phone mobile mobile pin heart heart user user Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane CB5DFB7F-C92F-41CB-9FB1-916D616FF3EC E0FBD33F-841B-452B-BF16-225B7D943904
>Destinations>

Vietnam

Vacation Vietnam

In brief

  • zatoka Ha Long - jeden z najpiękniejszych cudów natury
  • turkusowa woda, cudowne piaszczyste plaże i dziewicza przyrodą
  • fantastyczne wapienne wyspy, pływające targowiska i pola ryżowe w delcie Mekongu

See offer

Na długo pozostaje w pamięci zatoka Halong – jeden z cudów natury. Erozja morska, ruchy tektoniczne i zjawiska krasowe trwające niemal 100 mln lat sprawiły, że powstał tu wyjątkowy krajobraz, składający się z 3000 wapiennych wysp i jaskiń.
Wietnam to także kraj kontrastów: pełne barwnych ludzkich korowodów wybrzeże przeciwstawia się górskim terenom, gdzie dominują cisza i spokój. Tu można przeżyć przygodę w kolonialnym stylu, wypocząć na plaży czy wybrać się na pieszą wycieczkę w góry. Warto również odwiedzić lokalne restauracje, spróbować lokalnych potraw i poznać ten ciekawy, egzotyczny kraj także od kuchni.
 

Wizy: obywatele RP przy wjeździe do Wietnamu muszą ubiegać się o wizę. Zasady wizowania dla wycieczek w sezonie ZIMA 19/20 oraz w sezonie LATO 2020, na trasie których znajduje się m.in. Wietnam, opisane są w uwagach do poszczególnych programów. Wyjątek stanowią wycieczki: Tam gdzie żyły smoki: Wietnam (HANWIET), Ryż na polu, raj na plaży (HANPOOL), Nón lá i lampiony szczęścia (HANHANO) oraz Ale Wietnam! (DADWIET), w ramach których należy ubiegać się o wizę:

1) za pośrednictwem B.P. ITAKA:
B. P. ITAKA oferuje pośrednictwo w uzyskaniu wizy do Wietnamu. Opłata za wizę turystyczną oraz pośrednictwo wynosi 189 PLN. Dane potrzebne do wyrobienia wizy należy wysłać najpóźniej na 11 dni przed wylotem na adres e-mail: wiza@itaka.pl. W temacie maila należy wpisać: WIZA WIETNAM, NR REZERWACJI + TERMIN WYLOTU. Dane potrzebne do uzyskania wizy za pośrednictwem B.P. ITAKA:

  1. skan pierwszej strony paszportu (w bardzo dobrej jakości, format pliku: JPG; paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty wyjazdu z Wietnamu oraz musi posiadać co najmniej dwie wolne strony)
  2. skan zdjęcia (biometryczne zdjęcie) w formacje JPG (w bardzo dobrej jakości)
  3. pełny adres zamieszkania (ulica, kod pocztowy, miasto, województwo), dane dotyczące zatrudnienia (nazwa firmy, zajmowane stanowisko), nr telefonu kontaktowego

Wizy wraz z biletami lotniczymi przekazane zostaną Państwu na lotnisku w dniu wylotu przez naszego przedstawiciela.

2) online za pośrednictwem platformy internetowej E-TOURIST VISA:
Władze Wietnamu wprowadziły elektroniczny system wizowania - E-TOURIST VISA. Opłata za wizę wynosi: 26 USD, płatności można dokonać przy użyciu karty kredytowej lub debetowej. Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty wjazdu do Wietnamu oraz musi posiadać co najmniej dwie wolne strony. Wniosek wizowy online jest dostępny pod adresem: https://evisa.xuatnhapcanh.gov.vn/


Zawsze aktualne informacje na temat stanu bezpieczeństwa w danym kraju, znajdują się na stronie https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych po wybraniu miejsca docelowego podróży. 

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter