phone mobile mobile pin heart heart user user Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane CB5DFB7F-C92F-41CB-9FB1-916D616FF3EC E0FBD33F-841B-452B-BF16-225B7D943904
Wyniki Wyszukiwania Rejs Atlantycka Przygoda

Atuty oferty

 • 5 wysp: Gran Canaria, La Gomera, Teneryfa, La Palma, Madera
 • 2 dni na Maderze
 • opieka polskojęzycznego rezydenta
 • bogactwo widoków i wrażeń
 • najpiękniejsze krajobrazy Wysp Kanaryjskich
 • przedłuż wakacje na Teneryfie

Rejs Atlantycka Przygoda Kod: TFSMADE

Trasa
PLN
Itaka
Wyspy Kanaryjskie / Teneryfa / Santa Cruz de Tenerife

Rejs Atlantycka Przygoda

Kod: TFSMADE
Opis

1. DZIEŃ. (czwartek) TENERYFA
Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Reina Sofia. Transfer do portu w SANTA CRUZ DE TENERIFE. Zaokrętowanie na statku wycieczkowym i powitanie przez Kapitana. Czas wolny na pokładzie, udział w programie rozrywkowym oferowanym na statku lub zejście na ląd i samodzielne poznawanie atrakcji Santa Cruz de Tenerife, największego miasta wyspy. Jego sercem jest Plaza España, niedaleko znajduje się najstarszy na wyspie kościół - Matriz de la Concepción i przyciągająca turystów uliczka handlowa Calle Castillo. Nocleg.

2. DZIEŃ. (piątek) TENERYFA
Czas wolny na pokładzie, udział w programie rozrywkowym oferowanym na statku lub zejście na ląd i fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu) udział w wycieczkach. Ok. godz. 18.00 wypłynięcie z portu w kierunku Madery. Nocleg.
Dot. rejsu w terminie 09.01.2020: W piątek (10.01.2020) statek wypływa z portu SANTA CRUZ DE TENERIFE na TENERYFIE w kierunku Madery ok. godz. 21.00.

3. DZIEŃ. (sobota) MADERA
Ok. godz. 13.00 zawinięcie do portu w FUNCHAL, stolicy Madery, którą można zwiedzać pieszo lub słynną kolejką linową. Jest tu wiele ciekawych miejsc i kolorowy targ zadziwiający egzotycznymi owocami i kwiatami. Czas wolny na pokładzie, udział w programie rozrywkowym na statku lub zejście na ląd i fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu) udział w wycieczkach. Nocleg.
Dot. rejsu w terminie 09.01.2020: W sobotę (11.01.2020) statek zawija do portu w FUNCHAL na MADERZE ok. godz. 17.00.

4. DZIEŃ. (niedziela) MADERA
Czas wolny na pokładzie, udział w programie rozrywkowym oferowanym na statku lub zejście na ląd i fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu) udział w wycieczkach. Ok. godz. 18.00 wypłynięcie z portu w kierunku La Palmy. Nocleg.

5. DZIEŃ. (poniedziałek) LA PALMA
Ok. godz. 11.00 zawinięcie do portu w SANTA CRUZ DE LA PALMA, urokliwej stolicy La Palmy, słynnej z kolorowych balkonów i kolonialnych kamienic na głównej ulicy handlowej Calle O’Dal. Jedną z głównych atrakcji miejscowości jest renesansowa Plaza de España, gdzie znajduje się m.in. ratusz z XVI w. i budynek Uniwersytetu Otwartego. Czas wolny na pokładzie, udział w programie rozrywkowym na statku lub zejście na ląd i fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu) udział w wycieczkach. Ok. godz. 21.00 wypłynięcie z portu w kierunku Gran Canarii. Nocleg.
Dot. rejsów w terminach 14.11.2019 oraz 19.12.2019: W poniedziałek (18.11.2019 oraz 23.12.2019) statek wypływa z portu SANTA CRUZ DE LA PALMA na LA PALMIE w kierunku La Gomery ok. godz. 24.00.

6. DZIEŃ. (wtorek) GRAN CANARIA
Ok. godz. 9.00 zawinięcie do portu w LAS PALMAS - tętniącej życiem stolicy wyspy z piaszczystą plażą Las Canteras. Warto zobaczyć najstarszą dzielnicę Vegueta z przepiękną katedrą św. Anny i wybrać się do dzielnicy handlowej Triana. Czas wolny na pokładzie, uczestnictwo w programie rozrywkowym oferowanym na statku lub zejście na ląd i fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu) udział w wycieczkach. Ok. godz. 21.00 wypłynięcie z portu w kierunku La Gomery. Nocleg.
Dot. rejsów w terminach 14.11.2019 oraz 19.12.2019: We wtorek (19.11.2019 oraz 24.12.2019) statek zawija do portu w SAN SEBASTIAN DE LA GOMERA na LA GOMERZE ok. godz. 5.30 i wypływa w kierunku Gran Canarii o godz. 21.00.

7. DZIEŃ. (środa) LA GOMERA
Ok. godz. 8.00 zawinięcie do portu w SAN SEBASTIÁN DE LA GOMERA, urokliwej stolicy wyspy z niewielką, miejską plażą i uliczkami pełnymi typowych kanaryjskich kamienic, gdzie przetrwały pamiątki z wizyty Krzysztofa Kolumba: kościół Wniebowzięcia i Dom Kolumba. Czas wolny na pokładzie, udział w programie rozrywkowym oferowanym na statku lub zejście na ląd i fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu) udział w wycieczkach. Ok. godz. 23.00 wypłynięcie z portu w kierunku Teneryfy. Nocleg.
Dot. rejsów w terminach 14.11.2019 oraz 19.12.2019: W środę (20.11.2019 oraz 25.12.2019) statek zawija do portu w LAS PALMAS na GRAN CANARII ok. godz. 7.00 i wypływa w kierunku Teneryfy o godz. 22.00.

8. DZIEŃ. (czwartek) TENERYFA
Wyokrętowanie ze statku wycieczkowego zgodnie z godzinami wylotów do Polski. Transfer na lotnisko w Reina Sofia. Przelot do Polski.

poranna filtrowana kawa; śniadanie (7.30-9.30), obiad (14.00-16.30), kolacja (19.30-21.30) w formie bufetu lub serwowane w restauracji głównej na pokładzie 3 lub w Lido Garden z werandą na pokładzie 7; do śniadania woda, soki, kawa filtrowana i herbata z bemarów; do obiadu i kolacji nielimitowane piwo, czerwone oraz białe wino, soki, wybrane napoje gazowane i woda; popołudniowa herbata z bemarów/filtrowana kawa i przekąski w wyznaczonym miejscu; nielimitowane piwo, czerwone oraz białe wino, soki, wybrane napoje gazowane, woda, filtrowana kawa i herbata z bemarów w wyznaczonym barze (12.00-24.00); po kolacji przekąski w wyznaczonym miejscu.

wyznaczone w karcie nielimitowane napoje alkoholowe i bezalkoholowe serwowane 24 godziny na dobę w wyznaczonych barach; wybór z ok. 130 napojów m. in. herbata, espresso, cappuccino, latte macchiato, soki, prosecco, wybrane piwa, vermouth, whisky, różne rodzaje win, różne koktajle alkoholowe i bezalkoholowe, m.in. Cosmopolitan, Bon Voyage, Virgin Pinacolada, Majestic Martini i wiele innych, dodatkowo 15% zniżki na butelkowane wina podczas posiłków w restauracji głównej.

Ocean Majesty — elegancja, klasa i radość morskiej podróży  
Cały majestat oceanu, malownicze porty i romantyczne zachody słońca najpiękniej widać z pokładu Ocean Majesty. Ten elegancki statek wycieczkowy zabierze Cię w rejs marzeń pod żaglami ITAKI. Ocean Majesty zbudowano "na ludzką miarę", jest bardziej kameralny niż gigantyczne wycieczkowce, a jednocześnie oferuje wszystkie wygody i wyjątkową atmosferę morskiej przygody. Profesjonalna i miła obsługa, komfortowe kabiny, rewelacyjna kuchnia to tylko wstęp do atrakcji na Ocean Majesty. Zapraszamy na spacer po statku.

Pokłady atrakcji 
Stylowe wnętrza, mnóstwo miejsc na spotkania, rozmowę, chwilę z książką czy… marzenia. Już na samym początku robi wrażenie lobby - tu na Gości czeka sympatyczna obsługa z powitalnym drinkiem. W całodobowej recepcji dokonasz niezbędnych formalności, a bagaż do Twojej kajuty dostarczy obsługa.

Pierwszy spacer 
Na pokładach pasażerskich są miejsca do siedzenia i leżenia, możesz cieszyć się słońcem, morską bryzą, zachwycać się bez końca oceanem lub relaksować się w ładnie zaprojektowanych salonach. Podziwiaj piękne widoki na ocean z wytwornego Observation Lounge, posłuchaj pianina w Majestic Lounge, umów się na drinka w Bellini Cigar Lounge ze strefą dla palaczy czy w Lido Garden przy basenie.

Z myślą o Tobie 
Wszystko, czego potrzeba znajdziesz na statku. W pokładowym wolnocłowym butiku kupisz ubrania, kosmetyki, perfumy. Niezapomniane chwile uwieczni fotograf, do dyspozycji Gości jest salon kosmetyczny, fryzjer i pralnia. Nad zdrowiem pasażerów czuwa pokładowy lekarz, jest gabinet lekarski i apteka.

Morze przyjemności, ocean wrażeń 
Rozrywka, sport i zabawa na pokładzie Ocean Majesty to więcej niż przyjemność. To wspaniałe spotkania, dużo uśmiechu, serdeczności i gwarancja dobrego humoru, o który dba obsługa statku. Poznawaj świat! Z każdego portu, do którego zawija Ocean Majesty, możesz wyruszyć na niezapomnianą wycieczkę i wybrać trasę specjalnie dla siebie.

Baw się! 
Ocean Majesty to statek stworzony dla przyjemności morskiej podróży, wypoczynku i zabawy. Jest tu basen, mała sala fitness , możesz skorzystać z sauny i masaży. Na relaks zapraszają tarasy słoneczne z bezpłatnymi leżakami. Pokład rekreacyjny jest miejscem zajęć sportowych, zawodów i konkursów. Do wspólnej zabawy zapraszają zespoły: muzyczny i taneczny, możesz wziąć udział w karaoke, a wieczorem szaleć w dyskotece. Każdego dnia rano dostaniesz informację, jakie rozrywki czekają na pokładzie. Atrakcji nie zabraknie od rana do wieczora. Aktywnych zapraszamy na gimnastykę, jogę czy lekcje tańca. Zagraj w gry towarzyskie, bilard holenderski, shuffleboard lub rzutki.

Pokłady pełne słońca 
Basen to jedno z miejsc spotkań na statku, relaks i piękna opalenizna. Wiadomo: najlepiej opala się na wodzie. Tu odbywają się także gry i konkursy. Słoneczne tarasy z parasolami i leżakami zapraszają do spacerów. Podziwiaj majestat oceanu aż po horyzont z włosami rozwianymi morską bryzą!

Fit to hit 
Zadbaj o kondycję. Pokład rekreacyjny jest miejscem zajęć sportowych i zawodów. Zapraszamy na gimnastykę, jogę, stretching, lekcje tańca, nordic walking, gry zręcznościowe. Zagraj w bilard holenderski, shuffleboard lub rzutki. Na pokładzie jest także podgrzewany basen, mała sala fitness, można skorzystać z sauny i masaży.

O’le! 
Wieczorem wybierz się do The Show Lounge, podziwiaj pokazy taneczne w wykonaniu profesjonalnych artystów i występy zespołu muzycznego. Baw się razem z nami na wieczorach z polskimi animacjami i wygraj karaoke. Zagraj w lotki, szachy, warcaby, karty, gry planszowe, bingo. Zapraszamy również do tętniącej życiem dyskoteki.

Smacznego!  
Na Ocean Majesty posiłki to przyjemność i… sztuka. Smaczne i pięknie zaprezentowane są mocną stroną rejsów pod żaglami ITAKI. Restauracja główna oraz bufet w Lido Garden z werandą zapraszają na urozmaicone dania kuchni międzynarodowej w formie bufetu lub serwowane. Sympatyczni kelnerzy dbają o dobre samopoczucie Gości, pomogą w wyborze potrawy, doradzą przystawki i uzupełnią kieliszki. Dostępne są dania wegetariańskie, a dla dzieciaków specjalnie dostosowane krzesełka. Szczególnym wydarzeniem każdego tygodnia jest galowa kolacja, którą poprzedza koktajl z kapitanem. Potrawy są serwowane do stolików, a wieczorowe stroje Gości będą eleganckim dopełnieniem tego wyjątkowego wieczoru.

Dokąd płyną Twoje marzenia? 
Poznawaj świat, ciekawe miejsca i zwyczaje, podziwiaj spektakularne krajobrazy bez codziennego pakowania walizek. Wstajesz rano i codziennie możesz wybrać inny program zwiedzania lub poznawać nowe, ciekawe miejsca na własną rękę. Odkryj magię Wysp Kanaryjskich, zobacz klify Madery i jej niepowtarzalną przyrodę. Wyjątkowy program wycieczek fakultatywnych stworzyliśmy specjalnie dla rejsów pod żaglami ITAKI.

Miasta i miasteczka 
Poczuj atmosferę kanaryjskich miasteczek, odwiedź miejsca, w których był Krzysztof Kolumb. Urokliwe stolice wysp, górskie wioski i miejsca, gdzie zatrzymał się czas. Poznaj dzieła Césara Manrique i zobacz jak pięknie ozdobiły Lanzarote.

Pejzaże marzeń 
Zobacz skarby Wysp Kanaryjskich: majestatyczne wulkany, parki narodowe, oszałamiająca zieleń i księżycowe krajobrazy. Niesamowity maderyjski klif Cabo Girao, kanaryjskie Los Gigantes i Los Hervideros. Codziennie inne krajobrazy, codziennie inne emocje. Podziwiaj widoki, których nie poznają inni.

Same atrakcje 
Loro Park na Teneryfie i Poema del Mar na Gran Canarii to miejsca, które odwiedzają turyści z całego świata. Królestwo zwierząt z orkami i tęczowymi ptakami oraz imponujące akwarium z największą szklaną ścianą na świecie!

Plaże marzeń 
Kuszą Cię kanaryjskie plaże? Nie musisz ich oglądać tylko od strony morza. Skorzystaj z wygodnego dojazdu zorganizowanym transferem na słynne wydmy Gran Canarii i do kurortu Puerto del Carmen na Lanzarote, szczycącego się aż 8 plażami.

Rejs po oceanie i hotel na lądzie? 
Tak to możliwe. Już teraz możesz wybrać hotel na kolejny piękny tydzień Twoich wakacji z bogatej oferty ITAKI na Wyspach Kanaryjskich!

Wyjazdy grupowe 
Rejsy to świetny pomysł na wyjazdy firmowe. Motywacja? Integracja? Indywidualny program? Zajmiemy się tym! Prosimy o kontakt z naszym Działem Grup, Konferencji i Incentive. Najlepsze oferty, nieszablonowe programy dopasowane do oczekiwań. Dla Państwa Pracowników, Klientów i Kontrahentów.

Wisienka na torcie! 
Specjalnie dla Ciebie
Happy Birthday – niespodzianka dla pasażerów obchodzących urodziny podczas rejsu. To będzie Twój wieczór! Podczas kolacji melodia Happy Birthday i tort urodzinowy.
Odnowienie przysięgi małżeńskiej – specjalna ceremonia, która na zawsze pozostanie w pamięci!
 

Ocean Majesty
ZOBACZ PLAN STATKU
kategoria: trzygwiazdkowy superior
273 kabiny: 184 zewnętrzne i 89 wewnętrznych
maks. 600 pasażerów
ok. 250 członków załogi
10 pokładów w tym 7 pasażerskich
3 windy
lobby z całodobową recepcją
2 restauracje: główna oraz Lido Garden z werandą
5 barów
strefa duty free
salony: The Show Lounge, Majesty Lounge, Observation Lounge
czytelnia i punkt internetowy (płatny: 20 EUR/20 godz. użytkowania)
gabinet lekarski i apteka
biuro sprzedaży wycieczek
fotograf (płatny)
pralnia (płatna)
salon kosmetyczny (płatny)
fryzjer (płatny)
sauna
pokój masaży (płatny)
mała sala fitness
pokład rekreacyjny
basen
dyskoteka
 

Dane techniczne: 
zbudowany w 1966 r., oddany jako statek rejsowy w 1995 r.
gruntowny remont w latach: 1991-1994 i 2008, od 2008 r. sezonowo odnawiany
tonaż: 10 417 ton
długość: 135 m, szerokość: 19,2
prędkość: 17 węzłów
stabilizatory: 2 (Denny Brown)
napięcie: 220 V

Poczuj się jak w domu! 
Radosne poranki i relaks po pełnym wrażeń dniu. Budź się i zasypiaj w wybranej wygodnej kabinie. Każda z nich, zarówno wewnętrzna jak i zewnętrzna, jest komfortowa, jasna, zadbana, przytulna i estetycznie urządzona. Łazienki mają nową armaturę i przestronne kabiny prysznicowe. Śniadanie można zamówić do kabiny (za dopłatą: ok. 2 EUR/os./śniadanie). Którąkolwiek z kabin wybierzesz, na Ocean Majesty poczujesz się jak w domu!

Kabina wewnętrzna (kategoria 1): 2-os., ok. 10,8-16,6 m² (2 łóżka pojedyncze: 90 x 190 cm, ustawione równolegle, nie można ich zestawić; możliwość 1 lub 2 dostawek – łóżko górne: 80 x 180 cm), indywidualnie sterowany nawiew, łazienka (prysznic, wc; suszarka), płaski telewizor, telewizja satelitarna, telefon, radio, sejf, biurko z krzesłem.

Kabina wewnętrzna 1-os. (kategoria 2): 2-os., ok. 10,8 m² (2 łóżka pojedyncze: 90 x 190 cm, ustawione równolegle, nie można ich zestawić; indywidualnie sterowany nawiew, łazienka (prysznic, wc; suszarka), płaski telewizor, telewizja satelitarna, telefon, radio, sejf, biurko z krzesłem.

Kabina zewnętrzna z bulajem (kategoria 3): 2-os., ok. 10,5-11,9 m² (2 łóżka pojedyncze: 90 x 190 cm, ustawione równolegle, nie można ich zestawić; w niektórych kabinach możliwość 1 dostawki – łóżko górne: 80 x 180 cm; w jednej z kabin łóżko małżeńskie: 150 x 200 cm (P4)), bulaj, indywidualnie sterowany nawiew, łazienka (prysznic, wc; suszarka), płaski telewizor, telewizja satelitarna, telefon, radio, sejf, biurko z krzesłem.

Kabina zewnętrzna 1-os. (kategoria 4): 1-os., ok. 8,5-11,6 m² (1 łóżko pojedyncze: 90 x 190 cm i 1 łóżko górne: 80 x 180 cm), bulaj, indywidualnie sterowany nawiew, łazienka (prysznic, wc; suszarka), płaski telewizor, telewizja satelitarna, telefon, radio, sejf, krzesło.

Kabina zewnętrzna (kategoria 5): 2-os., ok. 10,3-17,1 m² (2 łóżka pojedyncze: 90 x 190 cm, ustawione równolegle, nie można ich zestawić; możliwość 1 lub 2 dostawek – łóżko górne: 80 x 180 cm), okno panoramiczne, indywidualnie sterowany nawiew, łazienka (prysznic, wc; suszarka), płaski telewizor, telewizja satelitarna, telefon, radio, sejf, biurko z krzesłem; w kategorii 5 są 2 kabiny przystosowane dla osób z ograniczoną mobilnością (E44 i E45), położone bezpośrednio przy windzie, posiadają szersze drzwi wejściowe i szersze drzwi do łazienki.

Kabina zewnętrzna komfort z ograniczonym widokiem (kategoria 6): 3-os., ok. 16 m² (2 łóżka pojedyncze: 90 x 190 cm, ustawione w literę L, nie można ich zestawić, w każdej łóżko górne: 80 x 180 cm), okno panoramiczne, widok z okna ograniczają szalupy ratunkowe, indywidualnie sterowany nawiew, łazienka (prysznic, wc; suszarka), płaski telewizor, telewizja satelitarna, telefon, radio, sejf, minibar, biurko z krzesłem.

Kabina zewnętrzna komfort (kategoria 7): 2-os., ok. 10,5-12 m² (2 łóżka pojedyncze: 90 x 190 cm, ustawione równolegle lub w literę L, nie można ich zestawić, możliwość 1 dostawki – łóżko górne: 80 x 180 cm), okno panoramiczne, indywidualnie sterowany nawiew, łazienka (prysznic, wc; suszarka), płaski telewizor, telewizja satelitarna, telefon, radio, sejf, minibar, biurko z krzesłem.

Kabina zewnętrzna z łóżkiem małżeńskim (kategoria 8): 2-os., 2 na pokładzie Emerald (E1 i E2), ok. 19,9 m² (łóżko małżeńskie: 170 x 200 cm) lub 4 na pokładzie Diamond (D1, D2, D3, D4), ok. 12-15 m² (łóżko małżeńskie: 150 x 200 cm), kącik wypoczynkowy ze stolikiem i fotelami, indywidualnie sterowany nawiew, łazienka (prysznic, wc; suszarka), płaski telewizor, telewizja satelitarna, telefon, radio, sejf, minibar; z kabin E1 i E2 widok na pokład z linami cumowniczymi, polerami, wciągarką i innym sprzętem cumownicznym.

Kabina zewnętrzna superior (kategoria 9): 3-os., ok. 15-16 m², na pokładzie Aquamarine (2 łóżka pojedyncze: 90 x 190 cm, ustawione w literę L, nie można ich zestawić, łóżko górne: 80 x 180 cm), indywidualnie sterowany nawiew, łazienka (prysznic, wc; suszarka), płaski telewizor, telewizja satelitarna, telefon, radio, sejf, minibar, biurko z krzesłem.

Kabina zewnętrzna z balkonem (kategoria 10): 2-os., ok. 12-14,5 m², na pokładzie Sapphire (łóżko małżeńskie: 150 x 200 cm), mały kącik wypoczynkowy ze stolikiem i fotelami, indywidualnie sterowany nawiew, łazienka (prysznic, wc; suszarka), płaski telewizor, telewizja satelitarna, telefon, radio, sejf, minibar, biurko z krzesłem, oddzielny balkon, specjalny serwis: wino i owoce na powitanie, codziennie słodka niespodzianka, szlafroki, możliwość zamówienia śniadania do pokoju bez dopłaty.

7 noclegów na statku Ocean Majesty, kabiny wewnętrzne 2-os. z łazienkami; za dopłatą dostępne także inne typy kabin • wyżywienie na statku: soft all inclusive • przelot: Polska-Teneryfa-Polska • transfer: lotnisko-port-lotnisko • opieka polskiego rezydenta • ubezpieczenie Complex

 1. Przy rezerwacji rejsu wymagane jest posiadanie ważnego paszportu lub dowodu osobistego (tylko w przypadku obywateli UE) i podanie danych paszportowych lub z dowodu osobistego.
 2. Obowiązkowe opłaty portowe: 150 EUR/os. (płatne na miejscu gotówką lub kartą kredytową).
 3. Zwyczajowe napiwki dla załogi: 5 EUR/dzień/os. Napiwki nie są obowiązkowe.
 4. Zależnie od warunków pogodowych kapitan może zadecydować o zmianie trasy.
 5. Kolejność realizacji punktów programu oraz godziny zawinięcia i wypłynięcia z portów mogą ulec zmianie.
 6. Opisy wycieczek fakultatywnych są podane informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej. Realizacja wycieczek zależy od ilości chętnych.
 7. Na statek nie wolno wnosić alkoholu i niebezpiecznych przedmiotów, jak np. ostre narzędzia i materiały łatwopalne.
 8. Walutą obowiązującą na statku jest EUR.
 9. Na miejscu wymagany depozyt w wysokości 100 EUR/os. (tylko dla osób rozliczających się gotówką).
 10. Maksymalne wymiary bagażu podczas rejsu statkiem: bagaż główny: 80 cm x 58 cm x 34 cm, bagaż podręczny: 55 cm x 25 cm x 40 cm.

5.4 /6
97% klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą

Klienci doceniają:

 • Obsługa na statku
 • Program i trasa rejsu
 • Jakość do ceny
Informacje o regionie
Galeria regionu

Wyspy Kanaryjskie — Teneryfa

Błyszczący w słońcu piasek, intensywnie zielone palmy, ośnieżony szczyt wulkanu Teide, kolorowe papugi w Loro Park – to ikony Teneryfy, ziemi obiecanej turystów z całego świata, gdzie wakacje trwają cały rok. W krainie nieustającej fiesty jest zawsze czas na dobrą zabawę i relaks, a unikalny wyspiarski klimat pozwala w pełni korzystać z atrakcji Wyspy Wiecznej Wiosny.

Położenie na mapie Trasa

​​​Teneryfa • Madera • La Palma • Gran Canaria • La Gomera • Teneryfa

Pięć wysp Archipelagu Makaronezji, jeden tydzień, tysiące wrażeń! Hiszpańska atmosfera czterech Wysp Kanaryjskich i portugalskie klimaty Madery podczas jednego rejsu. Zapierające dech widoki, wulkany, urokliwe miasta, romantyczne miejsca i niezwykłe dzieła natury w programie wycieczek fakultatywnych przygotowanych specjalnie dla Państwa.

PLAN WYCIECZKI
1. DZIEŃ. (czwartek) TENERYFA
Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Reina Sofia. Transfer do portu w SANTA CRUZ DE TENERIFE. Zaokrętowanie na statku wycieczkowym i powitanie przez Kapitana. Czas wolny na pokładzie, udział w programie rozrywkowym oferowanym na statku lub zejście na ląd i samodzielne poznawanie atrakcji Santa Cruz de Tenerife, największego miasta wyspy. Jego sercem jest Plaza España, niedaleko znajduje się najstarszy na wyspie kościół - Matriz de la Concepción i przyciągająca turystów uliczka handlowa Calle Castillo. Nocleg.
2. DZIEŃ. (piątek) TENERYFA
Czas wolny na pokładzie, udział w programie rozrywkowym oferowanym na statku lub zejście na ląd i fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu) udział w wycieczkach. Ok. godz. 18.00 wypłynięcie z portu w kierunku Madery. Nocleg.
Dot. rejsu w terminie 09.01.2020: W piątek (10.01.2020) statek wypływa z portu SANTA CRUZ DE TENERIFE na TENERYFIE w kierunku Madery ok. godz. 21.00.
3. DZIEŃ. (sobota) MADERA
Ok. godz. 13.00 zawinięcie do portu w FUNCHAL, stolicy Madery, którą można zwiedzać pieszo lub słynną kolejką linową. Jest tu wiele ciekawych miejsc i kolorowy targ zadziwiający egzotycznymi owocami i kwiatami. Czas wolny na pokładzie, udział w programie rozrywkowym na statku lub zejście na ląd i fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu) udział w wycieczkach. Nocleg.
Dot. rejsu w terminie 09.01.2020: W sobotę (11.01.2020) statek zawija do portu w FUNCHAL na MADERZE ok. godz. 17.00.
4. DZIEŃ. (niedziela) MADERA
Czas wolny na pokładzie, udział w programie rozrywkowym oferowanym na statku lub zejście na ląd i fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu) udział w wycieczkach. Ok. godz. 18.00 wypłynięcie z portu w kierunku La Palmy. Nocleg.
5. DZIEŃ. (poniedziałek) LA PALMA
Ok. godz. 11.00 zawinięcie do portu w SANTA CRUZ DE LA PALMA, urokliwej stolicy La Palmy, słynnej z kolorowych balkonów i kolonialnych kamienic na głównej ulicy handlowej Calle O’Dal. Jedną z głównych atrakcji miejscowości jest renesansowa Plaza de España, gdzie znajduje się m.in. ratusz z XVI w. i budynek Uniwersytetu Otwartego. Czas wolny na pokładzie, udział w programie rozrywkowym na statku lub zejście na ląd i fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu) udział w wycieczkach. Ok. godz. 21.00 wypłynięcie z portu w kierunku Gran Canarii. Nocleg.
Dot. rejsów w terminach 14.11.2019 oraz 19.12.2019: W poniedziałek (18.11.2019 oraz 23.12.2019) statek wypływa z portu SANTA CRUZ DE LA PALMA na LA PALMIE w kierunku La Gomery ok. godz. 24.00.
6. DZIEŃ. (wtorek) GRAN CANARIA
Ok. godz. 9.00 zawinięcie do portu w LAS PALMAS - tętniącej życiem stolicy wyspy z piaszczystą plażą Las Canteras. Warto zobaczyć najstarszą dzielnicę Vegueta z przepiękną katedrą św. Anny i wybrać się do dzielnicy handlowej Triana. Czas wolny na pokładzie, uczestnictwo w programie rozrywkowym oferowanym na statku lub zejście na ląd i fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu) udział w wycieczkach. Ok. godz. 21.00 wypłynięcie z portu w kierunku La Gomery. Nocleg.
Dot. rejsów w terminach 14.11.2019 oraz 19.12.2019: We wtorek (19.11.2019 oraz 24.12.2019) statek zawija do portu w SAN SEBASTIAN DE LA GOMERA na LA GOMERZE ok. godz. 5.30 i wypływa w kierunku Gran Canarii o godz. 21.00.
7. DZIEŃ. (środa) LA GOMERA
Ok. godz. 8.00 zawinięcie do portu w SAN SEBASTIÁN DE LA GOMERA, urokliwej stolicy wyspy z niewielką, miejską plażą i uliczkami pełnymi typowych kanaryjskich kamienic, gdzie przetrwały pamiątki z wizyty Krzysztofa Kolumba: kościół Wniebowzięcia i Dom Kolumba. Czas wolny na pokładzie, udział w programie rozrywkowym oferowanym na statku lub zejście na ląd i fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu) udział w wycieczkach. Ok. godz. 23.00 wypłynięcie z portu w kierunku Teneryfy. Nocleg.
Dot. rejsów w terminach 14.11.2019 oraz 19.12.2019: W środę (20.11.2019 oraz 25.12.2019) statek zawija do portu w LAS PALMAS na GRAN CANARII ok. godz. 7.00 i wypływa w kierunku Teneryfy o godz. 22.00.
8. DZIEŃ. (czwartek) TENERYFA
Wyokrętowanie ze statku wycieczkowego zgodnie z godzinami wylotów do Polski. Transfer na lotnisko w Reina Sofia. Przelot do Polski.

SOFT ALL INCLUSIVE: poranna filtrowana kawa; śniadanie (7.30-9.30), obiad (14.00-16.30), kolacja (19.30-21.30) w formie bufetu lub serwowane w restauracji głównej na pokładzie 3 lub w Lido Garden z werandą na pokładzie 7; do śniadania woda, soki, kawa filtrowana i herbata z bemarów; do obiadu i kolacji nielimitowane piwo, czerwone oraz białe wino, soki, wybrane napoje gazowane i woda; popołudniowa herbata z bemarów/filtrowana kawa i przekąski w wyznaczonym miejscu; nielimitowane piwo, czerwone oraz białe wino, soki, wybrane napoje gazowane, woda, filtrowana kawa i herbata z bemarów w wyznaczonym barze (12.00-24.00); po kolacji przekąski w wyznaczonym miejscu.

ULTRA ALL INCLUSIVE (za dopłatą): wyznaczone w karcie nielimitowane napoje alkoholowe i bezalkoholowe serwowane 24 godziny na dobę w wyznaczonych barach; wybór z ok. 130 napojów m. in. herbata, espresso, cappuccino, latte macchiato, soki, prosecco, wybrane piwa, vermouth, whisky, różne rodzaje win, różne koktajle alkoholowe i bezalkoholowe, m.in. Cosmopolitan, Bon Voyage, Virgin Pinacolada, Majestic Martini i wiele innych, dodatkowo 15% zniżki na butelkowane wina podczas posiłków w restauracji głównej.

OPIS STATKU: Ocean Majesty — elegancja, klasa i radość morskiej podróży  
Cały majestat oceanu, malownicze porty i romantyczne zachody słońca najpiękniej widać z pokładu Ocean Majesty. Ten elegancki statek wycieczkowy zabierze Cię w rejs marzeń pod żaglami ITAKI. Ocean Majesty zbudowano "na ludzką miarę", jest bardziej kameralny niż gigantyczne wycieczkowce, a jednocześnie oferuje wszystkie wygody i wyjątkową atmosferę morskiej przygody. Profesjonalna i miła obsługa, komfortowe kabiny, rewelacyjna kuchnia to tylko wstęp do atrakcji na Ocean Majesty. Zapraszamy na spacer po statku.
Pokłady atrakcji 
Stylowe wnętrza, mnóstwo miejsc na spotkania, rozmowę, chwilę z książką czy… marzenia. Już na samym początku robi wrażenie lobby - tu na Gości czeka sympatyczna obsługa z powitalnym drinkiem. W całodobowej recepcji dokonasz niezbędnych formalności, a bagaż do Twojej kajuty dostarczy obsługa.
Pierwszy spacer 
Na pokładach pasażerskich są miejsca do siedzenia i leżenia, możesz cieszyć się słońcem, morską bryzą, zachwycać się bez końca oceanem lub relaksować się w ładnie zaprojektowanych salonach. Podziwiaj piękne widoki na ocean z wytwornego Observation Lounge, posłuchaj pianina w Majestic Lounge, umów się na drinka w Bellini Cigar Lounge ze strefą dla palaczy czy w Lido Garden przy basenie.
Z myślą o Tobie 
Wszystko, czego potrzeba znajdziesz na statku. W pokładowym wolnocłowym butiku kupisz ubrania, kosmetyki, perfumy. Niezapomniane chwile uwieczni fotograf, do dyspozycji Gości jest salon kosmetyczny, fryzjer i pralnia. Nad zdrowiem pasażerów czuwa pokładowy lekarz, jest gabinet lekarski i apteka.
Morze przyjemności, ocean wrażeń 
Rozrywka, sport i zabawa na pokładzie Ocean Majesty to więcej niż przyjemność. To wspaniałe spotkania, dużo uśmiechu, serdeczności i gwarancja dobrego humoru, o który dba obsługa statku. Poznawaj świat! Z każdego portu, do którego zawija Ocean Majesty, możesz wyruszyć na niezapomnianą wycieczkę i wybrać trasę specjalnie dla siebie.
Baw się! 
Ocean Majesty to statek stworzony dla przyjemności morskiej podróży, wypoczynku i zabawy. Jest tu basen, mała sala fitness , możesz skorzystać z sauny i masaży. Na relaks zapraszają tarasy słoneczne z bezpłatnymi leżakami. Pokład rekreacyjny jest miejscem zajęć sportowych, zawodów i konkursów. Do wspólnej zabawy zapraszają zespoły: muzyczny i taneczny, możesz wziąć udział w karaoke, a wieczorem szaleć w dyskotece. Każdego dnia rano dostaniesz informację, jakie rozrywki czekają na pokładzie. Atrakcji nie zabraknie od rana do wieczora. Aktywnych zapraszamy na gimnastykę, jogę czy lekcje tańca. Zagraj w gry towarzyskie, bilard holenderski, shuffleboard lub rzutki.
Pokłady pełne słońca 
Basen to jedno z miejsc spotkań na statku, relaks i piękna opalenizna. Wiadomo: najlepiej opala się na wodzie. Tu odbywają się także gry i konkursy. Słoneczne tarasy z parasolami i leżakami zapraszają do spacerów. Podziwiaj majestat oceanu aż po horyzont z włosami rozwianymi morską bryzą!
Fit to hit 
Zadbaj o kondycję. Pokład rekreacyjny jest miejscem zajęć sportowych i zawodów. Zapraszamy na gimnastykę, jogę, stretching, lekcje tańca, nordic walking, gry zręcznościowe. Zagraj w bilard holenderski, shuffleboard lub rzutki. Na pokładzie jest także podgrzewany basen, mała sala fitness, można skorzystać z sauny i masaży.
O’le! 
Wieczorem wybierz się do The Show Lounge, podziwiaj pokazy taneczne w wykonaniu profesjonalnych artystów i występy zespołu muzycznego. Baw się razem z nami na wieczorach z polskimi animacjami i wygraj karaoke. Zagraj w lotki, szachy, warcaby, karty, gry planszowe, bingo. Zapraszamy również do tętniącej życiem dyskoteki.
Smacznego!  
Na Ocean Majesty posiłki to przyjemność i… sztuka. Smaczne i pięknie zaprezentowane są mocną stroną rejsów pod żaglami ITAKI. Restauracja główna oraz bufet w Lido Garden z werandą zapraszają na urozmaicone dania kuchni międzynarodowej w formie bufetu lub serwowane. Sympatyczni kelnerzy dbają o dobre samopoczucie Gości, pomogą w wyborze potrawy, doradzą przystawki i uzupełnią kieliszki. Dostępne są dania wegetariańskie, a dla dzieciaków specjalnie dostosowane krzesełka. Szczególnym wydarzeniem każdego tygodnia jest galowa kolacja, którą poprzedza koktajl z kapitanem. Potrawy są serwowane do stolików, a wieczorowe stroje Gości będą eleganckim dopełnieniem tego wyjątkowego wieczoru.
Dokąd płyną Twoje marzenia? 
Poznawaj świat, ciekawe miejsca i zwyczaje, podziwiaj spektakularne krajobrazy bez codziennego pakowania walizek. Wstajesz rano i codziennie możesz wybrać inny program zwiedzania lub poznawać nowe, ciekawe miejsca na własną rękę. Odkryj magię Wysp Kanaryjskich, zobacz klify Madery i jej niepowtarzalną przyrodę. Wyjątkowy program wycieczek fakultatywnych stworzyliśmy specjalnie dla rejsów pod żaglami ITAKI.
Miasta i miasteczka 
Poczuj atmosferę kanaryjskich miasteczek, odwiedź miejsca, w których był Krzysztof Kolumb. Urokliwe stolice wysp, górskie wioski i miejsca, gdzie zatrzymał się czas. Poznaj dzieła Césara Manrique i zobacz jak pięknie ozdobiły Lanzarote.
Pejzaże marzeń 
Zobacz skarby Wysp Kanaryjskich: majestatyczne wulkany, parki narodowe, oszałamiająca zieleń i księżycowe krajobrazy. Niesamowity maderyjski klif Cabo Girao, kanaryjskie Los Gigantes i Los Hervideros. Codziennie inne krajobrazy, codziennie inne emocje. Podziwiaj widoki, których nie poznają inni.
Same atrakcje 
Loro Park na Teneryfie i Poema del Mar na Gran Canarii to miejsca, które odwiedzają turyści z całego świata. Królestwo zwierząt z orkami i tęczowymi ptakami oraz imponujące akwarium z największą szklaną ścianą na świecie!
Plaże marzeń 
Kuszą Cię kanaryjskie plaże? Nie musisz ich oglądać tylko od strony morza. Skorzystaj z wygodnego dojazdu zorganizowanym transferem na słynne wydmy Gran Canarii i do kurortu Puerto del Carmen na Lanzarote, szczycącego się aż 8 plażami.
Rejs po oceanie i hotel na lądzie? 
Tak to możliwe. Już teraz możesz wybrać hotel na kolejny piękny tydzień Twoich wakacji z bogatej oferty ITAKI na Wyspach Kanaryjskich!
Wyjazdy grupowe 
Rejsy to świetny pomysł na wyjazdy firmowe. Motywacja? Integracja? Indywidualny program? Zajmiemy się tym! Prosimy o kontakt z naszym Działem Grup, Konferencji i Incentive. Najlepsze oferty, nieszablonowe programy dopasowane do oczekiwań. Dla Państwa Pracowników, Klientów i Kontrahentów.
Wisienka na torcie! 
Specjalnie dla Ciebie
Happy Birthday – niespodzianka dla pasażerów obchodzących urodziny podczas rejsu. To będzie Twój wieczór! Podczas kolacji melodia Happy Birthday i tort urodzinowy.
Odnowienie przysięgi małżeńskiej – specjalna ceremonia, która na zawsze pozostanie w pamięci!
 
Ocean Majesty
ZOBACZ PLAN STATKU
kategoria: trzygwiazdkowy superior
273 kabiny: 184 zewnętrzne i 89 wewnętrznych
maks. 600 pasażerów
ok. 250 członków załogi
10 pokładów w tym 7 pasażerskich
3 windy
lobby z całodobową recepcją
2 restauracje: główna oraz Lido Garden z werandą
5 barów
strefa duty free
salony: The Show Lounge, Majesty Lounge, Observation Lounge
czytelnia i punkt internetowy (płatny: 20 EUR/20 godz. użytkowania)
gabinet lekarski i apteka
biuro sprzedaży wycieczek
fotograf (płatny)
pralnia (płatna)
salon kosmetyczny (płatny)
fryzjer (płatny)
sauna
pokój masaży (płatny)
mała sala fitness
pokład rekreacyjny
basen
dyskoteka
 
Dane techniczne: 
zbudowany w 1966 r., oddany jako statek rejsowy w 1995 r.
gruntowny remont w latach: 1991-1994 i 2008, od 2008 r. sezonowo odnawiany
tonaż: 10 417 ton
długość: 135 m, szerokość: 19,2
prędkość: 17 węzłów
stabilizatory: 2 (Denny Brown)
napięcie: 220 V

OPIS KABIN:Poczuj się jak w domu! 
Radosne poranki i relaks po pełnym wrażeń dniu. Budź się i zasypiaj w wybranej wygodnej kabinie. Każda z nich, zarówno wewnętrzna jak i zewnętrzna, jest komfortowa, jasna, zadbana, przytulna i estetycznie urządzona. Łazienki mają nową armaturę i przestronne kabiny prysznicowe. Śniadanie można zamówić do kabiny (za dopłatą: ok. 2 EUR/os./śniadanie). Którąkolwiek z kabin wybierzesz, na Ocean Majesty poczujesz się jak w domu!
Kabina wewnętrzna (kategoria 1): 2-os., ok. 10,8-16,6 m² (2 łóżka pojedyncze: 90 x 190 cm, ustawione równolegle, nie można ich zestawić; możliwość 1 lub 2 dostawek – łóżko górne: 80 x 180 cm), indywidualnie sterowany nawiew, łazienka (prysznic, wc; suszarka), płaski telewizor, telewizja satelitarna, telefon, radio, sejf, biurko z krzesłem.
Kabina wewnętrzna 1-os. (kategoria 2): 2-os., ok. 10,8 m² (2 łóżka pojedyncze: 90 x 190 cm, ustawione równolegle, nie można ich zestawić; indywidualnie sterowany nawiew, łazienka (prysznic, wc; suszarka), płaski telewizor, telewizja satelitarna, telefon, radio, sejf, biurko z krzesłem.
Kabina zewnętrzna z bulajem (kategoria 3): 2-os., ok. 10,5-11,9 m² (2 łóżka pojedyncze: 90 x 190 cm, ustawione równolegle, nie można ich zestawić; w niektórych kabinach możliwość 1 dostawki – łóżko górne: 80 x 180 cm; w jednej z kabin łóżko małżeńskie: 150 x 200 cm (P4)), bulaj, indywidualnie sterowany nawiew, łazienka (prysznic, wc; suszarka), płaski telewizor, telewizja satelitarna, telefon, radio, sejf, biurko z krzesłem.
Kabina zewnętrzna 1-os. (kategoria 4): 1-os., ok. 8,5-11,6 m² (1 łóżko pojedyncze: 90 x 190 cm i 1 łóżko górne: 80 x 180 cm), bulaj, indywidualnie sterowany nawiew, łazienka (prysznic, wc; suszarka), płaski telewizor, telewizja satelitarna, telefon, radio, sejf, krzesło.
Kabina zewnętrzna (kategoria 5): 2-os., ok. 10,3-17,1 m² (2 łóżka pojedyncze: 90 x 190 cm, ustawione równolegle, nie można ich zestawić; możliwość 1 lub 2 dostawek – łóżko górne: 80 x 180 cm), okno panoramiczne, indywidualnie sterowany nawiew, łazienka (prysznic, wc; suszarka), płaski telewizor, telewizja satelitarna, telefon, radio, sejf, biurko z krzesłem; w kategorii 5 są 2 kabiny przystosowane dla osób z ograniczoną mobilnością (E44 i E45), położone bezpośrednio przy windzie, posiadają szersze drzwi wejściowe i szersze drzwi do łazienki.
Kabina zewnętrzna komfort z ograniczonym widokiem (kategoria 6): 3-os., ok. 16 m² (2 łóżka pojedyncze: 90 x 190 cm, ustawione w literę L, nie można ich zestawić, w każdej łóżko górne: 80 x 180 cm), okno panoramiczne, widok z okna ograniczają szalupy ratunkowe, indywidualnie sterowany nawiew, łazienka (prysznic, wc; suszarka), płaski telewizor, telewizja satelitarna, telefon, radio, sejf, minibar, biurko z krzesłem.
Kabina zewnętrzna komfort (kategoria 7): 2-os., ok. 10,5-12 m² (2 łóżka pojedyncze: 90 x 190 cm, ustawione równolegle lub w literę L, nie można ich zestawić, możliwość 1 dostawki – łóżko górne: 80 x 180 cm), okno panoramiczne, indywidualnie sterowany nawiew, łazienka (prysznic, wc; suszarka), płaski telewizor, telewizja satelitarna, telefon, radio, sejf, minibar, biurko z krzesłem.
Kabina zewnętrzna z łóżkiem małżeńskim (kategoria 8): 2-os., 2 na pokładzie Emerald (E1 i E2), ok. 19,9 m² (łóżko małżeńskie: 170 x 200 cm) lub 4 na pokładzie Diamond (D1, D2, D3, D4), ok. 12-15 m² (łóżko małżeńskie: 150 x 200 cm), kącik wypoczynkowy ze stolikiem i fotelami, indywidualnie sterowany nawiew, łazienka (prysznic, wc; suszarka), płaski telewizor, telewizja satelitarna, telefon, radio, sejf, minibar; z kabin E1 i E2 widok na pokład z linami cumowniczymi, polerami, wciągarką i innym sprzętem cumownicznym.
Kabina zewnętrzna superior (kategoria 9): 3-os., ok. 15-16 m², na pokładzie Aquamarine (2 łóżka pojedyncze: 90 x 190 cm, ustawione w literę L, nie można ich zestawić, łóżko górne: 80 x 180 cm), indywidualnie sterowany nawiew, łazienka (prysznic, wc; suszarka), płaski telewizor, telewizja satelitarna, telefon, radio, sejf, minibar, biurko z krzesłem.
Kabina zewnętrzna z balkonem (kategoria 10): 2-os., ok. 12-14,5 m², na pokładzie Sapphire (łóżko małżeńskie: 150 x 200 cm), mały kącik wypoczynkowy ze stolikiem i fotelami, indywidualnie sterowany nawiew, łazienka (prysznic, wc; suszarka), płaski telewizor, telewizja satelitarna, telefon, radio, sejf, minibar, biurko z krzesłem, oddzielny balkon, specjalny serwis: wino i owoce na powitanie, codziennie słodka niespodzianka, szlafroki, możliwość zamówienia śniadania do pokoju bez dopłaty.

ŚWIADCZENIA: 7 noclegów na statku Ocean Majesty, kabiny wewnętrzne 2-os. z łazienkami; za dopłatą dostępne także inne typy kabin • wyżywienie na statku: soft all inclusive • przelot: Polska-Teneryfa-Polska • transfer: lotnisko-port-lotnisko • opieka polskiego rezydenta • ubezpieczenie Complex

UWAGI:
 1. Przy rezerwacji rejsu wymagane jest posiadanie ważnego paszportu lub dowodu osobistego (tylko w przypadku obywateli UE) i podanie danych paszportowych lub z dowodu osobistego.
 2. Obowiązkowe opłaty portowe: 150 EUR/os. (płatne na miejscu gotówką lub kartą kredytową).
 3. Zwyczajowe napiwki dla załogi: 5 EUR/dzień/os. Napiwki nie są obowiązkowe.
 4. Zależnie od warunków pogodowych kapitan może zadecydować o zmianie trasy.
 5. Kolejność realizacji punktów programu oraz godziny zawinięcia i wypłynięcia z portów mogą ulec zmianie.
 6. Opisy wycieczek fakultatywnych są podane informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej. Realizacja wycieczek zależy od ilości chętnych.
 7. Na statek nie wolno wnosić alkoholu i niebezpiecznych przedmiotów, jak np. ostre narzędzia i materiały łatwopalne.
 8. Walutą obowiązującą na statku jest EUR.
 9. Na miejscu wymagany depozyt w wysokości 100 EUR/os. (tylko dla osób rozliczających się gotówką).
 10. Maksymalne wymiary bagażu podczas rejsu statkiem: bagaż główny: 80 cm x 58 cm x 34 cm, bagaż podręczny: 55 cm x 25 cm x 40 cm.
Opinie klientów (300)

Ocena ogólna

5.4/6

Klienci wyróżnili:

 • Obsługa na statku
 • Program i trasa rejsu
 • Jakość do ceny
97%
naszych klientów poleca ten hotel!
 • 5.4
 • 4.9
 • 5.0
 • 5.1
 • 5.8
 • 5.1
 • 5.6
 • 5.3

Pokaż recenzje od:

6/6
50+ lat, z partnerem/ką styczeń 2020
Rejs super szczególnie o tej porze roku, Wyspy piekne. Duzym plusem było to że we własnym zakresie można bylo organizowaco przeznaczcprczas npnna zwiedzanie lub pozostacpna statku i np (...) rozwiń
Rejs super szczególnie o tej porze roku, Wyspy piekne. Duzym plusem było to że we własnym zakresie można bylo organizowaco przeznaczcprczas npnna zwiedzanie lub pozostacpna statku i np opalać się. Osobne podziekowania Pani Katarzynie z biura ltaka Galerii Jurowiecka w Białymstoku za przemila obsluge i rady, które przydały się. Dziękuję
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 5
zwiń
6/6
41-50 lat, z partnerem/ką styczeń 2020
Bardzo polecam ten rejs! Komfortowe warunki podróży, świetna organizacja, bardzo dobre wyżywienie, program artystyczny na wysokim poziomie, świetnie zorganizowane zwiedzanie (bogaty program to (...) rozwiń
Bardzo polecam ten rejs! Komfortowe warunki podróży, świetna organizacja, bardzo dobre wyżywienie, program artystyczny na wysokim poziomie, świetnie zorganizowane zwiedzanie (bogaty program to wyboru) gwarantowały poznanie wielu miejsc na wyspach, które odwiedziliśmy ! Po prostu można poddać się opiece ITAKI , zwiedzać i świetnie się bawić, rewelacja! Polecam wszystkim niezapomnianą przygodę ! Sama chętnie wybiorę się kolejny raz :)
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
5/6
50+ lat, sam/a styczeń 2020
To był mój pierwszy rejs więc nie mam porównania. Wyjątkowa przygoda, ludzie uśmiechnięci obsługa bardzo sprawna. Jedzenie bardzo dobre na obydwu pokładach. Nowością dla mnie było, że bez (...) rozwiń
To był mój pierwszy rejs więc nie mam porównania. Wyjątkowa przygoda, ludzie uśmiechnięci obsługa bardzo sprawna. Jedzenie bardzo dobre na obydwu pokładach. Nowością dla mnie było, że bez ograniczeń można było korzystać z restauracji a la carte. Jeśli ktoś może poświęcić na kolację nieco (powtarzam: nieco) więcej czasu bo obsługa jest bardzo sprawna nawet w chwili gdy na sali znajduje się dużo gości, serdecznie polecam. Jeśli chodzi o wycieczki to zaliczyłem trzy z uwagi na fakt, że lubię czasem pochodzić własnymi ścieżkami. La Palma, La Gomera i Gran Canaria SUPER. Odpuściłem Maderę i Teneryfę gdyż te wyspy poznałem na poprzednich wyjazdach. Madera również z Itaką, BAJKA.
 • 5
 • 4
 • 6
 • 6
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
4/6
31-40 lat, ze znajomymi styczeń 2020
Bardzo ciekawa trasa, atrakcyjne wycieczki Obsługa bardzo przyjazna i pomocna, zawsze uśmiechnięta Duża dbałość o czystość w kabinie rozwiń
Bardzo ciekawa trasa, atrakcyjne wycieczki Obsługa bardzo przyjazna i pomocna, zawsze uśmiechnięta Duża dbałość o czystość w kabinie
 • 4
 • 4
 • 4
 • 5
 • 4
 • 5
 • 4
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką styczeń 2020
Wszystko doskonale zorganizowane ,codziennie inna wyspa i do tego możliwość indywidualnego lub zorganizowanego poznawania każdej z nich .Posiłki dostępne w dwóch wersjach ;"jako szwedzki stół", (...) rozwiń
Wszystko doskonale zorganizowane ,codziennie inna wyspa i do tego możliwość indywidualnego lub zorganizowanego poznawania każdej z nich .Posiłki dostępne w dwóch wersjach ;"jako szwedzki stół", lub w restauracji ,gdzie siedząc przy stoliku można zamawiać posiłki dostępne w karcie dań u kelnerów .Poza tym rozrywka prezentowana na bardzo profesjonalnym poziomie ,zresztą jak i obsługa kelnerska podczas animacji.
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
 • 6
 • 5
 • 5
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką styczeń 2020
Rejs spełnił oczekiwania w pełni. Pogoda dopisała, obsługa i rozrywki na "6", od przylotu na Teneryfę do wylotu wszystko jasno i klarownie podawane jak "na tacy", wycieczki fakultatywne super - (...) rozwiń
Rejs spełnił oczekiwania w pełni. Pogoda dopisała, obsługa i rozrywki na "6", od przylotu na Teneryfę do wylotu wszystko jasno i klarownie podawane jak "na tacy", wycieczki fakultatywne super - dla każdego coś miłego (no może poza zbyt wysoką ceną), prośby specjalne, indywidualne do obsługi związane ze świętowaniem rocznicy ślubu spełnione w pełni. Jeden duży minus, ale to już do Biura Podróży, to fakt, iż cena zarezerwowanego Rejsu na 10 miesięcy przed jego terminem (first minute) okazała się, pomimo "promocji", najwyższą (chyba nie tak powinna działać tego typu promocja).
 • 4
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 4
zwiń
5/6
31-40 lat, z rodziną styczeń 2020
Cześć, Wróciliśmy właśnie (wczoraj) z tego rejsu. Wylot-Przylot z/do Katowic, 7 noclegów, 8 dni, opcja: soft all inclusive, 2 dorosłych plus dziecko (6 lat). Sam wylot i przelot - bez (...) rozwiń
Cześć, Wróciliśmy właśnie (wczoraj) z tego rejsu. Wylot-Przylot z/do Katowic, 7 noclegów, 8 dni, opcja: soft all inclusive, 2 dorosłych plus dziecko (6 lat). Sam wylot i przelot - bez zastrzeżeń. Co prawda prawie 6 godzin lotu, w bardzo głośnym i ciasnym samolocie nie był "lekki, łatwy i przyjemny", ale cóż... Takie odległości muszą się wiązać z nieprzyjemnościami podróży. Na lotnisku na Teneryfie czekała już na nas obsługa Itaki, która oklejała walizki zawierające informacje o numerze kabiny i kierowała nas do właściwego autokaru. Przejazd lotnisko -> port trwał jakieś 45 minut (lotnisko na południu wyspy, port na północy). W porcie czekał na nas powitalny kieliszek szampana (dla dziecka soczek w kieliszku), ciasteczko powitalne, wydrukowywanie karty pokładowej (jak się później okazało niezwykle istotnej), fotograf robiący pamiątkowe zdjęcia na tle zdjęcia statku, skanowanie bagaży podręcznych oraz spacer do kajuty. Całość poszła bardzo sprawnie, ale było to wieloetapowe i wymagało skupienia. Kajuta oczywiście okazała się bardzo mała i ciasna, z wystrojem i standardem raczej z minionej epoki, ale całość zdecydowanie była czysta i świeża (na łóżkach ciężkie brązowe kapy, krzesła "jak u babci", pstrokaty dywan, beżowa kolorystyka łazienki). W łazience codziennie czekały na nas nowe kosmetyki, czyste ręczniki, pudełko chusteczek higienicznych i papier toaletowy. Kabina była regularnie sprzątana, a boy w zasadzie był cały czas dostępny, gdyby była taka potrzeba. Podczas zaokrętowywania sprawdzane były bagaże - zakaz wnoszenia żelazek (nie pytajcie dlaczego :) i alkoholu. Przedmioty te trafiały do depozytu - można je było odebrać od ochrony w przeddzień powrotu do kraju. Ściany kabiny bardzo, bardzo cienkie - wyraźnie było słychać rozmowy gości z sąsiednich pokoi oraz z korytarza. Dużym mankamentem całego statu jak i kajuty był dosyć męczący zapach benzyny i spalin oraz bardzo głośna klimatyzacja w pokoju - szumiała tak głośno, że niemożliwa była przy niej swobodna rozmowa. Wg opisu statku, na pokładzie powinien znajdować się basen. Niestety to raczej pobożne życzenie - raczej większa/głębsza wanna pośrodku restauracji. Niewiele osób skusiło się na "stojące moczenie" pośród gości, którzy jedli obiad albo pili kawę... Wyżywienie raczej monotonne i moja opinia jest bardzo subiektywana, gdyż po prostu "nie były to nasze saki". Posiłki serwowane były w 2 restauracji: w bufecie oraz w restauracji na dolnym pokładzie. Korzystaliśmy głównie z bufetu (wynikało to z faktu, że była to szybsza forma i dziecko mogło "zobaczyć" co ma ochotę zjeść). Raz zeszliśmy do drugiej restauracji. Jedzenie było tam dużo smaczniejsze i serwowane w bardzo efektowny sposób, ale kolacja wydłużyła się od 1,5 godziny - niestety to zbyt długo jak dla dziecka. Byliśmy wtedy świadkami, kiedy kelnerzy śpiewali "Happy Birthday" i wręczali tort kilku uczestnikom rejsu - wyglądało to bardzo, BARDZO uroczo i zdecydowanie było godne pozazdroszczenia! Przylot i pierwszy dzień spędziliśmy na Teneryfie (wyjście z portu dobrze oznakowane, odległość od centrum miasta - około 20 minut spacerem). drugiego dnia pojechaliśmy do Loro Parku (wyjazd organizowany przez Itakę). W parku spędziliśmy prawie cały dzień, wróciliśmy dopiero chwilę przed wypłynięciem z portu. W Loro nie oprowadzał nas przewodnik - rola Itaki ograniczała się do przewozu w obie strony i kupna biletu. Co do samej atrakcji - wrażenia niesamowite! Cena nie należała do najtańszych (60 euro od osoby, gdzie 38 euro - bilet do parku), ale z naszym dzieckiem w zasadzie było to must have zobaczenia :) Pierwszego dnia wieczorem odbyło się spotkanie z rezydentem - niestety było ono przydługie i trochę nudnawe - sprowadzało się w zasadzie do reklamy i sprzedaży wycieczek fakultatywnych (tylko około 10 pierwszych minut poświęcone było praktycznym informacjom na temat statku i rejsu). Poinformowano nas, że obowiązkowym dokumentem na statku jest karta pokładowa (drukowana w formacie karty płatniczej), która pełniła funkcję dokumentu tożsamości oraz środka płatniczego - na statku wszystkie przedmioty, dodatki oraz usługi obciążały właśnie debet na tej karcie (czyli usługi fotografa, koktajle, "lepsze kawy" oraz wycieczki fakultatywne organizowanie przez Itakę). Karta byłą rozliczana w przeddzień wylotu. Kilkukrotnie ostrzegano nas przed kradzieżami na wyspach i proszono o nienoszenie ze sobą dowodów, paszportów oraz dużej ilości gotówki. W każdej kajucie stał sejf z własnoręcznie ustawianym kodem. Codziennie wieczorem otrzymywaliśmy również informację na temat następnego dnia, czyli: do jakiej wyspy dopływamy, o której przypłynięcie, o której wypłynięcie, prognozowana pogoda, opis dostępnych wycieczek fakultatywnych, rozkład animacji oraz godziny posiłków. Przed pierwszym wypłynięciem , czyli kursem na Maderę musieliśmy odbyć obowiązkowe szkolenie z zasad bezpieczeństwa. Szkolenie było interaktywne (z kursem zakładania kamizelek) i dużo bardziej ciekawe niż informacje udzielane przez stweardessy podczas każdego lotu samolotem. Rano dopłynęliśmy na Maderę (ocean był wyjątkowo spokojny, dlatego udało się "zaparkować" 2 godziny wcześniej niż było to zaplanowane). Trzeba dodać, że mimo, że statek był bardzo duży, a ocean spokojny to kołysanie było odczuwalne - zarówno za dnia jak i w nocy podczas spania. Madera przepiękna! Mnóstwo kwiatów, piękne widoki i klimatyczne uliczki kawiarenki. Następnego dnia mieliśmy zaplanowane zwiedzanie całej wyspy (możliwości było bardzo dużo - i tych organizowanych przez Itakę i tych dostępnych na lądzie, np. autobusy turystyczne z odkrytymi dachami). Niestety rano dziecko obudziło się w bardzo wysoką gorączką (38,6 stopnia). Posiadaliśmy własny Ibuprofen, więc kiedy gorączka spadła, wybraliśmy się na ostrożny spacer. Niestety musieliśmy wrócić na statek około 12:00, gdyż gorączka znowu się podniosła i dziecko zaczynało być bardzo osłabione. O 13:00 kiedy nie udało się na jej zbić posiadanym Nurofenem zeszliśmy do gabinetu lekarza. Lekarz-Polak zbadał dziecko, oznajmił, że jest to "infekcja" i przepisał antybiotyk (który od razu nam wręczył). Poinstruował nas również o zachowaniu środków ostrożności, możliwych skutkach (np. brak apetytu), ostrzegł, że istnieje ryzyko, że taka wysoka gorączka może się utrzymywać do 48 godzin. Wzywał nas póżniej na wizyty kontrolne, kontaktowaliśmy się z nim również telefonicznie z kajuty. No i tutaj w zasadzie musieliśmy zakończyć nas rejs. Następne dni spędzaliśmy już raczej na pokładzie, albo w niedalekiej odległości od portu (jak wspomniałam wcześniej - na statku wyczuwalny był bardzo nieprzyjemny zapach benzyny i spalin, a w kajucie było albo głośno z powodu buczącej klimatyzacji, albo bardzo duszno, jeżeli jej nie włączyliśmy). Odważyliśmy się wyjść dopiero do Akwarium tuż przy porcie (z największą szklaną ścianą na świecie) na Gran Canaria, jakieś 400 m od statku, a ostatniego dnia na La Gomera, spacerowaliśmy po plaży i uroczych uliczkach. Niestety na statku nie było żadnych animacji, które mogłyby dotyczyć naszego dziecka (na pokładzie zumba albo joga), Animator oferował możliwość wypożyczenia gier towarzyskich. Codziennie około 18:45 był występ P. Olgi, ale byliśmy na nim tylko raz, gdyż zupełnie niezaciekawiło to naszego dziecka. Wg planu, następowały póżniej kolejne występy (muzyczne i taneczne) ale ze względu na porę raczej dotyczyły one dorosłych niż dzieci. Wylot również odbył się sprawnie: rezydenci na bieżąco informowali o kolejnych etapach (nadanie walizek, wyokrętowanie, odebranie walizek, transfer na lotnisko, odprawa bagażowa).
 • 5
 • 4
 • 4
 • 6
 • 2
 • 6
 • 5
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką styczeń 2020
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 4
 • 5
 • 5
 • 6
 • 5
 • 6
 • 5
zwiń
6/6
26-30 lat, ze znajomymi styczeń 2020
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 4
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
5/6
31-40 lat, z partnerem/ką styczeń 2020
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 5
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
31-40 lat, sam/a styczeń 2020
Gdy kupowałam rejs nie mogłam uwierzyć w fakt, że na stronie było 99 procent tylko bardzo pozytywnych komentarzy, teraz mogę się przyłączyć do najkorzystniejszych opinii. Statek, wiadomo swoje (...) rozwiń
Gdy kupowałam rejs nie mogłam uwierzyć w fakt, że na stronie było 99 procent tylko bardzo pozytywnych komentarzy, teraz mogę się przyłączyć do najkorzystniejszych opinii. Statek, wiadomo swoje lata ma za sobą i to największy minus, ale jest czysty i uśmiechy obsługi kompensują wszystko. Obsługa REWELACYJNA! Plan podróży - bardzo ciekawy, opcje wycieczek fakultatywnych - różnorodne, integracja na statku - wspaniała, dzięki animatorom (Klaudii Kaczmarczyk, Robertowi Zwolińskiemu) oraz m.in. koncepcji łączenia gości przy stolikach podczas posiłków... pokład trzeci zaskoczył mnie bardzo smacznymi kolacjami składającymi się z wielu ładnie podanych dań, które były serwowane z karty przez uśmiechniętych kelnerów. Wszystko łącznie z winem podawane do stolika, kulturalnie, jak w normalnej restauracji;) właściwie to kolacje jadłam tylko tam, dając się rozpieszczać ;) Wartością dodaną były występy pani Ewy Błachnio, którą miałam okazję poznać podczas rejsu, oraz Olgi Barej. Bardzo miłe, profesjonalne, kontaktowe osoby - cały czas uśmiechnięte. Kompletnym zaskoczeniem wyjazdu był niesamowity zespół Funkys Band z bardzo różnorodnym repertuarem oraz przecudowną Marianą, filigranową kobietą o pięknym czarnym głosie, muszę jeszcze wspomnieć o przesympatycznym saksofoniście Alexie, który również, zauroczył publiczność. Dla porządku wspomnę jeszcze o występach tancerzy oraz innych atrakcjach - m.in. Wyborach Miss i Mistera Statku Ocean Majesty, w których brałam czynny udział i świetnie się bawiłam, potańczyłam także w dyskotece gdzie było przyjemnie i bardzo kameralnie. Ogólnie bardzo dobry stosunek jakości do ceny, na dobrą sprawę w opcji min. można było nie wydać prawie żadnego euro na wyjeździe, opalać się na pokładzie, ćwiczyć na siłowni, czy pilates, tańczyć zumbę, wychodzić na plaże przy portach i fiestować swój czas;) Ja korzystałam z kilku wycieczek fakultatywnych i tez nie żałuję żadnej złotówki podczas tych moich objazdowych wczasów :) w tym miejscu muszę bardzo pochwalić przewodnika pana Radka, jego niezapomniane opowieści znacznie wzbogaciły wyjazd, chociaż było więcej osób, które również przedstawiały ciekawe fakty.
 • 4
 • 4
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
5/6
41-50 lat, z rodziną styczeń 2020
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 4
 • 2
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
26-30 lat, ze znajomymi styczeń 2020
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 6
 • 6
 • 4
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką styczeń 2020
Było super!!!! rozwiń
Było super!!!!
 • 4
 • 5
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
50+ lat, sam/a styczeń 2020
Wspaniała Atlantycka Przygoda! Świetna i dopracowana organizacja pozwalała poczuć się swobodnie i nie martwić się , że czegoś się nie wie, czy coś się przeoczy. W recepcji też zawsze można (...) rozwiń
Wspaniała Atlantycka Przygoda! Świetna i dopracowana organizacja pozwalała poczuć się swobodnie i nie martwić się , że czegoś się nie wie, czy coś się przeoczy. W recepcji też zawsze można liczyć na dodatkowe wyjaśnienia, czy wskazówki. Cała załoga statku pracowała bardzo rzetelnie, aby nam było milo i przyjemnie, odczuwałam to niemal na każdym kroku (uśmiechy, Dzień dobry...) Dużą wartością jest wg mnie międzynarodowa załoga, na 100% nie byłoby takiego uroku, gdyby wszędzie byli sami Polacy... Niesamowite widoki i pogoda oraz pyszne posiłki i wieczory pełne atrakcji dopełniły resztę. Dla każdego znajdzie się coś co lubi! Polecam taką formę odpoczynku, zwłaszcza, że można też korzystać z wycieczek fakultatywnych.
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką styczeń 2020
Wspaniała przygoda. Godna powtórki. rozwiń
Wspaniała przygoda. Godna powtórki.
 • 5
 • 5
 • 5
 • 6
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką styczeń 2020
Zaliczamy ten wyjazd do bardzo udanych, dobrze zorganizowanych, grzecznie i miło obsłużonych, nazwanych przez nas "rejsem życia". rozwiń
Zaliczamy ten wyjazd do bardzo udanych, dobrze zorganizowanych, grzecznie i miło obsłużonych, nazwanych przez nas "rejsem życia".
 • 4
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
 • 5
 • 5
zwiń
6/6
50+ lat, ze znajomymi styczeń 2020
Wspaniała przygoda i niezapomniane przeżycie rozwiń
Wspaniała przygoda i niezapomniane przeżycie
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
31-40 lat, z partnerem/ką styczeń 2020
niezapomniana przygoda, bardzo nas poztywnie zaskoczono: obsługa, jakość jedzenia, organizacja każdego dnia, wybór wycieczek fakultatywnych, wspaniali piloci wycieczek i doświadczeni kierowcy. rozwiń
niezapomniana przygoda, bardzo nas poztywnie zaskoczono: obsługa, jakość jedzenia, organizacja każdego dnia, wybór wycieczek fakultatywnych, wspaniali piloci wycieczek i doświadczeni kierowcy.
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
20-25 lat, z rodziną styczeń 2020
Cudownie spędzone wakacje. Napewno wrócimy rozwiń
Cudownie spędzone wakacje. Napewno wrócimy
 • 4
 • 4
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
 • 5
zwiń
5/6
31-40 lat, ze znajomymi styczeń 2020
Rejs to świetny sposób na obejrzenie wielu miejsc podczas jednych wakacji - codziennie jesteśmy w nowym ciekawym miejscu, a nasz hotel ze wszystkimi udogodnieniami podróżuje razem z nami :D (...) rozwiń
Rejs to świetny sposób na obejrzenie wielu miejsc podczas jednych wakacji - codziennie jesteśmy w nowym ciekawym miejscu, a nasz hotel ze wszystkimi udogodnieniami podróżuje razem z nami :D Trasa podróży fajnie zaplanowana, wieczorno-nocne rejsy bardzo klimatyczne, dużo atrakcji na statku, a dni można dowolnie zaplanować - samodzielne zwiedzanie albo kilka wycieczek do wyboru. Statek może nie największy, ale przez to, że nie był pływającym molochem oraz dzięki przesympatycznej obsłudze, już drugiego dnia czułam się na nim jak w domu. Rejs nakierowany głównie na dorosłych, dzieci płynęło bardzo niewiele. Bardzo chętnie powtórzyła bym ten rejs w większym gronie :)
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
26-30 lat, z partnerem/ką styczeń 2020
Jestem BARDZO zadowolona z rejsu. Obsługa była fantastyczna, jedzenie przepyszne, kabiny sprzątane kilka razy dziennie, animacje na najwyższym poziomie. Nigdy nie byłam tak zadowolona z wyjazdu (...) rozwiń
Jestem BARDZO zadowolona z rejsu. Obsługa była fantastyczna, jedzenie przepyszne, kabiny sprzątane kilka razy dziennie, animacje na najwyższym poziomie. Nigdy nie byłam tak zadowolona z wyjazdu jak tym razem. Wszystkim polecam ten rejs. Ja zdecydowanie wrócę jeszcze nie raz.
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką styczeń 2020
Udział w rejsie to dla nas prawdziwa Atlantycka Przygoda zwłaszcza , ze po raz pierwszy korzystaliśmy z takiej formy wypoczynku. Zależało nam głównie na spędzenie czasu zimą w miejscu gdzie (...) rozwiń
Udział w rejsie to dla nas prawdziwa Atlantycka Przygoda zwłaszcza , ze po raz pierwszy korzystaliśmy z takiej formy wypoczynku. Zależało nam głównie na spędzenie czasu zimą w miejscu gdzie jest ciepło i słonecznie. W bonusie otrzymaliśmy atrakcje pobytu na statku. Doskonała obsługa, smaczne, zdrowe i pięknie podane jedzenie oraz wspaniałe koncerty zespołu Funkys Band z solistką Marianną! Chcemy to powtórzyć!
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
41-50 lat, ze znajomymi styczeń 2020
Bardzo dobra :) rozwiń
Bardzo dobra :)
 • 5
 • 6
 • 5
 • 6
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką styczeń 2020
REWELACJA! rozwiń
REWELACJA!
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
Wycieczki lokalne

Wycieczki dostępne na miejscu

TENERYFA

GRAN TOUR TENERYFA
Wizyta w miejscowości Icod de Los Vinos, gdzie można podziwiać wieczne drzewo Drago, którego purpurowe soki służyły do farbowania szat królewskich. Następnie postój w punkcie widokowym w pobliżu Garachico – miasteczka częściowo zalanego przez lawę. Kolejnym punktem programu są zachwycające klify Los Gigantes, których wysokość sięga nawet 600 m n.p.m. Przejazd do Parku Narodowego Cañadas del Teide, nad którym dominuje wulkan Teide – najwyższa góra Hiszpanii (3718 m n.p.m.). Dookoła roztaczają się księżycowe krajobrazy wyspy. Możliwość wjazdu na szczyt kolejką Teleferico (za dodatkową opłatą). Następnie typowy kanaryjski obiad w tradycyjnej restauracji. Wycieczka całodniowa.

LORO PARK
Największy na Wyspach Kanaryjskich i jeden z największych w Europie park zoologiczno-botaniczny. Nadzwyczajne bogactwo kwiatów i liczne gatunki egzotycznej roślinności czynią go prawdziwie rajskim ogrodem. Można tu obserwować unikatowe, jedne z największych na świecie, kolekcje różnokolorowych papug. Niezapomniane wrażenie robią pokazy umiejętności delfinów, papug, lwów morskich i ogromnych orek, których akwarium jest największe i najbardziej nowoczesne na świecie. Na terenie parku żyją także flamingi, krokodyle, goryle i tygrysy. Niezwykłą atrakcją jest „Planeta Pingwinów”, gdzie ptaki żyją w doskonale odtworzonym arktycznym krajobrazie. Park jest jedną z największych atrakcji turystycznych Teneryfy. Czas trwania: ok. 6 godz.

LOT HELIKOPTEREM
Lot nad błękitnym morzem z przepięknymi widokami na wybrzeże spodoba się entuzjastom wakacyjnego fotografowania. Przelot nad El Puertito i dalej nad wioską rybacką La Caleta i polem golfowym Costa Adeje. Rzadka okazja, by obejrzeć Playa de las Américas i miejscowość Los Cristianos z zupełnie innej perspektywy! Czas trwania: ok. 4 godz.

PARK LINOWY
Najwiekszy park linowy w koronach drzew na Wyspach Kanaryjskich. Ponad dwie godziny zabawy, przejazd najdłuższą tyrolką na Wyspach Kanaryjskich. Niesamowita zabawa dla całej rodziny! Dostępne są 2 trasy: rodzinna i sportowa. Wybór trasy należy potwierdzić po przybyciu na miejsce. Wycieczka odbywa się przy min. 10 dorosłych uczestnikach. W trasie rodzinnej mogą uczestniczyć dzieci od 1,1 m wzrostu, a w sportowej dzieci powyżej 10. roku życia i od 1,45 m wzrostu. Dzieciom do 13. roku życia, w przypadku obu tras musi towarzyszyć osoba dorosła. Czas trwania: ok. 4 godz.

SANTA CRUZ DE TENERIFE
Zwiedzanie miasta w najbardziej komfortowy sposób – autobusem turystycznym – hop on, hop off, dzięki czemu można zobaczyć najciekawsze miejsca w stolicy wyspy, wsiadając i wysiadając z autobusu na dowolnym przystanku. Autobus dostępny jest przez 24h na dobę. Podczas podróży dostępny będzie audioprzewodnik w języku polskim. W ramach biletu również przejazd pociągiem turystycznym oraz wstęp do Historycznego Muzeum Wojskowego, ogrodu botanicznego – Palmetum, Domu Karnawału oraz trasa z przewodnikiem z Plaza de España (tylko w językach: angielski, hiszpański i niemiecki) oraz wiele innych atrakcji. Wycieczka całodniowa.

SMAKI TENERYFY
Idealny wybór dla osób, które lubią poznawać odwiedzane kraje od kuchni! Wycieczka zaczyna sie na farmie Aloe Vera w Güimarze, gdzie można poznać historię i właściwości jednej z najbardziej legendarnych i leczniczych roślin – aloesu. Następnie wizyta w fabryce sera w mieście Arafo. Degustacja. Kolejny przystanek na trasie to Bodega Ferrera, rodzinne przedsiębiorstwo, w którym Goście spróbują 3 odmian wina z kilkoma tapasami. Na końcu jeden z najważniejszych punktów na Wyspach Kanaryjskich – Candelaria z bazyliką Nuestra Señora de Candelaria. Czas wolny na spacer w miasteczku, powrót do portu. Czas trwania: ok. 6 godz.

TAGANANA & LA LAGUNA
Zakochaj się w dzikiej przyrodzie Teneryfy! Przejazd przez miasto San Andrés z przepięknym widokiem na wyspę i wizyta w malowniczej miejscowości Taganana, jednej z pierwszych osad na Teneryfie, gdzie zachowała się ciekawa architektura i której mieszkańcy nadal kultywują dawne zwyczaje. Następnie postoje w punktach widokowych, skąd podziwiać można wspaniałe widoki na Tagananę i Cruz del Carmen. Przejazd do San Cristóbal de La Laguna, pierwszej stolicy Teneryfy, z jedynym uniwersytetem na wyspie i pięknie zachowaną, kolonialną starówką wpisaną na listę UNESCO. Spacer uliczkami miasta: ratusz, Calle Obispo Rey Redondo z zabytkowymi Casa de los Capitanes, Plaza de la Concepción, przy którym wznosi się najstarszy na wyspie kościół – Nuestra Señora de la Concepción. Następnie wizyta w winnicy Bodega Alvaro w regionie Tacoronte, najważniejszym obszarze produkcji wina na Teneryfie. Degustacja. Czas trwania: ok. 5 godz.

TREKKING ANAGA
Majestatyczne góry Anaga oczarowują zieleniami, brązami i szarościami. Zielony płaszcz paproci, mchów i smukłych drzew oraz kwiaty o żywych kolorach, które kryją się wśród liści – trudno o piękniejsze widoki podczas trekkingu. Trasa o łatwym poziomie trudności, długość: ok. 5 km. Wycieczka odbywa się przy min. 16 uczestnikach. Wycieczka dla osób powyżej 10. roku życia. Czas trwania: ok. 5 godz.

LA PALMA

GRAN TOUR LA PALMA
Największe atrakcje La Palmy podczas jednej wycieczki! Głównym punktem programu jest Roque de los Muchachos – najwyższy szczyt wyspy (2426 m n.p.m.). Można stąd podziwiać nie tylko wspaniałe widoki na La Palmę i Caldere de Taburiente, ale także słynne obserwatoria astronomiczne na szczycie kaldery, w tym jedno z największym na świecie teleskopem optycznym GranTeCan. Przy dobrej widoczności można stąd nawet zobaczyć wulkan Teide na Teneryfie! Przejazd do punktu widokowego Izcagua z kolejną dawką malowniczych, wulkanicznych widoków. Następnie wizyta w miasteczku Tazacorte z małym portem, położonym wsród plantacji bananowców, typowych dla krajobrazu La Palmy. Krótki spacer wzdłuż jednej z najładniejszych, ciemnych plaż La Palmy i odkrywanie urokliwej kanaryjskiej architektury Tazacorte. Ostatnim punktem programu jest niezapomniana wizyta w Parku Narodowym Caldera de Taburiente. Wycieczka całodniowa.

SANTA CRUZ DE LA PALMA
Najciekawsze zakątki urokliwej Santa Cruz de La Palma, stolicy wyspy. Spacer po historycznym centrum z kolonialnymi kamienicami z charakterystycznymi, kolorowymi balkonami, które są symbolem miasta. Wizyta na wyjątkowym targu miejskim Mercado Municipal, zwanym przez mieszkańców La Recova, gdzie można kupić egzotyczne owoce, sok z trzciny cukrowej i lokalne produkty. Następnie przejście na Plaza de España, renesansowy plac, obsadzony palmami. Znajdują się tu: budynek Ayuntamiento – ratusz z XVI w., Iglesia del Salvador – kosciół przypominający fortecę i fontanna. Czas wolny na zwiedzanie i szybkie zakupy. Następnie wizyta w Sanktuarium Matki Boskiej Śnieżnej, patronki wyspy, które jest najważniejszym miejscem kultu religijnego na La Palmie. Czas trwania: ok. 5 godz.

TRANSFER DO TAZACORTE
Odkryj zachodnią część La Palmy! Transfer do urokliwego miasteczka Tazacorte, jednego z najstarszych na wyspie. Znajduje się tutaj ładna, czarna plaża i mały port na tle wysokiego, ciemnego klifu. Czas na plażowanie i podziwianie kolorowej architektury miasteczka, która stanowi jego znak rozpoznawczy. Czas trwania: ok. 4 godz.

TREKKING EL BOSQUE ENCANTADO
Na ciekawej trasie znajdą się gęste lasy laurowe i gigantyczne paprocie, prawdopodobnie najpiękniejsze i najbardziej spektakularne w archipelagu Wysp Kanaryjskich. Dotarcie do La Somada Alta, punktu widokowego położonego 900 m n.p.m. Następnie zejście, by stopniowo zagłębiać się w „zaczarowanym lesie”, prehistorycznej dżungli pełnej bujnej roślinności, majestatycznych paproci oraz pięknych roślin i kwiatów znajdujących się w każdym jego zakątku. Dalej w programie San Bartolo, z niesamowitymi widokami wąwozów północy. Następnie spektakularny wąwóz La Galga. Długość trasy: ok. 7 km, czas przejścia: ok. 4 godz., różnica wysokości: +350/-550 m. Wycieczka odbywa się przy min. 15 uczestnikach. Czas trwania: ok. 4 godz.

VOLCANES DEL SUR
Pierwszym przystankiem podczas tej ekscytującej i malowniczej trasy jest Los Llanos de Aridane – miejscowość położona na zachodzie wyspy. Warto poznać jej historyczne centrum z malowniczymi budynkami kanaryjskiej architektury. Trasa prowadzi do obszaru Fuencaliente, gdzie można obserwować wulkany San Antonio i Teneguía. Następnie w programie latarnie morskie w Fuencaliente – obie otoczone wulkanicznym krajobrazem. Na koniec wizyta w Sanktuarium Matki Boskiej Śnieżnej, patronki wyspy. Czas trwania: ok. 5 godz.

GRAN CANARIA

GRAN TOUR GRAN CANARIA
Trasa wycieczki prowadzi przez wschodnie wybrzeże i centralną część Gran Canarii. W programie: Caldera de Bandama – punkt widokowy przy kraterze, kolekcja kaktusów w Jardìn Canario – największym w Hiszpanii ogrodzie botanicznym i wizytówka wyspy – miasto Teror z Sanktuarium Matki Boskiej Sosnowej. Przerwa na obiad przy punkcie widokowym w Valleseco. Kolejną atrakcją jest Cruz de Tejeda, wyznaczający geograficzny środek Gran Canarii. Droga wiedzie przez górzyste, pełne zakrętów centrum wyspy. Postoje w punktach widokowych, z których przy dobrej widoczności można zobaczyć Teneryfę, słynne monolity Roque Bentaiga, Roque Nublo, Pico de Las Nieves – najwyższe wzniesienie (1949 m n.p.m.) i przepiękną panoramę. Przejazd przez Ayacata, słynące z uprawy migdałowców, wąwozy Fataga i Colorado oraz Dolinę Tysiąca Palm. Wycieczka całodniowa.

VIVA LAS PALMAS
Odwiedź historyczne centrum Las Palmas – Veguetę, najstarszą dzielnicę na wyspie z mnóstwem atrakcji turystycznych. W programie spacer klimatycznymi uliczkami, gdzie znajdują się Casa de Cristobal Colon – muzeum Kolumba, mieszczące się w utrzymanym w urokliwym, kanaryjskim stylu domu gubernatora, tętniący życiem Plaza de Santa Ana, gdzie znajduje się Katedra św. Anny i Los Perros de Santa Ana, czyli posągi psów z brązu, które stały się jednym z symboli miasta i całych Wysp Kanaryjskich. Czas trwania: ok. 5 godz.

TEROR & ARUCAS
Odkryj piękno Gran Canarii i poznaj kulturę egzotycznej wyspy. Przejazd przez ekskluzywną dzielnicę mieszkalną Tafira. Pierwszym punktem na trasie jest Caldera de Bandama, wielki krater wulkaniczny wznoszący się na wysokość 574 m i głęboki na 220 m. Krótki postój w punkcie widokowym, skąd podziwiać można wspaniałe widoki na całą wyspę. Wizyta w malowniczej miejscowości Teror z bazyliką Matki Boskiej Sosnowej, która jest celem pielgrzymek. Przejazd do Arucas z pięknymi kanaryjskimi kamienicami i kościołem św. Jana Chrzciciela. Wizyta w fabryce słynnego kanaryjskiego ron miel – rumu miodowego. Czas trwania: ok. 6 godz.

TREKKING ROQUE NUBLO
Niepowtarzalna okazja, aby zdobyć jeden z najpiękniejszych szczytów na wyspie! Trasa przebiegająca w centralnej części wyspy, gdzie można podziwiać niezwykłe krajobrazy Gran Canarii, lasy porośnięte sosną kanaryjską i „księżycowy” płaskowyż przylegajacy do Roque Nublo (1811 m n.p.m.). Podczas trekkingu wizyta w typowym kanaryjskim miasteczku – La Culata. Trasa o średnim poziomie trudności, długość: ok. 7 km, czas przejścia: ok. 4 godz., różnica wysokości: 339 m. Wymagana dobra kondycja fizyczna, obuwie sportowe – najlepiej trekkingowe. Wycieczka dla osób powyżej 8. roku życia. Czas trwania: ok. 5 godz.

TRANSFER DO MASPALOMAS
Odkryj uroki południa Gran Canarii: złociste wydmy Maspalomas i zatoki z krystalicznie czystą wodą. W programie również słynna latarnia morska i nadmorska promenada ze sklepami, barami i tarasami. Czas trwania: ok. 5 godz.

TRANSFER DO PUERTO DE MOGÁN
Transfer do malowniczego Puerto de Mogán, pełnego uroku zakątka Gran Canarii, zwanego „Wenecją Wysp Kanaryjskich”, gdzie bielone domki kontrastują z kolorem morskiej wody i kwitnącymi bugenwillami. Znajduje się tu piękna, piaszczysta plaża, więc czas na miejscu można spożytkować także na plażowanie. Czas trwania: ok. 5 godz.

POEMA DEL MAR
Odwiedz jedno z najbardziej spektakularnych i nowoczesnych akwariów na świecie! Największa zakrzywiona szyba świata, oddzielająca turystów od 7,5 miliona litrów oceanicznej wody, pozwala oglądać ponad 350 gatunków morskich zwierząt oraz wiernie odtworzone różnorodne ekosystemy, podzielone na trzy obszary tematyczne: dżungle, rafy i ocean. Poema del Mar znajduje się ok. 400 metrów od portu. Wycieczka całodniowa.

LA GOMERA

GRAN TOUR LA GOMERA
Poznaj naturalne piękno górzystej, dzikiej i intensywnie zielonej wyspy, która ma powierzchnię zaledwie 379 km². Trasa rozpoczyna się pomiędzy krętymi górskimi drogami prowadzącymi do punktu widokowego Roque de Agando, który otoczają trzy rezerwaty: Park Narodowy Garajonay, Pomnik Roques i Integral Natural Reserve Benchijigua. Roque de Agando to spektakularna formacja skalna wyrastająca na wysokość 180 m. Jest starożytnym kominem wulkanicznym, który przez miliony lat erozji pozostawał odkryty. Kolejnym punktem widokowym w programie jest Igualero położony obok kościoła San Francisco, przy którym znajduje się pomnik języka gwizdanego. Przejazd do centrum wyspy, gdzie można podziwiać prastary las wawrzynowy w Parku Narodowym Garajonay. Lasy Gomery są wpisane na listę UNESCO. Czas wolny na krótki spacer. Wielkie paprocie, drzewa laurowe porośnięte epifitami, pnie pokryte zielonym mchem przenoszą zwiedzających do okresu trzeciorzędu i tworzą niesamowity klimat, szczególnie, gdy unosi się mgła. Obiad w restauracji w Las Rosas i pokaz unikatowego języka gwizdanego zwanego el silbo lub silbo gomero, który w przeszłości był powszechnie używany przez mieszkańców wyspy do komunikacji przez niedostępne górskie wąwozy – podobno słychać go nawet na odległość 10 km! Następnie wizyta w punkcie widokowym Abrante. Jest to szklany taras wybudowany na wysokości 600 m. Przejazd do ekologicznego gospodarstwa, gdzie można poznać proces powstawania produktów z aloesu, jednego z najbardziej popularnych sukulentów Wysp Kanaryjskich. Wycieczka całodniowa.

TRANSFER DO VALLE GRAN REY
Poznaj Valle Gran Rey, miasteczko na zachodzie wyspy. Pospaceruj wąskimi uliczkami, wypij kawę w jednej z przytulnych kawiarenek. Zrelaksuj się na czarnej wulkanicznej plaży. Powrót odbywa się małym statkiem, więc można podziwiać wybrzeże z trochę innej, morskiej perspektywy! Czas trwania: ok. 4 godz.

TREKKING GARAJONAY EXPERIENCE
Wycieczka do Parku Narodowego Garajonay. Trasa wiedzie prosto do serca lasu wawrzynowego i na pewno spodoba się entuzjastom aktywnego wypoczynku w niezwykłych okolicznościach przyrody. Starannie przygotowany i ciekawy program odkrywający przed zwiedzającymi tajemnice i ukryte zakątki Garajonay. Przejście ścieżką o niskim poziomie trudności. Czas trwania: ok. 5 godz.

VIVA LA GOMERA
Kultura, tradycja, przyroda i najpiękniejsze widoki niewielkiej La Gomery. Pierwszym punktem programu jest San Sebastian de La Gomera, stolica wyspy, gdzie zachowały się pamiątki z czasów wizyty Krzysztofa Kolumba. Szczególnie reprezentatywny jest piękny plac Plaza de la Constitución i deptaki z kolorowymi, kanaryjskimi kamienicami. Wzrok przyciąga ładna nadmorska promenada zbudowana wzdłuż małej, ciemnej plaży. Spacer urokliwymi uliczkami. Zwiedzanie: średniowieczna twierdza Torre del Conde, Casa de Colón, gdzie miał nocować Krzysztof Kolumb podczas pobytu na wyspie i niewielki kościół Iglesia Matriz de la Asunción. Przejazd do miejscowości Hermigua, podczas którego można podziwiać niesamowite górzyste krajobrazy. Następnie Casa Museo Los Telares w Hermigua, gdzie można zobaczyć, jak żyli i pracowali mieszkańcy wyspy w przeszłości. Postój w punkcie widokowym z widokiem na jeden z symboli wyspy – Roque de Agando, imponującą wulkaniczną formację skalną. W drodze powrotnej wizyta w urokliwym miasteczku Playa de Santiago z małym portem i malowniczą, ciemną plażą. Czas trwania: ok. 5 godz.

GOLF W JARDÌN TECINA
Pole golfowe Tecina to jedno z dziesięciu najlepszych pól golfowych w Hiszpanii. Położone jest na południu La Gomery, na klifie, z wyjątkowym widokiem na Ocean Atlantycki i górę Teide. Do wyboru gra na polu z 9 lub 18 dołkami. Możliwość wypożyczenia zestawu kijów oraz piłeczek, wózka golfowego na sprzęt oraz pojazdu golfowego – buggy. W celu zarezerwowania sprzętu należy zgłosić się do rezydenta na spotkanie informacyjne. Wycieczka całodniowa.

MADERA

DUSZA MADERY
Niepowtarzalna okazja do podziwiania spektakularnych widoków, z których słynie Madera! Przejazd przez stolicę wyspy i postój w punkcie widokowym Das Neves, skąd roztaczają się piękne widoki na miasto i zatokę Funchal. Przejazd do wioski Camacha, na wschód od Funchal, znanej z przemysłu wikliniarskiego. Wizyta w wytwórni tradycyjnych wyrobów z wikliny, gdzie można zobaczyć jak wygląda ich produkcja oraz zrobić zakupy. Degustacja tradycyjnego napoju poncha, przygotowanego z alkoholu, miodu i soku z cytryny. Przejazd na Pico do Arieiro, trzeci co do wysokości szczyt Madery. Przy dobrej pogodzie roztaczają się stąd wspaniałe widoki na północną, południową i środkową część wyspy. Przejazd do Poiso. Obiad w lokalnej restauracji. W menu są tradycyjne potrawy, czerwone lub białe wino i kawa. Przejazd do Monte, dawnego kurortu uzdrowiskowego, górującego nad dachami Funchal. Jest tu wiele ważnych budowli i ogród. Zwiedzanie kościoła Nossa Senhora do Monte z XVIII w., gdzie znajduje się cudowna figurka Matki Boskiej Monte i grobowiec Karola I, ostatniego Imperatora Cesarstwa Austro-Wegier, który zmarł na Maderze. Zjazd ze wzgórza Monte do Livramento na carros de cesto – tradycyjnych wiklinowych saniach, kierowanych przez mężczyzn – carreiros. Ta tradycja pochodzi z połowy XIX w. Ostatnim punktem programu jest winiarnia i degustacja wina madera. Wycieczka odbywa się przy min. 30 uczestnikach. Czas trwania: ok. 7 godz.

LEVADA DO NORTE
Spacer jedną ze ścieżek wzdłuż lewad – unikalnych kanałów nawadniających z XIX wieku, które zostały ręcznie wykopane w górach, by dostarczyć wodę do pól i wsi, położonych w niższych partiach wyspy. Pierwszym przystankiem podczas wycieczki jest punkt widokowy Cabo Girão (580 m n.p.m.), najwyższy w Europie i drugi najwyższy na świecie klif morski, gdzie ze szklanej kładki można podziwiać niesamowite widoki. Następnie trasa wiedzie przez lasy sosnowe, mijając maleńkie, tarasowe pola wzdłuż Levady do Norte. Po drodze również piękne i malownicze okolice, gdzie unoszą się aromaty trzciny cukrowej, docierające z pobliskich plantacji, otoczonych często dziką roślinnością. Wizyta w lokalnym barze, gdzie można spróbować tradycyjnego napoju poncha, przygotowanego z alkoholu, miodu i soku z cytryny. Długość trasy: ok. 6,2 km, czas przejścia: ok. 2 godz. Należy zabrać wygodne obuwie sportowe – najlepiej trekkingowe. Wycieczka odbywa się przy min. 15 uczestnikach. Wycieczka dla osób powyżej 7. roku życia. Czas trwania: ok. 4 godz.

SMAKI MADERY
Trasa wycieczki prowadzi na zachód od Funchal przez dzielnicę mieszkalną i hotelową. Przejazd przez malowniczą wioskę rybacką Câmara de Lobos, którą podczas pobytu na wyspie uwiecznił na jednym ze swoich obrazów Sir Winston Churchill. Postój, krótki spacer po okolicy i degustacja tradycyjnego napoju poncha, przygotowanego z alkoholu, miodu i soku z cytryny w jednym z lokalnych barów. Dalej trasa prowadzi w bardziej górzyste rejony wyspy, przez winnice Estreito de Câmara de Lobos, jeden z najważniejszych rejonów winiarskich na Maderze. W stromych dolinach Madery winorośle są uprawiane tarasowo. Przejazd do Cabo Girao przez lasy sosnowe i eukaliptusowe, łatwo rozpoznawalne po ich specyficznym zapachu. Cabo Girao jest najwyższym klifem w Europie. Wznosi się niemal pionowo nad samym oceanem, z punktu widokowego na szczycie roztaczają się zapierające dech widoki na wybrzeże, urokliwe Funchal, aż po daleki horyzont. Przejazd do Eira do Serrado krętą i niezwykle malowniczą drogą, podczas którego można podziwiać górskie przepaście. Postój i krótkie podejście do szczytu Pico do Serrado, skąd roztaczają się wspaniałe widoki na najwyższe szczyty Madery i Curral das Freiras – Dolinę Zakonnic. To właśnie tu w XVI w. przed atakami piratów schroniły się zakonnice z klasztoru Santa Clara i założyły nowy klasztor. Degustacja lokalnego likieru ginja i typowego ciasta miodowego z Madery. W drodze powrotnej do portu, postój w Blandy Wine Lodge, gdzie trzeba skosztować słynnego wina madera. Wycieczka odbywa się przy min. 30 uczestnikach. Czas trwania: ok. 4 godz.

OGRODY I LEWADY
Madera jest nazywana ogrodem pływającym po wodach Atlantyku. W programie wycieczki jest jeden z najpiękniejszych i najbardziej znanych ogrodów na wyspie – Quinta do Palheiro, położony na wschód od Funchal, na malowniczych wzgórzach prowadzących do Camachy. Pierwszy przystanek na trasie to punkt widokowy Lombo da Quinta z panoramicznym widokiem na stolicę. Następnie przejazd do ogrodów Quinta do Palheiro, obecnie należących do rodziny Blandy, założonych jeszcze w XVIII w. przez ich ówczesnego właściciela, Conde de Carvalhala. Niektóre z pierwotnie zasadzonych tutaj roślin przetrwały do dziś, w tym słynne aleje kamelii. Na przestrzeni lat ogród został wzbogacony wieloma gatunkami tropikalnych i subtropikalnych roślin, co czyni z niego doskonałą reprezentację zróżnicowanej i zachwycającej przyrody Madery. Chwila przerwy na herbatę w ogrodowej herbaciarni. Przejazd w kierunku lewady Vale Paraiso, która stanowi część unikalnego i złożonego systemu nawadniania wyspy. Lewady to kanały nawadniające, wykopane ręcznie w XIX w., aby dostarczać wodę z gór na pola i do wsi położonych w nizszych partiach wyspy. Krótki spacer łatwym szlakiem wzdłuż lewady prowadzącej do Camachy. Degustacja lokalnego napoju poncha, przygotowanego z alkoholu, miodu i soku z cytryny. Dalej trasa wycieczki prowadzi na południowo-wschodnie wybrzeże, do Ponta do Garajau, znanego z posągu Chrystusa Odkupiciela, który stoi z wyciągniętymi ramionami, patrząc w stronę morza. Rozciąga się stąd niezapomniany widok na Funchal. Wycieczka odbywa się przy min. 30 uczestnikach. Czas trwania: ok. 5 godz.

TREKKING – PONTA DE SÃO LOURENÇO
Wycieczka piesza w stronę długiego i wąskiego półwyspu na wschodnim krańcu wyspy. To niezwykłe miejsce pochodzenia wulkanicznego składa się głównie z bazaltu, a półpustynny klimat wyjaśnia tutaj brak drzew, co odróżnia ten obszar od reszty wyspy, bedąc jej naturalnym dziedzictwem. W trakcie wycieczki można spotkać rzadkie i endemiczne gatunki roślin. Na końcu szlaku znajduje się port Sardinha – baza dla grupy strażników Parku Narodowego Madery. Z tego miejsca na horyzoncie widoczne są Wyspy Pustynne oraz Porto Santo. Długość trasy: ok. 7,2 km, czas przejścia: ok. 2,5-3 godz. Należy zabrać wygodne obuwie sportowe – najlepiej trekkingowe. Wycieczka odbywa się przy min. 15 uczestnikach. Wycieczka dla osób powyżej 12. roku życia. Czas trwania: ok. 4 godz.

FUNCHAL NA ROWERACH
Wycieczka z przewodnikiem na elektrycznych rowerach po Funchal, które ma do zaoferowania fantastyczne krajobrazy. Wycieczka rozpoczyna się w porcie, następnie przejazd na Avenida do Mar. W programie: Palácio de São Lourenço, katedra Sé, lokalny targ Mercado dos Lavradores, starówka, Fort São Tiago, Largo do Colégio oraz park miejski Jardim Municipal. Wycieczka dla osób powyżej 12. roku życia. Czas trwania: ok. 3 godz.

KOLARSTWO GÓRSKIE
Wycieczka rowerowa, której trasa dostosowana jest do stopnia zaawansowania uczestników. Obejmuje wąskie ścieżki (single tracki), lewady, a także drogi polne i pożarowe. Madera jest niepowtarzalnym miejscem do uprawiania kolarstwa górskiego, które pozwala zwiedzić wyspę w wyjątkowy i ekscytujacy sposób w otoczeniu pięknych krajobrazów. Na miejscu istnieje możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia od następstw nieszcześliwych wypadków. Wycieczka dla osób powyżej 7. roku życia. Czas trwania: ok. 7 godz.

POCZTÓWKI Z MADERY
Podziwiaj krajobrazy Madery ze wzgórza Monte, majestatycznie górujacego nad stolicą wyspy. Przejazd do starej część Funchal i ok. 15-minutowy wjazd kolejką linową na wzgórze Monte. Kolejka linowa składa się z 40 wagoników, każdy mieści do 8 osób. Ponad dachami Funchal można podziwiać malowniczą panoramę miasta i bezkres Oceanu Atlantyckiego. W programie: kościół Nossa Senhora do Monte z XVIII w., jeden z najważniejszych zabytków wyspy. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): szalony zjazd z Monte do Livramento na carros de cesto, tradycyjnych wiklinowych saniach, kierowanych przez mężczyzn, zwanych carreiros. Maderska tradycja „saneczkarstwa” ulicznego sięga połowy XIX wieku! Przejazd do punktu widokowego Pico dos Barcelos, z kolejną porcją malowniczych widoków na stolicę i południowe wybrzeże. Ostatnim punktem programu jest wizyta w Blandy Wine Lodge, dawnym klasztorze z XVII w., gdzie obecnie mieści się muzeum i sklep ze słynnymi winami madera, z których na szczególną uwagę zasługują Blandy’s Leacock, Cossart Gordon i Miles. Zwiedzanie muzeum z przewodnikiem, degustacja lokalnych win i tradycyjnych przekąsek. Wycieczka odbywa się przy min. 30 uczestnikach. Czas trwania: ok. 4 godz.

WIECZÓR Z FOLKLOREM MADERSKIM
Odprężający wieczór, podczas którego można spróbować lokalnych potraw i wina, a także poznać prawdziwą maderską gościnność. Zapraszamy do tradycyjnej restauracji, serwującej pyszne dania: zupa warzywna, espetade (mięso z rusztu) lub espade. Dodatkowo występ lokalnych tancerzy ludowych, w trakcie którego można przyłączyć się do wspólnej zabawy. To wieczór pełen wrażeń i atrakcji! Wycieczka odbywa sie przy min. 30 uczestnikach. Czas trwania: ok. 4 godz.

Aktualnie brak ofert

 • wyślij zapytanie
 • callcenter.tel_pl
 • 801 066 777
 • 77 4476 777
 • Infolinie dostępne: pn-pt: 8-22 sob-ndz: 9-20
arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter