phone mobile mobile pin heart heart user user Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane
> >Search Results> >

Viva Iberia

Offer advantages

 • najciekawsze miejsca na Półwyspie Iberyjskim
 • wspaniałe hiszpańskie i portugalskie miasta sztuki
 • słynna Alhambra
 • śniadania i kolacje w cenie
 • Żagiel Itaki

Viva Iberia Code: XESVIVA

Route
580PLN
Dorośli: 2 2 posiłki Sat 11.04 – Fri 24.04.20 (14 days)
Itaka
 • Promocja SUMMER 2020 SUMMER 2020
Spain , France , Portugal

Viva Iberia

 • Promocja SUMMER 2020 SUMMER 2020
Code: XESVIVA
Description

1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników. Wyjazd do Hiszpanii.

2. DZIEŃ. FIGUERES
Przyjazd do Hiszpanii. Krótka wizyta w muzeum mistrza surrealizmu – Salvadora Dalí, w jego rodzinnym mieście FIGUERES. Przejazd w okolice Costa Brava. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

3. DZIEŃ. BARCELONA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do stolicy Katalonii – BARCELONY. Spacer: dzielnica portowa, Las Ramblas – główny deptak ze słynną halą targową La Boqueria, Dzielnica Gotycka, katedra św. Eulalii. Przejście pod Sagrada Família. Czas wolny na indywidualne zwiedzanie: Passeig de Gràcia z domami zaprojektowanymi przez Gaudíego, wpisane na listę UNESCO: Casa Mila, Casa Batlló. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

4. DZIEŃ. WALENCJA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do WALENCJI. Spacer po najstarszej dzielnicy miasta: katedra, Plaza de la Reina, Mercado Central – jeden z największych bazarów w Europie, park w korycie rzeki Turia, budynek Giełdy Jedwabiu, wpisany na listę UNESCO. Wizyta w Ciudad de las Artesy las Ciencias – Miasteczku Sztuki i Nauki, największym kulturalnym kompleksie Europy, który zachwyca futurystyczną bryłą budynków projektu słynnego architekta Santiago Calatravy. W godzinach przedpołudniowych wyjazd z miasta. Przejazd malowniczą trasą z niezapomnianymi pejzażami, miedzy innymi z widokiem na najwyższe góry Hiszpanii – Sierra Nevada. Przejazd do hotelu w okolicach Granady, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

5. DZIEŃ. GRANADA – KORDOBA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do GRANADY, położonej u podnóża Sierra Nevada. Zwiedzanie słynnej Alhambry, uznawanej za jeden z nieoficjalnych cudów świata, wpisanej na listę UNESCO. Spacer po wspaniałych ogrodach Generalife, rozpościerających się na wzgórzu po północnej stronie Alhambry. Przejazd do KORDOBY, miasta o orientalnym charakterze, z historycznym centrum wpisanym na listę UNESCO. Zwiedzanie meczetu Mezquita, jednego z najwspanialszych na świecie przykładów arabskiej sztuki budowlanej. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

6. DZIEŃ. SEWILLA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do SEWILLI, stolicy Andaluzji. Zwiedzanie: stara dzielnica żydowska Santa Cruz, pełna malowniczych zaułków, katedra – jedna z najwspanialszych gotyckich świątyń na świecie, mieszcząca liczne relikwie i skarby sztuki sakralnej, pałac królewski – Alkazar w stylu mudéjar, będący oryginalnym połączeniem islamskiej cytadeli i pałacu wraz ze wspaniałymi ogrodami, Plac Hiszpański i Plac Ameryki. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

7. DZIEŃ. LIZBONA – CABO DA ROCA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do LIZBONY, stolicy Portugalii, malowniczo usytuowanej u ujścia rzeki Tag. Przejazd do Belem, uroczej nabrzeżnej dzielnicy, pełnej pomników portugalskiego złotego wieku. Zwiedzanie: klasztor hieronimitów z grobowcem Vasco da Gamy, wpisany na listę UNESCO, arcydzieło sztuki manuelińskiej. Spacer po Belem: pomnik Odkryć Geograficznych, wzniesiony w pięćsetną rocznicę śmierci Henryka Żeglarza i Wieża Belem, jedna z wizytówek miasta. Spacer po Baixa – eleganckiej dzielnicy w centrum miasta, rozciągającej się od wybrzeża Tagu do trzech wspaniałych placów: Rossio, Figueira i Restauradores. Czas wolny. Przejazd na najbardziej wysunięty na zachód punkt Europy – CABO DA ROCA. Wyznacza go latarnia wzniesiona na 140-metrowym klifie dominującym nad oceanem. Przejazd do FATIMY, jednego z najważniejszych centrów pielgrzymkowych świata chrześcijańskiego. Przejazd do hotelu w Fatimie lub okolicach. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

8. DZIEŃ. FATIMA – BATALHA – SAN PEDRO DE MOEL – NAZARE
Śniadanie. Możliwość udziału w liturgii lub odpoczynek w Fatimie. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wycieczka do Nazare, San Pedro Moel i Batalha. W programie: Przejazd do BATALHA, zwiedzanie dominikańskiego opactwa Matki Boskiej Zwycięskiej, uznanego za arcydzieło portugalskiego gotyku, wpisanego na listę UNESCO. Przejazd do SAN PEDRO DE MOEL, malowniczej letniskowej miejscowości usytuowanej na klifach wśród piniowych lasów. Krótki czas wolny. Przejazd do NAZARE, najstarszego miejsca kultu maryjnego w Portugalii i wspaniałego kurortu nad Oceanem Atlantyckim, gdzie miejscowi rybacy kultywują lokalne tradycje. Indywidualne zwiedzanie kościółka na klifie. Powrót do hotelu. Jeśli nocleg jest w Fatimie, możliwość uczestniczenia w codziennej, wieczornej modlitwie różańcowej i procesji ze świecami w sanktuarium Najświętszej Marii Panny. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

9. DZIEŃ. PORTO
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do PORTO, miasta położonego malowniczo u ujścia rzeki Duero. Spacer labiryntem wąskich uliczek starego miasta wpisanego na listę UNESCO. Zwiedzanie giełdy ze wspaniałą salą arabską. Wizyta na dworcu św. Benedykta, zbudowany w miejscu dawnego klasztoru, kryje wspaniałe dekoracje z płytek azulejos. Czas wolny w malowniczym centrum miasta. Przejazd do hotelu w okolicach Salamanki. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

10. DZIEŃ. SALAMANKA – ÁVILA – ESKURIAL
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do SALAMANKI, znanego ośrodka uniwersyteckiego. Spacer po starym mieście zbudowanym z piaskowca o złotej barwie: Plaza Mayor – rynek uznawany za najpiękniejszy w całej Hiszpanii, charakterystyczne kamienice w stylu plateresco. Zwiedzanie: uniwersytet z przepiękną fasadą, Nowa i Stara Katedra. Przejazd do ÁVILI, pięknego średniowiecznego miasta wpisanego na listę UNESCO. Spacer po zabytkowej starówce otoczonej doskonale zachowanymi murami obronnymi ze wspaniałą katedrą. Zwiedzanie romańskiej bazyliki św. Wincentego. Postój w punkcie widokowym ze wspaniałą panoramą na miasto. Przejazd do ESKURIALU. Zwiedzanie dawnej rezydencji hiszpańskich królów wpisanej na listę UNESCO. Imponujący kompleks mieści pałac, klasztor i mauzoleum hiszpańskich władców, a wnętrza kryją wspaniałe dzieła sztuki. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

11. DZIEŃ. MADRYT
Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie MADRYTU, stolicy i największego miasta Hiszpanii, uwiecznionego w wielu filmach Almadóvara. Panoramiczne zwiedzanie: Plaza Mayor, Plac Hiszpański z pomnikiem Cervantesa, pałac królewski, arena walki byków Las Ventas. Indywidualne zwiedzanie muzeum Prado, jednego z największych muzeów świata, ze wspaniałą kolekcją dzieł Velazquesa, Goi i innych znanych artystów lub czas wolny i możliwość odwiedzenia pobliskich parków Retiro lub królewskiego ogrodu botanicznego. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

12. DZIEŃ. BURGOS – SAN SEBASTIAN – LOURDES
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do BURGOS. Zwiedzanie katedry, nazywanej „dziełem aniołów”, która uchodzi za jedną z najpiękniejszych świątyń w stylu gotyckim. Katedra słynąca ze wspaniałej architektury oraz kolekcji dzieł sztuki została wpisana na listę UNESCO. Przejazd do SAN SEBASTIAN, baskijskiego kurortu usytuowanego nad Morzem Kantabryjskim u stóp dwóch wzgórz i przy zatoce La Concha. Spacer po zabytkowej starówce. Przejście na malowniczy most na rzece Urumea, możliwość fotografowania widoku rzeki uchodzącej do morza i Pałacu Festiwalowego. Czas wolny m.in. na indywidualną degustację lokalnych tapas mających opinię najlepszych w Hiszpanii. Przejazd do francuskiego LOURDES – centrum kultu maryjnego we Francji. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja. Czas na indywidualny udział w wieczornej procesji maryjnej. Nocleg.

13. DZIEŃ. LOURDES
Śniadanie. Wykwaterowanie. Krótki spacer po mieście. Przedpołudniowy wyjazd w drogę powrotną do Polski.

14. DZIEŃ.
Przyjazd do Polski.

11 noclegów w hotelach**/*** na trasie wycieczki; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie (bufet lub serwowane): 11 śniadań, 11 kolacji • przejazd autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy, tour guide: ok. 225 EUR, taksa klimatyczna w Katalonii i Francji dla osób od 16 lat: ok. 3 EUR.
 2. Opłaty fakultatywne: wycieczka do Nazare, San Pedro Moel i Batalha: ok. 32 EUR, bilety wstępu i dodatkowe opłaty w czasie trwania wycieczki fakultatywnej: ok. 12 EUR; wymagane min. 35 os.
 3. W poniedziałki, święta państwowe oraz lokalne niektóre obiekty muzealne są zamknięte.
 4. W związku z wymaganą wcześniejszą rezerwacją biletów do Alhambry, nie ma gwarancji wejścia do Pałacu Nasrydów, jeśli wycieczka została wykupiona później niż 8 dni przed planowaną wizytą.

5.5/6
99% rated good or very good

Klienci doceniają:

 • Program wycieczki/trasę
 • Value for money
 • Standard autokaru
Region information
O regionie

Spain

Zielone wzgórza, smaczna kuchnia i bogata historia. Fenomen popularnej Hiszpanii, to nie tylko flamenco, kastaniety czy paella, to także słoneczna, pełna zabytków Andaluzja, miasto Gaudiego, Picassa i Miro – Barcelona i Madryt ze słynnym na całym świecie muzeum Prado. Zobacz to wszystko razem z nami!

Location on the map Route

Figueres • Barcelona • Walencja • Granada • Kordoba • Sewilla • Lizbona • Cabo da Roca • Fatima • Batalha • San Pedro de Moel • Nazare • Porto • Salamanka • Ávila • Eskurial • Madryt • Burgos • San Sebastian • Lourdes

Fascynująca wyprawa na Półwysep Iberyjski z wyjątkowo bogatym programem zwiedzania, znakomita propozycja dla osób o duszach podróżników, ciekawych nowych krajobrazów, zabytków i smaków. Na trasie wiele miejsc z listy UNESCO, wspaniałe hiszpańskie i portugalskie miasta sztuki oraz wizyta w słynnych miejscach kultu – Fatimie i Lourdes. Program turystyczny jest intensywny i właśnie za to zbiera zdecydowanie pochwalne opinie wśród Klientów. Znakomicie zaplanowany każdy dzień wycieczki, przewidziano także czas na indywidualne zwiedzanie. Łączna trasa w zwiedzanych krajach: ok. 3900 km. W 2019 r. wycieczka otrzymała ŻAGIEL ITAKI za atrakcyjny program.

PLAN WYCIECZKI
1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników. Wyjazd do Hiszpanii.
2. DZIEŃ. FIGUERES
Przyjazd do Hiszpanii. Krótka wizyta w muzeum mistrza surrealizmu – Salvadora Dalí, w jego rodzinnym mieście FIGUERES. Przejazd w okolice Costa Brava. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.
3. DZIEŃ. BARCELONA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do stolicy Katalonii – BARCELONY. Spacer: dzielnica portowa, Las Ramblas – główny deptak ze słynną halą targową La Boqueria, Dzielnica Gotycka, katedra św. Eulalii. Przejście pod Sagrada Família. Czas wolny na indywidualne zwiedzanie: Passeig de Gràcia z domami zaprojektowanymi przez Gaudíego, wpisane na listę UNESCO: Casa Mila, Casa Batlló. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
4. DZIEŃ. WALENCJA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do WALENCJI. Spacer po najstarszej dzielnicy miasta: katedra, Plaza de la Reina, Mercado Central – jeden z największych bazarów w Europie, park w korycie rzeki Turia, budynek Giełdy Jedwabiu, wpisany na listę UNESCO. Wizyta w Ciudad de las Artesy las Ciencias – Miasteczku Sztuki i Nauki, największym kulturalnym kompleksie Europy, który zachwyca futurystyczną bryłą budynków projektu słynnego architekta Santiago Calatravy. W godzinach przedpołudniowych wyjazd z miasta. Przejazd malowniczą trasą z niezapomnianymi pejzażami, miedzy innymi z widokiem na najwyższe góry Hiszpanii – Sierra Nevada. Przejazd do hotelu w okolicach Granady, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
5. DZIEŃ. GRANADA – KORDOBA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do GRANADY, położonej u podnóża Sierra Nevada. Zwiedzanie słynnej Alhambry, uznawanej za jeden z nieoficjalnych cudów świata, wpisanej na listę UNESCO. Spacer po wspaniałych ogrodach Generalife, rozpościerających się na wzgórzu po północnej stronie Alhambry. Przejazd do KORDOBY, miasta o orientalnym charakterze, z historycznym centrum wpisanym na listę UNESCO. Zwiedzanie meczetu Mezquita, jednego z najwspanialszych na świecie przykładów arabskiej sztuki budowlanej. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
6. DZIEŃ. SEWILLA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do SEWILLI, stolicy Andaluzji. Zwiedzanie: stara dzielnica żydowska Santa Cruz, pełna malowniczych zaułków, katedra – jedna z najwspanialszych gotyckich świątyń na świecie, mieszcząca liczne relikwie i skarby sztuki sakralnej, pałac królewski – Alkazar w stylu mudéjar, będący oryginalnym połączeniem islamskiej cytadeli i pałacu wraz ze wspaniałymi ogrodami, Plac Hiszpański i Plac Ameryki. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
7. DZIEŃ. LIZBONA – CABO DA ROCA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do LIZBONY, stolicy Portugalii, malowniczo usytuowanej u ujścia rzeki Tag. Przejazd do Belem, uroczej nabrzeżnej dzielnicy, pełnej pomników portugalskiego złotego wieku. Zwiedzanie: klasztor hieronimitów z grobowcem Vasco da Gamy, wpisany na listę UNESCO, arcydzieło sztuki manuelińskiej. Spacer po Belem: pomnik Odkryć Geograficznych, wzniesiony w pięćsetną rocznicę śmierci Henryka Żeglarza i Wieża Belem, jedna z wizytówek miasta. Spacer po Baixa – eleganckiej dzielnicy w centrum miasta, rozciągającej się od wybrzeża Tagu do trzech wspaniałych placów: Rossio, Figueira i Restauradores. Czas wolny. Przejazd na najbardziej wysunięty na zachód punkt Europy – CABO DA ROCA. Wyznacza go latarnia wzniesiona na 140-metrowym klifie dominującym nad oceanem. Przejazd do FATIMY, jednego z najważniejszych centrów pielgrzymkowych świata chrześcijańskiego. Przejazd do hotelu w Fatimie lub okolicach. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
8. DZIEŃ. FATIMA – BATALHA – SAN PEDRO DE MOEL – NAZARE
Śniadanie. Możliwość udziału w liturgii lub odpoczynek w Fatimie. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wycieczka do Nazare, San Pedro Moel i Batalha. W programie: Przejazd do BATALHA, zwiedzanie dominikańskiego opactwa Matki Boskiej Zwycięskiej, uznanego za arcydzieło portugalskiego gotyku, wpisanego na listę UNESCO. Przejazd do SAN PEDRO DE MOEL, malowniczej letniskowej miejscowości usytuowanej na klifach wśród piniowych lasów. Krótki czas wolny. Przejazd do NAZARE, najstarszego miejsca kultu maryjnego w Portugalii i wspaniałego kurortu nad Oceanem Atlantyckim, gdzie miejscowi rybacy kultywują lokalne tradycje. Indywidualne zwiedzanie kościółka na klifie. Powrót do hotelu. Jeśli nocleg jest w Fatimie, możliwość uczestniczenia w codziennej, wieczornej modlitwie różańcowej i procesji ze świecami w sanktuarium Najświętszej Marii Panny. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
9. DZIEŃ. PORTO
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do PORTO, miasta położonego malowniczo u ujścia rzeki Duero. Spacer labiryntem wąskich uliczek starego miasta wpisanego na listę UNESCO. Zwiedzanie giełdy ze wspaniałą salą arabską. Wizyta na dworcu św. Benedykta, zbudowany w miejscu dawnego klasztoru, kryje wspaniałe dekoracje z płytek azulejos. Czas wolny w malowniczym centrum miasta. Przejazd do hotelu w okolicach Salamanki. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
10. DZIEŃ. SALAMANKA – ÁVILA – ESKURIAL
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do SALAMANKI, znanego ośrodka uniwersyteckiego. Spacer po starym mieście zbudowanym z piaskowca o złotej barwie: Plaza Mayor – rynek uznawany za najpiękniejszy w całej Hiszpanii, charakterystyczne kamienice w stylu plateresco. Zwiedzanie: uniwersytet z przepiękną fasadą, Nowa i Stara Katedra. Przejazd do ÁVILI, pięknego średniowiecznego miasta wpisanego na listę UNESCO. Spacer po zabytkowej starówce otoczonej doskonale zachowanymi murami obronnymi ze wspaniałą katedrą. Zwiedzanie romańskiej bazyliki św. Wincentego. Postój w punkcie widokowym ze wspaniałą panoramą na miasto. Przejazd do ESKURIALU. Zwiedzanie dawnej rezydencji hiszpańskich królów wpisanej na listę UNESCO. Imponujący kompleks mieści pałac, klasztor i mauzoleum hiszpańskich władców, a wnętrza kryją wspaniałe dzieła sztuki. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
11. DZIEŃ. MADRYT
Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie MADRYTU, stolicy i największego miasta Hiszpanii, uwiecznionego w wielu filmach Almadóvara. Panoramiczne zwiedzanie: Plaza Mayor, Plac Hiszpański z pomnikiem Cervantesa, pałac królewski, arena walki byków Las Ventas. Indywidualne zwiedzanie muzeum Prado, jednego z największych muzeów świata, ze wspaniałą kolekcją dzieł Velazquesa, Goi i innych znanych artystów lub czas wolny i możliwość odwiedzenia pobliskich parków Retiro lub królewskiego ogrodu botanicznego. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
12. DZIEŃ. BURGOS – SAN SEBASTIAN – LOURDES
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do BURGOS. Zwiedzanie katedry, nazywanej „dziełem aniołów”, która uchodzi za jedną z najpiękniejszych świątyń w stylu gotyckim. Katedra słynąca ze wspaniałej architektury oraz kolekcji dzieł sztuki została wpisana na listę UNESCO. Przejazd do SAN SEBASTIAN, baskijskiego kurortu usytuowanego nad Morzem Kantabryjskim u stóp dwóch wzgórz i przy zatoce La Concha. Spacer po zabytkowej starówce. Przejście na malowniczy most na rzece Urumea, możliwość fotografowania widoku rzeki uchodzącej do morza i Pałacu Festiwalowego. Czas wolny m.in. na indywidualną degustację lokalnych tapas mających opinię najlepszych w Hiszpanii. Przejazd do francuskiego LOURDES – centrum kultu maryjnego we Francji. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja. Czas na indywidualny udział w wieczornej procesji maryjnej. Nocleg.
13. DZIEŃ. LOURDES
Śniadanie. Wykwaterowanie. Krótki spacer po mieście. Przedpołudniowy wyjazd w drogę powrotną do Polski.
14. DZIEŃ.
Przyjazd do Polski.

ŚWIADCZENIA: 11 noclegów w hotelach**/*** na trasie wycieczki; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie (bufet lub serwowane): 11 śniadań, 11 kolacji • przejazd autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:
 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy, tour guide: ok. 225 EUR, taksa klimatyczna w Katalonii i Francji dla osób od 16 lat: ok. 3 EUR.
 2. Opłaty fakultatywne: wycieczka do Nazare, San Pedro Moel i Batalha: ok. 32 EUR, bilety wstępu i dodatkowe opłaty w czasie trwania wycieczki fakultatywnej: ok. 12 EUR; wymagane min. 35 os.
 3. W poniedziałki, święta państwowe oraz lokalne niektóre obiekty muzealne są zamknięte.
 4. W związku z wymaganą wcześniejszą rezerwacją biletów do Alhambry, nie ma gwarancji wejścia do Pałacu Nasrydów, jeśli wycieczka została wykupiona później niż 8 dni przed planowaną wizytą.
Location on the map
Reviews (662)

Ocena ogólna

5.5/6

Klienci wyróżnili:

 • Program wycieczki/trasę
 • Value for money
 • Standard autokaru
99%
naszych klientów poleca ten hotel!
 • 5.5
 • 5.6
 • 4.6
 • 4.8
 • 5.0
 • 5.3

Czytaj recenzje o hotelu

Pokaż recenzje od:

5/6
50+ lat, Couples september 2019
Super. Ogólnie bardzo dobrze. W 2 hotelach brak organizacji przy obsłudze wyżywienie. Mieliśmy szczęście uciekać przed powodzią i i ulewami. Pilotka z dużą wiedzą historyczną. Sprawnie (...) expand
Super. Ogólnie bardzo dobrze. W 2 hotelach brak organizacji przy obsłudze wyżywienie. Mieliśmy szczęście uciekać przed powodzią i i ulewami. Pilotka z dużą wiedzą historyczną. Sprawnie organizowała zmiany w programie, kierowcy znają trasę, mają dobre zapasy napojów są uczyń i. Hiszpania i Portugalia to kraje z dużymi możliwościami turystycznymi. Pogoda wrześniowa odpowiednia na wyjazd objazdowa.
 • 6
 • 4
 • 5
 • 5
 • 6
collapse
6/6
50+ lat, Couples august 2019
no description expand
no description
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
collapse
6/6
50+ lat, Couples august 2019
Wycieczka bardzo ciekawa. Pilot Pan Marcin jest osobą bardzo kompetentną, posiada ogromną wiedzę z zakresu kultury i tradycji Hiszpanii, którą w przekazał w sposób profesjonalny. Kierowcy (...) expand
Wycieczka bardzo ciekawa. Pilot Pan Marcin jest osobą bardzo kompetentną, posiada ogromną wiedzę z zakresu kultury i tradycji Hiszpanii, którą w przekazał w sposób profesjonalny. Kierowcy uprzejmi, dbający o bezpieczeństwo pasażerów i czystość autokaru. Posiłki wystarczające. Polecam tą wycieczkę .
 • 6
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
collapse
5/6
50+ lat, Couples august 2019
Bogaty, ciekawy program -wspaniałe zabytki , piękne widoki, znane sanktuaria - czyli coś dla ciała i coś dla ducha WSPANIAŁY pilot - pan Marcin,który dzielił się z nami swoją ogromną wiedzą w (...) expand
Bogaty, ciekawy program -wspaniałe zabytki , piękne widoki, znane sanktuaria - czyli coś dla ciała i coś dla ducha WSPANIAŁY pilot - pan Marcin,który dzielił się z nami swoją ogromną wiedzą w bardzo przyjemny i dowcipny sposób. Człowiek z pasją, o bardzo wysokiej kulturze i zdolnościach organizacyjnych. Dobry autokar, dobrzy, sympatyczni kierowcy. Niezłe hotele. Gorąco polecam!!!!. Bardzo udana wycieczka, świetny program, super pilot, większość hoteli dobra, autokar i kierowcy - bardzo dobrzy.
 • 6
 • 4
 • 3
 • 5
 • 6
collapse
5/6
41-50 lat, Solo august 2019
Wycieczka godna polecenia dla osób, które pierwszy raz wyjeżdżają do Hiszpanii i Portugali. Pozwala na zapoznanie się z ich bogatą i jakże odmienną historią. Pewnie jeszcze kiedyś wrócę do (...) expand
Wycieczka godna polecenia dla osób, które pierwszy raz wyjeżdżają do Hiszpanii i Portugali. Pozwala na zapoznanie się z ich bogatą i jakże odmienną historią. Pewnie jeszcze kiedyś wrócę do Hiszpanii i Portugalii, w miejsca które chciałabym zobaczyć w szerszym zakresie. Jedzenie tragiczne, śniadania głodowe, kolacje "zjadliwe", zdarzało mi się polować na jedzenie ponieważ mając je podawane na szwedzkich stołach, niektórzy jedli za "dwóch", a nie zawsze obsługa uzupełniała braki. Standard hoteli zróżnicowany, były pokoje lepsze i gorsze, czystsze i zapyziałe, z klimatyzacją i bez klimatyzacji.
 • 6
 • 4
 • 3
 • 4
 • 4
collapse
6/6
50+ lat, Couples august 2019
Wycieczka bardzo interesująca, świetnie przygotowana. Prowadzona przez pilota z ogromną wiedzą, kulturą osobistą, taktem i zaangażowaniem (Pana Marcina). Pełna realizacja programu a nawet (...) expand
Wycieczka bardzo interesująca, świetnie przygotowana. Prowadzona przez pilota z ogromną wiedzą, kulturą osobistą, taktem i zaangażowaniem (Pana Marcina). Pełna realizacja programu a nawet więcej. Wycieczka dla osób z pewnym doświadczeniem w trasach objazdowych i zainteresowaniem historią i kulturą zwłaszcza sakralną. Miła atmosfera pełna humoru i wzajemnej uprzejmości tworzona przez pilota towarzyszyła nam podczas całej wyprawy.
 • 6
 • 5
 • 4
 • 5
 • 6
collapse
6/6
50+ lat, Solo august 2019
Wycieczka była znakomicie zorganizowana, a znakomicie prowadził ją Pan Marcin. expand
Wycieczka była znakomicie zorganizowana, a znakomicie prowadził ją Pan Marcin.
 • 6
 • 6
 • 5
 • 6
 • 6
collapse
5/6
50+ lat, Groups of friends july 2019
Wycieczka udana. Ciekawy program. Znakomita praca pilotki pani Wioletty. Każdy dzień wypełniony . Rozszerzony program dzięki sympatycznej Pani pilot. Wycieczka dla zaawansowanych (...) expand
Wycieczka udana. Ciekawy program. Znakomita praca pilotki pani Wioletty. Każdy dzień wypełniony . Rozszerzony program dzięki sympatycznej Pani pilot. Wycieczka dla zaawansowanych turystów , którzy chcą zobaczyć jak najwięcej . Pobyt i zwiedzanie tylu atrakcyjnych miejscowości pomimo występujących wysokich temperatur / Madryt 42 C / jest o.k. Niewątpliwie , atrakcją jest pobyt na krańcu Europy. Pobyt w sanktuariach dla większości uczestników wycieczki był przeżyciem religijnym. Postawa pani pilot w tym względzie prawidłowa. Zasada dobrowolności całkowicie respektowana. Program wycieczki i jego realizacja godny polecenia. Warto byłoby zastanowić się nad noclegiem po pierwszym dniu przejazdu z uwagi na fakt , że większość uczestników wycieczki pochodzi z miejscowości odległych od Wrocławia . Zatem spędzają w podróży autokarowej bądź busowej 2 noce. W moim przypadku był wyjazd z Warszawy o godz. 2.00 , a wcześniej jeszcze dojazd z Lublina do Warszawy. Podróżowałem w towarzystwie moich znajomych /małżeństwo z córką/ i to ja namówiłem ich do tego wyjazdu. Oni musieli dojechać z okolic Bydgoszczy do Poznania. Są podobnie jak ja zadowoleni z tej wycieczki . Był to już 9 nasz wspólny wyjazd wycieczkowy. Wielokrotnie wspominamy wycieczkę " W siódmym niebie" - oczywiście realizowaną przez "Itakę" . Jesteśmy zainteresowani wycieczkami objazdowymi autokarowymi z wyjazdem z Polski. Martwi nas fakt, że w porównaniu z latami wcześniejszymi "Itaka" ma coraz mniej takich imprez. Wyżywienie w trakcie wycieczki -dobre/bez uwag/ . Najlepsze w Portugalii. Hotele z wyjątkiem okolic Madrytu dobre. Z hotelu w okolicach Madrytu należałoby zrezygnować. Brudne pokoje, niefunkcjonalne , o bardzo słabym zabezpieczeniu włamaniowym. Kelnerzy i recepcja wyjątkowo nieprzyjemni . No i ten przypadek kradzieży torebki jednej z uczestniczek wycieczki przy wyjątkowo biernej postawie obsługi hotelu , a zwłaszcza jednego kelnera. Istnieje przypuszczenie współdziałania kelnera ze złodziejami torebki. Mimo zmęczenia prawie 15 -dniową podróżą jestem zadowolony z tej wycieczki. Teraz czas na odpoczynek w domu.
 • 6
 • 4
 • 5
 • 4
 • 4
collapse
6/6
50+ lat, Couples july 2019
Wycieczka długa i bardzo atrakcyjna. dzięki niej można zobaczyć Hiszpanię , jej różnorodność i piękne zabytki zobaczyć Portugalię, zamoczyć się w oceanie. da wielu osób ważne są także wizyty w (...) expand
Wycieczka długa i bardzo atrakcyjna. dzięki niej można zobaczyć Hiszpanię , jej różnorodność i piękne zabytki zobaczyć Portugalię, zamoczyć się w oceanie. da wielu osób ważne są także wizyty w sanktuariach w Fatimie i Lourdes oraz możliwość indywidualnego przezywania pobytu w nich. Pod opieką doskonałego pilota obejrzeć można wiele miast a w nich przepiękne zabytki, a także przepiękne krajobrazy. wspaniała wyprawa, wrażenia niesamowite, obejrzeliśmy piękne miejsca pod opieką znakomitej pilotki p. Wioli. program dopasowano tak, by wykonać go w 100%. Wycieczka dobrze zorganizowana uwzględniała czas na indywidualne potrzeby. nie odczuliśmy znużenia pomimo przejechania tylu tysięcy km warto było wybrać się autokarem by podziwiać widoki zmieniające się za oknem. towarzyszyli nam sympatyczni i uprzejmi kierowcy, którzy dbali o czystość autokaru.
 • 6
 • 4
 • 5
 • 5
 • 5
collapse
6/6
50+ lat, Couples july 2019
Wycieczka super,perfekcyjnie przygotowany program expand
Wycieczka super,perfekcyjnie przygotowany program
 • 6
 • 4
 • 5
 • 4
 • 4
collapse
6/6
50+ lat, Couples july 2019
Polecam. expand
Polecam.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
collapse
6/6
50+ lat, Couples june 2019
no description expand
no description
 • 5
 • 4
 • 4
 • 5
 • 5
collapse
6/6
41-50 lat, Couples june 2019
no description expand
no description
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
collapse
5/6
41-50 lat, Couples june 2019
no description expand
no description
 • 4
 • 4
 • 3
 • 5
 • 5
collapse
6/6
41-50 lat, Couples june 2019
6/6 Pod każdym względem świetna wycieczka, której nigdy nie zapomnę!. Super wycieczka! Ciekawy i bogaty program, niezapomniane widoki (Cabo da Roca, Sierra Nevada, Alhambra, Nazare), urokliwe (...) expand
6/6 Pod każdym względem świetna wycieczka, której nigdy nie zapomnę!. Super wycieczka! Ciekawy i bogaty program, niezapomniane widoki (Cabo da Roca, Sierra Nevada, Alhambra, Nazare), urokliwe miasta i miasteczka (Madryt, Porto, San Sebastian, Sevilla, Salamanka, Avila itd.), przeżycia duchowe w Fatimie i Lourdes. A do tego wspaniali współtowarzysze podróży. Autokar bardzo wygodny na wielogodzinną podróż, zadbany. Jazda ok. 8 tys. km sprawia przyjemność z uwagi na możliwość podziwiania piękna Hiszpanii i Portugalii, szkoda tracić czas na sen w trakcie przejazdów pomiędzy miastami. A jeśli przy okazji ktoś nie lubi latać w przestworzach:), to autokar spełni jego oczekiwania. Hotele na zaskakująco wysokim poziomie, jak na wycieczkę objazdową. Pilot Pan Marcin - erudycja, elokwencja, kultura osobista, urok osobisty, talent menedżerski i tak dalej, można wymieniać bez końca. Panowie Kierowcy - Bronisław i Grzegorz - profesjonaliści, a przy tym z uśmiechem zawsze pomocni. Polecam Viva Iberię każdemu kto kocha poznawać nowych ludzi, nowe smaki (Pastéis de nata, tapas) i magiczne miejsca! Pozostają wspomnienia, ponad 2 tys. zdjęć oraz mam nadzieję dalsze kontakty z cudownymi ludźmi.
 • 6
 • 6
 • 5
 • 6
 • 6
collapse
5/6
41-50 lat, Groups of friends june 2019
Plan wycieczki Viva Iberia dobrze opracowany. Podczas podróży autokarem można zobaczyć piękno półwyspu iberyjskiego w całej rozciągłości. Minusem wycieczki jest lakoniczny serwis informacyjny (...) expand
Plan wycieczki Viva Iberia dobrze opracowany. Podczas podróży autokarem można zobaczyć piękno półwyspu iberyjskiego w całej rozciągłości. Minusem wycieczki jest lakoniczny serwis informacyjny dot. zwiedzanych obiektów, mijanych krajobrazów oraz regionów Hiszpanii i Portugalii, przez które biegnie trasa wycieczki. Trasa wycieczki Viva Iberia interesująca. Standard hoteli zadowalający. Posiłki w hotelach, poza nielicznymi miejscami, gdzie serwowany był szwedzki bufet, skromne (przede wszystkim pozbawione kolorów - brak warzyw, owoców). Praca pilota mnie osobiście nie zachwyciła. Krążące w internecie opinie dotyczące osoby Pana Marcina (jako pilota) wydają się być mocno przerysowane. Wprawdzie Hiszpania i Portugalia obroniły się same, to pasja i miłość Pilota do półwyspu iberyjskiego, jeśli kiedyś była (o czym świadczą liczne wpisy internetowe) z pewnością jest już przeszłością. Czas spędzony w autokarze, podczas długich przejazdów z jednego miejsca do drugiego, w mojej ocenie nie był dobrze wykorzystany. Pilot niewiele wtedy mówił o kraju czy regionie w którym aktualnie byliśmy. W moim odczuciu informacje o zwiedzanych obiektach, podawane przez pilota, były bardzo lakoniczne. Czasami więcej można było wyczytać w przewodnikach. A przecie chyba zrozumiałym jest, że turysta wybierający tę formę wypoczynku zakłada, że profesjonalny przewodnik poprowadzi go po danym kraju i opowie o nim w sposób, na miarę swoich możliwości, interesujący, z pełnym zaangażowaniem. Tempo zwiedzania zbyt wolne, a notoryczne orientowanie grupy złożonej z dorosłych turystów, w danym terenie, trochę męczące. W moim odczuciu, na tych właśnie operacjach traciliśmy najwięcej czasu kosztem zwiedzania. Najbardziej jednak zadziwiający był fakt, że najważniejszym punktem programu nie były zwiedzane obiekty, czy mijane krajobrazy ale pokazanie turystom miejsca z którego wychodzą najlepsze zdjęcia, podprowadzenie do knajpy w której można coś zjeść czy napić się kawy lub wskazanie sklepu, w którym można kupić konkretny suwenir. Wykupując wycieczkę Viva Iberia chciałam zobaczyć piękną Iberię, a na zakupy do Hiszpanii, czy Portugalii można pojechać bez pilota.
 • 5
 • 5
 • 3
 • 6
 • 6
collapse
6/6
31-40 lat, Solo june 2019
Wycieczka przekrojowa, pozwalająca 'liznąć' najciekawsze rejony Hiszpanii i Portugalii. Jednak bogactwo tych krajów wymaga dużo szerszej eksploracji terenu. Dlatego moim zdaniem wycieczka może (...) expand
Wycieczka przekrojowa, pozwalająca 'liznąć' najciekawsze rejony Hiszpanii i Portugalii. Jednak bogactwo tych krajów wymaga dużo szerszej eksploracji terenu. Dlatego moim zdaniem wycieczka może służyć jako doskonały rekonesans, wstęp, pozwalajacy na rozeznanie,a następnie dokładniejsze zwiedzanie Hiszpanii i Portugalii, np. w ramach wycieczek 'W rytmie Flamenco', ,Atlantycka ślicznotka' itp. Wyżywienie tragiczne, na śniadanie bezwartosciowe słodycze, nie nadajace sie do jedzenia, pieczywo tostowe, brak warzyw. Na miejscu Itaki wprowadzilabym wersję wycieczki bez wyżywienia. Osobiście prawie w ogóle nie korzystałam z posiłków w hotelach, bo jedzenie było tak niskiej jakości, że nie nadawało się do spożycia, a musialam za nie zapłacić, z braku innej opcji....Wprowadziłabym również wersję wycieczki z dojazdem na miejsce samolotem, bo w dobie tanich lotów,fundowanie uczestnikom podróży autokarem trwajacej dwie doby to mordęga i strata cennego czasu, który możnaby przeznaczyć na dłuższe zwiedzanie najciekawszych miejsc np Lizbony, Porto czy San Sebastian. Wydaje mi sie, że autokarami podróżowało się w latach 80tych,teraz mamy juz inne czasy i inne standardy. Również zbyt dużo czasu straciliśmy w Fatimie i Lourdes. To miejsca religijnego kultu, jednak nie przedstawiające sobą żadnej wartości estetycznej, architektonicznej i kulturowej-w wymienionych destynacjach w zupełności wystarczyłby krótki spacer zamiast spędzania tam całych dni...
 • 5
 • 3
 • 1
 • 1
 • 5
collapse
5/6
50+ lat, Families june 2019
Wycieczka bardzo intensywna. Daje kalejdoskopowy obraz wielu hiszpańskich i dwóch portugalskich miast. Fatimy i Lourdes nie liczę gdyż dobrym pomysłem jest połączenie wycieczki z odwiedzaniem (...) expand
Wycieczka bardzo intensywna. Daje kalejdoskopowy obraz wielu hiszpańskich i dwóch portugalskich miast. Fatimy i Lourdes nie liczę gdyż dobrym pomysłem jest połączenie wycieczki z odwiedzaniem miejsc kultu religijnego. Zbyt mało wolnego czasu nie pozwala na spokojne zjedzenie lokalnych smakołyków. Wycieczka zachęca do powrotu i dokładniejszego zwiedzania pięknej Hiszpanii i Portugalii. Polecam. Ogólny opis wycieczki był wcześniej.
 • 5
 • 4
 • 4
 • 4
 • 3
collapse
6/6
31-40 lat, Solo june 2019
no description expand
no description
 • 6
 • 4
 • 4
 • 5
 • 6
collapse
6/6
50+ lat, Couples june 2019
no description expand
no description
 • 6
 • 5
 • 4
 • 6
 • 6
collapse
5/6
50+ lat, Couples june 2019
Piękne miejsca,warte ponownego obejrzenia. Bardzo odpowiadał mi program wycieczki.Super ,ze był czas wolny na kilka chwil ze słońcem na plaży ,ale też niezapomniane chwile w Fatimie.Bardzo (...) expand
Piękne miejsca,warte ponownego obejrzenia. Bardzo odpowiadał mi program wycieczki.Super ,ze był czas wolny na kilka chwil ze słońcem na plaży ,ale też niezapomniane chwile w Fatimie.Bardzo zdyscyplinowana grupa świetnych ludzi pozwoliła na wystarczająco dużo czasu wolnego.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
collapse
6/6
41-50 lat, Solo june 2019
Wycieczka spełniła moje oczekiwania. Dziękuję Panu Marcinowi i Panu Krzysztofowi oraz Panu Mariuszowi za profesjonalizm. expand
Wycieczka spełniła moje oczekiwania. Dziękuję Panu Marcinowi i Panu Krzysztofowi oraz Panu Mariuszowi za profesjonalizm.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 5
 • 6
collapse
4/6
31-40 lat, Solo june 2019
Wycieczka ciekawa z dużą liczbą zwiedzanych miejsc, pozwalająca zorientować się jak wygląda Hiszpania i Portugalia w pigułce. Szkoda, że zwiedzanie katedry Sagrada Familia ogranicza się tylko do (...) expand
Wycieczka ciekawa z dużą liczbą zwiedzanych miejsc, pozwalająca zorientować się jak wygląda Hiszpania i Portugalia w pigułce. Szkoda, że zwiedzanie katedry Sagrada Familia ogranicza się tylko do obejrzenia jej z zewnątrz tym bardziej że jest to jeden z głównych symboli Barcelony. Co do reszty programu to warte zobaczenia są arabskie pozostałości architektoniczne w Hiszpanii - są egzotyczne w stosunku do europejskiego gotyku.
 • 5
 • 4
 • 4
 • 5
 • 5
collapse
5/6
31-40 lat, Solo june 2019
Trasa wycieczki zasługuje na szczególne wyróżnienie. W ciągu niespełna dwóch tygodni można zobaczyć najważniejsze miejsca półwyspu iberyjskiego, uzyskać najistotniejsze informacje o tych (...) expand
Trasa wycieczki zasługuje na szczególne wyróżnienie. W ciągu niespełna dwóch tygodni można zobaczyć najważniejsze miejsca półwyspu iberyjskiego, uzyskać najistotniejsze informacje o tych miejscach i poznać klimat każdego z nich. Kilka miejsc szczególnie zapadło mi w pamięć, do których na pewno wrócę ale po to aby zatrzymać się na dłuższą chwilę, ponieważ na wycieczce nie da się tego zrealizować. Głównie ze względu na zbyt krótki czas zaplanowany na pobyt każdym miejscu i niestety zbyt powolne tempo zwiedzania. Osoby nastawione na intensywne zwiedzanie muszą się odłączać od grupy i zwiedzać na własną rękę. Szkoda czasu na zwiedzanie grupowe bo każda minuta jest tam bardzo cenna ze względu na przepiękne widoki natury, architekturę i klimat. Oczywiście do zabytków gdzie wstęp jest grupowy to lepiej pójść z grupą. Przewodnik Pan Marcin ma ogromną wiedzę, którą chętnie się dzieli, przekazuje dużo ciekawych i ważnych informacji dlatego warto słuchać jego wskazówek żeby wynieść coś dla siebie, także na przyszłość.
 • 6
 • 5
 • 4
 • 5
 • 6
collapse
6/6
50+ lat, Solo june 2019
Krótko Jestem pod ogromnym wrażeniem Cudnie expand
Krótko Jestem pod ogromnym wrażeniem Cudnie
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
collapse

Offer details

Twój wybór wczasów

Viva Iberia

zmień wariant wakacji
 • Own transport
Select
721 Gbp
Oszczędzasz: 680 GBP
Adult
580gbp
Total amount 1 159 gbp razem
Oszczędzasz 680 GBP
Book now
Przejdziesz do bezpiecznego procesu rezerwacji
arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter