phone mobile mobile pin heart heart user user Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane CB5DFB7F-C92F-41CB-9FB1-916D616FF3EC E0FBD33F-841B-452B-BF16-225B7D943904
Wyniki Wyszukiwania Wyspy Zielonego Przylądka

Atuty oferty

 • 3 wyspy Cabo Verde w tydzień
 • egzotyczna przyroda, kolorowe miasta, cudowne plaże
 • spotkania z tradycyjną kuchnią Wysp Zielonego Przylądka
 • lekcja gotowania narodowej potrawy – catchupy
 • przedłuż wakacje na Sal

Wyspy Zielonego Przylądka Kod: SIDANTA

Trasa
4 599PLN
Dorośli: 2 wyżywienie zgodnie z programem Pt 03.12 – Pt 10.12.21
Itaka
 • Promocja ZIMA 21/22 ZIMA 21/22
Wyspy Zielonego Przylądka

Wyspy Zielonego Przylądka

 • Promocja ZIMA 21/22 ZIMA 21/22
Kod: SIDANTA
Opis

Test na COVID-19 (RT-PCR lub antygenowy) jest wymagany

Wszystko co musisz wiedzieć na temat warunków podróżowania przeczytasz na Wyspy Zielonego Przylądka – Bezpieczne Wakacje

1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot na wyspę Sal. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, czas wolny, nocleg.

2. DZIEŃ. CZAS WOLNY/ MONTE VERDE – SALAMANSA – BAIA DAS GATAS – PRAIA GRANDE – CALHAU (trasa: ok. 300 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko i przelot na wyspę São Vicente. Zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wycieczka objazdowa po wyspie São Vicente z przerwą na obiad. Trasa rozpoczyna się od przejazdu do Parku Krajobrazowego MONTE VERDE i wjazdu na najwyższy szczyt wyspy, który znajduje się na wysokości 750 m n.p.m, skąd rozpościera się wspaniały widok na Mindelo oraz okoliczne wyspy. Następnie zjazd krętymi drogami do rybackiej wioski SALAMANSA i odpoczynek na plaży z możliwością kąpieli. Przejazd do zatoki BAIA DAS GATAS, której nazwa wywodzi się od występujących tutaj rekinów kocich oraz miejscowości znanej z międzynarodowego festiwalu muzyki. Przejazd do CALHAU malowniczą drogą nadmorską z przystankami na diunach PRAIA GRANDE. Obiad w lokalnej restauracji. Spacer do naturalnych basenów morskich. Przejazd do Mindelo przez dolinę rolniczą wśród zjawiskowych oaz, farm, drzew palmowych i wiatraków. Dla chętnych wizyta na cmentarzu, gdzie pochowana jest Cesaria Evora. Zakwaterowanie w hotelu, czas wolny. Kolacja w lokalnej restauracji z muzyką na żywo. Nocleg.

3. DZIEŃ. MINDELO
Śniadanie. Piesze zwiedzanie MINDELO – kosmopolitycznej, dynamicznie rozwijającej się kulturowej stolicy archipelagu Wysp Zielonego Przylądka. Szerokie ulice, brukowane place i piękna architektura kolonialna zachęcają do wędrówki po centrum miasta. Powrót do hotelu, czas wolny. Nocleg.

4. DZIEŃ. BOLONA – RIBEIRA DAS PATAS – CHA DE MORTE – ALTO MIRA (trasa: ok. 60 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Prom na wyspę Santo Antão. Zakwaterowanie w hotelu w Porto Novo. Przejazd do BOLONA z niespotykanym, księżycowym krajobrazem. Spacer z widokiem na górę Tope de Coroa – najwyższy szczyt na wyspie. Całkowity czas przejścia: ok. 1 godz., trasa łatwa. Przejazd do RIBEIRA DAS PATAS, z wielkim kraterem wulkanicznym i ciekawymi formami skalnymi o fantazyjnych kształtach z nielicznymi wyspami zieleni. Przejazd do CHA DE MORTE z postojami w punktach widokowych. Obiad w Casa Pinto, składający się z lokalnych potraw. Następnie wizyta w miejscowej szkole (można zabrać dla dzieci drobne przybory do pisania, kredki, kolorowanki itp. uwaga: przerwa wakacyjna: 15.06–15.09). Przejazd do ALTO MIRA – wąwozu i wsi o tej samej nazwie, krótki spacer wśród pól uprawnych. Powrót do hotelu. Kolacja z muzyką znanego zespołu Cordas do Sol. Czas wolny. Nocleg.

5. DZIEŃ. RIBEIRA GRANDE – KRATER COVA – FIGUEIRAL – PONTA DO SOL (trasa: ok. 50 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do RIBEIRA GRANDE. Prowadząca tam droga “Estrada de Corda” wije się wśród gór i urwisk, osiągając niekiedy poziom chmur. Podróż obfituje w piękne widoki, trasa jest jedną z największych atrakcji na wyspie i uważa się ją za jedną z najpiękniejszych dróg świata. Wizyta na skraju KRATERU COVA. Transfer do Chá do Mato. Spacer po kanionach z widowiskowymi formami skalnymi. Przejazd do FIGUEIRAL, miejscowości leżącej w najszerszym wąwozie na wyspie, otoczonej polami bananów i plantacjami trzciny cukrowej. Obiad na farmie. Danie główne to catchupa, narodowa potrawa Cabo Verde na bazie kukurydzy, warzyw i mięsa lub ryby. Na miejscu również pokaz gotowania tej pysznej potrawy. Spacer z Coculi do Joao Alfonso, trasa łatwa, czas przejścia: ok. 1 godz. Przejazd do PONTA DO SOL – najbardziej wysuniętego na północ miejsca archipelagu Wysp Zielonego Przylądka. Zakwaterowanie, czas wolny. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): kolacja przy muzyce na żywo. Nocleg.

6. DZIEŃ. CZAS WOLNY/FONTAINHAS – RIBEIRA DO PAUL (trasa: ok. 70 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Czas wolny lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): zwiedzanie Fontainhas z trekkingiem w Dolinie Paul i obiadem na ekologicznej farmie. Przejazd do FONTAINHAS – uroczego miasteczka położonego na stoku góry o tej samej nazwie. Tarasy pól uprawnych na zboczach góry przypominają fontanny spływającej kaskadami wody. Spacer po miasteczku. Przejazd do Vila das Pombas – miejscowości, która wyznacza początek doliny Paul. Spacer po wąwozie RIBEIRA DO PAUL słynącym z uprawy trzciny cukrowej, drzew chlebowych i bananowców oraz produkcji lokalnego alkoholu – grogu. Całkowity czas przejścia: ok. 2 godz., trasa średnio łatwa (możliwość transferu). Wizyta w destylarni połączona z degustacją grogu. Transfer do Cabo da Ribeira i spacer doliną rolniczą wśród malowniczych pól uprawnych. Transfer do Chá de João Vaz. Obiad na farmie z ekologicznymi produktami oraz degustacja z możliwością zakupu. Przejazd do Porto Novo, prom na Sao Vincente. Zakwaterowanie w hotelu, czas wolny. Nocleg.

7. DZIEŃ. (trasa ok. 240 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko i przelot na wyspę Sal. Zakwaterowanie w hotelu i czas wolny. Nocleg.

8. DZIEŃ. SHARK BAY – PEDRA DE LUME (trasa: ok. 40 km)
Śniadanie. Czas wolny (zależy od godziny wylotu) lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wycieczka po wyspie Sal z obiadem w lokalnej restauracji. Obiad, a następnie przejazd do SHARK BAY, zatoki gdzie można zobaczyć żyjące w naturalnym środowisku rekiny. Przejazd przez Terra Boa, żyzną krainę znaną ze zjawisk fatamorgany do PEDRA DE LUME – malowniczych salin-zbiorników, gdzie przez odparowywanie wody morskiej pozyskuje się sól. Przejazd do Burracona, małej uroczej zatoczki, gdzie można zaobserwować zjawisko „magicznego oka”, tworzonego grą światła i wody. Transfer do hotelu. Przejazd na lotnisko. Przelot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt: śniadanie, wykwaterowanie, transfer do wybranego hotelu.

7 noclegów w hotelach/pensjonatach**/***: 2 na wyspie Sal, 2 na wyspie Santo Antão, 3 na wyspie São Vicente; 2-os. pokoje z łazienkami • wyżywienie: 7 śniadań, 2 obiady, 2 kolacje, degustacje zgodnie z programem • przelot: Polska-Sal-Polska • transfery, promowanie: São Vicente-Santo Antão-São Vicente • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

 1. Obowiązkowa opłata wjazdowa na Sal: 150 PLN/os. W przypadku dokonania rezerwacji na 5 dni przed wylotem należy uiścić opłatę w wysokości ok. 31 EUR/os. po przylocie – na lotnisku na Sal.
 2. Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy (od daty powrotu do Polski).
 3. Obowiązkowe opłaty na miejscu: przeloty wewnętrzne: Sal-São Vicente-Sal: ok. 260 EUR, opłata klimatyczna: 14 EUR/os., napiwki: ok. 3 EUR/os./dzień.
 4. Opłaty fakultatywne: kolacja z muzyką na żywo w Ponta do Sol: ok. 15 EUR (wymagane min. 10 osób); wycieczka po São Vicente: ok. 50 EUR (wymagane min. 6 osób); zwiedzanie miasteczka Fontainhas i doliny Paul z trekkingiem i obiadem: ok. 50 EUR (wymagane min. 6 osób); wycieczka po Sal: Shark Bay, Pedra de Lume: ok. 50 EUR (zawiera: obiad, bilety wstępu do Salin i Burracona; wymagane min. 6 osób).
 5. Zaleca się zabrać wygodne, pełne obuwie, najlepiej buty do trekkingu.
 6. Limit bagażu na przelotach wewnętrznych: bagaż rejestrowany – 20 kg, bagaż podręczny – 5 kg.

4.9 /6
89% klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą

Klienci doceniają:

 • Program wycieczki/trasę
 • Komfort podróży
 • Dobre wyżywienie

Bezpieczne wakacje z ITAKĄ

Elastyczny PAKIET 21 Nielimitowane zmiany rezerwacji na ZIMĘ 21/22 do 21 dni przed wyjazdem i inne korzyści!

Ubezpieczenie zdrowotne na wypadek zachorowania na COVID-19 lub kwarantanny podczas wakacji

Ubezpieczenie od rezygnacji w przypadku zachorowania przed wyjazdem dowolnego uczestnika

ZIMA 21/22
Informacje o regionie
Galeria regionu

Wyspy Zielonego Przylądka

Cabo Verde to 10 wysp i 8 wysepek - każda z nich ma własną osobowość i jest warta odkrycia. Santo Antão to ojczyzna grogu, lokalnej odmiany rumu, São Vicente ma urokliwą stolicę Mindelo, zwaną „Małą Brazylią” od hucznie obchodzonego tu karnawału, jedną z najładniejszych na Wyspach a wyspa Sal – niekończące się plaże i turkusowe morze.

Położenie na mapie Trasa

Monte Verde • Salamansa • Baia das Gatas • Praia Grande • Calhau • Mindelo • Bolona • Ribeira das Patas • Cha de Morte • Alto Mira • Ribeira Grande • Krater Cova • Figueiral • Ponta do Sol • Fontainhas • Ribeira do Paul • Shark Bay • Pedra de Lume
Wspaniała podróż do kraju Cesarii Evory, gdzie słońce świeci 330 dni w roku. Trasa wycieczki prowadzi przez trzy wyspy z grupy Ilhas do Barlavento – Wysp Zawietrznych: Sal, Santo Antão i São Vicente. Każda z nich ma własną osobowość i każda jest warta odkrycia. Za jedną z najpiękniejszych wysp Cabo Verde uważana jest Santo Antão – ojczyzna grogu, lokalnej odmiany rumu. Pustynna w części południowej, na północy zachwyca zielonymi górami dochodzącymi do 1800 metrów. Na São Vicente na pewno zauroczy Mindelo, gdzie urodziła się Cesaria Evora. Miasto zwane Małą Brazylią od hucznie obchodzonego tu karnawału, jest jednym z najładniejszych na Wyspach. Atrakcją jest także wjazd na Monte Verde. Wyspa Sal to z kolei niekończące się plaże, raj dla pasjonatów sportów wodnych i saliny, od których pochodzi jej nazwa. Warto przedłużyć pobyt na wyspie Sal o wypoczynek w wybranym hotelu z oferty ITAKI. Trasa: ok. 700 km.

PLAN WYCIECZKI
1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot na wyspę Sal. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, czas wolny, nocleg.
2. DZIEŃ. CZAS WOLNY/ MONTE VERDE – SALAMANSA – BAIA DAS GATAS – PRAIA GRANDE – CALHAU (trasa: ok. 300 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko i przelot na wyspę São Vicente. Zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wycieczka objazdowa po wyspie São Vicente z przerwą na obiad. Trasa rozpoczyna się od przejazdu do Parku Krajobrazowego MONTE VERDE i wjazdu na najwyższy szczyt wyspy, który znajduje się na wysokości 750 m n.p.m, skąd rozpościera się wspaniały widok na Mindelo oraz okoliczne wyspy. Następnie zjazd krętymi drogami do rybackiej wioski SALAMANSA i odpoczynek na plaży z możliwością kąpieli. Przejazd do zatoki BAIA DAS GATAS, której nazwa wywodzi się od występujących tutaj rekinów kocich oraz miejscowości znanej z międzynarodowego festiwalu muzyki. Przejazd do CALHAU malowniczą drogą nadmorską z przystankami na diunach PRAIA GRANDE. Obiad w lokalnej restauracji. Spacer do naturalnych basenów morskich. Przejazd do Mindelo przez dolinę rolniczą wśród zjawiskowych oaz, farm, drzew palmowych i wiatraków. Dla chętnych wizyta na cmentarzu, gdzie pochowana jest Cesaria Evora. Zakwaterowanie w hotelu, czas wolny. Kolacja w lokalnej restauracji z muzyką na żywo. Nocleg.
3. DZIEŃ. MINDELO
Śniadanie. Piesze zwiedzanie MINDELO – kosmopolitycznej, dynamicznie rozwijającej się kulturowej stolicy archipelagu Wysp Zielonego Przylądka. Szerokie ulice, brukowane place i piękna architektura kolonialna zachęcają do wędrówki po centrum miasta. Powrót do hotelu, czas wolny. Nocleg.
4. DZIEŃ. BOLONA – RIBEIRA DAS PATAS – CHA DE MORTE – ALTO MIRA (trasa: ok. 60 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Prom na wyspę Santo Antão. Zakwaterowanie w hotelu w Porto Novo. Przejazd do BOLONA z niespotykanym, księżycowym krajobrazem. Spacer z widokiem na górę Tope de Coroa – najwyższy szczyt na wyspie. Całkowity czas przejścia: ok. 1 godz., trasa łatwa. Przejazd do RIBEIRA DAS PATAS, z wielkim kraterem wulkanicznym i ciekawymi formami skalnymi o fantazyjnych kształtach z nielicznymi wyspami zieleni. Przejazd do CHA DE MORTE z postojami w punktach widokowych. Obiad w Casa Pinto, składający się z lokalnych potraw. Następnie wizyta w miejscowej szkole (można zabrać dla dzieci drobne przybory do pisania, kredki, kolorowanki itp. uwaga: przerwa wakacyjna: 15.06–15.09). Przejazd do ALTO MIRA – wąwozu i wsi o tej samej nazwie, krótki spacer wśród pól uprawnych. Powrót do hotelu. Kolacja z muzyką znanego zespołu Cordas do Sol. Czas wolny. Nocleg.
5. DZIEŃ. RIBEIRA GRANDE – KRATER COVA – FIGUEIRAL – PONTA DO SOL (trasa: ok. 50 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do RIBEIRA GRANDE. Prowadząca tam droga “Estrada de Corda” wije się wśród gór i urwisk, osiągając niekiedy poziom chmur. Podróż obfituje w piękne widoki, trasa jest jedną z największych atrakcji na wyspie i uważa się ją za jedną z najpiękniejszych dróg świata. Wizyta na skraju KRATERU COVA. Transfer do Chá do Mato. Spacer po kanionach z widowiskowymi formami skalnymi. Przejazd do FIGUEIRAL, miejscowości leżącej w najszerszym wąwozie na wyspie, otoczonej polami bananów i plantacjami trzciny cukrowej. Obiad na farmie. Danie główne to catchupa, narodowa potrawa Cabo Verde na bazie kukurydzy, warzyw i mięsa lub ryby. Na miejscu również pokaz gotowania tej pysznej potrawy. Spacer z Coculi do Joao Alfonso, trasa łatwa, czas przejścia: ok. 1 godz. Przejazd do PONTA DO SOL – najbardziej wysuniętego na północ miejsca archipelagu Wysp Zielonego Przylądka. Zakwaterowanie, czas wolny. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): kolacja przy muzyce na żywo. Nocleg.
6. DZIEŃ. CZAS WOLNY/FONTAINHAS – RIBEIRA DO PAUL (trasa: ok. 70 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Czas wolny lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): zwiedzanie Fontainhas z trekkingiem w Dolinie Paul i obiadem na ekologicznej farmie. Przejazd do FONTAINHAS – uroczego miasteczka położonego na stoku góry o tej samej nazwie. Tarasy pól uprawnych na zboczach góry przypominają fontanny spływającej kaskadami wody. Spacer po miasteczku. Przejazd do Vila das Pombas – miejscowości, która wyznacza początek doliny Paul. Spacer po wąwozie RIBEIRA DO PAUL słynącym z uprawy trzciny cukrowej, drzew chlebowych i bananowców oraz produkcji lokalnego alkoholu – grogu. Całkowity czas przejścia: ok. 2 godz., trasa średnio łatwa (możliwość transferu). Wizyta w destylarni połączona z degustacją grogu. Transfer do Cabo da Ribeira i spacer doliną rolniczą wśród malowniczych pól uprawnych. Transfer do Chá de João Vaz. Obiad na farmie z ekologicznymi produktami oraz degustacja z możliwością zakupu. Przejazd do Porto Novo, prom na Sao Vincente. Zakwaterowanie w hotelu, czas wolny. Nocleg.
7. DZIEŃ. (trasa ok. 240 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko i przelot na wyspę Sal. Zakwaterowanie w hotelu i czas wolny. Nocleg.
8. DZIEŃ. SHARK BAY – PEDRA DE LUME (trasa: ok. 40 km)
Śniadanie. Czas wolny (zależy od godziny wylotu) lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wycieczka po wyspie Sal z obiadem w lokalnej restauracji. Obiad, a następnie przejazd do SHARK BAY, zatoki gdzie można zobaczyć żyjące w naturalnym środowisku rekiny. Przejazd przez Terra Boa, żyzną krainę znaną ze zjawisk fatamorgany do PEDRA DE LUME – malowniczych salin-zbiorników, gdzie przez odparowywanie wody morskiej pozyskuje się sól. Przejazd do Burracona, małej uroczej zatoczki, gdzie można zaobserwować zjawisko „magicznego oka”, tworzonego grą światła i wody. Transfer do hotelu. Przejazd na lotnisko. Przelot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt: śniadanie, wykwaterowanie, transfer do wybranego hotelu.

ŚWIADCZENIA: 7 noclegów w hotelach/pensjonatach**/***: 2 na wyspie Sal, 2 na wyspie Santo Antão, 3 na wyspie São Vicente; 2-os. pokoje z łazienkami • wyżywienie: 7 śniadań, 2 obiady, 2 kolacje, degustacje zgodnie z programem • przelot: Polska-Sal-Polska • transfery, promowanie: São Vicente-Santo Antão-São Vicente • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:
 1. Obowiązkowa opłata wjazdowa na Sal: 150 PLN/os. W przypadku dokonania rezerwacji na 5 dni przed wylotem należy uiścić opłatę w wysokości ok. 31 EUR/os. po przylocie – na lotnisku na Sal.
 2. Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy (od daty powrotu do Polski).
 3. Obowiązkowe opłaty na miejscu: przeloty wewnętrzne: Sal-São Vicente-Sal: ok. 260 EUR, opłata klimatyczna: 14 EUR/os., napiwki: ok. 3 EUR/os./dzień.
 4. Opłaty fakultatywne: kolacja z muzyką na żywo w Ponta do Sol: ok. 15 EUR (wymagane min. 10 osób); wycieczka po São Vicente: ok. 50 EUR (wymagane min. 6 osób); zwiedzanie miasteczka Fontainhas i doliny Paul z trekkingiem i obiadem: ok. 50 EUR (wymagane min. 6 osób); wycieczka po Sal: Shark Bay, Pedra de Lume: ok. 50 EUR (zawiera: obiad, bilety wstępu do Salin i Burracona; wymagane min. 6 osób).
 5. Zaleca się zabrać wygodne, pełne obuwie, najlepiej buty do trekkingu.
 6. Limit bagażu na przelotach wewnętrznych: bagaż rejestrowany – 20 kg, bagaż podręczny – 5 kg.
Opinie klientów (277)

Ocena ogólna

4.9/6

Klienci wyróżnili:

 • Program wycieczki/trasę
 • Komfort podróży
 • Dobre wyżywienie
89%
naszych klientów poleca ten hotel!
 • 4.9
 • 5.2
 • 4.4
 • 4.6
 • 4.4
 • 4.4

Pokaż recenzje od:

5/6
41-50 lat, ze znajomymi luty 2020
Atrakcyjny kierunek i program wycieczki, ciekawa i dość intensywna. Po drodze wiele atrakcji - koniecznie z wycieczkami fakultatywnymi. Każdy dzień coraz lepszy. Wycieczkę znakomicie (...) rozwiń
Atrakcyjny kierunek i program wycieczki, ciekawa i dość intensywna. Po drodze wiele atrakcji - koniecznie z wycieczkami fakultatywnymi. Każdy dzień coraz lepszy. Wycieczkę znakomicie organizowała Pani Magda, a przewodził Ivan - lokalny przewodnik z dużym poczuciem humoru jak na mieszkańca Cabo Verde przystało. Pogoda była piękna 23-26 stopni, słoneczna lecz trochę wietrzna ale nam to nie przeszkadzało. Warunki pobytowe jak na Afrykę dobre - spodziewałem się gorszych. Praktycznie co noc inny hotel. Trzy różnorodne krajobrazowo wyspy: Sal, Sao Vicente i Santo Antao - najpiękniejsza. Niech żałują Ci, którzy lecą tylko na Sal ( 90% turystów ). Niezapomniana przygoda. Polecam.
 • 6
 • 5
 • 4
 • 5
 • 5
zwiń
5/6
41-50 lat, z rodziną luty 2020
Polecam - super wycieczka. rozwiń
Polecam - super wycieczka.
 • 6
 • 4
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
5/6
50+ lat, ze znajomymi luty 2020
Super Program. 3 dni na najpiękniejszej wyspie Santo Antao. Ciekawe odwiedzane miejsca. Przyzwoite hotele za wyjątkiem rezydencji Che Gevara (słaba lokalizacja i standard). Pozostałe na (...) rozwiń
Super Program. 3 dni na najpiękniejszej wyspie Santo Antao. Ciekawe odwiedzane miejsca. Przyzwoite hotele za wyjątkiem rezydencji Che Gevara (słaba lokalizacja i standard). Pozostałe na przyzwoitym poziomie. Bardzo dobrze oceniam pracę Przewodnika. Pani Marta profesjonalnie dbała o grupę.
 • 6
 • 4
 • 4
 • 5
 • 5
zwiń
3/6
50+ lat, z partnerem/ką luty 2020
Atrakcyjny kierunek i program wycieczki. Sympatyczny pilot i lokalny przewodnik. Jednakże, cena wycieczki jest zdecydowanie za wysoka w odniesieniu do: - zapewnionych przez ITAKA warunków bazy (...) rozwiń
Atrakcyjny kierunek i program wycieczki. Sympatyczny pilot i lokalny przewodnik. Jednakże, cena wycieczki jest zdecydowanie za wysoka w odniesieniu do: - zapewnionych przez ITAKA warunków bazy noclegowej w trakcie podróży po wyspach (nie dotyczy Sal) tzn. pokoje z koszmarnymi, zagrzybionymi łazienkami, które z pewnością nie zasługują nawet na jedną gwiazdkę ... - w trakcie podróży po wyspach: marnej jakości i wyliczone lokalne posiłki zapewnione przez ITAKA w ramach ceny. Posiłki za które płaciliśmy dodatkowo zdecydowanie pozytywnie różniły się jakością i ilością - finalnie konieczne było samodzielne noszenie bagażu (kilkanaście kg) po schodach, niektórzy na 3-cie piętro Biorąc pod uwagę cenę ofertową/umowną należy do niej doliczyć ok. 60% na jedzenie i wycieczki fakultatywne, bez których ( z wyjątkiem pobytu na Sal) wycieczka nie miałaby żadnego sensu. ITAKA zaoferowała niższą cenę umowną zaznaczając dodatkowe opcje, które moim zdaniem powinny były zostać wliczone do oferty. Biorąc pod uwagę inne oferty na rynku, pomimo atrakcyjnych wielu aspektów (zwłaszcza programu) ta wycieczka nie jest warta ceny, którą zapłaciliśmy.
 • 5
 • 1
 • 2
 • 2
 • 3
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką luty 2020
Dobrze i sprawnie zorganizowana, można sobie w pełni wyrobić ogląd odnośnie tego miejsca na świecie. Polecam innym, żeby nie kształtowali opinii o tym miejscu tylko na podstawie pobytu na Sal. rozwiń
Dobrze i sprawnie zorganizowana, można sobie w pełni wyrobić ogląd odnośnie tego miejsca na świecie. Polecam innym, żeby nie kształtowali opinii o tym miejscu tylko na podstawie pobytu na Sal.
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
2/6
50+ lat, z partnerem/ką luty 2020
Bardzo dobra rozwiń
Bardzo dobra
 • 1
 • 2
 • 2
 • 2
 • 2
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką luty 2020
Wycieczka ciekawa,intensywna, dużo ruchu.Po drodze wiele atrakcji, więcej niż w programie.Grupa nie była duża ale zgrana, bardzo interesujący ludzie z niezwykłymi osobowościami.Wycieczkę (...) rozwiń
Wycieczka ciekawa,intensywna, dużo ruchu.Po drodze wiele atrakcji, więcej niż w programie.Grupa nie była duża ale zgrana, bardzo interesujący ludzie z niezwykłymi osobowościami.Wycieczkę znakomicie prowadziła Pani Gosia,później dołączył Ivan,przewodnik z dużym poczuciem humoru jak na mieszkańca Cabo Verde przystało.Pani Gosia dużo opowiadała o wyspach,była doskonale przygotowana merytorycznie.Bawiliśmy się świetnie,często przy miejscowej muzyce.Pogoda była piękna,słoneczna,wielokrotnie kąpaliśmy się w oceanie(20 st C). Polecam ten program.Warunki pobytowe dobre.Jednak nikt nie powinien oczekiwać Hiltona.To była wycieczka z częstym przemieszczaniem się po wyspach.Wizyta w szkole podstawowej i przedszkolu była wzruszająca.Dzieci bardzo się cieszyły z naszej obecności a przedszkolaki ustawiały się,aby je podrzucać do góry.Zostawiliśmy tam artykuły piśmienne przywiezione z Polski.Inne szkoły,przedszkola są biedne.Brakuje zeszytów,bloków do rysowania i ogólnie materiałów papierniczych.Na ścianie szkoły jest namalowana flaga Polski i Cabo Verde, gdyż Itaka wspiera tę szkołę w ramach możliwości.Na końcu dzieci z pierwszej klasy zaśpiewały nam hymn swojego kraju.Jeździliśmy po ciekawych drogach górskich,krętych i wąskich.Były wrażenia ale miejscowi kierowcy byli bardzo doświadczeni.Jedzenie było miejscowe(maniok,ziemniaki,bataty,papaje i inne).Warto wziąć kurtkę wiatrówkę,gdyż na promie i w górach mocno wieje.Romek
 • 6
 • 4
 • 4
 • 4
 • 4
zwiń
5/6
50+ lat, sam/a styczeń 2020
bardzo ciekawy program,zobaczyłam cudowne miejsca , zdobyłam nowe informacje a także poznałam ciekawych ludzi.Mam o czym myśleć,żeby się odstresować.Oczywiście również motywację do planowania (...) rozwiń
bardzo ciekawy program,zobaczyłam cudowne miejsca , zdobyłam nowe informacje a także poznałam ciekawych ludzi.Mam o czym myśleć,żeby się odstresować.Oczywiście również motywację do planowania kolejnej wycieczki.Po tygodniu zwiedzania tygodniowy wypoczynek-pyszne jedzenie ,piękna plaża na której nikt nie musi walczyć o łóżka (jest ich pod dostatkiem). Po wycieczce zjawiłam się w hotelu tuż po 10 rano,a więc na długo przed rozpoczęciem doby hotelowej.Recepcjonistka zaproponowała mi pokój superior bez dopłaty, w budynku głównym od razu,bym nie musiała czekać do 15,aż wysprzątają bungalow.Cóż,nie ukrywam że takie traktowanie mi się bardzo spodobało.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 4
 • 4
zwiń
6/6
26-30 lat, z partnerem/ką styczeń 2020
Niezapomniana przygoda! Organizując wycieczkę samemu z pewnością nie dalibyśmy rady aż tyle zobaczyć i poznać najciekawszych zakątków wysp. Przewodnicy przekazali nam wiele informacji. Z pozoru (...) rozwiń
Niezapomniana przygoda! Organizując wycieczkę samemu z pewnością nie dalibyśmy rady aż tyle zobaczyć i poznać najciekawszych zakątków wysp. Przewodnicy przekazali nam wiele informacji. Z pozoru nieciekawe miejsca okazywały się pełne tajemnic i kryjące zaskakującą historię. Tam nie da się nudzić. Z jednej strony czas spędzaliśmy bardzo intensywnie (byliśmy w wielu miejscach każdego dnia), a z drugiej strony na wszystko był czas. Posiłki pyszne, bez pośpiechu. Bardzo gościnne społeczeństwo. Zachwycająca różnorodność krajobrazów... Ciekawa kultura i historia Wysp Zielonego Przylądka, otwartość tamtejszych ludzi i idealna pogoda. To wszystko złożyło się całość, do której chętnie byśmy wrócili! Trudna codzienność na wyspach skłania też do refleksji, dzięki temu nie wracamy do domu z samą opalenizną i garścią pamiątek, a jednak z czymś więcej. Polecamy z całego serca! Zwłaszcza tym bardziej ciekawym świata ;)
 • 6
 • 5
 • 6
 • 5
 • 5
zwiń
6/6
50+ lat, sam/a styczeń 2020
Wycieczka bardzo udana. Program bardzo ciekawy jeśli korzysta się z wszystkich wycieczek fakultatywnych. Rewelacyjny lokalny przewodnik Nelson. Pani Natalia z Itaki przyjazna, pomocna, zawsze (...) rozwiń
Wycieczka bardzo udana. Program bardzo ciekawy jeśli korzysta się z wszystkich wycieczek fakultatywnych. Rewelacyjny lokalny przewodnik Nelson. Pani Natalia z Itaki przyjazna, pomocna, zawsze uśmiechnięta. Polecam aktywne zwiedzanie kilku Wysp Zielonego Przylądka. Każda wyspa inna, klimatyczne Mindelo na Sao Vincente z duchem Cesarii Evory, różnorodna tropikalna Santa Antao z pięknymi widokami, najmniej ciekawa wyspa Sal - raczej tylko na przedłużenie pobytu po objeździe wysp. Ludzie otwarci, przyjaźni, gościnni. "No stress" jest mottem każdego dnia kabowerdeńczyków. Wyspy prezentują mieszankę języków, smaków, tradycji i kultur Afryki, Portugalii, Brazylii. Wszechobecna muzyka cabowerdyjska, nostalgiczna morna. Warto zobaczyć Cabo Verde zanim masowa turystyka zniszczy ich lokalny klimat.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 5
zwiń
6/6
41-50 lat, z rodziną styczeń 2020
Bardzo udana wycieczka! rozwiń
Bardzo udana wycieczka!
 • 6
 • 4
 • 5
 • 4
 • 6
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką styczeń 2020
polecam rozwiń
polecam
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
6/6
50+ lat, sam/a styczeń 2020
Wycieczka spełniła moje oczekiwania. Możliwośc zobaczenia 3 wysp w jednym tygodniu to była frajda, tym bardziej, że była znakomicie zorganizowana. Każda z wysp była zupełnie inna od pozostałych (...) rozwiń
Wycieczka spełniła moje oczekiwania. Możliwośc zobaczenia 3 wysp w jednym tygodniu to była frajda, tym bardziej, że była znakomicie zorganizowana. Każda z wysp była zupełnie inna od pozostałych i każda dostarczała niesamowitych wrażeń. Było cudownie. DZIĘKUJĘ ITAKO.
 • 6
 • 4
 • 4
 • 5
 • 5
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką styczeń 2020
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 5
 • 4
 • 2
 • 5
 • 5
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką styczeń 2020
Pilotka Asia rewelacyjna, bardzo dobra organizatorka, z ogromną wiedzą, wesoła i energiczna! rozwiń
Pilotka Asia rewelacyjna, bardzo dobra organizatorka, z ogromną wiedzą, wesoła i energiczna!
 • 6
 • 6
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
41-50 lat, z partnerem/ką styczeń 2020
Program bardzo ciekawy, różnorodne miejsca do zwiedzania, dużo nowego, dużo przemyśleń w temacie życia "innych" kultur, dużo pięknych widoków. Zdecydowanie polecam wykupić dodatkowe wycieczki (...) rozwiń
Program bardzo ciekawy, różnorodne miejsca do zwiedzania, dużo nowego, dużo przemyśleń w temacie życia "innych" kultur, dużo pięknych widoków. Zdecydowanie polecam wykupić dodatkowe wycieczki fakultatywne.
 • 6
 • 4
 • 4
 • 6
 • 6
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką styczeń 2020
Bardzo ciekawa wycieczka. Idealna dla kogoś, kto nie boi się zmęczyć ale odpoczywa poprzez aktywne zwiedzanie i poznawanie miejscowej kultury, przyrody, ludzi. Codzienna zmiana hotelu jest (...) rozwiń
Bardzo ciekawa wycieczka. Idealna dla kogoś, kto nie boi się zmęczyć ale odpoczywa poprzez aktywne zwiedzanie i poznawanie miejscowej kultury, przyrody, ludzi. Codzienna zmiana hotelu jest trochę męcząca i trzeba dobrze spakować bagaże (nie warto brać zbyt dużo ze sobą), ale to co się zobaczy, doświadczy i zje rekompensuje to z nawiązką.
 • 6
 • 4
 • 6
 • 5
 • 5
zwiń
6/6
41-50 lat, z partnerem/ką grudzień 2019
Bardzo ciekawa wyjazd. Trzeba zobaczyć inne wyspy niż tylko Sal, bo jest co oglądać, a widoki są niesamowite. Caboverdańczycy są bardzo przyjaźni, wiec mozna czuć sie bezpiecznie. Wycieczka (...) rozwiń
Bardzo ciekawa wyjazd. Trzeba zobaczyć inne wyspy niż tylko Sal, bo jest co oglądać, a widoki są niesamowite. Caboverdańczycy są bardzo przyjaźni, wiec mozna czuć sie bezpiecznie. Wycieczka zróżnicowana i niewymagająca. Polecam
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką grudzień 2019
Wycieczka godna polecenia. Bardzo dobry , w 100% zrealizowany program. Trzy różnorodne krajobrazowo wyspy . Sal , Sao Vicente i perełka- Sao Antao najpiękniejsza . Organizacja na piątkę. Piloci (...) rozwiń
Wycieczka godna polecenia. Bardzo dobry , w 100% zrealizowany program. Trzy różnorodne krajobrazowo wyspy . Sal , Sao Vicente i perełka- Sao Antao najpiękniejsza . Organizacja na piątkę. Piloci Monika i Nelson zasługują na pochwałę . Bardzo fajna 18 -to osobowa zgrana grupa . Hotele i wyżywienie jak na objazdówkę OK. Ogólnie super!!!
 • 6
 • 4
 • 4
 • 5
 • 5
zwiń
6/6
41-50 lat, z partnerem/ką grudzień 2019
Bardzo dobra organizacja, świetna pilotka - Adrianna, sympatyczny lokalny przewodnik - Nelson. Zaletą była też mała grupa - 12 osób - która szybko się zgrała, wszyscy chętni na zwiedzanie i nikt (...) rozwiń
Bardzo dobra organizacja, świetna pilotka - Adrianna, sympatyczny lokalny przewodnik - Nelson. Zaletą była też mała grupa - 12 osób - która szybko się zgrała, wszyscy chętni na zwiedzanie i nikt nie marudził.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 5
 • 6
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką listopad 2019
Wycieczka bardzo ciekawa. Pilotka Kamila i pilot Iwan - bardzo profesjonalni w swoim zawodzie. Dużo informacji o miejscach w których przebywaliśmy. Wyżywienie skromne, ale wybraliśmy wycieczkę (...) rozwiń
Wycieczka bardzo ciekawa. Pilotka Kamila i pilot Iwan - bardzo profesjonalni w swoim zawodzie. Dużo informacji o miejscach w których przebywaliśmy. Wyżywienie skromne, ale wybraliśmy wycieczkę objazdową po to by coś zobaczyć a nie po to by mieć all inclusive.
 • 6
 • 4
 • 4
 • 5
 • 5
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką listopad 2019
Fantastyczna wycieczka , malownicze widoki, dobry przewodnik rozwiń
Fantastyczna wycieczka , malownicze widoki, dobry przewodnik
 • 6
 • 4
 • 4
 • 5
 • 5
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką listopad 2019
Wycieczka bardzo udana. Pogoda super I piekne, niepowtazalne widoki. Mega przyjazni ludzie rozwiń
Wycieczka bardzo udana. Pogoda super I piekne, niepowtazalne widoki. Mega przyjazni ludzie
 • 6
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
3/6
50+ lat, z partnerem/ką listopad 2019
Ciekawa wycieczka , z programem po 3 wyspach, hotele o standardzie podstawowym gdzie śniadanie to bułki z serem żółtym i wędliną. Posiłki zapewnione przez biuro 3-4*. Pani Natalia jako pilot to (...) rozwiń
Ciekawa wycieczka , z programem po 3 wyspach, hotele o standardzie podstawowym gdzie śniadanie to bułki z serem żółtym i wędliną. Posiłki zapewnione przez biuro 3-4*. Pani Natalia jako pilot to żart, jak Itaka może kogoś takiego wysyłać. Była tam pierwszy raz ( mam nadzieję że ostatni) żadnej wiedzy o wyspie, gdyby nie lokalny przewodnik Iwan to niczego byś nie wiedzieli, pilotka z reguły tłumaczyła 1 zdanie A potem już jej się nie chciało. Nikomu nie dała swojego telefonu na wypadek awarii ani nie mówiła w jakim pokoju nocuje....w sumie racja miała święty spokój i płatne wakacje. Tylko 1 i ostatni hotel fajny ale położony 3 km od miasta.
 • 4
 • 3
 • 3
 • 4
 • 3
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką październik 2019
Wycieczkę objazdowa i hotel polecam dobra lokalizacja rozwiń
Wycieczkę objazdowa i hotel polecam dobra lokalizacja
 • 6
 • 4
 • 4
 • 5
 • 5
zwiń

Sprawdź cenę

Twój wybór wczasów

Wyspy Zielonego Przylądka

Wyspy Zielonego Przylądka

WYCIECZKA OBJAZDOWA
zmień wariant wakacji
 • Dojazd własny
Wybierz
Dorosły
4 599pln
Łączna kwota sprawdź szczegóły ceny 9 198 pln razem
Rezerwuj
Przejdziesz do bezpiecznego procesu rezerwacji
 • wyślij zapytanie
 • callcenter.tel_pl
 • 801 066 777
 • 77 4476 777
 • Infolinie dostępne: pn-pt: 8-22 sob-ndz: 9-20
arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter