Turcja

  W poszukiwaniu zaginionej Arki

  5.4
  5.4
  Wycieczka objazdowa
  9 999 zł /os.
  Termin potwierdzony
  FESTIWAL OKAZJI
  Łącznie: 10 000 zł
  Łącznie: 10 000 zł

  Zobacz trasę wycieczki

  Antalya • Konya • Kapadocja • Hattusas • Amasya • Trabzon • Erzurum • Ani • Dogubeyazit • Jezioro Van • Wyspa Akdamar • Mardin • Urfa • Góra Nemrut • Eufrat • Gaziantep • Tars • Jaskinie Piekła i Nieba • Anamur • Antalya

  Plan wycieczki

  1. dzień.

  antalya

  Zbiórka uczestników na lotnisku. Bezpośredni przelot do Antalyi. Transfer do hotelu. W zależności od godziny przylotu: czas wolny, kolacja i nocleg.

  2. dzień.

  konya – kapadocja (trasa: ok. 540 km)

  Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do KONYI, jednej z najbardziej religijnych i konserwatywnych miejscowości w Turcji, gdzie powstał zakon tańczących derwiszów. Zwiedzanie muzeum Mevlany – założyciela zakonu. Przejazd do KAPADOCJI. Zwiedzanie podziemnego miasta – labiryntu jaskiń, które były schronieniem dla prześladowanych chrześcijan. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): pokaz rytualnego tańca derwiszów. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

   

  3. dzień.

  kapadocja

  Śniadanie. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): lot balonem nad Kapadocją i okazja do podziwiania baśniowego krajobrazu Kapadocji z góry. Zwiedzanie wykutych w skale kościołów wczesnochrześcijańskich w dolinach Zelve i Göreme. Wizyta w regionalnym ośrodku garncarstwa i pokaz wyrobu glinianych naczyń z czerwonej glinki. Powrót do hotelu. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): „Turecka Noc” z przekąskami i winem, zorganizowana w jednej z jaskiń Kapadocji. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

   

  4. dzień.

  hattusas – amasya (trasa: ok. 400 km)

  Wczesne śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do imponującej stolicy Hetytów – HATTUSAS. Zwiedzanie Yazilikaya – sanktuarium ze wspaniałymi galeriami płaskorzeźb z postaciami bogów z hetyckiego panteonu. Przejazd do AMASYI – starożytnej stolicy królestwa Pontu ze wspaniałymi przykładami architektury seldżuckiej i osmańskiej, gdzie urodził się wielki geograf i historyk Strabon. Zwiedzanie skalnych grobowców pontyjskich królów wykutych w ścianie klifu. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

  5. dzień.

  trabzon (trasa: ok. 450 km)

  Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd na wschód wzdłuż malowniczego północnego wybrzeża Turcji, które zachwyca niesamowitymi krajobrazami. Ta część Turcji znana jest również z uprawy herbaty. Przejazd do TRABZONU, starożytnego portu nad Morzem Czarnym. Zwiedzanie słynnego XIII-wiecznego kościoła Hagia Sophia na szczycie nadmorskiego klifu, którego wnętrze zdobią piękne mozaiki i freski. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

  6. dzień.

  trabzon – erzurum (trasa: ok. 300 km)

  Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie klasztoru Sumela w TRABZONIE, jednej z największych atrakcji na wybrzeżu Morza Czarnego. Imponujący klasztor wykuty w skalnej półce nad doliną Altindere poświęcony jest Czarnej Madonnie. Przez stulecia jej ikona słynąca z cudów przyciągała rzesze pielgrzymów. Według legendy odnaleziono tu również ikonę wykonaną przez św. Łukasza. Przejazd do Erzurum, zimowej stolicy regionu, najwyżej położonego miasta w Turcji (1950 m n.p.m.). Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

   

  7. dzień.

  erzurum – ani (trasa: ok. 210 km)

  Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie ERZURUM: Wielki Meczet z 1179 r. i główna atrakcja miasta – Medresa Dwóch Minaretów. Przejazd do ANI – dawnej stolicy królestwa armeńskiego. Zwiedzanie ruin średniowiecznego miasta, które kryją wspaniałe zabytki architektury kościelnej i obronnej. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

  8. dzień.

  dogubeyazit – jezioro van – wyspa akdamar (trasa: ok. 520 km)

  Wczesne śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd wzdłuż granicy z Armenią do DOGUBEYAZIT, niewielkiego miasteczka leżącego w pobliżu granicy z Iranem, skąd można podziwiać fantastyczny widok na najwyższą w Turcji górę Ararat (5122 m n.p.m.), na której szczycie według legendy osiadła arka Noego. Zwiedzanie fantazyjnego Ishakpasa Palace z XVIII w., malowniczo położonego kompleksu, w którego skład wchodzą meczet, twierdza i pałac. Przejazd wzdłuż granicy z Iranem przez wzgórze Tendürek. Postój w punkcie widokowym z przepięknym wodospadem Muradiye wpadającym do JEZIORA VAN – największego śródlądowego akwenu w Turcji i jednego z najwyżej położonych jezior na świecie. Przejazd do Van – miasta z bogatą historią, gdzie według legendy miał się znajdować biblijny Eden. Rejs na WYSPĘ AKDAMAR i zwiedzanie kościoła z X w. – jednego z najpiękniejszych przykładów ormiańskiej architektury. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

   

  9. dzień.

  mardin (trasa: ok. 400 km)

  Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do MARDINU z malowniczą tarasową zabudową. Spacer przez zatłoczone ulice i orientalne bazary. Zwiedzanie założonego w V w. Szafranowego Klasztoru, który był w przeszłości siedzibą patriarchów syryjskiego Kościoła ortodoksyjnego. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

  10. dzień.

  urfa (trasa: ok. 270 km)

  Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do URFY, miasta proroków i celu pielgrzymek, którego historia sięga 3500 lat wstecz. Według tradycji tu urodził się prorok Abraham i mieszkał przez pewien czas biblijny Hiob. Zwiedzanie kompleksu świątynnego z medresą, meczetem i jaskinią Abrahama, gdzie prawdopodobnie prorok przyszedł na świat. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): zwiedzanie Göbekli Tepe, stanowiska archeologicznego, w którym odkryto świątynię liczącą 12 000 lat. Sanktuarium zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

   

  11. dzień.

  góra nemrut – eufrat (trasa: ok. 370 km)

  Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd w okolicę GÓRY NEMRUT wznoszącej się na wysokość 2150 m n.p.m., na której szczycie znajdują się potężne kamienne głowy, jeden z najbardziej rozpoznawalnych zabytków wschodniej Turcji, uznany za ósmy cud świata. Ten unikatowy na skalę światową zabytek został wpisany na listę UNESCO. Wjazd na górę Nemrut minibusami i krótka wspinaczka, aby podziwiać niezapomniany widok. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): rejs po rzece EUFRAT, jednej z dwóch rzek starożytnej Mezopotamii. Po wybudowaniu Tamy Ataturka, rzeka zatopiła okoliczne wsie, których pozostałości można oglądać z pokładu statku. Rejs obok Rumkale – twierdzy z czasów wypraw krzyżowych, wzniesionej na wysokiej skale nad Eufratem. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

   

  12. dzień.

  gaziantep – tars (trasa: ok. 340 km)

  Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do GAZIANTEP, jednego z najdłużej zamieszkanych miast na świecie. Zwiedzanie jednego z największych na świecie muzeum mozaik z jego imponującą kolekcją. Przejazd do TARSU, miasta, w którym przyszedł na świat św. Paweł, i zwiedzanie kościoła pod jego wezwaniem oraz przystanek przy studni, skąd będzie można zaczerpnąć świętej wody. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocelg.

  13. dzień.

  jaskinie piekła i nieba – anamur (trasa: ok. 500 km)

  Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd i zwiedzanie JASKIŃ PIEKŁA I NIEBA słynących z pięknych wapiennych grot z ciekawymi formami skalnymi. Przejazd w okolice ANAMURU. Krótki przystanek przy twierdzy Mamure wznoszącej się malowniczo nad brzegami morza. Nakręcono tu liczne sceny do popularnych tureckich filmów. Przejazd w okolice Antalyi – jednego z najpopularniejszych kurortów na wybrzeżu Morza Śródziemnego. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

   

  14. dzień.CZAS WOLNY

  antalya

  Śniadanie. Czas wolny. Kolacja, nocleg.

  15. dzień.

  Śniadanie. Wykwaterowanie i przejazd na lotnisko w Antalyi. Bezpośredni przelot do Polski.

  O cenie

  Cena obejmuje

 • 14 noclegów w hotelach*** w miastach lub w okolicy miast: 3 w Antalyi, 2 w Kapadocji, 1 w Amasyi, 1 w Trabzon, 1 w Erzurum, 1 w Kars, 1 w Van, 1 w Mardin, 1 w Urfie, 1 w Gaziantep, 1 w Mersin lub w Adanie
 • 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami wyżywienie: 14 śniadań, 14 kolacji
 • przelot przejazd autokarem lub minibusem (zależnie od liczby osób)
 • opieka pilota
 • ubezpieczenie KL i NW
 • Obowiązkowe opłaty na miejscu

 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, opieka licencjonowanego przewodnika: ok. 265 EUR/os. (dzieci do 8 lat – 50% zniżki)
 • napiwki: ok. 30 EUR/os.
 • Dodatkowe atrakcje podczas wycieczki

  Na wycieczce przewidziane są atrakcje, z których można skorzystać za dodatkową opłatą:

  • pokaz rytualnego tańca derwiszów: ok. 20 EUR/os. (wymagane min. 5 osób)
  • lot balonem nad Kapadocją: ok. 240 eur (do końca czerwca 2024); ok. 320 EUR/os. (od lipca 2024)
  • Turecka Noc w Kapadocji: ok. 45 EUR/os. (wymagane min. 5 osób)
  • zwiedzanie Göbekli Tepe: ok. 45 EUR/os. (wymagane min. 10 osób)
  • rejs po Eufracie: ok. 30 EUR/os. (wymagane min. 20 osób)

  Uwagi

  • Wizy: obywatele RP podróżujący do Turcji w celach turystycznych na okres nie dłuższy niż 90 dni są zwolnieni z obowiązku wizowego.
  • Podczas święta Kurban Bajram w terminie wycieczki 10.06.2024 program zwiedzania nie ulega zmianie, a wszytskie obiekty będą możliwe do odwiedzenia.

  Dostępne pokoje

  Pokój 2 os.

  Wyżywienie
  Nasi klienci ocenili je na 4.9/6

  2 posiłki

   Kod oferty: AYTPOSZ

   Masz pytanie o ofertę?Skonsultuj się z naszym doradcą
   Zamów rozmowę

   Podobne wycieczki w tym regionie

   Turcja - Ognie Chimery
   Turcja
   Ognie Chimery
   4.8106 opinii
   2 599 zł /os.
    +30 zł TFG i TFP
    

   Cena początkowa: 3 449 zł /os. -24%

   Najniższa cena przed obniżką: 2 699 zł /os.

   Turcja - Rejs Ahoj Licjo!
   Turcja
   Rejs Ahoj Licjo!
   4.57 opinii
   6 649 zł /os.
    +30 zł TFG i TFP
    

   Cena początkowa: 7 849 zł /os. -15%

   Najniższa cena przed obniżką: 6 969 zł /os.

   Turcja - Orient Express
   Turcja
   Orient Express
   5.32710 opinii
   2 199 zł /os.
    +30 zł TFG i TFP
    

   Cena początkowa: 3 489 zł /os. -36%

   Najniższa cena przed obniżką: 2 349 zł /os.

   Turcja - Magiczna góra Nemrut
   Turcja
   Magiczna góra Nemrut
   5.3166 opinii
   3 079 zł /os.
    +30 zł TFG i TFP
    
   Turcja - Orient Extra 2
   Turcja
   Orient Extra 2
   5.446 opinii
   2 999 zł /os.
    +30 zł TFG i TFP
    

   Cena początkowa: 4 089 zł /os. -26%

   Najniższa cena przed obniżką: 3 199 zł /os.

   Turcja - Orient Extra
   Turcja
   Orient Extra
   5.5603 opinii
   3 289 zł /os.
    +30 zł TFG i TFP
    

   Cena początkowa: 4 289 zł /os. -23%

   Najniższa cena przed obniżką: 3 489 zł /os.

   Turcja - Na styku kultur
   Turcja
   Na styku kultur
   4.5103 opinii
   2 199 zł /os.
    +30 zł TFG i TFP
    

   Cena początkowa: 3 449 zł /os. -36%

   Najniższa cena przed obniżką: 2 499 zł /os.

   Turcja - Dziedzictwo Osmanów
   Turcja
   Dziedzictwo Osmanów
   5.095 opinii
   2 399 zł /os.
    +30 zł TFG i TFP
    

   Cena początkowa: 3 449 zł /os. -30%

   Najniższa cena przed obniżką: 2 499 zł /os.

   Turcja - Tureckie smakołyki
   Turcja
   Tureckie smakołyki
   5.2180 opinii
   2 899 zł /os.
    +30 zł TFG i TFP
    

   Cena początkowa: 3 549 zł /os. -18%

   Najniższa cena przed obniżką: 3 099 zł /os.

   Turcja - Tureckie historie
   Turcja
   Tureckie historie
   5.1395 opinii
   1 849 zł /os.
    +30 zł TFG i TFP
    

   Cena początkowa: 3 649 zł /os. -49%

   Najniższa cena przed obniżką: 1 999 zł /os.

    
   •  
   •  
   •  
   •  
   •  

   Turcja

   W poszukiwaniu zaginionej Arki

   5.4
   Wycieczka objazdowa
   9 999 zł /os.

   Zobacz trasę wycieczki

   Antalya • Konya • Kapadocja • Hattusas • Amasya • Trabzon • Erzurum • Ani • Dogubeyazit • Jezioro Van • Wyspa Akdamar • Mardin • Urfa • Góra Nemrut • Eufrat • Gaziantep • Tars • Jaskinie Piekła i Nieba • Anamur • Antalya

   Plan wycieczki

   1. dzień.

   antalya

   Zbiórka uczestników na lotnisku. Bezpośredni przelot do Antalyi. Transfer do hotelu. W zależności od godziny przylotu: czas wolny, kolacja i nocleg.

   2. dzień.

   konya – kapadocja (trasa: ok. 540 km)

   Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do KONYI, jednej z najbardziej religijnych i konserwatywnych miejscowości w Turcji, gdzie powstał zakon tańczących derwiszów. Zwiedzanie muzeum Mevlany – założyciela zakonu. Przejazd do KAPADOCJI. Zwiedzanie podziemnego miasta – labiryntu jaskiń, które były schronieniem dla prześladowanych chrześcijan. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): pokaz rytualnego tańca derwiszów. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

    

   3. dzień.

   kapadocja

   Śniadanie. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): lot balonem nad Kapadocją i okazja do podziwiania baśniowego krajobrazu Kapadocji z góry. Zwiedzanie wykutych w skale kościołów wczesnochrześcijańskich w dolinach Zelve i Göreme. Wizyta w regionalnym ośrodku garncarstwa i pokaz wyrobu glinianych naczyń z czerwonej glinki. Powrót do hotelu. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): „Turecka Noc” z przekąskami i winem, zorganizowana w jednej z jaskiń Kapadocji. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

    

   4. dzień.

   hattusas – amasya (trasa: ok. 400 km)

   Wczesne śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do imponującej stolicy Hetytów – HATTUSAS. Zwiedzanie Yazilikaya – sanktuarium ze wspaniałymi galeriami płaskorzeźb z postaciami bogów z hetyckiego panteonu. Przejazd do AMASYI – starożytnej stolicy królestwa Pontu ze wspaniałymi przykładami architektury seldżuckiej i osmańskiej, gdzie urodził się wielki geograf i historyk Strabon. Zwiedzanie skalnych grobowców pontyjskich królów wykutych w ścianie klifu. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

   5. dzień.

   trabzon (trasa: ok. 450 km)

   Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd na wschód wzdłuż malowniczego północnego wybrzeża Turcji, które zachwyca niesamowitymi krajobrazami. Ta część Turcji znana jest również z uprawy herbaty. Przejazd do TRABZONU, starożytnego portu nad Morzem Czarnym. Zwiedzanie słynnego XIII-wiecznego kościoła Hagia Sophia na szczycie nadmorskiego klifu, którego wnętrze zdobią piękne mozaiki i freski. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

   6. dzień.

   trabzon – erzurum (trasa: ok. 300 km)

   Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie klasztoru Sumela w TRABZONIE, jednej z największych atrakcji na wybrzeżu Morza Czarnego. Imponujący klasztor wykuty w skalnej półce nad doliną Altindere poświęcony jest Czarnej Madonnie. Przez stulecia jej ikona słynąca z cudów przyciągała rzesze pielgrzymów. Według legendy odnaleziono tu również ikonę wykonaną przez św. Łukasza. Przejazd do Erzurum, zimowej stolicy regionu, najwyżej położonego miasta w Turcji (1950 m n.p.m.). Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

    

   7. dzień.

   erzurum – ani (trasa: ok. 210 km)

   Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie ERZURUM: Wielki Meczet z 1179 r. i główna atrakcja miasta – Medresa Dwóch Minaretów. Przejazd do ANI – dawnej stolicy królestwa armeńskiego. Zwiedzanie ruin średniowiecznego miasta, które kryją wspaniałe zabytki architektury kościelnej i obronnej. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

   8. dzień.

   dogubeyazit – jezioro van – wyspa akdamar (trasa: ok. 520 km)

   Wczesne śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd wzdłuż granicy z Armenią do DOGUBEYAZIT, niewielkiego miasteczka leżącego w pobliżu granicy z Iranem, skąd można podziwiać fantastyczny widok na najwyższą w Turcji górę Ararat (5122 m n.p.m.), na której szczycie według legendy osiadła arka Noego. Zwiedzanie fantazyjnego Ishakpasa Palace z XVIII w., malowniczo położonego kompleksu, w którego skład wchodzą meczet, twierdza i pałac. Przejazd wzdłuż granicy z Iranem przez wzgórze Tendürek. Postój w punkcie widokowym z przepięknym wodospadem Muradiye wpadającym do JEZIORA VAN – największego śródlądowego akwenu w Turcji i jednego z najwyżej położonych jezior na świecie. Przejazd do Van – miasta z bogatą historią, gdzie według legendy miał się znajdować biblijny Eden. Rejs na WYSPĘ AKDAMAR i zwiedzanie kościoła z X w. – jednego z najpiękniejszych przykładów ormiańskiej architektury. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

    

   9. dzień.

   mardin (trasa: ok. 400 km)

   Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do MARDINU z malowniczą tarasową zabudową. Spacer przez zatłoczone ulice i orientalne bazary. Zwiedzanie założonego w V w. Szafranowego Klasztoru, który był w przeszłości siedzibą patriarchów syryjskiego Kościoła ortodoksyjnego. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

   10. dzień.

   urfa (trasa: ok. 270 km)

   Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do URFY, miasta proroków i celu pielgrzymek, którego historia sięga 3500 lat wstecz. Według tradycji tu urodził się prorok Abraham i mieszkał przez pewien czas biblijny Hiob. Zwiedzanie kompleksu świątynnego z medresą, meczetem i jaskinią Abrahama, gdzie prawdopodobnie prorok przyszedł na świat. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): zwiedzanie Göbekli Tepe, stanowiska archeologicznego, w którym odkryto świątynię liczącą 12 000 lat. Sanktuarium zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

    

   11. dzień.

   góra nemrut – eufrat (trasa: ok. 370 km)

   Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd w okolicę GÓRY NEMRUT wznoszącej się na wysokość 2150 m n.p.m., na której szczycie znajdują się potężne kamienne głowy, jeden z najbardziej rozpoznawalnych zabytków wschodniej Turcji, uznany za ósmy cud świata. Ten unikatowy na skalę światową zabytek został wpisany na listę UNESCO. Wjazd na górę Nemrut minibusami i krótka wspinaczka, aby podziwiać niezapomniany widok. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): rejs po rzece EUFRAT, jednej z dwóch rzek starożytnej Mezopotamii. Po wybudowaniu Tamy Ataturka, rzeka zatopiła okoliczne wsie, których pozostałości można oglądać z pokładu statku. Rejs obok Rumkale – twierdzy z czasów wypraw krzyżowych, wzniesionej na wysokiej skale nad Eufratem. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

    

   12. dzień.

   gaziantep – tars (trasa: ok. 340 km)

   Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do GAZIANTEP, jednego z najdłużej zamieszkanych miast na świecie. Zwiedzanie jednego z największych na świecie muzeum mozaik z jego imponującą kolekcją. Przejazd do TARSU, miasta, w którym przyszedł na świat św. Paweł, i zwiedzanie kościoła pod jego wezwaniem oraz przystanek przy studni, skąd będzie można zaczerpnąć świętej wody. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocelg.

   13. dzień.

   jaskinie piekła i nieba – anamur (trasa: ok. 500 km)

   Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd i zwiedzanie JASKIŃ PIEKŁA I NIEBA słynących z pięknych wapiennych grot z ciekawymi formami skalnymi. Przejazd w okolice ANAMURU. Krótki przystanek przy twierdzy Mamure wznoszącej się malowniczo nad brzegami morza. Nakręcono tu liczne sceny do popularnych tureckich filmów. Przejazd w okolice Antalyi – jednego z najpopularniejszych kurortów na wybrzeżu Morza Śródziemnego. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

    

   14. dzień.CZAS WOLNY

   antalya

   Śniadanie. Czas wolny. Kolacja, nocleg.

   15. dzień.

   Śniadanie. Wykwaterowanie i przejazd na lotnisko w Antalyi. Bezpośredni przelot do Polski.

   O cenie

   Cena obejmuje

  • 14 noclegów w hotelach*** w miastach lub w okolicy miast: 3 w Antalyi, 2 w Kapadocji, 1 w Amasyi, 1 w Trabzon, 1 w Erzurum, 1 w Kars, 1 w Van, 1 w Mardin, 1 w Urfie, 1 w Gaziantep, 1 w Mersin lub w Adanie
  • 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami wyżywienie: 14 śniadań, 14 kolacji
  • przelot przejazd autokarem lub minibusem (zależnie od liczby osób)
  • opieka pilota
  • ubezpieczenie KL i NW
  • Obowiązkowe opłaty na miejscu

  • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, opieka licencjonowanego przewodnika: ok. 265 EUR/os. (dzieci do 8 lat – 50% zniżki)
  • napiwki: ok. 30 EUR/os.
  • Dodatkowe atrakcje podczas wycieczki

   Na wycieczce przewidziane są atrakcje, z których można skorzystać za dodatkową opłatą:

   • pokaz rytualnego tańca derwiszów: ok. 20 EUR/os. (wymagane min. 5 osób)
   • lot balonem nad Kapadocją: ok. 240 eur (do końca czerwca 2024); ok. 320 EUR/os. (od lipca 2024)
   • Turecka Noc w Kapadocji: ok. 45 EUR/os. (wymagane min. 5 osób)
   • zwiedzanie Göbekli Tepe: ok. 45 EUR/os. (wymagane min. 10 osób)
   • rejs po Eufracie: ok. 30 EUR/os. (wymagane min. 20 osób)

   Uwagi

   • Wizy: obywatele RP podróżujący do Turcji w celach turystycznych na okres nie dłuższy niż 90 dni są zwolnieni z obowiązku wizowego.
   • Podczas święta Kurban Bajram w terminie wycieczki 10.06.2024 program zwiedzania nie ulega zmianie, a wszytskie obiekty będą możliwe do odwiedzenia.

   Dostępne pokoje

   Pokój 2 os.

   Wyżywienie
   Nasi klienci ocenili je na 4.9/6

   2 posiłki

    Kod oferty: AYTPOSZ

    Masz pytanie o ofertę?Skonsultuj się z naszym doradcą
    Masz pytanie o ofertę? Skonsultuj się z naszym doradcą
    Zamów rozmowę
    Termin potwierdzonyFESTIWAL OKAZJI
    9 999 zł /os.
    Łącznie: 10 000 zł

    Podobne wycieczki w tym regionie

    Turcja - Ognie Chimery
    Turcja
    Ognie Chimery
    4.8106 opinii
    2 599 zł /os.
     +30 zł TFG i TFP
     

    Cena początkowa: 3 449 zł /os. -24%

    Najniższa cena przed obniżką: 2 699 zł /os.

    Turcja - Rejs Ahoj Licjo!
    Turcja
    Rejs Ahoj Licjo!
    4.57 opinii
    6 649 zł /os.
     +30 zł TFG i TFP
     

    Cena początkowa: 7 849 zł /os. -15%

    Najniższa cena przed obniżką: 6 969 zł /os.

    Turcja - Orient Express
    Turcja
    Orient Express
    5.32710 opinii
    2 199 zł /os.
     +30 zł TFG i TFP
     

    Cena początkowa: 3 489 zł /os. -36%

    Najniższa cena przed obniżką: 2 349 zł /os.

    Turcja - Magiczna góra Nemrut
    Turcja
    Magiczna góra Nemrut
    5.3166 opinii
    3 079 zł /os.
     +30 zł TFG i TFP
     
    Turcja - Orient Extra 2
    Turcja
    Orient Extra 2
    5.446 opinii
    2 999 zł /os.
     +30 zł TFG i TFP
     

    Cena początkowa: 4 089 zł /os. -26%

    Najniższa cena przed obniżką: 3 199 zł /os.

    Turcja - Orient Extra
    Turcja
    Orient Extra
    5.5603 opinii
    3 289 zł /os.
     +30 zł TFG i TFP
     

    Cena początkowa: 4 289 zł /os. -23%

    Najniższa cena przed obniżką: 3 489 zł /os.

    Turcja - Na styku kultur
    Turcja
    Na styku kultur
    4.5103 opinii
    2 199 zł /os.
     +30 zł TFG i TFP
     

    Cena początkowa: 3 449 zł /os. -36%

    Najniższa cena przed obniżką: 2 499 zł /os.

    Turcja - Dziedzictwo Osmanów
    Turcja
    Dziedzictwo Osmanów
    5.095 opinii
    2 399 zł /os.
     +30 zł TFG i TFP
     

    Cena początkowa: 3 449 zł /os. -30%

    Najniższa cena przed obniżką: 2 499 zł /os.

    Turcja - Tureckie smakołyki
    Turcja
    Tureckie smakołyki
    5.2180 opinii
    2 899 zł /os.
     +30 zł TFG i TFP
     

    Cena początkowa: 3 549 zł /os. -18%

    Najniższa cena przed obniżką: 3 099 zł /os.

    Turcja - Tureckie historie
    Turcja
    Tureckie historie
    5.1395 opinii
    1 849 zł /os.
     +30 zł TFG i TFP
     

    Cena początkowa: 3 649 zł /os. -49%

    Najniższa cena przed obniżką: 1 999 zł /os.