phone mobile mobile pin heart heart user user Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane CB5DFB7F-C92F-41CB-9FB1-916D616FF3EC E0FBD33F-841B-452B-BF16-225B7D943904
Wyniki Wyszukiwania Sycylia na kółkach

Atuty oferty

 • Włochy z północy na południe
 • 6 regionów Włoch
 • tydzień na Sycylii
 • czas na wypoczynek nad morzem
 • śniadania i obiadokolacje w cenie
 • nocne promowanie z Sycylii do Neapolu

Sycylia na kółkach Kod: XITSYCY

Trasa
PLN
Itaka
Włochy

Sycylia na kółkach

Kod: XITSYCY
5.3 /6
95% klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą

Klienci doceniają:

 • Program wycieczki/trasę
 • Komfort podróży
 • Standard autokaru
Opis

Wszystko co musisz wiedzieć na temat warunków podróżowania przeczytasz na Bezpieczne Wakacje

1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników. Wyjazd do Włoch przez Czechy i Austrię z krótkimi postojami.

2. DZIEŃ. FERRARA
W godzinach porannych przyjazd do FERRARY. Zwiedzanie zabytkowego centrum miasta, dawnej siedziby rodu d'Este: Castello Estense, Palazzo Comunale, Piazza del Municipio, katedra. Przejazd do hotelu we Fiuggi w okolicach Rzymu. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

3. DZIEŃ. CASERTA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do CASERTY – Wersalu Neapolu i dawnej rezydencji królewskiej – La Reggia, gdzie znajduje się monumentalny pałac Burbonów z olbrzymimi ogrodami. Spacer po głównej alei, która ma ponad 3 km długości, a na jej osi zbudowano system basenów z fontannami ozdobionymi rzeźbami o tematyce mitologicznej. Przejazd do hotelu w okolicy Tropei. Zakwaterowanie w hotelu w pobliżu morza, czas wolny, obiadokolacja, nocleg.

4. DZIEŃ. TROPEA
Śniadanie. Półdniowa wycieczka do TROPEI – najpiękniejszego i najmodniejszego miasta w Kalabrii, malowniczo położonego na cyplu o tej samej nazwie. Tropea zachwyca śródziemnomorską architekturą, z górnej części miasta rozciąga się wspaniały widok na Wyspy Liparyjskie. Przejazd do gospodarstwa zajmującego się wyrobem i sprzedażą typowo kalabryjskich produktów spożywczych, degustacja. Powrót do hotelu, czas wolny na plażowanie. Obiadokolacja, nocleg.

5. DZIEŃ. TAORMINA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Promowanie do Mesyny na Sycylii – największej wyspy na Morzu Śródziemnym, przyciągającej turystów egzotyką i bogactwem zabytków. Zwiedzanie TAORMINY: Teatro Greco – malowniczo położone ruiny antycznego teatru, spacer po Corso Umberto do placu z tarasem widokowym, skąd podziwiać można całą zatokę i wulkan Etnę. Przejazd do hotelu w okolicy Katanii, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

6. DZIEŃ. ETNA
Śniadanie. Wycieczka na ETNĘ, dominującą nad wschodnim wybrzeżem Sycylii. Etna jest najwyższym czynnym wulkanem Europy (3340 m n.p.m.). Przejazd autokarem do parkingu na wysokość kraterów Silvestri (ok. 1800 m n.p.m.). Fakultatywnie: wjazd jeepem na wysokość 2900 m n.p.m. (za dodatkową opłatą). Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

7. DZIEŃ. SYRAKUZY – NOTO
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do SYRAKUZ. Zwiedzanie: stare miasto z Piazza del Duomo, źródło Aretuzy, teatr grecki ze wspaniałym widokiem na morze, Latomia del Paradiso z grotą zwaną Uchem Dionizosa. Przejazd do NOTO. Spacer po mieście słynnym ze wspaniałej barokowej architektury pałaców i kościołów: Porta Reale, kościół San Francesco, rynek o doskonałych proporcjach z Chiesa Madre i imponującymi pałacami. Przejazd do hotelu w okolicy Enny, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

8. DZIEŃ. PIAZZA ARMERINA – AGRYGENT
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do PIAZZA ARMERINA i wizyta w słynnej rzymskiej willi o powierzchni ok. 3500 m², gdzie w ponad 40 pomieszczeniach (w tym toaletach!) zachowały się wspaniałe mozaikowe posadzki o unikalnej tematyce i jakości wykonania. Najsłynniejszą mozaiką są tzw. dziewczęta w bikini. Przejazd do AGRYGENTU. Zwiedzanie Doliny Świątyń, jednego z najważniejszych stanowisk archeologicznych w basenie Morza Śródziemnego. Przejazd do hotelu w okolicy Marsali. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

9. DZIEŃ. MARSALA – ERICE – SEGESTA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd malowniczą drogą, przy której znajdują się charakterystyczne saliny, do słynnej ze znakomitych słodkich win MARSALI. Wizyta w jednej z najsłynniejszych winiarni, degustacja wina i innych produktów. Następnie wizyta w przepięknym ERICE. Stare miasto usytuowane na szczycie wzgórza Monte San Giuliano ( 752 m n.p.m.) oczarowuje stromymi, wąskimi uliczkami i tajemniczymi zaułkami. Przejazd do SEGESTY i zwiedzanie rewelacyjnie zachowanej świątyni z V w. p.n.e. Przejazd do hotelu w okolicy Palermo. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

10. DZIEŃ. PALERMO – MONREALE
Śniadanie. Zwiedzanie PALERMO, stolicy Sycylii, przepięknie położonej u stóp wzgórza Monte Pellegrino, egzotycznej mieszanki kultury europejskiej i orientalnej. W architekturze Palermo widać wpływy arabskie, normańskie, barokowe i secesyjne. Zwiedzanie: katedra, najsłynniejsze fontanny Palermo, Piazza Bellini z interesującymi zabytkami arabo-normańskiej. Następnie słynne katakumby w klasztorze kapucynów mieszczące mumie mnichów i osób świeckich, kaplica Palatyńska. Przejazd do MONREALE. Zwiedzanie katedry ze wspaniałymi mozaikami – najwybitniejszym dziełem sztuki sycylijsko-normańskiej. Powrót do hotelu, czas wolny. Obiadokolacja, nocleg.

11. DZIEŃ. CEFALU – CASTELBUONO
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do CEFALU, największego kurortu wypoczynkowego północnego wybrzeża, leżącego u stóp potężnej skały La Rocca. Spacer po centrum miasteczka z jego najsłynniejszym zabytkiem – monumentalną katedrą z XII w., zbudowaną przez normańskiego króla Rogera II. Czas wolny. Przejazd do CASTELBUONO i zwiedzanie słynnego zamku wzniesionego w XIV w. Powrót do Palermo i nocne promowanie do Neapolu (ok. 10 godz.).

12. DZIEŃ. NEAPOL
Przypłynięcie do NEAPOLU w godzinach porannych. Zwiedzanie stolicy regionu Kampania rozpoczyna wizyta w katedrze św. Januarego, której początki sięgają XIII w. Katedra słynie z cudu przemiany krwi patrona miasta, z postaci skrzepłej w płynną oraz z XVII-wiecznej kaplicy i renesansowej krypty z urną ze szczątkami świętego. Następnie spacer uliczkami starówki wpisanej na listę UNESCO: uliczka szopkarzy neapolitańskich. Czas wolny. Przejazd do hotelu we Fiuggi. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

13. DZIEŃ. BAGNOREGIO
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do BAGNOREGIO, spektakularnie położonej miejscowości pośród skalnych wąwozów. Spacer po miasteczku, czas wolny. Przejazd na wybrzeże adriatyckie do hotelu w okolicach Rimini. Zakwaterowanie, czas wolny na spacer i plażowanie. Obiadokolacja, nocleg.

14. DZIEŃ. VICENZA
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do VICENZY, leżącej w sąsiedztwie Alp Weneckich, którego początki datuje się na XI w. p.n.e. Vincenza nazywana jest miastem Palladia, słynnego włoskiego architekta, który tu mieszkał i stworzył kilkanaście pałaców i innych budowli, do dziś zdobiących miasto. Spacer główną ulicą – Corso Andrea Palladio, obok najstarszego zadaszonego teatru w Europie – Teatro Olimpico, najpiękniejszego kościoła w mieście: Santa Corona, następnie Piazza dei Signiori, Torre di Piazza. Czas wolny. Wyjazd do Polski przez Austrię i Czechy z krótkimi postojami.

15. DZIEŃ.
Przyjazd do Polski w godzinach porannych.

11 noclegów w hotelach klasy turystycznej***: 2 we Fiuggi, 2 w okolicy Tropei, 2 w okolicy Katanii, 1 w okolicy Enny, 1 w okolicy Marsali, 2 w okolicy Palermo, 1 w okolicy Rimini; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie (serwowane): 11 śniadań (kontynentalne, wzmocnione), 11 obiadokolacji zgodnie z programem • przejazd autokarem • miejsca siedzące na promach: Kalabria – Mesyna, Palermo – Neapol • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy, tour guide, rejsy i taksa klimatyczna: ok. 270 EUR.
 2. Opłaty fakultatywne: przejazd do głównego krateru na Etnie: ok. 65 EUR; degustacja w Marsali: ok. 13 EUR.
 3. Dopłata do kabiny 2-os. podczas promowania z Sycylii do Neapolu na zapytanie poniżej 30 dni do rozpoczęcia imprezy; orientacyjny koszt: kabina wewnętrzna 4-os.: ok. 400 PLN/os., kabina wewnętrzna 2-os.: ok. 470 PLN/os.; kabina zewnętrzna 2-os.: ok. 550 PLN/os.

Informacje o regionie
Galeria regionu

Włochy

Już od wieków wspaniała architektura, tradycja, malownicze krajobrazy, piaszczyste plaże, a także znakomita kuchnia, przyciągają turystów na półwysep Apeniński. Tutaj sięgająca kilku tysięcy lat historia przeplata się ze światem mody, sportu oraz nadmorskich kurortów. Sympatię krajowi zjednują też jego otwarci oraz gościnni mieszkańcy.

Położenie na mapie Trasa

Ferrara • Caserta • Tropea • Taormina • Etna • Syrakuzy • Noto • Piazza Armerina • Agrygent • Marsala • Erice • Segesta • Palermo • Monreale • Cefalu • Castelbuono • Neapol • Bagnoregio • Vicenza

Trasa długo wyczekiwana przez naszych klientów. Sycylia – wyspa mitów i legend ze wspaniałymi zabytkami z czasów antycznych to mozaika kultur i narodów, które uczyniły ją tak ekscytującą. Do klasycznej trasy po wyspie, dodaliśmy południe Włoch. Proponujemy pełne wrażeń 2 tygodnie zwiedzania, przeplatane wolnymi popołudniami nad morzem, które mają zrelaksować i dodać sił na kolejne dni. Urozmaicony program zadowoli najbardziej wytrawnych podróżników. W programie degustacje, topowe miasta włoskiego południa, promowania, wspaniałe widoki i historyczne miejsca sprzed kilku tysięcy lat. Trasa we Włoszech: ok. 3900 km.

PLAN WYCIECZKI
1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników. Wyjazd do Włoch przez Czechy i Austrię z krótkimi postojami.
2. DZIEŃ. FERRARA
W godzinach porannych przyjazd do FERRARY. Zwiedzanie zabytkowego centrum miasta, dawnej siedziby rodu d'Este: Castello Estense, Palazzo Comunale, Piazza del Municipio, katedra. Przejazd do hotelu we Fiuggi w okolicach Rzymu. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
3. DZIEŃ. CASERTA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do CASERTY – Wersalu Neapolu i dawnej rezydencji królewskiej – La Reggia, gdzie znajduje się monumentalny pałac Burbonów z olbrzymimi ogrodami. Spacer po głównej alei, która ma ponad 3 km długości, a na jej osi zbudowano system basenów z fontannami ozdobionymi rzeźbami o tematyce mitologicznej. Przejazd do hotelu w okolicy Tropei. Zakwaterowanie w hotelu w pobliżu morza, czas wolny, obiadokolacja, nocleg.
4. DZIEŃ. TROPEA
Śniadanie. Półdniowa wycieczka do TROPEI – najpiękniejszego i najmodniejszego miasta w Kalabrii, malowniczo położonego na cyplu o tej samej nazwie. Tropea zachwyca śródziemnomorską architekturą, z górnej części miasta rozciąga się wspaniały widok na Wyspy Liparyjskie. Przejazd do gospodarstwa zajmującego się wyrobem i sprzedażą typowo kalabryjskich produktów spożywczych, degustacja. Powrót do hotelu, czas wolny na plażowanie. Obiadokolacja, nocleg.
5. DZIEŃ. TAORMINA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Promowanie do Mesyny na Sycylii – największej wyspy na Morzu Śródziemnym, przyciągającej turystów egzotyką i bogactwem zabytków. Zwiedzanie TAORMINY: Teatro Greco – malowniczo położone ruiny antycznego teatru, spacer po Corso Umberto do placu z tarasem widokowym, skąd podziwiać można całą zatokę i wulkan Etnę. Przejazd do hotelu w okolicy Katanii, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
6. DZIEŃ. ETNA
Śniadanie. Wycieczka na ETNĘ, dominującą nad wschodnim wybrzeżem Sycylii. Etna jest najwyższym czynnym wulkanem Europy (3340 m n.p.m.). Przejazd autokarem do parkingu na wysokość kraterów Silvestri (ok. 1800 m n.p.m.). Fakultatywnie: wjazd jeepem na wysokość 2900 m n.p.m. (za dodatkową opłatą). Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
7. DZIEŃ. SYRAKUZY – NOTO
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do SYRAKUZ. Zwiedzanie: stare miasto z Piazza del Duomo, źródło Aretuzy, teatr grecki ze wspaniałym widokiem na morze, Latomia del Paradiso z grotą zwaną Uchem Dionizosa. Przejazd do NOTO. Spacer po mieście słynnym ze wspaniałej barokowej architektury pałaców i kościołów: Porta Reale, kościół San Francesco, rynek o doskonałych proporcjach z Chiesa Madre i imponującymi pałacami. Przejazd do hotelu w okolicy Enny, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
8. DZIEŃ. PIAZZA ARMERINA – AGRYGENT
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do PIAZZA ARMERINA i wizyta w słynnej rzymskiej willi o powierzchni ok. 3500 m², gdzie w ponad 40 pomieszczeniach (w tym toaletach!) zachowały się wspaniałe mozaikowe posadzki o unikalnej tematyce i jakości wykonania. Najsłynniejszą mozaiką są tzw. dziewczęta w bikini. Przejazd do AGRYGENTU. Zwiedzanie Doliny Świątyń, jednego z najważniejszych stanowisk archeologicznych w basenie Morza Śródziemnego. Przejazd do hotelu w okolicy Marsali. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
9. DZIEŃ. MARSALA – ERICE – SEGESTA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd malowniczą drogą, przy której znajdują się charakterystyczne saliny, do słynnej ze znakomitych słodkich win MARSALI. Wizyta w jednej z najsłynniejszych winiarni, degustacja wina i innych produktów. Następnie wizyta w przepięknym ERICE. Stare miasto usytuowane na szczycie wzgórza Monte San Giuliano ( 752 m n.p.m.) oczarowuje stromymi, wąskimi uliczkami i tajemniczymi zaułkami. Przejazd do SEGESTY i zwiedzanie rewelacyjnie zachowanej świątyni z V w. p.n.e. Przejazd do hotelu w okolicy Palermo. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
10. DZIEŃ. PALERMO – MONREALE
Śniadanie. Zwiedzanie PALERMO, stolicy Sycylii, przepięknie położonej u stóp wzgórza Monte Pellegrino, egzotycznej mieszanki kultury europejskiej i orientalnej. W architekturze Palermo widać wpływy arabskie, normańskie, barokowe i secesyjne. Zwiedzanie: katedra, najsłynniejsze fontanny Palermo, Piazza Bellini z interesującymi zabytkami arabo-normańskiej. Następnie słynne katakumby w klasztorze kapucynów mieszczące mumie mnichów i osób świeckich, kaplica Palatyńska. Przejazd do MONREALE. Zwiedzanie katedry ze wspaniałymi mozaikami – najwybitniejszym dziełem sztuki sycylijsko-normańskiej. Powrót do hotelu, czas wolny. Obiadokolacja, nocleg.
11. DZIEŃ. CEFALU – CASTELBUONO
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do CEFALU, największego kurortu wypoczynkowego północnego wybrzeża, leżącego u stóp potężnej skały La Rocca. Spacer po centrum miasteczka z jego najsłynniejszym zabytkiem – monumentalną katedrą z XII w., zbudowaną przez normańskiego króla Rogera II. Czas wolny. Przejazd do CASTELBUONO i zwiedzanie słynnego zamku wzniesionego w XIV w. Powrót do Palermo i nocne promowanie do Neapolu (ok. 10 godz.).
12. DZIEŃ. NEAPOL
Przypłynięcie do NEAPOLU w godzinach porannych. Zwiedzanie stolicy regionu Kampania rozpoczyna wizyta w katedrze św. Januarego, której początki sięgają XIII w. Katedra słynie z cudu przemiany krwi patrona miasta, z postaci skrzepłej w płynną oraz z XVII-wiecznej kaplicy i renesansowej krypty z urną ze szczątkami świętego. Następnie spacer uliczkami starówki wpisanej na listę UNESCO: uliczka szopkarzy neapolitańskich. Czas wolny. Przejazd do hotelu we Fiuggi. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
13. DZIEŃ. BAGNOREGIO
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do BAGNOREGIO, spektakularnie położonej miejscowości pośród skalnych wąwozów. Spacer po miasteczku, czas wolny. Przejazd na wybrzeże adriatyckie do hotelu w okolicach Rimini. Zakwaterowanie, czas wolny na spacer i plażowanie. Obiadokolacja, nocleg.
14. DZIEŃ. VICENZA
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do VICENZY, leżącej w sąsiedztwie Alp Weneckich, którego początki datuje się na XI w. p.n.e. Vincenza nazywana jest miastem Palladia, słynnego włoskiego architekta, który tu mieszkał i stworzył kilkanaście pałaców i innych budowli, do dziś zdobiących miasto. Spacer główną ulicą – Corso Andrea Palladio, obok najstarszego zadaszonego teatru w Europie – Teatro Olimpico, najpiękniejszego kościoła w mieście: Santa Corona, następnie Piazza dei Signiori, Torre di Piazza. Czas wolny. Wyjazd do Polski przez Austrię i Czechy z krótkimi postojami.
15. DZIEŃ.
Przyjazd do Polski w godzinach porannych.

ŚWIADCZENIA: 11 noclegów w hotelach klasy turystycznej***: 2 we Fiuggi, 2 w okolicy Tropei, 2 w okolicy Katanii, 1 w okolicy Enny, 1 w okolicy Marsali, 2 w okolicy Palermo, 1 w okolicy Rimini; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie (serwowane): 11 śniadań (kontynentalne, wzmocnione), 11 obiadokolacji zgodnie z programem • przejazd autokarem • miejsca siedzące na promach: Kalabria – Mesyna, Palermo – Neapol • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:
 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy, tour guide, rejsy i taksa klimatyczna: ok. 270 EUR.
 2. Opłaty fakultatywne: przejazd do głównego krateru na Etnie: ok. 65 EUR; degustacja w Marsali: ok. 13 EUR.
 3. Dopłata do kabiny 2-os. podczas promowania z Sycylii do Neapolu na zapytanie poniżej 30 dni do rozpoczęcia imprezy; orientacyjny koszt: kabina wewnętrzna 4-os.: ok. 400 PLN/os., kabina wewnętrzna 2-os.: ok. 470 PLN/os.; kabina zewnętrzna 2-os.: ok. 550 PLN/os.
Położenie na mapie
Opinie klientów (73)

Ocena ogólna

5.3/6

Klienci wyróżnili:

 • Program wycieczki/trasę
 • Komfort podróży
 • Standard autokaru
95%
naszych klientów poleca ten hotel!
 • 5.3
 • 5.5
 • 4.1
 • 5.0
 • 5.0
 • 4.7

Pokaż recenzje od:

5/6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2019
Było ok. rozwiń
Było ok.
 • 6
 • 3
 • 4
 • 2
 • 4
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2019
Trasa wycieczki uwzględniała miasta i miejsca które są mniej znane od popularnych ,ale zaliczam to na plus. Realizacja planowych punktów wycieczki przebiegła sprawnie ,z nieprzewidzianymi (...) rozwiń
Trasa wycieczki uwzględniała miasta i miejsca które są mniej znane od popularnych ,ale zaliczam to na plus. Realizacja planowych punktów wycieczki przebiegła sprawnie ,z nieprzewidzianymi trudnościami jak rajd samochodowy na trasie naszego przejazdu pani przewodnik poradziła sobie zastępując autokar kolejką górską za dopłatą 6 euro w obie strony) co tylko uatrakcyjniło wycieczkę. Słabą stroną było jak zwykle bardzo mało miejsca dla pasażera w autokarze ,nanogi , + że, autokar był "młody" i b.dobrym stanie.
 • 5
 • 4
 • 4
 • 4
 • 3
zwiń
2/6
50+ lat, sam/a wrzesień 2019
Wycieczka zaplanowana komputerowo - szybko dowieźć , pokazać dwa punkty programu(bywało też, że był tylko jeden punkt programu) i następnie czas wolny "luz bluz" .Czasu wolnego to już na tej (...) rozwiń
Wycieczka zaplanowana komputerowo - szybko dowieźć , pokazać dwa punkty programu(bywało też, że był tylko jeden punkt programu) i następnie czas wolny "luz bluz" .Czasu wolnego to już na tej wycieczce nie brakowało. Ciągle słyszałem od pilotki " teraz proszę państwa proponuję czas wolny (najczęściej od 1,5 godz. do 3 godz.)- tu kawiarnie, tu restauracje, tu znakomite lodu a tu kawa i tak codziennie. Pilotka narzucała takie tempo zwiedzania ,że najsłabsi dostawali zadyszki (codziennie upał ponad 30stopni) na zwracaną uwagę, żeby dopasowała szybkość chodzenia do możliwości tych starszych uczestników wycieczki tych 55+ i 65+ w ogóle nie reagowała( a było ich chyba nawet ponad 50%). bywało nawet .że miejscowa przewodniczka zwracała jej uwagę "Kasiu wolniej". Jednym słowem - "przelecieliśmy" przez Sycylię jak tornado. Na tę wycieczkę zdecydowałem się pojechać bo plan tej wycieczki wydawał mi się interesujący (bym powiedział, że nawet bardzo ciekawy) ale realizacja fatalna. A pilotka p. Kasia to totalna porażka. Długie przejazdy wyglądały tak jakbyśmy jechali PKS-em albo Flix Busem (cicho i spokojnie bez żadnych informacji co mijamy po drodze, co można by tutaj w przyszłości zwiedzić czy jakieś inne ciekawe historie z danego regionu , no kompletnie nic- czasami tylko jakiś film włączyła).
 • 4
 • 1
 • 3
 • 4
 • 5
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2019
: Program wycieczki bardzo atrakcyjny, poza dwoma niepotrzebnymi miejscami: Segesta i Bagnoregio. Pani Kasia doskonale zarządzała czasem, utrzymywała właściwe tempo zwiedzania. Pierwszy hotel we (...) rozwiń
: Program wycieczki bardzo atrakcyjny, poza dwoma niepotrzebnymi miejscami: Segesta i Bagnoregio. Pani Kasia doskonale zarządzała czasem, utrzymywała właściwe tempo zwiedzania. Pierwszy hotel we Fiugii był nieporozumieniem, Pierwszy nocleg powinien być w okolicy Ferrary. Zamiast Noto, można by zobaczyć Caltagirone - wiele ciekawsze. Kierowcy wspaniale radzili sobie z serwowaniem napojów - a to jest bardzo ważne, Ogólnie oceniam wycieczkę na 5, w skali 6 -cio stopniowej. Bogdan
 • 5
 • 4
 • 4
 • 4
 • 4
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2019
Fajny i interesujący program. Ciekawe miejsca. Przewodnicy zaangażowani i interesująco opowiadali o zwiedzanych miejscach. No i Sycylia. Przepiekna. Polecam. Nieco męcząca ale warta poświęcenia (...) rozwiń
Fajny i interesujący program. Ciekawe miejsca. Przewodnicy zaangażowani i interesująco opowiadali o zwiedzanych miejscach. No i Sycylia. Przepiekna. Polecam. Nieco męcząca ale warta poświęcenia wycieczka. Sycylia jest piękna.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
50+ lat, sam/a wrzesień 2019
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 6
 • 6
 • 4
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
50+ lat, sam/a sierpień 2019
Wspaniała wycieczka, bardzo bogaty program zwiedzania,dobra organizacja . Największa w tym wszystkim zasługa Pilota , pana Piotra, który posiada wielką wiedzę na temat Włoch i Sycylii i potrafi (...) rozwiń
Wspaniała wycieczka, bardzo bogaty program zwiedzania,dobra organizacja . Największa w tym wszystkim zasługa Pilota , pana Piotra, który posiada wielką wiedzę na temat Włoch i Sycylii i potrafi tę wiedzę w sposób interesujący i bardzo dowcipny przekazać.
 • 6
 • 3
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
50+ lat, sam/a sierpień 2019
jestem bardzo zadowolony. świetna wycieczka rozwiń
jestem bardzo zadowolony. świetna wycieczka
 • 6
 • 4
 • 3
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
41-50 lat, sam/a sierpień 2019
Wycieczka bardzo dobrze zaplanowana i zorganizowana. Dzięki wielkiej wiedzy i doświadczeniu pilota - P. Piotra - czapki z głów dla Jego wiedzy, rzetelności i przewidywalności - udało nam się (...) rozwiń
Wycieczka bardzo dobrze zaplanowana i zorganizowana. Dzięki wielkiej wiedzy i doświadczeniu pilota - P. Piotra - czapki z głów dla Jego wiedzy, rzetelności i przewidywalności - udało nam się zobaczyć więcej, niż przewidywał pierwotny plan. Miłym zaskoczeniem dla mnie był dobry stan hoteli na Sycylii. Znam dosyć dobrze południe Włoch i naprawdę nie spodziewałam się, że będzie aż tak dobrze. Ukłony dla kierowcy - Pana Wojtka, który był zawsze uśmiechnięty i gotowy do pomocy. Jego jazda po krętych sycylijskich drogach to po prostu majstersztyk. Podsumowując, szczerze polecam tę wycieczkę. Był to już mój kolejny wyjazd z Itaką i nie zawiodłam się. Sycylia jest przecudna i na pewno kiedyś tam wrócę.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 5
 • 6
zwiń
6/6
31-40 lat, sam/a sierpień 2019
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
5/6
31-40 lat, sam/a sierpień 2019
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 5
 • 4
 • 3
 • 5
 • 5
zwiń
6/6
26-30 lat, z partnerem/ką sierpień 2019
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
 • 6
zwiń
6/6
31-40 lat, z partnerem/ką sierpień 2019
Świetny wyjazd pozwalający zobaczyć najpiękniejsze zakątki Sycylii - zarówno duże miasta, jak i małe i mniej znane perełki. Bardzo dobra organizacja i w mojej ocenie w porownaniu z innymi (...) rozwiń
Świetny wyjazd pozwalający zobaczyć najpiękniejsze zakątki Sycylii - zarówno duże miasta, jak i małe i mniej znane perełki. Bardzo dobra organizacja i w mojej ocenie w porownaniu z innymi objazdowkami dobre hotele i bardzo dobre wyżywienie. Co nietypowe dla objazdówki - mieliśmy aż 5 razy możliwość kąpania się w czterech różnych morzach. Rewelacyjny pilot Piotr z przeogromną wiedzą i umiejętnościami organizacyjnymi. Świetny kierowca Wojtek - bardzo grzeczny, pomocny i z super umiejętnościami. Obaj Panowie na każdym kroku pokazywali, że turyści są dla nich najważniejsi! Polecam wyjazd wszystkim, najbardziej tym, którzy byli już na Klasycznych Włochach lub Bella Italia.
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
6/6
26-30 lat, z partnerem/ką sierpień 2019
Wycieczka była super! Wszystkie miejsca na trasie godne uwagi. W niektorych hotelach sniadania nie byly obfite. Fantastyczny pilot, p. Piotr, posiada ogromną wiedzę, ktora potrafi w ciekawy (...) rozwiń
Wycieczka była super! Wszystkie miejsca na trasie godne uwagi. W niektorych hotelach sniadania nie byly obfite. Fantastyczny pilot, p. Piotr, posiada ogromną wiedzę, ktora potrafi w ciekawy sposob przekazac. Często lepiej niz lokalni przewodnicy. Kierowca, p. Wojtek, również na medal, swietnie sie spisywal nawet w waskich i kretych uliczkach. Program dosc intensywny ale wszystko co zobaczylismy wynagrodzilo nam dlugosci pokonywanych tras.
 • 6
 • 4
 • 4
 • 6
 • 6
zwiń
5/6
41-50 lat, z partnerem/ką czerwiec 2019
Zgodzę się z poprzednikami, iż wycieczka godna polecenia. Dobra organizacja, interesujący i urozmaicony program, wiele różnorodnych i atrakcyjnych miejsc do zobaczenia. Tak naprawdę większość (...) rozwiń
Zgodzę się z poprzednikami, iż wycieczka godna polecenia. Dobra organizacja, interesujący i urozmaicony program, wiele różnorodnych i atrakcyjnych miejsc do zobaczenia. Tak naprawdę większość najważniejszych i najpiękniejszych miejsc na Sycylii została odwiedzona. Pani pilotka Ola kompetentna, pomocna i zorganizowana. Standard hoteli i wyżywienia jak to Włochy zależy jak się trafi. Niestety mam zastrzeżenia. Pierwszy co do pracy panów kierowców. Wjeżdżanie na drogę gdzie stoi znak zakaz wjazdu "sam. ciężarowych", unikanie tabliczek informacyjnych, kręcenie się w kółko w niewiadomym celu nie uznałbym za zbyt profesjonalne. Mnóstwo czasu spędzone na zawracanie/cofanie, nawet jak byli pierwszy raz, to nie zwalnia z korzystania ich z nawigacji czy przestrzegania znaków drogowych. Druga kwestia 6 dzień wycieczka na ETNĘ. Wg programu tylko 1 punkt, więc powinien zostać wykorzystany maksymalnie. Niestety spod Etny wyjechaliśmy dokładnie 12.30 (odległość od hotelu 30min). Została zorganizowana fakultatywna wycieczka do pobliskiej Katanii. Bardzo dobrze, tylko dlaczego kosztem programu?? Osoby, które zdecydowały się na wjazd jeepami na wys.2920mnpm nie miały możliwości spaceru w dolnej części, gdzie są również godne zobaczenia kratery. Trzeba wybierać między jednym a drugim. Opuszczenie tak atrakcyjnego miejsca uważam za duży minus. Proponuję też zwiedzając świątynię w Segeście dodać też teatr, przecież na cały obiekt jest jeden bilet.
 • 6
 • 4
 • 4
 • 5
 • 5
zwiń
1/6
41-50 lat, z partnerem/ką czerwiec 2019
Doskonale przygotowany program ,dużo zwiedzania ,w między czasie chwila na kawę ,zdjęcia. Dzięki Pani pilotce i lokalnym przewodnikom miałam dostarczonych dużo ciekawych nowych wiadomości na (...) rozwiń
Doskonale przygotowany program ,dużo zwiedzania ,w między czasie chwila na kawę ,zdjęcia. Dzięki Pani pilotce i lokalnym przewodnikom miałam dostarczonych dużo ciekawych nowych wiadomości na temat sycylijskich miejscowości.Doskonała opieka pilota w każdej chwili służąca pomocą.Może trochę gorsze hotele i wyżywienie w nich ,ale myślę ,że za taką cenę nie możemy wymagać doskonałości. Polecam wszystkim zwiedzającym wycieczkę SYCYLIA NA KÓŁKACH.
 • 1
 • 3
 • 2
 • 1
 • 1
zwiń
6/6
50+ lat, sam/a czerwiec 2019
Wycieczka spełniła moje oczekiwania. Piękna pogoda, wspaniała przyroda, urokliwe małe miasteczka-warto pojechać, nawet nie raz. Program napięty, ale realizowany bez problemów. Uroda Sycylii (...) rozwiń
Wycieczka spełniła moje oczekiwania. Piękna pogoda, wspaniała przyroda, urokliwe małe miasteczka-warto pojechać, nawet nie raz. Program napięty, ale realizowany bez problemów. Uroda Sycylii rekompensowała wszystkie niedogodności. Pani Aleksandra-pilotka: sympatyczna, dowcipna, super zorganizowana, gotowa pomagać w każdej sytuacji. Panowie kierowcy-genialni. Jak zawsze można mieć jakieś drobne zastrzeżenia,do hotelu czy wyżywienia. Ja jednak polecam tą wycieczkę.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką czerwiec 2019
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 6
 • 4
 • 4
 • 5
 • 5
zwiń
6/6
41-50 lat, z partnerem/ką czerwiec 2019
Wspaniały program, dobra organizacja, świetna pilotka p. Aleksandra i kierowcy p. Grzegorz i p. Darek. Koniecznie należy dołożyć do programu zwiedzania Katanię rozwiń
Wspaniały program, dobra organizacja, świetna pilotka p. Aleksandra i kierowcy p. Grzegorz i p. Darek. Koniecznie należy dołożyć do programu zwiedzania Katanię
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką czerwiec 2019
Super wyprawa, super zorganizowana. Bardzo dobra organizacja, pilot Pani Aleksandra super, miła, kompetentna, ogromna wiedzą i doświadczenie. Kierowcy pełen profesjonalizm. Polecam każdemu. Brawo. rozwiń
Super wyprawa, super zorganizowana. Bardzo dobra organizacja, pilot Pani Aleksandra super, miła, kompetentna, ogromna wiedzą i doświadczenie. Kierowcy pełen profesjonalizm. Polecam każdemu. Brawo.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
50+ lat, sam/a czerwiec 2019
Trudna dla seniorów, ale widziały cały co brały. Program ekstra - tylko zmniejszył bym świętości a wygospodarował bym czas na na kąpiele w morzu. Można by też ukrócić zapędy zakupowe - autobusy (...) rozwiń
Trudna dla seniorów, ale widziały cały co brały. Program ekstra - tylko zmniejszył bym świętości a wygospodarował bym czas na na kąpiele w morzu. Można by też ukrócić zapędy zakupowe - autobusy tego nie mieszczą.
 • 5
 • 2
 • 2
 • 5
 • 5
zwiń
5/6
50+ lat, ze znajomymi maj 2019
Program fantastyczny. Ogromna różnorodność obiektów do zwiedzania. Zjawiskowe krajobrazy. rozwiń
Program fantastyczny. Ogromna różnorodność obiektów do zwiedzania. Zjawiskowe krajobrazy.
 • 6
 • 4
 • 3
 • 4
 • 4
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką maj 2019
Bardzo miłe wrażenia z calej trasy wycieczki rozwiń
Bardzo miłe wrażenia z calej trasy wycieczki
 • 6
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką maj 2019
Wycieczka udana, ale... No właśnie, jest jakieś "ale", mianowicie: nieporozumieniem czy przeoczeniem, niedopatrzeniem organizatora było wysłanie tak licznej grupy takim dużym autokarem na tak (...) rozwiń
Wycieczka udana, ale... No właśnie, jest jakieś "ale", mianowicie: nieporozumieniem czy przeoczeniem, niedopatrzeniem organizatora było wysłanie tak licznej grupy takim dużym autokarem na tak wąskie i kręte drogi. Tylko dzięki rozwadze kierowców i opiece św. Krzysztofa wróciliśmy cali. Co do wycieczki: może napiszę, że Neapol dla mnie był straszny! Pozostałe miasta i miasteczka przepiękne, nawet zimne, deszczowe i zamglone Erice miało swój urok - tak musiały wyglądać średniowieczne miasta i osady. Etna (chociaż nie byłam na samej górze) okazała się kolorowa - brązowa, zielona, szara, czarna i żółta. Cieszę że tam byłam! Skosztowałam lokalnych przysmaków, krajobrazy "po drodze" były kadrami do malowania lub fotografowania i cieszyły oko. Warto pojechać i zabrać znajomych.
 • 6
 • 4
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
31-40 lat, sam/a maj 2019
Drugi wyjazd z Itaką i nie ostatni. Po raz kolejny Wlochy, połączone z urzekającą Sycylią. Tym razem, prócz znanych Palermo i Neapolu, w programie znalazły się miejsca, które rzadziej pojawiają (...) rozwiń
Drugi wyjazd z Itaką i nie ostatni. Po raz kolejny Wlochy, połączone z urzekającą Sycylią. Tym razem, prócz znanych Palermo i Neapolu, w programie znalazły się miejsca, które rzadziej pojawiają się w ofertach wycieczek. I to był strzał w dziesiątkę. Piękne, urokliwe miasteczka, zachwycające widoki. Pilotka wycieczki - Pani Ania, była wisienką na torcie. Kompetentna, zorganizowana, sympatyczna. Historia i wszelkie informacje dotyczące miejsc, w których byliśmy przekazywala w sposób tak ciekawy i przystępny, że wśród całej grupy nie było ani jednej osoby, która byłaby niezadowolona. Plan został ułożony w taki sposób, że choć wracaliśmy do hotelu na późną kolacje, w porze obiadowej zawsze był czas wolny na tyle dlugi, by można było zjeść, kupić pamiątki i spokojnie zwiedzic miasto we własnym zakresie. Hotele klasy turystycznej, gorsze i lepsze, ale większych problemów nie odnotowano. Było czysto, w moim przypadku każdy pokój posiadał balkon, ręczniki i przybory kosmetyczne również. Wyżywienie na plus, częściej bufet, niż wydzielane porcje, dokładki donoszone gdy czegoś zabrakło. Autokar wygodny, kierowcy pomocni. Wycieczka intensywna, ale było warto. Polecam każdemu.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń

Aktualnie brak ofert

Zobacz inne:
 • wyślij zapytanie
 • callcenter.tel_pl
 • 801 066 777
 • 77 4476 777
 • Infolinie dostępne: pn-pt: 8-22 sob-ndz: 9-20
arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter