phone mobile mobile pin heart heart user user Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane
> >Wyniki Wyszukiwania> >

Wyspy Zielonego Przylądka

Atuty oferty

 • 3 wyspy Cabo Verde w tydzień
 • egzotyczna przyroda, kolorowe miasta, cudowne plaże
 • spotkania z tradycyjną kuchnią Wysp Zielonego Przylądka
 • lekcja gotowania narodowej potrawy – catchupy
 • przedłuż wakacje na Sal

Wyspy Zielonego Przylądka Kod: SIDANTA

Trasa
4 149PLN
Dorośli: 2 wyżywienie zgodnie z programem So 19.10 – So 26.10.19 (8 dni)
Itaka
 • Promocja LAST MINUTE LAST MINUTE
Wyspy Zielonego Przylądka

Wyspy Zielonego Przylądka

 • Promocja LAST MINUTE LAST MINUTE
Kod: SIDANTA
Opis

1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot na wyspę Sal. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, czas wolny, nocleg.

2. DZIEŃ. MINDELO (trasa: ok. 240 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko i przelot na wyspę São Vicente. Zakwaterowanie w hotelu. Piesze zwiedzanie MINDELO – kosmopolitycznej, dynamicznie rozwijającej się kulturowej stolicy archipelagu Wysp Zielonego Przylądka. Szerokie ulice, brukowane place i piękna architektura kolonialna zachęcają do wędrówki po centrum miasta. Powrót do hotelu, czas wolny. Kolacja w lokalnej restauracji z muzyką na żywo. Nocleg.

3. DZIEŃ. CZAS WOLNY/ MONTE VERDE – SALAMANSA – BAIA DAS GATAS – PRAIA GRANDE – CALHAU (trasa: ok. 60 km)
Śniadanie. Czas wolny lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wycieczka objazdowa po wyspie São Vicente z przerwą na obiad. Trasa rozpoczyna się od przejazdu do Parku Krajobrazowego MONTE VERDE i wjazdu na najwyższy szczyt wyspy, który znajduje się na wysokości 750 m n.p.m, skąd rozpościera się wspaniały widok na Mindelo oraz okoliczne wyspy. Nastepnie zjazd krętymi drogami do rybackiej wioski SALAMANSA i odpoczynek na plaży z możliwością kąpieli. Przejazd do zatoki BAIA DAS GATAS, której nazwa wywodzi się od występujących tutaj rekinów kocich oraz miejscowości znanej z międzynarodowego festiwalu muzyki. Przejazd do CALHAU malowniczą drogą nadmorską z przystankami na diunach PRAIA GRANDE. Obiad w lokalnej restauracji. Spacer do naturalnych basenów morskich. Powrót do MINDELO przez dolinę rolniczą wśród malowniczych oaz, farm, drzew palmowych i wiatraków. Dla chętnych wizyta na cmentarzu, gdzie pochowana jest Cesaria Evora. Powrót do hotelu, czas wolny, nocleg.

4. DZIEŃ. BOLONA – RIBEIRA DAS PATAS – CHA DE MORTE – ALTO MIRA (trasa: ok. 60 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Prom na wyspę Santo Antão. Zakwaterowanie w hotelu w Porto Novo. Przejazd do BOLONA z niespotykanym, księżycowym krajobrazem. Spacer z widokiem na górę Tope de Coroa – najwyższy szczyt na wyspie. Całkowity czas przejścia: ok. 1 godz., trasa łatwa. Przejazd do RIBEIRA DAS PATAS, z wielkim kraterem wulkanicznym i ciekawymi formami skalnymi o fantazyjnych kształtach z nielicznymi wyspami zieleni. Przejazd do CHA DE MORTE z postojami w punktach widokowych. Obiad w Casa Pinto, składający się z lokalnych potraw. Następnie wizyta w miejscowej szkole (można zabrać dla dzieci drobne przybory do pisania, kredki, kolorowanki itp. uwaga: przerwa wakacyjna: 15.06–15.09). Przejazd do ALTO MIRA – wąwozu i wsi o tej samej nazwie, krótki spacer wśród pól uprawnych. Powrót do hotelu. Kolacja z muzyką znanego zespołu Cordas do Sol. Czas wolny. Nocleg.

5. DZIEŃ. RIBEIRA GRANDE – KRATER COVA – FIGUEIRAL – PONTA DO SOL (trasa: ok. 50 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do RIBEIRA GRANDE. Prowadząca tam droga “Estrada de Corda” wije się wśród gór i urwisk, osiągając niekiedy poziom chmur. Podróż obfituje w piękne widoki, trasa jest jedną z największych atrakcji na wyspie i uważa się ją za jedną z najpiękniejszych dróg świata. Wizyta na skraju KRATERU COVA. Transfer do Chá do Mato. Spacer po kanionach z widowiskowymi formami skalnymi. Przejazd do FIGUEIRAL, miejscowości leżącej w najszerszym wąwozie na wyspie, otoczonej polami bananów i plantacjami trzciny cukrowej. Obiad na farmie. Danie główne to catchupa, narodowa potrawa Cabo Verde na bazie kukurydzy, warzyw i mięsa lub ryby. Na miejscu również pokaz gotowania tej pysznej potrawy. Spacer z Coculi do Joao Alfonso, trasa łatwa, czas przejścia: ok. 1 godz. Przejazd do PONTA DO SOL – najbardziej wysuniętego na północ miejsca archipelagu Wysp Zielonego Przylądka. Zakwaterowanie, czas wolny. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): kolacja przy muzyce na żywo. Nocleg.

6. DZIEŃ. CZAS WOLNY/FONTAINHAS – RIBEIRA DO PAUL (trasa: ok. 70 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Czas wolny lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): zwiedzanie Fontainhas z trekkingiem w Dolinie Paul i obiadem na ekologicznej farmie. Przejazd do FONTAINHAS – uroczego miasteczka położonego na stoku góry o tej samej nazwie. Tarasy pól uprawnych na zboczach góry przypominają fontanny spływającej kaskadami wody. Spacer po miasteczku. Przejazd do Vila das Pombas – miejscowości, która wyznacza początek doliny Paul. Spacer po wąwozie RIBEIRA DO PAUL słynącym z uprawy trzciny cukrowej, drzew chlebowych i bananowców oraz produkcji lokalnego alkoholu – grogu. Całkowity czas przejścia: ok. 2 godz., trasa średnio łatwa (możliwość transferu). Wizyta w destylarni połączona z degustacją grogu. Transfer do Cabo da Ribeira i spacer doliną rolniczą wśród malowniczych pól uprawnych. Transfer do Chá de João Vaz. Obiad na farmie z ekologicznymi produktami oraz degustacja z możliwością zakupu. Przejazd do Porto Novo, prom na Sao Vincente. Zakwaterowanie w hotelu, czas wolny. Nocleg.

7. DZIEŃ. SHARK BAY – PEDRA DE LUME (trasa: ok. 280 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko i przelot na wyspę Sal. Zakwaterowanie w hotelu i czas wolny lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wycieczka po wyspie Sal z obiadem w lokalnej restauracji. Obiad, a następnie przejazd do SHARK BAY, zatoki gdzie można zobaczyć żyjące w naturalnym środowisku rekiny. Przejazd przez Terra Boa, żyzną krainę znaną ze zjawisk fatamorgany do PEDRA DE LUME – malowniczych salin-zbiorników, gdzie przez odparowywanie wody morskiej pozyskuje się sól. Transfer do hotelu. Nocleg.

8. DZIEŃ.
Śniadanie. Czas wolny (zależy od godziny wylotu). Przejazd na lotnisko. Przelot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt: śniadanie, wykwaterowanie, transfer do wybranego hotelu.

7 noclegów w hotelach/pensjonatach**/***: 2 na wyspie Sal, 2 na wyspie Santo Antão, 3 na wyspie São Vicente; 2-os. pokoje z łazienkami • wyżywienie: 7 śniadań, 2 obiady, 2 kolacje, degustacje zgodnie z programem • przelot: Polska-Sal-Polska • transfery, promowanie: São Vicente-Santo Antão-São Vicente • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

 1. Obowiązkowa opłata wjazdowa na Sal: 150 PLN/os. W przypadku dokonania rezerwacji na 5 dni przed wylotem należy uiścić opłatę w wysokości ok. 31 EUR/os. po przylocie – na lotnisku na Sal.
 2. Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy (od daty powrotu do Polski).
 3. Obowiązkowe opłaty na miejscu: przeloty wewnętrzne: Sal-São Vicente-Sal: ok. 260 EUR, opłata klimatyczna: 14 EUR/os., napiwki: ok. 3 EUR/os./dzień.
 4. Opłaty fakultatywne: kolacja z muzyką na żywo w Ponta do Sol: ok. 15 EUR (wymagane min. 10 osób); wycieczka po São Vicente: ok. 50 EUR (wymagane min. 6 osób); zwiedzanie miasteczka Fontainhas i doliny Paul z trekkingiem i obiadem: ok. 50 EUR (wymagane min. 6 osób); wycieczka po Sal: Shark Bay, Pedra de Lume i obiad: ok. 40 EUR (wymagane min. 6 osób).
 5. Zaleca się zabrać wygodne, pełne obuwie, najlepiej buty do trekkingu.
 6. Limit bagażu na przelotach wewnętrznych: bagaż rejestrowany – 20 kg, bagaż podręczny – 5 kg.

4.9 /6
89% klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą

Klienci doceniają:

 • Program wycieczki/trasę
 • Komfort podróży
 • Dobre wyżywienie
Informacje o regionie
Galeria regionu

Wyspy Zielonego Przylądka

Cabo Verde to 10 wysp i 8 wysepek - każda z nich ma własną osobowość i jest warta odkrycia. Santo Antão to ojczyzna grogu, lokalnej odmiany rumu, São Vicente ma urokliwą stolicę Mindelo, zwaną „Małą Brazylią” od hucznie obchodzonego tu karnawału, jedną z najładniejszych na Wyspach a wyspa Sal – niekończące się plaże i turkusowe morze.

Położenie na mapie Trasa

Mindelo • Monte Verde • Salamansa • Baia das Gatas • Praia Grande • Calhau • Bolona • Ribeira das Patas • Cha de Morte • Alto Mira • Ribeira Grande • Krater Cova • Figueiral • Ponta do Sol • Fontainhas • Ribeira do Paul • Shark Bay • Pedra de Lume

Wspaniała podróż do kraju Cesarii Evory, gdzie słońce świeci 330 dni w roku. Trasa wycieczki prowadzi przez trzy wyspy z grupy Ilhas do Barlavento – Wysp Zawietrznych: Sal, Santo Antão i São Vicente. Każda z nich ma własną osobowość i każda jest warta odkrycia. Za jedną z najpiękniejszych wysp Cabo Verde uważana jest Santo Antão – ojczyzna grogu, lokalnej odmiany rumu. Pustynna w części południowej, na północy zachwyca zielonymi górami dochodzącymi do 1800 metrów. Na São Vicente na pewno zauroczy Mindelo, gdzie urodziła się Cesaria Evora. Miasto zwane Małą Brazylią od hucznie obchodzonego tu karnawału, jest jednym z najładniejszych na Wyspach. Atrakcją jest także wjazd na Monte Verde. Wyspa Sal to z kolei niekończące się plaże, raj dla pasjonatów sportów wodnych i saliny, od których pochodzi jej nazwa. Warto przedłużyć pobyt na wyspie Sal o wypoczynek w wybranym hotelu z oferty ITAKI. Trasa: ok. 700 km.

PLAN WYCIECZKI
1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot na wyspę Sal. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, czas wolny, nocleg.
2. DZIEŃ. MINDELO (trasa: ok. 240 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko i przelot na wyspę São Vicente. Zakwaterowanie w hotelu. Piesze zwiedzanie MINDELO – kosmopolitycznej, dynamicznie rozwijającej się kulturowej stolicy archipelagu Wysp Zielonego Przylądka. Szerokie ulice, brukowane place i piękna architektura kolonialna zachęcają do wędrówki po centrum miasta. Powrót do hotelu, czas wolny. Kolacja w lokalnej restauracji z muzyką na żywo. Nocleg.
3. DZIEŃ. CZAS WOLNY/ MONTE VERDE – SALAMANSA – BAIA DAS GATAS – PRAIA GRANDE – CALHAU (trasa: ok. 60 km)
Śniadanie. Czas wolny lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wycieczka objazdowa po wyspie São Vicente z przerwą na obiad. Trasa rozpoczyna się od przejazdu do Parku Krajobrazowego MONTE VERDE i wjazdu na najwyższy szczyt wyspy, który znajduje się na wysokości 750 m n.p.m, skąd rozpościera się wspaniały widok na Mindelo oraz okoliczne wyspy. Nastepnie zjazd krętymi drogami do rybackiej wioski SALAMANSA i odpoczynek na plaży z możliwością kąpieli. Przejazd do zatoki BAIA DAS GATAS, której nazwa wywodzi się od występujących tutaj rekinów kocich oraz miejscowości znanej z międzynarodowego festiwalu muzyki. Przejazd do CALHAU malowniczą drogą nadmorską z przystankami na diunach PRAIA GRANDE. Obiad w lokalnej restauracji. Spacer do naturalnych basenów morskich. Powrót do MINDELO przez dolinę rolniczą wśród malowniczych oaz, farm, drzew palmowych i wiatraków. Dla chętnych wizyta na cmentarzu, gdzie pochowana jest Cesaria Evora. Powrót do hotelu, czas wolny, nocleg.
4. DZIEŃ. BOLONA – RIBEIRA DAS PATAS – CHA DE MORTE – ALTO MIRA (trasa: ok. 60 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Prom na wyspę Santo Antão. Zakwaterowanie w hotelu w Porto Novo. Przejazd do BOLONA z niespotykanym, księżycowym krajobrazem. Spacer z widokiem na górę Tope de Coroa – najwyższy szczyt na wyspie. Całkowity czas przejścia: ok. 1 godz., trasa łatwa. Przejazd do RIBEIRA DAS PATAS, z wielkim kraterem wulkanicznym i ciekawymi formami skalnymi o fantazyjnych kształtach z nielicznymi wyspami zieleni. Przejazd do CHA DE MORTE z postojami w punktach widokowych. Obiad w Casa Pinto, składający się z lokalnych potraw. Następnie wizyta w miejscowej szkole (można zabrać dla dzieci drobne przybory do pisania, kredki, kolorowanki itp. uwaga: przerwa wakacyjna: 15.06–15.09). Przejazd do ALTO MIRA – wąwozu i wsi o tej samej nazwie, krótki spacer wśród pól uprawnych. Powrót do hotelu. Kolacja z muzyką znanego zespołu Cordas do Sol. Czas wolny. Nocleg.
5. DZIEŃ. RIBEIRA GRANDE – KRATER COVA – FIGUEIRAL – PONTA DO SOL (trasa: ok. 50 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do RIBEIRA GRANDE. Prowadząca tam droga “Estrada de Corda” wije się wśród gór i urwisk, osiągając niekiedy poziom chmur. Podróż obfituje w piękne widoki, trasa jest jedną z największych atrakcji na wyspie i uważa się ją za jedną z najpiękniejszych dróg świata. Wizyta na skraju KRATERU COVA. Transfer do Chá do Mato. Spacer po kanionach z widowiskowymi formami skalnymi. Przejazd do FIGUEIRAL, miejscowości leżącej w najszerszym wąwozie na wyspie, otoczonej polami bananów i plantacjami trzciny cukrowej. Obiad na farmie. Danie główne to catchupa, narodowa potrawa Cabo Verde na bazie kukurydzy, warzyw i mięsa lub ryby. Na miejscu również pokaz gotowania tej pysznej potrawy. Spacer z Coculi do Joao Alfonso, trasa łatwa, czas przejścia: ok. 1 godz. Przejazd do PONTA DO SOL – najbardziej wysuniętego na północ miejsca archipelagu Wysp Zielonego Przylądka. Zakwaterowanie, czas wolny. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): kolacja przy muzyce na żywo. Nocleg.
6. DZIEŃ. CZAS WOLNY/FONTAINHAS – RIBEIRA DO PAUL (trasa: ok. 70 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Czas wolny lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): zwiedzanie Fontainhas z trekkingiem w Dolinie Paul i obiadem na ekologicznej farmie. Przejazd do FONTAINHAS – uroczego miasteczka położonego na stoku góry o tej samej nazwie. Tarasy pól uprawnych na zboczach góry przypominają fontanny spływającej kaskadami wody. Spacer po miasteczku. Przejazd do Vila das Pombas – miejscowości, która wyznacza początek doliny Paul. Spacer po wąwozie RIBEIRA DO PAUL słynącym z uprawy trzciny cukrowej, drzew chlebowych i bananowców oraz produkcji lokalnego alkoholu – grogu. Całkowity czas przejścia: ok. 2 godz., trasa średnio łatwa (możliwość transferu). Wizyta w destylarni połączona z degustacją grogu. Transfer do Cabo da Ribeira i spacer doliną rolniczą wśród malowniczych pól uprawnych. Transfer do Chá de João Vaz. Obiad na farmie z ekologicznymi produktami oraz degustacja z możliwością zakupu. Przejazd do Porto Novo, prom na Sao Vincente. Zakwaterowanie w hotelu, czas wolny. Nocleg.
7. DZIEŃ. SHARK BAY – PEDRA DE LUME (trasa: ok. 280 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko i przelot na wyspę Sal. Zakwaterowanie w hotelu i czas wolny lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wycieczka po wyspie Sal z obiadem w lokalnej restauracji. Obiad, a następnie przejazd do SHARK BAY, zatoki gdzie można zobaczyć żyjące w naturalnym środowisku rekiny. Przejazd przez Terra Boa, żyzną krainę znaną ze zjawisk fatamorgany do PEDRA DE LUME – malowniczych salin-zbiorników, gdzie przez odparowywanie wody morskiej pozyskuje się sól. Transfer do hotelu. Nocleg.
8. DZIEŃ.
Śniadanie. Czas wolny (zależy od godziny wylotu). Przejazd na lotnisko. Przelot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt: śniadanie, wykwaterowanie, transfer do wybranego hotelu.

ŚWIADCZENIA: 7 noclegów w hotelach/pensjonatach**/***: 2 na wyspie Sal, 2 na wyspie Santo Antão, 3 na wyspie São Vicente; 2-os. pokoje z łazienkami • wyżywienie: 7 śniadań, 2 obiady, 2 kolacje, degustacje zgodnie z programem • przelot: Polska-Sal-Polska • transfery, promowanie: São Vicente-Santo Antão-São Vicente • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:
 1. Obowiązkowa opłata wjazdowa na Sal: 150 PLN/os. W przypadku dokonania rezerwacji na 5 dni przed wylotem należy uiścić opłatę w wysokości ok. 31 EUR/os. po przylocie – na lotnisku na Sal.
 2. Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy (od daty powrotu do Polski).
 3. Obowiązkowe opłaty na miejscu: przeloty wewnętrzne: Sal-São Vicente-Sal: ok. 260 EUR, opłata klimatyczna: 14 EUR/os., napiwki: ok. 3 EUR/os./dzień.
 4. Opłaty fakultatywne: kolacja z muzyką na żywo w Ponta do Sol: ok. 15 EUR (wymagane min. 10 osób); wycieczka po São Vicente: ok. 50 EUR (wymagane min. 6 osób); zwiedzanie miasteczka Fontainhas i doliny Paul z trekkingiem i obiadem: ok. 50 EUR (wymagane min. 6 osób); wycieczka po Sal: Shark Bay, Pedra de Lume i obiad: ok. 40 EUR (wymagane min. 6 osób).
 5. Zaleca się zabrać wygodne, pełne obuwie, najlepiej buty do trekkingu.
 6. Limit bagażu na przelotach wewnętrznych: bagaż rejestrowany – 20 kg, bagaż podręczny – 5 kg.
Opinie klientów (243)

Ocena ogólna

4.9/6

Klienci wyróżnili:

 • Program wycieczki/trasę
 • Komfort podróży
 • Dobre wyżywienie
89%
naszych klientów poleca ten hotel!
 • 4.9
 • 5.2
 • 4.4
 • 4.5
 • 4.4
 • 4.4

Pokaż recenzje od:

6/6
50+ lat, sam/a wrzesień 2019
Zadowolony z wycieczki, a Santo Antao rewelacja rozwiń
Zadowolony z wycieczki, a Santo Antao rewelacja
 • 6
 • 4
 • 4
 • 5
 • 4
zwiń
5/6
50+ lat, ze znajomymi sierpień 2019
Wyjazd udany, bez wycieczek fakultatywnych bardzo ubogi program i brak oferty dla osób które nie korzystają z wycieczek dodatkowych. Uważam , że należy wpisać je do stałego programu. Duże (...) rozwiń
Wyjazd udany, bez wycieczek fakultatywnych bardzo ubogi program i brak oferty dla osób które nie korzystają z wycieczek dodatkowych. Uważam , że należy wpisać je do stałego programu. Duże zaangażowanie pilota i dobry kontakt z grupą. Polecam
 • 5
 • 4
 • 4
 • 5
 • 4
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką sierpień 2019
Piękne miejsce, piękni ludzie, znakomity klimat. Wróciłabym tam , nawet tą samą trasą. rozwiń
Piękne miejsce, piękni ludzie, znakomity klimat. Wróciłabym tam , nawet tą samą trasą.
 • 5
 • 4
 • 6
 • 5
 • 4
zwiń
6/6
41-50 lat, z partnerem/ką lipiec 2019
Fantastyczny wyjazd w małej grupie z energicznym przewodnikiem Piotrem i bardzo muzykalnym przewodnikiem kabowerdyjskim Iwanem. Było cudnie, piękna pogoda, mnóstwo ruchu, trekingi, natura, (...) rozwiń
Fantastyczny wyjazd w małej grupie z energicznym przewodnikiem Piotrem i bardzo muzykalnym przewodnikiem kabowerdyjskim Iwanem. Było cudnie, piękna pogoda, mnóstwo ruchu, trekingi, natura, natura, plaże i najcudowniejsza muzyka świata - WYSPY SZCZĘŚLIWE, bardzo polecam i dziękuję.
 • 6
 • 3
 • 4
 • 3
 • 3
zwiń
1/6
41-50 lat, sam/a lipiec 2019
Szanowni Państwo, jpodróżuję bardzo często z biurami podróży, jak I indywidualnie. Wielokrotnie korzystałam z usług BP Itaka jednak wycieczki po wyspach Zielonego Przylądka zdecydowanie NIE (...) rozwiń
Szanowni Państwo, jpodróżuję bardzo często z biurami podróży, jak I indywidualnie. Wielokrotnie korzystałam z usług BP Itaka jednak wycieczki po wyspach Zielonego Przylądka zdecydowanie NIE polecam. Już sama nazwa jest myląca- zamiast wycieczka objazdowa winno byc napisane- transfer pomiedzy 3 wyspami. Najciekawsze miejsca były poza właściwym programem w ramach wycieczek fakultatywnych. Same wycieczki fakyltatywne zostawiały wiele do zyczenia- pilot, choc sympatyczny zdecydowanie nie był przygotowany do pracy, nie znał miejsc ani program, mylnie informował, a wiekszość przejazdu odbywała sie w milczeniu bez dodatkowych informacji o miejscach I o odwiedzanym kraju (a tego oczekuje sie od zorganizowanej wycieczki, szczególnie jej fakultatywnych części).Pilot służył jedynie jako tłumacz dla przewodnika miejscowego (też w ograniczonym zakresie). Części uczesnikom zaginął bagaż w trakcie podróży (lot pomiędzy wyspami)- pomoc pilota również bardzo ograniczona; bez dodatkowej stymulacji obawiam się braku jakiejkolwiek reakcji. Powrót opóźniony o 8h. Reasumując plan wycieczki, jak I organizacja wymaga zdecydowanej zmiany.
 • 1
 • 3
 • 2
 • 4
 • 3
zwiń
5/6
50+ lat, ze znajomymi lipiec 2019
To nie pierwsze wakacje z Itaką także opinia musi być dobra. Wyjazd zorganizowany sprawnie, miejsca fantastyczne i sposób zwiedzania niemęczący: trochę jazdy autokarem (jak ci kierowcy dają radę (...) rozwiń
To nie pierwsze wakacje z Itaką także opinia musi być dobra. Wyjazd zorganizowany sprawnie, miejsca fantastyczne i sposób zwiedzania niemęczący: trochę jazdy autokarem (jak ci kierowcy dają radę tam jeździć po tych krętych drogach!), trochę pieszej wędrówki i czas na kąpiele w oceanie. Wybrane hotele, nawet te "mniej" gwiazdkowe pozwalały miło odpocząć po całym dniu zwiedzania.
 • 5
 • 6
 • 6
 • 5
 • 5
zwiń
6/6
41-50 lat, z partnerem/ką lipiec 2019
Zwiedzanie Wysp Zielonego Przylądka w ramach wycieczki objazdowej z Itaką to wspaniała wyprawa w przyjacielskiej i pełnej zrozumienia atmosferze. Niezwykłe widoki, gościnni i serdeczni (...) rozwiń
Zwiedzanie Wysp Zielonego Przylądka w ramach wycieczki objazdowej z Itaką to wspaniała wyprawa w przyjacielskiej i pełnej zrozumienia atmosferze. Niezwykłe widoki, gościnni i serdeczni mieszkańcy Wysp, przepyszne jedzenie, smakowite nalewki:), przyroda, trasy akurat takie dla utrzymania świetnego samopoczucia sprawiły, że mam przepiękne wspomnienia. Mój szesnastoletni syn również. Absolutnie polecam tę wycieczkę :)
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
5/6
31-40 lat, z partnerem/ką lipiec 2019
Pomimo spóźnionego lotu o 24h. Wakacje możemy zaliczyć do udanych. Wycieczka objazdowa po 3 bardzo rożnych wyspach. Noclegi w małych lokalnych hotelach, w których były śniadania. Hotele czyste i (...) rozwiń
Pomimo spóźnionego lotu o 24h. Wakacje możemy zaliczyć do udanych. Wycieczka objazdowa po 3 bardzo rożnych wyspach. Noclegi w małych lokalnych hotelach, w których były śniadania. Hotele czyste i zadbane położone w centrum z dostępem do lokalnych marketów oraz WI-FI. Na wyspie Santo Antao przy hotelu była lodziarnia z przepysznymi włoskimi lodami. Przejazdy wygodnym małym autokarem. Aby w pełni zobaczyć wyspy niezbędne jest wykupienie dodatkowych wycieczek objazdowych , na których był przepyszny lancz. Jedzenie bardzo dobre,świeże zdrowe i ekologiczne. Dla osoby z problemami żołądkowymi jest to idealne miejsce, wszystko jest Eko bez chemii. Świeże pyszne ryby były głównymi daniami ( do wyboru były również inne dania mięsne). Ludzie żyjący na wyspach serdeczni uśmiechnięci pozytywnie nastawieni do życia. Pani pilot Jola bardzo profesjonalna, sympatyczna i zaangażowana osoba, która potrafi i lubi pracować z ludźmi. Grupa mała, kameralna 15 osób. Poza Sal płatności jedynie w lokalnej walucie (warto dokonać jednorazowej wymiany waluty, gdyż pobierana jest prowizja). Warto zabrać cieplejszą bluzę na wycieczki w góry lub wieczorne wyjścia.
 • 5
 • 5
 • 6
 • 3
 • 6
zwiń
3/6
41-50 lat, z partnerem/ką czerwiec 2019
Piękne miejsca, niezapomniane krajobrazy, dobre jedzenie, przyjaźni ludzie. Tak nieprzygotowanego pilota (Pani Monika) nie spotkaliśmy nigdy wcześniej i mamy nadzieję już nie spotkać. rozwiń
Piękne miejsca, niezapomniane krajobrazy, dobre jedzenie, przyjaźni ludzie. Tak nieprzygotowanego pilota (Pani Monika) nie spotkaliśmy nigdy wcześniej i mamy nadzieję już nie spotkać.
 • 4
 • 3
 • 3
 • 3
 • 3
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką czerwiec 2019
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 6
 • 4
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką czerwiec 2019
Wycieczka bardzo udana pod każdym względem !. Jeździmy z Itaką od już kilka lat. Ta impreza należy do topowych z oferty Itaki. Jeśli ktoś chce całkowicie wypocząć, oderwać się od codzienności, (...) rozwiń
Wycieczka bardzo udana pod każdym względem !. Jeździmy z Itaką od już kilka lat. Ta impreza należy do topowych z oferty Itaki. Jeśli ktoś chce całkowicie wypocząć, oderwać się od codzienności, chłonąć widoki, klimat, muzykę i świadomy jest wyzwań wynikających z programu wycieczki ( trekking ), co np. obligatoryjnie wymaga posiadania odpowiedniego obuwia i stroju, nie zawiedzie się. Spokojne tempo zwiedzania, piękne widoki, bardzo dobre hotele, smaczne obfite posiłki, uśmiechnięci i przyjaźni mieszkańcy wysp z wypisanym na twarzach mottem wysp '' no stress ". Proszę nie słuchać malkontentów, którzy są stałym elementem wycieczek objazdowych.
 • 6
 • 6
 • 6
 • 5
 • 5
zwiń
2/6
31-40 lat, z partnerem/ką czerwiec 2019
Piękny zakątek świata, niepowtarzalne krajobrazy, uśmiechnięci ludzie - szczególnie na wyspach Vicente i Antao,gdzie nie dotarła jeszcze masowa turystyka. Ciekawa trasa, choć niektóre atrakcje (...) rozwiń
Piękny zakątek świata, niepowtarzalne krajobrazy, uśmiechnięci ludzie - szczególnie na wyspach Vicente i Antao,gdzie nie dotarła jeszcze masowa turystyka. Ciekawa trasa, choć niektóre atrakcje dodane jakby na siłę. Hotele średnie, w większości klimatyzacja. Busiki niestety bez klimatyzacji. Miły i fachowy miejscowy przewodnik - Nelson, kochający swój kraj i starający się przekazać maksimum informacji o nim. Na drugim biegunie - pilot polski - Monika. Brak umiejętności interpersonalnych, logistycznych, kiepski angielski, brak dbałości o grupę, gdyby nie nasze zgranie i zaradność byłoby kiepsko. Pani niestety nie podołała powierzonemu jej zadaniu, wydawało się, że przyjechała z nami na wakacje a nie do pracy.
 • 4
 • 4
 • 3
 • 3
 • 3
zwiń
3/6
26-30 lat, sam/a czerwiec 2019
Program bardzo ciekawy. Miejsca warte odwiedzenia. Wspaniała opieka ze strony Pana Nelsona (pilot anglojęzyczny), a przede wszystkim przecudowni uczestnicy wyjazdu. Hotele na przyzwoitym (...) rozwiń
Program bardzo ciekawy. Miejsca warte odwiedzenia. Wspaniała opieka ze strony Pana Nelsona (pilot anglojęzyczny), a przede wszystkim przecudowni uczestnicy wyjazdu. Hotele na przyzwoitym poziomie. Wyżywienie- w formie bufetu, bez szału. Niestety, wyjazd uprzykrzała nam Pani Monika, pilot z Polski- Zagubiona i zdezonteriowana, która wprowadzała chaos. Za każdym razem zamieszanie z pokojami w hotelach, na wycieczkę fakultatywną po Sal nie byliśmy w ogole przygotowani. Pani Monika zachowywała się, jak uczestnik wyjazdu, a nie jak pilot. Zawsze największym zmartwieniem Pani Pilot było pytanie czy można się tutaj wykąpać i czy wzięła swoje okulary do pływania, ulubiony zwrot Pani Moniki- „ja mam”. Pomimo wszystko ponownie wybrałabym się na Cabo Verde, by poczuć raz jeszcze klimat no stress!
 • 6
 • 4
 • 4
 • 5
 • 6
zwiń
6/6
31-40 lat, z partnerem/ką czerwiec 2019
świetny wyjazd, fajna grupa rozwiń
świetny wyjazd, fajna grupa
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
4/6
50+ lat, z partnerem/ką czerwiec 2019
Wycieczka całkiem udana, nie sposób jednak ocenić negatywnie ułożenia programu objazdówki. Co to za program, podczas którego bez wykupienia wycieczki fakultatywnej zostajesz na własną rękę i to (...) rozwiń
Wycieczka całkiem udana, nie sposób jednak ocenić negatywnie ułożenia programu objazdówki. Co to za program, podczas którego bez wykupienia wycieczki fakultatywnej zostajesz na własną rękę i to bez wyżywienia - to zwykłe naciąganie.
 • 5
 • 4
 • 4
 • 5
 • 3
zwiń
6/6
50+ lat, sam/a kwiecień 2019
No stress – tak witają i żegnają wyspy Cabo Verde. Piękni, przyjaźni, rozśpiewani i uśmiechnięci mieszkańcy, przyjemna pogoda, lekki wietrzyk, cudne plaże i mnóstwo przeróżnych miejsc do (...) rozwiń
No stress – tak witają i żegnają wyspy Cabo Verde. Piękni, przyjaźni, rozśpiewani i uśmiechnięci mieszkańcy, przyjemna pogoda, lekki wietrzyk, cudne plaże i mnóstwo przeróżnych miejsc do zwiedzania. Od księżycowych krajobrazów, przez wybujałą zieleń. Możliwość poznania miejscowego życia i zwyczajów. Kolacje przy muzyce, dyskoteki i koncerty. Bardzo dobre lokalne jedzenie. Przemieszczanie między wyspami 2 razy samolotem i 2 razy promem. Organizacja bez zarzutu. Było wspaniale. Zachęcam i polecam. Maria
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 5
zwiń
6/6
50+ lat, sam/a marzec 2019
wycieczka super ciekawa,dla każdego młodego i seniora.Oglądaliśmy trzy różne pod względem ukształtowania terenu, wyspy.Przeprowadzona w dobrym tempie, średnio wymagająca.W razie konieczności (...) rozwiń
wycieczka super ciekawa,dla każdego młodego i seniora.Oglądaliśmy trzy różne pod względem ukształtowania terenu, wyspy.Przeprowadzona w dobrym tempie, średnio wymagająca.W razie konieczności busik zbierał "maruderów" podczas spaceru w górach.Jedzenie super, hotele OK.
 • 6
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
31-40 lat, z partnerem/ką marzec 2019
Wycieczka fantastyczna! Nie mam żadnych zastrzeżeń do organizacji i przebiegu wyjazdu. Miejsca wyjątkowo malownicze, wrażenia nie do zapomnienia. Nie da się tego opisać słowami, trzeba zobaczyć (...) rozwiń
Wycieczka fantastyczna! Nie mam żadnych zastrzeżeń do organizacji i przebiegu wyjazdu. Miejsca wyjątkowo malownicze, wrażenia nie do zapomnienia. Nie da się tego opisać słowami, trzeba zobaczyć zapierające dech w piersiach widoki, posłuchać wiatru, posmakować pysznych ryb... porozmmawić i wymienić uśmiechy z miejscową ludnością. Mieliśmy wyjątkowe szczęście, gdyż tarfilismy na profesjonalych i bardzo sympatycznych pilotów (p. Kinga, p.Iwan), jak również towarzystwo wyjątkowych ludzi, co sprzyjało korzystaniu z uroków wycieczki. Standard hoteli oceniam jak na miejscowe warunki b. dobrze (wygodne łóżko, czysta pościel, bieżąca woda do mycia), tak samo śniadania i inne posiłki. Uważam, że brak opłaconego obiadu podczas pobytu Sal pierwszego i ostatniego dnia to akurat atut, gdyż umożliwiło to nam spacer do Santa Maria i spróbowanie najlepszego tuńczyka na świecie... Polecam wszystkim ciekawym świata.... Bardzo intensywny, piękny czas, który pozostanie w moim umyśle na zawsze!!!
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
5/6
31-40 lat, z partnerem/ką marzec 2019
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 6
 • 3
 • 4
 • 4
 • 3
zwiń
3/6
26-30 lat, z partnerem/ką marzec 2019
Piękne miejsce, fajny program, świetny przewodnik lokalny, słaby pilot. Bez sensu, że trzeba było wykupywać wycieczki lokalne na miejscu, nie lepiej wliczyć je w cenę wycieczki od początku? (...) rozwiń
Piękne miejsce, fajny program, świetny przewodnik lokalny, słaby pilot. Bez sensu, że trzeba było wykupywać wycieczki lokalne na miejscu, nie lepiej wliczyć je w cenę wycieczki od początku? Niektórzy ludzie zabrali za mało pieniędzy gdyż nie zdawali sobie sprawy że co dwa dni trzeba będzie zapłacić 50EUR za wycieczkę.
 • 6
 • 3
 • 3
 • 5
 • 5
zwiń
4/6
50+ lat, sam/a marzec 2019
Wycieczka udana ciekawa ,ale w większości dzięki dobremu pilotowi lokalnemu. Szkoda słów dla polskiego pilota . rozwiń
Wycieczka udana ciekawa ,ale w większości dzięki dobremu pilotowi lokalnemu. Szkoda słów dla polskiego pilota .
 • 5
 • 4
 • 4
 • 5
 • 4
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką marzec 2019
wycieczka bardzo. bardzo fajna rozwiń
wycieczka bardzo. bardzo fajna
 • 6
 • 5
 • 6
 • 6
 • 5
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką marzec 2019
Wycieczka spełniła nasze oczekiwania. Program w pełni zrealizowany. Bardzo fachową obsługą , pilot przekazywał maksimum wiadomości. rozwiń
Wycieczka spełniła nasze oczekiwania. Program w pełni zrealizowany. Bardzo fachową obsługą , pilot przekazywał maksimum wiadomości.
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
3/6
31-40 lat, z partnerem/ką marzec 2019
przecietna rozwiń
przecietna
 • 3
 • 3
 • 3
 • 3
 • 3
zwiń
5/6
50+ lat, ze znajomymi marzec 2019
Super wycieczka, zupełnie nie tak wyobrażałam sobie te wyspy.Dzięki objazdowi po 3 wyspach mam jakieś wyobrażenie o tym kraju.Warunki życia w pustynnym terenie, brak wody ,poletka na wzgórzach- (...) rozwiń
Super wycieczka, zupełnie nie tak wyobrażałam sobie te wyspy.Dzięki objazdowi po 3 wyspach mam jakieś wyobrażenie o tym kraju.Warunki życia w pustynnym terenie, brak wody ,poletka na wzgórzach- zupełnie niewyobrażalne. Widoki i krajobrazy też jedyne w swoim rodzaju.Każda wyspa jest inna.
 • 5
 • 4
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń

Sprawdź cenę

Twój wybór wczasów

Wyspy Zielonego Przylądka

WYCIECZKA OBJAZDOWA
zmień wariant wakacji
 • Dojazd własny
Wybierz
5 449 Pln
Oszczędzasz: 1300 PLN
Dorosły
4 149pln
Łączna kwota 8 298 pln razem
Oszczędzasz 1300 PLN
Rezerwuj
Przejdziesz do bezpiecznego procesu rezerwacji
 • wyślij zapytanie
 • callcenter.tel_pl
 • 801 066 777
 • 77 4476 777
 • Infolinie dostępne: pn-pt 8-22 sob-ndz 9-20
arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter