczkę polecam wszystkim tym, którzy oczekują czegoś więcej, niż tylko drink z palemką.
 • 5
 • 5
 • 5
 • 6
 • 5
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką lipiec 2019
Wyjazd z żoną i przyjaciółmi. Intensywny, ale bardzo ciekawy program wycieczki. Pokonaliśmy w sumie ponad 4550 km. Obsługa wycieczki-pilot p. Utku ( bardzo wesoły i dobrze zorganizowany) oraz (...) rozwiń
Wyjazd z żoną i przyjaciółmi. Intensywny, ale bardzo ciekawy program wycieczki. Pokonaliśmy w sumie ponad 4550 km. Obsługa wycieczki-pilot p. Utku ( bardzo wesoły i dobrze zorganizowany) oraz kierowca autokaru p. Soner ( spokojny, pewny w swoim fachu, dający poczucie bezpieczeństwa podczas podróży) na najwyższym poziomie. Jeszcze raz pragnę podziękować obu Panom za ich zaangażowanie i organizację przejazdu. Zakwaterowanie na różnorodnym poziomie od 2* do 5* w zależności od miejsca pobytu, ale spełniające zawsze minimalne kryteria na wycieczce objazdowej. Wycieczka b. ciekawa pod względem geograficznym ( krajobrazy i zmieniające się widoki), historycznym ( odwiedzane miejsca i zabytki) oraz pod względem kulinarnym ( prosta ale jakże smaczne dania regionalnej kuchni tureckiej i kurdyjskiej). Pomimo długich przejazdów, dzięki przerwom na zwiedzanie, posiłek lub toaletę dało się znieść trudy podróży, chociaż nogi czasami puchły pomimo komfortowego autokaru Itaki. Podsumowując: wycieczka warta polecenia dla osób, które cenią sobie podróże i aktywne zwiedzanie ciekawych miejsc i pragnący poznać region - kolebkę i zabytki początku naszej cywilizacji.
 • 6
 • 4
 • 6
 • 5
 • 6
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką lipiec 2019
Wycieczka dla pasjonatów. Świetnie zorganizowana - w czym największa zasługa pilota. Utku to wspaniały człowiek, z niesamowitym poczuciem humoru, perfekcyjnie i z pasją wykonujący swoją pracę, (...) rozwiń
Wycieczka dla pasjonatów. Świetnie zorganizowana - w czym największa zasługa pilota. Utku to wspaniały człowiek, z niesamowitym poczuciem humoru, perfekcyjnie i z pasją wykonujący swoją pracę, bardzo grzeczny i taktowny. Piękne miejsca nasycone historią. Wyżywienie bardzo dobre, oprócz obiadokolacji w hotelu w Antalyi ( porażka!). Hotele na trasie powyżej oczekiwań, autokar nowy, kierowca Soner- mistrz kierownicy, zawsze miły i uśmiechnięty. Objazd godny polecenia - pod warunkiem, że się stawia na pierwszym miejscu wrażenia estetyczne i duchowe, nie zaś wygody i odpoczynek.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 5
 • 6
zwiń

Sprawdź cenę

Twój wybór wczasów

Turcja

W poszukiwaniu zaginionej Arki

zmień wariant wakacji
 • Dojazd własny
Wybierz
4 089 Pln
Oszczędzasz: 880 PLN
Dorosły
3 209pln
Łączna kwota sprawdź szczegóły ceny 6 418 pln razem
Oszczędzasz 880 PLN
Rezerwuj
Przejdziesz do bezpiecznego procesu rezerwacji
 • wyślij zapytanie
 • callcenter.tel_pl
 • 801 066 777
 • 77 4476 777
 • Infolinie dostępne: pn-pt: 8-22 sob-ndz: 9-20
arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter