phone mobile mobile pin heart heart user user Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane CB5DFB7F-C92F-41CB-9FB1-916D616FF3EC E0FBD33F-841B-452B-BF16-225B7D943904
Wyniki Wyszukiwania Islas Bonitas

Atuty oferty

 • 3 wyspy Archipelagu Kanaryjskiego w ciągu jednego tygodnia
 • autorski program
 • przedłuż wakacje na Teneryfie

Islas Bonitas Kod: TFSREJS

Trasa
7 009PLN
Dorośli: 2 2 posiłki Cz 22.09 – Cz 06.10.22
Itaka
 • Promocja ODNOWA CENOWA ODNOWA CENOWA
Wyspy Kanaryjskie

Islas Bonitas

 • Promocja ODNOWA CENOWA ODNOWA CENOWA
Kod: TFSREJS
W cenie

• przelot • bagaż rejestrowany • pobyt w hotelu • ubezpieczenie Itaka Simple • transfer: lotnisko - hotel - lotnisko • opieka rezydenta

 

5.1 /6
95% klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą

Klienci doceniają:

 • Program wycieczki/trasę
 • Standard autokaru
 • Komfort podróży
Opis

Wszystko co musisz wiedzieć na temat warunków podróżowania przeczytasz na Bezpieczne Wakacje

1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Bezpośredni przelot na Teneryfę. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

2. DZIEŃ. TENERYFA: CANDELARIA – SAN CRISTOBAL DE LA LAGUNA – SANTA CRUZ DE TENERIFE - LOS CRISTIANOS (trasa: ok. 100 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do CANDELARII, najważniejszego ośrodka religijnego na wyspie. Zwiedzanie Plaza de Candelaria oraz Bazyliki Nuestra Senora de Candelaria wraz z cudowną rzeźbą Czarnej Madonny z 1827 r. – opiekunki Wysp Kanaryjskich. Przejazd do pierwszej stolicy Teneryfy, SAN CRISTOBAL DE LA LAGUNA, z królewskim sanktuarium Jezusa Chrystusa oraz z jedynym na wyspie uniwersytetem i pięknie zachowaną kolonialną starówką wpisaną na listę UNESCO. Spacer uliczkami miasta: Ratusz, Calle Obispo Rey Rodondo z zabytkowymi Casa de los Capitanes, Plaza de la Concepción, przy którym wznosi się najstarszy na wyspie kościół, Nuestra Señora de la Concepción. Z wieży kościoła rozciąga się piękna panorama miasta. Następnie przejazd do SANTA CRUZ DE TENERIFE – obecnej stolicy wyspy. Sercem miasta jest Plaza Espana, nieopodal którego znajduje się kościół Matriz de la Concepcion uchodzący za najstarszy na wyspie oraz przyciągająca turystów uliczka handlowa Calle Castillo. Transfer do portu w LOS CRISTIANOS. Przepłynięcie na La Palmę. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

3. DZIEŃ. LA PALMA (trasa: ok. 100 km)
Wczesne śniadanie. Czas wolny lub do wyboru wycieczka fakultatywna (za dodatkową opłatą na miejscu): 1. Naturalna La Palma – wycieczka na północ wyspy. Przejazd do małej wioski San Bartolo, a następnie w góry i do prehistorycznego lasu Los Tilos, nazwanego tak od wpisanego na listę UNESCO rezerwatu biosfery z lasami laurowymi, starymi paprociami, pokrytymi mchem skałami i pniami drzew. Następnie w programie wioska San Andres - jej ciekawa architektura nad oceanem w połączeniu z plantacjami bananów zachęca do spacerów. 2. Wycieczka na południe La Palmy. Przejazd do Villa de Mazo, słynnej z wyrobu cygar i czerwonego wina, następnie na południe wyspy do Fuencaliente. Wizyta w centrum zwiedzania wulkanu San Antonio, wystawa i projekcja filmu o powstawaniu La Palmy i wulkanów. Spacer wzdłuż brzegu krateru, następnie w programie winiarnia Teneguia i degustacja kanaryjskich win. Przejazd do miejsca, w którym znajduje się słone jeziorko Salina, gdzie wytwarza się sól morską, droga wiedzie przez El Paso do punktu widokowego Mirador de la Cumbrecita, skąd podziwiać można krajobraz Caldera de Taburiente i Roque de los Muchachos. Spacer do punktu widokowego Mirador de las Chozas, skąd rozpościera się imponujący widok na malowniczy wąwóz Angustias 3.Trekking - ok. 3 godz. wyprawa w geologicznie najmłodszej części wyspy. Przejście wśród pól pokrytych czarnym i czerwonym pyłem pochodzącym z młodego wulkanu Teneguia, jednego z symboli La Palmy. Trekking na południe, gdzie kolorowe saliny i latarnie morskie ukazują wyspę z innej perspektywy. Przejazd na obiad z paellą i lokalnym winem. Powrót do hotelu. Kolacja, nocleg.

4. DZIEŃ. LA PALMA: P.N. CALDERA DE TABURIENTE - LOS LLANOS (trasa: ok. 100 km)
Śniadanie. Wycieczka po północnej i centralnej części LA PALMY. Przejazd do XVI-wiecznego, renesansowego sanktuarium Nuestra Señora de las Nieves ku czci patronki wyspy, następnie w kierunku PARKU NARODOWEGO CALDERA DE TABURIENTE malowniczą trasą wśród sosnowych lasów i różnobarwnych skał. Po drodze postój w Mirador de Taburiente, z którego najlepiej widać wnętrze głębokiej na prawie kilometr kaldery. Podejście do najwyższego punktu wyspy, Roque de los Muchachos (2426 m n.p.m.) i krótki spacer wokół szczytu. Przejazd zachodnią częścią wyspy przez malownicze wioski Puntagorda i Tijarafe do punktu widokowego Mirador del Time, skąd rozciąga się przepiękny widok na dolinę Aridane i panoramę południowo-wschodniej części wyspy. Czas wolny w LOS LLANOS z zabytkowym centrum. Powrót do hotelu przez środkową część wyspy pełną plantacji bananowców, kolacja, nocleg.

5. DZIEŃ. LA GOMERA: SAN SEBASTIAN DE LA GOMERA - AGULO - LAS ROSAS - P.N. GARAJONAY (trasa: ok. 100 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer do portu. Przepłynięcie na LA GOMERĘ, jedną z najmniejszych wysp archipelagu, nazywaną Wyspą Kolumba, który kilkukrotnie zatrzymywał się na niej i otrzymał jej honorowe obywatelstwo. Spacer uliczkami pełnymi typowych kanaryjskich kamienic w stolicy, SAN SEBASTIAN DE LA GOMERA, gdzie przetrwały pamiątki z wizyty Krzysztofa Kolumba: kościół Wniebowzięcia, dom Kolumba. Przejazd zieloną doliną Hermigua z licznymi winnicami i plantacjami bananowców. Krótki spacer po najbardziej malowniczej miejscowości na wyspie – AGULO, skąd roztaczają się spektakularne widoki na sąsiednią Teneryfę i jej najwyższy szczyt Pico del Teide. Przystanek w LAS ROSAS. Obiad w typowej kanaryjskiej restauracji z pokazem jedynego w swoim rodzaju języka gwizdanego, używanego na wyspie jeszcze przed przybyciem Hiszpanów. Tradycja „języka gwizdów” została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i pielęgnuje się ją m.in. przez naukę w gomerańskich szkołach. Dalej trasa prowadzi przez Vallehermoso, czyli Piękną Dolinę, pełną skalnych tarasów z palmami, bananowcami i białymi domkami, której znakiem rozpoznawczym jest potężna Roque Cano. Przejazd przez teren PARKU NARODOWEGO GARAJONAY, objętego patronatem UNESCO, słynącego ze skarbu przyrodniczego – lasu wawrzynowego, który w trzeciorzędzie pokrywał prawie cały kontynent europejski. Krótki spacer wokół Laguna Grande, skąd można podziwiać majestatyczne Roque de Ojila, Roque de Agando i najwyższy szczyt La Gomery – Alto de Garajonay (1487 m n.p.m.). Następnie w programie jedno z najpiękniejszych miejsc na wyspie, malownicza skalista dolina Valle Gran Rey, wybrana przez króla Gomerów – pierwszych plemion zamieszkujących wyspę – na swoją siedzibę. Postój w Mirador del Palmarejo, skąd roztacza się imponujący widok na okolicę. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

6. DZIEŃ. LA GOMERA: LOS ORGANOS (trasa: ok. 50 km)
Śniadanie. Rejs statkiem wycieczkowym w kierunku północnych wybrzeży wyspy do LOS ORGANOS, zjawiskowych 80-metrowych formacji skalnych stworzonych siłami natury, będących symbolem La Gomery, przypominających kształtem organy wyrastające z oceanu. Po powrocie do Valle Gran Rey czas wolny na relaks na najpiękniejszej plaży na wyspie – Playa de la Calera. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

7. DZIEŃ. TENERYFA: LOS CRISTIANOS - LOS GIGANTES - ICOD DE LOS VINOS - GARACHICO - LA OROTAVA - P.N. CAÑADAS DEL TEIDE (trasa: ok. 100 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer do portu. Przepłynięcie na TENERYFĘ, do portu LOS CRISTIANOS. Przejazd do miejscowości LOS GIGANTES z 600-metrowymi stromymi klifami. Następnie przejazd do miasta ICOD DE LOS VINOS, gdzie można podziwiać wiecznie zielone tysiącletnie, potężne smocze drzewo Drago, którego purpurowego soku używano do farbowania królewskich szat. Postój w rejonie GARACHICO – miasteczka częściowo zalanego przez lawę w 1706 r. Przejazd do miejscowości LA OROTAVA, skąd przy dobrej pogodzie można podziwiać piękny widok na dolinę. Dalej trasa wiedzie do PARKU NARODOWEGO CAÑADAS DEL TEIDE przez Villaflor, najwyżej położoną miejscowość Hiszpanii (1466 m n.p.m.). Nad parkiem dominuje szczyt wulkanu Pico del Teide – świętej góry Guanczów, najwyższego szczytu Hiszpanii (3718 m n.p.m.) i jednocześnie trzeciego co do wielkości wulkanu na Ziemi. Obiad w tradycyjnej restauracji, okazja do spróbowania typowych dań kanaryjskich. Czas wolny lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wjazd kolejką linową na wulkan Teide. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

8. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie i przejazd na lotnisko na Teneryfie. Bezpośredni przelot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt o wypoczynek: śniadanie, wykwaterowanie, przejazd na lotnisko, transfer do wybranego hotelu.

7 noclegów w hotelach***; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 7 śniadań, 2 obiady, 7 kolacji • przelot • przejazd autokarem lub busem (zależnie od liczby osób) • bilety wstępu • opieka pilota • lokalny przewodnik • ubezpieczenie KL i NW

 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: przeprawy promowe: Los Cristianos-Santa Cruz de la Palma-San Sebastian de la Gomera- Los Cristianos: ok. 90 EUR, dzieci 2-12 lat: ok. 45 EUR, napiwki: ok. 4 EUR/os./dzień.
 2. Opłaty fakultatywne: Naturalna La Palma: ok. 51 EUR; Południe La Palmy: ok. 55 EUR; Trekking na La Palmie: ok. 55 EUR (konieczne odpowiednie obuwie, ciepła odzież, nakrycie głowy, krem z wysokim filtrem, suchy prowiant), wymagane min. 15 os.; wjazd kolejką linową na wulkan Teide: ok. 27 EUR.
 3. Wycieczka do Los Organos na La Gomerze uzależniona jest od warunków atmosferycznych i stanu technicznego statku. W przypadku niekorzystnych warunków realizowany będzie program zastępczy: rejs wzdłuż wybrzeży La Gomery w poszukiwaniu delfinów.
 4. Ze względu na rozkłady promów program może ulec zmianie.

Informacje o regionie
Galeria regionu

Wyspy Kanaryjskie

Wyspy Kanaryjskie to piękne plaże i ładna pogoda przez cały rok! Mimo, że są położone tak blisko siebie, każda z nich jest zupełnie inna.

Położenie na mapie Trasa

Candelaria • San Cristobal de la Laguna • Santa Cruz de Tenerife • Los Cristianos • Park Narodowy Caldera de Taburiente • Los Llanos • San Sebastian de la Gomera • Agulo • Las Rosas • Park Narodowy Garajonay • Los Organos • Los Cristianos • Los Gigantes • Icod de los Vinos • Garachico • La Orotava • Park Narodowy Cañadas del Teide
Trzy wyspy Archipelagu Kanaryjskiego w ciągu jednego tygodnia! Każda ma niepowtarzalny urok i atmosferę, każda warta jest, by przeżyć na niej niesamowitą przygodę. Wyspy Kanaryjskie, znane już starożytnym jako „wyspy szczęśliwe”, urzekają fantastyczną mozaiką krajobrazów i bujną, niepowtarzalną przyrodą. Teneryfa to urwiste zbocza gór, w głębi wyspy najwyższy szczyt Hiszpanii – wulkan Pico del Teide. Dostępna zaledwie w niecałą godzinę podróży promem kameralna La Gomera, poprzecinana głębokimi wąwozami, z jednym z najstarszych na świecie obszarów leśnych w Parku Narodowym Garajonay, jest idealna dla osób ceniących dziewiczą przyrodę. La Palma jest najbardziej zieloną w całym archipelagu i ma bogatą sieć tras trekkingowych. Łagodny klimat i słońce w zenicie przez cały rok sprzyjają wypoczynkowi na jedynych w swoim rodzaju powulkanicznych plażach. Warto więc cieszyć się kanaryjskimi wakacjami tydzień dłużej w jednym z hoteli z oferty ITAKI na Teneryfie. Łączna trasa na Wyspach Kanaryjskich: ok. 550 km.

PLAN WYCIECZKI
1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Bezpośredni przelot na Teneryfę. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
2. DZIEŃ. TENERYFA: CANDELARIA – SAN CRISTOBAL DE LA LAGUNA – SANTA CRUZ DE TENERIFE - LOS CRISTIANOS (trasa: ok. 100 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do CANDELARII, najważniejszego ośrodka religijnego na wyspie. Zwiedzanie Plaza de Candelaria oraz Bazyliki Nuestra Senora de Candelaria wraz z cudowną rzeźbą Czarnej Madonny z 1827 r. – opiekunki Wysp Kanaryjskich. Przejazd do pierwszej stolicy Teneryfy, SAN CRISTOBAL DE LA LAGUNA, z królewskim sanktuarium Jezusa Chrystusa oraz z jedynym na wyspie uniwersytetem i pięknie zachowaną kolonialną starówką wpisaną na listę UNESCO. Spacer uliczkami miasta: Ratusz, Calle Obispo Rey Rodondo z zabytkowymi Casa de los Capitanes, Plaza de la Concepción, przy którym wznosi się najstarszy na wyspie kościół, Nuestra Señora de la Concepción. Z wieży kościoła rozciąga się piękna panorama miasta. Następnie przejazd do SANTA CRUZ DE TENERIFE – obecnej stolicy wyspy. Sercem miasta jest Plaza Espana, nieopodal którego znajduje się kościół Matriz de la Concepcion uchodzący za najstarszy na wyspie oraz przyciągająca turystów uliczka handlowa Calle Castillo. Transfer do portu w LOS CRISTIANOS. Przepłynięcie na La Palmę. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
3. DZIEŃ. LA PALMA (trasa: ok. 100 km)
Wczesne śniadanie. Czas wolny lub do wyboru wycieczka fakultatywna (za dodatkową opłatą na miejscu): 1. Naturalna La Palma – wycieczka na północ wyspy. Przejazd do małej wioski San Bartolo, a następnie w góry i do prehistorycznego lasu Los Tilos, nazwanego tak od wpisanego na listę UNESCO rezerwatu biosfery z lasami laurowymi, starymi paprociami, pokrytymi mchem skałami i pniami drzew. Następnie w programie wioska San Andres - jej ciekawa architektura nad oceanem w połączeniu z plantacjami bananów zachęca do spacerów. 2. Wycieczka na południe La Palmy. Przejazd do Villa de Mazo, słynnej z wyrobu cygar i czerwonego wina, następnie na południe wyspy do Fuencaliente. Wizyta w centrum zwiedzania wulkanu San Antonio, wystawa i projekcja filmu o powstawaniu La Palmy i wulkanów. Spacer wzdłuż brzegu krateru, następnie w programie winiarnia Teneguia i degustacja kanaryjskich win. Przejazd do miejsca, w którym znajduje się słone jeziorko Salina, gdzie wytwarza się sól morską, droga wiedzie przez El Paso do punktu widokowego Mirador de la Cumbrecita, skąd podziwiać można krajobraz Caldera de Taburiente i Roque de los Muchachos. Spacer do punktu widokowego Mirador de las Chozas, skąd rozpościera się imponujący widok na malowniczy wąwóz Angustias 3.Trekking - ok. 3 godz. wyprawa w geologicznie najmłodszej części wyspy. Przejście wśród pól pokrytych czarnym i czerwonym pyłem pochodzącym z młodego wulkanu Teneguia, jednego z symboli La Palmy. Trekking na południe, gdzie kolorowe saliny i latarnie morskie ukazują wyspę z innej perspektywy. Przejazd na obiad z paellą i lokalnym winem. Powrót do hotelu. Kolacja, nocleg.
4. DZIEŃ. LA PALMA: P.N. CALDERA DE TABURIENTE - LOS LLANOS (trasa: ok. 100 km)
Śniadanie. Wycieczka po północnej i centralnej części LA PALMY. Przejazd do XVI-wiecznego, renesansowego sanktuarium Nuestra Señora de las Nieves ku czci patronki wyspy, następnie w kierunku PARKU NARODOWEGO CALDERA DE TABURIENTE malowniczą trasą wśród sosnowych lasów i różnobarwnych skał. Po drodze postój w Mirador de Taburiente, z którego najlepiej widać wnętrze głębokiej na prawie kilometr kaldery. Podejście do najwyższego punktu wyspy, Roque de los Muchachos (2426 m n.p.m.) i krótki spacer wokół szczytu. Przejazd zachodnią częścią wyspy przez malownicze wioski Puntagorda i Tijarafe do punktu widokowego Mirador del Time, skąd rozciąga się przepiękny widok na dolinę Aridane i panoramę południowo-wschodniej części wyspy. Czas wolny w LOS LLANOS z zabytkowym centrum. Powrót do hotelu przez środkową część wyspy pełną plantacji bananowców, kolacja, nocleg.
5. DZIEŃ. LA GOMERA: SAN SEBASTIAN DE LA GOMERA - AGULO - LAS ROSAS - P.N. GARAJONAY (trasa: ok. 100 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer do portu. Przepłynięcie na LA GOMERĘ, jedną z najmniejszych wysp archipelagu, nazywaną Wyspą Kolumba, który kilkukrotnie zatrzymywał się na niej i otrzymał jej honorowe obywatelstwo. Spacer uliczkami pełnymi typowych kanaryjskich kamienic w stolicy, SAN SEBASTIAN DE LA GOMERA, gdzie przetrwały pamiątki z wizyty Krzysztofa Kolumba: kościół Wniebowzięcia, dom Kolumba. Przejazd zieloną doliną Hermigua z licznymi winnicami i plantacjami bananowców. Krótki spacer po najbardziej malowniczej miejscowości na wyspie – AGULO, skąd roztaczają się spektakularne widoki na sąsiednią Teneryfę i jej najwyższy szczyt Pico del Teide. Przystanek w LAS ROSAS. Obiad w typowej kanaryjskiej restauracji z pokazem jedynego w swoim rodzaju języka gwizdanego, używanego na wyspie jeszcze przed przybyciem Hiszpanów. Tradycja „języka gwizdów” została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i pielęgnuje się ją m.in. przez naukę w gomerańskich szkołach. Dalej trasa prowadzi przez Vallehermoso, czyli Piękną Dolinę, pełną skalnych tarasów z palmami, bananowcami i białymi domkami, której znakiem rozpoznawczym jest potężna Roque Cano. Przejazd przez teren PARKU NARODOWEGO GARAJONAY, objętego patronatem UNESCO, słynącego ze skarbu przyrodniczego – lasu wawrzynowego, który w trzeciorzędzie pokrywał prawie cały kontynent europejski. Krótki spacer wokół Laguna Grande, skąd można podziwiać majestatyczne Roque de Ojila, Roque de Agando i najwyższy szczyt La Gomery – Alto de Garajonay (1487 m n.p.m.). Następnie w programie jedno z najpiękniejszych miejsc na wyspie, malownicza skalista dolina Valle Gran Rey, wybrana przez króla Gomerów – pierwszych plemion zamieszkujących wyspę – na swoją siedzibę. Postój w Mirador del Palmarejo, skąd roztacza się imponujący widok na okolicę. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
6. DZIEŃ. LA GOMERA: LOS ORGANOS (trasa: ok. 50 km)
Śniadanie. Rejs statkiem wycieczkowym w kierunku północnych wybrzeży wyspy do LOS ORGANOS, zjawiskowych 80-metrowych formacji skalnych stworzonych siłami natury, będących symbolem La Gomery, przypominających kształtem organy wyrastające z oceanu. Po powrocie do Valle Gran Rey czas wolny na relaks na najpiękniejszej plaży na wyspie – Playa de la Calera. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
7. DZIEŃ. TENERYFA: LOS CRISTIANOS - LOS GIGANTES - ICOD DE LOS VINOS - GARACHICO - LA OROTAVA - P.N. CAÑADAS DEL TEIDE (trasa: ok. 100 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer do portu. Przepłynięcie na TENERYFĘ, do portu LOS CRISTIANOS. Przejazd do miejscowości LOS GIGANTES z 600-metrowymi stromymi klifami. Następnie przejazd do miasta ICOD DE LOS VINOS, gdzie można podziwiać wiecznie zielone tysiącletnie, potężne smocze drzewo Drago, którego purpurowego soku używano do farbowania królewskich szat. Postój w rejonie GARACHICO – miasteczka częściowo zalanego przez lawę w 1706 r. Przejazd do miejscowości LA OROTAVA, skąd przy dobrej pogodzie można podziwiać piękny widok na dolinę. Dalej trasa wiedzie do PARKU NARODOWEGO CAÑADAS DEL TEIDE przez Villaflor, najwyżej położoną miejscowość Hiszpanii (1466 m n.p.m.). Nad parkiem dominuje szczyt wulkanu Pico del Teide – świętej góry Guanczów, najwyższego szczytu Hiszpanii (3718 m n.p.m.) i jednocześnie trzeciego co do wielkości wulkanu na Ziemi. Obiad w tradycyjnej restauracji, okazja do spróbowania typowych dań kanaryjskich. Czas wolny lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wjazd kolejką linową na wulkan Teide. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
8. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie i przejazd na lotnisko na Teneryfie. Bezpośredni przelot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt o wypoczynek: śniadanie, wykwaterowanie, przejazd na lotnisko, transfer do wybranego hotelu.

ŚWIADCZENIA: 7 noclegów w hotelach***; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 7 śniadań, 2 obiady, 7 kolacji • przelot • przejazd autokarem lub busem (zależnie od liczby osób) • bilety wstępu • opieka pilota • lokalny przewodnik • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:
 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: przeprawy promowe: Los Cristianos-Santa Cruz de la Palma-San Sebastian de la Gomera- Los Cristianos: ok. 90 EUR, dzieci 2-12 lat: ok. 45 EUR, napiwki: ok. 4 EUR/os./dzień.
 2. Opłaty fakultatywne: Naturalna La Palma: ok. 51 EUR; Południe La Palmy: ok. 55 EUR; Trekking na La Palmie: ok. 55 EUR (konieczne odpowiednie obuwie, ciepła odzież, nakrycie głowy, krem z wysokim filtrem, suchy prowiant), wymagane min. 15 os.; wjazd kolejką linową na wulkan Teide: ok. 27 EUR.
 3. Wycieczka do Los Organos na La Gomerze uzależniona jest od warunków atmosferycznych i stanu technicznego statku. W przypadku niekorzystnych warunków realizowany będzie program zastępczy: rejs wzdłuż wybrzeży La Gomery w poszukiwaniu delfinów.
 4. Ze względu na rozkłady promów program może ulec zmianie.
Opis hotelu

Hotel Blue Sea Interpalace Wyspy Kanaryjskie \ Teneryfa

POŁOŻENIE: w północnej, bardzo zielonej części wyspy, w turystycznej miejscowości PUERTO DE LA CRUZ, ok. 3,5 km od parku zoobotanicznego Loro Park; ok. 100 km od lotniska Reina Sofía; przystanek autobusowy ok. 300 m od hotelu, bezpłatny bus hotelowy do centrum.

PLAŻA: Playa Martianez, publiczna, ciemny piasek z kamieniami, ok. 1,5 km od hotelu; Playa Jardin, publiczna, piaszczysta, łagodne zejście do morza, ok. 3 km od hotelu, parasole i leżaki płatne (ok. 12 EUR/dzień).

HOTEL: czterogwiazdkowy, komfortowy, cześciowo odnowiony w latach 2018-2019, 225 pokoi, 7 pięter, 4 windy, eleganckie lobby, całodobowa recepcja, restauracja główna Interpalace - dania w formie bufetu, kuchnia regionalna i międzynarodowa, dostępne foteliki i menu dla dzieci, dania wegetariańskie, restauracja, 2 bary (czynne sezonowo); minimarket; sala konferencyjna dla maks. 120 os., bezpłatny internet bezprzewodowy; za opłatą: parking; akceptowane karty kredytowe: Visa, MasterCard, American Express.

POKÓJ:standardowy: 2-os. (możliwość 1 dostawki), ok. 36 m2, odnowiony, nowoczesny i elegancki, sezonowo klimatyzowany (w określonych przez hotel godzinach), łazienka (prysznic lub wanna, wc; suszarka), internet bezprzewodowy, telewizja satelitarna, telefon; za opłatą: minibar, sejf (ok. 21 EUR/tydz., 3 EUR/dzień); bezpłatne łóżeczko dla dziecka do 2 lat; balkon (stolik i krzesełka); widok na morze za dopłatą; dodatkowo dla nowożeńców: kosz owoców i butelka wina na powitanie.

SPORT I ROZRYWKA: basen, gł. ok. 0,8-1,8 m, słodka woda, ręczniki (kaucja: ok. 10 EUR); basen kryty w budynku Canarife, sezonowo podgrzewany, gł. 1,4-1,7 m; siatkówka; plac zabaw dla dzieci, w ciągu dnia animacje dla dzieci i dorosłych, wieczorem muzyka na żywo; za opłatą: minigolf, kort tenisowy, tenis stołowy, bilard; sporty wodne w pobliżu hotelu: nurkowanie.

ALL INCLUSIVE (za dopłatą): śniadanie (7.30-10.30), obiad (12.30-14.30), kolacja (18.30-21.30) w formie bufetu; zimne i ciepłe przekąski między posiłkami, ciasta, lody w barze przy basenie (11.00-19.00); nielimitowana ilość napojów bezalkoholowych oraz lokalnych napojów alkoholowych w wyznaczonym barze (10.30-23.00).

KONTAKT: 0034/922383101, www.blueseahotels.es

GRATIS:
 • Wi-Fi
 • bus do centrum

Podane w ofercie godziny serwowania posiłków oraz funkcjonowanie poszczególnych elementów infrastruktury hotelowej mogą ulegać nieznacznym zmianom ze względu na sezonowość, warunki pogodowe, prośby Gości lub siły wyższe, na które hotelarz nie będzie miał wpływu.

*Informacja dotycząca oficjalnej kategoryzacji hotelu znajduje się w opisie prezentowanych obiektów (sekcja „Hotel”) i jest ona zgodna z kategoryzacją stosowaną w danym kraju. Każdy kraj stosuje własne kryterium przyznawania określonej kategorii. Prezentowana na stronie www.itaka.pl oraz w dokumentach podróży kategoryzacja hoteli to nasza subiektywna ocena standardu hotelu. Połowa gwiazdki oznacza kategorię zawyżoną lub zaniżoną w stosunku do oficjalnej kategorii.

Opis zawiera wszystkie udogodnienia jakimi dysponuje hotel w danym momencie. W związku z lokalnymi przepisami dotyczącymi aktualnych regulacji funkcjonowania hoteli w dobie pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 (COVID-19) i bezpieczeństwa Gości, korzystanie z części hotelowych udogodnień może być ograniczone. Stan ten może ulec zmianie zgodnie z wprowadzaniem nowych regulacji.

 

Położenie na mapie
Opinie klientów (89)

Ocena ogólna

5.1/6

Klienci wyróżnili:

 • Program wycieczki/trasę
 • Standard autokaru
 • Komfort podróży
95%
naszych klientów poleca ten hotel!
 • 5.1
 • 5.2
 • 4.9
 • 5.1
 • 5.2
 • 4.7

Pokaż recenzje od:

6/6
26-30 lat, sam/a październik 2019
Program wycieczki po prostu rewelacyjny - optymalny program zwiedzania trzech wysp z uwzględnieniem miejsc - które warto zobaczyć, potraw - których warto spróbować oraz miejscowych faktów, które (...) rozwiń
Program wycieczki po prostu rewelacyjny - optymalny program zwiedzania trzech wysp z uwzględnieniem miejsc - które warto zobaczyć, potraw - których warto spróbować oraz miejscowych faktów, które warto poznać. Jest czas na aktywności planowe - zwiedzanie, ale również na chwile oddechu i odpoczynku. Odpowiednia ilość czasu wolnego - w każdym miejscu. Nie ma ciągłego przerzucania w nowe punkty, szybkiego odhaczania kolejnych punktów wycieczki i bezmyślnego zwiedzania. Tak moim zdaniem powinien wyglądać urlop w postaci wycieczki objazdowej. Jest idealna! Pilotka - z olbrzymią wiedzą, mnóstwem wewnętrznego spokoju i niesamowitym poczuciem humoru - niezwykle kontaktowa osoba. Na każdym etapie wszyscy byli zaopiekowani. Miejscowi przewodnicy na La Gomerze i Teneryfie - rewelacja. Grupa była mała, bardzo towarzyska i serdeczna - także dla osoby podróżującej w pojedynkę, miałam duże szczęście spotkać nowe przyjazne dusze. Aby w pełni jeszcze obejrzeć Teneryfę - warto połączyć wycieczkę objazdową z pobytem w hotelu - rewelacyjna okazja, aby zobaczyć resztę wyspy i odpocząć po roku pracy.
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką październik 2019
Bardzo atrakcyjna pod każdym względem. Dlaczego?Bo wszystko w dobrych proporcjach.Uzasadnienie na końcu. Wycieczka bardzo atrakcyjna dla osób,które chcą trochę odpocząć i sporo zobaczyć.Na (...) rozwiń
Bardzo atrakcyjna pod każdym względem. Dlaczego?Bo wszystko w dobrych proporcjach.Uzasadnienie na końcu. Wycieczka bardzo atrakcyjna dla osób,które chcą trochę odpocząć i sporo zobaczyć.Na każdej wyspie ciepło,ale nie upalnie.Najlepiej lecieć z Warszawy bo zyskuje się dzień odpoczynku po przylocie i przed wylotem. Można to wykorzystać na plażowanie,basen lub pobuszować po sklepach.Warto przywieźć biżuterię z olivinem lub lavą,a perfumy też są w atrakcyjnych cenach.Bardzo wygodne są promy między wyspami.Tylko raz trzeba wcześnie wstać ok.4rano.Warto wybrać się na 3godz trekking na wulkanicznej częściLa Palmy. Polecam wspaniałą,energetyczną i zawsze pomocną przewodniczkę Karolinę :)Jesteśmy bardzo zadowoleni.Muchas gracias Itaka
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
 • 4
zwiń
4/6
41-50 lat, z partnerem/ką lipiec 2019
Wycieczka fajna, szkoda, że pilot zupełnie niezorientowany nawet w programie wycieczki. rozwiń
Wycieczka fajna, szkoda, że pilot zupełnie niezorientowany nawet w programie wycieczki.
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
 • 6
zwiń
5/6
41-50 lat, z partnerem/ką lipiec 2019
Bardzo udana wycieczka w bardzo pięknych okolicznościach przyrody i krajobrazu. Piękna wycieczka, która dostarczyła wiele wspaniałych, niezapomnianych wrażeń. rozwiń
Bardzo udana wycieczka w bardzo pięknych okolicznościach przyrody i krajobrazu. Piękna wycieczka, która dostarczyła wiele wspaniałych, niezapomnianych wrażeń.
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
4/6
50+ lat, z partnerem/ką lipiec 2019
Pomysł dobry, gorzej z realizacją. Fatalny ostatni hotel na Teneryfie - apartamenty wyposażone w stare rozlatujące się sprzęty, sanitariaty reanimowane ze złomowiska (np. wanna), spacerujące (...) rozwiń
Pomysł dobry, gorzej z realizacją. Fatalny ostatni hotel na Teneryfie - apartamenty wyposażone w stare rozlatujące się sprzęty, sanitariaty reanimowane ze złomowiska (np. wanna), spacerujące karaluchy (mam zdjęcia, gdyby ktoś był zainteresowany), duszący zapach stęchlizny. Konieczność opuszczenia hotelu o godz. 4, 15, by zdążyć na pierwszy prom z La Palmy na Teneryfę też wydaje się mało uzasadniona, skoro następnie program zwiedzania zakończył się ok 17. Brak oferty programowej na ostatni dzień to też kiepski pomysł, skoro wyjazd na lotnisko jest po godz. 22, a do 12 trzeba opuścić pokój. Byłoby to zrozumiałe przy tzw. imprezie pobytowej, ale czas wycieczki objazdowej można wykorzystać lepiej. Wyjazd byłby bardzo udany, bo krajobrazy piękne, mała grupa wycieczkowa, różne formy przemieszczania się, ale standard hoteli i ich peryferyjna lokalizacja psuje dobre wrażenie.
 • 4
 • 3
 • 4
 • 4
 • 4
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką maj 2019
Trzy wyspy w tygodniowej pigułce - rewelacja. rozwiń
Trzy wyspy w tygodniowej pigułce - rewelacja.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką maj 2019
Polecam wycieczkę Islas Bonitas wszystkim doceniającym piekno przyrody, turystyke pozbawioną tłumów nieco z dala od utartych szlaków. Majowy termin wyjazdu pozwala się zachwycać się krajobrazami (...) rozwiń
Polecam wycieczkę Islas Bonitas wszystkim doceniającym piekno przyrody, turystyke pozbawioną tłumów nieco z dala od utartych szlaków. Majowy termin wyjazdu pozwala się zachwycać się krajobrazami nasyconymi zielenią lasów deszczowych i urozmaiconymi wielokolorowymi dywanami kwiatów. Wisienka na torcie były kwitnące żmijowce . Ta endemiczna roślina kwitnie tylko przez trzy tygodnie a nam udało się ją zobaczyć.Tempo zwiedzania jest odpowiednie dla osób 50 a nawet 60 plus. Komfort przejazdu kilkunastoosobowym busem bardzo dobry.Warto skorzystać z opcji fakultatywnych - wjazdu na wulkan Teide oraz rejsu w poszukiwaniu delfinów i wielorybów. Zobaczylismy te piekne morskie stworzenia co było wspaniałym przeżyciem.Dobra opieka Pani pilot, interesujace przekaazy Pań przewodniczek lokalnych. Hotel na La Gomerze średni ale urokliwy , na La Palmie bardzo dobry ze smacznymi posiłkami. Jedynym zgrzytem w trakcie podrózy było zakwaterowanie w hotelu na Teneryfie pierwszego i ostatniego dnia obazdu.Ciasna restracja, małe basany, połozenie peryferyjne a przede wszystkim brak windy i konieczność wniesienia walizek na drugie piętro kretymi schodami dyskwalifikują ten hotel. Wyjazd bardzo ciekawy, dostarcza wielu wrażeń .Jedyne zastrzeżenia dotyczące hotelu na Teneryfie opisałam powyzej.
 • 6
 • 4
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką maj 2019
Bardzo interesujący program . rozwiń
Bardzo interesujący program .
 • 5
 • 5
 • 4
 • 5
 • 5
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką maj 2019
jezeli lubi się wycieczki objazdowe to trasa zwiedzania wysp la Gomera i La Palma jest interesująca i pełna wrażeń. Jestesmy zadowoleni i polecamy każdemu kto lubi ciepły klimat,szybkie (...) rozwiń
jezeli lubi się wycieczki objazdowe to trasa zwiedzania wysp la Gomera i La Palma jest interesująca i pełna wrażeń. Jestesmy zadowoleni i polecamy każdemu kto lubi ciepły klimat,szybkie przemieszczanie się , podziwianie pięknych widoków i lazur oceanu, poznanie kultury i życia kanaryjczyków.
 • 5
 • 5
 • 5
 • 4
 • 6
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką październik 2018
Wycieczka spełniła nasze oczekiwania, bardzo dobra organizacja, poza wpadką z pierwszą kolacją. Bardzo sprawna pilotka, kompetentne przewodniczki, wspaniali miejscowi kierowcy, którzy (...) rozwiń
Wycieczka spełniła nasze oczekiwania, bardzo dobra organizacja, poza wpadką z pierwszą kolacją. Bardzo sprawna pilotka, kompetentne przewodniczki, wspaniali miejscowi kierowcy, którzy bezpiecznie nas wozili, a zagrożeń na górskich serpentynach było wiele. Dobrze, że tego typu (aktywne) wycieczki organizowane są w małych grupach, bo jest bardziej komfortowo.
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 5
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką październik 2018
Wycieczka wspaniala, program ulożony tak, że każdy znalazl cos interesującego dla siebie. Byl takze dzień cay na relaks i spacery. Pani Malgosia nasza pilotka - super kobitka, jak to się zwykle (...) rozwiń
Wycieczka wspaniala, program ulożony tak, że każdy znalazl cos interesującego dla siebie. Byl takze dzień cay na relaks i spacery. Pani Malgosia nasza pilotka - super kobitka, jak to się zwykle mawia: "do tanca i do rozanca"Gdyby ITAKA miala takich pilotow, to na wszystkie wyjazdy bylby komplet chętnych. W pierwszym dniu hotel nie zrobil nam suchego prowiantu.....Pani Malgosia sama zrobila zakupy i mielismy sniadanie na promie.....co stworzylo zupelnie dodatkowa atrakcję Mamy nadzieję, że biuro zwroci koszty śniadania Pilotce. Na La Gomerze przeżyliśmy uroczy wieczor ze wspolnymi śpiewami co bardzo zintegrowalo nasza grupe. Pozdrawiamy Pania Malgosie oraz wszystkich uczestnikow wyjazdu.......
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
5/6
41-50 lat, sam/a wrzesień 2018
Polecam wycieczkę ludziom ceniącym piękne krajobrazy i bogatą przyrodę. Bardzo sprawny transfer po 3 wyspach.Wycieczka kameralna (grupa liczyła 15 osób),przejazdy komfortowym autobusikami.Pogoda (...) rozwiń
Polecam wycieczkę ludziom ceniącym piękne krajobrazy i bogatą przyrodę. Bardzo sprawny transfer po 3 wyspach.Wycieczka kameralna (grupa liczyła 15 osób),przejazdy komfortowym autobusikami.Pogoda dopisała, jak to na "Kanarach". Brakowało kuchni regionalnej.Ogólnie na plus.
 • 6
 • 5
 • 4
 • 5
 • 5
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2018
wycieczka spełniła oczekiwania. piękne krajobrazy, pozytywne wrażenia rozwiń
wycieczka spełniła oczekiwania. piękne krajobrazy, pozytywne wrażenia
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką lipiec 2018
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
5/6
50+ lat, lipiec 2018
wycieczka udana rozwiń
wycieczka udana
 • 5
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
50+ lat, lipiec 2018
Bardzo ciekawa i dobrze zorganizowana impreza. Wspaniałe widoki różne atrakcje dla każdego i możliwość znakowania miejscowej kuchni i trunków. rozwiń
Bardzo ciekawa i dobrze zorganizowana impreza. Wspaniałe widoki różne atrakcje dla każdego i możliwość znakowania miejscowej kuchni i trunków.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
5/6
50+ lat, lipiec 2018
Bardzo dobrze wybrana trasa. Pozwala poznać przede wszystkim mniej znane wyspy z archipelagu kanaryjskiego, szczególnie La Gomerę. rozwiń
Bardzo dobrze wybrana trasa. Pozwala poznać przede wszystkim mniej znane wyspy z archipelagu kanaryjskiego, szczególnie La Gomerę.
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
5/6
41-50 lat, lipiec 2018
Wycieczka ciekawa, piękne krajobrazy. Spokojny objazd. Hotel na Teneryfie w Santa Cruz bardzo dobry, hotel na La Gomera przyzwoity, troszkę starszy. Za to piękny basen. Tutaj akurat posiłki w (...) rozwiń
Wycieczka ciekawa, piękne krajobrazy. Spokojny objazd. Hotel na Teneryfie w Santa Cruz bardzo dobry, hotel na La Gomera przyzwoity, troszkę starszy. Za to piękny basen. Tutaj akurat posiłki w pobliskiej restauracji/barze baaardzo skromne. Hotel na La Palmie bardzo przyzwoity, piękny basen, cisza, dobre wyżywienie bufet. Jeden znaczący minus- przylot samolotu z Gdańska na Teneryfę po północy, przejazd i zakwaterowanie do 3.00, zbiórka o godz. 6.45- bardzo męczące.
 • 5
 • 4
 • 3
 • 5
 • 5
zwiń
5/6
41-50 lat, lipiec 2018
Świetny program, stosunkowo mało czasu wolnego co mi osobiście odpowiada , dobre hotele ma objezdzie po wyspach . rozwiń
Świetny program, stosunkowo mało czasu wolnego co mi osobiście odpowiada , dobre hotele ma objezdzie po wyspach .
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
5/6
26-30 lat, czerwiec 2018
Wycieczkę wybraliśmy ze względu na bogatą ofertę zwiedzania trzech Wysp Kanaryjskich - Teneryfy, La Gomery i La Palmy. Wycieczka niesamowita! Wyspy zróżnicowane, jedyne w swoim rodzaju. Widać na (...) rozwiń
Wycieczkę wybraliśmy ze względu na bogatą ofertę zwiedzania trzech Wysp Kanaryjskich - Teneryfy, La Gomery i La Palmy. Wycieczka niesamowita! Wyspy zróżnicowane, jedyne w swoim rodzaju. Widać na nich wpływy kolonialne i mieszaninę kilu kultur, co odróżnia je nie tylko krajobrazowo od Hiszpanii kontynentalnej. Po przylocie na Teneryfę mieliśmy popołudnie dla siebie w Santa Cruz. Następnego dnia rano rozpoczął się właściwy, intensywny program zwiedzania. Pojechaliśmy do Los Christianos na prom, który zabrał nas na La Gomerę. La Gomera: Po przypłynięciu na Do San Sebastian de La Gomera, trasę rozpoczęliśmy od przejścia przez zabytkową część miasteczka i zobaczenia Ratusza, Kościoła Wniebowzięcia i domu Krzysztofa Kolumba. Miasto malutkie, spokojne i choć bardzo klimatyczne. Po zobaczeniu miasteczka przejechaliśmy przez przepiękny, malowniczy i bardzo stromą dolinę Hermigua. Widoki zapierające dech w piersiach, cudowne, zielone, strome zbocza przywodzą nieco na myśl te z pocztówek z Peru. Absolutnie przepięknie! Kolejnym przystankiem podczas tej niesamowitej przejażdżki po stromych zboczach górskich jest Agulo. Jest to małe miasteczko, w którym zatrzymał się czas. Strome puste uliczki, nieliczni mieszkańcy przyglądają się ciekawie turystom. Okoliczne wzgórza tonące w morzu chmur. Widok zmieniający się dynamicznie jest genialny, jak z innego wieku i czasu. Aż ciężko uwierzyć, że nadal jesteśmy w Hiszpanii, a nie w Boliwii czy Peru. Po spacerze po Agulo następnym przystankiem jest restauracja Las Rosas, typowo kanaryjska, również jakby zatrzymał się w niej czas. Choć dość tłoczna, goście niewiadomo skąd się wzięli, gdyż poprzednie miejscowości wydawały się dość mało zamieszkane. Serwowane danie typowo kanaryjskie. Widok z restauracji olśniewający. Po obiedzie pokaz języka gwizdanego El Silbo. Zaskakujący pokaz komunikacji i rozwiązywania zagadek w wykonaniu pracowników restauracji. Sposób porozumiewania się jest zadziwiający i wyjątkowy! To trzeba usłyszeć. Po obiedzie kierujemy się do Mirador de Abrante. Mała restauracja na szczycie klifu. W restauracji znajduje się oszklony taras ze szklaną podłogą. Po chwili wahania, wchodzimy na taras, po przejściu do końca korytarza niesamowite wrażenie UNOSZENIA się nad przepaścią. Niezapomniane. Po przystanku na kawę i niezwykłe zdjęcia czas ruszać do Parku Garajonay. Park słynie z Lasu Wawrzynowego, w którym... jest jak z bajki. Drzewa laurowe porośnięte mchem, powykręcane w różne strony, gęste, niemal zasłaniające niebo. Przechodzimy przez korytarze imponujących gałęzi napawając się ich niezwykłością i pięknem. Następnie udajemy się do Mirador del Palmarejo, skąd roztacza się przepiękny widok na Valle Gran Rey, miejsce w którym spędzimy najbliższe dwie noce. Widok fantastyczny. Drugiego dnia na La Gomerze jest już spokojniej, chwila odpoczynku po bardzo intensywnym dniu zwiedzania La Gomery. Głównym punktem programu tego dnia jest rejs do Los Organos. Płyniemy łodzią pontonową, kapitan lawiruje w labiryncie podwodnych skał bardzo sprytnie, z umiejętnością, którą wypracował przez lata. Nieznaczne fale w okół linii brzegowej sprawiają wielką frajdę, gdyż łóż podskakuje i wprawia wszystkich w radość. Po około godzinnym rejsie docieramy do Los Organos. Ogromnych, majestatycznych formacji skalnych przypominających osiemdziesięciu metrowe organy zstępujące do Atlantyku. Widok jedyny w swoim rodzaju. Uderzająco piękne dzieło natury. Wieczorem czas dla siebie, o poranku wypływamy na La Palmę. La Palma. Pierwsze wrażenie na La Palmie to wszechobecna zieleń. Zwiedzanie sanktuarium Matki Boskiej Śnieżnej i San Sebastian de la Palma. Można z bliska przyjrzeć się spokojnemu rytmowi życia mieszkańców, którzy nigdzie się nie spieszą i spokojnie spędzają popołudnia przy Barraquito - lokalnej bardzo słodkiej kawie. Drugiego dnia program jest już bardziej intensywny Roque do Los Muchachos. Absolutnie najlepszy punkty wycieczki na La Palmie. Obłędny widok ze szczytu na wysokości ok. 2500 m. Zobaczymy rozpadliny skalne, obserwatoria astronomiczne, a nawet El Teide z sąsiedniej Teneryfy. Po spacerze na szczycie, przejeżdżamy do Parku Narodowego Caldera de Taburiente. Park sosnowy roztaczający się na górskim terenie jest absolutnie wyjątkowy. Tego dnia zwiedzamy jeszcze Los Llanos i spacerujemy po starówce. Trzeciego dnia na La Palmie korzystamy z wycieczki fakultatywnej podczas której mamy szansę pospacerować w okół wulkanu San Antonio, skosztować win w lokalnej winiarni Teneguia i zobaczyć odsalarnię wody morskiej i latarnię. Następnego ranka wyruszamy na Teneryfę. Teneryfa. Mamy szansę podziwiać klify Los Gigantes, ogromne, pionowe formacje skalne, które wpadają do morza. Przepiękne. Monumentalne. W Icod de los Vinos podziwiamy dracenę Drago, ok 800 letnią, bardzo ciekawie i egzotycznie ukształtowaną roślinę. Głównym punktem programu jest wjazd na ok 3500m w okolice szczytu El Teide. Przeżycie intrygujące, gdyż na górze najbliższa okolica wydaje się być dość kosmiczna, jakby marsjańska :) Niestety słaba widoczność tego dnia sprawiła, iż nie widać było sąsiednich wysp ani linii brzegowej. Hotele na wyspach: Teneryfa. Concordia - komfortowy, pokoje jasne i przestronne. Posiłki różnorodne i smaczne. La Gomera. Laurisilva - hotelik mniejszy, pokoje z aneksem kuchennym i salonem. Dla mniej wymagających. Kolacje i śniadania serwowane w restauracji obok. Bardzo smaczne i dobrze skomponowane. La Plama. Las Olas - bardzo przyjemny hotel, zdecydowanie najbardziej komfortowy. Widok na morze. Obsługa bardzo przyjazna i pomocna. Super! La Gomera i La Palma urzekają widokami przyrody, nie są to typowo turystyczne kurorty, bardzo ciekawe i zdecydowanie inne niż Teneryfa. Bardzo serdecznie polecam całą wycieczkę i w szczególności te dwie wyspy, ponieważ oferują unikatowość i są prawdziwe w swoim spokoju i pięknie. Nie zostały jeszcze zalane przez tłumy turystów. Zdecydowanie warto jechać. Wszystkie 3 wyspy są bardzo różnorodne. Krajobraz zmienia się bardzo dynamicznie, północ wysp jest inna od południa, każde 150-200 m w górę wyspy zafunduje widok innej flory. Na wyspach jest wszystko: morze, góry, lasy, niezwykłe atrakcje jak pokazy El Silbo, klify, dobra kuchnia i lokalne wino. Wycieczka bardzo trafiona jeżeli szuka się dobrze ułożonego planu zwiedzania. Można zobaczyć bardzo, bardzo dużo w tak krótkim czasie jakim jest około tydzień. Wyjazd na wyspy kanaryjskie na długo zostanie w naszej pamięci. Na pewno kiedyś wrócimy. Polecam!
 • 6
 • 5
 • 5
 • 4
 • 4
zwiń
5/6
50+ lat, czerwiec 2018
Trasa przepiękna i ciekawa. Jeden z dwóch mankamentów i to dość znacznie wpływających na przebieg imprezy to mało empatii ze strony Pilota, wręcz arogancja. Człowiek ma ogromną wiedzę i ją (...) rozwiń
Trasa przepiękna i ciekawa. Jeden z dwóch mankamentów i to dość znacznie wpływających na przebieg imprezy to mało empatii ze strony Pilota, wręcz arogancja. Człowiek ma ogromną wiedzę i ją przekazuje natomiast bardzo żle znosi dodatkowe pytania, na pytanie czy wie do której można korzystać z basenu w danym hotelu mało ciekawym tonem odpowiada, że nie zna czasu otwarcia basenów we wszystkich hotelach a wystarczyło grzecznie odpowiedzieć, że nie wie ale dowie się jak tylko dotrzemy na miejsce, nie będę przytaczać odpowiedzi na inne pytania. Natomiast fantastyczny przewodnik po teneryfie pan Paweł, ogromna wiedza i radość z przekazywania jej Nam, jak również udzielał mnóstwa odpowiedzi każdemu i grzecznie. druga negatywna sprawa to stare busy przewożące Nas, powtarzający się problem z mikrofonem - brak dostepnosci oraz żle działająca klimatyzacja - nprzerażająco głośny nawiew.
 • 6
 • 4
 • 5
 • 2
 • 2
zwiń
6/6
50+ lat, czerwiec 2018
Jestem miło zaskoczona organizacją wycieczki.Szczególnie dziękuję za pokoje tylko dla mnie, zazwyczaj dokwaterowuje się do trójki lub łączy ze sobą single. W tym wypadku miałyśmy oddzielne (...) rozwiń
Jestem miło zaskoczona organizacją wycieczki.Szczególnie dziękuję za pokoje tylko dla mnie, zazwyczaj dokwaterowuje się do trójki lub łączy ze sobą single. W tym wypadku miałyśmy oddzielne pokoje. Wysoki standard hoteli, przepyszne jedzenie, komfort podróżowania. Wyspy Kanaryjskie urzekają kolorami, roślinnością, widokami. Program był ciekawy, nie męczył. Był czas na kawę i poczucie atmosfery danego miejsca. Polecam wycieczkę, jeżeli ktoś lubi słońce, kąpiele w Oceanie i wszech obecną, cudną przyrodę.
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
50+ lat, czerwiec 2018
wycieczkę oceniam bardzo pozytywnie, bardzo ciekawy program, bardzo kompetentna i zawsze pomocna przewodniczka Pani Lucyna, program zrealizowany w 100 %, jedynym minusem to hotel na Teneryfie (...) rozwiń
wycieczkę oceniam bardzo pozytywnie, bardzo ciekawy program, bardzo kompetentna i zawsze pomocna przewodniczka Pani Lucyna, program zrealizowany w 100 %, jedynym minusem to hotel na Teneryfie gdzie było czuć nieprzyjemny zapach wilgoci, hotel powinien być zlokalizowany bliżej portu gdyż niepotrzebnie traci się czas na dość długi przejazd
 • 6
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką maj 2018
Wycieczka udana, dobrze zorganizowana (poza transferem pierwszego dnia z lotniska na południu Teneryfy przejazd na północ na jedną noc by drugiego dnia z samego rana wrócić na prom (...) rozwiń
Wycieczka udana, dobrze zorganizowana (poza transferem pierwszego dnia z lotniska na południu Teneryfy przejazd na północ na jedną noc by drugiego dnia z samego rana wrócić na prom na południe!! i to samo ostatniego dnia z północy Teneryfy jedziemy na południe na lotnisko odebrać przylatujących i dopiero jedziemy do hoteli - bzdura kompletna!). Ale wracając do wycieczki - piękna jest La Gomera i La Palma - Teneryfa trochę mniej ale oczywiście to rzecz gustu. Zobaczyliśmy co było możliwe do zobaczenia...- opieka bardzo dobra, przewodnicy również. Super hotel na La Palmie "Las Olas" !!! Świetnie położony, piękne baseny wyśmienite jedzenie i nawet tzw.pudełko picnik w lepszym stylu :) zresztą ten na La Gomera też dobry mniej komfortowy ale też dobry - najsłabszy na Teneryfie chociaż jak na objazd to może być. Ogólnie wycieczka spełniła nasze oczekiwania i jak najbardziej można ją polecić
 • 5
 • 6
 • 5
 • 6
 • 6
 • 5
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką maj 2018
Była bardzo dobra organizacja,kompetentni przewodnicy,wrażenia bajkowe. rozwiń
Była bardzo dobra organizacja,kompetentni przewodnicy,wrażenia bajkowe.
 • 6
 • 6
 • 6
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń

Sprawdź cenę

Twój wybór wczasów

Wyspy Kanaryjskie

Islas Bonitas

WYCIECZKA OBJAZDOWA
zmień wariant wakacji
 • Dojazd własny
Wybierz
Dorosły
7 009pln
Łączna kwota sprawdź szczegóły ceny 14 018 pln razem
Rezerwuj
Przejdziesz do bezpiecznego procesu rezerwacji
 • wyślij zapytanie
 • callcenter.tel_pl
 • 801 066 777
 • 77 4476 777
 • Infolinie dostępne: pn-pt: 8-22 sob-ndz: 9-20
arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter