Włochy

  Z widokiem na jeziora

  5.4
  5.4
  Wycieczka objazdowa
  9 999 zł /os.
  Termin potwierdzony
  Last Minute
  Łącznie: 10 000 zł
  Łącznie: 10 000 zł

  Zobacz trasę wycieczki

  Jezioro Maggiore • Mediolan • Wyspy Borromejskie • Locarno • Domodossola • Jezioro Orta • Orta San Giulio • Isola di San Giulio • Val Verzasca • Lago di Vogorno • Villa Taranto • Stresa • Eremo di S. Caterina

  Plan wycieczki

  1. dzień.

  jezioro maggiore

  Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Mediolanu. Transfer do hotelu w okolicy Stresy nad JEZIOREM MAGGIORE. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

  2. dzień.

  mediolan

  Śniadanie. Przejazd do MEDIOLANU – kosmopolitycznej stolicy mody. Zwiedzanie: Piazza del Duomo, miejsce spotkań mieszkańców miasta i turystów z całego świata. Centralną część placu zajmuje słynna katedra, czyli Duomo, trzeci co do wielkości kościół Europy. Zwiedzanie katedry, wjazd windą lub wejście schodami na jej dach (indywidualnie), skąd roztacza się widok na miasto i Alpy. Spacer po najstarszym i najbardziej eleganckim centrum handlowym we Włoszech – Galleria Vittorio Emanuele ze sklepami znanych włoskich projektantów, restauracjami i kawiarniami. Przejście na Piazza della Scala z najsłynniejszą operą na świecie – La Scala. Wizyta w Castello Sforzesco, XV-wiecznej twierdzy i rezydencji rodziny Sforzów, despotycznych władców Mediolanu, obecnie muzeum mieszczącym dzieła sztuki średniowiecznej, renesansowej i barokowej. Do najcenniejszych eksponatów należy niedokończone dzieło Michała Anioła – Pieta Rondanini. Czas wolny. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

  3. dzień.

  wyspy borromejskie

  Śniadanie. Rejs na WYSPY BORROMEJSKIE, których nazwa pochodzi od mediolańskiego rodu Boromeuszy, właścicieli wysp od XIV w. do dzisiaj. Wizyta na Isola Bella, której właściciele zamierzali nadać kształt łodzi, słynnej z pięknego barokowego pałacu otoczonego wspaniałym ogrodem palmowym i cytrusowym, ozdobionym fontannami i rzeźbami, między którymi spacerują pawie. Wyspa dzisiaj jest niezamieszkana, lecz niegdyś gościła wiele znanych osobistości, jak Napoleona Bonaparte, czy Księżną Walii Karolinę Brunszwicką. Kolejna wyspa to Isola dei Pescatori, biorąca nazwę od mieszkańców wyspy – rybaków. Średniowieczne zabudowania z wąskimi uliczkami i jezioro w tle tworzą wyjątkowo malowniczą scenerię i zachęcają do odpoczynku. Czas wolny. Kontynuacja rejsu na Isola Madre, największą z Wysp Boromejskich, którą zdobią liczne ogrody w stylu angielskim i ogród botaniczny, gdzie rosną azalie, rododendrony i kamelie, a także najstarszy w Europie cyprys liczący ponad 200 lat. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

   

  4. dzień.

  domodossola - locarno

  Śniadanie. Przejaz do DOMODOSSOLI – starożytnego miasta w dolinie Val d’Ossola w Piemoncie. Ważnego ośrodka pogranicznego, będącego skrzyżowaniem kultur i szlaków handlowych. Spacer po centrum z zabytkowymi kamienicami i urokliwymi placami. Czas wolny. Podróż panoramiczną kolejką Centovalli przez malownicze doliny, wzdłuż głębokich przepaści i skalnych uskoków do LOCARNO. Na odcinku 53 km spektakularnej trasy, przejazd po 83 mostach i w 31 tunelach. Locarno najniżej położone miasto Szwajcarii, jest znane z międzynarodowego festiwalu filmowego, organizowanego tu corocznie od 1946 r. Zwiedzanie: zamek z XIV w., Chiesa Nova, Piazza Grande. Czas wolny. Rejs statkiem turystycznym z Locarno do Stresy. Powrót do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

   

  5. dzień.

  jezioro orta – orta san giulio – isola di san giulio

  Śniadanie. Przejazd nad JEZIORO ORTA, do ORTA SAN GIULIO, spacer po urokliwym miasteczku. Rejs statkiem turystycznym na ISOLA DI SAN GIULIO, oddaloną od brzegu o ok. 400 m. Wizyta w bazylice poświęconej dwóm greckim misjonarzom o imionach Giulio i Giuliano, którzy krzewili wiarę chrześcijańską w regionie. Czas wolny. Zwiedzanie Sacro Monte, miejsca poświęconego św. Franciszkowi z Asyżu. Sacri Monti (Święte Góry) powstały w Piemoncie i Lombardii na przełomie XVI i XVII w. i poświęcone były życiu Jezusa, Matki Bożej i świętym. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

   

  6. dzień.

  val verzasca – lago di vogorno

  Śniadanie. Wycieczka do VAL VERZASCA w regionie Ticino w Szwajcarii – doliny, przez którą przepływa rzeka o tej samej nazwie i wpada do jeziora Maggiore. Na rzece zbudowano zaporę o wysokości 220 m: Dam Varzesca – tworząc w ten sposób sztuczne jezioro, LAGO DI VOGORNO. Zaporę rozsławił skok Jamesa Bonda w scenie otwierającej „Golden Eye”. Od tego czasu organizowane są komercyjne skoki na bungee z zapory. Wejście na zaporę, skąd roztacza się piękny widok, a następnie spacer doliną zaliczaną do najpiękniejszych w regionie. Kaskady spadającej po skałach wody, kamienne mostki, malownicze domy tworzą przepiękną scenerię, a zrobione tutaj fotografie będą wspaniałą pamiątką z podróży. Dla chętnych czas wolny na kąpiel w rzece, z czego często korzystają w ciepłe dni zatrzymujący się tutaj turyści. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

   

  7. dzień.

  villa taranto – stresa – eremo di s. caterina

  Śniadanie. Rejs łodzią motorową ze Stresa do VILLI TARANTO, prywatnego ogrodu botanicznego ze zbiorem ok. 2000 roślin. Różnobarwny i klimatyczny, ze ścieżkami i alejkami, zmienia swój wygląd z każdą porą roku. Powrót do miasteczka STRESA, czas wolny. Rejs do EREMO DI S. CATERINA, spektakularnie „zawieszonego” na klifie na wschodnim brzegu jeziora Maggiore. Klasztor Santa Caterina del Sasso Ballaro pochodzi z XIII w., został zbudowany przez kupca Alberto Besozziego jako wotum za cudowne ocalenie, kiedy jego łódź zatonęła na jeziorze. Zwiedzanie klasztoru i kościołów: Santa Maria Nova i San Nicola. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

   

  8. dzień.

  Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko w Mediolanie. Przelot do Polski.

  O cenie

  Cena obejmuje

 • 7 noclegów w hotelu*** w okolicy Jeziora Maggiore/Stresy
 • 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami
 • wyżywienie (serwowane): 7 śniadań, 7 obiadokolacji
 • przelot
 • przejazd autokarem/busem
 • opieka pilota
 • ubezpieczenie KL i NW
 • Obowiązkowe opłaty na miejscu

 • bilety wstępu, lokalni przewodnicy, bilety komunikacji publicznej, rejsy, tour guide i taksa klimatyczna: ok. 235 EUR/os.
 • Dostępne pokoje

  Pokój 2 os.

  Wyżywienie
  Nasi klienci ocenili je na 4.8/6

  2 posiłki

   Kod oferty: MXPMAGR

   Masz pytanie o ofertę?Skonsultuj się z naszym doradcą
   Zamów rozmowę

   Podobne wycieczki w tym regionie

   Włochy - Turkusowa granica
   Włochy
   Turkusowa granica
   4.9232 opinii
   2 799 zł /os.
    +20 zł TFG i TFP
    

   Cena początkowa: 5 389 zł /os. -48%

   Najniższa cena przed obniżką: 2 999 zł /os.

   Włochy - Klasyczne Włochy
   Włochy
   Klasyczne Włochy
   5.34134 opinii
   2 328 zł /os.
    +20 zł TFG i TFP
    

   Cena początkowa: 2 868 zł /os. -18%

   Najniższa cena przed obniżką: 2 328 zł /os.

   Włochy - Sardynia, złota rybka marzeń
   Włochy
   Sardynia, złota rybka marzeń
   5.0264 opinii
   3 399 zł /os.
    +30 zł TFG i TFP
    

   Cena początkowa: 6 489 zł /os. -47%

   Najniższa cena przed obniżką: 3 699 zł /os.

   Włochy - Buongiorno pepperoncino!
   Włochy
   Buongiorno pepperoncino!
   3.966 opinii
   2 999 zł /os.
    +30 zł TFG i TFP
    

   Cena początkowa: 5 889 zł /os. -49%

   Najniższa cena przed obniżką: 3 299 zł /os.

   Włochy - Za górami, jeziorami
   Włochy
   Za górami, jeziorami
   5.2706 opinii
   2 299 zł /os.
    +20 zł TFG i TFP
    

   Cena początkowa: 2 859 zł /os. -19%

   Najniższa cena przed obniżką: 2 399 zł /os.

   Włochy - U sąsiada w Amalfi
   Włochy
   U sąsiada w Amalfi
   5.513 opinii
   2 459 zł /os.
    +20 zł TFG i TFP
    

   Cena początkowa: 3 139 zł /os. -21%

   Najniższa cena przed obniżką: 2 459 zł /os.

   Włochy - Barwy Apulii
   Włochy
   Barwy Apulii
   5.291 opinii
   4 399 zł /os.
    +30 zł TFG i TFP
    

   Cena początkowa: 5 889 zł /os. -25%

   Najniższa cena przed obniżką: 4 499 zł /os.

   Włochy, Rzym - Rzymskie wakacje
   WłochyRzym
   Rzymskie wakacje
   5.01098 opinii
   1 799 zł /os.
    +20 zł TFG i TFP
    

   Cena początkowa: 2 659 zł /os. -32%

   Najniższa cena przed obniżką: 1 949 zł /os.

   Francja - Alpejski Grand Tour
   Francja
   Alpejski Grand Tour
   4.6194 opinii
   3 499 zł /os.
    +20 zł TFG i TFP
    

   Cena początkowa: 4 368 zł /os. -19%

   Najniższa cena przed obniżką: 3 699 zł /os.

   Włochy - Wieczne i słoneczne
   Włochy
   Wieczne i słoneczne
   5.01151 opinii
   2 699 zł /os.
    +20 zł TFG i TFP
    

   Cena początkowa: 3 559 zł /os. -24%

   Najniższa cena przed obniżką: 2 799 zł /os.

    
   •  
   •  
   •  
   •  
   •  

   Włochy

   Z widokiem na jeziora

   5.4
   Wycieczka objazdowa
   9 999 zł /os.

   Zobacz trasę wycieczki

   Jezioro Maggiore • Mediolan • Wyspy Borromejskie • Locarno • Domodossola • Jezioro Orta • Orta San Giulio • Isola di San Giulio • Val Verzasca • Lago di Vogorno • Villa Taranto • Stresa • Eremo di S. Caterina

   Plan wycieczki

   1. dzień.

   jezioro maggiore

   Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Mediolanu. Transfer do hotelu w okolicy Stresy nad JEZIOREM MAGGIORE. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

   2. dzień.

   mediolan

   Śniadanie. Przejazd do MEDIOLANU – kosmopolitycznej stolicy mody. Zwiedzanie: Piazza del Duomo, miejsce spotkań mieszkańców miasta i turystów z całego świata. Centralną część placu zajmuje słynna katedra, czyli Duomo, trzeci co do wielkości kościół Europy. Zwiedzanie katedry, wjazd windą lub wejście schodami na jej dach (indywidualnie), skąd roztacza się widok na miasto i Alpy. Spacer po najstarszym i najbardziej eleganckim centrum handlowym we Włoszech – Galleria Vittorio Emanuele ze sklepami znanych włoskich projektantów, restauracjami i kawiarniami. Przejście na Piazza della Scala z najsłynniejszą operą na świecie – La Scala. Wizyta w Castello Sforzesco, XV-wiecznej twierdzy i rezydencji rodziny Sforzów, despotycznych władców Mediolanu, obecnie muzeum mieszczącym dzieła sztuki średniowiecznej, renesansowej i barokowej. Do najcenniejszych eksponatów należy niedokończone dzieło Michała Anioła – Pieta Rondanini. Czas wolny. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

   3. dzień.

   wyspy borromejskie

   Śniadanie. Rejs na WYSPY BORROMEJSKIE, których nazwa pochodzi od mediolańskiego rodu Boromeuszy, właścicieli wysp od XIV w. do dzisiaj. Wizyta na Isola Bella, której właściciele zamierzali nadać kształt łodzi, słynnej z pięknego barokowego pałacu otoczonego wspaniałym ogrodem palmowym i cytrusowym, ozdobionym fontannami i rzeźbami, między którymi spacerują pawie. Wyspa dzisiaj jest niezamieszkana, lecz niegdyś gościła wiele znanych osobistości, jak Napoleona Bonaparte, czy Księżną Walii Karolinę Brunszwicką. Kolejna wyspa to Isola dei Pescatori, biorąca nazwę od mieszkańców wyspy – rybaków. Średniowieczne zabudowania z wąskimi uliczkami i jezioro w tle tworzą wyjątkowo malowniczą scenerię i zachęcają do odpoczynku. Czas wolny. Kontynuacja rejsu na Isola Madre, największą z Wysp Boromejskich, którą zdobią liczne ogrody w stylu angielskim i ogród botaniczny, gdzie rosną azalie, rododendrony i kamelie, a także najstarszy w Europie cyprys liczący ponad 200 lat. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

    

   4. dzień.

   domodossola - locarno

   Śniadanie. Przejaz do DOMODOSSOLI – starożytnego miasta w dolinie Val d’Ossola w Piemoncie. Ważnego ośrodka pogranicznego, będącego skrzyżowaniem kultur i szlaków handlowych. Spacer po centrum z zabytkowymi kamienicami i urokliwymi placami. Czas wolny. Podróż panoramiczną kolejką Centovalli przez malownicze doliny, wzdłuż głębokich przepaści i skalnych uskoków do LOCARNO. Na odcinku 53 km spektakularnej trasy, przejazd po 83 mostach i w 31 tunelach. Locarno najniżej położone miasto Szwajcarii, jest znane z międzynarodowego festiwalu filmowego, organizowanego tu corocznie od 1946 r. Zwiedzanie: zamek z XIV w., Chiesa Nova, Piazza Grande. Czas wolny. Rejs statkiem turystycznym z Locarno do Stresy. Powrót do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

    

   5. dzień.

   jezioro orta – orta san giulio – isola di san giulio

   Śniadanie. Przejazd nad JEZIORO ORTA, do ORTA SAN GIULIO, spacer po urokliwym miasteczku. Rejs statkiem turystycznym na ISOLA DI SAN GIULIO, oddaloną od brzegu o ok. 400 m. Wizyta w bazylice poświęconej dwóm greckim misjonarzom o imionach Giulio i Giuliano, którzy krzewili wiarę chrześcijańską w regionie. Czas wolny. Zwiedzanie Sacro Monte, miejsca poświęconego św. Franciszkowi z Asyżu. Sacri Monti (Święte Góry) powstały w Piemoncie i Lombardii na przełomie XVI i XVII w. i poświęcone były życiu Jezusa, Matki Bożej i świętym. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

    

   6. dzień.

   val verzasca – lago di vogorno

   Śniadanie. Wycieczka do VAL VERZASCA w regionie Ticino w Szwajcarii – doliny, przez którą przepływa rzeka o tej samej nazwie i wpada do jeziora Maggiore. Na rzece zbudowano zaporę o wysokości 220 m: Dam Varzesca – tworząc w ten sposób sztuczne jezioro, LAGO DI VOGORNO. Zaporę rozsławił skok Jamesa Bonda w scenie otwierającej „Golden Eye”. Od tego czasu organizowane są komercyjne skoki na bungee z zapory. Wejście na zaporę, skąd roztacza się piękny widok, a następnie spacer doliną zaliczaną do najpiękniejszych w regionie. Kaskady spadającej po skałach wody, kamienne mostki, malownicze domy tworzą przepiękną scenerię, a zrobione tutaj fotografie będą wspaniałą pamiątką z podróży. Dla chętnych czas wolny na kąpiel w rzece, z czego często korzystają w ciepłe dni zatrzymujący się tutaj turyści. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

    

   7. dzień.

   villa taranto – stresa – eremo di s. caterina

   Śniadanie. Rejs łodzią motorową ze Stresa do VILLI TARANTO, prywatnego ogrodu botanicznego ze zbiorem ok. 2000 roślin. Różnobarwny i klimatyczny, ze ścieżkami i alejkami, zmienia swój wygląd z każdą porą roku. Powrót do miasteczka STRESA, czas wolny. Rejs do EREMO DI S. CATERINA, spektakularnie „zawieszonego” na klifie na wschodnim brzegu jeziora Maggiore. Klasztor Santa Caterina del Sasso Ballaro pochodzi z XIII w., został zbudowany przez kupca Alberto Besozziego jako wotum za cudowne ocalenie, kiedy jego łódź zatonęła na jeziorze. Zwiedzanie klasztoru i kościołów: Santa Maria Nova i San Nicola. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

    

   8. dzień.

   Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko w Mediolanie. Przelot do Polski.

   O cenie

   Cena obejmuje

  • 7 noclegów w hotelu*** w okolicy Jeziora Maggiore/Stresy
  • 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami
  • wyżywienie (serwowane): 7 śniadań, 7 obiadokolacji
  • przelot
  • przejazd autokarem/busem
  • opieka pilota
  • ubezpieczenie KL i NW
  • Obowiązkowe opłaty na miejscu

  • bilety wstępu, lokalni przewodnicy, bilety komunikacji publicznej, rejsy, tour guide i taksa klimatyczna: ok. 235 EUR/os.
  • Dostępne pokoje

   Pokój 2 os.

   Wyżywienie
   Nasi klienci ocenili je na 4.8/6

   2 posiłki

    Kod oferty: MXPMAGR

    Masz pytanie o ofertę?Skonsultuj się z naszym doradcą
    Masz pytanie o ofertę? Skonsultuj się z naszym doradcą
    Zamów rozmowę
    Termin potwierdzonyLast Minute
    9 999 zł /os.
    Łącznie: 10 000 zł

    Podobne wycieczki w tym regionie

    Włochy - Turkusowa granica
    Włochy
    Turkusowa granica
    4.9232 opinii
    2 799 zł /os.
     +20 zł TFG i TFP
     

    Cena początkowa: 5 389 zł /os. -48%

    Najniższa cena przed obniżką: 2 999 zł /os.

    Włochy - Klasyczne Włochy
    Włochy
    Klasyczne Włochy
    5.34134 opinii
    2 328 zł /os.
     +20 zł TFG i TFP
     

    Cena początkowa: 2 868 zł /os. -18%

    Najniższa cena przed obniżką: 2 328 zł /os.

    Włochy - Sardynia, złota rybka marzeń
    Włochy
    Sardynia, złota rybka marzeń
    5.0264 opinii
    3 399 zł /os.
     +30 zł TFG i TFP
     

    Cena początkowa: 6 489 zł /os. -47%

    Najniższa cena przed obniżką: 3 699 zł /os.

    Włochy - Buongiorno pepperoncino!
    Włochy
    Buongiorno pepperoncino!
    3.966 opinii
    2 999 zł /os.
     +30 zł TFG i TFP
     

    Cena początkowa: 5 889 zł /os. -49%

    Najniższa cena przed obniżką: 3 299 zł /os.

    Włochy - Za górami, jeziorami
    Włochy
    Za górami, jeziorami
    5.2706 opinii
    2 299 zł /os.
     +20 zł TFG i TFP
     

    Cena początkowa: 2 859 zł /os. -19%

    Najniższa cena przed obniżką: 2 399 zł /os.

    Włochy - U sąsiada w Amalfi
    Włochy
    U sąsiada w Amalfi
    5.513 opinii
    2 459 zł /os.
     +20 zł TFG i TFP
     

    Cena początkowa: 3 139 zł /os. -21%

    Najniższa cena przed obniżką: 2 459 zł /os.

    Włochy - Barwy Apulii
    Włochy
    Barwy Apulii
    5.291 opinii
    4 399 zł /os.
     +30 zł TFG i TFP
     

    Cena początkowa: 5 889 zł /os. -25%

    Najniższa cena przed obniżką: 4 499 zł /os.

    Włochy, Rzym - Rzymskie wakacje
    WłochyRzym
    Rzymskie wakacje
    5.01098 opinii
    1 799 zł /os.
     +20 zł TFG i TFP
     

    Cena początkowa: 2 659 zł /os. -32%

    Najniższa cena przed obniżką: 1 949 zł /os.

    Francja - Alpejski Grand Tour
    Francja
    Alpejski Grand Tour
    4.6194 opinii
    3 499 zł /os.
     +20 zł TFG i TFP
     

    Cena początkowa: 4 368 zł /os. -19%

    Najniższa cena przed obniżką: 3 699 zł /os.

    Włochy - Wieczne i słoneczne
    Włochy
    Wieczne i słoneczne
    5.01151 opinii
    2 699 zł /os.
     +20 zł TFG i TFP
     

    Cena początkowa: 3 559 zł /os. -24%

    Najniższa cena przed obniżką: 2 799 zł /os.