phone mobile mobile pin heart heart user user Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane CB5DFB7F-C92F-41CB-9FB1-916D616FF3EC E0FBD33F-841B-452B-BF16-225B7D943904
Search Results Tylko dla Ciebie – Kraj Złotych Pagód

Offer advantages

 • gwarantowane terminy
 • wyjazdy już od 2 osób
 • prywatne transfery i przejazdy samochodem z kierowcą
 • indywidualne zwiedzanie
 • najciekawsze zabytki, stupy i pagody
 • rejs po Jeziorze Inle

Tylko dla Ciebie – Kraj Złotych Pagód Code: RGNFITT

Route
PLN
Itaka

Tylko dla Ciebie – Kraj Złotych Pagód

Code: RGNFITT
Description

1. DZIEŃ.
Wylot do Birmy.

2. DZIEŃ.
Przylot do Rangun. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Czas wolny, nocleg.

3. DZIEŃ. MANDALAY – AMARAPURA (trasa: ok. 40 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko. Przelot do „świętego miasta” – MANDALAY. Z ponad 700 stupami i świątyniami jest głównym ośrodkiem religijnym kraju. Mandalay jest także znane z wyrobów rzemieślników, używających nadal tradycyjnych metod rękodzieła. Spotkanie z lokalnym przewodnikiem. Zwiedzanie wybranych, najważniejszych świątyń: Mahamuni, gdzie według wierzeń pozłacany posąg Buddy został odlany jeszcze za życia Gotamy; klasztor Shwe Nandaw i pagoda Kuthodaw, gdzie zgromadzono 729 tabliczek opisujących zasady buddyzmu. Wieczorem przejazd do AMARAPURA, co oznacza „piękne miasteczko”. Wizyta w klasztorze Mahagadayong, który zamieszkuje około 1000 mnichów. Spacer po miasteczku, w którym znajduje się jedno z najbardziej charakterystycznych miejsc w Birmie – most tekowy U Bein, o długości ponad kilometra, łączący brzegi jeziora Taung Tha Man. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

4. DZIEŃ. BAGAN
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do portu. Rejs promem do BAGAN (ok. 8 godzin) rzeką Irawadi. Po drodze można podziwiać piękne widoki i oglądać obrazki z codziennego życia mieszkańców okolicznych wiosek. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

5. DZIEŃ. BAGAN (trasa: ok. 20 km)
Śniadanie. Zwiedzanie BAGAN, pierwszej i najpiękniejszej stolicy Birmy, która szczyci się ponad 3000 świątyń. Miasto położone nad brzegiem rzeki Irawadi rozkwitało od XI do XIII w. To właśnie w tym okresie monarchowie budowali masywne stupy i pagody, z których wiele zachowało się do dziś. Zwiedzanie pochodzącego z XI w. zespołu świątyń, porównywanego do Angkoru w Kambodży. Wizyta w słynnej złotej Pagodzie Shwezigon w kształcie dzwonu, na której wzorowali się architekci, wznoszący kolejne pagody na terenie Azji Południowo-Wschodniej. Następnie Świątynia skalna Wetkyi-in Gubyaukgyi z interesującymi freskami i świątynia Htilominlo z XIII w. Po południu przejazd skuterami do położonej na wzgórzu świątyni Ananda – jednej z najsłynniejszych świątyń Bagan, której wnętrze wydaje się niemal gotyckie. W środku znajdują się cztery prawie 10-metrowe posągi i dwa ślady stóp Buddy. Wzgórze jest doskonałym punktem widokowym, z którego można podziwiać położone na równinach liczne pagody i świątynie. Powrót do hotelu, nocleg.

6. DZIEŃ. CHAUK – SALAY (trasa: ok. 60 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do Salay. Przystanek w CHAUK, gdzie znajduje się jeden z największych targów w regionie, z lokalnymi artykułami i towarami. Po przejeździe do SALAY wizyta w Yoke-Sone-Kyaung, imponującym klasztorze z drewna tekowego, znanym z misternych rzeźb w drewnie. Spacer po starym mieście. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

7. DZIEŃ. KALAW (trasa: ok. 260 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do KALAW przez malowniczy płaskowyż Shan, wzgórza i góry. Po drodze piękne górskie krajobrazy, pola uprawne i sceny z życia mieszkańców okolicznych wiosek. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

8. DZIEŃ. KALAW – JEZIORO INLE (trasa: ok. 70 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Wizyta na targu w KALAW. Następnie trekking wśród łąk i pól, sennych wiosek, gdzie można obserwować życie lokalnych społeczności. Przejazd przez tereny rolnicze, miasteczka i wsie daje niepowtarzalną okazję do obserwacji autentycznego, surowego życia codziennego w Birmie. Przejazd do punktu widokowego i czas na zdjęcia przy klasztorze SHWE YANA PYAY. Następnie transfer do Nyaung Shwe nad JEZIOREM INLE. Po przyjeździe zakwaterowanie w hotelu, czas wolny, nocleg.

9. DZIEŃ. JEZIORO INLE
Śniadanie. Rejs łodzią po INLE – jednym z największych jezior Azji Południowo-Wschodniej. Podczas wycieczki można podziwiać krajobraz z pływającymi ogrodami, farmami i wioskami na wodzie, krainę ludu Intha. Życie Intha toczy się całkowicie wokół jeziora, to wyjątkowi „wioślarze na nogach” – ludzie Intha wiosłują na stojąco, z jedną nogą owiniętą wokół wiosła. Zwiedzanie słynnej pagody Phaung Daw Oo, gdzie znajduje się pięć świętych wizerunków Buddy, pokrytych złotem. Przejazd do wioski Inpawkhone, aby obserwować tradycyjne techniki tkania jedwabiu. Inpawkhone jest również znana z tkania z włókien wydobywanych z łodyg lotosu, co jest czasochłonnym procesem, którego efektem są wysokiej jakości materiały znane w całym kraju. Wizyta w fabryce, w której ręcznie zwija się lokalne birmańskie cygara. Przejazd i wizyta w Nga Phe Chaung – drewnianym klasztorze zbudowanym na palach pod koniec lat 50. XIX w. Powrót do hotelu, nocleg.

10. DZIEŃ. RANGUN (trasa: ok. 30 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przelot do RANGUN, znanego również jako Yangon, dawnej stolicy Birmy, największego miasta i najważniejszego ośrodka handlowego kraju. Jego kolonialna przeszłość i dziedzictwo religijne sprawiają, że jest to jedno z najbardziej fascynujących i autentycznych miejsc w całej południowo-wschodniej Azji. Spacer ulicami tętniącymi życiem, pełnymi straganów, ulicznych garkuchni, zapachów i kolorów dalekiej Azji. Zwiedzanie Pagody Sule – zawsze pełnej wiernych przynoszących dary. Przejście pod historyczną pocztę, do ogrodu Mahabandoola, następnie pomnik niepodległości i hotel Strand. Przejście do dzielnic Little India i Chinatown z kolorowymi restauracjami, świątyniami i sklepikami. Przejazd pociągiem dookoła miasta to niepowtarzalna okazja do obserwacji tętniącego życiem, kolorowego stylu życia miejscowej ludności. Wizyta na targu Bogyoke, gdzie można kupić lokalne artykuły i pamiątki. Wieczorem wizyta w Szwedagon – jednej z najbardziej rozpoznawalnych budowli kraju. Przepięknie oświetlona, robi niesamowite wrażenie. Wewnątrz ponad 100-metrowej stupy przechowywany jest włos Buddy Gotamy. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Czas wolny, nocleg.

11. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Czas wolny. Transfer na lotnisko. Przelot do Polski (zależnie od rozkładu przylot do Polski może nastąpić dnia następnego).

9 noclegów w hotelach***/****: 2 w Rangun w hotelu Rose Garden, 1 w Mandalay w Mercure Mandalay Hill Resort, 3 w Bagan w Amata Resort & Spa, 1 w Kalaw w Amara Mountain Resort, 2 nad Jeziorem Inle w Amata Garden Resort; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 9 śniadań • przelot: Warszawa-Rangun-Warszawa • przeloty w Birmie zgodnie z programem • transfery i przejazdy klimatyzowanym samochodem osobowym z kierowcą • rejs promem • przejazd pociągiem w Rangun • przejazd skuterem • rejs po jeziorze Inle • opieka anglojęzycznego przewodnika • opieka polskojęzycznego konsultanta poprzez aplikację mobilną • całodobowa opieka anglojęzycznego rezydenta • ubezpieczenie KL i NW

 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu – ok. 85 USD.
 2. Zwyczajowe napiwki – ok. 10 USD/dzień.
 3. Wizy: Birma (Mjanmar): są wymagane, wizę można uzyskać za pośrednictwem B.P. ITAKA lub online, poprzez elektroniczny system wizowy eVisa https://evisa.moip.gov.mm/; lista dokumentów niezbędnych do uzyskania wizy jest dostępna na www.itaka.pl w zakładce „Informacje praktyczne”. Dokumenty należy wysłać mailem na adres wiza@itaka.pl, najpóźniej na 14 dni przed wylotem. Opłata za wizę turystyczną oraz pośrednictwo: 300 PLN.
 4. Opieka polskojęzycznego konsultanta poprzez aplikację mobilną dostępna jest w określonych godzinach. Czas dyżurów konsultanta będzie podany w aplikacji na 24 godziny przed rozpoczęciem podróży.

Region information
Region gallery

Burma

Birma, czy raczej Myanmar, bo tak dzisiaj brzmi oficjalna nazwa tego kraju, pełna kontrastów i paradoksów fascynuje wspaniałymi świątyniami i egzotyką krajobrazu. Jest mniej popularna i skomercjalizowana niż sąsiednie kraje, dzięki czemu zachowała swój dawny charakter.

Location on the map Route

Rangun • Mandalay • Amarapura • Bagan • Chauk • Salay • Kalaw • Jezioro Inle • Rangun

Podróże prywatne z cyklu Tylko dla Ciebie to niezapomniane chwile, które przeżyjesz w gronie najbliższych osób, nawet już we dwoje. Na trasie pilot jest także Waszym osobistym doradcą, który dopasuje czas i szczegóły programu do Waszych życzeń i preferencji, a podczas realizacji programu samochód z kierowcą pozostaje do Waszej wyłącznej dyspozycji.
Nowość: dodatkowo zapewniamy także asystę polskojęzycznego konsultanta przez aplikację mobilną.

Wspaniałe dziedzictwo kulturowe, cudowne zabytki i fascynujący ludzie. Wiele lat izolacji Birmy sprawiło, że zachowała ona swoje dawne oblicze. Ciągle jeszcze tajemnicza Birma (Myanmar), pełna kontrastów i paradoksów, fascynuje wspaniałymi świątyniami i egzotyką krajobrazu. W programie najciekawsze zabytki, pełne barw i zapachów bazary, spotkania z rzemieślnikami i codziennym życiem mieszkańców, niepowtarzalne krajobrazy, a także takie atrakcje, jak rejs po jeziorze czy przejazd skuterami. Piękna podróż w czasie, podczas której widoki zmieniają się jak w kalejdoskopie, od majestatycznych świątyń, stup i pagód, przez góry, zielone równiny, do wiosek i miasteczek. Trasa samochodem: ok. 500 km.

PLAN WYCIECZKI
1. DZIEŃ.
Wylot do Birmy.
2. DZIEŃ.
Przylot do Rangun. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Czas wolny, nocleg.
3. DZIEŃ. MANDALAY – AMARAPURA (trasa: ok. 40 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko. Przelot do „świętego miasta” – MANDALAY. Z ponad 700 stupami i świątyniami jest głównym ośrodkiem religijnym kraju. Mandalay jest także znane z wyrobów rzemieślników, używających nadal tradycyjnych metod rękodzieła. Spotkanie z lokalnym przewodnikiem. Zwiedzanie wybranych, najważniejszych świątyń: Mahamuni, gdzie według wierzeń pozłacany posąg Buddy został odlany jeszcze za życia Gotamy; klasztor Shwe Nandaw i pagoda Kuthodaw, gdzie zgromadzono 729 tabliczek opisujących zasady buddyzmu. Wieczorem przejazd do AMARAPURA, co oznacza „piękne miasteczko”. Wizyta w klasztorze Mahagadayong, który zamieszkuje około 1000 mnichów. Spacer po miasteczku, w którym znajduje się jedno z najbardziej charakterystycznych miejsc w Birmie – most tekowy U Bein, o długości ponad kilometra, łączący brzegi jeziora Taung Tha Man. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.
4. DZIEŃ. BAGAN
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do portu. Rejs promem do BAGAN (ok. 8 godzin) rzeką Irawadi. Po drodze można podziwiać piękne widoki i oglądać obrazki z codziennego życia mieszkańców okolicznych wiosek. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.
5. DZIEŃ. BAGAN (trasa: ok. 20 km)
Śniadanie. Zwiedzanie BAGAN, pierwszej i najpiękniejszej stolicy Birmy, która szczyci się ponad 3000 świątyń. Miasto położone nad brzegiem rzeki Irawadi rozkwitało od XI do XIII w. To właśnie w tym okresie monarchowie budowali masywne stupy i pagody, z których wiele zachowało się do dziś. Zwiedzanie pochodzącego z XI w. zespołu świątyń, porównywanego do Angkoru w Kambodży. Wizyta w słynnej złotej Pagodzie Shwezigon w kształcie dzwonu, na której wzorowali się architekci, wznoszący kolejne pagody na terenie Azji Południowo-Wschodniej. Następnie Świątynia skalna Wetkyi-in Gubyaukgyi z interesującymi freskami i świątynia Htilominlo z XIII w. Po południu przejazd skuterami do położonej na wzgórzu świątyni Ananda – jednej z najsłynniejszych świątyń Bagan, której wnętrze wydaje się niemal gotyckie. W środku znajdują się cztery prawie 10-metrowe posągi i dwa ślady stóp Buddy. Wzgórze jest doskonałym punktem widokowym, z którego można podziwiać położone na równinach liczne pagody i świątynie. Powrót do hotelu, nocleg.
6. DZIEŃ. CHAUK – SALAY (trasa: ok. 60 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do Salay. Przystanek w CHAUK, gdzie znajduje się jeden z największych targów w regionie, z lokalnymi artykułami i towarami. Po przejeździe do SALAY wizyta w Yoke-Sone-Kyaung, imponującym klasztorze z drewna tekowego, znanym z misternych rzeźb w drewnie. Spacer po starym mieście. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.
7. DZIEŃ. KALAW (trasa: ok. 260 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do KALAW przez malowniczy płaskowyż Shan, wzgórza i góry. Po drodze piękne górskie krajobrazy, pola uprawne i sceny z życia mieszkańców okolicznych wiosek. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.
8. DZIEŃ. KALAW – JEZIORO INLE (trasa: ok. 70 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Wizyta na targu w KALAW. Następnie trekking wśród łąk i pól, sennych wiosek, gdzie można obserwować życie lokalnych społeczności. Przejazd przez tereny rolnicze, miasteczka i wsie daje niepowtarzalną okazję do obserwacji autentycznego, surowego życia codziennego w Birmie. Przejazd do punktu widokowego i czas na zdjęcia przy klasztorze SHWE YANA PYAY. Następnie transfer do Nyaung Shwe nad JEZIOREM INLE. Po przyjeździe zakwaterowanie w hotelu, czas wolny, nocleg.
9. DZIEŃ. JEZIORO INLE
Śniadanie. Rejs łodzią po INLE – jednym z największych jezior Azji Południowo-Wschodniej. Podczas wycieczki można podziwiać krajobraz z pływającymi ogrodami, farmami i wioskami na wodzie, krainę ludu Intha. Życie Intha toczy się całkowicie wokół jeziora, to wyjątkowi „wioślarze na nogach” – ludzie Intha wiosłują na stojąco, z jedną nogą owiniętą wokół wiosła. Zwiedzanie słynnej pagody Phaung Daw Oo, gdzie znajduje się pięć świętych wizerunków Buddy, pokrytych złotem. Przejazd do wioski Inpawkhone, aby obserwować tradycyjne techniki tkania jedwabiu. Inpawkhone jest również znana z tkania z włókien wydobywanych z łodyg lotosu, co jest czasochłonnym procesem, którego efektem są wysokiej jakości materiały znane w całym kraju. Wizyta w fabryce, w której ręcznie zwija się lokalne birmańskie cygara. Przejazd i wizyta w Nga Phe Chaung – drewnianym klasztorze zbudowanym na palach pod koniec lat 50. XIX w. Powrót do hotelu, nocleg.
10. DZIEŃ. RANGUN (trasa: ok. 30 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przelot do RANGUN, znanego również jako Yangon, dawnej stolicy Birmy, największego miasta i najważniejszego ośrodka handlowego kraju. Jego kolonialna przeszłość i dziedzictwo religijne sprawiają, że jest to jedno z najbardziej fascynujących i autentycznych miejsc w całej południowo-wschodniej Azji. Spacer ulicami tętniącymi życiem, pełnymi straganów, ulicznych garkuchni, zapachów i kolorów dalekiej Azji. Zwiedzanie Pagody Sule – zawsze pełnej wiernych przynoszących dary. Przejście pod historyczną pocztę, do ogrodu Mahabandoola, następnie pomnik niepodległości i hotel Strand. Przejście do dzielnic Little India i Chinatown z kolorowymi restauracjami, świątyniami i sklepikami. Przejazd pociągiem dookoła miasta to niepowtarzalna okazja do obserwacji tętniącego życiem, kolorowego stylu życia miejscowej ludności. Wizyta na targu Bogyoke, gdzie można kupić lokalne artykuły i pamiątki. Wieczorem wizyta w Szwedagon – jednej z najbardziej rozpoznawalnych budowli kraju. Przepięknie oświetlona, robi niesamowite wrażenie. Wewnątrz ponad 100-metrowej stupy przechowywany jest włos Buddy Gotamy. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Czas wolny, nocleg.
11. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Czas wolny. Transfer na lotnisko. Przelot do Polski (zależnie od rozkładu przylot do Polski może nastąpić dnia następnego).

ŚWIADCZENIA: 9 noclegów w hotelach***/****: 2 w Rangun w hotelu Rose Garden, 1 w Mandalay w Mercure Mandalay Hill Resort, 3 w Bagan w Amata Resort & Spa, 1 w Kalaw w Amara Mountain Resort, 2 nad Jeziorem Inle w Amata Garden Resort; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 9 śniadań • przelot: Warszawa-Rangun-Warszawa • przeloty w Birmie zgodnie z programem • transfery i przejazdy klimatyzowanym samochodem osobowym z kierowcą • rejs promem • przejazd pociągiem w Rangun • przejazd skuterem • rejs po jeziorze Inle • opieka anglojęzycznego przewodnika • opieka polskojęzycznego konsultanta poprzez aplikację mobilną • całodobowa opieka anglojęzycznego rezydenta • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:
 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu – ok. 85 USD.
 2. Zwyczajowe napiwki – ok. 10 USD/dzień.
 3. Wizy: Birma (Mjanmar): są wymagane, wizę można uzyskać za pośrednictwem B.P. ITAKA lub online, poprzez elektroniczny system wizowy eVisa https://evisa.moip.gov.mm/; lista dokumentów niezbędnych do uzyskania wizy jest dostępna na www.itaka.pl w zakładce „Informacje praktyczne”. Dokumenty należy wysłać mailem na adres wiza@itaka.pl, najpóźniej na 14 dni przed wylotem. Opłata za wizę turystyczną oraz pośrednictwo: 300 PLN.
 4. Opieka polskojęzycznego konsultanta poprzez aplikację mobilną dostępna jest w określonych godzinach. Czas dyżurów konsultanta będzie podany w aplikacji na 24 godziny przed rozpoczęciem podróży.

Currently unavailable

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter