Wyspy Zielonego Przylądka

  Wyspy Zielonego Przylądka

  5.3
  5.3
  Wycieczka objazdowa
  9 999 zł /os.
  Łącznie: 10 000 zł
  Łącznie: 10 000 zł

  Zobacz trasę wycieczki

  Santa Maria • Mindelo • Calhau • Praia Grande • Baia Das Gatas • Monte Verde • Ribeira Grande • Krater Cova • Coculi • Ponta Do Sol • Fontainhas • Sinagoga • Ribeira Do Paul • Porto Novo • Bolona • Ribeira Das Patas • Cha De Morte • Alto Mira • Mindelo • Santa Maria • Shark Bay • Pedra De Lume

  Plan wycieczki

  1. dzień.

  wyspa sal: santa maria

  2. dzień.

  wyspa são vicente: mindelo

  Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko i przelot na wyspę SÃO VICENTE. Malownicza wyspa pełna uroczych miasteczek rybackich, znana jest głównie z idealnych warunków dla surfingu. Zakwaterowanie w hotelu w centrum MINDELO – kosmopolitycznej, dynamicznie rozwijającej się kulturowej stolicy archipelagu Wysp Zielonego Przylądka, drugiego co do wielkości miasta na archipelagu. Szerokie ulice, brukowane place i piękna architektura kolonialna zachęcają do wędrówki po centrum miasta. Czas wolny na plaży Laginha. Kolacja z muzyką na żywo. Powrót do hotelu, nocleg.

   

  2. dzień.

  sal - praia - wyspa são vicente: mindelo dla terminów 19.04.2024 i 26.04.2024

  Śniadanie. Wykwaterowanie. Czas wolny, a następnie transfer na lotnisko i przelot na wyspę SÃO VICENTE z międzylądowaniem na wyspie PRAIA. W trakcie oczekiwania na dalszą część lotu, fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wycieczka po historycznej części wyspy Praia - Plateau. Transfer na lotnisko i przelot na SÃO VICENTE - Malowniczą wyspę pełną uroczych miasteczek rybackich. Znana jest głównie z idealnych warunków dla surfingu. Przejazd do restauracji w MINDELO – kosmopolitycznej, dynamicznie rozwijającej się kulturowej stolicy archipelagu Wysp Zielonego Przylądka, drugiego co do wielkości miasta na archipelagu. Szerokie ulice, brukowane place i piękna architektura kolonialna zachęcają do wędrówki po centrum miasta. Kolacja z muzyką na żywo. Powrót do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

   

  3. dzień.

  wyspa são vicente: czas wolny/calhau – praia grande – baia das gatas – monte verde (trasa: ok. 50 km)

  Śniadanie. Czas wolny lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wycieczka objazdowa po wyspie SÃO VICENTE z przerwą na obiad. Przejazd do CALHAU, wioski rybackiej z piękną piaszczystą plażą, skąd w pogodny dzień można dostrzec wyspę Santa Luzia. Obiad. Dalej przejazd do PRAIA GRANDE z pięknymi, piaszczystymi plażami, a następnie do BAIA DAS GATAS, miejscowości znanej z międzynarodowego festiwalu muzyki. Dalej trasa prowadzi na MONTE VERDE – wjazd na najwyższy szczyt wyspy z pięknymi widokami na wyspę Santo Antão. Powrót do hotelu. Nocleg.

   

  3. dzień.

  wyspa são vicente: mindelo – czas wolny/calhau – praia grande – baia das gatas – monte verde (trasa: ok. 50 km) dla terminów 19.04.2024 i 26.04.2024

  Śniadanie. Piesze zwiedzanie MINDELO, po drodze: Mercado Municipal – targ owocowo-warzywny, Mercado de Peixe – targ rybny, bazar Praça Estrela z rękodziełem lokalnych artystów i rzemieślników oraz typowymi afrykańskimi ubiorami i biżuterią. Następnie dom, w którym urodziła się Cesária Évora – Bosonoga Diva. Jej wielokrotnie nagradzany głos sprawił, że Republika Zielonego Przylądka stała się znana na całym świecie. Czas wolny lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wycieczka objazdowa po wyspie SÃO VICENTE z przerwą na obiad. Przejazd do CALHAU, wioski rybackiej z piękną piaszczystą plażą, skąd w pogodny dzień można dostrzec wyspę Santa Luzia. Obiad. Dalej przejazd do PRAIA GRANDE z pięknymi, piaszczystymi plażami, a następnie do BAIA DAS GATAS, miejscowości znanej z międzynarodowego festiwalu muzyki. Dalej trasa prowadzi na MONTE VERDE – wjazd na najwyższy szczyt wyspy z pięknymi widokami na wyspę Santo Antão. Powrót do hotelu. Nocleg.

   

  4. dzień.

  wyspa santo antão: ribeira grande – krater cova – coculi – ponta do sol (trasa: ok. 50 km)

  Śniadanie. Wykwaterowanie. Prom na wyspę SANTO ANTÃO (ok. 1 godz.). Wyspa znana jest wśród miłośników górskich wędrówek z widoków zapierających dech. Są tu małe wioski z życzliwymi mieszkańcami, gdzie wydaje się, że czas stanął w miejscu. Część południowa wyspy ma suchy klimat, podczas gdy północny wschód, oddzielony wysoką kordylierą zatrzymującą chmury, ma obfite opady i jest pełny tropikalnej roślinności i upraw egzotycznych owoców oraz warzyw. To rolnicze zagłębie wysp Barlavento i naprawdę zielone Cabo Verde. Przejazd do RIBEIRA GRANDE. Przejazd na zieloną część wyspy SANTO ANTÃO – górską drogą “Estrada de Corda”, która wijąc się wśród gór i urwisk, sięga niekiedy ponad chmury. Podróż obfituje w piękne widoki, trasa jest jedną z największych atrakcji na wyspie i uważa się ją za jedną z najpiękniejszych dróg świata, wpisaną na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. W miejscowości Pico da Cruz (1500 m n.p.m.) spacer po lesie sosnowym, następnie przejazd do KRATERU COVA i dalej do Delgadim, skąd roztacza się widok z jednej strony na Ribeira da Torre, a z drugiej na Ribeira Grande – zapierająca dech sceneria, gdzie urwiska z obu stron drogi sięgają kilkuset metrów. Przejazd do COCULI, miejscowości leżącej w najszerszym wąwozie na wyspie, otoczonej polami bananów i plantacjami trzciny cukrowej. Obiad na farmie. Danie główne to catchupa, narodowa potrawa Cabo Verde, na bazie kukurydzy, grochu, warzyw i mięsa lub ryby. Na miejscu również pokaz gotowania tej pysznej potrawy. W trakcie pobytu na farmie będzie możliwość poznania procesu pędzenia lokalnego alkoholu z trzciny cukrowej – grogu. Następnie przejazd do PONTA DO SOL, drugiej największej po Porto Novo miejscowości Santo Antão i najbardziej wysuniętego na północ miejsca archipelagu Wysp Zielonego Przylądka. Ponta do Sol jest ważnym lokalnym ośrodkiem rybackim z malowniczą architekturą małych uliczek i zakątków oraz pięknym nabrzeżem z małym portem rybackim. Zakwaterowanie w pensjonacie, czas wolny, nocleg.

   

  5. dzień.

  wyspa santo antão: czas wolny/fontainhas – sinagoga – ribeira do paul (trasa: ok. 50 km)

  Śniadanie. Wykwaterowanie. Czas wolny lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wycieczka do FONTAINHAS. To bajkowe miejsce na północy wyspy Santo Antão według National Geographic należy do wiosek z najpiękniejszym widokiem na świecie. Malowniczą wioskę wiszącą na zboczu góry tworzą kolorowe domy położone na skraju głębokiego klifu o głębokości setek metrów. Wizyta w lokalnym domu, gdzie przy kawie i dźwiękach gitary zaśpiewa lokalny bard. Przejazd do SINAGOGA – naturalnych basenów wykutych w bazalcie przez fale oceanu. Następnie przejazd do Vila das Pombas, miejscowości wyznaczającej początek doliny Paul, znanej jako najbardziej zielone miejsce na całym archipelagu Cabo Verde, którą można określić mianem zielonego serca wyspy. Dzięki swoim unikalnym warunkom klimatycznym i geograficznym region słynie z rolnictwa. Uprawia się tu przede wszystkim trzcinę cukrową, banany, papaję, mango, drzewa chlebowe oraz słodkie ziemniaki i inne warzywa. Obiad na farmie z ekologicznymi produktami. Spacer po wąwozie RIBEIRA DO PAUL (całkowity czas przejścia: ok. 1,5 godz., trasa łatwa; możliwość transferu). Wizyta w destylarni połączona z degustacją grogu – napoju alkoholowego (rum z sokiem z cytrusów), który dawniej zawsze towarzyszył marynarzom na statkach. Przejazd do Porto Novo. Zakwaterowanie w pensjonacie, czas wolny. Nocleg.

   

  6. dzień.

  wyspa santo antão: porto novo – bolona – ribeira das patas – cha de morte – alto mira (trasa: ok. 60 km)

  Śniadanie. Wykwaterowanie. Z PORTO NOVO przejazd przez dolinę Ribeira das Patas do BOLONA, jednej z najwyżej położonych osad na wyspie, słynącej z wyrobu kozich serów oraz wręcz marsjańskich krajobrazów. Spacer z widokiem na górę Tope de Coroa – najwyższy szczyt na wyspie (całkowity czas przejścia: ok. 1 godz., trasa łatwa). Przejazd do RIBEIRA DAS PATAS, z wielkim kraterem wulkanicznym i ciekawymi formami skalnymi o fantazyjnych kształtach z nielicznymi wyspami zieleni. Przejazd do CHA DE MORTE z postojami w punktach widokowych. Obiad. Wizyta w miejscowej szkole. Mali uczniowie pokażą swoje klasy, zaśpiewają swój hymn narodowy lub ludową piosenkę i podzielą się swoim uśmiechem. Skromne upominki będą jak najmilej widziane (można zabrać dla dzieci drobne przybory do pisania, kredki, kolorowanki itp.; uwaga: przerwa wakacyjna: 15.06–15.09). Po krótkim odpoczynku wśród drzew owocowych, przejazd na niesamowitą przełęcz ALTO MIRA, skąd można podziwiać gigantyczne zapadlisko wulkaniczne Ribeira das Patas z bajecznymi formacjami skalnymi, a w tle całą wyspę São Vicente. Zakwaterowanie w pensjonacie, czas wolny. Kolacja z muzyką znanego zespołu Cordas do Sol. Powrót do hotelu, nocleg.

   

  6. dzień.

  wyspa santo antão: porto novo – bolona – ribeira das patas – cha de morte – alto mira – são vicente (trasa: ok. 60 km) dla terminów 19.04.2024 i 26.04.2024

  Śniadanie. Wykwaterowanie. Z PORTO NOVO przejazd przez dolinę Ribeira das Patas do BOLONA, jednej z najwyżej położonych osad na wyspie, słynącej z wyrobu kozich serów oraz wręcz marsjańskich krajobrazów. Spacer z widokiem na górę Tope de Coroa – najwyższy szczyt na wyspie (całkowity czas przejścia: ok. 1 godz., trasa łatwa). Przejazd do RIBEIRA DAS PATAS, z wielkim kraterem wulkanicznym i ciekawymi formami skalnymi o fantazyjnych kształtach z nielicznymi wyspami zieleni. Przejazd do CHA DE MORTE z postojami w punktach widokowych. Obiad. Wizyta w miejscowej szkole. Mali uczniowie pokażą swoje klasy, zaśpiewają swój hymn narodowy lub ludową piosenkę i podzielą się swoim uśmiechem. Skromne upominki będą jak najmilej widziane (można zabrać dla dzieci drobne przybory do pisania, kredki, kolorowanki itp.; uwaga: przerwa wakacyjna: 15.06–15.09). Po krótkim odpoczynku wśród drzew owocowych, przejazd na niesamowitą przełęcz ALTO MIRA, skąd można podziwiać gigantyczne zapadlisko wulkaniczne Ribeira das Patas z bajecznymi formacjami skalnymi, a w tle całą wyspę São Vicente. W godzinach popołudniowych prom na SÃO VICENTE. Czas wolny. Kolacja z muzyką na żywo. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

  7. dzień.

  wyspa são vicente: mindelo - wyspa sal: santa maria

  Śniadanie. Wykwaterowanie. Prom na SÃO VICENTE. Piesze zwiedzanie MINDELO, po drodze: Mercado Municipal – targ owocowo-warzywny, Mercado de Peixe – targ rybny, bazar Praça Estrela z rękodziełem lokalnych artystów i rzemieślników oraz typowymi afrykańskimi ubiorami i biżuterią. Następnie dom, w którym urodziła się Cesária Évora – Bosonoga Diva. Jej wielokrotnie nagradzany głos sprawił, że Republika Zielonego Przylądka stała się znana na całym świecie. Transfer na lotnisko i przelot na wyspę SAL. Transfer do hotelu w SANTA MARIA. Zakwaterowanie, czas wolny i nocleg.

  7. dzień.

  wyspa sal: santa maria dla terminów 19.04.2024 i 26.04.2024

  Śniadanie. Wykwaterowanie. Poranny transfer na lotnisko i przelot na wyspę SAL. Transfer do hotelu w SANTA MARIA. Zakwaterowanie, czas wolny i nocleg.

  8. dzień.

  wyspa sal: shark bay – pedra de lume

  Śniadanie. Wykwaterowanie. Czas wolny (w zależności od godziny wylotu) lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wycieczka po wyspie Sal z obiadem w lokalnej restauracji. Wioska rybacka Palmeira, Magiczne Oko w Buracona, przejazd przez Terra Boa, żyzną krainę znaną ze zjawisk fatamorgany do Espargos, stolicy wyspy. Obiad. Przejazd do SHARK BAY, zatoki, gdzie można zobaczyć żyjące w naturalnym środowisku rekiny. Następnie zwiedzanie PEDRA DE LUME – malowniczych salin-zbiorników, gdzie przez odparowywanie wody morskiej pozyskuje się sól. Transfer na lotnisko. Przelot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt: śniadanie, wykwaterowanie, transfer do wybranego hotelu.

  O cenie

  Cena obejmuje

 • 7 noclegów w hotelach/pensjonatach**/***: 2 na wyspie Sal, 2 na wyspie São Vicente, 3 na wyspie Santo Antão; 2-os. pokoje z łazienkami
 • wyżywienie: 7 śniadań, 2 obiady, 2 kolacje, degustacje zgodnie z programem
 • przelot: Polska-Sal-Polska
 • transfery
 • promowanie: São Vicente-Santo Antão-São Vicente
 • opieka pilota
 • ubezpieczenie KL i NW
 • Obowiązkowe opłaty na miejscu

 • przeloty wewnętrzne: Sal-São Vicente-Sal: ok. 245 EUR
 • opłata klimatyczna: 18 EUR/os.
 • napiwki: ok. 32 EUR/os.
 • Dodatkowe atrakcje podczas wycieczki

  Na wycieczce przewidziane są atrakcje, z których można skorzystać za dodatkową opłatą:

  • wycieczka po São Vicente z obiadem: ok. 60 EUR (wymagane min. 6 osób)
  • zwiedzanie miasteczka Fontainhas i doliny Paul z trekkingiem i obiadem: ok. 60 EUR (wymagane min. 6 osób)
  • wycieczka po Sal: Shark Bay, Pedra de Lume: ok. 60 EUR (zawiera: obiad, bilety wstępu do Salin i Burracona; wymagane min. 6 osób)
  • dla terminów 10.04 i 26.04: wycieczka po historycznej części wyspy Praia - Plateau (35 EUR/os.).

  Uwagi

  • Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy (od daty powrotu do Polski).
  • Zaleca się zabrać wygodne, pełne obuwie, najlepiej buty do trekkingu.
  • Limit bagażu na przelotach wewnętrznych: bagaż rejestrowany – 23 kg, bagaż podręczny – 6 kg.
  • Należy podać dane paszportowe w momencie zakładania rezerwacji z uwagi na konieczność zakupu biletów na przeloty wewnętrzne. Niepodanie danych paszportowych będzie skutkować brakiem możliwości uczestnictwa w programie.
  • Przelot wewnętrzny Sal-Sao Vicente grup SIDANTO 19.04 oraz SIDANTO 26.04 będzie odbywał się z przesiadką, na trasie Sal-Praia-Sao Vicente, ze względu na brak bezpośredniego połączenia Sal - Sao Vicente 20 kwietnia. 

  • W związku z tym realizacja programu ulegnie podanym wyżej zmianom.

  Wyżywienie

  Kod oferty: SIDANTO

  Masz pytanie o ofertę?Skonsultuj się z naszym doradcą
  Zamów rozmowę

  Podobne wycieczki w tym regionie

  Wyspy Zielonego Przylądka - Trekking na Cabo Verde
  Wyspy Zielonego Przylądka
  Trekking na Cabo Verde
  5.811 opinii
  6 869 zł /os.
  +30 zł TFG i TFP
   
   
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

  Wyspy Zielonego Przylądka

  Wyspy Zielonego Przylądka

  5.3
  Wycieczka objazdowa
  9 999 zł /os.

  Zobacz trasę wycieczki

  Santa Maria • Mindelo • Calhau • Praia Grande • Baia Das Gatas • Monte Verde • Ribeira Grande • Krater Cova • Coculi • Ponta Do Sol • Fontainhas • Sinagoga • Ribeira Do Paul • Porto Novo • Bolona • Ribeira Das Patas • Cha De Morte • Alto Mira • Mindelo • Santa Maria • Shark Bay • Pedra De Lume

  Plan wycieczki

  1. dzień.

  wyspa sal: santa maria

  2. dzień.

  wyspa são vicente: mindelo

  Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko i przelot na wyspę SÃO VICENTE. Malownicza wyspa pełna uroczych miasteczek rybackich, znana jest głównie z idealnych warunków dla surfingu. Zakwaterowanie w hotelu w centrum MINDELO – kosmopolitycznej, dynamicznie rozwijającej się kulturowej stolicy archipelagu Wysp Zielonego Przylądka, drugiego co do wielkości miasta na archipelagu. Szerokie ulice, brukowane place i piękna architektura kolonialna zachęcają do wędrówki po centrum miasta. Czas wolny na plaży Laginha. Kolacja z muzyką na żywo. Powrót do hotelu, nocleg.

   

  2. dzień.

  sal - praia - wyspa são vicente: mindelo dla terminów 19.04.2024 i 26.04.2024

  Śniadanie. Wykwaterowanie. Czas wolny, a następnie transfer na lotnisko i przelot na wyspę SÃO VICENTE z międzylądowaniem na wyspie PRAIA. W trakcie oczekiwania na dalszą część lotu, fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wycieczka po historycznej części wyspy Praia - Plateau. Transfer na lotnisko i przelot na SÃO VICENTE - Malowniczą wyspę pełną uroczych miasteczek rybackich. Znana jest głównie z idealnych warunków dla surfingu. Przejazd do restauracji w MINDELO – kosmopolitycznej, dynamicznie rozwijającej się kulturowej stolicy archipelagu Wysp Zielonego Przylądka, drugiego co do wielkości miasta na archipelagu. Szerokie ulice, brukowane place i piękna architektura kolonialna zachęcają do wędrówki po centrum miasta. Kolacja z muzyką na żywo. Powrót do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

   

  3. dzień.

  wyspa são vicente: czas wolny/calhau – praia grande – baia das gatas – monte verde (trasa: ok. 50 km)

  Śniadanie. Czas wolny lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wycieczka objazdowa po wyspie SÃO VICENTE z przerwą na obiad. Przejazd do CALHAU, wioski rybackiej z piękną piaszczystą plażą, skąd w pogodny dzień można dostrzec wyspę Santa Luzia. Obiad. Dalej przejazd do PRAIA GRANDE z pięknymi, piaszczystymi plażami, a następnie do BAIA DAS GATAS, miejscowości znanej z międzynarodowego festiwalu muzyki. Dalej trasa prowadzi na MONTE VERDE – wjazd na najwyższy szczyt wyspy z pięknymi widokami na wyspę Santo Antão. Powrót do hotelu. Nocleg.

   

  3. dzień.

  wyspa são vicente: mindelo – czas wolny/calhau – praia grande – baia das gatas – monte verde (trasa: ok. 50 km) dla terminów 19.04.2024 i 26.04.2024

  Śniadanie. Piesze zwiedzanie MINDELO, po drodze: Mercado Municipal – targ owocowo-warzywny, Mercado de Peixe – targ rybny, bazar Praça Estrela z rękodziełem lokalnych artystów i rzemieślników oraz typowymi afrykańskimi ubiorami i biżuterią. Następnie dom, w którym urodziła się Cesária Évora – Bosonoga Diva. Jej wielokrotnie nagradzany głos sprawił, że Republika Zielonego Przylądka stała się znana na całym świecie. Czas wolny lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wycieczka objazdowa po wyspie SÃO VICENTE z przerwą na obiad. Przejazd do CALHAU, wioski rybackiej z piękną piaszczystą plażą, skąd w pogodny dzień można dostrzec wyspę Santa Luzia. Obiad. Dalej przejazd do PRAIA GRANDE z pięknymi, piaszczystymi plażami, a następnie do BAIA DAS GATAS, miejscowości znanej z międzynarodowego festiwalu muzyki. Dalej trasa prowadzi na MONTE VERDE – wjazd na najwyższy szczyt wyspy z pięknymi widokami na wyspę Santo Antão. Powrót do hotelu. Nocleg.

   

  4. dzień.

  wyspa santo antão: ribeira grande – krater cova – coculi – ponta do sol (trasa: ok. 50 km)

  Śniadanie. Wykwaterowanie. Prom na wyspę SANTO ANTÃO (ok. 1 godz.). Wyspa znana jest wśród miłośników górskich wędrówek z widoków zapierających dech. Są tu małe wioski z życzliwymi mieszkańcami, gdzie wydaje się, że czas stanął w miejscu. Część południowa wyspy ma suchy klimat, podczas gdy północny wschód, oddzielony wysoką kordylierą zatrzymującą chmury, ma obfite opady i jest pełny tropikalnej roślinności i upraw egzotycznych owoców oraz warzyw. To rolnicze zagłębie wysp Barlavento i naprawdę zielone Cabo Verde. Przejazd do RIBEIRA GRANDE. Przejazd na zieloną część wyspy SANTO ANTÃO – górską drogą “Estrada de Corda”, która wijąc się wśród gór i urwisk, sięga niekiedy ponad chmury. Podróż obfituje w piękne widoki, trasa jest jedną z największych atrakcji na wyspie i uważa się ją za jedną z najpiękniejszych dróg świata, wpisaną na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. W miejscowości Pico da Cruz (1500 m n.p.m.) spacer po lesie sosnowym, następnie przejazd do KRATERU COVA i dalej do Delgadim, skąd roztacza się widok z jednej strony na Ribeira da Torre, a z drugiej na Ribeira Grande – zapierająca dech sceneria, gdzie urwiska z obu stron drogi sięgają kilkuset metrów. Przejazd do COCULI, miejscowości leżącej w najszerszym wąwozie na wyspie, otoczonej polami bananów i plantacjami trzciny cukrowej. Obiad na farmie. Danie główne to catchupa, narodowa potrawa Cabo Verde, na bazie kukurydzy, grochu, warzyw i mięsa lub ryby. Na miejscu również pokaz gotowania tej pysznej potrawy. W trakcie pobytu na farmie będzie możliwość poznania procesu pędzenia lokalnego alkoholu z trzciny cukrowej – grogu. Następnie przejazd do PONTA DO SOL, drugiej największej po Porto Novo miejscowości Santo Antão i najbardziej wysuniętego na północ miejsca archipelagu Wysp Zielonego Przylądka. Ponta do Sol jest ważnym lokalnym ośrodkiem rybackim z malowniczą architekturą małych uliczek i zakątków oraz pięknym nabrzeżem z małym portem rybackim. Zakwaterowanie w pensjonacie, czas wolny, nocleg.

   

  5. dzień.

  wyspa santo antão: czas wolny/fontainhas – sinagoga – ribeira do paul (trasa: ok. 50 km)

  Śniadanie. Wykwaterowanie. Czas wolny lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wycieczka do FONTAINHAS. To bajkowe miejsce na północy wyspy Santo Antão według National Geographic należy do wiosek z najpiękniejszym widokiem na świecie. Malowniczą wioskę wiszącą na zboczu góry tworzą kolorowe domy położone na skraju głębokiego klifu o głębokości setek metrów. Wizyta w lokalnym domu, gdzie przy kawie i dźwiękach gitary zaśpiewa lokalny bard. Przejazd do SINAGOGA – naturalnych basenów wykutych w bazalcie przez fale oceanu. Następnie przejazd do Vila das Pombas, miejscowości wyznaczającej początek doliny Paul, znanej jako najbardziej zielone miejsce na całym archipelagu Cabo Verde, którą można określić mianem zielonego serca wyspy. Dzięki swoim unikalnym warunkom klimatycznym i geograficznym region słynie z rolnictwa. Uprawia się tu przede wszystkim trzcinę cukrową, banany, papaję, mango, drzewa chlebowe oraz słodkie ziemniaki i inne warzywa. Obiad na farmie z ekologicznymi produktami. Spacer po wąwozie RIBEIRA DO PAUL (całkowity czas przejścia: ok. 1,5 godz., trasa łatwa; możliwość transferu). Wizyta w destylarni połączona z degustacją grogu – napoju alkoholowego (rum z sokiem z cytrusów), który dawniej zawsze towarzyszył marynarzom na statkach. Przejazd do Porto Novo. Zakwaterowanie w pensjonacie, czas wolny. Nocleg.

   

  6. dzień.

  wyspa santo antão: porto novo – bolona – ribeira das patas – cha de morte – alto mira (trasa: ok. 60 km)

  Śniadanie. Wykwaterowanie. Z PORTO NOVO przejazd przez dolinę Ribeira das Patas do BOLONA, jednej z najwyżej położonych osad na wyspie, słynącej z wyrobu kozich serów oraz wręcz marsjańskich krajobrazów. Spacer z widokiem na górę Tope de Coroa – najwyższy szczyt na wyspie (całkowity czas przejścia: ok. 1 godz., trasa łatwa). Przejazd do RIBEIRA DAS PATAS, z wielkim kraterem wulkanicznym i ciekawymi formami skalnymi o fantazyjnych kształtach z nielicznymi wyspami zieleni. Przejazd do CHA DE MORTE z postojami w punktach widokowych. Obiad. Wizyta w miejscowej szkole. Mali uczniowie pokażą swoje klasy, zaśpiewają swój hymn narodowy lub ludową piosenkę i podzielą się swoim uśmiechem. Skromne upominki będą jak najmilej widziane (można zabrać dla dzieci drobne przybory do pisania, kredki, kolorowanki itp.; uwaga: przerwa wakacyjna: 15.06–15.09). Po krótkim odpoczynku wśród drzew owocowych, przejazd na niesamowitą przełęcz ALTO MIRA, skąd można podziwiać gigantyczne zapadlisko wulkaniczne Ribeira das Patas z bajecznymi formacjami skalnymi, a w tle całą wyspę São Vicente. Zakwaterowanie w pensjonacie, czas wolny. Kolacja z muzyką znanego zespołu Cordas do Sol. Powrót do hotelu, nocleg.

   

  6. dzień.

  wyspa santo antão: porto novo – bolona – ribeira das patas – cha de morte – alto mira – são vicente (trasa: ok. 60 km) dla terminów 19.04.2024 i 26.04.2024

  Śniadanie. Wykwaterowanie. Z PORTO NOVO przejazd przez dolinę Ribeira das Patas do BOLONA, jednej z najwyżej położonych osad na wyspie, słynącej z wyrobu kozich serów oraz wręcz marsjańskich krajobrazów. Spacer z widokiem na górę Tope de Coroa – najwyższy szczyt na wyspie (całkowity czas przejścia: ok. 1 godz., trasa łatwa). Przejazd do RIBEIRA DAS PATAS, z wielkim kraterem wulkanicznym i ciekawymi formami skalnymi o fantazyjnych kształtach z nielicznymi wyspami zieleni. Przejazd do CHA DE MORTE z postojami w punktach widokowych. Obiad. Wizyta w miejscowej szkole. Mali uczniowie pokażą swoje klasy, zaśpiewają swój hymn narodowy lub ludową piosenkę i podzielą się swoim uśmiechem. Skromne upominki będą jak najmilej widziane (można zabrać dla dzieci drobne przybory do pisania, kredki, kolorowanki itp.; uwaga: przerwa wakacyjna: 15.06–15.09). Po krótkim odpoczynku wśród drzew owocowych, przejazd na niesamowitą przełęcz ALTO MIRA, skąd można podziwiać gigantyczne zapadlisko wulkaniczne Ribeira das Patas z bajecznymi formacjami skalnymi, a w tle całą wyspę São Vicente. W godzinach popołudniowych prom na SÃO VICENTE. Czas wolny. Kolacja z muzyką na żywo. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

  7. dzień.

  wyspa são vicente: mindelo - wyspa sal: santa maria

  Śniadanie. Wykwaterowanie. Prom na SÃO VICENTE. Piesze zwiedzanie MINDELO, po drodze: Mercado Municipal – targ owocowo-warzywny, Mercado de Peixe – targ rybny, bazar Praça Estrela z rękodziełem lokalnych artystów i rzemieślników oraz typowymi afrykańskimi ubiorami i biżuterią. Następnie dom, w którym urodziła się Cesária Évora – Bosonoga Diva. Jej wielokrotnie nagradzany głos sprawił, że Republika Zielonego Przylądka stała się znana na całym świecie. Transfer na lotnisko i przelot na wyspę SAL. Transfer do hotelu w SANTA MARIA. Zakwaterowanie, czas wolny i nocleg.

  7. dzień.

  wyspa sal: santa maria dla terminów 19.04.2024 i 26.04.2024

  Śniadanie. Wykwaterowanie. Poranny transfer na lotnisko i przelot na wyspę SAL. Transfer do hotelu w SANTA MARIA. Zakwaterowanie, czas wolny i nocleg.

  8. dzień.

  wyspa sal: shark bay – pedra de lume

  Śniadanie. Wykwaterowanie. Czas wolny (w zależności od godziny wylotu) lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wycieczka po wyspie Sal z obiadem w lokalnej restauracji. Wioska rybacka Palmeira, Magiczne Oko w Buracona, przejazd przez Terra Boa, żyzną krainę znaną ze zjawisk fatamorgany do Espargos, stolicy wyspy. Obiad. Przejazd do SHARK BAY, zatoki, gdzie można zobaczyć żyjące w naturalnym środowisku rekiny. Następnie zwiedzanie PEDRA DE LUME – malowniczych salin-zbiorników, gdzie przez odparowywanie wody morskiej pozyskuje się sól. Transfer na lotnisko. Przelot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt: śniadanie, wykwaterowanie, transfer do wybranego hotelu.

  O cenie

  Cena obejmuje

 • 7 noclegów w hotelach/pensjonatach**/***: 2 na wyspie Sal, 2 na wyspie São Vicente, 3 na wyspie Santo Antão; 2-os. pokoje z łazienkami
 • wyżywienie: 7 śniadań, 2 obiady, 2 kolacje, degustacje zgodnie z programem
 • przelot: Polska-Sal-Polska
 • transfery
 • promowanie: São Vicente-Santo Antão-São Vicente
 • opieka pilota
 • ubezpieczenie KL i NW
 • Obowiązkowe opłaty na miejscu

 • przeloty wewnętrzne: Sal-São Vicente-Sal: ok. 245 EUR
 • opłata klimatyczna: 18 EUR/os.
 • napiwki: ok. 32 EUR/os.
 • Dodatkowe atrakcje podczas wycieczki

  Na wycieczce przewidziane są atrakcje, z których można skorzystać za dodatkową opłatą:

  • wycieczka po São Vicente z obiadem: ok. 60 EUR (wymagane min. 6 osób)
  • zwiedzanie miasteczka Fontainhas i doliny Paul z trekkingiem i obiadem: ok. 60 EUR (wymagane min. 6 osób)
  • wycieczka po Sal: Shark Bay, Pedra de Lume: ok. 60 EUR (zawiera: obiad, bilety wstępu do Salin i Burracona; wymagane min. 6 osób)
  • dla terminów 10.04 i 26.04: wycieczka po historycznej części wyspy Praia - Plateau (35 EUR/os.).

  Uwagi

  • Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy (od daty powrotu do Polski).
  • Zaleca się zabrać wygodne, pełne obuwie, najlepiej buty do trekkingu.
  • Limit bagażu na przelotach wewnętrznych: bagaż rejestrowany – 23 kg, bagaż podręczny – 6 kg.
  • Należy podać dane paszportowe w momencie zakładania rezerwacji z uwagi na konieczność zakupu biletów na przeloty wewnętrzne. Niepodanie danych paszportowych będzie skutkować brakiem możliwości uczestnictwa w programie.
  • Przelot wewnętrzny Sal-Sao Vicente grup SIDANTO 19.04 oraz SIDANTO 26.04 będzie odbywał się z przesiadką, na trasie Sal-Praia-Sao Vicente, ze względu na brak bezpośredniego połączenia Sal - Sao Vicente 20 kwietnia. 

  • W związku z tym realizacja programu ulegnie podanym wyżej zmianom.

  Wyżywienie

  Kod oferty: SIDANTO

  Masz pytanie o ofertę?Skonsultuj się z naszym doradcą
  Masz pytanie o ofertę? Skonsultuj się z naszym doradcą
  Zamów rozmowę
  9 999 zł /os.
  Łącznie: 10 000 zł

  Podobne wycieczki w tym regionie

  Wyspy Zielonego Przylądka - Trekking na Cabo Verde
  Wyspy Zielonego Przylądka
  Trekking na Cabo Verde
  5.811 opinii
  6 869 zł /os.
  +30 zł TFG i TFP