Włochy

  Z widokiem na jeziora

  5.4
  5.4
  Wycieczka objazdowa
  9 999 zł /os.
  Termin potwierdzony
  Last Minute
  Łącznie: 10 000 zł
  Łącznie: 10 000 zł

  Zobacz trasę wycieczki

  Jezioro Maggiore • Mediolan • Wyspy Borromejskie • Locarno • Domodossola • Jezioro Orta • Orta San Giulio • Isola di San Giulio • Val Verzasca • Lago di Vogorno • Villa Taranto • Stresa • Eremo di S. Caterina

  Plan wycieczki

  1. dzień.

  jezioro maggiore

  Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Mediolanu. Transfer do hotelu w okolicy Stresy nad JEZIOREM MAGGIORE. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

  2. dzień.

  mediolan

  Śniadanie. Przejazd do MEDIOLANU – kosmopolitycznej stolicy mody. Zwiedzanie: Piazza del Duomo, miejsce spotkań mieszkańców miasta i turystów z całego świata. Centralną część placu zajmuje słynna katedra, czyli Duomo, trzeci co do wielkości kościół Europy. Zwiedzanie katedry, wjazd windą lub wejście schodami na jej dach (indywidualnie), skąd roztacza się widok na miasto i Alpy. Spacer po najstarszym i najbardziej eleganckim centrum handlowym we Włoszech – Galleria Vittorio Emanuele ze sklepami znanych włoskich projektantów, restauracjami i kawiarniami. Przejście na Piazza della Scala z najsłynniejszą operą na świecie – La Scala. Wizyta w Castello Sforzesco, XV-wiecznej twierdzy i rezydencji rodziny Sforzów, despotycznych władców Mediolanu, obecnie muzeum mieszczącym dzieła sztuki średniowiecznej, renesansowej i barokowej. Do najcenniejszych eksponatów należy niedokończone dzieło Michała Anioła – Pieta Rondanini. Czas wolny. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

  3. dzień.

  wyspy borromejskie

  Śniadanie. Rejs na WYSPY BORROMEJSKIE, których nazwa pochodzi od mediolańskiego rodu Boromeuszy, właścicieli wysp od XIV w. do dzisiaj. Wizyta na Isola Bella, której właściciele zamierzali nadać kształt łodzi, słynnej z pięknego barokowego pałacu otoczonego wspaniałym ogrodem palmowym i cytrusowym, ozdobionym fontannami i rzeźbami, między którymi spacerują pawie. Wyspa dzisiaj jest niezamieszkana, lecz niegdyś gościła wiele znanych osobistości, jak Napoleona Bonaparte, czy Księżną Walii Karolinę Brunszwicką. Kolejna wyspa to Isola dei Pescatori, biorąca nazwę od mieszkańców wyspy – rybaków. Średniowieczne zabudowania z wąskimi uliczkami i jezioro w tle tworzą wyjątkowo malowniczą scenerię i zachęcają do odpoczynku. Czas wolny. Kontynuacja rejsu na Isola Madre, największą z Wysp Boromejskich, którą zdobią liczne ogrody w stylu angielskim i ogród botaniczny, gdzie rosną azalie, rododendrony i kamelie, a także najstarszy w Europie cyprys liczący ponad 200 lat. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

   

  4. dzień.

  domodossola - locarno

  Śniadanie. Przejaz do DOMODOSSOLI – starożytnego miasta w dolinie Val d’Ossola w Piemoncie. Ważnego ośrodka pogranicznego, będącego skrzyżowaniem kultur i szlaków handlowych. Spacer po centrum z zabytkowymi kamienicami i urokliwymi placami. Czas wolny. Podróż panoramiczną kolejką Centovalli przez malownicze doliny, wzdłuż głębokich przepaści i skalnych uskoków do LOCARNO. Na odcinku 53 km spektakularnej trasy, przejazd po 83 mostach i w 31 tunelach. Locarno najniżej położone miasto Szwajcarii, jest znane z międzynarodowego festiwalu filmowego, organizowanego tu corocznie od 1946 r. Zwiedzanie: zamek z XIV w., Chiesa Nova, Piazza Grande. Czas wolny. Rejs statkiem turystycznym z Locarno do Stresy. Powrót do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

   

  5. dzień.

  jezioro orta – orta san giulio – isola di san giulio

  Śniadanie. Przejazd nad JEZIORO ORTA, do ORTA SAN GIULIO, spacer po urokliwym miasteczku. Rejs statkiem turystycznym na ISOLA DI SAN GIULIO, oddaloną od brzegu o ok. 400 m. Wizyta w bazylice poświęconej dwóm greckim misjonarzom o imionach Giulio i Giuliano, którzy krzewili wiarę chrześcijańską w regionie. Czas wolny. Zwiedzanie Sacro Monte, miejsca poświęconego św. Franciszkowi z Asyżu. Sacri Monti (Święte Góry) powstały w Piemoncie i Lombardii na przełomie XVI i XVII w. i poświęcone były życiu Jezusa, Matki Bożej i świętym. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

   

  6. dzień.

  val verzasca – lago di vogorno

  Śniadanie. Wycieczka do VAL VERZASCA w regionie Ticino w Szwajcarii – doliny, przez którą przepływa rzeka o tej samej nazwie i wpada do jeziora Maggiore. Na rzece zbudowano zaporę o wysokości 220 m: Dam Varzesca – tworząc w ten sposób sztuczne jezioro, LAGO DI VOGORNO. Zaporę rozsławił skok Jamesa Bonda w scenie otwierającej „Golden Eye”. Od tego czasu organizowane są komercyjne skoki na bungee z zapory. Wejście na zaporę, skąd roztacza się piękny widok, a następnie spacer doliną zaliczaną do najpiękniejszych w regionie. Kaskady spadającej po skałach wody, kamienne mostki, malownicze domy tworzą przepiękną scenerię, a zrobione tutaj fotografie będą wspaniałą pamiątką z podróży. Dla chętnych czas wolny na kąpiel w rzece, z czego często korzystają w ciepłe dni zatrzymujący się tutaj turyści. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

   

  7. dzień.

  villa taranto – stresa – eremo di s. caterina

  Śniadanie. Rejs łodzią motorową ze Stresa do VILLI TARANTO, prywatnego ogrodu botanicznego ze zbiorem ok. 2000 roślin. Różnobarwny i klimatyczny, ze ścieżkami i alejkami, zmienia swój wygląd z każdą porą roku. Powrót do miasteczka STRESA, czas wolny. Rejs do EREMO DI S. CATERINA, spektakularnie „zawieszonego” na klifie na wschodnim brzegu jeziora Maggiore. Klasztor Santa Caterina del Sasso Ballaro pochodzi z XIII w., został zbudowany przez kupca Alberto Besozziego jako wotum za cudowne ocalenie, kiedy jego łódź zatonęła na jeziorze. Zwiedzanie klasztoru i kościołów: Santa Maria Nova i San Nicola. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

   

  8. dzień.

  Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko w Mediolanie. Przelot do Polski.

  O cenie

  Cena obejmuje

 • 7 noclegów w hotelu*** w okolicy Jeziora Maggiore/Stresy
 • 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami
 • wyżywienie (serwowane): 7 śniadań, 7 obiadokolacji
 • przelot
 • przejazd autokarem/busem
 • opieka pilota
 • ubezpieczenie KL i NW
 • Obowiązkowe opłaty na miejscu

 • bilety wstępu, lokalni przewodnicy, bilety komunikacji publicznej, rejsy, tour guide i taksa klimatyczna: ok. 235 EUR/os.
 • Dostępne pokoje

  Pokój 2 os.

  Wyżywienie
  Nasi klienci ocenili je na 4.8/6

  2 posiłki

   Kod oferty: MXPMAGR

   Masz pytanie o ofertę?Skonsultuj się z naszym doradcą
   Zamów rozmowę

   Podobne wycieczki w tym regionie

   Włochy - Buongiorno pepperoncino!
   Włochy
   Buongiorno pepperoncino!
   3.966 opinii
   2 999 zł /os.
    +30 zł TFG i TFP
    

   Cena początkowa: 5 889 zł /os. -49%

   Najniższa cena przed obniżką: 3 299 zł /os.

   Włochy - Barwy Apulii
   Włochy
   Barwy Apulii
   5.291 opinii
   4 399 zł /os.
    +30 zł TFG i TFP
    

   Cena początkowa: 5 889 zł /os. -25%

   Najniższa cena przed obniżką: 4 499 zł /os.

   Włochy - Lazur i Liguria
   Włochy
   Lazur i Liguria
   4 199 zł /os.
    +30 zł TFG i TFP
    

   Cena początkowa: 5 089 zł /os. -17%

   Najniższa cena przed obniżką: 4 199 zł /os.

   Włochy - Z widokiem na Alpy
   Włochy
   Z widokiem na Alpy
   4 439 zł /os.
    +30 zł TFG i TFP
    

   Cena początkowa: 5 389 zł /os. -17%

   Najniższa cena przed obniżką: 4 439 zł /os.

   Włochy - Błękitna granica
   Włochy
   Błękitna granica
   5.145 opinii
   4 059 zł /os.
    +20 zł TFG i TFP
    
   Włochy - Z Julią w Wenecji
   Włochy
   Z Julią w Wenecji
   4 309 zł /os.
    +20 zł TFG i TFP
    

   Cena początkowa: 5 289 zł /os. -18%

   Najniższa cena przed obniżką: 4 309 zł /os.

   Francja - Alpejski Grand Tour
   Francja
   Alpejski Grand Tour
   4.6194 opinii
   3 499 zł /os.
    +20 zł TFG i TFP
    

   Cena początkowa: 4 368 zł /os. -19%

   Najniższa cena przed obniżką: 3 699 zł /os.

   Włochy - Spacer po Rzymie
   Włochy
   Spacer po Rzymie
   2 699 zł /os.
    +20 zł TFG i TFP
    

   Cena początkowa: 3 489 zł /os. -22%

   Najniższa cena przed obniżką: 2 799 zł /os.

   Włochy - Pomarańcze i mandarynki
   Włochy
   Pomarańcze i mandarynki
   5.4756 opinii
   3 899 zł /os.
    +30 zł TFG i TFP
    

   Cena początkowa: 5 689 zł /os. -31%

   Najniższa cena przed obniżką: 3 999 zł /os.

   Włochy - Barwy Sycylii
   Włochy
   Barwy Sycylii
   5.027 opinii
   3 599 zł /os.
    +30 zł TFG i TFP
    

   Cena początkowa: 5 839 zł /os. -38%

   Najniższa cena przed obniżką: 3 699 zł /os.

    
   •  
   •  
   •  
   •  
   •  

   Włochy

   Z widokiem na jeziora

   5.4
   Wycieczka objazdowa
   9 999 zł /os.

   Zobacz trasę wycieczki

   Jezioro Maggiore • Mediolan • Wyspy Borromejskie • Locarno • Domodossola • Jezioro Orta • Orta San Giulio • Isola di San Giulio • Val Verzasca • Lago di Vogorno • Villa Taranto • Stresa • Eremo di S. Caterina

   Plan wycieczki

   1. dzień.

   jezioro maggiore

   Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Mediolanu. Transfer do hotelu w okolicy Stresy nad JEZIOREM MAGGIORE. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

   2. dzień.

   mediolan

   Śniadanie. Przejazd do MEDIOLANU – kosmopolitycznej stolicy mody. Zwiedzanie: Piazza del Duomo, miejsce spotkań mieszkańców miasta i turystów z całego świata. Centralną część placu zajmuje słynna katedra, czyli Duomo, trzeci co do wielkości kościół Europy. Zwiedzanie katedry, wjazd windą lub wejście schodami na jej dach (indywidualnie), skąd roztacza się widok na miasto i Alpy. Spacer po najstarszym i najbardziej eleganckim centrum handlowym we Włoszech – Galleria Vittorio Emanuele ze sklepami znanych włoskich projektantów, restauracjami i kawiarniami. Przejście na Piazza della Scala z najsłynniejszą operą na świecie – La Scala. Wizyta w Castello Sforzesco, XV-wiecznej twierdzy i rezydencji rodziny Sforzów, despotycznych władców Mediolanu, obecnie muzeum mieszczącym dzieła sztuki średniowiecznej, renesansowej i barokowej. Do najcenniejszych eksponatów należy niedokończone dzieło Michała Anioła – Pieta Rondanini. Czas wolny. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

   3. dzień.

   wyspy borromejskie

   Śniadanie. Rejs na WYSPY BORROMEJSKIE, których nazwa pochodzi od mediolańskiego rodu Boromeuszy, właścicieli wysp od XIV w. do dzisiaj. Wizyta na Isola Bella, której właściciele zamierzali nadać kształt łodzi, słynnej z pięknego barokowego pałacu otoczonego wspaniałym ogrodem palmowym i cytrusowym, ozdobionym fontannami i rzeźbami, między którymi spacerują pawie. Wyspa dzisiaj jest niezamieszkana, lecz niegdyś gościła wiele znanych osobistości, jak Napoleona Bonaparte, czy Księżną Walii Karolinę Brunszwicką. Kolejna wyspa to Isola dei Pescatori, biorąca nazwę od mieszkańców wyspy – rybaków. Średniowieczne zabudowania z wąskimi uliczkami i jezioro w tle tworzą wyjątkowo malowniczą scenerię i zachęcają do odpoczynku. Czas wolny. Kontynuacja rejsu na Isola Madre, największą z Wysp Boromejskich, którą zdobią liczne ogrody w stylu angielskim i ogród botaniczny, gdzie rosną azalie, rododendrony i kamelie, a także najstarszy w Europie cyprys liczący ponad 200 lat. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

    

   4. dzień.

   domodossola - locarno

   Śniadanie. Przejaz do DOMODOSSOLI – starożytnego miasta w dolinie Val d’Ossola w Piemoncie. Ważnego ośrodka pogranicznego, będącego skrzyżowaniem kultur i szlaków handlowych. Spacer po centrum z zabytkowymi kamienicami i urokliwymi placami. Czas wolny. Podróż panoramiczną kolejką Centovalli przez malownicze doliny, wzdłuż głębokich przepaści i skalnych uskoków do LOCARNO. Na odcinku 53 km spektakularnej trasy, przejazd po 83 mostach i w 31 tunelach. Locarno najniżej położone miasto Szwajcarii, jest znane z międzynarodowego festiwalu filmowego, organizowanego tu corocznie od 1946 r. Zwiedzanie: zamek z XIV w., Chiesa Nova, Piazza Grande. Czas wolny. Rejs statkiem turystycznym z Locarno do Stresy. Powrót do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

    

   5. dzień.

   jezioro orta – orta san giulio – isola di san giulio

   Śniadanie. Przejazd nad JEZIORO ORTA, do ORTA SAN GIULIO, spacer po urokliwym miasteczku. Rejs statkiem turystycznym na ISOLA DI SAN GIULIO, oddaloną od brzegu o ok. 400 m. Wizyta w bazylice poświęconej dwóm greckim misjonarzom o imionach Giulio i Giuliano, którzy krzewili wiarę chrześcijańską w regionie. Czas wolny. Zwiedzanie Sacro Monte, miejsca poświęconego św. Franciszkowi z Asyżu. Sacri Monti (Święte Góry) powstały w Piemoncie i Lombardii na przełomie XVI i XVII w. i poświęcone były życiu Jezusa, Matki Bożej i świętym. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

    

   6. dzień.

   val verzasca – lago di vogorno

   Śniadanie. Wycieczka do VAL VERZASCA w regionie Ticino w Szwajcarii – doliny, przez którą przepływa rzeka o tej samej nazwie i wpada do jeziora Maggiore. Na rzece zbudowano zaporę o wysokości 220 m: Dam Varzesca – tworząc w ten sposób sztuczne jezioro, LAGO DI VOGORNO. Zaporę rozsławił skok Jamesa Bonda w scenie otwierającej „Golden Eye”. Od tego czasu organizowane są komercyjne skoki na bungee z zapory. Wejście na zaporę, skąd roztacza się piękny widok, a następnie spacer doliną zaliczaną do najpiękniejszych w regionie. Kaskady spadającej po skałach wody, kamienne mostki, malownicze domy tworzą przepiękną scenerię, a zrobione tutaj fotografie będą wspaniałą pamiątką z podróży. Dla chętnych czas wolny na kąpiel w rzece, z czego często korzystają w ciepłe dni zatrzymujący się tutaj turyści. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

    

   7. dzień.

   villa taranto – stresa – eremo di s. caterina

   Śniadanie. Rejs łodzią motorową ze Stresa do VILLI TARANTO, prywatnego ogrodu botanicznego ze zbiorem ok. 2000 roślin. Różnobarwny i klimatyczny, ze ścieżkami i alejkami, zmienia swój wygląd z każdą porą roku. Powrót do miasteczka STRESA, czas wolny. Rejs do EREMO DI S. CATERINA, spektakularnie „zawieszonego” na klifie na wschodnim brzegu jeziora Maggiore. Klasztor Santa Caterina del Sasso Ballaro pochodzi z XIII w., został zbudowany przez kupca Alberto Besozziego jako wotum za cudowne ocalenie, kiedy jego łódź zatonęła na jeziorze. Zwiedzanie klasztoru i kościołów: Santa Maria Nova i San Nicola. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

    

   8. dzień.

   Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko w Mediolanie. Przelot do Polski.

   O cenie

   Cena obejmuje

  • 7 noclegów w hotelu*** w okolicy Jeziora Maggiore/Stresy
  • 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami
  • wyżywienie (serwowane): 7 śniadań, 7 obiadokolacji
  • przelot
  • przejazd autokarem/busem
  • opieka pilota
  • ubezpieczenie KL i NW
  • Obowiązkowe opłaty na miejscu

  • bilety wstępu, lokalni przewodnicy, bilety komunikacji publicznej, rejsy, tour guide i taksa klimatyczna: ok. 235 EUR/os.
  • Dostępne pokoje

   Pokój 2 os.

   Wyżywienie
   Nasi klienci ocenili je na 4.8/6

   2 posiłki

    Kod oferty: MXPMAGR

    Masz pytanie o ofertę?Skonsultuj się z naszym doradcą
    Masz pytanie o ofertę? Skonsultuj się z naszym doradcą
    Zamów rozmowę
    Termin potwierdzonyLast Minute
    9 999 zł /os.
    Łącznie: 10 000 zł

    Podobne wycieczki w tym regionie

    Włochy - Buongiorno pepperoncino!
    Włochy
    Buongiorno pepperoncino!
    3.966 opinii
    2 999 zł /os.
     +30 zł TFG i TFP
     

    Cena początkowa: 5 889 zł /os. -49%

    Najniższa cena przed obniżką: 3 299 zł /os.

    Włochy - Barwy Apulii
    Włochy
    Barwy Apulii
    5.291 opinii
    4 399 zł /os.
     +30 zł TFG i TFP
     

    Cena początkowa: 5 889 zł /os. -25%

    Najniższa cena przed obniżką: 4 499 zł /os.

    Włochy - Lazur i Liguria
    Włochy
    Lazur i Liguria
    4 199 zł /os.
     +30 zł TFG i TFP
     

    Cena początkowa: 5 089 zł /os. -17%

    Najniższa cena przed obniżką: 4 199 zł /os.

    Włochy - Z widokiem na Alpy
    Włochy
    Z widokiem na Alpy
    4 439 zł /os.
     +30 zł TFG i TFP
     

    Cena początkowa: 5 389 zł /os. -17%

    Najniższa cena przed obniżką: 4 439 zł /os.

    Włochy - Błękitna granica
    Włochy
    Błękitna granica
    5.145 opinii
    4 059 zł /os.
     +20 zł TFG i TFP
     
    Włochy - Z Julią w Wenecji
    Włochy
    Z Julią w Wenecji
    4 309 zł /os.
     +20 zł TFG i TFP
     

    Cena początkowa: 5 289 zł /os. -18%

    Najniższa cena przed obniżką: 4 309 zł /os.

    Francja - Alpejski Grand Tour
    Francja
    Alpejski Grand Tour
    4.6194 opinii
    3 499 zł /os.
     +20 zł TFG i TFP
     

    Cena początkowa: 4 368 zł /os. -19%

    Najniższa cena przed obniżką: 3 699 zł /os.

    Włochy - Spacer po Rzymie
    Włochy
    Spacer po Rzymie
    2 699 zł /os.
     +20 zł TFG i TFP
     

    Cena początkowa: 3 489 zł /os. -22%

    Najniższa cena przed obniżką: 2 799 zł /os.

    Włochy - Pomarańcze i mandarynki
    Włochy
    Pomarańcze i mandarynki
    5.4756 opinii
    3 899 zł /os.
     +30 zł TFG i TFP
     

    Cena początkowa: 5 689 zł /os. -31%

    Najniższa cena przed obniżką: 3 999 zł /os.

    Włochy - Barwy Sycylii
    Włochy
    Barwy Sycylii
    5.027 opinii
    3 599 zł /os.
     +30 zł TFG i TFP
     

    Cena początkowa: 5 839 zł /os. -38%

    Najniższa cena przed obniżką: 3 699 zł /os.