phone mobile heart Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane
>Gdzie na wakacje? Wybierz idealne miejsce dla siebie!>

Kenia

W skrócie

  • białe pudrowe plaże i piękna rafa koralowa
  • wspaniałe krajobrazy sawanny
  • fantastyczne safari i możliwość spotkania z „Wielką Piątką”
  • tubylcy ubrani w bajecznie kolorowe stroje

Zobacz ofertę

 

Wyobraź sobie najpiękniejsze miejsca na świecie. Pierwotną przyrodę, zwierzęta pasące się na bezkresnej sawannie, lasy równikowe, wyniosłe, ośnieżone szczyty górskie. Spalone słońcem pustynie sięgające aż po horyzont, ciche górskie doliny, rafy koralowe, nieskazitelne białe plaże z palmami kokosowymi, ciepłe wody Oceanu Indyjskiego.

Plemiona, które żyją tak jak ich przodkowie i zachowują niezmienne od wieków zwyczaje. Tętniące życiem miasta. Miejsca, które zapraszają do nowych przygód, wypoczynku, poznawania nieznanych kultur i uprawiania sportów. Kraj położony po obu stronach równika, na wschodnim wybrzeżu Afryki, nad Oceanem Indyjskim. Wszystko jest tu niezwykłe – od ludzi i ich obyczajów po dziką przyrodę i klimat. Największą atrakcją turystyczną Kenii są malownicze parki narodowe, najsłynniejsze to: Masai Mara, Tsavo East i Tsavo West, Amboseli. Podczas safari z okien samochodu można obserwować żyjące na wolności dzikie zwierzęta: słonie, żyrafy, lwy, lamparty, zebry, bawoły, wiele gatunków antylop i gazeli, małpy, strusie, hipopotamy, nosorożce, krokodyle i wiele, wiele innych. Pasjonatów ornitologii z pewnością zachwyci ogromna liczba egzotycznych ptaków: zadziwiający swoim wyglądem sekretarz, sępy, marabuty, czaple, ibisy czy dzioborożce. Wspaniałe afrykańskie pejzaże, różnorodna, dzika przyroda na wyciągnięcie ręki, bajeczne plaże i ciepły ocean, przyjaźnie nastawieni mieszkańcy oraz wszędzie obecna egzotyka oczarują wszystkich ciekawych Czarnego Lądu. Północne wybrzeże Mombasy – oferuje świetne warunki do spędzania wspaniałych wakacji: urocze hotele, restauracje z pysznymi specjałami kuchni międzynarodowej oraz wiele możliwości uprawiania sportów wodnych. Warto również zobaczyć miasto Mombasa z Fortem Jesus oraz starym portem Dhow. Południowe wybrzeże – Diani Beach – położone na południe od Mombasy, w cieniu kokosowych palm, nieskończenie długa i szeroka plaża z białym drobnym piaskiem. Idealnie nadaje się na długie spacery i ma doskonałe warunki do uprawiania sportów wodnych. Podczas przypływów morza, które powtarzają się co dobę, woda na kilka godzin przykrywa plaże na obydwu wybrzeżach.

Północne wybrzeże Mombasy – oferuje świetne warunki do spędzania wspaniałych wakacji: urocze hotele, restauracje z pysznymi specjałami kuchni międzynarodowej oraz wiele możliwości uprawiania sportów wodnych. Warto również zobaczyć miasto Mombasa z Fortem Jesus oraz starym portem Dhow.

Południowe wybrzeże Mombasy – Diani Beach – położona na południe od Mombasy, w cieniu kokosowych palm, nieskończenie długa i szeroka plaża z białym drobnym piaskiem. Idealnie nadaje się na długie spacery i ma doskonałe warunki do uprawiania sportów wodnych. Podczas przypływów morza, które powtarzają się co dobę, woda na kilka godzin przykrywa plaże na obydwu wybrzeżach.

Malindi – miasto położone ok. 120 km na północ od Mombasy. Znany ośrodek turystyczny, szczególnie wśród Włochów i Francuzów, którym kurort zawdzięcza jedne z najlepszych w tej części Afryki pizzerie i lodziarnie. Turystów przyciąga także rafa koralowa i dwa morskie parki narodowe: Watamu i Malindi Marine. Malindi to także tętniące życiem, zabytkowe miasto ze starą dzielnicą Suahili, ruinami i ruchliwym targiem z lokalnymi wyrobami. Vasco da Gama żeglując do Indii ponoć zatrzymał się w Malindi na krótki postój, aby wynająć przewodnika do Indii w 1498 r. Wzniósł wtedy kolumnę, której szczątki zachowały się nad zatoką. Rok później Portugalczycy zaczęli handlować z miejscową ludnością, a port służył jako przystanek w drodze do Indii.

Nasze miejsca: północne wybrzeże Mombasy – kameralne hotele, restauracje, sklepy, na plażach liczne stragany z rękodziełem, sporty wodne; południowe wybrzeże Mombasy – luksusowe hotele, kokosowe palmy i baobaby, nieskończenie długa i szeroka plaża z białym drobnym piaskiem, idealnie miejsce na spacery, sporty wodne, centrum handlowe Nakumatt w Diani Beach.

Na plaży: nieskazitelne, białe plaże, rafy koralowe, duże pływy Oceanu Indyjskiego: Diani Beach – na południu, 13 km białego, miękkiego jak puder piasku, z koralowym klifem, jedna z najładniejszych w Kenii; Galu Beach – na południu, długa i szeroka, delikatny, jasny piasek; Bamburi Beach – na północy, piaszczysta, rafa koralowa.

Dla aktywnych: safari, obserwacje ptaków - w samym parku Masai Mara żyje ponad 400 gatunków, sporty wodne: nurkowanie, snurkowanie.

Od kuchni: mięso pieczone na grillu, świeże ryby i owoce morza, soczyste owoce prosto z drzewa: marakuja, mango, papaja, chai – herbata zaparzona z mlekiem z dodatkiem przypraw.

Na zakupy: kawa, herbata, kolorowe przyprawy, kenijskie rękodzieło - rzeźby z drewna hebanu, chusty i biżuteria masajska.

Spróbuj: rejs tradycyjną łodzią dhow wzdłuż wybrzeża, taniec z Masajami, fotografowanie Wielkiej Piątki, drink dawa, co w swahili oznacza lekarstwo.

Zwiedzaj: Mombasa z Fortem Jesus, wioski Masajów, wyspa Wasini i las koralowych rzeźb, wyspa Kinazini, lasy namorzynowe.

Safari: najsłynniejsze parki narodowe: Masai Mara, Tsavo East i Tsavo West, Amboseli, dzikie zwierzęta w naturalnym środowisku: słonie, żyrafy, lwy, lamparty, zebry, bawoły, wiele gatunków antylop i gazeli, małpy, strusie, hipopotamy, nosorożce, krokodyle i wiele, wiele innych.

Pilot: turyści objęci są opieką rezydenta, do którego zadań należy pomoc podczas pobytu oraz przyjmowanie zapisów na wycieczki lokalne i safari. Pilot jest obecny również podczas safari.

Wizy: obywatele RP przy wjeździe do Kenii muszą ubiegać się o wizę.
Wizę można uzyskać:
1) online za pośrednictwem platformy internetowej eVisa
Władze Kenii wprowadziły elektroniczny system wizowania - eVisa.
Opłata za wizę wynosi: 51 USD/os., płatności można dokonać przy użyciu karty VISA lub Mastercard (nie ma możliwości zapłaty za wizę kartą kredytową).
Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu do Polski oraz musi posiadać co najmniej dwie wolne strony.
UWAGA!
Za pośrednictwem systemu eVisa można ubiegać się o wizę turystyczną, jednokrotnego wjazdu na pobyt trwający maksymalnie do 90 dni.
Wniosek wizowy online jest dostępny pod adresem: http://evisa.go.ke/evisa.html
Instrukcja aplikacji o wizę do Kenii jest dostępna tutaj.
Nazwy i adresy hoteli do wniosku wizowego są dostępne tutaj.
Wizę należy wydrukować i zabrać ze sobą na lotnisko.

2) za pośrednictwem B.P. ITAKA
B. P. ITAKA oferuje pośrednictwo w uzyskaniu wizy do Kenii. Opłata za wizę turystyczną oraz pośrednictwo wynosi 269 PLN/os.
Dane potrzebne do wyrobienia wizy należy wysłać najpóźniej na 7 dni przed wylotem na adres  e-mail: wiza@itaka.pl. W temacie maila należy wpisać WIZA KENIA + TERMIN WYLOTU.
Dane potrzebne do uzyskania wizy za pośrednictwem B.P. ITAKA:
1. skan pierwszej strony paszportu (w bardzo dobrej jakości, format pliku: PDF, paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu do Polski, musi posiadać co najmniej dwie wolne strony)
2. zdjęcie paszportowe w formacje jpg, (w bardzo dobrej jakości, biometryczne, kolorowe, na jasnym tle, bez nakrycia głowy, zdjęcie nie może być starsze niż 6 miesięcy)
3. skany dwóch stron dowodu osobistego
4. skan umowy z  B.P. Itaka zawierającej nr rezerwacji
5. pełny adres zamieszkania (ulica, kod pocztowy, miasto, województwo)
6. szczegółowe dane dotyczące zatrudnienia (nazwa firmy, pełny adres firmy, zajmowane stanowisko)
7. numer telefonu kontaktowego
8. adres e-mail
9. zawód wykonywany
10. imiona rodziców oraz miejsce urodzenia rodziców: miasto i kraj
11. jeśli były wcześniejsze pobyty w Kenii to koniecznie należy podać te informacje (daty i odwiedzane miejsca)
12. stan cywilny oraz imię i nazwisko małżonka (jeśli dotyczy)
13. kraje odwiedzane w przeciągu ostatnich 3 miesięcy
Wizy przekazane zostaną Państwu na lotnisku w dniu wylotu przez naszego przedstawiciela przy stanowisku Itaki.

3) lub na miejscu, na lotnisku:
Wizę można uzyskać na lotnisku w Kenii. Opłata za wizę wynosi wówczas: ok. 50 USD/os. Aby ją otrzymać należy okazać wypełnioną w j. angielskim kartę wjazdową otrzymaną w samolocie lub na lotnisku. Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu do Polski. Wiza przysługuje jedynie na pobyt turystyczny i wazna jest 90 dni.  

Czas przelotu: Polska – Mombasa – 10 godz.

Czas lokalny: czas polski plus 2 godz.

Język urzędowy: suahili i angielski.

Stolica: Nairobi.

Waluta: szyling kenijski (KSH), 1 USD = 80KSH, 1 EUR = 100 KSH. Zabierając ze sobą dolary, należy pamiętać, że akceptowane są tylko banknoty wydane po 2005 r.

Napięcie elektryczne: 220-240 V, gniazdka kwadratowe z trzema bolcami. Potrzebne są adaptery – do kupienia w każdym hotelu (ok. 100 KSH).

Wycieczki lokalne: organizowane są przez lokalne agencje turystyczne na warunkach przez nie określonych. Istnieje możliwość niezorganizowania wycieczki z powodu zbyt małej liczby chętnych.

Klimat: równikowy z porą suchą od listopada do marca, porą deszczową od kwietnia do czerwca, porą gorącą od lipca do września.

Szczepienia: przy wjeździe do Kenii nie są wymagane żadne obowiązkowe szczepienia profilaktyczne, jednakże WHO zaleca szczepienia przeciwko żółtej febrze, żółtaczce zakaźnej typu A i B, błonicy, tężcowi oraz polio, brak takich szczepień nie stanowi przeszkody w podjęciu decyzji o wyjeździe do Kenii. Sugerujemy profilaktykę antymalaryczną – leki dostępne są tylko na receptę i przyjmuje się je przed wylotem. Należy zaopatrzyć się w środki przeciw komarom.

Plaże: piasek nieskazitelnie biały, woda krystalicznie czysta. Charakterystyczne dla Kenii są bardzo duże amplitudy pływów Oceanu Indyjskiego.

Fotografowanie: w Kenii obowiązuje bezwzględny zakaz fotografowania budynków urzędowych, militarnych, prezydenta, flagi narodowej, wojska, policji, portów i dworca kolejowego.

Napiwki: w wielu miejscach wręcz obowiązkowe. Na safari uiszcza się napiwek dla kierowcy i lokalnego pilota. Napiwki w hotelach daje się bagażowym za wniesienie bagażu w dniu przylotu oraz wyniesienie w dniu wykwaterowania – ok. 60 KSH.

Uwagi: obowiązuje bezwzględny zakaz wywozu z Kenii muszli, kości słoniowej, korali i skór zwierzęcych.

 

SAFARI
Parki Narodowe: to ogromne połacie lądu (10-15 000 km²), gdzie zwierzęta żyją na wolności w swoim naturalnym środowisku. Na terenach parków nie ma żadnej aktywności ludzkiej, nie ma elektryczności (za wyjątkiem lodży), dróg asfaltowych, a poruszać się można tylko po wyznaczonych drogach gruntowych minibusami lub jeepami i pod żadnym pozorem nie można wychodzić z pojazdów.
Minibusy: po parkach podróżuje się 8-osobowymi minibusami. Kierowca jest jednocześnie przewodnikiem, zna doskonale wszystkie parki narodowe i ma dużą wiedzę na temat dzikich zwierząt, które potrafi doskonale tropić. Minibusy nie są klimatyzowane, mają natomiast podnoszony dach, co zapewnia przewiew, umożliwia obserwacje zwierząt i robienie zdjęć na stojąco.
Ubranie: safari zwykle odbywa się w godz. 6.00-8.00 i 16.00-18.00 – są to najlepsze godziny na obserwację zwierząt. Rano może być jeszcze chłodno (14-18°C) i trzeba się odpowiednio ubrać (bluza z długim rękawem). Zalecane odkryte sandały sportowe.
Bagaż: na safari można zabrać wyłącznie bagaż podręczny: niedużą torbę lub plecak z najpotrzebniejszymi rzeczami, gdyż w minibusie nie ma wiele miejsca na bagaż. Główny bagaż można bezpłatnie zostawić w hotelowym depozycie.

 

Tabela temperatur

MIESIĄC I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
DZIEŃ 31 31 32 32 29 28 28 28 29 30 31 31


Zawsze aktualne informacje na temat stanu bezpieczeństwa w danym kraju, znajdują się na stronie www.msz.gov.pl > informacje konsularne > ostrzeżenia dla podróżujących: http://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia/

Mombasa City Tour – półdniowa (ok. 5 godz.) wycieczka do Mombasy, drugiego co do wielkości miasta w Kenii. Tu przenikają się kultury arabska, afrykańska, indyjska i europejska. Spacer przez targ owocowo-warzywny i zakamarki Starego Miasta. Zobaczymy również imponujący Fort Jesus, twierdzę wybudowaną w XVI w. przez Portugalczyków. Przejazd na Moi Avenue, by obejrzeć wizytówkę miasta: potężne ciosy słoniowe. Wizyta w spółdzielni rzemiosła artystycznego Akamba, gdzie można zobaczyć rzeźbiarzy przy pracy i kupić kenijskie rękodzieło. Cena – ok. 45 USD.

Swahili Blue – rejs na wyspę Wasini – wyprawa na południowe wybrzeże Kenii. Trasa biegnie pośród kokosowych lasów i leniwych wiosek. Tradycyjne łodzie typu dhow zabierają w rejs po Oceanie Indyjskim, przy dobrej widoczności będzie można dostrzec wybrzeże Tanzanii. Postój na kąpiel i snurkowanie. Po południu przypłynięcie na wyspę Wasini, gdzie w egzotycznej restauracji będzie czas na prawdziwą piracką ucztę z owoców morza. Czas na zwiedzanie jedynej wioski na wyspie Wasini i spacer po „lesie koralowych rzeźb” (dodatkowo płatne: ok. 200 KSH/os.). Powrót do hoteli na kolację. Cena – ok. 150 USD (all inclusive).

Kinazini – rejs tradycyjną łodzią dhow. Z wioski rybackiej Bodo rejs w kierunku wyspy Funzi, gdzie można podziwiać lasy namorzynowe. Na wyspie będzie okazja podejrzeć życie codzienne wioski Shirazi, toczące się niezmiennym rytmem od kilkuset lat. Wizyta w szkole, w prywatnych domach i na targu. Następnie łódź przepłynie na płyciznę otoczoną ciepłymi wodami Oceanu Indyjskiego gdzie będzie czas na kąpiel. Dalej trasa prowadzi na wyspę Kinazini, gdzie czekać będzie wspaniała uczta z owoców morza. Po obiedzie rejs tradycyjnymi kajakami po rzece Ramii, aby odkryć unikalny ekosystem lasów namorzynowych. Będzie to także okazja do oglądania krokodyli i wielu gatunków ptaków. Powrót do hoteli po południu. Cena – ok. 145 USD (zawiera obiad i napoje bezalkoholowe).

Safari – w każdym z nas drzemie prawdziwy myśliwy! Dlatego będąc w Kenii, należy obowiązkowo wybrać się na safari. Emocjonujące wyprawy zadowolą najbardziej wymagających łowców przygód. Na południu Kenii, u podnóża Kilimandżaro, na równinie, która była kiedyś dnem jeziora, znajduje się park Amboseli. Absolutnymi władcami tej krainy są: słoń, lampart, bawół, lew, hiena, zebra, gazela. Tsavo, największy park narodowy Kenii, dzieli się na dwa obszary: Tsavo West i Tsavo East. Tu właśnie żyją czerwone słonie. Tu także można przeżyć naprawdę niezapomnianą przygodę, oglądając żyrafy, zebry, lwy, bawoły, pawiany i antylopy. Niewyobrażalne widoki czekają również w parku Masai Mara, gdzie ma miejsce wielka migracja zwierząt. Żyje tu kilka gatunków antylop oraz żyrafy, bawoły, gepardy, hipopotamy, hieny, szakale, gazele, zebry, strusie, gnu i krokodyle! Adrenalinę podnosi podglądanie polujących lwów. Kenia to również nie lada gratka dla ornitologów. W samym parku Masai Mara żyje ponad 400 gatunków ptaków! Po ekscytujących wyprawach zapewniamy noclegi w komfortowych lodżach położonych na bezkresnych przestrzeniach dzikiego buszu. Ich standard na pewno zadowoli gusta wymagających Gości. Nocami słychać tu dochodzące z oddali odgłosy zwierząt. Tsavo East: 1-dniowe safari – wczesne śniadanie i przejazd minibusem z podnoszonym dachem do wschodniej części parku narodowego Tsavo. Po wjeździe do parku – safari. Około południa obiad w Voi Safari Lodge i kolejne safari. Park Tsavo East jest ostoją czerwonych słoni, których nazwa pochodzi od czerwonej ziemi, którą często się osypują. Powrót na nocleg do hotelu na wybrzeżu. Cena – ok. 270 USD (obejmuje wstępy do parków).

Tsavo East i Taita Hills: 2-dniowe safari – wczesne śniadanie i przejazd minibusem z podnoszonym dachem do wschodniej części parku narodowego Tsavo. Po wjeździe do parku – safari. Około południa obiad w Voi Safari Lodge. Przejazd do rezerwatu Taita Hills. Kolacja i nocleg w Saltlick Lodge. Wczesnym rankiem przed śniadaniem wyjazd na safari w rezerwacie. Śniadanie i kolejny wyjazd na safari. Obiad w Taita Hils Lodge. Po południu polowanie z aparatem na zwierzęta. Kolacja i nocleg w Saltlick Lodge. Wczesnym rankiem wyjazd na safari w rezerwacie. Śniadanie i kolejne safari. Obiad w Taita Hills Lodge. Po południu wyjazd w kierunku wybrzeża Mombasy. Cena – ok. 480 USD (obejmuje wstępy do parków).

Masai Mara: 2-dniowe safari samolotem – wylot Blue Sky Aviation do rezerwatu Masai Mara. Transfer do Campu/Lodge, obiad, popołudniowe safari w parku narodowym. Kolacja i nocleg. Wcześnie rano wyjazd na bezkrwawe polowanie, powrót na śniadanie i kolejne safari. Po obiedzie transfer na lotnisko, przelot na wybrzeże Mombasy. Cena – od 950 USD (w zależności od standardu lodży; obejmuje wstępy do parków).

 

Wycieczki lokalne organizowane są przez lokalne agencje turystyczne na warunkach przez nie określonych. Istnieje możliwość niezorganizowania wycieczki z powodu zbyt małej liczby chętnych.

Mombasa City Tour – półdniowa (ok. 5 godz.) wycieczka do Mombasy, drugiego co do wielkości miasta w Kenii. Tu przenikają się kultury arabska, afrykańska, indyjska i europejska. Spacer przez targ owocowo-warzywny i zakamarki Starego Miasta. Zobaczymy również imponujący Fort Jesus, twierdzę wybudowaną w XVI w. przez Portugalczyków. Przejazd na Moi Avenue, by obejrzeć wizytówkę miasta: potężne ciosy słoniowe. Wizyta w spółdzielni rzemiosła artystycznego Akamba, gdzie można zobaczyć rzeźbiarzy przy pracy i kupić kenijskie rękodzieło. Cena – ok. 45 USD.

Swahili Blue – rejs na wyspę Wasini – wyprawa na południowe wybrzeże Kenii. Trasa biegnie pośród kokosowych lasów i leniwych wiosek. Tradycyjne łodzie typu dhow zabierają w rejs po Oceanie Indyjskim, przy dobrej widoczności będzie można dostrzec wybrzeże Tanzanii. Postój na kąpiel i snurkowanie. Po południu przypłynięcie na wyspę Wasini, gdzie w egzotycznej restauracji będzie czas na prawdziwą piracką ucztę z owoców morza. Czas na zwiedzanie jedynej wioski na wyspie Wasini i spacer po „lesie koralowych rzeźb” (dodatkowo płatne: ok. 200 KSH/os.). Powrót do hoteli na kolację. Cena – ok. 150 USD (all inclusive).

Kinazini – rejs tradycyjną łodzią dhow. Z wioski rybackiej Bodo rejs w kierunku wyspy Funzi, gdzie można podziwiać lasy namorzynowe. Na wyspie będzie okazja podejrzeć życie codzienne wioski Shirazi, toczące się niezmiennym rytmem od kilkuset lat. Wizyta w szkole, w prywatnych domach i na targu. Następnie łódź przepłynie na płyciznę otoczoną ciepłymi wodami Oceanu Indyjskiego gdzie będzie czas na kąpiel. Dalej trasa prowadzi na wyspę Kinazini, gdzie czekać będzie wspaniała uczta z owoców morza. Po obiedzie rejs tradycyjnymi kajakami po rzece Ramii, aby odkryć unikalny ekosystem lasów namorzynowych. Będzie to także okazja do oglądania krokodyli i wielu gatunków ptaków. Powrót do hoteli po południu. Cena – ok. 145 USD (zawiera obiad i napoje bezalkoholowe).

Safari – w każdym z nas drzemie prawdziwy myśliwy! Dlatego będąc w Kenii, należy obowiązkowo wybrać się na safari. Emocjonujące wyprawy zadowolą najbardziej wymagających łowców przygód. Na południu Kenii, u podnóża Kilimandżaro, na równinie, która była kiedyś dnem jeziora, znajduje się park Amboseli. Absolutnymi władcami tej krainy są: słoń, lampart, bawół, lew, hiena, zebra, gazela. Tsavo, największy park narodowy Kenii, dzieli się na dwa obszary: Tsavo West i Tsavo East. Tu właśnie żyją czerwone słonie. Tu także można przeżyć naprawdę niezapomnianą przygodę, oglądając żyrafy, zebry, lwy, bawoły, pawiany i antylopy. Niewyobrażalne widoki czekają również w parku Masai Mara, gdzie ma miejsce wielka migracja zwierząt. Żyje tu kilka gatunków antylop oraz żyrafy, bawoły, gepardy, hipopotamy, hieny, szakale, gazele, zebry, strusie, gnu i krokodyle! Adrenalinę podnosi podglądanie polujących lwów. Kenia to również nie lada gratka dla ornitologów. W samym parku Masai Mara żyje ponad 400 gatunków ptaków! Po ekscytujących wyprawach zapewniamy noclegi w komfortowych lodżach położonych na bezkresnych przestrzeniach dzikiego buszu. Ich standard na pewno zadowoli gusta wymagających Gości. Nocami słychać tu dochodzące z oddali odgłosy zwierząt. Tsavo East: 1-dniowe safari – wczesne śniadanie i przejazd minibusem z podnoszonym dachem do wschodniej części parku narodowego Tsavo. Po wjeździe do parku – safari. Około południa obiad w Voi Safari Lodge i kolejne safari. Park Tsavo East jest ostoją czerwonych słoni, których nazwa pochodzi od czerwonej ziemi, którą często się osypują. Powrót na nocleg do hotelu na wybrzeżu. Cena – ok. 270 USD (obejmuje wstępy do parków).

Tsavo East i Taita Hills: 2-dniowe safari – wczesne śniadanie i przejazd minibusem z podnoszonym dachem do wschodniej części parku narodowego Tsavo. Po wjeździe do parku – safari. Około południa obiad w Voi Safari Lodge. Przejazd do rezerwatu Taita Hills. Kolacja i nocleg w Saltlick Lodge. Wczesnym rankiem przed śniadaniem wyjazd na safari w rezerwacie. Śniadanie i kolejny wyjazd na safari. Obiad w Taita Hils Lodge. Po południu polowanie z aparatem na zwierzęta. Kolacja i nocleg w Saltlick Lodge. Wczesnym rankiem wyjazd na safari w rezerwacie. Śniadanie i kolejne safari. Obiad w Taita Hills Lodge. Po południu wyjazd w kierunku wybrzeża Mombasy. Cena – ok. 480 USD (obejmuje wstępy do parków).

Masai Mara: 2-dniowe safari samolotem – wylot Blue Sky Aviation do rezerwatu Masai Mara. Transfer do Campu/Lodge, obiad, popołudniowe safari w parku narodowym. Kolacja i nocleg. Wcześnie rano wyjazd na bezkrwawe polowanie, powrót na śniadanie i kolejne safari. Po obiedzie transfer na lotnisko, przelot na wybrzeże Mombasy. Cena – od 950 USD (w zależności od standardu lodży; obejmuje wstępy do parków).

 

Wycieczki lokalne organizowane są przez lokalne agencje turystyczne na warunkach przez nie określonych. Istnieje możliwość niezorganizowania wycieczki z powodu zbyt małej liczby chętnych.

arrow-rightarrow-rightclock30LATNA POLSKIM RYNKUfacebooktwitter