Uganda

  Rwące przygody nad Nilem

  nowość
  nowość
  Wycieczka objazdowa
  9 999 zł /os.
  Termin potwierdzony
  ZIMA 24/25
  Łącznie: 10 000 zł
  Łącznie: 10 000 zł

  Zobacz trasę wycieczki

  Entebbe • Kampala • Park Narodowy Lake Mburo • Nieprzenikniony Las Bwindi • Park Narodowy Mgahinga • Nieprzenikniony Las Bwindi • Park Narodowy Queen Elizabeth • Park Narodowy Kibale • Park Narodowy Murchison Falls • Sanktuarium Nosorożców • Jinja • Entebbe

  Plan wycieczki

  1. dzień.

  Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot z Warszawy do Ugandy.

  2. dzień.

  entebbe – kampala

  Przylot do ENTEBBE. Załatwienie formalności na lotnisku. Spotkanie z liderem wyprawy. Transfer do pensjonatu w Entebbe, zakwaterowanie i czas wolny na odpoczynek. Przejazd do największego miasta i stolicy kraju – KAMPALI. Miasto na wzgórzach, położone nad jeziorem Wiktorii, jest nazywane przez mieszkańców „miastem ogrodów”, to połączenie nowoczesności i kultury. W planie zwiedzania: Pałac Kabaki (Lubiri) i izba tortur Idi Amina – pałac Lubiri to historyczna siedziba króla Bugandy. Dziś kompleks stoi pusty ze względu na ponurą funkcję, którą pełnił w czasie reżymu Idi Amina w latach 70. XX w. Amin zbudował na terenie pałacu izbę tortur (obecnie udostępniana dla zwiedzających). Przejazd na lokalny targ z rękodziełem. Powrót do pensjonatu, nocleg.

   

  3. dzień.

  park narodowy lake mburo

  Śniadanie. Wykwaterowanie i przejazd w kierunku PARKU NARODOWEGO LAKE MBURO. Krótki postój i czas na sfotografowanie symbolicznego miejsca, gdzie kraj przecina linia równikowa. Całościowy czas przejazdu tego dnia: ok 5 godz. Lunch w drodze. Park Narodowy Lake Mburo to najmniejszy z parków narodowych w kraju. W swoich lasach, bagnach i łąkach, jest schronieniem dla prawie siedemdziesięciu gatunków ssaków i ponad 300 gatunków ptaków. Najczęściej obserwowane nad pięcioma jeziorami zwierzęta to: krokodyle, hipopotamy, niezliczone ptaki wodne, impale, oribi, elandy, zebry, bawoły, guźce czy hieny i lamparty. Popołudniowy rejs łódką po jeziorze Mburo i wieczorne safari wewnątrz parku, w drodze do lodży. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

   

  4. dzień.

  park narodowy lake mburo – nieprzenikniony las bwindi

  Śniadanie. Wykwaterowanie. Piesze safari pod eskortą uzbrojonego strażnika (ze względów bezpieczeństwa, z uwagi na występowanie drapieżników w parku narodowym konieczna jest obecność strażnika z bronią). Możliwość zobaczenia kilku gatunków antylop w ich środowisku naturalnym. Ze względu na wypas bydła w okolicach parku często można zobaczyć dzikie zwierzęta, np. zebry pasące się obok długorogiego bydła ankole, charakterystycznego dla tego regionu Ugandy. Przy odrobinie szczęścia podczas safari można zaobserwować wiele gatunków zwierząt. Po zakończeniu pieszego safari (trwa do 2-2.5 godz.), przejazd w kierunku NIEPRZENIKNIONEGO LASU BWINDI. Całościowy czas przejazdu tego dnia: ok 5 godz. Lunch w drodze. Przejazd do lodży położonej w okolicach lasu Bwindi. Położony w południowo-zachodniej Ugandzie – Nieprzenikniony Las Bwindi jest uważany za najstarszy las deszczowy Afryki, który został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i jest domem dla goryli górskich. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

   

  5. dzień.

  park narodowy mgahinga

  Po wczesnym śniadaniu przejazd do PARKU NARODOWEGO MGAHINGA. Przejście szlakiem Batwa, gdzie można poznać kulturę i historię ludu Batwa (Pigmejów). To grupa etniczna, która zamieszkiwała las Bwindi zanim w latach 90. XX wieku rząd ugandyjski stworzył park narodowy w celu ochrony goryli górskich i przymusowo przesiedlił ludność. Lunch. Powrót do miejsca zakwaterowania. Czas wolny – fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wycieczka do wioski tzw. „community visit”. Kolacja i nocleg.

   

  6. dzień.

  nieprzenikniony las bwindi

  Śniadanie. Czas wolny lub fakultatywnie (za dodatkowa opłatą na miejscu) trekking po NIEPRZENIKNIONYM LESIE BWINDI, w celu zobaczenia goryli górskich. Podczas trekkingu, doświadczeni tropiciele prowadzą grupę do goryli, gdzie będzie można zaobserwować ich zachowanie w naturalnym środowisku. Trekking może potrwać od ok. 1 godz. do 5 godz. w zależności od tego, gdzie aktualnie znajdują się zwierzęta. Las deszczowy jest wilgotny, błotnisty i śliski. Zwierzęta żyją na wolności tzn. przemieszają w sposób nieograniczony. Przez cały czas grupie towarzyszy tropiciel oraz grupa uzbrojonych strażników. Powrót do miejsca zakwaterowania i czas na relaks. Możliwe aktywności fakultatywne (za dodatkową opłatą na miejscu); tzw. „community visit", kajaki na jeziorze Mutanda, przejście przez Nieprzenikniony Las Bwindi do wodospadu. Lunch, czas wolny, kolacja i nocleg.

   

  7. dzień.

  park narodowy queen elizabeth

  Śniadanie, wykwaterowanie i transfer w kierunku PARKU NARODOWEGO QUEEN ELIZABETH. Słynie on z bogatej różnorodności biologicznej, dzikiej przyrody oraz ciekawej historii. W południowej części parku, odległy sektor Ishasha jest domem dla słynnych wspinających się na drzewa lwów, które spędzają długie, leniwe dni drzemiąc na pięknych drzewach figowych. Całościowy czas przejazdu tego dnia: ok. 5 godz. Lunch w drodze. Safari wewnątrz parku (poszukiwania lwów), przejazd do lodży. Zakwaterowanie w namiocie. Kolacja, nocleg.

  8. dzień.

  park narodowy queen elizabeth

  Śniadanie. Poranne safari, dla którego tłem, przy sprzyjających warunkach atmosferycznych, będzie masyw Rwenzori. Celem jest zobaczenie: lwów, lampartów, hipopotamów, gigantycznej świni leśnej, bawoła przylądkowego, słoni, kozła wodnego, kozła ugandyjskiego, topi i innych antylop. Po krótkiej przerwie na lunch, wyjątkowy 2-godzinny rejs łodzią po kanale Kazinga do jeziora Edwarda. Podróż ta przebiega przez jedno z największych skupisk hipopotamów na świecie. Jest też świetną okazją do zobaczenia zwierząt (między innymi słoni) zmierzających do wodopoju. Powrót do miejsca zakwaterowania, kolacja i nocleg na terenie lodży.

   

  9. dzień.

  park narodowy kibale

  Śniadanie, wykwaterowanie i transfer w kierunku PARKU NARODOWEGO KIBALE. Całościowy czas przejazdu tego dnia: ok 2,5 godz. Lunch w drodze. To okolica pełna przepięknych wulkanicznych jezior kraterowych. Następnie spacer po lesie, prowadzony przez doświadczonych lokalnych przewodników, podczas którego będzie można wypatrzyć żyjące w okolicy małpy. Zakwaterowanie, czas wolny, kolacja, nocleg.

   

  10. dzień.

  park narodowy kibale

  Śniadanie. Czas wolny lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu) trekking, w celu zobaczenia szympansów. Podczas trwania trekking grupie towarzyszy doświadczony, uzbrojony strażnik parkowy. Lunch. Czas na relaks w miejscu zakwaterowania – zakwaterowanie w namiotach, kolacja i nocleg.

   

  11. dzień.

  park narodowy murchison falls

  Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd w kierunku rozciągającego się od brzegów Jeziora Alberta PARKU NARODOWEGO MURCHISON FALLS. Jest to największy z parków narodowych w Ugandzie. Przez jego środek przepływa Nil tworząc imponujący wodospad Murchison, który jest główną atrakcją parku. Lasy są domem dla licznych naczelnych, w tym szympansów, a w pobliżu rzeki można zobaczyć bawoły, słonie i żyrafy rothschilda. Inne powszechnie spotykane dzikie zwierzęta to: lwy, antylopy, kozły wodne, hipopotamy i krokodyle. Podczas drogi przystanek u szczytu wodospadu. Całościowy czas przejazdu tego dnia: ok. 7,5 godz. Lunch w drodze. Zakwaterowanie w lodży, kolacja i nocleg.

   

  12. dzień.

  park narodowy murchison falls

  Wczesne śniadanie i przejazd po PARKU NARODOWYM MURCHISON FALLS po stronie północnego brzegu Nilu, gdzie będzie doskonała okazja do zobaczenia i sfotografowania różnorodnej dzikiej przyrody. Przewodnik będzie wypatrywał: słoni, lwów, bawoła przylądkowego, żyraf, antylop, hien, a jeśli dopisze szczęście, także lampartów. Rejs łodzią w górę rzeki po spokojnym Nilu Wiktorii do podstawy wodospadu. Lunch w trasie. Wieczorem powrót do lodży, kolacja i nocleg.

  13. dzień.

  sanktuarium nosorożców – jinja

  Śniadanie. Wykwaterowanie i przejazd w kierunku miasta JINJA. Po drodze przystanek w SANKTUARIUM NOSOROŻCÓW (Ziwa Sanctuary). To miejsce, które założono po to, żeby przywrócić nosorożce białe naturze – w latach 70. XX w. nosorożce żyjące w naturalnych warunkach zniknęły w wyniku kłusownictwa, rezerwat jest jedynym miejscem w Ugandzie gdzie można spotkać je na wolności (w sanktuarium żyje ich około 15). Lokalny przewodnik prowadzi pieszo na bliskie spotkanie z nimi i może to zająć około 1,5 godz. To jedna z niewielu szans na zobaczenie tych zwierząt podczas pieszego safari. Następnie transfer w kierunku JINJA. Całościowy czas przejazdu tego dnia: ok. 7 godz. Lunch w drodze. Miasto Jinja, położone na północnym brzegu największego jeziora Afryki, jest drugim co do wielkości w Ugandzie i nazywanym ugandyjską stolicą adrenaliny – główne atrakcje to niewątpliwie możliwość uczestniczenia w jednym z najbardziej znanych afrykańskich raftingów na Nilu Białym. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

  14. dzień.

  jinja - entebbe

  Śniadanie, wykwaterowanie. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu) możliwość wzięcia udziału w raftingu na Nilu Białym lub w rejsie do źródeł Nilu. Przejazd powrotny w kierunku stolicy. Całościowy czas przejazdu tego dnia: ok. 2,5 godz. Lunch w trasie. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg w okolicach lotniska.

   

  15. dzień.

  Przylot do Polski.

  O cenie

  Cena obejmuje

 • 13 noclegów w tym: 3 w pensjonatach (Entebbe, Jinja): 2-os. pokoje z łazienkami oraz 10 w obiektach typu lodża/camp (są to obiekty klimatyczne), każdorazowo z węzłem sanitarnym, w tym: w dwóch obiektach nocleg w namiotach, na łóżkach standardowych (łóżko pojedyńcze z materacem) z współdzielonym węzłem sanitarnym i prywatna łazienka w pozostałej części obiektów
 • wyżywienie zgodnie z programem: 12 śniadań, 12 lunchów (podczas transferów oraz w parkach narodowych lunch może mieć formę tzw. „lunch boxów”), 12 kolacji
 • transfer prywatny 4x4 z otwieranym dachem
 • podczas całego wyjazdu opieka lidera polskojęzycznego od chwili przylotu do Entebbe do chwili wylotu z Entebbe
 • ubezpieczenie KL i NW
 • Cena nie obejmuje

 • napiwki: ok. 5 USD/os./dzień.
 • Dodatkowe atrakcje podczas wycieczki

  Na wycieczce przewidziane są atrakcje, z których można skorzystać za dodatkową opłatą.

  • permit na tropienie goryli górskich ok. 800 USD/os.
  • permit na tropienie szympansów ok. 250 USD/os.
  • rafting na Nilu Białym ok. 145 USD
  • dodatkowe aktywność możliwe w regionie Bwindi: kajaki na jeziorze Mutanda ok. 30 USD/os., program kulturalny w wiosce tzw. „community visit" ok. 35 USD/os.*, przejście przez Nieprzenikniony Las do wodospadu ok. 100 USD/os., Jinja: rafting na Nilu Białym 145 USD/os., rejs do źródeł Nilu 45 USD/os.* *podana cena przy uczestnictwie min 4 osób.

  Uwagi

  • Wizy: obywatele polscy są zobowiązani do posiadania wizy. Warunki jej uzyskania znajdziesz na stronie: https://www.itaka.pl/uganda-wiza/
  • W celu zabezpieczenia odpowiedniej ilości permitów na trekking w celu zobaczenia goryli górskich, uczestnik musi podjąć decyzje o uczestnictwie albo rezygnacji z uczestnictwa w momencie zapisu na wyjazd. W innym wypadku, nie gwarantujemy dostępności permitów na miejscu, ze względu na dobro populacji goryli, liczba permitów jest ściśle reglamentowana przez rząd ugandyjski.
  • Na piesze safari oraz trekkingi w celu zobaczenia goryli górskich i/lub szympansów rekomendujemy odpowiedni ubiór: buty chroniące kostkę, wysokie skarpety oraz długie spodnie (ochrona przed insektami i kolczastą/drapiącą roślinnością). Pełna lista „co zabrać ze sobą na ugandyjskie safari" zosatnie udostępniona uczestnikom wyjazdu.
  • Od uczestników trekkingu w celu zobaczenia goryli górskich wymaga się średniego poziomu kondycji fizycznej. Główną przeszkodą jest duża wilgotność powietrza oraz - być może - ukształtowanie terenu. Nie ma szalaków ani ścieżek, a tropiciel może poprowadzić grupe przez chaszcze czy rowy. Mimo to trekking uchodzi za „ogólnie dostępny" przede wszystkim ze względu na to, że nie ma narzuconego szybkiego tempa marszu.
  • Trekking w celu tropienia szympansow może okazać się bardziej wymagający fizycznie (niż trekking w celu tropienia goryli).
  • Rafting na Nilu możliwy jest w dwóch różnych poziomach trudności, a decyzja podejmowana jest na miejscu.
  • Największe trudności tego programu to: kilkukrotnie nocleg w „niestandardowych” warunkach.
  • Wymagany poziom kondycji fizycznej pozwalający na uczestnictwo w wymienionych aktywnościach, szczególnie, w trekkingach fakultatywnych. Szympansy są ze swojej natury bardziej ruchliwe, a podczas ich obserwacji trzeba przemieszczać się z grupą zwierząt co może wymagać utrzymania intensywnego tempa marszu.
  • Osobom korzystającym z fakultetów rekomenduje się rozszerzenie ubezpieczenia o pakiet „sporty ekstremalne".

  Dostępne pokoje

  Pokój 2 os.

  Wyżywienie

  Wyżywienie zgodnie z programem

  Kod oferty: EBBNOL1

  Masz pytanie o ofertę?Skonsultuj się z naszym doradcą
  Zamów rozmowę

  Podobne wycieczki w tym regionie

  Uganda - Perły Wschodniej Afryki: Uganda i Rwanda
  Uganda
  Perły Wschodniej Afryki: Uganda i Rwanda
  19 349 zł /os.
   +26 zł TFG i TFP
   

  Cena początkowa: 20 089 zł /os. -3%

  Najniższa cena przed obniżką: 19 259 zł /os.

   
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

  Uganda

  Rwące przygody nad Nilem

  nowość
  Wycieczka objazdowa
  9 999 zł /os.

  Zobacz trasę wycieczki

  Entebbe • Kampala • Park Narodowy Lake Mburo • Nieprzenikniony Las Bwindi • Park Narodowy Mgahinga • Nieprzenikniony Las Bwindi • Park Narodowy Queen Elizabeth • Park Narodowy Kibale • Park Narodowy Murchison Falls • Sanktuarium Nosorożców • Jinja • Entebbe

  Plan wycieczki

  1. dzień.

  Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot z Warszawy do Ugandy.

  2. dzień.

  entebbe – kampala

  Przylot do ENTEBBE. Załatwienie formalności na lotnisku. Spotkanie z liderem wyprawy. Transfer do pensjonatu w Entebbe, zakwaterowanie i czas wolny na odpoczynek. Przejazd do największego miasta i stolicy kraju – KAMPALI. Miasto na wzgórzach, położone nad jeziorem Wiktorii, jest nazywane przez mieszkańców „miastem ogrodów”, to połączenie nowoczesności i kultury. W planie zwiedzania: Pałac Kabaki (Lubiri) i izba tortur Idi Amina – pałac Lubiri to historyczna siedziba króla Bugandy. Dziś kompleks stoi pusty ze względu na ponurą funkcję, którą pełnił w czasie reżymu Idi Amina w latach 70. XX w. Amin zbudował na terenie pałacu izbę tortur (obecnie udostępniana dla zwiedzających). Przejazd na lokalny targ z rękodziełem. Powrót do pensjonatu, nocleg.

   

  3. dzień.

  park narodowy lake mburo

  Śniadanie. Wykwaterowanie i przejazd w kierunku PARKU NARODOWEGO LAKE MBURO. Krótki postój i czas na sfotografowanie symbolicznego miejsca, gdzie kraj przecina linia równikowa. Całościowy czas przejazdu tego dnia: ok 5 godz. Lunch w drodze. Park Narodowy Lake Mburo to najmniejszy z parków narodowych w kraju. W swoich lasach, bagnach i łąkach, jest schronieniem dla prawie siedemdziesięciu gatunków ssaków i ponad 300 gatunków ptaków. Najczęściej obserwowane nad pięcioma jeziorami zwierzęta to: krokodyle, hipopotamy, niezliczone ptaki wodne, impale, oribi, elandy, zebry, bawoły, guźce czy hieny i lamparty. Popołudniowy rejs łódką po jeziorze Mburo i wieczorne safari wewnątrz parku, w drodze do lodży. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

   

  4. dzień.

  park narodowy lake mburo – nieprzenikniony las bwindi

  Śniadanie. Wykwaterowanie. Piesze safari pod eskortą uzbrojonego strażnika (ze względów bezpieczeństwa, z uwagi na występowanie drapieżników w parku narodowym konieczna jest obecność strażnika z bronią). Możliwość zobaczenia kilku gatunków antylop w ich środowisku naturalnym. Ze względu na wypas bydła w okolicach parku często można zobaczyć dzikie zwierzęta, np. zebry pasące się obok długorogiego bydła ankole, charakterystycznego dla tego regionu Ugandy. Przy odrobinie szczęścia podczas safari można zaobserwować wiele gatunków zwierząt. Po zakończeniu pieszego safari (trwa do 2-2.5 godz.), przejazd w kierunku NIEPRZENIKNIONEGO LASU BWINDI. Całościowy czas przejazdu tego dnia: ok 5 godz. Lunch w drodze. Przejazd do lodży położonej w okolicach lasu Bwindi. Położony w południowo-zachodniej Ugandzie – Nieprzenikniony Las Bwindi jest uważany za najstarszy las deszczowy Afryki, który został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i jest domem dla goryli górskich. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

   

  5. dzień.

  park narodowy mgahinga

  Po wczesnym śniadaniu przejazd do PARKU NARODOWEGO MGAHINGA. Przejście szlakiem Batwa, gdzie można poznać kulturę i historię ludu Batwa (Pigmejów). To grupa etniczna, która zamieszkiwała las Bwindi zanim w latach 90. XX wieku rząd ugandyjski stworzył park narodowy w celu ochrony goryli górskich i przymusowo przesiedlił ludność. Lunch. Powrót do miejsca zakwaterowania. Czas wolny – fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wycieczka do wioski tzw. „community visit”. Kolacja i nocleg.

   

  6. dzień.

  nieprzenikniony las bwindi

  Śniadanie. Czas wolny lub fakultatywnie (za dodatkowa opłatą na miejscu) trekking po NIEPRZENIKNIONYM LESIE BWINDI, w celu zobaczenia goryli górskich. Podczas trekkingu, doświadczeni tropiciele prowadzą grupę do goryli, gdzie będzie można zaobserwować ich zachowanie w naturalnym środowisku. Trekking może potrwać od ok. 1 godz. do 5 godz. w zależności od tego, gdzie aktualnie znajdują się zwierzęta. Las deszczowy jest wilgotny, błotnisty i śliski. Zwierzęta żyją na wolności tzn. przemieszają w sposób nieograniczony. Przez cały czas grupie towarzyszy tropiciel oraz grupa uzbrojonych strażników. Powrót do miejsca zakwaterowania i czas na relaks. Możliwe aktywności fakultatywne (za dodatkową opłatą na miejscu); tzw. „community visit", kajaki na jeziorze Mutanda, przejście przez Nieprzenikniony Las Bwindi do wodospadu. Lunch, czas wolny, kolacja i nocleg.

   

  7. dzień.

  park narodowy queen elizabeth

  Śniadanie, wykwaterowanie i transfer w kierunku PARKU NARODOWEGO QUEEN ELIZABETH. Słynie on z bogatej różnorodności biologicznej, dzikiej przyrody oraz ciekawej historii. W południowej części parku, odległy sektor Ishasha jest domem dla słynnych wspinających się na drzewa lwów, które spędzają długie, leniwe dni drzemiąc na pięknych drzewach figowych. Całościowy czas przejazdu tego dnia: ok. 5 godz. Lunch w drodze. Safari wewnątrz parku (poszukiwania lwów), przejazd do lodży. Zakwaterowanie w namiocie. Kolacja, nocleg.

  8. dzień.

  park narodowy queen elizabeth

  Śniadanie. Poranne safari, dla którego tłem, przy sprzyjających warunkach atmosferycznych, będzie masyw Rwenzori. Celem jest zobaczenie: lwów, lampartów, hipopotamów, gigantycznej świni leśnej, bawoła przylądkowego, słoni, kozła wodnego, kozła ugandyjskiego, topi i innych antylop. Po krótkiej przerwie na lunch, wyjątkowy 2-godzinny rejs łodzią po kanale Kazinga do jeziora Edwarda. Podróż ta przebiega przez jedno z największych skupisk hipopotamów na świecie. Jest też świetną okazją do zobaczenia zwierząt (między innymi słoni) zmierzających do wodopoju. Powrót do miejsca zakwaterowania, kolacja i nocleg na terenie lodży.

   

  9. dzień.

  park narodowy kibale

  Śniadanie, wykwaterowanie i transfer w kierunku PARKU NARODOWEGO KIBALE. Całościowy czas przejazdu tego dnia: ok 2,5 godz. Lunch w drodze. To okolica pełna przepięknych wulkanicznych jezior kraterowych. Następnie spacer po lesie, prowadzony przez doświadczonych lokalnych przewodników, podczas którego będzie można wypatrzyć żyjące w okolicy małpy. Zakwaterowanie, czas wolny, kolacja, nocleg.

   

  10. dzień.

  park narodowy kibale

  Śniadanie. Czas wolny lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu) trekking, w celu zobaczenia szympansów. Podczas trwania trekking grupie towarzyszy doświadczony, uzbrojony strażnik parkowy. Lunch. Czas na relaks w miejscu zakwaterowania – zakwaterowanie w namiotach, kolacja i nocleg.

   

  11. dzień.

  park narodowy murchison falls

  Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd w kierunku rozciągającego się od brzegów Jeziora Alberta PARKU NARODOWEGO MURCHISON FALLS. Jest to największy z parków narodowych w Ugandzie. Przez jego środek przepływa Nil tworząc imponujący wodospad Murchison, który jest główną atrakcją parku. Lasy są domem dla licznych naczelnych, w tym szympansów, a w pobliżu rzeki można zobaczyć bawoły, słonie i żyrafy rothschilda. Inne powszechnie spotykane dzikie zwierzęta to: lwy, antylopy, kozły wodne, hipopotamy i krokodyle. Podczas drogi przystanek u szczytu wodospadu. Całościowy czas przejazdu tego dnia: ok. 7,5 godz. Lunch w drodze. Zakwaterowanie w lodży, kolacja i nocleg.

   

  12. dzień.

  park narodowy murchison falls

  Wczesne śniadanie i przejazd po PARKU NARODOWYM MURCHISON FALLS po stronie północnego brzegu Nilu, gdzie będzie doskonała okazja do zobaczenia i sfotografowania różnorodnej dzikiej przyrody. Przewodnik będzie wypatrywał: słoni, lwów, bawoła przylądkowego, żyraf, antylop, hien, a jeśli dopisze szczęście, także lampartów. Rejs łodzią w górę rzeki po spokojnym Nilu Wiktorii do podstawy wodospadu. Lunch w trasie. Wieczorem powrót do lodży, kolacja i nocleg.

  13. dzień.

  sanktuarium nosorożców – jinja

  Śniadanie. Wykwaterowanie i przejazd w kierunku miasta JINJA. Po drodze przystanek w SANKTUARIUM NOSOROŻCÓW (Ziwa Sanctuary). To miejsce, które założono po to, żeby przywrócić nosorożce białe naturze – w latach 70. XX w. nosorożce żyjące w naturalnych warunkach zniknęły w wyniku kłusownictwa, rezerwat jest jedynym miejscem w Ugandzie gdzie można spotkać je na wolności (w sanktuarium żyje ich około 15). Lokalny przewodnik prowadzi pieszo na bliskie spotkanie z nimi i może to zająć około 1,5 godz. To jedna z niewielu szans na zobaczenie tych zwierząt podczas pieszego safari. Następnie transfer w kierunku JINJA. Całościowy czas przejazdu tego dnia: ok. 7 godz. Lunch w drodze. Miasto Jinja, położone na północnym brzegu największego jeziora Afryki, jest drugim co do wielkości w Ugandzie i nazywanym ugandyjską stolicą adrenaliny – główne atrakcje to niewątpliwie możliwość uczestniczenia w jednym z najbardziej znanych afrykańskich raftingów na Nilu Białym. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

  14. dzień.

  jinja - entebbe

  Śniadanie, wykwaterowanie. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu) możliwość wzięcia udziału w raftingu na Nilu Białym lub w rejsie do źródeł Nilu. Przejazd powrotny w kierunku stolicy. Całościowy czas przejazdu tego dnia: ok. 2,5 godz. Lunch w trasie. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg w okolicach lotniska.

   

  15. dzień.

  Przylot do Polski.

  O cenie

  Cena obejmuje

 • 13 noclegów w tym: 3 w pensjonatach (Entebbe, Jinja): 2-os. pokoje z łazienkami oraz 10 w obiektach typu lodża/camp (są to obiekty klimatyczne), każdorazowo z węzłem sanitarnym, w tym: w dwóch obiektach nocleg w namiotach, na łóżkach standardowych (łóżko pojedyńcze z materacem) z współdzielonym węzłem sanitarnym i prywatna łazienka w pozostałej części obiektów
 • wyżywienie zgodnie z programem: 12 śniadań, 12 lunchów (podczas transferów oraz w parkach narodowych lunch może mieć formę tzw. „lunch boxów”), 12 kolacji
 • transfer prywatny 4x4 z otwieranym dachem
 • podczas całego wyjazdu opieka lidera polskojęzycznego od chwili przylotu do Entebbe do chwili wylotu z Entebbe
 • ubezpieczenie KL i NW
 • Cena nie obejmuje

 • napiwki: ok. 5 USD/os./dzień.
 • Dodatkowe atrakcje podczas wycieczki

  Na wycieczce przewidziane są atrakcje, z których można skorzystać za dodatkową opłatą.

  • permit na tropienie goryli górskich ok. 800 USD/os.
  • permit na tropienie szympansów ok. 250 USD/os.
  • rafting na Nilu Białym ok. 145 USD
  • dodatkowe aktywność możliwe w regionie Bwindi: kajaki na jeziorze Mutanda ok. 30 USD/os., program kulturalny w wiosce tzw. „community visit" ok. 35 USD/os.*, przejście przez Nieprzenikniony Las do wodospadu ok. 100 USD/os., Jinja: rafting na Nilu Białym 145 USD/os., rejs do źródeł Nilu 45 USD/os.* *podana cena przy uczestnictwie min 4 osób.

  Uwagi

  • Wizy: obywatele polscy są zobowiązani do posiadania wizy. Warunki jej uzyskania znajdziesz na stronie: https://www.itaka.pl/uganda-wiza/
  • W celu zabezpieczenia odpowiedniej ilości permitów na trekking w celu zobaczenia goryli górskich, uczestnik musi podjąć decyzje o uczestnictwie albo rezygnacji z uczestnictwa w momencie zapisu na wyjazd. W innym wypadku, nie gwarantujemy dostępności permitów na miejscu, ze względu na dobro populacji goryli, liczba permitów jest ściśle reglamentowana przez rząd ugandyjski.
  • Na piesze safari oraz trekkingi w celu zobaczenia goryli górskich i/lub szympansów rekomendujemy odpowiedni ubiór: buty chroniące kostkę, wysokie skarpety oraz długie spodnie (ochrona przed insektami i kolczastą/drapiącą roślinnością). Pełna lista „co zabrać ze sobą na ugandyjskie safari" zosatnie udostępniona uczestnikom wyjazdu.
  • Od uczestników trekkingu w celu zobaczenia goryli górskich wymaga się średniego poziomu kondycji fizycznej. Główną przeszkodą jest duża wilgotność powietrza oraz - być może - ukształtowanie terenu. Nie ma szalaków ani ścieżek, a tropiciel może poprowadzić grupe przez chaszcze czy rowy. Mimo to trekking uchodzi za „ogólnie dostępny" przede wszystkim ze względu na to, że nie ma narzuconego szybkiego tempa marszu.
  • Trekking w celu tropienia szympansow może okazać się bardziej wymagający fizycznie (niż trekking w celu tropienia goryli).
  • Rafting na Nilu możliwy jest w dwóch różnych poziomach trudności, a decyzja podejmowana jest na miejscu.
  • Największe trudności tego programu to: kilkukrotnie nocleg w „niestandardowych” warunkach.
  • Wymagany poziom kondycji fizycznej pozwalający na uczestnictwo w wymienionych aktywnościach, szczególnie, w trekkingach fakultatywnych. Szympansy są ze swojej natury bardziej ruchliwe, a podczas ich obserwacji trzeba przemieszczać się z grupą zwierząt co może wymagać utrzymania intensywnego tempa marszu.
  • Osobom korzystającym z fakultetów rekomenduje się rozszerzenie ubezpieczenia o pakiet „sporty ekstremalne".

  Dostępne pokoje

  Pokój 2 os.

  Wyżywienie

  Wyżywienie zgodnie z programem

  Kod oferty: EBBNOL1

  Masz pytanie o ofertę?Skonsultuj się z naszym doradcą
  Masz pytanie o ofertę? Skonsultuj się z naszym doradcą
  Zamów rozmowę
  Termin potwierdzonyZIMA 24/25
  9 999 zł /os.
  Łącznie: 10 000 zł

  Podobne wycieczki w tym regionie

  Uganda - Perły Wschodniej Afryki: Uganda i Rwanda
  Uganda
  Perły Wschodniej Afryki: Uganda i Rwanda
  19 349 zł /os.
   +26 zł TFG i TFP
   

  Cena początkowa: 20 089 zł /os. -3%

  Najniższa cena przed obniżką: 19 259 zł /os.