phone mobile mobile pin heart heart user user Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane
Wyniki Wyszukiwania Przystanek na Jedwabnym Szlaku – Uzbekistan

Atuty oferty

 • topowe miasta Jedwabnego Szlaku
 • kolacja z występami folklorystycznymi
 • degustacje wina i wyrobów lokalnych
 • pokaz wyrobu tradycyjnego haftu

Przystanek na Jedwabnym Szlaku – Uzbekistan Kod: TASCLAZ

Trasa
6 479PLN
Dorośli: 2 2 posiłki Cz 05.11 – Nd 15.11.20
Itaka
Uzbekistan

Przystanek na Jedwabnym Szlaku – Uzbekistan

Kod: TASCLAZ
Opis

1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Wylot do Taszkentu.

2. DZIEŃ. TASZKENT
Przylot w nocy do TASZKENTU, ponad 2-milionowej stolicy Uzbekistanu, leżącej u stóp Tien-szanu, jednego z największych miast Azji Środkowej, uważanego za kulturową stolicę świata islamskiego, pełnego kwiatów i fontann. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie, nocleg. Śniadanie. Spacer po starej części miasta. Zwiedzanie: kompleks Chast Imam z grobowcem Hazrati Imama, medresą Barak-Chana i meczetem Tilla Sheikh. Przejście na bazar Chorsu – najsłynniejszy targ w mieście, z imponującą kopułą, zbudowany na kształt panteonu. Czas wolny, obiad. Przejazd do nowej części Taszkentu pod Pomnik Odwagi, zbudowany na pamiątkę trzęsienia ziemi w 1966 r. Następnie Plac Niepodległości – serce miasta z pięknymi fontannami. Czas wolny. Powrót do hotelu, nocleg.

3. DZIEŃ. SAMARKANDA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd pociągiem (ok. 2 godz.) do SAMARKANDY – Klejnotu Wschodu, miasta wpisanego na listę UNESCO, którym zachwycał się sam Marco Polo. Samarkanda leży na Jedwabnym Szlaku i odgrywała bardzo ważną rolę w minionych wiekach jako ośrodek przemysłowy i naukowy. W XIV w. była jedną z największych stolic świata. Dzisiaj jest chętniej odwiedzana przez turystów z całego świata, podziwiających najstarsze zabytki Azji Środkowej. Zwiedzanie Registanu, monumentalnego placu, wyłożonego palonymi cegłami i brukiem. Jego nazwa znaczy „piaszczyste miejsce”. Kiedyś było to targowisko na skrzyżowaniu kilku ulic, które przekształciło się później w centrum życia publicznego. Plac jest uważany za najwspanialszy zespół architektoniczny Azji Środkowej. Otaczają go turkusowe budynki pokryte mozaikami. Znajdują się tu 3 medresy – teologiczne szkoły muzułmańskie, które w średniowieczu były jednym z głównych centrów naukowych Wschodu. Przejście do Gur-Emir, mauzoleum, gdzie pochowany jest wielki budowniczy miasta Amir Timur i jego synowie. Mauzoleum z 34-metrową kopułą jest repliką kopuły meczetu Umajjadów w Damaszku. Kopuła pokryta jest dachówkami w kolorach błękitu i turkusu, dominujących w zabudowie starego miasta. Następnie wizyta na Siyab, największym bazarze w mieście, nekropolia Shakhi- Zinda, unikalny zespół starożytnych grobowców z XIV-XV w., meczet Bibi Khanum. W trakcie zwiedzania obiad. Powrót do hotelu, nocleg.

4. DZIEŃ. SAMARKANDA
Śniadanie. Kontynuacja zwiedzania: obserwatorium astronomiczne Uług Beka z XV w., które słynęło z wysokiego poziomu wiedzy astrologicznej, muzeum archeologiczne Afrosiyab i mauzoleum proroka Daniyora. Wizyta w fabrykach dywanów i papieru, gdzie produkcja odbywa się za pomocą starożytnych technik. Czas wolny, obiad. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): degustacja lokalnych win. Powrót do hotelu, nocleg.

5. DZIEŃ. GIJDUVAN - BUCHARA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do GIJDUVAN, wizyta w warsztacie znanego garncarza Abdullaha Narzullaevs. Warsztat już od pięciu pokoleń znajduje się w rękach jednej rodziny. Sława garncarza sięga poza granice kraju, jego gośćmi były m.in. Hilary Clinton, Madeleine Albright. Poznanie procesu wyrobu ceramiki. Przejazd do BUCHARY, jednego z najstarszych miast w Azji Środkowej, wpisanego na listę UNESCO. Stare miasto jest jednym z najcenniejszych zespołów architektury islamu w Azji Środkowej, w skład którego wchodzi 140 obiektów. Buchara była najważniejszym miastem na Jedwabnym Szlaku. W trakcie zwiedzania obiad. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

6. DZIEŃ. BUCHARA
Śniadanie. Kontynuacja zwiedzania: najstarszy budynek starego miasta – mauzoleum Ismaila Samaniego, centrum religijne Poyi Kalon, medresa Miri- i Arab z XVI w., bazar, Kukeldasz – największa medresa w Azji Środkowej, cytadela Arku licząca 2 tys. lat, lokalny bazar pełen zapachów przypraw, gdzie można kupić ręcznie robioną biżuterię i dywany. Czas wolny, obiad. Wieczorem kolacja połączona z pokazem folklorystycznym na dziedzińcu medresy Nodir Devanbegi: pokaz regionalnych strojów, śpiewy i tańce ludowe. Powrót do hotelu, nocleg.

7. DZIEŃ. BUCHARA
Śniadanie. Dalsze zwiedzanie miasta: Lyab-i Hauz – zespół 3 medres i 2 budynków religijnych z XVI-XVII w., położonych wokół stawu. Kompleks niemal nie zmienił swojego wyglądu od czasu jego budowy. Wizyta u uzbeckiej rodziny, poznanie sposobu wyrobu tradycyjnych haftów oraz udział w przygotowaniu tradycyjnego dania uzbeckiego – płowu. To danie z ryżu i mięsa z dużą ilością przypraw. Spożycie posiłku. Czas wolny. Powrót do hotelu, nocleg.

8. DZIEŃ. PUSTYNIA KYZYŁ-KUM
Śniadanie. Wykwaterowanie. Pobranie suchego prowiantu. Przejazd minivanem/busem przez PUSTYNIĘ KYZYŁ-KUM z Buchary do Chiwy (ok. 8 godz.). Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

9. DZIEŃ. CHIWA - NUKUS
Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie CHIWY, stolicy Chanatu Chiwańskiego. Według legendy założona przez syna Noego, w przeszłości była ważnym przystankiem dla karawan przemierzających pustynne piaski. Chiwa jako pierwsze z uzbeckich miast w 1990 r. trafiła na listę UNESCO. Jedno z najlepiej zachowanych miast na Jedwabnym Szlaku, nazywane jest muzeum pod gołym niebem. Przejazd do kompleksu Iczan Kala, zwanego miastem wewnętrznym, otoczonego murem o wysokości 10 m i długości 800 m. Zwiedzanie: cytadela Kunya Arka z domem chana i jego rodziny, mauzoleum Ismaila Khodja, medresy, meczet i karawanseraj. Podczas zwiedzania wizyta u uzbeckiej rodziny, prezentacja wypieku chleba, degustacja. Czas wolny, obiad. Przejazd do Nukus, zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

10. DZIEŃ. MUYNAK – KHODJEYLI
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do miasta MUYNAK, dawnego miasta portowego nad Morzem Aralskim. Obecnie jego brzeg jest oddalony od miasta o kilkadziesiąt kilometrów. Z czasów gdy miasto żyło z rybołówstwa pozostała armada rdzewiejących kadłubów statków, obecnie stojących na pustyni i stanowiących główną atrakcję dla zwiedzających. Spacer po Cmentarzu Statków, wizyta w Muzeum Morza Aralskiego z eksponatami wspominającymi lata świetności miasta. Są tu obrazy, okazy flory i fauny. Obiad. Przejazd do KHODJEYLI. Zwiedzanie kompleksu archeologicznego Mizdakhan, gdzie wg legendy pochowany jest Adam, pierwszy człowiek stworzony przez Boga i wygnany z Raju. Następnie medresa, karawanseraj i pozostałości po twierdzy Gyaur Kala. Przyjazd do Nukus, wizyta w muzeum sztuki. Przelot do Taszkentu. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

11. DZIEŃ.
Śniadanie lub suchy prowiant. Transfer na lotnisko w Taszkencie. Wylot do Polski.

10 noclegów w hotelach klasy turystycznej; 2-os. pokoje z łazienkami • wyżywienie: 10 śniadań, 9 obiadów (w tym 1 suchy prowiant), 1 kolacja z występem folklorystycznym • przelot • przejazdy wg programu • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: rezerwacje i bilety wstępu, lokalni przewodnicy, przelot wewnętrzny: Nukus – Taszkent, transfery (pociąg lub bus): Taszkent – Samarkanda i Buchara – Chiwa: ok. 290 USD; napiwki: ok. 3 USD/dzień.
 2. Opłaty fakultatywne: degustacja lokalnych win: ok. 20 EUR.
 3. Najpóźniej do 30 dni przed wylotem wymagane uzupełnienie danych paszportowych niezbędnych do rezerwacji biletów na przeloty i przejazdy wewnętrzne.
 4. Możliwość zamknięcia sprzedaży oferty na 30 dni przed wylotem (uzależnione od dostępności biletów na transfery wewnętrzne).

5.5 /6
100% klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą

Klienci doceniają:

 • Program wycieczki/trasę
 • Komfort podróży
 • Standard autokaru
ZIMA20/21
x

ZIMA 20/21!
TYLKO DO 31 SIERPNIA BONUSY NA PLUSY:

 • 30% zaliczki
 • 50% zniżki dla dziecka w wybranych hotelach
 • Gwarancja Niezmienności Ceny
 • Gwarancja Bezkosztowej Zmiany Rezerwacji
 • 3% zniżki dla Stałych Klientów lub 100 PLN za zgody na kontakt elektroniczny
 • kupon na CEWE FOTOKSIĄŻKĘ za 1 PLN
 • parking za 1 PLN
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
Informacje o regionie
Galeria regionu

Uzbekistan

Zabytkowe miasta, Jedwabny Szlak, słynny Taszkent czy Samarkanda – najpiękniejsze miasto Azji to tylko wstęp do wspaniałej przygody, na jaką zaprasza Uzbekistan.

Położenie na mapie Trasa

Taszkent • Samarkanda • Gijduvan • Buchara • Pustynia Kyzył-Kum • Chiwa • Nukus • Muynak • Khodjeyli
Legendarne miasta Jedwabnego Szlaku w podróżniczej trasie po Uzbekistanie, wspaniała wędrówka po kraju, gdzie wielka przeszłość spotyka się z postkomunistyczną rzeczywistością. To właśnie tu w połowie drogi między Europą i Chinami spotykały się karawany wyładowane towarami, zmierzające z Dalekiego Wschodu do Europy i z Europy do Chin. Na Jedwabnym Szlaku miały miejsce najważniejsze wydarzenia w historii Azji Środkowej. W Uzbekistanie można odnależć niezliczoną ilość zabytków sprzed wieków, czas jakby stanął w miejscu, czuje się tu klimat sprzed wieków. Do dzisiaj handel toczy się na wielkich bazarach, gdzie można kupić wszystkie potrzebne przedmioty i produkty. Tu przenikają się różnorodne zapachy herbat, przypraw i ziół, słychać języki z całego świata. Choć Uzbekistan jest krajem muzułmańskim, na każdym kroku dostępne jest tu wino wyrabiane przez mieszkańców. Dlatego nie zabraknie też okazji do degustacji. Trasa w Uzbekistanie: ok. 2800 km (łącznie z przelotem wewnętrznym).

PLAN WYCIECZKI
1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Wylot do Taszkentu.
2. DZIEŃ. TASZKENT
Przylot w nocy do TASZKENTU, ponad 2-milionowej stolicy Uzbekistanu, leżącej u stóp Tien-szanu, jednego z największych miast Azji Środkowej, uważanego za kulturową stolicę świata islamskiego, pełnego kwiatów i fontann. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie, nocleg. Śniadanie. Spacer po starej części miasta. Zwiedzanie: kompleks Chast Imam z grobowcem Hazrati Imama, medresą Barak-Chana i meczetem Tilla Sheikh. Przejście na bazar Chorsu – najsłynniejszy targ w mieście, z imponującą kopułą, zbudowany na kształt panteonu. Czas wolny, obiad. Przejazd do nowej części Taszkentu pod Pomnik Odwagi, zbudowany na pamiątkę trzęsienia ziemi w 1966 r. Następnie Plac Niepodległości – serce miasta z pięknymi fontannami. Czas wolny. Powrót do hotelu, nocleg.
3. DZIEŃ. SAMARKANDA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd pociągiem (ok. 2 godz.) do SAMARKANDY – Klejnotu Wschodu, miasta wpisanego na listę UNESCO, którym zachwycał się sam Marco Polo. Samarkanda leży na Jedwabnym Szlaku i odgrywała bardzo ważną rolę w minionych wiekach jako ośrodek przemysłowy i naukowy. W XIV w. była jedną z największych stolic świata. Dzisiaj jest chętniej odwiedzana przez turystów z całego świata, podziwiających najstarsze zabytki Azji Środkowej. Zwiedzanie Registanu, monumentalnego placu, wyłożonego palonymi cegłami i brukiem. Jego nazwa znaczy „piaszczyste miejsce”. Kiedyś było to targowisko na skrzyżowaniu kilku ulic, które przekształciło się później w centrum życia publicznego. Plac jest uważany za najwspanialszy zespół architektoniczny Azji Środkowej. Otaczają go turkusowe budynki pokryte mozaikami. Znajdują się tu 3 medresy – teologiczne szkoły muzułmańskie, które w średniowieczu były jednym z głównych centrów naukowych Wschodu. Przejście do Gur-Emir, mauzoleum, gdzie pochowany jest wielki budowniczy miasta Amir Timur i jego synowie. Mauzoleum z 34-metrową kopułą jest repliką kopuły meczetu Umajjadów w Damaszku. Kopuła pokryta jest dachówkami w kolorach błękitu i turkusu, dominujących w zabudowie starego miasta. Następnie wizyta na Siyab, największym bazarze w mieście, nekropolia Shakhi- Zinda, unikalny zespół starożytnych grobowców z XIV-XV w., meczet Bibi Khanum. W trakcie zwiedzania obiad. Powrót do hotelu, nocleg.
4. DZIEŃ. SAMARKANDA
Śniadanie. Kontynuacja zwiedzania: obserwatorium astronomiczne Uług Beka z XV w., które słynęło z wysokiego poziomu wiedzy astrologicznej, muzeum archeologiczne Afrosiyab i mauzoleum proroka Daniyora. Wizyta w fabrykach dywanów i papieru, gdzie produkcja odbywa się za pomocą starożytnych technik. Czas wolny, obiad. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): degustacja lokalnych win. Powrót do hotelu, nocleg.
5. DZIEŃ. GIJDUVAN - BUCHARA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do GIJDUVAN, wizyta w warsztacie znanego garncarza Abdullaha Narzullaevs. Warsztat już od pięciu pokoleń znajduje się w rękach jednej rodziny. Sława garncarza sięga poza granice kraju, jego gośćmi były m.in. Hilary Clinton, Madeleine Albright. Poznanie procesu wyrobu ceramiki. Przejazd do BUCHARY, jednego z najstarszych miast w Azji Środkowej, wpisanego na listę UNESCO. Stare miasto jest jednym z najcenniejszych zespołów architektury islamu w Azji Środkowej, w skład którego wchodzi 140 obiektów. Buchara była najważniejszym miastem na Jedwabnym Szlaku. W trakcie zwiedzania obiad. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.
6. DZIEŃ. BUCHARA
Śniadanie. Kontynuacja zwiedzania: najstarszy budynek starego miasta – mauzoleum Ismaila Samaniego, centrum religijne Poyi Kalon, medresa Miri- i Arab z XVI w., bazar, Kukeldasz – największa medresa w Azji Środkowej, cytadela Arku licząca 2 tys. lat, lokalny bazar pełen zapachów przypraw, gdzie można kupić ręcznie robioną biżuterię i dywany. Czas wolny, obiad. Wieczorem kolacja połączona z pokazem folklorystycznym na dziedzińcu medresy Nodir Devanbegi: pokaz regionalnych strojów, śpiewy i tańce ludowe. Powrót do hotelu, nocleg.
7. DZIEŃ. BUCHARA
Śniadanie. Dalsze zwiedzanie miasta: Lyab-i Hauz – zespół 3 medres i 2 budynków religijnych z XVI-XVII w., położonych wokół stawu. Kompleks niemal nie zmienił swojego wyglądu od czasu jego budowy. Wizyta u uzbeckiej rodziny, poznanie sposobu wyrobu tradycyjnych haftów oraz udział w przygotowaniu tradycyjnego dania uzbeckiego – płowu. To danie z ryżu i mięsa z dużą ilością przypraw. Spożycie posiłku. Czas wolny. Powrót do hotelu, nocleg.
8. DZIEŃ. PUSTYNIA KYZYŁ-KUM
Śniadanie. Wykwaterowanie. Pobranie suchego prowiantu. Przejazd minivanem/busem przez PUSTYNIĘ KYZYŁ-KUM z Buchary do Chiwy (ok. 8 godz.). Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.
9. DZIEŃ. CHIWA - NUKUS
Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie CHIWY, stolicy Chanatu Chiwańskiego. Według legendy założona przez syna Noego, w przeszłości była ważnym przystankiem dla karawan przemierzających pustynne piaski. Chiwa jako pierwsze z uzbeckich miast w 1990 r. trafiła na listę UNESCO. Jedno z najlepiej zachowanych miast na Jedwabnym Szlaku, nazywane jest muzeum pod gołym niebem. Przejazd do kompleksu Iczan Kala, zwanego miastem wewnętrznym, otoczonego murem o wysokości 10 m i długości 800 m. Zwiedzanie: cytadela Kunya Arka z domem chana i jego rodziny, mauzoleum Ismaila Khodja, medresy, meczet i karawanseraj. Podczas zwiedzania wizyta u uzbeckiej rodziny, prezentacja wypieku chleba, degustacja. Czas wolny, obiad. Przejazd do Nukus, zakwaterowanie w hotelu, nocleg.
10. DZIEŃ. MUYNAK – KHODJEYLI
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do miasta MUYNAK, dawnego miasta portowego nad Morzem Aralskim. Obecnie jego brzeg jest oddalony od miasta o kilkadziesiąt kilometrów. Z czasów gdy miasto żyło z rybołówstwa pozostała armada rdzewiejących kadłubów statków, obecnie stojących na pustyni i stanowiących główną atrakcję dla zwiedzających. Spacer po Cmentarzu Statków, wizyta w Muzeum Morza Aralskiego z eksponatami wspominającymi lata świetności miasta. Są tu obrazy, okazy flory i fauny. Obiad. Przejazd do KHODJEYLI. Zwiedzanie kompleksu archeologicznego Mizdakhan, gdzie wg legendy pochowany jest Adam, pierwszy człowiek stworzony przez Boga i wygnany z Raju. Następnie medresa, karawanseraj i pozostałości po twierdzy Gyaur Kala. Przyjazd do Nukus, wizyta w muzeum sztuki. Przelot do Taszkentu. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.
11. DZIEŃ.
Śniadanie lub suchy prowiant. Transfer na lotnisko w Taszkencie. Wylot do Polski.

ŚWIADCZENIA: 10 noclegów w hotelach klasy turystycznej; 2-os. pokoje z łazienkami • wyżywienie: 10 śniadań, 9 obiadów (w tym 1 suchy prowiant), 1 kolacja z występem folklorystycznym • przelot • przejazdy wg programu • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:
 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: rezerwacje i bilety wstępu, lokalni przewodnicy, przelot wewnętrzny: Nukus – Taszkent, transfery (pociąg lub bus): Taszkent – Samarkanda i Buchara – Chiwa: ok. 290 USD; napiwki: ok. 3 USD/dzień.
 2. Opłaty fakultatywne: degustacja lokalnych win: ok. 20 EUR.
 3. Najpóźniej do 30 dni przed wylotem wymagane uzupełnienie danych paszportowych niezbędnych do rezerwacji biletów na przeloty i przejazdy wewnętrzne.
 4. Możliwość zamknięcia sprzedaży oferty na 30 dni przed wylotem (uzależnione od dostępności biletów na transfery wewnętrzne).
Opinie klientów (2)

Ocena ogólna

5.5/6

Klienci wyróżnili:

 • Program wycieczki/trasę
 • Komfort podróży
 • Standard autokaru
100%
naszych klientów poleca ten hotel!
 • 5.5
 • 5.5
 • 5.0
 • 5.5
 • 5.5

Pokaż recenzje od:

5/6
50+ lat, z partnerem/ką listopad 2019
Dobrze zaplanowana i zrealizowana. rozwiń
Dobrze zaplanowana i zrealizowana.
 • 5
 • 5
 • 4
 • 5
 • 5
zwiń
6/6
50+ lat, sam/a listopad 2019
Bardzo bogaty program, odpowiadała mnie ilość zwiedzanych obiektów. Bardzo dobre jedzenie lokalne w restauracjach. Ogólnie wrażenie mam więcej niż dobre. Zdecydowanie polecam ludziom ciekawym (...) rozwiń
Bardzo bogaty program, odpowiadała mnie ilość zwiedzanych obiektów. Bardzo dobre jedzenie lokalne w restauracjach. Ogólnie wrażenie mam więcej niż dobre. Zdecydowanie polecam ludziom ciekawym historii danego regionu, a jest co pokazać.
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń

Sprawdź cenę

Twój wybór wczasów

Uzbekistan

Przystanek na Jedwabnym Szlaku – Uzbekistan

zmień wariant wakacji
 • Dojazd własny
Wybierz
7 569 Pln
Oszczędzasz: 1 090 PLN
Dorosły
6 479pln
Łączna kwota sprawdź szczegóły ceny 12 958 pln razem
Oszczędzasz 1 090 PLN
Rezerwuj
Przejdziesz do bezpiecznego procesu rezerwacji
 • wyślij zapytanie
 • callcenter.tel_pl
 • 801 066 777
 • 77 4476 777
 • Infolinie dostępne: pn-pt: 8-22 sob-ndz: 9-20
arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter