phone mobile mobile pin heart heart user user Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane
> >Результаты Поиска> >

W rytmie flamenco

Преимущества предложения

 • Żagiel Itaki
 • Granada – perła Andaluzji
 • zabytki architektury mauretańskiej
 • malownicze górskie krajobrazy i tętniące życiem południe
 • degustacja oliwy i szynki jamón ibérico
 • jedna z najlepiej ocenianych wycieczek
 • przedłuż wakacje na Costa del Sol

W rytmie flamenco Код: AGPANDA

Маршрут
47 056PLN
Взрослые: 2 2 posiłki Пн 06.04 – Пн 13.04.20 (8 дней)
Itaka
Испания

W rytmie flamenco

Код: AGPANDA
Описание

1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Bezpośredni przelot do Malagi. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Czas wolny (zależnie od godziny przylotu). Kolacja i nocleg.

2. DZIEŃ. MALAGA – MIJAS – RONDA (trasa: ok. 220 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do MALAGI, jednego z najstarszych miast portowych w basenie Morza Śródziemnego. Spacer eleganckimi uliczkami pełnymi tradycyjnych barów tapas i kawiarni do XVI-wiecznej katedry, domu narodzin Pabla Picassa oraz olbrzymiej arabskiej fortecy Alcazaba, siedziby mauretańskich władców z IX w. Przejazd do MIJAS, malowniczego miasteczka typu pueblo blanco, zwanego klejnotem Costa del Sol. Mijas pełne jest urokliwych zakątków, a rolę taksówek odgrywają tu osiołki. Po południu przejazd do położonej wśród dziewiczych wzgórz RONDY, jednego z najstarszych miasteczek Hiszpanii. Zwiedzanie Plaza de Toros, jednej z najstarszych aren corridy. Spacer po mauretańskiej starówce: widowiskowy XVIII-wieczny Nowy Most, z którego rozpościera się imponujący widok na 130-metrową przepaść wąwozu Tag, w którym przepływa rzeka Guadalevín, Plaza Duquesa de Parcent – najbardziej malowniczy plac miasta z ratuszem, Casa de San Juan Bosco, XIV­­-­wieczny pałac Mondragón, znany także jako pałac markiza Villasierra. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

3. DZIEŃ. GIBRALTAR – KADYKS (trasa: ok. 280 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do GIBRALTARU, enklawy brytyjskiej na Półwyspie Iberyjskim, półwyspu o długości zaledwie 6 km. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): przejazd do punktu widokowego Punta de Europa, skąd rozciąga się wspaniały widok na Cieśninę Gibraltarską i góry Atlas na kontynencie afrykańskim, gdzie znajduje się pomnik upamiętniający tragiczną śmierć generała Władysława Sikorskiego, przejazd przez rezerwat przyrody z 600 gatunkami flory do Groty św. Michała, wjazd na Skałę Gibraltarską, gdzie można zobaczyć małpki bezogonowe, które według legendy są gwarancją angielskiego panowania nad skałą. Czas wolny na zakupy (na Gibraltarze obowiązuje strefa wolnocłowa). Przejazd do KADYKSU, niemal ze wszystkich stron otoczonego wodami zatoki, uchodzącego za najstarsze miasto w tej części Europy (ponad 3 tys. lat). Spacer po mieście: stary port, piękna promenada Alameda Apodoca z nabrzeżnymi fortyfikacjami i Parque Genovés, Plaza de España, kościół Nuestra Señora del Carmen, starówka pełna wąskich uliczek. Przejazd przez obrzeża Jerez de la Frontera. Miasto jest stolicą sherry, hiszpańskiej brandy i tańczących koni. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

4. DZIEŃ. SEWILLA (trasa: ok. 120 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Całodzienne zwiedzanie stolicy Andaluzji – SEWILLI, miasta Carmen, Don Juana i Figara. Sewilla, największe miasto hiszpańskiego południa, to jedno z najpiękniejszych miast Hiszpanii, którego zabytkowy zespół jest wpisany na listę UNESCO. Panoramiczny objazd miasta. Postój przy Placu Hiszpańskim – kompleksie pałacowo-ogrodowym z ceramicznymi dekoracjami, będącym wizytówką miasta. Spacer starą żydowską dzielnicą Santa Cruz, pełną malowniczych zaułków. Zwiedzanie XV-wiecznego Domu Piłata, będącego przykładem pałacu andaluzyjskiego, bazylika Macarena, gdzie znajduje się figura Madonny płaczącej diamentami. Zwiedzanie wzniesionej na miejscu dawnego meczetu XV-wiecznej katedry Najświętszej Marii Panny – największego i jednego z najwspanialszych gotyckich kościołów na świecie, w którym znajduje się m.in. kaplica z grobowcem Krzysztofa Kolumba. Wejście na wieżę Giralda, pozostałość po zabudowaniach meczetu, skąd rozpościera się zachwycająca panorama miasta. Wizyta w Alkazarze, dawnym pałacu królewskim, który jest doskonałym przykładem architektury w stylu mudéjar z pięknymi ogrodami, bogato zdobionymi salami i oryginalnymi ornamentami. Czas wolny w ogrodach. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

5. DZIEŃ. KORDOBA (trasa: ok. 350 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do KORDOBY, która została wpisana na listę UNESCO. Zwiedzanie: budowany od VIII w. Wielki Meczet – największy na Półwyspie Iberyjskim, w czasach kalifatu największe centrum duchowe, dziś zachwycający architekturą i połączeniem z chrześcijańską katedrą. Spacer po starówce, wąskich uliczkach żydowskiej dzielnicy Juderia z jedną z trzech zachowanych w Hiszpanii synagog z XIV w., pomnik Majmonidesa, Kwiatowa Uliczka. Następnie zwiedzanie Alcazar de los Reyes Cristianos – letniej rezydencji rodziny królewskiej, wzniesionej nad rzeką Gwadalkiwir, z przepięknym rzymskim mostem Puente Romano. Wizyta w Muzeum Kultury Oliwy. Poznanie sposobu upraw drzewek oliwnych, a także tłoczenia i produkcji oliwy z oliwek (degustacja oliwy). Przejazd w okolice Granady, zakwaterowanie w hotelu, kolacja. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): udział w wieczorze tańca flamenco. Powrót do hotelu, nocleg.

6. DZIEŃ. GRANADA (trasa: ok. 30 km)
Śniadanie. Zwiedzanie GRANADY, perły Andaluzji, położonej u podnóża pasma Sierra Nevada, miasta znanego jako ostatni bastion Maurów. Zwiedzanie ogromnego, romantycznego zespołu pałacowo-ogrodowego Alhambry, jednego z najwspanialszych zabytków Hiszpanii, pomnika architektury arabskiej w Europie Zachodniej, przywodzącego na myśl baśnie tysiąca i jednej nocy. Spacer po ogrodach Generalife i zabudowaniach Alhambry – galeriach pałacowych i słynnych dziedzińcach. Spacer po Albaicín, najstarszej dzielnicy miasta i największej mauretańskiej dzielnicy Hiszpanii, pełnej wąskich uliczek, które zachowały orientalny charakter. Czas wolny w punkcie widokowym, skąd rozpościera się malownicza panorama warownej Alhambry. Zwiedzanie renesansowej katedry Santa María de la Encarnación i przylegającej do niej Capilla Real – późnogotyckiej kaplicy grobowej Królów Katolickich. Alhambra, ogrody Generalife oraz dzielnica Albaicín zostały wpisane na listę UNESCO. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

7. DZIEŃ. LANJARÓN – NERJA (trasa: ok. 200 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd malowniczą trasą przez pasmo górskie Sierra Nevada. Na trasie wycieczki m.in. LANJARÓN, malownicze uzdrowisko z ruinami zamku, słynące z wód mineralnych. Wizyta w regionie, gdzie dojrzewa najlepsza regionalna szynka – jamón ibérico – i degustacja specjalności regionu. Przejazd do NERJA – jednej z piękniej położonych miejscowości wybrzeża Andaluzji. Podziwianie widoków z otoczonego palmami punktu widokowego Balkon Europy, zawieszonego na cyplu nad Morzem Śródziemnym. Przejazd do pobliskich Cueva de Nerja, zespołu jaskiń ze wspaniałymi stalaktytami, stalagmitami i malowidłami naskalnymi. Przejazd do hotelu na wybrzeżu, zakwaterowanie. W miarę możliwości – czas wolny na wypoczynek na plaży. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

8. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Czas wolny (zależnie od godziny wylotu), transfer na lotnisko i wylot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt o tygodniowy wypoczynek: śniadanie, wykwaterowanie, transfer do wybranego hotelu.

7 noclegów w hotelach***; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 7 śniadań i 7 kolacji • przelot • przejazd autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy, tour guide, degustacje w 5. i 7. dniu: ok. 190 EUR.
 2. Opłaty fakultatywne: wieczór flamenco: ok. 46 EUR, wymagane min. 15 osób; objazd Gibraltaru: ok. 40 EUR; wymagane min. 15 osób.
 3. W poniedziałki, święta państwowe oraz lokalne niektóre obiekty muzealne są zamknięte.
 4. W związku z wymaganą wcześniejszą rezerwacją biletów do Alhambry, nie ma gwarancji wejścia do obiektów pałacowych. W wyjątkowych sytuacjach nastąpi tylko zwiedzanie ogrodów Generalife, różnica w cenie bilet zostanie wówczas zwrócona.

5.3/6
98% рейтинг высокий и очень высокий

Klienci doceniają:

 • Program wycieczki/trasę
 • Komfort podróży
 • Standard autokaru
Информация о регионе

Испания

Zielone wzgórza, smaczna kuchnia i bogata historia. Fenomen popularnej Hiszpanii, to nie tylko flamenco, kastaniety czy paella, to także słoneczna, pełna zabytków Andaluzja, miasto Gaudiego, Picassa i Miro – Barcelona i Madryt ze słynnym na całym świecie muzeum Prado. Zobacz to wszystko razem z nami!

Расположение на карте Маршрут

Malaga • Mijas • Ronda • Gibraltar • Kadyks • Sewilla • Kordoba • Granada • Lanjarón • Nerja

W Andaluzji można odnaleźć wszystko to, co kojarzy się z Hiszpanią: flamenco, kastaniety, corridę, białe wioski, piaszczyste plaże i oczywiście hiszpańskie słońce. Każdy zakątek regionu pamięta czasy Wielkiego Kalifatu Zachodniego, dlatego nie brakuje tu zabytków o arabskim charakterze, ale i tych należących do kultury klasycznej Hiszpanii. Proponujemy podróż po najciekawszych miejscach regionu: na trasie słynne zabytki Maurów w Kordobie, Sewilli i Granadzie, pięknie położona Ronda, zabytki z listy UNESCO i małe urokliwe miasteczka. W programie fakultatywnym pokaz flamenco i objazd Gibraltaru. Po intensywnym zwiedzaniu proponujemy wypoczynek w hotelu wybranym z bogatej oferty ITAKI. Trasa w Hiszpanii: ok. 1200 km. W 2019 r. wycieczka otrzymała ŻAGIEL ITAKI za atrakcyjny program.

PLAN WYCIECZKI
1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Bezpośredni przelot do Malagi. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Czas wolny (zależnie od godziny przylotu). Kolacja i nocleg.
2. DZIEŃ. MALAGA – MIJAS – RONDA (trasa: ok. 220 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do MALAGI, jednego z najstarszych miast portowych w basenie Morza Śródziemnego. Spacer eleganckimi uliczkami pełnymi tradycyjnych barów tapas i kawiarni do XVI-wiecznej katedry, domu narodzin Pabla Picassa oraz olbrzymiej arabskiej fortecy Alcazaba, siedziby mauretańskich władców z IX w. Przejazd do MIJAS, malowniczego miasteczka typu pueblo blanco, zwanego klejnotem Costa del Sol. Mijas pełne jest urokliwych zakątków, a rolę taksówek odgrywają tu osiołki. Po południu przejazd do położonej wśród dziewiczych wzgórz RONDY, jednego z najstarszych miasteczek Hiszpanii. Zwiedzanie Plaza de Toros, jednej z najstarszych aren corridy. Spacer po mauretańskiej starówce: widowiskowy XVIII-wieczny Nowy Most, z którego rozpościera się imponujący widok na 130-metrową przepaść wąwozu Tag, w którym przepływa rzeka Guadalevín, Plaza Duquesa de Parcent – najbardziej malowniczy plac miasta z ratuszem, Casa de San Juan Bosco, XIV­­-­wieczny pałac Mondragón, znany także jako pałac markiza Villasierra. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
3. DZIEŃ. GIBRALTAR – KADYKS (trasa: ok. 280 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do GIBRALTARU, enklawy brytyjskiej na Półwyspie Iberyjskim, półwyspu o długości zaledwie 6 km. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): przejazd do punktu widokowego Punta de Europa, skąd rozciąga się wspaniały widok na Cieśninę Gibraltarską i góry Atlas na kontynencie afrykańskim, gdzie znajduje się pomnik upamiętniający tragiczną śmierć generała Władysława Sikorskiego, przejazd przez rezerwat przyrody z 600 gatunkami flory do Groty św. Michała, wjazd na Skałę Gibraltarską, gdzie można zobaczyć małpki bezogonowe, które według legendy są gwarancją angielskiego panowania nad skałą. Czas wolny na zakupy (na Gibraltarze obowiązuje strefa wolnocłowa). Przejazd do KADYKSU, niemal ze wszystkich stron otoczonego wodami zatoki, uchodzącego za najstarsze miasto w tej części Europy (ponad 3 tys. lat). Spacer po mieście: stary port, piękna promenada Alameda Apodoca z nabrzeżnymi fortyfikacjami i Parque Genovés, Plaza de España, kościół Nuestra Señora del Carmen, starówka pełna wąskich uliczek. Przejazd przez obrzeża Jerez de la Frontera. Miasto jest stolicą sherry, hiszpańskiej brandy i tańczących koni. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
4. DZIEŃ. SEWILLA (trasa: ok. 120 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Całodzienne zwiedzanie stolicy Andaluzji – SEWILLI, miasta Carmen, Don Juana i Figara. Sewilla, największe miasto hiszpańskiego południa, to jedno z najpiękniejszych miast Hiszpanii, którego zabytkowy zespół jest wpisany na listę UNESCO. Panoramiczny objazd miasta. Postój przy Placu Hiszpańskim – kompleksie pałacowo-ogrodowym z ceramicznymi dekoracjami, będącym wizytówką miasta. Spacer starą żydowską dzielnicą Santa Cruz, pełną malowniczych zaułków. Zwiedzanie XV-wiecznego Domu Piłata, będącego przykładem pałacu andaluzyjskiego, bazylika Macarena, gdzie znajduje się figura Madonny płaczącej diamentami. Zwiedzanie wzniesionej na miejscu dawnego meczetu XV-wiecznej katedry Najświętszej Marii Panny – największego i jednego z najwspanialszych gotyckich kościołów na świecie, w którym znajduje się m.in. kaplica z grobowcem Krzysztofa Kolumba. Wejście na wieżę Giralda, pozostałość po zabudowaniach meczetu, skąd rozpościera się zachwycająca panorama miasta. Wizyta w Alkazarze, dawnym pałacu królewskim, który jest doskonałym przykładem architektury w stylu mudéjar z pięknymi ogrodami, bogato zdobionymi salami i oryginalnymi ornamentami. Czas wolny w ogrodach. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
5. DZIEŃ. KORDOBA (trasa: ok. 350 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do KORDOBY, która została wpisana na listę UNESCO. Zwiedzanie: budowany od VIII w. Wielki Meczet – największy na Półwyspie Iberyjskim, w czasach kalifatu największe centrum duchowe, dziś zachwycający architekturą i połączeniem z chrześcijańską katedrą. Spacer po starówce, wąskich uliczkach żydowskiej dzielnicy Juderia z jedną z trzech zachowanych w Hiszpanii synagog z XIV w., pomnik Majmonidesa, Kwiatowa Uliczka. Następnie zwiedzanie Alcazar de los Reyes Cristianos – letniej rezydencji rodziny królewskiej, wzniesionej nad rzeką Gwadalkiwir, z przepięknym rzymskim mostem Puente Romano. Wizyta w Muzeum Kultury Oliwy. Poznanie sposobu upraw drzewek oliwnych, a także tłoczenia i produkcji oliwy z oliwek (degustacja oliwy). Przejazd w okolice Granady, zakwaterowanie w hotelu, kolacja. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): udział w wieczorze tańca flamenco. Powrót do hotelu, nocleg.
6. DZIEŃ. GRANADA (trasa: ok. 30 km)
Śniadanie. Zwiedzanie GRANADY, perły Andaluzji, położonej u podnóża pasma Sierra Nevada, miasta znanego jako ostatni bastion Maurów. Zwiedzanie ogromnego, romantycznego zespołu pałacowo-ogrodowego Alhambry, jednego z najwspanialszych zabytków Hiszpanii, pomnika architektury arabskiej w Europie Zachodniej, przywodzącego na myśl baśnie tysiąca i jednej nocy. Spacer po ogrodach Generalife i zabudowaniach Alhambry – galeriach pałacowych i słynnych dziedzińcach. Spacer po Albaicín, najstarszej dzielnicy miasta i największej mauretańskiej dzielnicy Hiszpanii, pełnej wąskich uliczek, które zachowały orientalny charakter. Czas wolny w punkcie widokowym, skąd rozpościera się malownicza panorama warownej Alhambry. Zwiedzanie renesansowej katedry Santa María de la Encarnación i przylegającej do niej Capilla Real – późnogotyckiej kaplicy grobowej Królów Katolickich. Alhambra, ogrody Generalife oraz dzielnica Albaicín zostały wpisane na listę UNESCO. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
7. DZIEŃ. LANJARÓN – NERJA (trasa: ok. 200 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd malowniczą trasą przez pasmo górskie Sierra Nevada. Na trasie wycieczki m.in. LANJARÓN, malownicze uzdrowisko z ruinami zamku, słynące z wód mineralnych. Wizyta w regionie, gdzie dojrzewa najlepsza regionalna szynka – jamón ibérico – i degustacja specjalności regionu. Przejazd do NERJA – jednej z piękniej położonych miejscowości wybrzeża Andaluzji. Podziwianie widoków z otoczonego palmami punktu widokowego Balkon Europy, zawieszonego na cyplu nad Morzem Śródziemnym. Przejazd do pobliskich Cueva de Nerja, zespołu jaskiń ze wspaniałymi stalaktytami, stalagmitami i malowidłami naskalnymi. Przejazd do hotelu na wybrzeżu, zakwaterowanie. W miarę możliwości – czas wolny na wypoczynek na plaży. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
8. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Czas wolny (zależnie od godziny wylotu), transfer na lotnisko i wylot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt o tygodniowy wypoczynek: śniadanie, wykwaterowanie, transfer do wybranego hotelu.

ŚWIADCZENIA: 7 noclegów w hotelach***; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 7 śniadań i 7 kolacji • przelot • przejazd autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:
 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy, tour guide, degustacje w 5. i 7. dniu: ok. 190 EUR.
 2. Opłaty fakultatywne: wieczór flamenco: ok. 46 EUR, wymagane min. 15 osób; objazd Gibraltaru: ok. 40 EUR; wymagane min. 15 osób.
 3. W poniedziałki, święta państwowe oraz lokalne niektóre obiekty muzealne są zamknięte.
 4. W związku z wymaganą wcześniejszą rezerwacją biletów do Alhambry, nie ma gwarancji wejścia do obiektów pałacowych. W wyjątkowych sytuacjach nastąpi tylko zwiedzanie ogrodów Generalife, różnica w cenie bilet zostanie wówczas zwrócona.
Расположение на карте
Отзывы клиентов (1405)

Ocena ogólna

5.3/6

Klienci wyróżnili:

 • Program wycieczki/trasę
 • Komfort podróży
 • Standard autokaru
98%
naszych klientów poleca ten hotel!
 • 5.3
 • 5.5
 • 4.2
 • 5.1
 • 5.1
 • 4.9

Czytaj recenzje o hotelu

Pokaż recenzje od:

4/6
50+ lat, Пары Сентябрь 2019
Hiszpania to piękny kraj a szczególnie Andaluzja polecam. wycieczka godna polecenia развернуть
Hiszpania to piękny kraj a szczególnie Andaluzja polecam. wycieczka godna polecenia
 • 4
 • 3
 • 4
 • 5
 • 5
свернуть
5/6
41-50 lat, Пары Сентябрь 2019
описание не доступно развернуть
описание не доступно
 • 4
 • 5
 • 4
 • 5
 • 5
свернуть
5/6
41-50 lat, Пары Сентябрь 2019
Wycieczka bardzo fajna dużo zwiedzania. Dobrze by było włączyć do programu zwiedzanie katedry w Maladze. I wygodniejszy by mogl by być autokar - mało miejsca między siedzeniami . Polecam (...) развернуть
Wycieczka bardzo fajna dużo zwiedzania. Dobrze by było włączyć do programu zwiedzanie katedry w Maladze. I wygodniejszy by mogl by być autokar - mało miejsca między siedzeniami . Polecam wszystkim wycieczke w Rytmie flamenco. Dużo do zobaczenia,
 • 5
 • 5
 • 5
 • 3
 • 5
свернуть
6/6
50+ lat, Пары Август 2019
Wycieczka wspaniała! Miejsca, które odwiedziliśmy zauroczyły nas. Cała Andaluzja jest piękna. Jeśli ktoś pyta czy warto się tam wybrać to odpowiadamy tak, tak, tak. Każdy dzień w innym miejscu i (...) развернуть
Wycieczka wspaniała! Miejsca, które odwiedziliśmy zauroczyły nas. Cała Andaluzja jest piękna. Jeśli ktoś pyta czy warto się tam wybrać to odpowiadamy tak, tak, tak. Każdy dzień w innym miejscu i wrażenie, że tu jest najpiękniej, ale następny dzień przynosił kolejne jeszcze piękniejsze miejsce. Przedstawiony program wycieczki został w całości zrealizowany. Z Itaką nie ma nigdy z tym problemu, to co jest w ofercie zawsze jest realizowane, z innymi biurami bywa różnie. Zwiedzanie, bycie w wyjątkowych miejscach, ale także czas wolny, a więc czas na zjedzenie czegoś regionalnego, czas na tapas w klimatycznych knajpkach lub zakup pamiątek. Nie biega się a po prostu spaceruje co daje możliwość poczucia klimatu i piękna tego niesamowitego regionu Hiszpanii. Pani Magda, nasza pilotka, przewodniczka dała nam dużą dawkę historii odwiedzanych miejsc, kompetentna, rzeczowa i dbająca o wszystko.
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
свернуть
6/6
50+ lat, Пары Август 2019
1. Logistyka bardzo dobra. 2. Przewodnik Pani Magda, profesionalna i z duza wiedza o zwiedzanych miejscach. развернуть
1. Logistyka bardzo dobra. 2. Przewodnik Pani Magda, profesionalna i z duza wiedza o zwiedzanych miejscach.
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
свернуть
6/6
41-50 lat, Пары Август 2019
Świetny program, dobra organizacja, Pani przewodnik Magdalena najwyższy poziom profesjonalizmu. Wszystkie elementy programu zostały zrealizowane, tempo zwiedzania spokojne, jak na tak intensywny (...) развернуть
Świetny program, dobra organizacja, Pani przewodnik Magdalena najwyższy poziom profesjonalizmu. Wszystkie elementy programu zostały zrealizowane, tempo zwiedzania spokojne, jak na tak intensywny pobyt. Andaluzja zapiera dech w piersi. Hotele - bez zastrzeżeń. Polecam!
 • 6
 • 6
 • 5
 • 6
 • 6
свернуть
4/6
41-50 lat, Пары Август 2019
Wycieczka po Andaluzji w sierpniu przy ponad 40 stopniowych upałach. Trasa bardzo intensywna, miejsca przepiękne. Bardzo mało czasu wolnego, trudno było w tak krótkim czasie znaleźć miejsce, (...) развернуть
Wycieczka po Andaluzji w sierpniu przy ponad 40 stopniowych upałach. Trasa bardzo intensywna, miejsca przepiękne. Bardzo mało czasu wolnego, trudno było w tak krótkim czasie znaleźć miejsce, żeby coś zjeść i skorzystać z toalety( brak w autokarze). Hotele średniej jakości, najsłabszy w Torremolinos - Kristal, niedomykające się okna wychodzące na bardzo głośną uliczkę... nieprzespana cała noc. Wyżywienie wystarczające, brak warzyw ( choćby pomidora) i owoców na śniadanie. W większości w formie baru. Pani przewodnik, Magdalena, budziła we mnie mieszane uczucia. Z jednej strony ogromna wiedza i zapał, z drugiej strony czułam się jak uczeń na lekcji. Nawet podczas przejazdów nie przestawała mówić, a jej donośny głos i artykulacja sprawiały fizyczny ból. Głośnika w autokarze nie dało się ściszyć. Autokar nie należał do najnowszych, dało się słyszeć jakieś zgrzyty przy cofaniu... Pani Magdalena pozwalała sobie na nieuprzejme komentarze w stosunku do uczestników, była osobą niewyrozumiałą i mało empatyczną. Najważniejsze dla niej było zrealizowanie programu wycieczki. Swoim zachowaniem wpłynęła na przyjemność podróży ( zarówno mojej, jak i mojej 19 - letniej córki). Muszę przyznać, że zdarzyło nam się to po raz pierwszy. Piękne miejsca, ale kolejny raz nie wybrałabym się na południe Hiszpanii w sierpniu. Słabe hotele, nieuprzejmy pilot.
 • 5
 • 3
 • 3
 • 3
 • 3
свернуть
4/6
41-50 lat, Пары Август 2019
Trasa ciekawa, miejsca warte odwiedzenia. Niepotrzebne wizyty w miejscach zajmujących się sprzedażą wyrobów takich jak wina, oliwy, olej arganowy (wycieczka do Tangeru) - tu powstaje dysonans (...) развернуть
Trasa ciekawa, miejsca warte odwiedzenia. Niepotrzebne wizyty w miejscach zajmujących się sprzedażą wyrobów takich jak wina, oliwy, olej arganowy (wycieczka do Tangeru) - tu powstaje dysonans ponieważ przewodnik zamienia się w handlowca a jednocześnie oferowane są produkty, które można swobodnie nabyć w marketach w porównywalnych cenach (wina i oliwy). W przypadku wycieczki do Tangeru wręcz część dotycząca prezentacji oleju arganowego została w całości przeprowadzona przez przewodnika, czas temu poświęcony powinien spożytkować na pokazanie nam tego co obejmował program wycieczki, który notabene nie został wykonany. Pilot na najwyższym poziomie, super wiedza i odpowiedzialność za grupę. Hotele w miarę ok, ale niestety nie spełniają wymogu dotyczącego podróżujących osób, które co prawda zajmują jeden pokój, ale nie są odmiennej płci - notorycznie zsunięte łóżka... Po operacji kręgosłupa nie byłam w stanie w każdym miejscu przesuwać łóżek. Musiałyśmy prosić obsługę o pomoc. Należy wprowadzić wymóg rozsuniętych łóżek dla nocujących wspólnie koleżanek i kolegów nie będących partnerami życiowymi. Autokar nie posiadał odpowiedniej przestrzeni dla wygodnej jazdy. Pojazdy powinny być nowocześniejsze. Wycieczkę polecę ze względu na trasę i program, ale względy dotyczące transportu i noclegów na pewno spotkają się z moimi zastrzeżeniami. Wyżywienie - standardowe jak na objeździe, nie budzi poważniejszych zastrzeżeń.
 • 5
 • 4
 • 4
 • 3
 • 3
свернуть
6/6
26-30 lat, Пары Август 2019
описание не доступно развернуть
описание не доступно
 • 5
 • 4
 • 3
 • 5
 • 5
свернуть
5/6
50+ lat, Пары Август 2019
Wycieczka W RYTMIE FLAMENCO pokazała w zwięzły sposób piękno południa Hiszpanii. monotonia i jakość wyżywienia w hotelach jest czymś, czego nie potrafię zrozumieć, nie wiem czy z powodu chęci (...) развернуть
Wycieczka W RYTMIE FLAMENCO pokazała w zwięzły sposób piękno południa Hiszpanii. monotonia i jakość wyżywienia w hotelach jest czymś, czego nie potrafię zrozumieć, nie wiem czy z powodu chęci zysku operator zamawia jedzenie najtańsze i byle jakie? inne grupy w tych samych hotelach jadły lepiej i nie chodzi mnie o jakies wyszukane menu, poza tym było OK
 • 5
 • 4
 • 2
 • 4
 • 5
свернуть
5/6
50+ lat, Пары Август 2019
Wycieczka zorganizowana w sposób odpowiadający naszym oczekiwaniom. Przez czas trwania objazdu w sposób rzeczowy i treściwy dostaliśmy opis historyczny ( wiedza ) i geograficzny ( wizualny ) (...) развернуть
Wycieczka zorganizowana w sposób odpowiadający naszym oczekiwaniom. Przez czas trwania objazdu w sposób rzeczowy i treściwy dostaliśmy opis historyczny ( wiedza ) i geograficzny ( wizualny ) odwiedzanego regionu. Do podróży tej przystąpiliśmy pozytywnie nastawieni i odbycie jej nie zmieniło naszego zdania. Impreza zorganizowana w profesjonalny sposób, narracja pilota właściwa, w odpowiedni sposób wpisująca się w dane miejsce i czas. Mały minus to wyposażenie hotelu "Kristal" i brak lodówek w pokojach hotelowych ( za wyjątkiem jednego )
 • 5
 • 4
 • 5
 • 4
 • 4
свернуть
6/6
31-40 lat, Сам/сама Июль 2019
Niezapomniane i pozytywne wrażenia. Wycieczka pod każdym względem świetna, która na długo pozostanie w mojej pamięci! Program był ciekawy, urozmaicony z niezapomnianymi widokami. Jazdę autokarem (...) развернуть
Niezapomniane i pozytywne wrażenia. Wycieczka pod każdym względem świetna, która na długo pozostanie w mojej pamięci! Program był ciekawy, urozmaicony z niezapomnianymi widokami. Jazdę autokarem uprzyjemniały krajobrazy przepięknej Andaluzji oraz towarzystwo uśmiechniętych i naładowania pozytywną energią Koleżanek i Kolegów z naszej grupy wycieczkowej. Jak na wycieczkę objazdową, hotele były na zaskakująco dobrym poziomie. Pilot Pan Marcin to odpowiednia osoba na odpowiednim miejscu, który z pasją zapoznaje uczestników z kulturą, obyczajami i historią zwiedzanych miejsc. W rytmie Flamenco polecam każdemu, kto lubi poznawać nowych ludzi, nowe smaki oraz magiczne miejsca. Pozostają wspromnienia, piękne fotki i mam nadzieję dalsze kontakty z poznanymi ludźmi.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
свернуть
6/6
50+ lat, Пары Июль 2019
Wycieczka wspaniała, realizująca wszystkie zaplanowane punkty. POLECAM. Szczególnie wysoka ocena należy się pilotowi, a raczej przewodnikowi P. Marcinowi. Wysoka kultura osobista, ogromna (...) развернуть
Wycieczka wspaniała, realizująca wszystkie zaplanowane punkty. POLECAM. Szczególnie wysoka ocena należy się pilotowi, a raczej przewodnikowi P. Marcinowi. Wysoka kultura osobista, ogromna wiedza, zdolności organizacyjne, humor na dobrym poziomie wpływają na tak wysoką ocenę. Życzę wszystkim takich pięknych i udanych wyjazdów z ITAKĄ, w tak miłym towarzystwie.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
свернуть
4/6
50+ lat, Пары Июль 2019
pozytywna, dzięki fajnemu przewodnikowi (pozdrawiam Marcina z Meksyku) oraz grupie sympatycznych współwycieczkowiczów zwiedzanie miejscowości i zabytków Andaluzji przebiegało sprawnie, wesoło (...) развернуть
pozytywna, dzięki fajnemu przewodnikowi (pozdrawiam Marcina z Meksyku) oraz grupie sympatycznych współwycieczkowiczów zwiedzanie miejscowości i zabytków Andaluzji przebiegało sprawnie, wesoło i przyjemnie - mimo upałów
 • 5
 • 4
 • 4
 • 5
 • 5
свернуть
6/6
50+ lat, Пары Июль 2019
Piękna wycieczka ! Wspaniale spędzony czas w towarzystwie sympatycznych ludzi. Piękna wycieczka ! Pomimo intensywnego programu na pewno warta polecenia. Zwiedzanie miast i miasteczek w różnych (...) развернуть
Piękna wycieczka ! Wspaniale spędzony czas w towarzystwie sympatycznych ludzi. Piękna wycieczka ! Pomimo intensywnego programu na pewno warta polecenia. Zwiedzanie miast i miasteczek w różnych częściach Andaluzji pozwoliło je choć trochę poznać i posmakować. Oczywiście po szczegółowych instrukcjach, co i gdzie warto zjeść i wypić udzielonych przez Pilota pana Marcina, który wyróżniał się ogromną wiedzą, zaangażowaniem, kompetencją i poczuciem humoru. Był pomocny w niemal każdej sytuacji. Ogromnym atutem wycieczki była zdyscyplinowana grupa przesympatycznych ludzi. Wszystkie czynności organizacyjne przebiegały błyskawicznie. Przejazdy do poszczególnych miejsc nie były kłopotliwe - poza tym w czasie przejazdów Pan Marcin w przekazywał informacje o miejscach przez które przejeżdżaliśmy. Hotele miały dobry standard. Ogólnie wycieczka bardzo udana, a dodatkowy pięciodniowy pobyt na Costa del Sol był doskonałym uzupełnieniem. Polecamy. Wycieczka warta polecenia !!!
 • 6
 • 5
 • 4
 • 6
 • 6
свернуть
6/6
41-50 lat, Сам/сама Июль 2019
Bardzo dobry program, profesjonalna obsługa turysty, cudowny wyjazd. Wczoraj wróciłam z wycieczki po Andaluzji, która w ofercie biura Itaka nosi nazwę „W rytmie flamenco”. Wykupiłam ją dzień (...) развернуть
Bardzo dobry program, profesjonalna obsługa turysty, cudowny wyjazd. Wczoraj wróciłam z wycieczki po Andaluzji, która w ofercie biura Itaka nosi nazwę „W rytmie flamenco”. Wykupiłam ją dzień przed wylotem. I już podczas załatwiania formalności miłe zaskoczenie, bo wszystko trwało 5 minut! Chwila i wszystko było na mailu. I tylko siup ciuchy do walizki i w drogę. Na wycieczkę pojechałam sama. Mam rodzinę, ale to miał być czas dla mnie. Wyleciałam sama, ale na wycieczce nie czułam się samotnie! Co za grupa!!! Jakbyśmy się znali od lat (od teraz polecam samodzielne wypady). A tym, który mocniej łączył nas - uczestników i mistrzowsko prowadził grupę, był niewątpliwie przewodnik i pilot w jednej osobie – Pan Marcin. To zaszczyt (wiem, mocne słowo, ale używam go świadomie) i fart spotkać takiego człowieka na turystycznym szlaku. "Autokar" tylko szeptał: co za wiedza, erudycja, kultura, poczucie humoru! No taki właśnie jest Pan Marcin. W wyjątkowy sposób dzielił się swoją wiedzą. To erudyta jakich (niestety) mało... Erudyta, nie znaczy nudziarz. Wręcz przeciwnie, wiele razy zrywaliśmy boki ze śmiechu. W skondensowanej formie, przekazywał nam treściwe informacje o miejscach, które zwiedzaliśmy. Przekaz ubarwiał anegdotami i ciekawostkami, co nie męczyło głów turystów informacjami trudnymi do zapamiętania. Dzięki wiedzy historycznej, znajomości kultury i sztuki, hiszpańskiej kuchni, a nawet botaniki (nie przesadzam) Pana Marcina, doświadczyliśmy prawdziwego hiszpańskiego klimatu. Pan Marcin biegle włada językiem, co otwiera wiele drzwi. Zwraca uwagę turystów na miejsca wyjątkowe. Wykazuje zrozumienie gdy ktoś na dłuższą chwilę da się ponieść ich klimatowi. Szanuje indywidualność każdego i dba o wszystkich jednakowo. Poleci co kupić i gdzie dobrze zjeść. Wycieczka trwała tydzień, ale mnogość i różnorodność poznanych miejsc, wywołuje uczucie miesięcznego pobytu. Jedocześnie nie czuje się zmęczenia. Podróż w przyjemnych warunkach, profesjonalny kierowca, który na czas i bezpiecznie dowoził nas do kolejnych punktów podróży. Hotele dobrej klasy, czyste, a niektóre z basenem. Kolacje często w formie bufetu, miejscowa kuchnia. Turysta był zatem najedzony, „zaopiekowany” i zachwycony. Niesamowity wyjazd. Poznałam ciekawych ludzi, z którymi już umawiamy się na kolejne wyjazdy z Itaką. A tym, którzy rozpoczynają przygodę z biurem Itaka życzę, by mieli szczęście i spotkali na swej drodze ciekawych współtowarzyszy wycieczki. Niech to będą ludzie barwni i nietuzinkowi, kulturalni i doceniający osoby zaangażowane w zorganizowanie nam – turystom ciekawego wyjazdu. Polecam tę wycieczkę wszystkim, tak dwudziestolatkom, jak ich rodzicom, a nawet dziadkom. Asia
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
свернуть
6/6
41-50 lat, Сам/сама Июль 2019
Wycieczka: W rytmie flamenco to przede wszystkim wspaniałe i niezapomniane przeżycia i emocje, które skłaniają ku powrotowi. Andaluzja to piękne zabytki, przyjazny klimat, lekkość, zapach roślin (...) развернуть
Wycieczka: W rytmie flamenco to przede wszystkim wspaniałe i niezapomniane przeżycia i emocje, które skłaniają ku powrotowi. Andaluzja to piękne zabytki, przyjazny klimat, lekkość, zapach roślin i słonawego morza, powiew oceanicznego wiatru... Program wycieczki został dobrze przemyślany, niemęczący, dla każdego. Pan Marcin - pilot: charyzmatyczna osobowość, nieprzeciętna inteligencja, ogromna wiedza, doskonale zorganizowany. Myślę że miał ogromny wpływ na to, że wycieczka wzbudzała w nas radość i zachwyt. Autokar: bardzo komfortowy, klimatyzowany, czysty, kierowca Antonio: cichy, spokojny, aczkolwiek czuliśmy się bezpiecznie. Hotele: jak na wycieczkę objazdową- jakby luksusowe;) Co zostawiłam w Andaluzji? Serce:). Jestem happy!
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
свернуть
6/6
41-50 lat, Пары Июль 2019
Wycieczka bardzo dobrze zorganizowana, niezbyt męcząca, pomimo gorącego klimatu. Można było poznać Andaluzję w pigułce. Na szczególną uwagę zasługuje praca Pana pilota Marcina, który swoją (...) развернуть
Wycieczka bardzo dobrze zorganizowana, niezbyt męcząca, pomimo gorącego klimatu. Można było poznać Andaluzję w pigułce. Na szczególną uwagę zasługuje praca Pana pilota Marcina, który swoją wiedzą wzbudził zainteresowanie Andaluzją wszystkich uczestników.
 • 6
 • 4
 • 4
 • 5
 • 5
свернуть
5/6
50+ lat, Пары Июль 2019
Fantastycznie ułożona trasa, przewodnik Pan Marcin rewelacja - ogromna wiedza, kompetencje i kultura osobista, świetny autokar i kierowca, trochę kiepskie hotele na objeździe - zwłaszcza po (...) развернуть
Fantastycznie ułożona trasa, przewodnik Pan Marcin rewelacja - ogromna wiedza, kompetencje i kultura osobista, świetny autokar i kierowca, trochę kiepskie hotele na objeździe - zwłaszcza po przylocie i przed odlotem hotel Kristal wart zmiany przez organizatora ale to tylko noc więc nie czepiam się bez potrzeby, zdecydowanie więcej plusów . jesteśmy oboje z mężem zachwyceni wycieczką, no może trochę odradzam lipiec ze względu na temperatury. trasa dobrze ułożona, czasowo fajnie prowadzona przez Pana Marcina, nie biegając zobaczyliśmy wszystko co w programie łącznie z Alhambrą, zawsze był czas na małe co nieco i pyszną kawę solo luk cortado, a jeszcze Pan Marcin znajdował czas na perełki spoza programu, pomocny we wszystkim co było związane z wycieczką od nauki słówek, informacje praktyczne typu wc, zakupy, co i gdzie zjeść itd, do tego przesympatyczny. Kierowca wspaniały zawsze tak nas wiózł, że byliśmy przed innymi wycieczkami w kolejnych obiektach więc lepiej się zwiedzało.
 • 6
 • 4
 • 4
 • 6
 • 6
свернуть
5/6
50+ lat, Пары Июль 2019
dobrze zorganizowana i poprowadzona objazdówka pilot to człowiek z wiedzą ,który lubi to co robi i bardzo dobrze zajmuje się uczestnikami развернуть
dobrze zorganizowana i poprowadzona objazdówka pilot to człowiek z wiedzą ,który lubi to co robi i bardzo dobrze zajmuje się uczestnikami
 • 6
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
свернуть
4/6
41-50 lat, Пары Июль 2019
Ogólnie program wycieczki bardzo ciekawy, najciekawsze miejsca w spektakularnej Andaluzji zostały zaliczone. Przewodnik, Pan Marcin (bardzo ciekawa osobowość) również bez zarzutów, starał się (...) развернуть
Ogólnie program wycieczki bardzo ciekawy, najciekawsze miejsca w spektakularnej Andaluzji zostały zaliczone. Przewodnik, Pan Marcin (bardzo ciekawa osobowość) również bez zarzutów, starał się spełniać swoją rolę w sposób profesjonalny. Pod względem historycznym informacje były wyczerpujące, choć zabrakło ciekawostek o zwykłym życiu mieszkańców zarówno kiedyś, jak i obecnie. Standard hoteli bardzo niski. Posiłki również pozostawiały wiele do życzenia, w jednym z hoteli na śniadanie jeden plasterek „wędliny”, jeden plasterek sera i jedna pół bagietka na osobę. Poczułam się jak kiedyś na koloniach, choć były to miłe wspomnienia, wolałabym akurat tego porównania uniknąć. Podsumowując polecam program wycieczki, lecz nad standardem hotelami Itaka powinna trochę popracować. Nawet jeśli wiązałoby się to z podniesieniem kosztów wycieczki. Właściwie wyszłoby na to samo, mniej wydalibyśmy na mieście , a za to więcej dołożyli do wycieczki. Rachunek ten sam, jednak ogólne zadowolenie większe :))
 • 6
 • 1
 • 1
 • 4
 • 4
свернуть
5/6
50+ lat, Пары Июль 2019
описание не доступно развернуть
описание не доступно
 • 6
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
свернуть
5/6
41-50 lat, Сам/сама Июль 2019
Jestem bardzo zadowolona z wycieczki. Polecam. Zakochałam się w Andaluzji, widoki piękne, zwiedzane obiekty również zapierają dech w piersi. развернуть
Jestem bardzo zadowolona z wycieczki. Polecam. Zakochałam się w Andaluzji, widoki piękne, zwiedzane obiekty również zapierają dech w piersi.
 • 6
 • 4
 • 5
 • 5
 • 5
свернуть
4/6
41-50 lat, Сам/сама Июль 2019
Bardzo bogaty program wycieczki.Piękne trasy z dobrze skomponowanym czasem przejazdu i zwiedzania.Cudowne miejsce na ziemi. Bardzo dobry i wygodny autokar z doskonałym kierownicą z którym (...) развернуть
Bardzo bogaty program wycieczki.Piękne trasy z dobrze skomponowanym czasem przejazdu i zwiedzania.Cudowne miejsce na ziemi. Bardzo dobry i wygodny autokar z doskonałym kierownicą z którym czuliśmy się bezpiecznie na kretych drogach Andaluzji. Słabym ogniwem był przewodnik Marcin.
 • 6
 • 4
 • 4
 • 6
 • 6
свернуть
6/6
26-30 lat, Сам/сама Июль 2019
Niezwykle ciekawy, bogaty, intensywny program. Wycieczka przerosła moje oczekiwania. Bardzo polecam. развернуть
Niezwykle ciekawy, bogaty, intensywny program. Wycieczka przerosła moje oczekiwania. Bardzo polecam.
 • 6
 • 4
 • 3
 • 6
 • 6
свернуть

Детали предложения

Twój wybór wczasów

W rytmie flamenco

WYCIECZKA OBJAZDOWA
zmień wariant wakacji
 • Только проживание
Выбрать
62 801 Rub
Oszczędzasz: 950 RUB
Взрослый
47 056rub
Общая сумма 94 111 rub razem
Oszczędzasz 950 RUB
arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter