phone mobile mobile pin heart heart user user Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane CB5DFB7F-C92F-41CB-9FB1-916D616FF3EC E0FBD33F-841B-452B-BF16-225B7D943904
Wyniki Wyszukiwania Made in Italy

Atuty oferty

 • całe Włochy w 2 tygodnie
 • spokojne tempo zwiedzania
 • odpoczynek na plaży

Made in Italy Kod: SUFTOPS

Trasa
PLN
Itaka
Włochy

Made in Italy

Kod: SUFTOPS
4.8 /6
85% klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą

Klienci doceniają:

 • Program wycieczki/trasę
 • Komfort podróży
 • Standard autokaru
Opis

Wszystko co musisz wiedzieć na temat warunków podróżowania przeczytasz na Bezpieczne Wakacje

1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Lamezia Terme. Transfer do hotelu w okolicy Lamezia Terme/Tropea. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

2. DZIEŃ. TROPEA - REGGIO DI CALABRIA - SCILLA
Śniadanie. Przejazd do TROPEI – najpiękniejszego i najmodniejszego miasta w Kalabrii, malowniczo położonego na cyplu o tej samej nazwie. Tropea zachwyca śródziemnomorską architekturą, z górnej części miasta rozciąga się wspaniały widok na Wyspy Liparyjskie. Przejazd do REGGIO DI CALABRIA – miasta leżącego nad Cieśniną Mesyńską, którego początki datują się na rok 720 p.n.e. Spacer nadmorską promenadą, skąd rozciąga się widok na wybrzeże Sycylii i Etnę. Przejazd do SCILLA. Malownicza i niezwykła sceneria Fioletowego Wybrzeża sprawiają, że jest to jedno z najpiękniejszych miasteczek południowych Włoch. Wizyta w najstarszej dzielnicy Scilli, rybackiej wioski, której urokliwe domki, zbudowane na wybrzeżu, sprawiają wrażenie zanurzonych w morzu. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

3. DZIEŃ. MATERA - ALBEROBELLO
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd nad Zatoką Tarencką do MATERY - jednego z najstarszych miast na świecie. Wizyta w zjawiskowym małym mieście, zawieszonym na skale głębokiego wąwozu. Zwiedzanie dzielnicy Sassi - dawnego centrum Matery, które charakteryzuje sie domami wykutymi w skale. Podobieństwo miasta do starożytnej Judei pozwoliło na realizację w tym mieście zdjęć do filmu "Pasja", reżyserii Mela Gibsona. Następnie wizyta w ALBEROBELLO, gdzie podziwiać można dzielnice „trulli”, bajkowych domków o kamiennych stożkowych dachach. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

4. DZIEŃ. BARI - SAN GIOVANNI ROTONDO
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do BARI – stolicy regionu Apulia. Zwiedzanie: Bazylika San Nicola z grobem Bony Sforzy - uważana za symbol miasta, będący jednym z najcenniejszych zabytków architektury romańskiej we Włoszech. Wizytya w katedrze San Sabino, spacer po starym mieście. Przejazd do SAN GIOVANNI ROTONDO związanego z działalnością słynnego mistyka Ojca Pio. Zwiedzanie sanktuarium i wizyta w miejscu spoczynku zakonnika. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

5. DZIEŃ. ASYŻ
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do ASYŻU – średniowiecznego miasta, które rozsławił św. Franciszek, założyciel najliczniejszego na świecie zakonu. Zwiedzanie miasta. Wizyta w bazylice św. Franciszka - składającej się z dwóch kościołów budowli, wewnątrz której podziwiać można przepiękne freski, dzieła wybitnych malarzy i architektów. Wizyta w kościele św. Klary, w którym znajdują się ważne dla chrześcijan relikwie. Spacer po Piazza del Comune. Czas wolny. Przejazd do hotelu w okolicy Florencji. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

6. DZIEŃ. WENECJA
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do WENECJI. Rejs statkiem turystycznym słynnymi kanałami weneckimi do placu św. Marka. Spacer od Mostu Westchnień - łączącego Pałac Dożów z budynkiem starego więzienia, przez plac św. Marka, z przylegającą do niego wspaniałą bazyliką. Przejście obok Pałacu Dożów i bazyliki św. Marka, do najwspanialszego i najbardziej rozpoznawalnego mostu w Wenecji - Ponte Rialto. Czas wolny. Przejazd do hotelu w okolicy Padwy. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

7. DZIEŃ. MEDIOLAN
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do MEDIOLANU, kosmopolitycznej stolicy mody. Zwiedzanie: Piazza Duomo ze słynną gotycką katedrą, Galleria Vittorio Emanuele z eleganckimi kawiarniami – tradycyjne miejsce spotkań mediolańczyków, następnie Piazza Della Scala ze słynną operą La Scala, spacer do Castello Sforzesco. Przejazd do hotelu w okolicy Prato. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

8. DZIEŃ. LUKKA - PIZZA
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do LUKKI i spacer po murach miejskich. Zwiedzanie: katedra San Martino ze słynnym wizerunkiem Volto Santo, średniowieczny kościół San Michele in Foro i romańska bazylika San Frediano z relikwiami patronki miasta św. Zyty. Przejazd do PIZY. Zwiedzanie: plac Cudów ze słynną Krzywą Wieżą, katedra Santa Maria Assunta i baptysterium. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

9. DZIEŃ. FLORENCJA
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do FLORENCJI, miasta Medyceuszy i stolicy Toskanii. Zwiedzanie: franciszkański kościół Santa Croce z cenotafem Dantego, grobowcami Michała Anioła, Galileusza, Machiavellego, Gioacchina Rossiniego. Spacer przez dzielnicę Dantego do religijnego serca miasta, gdzie podziwiać można baptysterium, do którego prowadzą słynne „Rajskie drzwi” Ghibertiego, katedrę z olbrzymią kopułą Brunelleschiego i dzwonnicę Giotta. Przejście przez Piazza Signoria na Ponte Vecchio – Most Złotników. Przejazd do hotelu w okolicy Fiuggi. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

10. DZIEŃ. RZYM - WATYKAN
Śniadanie. Przejazd do RZYMU. Zwiedzanie historycznego centrum, spacer od Koloseum, Forum Romanum, przez Kapitol, do Fontanny di Trevi i następnie przez most i obok zamku św. Anioła do bazyliki i na plac św. Piotra w WATYKANIE. Wizyta w miejscu spoczynku Jana Pawła II. Powrót do hotelu. Wieczorem fakultatywny wyjazd (za dodatkową opłatą na miejscu) do jednego ze średniowiecznych miasteczek: kolacja w restauracji z oryginalnym wystrojem, lokalnymi potrawami i winem, zabawa z tańcami przy muzyce na żywo. Powrót do hotelu, nocleg.

11. DZIEŃ. MONTE CASSINO - CASERTA
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd na MONTE CASSINO – miejsce heroicznych walk wojsk polskich w czasie II wojny światowej. Zwiedzanie opactwa benedyktyńskiego. Wizyta w Historiale di Cassino – multimedialnym muzeum historii Monte Cassino. Przejazd do CASERTY – Wersalu Neapolu, dawnej rezydencji królewskiej – La Reggia, gdzie znajduje się monumentalny pałac Burbonów z olbrzymimi ogrodami. Spacer po głównej alei, która ma ponad 3 km długości, a na jej osi zbudowano system basenów z fontannami ozdobionymi rzeźbami o tematyce mitologicznej. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

12. DZIEŃ. NEAPOL - WEZUWIUSZ - SORRENTO
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do NEAPOLU. Zwiedzanie klimatycznej stolicy regionu Kampania: spacer po historycznym centrum, klasztor św. Klary z majolikowymi krużgankami, kościół II Gesù, katedra z kaplicą św. Januarego. Czas wolny. Wycieczka na WEZUWIUSZ, jedyny czynny wulkan Europy kontynentalnej. Wjazd autokarem na parking w masywie wulkanu, ok. 30-minutowy spacer do tarasu widokowego przy kraterze. Przejazd do SORRENTO, spacer po znanym kurorcie położonym nad Zatoką Neapolitańską. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

13. DZIEŃ. POMPEJE
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do POMPEJÓW, zwiedzanie terenu wykopalisk antycznego miasta, zasypanego popiołem wulkanicznym w I w. n.e. Mimo ogromnej siły eksplozji wulkanu, w mieście w bardzo dobrym stanie zachowała się infrastruktura, budowle, a nawet niektóre detale architektoniczne z czasów starożytnych. Przejazd do hotelu w okolicy Lamezia Terme/Tropea. Zakwaterowanie, czas wolny. Kolacja, nocleg.

14. DZIEŃ.
Śniadanie. Dzień wolny – wypoczynek na plaży. Kolacja, nocleg.

15. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu, transfer na lotnisko. Wylot do Polski.

14 noclegów w hotelach**/*** na trasie wycieczki; 2 os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie (serwowane): 14 śniadań, 13 kolacji • przelot: Warszawa - Lamezia Terme - Warszawa • przejazdy komfortowym autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

 1. Obowiązkowa opłata na miejscu: taksa klimatyczna: 1-3 EUR/nocleg/os. Bilety wstępu, bilety komunikacji miejskiej i lokalni przewodnicy: ok. 200 EUR.
 2. Opłaty fakultatywne: kolacja w średniowiecznym miasteczku z zabawą przy muzyce na żywo: ok. 30 EUR; wymagane min. 15 osób.
 3. Przejazdy po Rzymie środkami komunikacji miejskiej.

Informacje o regionie
Galeria regionu

Włochy

Już od wieków wspaniała architektura, tradycja, malownicze krajobrazy, piaszczyste plaże, a także znakomita kuchnia, przyciągają turystów na półwysep Apeniński. Tutaj sięgająca kilku tysięcy lat historia przeplata się ze światem mody, sportu oraz nadmorskich kurortów. Sympatię krajowi zjednują też jego otwarci oraz gościnni mieszkańcy.

Położenie na mapie Trasa

Tropea • Reggio di Calabria • Scilla • Matera • Alberobello • Bari • San Giovanni Rotondo • Asyż • Wenecja • Mediolan • Lukka • Piza • Florencja • Rzym • Watykan • Monte Cassino • Caserta • Neapol • Wezuwiusz • Sorrento • Pompeje

Dwa tygodnie we Włoszech, od południa na północ i z powrotem, fantastyczny objazd sztandarowych miejsc w Italii! Po przejechaniu tej trasy naprawdę można powiedzieć, że było się we Włoszech. Program ukazuje całą różnorodność tego kraju. Po drodze zmieniają się krajobrazy: od typowo śródziemnomorskiej przyrody Kalabrii i Puglia z białymi miasteczkami, przez malownicze wzgórza toskańskie z cyprysowymi alejami, aż do laguny weneckiej i Lombardii, gdzie króluje kosmopolityczny Mediolan. W drodze na południe urzekną piękne pejzaże Lacjum i Kampania z cudnym Półwyspem Sorrentyńskim i urokliwym, kolorowym Sorrento. Na trasie są zarówno słynne miasta sztuki jak Rzym, Mediolan, Florencja, Neapol, Wenecja, Asyż, jak i mniej znane miejsca: skalne miasto Matera, Alberobello z bajkowymi domkami „trulli” oraz przed wiekami zasypane popiołem wulkanicznym Pompeje. Na trasie jest aż 19 miast w dziewięciu włoskich regionach, ale spokojne tempo zwiedzania i dobrze zaplanowany rozkład noclegów pozwalają w pełni cieszyć się włoskimi wakacjami. Trasa we Włoszech: ok. 4000 km.

PLAN WYCIECZKI
1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Lamezia Terme. Transfer do hotelu w okolicy Lamezia Terme/Tropea. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
2. DZIEŃ. TROPEA - REGGIO DI CALABRIA - SCILLA
Śniadanie. Przejazd do TROPEI – najpiękniejszego i najmodniejszego miasta w Kalabrii, malowniczo położonego na cyplu o tej samej nazwie. Tropea zachwyca śródziemnomorską architekturą, z górnej części miasta rozciąga się wspaniały widok na Wyspy Liparyjskie. Przejazd do REGGIO DI CALABRIA – miasta leżącego nad Cieśniną Mesyńską, którego początki datują się na rok 720 p.n.e. Spacer nadmorską promenadą, skąd rozciąga się widok na wybrzeże Sycylii i Etnę. Przejazd do SCILLA. Malownicza i niezwykła sceneria Fioletowego Wybrzeża sprawiają, że jest to jedno z najpiękniejszych miasteczek południowych Włoch. Wizyta w najstarszej dzielnicy Scilli, rybackiej wioski, której urokliwe domki, zbudowane na wybrzeżu, sprawiają wrażenie zanurzonych w morzu. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
3. DZIEŃ. MATERA - ALBEROBELLO
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd nad Zatoką Tarencką do MATERY - jednego z najstarszych miast na świecie. Wizyta w zjawiskowym małym mieście, zawieszonym na skale głębokiego wąwozu. Zwiedzanie dzielnicy Sassi - dawnego centrum Matery, które charakteryzuje sie domami wykutymi w skale. Podobieństwo miasta do starożytnej Judei pozwoliło na realizację w tym mieście zdjęć do filmu "Pasja", reżyserii Mela Gibsona. Następnie wizyta w ALBEROBELLO, gdzie podziwiać można dzielnice „trulli”, bajkowych domków o kamiennych stożkowych dachach. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
4. DZIEŃ. BARI - SAN GIOVANNI ROTONDO
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do BARI – stolicy regionu Apulia. Zwiedzanie: Bazylika San Nicola z grobem Bony Sforzy - uważana za symbol miasta, będący jednym z najcenniejszych zabytków architektury romańskiej we Włoszech. Wizytya w katedrze San Sabino, spacer po starym mieście. Przejazd do SAN GIOVANNI ROTONDO związanego z działalnością słynnego mistyka Ojca Pio. Zwiedzanie sanktuarium i wizyta w miejscu spoczynku zakonnika. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
5. DZIEŃ. ASYŻ
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do ASYŻU – średniowiecznego miasta, które rozsławił św. Franciszek, założyciel najliczniejszego na świecie zakonu. Zwiedzanie miasta. Wizyta w bazylice św. Franciszka - składającej się z dwóch kościołów budowli, wewnątrz której podziwiać można przepiękne freski, dzieła wybitnych malarzy i architektów. Wizyta w kościele św. Klary, w którym znajdują się ważne dla chrześcijan relikwie. Spacer po Piazza del Comune. Czas wolny. Przejazd do hotelu w okolicy Florencji. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
6. DZIEŃ. WENECJA
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do WENECJI. Rejs statkiem turystycznym słynnymi kanałami weneckimi do placu św. Marka. Spacer od Mostu Westchnień - łączącego Pałac Dożów z budynkiem starego więzienia, przez plac św. Marka, z przylegającą do niego wspaniałą bazyliką. Przejście obok Pałacu Dożów i bazyliki św. Marka, do najwspanialszego i najbardziej rozpoznawalnego mostu w Wenecji - Ponte Rialto. Czas wolny. Przejazd do hotelu w okolicy Padwy. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
7. DZIEŃ. MEDIOLAN
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do MEDIOLANU, kosmopolitycznej stolicy mody. Zwiedzanie: Piazza Duomo ze słynną gotycką katedrą, Galleria Vittorio Emanuele z eleganckimi kawiarniami – tradycyjne miejsce spotkań mediolańczyków, następnie Piazza Della Scala ze słynną operą La Scala, spacer do Castello Sforzesco. Przejazd do hotelu w okolicy Prato. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
8. DZIEŃ. LUKKA - PIZZA
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do LUKKI i spacer po murach miejskich. Zwiedzanie: katedra San Martino ze słynnym wizerunkiem Volto Santo, średniowieczny kościół San Michele in Foro i romańska bazylika San Frediano z relikwiami patronki miasta św. Zyty. Przejazd do PIZY. Zwiedzanie: plac Cudów ze słynną Krzywą Wieżą, katedra Santa Maria Assunta i baptysterium. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
9. DZIEŃ. FLORENCJA
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do FLORENCJI, miasta Medyceuszy i stolicy Toskanii. Zwiedzanie: franciszkański kościół Santa Croce z cenotafem Dantego, grobowcami Michała Anioła, Galileusza, Machiavellego, Gioacchina Rossiniego. Spacer przez dzielnicę Dantego do religijnego serca miasta, gdzie podziwiać można baptysterium, do którego prowadzą słynne „Rajskie drzwi” Ghibertiego, katedrę z olbrzymią kopułą Brunelleschiego i dzwonnicę Giotta. Przejście przez Piazza Signoria na Ponte Vecchio – Most Złotników. Przejazd do hotelu w okolicy Fiuggi. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
10. DZIEŃ. RZYM - WATYKAN
Śniadanie. Przejazd do RZYMU. Zwiedzanie historycznego centrum, spacer od Koloseum, Forum Romanum, przez Kapitol, do Fontanny di Trevi i następnie przez most i obok zamku św. Anioła do bazyliki i na plac św. Piotra w WATYKANIE. Wizyta w miejscu spoczynku Jana Pawła II. Powrót do hotelu. Wieczorem fakultatywny wyjazd (za dodatkową opłatą na miejscu) do jednego ze średniowiecznych miasteczek: kolacja w restauracji z oryginalnym wystrojem, lokalnymi potrawami i winem, zabawa z tańcami przy muzyce na żywo. Powrót do hotelu, nocleg.
11. DZIEŃ. MONTE CASSINO - CASERTA
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd na MONTE CASSINO – miejsce heroicznych walk wojsk polskich w czasie II wojny światowej. Zwiedzanie opactwa benedyktyńskiego. Wizyta w Historiale di Cassino – multimedialnym muzeum historii Monte Cassino. Przejazd do CASERTY – Wersalu Neapolu, dawnej rezydencji królewskiej – La Reggia, gdzie znajduje się monumentalny pałac Burbonów z olbrzymimi ogrodami. Spacer po głównej alei, która ma ponad 3 km długości, a na jej osi zbudowano system basenów z fontannami ozdobionymi rzeźbami o tematyce mitologicznej. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
12. DZIEŃ. NEAPOL - WEZUWIUSZ - SORRENTO
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do NEAPOLU. Zwiedzanie klimatycznej stolicy regionu Kampania: spacer po historycznym centrum, klasztor św. Klary z majolikowymi krużgankami, kościół II Gesù, katedra z kaplicą św. Januarego. Czas wolny. Wycieczka na WEZUWIUSZ, jedyny czynny wulkan Europy kontynentalnej. Wjazd autokarem na parking w masywie wulkanu, ok. 30-minutowy spacer do tarasu widokowego przy kraterze. Przejazd do SORRENTO, spacer po znanym kurorcie położonym nad Zatoką Neapolitańską. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
13. DZIEŃ. POMPEJE
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do POMPEJÓW, zwiedzanie terenu wykopalisk antycznego miasta, zasypanego popiołem wulkanicznym w I w. n.e. Mimo ogromnej siły eksplozji wulkanu, w mieście w bardzo dobrym stanie zachowała się infrastruktura, budowle, a nawet niektóre detale architektoniczne z czasów starożytnych. Przejazd do hotelu w okolicy Lamezia Terme/Tropea. Zakwaterowanie, czas wolny. Kolacja, nocleg.
14. DZIEŃ.
Śniadanie. Dzień wolny – wypoczynek na plaży. Kolacja, nocleg.
15. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu, transfer na lotnisko. Wylot do Polski.

ŚWIADCZENIA: 14 noclegów w hotelach**/*** na trasie wycieczki; 2 os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie (serwowane): 14 śniadań, 13 kolacji • przelot: Warszawa - Lamezia Terme - Warszawa • przejazdy komfortowym autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:
 1. Obowiązkowa opłata na miejscu: taksa klimatyczna: 1-3 EUR/nocleg/os. Bilety wstępu, bilety komunikacji miejskiej i lokalni przewodnicy: ok. 200 EUR.
 2. Opłaty fakultatywne: kolacja w średniowiecznym miasteczku z zabawą przy muzyce na żywo: ok. 30 EUR; wymagane min. 15 osób.
 3. Przejazdy po Rzymie środkami komunikacji miejskiej.
Położenie na mapie
Opinie klientów (38)

Ocena ogólna

4.8/6

Klienci wyróżnili:

 • Program wycieczki/trasę
 • Komfort podróży
 • Standard autokaru
85%
naszych klientów poleca ten hotel!
 • 4.8
 • 5.3
 • 3.8
 • 4.6
 • 4.6
 • 4.4

Pokaż recenzje od:

6/6
50+ lat, z partnerem/ką lipiec 2017
Bardzo fajna wycieczka,szczególnie dla kogoś kto nie był jaszcze we Włoszech.Nie była zbyt trudna jeśli chodzi o program,ale dobrze zrealizowany.Trudno się do czegoś ''czepiać''.Polecam (...) rozwiń
Bardzo fajna wycieczka,szczególnie dla kogoś kto nie był jaszcze we Włoszech.Nie była zbyt trudna jeśli chodzi o program,ale dobrze zrealizowany.Trudno się do czegoś ''czepiać''.Polecam bardzo. Super.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 5
 • 5
zwiń
2/6
50+ lat, z partnerem/ką lipiec 2017
Wycieczka miała kilka zasadniczych wad. Pierwsza to hotele z dala od trasy zwiedzania (czasem nawet 150 km), w związku z czym trzeba było wytracać dużo czasu na dojazdy do i z hotelu. No i w (...) rozwiń
Wycieczka miała kilka zasadniczych wad. Pierwsza to hotele z dala od trasy zwiedzania (czasem nawet 150 km), w związku z czym trzeba było wytracać dużo czasu na dojazdy do i z hotelu. No i w takich miejscowościach przeważnie nie ma nic do zwiedzania. Po drugie pilot zostawiał zbyt dużo czasu wolnego, najczęściej w centrach miast. Za mało na własne zwiedzanie pominiętych zabytków i za dużo czasu na przekąskę. Ponadto hotel w dniu 'odpoczynku' okazał się hotelem dla młodzieży, z dyskoteką codziennie do 1 w nocy i równie hałaśliwą muzyka na plaży i basenie. Z przyczyny pożarów podobno był zakaz wjazdu na Wezuwiusza. Czy nie należy się zwrot części kosztów z pakietu dewizowego? 20 minutowy objazd autokarem po Neapolu nie rekompensuje nawet dojazdu do Wezuwiusza!. Wycieczka byłaby ciekawsza, gdyby nie wytracanie czasu na dojazdy do odległych od trasy zwiedzania hoteli oraz słabo zorganizowanego zwiedzania w kluczowych miejscach.
 • 3
 • 2
 • 3
 • 4
 • 4
 • 3
zwiń
6/6
20-25 lat, ze znajomymi lipiec 2017
Wycieczka ma bardzo ciekawy i dobrze przemyślany program. Tempo zwiedzania odpowiedni dla każdego uczestnika wycieczki. Atmosfera bardzo przyjazna zarówno za sprawą sympatycznego (...) rozwiń
Wycieczka ma bardzo ciekawy i dobrze przemyślany program. Tempo zwiedzania odpowiedni dla każdego uczestnika wycieczki. Atmosfera bardzo przyjazna zarówno za sprawą sympatycznego przewodnika, jak i pozostałych uczestników wycieczki. Sama podróż wzbogacona o interesujące i zabawne opowieści przewodnika z elementami nauki języka włoskiego. Hotele oraz wyżywienie spełniły oczekiwania, niekiedy nawet przerastały. Czas wolny podczas zwiedzania był wystarczający do tego, aby móc coś zjeść w porze obiadowej oraz żeby samemu dokładnie obejrzeć interesujące punkty zwiedzania. Po wylądowaniu bardzo dobre kierowanie pasażerów przez rezydentów. Widoczne oznakowania nie pozwoliły na stres związany z możliwością zgubienia się w drodze do autokaru. Przepiękne krajobrazy oraz włoska kultura uprzyjemniła dwutygodniowe wakacje,. Bardzo dobra organizacja od samego początku wycieczki. Kompetencje i zainteresowania pilota sprawiły, że wycieczka przebiegła w świetnej atmosferze. Oprócz informacji o zwiedzanych miejscach przewodnik przybliżył uczestnikom kulturę Włoch.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
 • 5
zwiń
6/6
41-50 lat, ze znajomymi lipiec 2017
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 6
 • 4
 • 4
 • 5
 • 4
 • 6
zwiń
6/6
41-50 lat, z partnerem/ką lipiec 2017
Wycieczka Made in Italy bardzo dobrze zorganizowana,hotele na dobrym poziomie .Na tak dużą ilość miejsc które zwiedziliśmy jeden hotel był poniżej naszych oczekiwań(blisko ruchliwej (...) rozwiń
Wycieczka Made in Italy bardzo dobrze zorganizowana,hotele na dobrym poziomie .Na tak dużą ilość miejsc które zwiedziliśmy jeden hotel był poniżej naszych oczekiwań(blisko ruchliwej drogi,brzydka łazienka)w innym hotelu skromne posiłki,ale wszędzie czysto (reczniki pościel ok)Posiłki-królował oczywiście makaron,były także potrawy regionalne i kuchnia przystosowana do naszych gustów.Program wycieczki ciekawy, widoki niezapomniane , pilot z bardzo dużą wiedzą i doświadczeniem :-). Polecam tą wycieczkę wszystkim tym, którzy kochają piękne widoki,uwielbiają słuchać opowieści o histori, sztuce i ciekawostkach z życia naszych przodków a także o współczesnej kulturze Włochów :-)
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
 • 5
zwiń
6/6
31-40 lat, sam/a czerwiec 2016
Świetna wycieczka, w czasie której zobaczyłyśmy z kumpelami najsłynniejsze duże miasta jak i mniej znane, kameralne miejscowości włoskie. Miałyśmy to szczęście, że kameralne chodź (...) rozwiń
Świetna wycieczka, w czasie której zobaczyłyśmy z kumpelami najsłynniejsze duże miasta jak i mniej znane, kameralne miejscowości włoskie. Miałyśmy to szczęście, że kameralne chodź doborowe towarzystwo objazdówki złożyło się na polskich turystów z Ameryki, Francji, Danii oraz Polski. Wycieczka zagwarantowała lepsze warunki hotelowe i wyżywienie niż w roku ubiegłym. 2 tygodnie wokół włoskiego buta godne polecenia również pod względem finansowym. Wyszło taniej niż tygodniowy urlop a wspomnienia niezapomniane.
 • 6
 • 5
 • 4
 • 6
 • 6
 • 5
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką czerwiec 2016
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 6
 • 4
 • 4
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
50+ lat, ze znajomymi wrzesień 2015
na wycieczce byłam z dwoma siostrami , wszystkie jesteśmy zadowolone , jedynie problem miałyśmy z zakwaterowaniem w hotelu, dwa razy musiałyśmy prosić o zmianę pokoju które zdecydowanie (...) rozwiń
na wycieczce byłam z dwoma siostrami , wszystkie jesteśmy zadowolone , jedynie problem miałyśmy z zakwaterowaniem w hotelu, dwa razy musiałyśmy prosić o zmianę pokoju które zdecydowanie odbiegały standardem od innych i tu pomocny był nasz opiekun Pan Piotr , który pomimo oporu ze strony obsługi hotelowej wynegocjował ich zmianę , uważam że opieka, empatia i profesjonalizm pana Piotra w dużym stopniu podniosły walory tej imprezy za co mu bardzo dziekuję Ewa
 • 6
 • 4
 • 5
 • 6
 • 6
 • 4
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką sierpień 2015
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 6
 • 3
 • 3
 • 5
 • 6
 • 4
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką sierpień 2015
Super program, szczególnie polecałabym go osobom jadącym po raz pierwszy do Włoch. Bardzo kompetentny, miły przewodnik ( pan Piotr). Hotele trochę za niskiej klasy i położone na (...) rozwiń
Super program, szczególnie polecałabym go osobom jadącym po raz pierwszy do Włoch. Bardzo kompetentny, miły przewodnik ( pan Piotr). Hotele trochę za niskiej klasy i położone na uboczu.Bardzo słabe hotele na początku i końcu wycieczki.
 • 6
 • 4
 • 3
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
6/6
26-30 lat, ze znajomymi sierpień 2015
15-ście dni we Włoszech na wycieczce “Made in Italy”, to wspaniała podróż z południa na północ i z powrotem komfortowym, klimatyzowanym autokarem, prowadzonym przez (...) rozwiń
15-ście dni we Włoszech na wycieczce “Made in Italy”, to wspaniała podróż z południa na północ i z powrotem komfortowym, klimatyzowanym autokarem, prowadzonym przez przemiłego kierowcę, który nie raz zaskoczył Nas łatwością z jaką wykonywał manewry na krętych drogach Italii. Na pochwałę zasługuje także praca profesjonalnego Pilota Pana Piotra, posiadającego ogromną wiedzę o Włoszech, a co najważniejsze mającego zdolność do jej przekazywania turyście w przystępny, jak i urozmaicony sposób poprzez : opowieści z życia wzięte, puszczane podczas dłuższych przejazdów tematyczne filmy i programy, czy też towarzyszącą Nam w autokarze włoską muzyką, a wszystko to z dużą dozą humoru. Zakwaterowano Nas w 8-śmiu hotelach o standardzie 3-4* i co najważniejsze wszystkie z nich należy określić jako bardzo czyste. Pokoje o standardowym wyposażeniu, nierzadko z klimatyzacją. Niektóre z Hoteli posiadały w swej infrastrukturze baseny, w których grupa szukała ochłody po całodniowych eskapadach. Kalabryjskie ośrodki (na początku i końcu pobytu) usytuowane były w pierwszej linii brzegowej z plażami wyposażonymi w leżaki i parasole, z których mogliśmy swobodnie korzystać bez konieczności dokonywania dodatkowych opłat. Jedyne “ale” mogę mieć do monotonnego i łatwego do przewidzenia menu w roli głównej z makaronem, co jednak należy zaliczyć do uroków kuchni i tradycji włoskiej. Podczas pobytu zwiedziliśmy aż 19-ście miast w dziewięciu włoskich regionach, gdzie przewodnicy prezentowali Nam walory odwiedzanych miejsc. Trasa ta pozwoliła Nam zaobserować całą różnorodność Wloch, jak i zobaczyć najbardziej charakterystyczne dla tego kraju zabytki, czy krajobrazy. Jedynie jedno miasto nie przypadło Nam do gustu, a była to Lukka, która bez większego echa mogłaby zniknąć z planu wycieczki. Ostatecznie jednak stwierdzić należy, że program został dobrze zaplanowany, nawet w najdrobniejszych szczegółach i stanowi interesującą propozycję, godną polecenia w szczególności osobom, które planują po raz pierwszy wybrać się do Włoch.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
5/6
26-30 lat, z partnerem/ką sierpień 2015
wycieczka dobrze zorganizowana, natomiast niektore kolacje i hotele wymagaja dopracowania, swietny pilot pan Piotr, uprzejmi kierowcy autokarów,dobry plan podróży, może warto coś (...) rozwiń
wycieczka dobrze zorganizowana, natomiast niektore kolacje i hotele wymagaja dopracowania, swietny pilot pan Piotr, uprzejmi kierowcy autokarów,dobry plan podróży, może warto coś wrzucić zamiast Lukki , moze jakis wloski osrodek naukowy/ Bologna albo Sienna
 • 5
 • 3
 • 3
 • 4
 • 5
 • 5
zwiń
6/6
41-50 lat, sam/a sierpień 2015
Program bardzo dobrze ułożony . Wyrzuciłbym Casertę i zmniejszył czas wolny. rozwiń
Program bardzo dobrze ułożony . Wyrzuciłbym Casertę i zmniejszył czas wolny.
 • 5
 • 3
 • 3
 • 6
 • 6
 • 5
zwiń
5/6
31-40 lat, z partnerem/ką sierpień 2015
Wspaniała przygoda! rozwiń
Wspaniała przygoda!
 • 6
 • 4
 • 4
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką sierpień 2015
Program wycieczki był bardzo atrakcyjny. Przez 15 dni można było poznać przekrój całych Włoch. Do tego bardzo komfortowy, klimatyzowany autokar pozwolił znieść trud podróżowania w (...) rozwiń
Program wycieczki był bardzo atrakcyjny. Przez 15 dni można było poznać przekrój całych Włoch. Do tego bardzo komfortowy, klimatyzowany autokar pozwolił znieść trud podróżowania w panujących temperaturach. Szczególne słowa uznania należą się pilotowi p. Piotrowi za jego wielką kulturę osobistą i atrakcyjny merytoryczny sposób przekazywania informacji o zwiedzanych miejscach.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
 • 5
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką sierpień 2014
Wycieczka ogólnie udana, sprawnie zorganizowana ale autokar na przejazdy za mały i nie nadający się do komfortowej podróży na setki km. Hotele zbyt skromne. W stawienie choćby (...) rozwiń
Wycieczka ogólnie udana, sprawnie zorganizowana ale autokar na przejazdy za mały i nie nadający się do komfortowej podróży na setki km. Hotele zbyt skromne. W stawienie choćby 1-dnia wypoczynkowego po pierwszym tygodniu zwiedzania na pewno uatrakcyjnił by tą wycieczkę.
 • 4
 • 3
 • 3
 • 3
 • 2
 • 4
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką sierpień 2014
Wycieczka dobrze zorganizowana, autokar wygodny, zaangażowana i dobrze przygotowana pilotka, natomiast wyżywienie było mało urozmaicone (głównie makarony), wieczorek w Fiuggi niezbyt (...) rozwiń
Wycieczka dobrze zorganizowana, autokar wygodny, zaangażowana i dobrze przygotowana pilotka, natomiast wyżywienie było mało urozmaicone (głównie makarony), wieczorek w Fiuggi niezbyt udany w stosunku do ceny, trasa bardzo interesująca. Ogólnie byliśmy z wycieczki zadowoleni
 • 6
 • 4
 • 4
 • 6
 • 6
 • 5
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką lipiec 2014
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 5
 • 3
 • 3
 • 4
 • 4
 • 3
zwiń
5/6
31-40 lat, ze znajomymi lipiec 2014
Wycieczka b. ciekawa, dobrze zorganizowana, oczywiście z uwagi na ilość odwiedzanych miejsc dość męcząca ale napewno godna polecenia. Minusem pobyt na początku wycieczki w hotelu Saynara i to (...) rozwiń
Wycieczka b. ciekawa, dobrze zorganizowana, oczywiście z uwagi na ilość odwiedzanych miejsc dość męcząca ale napewno godna polecenia. Minusem pobyt na początku wycieczki w hotelu Saynara i to przez 2 noce :(
 • 5
 • 4
 • 4
 • 6
 • 5
 • 4
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką lipiec 2014
Wycieczka bardzo ciekawa. Pilot wycieczki przygotowany perfekcyjnie. Bardzo duży zasób wiadomości. Wszelka pomoc na miejscu. Tempo zwiedzania odpowiednie dla osób w każdym wieku. (...) rozwiń
Wycieczka bardzo ciekawa. Pilot wycieczki przygotowany perfekcyjnie. Bardzo duży zasób wiadomości. Wszelka pomoc na miejscu. Tempo zwiedzania odpowiednie dla osób w każdym wieku. Podczas tej wycieczki można było zobaczyć prawie całe Włochy a największym atutem było zwiedzenie San Giovanni Rotondo związanego z działalnością słynnego mistyka naszych czasów - Ojca Pio, miejsca które rzadko pojawia się w ofertach turystycznych biur podczas wycieczek objazdowych po Włoszech.
 • 6
 • 4
 • 3
 • 6
 • 6
 • 5
zwiń
1/6
31-40 lat, sam/a czerwiec 2014
Hotele często wilgotne, z insektami w pokojach- mrowki, mole nawet ślimaki. Wyzywienie często bardzo kiepskiej jakości,czerstwe pieczywo,male ilości. Bardzo kiepski przewodnik-więcej inf.o pilce (...) rozwiń
Hotele często wilgotne, z insektami w pokojach- mrowki, mole nawet ślimaki. Wyzywienie często bardzo kiepskiej jakości,czerstwe pieczywo,male ilości. Bardzo kiepski przewodnik-więcej inf.o pilce nożnej niż o programie wycieczki. Przewodnik pijacy wieczorem wino w autokarze z osobami nie biorącymi udziału w wycieczce-tragedia. Pilot nie konsultowal się z uczestnikami jeśli chodzi o napiwek dla kierowcy, wynajam odbiornikow za 2,5 euro za dzień i inne wydatki-okreslajac to , ze i tak byliśmy przygotowani na wydatki wiec dowolnie mogl dysponować naszymi pieniędzmi. Brak postoju na zwykle zakupy spożywcze, takie jak pieczywo, woda nabial, tylko na stacjach benzynowych gdzie wybor był niewielki i ceny bardzo zawyżone. Ostatnie 2 dni pobytu w hotelu to nieporozumienie.Program wycieczki fantastyczny.
 • 6
 • 2
 • 1
 • 3
 • 6
 • 3
zwiń
3/6
31-40 lat, z partnerem/ką czerwiec 2014
Wycieczka bardzo ciekawa - pełna wrażeń i ukazująca wszystkie najbardziej kojarzące się z Włochami widokówki Italii. Niektóre hotele zbyd daleko od trasy objazdu co powodowało, ze (...) rozwiń
Wycieczka bardzo ciekawa - pełna wrażeń i ukazująca wszystkie najbardziej kojarzące się z Włochami widokówki Italii. Niektóre hotele zbyd daleko od trasy objazdu co powodowało, ze trzeba było dłużej dojezdzać do punktów stanowiacych elementy progamu. Pierwsze dwa noclegi w hotelu Sajonara oraz dwa ostatnie pod Amateą (Hotel Sea blue) tragiczne (jedyny plus że obydwa są przy samej plaży ale standard pokoi i wyżywienia dają wiele do życzenia) i powodują że te 'piękine dni wypoczynku' podczas tak długiego objazdu dają bardzo negatywne wspomnienia
 • 5
 • 3
 • 3
 • 4
 • 5
 • 4
zwiń
2/6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2013
Ogólnie czas poświęcony na przejazdy był dłuższy od czasu zwiedzania. Pilot był do pracy dobrze przygotowany lecz mniej zaangażowany w pracy rozwiń
Ogólnie czas poświęcony na przejazdy był dłuższy od czasu zwiedzania. Pilot był do pracy dobrze przygotowany lecz mniej zaangażowany w pracy
 • 3
 • 2
 • 2
 • 2
 • 2
 • 3
zwiń
5/6
41-50 lat, z partnerem/ką sierpień 2013
Generalni ewycieczka męcząca, ale bardzo udana. Kilka niuansów można by było poprawić, by było prawie idealnia. Zastzreżeń nie ma dużo. Wiem że ilość grupy nie była zbyt duża, ale (...) rozwiń
Generalni ewycieczka męcząca, ale bardzo udana. Kilka niuansów można by było poprawić, by było prawie idealnia. Zastzreżeń nie ma dużo. Wiem że ilość grupy nie była zbyt duża, ale standart autokaru nie był przystosowany do długich przejazdów. Druga uwaga to brak pompei w programie, trzeba moim zdaniem koniecznie to zmienić. Być w Neapolu i na Wezuwiuszu niezobaczywszy Pompei? To smutna historia jest ;) . To w zasadzie tyle, aha jeszcze pierwszy i ostatni hotel - jednym słowem jest dość słaby - ale nie czepiam się .
 • 5
 • 5
 • 5
 • 4
 • 4
 • 5
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką sierpień 2013
Ogólnie, bardzo zadowolona jestem z wycieczki. Jednak podczas wizyty Wezuwiusz, chciałabym się zatrzymać, aby zobaczyć Pompeje. Podobnie z Rzymem, jest tak wiele do zobaczenia, że 2 dni (...) rozwiń
Ogólnie, bardzo zadowolona jestem z wycieczki. Jednak podczas wizyty Wezuwiusz, chciałabym się zatrzymać, aby zobaczyć Pompeje. Podobnie z Rzymem, jest tak wiele do zobaczenia, że 2 dni byłby lepszym rozwiązaniem.
 • 5
 • 4
 • 3
 • 5
 • 6
 • 5
zwiń

Aktualnie brak ofert

Zobacz inne:
 • wyślij zapytanie
 • callcenter.tel_pl
 • 801 066 777
 • 77 4476 777
 • Infolinie dostępne: pn-pt: 8-22 sob-ndz: 9-20
arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter