phone mobile heart Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane
> >Search Results> >

W rytmie flamenco

Offer advantages

 • Żagiel Itaki
 • Granada – perła Andaluzji
 • zabytki architektury mauretańskiej
 • malownicze górskie krajobrazy i tętniące życiem południe
 • degustacja oliwy i szynki jamón ibérico
 • jedna z najlepiej ocenianych wycieczek
 • przedłuż wakacje na Costa del Sol

W rytmie flamenco Code: AGPANDA

Route
584PLN
Dorośli: 2 2 posiłki Mon 23.03 – Mon 30.03.20 (8 days)
Itaka

W rytmie flamenco Code: AGPANDA Spain

Location on the map Route

Malaga • Mijas • Ronda • Gibraltar • Kadyks • Sewilla • Kordoba • Granada • Lanjarón • Nerja

W Andaluzji można odnaleźć wszystko to, co kojarzy się z Hiszpanią: flamenco, kastaniety, corridę, białe wioski, piaszczyste plaże i oczywiście hiszpańskie słońce. Każdy zakątek regionu pamięta czasy Wielkiego Kalifatu Zachodniego, dlatego nie brakuje tu zabytków o arabskim charakterze, ale i tych należących do kultury klasycznej Hiszpanii. Proponujemy podróż po najciekawszych miejscach regionu: na trasie słynne zabytki Maurów w Kordobie, Sewilli i Granadzie, pięknie położona Ronda, zabytki z listy UNESCO i małe urokliwe miasteczka. W programie fakultatywnym pokaz flamenco i objazd Gibraltaru. Po intensywnym zwiedzaniu proponujemy wypoczynek w hotelu wybranym z bogatej oferty ITAKI. Trasa w Hiszpanii: ok. 1200 km. W 2019 r. wycieczka otrzymała ŻAGIEL ITAKI za atrakcyjny program.

Description

1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Bezpośredni przelot do Malagi. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Czas wolny (zależnie od godziny przylotu). Kolacja i nocleg.

2. DZIEŃ. MALAGA – MIJAS – RONDA (trasa: ok. 220 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do MALAGI, jednego z najstarszych miast portowych w basenie Morza Śródziemnego. Spacer eleganckimi uliczkami pełnymi tradycyjnych barów tapas i kawiarni do XVI-wiecznej katedry, domu narodzin Pabla Picassa oraz olbrzymiej arabskiej fortecy Alcazaba, siedziby mauretańskich władców z IX w. Przejazd do MIJAS, malowniczego miasteczka typu pueblo blanco, zwanego klejnotem Costa del Sol. Mijas pełne jest urokliwych zakątków, a rolę taksówek odgrywają tu osiołki. Po południu przejazd do położonej wśród dziewiczych wzgórz RONDY, jednego z najstarszych miasteczek Hiszpanii. Zwiedzanie Plaza de Toros, jednej z najstarszych aren corridy. Spacer po mauretańskiej starówce: widowiskowy XVIII-wieczny Nowy Most, z którego rozpościera się imponujący widok na 130-metrową przepaść wąwozu Tag, w którym przepływa rzeka Guadalevín, Plaza Duquesa de Parcent – najbardziej malowniczy plac miasta z ratuszem, Casa de San Juan Bosco, XIV­­-­wieczny pałac Mondragón, znany także jako pałac markiza Villasierra. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

3. DZIEŃ. GIBRALTAR – KADYKS (trasa: ok. 280 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do GIBRALTARU, enklawy brytyjskiej na Półwyspie Iberyjskim, półwyspu o długości zaledwie 6 km. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): przejazd do punktu widokowego Punta de Europa, skąd rozciąga się wspaniały widok na Cieśninę Gibraltarską i góry Atlas na kontynencie afrykańskim, gdzie znajduje się pomnik upamiętniający tragiczną śmierć generała Władysława Sikorskiego, przejazd przez rezerwat przyrody z 600 gatunkami flory do Groty św. Michała, wjazd na Skałę Gibraltarską, gdzie można zobaczyć małpki bezogonowe, które według legendy są gwarancją angielskiego panowania nad skałą. Czas wolny na zakupy (na Gibraltarze obowiązuje strefa wolnocłowa). Przejazd do KADYKSU, niemal ze wszystkich stron otoczonego wodami zatoki, uchodzącego za najstarsze miasto w tej części Europy (ponad 3 tys. lat). Spacer po mieście: stary port, piękna promenada Alameda Apodoca z nabrzeżnymi fortyfikacjami i Parque Genovés, Plaza de España, kościół Nuestra Señora del Carmen, starówka pełna wąskich uliczek. Przejazd przez obrzeża Jerez de la Frontera. Miasto jest stolicą sherry, hiszpańskiej brandy i tańczących koni. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

4. DZIEŃ. SEWILLA (trasa: ok. 120 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Całodzienne zwiedzanie stolicy Andaluzji – SEWILLI, miasta Carmen, Don Juana i Figara. Sewilla, największe miasto hiszpańskiego południa, to jedno z najpiękniejszych miast Hiszpanii, którego zabytkowy zespół jest wpisany na listę UNESCO. Panoramiczny objazd miasta. Postój przy Placu Hiszpańskim – kompleksie pałacowo-ogrodowym z ceramicznymi dekoracjami, będącym wizytówką miasta. Spacer starą żydowską dzielnicą Santa Cruz, pełną malowniczych zaułków. Zwiedzanie XV-wiecznego Domu Piłata, będącego przykładem pałacu andaluzyjskiego, bazylika Macarena, gdzie znajduje się figura Madonny płaczącej diamentami. Zwiedzanie wzniesionej na miejscu dawnego meczetu XV-wiecznej katedry Najświętszej Marii Panny – największego i jednego z najwspanialszych gotyckich kościołów na świecie, w którym znajduje się m.in. kaplica z grobowcem Krzysztofa Kolumba. Wejście na wieżę Giralda, pozostałość po zabudowaniach meczetu, skąd rozpościera się zachwycająca panorama miasta. Wizyta w Alkazarze, dawnym pałacu królewskim, który jest doskonałym przykładem architektury w stylu mudéjar z pięknymi ogrodami, bogato zdobionymi salami i oryginalnymi ornamentami. Czas wolny w ogrodach. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

5. DZIEŃ. KORDOBA (trasa: ok. 350 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do KORDOBY, która została wpisana na listę UNESCO. Zwiedzanie: budowany od VIII w. Wielki Meczet – największy na Półwyspie Iberyjskim, w czasach kalifatu największe centrum duchowe, dziś zachwycający architekturą i połączeniem z chrześcijańską katedrą. Spacer po starówce, wąskich uliczkach żydowskiej dzielnicy Juderia z jedną z trzech zachowanych w Hiszpanii synagog z XIV w., pomnik Majmonidesa, Kwiatowa Uliczka. Następnie zwiedzanie Alcazar de los Reyes Cristianos – letniej rezydencji rodziny królewskiej, wzniesionej nad rzeką Gwadalkiwir, z przepięknym rzymskim mostem Puente Romano. Wizyta w Muzeum Kultury Oliwy. Poznanie sposobu upraw drzewek oliwnych, a także tłoczenia i produkcji oliwy z oliwek (degustacja oliwy). Przejazd w okolice Granady, zakwaterowanie w hotelu, kolacja. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): udział w wieczorze tańca flamenco. Powrót do hotelu, nocleg.

6. DZIEŃ. GRANADA (trasa: ok. 30 km)
Śniadanie. Zwiedzanie GRANADY, perły Andaluzji, położonej u podnóża pasma Sierra Nevada, miasta znanego jako ostatni bastion Maurów. Zwiedzanie ogromnego, romantycznego zespołu pałacowo-ogrodowego Alhambry, jednego z najwspanialszych zabytków Hiszpanii, pomnika architektury arabskiej w Europie Zachodniej, przywodzącego na myśl baśnie tysiąca i jednej nocy. Spacer po ogrodach Generalife i zabudowaniach Alhambry – galeriach pałacowych i słynnych dziedzińcach. Spacer po Albaicín, najstarszej dzielnicy miasta i największej mauretańskiej dzielnicy Hiszpanii, pełnej wąskich uliczek, które zachowały orientalny charakter. Czas wolny w punkcie widokowym, skąd rozpościera się malownicza panorama warownej Alhambry. Zwiedzanie renesansowej katedry Santa María de la Encarnación i przylegającej do niej Capilla Real – późnogotyckiej kaplicy grobowej Królów Katolickich. Alhambra, ogrody Generalife oraz dzielnica Albaicín zostały wpisane na listę UNESCO. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

7. DZIEŃ. LANJARÓN – NERJA (trasa: ok. 200 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd malowniczą trasą przez pasmo górskie Sierra Nevada. Na trasie wycieczki m.in. LANJARÓN, malownicze uzdrowisko z ruinami zamku, słynące z wód mineralnych. Wizyta w regionie, gdzie dojrzewa najlepsza regionalna szynka – jamón ibérico – i degustacja specjalności regionu. Przejazd do NERJA – jednej z piękniej położonych miejscowości wybrzeża Andaluzji. Podziwianie widoków z otoczonego palmami punktu widokowego Balkon Europy, zawieszonego na cyplu nad Morzem Śródziemnym. Przejazd do pobliskich Cueva de Nerja, zespołu jaskiń ze wspaniałymi stalaktytami, stalagmitami i malowidłami naskalnymi. Przejazd do hotelu na wybrzeżu, zakwaterowanie. W miarę możliwości – czas wolny na wypoczynek na plaży. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

8. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Czas wolny (zależnie od godziny wylotu), transfer na lotnisko i wylot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt o tygodniowy wypoczynek: śniadanie, wykwaterowanie, transfer do wybranego hotelu.

7 noclegów w hotelach***; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 7 śniadań i 7 kolacji (bufet lub serwowane) zgodnie z programem • przelot • przejazd autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy, tour guide, degustacje w 5. i 7. dniu: ok. 185 EUR.
 2. Opłaty fakultatywne: wieczór flamenco: ok. 46 EUR, wymagane min. 15 osób; objazd Gibraltaru: ok. 40 EUR; wymagane min. 15 osób.
 3. W poniedziałki, święta państwowe oraz lokalne niektóre obiekty muzealne są zamknięte.
 4. W związku z wymaganą wcześniejszą rezerwacją biletów do Alhambry, nie ma gwarancji wejścia do obiektów pałacowych. W wyjątkowych sytuacjach nastąpi tylko zwiedzanie ogrodów Generalife, różnica w cenie biletów zostanie wówczas zwrócona.
5,3 / 6
98% rated good or very good

Klienci doceniają:

 • Program wycieczki/trasę
 • Komfort podróży
 • Standard autokaru
Region information

Spain

Zielone wzgórza, smaczna kuchnia i bogata historia. Fenomen popularnej Hiszpanii, to nie tylko flamenco, kastaniety czy paella, to także słoneczna, pełna zabytków Andaluzja, miasto Gaudiego, Picassa i Miro – Barcelona i Madryt ze słynnym na całym świecie muzeum Prado. Zobacz to wszystko razem z nami!

PLAN WYCIECZKI
1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Bezpośredni przelot do Malagi. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Czas wolny (zależnie od godziny przylotu). Kolacja i nocleg.
2. DZIEŃ. MALAGA – MIJAS – RONDA (trasa: ok. 220 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do MALAGI, jednego z najstarszych miast portowych w basenie Morza Śródziemnego. Spacer eleganckimi uliczkami pełnymi tradycyjnych barów tapas i kawiarni do XVI-wiecznej katedry, domu narodzin Pabla Picassa oraz olbrzymiej arabskiej fortecy Alcazaba, siedziby mauretańskich władców z IX w. Przejazd do MIJAS, malowniczego miasteczka typu pueblo blanco, zwanego klejnotem Costa del Sol. Mijas pełne jest urokliwych zakątków, a rolę taksówek odgrywają tu osiołki. Po południu przejazd do położonej wśród dziewiczych wzgórz RONDY, jednego z najstarszych miasteczek Hiszpanii. Zwiedzanie Plaza de Toros, jednej z najstarszych aren corridy. Spacer po mauretańskiej starówce: widowiskowy XVIII-wieczny Nowy Most, z którego rozpościera się imponujący widok na 130-metrową przepaść wąwozu Tag, w którym przepływa rzeka Guadalevín, Plaza Duquesa de Parcent – najbardziej malowniczy plac miasta z ratuszem, Casa de San Juan Bosco, XIV­­-­wieczny pałac Mondragón, znany także jako pałac markiza Villasierra. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
3. DZIEŃ. GIBRALTAR – KADYKS (trasa: ok. 280 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do GIBRALTARU, enklawy brytyjskiej na Półwyspie Iberyjskim, półwyspu o długości zaledwie 6 km. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): przejazd do punktu widokowego Punta de Europa, skąd rozciąga się wspaniały widok na Cieśninę Gibraltarską i góry Atlas na kontynencie afrykańskim, gdzie znajduje się pomnik upamiętniający tragiczną śmierć generała Władysława Sikorskiego, przejazd przez rezerwat przyrody z 600 gatunkami flory do Groty św. Michała, wjazd na Skałę Gibraltarską, gdzie można zobaczyć małpki bezogonowe, które według legendy są gwarancją angielskiego panowania nad skałą. Czas wolny na zakupy (na Gibraltarze obowiązuje strefa wolnocłowa). Przejazd do KADYKSU, niemal ze wszystkich stron otoczonego wodami zatoki, uchodzącego za najstarsze miasto w tej części Europy (ponad 3 tys. lat). Spacer po mieście: stary port, piękna promenada Alameda Apodoca z nabrzeżnymi fortyfikacjami i Parque Genovés, Plaza de España, kościół Nuestra Señora del Carmen, starówka pełna wąskich uliczek. Przejazd przez obrzeża Jerez de la Frontera. Miasto jest stolicą sherry, hiszpańskiej brandy i tańczących koni. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
4. DZIEŃ. SEWILLA (trasa: ok. 120 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Całodzienne zwiedzanie stolicy Andaluzji – SEWILLI, miasta Carmen, Don Juana i Figara. Sewilla, największe miasto hiszpańskiego południa, to jedno z najpiękniejszych miast Hiszpanii, którego zabytkowy zespół jest wpisany na listę UNESCO. Panoramiczny objazd miasta. Postój przy Placu Hiszpańskim – kompleksie pałacowo-ogrodowym z ceramicznymi dekoracjami, będącym wizytówką miasta. Spacer starą żydowską dzielnicą Santa Cruz, pełną malowniczych zaułków. Zwiedzanie XV-wiecznego Domu Piłata, będącego przykładem pałacu andaluzyjskiego, bazylika Macarena, gdzie znajduje się figura Madonny płaczącej diamentami. Zwiedzanie wzniesionej na miejscu dawnego meczetu XV-wiecznej katedry Najświętszej Marii Panny – największego i jednego z najwspanialszych gotyckich kościołów na świecie, w którym znajduje się m.in. kaplica z grobowcem Krzysztofa Kolumba. Wejście na wieżę Giralda, pozostałość po zabudowaniach meczetu, skąd rozpościera się zachwycająca panorama miasta. Wizyta w Alkazarze, dawnym pałacu królewskim, który jest doskonałym przykładem architektury w stylu mudéjar z pięknymi ogrodami, bogato zdobionymi salami i oryginalnymi ornamentami. Czas wolny w ogrodach. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
5. DZIEŃ. KORDOBA (trasa: ok. 350 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do KORDOBY, która została wpisana na listę UNESCO. Zwiedzanie: budowany od VIII w. Wielki Meczet – największy na Półwyspie Iberyjskim, w czasach kalifatu największe centrum duchowe, dziś zachwycający architekturą i połączeniem z chrześcijańską katedrą. Spacer po starówce, wąskich uliczkach żydowskiej dzielnicy Juderia z jedną z trzech zachowanych w Hiszpanii synagog z XIV w., pomnik Majmonidesa, Kwiatowa Uliczka. Następnie zwiedzanie Alcazar de los Reyes Cristianos – letniej rezydencji rodziny królewskiej, wzniesionej nad rzeką Gwadalkiwir, z przepięknym rzymskim mostem Puente Romano. Wizyta w Muzeum Kultury Oliwy. Poznanie sposobu upraw drzewek oliwnych, a także tłoczenia i produkcji oliwy z oliwek (degustacja oliwy). Przejazd w okolice Granady, zakwaterowanie w hotelu, kolacja. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): udział w wieczorze tańca flamenco. Powrót do hotelu, nocleg.
6. DZIEŃ. GRANADA (trasa: ok. 30 km)
Śniadanie. Zwiedzanie GRANADY, perły Andaluzji, położonej u podnóża pasma Sierra Nevada, miasta znanego jako ostatni bastion Maurów. Zwiedzanie ogromnego, romantycznego zespołu pałacowo-ogrodowego Alhambry, jednego z najwspanialszych zabytków Hiszpanii, pomnika architektury arabskiej w Europie Zachodniej, przywodzącego na myśl baśnie tysiąca i jednej nocy. Spacer po ogrodach Generalife i zabudowaniach Alhambry – galeriach pałacowych i słynnych dziedzińcach. Spacer po Albaicín, najstarszej dzielnicy miasta i największej mauretańskiej dzielnicy Hiszpanii, pełnej wąskich uliczek, które zachowały orientalny charakter. Czas wolny w punkcie widokowym, skąd rozpościera się malownicza panorama warownej Alhambry. Zwiedzanie renesansowej katedry Santa María de la Encarnación i przylegającej do niej Capilla Real – późnogotyckiej kaplicy grobowej Królów Katolickich. Alhambra, ogrody Generalife oraz dzielnica Albaicín zostały wpisane na listę UNESCO. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
7. DZIEŃ. LANJARÓN – NERJA (trasa: ok. 200 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd malowniczą trasą przez pasmo górskie Sierra Nevada. Na trasie wycieczki m.in. LANJARÓN, malownicze uzdrowisko z ruinami zamku, słynące z wód mineralnych. Wizyta w regionie, gdzie dojrzewa najlepsza regionalna szynka – jamón ibérico – i degustacja specjalności regionu. Przejazd do NERJA – jednej z piękniej położonych miejscowości wybrzeża Andaluzji. Podziwianie widoków z otoczonego palmami punktu widokowego Balkon Europy, zawieszonego na cyplu nad Morzem Śródziemnym. Przejazd do pobliskich Cueva de Nerja, zespołu jaskiń ze wspaniałymi stalaktytami, stalagmitami i malowidłami naskalnymi. Przejazd do hotelu na wybrzeżu, zakwaterowanie. W miarę możliwości – czas wolny na wypoczynek na plaży. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
8. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Czas wolny (zależnie od godziny wylotu), transfer na lotnisko i wylot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt o tygodniowy wypoczynek: śniadanie, wykwaterowanie, transfer do wybranego hotelu.

ŚWIADCZENIA: 7 noclegów w hotelach***; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 7 śniadań i 7 kolacji (bufet lub serwowane) zgodnie z programem • przelot • przejazd autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:
 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy, tour guide, degustacje w 5. i 7. dniu: ok. 185 EUR.
 2. Opłaty fakultatywne: wieczór flamenco: ok. 46 EUR, wymagane min. 15 osób; objazd Gibraltaru: ok. 40 EUR; wymagane min. 15 osób.
 3. W poniedziałki, święta państwowe oraz lokalne niektóre obiekty muzealne są zamknięte.
 4. W związku z wymaganą wcześniejszą rezerwacją biletów do Alhambry, nie ma gwarancji wejścia do obiektów pałacowych. W wyjątkowych sytuacjach nastąpi tylko zwiedzanie ogrodów Generalife, różnica w cenie biletów zostanie wówczas zwrócona.
Location on the map
Reviews
5,3 / 6
Overall Rating
from 1338 reviews
98%
rated good or very good
98%
rated good or very good

Clients appreciate among others:

 • Program wycieczki/trasę
 • Komfort podróży
 • Standard autokaru
5 / 6
50+ lat, Couples may 2019
Wycieczka dobrze zorganizowana najciekawsze miejsca w każdej miejscowości wolny czas na odpoczynek. expand
Wycieczka dobrze zorganizowana najciekawsze miejsca w każdej miejscowości wolny czas na odpoczynek.
 • 6
 • 4
 • 5
 • 5
 • 5
collapse
5 / 6
41-50 lat, Couples may 2019
no description expand
no description
 • 5
 • 3
 • 3
 • 5
 • 5
collapse
5 / 6
50+ lat, Couples may 2019
Wycieczka bardzo ciekawa, z dobrze opracowanym planem. Słabą stroną, o której od lat piszą wszyscy są hotele i wyżywienie expand
Wycieczka bardzo ciekawa, z dobrze opracowanym planem. Słabą stroną, o której od lat piszą wszyscy są hotele i wyżywienie
 • 6
 • 3
 • 2
 • 5
 • 5
collapse
6 / 6
50+ lat, Groups of friends april 2019
Bardzo bogaty program zwiedzania, dzięki znakomitej organizacji zakupu biletów, wejść praktycznie bez kolejek, wszystko udało się zobaczyć. Zwiedzanie dostosowane do możliwości grupy, pani (...) expand
Bardzo bogaty program zwiedzania, dzięki znakomitej organizacji zakupu biletów, wejść praktycznie bez kolejek, wszystko udało się zobaczyć. Zwiedzanie dostosowane do możliwości grupy, pani Magdalena bardzo o to dbała by każdy w swoim tempie mógł zobaczyć szczegóły ogrodu, zabytku, zrobić zdjęcia itd. Znakomicie byliśmy poinformowani o szczegółach zwiedzania, miejscach i czasie zbiórki, o porach porannych wyjazdów z hotelu. Świetnie to działało.
 • 6
 • 5
 • 4
 • 6
 • 6
collapse
6 / 6
50+ lat, Couples april 2019
Warto było pojechać, żal było wracać expand
Warto było pojechać, żal było wracać
 • 6
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
collapse
5 / 6
50+ lat, Couples april 2019
no description expand
no description
 • 5
 • 4
 • 4
 • 4
 • 4
collapse
6 / 6
50+ lat, Solo april 2019
Bardzo udana. Dobry program, świetna przewodniczka Wycieczka nastawiona na zwiedzanie ale daje mozliwość oddechu. Chce się wracać do Hiszpanii i do Itaki. expand
Bardzo udana. Dobry program, świetna przewodniczka Wycieczka nastawiona na zwiedzanie ale daje mozliwość oddechu. Chce się wracać do Hiszpanii i do Itaki.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
collapse
5 / 6
50+ lat, Couples april 2019
Jestem bardzo zadowolona z wycieczki, programu,organizacji a przede wszystkim a naszej pilotki p.Magdaleny która przekazała nam całe mnóstwo wiadomości o kraju, regionie ,historii i wszystkim o (...) expand
Jestem bardzo zadowolona z wycieczki, programu,organizacji a przede wszystkim a naszej pilotki p.Magdaleny która przekazała nam całe mnóstwo wiadomości o kraju, regionie ,historii i wszystkim o co tylko zapytaliśmy. Pani pilotka bardzo sprawnie zarzadzała trasą zwiedzania, nami, czasem wolnym. Bardzo się ciesze, że poznawałam Andaluzję pod okiem takiego znawcy Hiszpanii.Dziękuję Pani Magdalenie za tyle przekazanej wiedzy. Małym minusem w planie całej podróży jest wycieczka na Gibraltar, która mogłaby być wzbogacona o przejazd kolejką linową i dłuższą wizytę w parku z atrakcjami Skaly Gibraltarskiej. Pozostałe punkty programu zrealizowane w 100%.
 • 5
 • 5
 • 4
 • 6
 • 6
collapse
5 / 6
50+ lat, Solo april 2019
Piękna Andaluzja z największymi jej ,,perełkami,, expand
Piękna Andaluzja z największymi jej ,,perełkami,,
 • 6
 • 3
 • 3
 • 5
 • 5
collapse
6 / 6
31-40 lat, Couples april 2019
Bardzo ciekawy program . Bardzo dobra organizacja. Praca pilota na 6 z plusem. Ogrom wiedzy przekszany w bardzo ciekawy sposób. Nasz pilot to Pani Magdalena. Polecam expand
Bardzo ciekawy program . Bardzo dobra organizacja. Praca pilota na 6 z plusem. Ogrom wiedzy przekszany w bardzo ciekawy sposób. Nasz pilot to Pani Magdalena. Polecam
 • 6
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
collapse
5 / 6
50+ lat, Couples april 2019
Ciekawa trasa,piękne miejsca bardzo intensywny program . Przewodnik p. Magda profesjonalna, ogromna wiedza, dobra organizacja, rezerwacja godzin wejścia do obiektów bez zbędnego czekania. (...) expand
Ciekawa trasa,piękne miejsca bardzo intensywny program . Przewodnik p. Magda profesjonalna, ogromna wiedza, dobra organizacja, rezerwacja godzin wejścia do obiektów bez zbędnego czekania. Przewodnik po Alhambrze p. Kamila wspaniała. Hotele średnie, standard na całej trasie nierówny, jeśli w hotelu wygodne łóżko to wyżywienie słabe. Hotel pod Sewillą najlepszy, Torremolinos słaby hotel. Sewilla jeden dzień to stanowczo za mało,szczególnie jak jest deszcz i grad a tak było w Wielkim Tygodniu. Autokar : kierowca dobry, mało miejsca na nogi, siedzenia średnio wygodne. Samolot czeskie tanie linie, opóźniony w jedną i drugą stronę,ciasny, wrażenie,że brudny.
 • 5
 • 4
 • 3
 • 4
 • 4
collapse
1 / 6
50+ lat, Couples april 2019
Super expand
Super
 • 1
 • 1
 • 1
 • 1
 • 1
collapse
6 / 6
50+ lat, Couples april 2019
bardzo ciekawa trasa wycieczki i możliwość poznania wspaniałego regionu Hiszpanii. expand
bardzo ciekawa trasa wycieczki i możliwość poznania wspaniałego regionu Hiszpanii.
 • 6
 • 3
 • 4
 • 5
 • 5
collapse
5 / 6
50+ lat, Couples april 2019
no description expand
no description
 • 6
 • 4
 • 4
 • 6
 • 6
collapse
6 / 6
50+ lat, Solo april 2019
Rozpoczęcie wycieczki nie należało do szczęśliwych, przekładane godz. lotu oczekiwanie na spóźniony samolot. Wycieczka która miała rozpocząć się 08.04.19. rozpoczęła się 09.04.19. w samolocie (...) expand
Rozpoczęcie wycieczki nie należało do szczęśliwych, przekładane godz. lotu oczekiwanie na spóźniony samolot. Wycieczka która miała rozpocząć się 08.04.19. rozpoczęła się 09.04.19. w samolocie byliśmy o 0:15, a w hotelu w Maladze około godz. 05:30. Poza tym jestem zadowolona z wycieczki, małym minusem jak dla mnie, była zbyt mała informacja o miejscach, które mieliśmy zwiedzać danego dnia.Nasz pilot, był bardzo uczynny i dyspozycyjny podczas całej wycieczki,
 • 6
 • 5
 • 5
 • 4
 • 4
collapse
3 / 6
50+ lat, Couples april 2019
Program wycieczki bardzo interesujący. W czasie zwiedzania chodzi się sporo w miastach, osoby mocno starsze, badź z ograniczoną kondycją raczej nie powinny się na nią wybierać.Hotele w (...) expand
Program wycieczki bardzo interesujący. W czasie zwiedzania chodzi się sporo w miastach, osoby mocno starsze, badź z ograniczoną kondycją raczej nie powinny się na nią wybierać.Hotele w porządku,wyżywienie też,na różnych poziomach.Kilka faktów położyło jednak cień na wycieczkę:z powodu opóźnienia samolotu wystartowaliśmy z Polski o 00.30 kolejnego dnia wycieczki, do hotelu dotarliśmy o 5 rano! Wg pierwotnego rozkładu mieliśmy być w nim o 12 dnia poprzedniego. Zamiast ciepłej kolacji otrzymaliśmy bułkę z serem i wędliną, kawałeczek zimnej tarty, jabłko, butelkę wody mineralnej."Nadrabialiśmy" program, czyli zwiedzanie Malagi w Wielkanocną niedzielę,przedzierając się przez tłumy uczestników procesji,aby się nie pogubić, samej procesji nie było czasu zobaczyć, jak i też Malagi. Żenujące. Praca pilota, p. Wojtka, pozostawiła nas w ogromnym niedosycie wiedzy o Hiszpanii, jej historii, kulturze,sztuce, życiu współczesnym, itd,gdyż udzielane prze niego informacje na powyższe tematy były tak skąpe,że, właściwie żadne.Gdyby nie lokalni przewodnicy, nie dowiedzielibyśmy się niczego.Natomiast grupą opiekował się dobrze i z dużą sympatią.
 • 5
 • 5
 • 4
 • 5
 • 5
collapse
3 / 6
50+ lat, Solo april 2019
no description expand
no description
 • 4
 • 3
 • 5
 • 4
 • 4
collapse
6 / 6
50+ lat, Couples april 2019
Super. expand
Super.
 • 6
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
collapse
6 / 6
50+ lat, Couples april 2019
Pozytywna Pani Joanna duża wiedza i perfekcja expand
Pozytywna Pani Joanna duża wiedza i perfekcja
 • 6
 • 4
 • 4
 • 5
 • 5
collapse
5 / 6
50+ lat, Groups of friends april 2019
Wspaniała wycieczka.Dobrze przemyślana trasa,piękne widoki i cudowne zabytki. Była to już druga moja wizyta w Andaluzji ale mój zachwyt był taki jak za pierwszym razem.Szkoda tylko że kwietniowa (...) expand
Wspaniała wycieczka.Dobrze przemyślana trasa,piękne widoki i cudowne zabytki. Była to już druga moja wizyta w Andaluzji ale mój zachwyt był taki jak za pierwszym razem.Szkoda tylko że kwietniowa zmienna aura dała o sobie znać i w Granadzie zwiedzanie Alhambry utrudniał nam deszcz z gradem i przejmujący ziąb. Polecam każdemu właśnie tą trasę na zwiedzenie wspaniałej Andaluzji.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 4
 • 5
collapse
5 / 6
50+ lat, Couples april 2019
Trasa wycieczki pozwoliła na zapoznanie się z najbardziej cennymi i atrakcyjnymi miejscami Andaluzji. Opracowany i zrealizowany program oceniam bardzo wysoko, zwłaszcza, że opiekun i pilot (...) expand
Trasa wycieczki pozwoliła na zapoznanie się z najbardziej cennymi i atrakcyjnymi miejscami Andaluzji. Opracowany i zrealizowany program oceniam bardzo wysoko, zwłaszcza, że opiekun i pilot naszej grupy: Pani Joanna opiekowała się grupą znakomicie. Ponadto jej wszechstronna wiedza oraz niebywale komunikatywny sposób przekazania tej wiedzy zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Będę polecać tę wycieczkę, zwłaszcza pod egidą Pani Joanny.
 • 6
 • 4
 • 4
 • 6
 • 6
collapse
6 / 6
50+ lat, Solo april 2019
Program przygotowany znakomicie, obejmuje najważniejsze obiekty i atrakcje turystyczne, przewodnicy bardzo dobrze przygotowani i mili, pani pilotka zasługuje na najwyższa ocenę, sprawna (...) expand
Program przygotowany znakomicie, obejmuje najważniejsze obiekty i atrakcje turystyczne, przewodnicy bardzo dobrze przygotowani i mili, pani pilotka zasługuje na najwyższa ocenę, sprawna organizacja, hotele i wyżywienie bez zarzutu.
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
collapse
4 / 6
50+ lat, Couples april 2019
Mijas i Ronde można by pominąć.Pierwszy nocleg w hotelu w Maladze to standard polskiego hostelu-pokój ciemny, okna z widokiem na mur znajdujący się o trzy metry, bez widoku nieba.Ten sam hotel, (...) expand
Mijas i Ronde można by pominąć.Pierwszy nocleg w hotelu w Maladze to standard polskiego hostelu-pokój ciemny, okna z widokiem na mur znajdujący się o trzy metry, bez widoku nieba.Ten sam hotel, w dniu wylotu to zupełnie inne warunki:duży słoneczny pokój. Pobyty w pozostałych hotelach: standard wystarczający.W katalogu powinna być informacja, że śniadania są kontynentalne.Szokiem było dla wszystkich, to że na śniadanie w hotelu czterogwiazdkowym, w trzecim dniu wycieczki dostaliśmy tylko małą bagietkę, po plasterku żółtego sera i martadeli-,,śniadanie dla uchodźców". Po decyzji Itaki, musieliśmy zapłacić 20 euro, za przedłużenie pobytu i w restauracji kupić kolacje- nie z naszego powodu.Po zbiórce w nocy przed wylotem, dowidzieliśmy się, że ten się opóźni.Z Malagi zamiast o 2:45, wylecieliśmy o 5:20.Pragniemy te akty reklamować i liczymy na rekompensaty.
 • 4
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
collapse
6 / 6
50+ lat, Groups of friends april 2019
świetna wycieczka, intensywny ciekawy program, przybliża Andaluzję, pokaz flamenko z górnej pogody, niestety pogoda nie rozpieszczała - początek kwietnia, może być zimno i padać, rekopensowała (...) expand
świetna wycieczka, intensywny ciekawy program, przybliża Andaluzję, pokaz flamenko z górnej pogody, niestety pogoda nie rozpieszczała - początek kwietnia, może być zimno i padać, rekopensowała doskonała organizacja i pozytywna energia Pani Joasi - pilotki,
 • 6
 • 4
 • 4
 • 6
 • 6
collapse
6 / 6
41-50 lat, Couples march 2019
Wycieczka godna polecenia. Przepiękna Andaluzja. Pani pilot - Magda - rewelacyjna. Wszystko na najwyższym poziomie. Czyste hotele, dobre jedzenie. expand
Wycieczka godna polecenia. Przepiękna Andaluzja. Pani pilot - Magda - rewelacyjna. Wszystko na najwyższym poziomie. Czyste hotele, dobre jedzenie.
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
collapse

Offer details

 • Own transport
Per person:
788 Gbp -25%
584gbp Total price Price details 1 168 gbp
 • Promocja Winter 19/20 Winter 19/20

Call Center

 • callcenter.tel_pl
 • +48 77 4476707
 • mon-fri 8-17

Share

Facebook

Why with us?

 1. Complete price — our prices never contain any hidden fees
 2. Online booking 24/7
arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter