phone mobile mobile pin heart heart user user Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane
> >Wyniki Wyszukiwania> >Wyspy szczęśliwe

Atuty oferty

 • 4 wyspy: Teneryfa, La Gomera, El Hierro, Gran Canaria
 • wjazd na wulkan Teide
 • 800letnie drzewo Drago
 • śniadania i kolacje w cenie
 • przedłuż wakacje na Teneryfie

Wyspy szczęśliwe Kod: TFSFOUR

Trasa
3 939PLN
Dorośli: 2 2 posiłki Cz 03.12 – Cz 10.12.20 (8 dni)
Itaka
 • Promocja ZIMA 20/21 ZIMA 20/21
Wyspy Kanaryjskie

Wyspy szczęśliwe

 • Promocja ZIMA 20/21 ZIMA 20/21
Kod: TFSFOUR
Opis

1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Bezpośredni przelot na Teneryfę. Transfer do hotelu na północy, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

2. DZIEŃ. TENERYFA: CANDELARIA – SAN CRISTÓBAL DE LA LAGUNA – SANTA CRUZ DE TENERIFE (trasa: ok. 100 km)
Śniadanie. Przejazd do CANDELARII, najważniejszego ośrodka religijnego na wyspie. Zwiedzanie Plaza de Candelaria oraz Bazyliki Nuestra Señora de Candelaria wraz z cudowną rzeźbą Czarnej Madonny z 1827 r. – opiekunki Wysp Kanaryjskich. Przejazd do pierwszej stolicy Teneryfy, SAN CRISTÓBAL DE LA LAGUNA, z królewskim sanktuarium Jezusa Chrystusa oraz z jedynym na wyspie uniwersytetem i pięknie zachowaną kolonialną starówką wpisaną na listę UNESCO. Spacer uliczkami miasta: Ratusz, Calle Obispo Rey Rodondo z zabytkowymi Casa de los Capitanes, Plaza de la Concepción, przy którym wznosi się najstarszy na wyspie kościół, Nuestra Señora de la Concepción. Z wieży kościoła rozciąga się piękna panorama miasta. Następnie przejazd do SANTA CRUZ DE TENERIFE – obecnej stolicy wyspy. Sercem miasta jest Plaza Espana, nieopodal którego znajduje się kościół Matriz de la Concepción, uchodzący za najstarszy na wyspie oraz przyciągająca turystów uliczka handlowa Calle Castillo. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

3. DZIEŃ. TENERYFA: LORO PARK (trasa: ok. 85 km)
Śniadanie. Czas wolny – wypoczynek na plaży. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): przejazd do LORO PARK - największego na Wyspach Kanaryjskich i jednego z największych w Europie parku zoologiczno-botanicznego o powierzchni 135 tys. m². Nadzwyczajne bogactwo kwiatów i liczne gatunki egzotycznej roślinności czynią go prawdziwie rajskim ogrodem. Można tu obserwować unikatowe, jedne z największych na świecie, kolekcje różnokolorowych papug. Niezapomniane wrażenie robią pokazy umiejętności delfinów, papug, lwów morskich i ogromnych orek, których akwarium jest jednym z największych i najbardziej nowoczesnych na świecie. Na terenie parku żyją także flamingi, krokodyle, goryle i tygrysy. Niezwykłą atrakcją jest także „Planeta Pingwinów”, gdzie ptaki żyją w doskonale odtworzonym arktycznym krajobrazie. Park jest jedną z największych atrakcji turystycznych Teneryfy. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

4. DZIEŃ. GRAN CANARIA: LAS PALMAS – TEROR – MASPALOMAS (trasa: ok. 170 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu na północy. Przeprawa promowa na GRAN CANARIĘ. Zwiedzanie LAS PALMAS – stolicy Gran Canarii. Sesja zdjęciowa przy przepięknej, słynnej plaży miejskiej Las Canteras. Zwiedzanie domu Kolumba. Spacer dzielnicą Vegeta oraz zwiedzenie przepięknej katedry Santa Ana, uważanej za jeden z najważniejszych zabytków kanaryjskiej architektury sakralnej. Degustacja lokalnego kanaryjskiego rumu. Przejazd do miasta TEROR z bazyliką Matki Boskiej Sosnowej. Jest to miejsce pielgrzymek mieszkańców Gran Canarii. Przejazd do MASPALOMAS. Spacer i czas na zdjęcia na tle niesamowitych wydm. W drodze powrotnej wizyta w Arucas i jeśli będzie to możliwe – zwiedzanie imponującego neogotyckiego kościoła San Juan. Rejs powrotny na Teneryfę. Zakwaterowanie w hotelu na południu, kolacja, nocleg.

5. DZIEŃ. TENERYFA: LOS GIGANTES – P.N. CAÑADAS DEL TEIDE – LA OROTAVA – PUERTO DE LA CRUZ – ICOD DE LOS VINOS (trasa: ok. 180 km)
Śniadanie. Przejazd przez Santiago del Teide do LOS GIGANTES ze słynnymi 600-metrowymi klifami. Przystanek z widokiem na zalany lawą wulkaniczną port Garachico. Czas wolny na zdjęcia oraz słynną kanaryjską kawę barraquito. Przejazd do PARKU NARODOWEGO CAÑADAS DEL TEIDE, nad którym dominuje święta góra Guanczów i jednocześnie najwyższy szczyt Hiszpanii – wulkan Teide (3718 m n.p.m.). Czas wolny lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wjazd kolejką linową na wulkan Teide. Przejazd przez kolonialne miasto LA OROTAVA oraz przez PUERTO DE LA CRUZ. Kolejnym punktem na trasie jest ICOD DE LOS VINOS, gdzie można podziwiać 800-letnie drzewo Drago, którego purpurowym sokiem farbowano królewskie szaty. Degustacja sławnych kanaryjskich likierów i win. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

6. DZIEŃ. LA GOMERA: SAN SEBASTIAN DE LA GOMERA – P.N. GARAJONAY (trasa: ok. 115 km)
Śniadanie. Czas wolny na wypoczynek lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): całodzienna wycieczka na LA GOMERĘ. Zwiedzanie wyspy pozwala poznać naturalne piękno górzystej, dzikiej i intensywnie zielonej wyspy, która ma powierzchnię zaledwie 379 km². Trasa rozpoczyna się w porcie w SAN SEBASTIAN DE LA GOMERA, stolicy La Gomery, gdzie przetrwały pamiątki z czasów wizyty Krzysztofa Kolumba. Trasa prowadzi przez górskie serpentyny malowniczą drogą Valle de Hermigua. Postój w punkcie widokowym. Przejazd do ekologicznego gospodarstwa, gdzie można poznać proces powstawania produktów z aloesu, jednego z najbardziej popularnych sukulentów Wysp Kanaryjskich. Obiad w restauracji i pokaz unikatowego języka gwizdanego zwanego el silbo lub el silbo gomero, który w przeszłości był powszechnie używany przez mieszkańców wyspy do komunikacji przez niedostępne górskie wąwozy. Podobno język gwizdany słychać nawet na 10 km! Przejazd do centrum wyspy, gdzie można podziwiać prastary las wawrzynowy w PARKU NARODOWYM GARAJONAY. Lasy La Gomery są wpisane na listę UNESCO. Czas wolny na krótki spacer. Wielkie paprocie, drzewa laurowe porośnięte epifitami, pnie pokryte zielonym mchem przenoszą zwiedzających do okresu trzeciorzędu i tworzą niesamowity klimat, szczególnie gdy unosi się mgła. Powrót do San Sebastian de La Gomera, chyba najspokojniejszej kanaryjskiej stolicy z pięknym placem Plaza de la Constitución, kolorowymi kamienicami oraz kameralną, miejską plażą wzdłuż której biegnie przyjemna promenada. Spacer urokliwymi uliczkami. Zwiedzanie Torre del Conde, średniowiecznej twierdzy, która uchodzi za najstarszy budynek na Wyspach Kanaryjskich, Casa de Colón, gdzie prawdopodobnie nocował Krzysztof Kolumb podczas pobytu na wyspie i kościoła Iglesia Matriz de la Asunción. Rejs powrotny na Teneryfę. Transfer do hotelu, kolacja, nocleg.

7. DZIEŃ. EL HIERRO: VILLA DE SANTA MARÍA DE VALVERDE – MIRADOR DE LA PEÑA (trasa: ok. 50 km)
Śniadanie. Rejs na EL HIERRO. Przejazd do stolicy wyspy – VILLA DE SANTA MARÍA DE VALVERDE, zwanej przez mieszkańców Valverde, skąd trasa prowadzi do punktu widokowego MIRADOR DE LA PEÑA. Został on zaprojektowany przez Césara Manrique, najsłynniejszego artystę Wysp Kanaryjskich. Jest tu restauracja i kilka tarasów widokowych, z których roztacza się malowniczy widok na zieloną dolinę El Golfo i wynurzające się z oceanu formacje skalne zwane Roques de Salmor. Chwila przerwy na kawę. Przejazd przez Meseta de Nisdafe i gęsty, wiecznie zielony las Monteverde. Następnie przejazd do Ecomuseo de Guinea - muzeum archeologiczno-etnograficznego. Spacer przez prawdziwą „osadę z przeszłości”, gdzie można dowiedzieć się jak żyli Bimbaczowie - autochtoniczni mieszkańcy wyspy El Hierro. Tuż za muzeum znajduje się Lagartario, gdzie w terrariach mieszkają jaszczurki olbrzymie, endemiczny gatunek z El Hierro i jeden z symboli wyspy. Od kilku dekad podejmowane są próby powiększenia ich populacji na wyspie, ponieważ grozi im wyginięcie. Powrót do portu drogą wiodącą przez tunel Los Roquillos. Rejs powrotny na Teneryfę. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

8. DZIEŃ.
Śniadanie. Czas wolny (zależnie od godziny wylotu), transfer na lotnisko i bezpośredni przelot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt o wypoczynek: śniadanie, wykwaterowanie, przejazd na lotnisko, transfer do wybranego hotelu.

7 noclegów w hotelach*** na Teneryfie, w miastach lub okolicy: 4 w Los Cristianos, 3 w Santa Cruz; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami ● wyżywienie: 7 śniadań, 7 kolacji ● przelot ● przejazd autokarem lub busem ● opieka pilota ● bilety wstępu ● lokalni przewodnicy ● ubezpieczenie KL i NW

 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: przeprawy promowe zgodnie z programem: ok. 110 EUR, napiwki: ok. 4 EUR/os./dzień.
 2. Opłaty fakultatywne: wjazd kolejką linową na Wulkan Teide: ok. 27 EUR; rejs na La Gomerę: ok. 90 EUR, wymagane min. 15 osób; Loro Park: ok. 40 EUR, wymagane min. 10 osób.

4.5 /6
84% klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą

Klienci doceniają:

 • Standard autokaru
 • Program wycieczki/trasę
 • Komfort podróży
ZIMA20/21
x
 • 30% zaliczki
 • 50% zniżki dla dziecka w wybranych hotelach
 • Pakiet Gwarancji GRATIS, w tym gwarancja najniższej ceny aż do dnia wyjazdu*
 • 3% zniżki dla Stałych Klientów lub 100 PLN za zgody na kontakt elektroniczny
 • kupon na CEWE FOTOKSIĄŻKĘ za 1 PLN
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
Informacje o regionie
Galeria regionu

Wyspy Kanaryjskie

Wyspy Kanaryjskie to piękne plaże i ładna pogoda przez cały rok! Mimo, że są położone tak blisko siebie, każda z nich jest zupełnie inna.

Położenie na mapie Trasa

Candelaria • San Cristóbal de La Laguna • Santa Cruz de Tenerife • Loro Park • Las Palmas • Teror • Maspalomas • Los Gigantes • Park Narodowy Cañadas del Teide • La Orotava • Puerto de La Cruz • Icod de Los Vinos • San Sebastian de La Gomera • Park Narodowy Garajonay • Villa De Santa María de Valverde • Mirador de La Peña
Wyjątkowa wycieczka pozwalająca poznać 4 wyspy archipelagu Wysp Kanaryjskich. Unikalny, łagodny, wyspiarski klimat sprawia, że jest tu przyjemnie ciepło, ale nie za gorąco. To idealna pogoda na zwiedzanie i wypoczynek. Każda z wysp jest jak osobny kontynent z gorącym południem i nieco chłodniejszą północą. Czas spędzony na Teneryfie – największej z wysp, pozwala zapoznać się z zaskakującą różnorodnością egzotycznej przyrody, wspaniałymi krajobrazami i ciekawą historią. Teneryfa stanowi doskonałą bazę wypadową na sąsiednie wyspy – warto wybrać się również na wycieczkę fakultatywną na mniej dostępną dla turystów La Gomerę. Polecamy przedłużyć kanaryjskie wakacje o dodatkowy tydzień w wybranym hotelu na Teneryfie. Łącznie trasa na Wyspach Kanaryjskich: ok. 700 km.

PLAN WYCIECZKI
1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Bezpośredni przelot na Teneryfę. Transfer do hotelu na północy, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
2. DZIEŃ. TENERYFA: CANDELARIA – SAN CRISTÓBAL DE LA LAGUNA – SANTA CRUZ DE TENERIFE (trasa: ok. 100 km)
Śniadanie. Przejazd do CANDELARII, najważniejszego ośrodka religijnego na wyspie. Zwiedzanie Plaza de Candelaria oraz Bazyliki Nuestra Señora de Candelaria wraz z cudowną rzeźbą Czarnej Madonny z 1827 r. – opiekunki Wysp Kanaryjskich. Przejazd do pierwszej stolicy Teneryfy, SAN CRISTÓBAL DE LA LAGUNA, z królewskim sanktuarium Jezusa Chrystusa oraz z jedynym na wyspie uniwersytetem i pięknie zachowaną kolonialną starówką wpisaną na listę UNESCO. Spacer uliczkami miasta: Ratusz, Calle Obispo Rey Rodondo z zabytkowymi Casa de los Capitanes, Plaza de la Concepción, przy którym wznosi się najstarszy na wyspie kościół, Nuestra Señora de la Concepción. Z wieży kościoła rozciąga się piękna panorama miasta. Następnie przejazd do SANTA CRUZ DE TENERIFE – obecnej stolicy wyspy. Sercem miasta jest Plaza Espana, nieopodal którego znajduje się kościół Matriz de la Concepción, uchodzący za najstarszy na wyspie oraz przyciągająca turystów uliczka handlowa Calle Castillo. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
3. DZIEŃ. TENERYFA: LORO PARK (trasa: ok. 85 km)
Śniadanie. Czas wolny – wypoczynek na plaży. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): przejazd do LORO PARK - największego na Wyspach Kanaryjskich i jednego z największych w Europie parku zoologiczno-botanicznego o powierzchni 135 tys. m². Nadzwyczajne bogactwo kwiatów i liczne gatunki egzotycznej roślinności czynią go prawdziwie rajskim ogrodem. Można tu obserwować unikatowe, jedne z największych na świecie, kolekcje różnokolorowych papug. Niezapomniane wrażenie robią pokazy umiejętności delfinów, papug, lwów morskich i ogromnych orek, których akwarium jest jednym z największych i najbardziej nowoczesnych na świecie. Na terenie parku żyją także flamingi, krokodyle, goryle i tygrysy. Niezwykłą atrakcją jest także „Planeta Pingwinów”, gdzie ptaki żyją w doskonale odtworzonym arktycznym krajobrazie. Park jest jedną z największych atrakcji turystycznych Teneryfy. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
4. DZIEŃ. GRAN CANARIA: LAS PALMAS – TEROR – MASPALOMAS (trasa: ok. 170 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu na północy. Przeprawa promowa na GRAN CANARIĘ. Zwiedzanie LAS PALMAS – stolicy Gran Canarii. Sesja zdjęciowa przy przepięknej, słynnej plaży miejskiej Las Canteras. Zwiedzanie domu Kolumba. Spacer dzielnicą Vegeta oraz zwiedzenie przepięknej katedry Santa Ana, uważanej za jeden z najważniejszych zabytków kanaryjskiej architektury sakralnej. Degustacja lokalnego kanaryjskiego rumu. Przejazd do miasta TEROR z bazyliką Matki Boskiej Sosnowej. Jest to miejsce pielgrzymek mieszkańców Gran Canarii. Przejazd do MASPALOMAS. Spacer i czas na zdjęcia na tle niesamowitych wydm. W drodze powrotnej wizyta w Arucas i jeśli będzie to możliwe – zwiedzanie imponującego neogotyckiego kościoła San Juan. Rejs powrotny na Teneryfę. Zakwaterowanie w hotelu na południu, kolacja, nocleg.
5. DZIEŃ. TENERYFA: LOS GIGANTES – P.N. CAÑADAS DEL TEIDE – LA OROTAVA – PUERTO DE LA CRUZ – ICOD DE LOS VINOS (trasa: ok. 180 km)
Śniadanie. Przejazd przez Santiago del Teide do LOS GIGANTES ze słynnymi 600-metrowymi klifami. Przystanek z widokiem na zalany lawą wulkaniczną port Garachico. Czas wolny na zdjęcia oraz słynną kanaryjską kawę barraquito. Przejazd do PARKU NARODOWEGO CAÑADAS DEL TEIDE, nad którym dominuje święta góra Guanczów i jednocześnie najwyższy szczyt Hiszpanii – wulkan Teide (3718 m n.p.m.). Czas wolny lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wjazd kolejką linową na wulkan Teide. Przejazd przez kolonialne miasto LA OROTAVA oraz przez PUERTO DE LA CRUZ. Kolejnym punktem na trasie jest ICOD DE LOS VINOS, gdzie można podziwiać 800-letnie drzewo Drago, którego purpurowym sokiem farbowano królewskie szaty. Degustacja sławnych kanaryjskich likierów i win. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
6. DZIEŃ. LA GOMERA: SAN SEBASTIAN DE LA GOMERA – P.N. GARAJONAY (trasa: ok. 115 km)
Śniadanie. Czas wolny na wypoczynek lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): całodzienna wycieczka na LA GOMERĘ. Zwiedzanie wyspy pozwala poznać naturalne piękno górzystej, dzikiej i intensywnie zielonej wyspy, która ma powierzchnię zaledwie 379 km². Trasa rozpoczyna się w porcie w SAN SEBASTIAN DE LA GOMERA, stolicy La Gomery, gdzie przetrwały pamiątki z czasów wizyty Krzysztofa Kolumba. Trasa prowadzi przez górskie serpentyny malowniczą drogą Valle de Hermigua. Postój w punkcie widokowym. Przejazd do ekologicznego gospodarstwa, gdzie można poznać proces powstawania produktów z aloesu, jednego z najbardziej popularnych sukulentów Wysp Kanaryjskich. Obiad w restauracji i pokaz unikatowego języka gwizdanego zwanego el silbo lub el silbo gomero, który w przeszłości był powszechnie używany przez mieszkańców wyspy do komunikacji przez niedostępne górskie wąwozy. Podobno język gwizdany słychać nawet na 10 km! Przejazd do centrum wyspy, gdzie można podziwiać prastary las wawrzynowy w PARKU NARODOWYM GARAJONAY. Lasy La Gomery są wpisane na listę UNESCO. Czas wolny na krótki spacer. Wielkie paprocie, drzewa laurowe porośnięte epifitami, pnie pokryte zielonym mchem przenoszą zwiedzających do okresu trzeciorzędu i tworzą niesamowity klimat, szczególnie gdy unosi się mgła. Powrót do San Sebastian de La Gomera, chyba najspokojniejszej kanaryjskiej stolicy z pięknym placem Plaza de la Constitución, kolorowymi kamienicami oraz kameralną, miejską plażą wzdłuż której biegnie przyjemna promenada. Spacer urokliwymi uliczkami. Zwiedzanie Torre del Conde, średniowiecznej twierdzy, która uchodzi za najstarszy budynek na Wyspach Kanaryjskich, Casa de Colón, gdzie prawdopodobnie nocował Krzysztof Kolumb podczas pobytu na wyspie i kościoła Iglesia Matriz de la Asunción. Rejs powrotny na Teneryfę. Transfer do hotelu, kolacja, nocleg.
7. DZIEŃ. EL HIERRO: VILLA DE SANTA MARÍA DE VALVERDE – MIRADOR DE LA PEÑA (trasa: ok. 50 km)
Śniadanie. Rejs na EL HIERRO. Przejazd do stolicy wyspy – VILLA DE SANTA MARÍA DE VALVERDE, zwanej przez mieszkańców Valverde, skąd trasa prowadzi do punktu widokowego MIRADOR DE LA PEÑA. Został on zaprojektowany przez Césara Manrique, najsłynniejszego artystę Wysp Kanaryjskich. Jest tu restauracja i kilka tarasów widokowych, z których roztacza się malowniczy widok na zieloną dolinę El Golfo i wynurzające się z oceanu formacje skalne zwane Roques de Salmor. Chwila przerwy na kawę. Przejazd przez Meseta de Nisdafe i gęsty, wiecznie zielony las Monteverde. Następnie przejazd do Ecomuseo de Guinea - muzeum archeologiczno-etnograficznego. Spacer przez prawdziwą „osadę z przeszłości”, gdzie można dowiedzieć się jak żyli Bimbaczowie - autochtoniczni mieszkańcy wyspy El Hierro. Tuż za muzeum znajduje się Lagartario, gdzie w terrariach mieszkają jaszczurki olbrzymie, endemiczny gatunek z El Hierro i jeden z symboli wyspy. Od kilku dekad podejmowane są próby powiększenia ich populacji na wyspie, ponieważ grozi im wyginięcie. Powrót do portu drogą wiodącą przez tunel Los Roquillos. Rejs powrotny na Teneryfę. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
8. DZIEŃ.
Śniadanie. Czas wolny (zależnie od godziny wylotu), transfer na lotnisko i bezpośredni przelot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt o wypoczynek: śniadanie, wykwaterowanie, przejazd na lotnisko, transfer do wybranego hotelu.

ŚWIADCZENIA: 7 noclegów w hotelach*** na Teneryfie, w miastach lub okolicy: 4 w Los Cristianos, 3 w Santa Cruz; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami ● wyżywienie: 7 śniadań, 7 kolacji ● przelot ● przejazd autokarem lub busem ● opieka pilota ● bilety wstępu ● lokalni przewodnicy ● ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:
 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: przeprawy promowe zgodnie z programem: ok. 110 EUR, napiwki: ok. 4 EUR/os./dzień.
 2. Opłaty fakultatywne: wjazd kolejką linową na Wulkan Teide: ok. 27 EUR; rejs na La Gomerę: ok. 90 EUR, wymagane min. 15 osób; Loro Park: ok. 40 EUR, wymagane min. 10 osób.
Opinie klientów (36)

Ocena ogólna

4.5/6

Klienci wyróżnili:

 • Standard autokaru
 • Program wycieczki/trasę
 • Komfort podróży
84%
naszych klientów poleca ten hotel!
 • 4.5
 • 4.9
 • 4.3
 • 4.8
 • 5.0

Pokaż recenzje od:

6/6
50+ lat, z partnerem/ką październik 2019
Bardzo udana wycieczka, kompetentna pilotka - p. Małgosia i wszyscy przewodnicy (obie pp. Małgosie, p. Ola i p. Paweł). Bardzo dobre hotele sieci Blue Sea w których normalnie zatrzymują się (...) rozwiń
Bardzo udana wycieczka, kompetentna pilotka - p. Małgosia i wszyscy przewodnicy (obie pp. Małgosie, p. Ola i p. Paweł). Bardzo dobre hotele sieci Blue Sea w których normalnie zatrzymują się turyści na pobytówki, duży wybór potraw. Ponieważ byliśmy zaledwie trzynastoosobową grupą, dlatego podróżowaliśmy czasami dużymi autokarami i wtedy podróż była komfortowa lub mikrobusami i wtedy było mniej komfortowo, ale ponieważ przejazdy były stosunkowo krótkie, nie było to bardzo dokuczliwe. Program ciekawie ułożony, nie męczący, sporo czasu wolnego pozwalającego chłonąć atmosferę odwiedzanych miejsc. Niezapomniane widoki. Program zrealizowany w całości, nawet wzbogacony o pewne elementy. Nie udało nam się tylko wjechać na Teide, z powodu warunków atmosferycznych. Bardzo miłą obsługa w pierwszym hotelu - Josta Gardin. Miłą niespodzianką był fakt, że pomimo, że dotarliśmy do hotelu o czwartej rano, w restauracji czekał na nas posiłek i ciepłe napoje. Jedynym zgrzytem była niemiła obsługa w drugim hotelu - Cesar, recepcjonista zapomniał o budzeniu, no i problem z wczesnymi śniadaniami. Pierwsze składało się z pieczywa o długim okresie ważności, szynki, sera, dżemu i masła. Na naszą prośbę pilotka poprosiła o pieczywo z piekarni, chociażby z poprzedniego dnia. Recepcjonista wyraził zgodę, po czym następnego dnia nadal było tylko 'gumowe' pieczywo, za to zabrakło nawet szynki i sera, które został doniesione, kiedy większość grupy wyszła już z restauracji.
 • 6
 • 6
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
5/6
31-40 lat, ze znajomymi październik 2019
Bardzo ciekawa wycieczka o intensywnym programie. Pozwala dość wnikliwie rozejrzeć się po Teneryfie, poznać trochę Gran Canarię i raczej porządnie obejrzeć El Hierro i La Gomerę. Dobra (...) rozwiń
Bardzo ciekawa wycieczka o intensywnym programie. Pozwala dość wnikliwie rozejrzeć się po Teneryfie, poznać trochę Gran Canarię i raczej porządnie obejrzeć El Hierro i La Gomerę. Dobra organizacja, fajni przewodnicy i pilotka, hotele godne (miło, że oba umieszczone w dwóch zupełnie różnych miejscach Teneryfy, co pozwala - dosłownie i w przenośni - poczuć klimat tych różnych rejonów).
 • 6
 • 5
 • 5
 • 5
 • 4
zwiń
4/6
31-40 lat, z partnerem/ką październik 2019
Brak śniadań przed wyjazdami na wycieczki na Gomera i el hiero. Zero zainteresowania tym problemem pilota- problem był zgłaszany dzień wcześniej na drugi dzień w ogóle nie było śniadania poza (...) rozwiń
Brak śniadań przed wyjazdami na wycieczki na Gomera i el hiero. Zero zainteresowania tym problemem pilota- problem był zgłaszany dzień wcześniej na drugi dzień w ogóle nie było śniadania poza suchym pieczywem z dnia poprzedniego. Pilot spóźniał się na śniadania i nie miał czasu na reakcje. Karaluchy w pierwszym hotelu, w planie wycieczki miał być pobyt na południu tanaryfy był na północnym zachodzie. Pilot podczas tej wycieczki był nieprzydatny równie dobrze poradzili byśmy sobie ze szczegółowym planem godzinowym.
 • 4
 • 4
 • 2
 • 5
 • 6
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2019
Wycieczka ciekawa niezbyt intensywna . Może być polecana ludziom w różnym wieku . Pozwala zapoznać się z przyrodą i zabytkami czterech wysp. Jedyny mankament to drugi hotel (...) rozwiń
Wycieczka ciekawa niezbyt intensywna . Może być polecana ludziom w różnym wieku . Pozwala zapoznać się z przyrodą i zabytkami czterech wysp. Jedyny mankament to drugi hotel Do pokoju trzeba się dostawać z walizkami po wysokich schodach co dla osób w pewnym wieku jest dużym problemem a takich na objazdówki wybiera się najwięcej. Albo inny hotel albo żeby ktoś wnosił bagaże. Do restauracji ok. 300 m bardzo stromą drogą. Polecam. Wyjazd ciekawy. Relaksacyjny.
 • 5
 • 3
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
4/6
50+ lat, z partnerem/ką sierpień 2019
Wycieczka pozwoliła poznać cudowne wyspy archipelagu Wysp Kanaryjskich: Teneryfę, Gran Canarię, Gonerę i El Hiero. Trudno byłoby wybrać najpiękniejszą i najciekawszą z wysp, gdyż każda jest (...) rozwiń
Wycieczka pozwoliła poznać cudowne wyspy archipelagu Wysp Kanaryjskich: Teneryfę, Gran Canarię, Gonerę i El Hiero. Trudno byłoby wybrać najpiękniejszą i najciekawszą z wysp, gdyż każda jest inna z ciekawą rzeźbą terenu. Zwiedzając Teneryfę potrafiliśmy wjeżdżać na wys. ponad 2 tys. metrów i „bujać „ w chmurach. Krajobraz pod wulkanem Tide marsjański, niestety przez lekki wiatr nie udało się wjechać kolejką na szczyt wulkanu. Loro Park to bliski kontakt z egzotyczną roślinnością, pokazy delfinów, orek, lwów morskich i show papug. Gran Canaria ze stolicą w Las Palmas, wydmami, innymi miastami jak Terror czy Maspalomas – pozostawia cudowne wspomnienia. A wszystko ma miejsce przy pięknej pogodzie, cudownego wyspiarskiego klimatu. Docieramy promami, a dowożą nas kierowcy tacy jak Juan – dbający o to aby przeprawa odbyła się jak najszybciej bo turyści, czyli my nie zdążymy na kolację. Dziką, górzystą i zieloną Gomerę poznajemy kolejnego dnia zaczynając od stolicy San Sebastian. Lasy Gomery wpisane na listę dziedzictwo UNESCO, gospodarstwo ekologiczne z uprawą aloesu. Tu trzeba dodać, że dwie lokalne panie pilotki - obie Małgorzaty jak i Paweł wykazali się profesjonalizmem, pokazali najciekawsze miejsca wysp. Deserem była najmniejsza wyspa El Hierro z osadą z przeszłości, najmniejszym hotelem na świecie i wieloma innymi ciekawymi miejscami. Trudno w kilku zdaniach opisać 8 dni, spędzone na 4 wyspach przy idealnej pogodzie i sprzyjającym klimacie. Druga kwestia to standard drugiego hotelu Blue Sea Callao Garden w miejscowości Costa Adeje. Poziom poniżej wszelkich europejskich standardów hoteli trzygwiazdkowych. Wystrój pokoju tragiczny, meble pamiętają lata 60 – 70 XX wieku. Smród wilgoci i grzyba, meble tapicerowane brudne i przepocone aż się kleiły, przez cztery dni ani razu nie siedzieliśmy na kanapie czy fotelu z powodu obrzydzenia. Szafy wewnątrz brudne i również śmierdzące, to samo w każdej szufladzie. W łazience stare skrzypiące i piszczące baterie, rozpadający się prysznic a wanna poobijana i przerdzewiała. Proszę sobie wyobrazić telewizję płatną na monety, zupełnie jak w polskim szpitalu NFZ, W nocy okien nie można zostawić otwartych gdyż zdarzają się kradzieże podczas snu. Sen w nagrzanym pokoju śmierdzącym stęchlizną, bez klimatyzacji, przy zamkniętych oknach na parterze był koszmarem. O zamykaniu okien przypominają ogłoszenia hotelowe. Jedyny podsufitowy wentylator mieszający powietrze czynny tylko przy włączonym świetle. Poza tym w nocy hordy żądnych zabawy, pobudzonych gości hotelowych przemieszczających się między basenami i barami nocnymi czynnymi do godziny 3.00. Czy w takich warunkach można odpocząć po intensywnym dniu? Kolejna sprawa to opiekunka grupy, Pani Agnieszka.. Pani ta była zupełnie nie przygotowana do swojej roli. Nie znała planu wycieczki, nie potrafiła nic załatwić, choć dobrze posługiwała się językiem hiszpańskim. Wiadomości były przekazywane chaotycznie i niezrozumiale. Zadziwiające było jej stwierdzenie, że przyjechała na wycieczkę odpoczywać a nie pracować. Lokalni przewodnicy polscy byli merytorycznie przygotowani i wyręczyli p. Agnieszkę, byli dla nas balsamem podczas zwiedzania pięknych miejsc. Dwie Panie Małgosie i Pan Paweł brawo.
 • 6
 • 2
 • 4
 • 5
 • 5
zwiń
3/6
50+ lat, sam/a sierpień 2019
Program wycieczki jest bardzo interesujący. Daje możliwość poznania w zarysie większości Wysp Kanaryjskich. Lokalni Przewodnicy, obie Panie Małgosie i Pan Paweł, byli bardzo kompetentni i (...) rozwiń
Program wycieczki jest bardzo interesujący. Daje możliwość poznania w zarysie większości Wysp Kanaryjskich. Lokalni Przewodnicy, obie Panie Małgosie i Pan Paweł, byli bardzo kompetentni i sympatyczni. Szkoda jednak, że niektóre punkty programu nie zostały zrealizowane. W 5. dniu nie było przejazdu przez PUERTO DE LA CRUZ. Wprawdzie pierwszy hotel był usytuowany w tej miejscowości, ale dojście do centrum zajmowało około 30 minut po pochyłości ze schodami i możliwe było samemu w czasie wolnym. Powrót w 2. dniu był wczesnym popołudniem, mogło więc być zwiedzanie miejscowości lub co najmniej planowany przejazd. W 6. Dniu na LA GOMERZE nie było zaplanowanego zwiedzania stolicy San Sebastian De La Gomera. Przewodnik objaśnił jedynie krótko co gdzie się znajduje i był czas wolny na samodzielne zwiedzanie. Program przewidywał zwiedzanie z przewodnikiem wyszczególniając punkty zwiedzania. W 7. dniu na EL HIERO, małej Wyspie, było bardzo dużo czasu na przerwę na kawę, podobnie na obiad (obie fakultatywne) a zabrakło czasu na wjazd i zwiedzanie stolicy Wyspy – Villa De Santa Maria de Valverde. Objaśnienie, że stolica nie jest ciekawa, skoro w programie jest jej zwiedzanie, nie jest wystarczające. Dodatkowe pokazanie małej plantacji ananasów, z okien autokaru, nie zastępuje programowego zwiedzania stolicy, jeśli jedyną przeszkodą jest brak czasu z powodu złej organizacji. Wyraźnie uwidocznił się brak troski o Klienta ze strony Biura. Na lotnisku, po przylocie, otrzymaliśmy pierwszą wstępną pisemną informację w której był podany BŁĘDNY NUMER PILOTA wycieczki, co jak okazało się w trakcie wycieczki miało ujemne konsekwencje. Wprawdzie Pilotka podawała w 1. dzień swój numer ale mając numer w informacji większość grupy go nie notowała. Po przylocie, po transferze z lotniska, około 1 w nocy pod hotel podwiózł nas tylko Kierowca. Zwyczajem Biura, przy kwaterowaniu nie było Rezydenta. Był to duży, wielobudynkowy kompleks. Podwieziono nas pod ostatni budynek, podczas gdy Recepcja znajdowała się w pierwszym budynku. Również pod tym 1. budynkiem był oficjalny podjazd i stamtąd wyjeżdżaliśmy na objazdy w następne dni. W nocy trzeba było z bagażami przejść do budynku z Recepcją, a niektóre osoby otrzymały pokoje w ostatnim budynku i z powrotem musiały się przemieszczać z bagażami. 2. z hoteli (4 noce) zupełnie nie nadawał się na wycieczkę objazdową. Biuro orientuje się, że większość uczestników „objazdówek” jest w wieku powyżej 50 lat, czy znacznie więcej. W hotelu z poziomu Recepcji, dokąd był przyjazd i były wyjazdy, do poziomu restauracji były 93 kamienne schody, w większości bez poręczy, słabo oświetlone, a powroty były przeważnie w późnych godzinach wieczornych. Do pokoi nie było podjazdów dla bagaży, a prawie wszystkie były na wyższych poziomach. Osoby pozostające na pobyt mają zwykle większe bagaże. W tym typowo wypoczynkowym Resorcie śniadania były dopiero od godz. 8, co powodowało konieczność korzystania z ”suchego prowiantu” składającego się z 2. małych trójkątnych kanapeczek i małego jabłka oraz małej butelki wody. Reasumując, obiektywnie piękną wycieczkę zepsuto złą i wręcz niehumanitarną organizacją.
 • 5
 • 1
 • 5
 • 4
 • 4
zwiń
4/6
31-40 lat, z partnerem/ką sierpień 2019
Program wycieczki ciekawy i godny polecenia, chociaż negatywnie oceniam przeznaczenie pół godziny na samodzielne zwiedzanie stolicy Teneryfy, po to, aby wrócić o godzinie 15 do hotelu, bo (...) rozwiń
Program wycieczki ciekawy i godny polecenia, chociaż negatywnie oceniam przeznaczenie pół godziny na samodzielne zwiedzanie stolicy Teneryfy, po to, aby wrócić o godzinie 15 do hotelu, bo chyba nie jest celem wycieczki objazdowej spędzanie pół dnia w hotelu. Standard drugiego hotelu (4 noce) bardzo poniżej trzech gwiazdek. Pokoje niezbyt czyste, bez klimatyzacji, z telewizją płatną jak w szpitalu, ze starymi meblami, z zagrzybioną, pozbawioną wentylacji łazienką. Bardzo nieuprzejma i niegrzeczna pani w recepcji. Za taką cenę oczekuje się jednak innego standardu hotelu z trzema gwiazdkami, bo ten swoje trzy gwiazdki musiał otrzymać wiele lat temu.
 • 5
 • 2
 • 3
 • 5
 • 6
zwiń
5/6
41-50 lat, sam/a sierpień 2019
Wycieczka bardzo ciekawa. Możliwość zobaczenia czterech wysp. Program zrealizowany. Wyjazd godny polecenia rozwiń
Wycieczka bardzo ciekawa. Możliwość zobaczenia czterech wysp. Program zrealizowany. Wyjazd godny polecenia
 • 5
 • 4
 • 4
 • 5
 • 5
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką sierpień 2019
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 5
 • 3
 • 4
 • 5
 • 5
zwiń
4/6
50+ lat, sam/a sierpień 2019
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 4
 • 1
 • 3
 • 4
 • 5
zwiń
5/6
41-50 lat, z partnerem/ką lipiec 2019
Program wycieczki Wyspy szczęśliwe zachwyci nie jednego - cudowne miejsca, krajobraz, ludzie :-). Wyspy szczęśliwe, skusiły mnie z uwagi na możliwość zobaczenia aż 4 wysp i się nie zawiodłam. (...) rozwiń
Program wycieczki Wyspy szczęśliwe zachwyci nie jednego - cudowne miejsca, krajobraz, ludzie :-). Wyspy szczęśliwe, skusiły mnie z uwagi na możliwość zobaczenia aż 4 wysp i się nie zawiodłam. Słońce i fajny klimat do zwiedzania (nie za gorąco, miły wiatr, choć rano często jeszcze mgły), piękny błękit oceanu i zapierające dech klify, miejsca przepiękne, na El Hierro czy na La Gomera często można było mieć wrażenie, że czas się zatrzymał i naprawdę zapomnieć o codzienności :-) Polecam dodatkowe atrakcje - Loro Park, czy La Gomerę. Kolejka na El Teide nam przepadła (za duży wiatr), ale to co zobaczyliśmy i spacer po Parku, po skałkach naprawdę dał niesamowite wrażenia. Widoki zapierające dech w piersiach i naprawdę cudowna atmosfera. Przewodnicy lokalni kompetentni i zaangażowani. Pani pilot sympatyczna, choć raz musieliśmy trochę wymusić zmianę godziny wyjazdu, żeby nie być skazani na kolejny "suchy prowiant na śniadanie". Oba hotele z sieci Blue See ok, choć hotel Puerto Resort w Puerto de La Cruz znacznie lepszy i z przepysznym jedzeniem. Tutaj polecam wybrać się do niedaleko położonego od hotelu Ogrodu Botanicznego (3 Euro wstęp) a cudowne miejsce. Drugi hotel Callao Garden w Callao Salvaje zależy jak się trafiło, niestety w naszym apartamencie mocno wszystko zużyte i zapach papierosów okropny, stale trzeba było wietrzyć, a że w czasie pobytu zdarzyła się tam kradzież nie można było zostawiać otwartego balkonu. No i na kolacje należało pójść wcześniej, wtedy unikaliśmy kolejek, czekania i było w czym wybierać. Jedzenie ok. Autobusy ok, a nasz kierowca który był z Nami kilka dni Jose rewelacyjnie dbał o Nas szczególnie w dni, gdy były rejsy i na La Gomerze pokazał miejsca nie oznaczone w przewodnikach :-) Program zrealizowany w 100% a nawet więcej, dzięki wspaniałym lokalnym przewodnikom - dwa razy Panie Małgosie, Aleksandra i rewelacyjny Paweł. Oferta naprawdę godna polecenia :-)
 • 5
 • 4
 • 4
 • 5
 • 5
zwiń
3/6
41-50 lat, z partnerem/ką lipiec 2019
Wyspu rzeczywiście szczęśliwe, słońce, czyste powietrze i piękny błękit oceanu. Miejsce przepiękne, klimat dobry do odpoczynku.Widoki zapierające dech w piersiach. Przewodnicy lokalni (...) rozwiń
Wyspu rzeczywiście szczęśliwe, słońce, czyste powietrze i piękny błękit oceanu. Miejsce przepiękne, klimat dobry do odpoczynku.Widoki zapierające dech w piersiach. Przewodnicy lokalni kompetentni i zaangażowani. Pani pilot wyluzowana i niezbyt przejęta grupą.
 • 5
 • 3
 • 3
 • 4
 • 4
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką czerwiec 2019
Przepiękne miejsce, dużo zwiedzania, ale niezbyt przeładowana wycieczka rozwiń
Przepiękne miejsce, dużo zwiedzania, ale niezbyt przeładowana wycieczka
 • 5
 • 4
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką czerwiec 2019
Wycieczka godna polecenia. Pilotka Pani Małgosia D.- bardzo miła, empatyczna, spokojna i cierpliwa osoba o ogromnej wiedzy, którą chętnie i często przekazywała uczestnikom. "Wyspy Szczęśliwe" (...) rozwiń
Wycieczka godna polecenia. Pilotka Pani Małgosia D.- bardzo miła, empatyczna, spokojna i cierpliwa osoba o ogromnej wiedzy, którą chętnie i często przekazywała uczestnikom. "Wyspy Szczęśliwe" zapewniły dobry wypoczynek wśród egzotycznej roślinności- różnorodność palm, drzewa kwitnące jak ogromne bukiety/ pomarańczowe, czerwone, fioletowe, żółte/, wielkie kaktusy. Piękne miejsca- fale Atlantyku rozbijające się o wysokie klify, urokliwe zatoczki, ciemne wulkaniczne plaże, ale również El Teide- najwyższy szczyt Hiszpanii/ 3718m/z otaczającym go księżycowym krajobrazem. Ciekawe miasta Teneryfy i Gran Canarii, urokliwe ciche, zielone zakątki malutkiej wysepki El Hierro. Bardzo dobra organizacja przepraw promowych, na trasach wygodne czyste autokary i busy z miłymi kierowcami, profesjonalni przewodnicy miejscowi/ pozdrawiamy Panią Małgosię z Teneryfy- fantastycznie przekazuje wiedzę z tylu różnych dziedzin/. Hotel w Puerto de la Cruz- Parque San Antonio- urokliwy, spokojny, wieczorami nastrojowa muzyka na żywo, zadbana roślinność tropikalnego ogrodu, przepyszna kuchnia. Zachęcam do " Dolce Vita" na Wyspach.
 • 6
 • 4
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
5/6
41-50 lat, z partnerem/ką maj 2019
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 5
 • 5
 • 4
 • 5
 • 5
zwiń
4/6
26-30 lat, z partnerem/ką maj 2019
ogolnie w porzadku. bylo kilka niedociagniec zwlaszcza jesli chodzi o zakwaterowanie - gdyby nie reakcja ze strony grupy pewnie mieszkalibysmy w miejscu ktore znacznie odbiegalo od standardow za (...) rozwiń
ogolnie w porzadku. bylo kilka niedociagniec zwlaszcza jesli chodzi o zakwaterowanie - gdyby nie reakcja ze strony grupy pewnie mieszkalibysmy w miejscu ktore znacznie odbiegalo od standardow za ktore zaplacilismy
 • 5
 • 3
 • 3
 • 5
 • 5
zwiń
5/6
31-40 lat, sam/a maj 2019
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
 • 6
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką kwiecień 2019
Ciekawa trasa, widoki zapierają przysłowiowy dech w piersi. Klimat idealny na zwiedzanie.Wspaniali miejscowi polscy przewodnicy. rozwiń
Ciekawa trasa, widoki zapierają przysłowiowy dech w piersi. Klimat idealny na zwiedzanie.Wspaniali miejscowi polscy przewodnicy.
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
6/6
50+ lat, sam/a luty 2019
Super impreza. Piękne widoki, słońce i zielono. Loro Park tutaj można spędzić cały dzień, popisy orek, delfinów nie zapomniane. Mieliśmy szczęście do pogody, wspaniała widoczność na wyspach i (...) rozwiń
Super impreza. Piękne widoki, słońce i zielono. Loro Park tutaj można spędzić cały dzień, popisy orek, delfinów nie zapomniane. Mieliśmy szczęście do pogody, wspaniała widoczność na wyspach i wulkanie. Atlantyk pokazał swoje piękno, wysokie fale. Super pilotka Pani Małgorzata D. bardzo pogodna osoba, pełna poświęcenia, pomocna w każdej sytuacji, jeszcze takiej nie spotkałam a dużo podróżuje. Przewodnicy szczególnie Pan Paweł też bardzo dobrzy.
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką luty 2019
Bardzo ciekawa i udana wycieczka. rozwiń
Bardzo ciekawa i udana wycieczka.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
4/6
41-50 lat, z partnerem/ką luty 2019
Wycieczka udana. Wszyscy kochający podróże i piękne widoki powinni Wyspy Szczęśliwie zobaczyc. Wszystkie punkty programu udało się zrealizować, choć istniało ryzyko, że pogoda uniemożliwi (...) rozwiń
Wycieczka udana. Wszyscy kochający podróże i piękne widoki powinni Wyspy Szczęśliwie zobaczyc. Wszystkie punkty programu udało się zrealizować, choć istniało ryzyko, że pogoda uniemożliwi wyjazd na Teide czy wpłynięcie promu. Bardzo proszę aktualizować informacje na temat wycieczek na stronie. O zmianie kolejności realizacji programu dowiedzieliśmy się dopiero na miejscu a nie jest to w pewnych kwestiach bez znaczenia. Uważam, że wszystkie wyspy powinny być integralną częścią programu, ponieważ ryzyko nieodbycia się fakultetu jest spore i olbrzymim zawodem byłoby nie zobaczyć wyspy objętej wycieczką fakultatywną. Przecież lwia część z nas wybiera ten wariant ze względu na możliwość zobaczenia wszystkich cztetech wysp. Byliśmy na przełomie lutego i marca i pogoda nie zawiodła. Widoki na i z Teide rewelacyjne! Ponoć trafiliśmy rewelaxyjnie z aurą. Polecam wszystkim. Program nie jest bardzo męczący, przejazdy autokatem stosunkowo krótkie. Oba hotele przyzwoite, chociaż ten na północy oceniam lepiej. Jedzenie smaczne, spory wybór. Przepadają trzy śniadania ze względu na rejsy, ale dostajemy dwie kanapki z napojem i owocem. Przy przyjętej kolejności zwiedzania więcej czasu wolnego jest w pierwszych dniach. Z rejsów wraca się wieczorem i nie bardzo pozostaje czas na cokolwiek. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tej wycieczki i pozdrawiam naszą sympatyczną pilotkę Małgosię!
 • 4
 • 4
 • 4
 • 4
 • 4
zwiń
6/6
31-40 lat, sam/a luty 2019
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
5/6
50+ lat, ze znajomymi styczeń 2019
Świetny program wycieczki. Ambitny, bardzo dużo można dowiedzieć się o wyspach i jednocześnie zobaczyć, wręcz dotknąć. Czas spędziliśmy bardzo aktywnie wróciliśmy zmęczeni, ale pozytywnie. Jak (...) rozwiń
Świetny program wycieczki. Ambitny, bardzo dużo można dowiedzieć się o wyspach i jednocześnie zobaczyć, wręcz dotknąć. Czas spędziliśmy bardzo aktywnie wróciliśmy zmęczeni, ale pozytywnie. Jak sobie myślę co można by opuścić w tym programie to nie ma czego. Gorąco polecam!
 • 6
 • 4
 • 4
 • 5
 • 5
zwiń
5/6
41-50 lat, sam/a styczeń 2019
Polecam! Wspaniała pilotka pani Małgosia, która kontrolowała te wszystkie rozłażące się na wszystkie strony kaczuszki. Oszałamiające widoki z el Hierro i la Gomery. Niezapomniane pokazy delfinów (...) rozwiń
Polecam! Wspaniała pilotka pani Małgosia, która kontrolowała te wszystkie rozłażące się na wszystkie strony kaczuszki. Oszałamiające widoki z el Hierro i la Gomery. Niezapomniane pokazy delfinów i lwów morskich i trochę słabszy występ orek w Loro park, no i oczywiście centrum Teneryfy czyli wulkan el Teide. Porażką okazała się wyprawa na Gran Canarię. Prom płynący na tę wyspę zmienił rozkład, już jakiś czas temu, na 2 godziny późniejszy, przez co zarówno katedra w Santa Ana jak i bazylika w Terrorze były zamknięte. Lepiej było spędzić ten czas na którejś z południowych plaż tej wyspy. Jedzenie w obu hotelach bardzo przyzwoite, chociaż w tej cenie powinny być też napoje. Hotele same w sobie ok. Darmowe wifi, chociaż w 2 hotelu już tak nie 'śmigał'. No i kuriozalna sytuacja przed wyjazdem na la Gomerę. Ze względu na wczesny wyjazd z hotelu, zamiast śniadania wzięliśmy opcję picnic, w skład którego weszły 2 kanapeczki z żółtym serem wielkości mojego kciuka sic! A i jeszcze 1 jajko i 2 herbatniki. Na szczęście, zapewne po interwencji pani Małgosi, na el Hierro już było co przegryźć. Mimo wszystko wycieczka bardzo udana, pogoda również dopisała wyjątkowo.
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
5/6
41-50 lat, z partnerem/ką styczeń 2019
Program bardzo ciekawy, ale prośba o uaktualnienie kolejności zwiedzania i wyrzucenia np. wycieczki na wielbłądach na Gran Canarii, których tam już nie ma od lat. rozwiń
Program bardzo ciekawy, ale prośba o uaktualnienie kolejności zwiedzania i wyrzucenia np. wycieczki na wielbłądach na Gran Canarii, których tam już nie ma od lat.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń

Sprawdź cenę

Twój wybór wczasów

Wyspy Kanaryjskie

Wyspy szczęśliwe

WYCIECZKA OBJAZDOWA
zmień wariant wakacji
 • Dojazd własny
Wybierz
4 949 Pln
Oszczędzasz: 1 010 PLN
Dorosły
3 939pln
Łączna kwota sprawdź szczegóły ceny 7 878 pln razem
Oszczędzasz 1 010 PLN
Rezerwuj
Przejdziesz do bezpiecznego procesu rezerwacji
 • wyślij zapytanie
 • callcenter.tel_pl
 • 801 066 777
 • 77 4476 777
 • Infolinie dostępne: pn-pt: 8-22 sob-ndz: 9-20
arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter