phone mobile mobile pin heart heart user user Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane
> >Wyniki Wyszukiwania> >

Wyspy szczęśliwe

Atuty oferty

 • 4 wyspy: Teneryfa, La Gomera, El Hierro, Gran Canaria
 • wjazd na wulkan Teide
 • 800letnie drzewo Drago
 • śniadania i kolacje w cenie

Wyspy szczęśliwe Kod: TFSFOUR

Trasa
4 449PLN
Dorośli: 2 2 posiłki Cz 18.07 – Pt 26.07.19 (9 dni)
Itaka
 • Promocja LAST MINUTE LAST MINUTE
Wyspy Kanaryjskie

Wyspy szczęśliwe

 • Promocja LAST MINUTE LAST MINUTE
Kod: TFSFOUR
Opis

1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Bezpośredni przelot na Teneryfę. Transfer do hotelu na północy, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

2. DZIEŃ. TENERYFA: CANDELARIA – SAN CRISTOBAL DE LA LAGUNA – SANTA CRUZ DE TENERIFE (trasa: ok. 100 km)
Śniadanie. Przejazd do CANDELARII, najważniejszego ośrodka religijnego na wyspie. Zwiedzanie Plaza de Candelaria oraz Bazyliki Nuestra Senora de Candelaria wraz z cudowną rzeźbą Czarnej Madonny z 1827 r. – opiekunki Wysp Kanaryjskich. Przejazd do pierwszej stolicy Teneryfy, SAN CRISTOBAL DE LA LAGUNA, z królewskim sanktuarium Jezusa Chrystusa oraz z jedynym na wyspie uniwersytetem i pięknie zachowaną kolonialną starówką wpisaną na listę UNESCO. Spacer uliczkami miasta: Ratusz, Calle Obispo Rey Rodondo z zabytkowymi Casa de los Capitanes, Plaza de la Concepción, przy którym wznosi się najstarszy na wyspie kościół, Nuestra Señora de la Concepción. Z wieży kościoła rozciąga się piękna panorama miasta. Następnie przejazd do SANTA CRUZ DE TENERIFE – obecnej stolicy wyspy. Sercem miasta jest Plaza Espana, nieopodal którego znajduje się kościół Matriz de la Concepcion uchodzący za najstarszy na wyspie oraz przyciągająca turystów uliczka handlowa Calle Castillo. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

3. DZIEŃ. TENERYFA: LORO PARK (trasa: ok. 85 km)
Śniadanie. Czas wolny – wypoczynek na plaży. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): przejazd do LORO PARK - największego na Wyspach Kanaryjskich i jednego z największych w Europie parku zoologiczno-botanicznego o powierzchni 135 tys. m². Nadzwyczajne bogactwo kwiatów i liczne gatunki egzotycznej roślinności czynią go prawdziwie rajskim ogrodem. Można tu obserwować unikatowe, jedne z największych na świecie, kolekcje różnokolorowych papug. Niezapomniane wrażenie robią pokazy umiejętności delfinów, papug, lwów morskich i ogromnych orek, których akwarium jest jednym z największych i najbardziej nowoczesnych na świecie. Na terenie parku żyją także flamingi, krokodyle, goryle i tygrysy. Niezwykłą atrakcją jest także „Planeta Pingwinów”, gdzie ptaki żyją w doskonale odtworzonym arktycznym krajobrazie. Park jest jedną z największych atrakcji turystycznych Teneryfy. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

4. DZIEŃ. GRAN CANARIA: LAS PALMAS – TEROR – MASPALOMAS (trasa: ok. 170 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu na północy. Przeprawa promowa na GRAN CANARIĘ. Zwiedzanie LAS PALMAS – stolicy Gran Canarii. Sesja zdjęciowa przy przepięknej, słynnej plaży miejskiej Las Canteras. Zwiedzanie domu Kolumba. Spacer dzielnicą Vegeta oraz zwiedzenie przepięknej katedry Santa Ana, uważanej za jeden z najważniejszych zabytków kanaryjskiej architektury sakralnej. Degustacja lokalnego kanaryjskiego rumu. Przejazd do miasta TEROR z bazyliką Matki Boskiej Sosnowej. Jest to miejsce pielgrzymek mieszkańców Gran Canarii. Przejazd do MASPALOMAS. Spacer i czas na zdjęcia na tle niesamowitych wydm. W drodze powrotnej wizyta w Arucas i jeśli będzie to możliwe – zwiedzanie imponującego neogotyckiego kościoła San Juan. Rejs powrotny na Teneryfę. Zakwaterowanie w hotelu na południu, kolacja, nocleg.

5. DZIEŃ. TENERYFA: LOS GIGANTES – P.N. CAÑADAS DEL TEIDE – LA OROTAVA – PUERTO DE LA CRUZ – ICOD DE LOS VINOS (trasa: ok. 180 km)
Śniadanie. Przejazd przez Santiago del Teide do LOS GIGANTES ze słynnymi 600-metrowymi klifami. Przystanek z widokiem na zalany lawą wulkaniczną port Garachico. Czas wolny na zdjęcia oraz słynną kanaryjską kawę Barakito. Przejazd do PARKU NARODOWEGO CAÑADAS DEL TEIDE, nad którym dominuje święta góra Guanczów i jednocześnie najwyższy szczyt Hiszpanii – wulkan Teide (3718 m n.p.m.). Czas wolny lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wjazd kolejką linową na Wulkan Teide. Przejazd przez kolonialne miasto LA OROTAVA oraz przez PUERTO DE LA CRUZ. Kolejnym punktem na trasie jest ICOD DE LOS VINOS, gdzie można podziwiać 800-letnie drzewo Drago, którego purpurowym sokiem farbowano królewskie szaty. Degustacja sławnych kanaryjskich likierów i win. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

6. DZIEŃ. LA GOMERA: SAN SEBASTIAN DE LA GOMERA – P.N. GARAJONAY (trasa: ok. 115 km)
Śniadanie. Czas wolny na wypoczynek lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): całodzienna wycieczka na LA GOMERĘ. Zwiedzanie wyspy pozwala poznać naturalne piękno górzystej, dzikiej i intensywnie zielonej wyspy, która ma powierzchnię zaledwie 379 km². Trasa rozpoczyna się w porcie w SAN SEBASTIAN DE LA GOMERA, stolicy La Gomery, gdzie przetrwały pamiątki z czasów wizyty Krzysztofa Kolumba. Trasa prowadzi przez górskie serpentyny malowniczą drogą Valle de Hermigua. Postój w punkcie widokowym. Przejazd do ekologicznego gospodarstwa, gdzie można poznać proces powstawania produktów z aloesu, jednego z najbardziej popularnych sukulentów Wysp Kanaryjskich. Obiad w restauracji i pokaz unikatowego języka gwizdanego zwanego el silbo lub silbo gomero, który w przeszłości był powszechnie używany przez mieszkańców wyspy do komunikacji przez niedostępne górskie wąwozy. Podobno język gwizdany słychać nawet na 10 km! Przejazd do centrum wyspy, gdzie można podziwiać prastary las wawrzynowy w PARKU NARODOWYM GARAJONAY. Lasy La Gomery są wpisane na listę UNESCO. Czas wolny na krótki spacer. Wielkie paprocie, drzewa laurowe porośnięte epifitami, pnie pokryte zielonym mchem przenoszą zwiedzających do okresu trzeciorzędu i tworzą niesamowity klimat, szczególnie gdy unosi się mgła. Powrót do San Sebastian de La Gomera, chyba najspokojniejszej kanaryjskiej stolicy z pięknym placem Plaza de la Constitución, kolorowymi kamienicami oraz kameralną, miejską plażą wzdłuż której biegnie przyjemna promenada. Spacer urokliwymi uliczkami. Zwiedzanie Torre del Conde, średniowiecznej twierdzy, która uchodzi za najstarszy budynek na Wyspach Kanaryjskich, Casa del Colón, gdzie prawdopodobnie nocował Krzysztof Kolumb podczas pobytu na wyspie i kościoła Iglesia Matriz de la Asunción. Rejs powrotny na Teneryfę. Transfer do hotelu, kolacja, nocleg.

7. DZIEŃ. EL HIERRO: VILLA DE SANTA MARÍA DE VALVERDE – MIRADOR DE LA PEÑA (trasa: ok. 50 km)
Śniadanie. Rejs na EL HIERRO. Przejazd do stolicy wyspy – VILLA DE SANTA MARÍA DE VALVERDE, zwanej przez mieszkańców Velverde, skąd trasa prowadzi do punktu widokowego MIRADOR DE LA PEÑA. Został on zaprojektowany przez Césara Manrique, najsłynniejszego artystę Wysp Kanaryjskich. Jest tu restauracja i kilka tarasów widokowych, z których roztacza się malowniczy widok na zieloną dolinę El Golfo i wynurzające się z oceanu formacje skalne zwane Roques de Salmor. Chwila przerwy na kawę. Przejazd przez Meseta de Nisdafe i gęsty, wiecznie zielony las Monteverde. Następnie przejazd do Ecomuseo de Guinea - muzeum archeologiczno-etnograficznego. Spacer przez prawdziwą „osadę z przeszłości”, gdzie można dowiedzieć się jak żyli Bimbaczowie - autochtoniczni mieszkańcy wyspy El Hierro. Tuż za muzeum znajduje się Lagoratorio, gdzie w terrariach mieszkają jaszczurki olbrzymie, endemiczny gatunek z El Hierro i jeden z symboli wyspy. Od kilku dekad podejmowane są próby powiększenia ich populacji na wyspie, ponieważ grozi im wyginięcie. Powrót do portu drogą wiodącą przez tunel Los Roquillos. Rejs powrotny na Teneryfę. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

8. DZIEŃ.
Śniadanie. Czas wolny (zależnie od godziny wylotu), transfer na lotnisko i bezpośredni przelot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt o wypoczynek: śniadanie, wykwaterowanie, przejazd na lotnisko, transfer do wybranego hotelu.

7 noclegów w hotelach*** na Teneryfie, w miastach lub okolicy: 4 w Los Cristianos, 3 w Santa Cruz; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami; wyżywienie: 7 śniadań, 7 kolacji; przelot; przejazd autokarem lub busem; opieka pilota; bilety wstępu; lokalni przewodnicy; ubezpieczenie KL i NW

 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, przeprawy promowe zgodnie z programem: ok. 110 EUR, napiwki: ok. 4 EUR/os./dzień.
 2. Opłaty fakultatywne: wjazd kolejką linową na Wulkan Teide: ok. 27 EUR; rejs na La Gomerę: ok. 90 EUR, wymagane min. 15 osób; Loro Park: ok. 40 EUR, wymagane min. 10 osób.

4.5/6
81% klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą

Klienci doceniają:

 • Standard autokaru
 • Program wycieczki/trasę
 • Komfort podróży
Informacje o regionie
O regionie

Wyspy Kanaryjskie

Wyspy Kanaryjskie to piękne plaże i ładna pogoda przez cały rok! Mimo, że są położone tak blisko siebie, każda z nich jest zupełnie inna.

Położenie na mapie Trasa

Candelaria • San Cristobal de La Laguna • Santa Cruz de Tenerife • Loro Park • Las Palmas • Teror • Maspalomas • Los Gigantes • P.N. Cañadas del Teide • La Orotava • Puerto de La Cruz • Icod de Los Vinos • San Sebastian de La Gomera • P.N. Garajonay • Villa De Santa María de Valverde • Mirador de La Peña

Wyjątkowa wycieczka, pozwalająca poznać cztery wyspy archipelagu Wysp Kanaryjskich. Unikalny, łagodny, wyspiarski klimat sprawia, że jest tu przyjemnie ciepło, ale nie za gorąco. To idealna pogoda na zwiedzanie i wypoczynek. Każda z wysp jest jak osobny kontynent z gorącym południem i nieco chłodniejszą północą. Tydzień spędzony na Teneryfie – największej z wysp pozwala zapoznać się z zaskakującą różnorodnością egzotycznej przyrody, wspaniałymi krajobrazami i ciekawą historią. Teneryfa stanowi doskonałą bazę wypadową na sąsiednie wyspy – warto wybrać się również na wycieczkę fakultatywną na mniej dostępną dla turystów La Gomerę. Łącznie trasa na Wyspach Kanaryjskich: ok. 700 km.

PLAN WYCIECZKI
1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Bezpośredni przelot na Teneryfę. Transfer do hotelu na północy, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
2. DZIEŃ. TENERYFA: CANDELARIA – SAN CRISTOBAL DE LA LAGUNA – SANTA CRUZ DE TENERIFE (trasa: ok. 100 km)
Śniadanie. Przejazd do CANDELARII, najważniejszego ośrodka religijnego na wyspie. Zwiedzanie Plaza de Candelaria oraz Bazyliki Nuestra Senora de Candelaria wraz z cudowną rzeźbą Czarnej Madonny z 1827 r. – opiekunki Wysp Kanaryjskich. Przejazd do pierwszej stolicy Teneryfy, SAN CRISTOBAL DE LA LAGUNA, z królewskim sanktuarium Jezusa Chrystusa oraz z jedynym na wyspie uniwersytetem i pięknie zachowaną kolonialną starówką wpisaną na listę UNESCO. Spacer uliczkami miasta: Ratusz, Calle Obispo Rey Rodondo z zabytkowymi Casa de los Capitanes, Plaza de la Concepción, przy którym wznosi się najstarszy na wyspie kościół, Nuestra Señora de la Concepción. Z wieży kościoła rozciąga się piękna panorama miasta. Następnie przejazd do SANTA CRUZ DE TENERIFE – obecnej stolicy wyspy. Sercem miasta jest Plaza Espana, nieopodal którego znajduje się kościół Matriz de la Concepcion uchodzący za najstarszy na wyspie oraz przyciągająca turystów uliczka handlowa Calle Castillo. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
3. DZIEŃ. TENERYFA: LORO PARK (trasa: ok. 85 km)
Śniadanie. Czas wolny – wypoczynek na plaży. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): przejazd do LORO PARK - największego na Wyspach Kanaryjskich i jednego z największych w Europie parku zoologiczno-botanicznego o powierzchni 135 tys. m². Nadzwyczajne bogactwo kwiatów i liczne gatunki egzotycznej roślinności czynią go prawdziwie rajskim ogrodem. Można tu obserwować unikatowe, jedne z największych na świecie, kolekcje różnokolorowych papug. Niezapomniane wrażenie robią pokazy umiejętności delfinów, papug, lwów morskich i ogromnych orek, których akwarium jest jednym z największych i najbardziej nowoczesnych na świecie. Na terenie parku żyją także flamingi, krokodyle, goryle i tygrysy. Niezwykłą atrakcją jest także „Planeta Pingwinów”, gdzie ptaki żyją w doskonale odtworzonym arktycznym krajobrazie. Park jest jedną z największych atrakcji turystycznych Teneryfy. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
4. DZIEŃ. GRAN CANARIA: LAS PALMAS – TEROR – MASPALOMAS (trasa: ok. 170 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu na północy. Przeprawa promowa na GRAN CANARIĘ. Zwiedzanie LAS PALMAS – stolicy Gran Canarii. Sesja zdjęciowa przy przepięknej, słynnej plaży miejskiej Las Canteras. Zwiedzanie domu Kolumba. Spacer dzielnicą Vegeta oraz zwiedzenie przepięknej katedry Santa Ana, uważanej za jeden z najważniejszych zabytków kanaryjskiej architektury sakralnej. Degustacja lokalnego kanaryjskiego rumu. Przejazd do miasta TEROR z bazyliką Matki Boskiej Sosnowej. Jest to miejsce pielgrzymek mieszkańców Gran Canarii. Przejazd do MASPALOMAS. Spacer i czas na zdjęcia na tle niesamowitych wydm. W drodze powrotnej wizyta w Arucas i jeśli będzie to możliwe – zwiedzanie imponującego neogotyckiego kościoła San Juan. Rejs powrotny na Teneryfę. Zakwaterowanie w hotelu na południu, kolacja, nocleg.
5. DZIEŃ. TENERYFA: LOS GIGANTES – P.N. CAÑADAS DEL TEIDE – LA OROTAVA – PUERTO DE LA CRUZ – ICOD DE LOS VINOS (trasa: ok. 180 km)
Śniadanie. Przejazd przez Santiago del Teide do LOS GIGANTES ze słynnymi 600-metrowymi klifami. Przystanek z widokiem na zalany lawą wulkaniczną port Garachico. Czas wolny na zdjęcia oraz słynną kanaryjską kawę Barakito. Przejazd do PARKU NARODOWEGO CAÑADAS DEL TEIDE, nad którym dominuje święta góra Guanczów i jednocześnie najwyższy szczyt Hiszpanii – wulkan Teide (3718 m n.p.m.). Czas wolny lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wjazd kolejką linową na Wulkan Teide. Przejazd przez kolonialne miasto LA OROTAVA oraz przez PUERTO DE LA CRUZ. Kolejnym punktem na trasie jest ICOD DE LOS VINOS, gdzie można podziwiać 800-letnie drzewo Drago, którego purpurowym sokiem farbowano królewskie szaty. Degustacja sławnych kanaryjskich likierów i win. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
6. DZIEŃ. LA GOMERA: SAN SEBASTIAN DE LA GOMERA – P.N. GARAJONAY (trasa: ok. 115 km)
Śniadanie. Czas wolny na wypoczynek lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): całodzienna wycieczka na LA GOMERĘ. Zwiedzanie wyspy pozwala poznać naturalne piękno górzystej, dzikiej i intensywnie zielonej wyspy, która ma powierzchnię zaledwie 379 km². Trasa rozpoczyna się w porcie w SAN SEBASTIAN DE LA GOMERA, stolicy La Gomery, gdzie przetrwały pamiątki z czasów wizyty Krzysztofa Kolumba. Trasa prowadzi przez górskie serpentyny malowniczą drogą Valle de Hermigua. Postój w punkcie widokowym. Przejazd do ekologicznego gospodarstwa, gdzie można poznać proces powstawania produktów z aloesu, jednego z najbardziej popularnych sukulentów Wysp Kanaryjskich. Obiad w restauracji i pokaz unikatowego języka gwizdanego zwanego el silbo lub silbo gomero, który w przeszłości był powszechnie używany przez mieszkańców wyspy do komunikacji przez niedostępne górskie wąwozy. Podobno język gwizdany słychać nawet na 10 km! Przejazd do centrum wyspy, gdzie można podziwiać prastary las wawrzynowy w PARKU NARODOWYM GARAJONAY. Lasy La Gomery są wpisane na listę UNESCO. Czas wolny na krótki spacer. Wielkie paprocie, drzewa laurowe porośnięte epifitami, pnie pokryte zielonym mchem przenoszą zwiedzających do okresu trzeciorzędu i tworzą niesamowity klimat, szczególnie gdy unosi się mgła. Powrót do San Sebastian de La Gomera, chyba najspokojniejszej kanaryjskiej stolicy z pięknym placem Plaza de la Constitución, kolorowymi kamienicami oraz kameralną, miejską plażą wzdłuż której biegnie przyjemna promenada. Spacer urokliwymi uliczkami. Zwiedzanie Torre del Conde, średniowiecznej twierdzy, która uchodzi za najstarszy budynek na Wyspach Kanaryjskich, Casa del Colón, gdzie prawdopodobnie nocował Krzysztof Kolumb podczas pobytu na wyspie i kościoła Iglesia Matriz de la Asunción. Rejs powrotny na Teneryfę. Transfer do hotelu, kolacja, nocleg.
7. DZIEŃ. EL HIERRO: VILLA DE SANTA MARÍA DE VALVERDE – MIRADOR DE LA PEÑA (trasa: ok. 50 km)
Śniadanie. Rejs na EL HIERRO. Przejazd do stolicy wyspy – VILLA DE SANTA MARÍA DE VALVERDE, zwanej przez mieszkańców Velverde, skąd trasa prowadzi do punktu widokowego MIRADOR DE LA PEÑA. Został on zaprojektowany przez Césara Manrique, najsłynniejszego artystę Wysp Kanaryjskich. Jest tu restauracja i kilka tarasów widokowych, z których roztacza się malowniczy widok na zieloną dolinę El Golfo i wynurzające się z oceanu formacje skalne zwane Roques de Salmor. Chwila przerwy na kawę. Przejazd przez Meseta de Nisdafe i gęsty, wiecznie zielony las Monteverde. Następnie przejazd do Ecomuseo de Guinea - muzeum archeologiczno-etnograficznego. Spacer przez prawdziwą „osadę z przeszłości”, gdzie można dowiedzieć się jak żyli Bimbaczowie - autochtoniczni mieszkańcy wyspy El Hierro. Tuż za muzeum znajduje się Lagoratorio, gdzie w terrariach mieszkają jaszczurki olbrzymie, endemiczny gatunek z El Hierro i jeden z symboli wyspy. Od kilku dekad podejmowane są próby powiększenia ich populacji na wyspie, ponieważ grozi im wyginięcie. Powrót do portu drogą wiodącą przez tunel Los Roquillos. Rejs powrotny na Teneryfę. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
8. DZIEŃ.
Śniadanie. Czas wolny (zależnie od godziny wylotu), transfer na lotnisko i bezpośredni przelot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt o wypoczynek: śniadanie, wykwaterowanie, przejazd na lotnisko, transfer do wybranego hotelu.

ŚWIADCZENIA: 7 noclegów w hotelach*** na Teneryfie, w miastach lub okolicy: 4 w Los Cristianos, 3 w Santa Cruz; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami; wyżywienie: 7 śniadań, 7 kolacji; przelot; przejazd autokarem lub busem; opieka pilota; bilety wstępu; lokalni przewodnicy; ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:
 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, przeprawy promowe zgodnie z programem: ok. 110 EUR, napiwki: ok. 4 EUR/os./dzień.
 2. Opłaty fakultatywne: wjazd kolejką linową na Wulkan Teide: ok. 27 EUR; rejs na La Gomerę: ok. 90 EUR, wymagane min. 15 osób; Loro Park: ok. 40 EUR, wymagane min. 10 osób.
Opinie klientów
4.5/6
Ogólna ocena
z 21 opinii
81%
klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą
81%
klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą

Klienci doceniają m.in:

 • Standard autokaru
 • Program wycieczki/trasę
 • Komfort podróży
5/6
41-50 lat, z partnerem/ką maj 2019
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 5
 • 5
 • 4
 • 5
 • 5
zwiń
5/6
31-40 lat, sam/a maj 2019
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
 • 6
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką kwiecień 2019
Ciekawa trasa, widoki zapierają przysłowiowy dech w piersi. Klimat idealny na zwiedzanie.Wspaniali miejscowi polscy przewodnicy. rozwiń
Ciekawa trasa, widoki zapierają przysłowiowy dech w piersi. Klimat idealny na zwiedzanie.Wspaniali miejscowi polscy przewodnicy.
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
6/6
50+ lat, sam/a luty 2019
Super impreza. Piękne widoki, słońce i zielono. Loro Park tutaj można spędzić cały dzień, popisy orek, delfinów nie zapomniane. Mieliśmy szczęście do pogody, wspaniała widoczność na wyspach i (...) rozwiń
Super impreza. Piękne widoki, słońce i zielono. Loro Park tutaj można spędzić cały dzień, popisy orek, delfinów nie zapomniane. Mieliśmy szczęście do pogody, wspaniała widoczność na wyspach i wulkanie. Atlantyk pokazał swoje piękno, wysokie fale. Super pilotka Pani Małgorzata D. bardzo pogodna osoba, pełna poświęcenia, pomocna w każdej sytuacji, jeszcze takiej nie spotkałam a dużo podróżuje. Przewodnicy szczególnie Pan Paweł też bardzo dobrzy.
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką luty 2019
Bardzo ciekawa i udana wycieczka. rozwiń
Bardzo ciekawa i udana wycieczka.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
4/6
41-50 lat, z partnerem/ką luty 2019
Wycieczka udana. Wszyscy kochający podróże i piękne widoki powinni Wyspy Szczęśliwie zobaczyc. Wszystkie punkty programu udało się zrealizować, choć istniało ryzyko, że pogoda uniemożliwi (...) rozwiń
Wycieczka udana. Wszyscy kochający podróże i piękne widoki powinni Wyspy Szczęśliwie zobaczyc. Wszystkie punkty programu udało się zrealizować, choć istniało ryzyko, że pogoda uniemożliwi wyjazd na Teide czy wpłynięcie promu. Bardzo proszę aktualizować informacje na temat wycieczek na stronie. O zmianie kolejności realizacji programu dowiedzieliśmy się dopiero na miejscu a nie jest to w pewnych kwestiach bez znaczenia. Uważam, że wszystkie wyspy powinny być integralną częścią programu, ponieważ ryzyko nieodbycia się fakultetu jest spore i olbrzymim zawodem byłoby nie zobaczyć wyspy objętej wycieczką fakultatywną. Przecież lwia część z nas wybiera ten wariant ze względu na możliwość zobaczenia wszystkich cztetech wysp. Byliśmy na przełomie lutego i marca i pogoda nie zawiodła. Widoki na i z Teide rewelacyjne! Ponoć trafiliśmy rewelaxyjnie z aurą. Polecam wszystkim. Program nie jest bardzo męczący, przejazdy autokatem stosunkowo krótkie. Oba hotele przyzwoite, chociaż ten na północy oceniam lepiej. Jedzenie smaczne, spory wybór. Przepadają trzy śniadania ze względu na rejsy, ale dostajemy dwie kanapki z napojem i owocem. Przy przyjętej kolejności zwiedzania więcej czasu wolnego jest w pierwszych dniach. Z rejsów wraca się wieczorem i nie bardzo pozostaje czas na cokolwiek. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tej wycieczki i pozdrawiam naszą sympatyczną pilotkę Małgosię!
 • 4
 • 4
 • 4
 • 4
 • 4
zwiń
6/6
31-40 lat, sam/a luty 2019
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
5/6
50+ lat, ze znajomymi styczeń 2019
Świetny program wycieczki. Ambitny, bardzo dużo można dowiedzieć się o wyspach i jednocześnie zobaczyć, wręcz dotknąć. Czas spędziliśmy bardzo aktywnie wróciliśmy zmęczeni, ale pozytywnie. Jak (...) rozwiń
Świetny program wycieczki. Ambitny, bardzo dużo można dowiedzieć się o wyspach i jednocześnie zobaczyć, wręcz dotknąć. Czas spędziliśmy bardzo aktywnie wróciliśmy zmęczeni, ale pozytywnie. Jak sobie myślę co można by opuścić w tym programie to nie ma czego. Gorąco polecam!
 • 6
 • 4
 • 4
 • 5
 • 5
zwiń
5/6
41-50 lat, sam/a styczeń 2019
Polecam! Wspaniała pilotka pani Małgosia, która kontrolowała te wszystkie rozłażące się na wszystkie strony kaczuszki. Oszałamiające widoki z el Hierro i la Gomery. Niezapomniane pokazy delfinów (...) rozwiń
Polecam! Wspaniała pilotka pani Małgosia, która kontrolowała te wszystkie rozłażące się na wszystkie strony kaczuszki. Oszałamiające widoki z el Hierro i la Gomery. Niezapomniane pokazy delfinów i lwów morskich i trochę słabszy występ orek w Loro park, no i oczywiście centrum Teneryfy czyli wulkan el Teide. Porażką okazała się wyprawa na Gran Canarię. Prom płynący na tę wyspę zmienił rozkład, już jakiś czas temu, na 2 godziny późniejszy, przez co zarówno katedra w Santa Ana jak i bazylika w Terrorze były zamknięte. Lepiej było spędzić ten czas na którejś z południowych plaż tej wyspy. Jedzenie w obu hotelach bardzo przyzwoite, chociaż w tej cenie powinny być też napoje. Hotele same w sobie ok. Darmowe wifi, chociaż w 2 hotelu już tak nie 'śmigał'. No i kuriozalna sytuacja przed wyjazdem na la Gomerę. Ze względu na wczesny wyjazd z hotelu, zamiast śniadania wzięliśmy opcję picnic, w skład którego weszły 2 kanapeczki z żółtym serem wielkości mojego kciuka sic! A i jeszcze 1 jajko i 2 herbatniki. Na szczęście, zapewne po interwencji pani Małgosi, na el Hierro już było co przegryźć. Mimo wszystko wycieczka bardzo udana, pogoda również dopisała wyjątkowo.
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
5/6
41-50 lat, z partnerem/ką styczeń 2019
Program bardzo ciekawy, ale prośba o uaktualnienie kolejności zwiedzania i wyrzucenia np. wycieczki na wielbłądach na Gran Canarii, których tam już nie ma od lat. rozwiń
Program bardzo ciekawy, ale prośba o uaktualnienie kolejności zwiedzania i wyrzucenia np. wycieczki na wielbłądach na Gran Canarii, których tam już nie ma od lat.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
3/6
31-40 lat, sam/a styczeń 2019
Za taką cenę spodziewałam się czegoś więcej. Mnóstwo straconego czasu na przeprawy promowe. Słabo zorganizowany czas - tu przerwana kawkę, tu ptzerwa na obiad, a za chwilę czas wolny. Może warto (...) rozwiń
Za taką cenę spodziewałam się czegoś więcej. Mnóstwo straconego czasu na przeprawy promowe. Słabo zorganizowany czas - tu przerwana kawkę, tu ptzerwa na obiad, a za chwilę czas wolny. Może warto byłoby przy wycieczkach zaznaczać 'poziom intensywności' programu. Myślę, że dla tych, którzy jadą po to, żeby zobaczyć jak najwięcej byłaby to cenna wskazówka.
 • 4
 • 3
 • 3
 • 3
 • 3
zwiń
4/6
50+ lat, z rodziną styczeń 2019
Wycieczka bardzo ciekawa, inspirująca, ukazująca bogactwo flory, fauny, piękną kulturę wysp kanaryjskich. Polecam każdemu. Proszę jednak to co jest podane w ofercie do końca zrealizować. Jeżeli (...) rozwiń
Wycieczka bardzo ciekawa, inspirująca, ukazująca bogactwo flory, fauny, piękną kulturę wysp kanaryjskich. Polecam każdemu. Proszę jednak to co jest podane w ofercie do końca zrealizować. Jeżeli nie ma szans na przejazd wielbłądami po wydmach, to proszę takiej atrakcji nie umieszczać w ofercie, a jeżeli już coś jest to powinno być zrobione. Rozczarowanie szczególnie dzieci jest wtedy duże.
 • 4
 • 4
 • 4
 • 5
 • 5
zwiń
1/6
31-40 lat, sam/a styczeń 2019
Generalnie negatywna, choć wycieczka ma potencjał, ale organizacyjnie jest totalnie niedopracowana. Harmonogram z internetu w ogóle nie pokrywa się z rzeczywistą kolejnością zwiedzania. (...) rozwiń
Generalnie negatywna, choć wycieczka ma potencjał, ale organizacyjnie jest totalnie niedopracowana. Harmonogram z internetu w ogóle nie pokrywa się z rzeczywistą kolejnością zwiedzania. Dodatkowo niektóre punkty programu nie zostały zrealizowane z winy Biura i złej organizacji. Należy się też przygotować na dodatkowe wydatki (nie wyszczególnione ani w opłatach obowiązkowych, ani fakultatywnych), np. za wstęp do Ecomuseo de Guinea i Lagoratorio. Za możliwość wejścia do obu obiektów pobierane jest dodatkowe 6,5 euro, mimo iż zarówno w przewodniku Pascala, jak i na stronie internetowej Muzeum widnieje informacja, że obowiązuje jeden bilet wstępu.
 • 1
 • 5
 • 5
 • 4
 • 4
zwiń
4/6
50+ lat, z partnerem/ką styczeń 2019
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 5
 • 4
 • 4
 • 5
 • 6
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką styczeń 2019
Program został świetnie wymyślony dla takich osób jak ja z żoną, którzy lubią zwiedzać coś nowego a nie leżeć na plaży. Realizacja też była idealna tzn wszystko udało się zwiedzić w warunkach (...) rozwiń
Program został świetnie wymyślony dla takich osób jak ja z żoną, którzy lubią zwiedzać coś nowego a nie leżeć na plaży. Realizacja też była idealna tzn wszystko udało się zwiedzić w warunkach wygodnych. Co jest ważne dla osób 60+. Hotele sieci Blue Sea były OK i co najważniejsze było ciemne pieczywo dostępne na śniadania co dla mnie jest ważne (praca żołądka). Był też przyzwoity internet w hotelu a to też ważne dla mnie zawsze. Oczywiście mieliśmy szczęście z pogodą tzn nie było typowych chmur jak zwykle w styczniu na Kanarach. Samolot firmy ENTER był ok ale tylko dwa stanowiska do odpraw to spora oszczędność. Czekanie na bagaże po powrocie było zbyt długie - przecież ok 21.00 nie ma samolotów na Okęciu więc chyba zawaliła obsługa na lotnisku.
 • 6
 • 6
 • 6
 • 5
 • 6
zwiń
2/6
50+ lat, sam/a grudzień 2018
Za mało zwiedzania i zbyt słaby drugi hotel za tak duże pieniądze. Program wykonany po łepkach , chodzi o zwiedzanie Puerto Cruz. Nie zorganizowana wycieczka na Gomerę , było ans 7 wszyscy (...) rozwiń
Za mało zwiedzania i zbyt słaby drugi hotel za tak duże pieniądze. Program wykonany po łepkach , chodzi o zwiedzanie Puerto Cruz. Nie zorganizowana wycieczka na Gomerę , było ans 7 wszyscy chcieli jechać, pilot zwodził i nie zorganizował wyjazdu.
 • 1
 • 2
 • 2
 • 2
 • 2
zwiń
5/6
41-50 lat, ze znajomymi grudzień 2018
Bardzo interesujący program wycieczki oraz duża wiedza pilotów wycieczek. rozwiń
Bardzo interesujący program wycieczki oraz duża wiedza pilotów wycieczek.
 • 5
 • 4
 • 5
 • 4
 • 5
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką grudzień 2018
Wspaniały wyjazd, mnóstwo wycieczek fakultatywnych (w cenie) oraz dodatkowych. rozwiń
Wspaniały wyjazd, mnóstwo wycieczek fakultatywnych (w cenie) oraz dodatkowych.
 • 5
 • 5
 • 4
 • 4
 • 6
zwiń
4/6
50+ lat, z partnerem/ką listopad 2018
Wycieczka o ciekawym programie. Przewodnicy miejscowi bardzo sympatyczni o ogromnej wiedzy i profesjonalnym jej przekazywaniu. Szkoda, ze nie udało się zwiedzić czwartej wyspyz powodu problemów (...) rozwiń
Wycieczka o ciekawym programie. Przewodnicy miejscowi bardzo sympatyczni o ogromnej wiedzy i profesjonalnym jej przekazywaniu. Szkoda, ze nie udało się zwiedzić czwartej wyspyz powodu problemów z promem.Szkoda.w to miejsce zaproponowano grupie wyjazd do miejscowości Masca i okolic. Przydałby się - dla całej grupy- jeden dzień wypoczynku .
 • 5
 • 5
 • 4
 • 5
 • 5
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką listopad 2018
Bardzo atrakcyjny program, szkoda że nie doszła do skutku (odwołanie rejsu promu) wycieczka na El Hierro, ale zorganizowana na prędko alternatywna wycieczka była atrakcyjna. Ogólnie mimo paru (...) rozwiń
Bardzo atrakcyjny program, szkoda że nie doszła do skutku (odwołanie rejsu promu) wycieczka na El Hierro, ale zorganizowana na prędko alternatywna wycieczka była atrakcyjna. Ogólnie mimo paru wpadek hotelu wrażenie bardzo pozytywne,
 • 6
 • 4
 • 4
 • 5
 • 5
zwiń
2/6
50+ lat, z partnerem/ką listopad 2018
Organizacja wycieczki: beznadziejna. Program: atrakcyjny pomimo zmian w planie na kolejne dni. rozwiń
Organizacja wycieczki: beznadziejna. Program: atrakcyjny pomimo zmian w planie na kolejne dni.
 • 5
 • 2
 • 3
 • 5
 • 5
zwiń

Sprawdź cenę

Twój wybór wczasów

Wyspy Kanaryjskie

Wyspy szczęśliwe

WYCIECZKA OBJAZDOWA
zmień wariant wakacji
 • Dojazd własny
Wybierz
5 549 Pln
Oszczędzasz: 1100 PLN
Dorosły
4 449pln
Łączna kwota 8 898 pln razem
Oszczędzasz 1100 PLN
Rezerwuj
Przejdziesz do bezpiecznego procesu rezerwacji
 • wyślij zapytanie
 • callcenter.tel_pl
 • 801 066 777
 • 77 4476 777
 • Infolinie dostępne: pn-pt 8-22 sob-ndz 9-20
arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter