phone mobile mobile pin heart heart user user Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane
> >Результаты Поиска> >W rytmie flamenco

Преимущества предложения

 • Żagiel Itaki
 • Granada – perła Andaluzji
 • zabytki architektury mauretańskiej
 • malownicze górskie krajobrazy i tętniące życiem południe
 • degustacja oliwy i szynki jamón ibérico
 • jedna z najlepiej ocenianych wycieczek
 • przedłuż wakacje na Costa del Sol

W rytmie flamenco Код: AGPANDA

Маршрут
42 104PLN
Взрослые: 2 2 posiłki Пн 02.03 – Пн 09.03.20 (8 дней)
Itaka
 • Promocja ГОРЯЩИЕ ТУРЫ ГОРЯЩИЕ ТУРЫ
Испания

W rytmie flamenco

 • Promocja ГОРЯЩИЕ ТУРЫ ГОРЯЩИЕ ТУРЫ
Код: AGPANDA
Описание

1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Bezpośredni przelot do Malagi. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Czas wolny (zależnie od godziny przylotu). Kolacja i nocleg.

2. DZIEŃ. MALAGA – MIJAS – RONDA (trasa: ok. 220 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do MALAGI, jednego z najstarszych miast portowych w basenie Morza Śródziemnego. Spacer eleganckimi uliczkami pełnymi tradycyjnych barów tapas i kawiarni do XVI-wiecznej katedry, domu narodzin Pabla Picassa oraz olbrzymiej arabskiej fortecy Alcazaba, siedziby mauretańskich władców z IX w. Przejazd do MIJAS, malowniczego miasteczka typu pueblo blanco, zwanego klejnotem Costa del Sol. Mijas pełne jest urokliwych zakątków, a rolę taksówek odgrywają tu osiołki. Po południu przejazd do położonej wśród dziewiczych wzgórz RONDY, jednego z najstarszych miasteczek Hiszpanii. Zwiedzanie Plaza de Toros, jednej z najstarszych aren corridy. Spacer po mauretańskiej starówce: widowiskowy XVIII-wieczny Nowy Most, z którego rozpościera się imponujący widok na 130-metrową przepaść wąwozu Tag, w którym przepływa rzeka Guadalevín, Plaza Duquesa de Parcent – najbardziej malowniczy plac miasta z ratuszem, Casa de San Juan Bosco, XIV­­-­wieczny pałac Mondragón, znany także jako pałac markiza Villasierra. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

3. DZIEŃ. GIBRALTAR – KADYKS (trasa: ok. 280 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do GIBRALTARU, enklawy brytyjskiej na Półwyspie Iberyjskim, półwyspu o długości zaledwie 6 km. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): przejazd do punktu widokowego Punta de Europa, skąd rozciąga się wspaniały widok na Cieśninę Gibraltarską i góry Atlas na kontynencie afrykańskim, gdzie znajduje się pomnik upamiętniający tragiczną śmierć generała Władysława Sikorskiego. Przejazd przez rezerwat przyrody z 600 gatunkami flory do jaskini św. Michała, wjazd na Skałę Gibraltarską, gdzie można zobaczyć małpki bezogonowe, które według legendy są gwarancją angielskiego panowania nad skałą. Czas wolny na zakupy (na Gibraltarze obowiązuje strefa wolnocłowa). Przejazd do KADYKSU, niemal ze wszystkich stron otoczonego wodami zatoki, uchodzącego za najstarsze miasto w tej części Europy (ponad 3 tys. lat). Spacer po mieście: stary port, piękna promenada Alameda Apodoca z nabrzeżnymi fortyfikacjami i Parque Genovés, Plaza de España, kościół Nuestra Señora del Carmen, starówka pełna wąskich uliczek. Przejazd przez obrzeża Jerez de la Frontera. Miasto jest stolicą sherry, hiszpańskiej brandy i tańczących koni. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

4. DZIEŃ. SEWILLA (trasa: ok. 120 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Całodzienne zwiedzanie stolicy Andaluzji – SEWILLI, miasta Carmen, Don Juana i Figara. Sewilla, największe miasto hiszpańskiego południa, to jedno z najpiękniejszych miast Hiszpanii, którego zabytkowy zespół jest wpisany na listę UNESCO. Panoramiczny objazd miasta. Postój przy Placu Hiszpańskim – kompleksie pałacowo-ogrodowym z ceramicznymi dekoracjami, będącym wizytówką miasta. Spacer starą żydowską dzielnicą Santa Cruz, pełną malowniczych zaułków. Zwiedzanie XV-wiecznego Domu Piłata, będącego przykładem pałacu andaluzyjskiego, bazylika Macarena, gdzie znajduje się figura Madonny płaczącej diamentami. Zwiedzanie wzniesionej na miejscu dawnego meczetu XV-wiecznej katedry Najświętszej Marii Panny – największego i jednego z najwspanialszych gotyckich kościołów na świecie, w którym znajduje się m.in. kaplica z grobowcem Krzysztofa Kolumba. Wejście na wieżę Giralda, pozostałość po zabudowaniach meczetu, skąd rozpościera się zachwycająca panorama miasta. Wizyta w Alkazarze, dawnym pałacu królewskim, który jest doskonałym przykładem architektury w stylu mudéjar z pięknymi ogrodami, bogato zdobionymi salami i oryginalnymi ornamentami. Czas wolny w ogrodach. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

5. DZIEŃ. KORDOBA (trasa: ok. 350 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do KORDOBY, która została wpisana na listę UNESCO. Zwiedzanie: budowany od VIII w. Wielki Meczet – największy na Półwyspie Iberyjskim, w czasach kalifatu największe centrum duchowe, dziś zachwycający architekturą i połączeniem z chrześcijańską katedrą. Spacer po starówce, wąskich uliczkach żydowskiej dzielnicy Juderia z jedną z trzech zachowanych w Hiszpanii synagog z XIV w., pomnik Majmonidesa, Kwiatowa Uliczka. Następnie zwiedzanie Alcazar de los Reyes Cristianos – letniej rezydencji rodziny królewskiej, wzniesionej nad rzeką Gwadalkiwir, z przepięknym rzymskim mostem Puente Romano. Wizyta w Muzeum Kultury Oliwy. Poznanie sposobu upraw drzewek oliwnych, a także tłoczenia i produkcji oliwy z oliwek (degustacja oliwy). Przejazd w okolice Granady, zakwaterowanie w hotelu, kolacja. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): udział w wieczorze tańca flamenco. Powrót do hotelu, nocleg.

6. DZIEŃ. GRANADA (trasa: ok. 30 km)
Śniadanie. Zwiedzanie GRANADY, perły Andaluzji, położonej u podnóża pasma Sierra Nevada, miasta znanego jako ostatni bastion Maurów. Zwiedzanie ogromnego, romantycznego zespołu pałacowo-ogrodowego Alhambry, jednego z najwspanialszych zabytków Hiszpanii, pomnika architektury arabskiej w Europie Zachodniej, przywodzącego na myśl baśnie tysiąca i jednej nocy. Spacer po ogrodach Generalife i zabudowaniach Alhambry – galeriach pałacowych i słynnych dziedzińcach. Spacer po Albaicín, najstarszej dzielnicy miasta i największej mauretańskiej dzielnicy Hiszpanii, pełnej wąskich uliczek, które zachowały orientalny charakter. Czas wolny w punkcie widokowym, skąd rozpościera się malownicza panorama warownej Alhambry. Zwiedzanie renesansowej katedry Santa María de la Encarnación i przylegającej do niej Capilla Real – późnogotyckiej kaplicy grobowej Królów Katolickich. Alhambra, ogrody Generalife oraz dzielnica Albaicín zostały wpisane na listę UNESCO. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

7. DZIEŃ. LANJARÓN – NERJA (trasa: ok. 200 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd malowniczą trasą przez pasmo górskie Sierra Nevada. Na trasie wycieczki m.in. LANJARÓN, malownicze uzdrowisko z ruinami zamku, słynące z wód mineralnych. Wizyta w regionie, gdzie dojrzewa najlepsza regionalna szynka – jamón ibérico (w programie także degustacja). Następnie przejazd do NERJA – jednej z piękniej położonych miejscowości wybrzeża Andaluzji. Podziwianie widoków z otoczonego palmami punktu widokowego Balkon Europy, zawieszonego na cyplu nad Morzem Śródziemnym. Przejazd do Cueva de Nerja, zespołu jaskiń ze wspaniałymi stalaktytami, stalagmitami i malowidłami naskalnymi. Przejazd do hotelu i zakwaterowanie. Kolacja, nocleg.

8. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Czas wolny (zależnie od godziny wylotu), transfer na lotnisko i wylot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt o tygodniowy wypoczynek: śniadanie, wykwaterowanie, transfer do wybranego hotelu.

7 noclegów w hotelach***; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 7 śniadań i 7 kolacji • przelot • przejazd autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy, tour guide, degustacje w 5. i 7. dniu: ok. 190 EUR.
 2. Opłaty fakultatywne: wieczór flamenco: ok. 46 EUR, wymagane min. 15 osób; objazd Gibraltaru: ok. 40 EUR; wymagane min. 15 osób.
 3. W poniedziałki, święta państwowe oraz lokalne niektóre obiekty muzealne są zamknięte.
 4. W związku z wymaganą wcześniejszą rezerwacją biletów do Alhambry, nie ma gwarancji wejścia do obiektów pałacowych. W wyjątkowych sytuacjach nastąpi tylko zwiedzanie ogrodów Generalife, różnica w cenie bilet zostanie wówczas zwrócona.

5.3 /6
98% рейтинг высокий и очень высокий

Klienci doceniają:

 • Program wycieczki/trasę
 • Komfort podróży
 • Standard autokaru
Информация о регионе
Galeria regionu

Испания

Zielone wzgórza, smaczna kuchnia i bogata historia. Fenomen popularnej Hiszpanii, to nie tylko flamenco, kastaniety czy paella, to także słoneczna, pełna zabytków Andaluzja, miasto Gaudiego, Picassa i Miro – Barcelona i Madryt ze słynnym na całym świecie muzeum Prado. Zobacz to wszystko razem z nami!

Расположение на карте Маршрут

Malaga • Mijas • Ronda • Gibraltar • Kadyks • Sewilla • Kordoba • Granada • Lanjarón • Nerja

W Andaluzji można odnaleźć wszystko to, co kojarzy się z Hiszpanią: flamenco, kastaniety, corridę, białe wioski, piaszczyste plaże i oczywiście hiszpańskie słońce. Każdy zakątek regionu pamięta czasy Wielkiego Kalifatu Zachodniego, dlatego nie brakuje tu zabytków o arabskim charakterze, ale i tych należących do kultury klasycznej Hiszpanii. Proponujemy podróż po najciekawszych miejscach regionu: na trasie słynne zabytki Maurów w Kordobie, Sewilli i Granadzie, pięknie położona Ronda, zabytki z listy UNESCO i małe urokliwe miasteczka. W programie fakultatywnym pokaz flamenco i objazd Gibraltaru. Po intensywnym zwiedzaniu proponujemy wypoczynek w hotelu wybranym z bogatej oferty ITAKI. Trasa w Hiszpanii: ok. 1200 km. W 2019 r. wycieczka otrzymała ŻAGIEL ITAKI za atrakcyjny program.

PLAN WYCIECZKI
1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Bezpośredni przelot do Malagi. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Czas wolny (zależnie od godziny przylotu). Kolacja i nocleg.
2. DZIEŃ. MALAGA – MIJAS – RONDA (trasa: ok. 220 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do MALAGI, jednego z najstarszych miast portowych w basenie Morza Śródziemnego. Spacer eleganckimi uliczkami pełnymi tradycyjnych barów tapas i kawiarni do XVI-wiecznej katedry, domu narodzin Pabla Picassa oraz olbrzymiej arabskiej fortecy Alcazaba, siedziby mauretańskich władców z IX w. Przejazd do MIJAS, malowniczego miasteczka typu pueblo blanco, zwanego klejnotem Costa del Sol. Mijas pełne jest urokliwych zakątków, a rolę taksówek odgrywają tu osiołki. Po południu przejazd do położonej wśród dziewiczych wzgórz RONDY, jednego z najstarszych miasteczek Hiszpanii. Zwiedzanie Plaza de Toros, jednej z najstarszych aren corridy. Spacer po mauretańskiej starówce: widowiskowy XVIII-wieczny Nowy Most, z którego rozpościera się imponujący widok na 130-metrową przepaść wąwozu Tag, w którym przepływa rzeka Guadalevín, Plaza Duquesa de Parcent – najbardziej malowniczy plac miasta z ratuszem, Casa de San Juan Bosco, XIV­­-­wieczny pałac Mondragón, znany także jako pałac markiza Villasierra. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
3. DZIEŃ. GIBRALTAR – KADYKS (trasa: ok. 280 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do GIBRALTARU, enklawy brytyjskiej na Półwyspie Iberyjskim, półwyspu o długości zaledwie 6 km. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): przejazd do punktu widokowego Punta de Europa, skąd rozciąga się wspaniały widok na Cieśninę Gibraltarską i góry Atlas na kontynencie afrykańskim, gdzie znajduje się pomnik upamiętniający tragiczną śmierć generała Władysława Sikorskiego. Przejazd przez rezerwat przyrody z 600 gatunkami flory do jaskini św. Michała, wjazd na Skałę Gibraltarską, gdzie można zobaczyć małpki bezogonowe, które według legendy są gwarancją angielskiego panowania nad skałą. Czas wolny na zakupy (na Gibraltarze obowiązuje strefa wolnocłowa). Przejazd do KADYKSU, niemal ze wszystkich stron otoczonego wodami zatoki, uchodzącego za najstarsze miasto w tej części Europy (ponad 3 tys. lat). Spacer po mieście: stary port, piękna promenada Alameda Apodoca z nabrzeżnymi fortyfikacjami i Parque Genovés, Plaza de España, kościół Nuestra Señora del Carmen, starówka pełna wąskich uliczek. Przejazd przez obrzeża Jerez de la Frontera. Miasto jest stolicą sherry, hiszpańskiej brandy i tańczących koni. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
4. DZIEŃ. SEWILLA (trasa: ok. 120 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Całodzienne zwiedzanie stolicy Andaluzji – SEWILLI, miasta Carmen, Don Juana i Figara. Sewilla, największe miasto hiszpańskiego południa, to jedno z najpiękniejszych miast Hiszpanii, którego zabytkowy zespół jest wpisany na listę UNESCO. Panoramiczny objazd miasta. Postój przy Placu Hiszpańskim – kompleksie pałacowo-ogrodowym z ceramicznymi dekoracjami, będącym wizytówką miasta. Spacer starą żydowską dzielnicą Santa Cruz, pełną malowniczych zaułków. Zwiedzanie XV-wiecznego Domu Piłata, będącego przykładem pałacu andaluzyjskiego, bazylika Macarena, gdzie znajduje się figura Madonny płaczącej diamentami. Zwiedzanie wzniesionej na miejscu dawnego meczetu XV-wiecznej katedry Najświętszej Marii Panny – największego i jednego z najwspanialszych gotyckich kościołów na świecie, w którym znajduje się m.in. kaplica z grobowcem Krzysztofa Kolumba. Wejście na wieżę Giralda, pozostałość po zabudowaniach meczetu, skąd rozpościera się zachwycająca panorama miasta. Wizyta w Alkazarze, dawnym pałacu królewskim, który jest doskonałym przykładem architektury w stylu mudéjar z pięknymi ogrodami, bogato zdobionymi salami i oryginalnymi ornamentami. Czas wolny w ogrodach. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
5. DZIEŃ. KORDOBA (trasa: ok. 350 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do KORDOBY, która została wpisana na listę UNESCO. Zwiedzanie: budowany od VIII w. Wielki Meczet – największy na Półwyspie Iberyjskim, w czasach kalifatu największe centrum duchowe, dziś zachwycający architekturą i połączeniem z chrześcijańską katedrą. Spacer po starówce, wąskich uliczkach żydowskiej dzielnicy Juderia z jedną z trzech zachowanych w Hiszpanii synagog z XIV w., pomnik Majmonidesa, Kwiatowa Uliczka. Następnie zwiedzanie Alcazar de los Reyes Cristianos – letniej rezydencji rodziny królewskiej, wzniesionej nad rzeką Gwadalkiwir, z przepięknym rzymskim mostem Puente Romano. Wizyta w Muzeum Kultury Oliwy. Poznanie sposobu upraw drzewek oliwnych, a także tłoczenia i produkcji oliwy z oliwek (degustacja oliwy). Przejazd w okolice Granady, zakwaterowanie w hotelu, kolacja. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): udział w wieczorze tańca flamenco. Powrót do hotelu, nocleg.
6. DZIEŃ. GRANADA (trasa: ok. 30 km)
Śniadanie. Zwiedzanie GRANADY, perły Andaluzji, położonej u podnóża pasma Sierra Nevada, miasta znanego jako ostatni bastion Maurów. Zwiedzanie ogromnego, romantycznego zespołu pałacowo-ogrodowego Alhambry, jednego z najwspanialszych zabytków Hiszpanii, pomnika architektury arabskiej w Europie Zachodniej, przywodzącego na myśl baśnie tysiąca i jednej nocy. Spacer po ogrodach Generalife i zabudowaniach Alhambry – galeriach pałacowych i słynnych dziedzińcach. Spacer po Albaicín, najstarszej dzielnicy miasta i największej mauretańskiej dzielnicy Hiszpanii, pełnej wąskich uliczek, które zachowały orientalny charakter. Czas wolny w punkcie widokowym, skąd rozpościera się malownicza panorama warownej Alhambry. Zwiedzanie renesansowej katedry Santa María de la Encarnación i przylegającej do niej Capilla Real – późnogotyckiej kaplicy grobowej Królów Katolickich. Alhambra, ogrody Generalife oraz dzielnica Albaicín zostały wpisane na listę UNESCO. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
7. DZIEŃ. LANJARÓN – NERJA (trasa: ok. 200 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd malowniczą trasą przez pasmo górskie Sierra Nevada. Na trasie wycieczki m.in. LANJARÓN, malownicze uzdrowisko z ruinami zamku, słynące z wód mineralnych. Wizyta w regionie, gdzie dojrzewa najlepsza regionalna szynka – jamón ibérico (w programie także degustacja). Następnie przejazd do NERJA – jednej z piękniej położonych miejscowości wybrzeża Andaluzji. Podziwianie widoków z otoczonego palmami punktu widokowego Balkon Europy, zawieszonego na cyplu nad Morzem Śródziemnym. Przejazd do Cueva de Nerja, zespołu jaskiń ze wspaniałymi stalaktytami, stalagmitami i malowidłami naskalnymi. Przejazd do hotelu i zakwaterowanie. Kolacja, nocleg.
8. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Czas wolny (zależnie od godziny wylotu), transfer na lotnisko i wylot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt o tygodniowy wypoczynek: śniadanie, wykwaterowanie, transfer do wybranego hotelu.

ŚWIADCZENIA: 7 noclegów w hotelach***; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 7 śniadań i 7 kolacji • przelot • przejazd autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:
 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy, tour guide, degustacje w 5. i 7. dniu: ok. 190 EUR.
 2. Opłaty fakultatywne: wieczór flamenco: ok. 46 EUR, wymagane min. 15 osób; objazd Gibraltaru: ok. 40 EUR; wymagane min. 15 osób.
 3. W poniedziałki, święta państwowe oraz lokalne niektóre obiekty muzealne są zamknięte.
 4. W związku z wymaganą wcześniejszą rezerwacją biletów do Alhambry, nie ma gwarancji wejścia do obiektów pałacowych. W wyjątkowych sytuacjach nastąpi tylko zwiedzanie ogrodów Generalife, różnica w cenie bilet zostanie wówczas zwrócona.
Расположение на карте
Отзывы клиентов (1460)

Общий рейтинг

5.3/6

Клиенты отметили :

 • Program wycieczki/trasę
 • Komfort podróży
 • Standard autokaru
98%
naszych klientów poleca ten hotel!
 • 5.3
 • 5.5
 • 4.2
 • 5.1
 • 5.1
 • 4.9

Показать отзывы от:

5/6
41-50 lat, Пары Февраль 2020
Ogóle wrażenie jest pozytywne jedynie zakwaterowanie w pierwszym i ostatnim dniu psuje całe wrażenie. Zakwaterowanie w hotelu przy autostradzie o wątpliwym standardzie bez możliwości (...) развернуть
Ogóle wrażenie jest pozytywne jedynie zakwaterowanie w pierwszym i ostatnim dniu psuje całe wrażenie. Zakwaterowanie w hotelu przy autostradzie o wątpliwym standardzie bez możliwości wypełnienia wolnego czasu w prosty sposób powoduje iż ogólna ocena wypada słabiej. Tym bardziej że w odległości 30-50 km na wybrzeżu kwaterują Państwo innych uczestników wypoczynku.
 • 5
 • 4
 • 4
 • 6
 • 6
свернуть
6/6
31-40 lat, Пары Февраль 2020
Polecam serdecznie wycieczkę, program bogaty , naprawdę można zwiedzić kawał Hiszpanii . Przewodnik- Pani Magda - chyba najlepszy przewodnik , jakiego mozna sobie wyobrazić: rzetelnie (...) развернуть
Polecam serdecznie wycieczkę, program bogaty , naprawdę można zwiedzić kawał Hiszpanii . Przewodnik- Pani Magda - chyba najlepszy przewodnik , jakiego mozna sobie wyobrazić: rzetelnie przygotowana, skrupulatnie przedstawia wszelkie wiadomości i przede wszystkim dzięki opiece mozna poczuć się baardzo bezpiecznie. Polecam serdecznie wyjazd.
 • 6
 • 4
 • 4
 • 6
 • 6
свернуть
5/6
41-50 lat, Пары Январь 2020
Wycieczka Objazdowa bardzo dobrze zorganizowana. Szkoda, że nie odbył się wieczór flamenco. Ten wieczór powinien być w programie wycieczki. Pilotka pani Magda super Polecam развернуть
Wycieczka Objazdowa bardzo dobrze zorganizowana. Szkoda, że nie odbył się wieczór flamenco. Ten wieczór powinien być w programie wycieczki. Pilotka pani Magda super Polecam
 • 6
 • 5
 • 4
 • 6
 • 4
свернуть
6/6
50+ lat, Пары Январь 2020
Bardzo dobry program. zawiera największe atrakcje. Jeden hotel był trochę mizerny. развернуть
Bardzo dobry program. zawiera największe atrakcje. Jeden hotel był trochę mizerny.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 5
свернуть
5/6
31-40 lat, Пары Январь 2020
Wycieczka godna polecenia. Spełniła nasze oczekiwania. развернуть
Wycieczka godna polecenia. Spełniła nasze oczekiwania.
 • 6
 • 4
 • 4
 • 5
 • 5
свернуть
6/6
50+ lat, Пары Январь 2020
Ok. Dobrze zorganizowana. развернуть
Ok. Dobrze zorganizowana.
 • 6
 • 4
 • 4
 • 5
 • 5
свернуть
6/6
50+ lat, Сам/сама Январь 2020
Rewelacja развернуть
Rewelacja
 • 5
 • 4
 • 4
 • 5
 • 5
свернуть
5/6
26-30 lat, Пары Январь 2020
Andaluzja w pigułce! Do zobaczenia najpiękniejsze miejsca tej części Hiszpanii dzięki temu programowi wycieczki. развернуть
Andaluzja w pigułce! Do zobaczenia najpiękniejsze miejsca tej części Hiszpanii dzięki temu programowi wycieczki.
 • 5
 • 5
 • 4
 • 6
 • 6
свернуть
4/6
41-50 lat, Пары Январь 2020
описание не доступно развернуть
описание не доступно
 • 5
 • 4
 • 4
 • 5
 • 5
свернуть
4/6
31-40 lat, Пары Декабрь 2019
Wycieczka byłaby super gdyby nie masakryczne hotele oraz najgorsze wyżywienie jakie można sobie wyobrazić. развернуть
Wycieczka byłaby super gdyby nie masakryczne hotele oraz najgorsze wyżywienie jakie można sobie wyobrazić.
 • 5
 • 1
 • 1
 • 4
 • 4
свернуть
6/6
41-50 lat, Сам/сама Декабрь 2019
описание не доступно развернуть
описание не доступно
 • 6
 • 6
 • 5
 • 6
 • 6
свернуть
4/6
50+ lat, Пары Декабрь 2019
Bardzo ciekawa trasa, choć w terminie noworocznym były pewne utrudnienia w dostępie do wybranych obiektów. Hiszpania oczywiście jest pięknym krajem, a miasta które się zwiedza to prawdziwe (...) развернуть
Bardzo ciekawa trasa, choć w terminie noworocznym były pewne utrudnienia w dostępie do wybranych obiektów. Hiszpania oczywiście jest pięknym krajem, a miasta które się zwiedza to prawdziwe perełki. Jak każda tego typu impreza były jej plusy i minusy. Do plusów, oczywiście oprócz uroku Hiszpanii, zaliczam bardzo dobrego pilota wycieczki jak I profesjonalne przewodniczki po Alhambrze. Akurat Alhambrę zwiedzałem trzeci raz (ostatni raz w połowie 2019) i tym razem oprowadzanie było na najwyższym poziomie. Pilot (pamiętam tylko imię - Marcin) był także bardzo profesjonalny. Minusy imprezy to hotele położone daleko za najbardziej atrakcyjnymi miastami, jak I (o dziwo! Bo kuchnia hiszpańska jest smaczna) dosyć kiepskie wyżywienie. Zarówno śniadania jak i kolacje były więcej niz skromne i mało smaczne. Kolacja sylwestrowa była OK, ale dlaczego musieliśmy dopłacić za nią 75 euro pozostaje dla mnie (i innych osób z grupy) tajemnicą. Przecież mieliśmy w ramach wycieczki zapewnione dwa posiłki dziennie.
 • 6
 • 2
 • 3
 • 5
 • 5
свернуть
4/6
50+ lat, Пары Декабрь 2019
Nie polecam ! развернуть
Nie polecam !
 • 3
 • 1
 • 1
 • 5
 • 5
свернуть
5/6
50+ lat, Пары Декабрь 2019
Całość wycieczki oceniamy pozytywnie, poznaliśmy ładny kawałek Andaluzji, poznaliśmy wielu ludzi, wiele charakterów osób o róznych wymaganiach i oczekiwaniach, zresztą jak zawsze. Autokar i (...) развернуть
Całość wycieczki oceniamy pozytywnie, poznaliśmy ładny kawałek Andaluzji, poznaliśmy wielu ludzi, wiele charakterów osób o róznych wymaganiach i oczekiwaniach, zresztą jak zawsze. Autokar i kierowca Antonio super, hotele.... Ogólnie dobrze, za wylątkiem pierwszego i ostatniego noclegu w hotelu "SIERRA" w miejscowości Antequera, bo oprócz ładnej nazwy określiliśmy go jako hotel turystyczny, którego obsługa nie lubi turystów. Do jakości pokoi nie mamy zastrzezeń, tylko obsługa na sali,gdzie głównym zadaniem obsługi była chęć serwowania napoi w cenie wyższej niż obok w barze. A swoją drogą czy ITAKA nie może za posiłek doliczyć symbolicznej opłaty aby obsługa serwowała choć zwykła wodę do posiłku? Nie wiem ponadto czym Polacy wyróznali się na stołówce,że nam zaserwowano bułki rozmrażane a grupie koreańczyków w tym samym czasie zaserwowano normalne bułeczki, które były świeże. Nigdy nie narzekamy na wyżywienie ale nie cierpię jeśli jesteśmy traktowani jak obywatele III Świata, gdzie na stołach zastajemy kartkę formatu A4 z informacją, że na stołówce jest absolutny zakaz wynoszenia jakiegokolwiek produktu. W ciągu naszego długiego życia nigdy niczego nie wynosiliśmy, jeśli mam na coś ochotę to to kupuję, natomiast jeśli obsługa coś takiego widzi, to niech nie traktuje tego jako zbiorowej kradzieży, tylko delikatnie zwróci komuś uwagę na niestosowne zachowanie.
 • 4
 • 3
 • 4
 • 6
 • 6
свернуть
2/6
50+ lat, Пары Декабрь 2019
Fatalnie zorganizowana wycieczka, niezgodnie z przestawianym opisem. Przede wszystkim pierwszy i ostatni nocleg miał być zorganizowany w hotelach na wybrzeżu. Zamiast tego zostaliśmy zawiezieni (...) развернуть
Fatalnie zorganizowana wycieczka, niezgodnie z przestawianym opisem. Przede wszystkim pierwszy i ostatni nocleg miał być zorganizowany w hotelach na wybrzeżu. Zamiast tego zostaliśmy zawiezieni do motelu przy autostradzie, odległego od jakiegokolwiek godnego jakiejkolwiek uwagi miejsca. Także w Sewilli zostaliśmy zakwaterowani w hotelu odległym o kilkanaście kilometrow od granic miasta. Probowano nas także zostawić w tym hotelu wlasciwie w srodku dnia, dzięki sprzeciwowi całej grupy zostaliśmy tam zawiezieni z miasta przed kolacja. To w zasadzie było przyczyna bardzo zlej oceny całkowitej tej wycieczki. Wyzywienie w tych hotelach było skandaliczne (poza hotelem w Sewillii). Skandaliczne było tez pobranie opłaty 75 € od osoby za tzw. kolacje noworoczna. Kolacja ta trwala do godz. 22.30, potem nas wyrzucono, ew. można było pojsc na dyskotekę. Jakkolwiek jedzenie na tej kolacji było niezle, to na pewno nie było warte 75 €. Traktuje ta oplate jako rodzaj rabunku, zwłaszcza, ze miała być normalna kolacja, której nie było.
 • 4
 • 2
 • 2
 • 3
 • 3
свернуть
4/6
41-50 lat, Сам/сама Декабрь 2019
Interesujący program aczkolwiek zredukowane zwiedzanie wnętrz katedr ( zapewne taki jest trend,ale w końcu jest to dziedzictwo kultury) , nieciekawa lokalizacja hoteli o niskim (...) развернуть
Interesujący program aczkolwiek zredukowane zwiedzanie wnętrz katedr ( zapewne taki jest trend,ale w końcu jest to dziedzictwo kultury) , nieciekawa lokalizacja hoteli o niskim standarcie. Pilot wycieczki unikający uczestników wyjazdu ,przekazujący zwięzłe lakoniczne komunikaty
 • 4
 • 2
 • 2
 • 4
 • 4
свернуть
6/6
50+ lat, Пары Октябрь 2019
Wycieczka trudna fizycznie i psychicznie, wymaga pracy umysłowej i gotowości fizycznej. Wzbogaca człowieka intelektualnie. Przypominając całą wiedzę geograficzno-historyczną od szkoły (...) развернуть
Wycieczka trudna fizycznie i psychicznie, wymaga pracy umysłowej i gotowości fizycznej. Wzbogaca człowieka intelektualnie. Przypominając całą wiedzę geograficzno-historyczną od szkoły podstawowej do liceum.
 • 6
 • 4
 • 3
 • 6
 • 6
свернуть
6/6
50+ lat, Пары Октябрь 2019
Wycieczka udana. Spełniła moje oczekiwania. Program zróżnicowany przez wycieczka nie stawała się monotonna. Polecam tym, którzy nie lubią siedzieć w miejscu. Pani Zuzanna -pilot naszej wycieczki (...) развернуть
Wycieczka udana. Spełniła moje oczekiwania. Program zróżnicowany przez wycieczka nie stawała się monotonna. Polecam tym, którzy nie lubią siedzieć w miejscu. Pani Zuzanna -pilot naszej wycieczki profesjonalnie ogarnęła grupę. Pilnowała aby dłuższe przejazdy do zwiedzanych miejsc nie były monotonne i opowiadała nam dużo ciekawych rzeczy dotyczących życia, i obyczajów panujących w Hiszpanii. Jedyną rzeczą do której mam zastrzeżenia to ostatni hotel w którym nocowaliśmy mimo, że było tam czysto i ładnie miał dodatkowych lokatorów: karaluchy. Nie nalężę do osób wyszukujących niedociągnięcia i jakiekolwiek nieścisłości tego typu jednak niespodzianek po prostu się brzydzę.
 • 6
 • 5
 • 6
 • 5
 • 5
свернуть
6/6
50+ lat, Пары Октябрь 2019
Wycieczka pozostawiająca w pamięci wiele miłych chwil, masę przepięknych krajobrazów Andaluzji , ciekawa , i wnosząca jej uczestnikom wielki zakres informacji n/t Hiszpanii w aspekcie (...) развернуть
Wycieczka pozostawiająca w pamięci wiele miłych chwil, masę przepięknych krajobrazów Andaluzji , ciekawa , i wnosząca jej uczestnikom wielki zakres informacji n/t Hiszpanii w aspekcie znajomości: kraju ,jego historii , zabytków, kultury , zwyczajów, warunków życia jak i wielu uwarunkowań o charakterze społecznym i prywatnym. Wielka w tym zasługa przewodników a szczególnie p. Zuzanny naszej przewodniczki , opiekunki , osoby która zawsze miała dla nas czas i żadnego pytania nie pozostawiała bez odpowiedzi . DZIĘKUJEMY !!!! Program bardzo urozmaicony bogaty i ciekawy choć bardzo obszerny i napięty ; ale to tylko z korzyścią dla nas uczestników. Oferowane wycieczki fakultatywne ( Giblartar i pokaz flamenco ze względu na swoją atrakcyjność warte zainteresowania , szkoda tylko ,że uczestnictwo w nich to dodatkowy wydatek w dość wysokich kosztach samej wycieczki. Wielka szkoda ,że ewidentnie do tego poziomu wycieczki nie przystawał standard hoteli , zwłaszcza tych w Granadzie i w Terramolinos ( zastrzeżenia do czystości , do stanu technicznego urządzeń sanitarnych czy niekompletności wyposażenia ). W przyszłości tych hoteli raczej należałoby zdecydowanie unikać. Nie można mieć też większych zastrzeżeń do oferowanego wyżywienia gdzie każdy mógł wybrać coś dla siebie i to zazwyczaj w formie nielimitowanego bufetu otwartego. Niestety , z wyjątkiem hotelu w Sewilli gdzie posiłki były bardzo, bardzo skromne wręcz mikroskopijne ( śniadanie ) Te niedostatki można było szybko sobie „zrekompensować „ na pokazach degustacji serów , wędlin i win w przepięknej miejscowości Lanjarón położonej wśród gór Sierra Nevada. Mam jedną uwagę , a raczej wniosek o weryfikację programu wycieczki w zakresie pierwszego dnia jej trwania. Otóż ze względu na b. wczesny wylot z Warszawy , ponad połowa dnia pozostaje praktycznie pozbawiona możliwości grupowego zwiedzania Malagi, zwiedzanie indywidualne „ obcego „ miasta jest dla większości uczestników raczej nieosiągalne.
 • 5
 • 4
 • 4
 • 5
 • 5
свернуть
5/6
50+ lat, Пары Сентябрь 2019
Wycieczka ciekawa,zobaczyłam prawdziwą Hiszpanię-Andaluzję. Wycieczka udana. развернуть
Wycieczka ciekawa,zobaczyłam prawdziwą Hiszpanię-Andaluzję. Wycieczka udana.
 • 5
 • 3
 • 3
 • 5
 • 5
свернуть
6/6
50+ lat, Пары Сентябрь 2019
wycieczka spełniła nasze oczekiwania. jestem zadowolony z wyjazdu развернуть
wycieczka spełniła nasze oczekiwania. jestem zadowolony z wyjazdu
 • 5
 • 4
 • 5
 • 5
 • 6
свернуть
6/6
50+ lat, Пары Сентябрь 2019
Jesteśmy bardzo zadowoleni. Hotele i wyżywienie średnio - ale adekwatnie do ceny wycieczki, z czym się liczyliśmy. Organizacja wycieczki bardzo dobra, grupa miła i zdyscyplinowania. (...) развернуть
Jesteśmy bardzo zadowoleni. Hotele i wyżywienie średnio - ale adekwatnie do ceny wycieczki, z czym się liczyliśmy. Organizacja wycieczki bardzo dobra, grupa miła i zdyscyplinowania. Przewodniczka konkretna o dużej wiedzy i elokwencji. Polecam, było pięknie.
 • 5
 • 4
 • 5
 • 5
 • 6
свернуть
6/6
50+ lat, Пары Сентябрь 2019
Wycieczka objazdowa z tygodniowym pobytem w Torremolinos zorganizowana bardo profesjonalnie. Pilotka p. Magda wykazała się dużą wiedzą . Okazała się bardzo miłą i ciepłą osobą. Dzięki niej (...) развернуть
Wycieczka objazdowa z tygodniowym pobytem w Torremolinos zorganizowana bardo profesjonalnie. Pilotka p. Magda wykazała się dużą wiedzą . Okazała się bardzo miłą i ciepłą osobą. Dzięki niej dowiedzieliśmy się wiele ciekawostek na temat zwiedzanych obiektów. Umiała grupę zdyscyplinować oraz umilić czas w czasie długich przejazdów autokarowych. W hotelu Pez Espada w Torremolinos spotkaliśmy się z wysokiej klasy obsługą i doskonałym wyżywieniem. Pokój funkcjonalny z pełnym wyposażeniem w sanitariaty. Wanna plus prysznic. Przy hotelu basen pływacki oraz trawiasta plaża z leżakami i parasolami przeciw słonecznymi. W sumie jesteśmy niezwykle zadowoleni z wycieczki " W rytmie flamenco"Wycieczka odbyła sie w terminie 23.09-07.10.2019r. Opinia jak wyżej, bardzo pozytywna.Polecamy.
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
свернуть
6/6
50+ lat, Пары Сентябрь 2019
Tak, prawdę mówiąc miałam pojechać w zupełnie innym kierunku. Ale niestety moja wycieczka nie doszła do skutku więc z oferty Itaki wybrałam tę. I okazuje się ,że był to strzał w dziesiątkę. (...) развернуть
Tak, prawdę mówiąc miałam pojechać w zupełnie innym kierunku. Ale niestety moja wycieczka nie doszła do skutku więc z oferty Itaki wybrałam tę. I okazuje się ,że był to strzał w dziesiątkę. Bowiem mogę tylko peany pochwalne śpiewać na temat organizacji, przebiegu, warunków, atmosfery stworzonej przez pilotkę etc.etc. Program był bogaty i wypełniony do końca. Nigdy jednak nie zabrakło chwili na złapanie oddechu, krótki wypoczynek, czas do refleksji. Bo wiedza naszej Pani Magdaleny KOKO(tak nazywali ją przewodnicy hiszpańscy) była imponująca. Umiała ją przekazać i zainteresować uczestników wydarzeniami i kolejami miejsc ,które oglądaliśmy. Pogłębiłam swoją wiedzę , posmakowałam przysmaków i nawet poranne wstawanie nie okazało się straszne bo z ciekawością czekałam na następny dzień. Wszystkie zaplanowane w programie miejsca zwiedzaliśmy, bez zbędnego oczekiwania w kolejkach, wzbudzając zazdrość innych grup. Sama podróż była bardzo wygodna , autokar prowadził bardzo pomocny i sympatyczny kierowca. Noclegi w dobrych i bardzo dobrych warunkach, tak że nawet brak dobrej herbaty dało się jakoś przeżyć. Pecha miałam tylko przy przydzielaniu miejsc. Dokonałam dopłaty aby siedzieć z przodu (choroba lokomocyjna) i przypadło mi miejsce w trzecim rzędzie, tylko okno w 3/4 przysłaniała listwa. Więc po co ta dopłata?
 • 6
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
свернуть
6/6
31-40 lat, Сам/сама Сентябрь 2019
Wycieczka jest przygotowana w sposób perfekcyjny. Program poszczególnych dni jest dobrany idealnie pod każdego. Minusow brak. Było pięknie przez cały tydzień. Perfect развернуть
Wycieczka jest przygotowana w sposób perfekcyjny. Program poszczególnych dni jest dobrany idealnie pod każdego. Minusow brak. Było pięknie przez cały tydzień. Perfect
 • 6
 • 6
 • 5
 • 6
 • 6
свернуть

Детали предложения

Twój wybór wczasów

W rytmie flamenco

WYCIECZKA OBJAZDOWA
zmień wariant wakacji
 • Только проживание
Выбрать
63 838 Rub
Oszczędzasz: 21 734 RUB
Взрослый
42 104rub
Общая сумма sprawdź szczegóły ceny 84 207 rub razem
Oszczędzasz 21 734 RUB
arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter