phone mobile mobile pin heart heart user user Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane CB5DFB7F-C92F-41CB-9FB1-916D616FF3EC E0FBD33F-841B-452B-BF16-225B7D943904
Wyniki Wyszukiwania W poszukiwaniu zaginionej Arki

Atuty oferty

 • najważniejsze zabytki Turcji podczas jednego wyjazdu
 • baśniowa Kapadocja
 • rejs po Eufracie
 • góra Nemrut z zagadkowymi posągami
 • dostęp do Wi-Fi w autokarze

W poszukiwaniu zaginionej Arki Kod: AYTPOSZ

Trasa
2 999PLN
Dorośli: 2 2 posiłki Śr 02.06 – Cz 17.06.21
Itaka
 • Promocja LAST MINUTE LAST MINUTE
Turcja

W poszukiwaniu zaginionej Arki

 • Promocja LAST MINUTE LAST MINUTE
Kod: AYTPOSZ
Opis

1. DZIEŃ. ANTALYA
Zbiórka uczestników na lotnisku. Bezpośredni przelot do Antalyi. Transfer do hotelu. W zależności od godziny przylotu: czas wolny, kolacja i nocleg.

2. DZIEŃ. KONYA – KAPADOCJA (trasa: ok. 540 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do KONYI, jednej z najbardziej religijnych i konserwatywnych miejscowości w Turcji, gdzie powstał zakon tańczących derwiszów. Zwiedzanie muzeum Mevlany – założyciela zakonu. Przejazd do KAPADOCJI. Zwiedzanie podziemnego miasta – labiryntu jaskiń, które były schronieniem dla prześladowanych chrześcijan. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): pokaz rytualnego tańca derwiszów. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

3. DZIEŃ. KAPADOCJA
Śniadanie. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): lot balonem nad Kapadocją i okazja do podziwiania baśniowego krajobrazu Kapadocji z góry. Zwiedzanie wykutych w skale kościołów wczesnochrześcijańskich w dolinach Zelve i Göreme. Wizyta w regionalnym ośrodku garncarstwa i pokaz wyrobu glinianych naczyń z czerwonej glinki. Powrót do hotelu. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): „Turecka Noc” z przekąskami i winem, zorganizowana w jednej z jaskiń Kapadocji. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

4. DZIEŃ. HATTUSAS – AMASYA (trasa: ok. 400 km)
Wczesne śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do imponującej stolicy Hetytów – HATTUSAS. Zwiedzanie Yazilikaya – sanktuarium ze wspaniałymi galeriami płaskorzeźb z postaciami bogów z hetyckiego panteonu. Przejazd do AMASYI – starożytnej stolicy królestwa Pontu ze wspaniałymi przykładami architektury seldżuckiej i osmańskiej, gdzie urodził się wielki geograf i historyk Strabon. Zwiedzanie skalnych grobowców pontyjskich królów wykutych w ścianie klifu. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

5. DZIEŃ. TRABZON (trasa: ok. 450 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd na wschód wzdłuż malowniczego północnego wybrzeża Turcji, które zachwyca niesamowitymi krajobrazami. Ta część Turcji znana jest również z uprawy herbaty. Przejazd do TRABZONU, starożytnego portu nad Morzem Czarnym. Zwiedzanie słynnego XIII-wiecznego kościoła Hagia Sophia na szczycie nadmorskiego klifu, którego wnętrze zdobią piękne mozaiki i freski. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

6. DZIEŃ. TRABZON – ERZURUM (trasa: ok. 300 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie klasztoru Sumela w TRABZONIE, jednej z największych atrakcji na wybrzeżu Morza Czarnego. Imponujący klasztor wykuty w skalnej półce nad doliną Altindere poświęcony jest Czarnej Madonnie. Przez stulecia jej ikona słynąca z cudów przyciągała rzesze pielgrzymów. Według legendy odnaleziono tu również ikonę wykonaną przez św. Łukasza. Przejazd do Erzurum, zimowej stolicy regionu, najwyżej położonego miasta w Turcji (1950 m n.p.m.). Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

7. DZIEŃ. ERZURUM – ANI (trasa: ok. 210 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie ERZURUM: Wielki Meczet z 1179 r. i główna atrakcja miasta – Medresa Dwóch Minaretów. Przejazd do ANI – dawnej stolicy królestwa armeńskiego. Zwiedzanie ruin średniowiecznego miasta, które kryją wspaniałe zabytki architektury kościelnej i obronnej. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

8. DZIEŃ. DOGUBEYAZIT – JEZIORO VAN – WYSPA AKDAMAR (trasa: ok. 520 km)
Wczesne śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd wzdłuż granicy z Armenią do DOGUBEYAZIT, niewielkiego miasteczka leżącego w pobliżu granicy z Iranem, skąd można podziwiać fantastyczny widok na najwyższą w Turcji górę Ararat (5122 m n.p.m.), na której szczycie według legendy osiadła arka Noego. Zwiedzanie fantazyjnego Ishakpasa Palace z XVIII w., malowniczo położonego kompleksu, w którego skład wchodzą meczet, twierdza i pałac. Przejazd wzdłuż granicy z Iranem przez wzgórze Tendürek. Postój w punkcie widokowym z przepięknym wodospadem Muradiye wpadającym do JEZIORA VAN – największego śródlądowego akwenu w Turcji i jednego z najwyżej położonych jezior na świecie. Przejazd do Van – miasta z bogatą historią, gdzie według legendy miał się znajdować biblijny Eden. Rejs na WYSPĘ AKDAMAR i zwiedzanie kościoła z X w. – jednego z najpiękniejszych przykładów ormiańskiej architektury. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

9. DZIEŃ. MARDIN (trasa: ok. 400 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do MARDINU z malowniczą tarasową zabudową. Spacer przez zatłoczone ulice i orientalne bazary. Zwiedzanie założonego w V w. Szafranowego Klasztoru, który był w przeszłości siedzibą patriarchów syryjskiego Kościoła ortodoksyjnego. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

10. DZIEŃ. URFA (trasa: ok. 270 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do URFY, miasta proroków i celu pielgrzymek, którego historia sięga 3500 lat wstecz. Według tradycji tu urodził się prorok Abraham i mieszkał przez pewien czas biblijny Hiob. Zwiedzanie kompleksu świątynnego z medresą, meczetem i jaskinią Abrahama, gdzie prawdopodobnie prorok przyszedł na świat. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): zwiedzanie Göbekli Tepe, stanowiska archeologicznego, w którym odkryto świątynię liczącą 12 000 lat. Sanktuarium zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

11. DZIEŃ. GÓRA NEMRUT – EUFRAT (trasa: ok. 370 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd w okolicę GÓRY NEMRUT wznoszącej się na wysokość 2150 m n.p.m., na której szczycie znajdują się potężne kamienne głowy, jeden z najbardziej rozpoznawalnych zabytków wschodniej Turcji, uznany za ósmy cud świata. Ten unikatowy na skalę światową zabytek został wpisany na listę UNESCO. Wjazd na górę Nemrut minibusami i krótka wspinaczka, aby podziwiać niezapomniany widok. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): rejs po rzece EUFRAT, jednej z dwóch rzek starożytnej Mezopotamii. Po wybudowaniu Tamy Ataturka, rzeka zatopiła okoliczne wsie, których pozostałości można oglądać z pokładu statku. Rejs obok Rumkale – twierdzy z czasów wypraw krzyżowych, wzniesionej na wysokiej skale nad Eufratem. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

12. DZIEŃ. GAZIANTEP – TARS (trasa: ok. 340 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do GAZIANTEP, jednego z najdłużej zamieszkanych miast na świecie. Zwiedzanie jednego z największych na świecie muzeum mozaik z jego imponującą kolekcją. Przejazd do TARSU, miasta, w którym przyszedł na świat św. Paweł, i zwiedzanie kościoła pod jego wezwaniem oraz przystanek przy studni, skąd będzie można zaczerpnąć świętej wody. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocelg.

13. DZIEŃ. JASKINIE PIEKŁA I NIEBA – ANAMUR (trasa: ok. 500 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd i zwiedzanie JASKIŃ PIEKŁA I NIEBA słynących z pięknych wapiennych grot z ciekawymi formami skalnymi. Przejazd w okolice ANAMURU. Krótki przystanek przy twierdzy Mamure wznoszącej się malowniczo nad brzegami morza. Nakręcono tu liczne sceny do popularnych tureckich filmów. Przejazd w okolice Antalyi – jednego z najpopularniejszych kurortów na wybrzeżu Morza Śródziemnego. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

14. DZIEŃ. ANTALYA
Śniadanie. Czas wolny. Kolacja, nocleg.

15. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie i przejazd na lotnisko w Antalyi. Bezpośredni przelot do Polski.

14 noclegów w hotelach*** w miastach lub w okolicy miast: 3 w Antalyi, 2 w Kapadocji, 1 w Amasyi, 1 w Trabzon, 1 w Erzurum, 1 w Kars, 1 w Van, 1 w Mardin, 1 w Urfie, 1 w Gaziantep, 1 w Mersin lub w Adanie; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 14 śniadań, 14 kolacji • przelot • przejazd autokarem lub minibusem (zależnie od liczby osób) • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, opieka licencjonowanego przewodnika: ok. 205 EUR (dzieci do 8 lat – 50% zniżki), napiwki: ok. 30 EUR/os.
 2. Wizy: obywatele RP podróżujący do Turcji w celach turystycznych na okres nie dłuższy niż 90 dni są zwolnieni z obowiązku wizowego.
 3. Opłaty fakultatywne: pokaz rytualnego tańca derwiszów: ok. 19 EUR (wymagane min. 5 osób), lot balonem nad Kapadocją: ok. 160 EUR, Turecka Noc w Kapadocji: ok. 35 EUR (wymagane min. 5 osób), zwiedzanie Göbekli Tepe: ok. 25 EUR (wymagane min. 10 osób), rejs po Eufracie: ok. 27 EUR (wymagane min. 20 osób).
 4. Podczas święta Kurban Bajram niektóre obiekty muzealne i meczety są zamknięte dla zwiedzających.

5.4 /6
97% klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą

Klienci doceniają:

 • Program wycieczki/trasę
 • Komfort podróży
 • Standard autokaru
Informacje o regionie
Galeria regionu

Turcja

Fascynująca kraina pełna niezwykłych krajobrazów, światowej klasy zabytków, starożytnych metropolii i biblijnych miast. Niezliczona ilość barw, niezapomniane zapachy, oświetlone wieże minaretów, tysiące świecidełek połyskujących nie tylko na bazarze w słynnym Istambule, wprowadzają turystów w magiczny świat Orientu.

Położenie na mapie Trasa

Antalya • Konya • Kapadocja • Hattusas • Amasya • Trabzon • Erzurum • Ani • Dogubeyazit • Jezioro Van • Wyspa Akdamar • Mardin • Urfa • Góra Nemrut • Eufrat • Gaziantep • Tars • Jaskinie Piekła i Nieba • Anamur • Antalya

Fascynująca różnorodność kulturowa Wschodu, niezwykłe krajobrazy, wspaniałe zabytki i biblijne miasta, gdzie czas stanął w miejscu. Znakomicie zaplanowana trasa prowadzi przez najciekawsze i najbardziej znane miejsca w Turcji. Na trasie jest bajkowa Kapadocja, Ani – dawna stolica królestwa Armenii, Hattusas – stolica tajemniczych Hetytów, której wykopaliska znajdują się na liście UNESCO, Jaskinie Piekła i Nieba, uważane w starożytności za wejście do mitycznego podziemnego świata, słone jezioro Van z turkusową wodą i góra Nemrut z zagadkowymi posągami. Ciekawe imprezy fakultatywne to znakomite uzupełnienie programu. Wycieczka kończy się krótkim relaksem w Antalyi – nadmorskim kurorcie. Zaginiona Arka może dalej spoczywa gdzieś na górze Ararat, może gdzie indziej, ale zawsze warto jej szukać. Trasa: ok. 4300 km.

PLAN WYCIECZKI
1. DZIEŃ. ANTALYA
Zbiórka uczestników na lotnisku. Bezpośredni przelot do Antalyi. Transfer do hotelu. W zależności od godziny przylotu: czas wolny, kolacja i nocleg.
2. DZIEŃ. KONYA – KAPADOCJA (trasa: ok. 540 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do KONYI, jednej z najbardziej religijnych i konserwatywnych miejscowości w Turcji, gdzie powstał zakon tańczących derwiszów. Zwiedzanie muzeum Mevlany – założyciela zakonu. Przejazd do KAPADOCJI. Zwiedzanie podziemnego miasta – labiryntu jaskiń, które były schronieniem dla prześladowanych chrześcijan. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): pokaz rytualnego tańca derwiszów. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
3. DZIEŃ. KAPADOCJA
Śniadanie. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): lot balonem nad Kapadocją i okazja do podziwiania baśniowego krajobrazu Kapadocji z góry. Zwiedzanie wykutych w skale kościołów wczesnochrześcijańskich w dolinach Zelve i Göreme. Wizyta w regionalnym ośrodku garncarstwa i pokaz wyrobu glinianych naczyń z czerwonej glinki. Powrót do hotelu. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): „Turecka Noc” z przekąskami i winem, zorganizowana w jednej z jaskiń Kapadocji. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
4. DZIEŃ. HATTUSAS – AMASYA (trasa: ok. 400 km)
Wczesne śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do imponującej stolicy Hetytów – HATTUSAS. Zwiedzanie Yazilikaya – sanktuarium ze wspaniałymi galeriami płaskorzeźb z postaciami bogów z hetyckiego panteonu. Przejazd do AMASYI – starożytnej stolicy królestwa Pontu ze wspaniałymi przykładami architektury seldżuckiej i osmańskiej, gdzie urodził się wielki geograf i historyk Strabon. Zwiedzanie skalnych grobowców pontyjskich królów wykutych w ścianie klifu. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
5. DZIEŃ. TRABZON (trasa: ok. 450 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd na wschód wzdłuż malowniczego północnego wybrzeża Turcji, które zachwyca niesamowitymi krajobrazami. Ta część Turcji znana jest również z uprawy herbaty. Przejazd do TRABZONU, starożytnego portu nad Morzem Czarnym. Zwiedzanie słynnego XIII-wiecznego kościoła Hagia Sophia na szczycie nadmorskiego klifu, którego wnętrze zdobią piękne mozaiki i freski. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
6. DZIEŃ. TRABZON – ERZURUM (trasa: ok. 300 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie klasztoru Sumela w TRABZONIE, jednej z największych atrakcji na wybrzeżu Morza Czarnego. Imponujący klasztor wykuty w skalnej półce nad doliną Altindere poświęcony jest Czarnej Madonnie. Przez stulecia jej ikona słynąca z cudów przyciągała rzesze pielgrzymów. Według legendy odnaleziono tu również ikonę wykonaną przez św. Łukasza. Przejazd do Erzurum, zimowej stolicy regionu, najwyżej położonego miasta w Turcji (1950 m n.p.m.). Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
7. DZIEŃ. ERZURUM – ANI (trasa: ok. 210 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie ERZURUM: Wielki Meczet z 1179 r. i główna atrakcja miasta – Medresa Dwóch Minaretów. Przejazd do ANI – dawnej stolicy królestwa armeńskiego. Zwiedzanie ruin średniowiecznego miasta, które kryją wspaniałe zabytki architektury kościelnej i obronnej. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
8. DZIEŃ. DOGUBEYAZIT – JEZIORO VAN – WYSPA AKDAMAR (trasa: ok. 520 km)
Wczesne śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd wzdłuż granicy z Armenią do DOGUBEYAZIT, niewielkiego miasteczka leżącego w pobliżu granicy z Iranem, skąd można podziwiać fantastyczny widok na najwyższą w Turcji górę Ararat (5122 m n.p.m.), na której szczycie według legendy osiadła arka Noego. Zwiedzanie fantazyjnego Ishakpasa Palace z XVIII w., malowniczo położonego kompleksu, w którego skład wchodzą meczet, twierdza i pałac. Przejazd wzdłuż granicy z Iranem przez wzgórze Tendürek. Postój w punkcie widokowym z przepięknym wodospadem Muradiye wpadającym do JEZIORA VAN – największego śródlądowego akwenu w Turcji i jednego z najwyżej położonych jezior na świecie. Przejazd do Van – miasta z bogatą historią, gdzie według legendy miał się znajdować biblijny Eden. Rejs na WYSPĘ AKDAMAR i zwiedzanie kościoła z X w. – jednego z najpiękniejszych przykładów ormiańskiej architektury. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
9. DZIEŃ. MARDIN (trasa: ok. 400 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do MARDINU z malowniczą tarasową zabudową. Spacer przez zatłoczone ulice i orientalne bazary. Zwiedzanie założonego w V w. Szafranowego Klasztoru, który był w przeszłości siedzibą patriarchów syryjskiego Kościoła ortodoksyjnego. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
10. DZIEŃ. URFA (trasa: ok. 270 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do URFY, miasta proroków i celu pielgrzymek, którego historia sięga 3500 lat wstecz. Według tradycji tu urodził się prorok Abraham i mieszkał przez pewien czas biblijny Hiob. Zwiedzanie kompleksu świątynnego z medresą, meczetem i jaskinią Abrahama, gdzie prawdopodobnie prorok przyszedł na świat. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): zwiedzanie Göbekli Tepe, stanowiska archeologicznego, w którym odkryto świątynię liczącą 12 000 lat. Sanktuarium zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
11. DZIEŃ. GÓRA NEMRUT – EUFRAT (trasa: ok. 370 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd w okolicę GÓRY NEMRUT wznoszącej się na wysokość 2150 m n.p.m., na której szczycie znajdują się potężne kamienne głowy, jeden z najbardziej rozpoznawalnych zabytków wschodniej Turcji, uznany za ósmy cud świata. Ten unikatowy na skalę światową zabytek został wpisany na listę UNESCO. Wjazd na górę Nemrut minibusami i krótka wspinaczka, aby podziwiać niezapomniany widok. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): rejs po rzece EUFRAT, jednej z dwóch rzek starożytnej Mezopotamii. Po wybudowaniu Tamy Ataturka, rzeka zatopiła okoliczne wsie, których pozostałości można oglądać z pokładu statku. Rejs obok Rumkale – twierdzy z czasów wypraw krzyżowych, wzniesionej na wysokiej skale nad Eufratem. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
12. DZIEŃ. GAZIANTEP – TARS (trasa: ok. 340 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do GAZIANTEP, jednego z najdłużej zamieszkanych miast na świecie. Zwiedzanie jednego z największych na świecie muzeum mozaik z jego imponującą kolekcją. Przejazd do TARSU, miasta, w którym przyszedł na świat św. Paweł, i zwiedzanie kościoła pod jego wezwaniem oraz przystanek przy studni, skąd będzie można zaczerpnąć świętej wody. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocelg.
13. DZIEŃ. JASKINIE PIEKŁA I NIEBA – ANAMUR (trasa: ok. 500 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd i zwiedzanie JASKIŃ PIEKŁA I NIEBA słynących z pięknych wapiennych grot z ciekawymi formami skalnymi. Przejazd w okolice ANAMURU. Krótki przystanek przy twierdzy Mamure wznoszącej się malowniczo nad brzegami morza. Nakręcono tu liczne sceny do popularnych tureckich filmów. Przejazd w okolice Antalyi – jednego z najpopularniejszych kurortów na wybrzeżu Morza Śródziemnego. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.
14. DZIEŃ. ANTALYA
Śniadanie. Czas wolny. Kolacja, nocleg.
15. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie i przejazd na lotnisko w Antalyi. Bezpośredni przelot do Polski.

ŚWIADCZENIA: 14 noclegów w hotelach*** w miastach lub w okolicy miast: 3 w Antalyi, 2 w Kapadocji, 1 w Amasyi, 1 w Trabzon, 1 w Erzurum, 1 w Kars, 1 w Van, 1 w Mardin, 1 w Urfie, 1 w Gaziantep, 1 w Mersin lub w Adanie; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 14 śniadań, 14 kolacji • przelot • przejazd autokarem lub minibusem (zależnie od liczby osób) • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:
 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, opieka licencjonowanego przewodnika: ok. 205 EUR (dzieci do 8 lat – 50% zniżki), napiwki: ok. 30 EUR/os.
 2. Wizy: obywatele RP podróżujący do Turcji w celach turystycznych na okres nie dłuższy niż 90 dni są zwolnieni z obowiązku wizowego.
 3. Opłaty fakultatywne: pokaz rytualnego tańca derwiszów: ok. 19 EUR (wymagane min. 5 osób), lot balonem nad Kapadocją: ok. 160 EUR, Turecka Noc w Kapadocji: ok. 35 EUR (wymagane min. 5 osób), zwiedzanie Göbekli Tepe: ok. 25 EUR (wymagane min. 10 osób), rejs po Eufracie: ok. 27 EUR (wymagane min. 20 osób).
 4. Podczas święta Kurban Bajram niektóre obiekty muzealne i meczety są zamknięte dla zwiedzających.
Opinie klientów (131)

Ocena ogólna

5.4/6

Klienci wyróżnili:

 • Program wycieczki/trasę
 • Komfort podróży
 • Standard autokaru
97%
naszych klientów poleca ten hotel!
 • 5.4
 • 5.5
 • 5.0
 • 5.3
 • 5.3
 • 5.2

Pokaż recenzje od:

6/6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2020
. Jestem bardzo zadowolona z organizacji wycieczki i warunków. Pilot wycieczki, pan Halil Elci jest świetnym kompanem podróży, posiada dużą wiedzę historyczną na temat swojej ojczyzny, jako (...) rozwiń
. Jestem bardzo zadowolona z organizacji wycieczki i warunków. Pilot wycieczki, pan Halil Elci jest świetnym kompanem podróży, posiada dużą wiedzę historyczną na temat swojej ojczyzny, jako doskonały gawędziarz przekazywał ją nam w sposób komunikatywny i dowcipny. Od wielu lat podróżuję z Itaką, ale jeszcze nigdy nie spotkałam pilota takiego jak p. Halil:). Cała nasza grupa była bardzo zadowolona, można powiedzieć, że zaprzyjaźniliśmy się z naszym pilotem:). Duży punkt dla Itaki za angażowanie takich ludzi:) Podczas całej wycieczki towarzyszyła nam dyrektor z biura Traveyo, osoba ciepła i sympatyczna, co miało również bardzo dobry wpływ na atmosferę podróży.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2020
Interesująca wycieczka po wschodniej Turcji. Bardzo bogaty program. Mimo wysokich temperatur nie odczuwało się długich przejazdów. Duża w tym zasługa pilota firmy Traveyo - Halila. Doskonale (...) rozwiń
Interesująca wycieczka po wschodniej Turcji. Bardzo bogaty program. Mimo wysokich temperatur nie odczuwało się długich przejazdów. Duża w tym zasługa pilota firmy Traveyo - Halila. Doskonale mówił po polsku. Zawsze miał coś interesującego do przekazania, pokazywał ciekawe miejsca, których nie było w programie, a były w pobliżu zwiedzanych miejsc. Świetnie integrował grupę mimo dużej rozpiętości wieku. Jego profesjonalizm sprawił, że wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni z wycieczki. Wanda i Henryk
 • 6
 • 6
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
41-50 lat, z partnerem/ką wrzesień 2020
Jedna z tych podróży które pozostaną w mojej pamięci na lata. Świetny przewodnik Halil, dzięki któremu czułam się w Turcji jak gość, a nie jak turystka. Hotele - poza pierwszym/ostatnim w (...) rozwiń
Jedna z tych podróży które pozostaną w mojej pamięci na lata. Świetny przewodnik Halil, dzięki któremu czułam się w Turcji jak gość, a nie jak turystka. Hotele - poza pierwszym/ostatnim w Antalyi - bardzo dobre, autokar wygodny, kierowca super. Wyżywienie w hotelach ok, choć raczej wszystkie serwowały to samo. W trakcie wyjazdu kilka razy trzeba wspinać się po schodach (Amasya, góra Nemrut), trzeba to wziąć pod uwagę planując wyjazd, ale w naszej grupie nawet starsze osoby dawały radę. Spełniłam marzenie o locie balonem nad Kapadocją, moim zdaniem to przeżycie warte każdej ceny. Zastanawiam się nad powrotem na tą samą trasę za rok w towarzystwie przyjaciół. Itako - dziękuję za te dwa tygodnie.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2020
Bardzo interesująca. rozwiń
Bardzo interesująca.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2020
Bardzo poznawcza wycieczka obrazująca niesamowity rozwój Turcji, nowoczesność, czystość i postęp oraz zdyscyplinowanie mieszkańców tego kraju. Propagandę o czyhających na turystów (...) rozwiń
Bardzo poznawcza wycieczka obrazująca niesamowity rozwój Turcji, nowoczesność, czystość i postęp oraz zdyscyplinowanie mieszkańców tego kraju. Propagandę o czyhających na turystów niebezpieczeństwach można schować między bajki. Hotele bardzo dobre, za wyjątkiem hotelu w Antalyii - to porażka i organizator imprezy musi koniecznie zmienić miejsce tego lokum, bo burzy on jakość wycieczki (pierwszy i ostatni dzień pobytu). Obywatele Turcji w tym kraju są bardzo pracowici, co w UE nie jest koniecznością. Nie polecam wycieczek fakultatywnych, poza rejsem po rzece Eufrat i w ostatnim dniu pobytu zwiedzanie Antalyii. Turecki, polskojęzyczny pilot Halli to człowiek bardzo dużą wiedzą, tak o Turcji, jak i Polsce, komunikatywny, z poczuciem humoru, uczynny, pozytywny "gaduła".
 • 5
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2020
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 6
 • 6
 • 4
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2020
Wspaniała wycieczka,gorąco polecam.Zobaczyłam miejsca z których Turcja jest dumna a większość wpisana na listę UNESCO. Atmosfera na wycieczce dzięki wspaniałej pracy przewodnika Halila ELCI (...) rozwiń
Wspaniała wycieczka,gorąco polecam.Zobaczyłam miejsca z których Turcja jest dumna a większość wpisana na listę UNESCO. Atmosfera na wycieczce dzięki wspaniałej pracy przewodnika Halila ELCI bezcenna. Halil bardzo pięknie opowiadał o Turcji,ludziach ,obyczajach oraz wspaniałych zabytkach,miejscach, które budziły zachwyt. Spełniły się moje marzenia o Kapadocji i locie balonem. Wielka szóstka dla Itaki za wycieczkę W poszukiwaniu zaginionej Arki.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
26-30 lat, z partnerem/ką sierpień 2020
Objazd po najlepszych regionach Turcji. Byliśmy tylko w Turcji a zaczerpnęliśmy kultury również państw wzdłuż których granic się poruszaliśmy. Tym co spowodowało, że wybrałam ten program była (...) rozwiń
Objazd po najlepszych regionach Turcji. Byliśmy tylko w Turcji a zaczerpnęliśmy kultury również państw wzdłuż których granic się poruszaliśmy. Tym co spowodowało, że wybrałam ten program była możliwość zobaczenia Gobekli Tepe. Równie fascynujące było podróżowanie po obrzeżach Turcji. Co do poszczególnych miejsc: Meczet w Konyi był mało interesujący, można by usunąć ten punkt wycieczki; Kapadocja była cudowna a szczególnie noclegi w skalnych hotelach; Saratli Kirkgoz super, można by dorzucić jeszcze więcej skalnych podziemnych miast, Hattusas - przepiękne krajobrazy, Yazilikaya jako dodatek może być; Amasya szczególnie nocą piękna, postój na plaży w Unye był przemiłym przerywnikiem w drodze, Trabzon niestety nie zafascynował, Sumela bardzo rozczarowująca, wszystko było w remoncie; Erzurum również nie zrobiło większego wrażenia; Ani - najpiękniejsze miejsce na całej wycieczce!!!; Ararat pozytywnie tylko niestety stawaliśmy w złych miejscach gdzie nie było widać góry a kiedy było świetnie widać to już się nie zatrzymaliśmy, szkoda; Ishakpasha Sarayi całkiem pozytywne miejsce, najlepsze krajobrazy z góry; Muradiye wodospady przeciętne, Koty w Van były pozytywne; Jezioro Van bardzo piękne, Wyspa Akdamar spokojna; Mardin przepiękny ale pod względem widoków z góry na całe miasto i widoków na Mezopotamię, samo miasto wewnątrz przeciętne; Klasztor Szafranowy zdecydowanie rozczarowanie; Sanliurfa cudowne miejsce, wspaniale było móc tam być; Gobekli Tepe kapitalne miejsce tylko rozczarowało mnie swoją nowoczesnością; Góra Nemrut przepiękna!; Tama Ataturka rozczarowała; Rejs po Eufracie pozytywny; Muzeum Mozaiki rozczarowało; Tars bardzo rozczarował wizyta tam zupełnie niepotrzebna; Jaskinie Piekła i Nieba również rozczarowujące; Twierdza Mamure Kalesi piękna tam przydało by się więcej czasu; wypoczynek w Antalyi cudowny, polecam! Pilot był świetny Ibrahim Nagisci, polecam, bardzo kompetentny i nawiązujący dobre relacje z turystami człowiek. Kierowca i autobus również pozytywnie. Ceny towarów w Turcji pozytywne :) Przepiękne krajobrazy i warto było przejechać pięć tysięcy kilometrów by można było to wszystko zobaczyć <3
 • 5
 • 5
 • 6
 • 5
 • 6
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką sierpień 2020
Wycieczka bardzo ciekawa. Pilot o dużej wiedzy i bardzo dużym doświadczeniu. Profesjonalnie opiekował się grupą. Najczęściej hotele znajdowały się w centrum miasta i wieczorem w czasie wolnym (...) rozwiń
Wycieczka bardzo ciekawa. Pilot o dużej wiedzy i bardzo dużym doświadczeniu. Profesjonalnie opiekował się grupą. Najczęściej hotele znajdowały się w centrum miasta i wieczorem w czasie wolnym można było na własną rękę poznawać ich uroki. Mimo pandemii czuliśmy się bezpiecznie. Turcy przestrzegali rygorów bardzo restrykcyjnie i to nie tylko w restauracjach, hotelach , ale również na ulicach.
 • 4
 • 5
 • 4
 • 5
 • 6
zwiń
6/6
31-40 lat, z rodziną sierpień 2020
Wspaniała wycieczka, bardzo bogata, interesująca i z pięknymi widokami i zabytkami. Warto pojechać!. Piękna i długa wyprawa, aż do granic Armenii, Iranu i Syrii. Prawie 5 tys. kilometrów. (...) rozwiń
Wspaniała wycieczka, bardzo bogata, interesująca i z pięknymi widokami i zabytkami. Warto pojechać!. Piękna i długa wyprawa, aż do granic Armenii, Iranu i Syrii. Prawie 5 tys. kilometrów. Wspaniała podróż przez wschodnią Turcję, która jest mniej znana od tej, gdzie większość Polaków wypoczywa. Przejazd wzdłuż wybrzeża Morza Czarnego, przez wysokie góry (powyżej 2 tys. m n.p.m), wzdłuż granic na wschodzie, aż na południe Turcji. Wspaniały kierowca Soner, który mistrzowsko pokonywał tunele i trasy zarówno na wysokościach, jak i nad przepaściami. Bardzo wygodny autokar, dzięki czemu długie przejazdy nie były męczące. Bardzo miły i kompetentny przewodnik Ibrahim, przekazywał mnóstwo wiedzy na temat starożytności, mijanych miejsc, a także chrześcijańskich klasztorów. Ibrahim posiada dużo wiedzy na tematy zarówno chrześcijańskie, jak i muzułmańskie. A przy tym przekazuje swoje wiadomości w sposób bardzo profesjonalny, zawsze służy gotowością wytłumaczenia , poszerzenia informacji. Bardzo dobrze mówił po polsku. Turcja to bogactwo starożytności, historii, a także różnorodności religii. Turcja posiada mnóstwo odkrytych wykopalisk, sięgających całe setki, a nawet tysiące lat. To kolebka starożytności. Zwiedziliśmy mnóstwo miejsc , miast, podziwialiśmy wspaniałe widoki, piękne tereny rolnicze jak i cudowne wysokie góry, w tym słynną górę Ararat gdzie wg legendy osiadła biblijna Arka Noego. Nie spodziewałyśmy się, ze zobaczymy aż tyle wspaniałych miejsc. Wygodne hotele, dobre posiłki , miła obsługa, a w dobie korona wirusa, wspaniała higiena, opieka, wszędzie mierzenie temperatury, wszędzie środki ostrożności, woda kolońska na każdym stole, a nawet ozonowanie walizek. Turcja jest wzorem higieny w tych trudnych czasach. Polecam tę wycieczkę, mimo trudności i zmęczenia. Mimo, iż każdego dnia pokonuje się setki kilometrów i nocleg jest każdego dnia w innej miejscowości , naprawdę to wspaniała wyprawa. Warto pojechać, zobaczyć, podziwiać ! Jesteśmy w pełni usatysfakcjonowane :-) Uwagi! Warto by było lepiej dobierać hotele, które powinny być bliżej miasta. Niektóre z nich, mimo iż wygodne, były bardzo daleko od centrum miasta. Traciliśmy przez to możliwość poznania miasta wieczorową porą. Ponadto, nie powinny być wybierane hotele, w których organizowane są wesela. Oczywiście wspaniale było zobaczyć, jak wyglądają tureckie wesela. Jednakże uniemożliwiało to korzystanie z basenu i spokojny nocny wypoczynek. Bardzo polecamy tę wycieczkę. Dominika z mamą Anią.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
5/6
31-40 lat, z partnerem/ką sierpień 2020
Bardzo miło spędzony czas. Dłuższe lub krótsze przejazdy, sporo czasu w autobusie, ale bardzo dużo km do przejechania. Widoki piękne, kierowca dobry, pilotowi Ibrahimowi nie można niczego (...) rozwiń
Bardzo miło spędzony czas. Dłuższe lub krótsze przejazdy, sporo czasu w autobusie, ale bardzo dużo km do przejechania. Widoki piękne, kierowca dobry, pilotowi Ibrahimowi nie można niczego zarzucić. Opowiadał nieco w autobusie, dobrze mówił po polsku. Hotele różne, wyżywienie również, przed wejściem do obiektów mierzenie temperatury, bardzo bezpiecznie w czasach pandemii. Wycieczka bardzo udana, polecam.
 • 5
 • 4
 • 4
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką sierpień 2020
Trasa wycieczki bardzo interesująca, ukazująca najważniejsze zabytki z historii ludzkości, znajdujące się w zwiedzonych regionach Turcji. Polecamy tę wycieczkę ludziom pragnącym poznawać zabytki (...) rozwiń
Trasa wycieczki bardzo interesująca, ukazująca najważniejsze zabytki z historii ludzkości, znajdujące się w zwiedzonych regionach Turcji. Polecamy tę wycieczkę ludziom pragnącym poznawać zabytki zamierzchłej przeszłości.
 • 6
 • 3
 • 4
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2019
Wycieczke oceniam na 6 i wszystkim polecam, jestesmy z mezem z niej bardzo zadowoleni, po niewaz juz odbylismy kilka objazdowek z Itaki i z wszystkich bylismy zawsze zadowoleni. Pozdrawiamy (...) rozwiń
Wycieczke oceniam na 6 i wszystkim polecam, jestesmy z mezem z niej bardzo zadowoleni, po niewaz juz odbylismy kilka objazdowek z Itaki i z wszystkich bylismy zawsze zadowoleni. Pozdrawiamy zespol Itaki.
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
3/6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2019
Piękna trasa, którą psuje marna organizacja ze strony prowadzącego pilota z Turcji. Byliśmy tuż przed atakiem na Kurdów w Syrii na terenach tureckiego Kurdystanu, który dla pilota w ogóle nie (...) rozwiń
Piękna trasa, którą psuje marna organizacja ze strony prowadzącego pilota z Turcji. Byliśmy tuż przed atakiem na Kurdów w Syrii na terenach tureckiego Kurdystanu, który dla pilota w ogóle nie istnial a Kurdowie otrzymali szansę asymilacji z wyżej rozwiniętymi Turkami. Poza tym gdyby nie przewodniki z Polski nie wiedzialbym przez co przejeżdżam. Szkoda, ze taki interesujący potencjal został tak zmarnowany przez lokalnego przewodnika, który wykazywal chwilami obsesję na punkcie chrześcijaństwa a prawie nic nie powiedział o islamie, w którym tkwiliśmy przez 2 tygodnie.
 • 5
 • 6
 • 6
 • 5
 • 4
zwiń
4/6
50+ lat, sam/a wrzesień 2019
Baaaardzo długie przejazdy w niewielkim stopniu wykorzystywane przez pilota na informacje o historii Turcji,życiu codziennym,minimalizm z przewodników.Jak już dojechaliśmy do miejsca (...) rozwiń
Baaaardzo długie przejazdy w niewielkim stopniu wykorzystywane przez pilota na informacje o historii Turcji,życiu codziennym,minimalizm z przewodników.Jak już dojechaliśmy do miejsca zwiedzanego,po krótkim wprowadzeniu dostawaliśmy czas wolny,pilot nie wchodził z nami do obiektu, i nie oprowadzał po nim.Hotele w większości dobre,bez zastrzeżeń.Tylko w Amasyi nie mieliśmy ciepłej wody,ale to jeszcze nie tragedia.W większości hoteli kolacja była serwowana,najczęściej był to lokalny gulasz z kurczaka,szczerze mówiąc mieliśmy go już dosyć.Natomiast autokar i kierowca super!!!! Trochę mam niedosyt zwiedzania.Po pokonaniu setek kilometrów dojeżdżamy do jednego zabytku,po czym dalej w drogę,podczas gdy w niedalekiej odległości jest jakaś unikatowa perełka o której dowiadujemy się z przewodników.Zdaję sobie sprawę z tego,że trasa jest bardzo długa (pokonaliśmy 5300km w 14 dni),ale może w przyszłości biuro skoryguje liczbę dni ,zwiększy ilość oglądanych miejsc,i zmniejszy ilość km.przejeżdżanych w ciągu 1 dnia.
 • 3
 • 5
 • 4
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
50+ lat, sam/a wrzesień 2019
Wycieczka bardzo ciekawa trasa długa ale właściwe rozłożenie poszczególnych przejazdów i atrakcji po drodze powodowało, że nie było nudno. Myślę, że był to najlepszy sposób na poznanie tak dużej (...) rozwiń
Wycieczka bardzo ciekawa trasa długa ale właściwe rozłożenie poszczególnych przejazdów i atrakcji po drodze powodowało, że nie było nudno. Myślę, że był to najlepszy sposób na poznanie tak dużej części Turcji, zwłaszcza rejonów rzadziej odwiedzanych przez turystów.
 • 6
 • 4
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2019
Pilot starajacy się, braki jezykowe nadrabia zaangarzowanie, sympatyczny pomocny i wyjadniajavy wątpliwości,ogolni o na 6 ale jezyk sprawia problemy w komwersacji swobodnej, kierowca (...) rozwiń
Pilot starajacy się, braki jezykowe nadrabia zaangarzowanie, sympatyczny pomocny i wyjadniajavy wątpliwości,ogolni o na 6 ale jezyk sprawia problemy w komwersacji swobodnej, kierowca perfekcjonista pomocny i uczynny ogólne 6,proram wycieczki dobry ,ale remonty i utrudnienia popsuły zwiedzanie , przydałby się jeden dzień w srodku wyjazdu wolny nad morzem na odpoczynek , taki z fakultytawnym wyjazdem jak ktos chce, a jak nie to plaza , przejazdy po500i zwiedzanie to jednak sa meczace ,tym bardziej że uczestnicy to ludzie starsi, ogólnie wyjazd świetny polecam , końcowy dzień wolny bardzo przydatny , zakupy prezenty i plaza ,prodze p pomyslec o StanbulS na kilka dni zwiedzania, dziękuję za wspaniały wyjazd
 • 5
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
5/6
50+ lat, sam/a wrzesień 2019
Bardzo ciekawy program, dobre hotele, bardzo komfortowy autokar, świetny kierowca, Minusem był pilot który nie jest pasjonatem Turcji, czytał informacje z telefonu, zdarzyło się ze zmienił (...) rozwiń
Bardzo ciekawy program, dobre hotele, bardzo komfortowy autokar, świetny kierowca, Minusem był pilot który nie jest pasjonatem Turcji, czytał informacje z telefonu, zdarzyło się ze zmienił miejsce zbiórki i miejsca postoju autokaru bez poinformowania uczestników po czym w sposób b. niegrzeczny potraktował parę starszych ludzi ( ok. 80 lat ) którzy nie umieli znalezc autokaru. Mimo ,ze 3 pozycje z planu wycieczki nie zostały zrealizowane nie oddał nam pieniędzy za pobrane wcześniej pieniądze na bilety wstępu. Izolował się od grupy, w restauracji siedział daleko od uczestników, w ostatni dzień nie pożegnał się z nami. Bardzo ciekawa wycieczka, super program mimo nie zrealizowania całości, komfortowy autokar, kierowca mistrz kierownicy, dobre i bardzo dobre hotele, wyzywienie dość monotonne ( zupa z soczewicy codziennie ) ale nikt nie chodził głodny, wifi bezpłatne w każdym hotelu w pokoju,mimo dużych dystansów do przejechania i zróżnicowanego wieku uczestników wycieczka nie była uciążliwa. Polecam
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
5/6
50+ lat, ze znajomymi sierpień 2019
Wycieczka zgodna z ofertą Bardzo długie przejazdy pomiędzy miejscami do zwiedzania, a pomijamy położone w niewielkiej odległości od trasy przejazdu inne atrakcyjne miejsca do (...) rozwiń
Wycieczka zgodna z ofertą Bardzo długie przejazdy pomiędzy miejscami do zwiedzania, a pomijamy położone w niewielkiej odległości od trasy przejazdu inne atrakcyjne miejsca do zwiedzania Przy tak długiej trasie należy zwiększyć ilość miejsc do zwiedzania kosztem skrócenia trasy lub zwiększenia czasu trwania imprezy Autobus na tej trasie powinien posiadać toaletę, nasz nie posiadał. Nasza ogólna opinia o imprezie jest pozytywna
 • 4
 • 5
 • 5
 • 5
 • 4
zwiń
4/6
50+ lat, z partnerem/ką sierpień 2019
wyznaczone cele są często w remoncie i nie dostępne, jazda setki km [po to by zobaczyć ze nieczynne lub zamknięte bo remont sterta desek i rusztowań . i zakaz wstępu dla zwiedzających. Tylko (...) rozwiń
wyznaczone cele są często w remoncie i nie dostępne, jazda setki km [po to by zobaczyć ze nieczynne lub zamknięte bo remont sterta desek i rusztowań . i zakaz wstępu dla zwiedzających. Tylko same starocie a przecież jest coś na pewno w to miejsce nowoczesnego co zainteresuje zwiedzających w miejsce tych obiektów zamkniętych więc nie ma wykonania programu za który zapłaciliśmy. I dużo by tu pisać ale ocena za program wycieczki to 1 lub 2 to max. co można dać w ocenie. A to wina tylko organizatora bo pilot realizuje co mu wytyczono i jest bezsilny.
 • 2
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką sierpień 2019
Bardzo atrakcyjna wycieczka, nikt poza Itaką nie organizuje wycieczek w rejon wschodniej Turcji i ogólnie do Turcji. "Poszukiwanie Zaginionej Arki", to bardzo trafne określenie dla tej (...) rozwiń
Bardzo atrakcyjna wycieczka, nikt poza Itaką nie organizuje wycieczek w rejon wschodniej Turcji i ogólnie do Turcji. "Poszukiwanie Zaginionej Arki", to bardzo trafne określenie dla tej wycieczki, a właściwie wyprawy turystycznej w rejon wschodniej Turcji. Chcesz poznać wschodnią Turcję, tylko Itaka daje Ci taką szansę i możliwość
 • 6
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką sierpień 2019
Wycieczka po mało penetrowanej przez turystów wschodnią części Turcji, przez co bardzo atrakcyjna, gdyż nie ma zagrożenia rozdeptania przez turystów z Chin. :-) W trakcie wycieczki możemy (...) rozwiń
Wycieczka po mało penetrowanej przez turystów wschodnią części Turcji, przez co bardzo atrakcyjna, gdyż nie ma zagrożenia rozdeptania przez turystów z Chin. :-) W trakcie wycieczki możemy popływać zarówno w Morzu Czarnym jak i Śródziemnym, pojedziemy wzdłuż granic z Gruzją, Armenią, Iranem, Irakiem i Syrią, O ile pogoda pozwoli zobaczymy świętą górę Ormian Ararat, jak również magiczną górę Nemrut z kamiennymi głowami, wiele zabytków wpisanych na listę UNESCO i wspaniałych krajobrazów Kapadocji, Erzurum, Eufratu i jeziora Van okraszonych klasztorami wykutymi w skale, świątyniami oraz meczetami. Poranną pobudkę również mamy zapewnioną, gdyż obudzi nas niezawodny muezin. Szczerze polecam tureckie klimaty. Jak najbardziej godna polecenia. Pilot wycieczki - Turek mówiący po polsku, daje gwarancję bardzo dobrej znajomości tureckich realiów.
 • 5
 • 4
 • 5
 • 4
 • 4
zwiń
5/6
50+ lat, sam/a sierpień 2019
Wycieczkę oceniam pozytywnie pod względem historycznym, kulturowym, krajobrazowym. Jedyny mankament jak wcześniej pisano w opiniach, to długie nużące przejazdy, ale Turcja przecież to wielki (...) rozwiń
Wycieczkę oceniam pozytywnie pod względem historycznym, kulturowym, krajobrazowym. Jedyny mankament jak wcześniej pisano w opiniach, to długie nużące przejazdy, ale Turcja przecież to wielki kraj, no i wyprawa długa. Jest natomiast alternatywa, podziwianie widoków z autokaru, a jest co oglądać, czyli zmieniające się krajobrazy. Program całej wycieczki jest bardzo ciekawy, tylko ten czas wolny w Trabzonie uważam za stracony. Haga Sophia w remoncie, lepiej by było odpocząć chwilkę na plaży morza czarnego w tym regionie po długiej podróży, bo latanie po mieście jest bez sensu. Co do hoteli, są słabsze (klasa turystyczna) i super. Jak to na objazdówkach. Na jedzenie to nie można narzekać. Turecka kuchnia jest na wysokim poziomie. Acha, ludzi na wschodzie kraju nie trzeba się obawiać, są bardzo mili, przyjaźni i otwarci dla turystów. Do zwiedzania jaskini Niebo polecam bardzo dobre buty i ostrożność. Ogólnie pisząc wycieczka bardzo udana. Na koniec podziękowania dla pilota Pana Hasana Sahin'a. Ruszajcie na wschód Turcji :)
 • 5
 • 5
 • 6
 • 5
 • 5
zwiń
3/6
41-50 lat, z partnerem/ką sierpień 2019
Trasa zbyt rozbudowana w stosunku do czasu. 14 dni to za mało na zrobienie całego programu. Północ programu całkowicie do wycięcia!Lub wycieczka do podziału na dwie odrębne trasy. Północny (...) rozwiń
Trasa zbyt rozbudowana w stosunku do czasu. 14 dni to za mało na zrobienie całego programu. Północ programu całkowicie do wycięcia!Lub wycieczka do podziału na dwie odrębne trasy. Północny wschód i południowy wschód osobno. (Trabzon jeden kościół, Klasztor Sumela w remoncie, same rusztowania)Większość trasy to pobyt w autobusie. W Kapadocji starczy pokazać jedno skalne miasto a nie jeździć po kolejnych.Lot balonem polecam. Unikać należy tańczących derwiszy(cena za wysoka w stosunku do widowiska) Hatussas można zobaczyć jeśli ktoś interesuje się historią. Amasja to ładne miasteczko ale groby królów pontyjskich to puste jaskinie. Lepiej zobaczyć muzeum Cywilizacji Anatolijskich w Ankarze. Warte zobaczenia są Erzurum, Kars, Ani, Wyspa Akdamar na jeziorze Van,(Ishak Pasza Saray to gołe ściany, Araratu przeważnie nie widać) w Mardinie można poczuć klimat wschodu. Totalną porażką jest program Urfy( staw z karpiami i grota gdzie niby urodził się Abracham.) Kompromitacja planisty!! Góra Nemrut to jest to. dobry jest też rejs po Eufracie. Gaziantep i wizyta w muzeum Zeugme jest ciekawa. Kolejną porażką jest wizyta w Kościele św Pawła w Tarsie i Jaskinia Nieba. (bo Piekło jest zamknięte) Widoki rekompensują długość ostatniego odcinka trasy do Antalii . Trasa i czas w którym się odbywa do dużego przemyślenia.
 • 2
 • 3
 • 3
 • 2
 • 2
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką sierpień 2019
Bardzo ciekawa trasa. Tylko zbyt dużo obiektów przewidzianych do zwiedzania w programie jest remontowanych. Generalnie wyjazd był udany, choć były drobne wpadki organizacyjne. rozwiń
Bardzo ciekawa trasa. Tylko zbyt dużo obiektów przewidzianych do zwiedzania w programie jest remontowanych. Generalnie wyjazd był udany, choć były drobne wpadki organizacyjne.
 • 5
 • 5
 • 4
 • 6
 • 5
zwiń

Sprawdź cenę

Twój wybór wczasów

Turcja

W poszukiwaniu zaginionej Arki

zmień wariant wakacji
 • Dojazd własny
Wybierz
4 249 Pln
Oszczędzasz: 1 250 PLN
Dorosły
2 999pln
Łączna kwota sprawdź szczegóły ceny 5 998 pln razem
Oszczędzasz 1 250 PLN
Rezerwuj
Przejdziesz do bezpiecznego procesu rezerwacji
 • wyślij zapytanie
 • callcenter.tel_pl
 • 801 066 777
 • 77 4476 777
 • Infolinie dostępne: pn-pt: 8-22 sob-ndz: 9-20
arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter